SU-DECORTE MEÜiEitS W NIEUWS UIT BEIiGlE. v AhïVERPiA PRAGHTGATALOGUS N' 25 Examens. Lijst de voor der ingeschreven Lichting van 1912. S P O R T. Wetensweerdigheden. Paria's Leven te Halle. Feesten en Vermakelijkheden. Alen va-st; HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Yei-stöticl te psseiiteïi Te Itoop Op Zondag 3o Juli, lp Maandag 31 JuliSte Annafeesten KOOPDAG e-gerief, WinkeJgoed, Toog, Koffiemolen, enz. MARKTPRIJZEN IN DEN BAZAR Voor ZlCH WENOEfl Pelikaansirgat.^48 a antwerpen Of BIJ DEN AGENT DER STREEK. Er dreigt nog steeds 'n oorlog tusschon Turkije en Montenegro. In Japan heeft 't ontwaken van China begrijpelijkerwijze een zenuwachtige stem ming veroorzaakt De H. Vader zal, naar verluidt, biunen kort weer een gewichtig document over de pers uitvaardigen. Te Kales is onthuld liet monument ter herinnering aan de eerste vlucht van Blériot over het Kanaal op 25 Juli 1909. Van alle steden der wereld is Berlijn tegenwoordig 't best verlichtParijs heeft zijn roem als lichtstad al lang moeten inboeten. De wereldtentoonstelling te Rome beeft 'n schuld nagelaten van 28 millioen franks en ze werd nog wel georganiseerd door de loge Een Duitsche generaals vrouw heeft den Keizer eene som geschonken van 2 millioen Mark tot den bouw van een herstellingsoord voor officieren. Te Parijs kwamen eenige gevallen van cholera voorom 't volk echter niet te ver ontrusten, zwijgt de pers er maar zooveel mogelijk over. Kardinaal Gibbons werd bij gelegenheid van zijn priesterjubileum gehuldigd op eene wijze, zooals nog nooit een burger in de Vereenigde Staten gehuldigd is. Te Londen is door de Trade-Unions en matigheidsvereenigingen op plechtige wijze de 103e verjaardag gevierd van den in 1892 overleden kardinaal Manning. In alle Berlijnsche trams hangt 't volgend plakkaat De dames worden in 'l belang der medereizigers verzocht, hare hoeden niet met te lange hoedenspelden vast te steken. Heel pratisch! De Parijsche gemeenteraad wil een ere diet vorleenen aan uitvinders, die naar middel m zoeken om de vliegers tijdens een val te beschermen. Te Constantinopel zijn verschillige kwar lieren der stad door brand vernield. Meer dan 2000 huizen zijn in puin. Men denkt- dat de brand er ingestoken werd om wanorders en opstand te kunnen uitlokken. Tijdens een automobielkoers Zondag te Le Mans gereden, is een der mededingers Maurice Fournier en zijn chauffeur veronge lukt. Op eene parochie van Parijs werd de pastoor E. H. Garnier, door een afgedankten schoomeester doodgeschoten Vrijdag morgend werd te Vitry-le-Fran Cois in Frankrijk, Henri Deviot, die het meisje Antoinette Kestes vermoordde, na ze uitgeplunderd te hebben, onthoofd. Zaterdag morgend werd te St-Michel de genaamde Philippot het hoofd afgeslagen die twee dochtertjes van eenen bakker ver moord had. Te Londen is de hitte zoo stikkend dai talrijke personen langs den openbaren weg bezwijken. Mgi' Schleyer, de uitvinder van de Vela puck, is te Constanz, in Zwitserland, over leden in den ouderdom van 80 jaar. In Duitschland loopen 26.039 automobie len, in Frankrijk 46,111, in Engeland 84,81 en in de Vereenigde Staten 130,000. De beroemde boerengeneraal Botha, is te Amsterdam aangekomen en zal er eenigeu tijd verblijven. Te Poitiers is de post door den bliksem vernield geweest. Z. H. de Paus is deze week ontsteld ge weest, maar er is geen gevaar. Men meldt de volkomen vernieling, door de vlammen, van twee kleine steden, Oscoda en Ausable, gelegen beiden in Michigan. In Japan heeft een schrikkelijk waterhoos gewoed. Er zijn een hondertal dooden en veel schepen vernield. De zwemmer Wolff, die vrijdag uit Calais vertrokken was om het Kanaal over te zwemmen, heeft zijne poging moeten opge ven, toen hij nog slechts 800 meters van de Engelsche kust verwijderd was. Van allo kanten worden erge oDgevallen gemeld, toegeschreven aan de hitte. Te St Severin bij Angoulóme werd de Pastoor door een dronkaard doodgeschoten Duitschland en Frankrijk zijn in drukke onderhandeling nopens de Marokkaansche kwestie. 1* 't waar .\la«laiiie? Ja zeker en al die mij gekend hebben over een tiental jaren, slaan hunne handen ineen. Dan was ik eene frissche en gezonde jonge vrouw. Ik was vol moed, altijd blijde, ik deed anders niet als zingen, ik kon werken gelijk 'nen arbeider en van 's leven was ik niet moede. Maar zie ik heb wat verdriet gehad over een jaar of twee en ook al te veel hoofd brekingen en mijne gezondheid is geheel ondermijnd. Ge moogl u dat zoo niet ter harte trek ken, Madame Gij hebt goed te zeggen, Adèle, maar iedereen heeft zijn eigen niet gemaakt. Om het kort te trekken, ik ben stillekens aan verflauwd, ik ben bleek geworden, ik heb den harteklop gekregen, geen moed meer om iets te doen. Dikwijls loopt er mij eene hitte ganseh het lijf door, of krijg ik de vlain in het aangezicht, de schelen van mijue oogen dansen ik zie schemeringen, bjj de minste alteratie begin ik te beven, ik kan niet eten of slapen Mijn man zegtgij moet uitgaan en verstrooiing nemen maar als ik twee straten ver ben gegaan, ben ik zoo moede dat ik kontent ben van naar huis te koeren. Ehwel, Madame, mag ik u eenen raad geven Óch, ik heb al zooveel raad gekregen en het blijft altijd hetzelfde Madame, mijn schaap, ik heb eene dame gekend en zij was precies gelijk gij Zij leed aan flauwte van het bloed en ver zwakking van het zenuwgestel. En zij is THEOBROMA gaan halen, dat nieuwe geneesmiddel, dat maar onlangs is uilgevonden en waar zulke wonderbare uitwerksels van bekomen worden. En is zij genezen Volkomen TE VERKRIJGEN bij M. MONTEYNE, apotheker op de Groote Markt, Poperinghe, en bij M. LIBOTTE. apotheker op de Botermarkt, te Yperen Eïoes«;he|>«'. Erg ongeval. Maan dag ging een jongeling, de zoon van Henri Mercier van Boeschepe, naar Berthenkermis per velo. In het nederdalen van den Spot ter -, een gevaarlijke plaats, reed bij nog al dapper door, toen hij een ouderachtige man, Francois Cordonnier, ook van Boeschepe, voor hem zag gaan. Mercier seinde met zijn bel, en Cordonnier, die wat doof is sprong zijwaarts, juist voor den vel irijder. Deze botste in volle vaart op den ouden man en beide werden met geweld ten gronde ge- stuikt. Voorbijgangers die het ongeluk ge zien hadden, moesten de twee mannen op nemen en in de buurt liiunen dragen. Beide waren zeer erg gekwetst en hun toestand boezemde veel vrees in voor doodelijken af loop. Nu is het wat beter Stadsnieuws. De hitte. I)e thermometer teekende Zaterdag, 22n dezer, 38° in de scliaduwe en tot 51° in de zon. 't Is de warmste dag die wij gehad hebben sedert 1881. 'Yngevolge van de hevige hitte en van do droogte, beginnen de hoornen reeds hunne bladeren te verliezenlangs de Westvleteren kalsiede is de grond met dorre bladeren overdekt, als ware men in vollen herfst. - De automobiel aangeslagen in de omstandigheden die wij verleden week ver haalden, werd Zaterdag door den eigenaar, een heer van Doornijk, teruggekocht. De aangehouden stoker zit nog altijd te Yper opgesloten. Gebeten. Op dienstronde zijnde Za terdag morgen, ging de briefdrager Oatuille Beddeleem binnen bij den schaper Constant Vanhaste, wonend buiten stad, nabij de Pottestraat. Een buishondje dat binnen rondliep sprong toe, en gaf hem eene licht" beet in den rechterbeen. De zoon Vanhaste nam liet beestje en sloeg het seffens dood. Dit belette den veearts te onderzoeken of het hondje teekens van dolheid gaf. Voor alle zekerheid begaf dje briefdrager zich naar het gesticht Pasteur te Brussel, waar hij nu 18 naeenvolgende dageu moei gaan om onderzocht te worden. Brand. Zondag avond rond 11 1/2 ure zag men van op de markt, al over de postgebouwen, eene groote roode klaarte en rookwolken die de lucht instegen. Brand was ievers ontstaan doch, daar de toren wachter niet klopte, moest hot buiten stad zijn. De heer Politic-Kommissaris zond een agent per velo op verkenning naar de statie en weldra kwam deze lerug, achtervolgd door een man met een peerd die om hulpe kwam. De hoppekeet van den landbouwer Jules Decreüs was aan 't branden. Seffens werd het alarm gegeven. Hei was de eerste maal dat liet brandde sedert de pompiers-overheden, clairons en tamboers eeue noodbel in huis hebben. Hei was dus belangwekkend eens te zien hoe dit ging afloopen. Juist om 11.43 ure begon men in bet politiebureel klinken de brand klok begon ook kleppen. Nog geen twee minuten later of men hoorde clairons in stad roiidloapen, en in min dan vijf minuten waren reeds overlieden en pompiers in 't kazerne. Om 11.55 ure was reeds eene kar met haken en De pomp met het peerd eraan ter plaats, zoodat men seffens het gevaar had kunnen bestrijden, zoo er ge weest was. Men moest immers geen vrees hebben. De keet brandde en daar was geen blusschen aan zij stond echter ver afgezon derd van alle andere gebouwen, en daar de wind goed zat, kon de brand zich niet ver der uitbreiden. De pompiers, onder het bevel van hunne overheden en van den heer Burgemeester, trokken alles plat en in kor ten tijd waren de vlammen dan doodgespuit. Geheel de stad w as" in rep en roer ge bracht geweest en veel volk was ter plaats 1 geloopeu. De gendarmen hielden de nieuws gierigen buiten, om het werk der pompiers niet te belemmeren. Om 1 uur was alles uitgedoofd, en na zich wel verzekerd te hebben dat er geen kwaad meer kon gebeuren, vertrokken de pompiers met hun materieel en waren om 1 3/4 ure terug. De afgebrande keet was gedekt met stroo, en staat op 13 meters van de spoorweglijn. Denkelijk heeft een vuurgenster van een locomotief den brand veroorzaakt. De scliad bedraagt 100>) fr. voor de keet die ver zekerd is, en 250 fr. voor Jandbouwalaam dit was niet verzekerd. Met veel genoegen werd door de inwoners nagezien hoe rap de pompiers ter plaatse waren het plaatsen der noodbellen zal dus zeker veel diensten bewijzen. Xeiiuwaehfig© en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghern-Dupont, Rousselaere. gebruiken De. toestand van Achille Lava, den schildersgast die over ongeveer een maand te Komen zoo ongelukkig van eene stelliug viel, is nog altijd gevaarlijk. De mati, die nog in 't gasthuis te Komen is, is sedert zijnen val nog bij zijn verstand niet gekomen, zoo dat men in alle geval een noodlottigen afloop vreest. Opgeld voor de Velos. Zondag en Maandag vierde men in 't kasteel van hei Couthof te Proven, den feestdag van den H. Alexius. Begunstigd door het goede weder was den toeloop talrijk dit jaar. Groot ivaren ook het getal velorijders die er zich naartoe begaven en menige botsing had plaats lusschen deze en voetgangers. Te ra) rijden is gevaarlijk zulke dagen, maar vele voetgangers door hun gedurig rondspringen wanneer zij een velo hooren, zijn de schuld dat zij omvergereden zijn. Vele jonge velorijders schijnen ook geen rekening te houden van het reglement dat zegt dat zij moeten de rechter zijde van den weg houden, rechts kruisen en links voren- steken. Moest men dit onderhouden, veel botsingen zouden vermeden worden. Gevonden, tweefluweelen handzakjes; zij berukteu ten politie-bureele. Verloren de veloplaat nr 39014; ze ten politie-bureele terugdragen. Onderzoek over de moord van Malo- les-Bains. Het parket van Yper heeft zich dinsdag naar Malo-les-Bains (Frankrijk) beger en om den toestand der plaatsen vast te stellen en met liet parket van Duinkerke overeen te komen, nopens de misdaad aldaar door eenen inwoner van Poperinghe bedre ven. Maurice Saeiens, afkomstig en wonende te Poperinghe, werkzaam te Malo-les-Bains, had met de SUjarige dochter waar hij in kost was, kennis aangeknoopt. Na eenigon lijd waren zij met de toestemming der ouders verloofd doch telkenmale dat er spraak was van den dag van liet huwelijk te bepalen, vond het meisje een middel om de zaak uit te stellen. Saeiens vernam weidra daar de reden van een andere kostganger vervolgde zijne minnares met liefdeverklaringen. Zekeren dag, in plaats dat Saeiens naar zijn werk ging, legde hij zich na het mid dagmaal te slapen. Rond 4 ure kwam bij naar beneden en het meisje alleen in de gelagkamer zijnde, dwong iiij haar te zeg gen waarom zij met hem in hel huwelijk niet wilde treden. Op een weigerend ant woord trok hij een geladen revolver uit den zak en lostte twee schoten op zijn slachtoffer die in het hoofd en de linker borst getroffen werd en dood ten gronde zeeg. Saeiens be- klom dan zijne kamer en lostte zich een schot in den mond, kwetste zich lichtjes en nam de vluchi naar België. Na te Poperin ghe te hebben rondgedwaald, gaf bij zich op 10 Juni in de gendarmerie van Yper gevangen. Een begin van brand Vrijdag avond, rond 6 ure, in een achtergebouwtje an het huis bewoond door Arthur Samyn. Statieplein. De vrouw, die het ontwaarde, kon de vlammen seffens nildooven, doch werd nogal erg aan de handen verbrand, liet waren hunne kinders die ai spelen met solfers den brand veroorzaakt hadden. Uilstapjes. Ifeden Zondag begeefi ons Stadsmuziek zich naar Elverdinghe on er de feesten der inhuldiging van het Vaan del der Oud-Soldaten op te luisteren. Een concert van een uur zal er door onze mu ziekmaatschappij uitgevoerd worden Op 13 Oogst heeft te Yper de inhuldiging plaats van het Vaandel van liet Christen Vlaamsch Verbond. Ons katholiek muziek trekt er ook naartoe. Op 20 Oogst heefi te Poperinghe zelf eene prachtige feest plaats do vergadering der Pompierskorpsen van West-Vlaanderen Op 10 September zal het muziek een aan genaam uitstapje doen naar Audeuaerde, waar onze knappe muziekanten gevraagd zijn om een feest bij te wonen zooals hier zal plaats hebben, namentlijk de vergadering der; Pompierskorpsen van Oostvlaanderen, en er 's middags een concert uit te voeren Audeuaerde van haren kant zal het Pom- piersfeestvan Poperinghe komen opluisteren met haar muzi ik-en pompierskorps. Voorzeker zullen al deze uitstapjes all r best afloopen, en strekken tot nut en ver maak der leden en tot goeden vooruitgang der muziekmaatschappij. Nog een feest - Het is nu vastgesteld dat het feest der inhuldiging van het vaandei der Oud-Soldatenmaatscbappij onzer stad aanstaande jaar zal plaais hebben op den eersten Zondag van Mei. De zittijd van den militieraad voor de ingeschrevenen van Poperinghe voor de lichting van 1912 en voor de uifgesteld< der drie vorige jaren zal te Yper plaatsheb ben op Maandag 21n Oogst. De medalie van 2" klas is toegekend aan M. Leopold D'iiooge, postontvangér ter stad, als inrichter en voorzitter der maat schappij van Onderlip,:en Bijstand van 'l, Land van Waas. Yper. GOrrectionneéle rechtbank. Dekervel René landbouwerszoon te Pope ringhe, Carpentier Cyril le, Iandwerker. Ernest Godart, mandemaker te Vlamertin- ghe en Decönitick Gaspard, schoenmaker te Poperinghe, zijn vervolgd voor wederzijd sciie slagen en verwondingen. De Kervel en Carpentier zijn vrijgesproken. Godart krijgt 1 maand en 50 fr. en Deconinck 1 maand en 26 fr. Bruno Verstraete van Poperinghe, zich te Vlamcrtinghe in de kermis bevindend, kwam in ruzie met zijne vrouw en ranselde ze af met een stok. Jules Cou wot, herbergier te Poperinghe, rniek hem een - opmerking en Verstraete bracht hem niet don Stok een zoo geweldigen slag toe boven bet oog dat Cou- wet bewusteloos ten gronde viel. Verstraete gaf hem dan nog verscheidene stampen, (jouwet heeft verscheidene dagen niet kun nen werken. Verstraete krijgt 8 da,,en en 26 fr. Poissonnier Cam.,Iandwerker te Poperin ghe.had in een zake getuigt juist alsof hij h gevecht bijgewoond bad. Het kwam uit dat toon liet gevecht plaats greep, hij zich lang eene heel andere kant bevond. Voor valsche getuigenis krijgt iiij 6 maanden gevang. Eene likeurenblauwerij waarover de lol beambten verwittigd geweest waren erf ont dekt op 21 Juli 1910, kwam ook te berde Decorte Emile, van Poperinghe, voor wiens rekening de blauwerij werd gepleegd wordt veroordeeld tot 2 jaar gevang en 4200 fr. boete Descamps Emile, molenaai te Crombeke, die de dranken naar Yper voerde, krijgt 4 maanden en 2100 fr. Mal brancke Charles, herbergier, in wiens huis Descamp de likeuren loste, wordt vrijge sproken zijne vrouw, Haegliebaert Leonie. krijgt voorwaardelijk 4 maanden en 2100 fr. dezelfde straf aan Mahieu Leon, van Rous- bruggo, door wi&is tussclienkomst de bla werij geschiedde Mahieu Eugène, van Roasbrugge, ook hiervan bericht, wordt. rijgesproken Labaere René, herbergier te Hondschoote krijgt 4 maanden gevang en 2100 fr. en 49 fr. voor 't inblauwen van andere flesschen. Voor Decorte worden de 2 jaren gevan samengesmolten met 10 jaar die hij vroeger kreeg. West* lederen. Schielijke dood. Vrijdag morgen, 21" dezer, was Lucje Van devyver, echtgenoote Alfred Herkei bout aan 't werk op haar aardappelveld. Op hei stuk land naast hetgene door haar gebruikt was een mau aan 't werk en de vrouw ging eens bij hem om een woordje te spreken. In 't midden van hun gesprek viel de vrouw opeens ten gronde. Men liep om hulj maar vruchteloos de vrouw was oogenblik kelijk gestorven. De man werd met de noo dige voorzorgen van het droeve nieuws ver wittigd zijne vrouw was afkomstig van Elverdinghe en 52 jaar oud. Suikerij Van Tieghem - Dupont Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver. Westvleteren. De brolking. Verleden week drukten wij dé offïcieele bevolkingstafel over der gemeenten van ons arrondissement. Westvleteren stond eraan geteekend met 1816 inwoners. Dit getal is onjuist Westvleteren telt 1914 inwoners. atou.—Schielijke dood.-Acbiel V.d. berghe, soldaat bij de Vestingsartillerie te Antwerpen, was voor eenige dagen irt ver- 'of gekomen bij zijne ouders te Watou Zondag morgen was hij per velo naar de plaats gekomen. Hij zette zijn rijwiel birtner in eene herberg en vertrok Buiten komend, om naar de eerste mis te gaan, viel hij neder als een steen en bleef beweegloos liggen hij was op den slag dood. Achiel Vandon berghe was gekend als een voorbeeldige jongeling. West outre. Hel nrjverheidsleeken van 2e kias. werd met de Nationale feesten verfeend aan Reine Delhaye voor meer dan 25 jaar goeden dienst bij Mijnheer Francis Boerhaeye, voorzitter van den kerkeraad. Onze beste gelukwenschen. 0joo. Erge val. Vrijdag morgend ten 6 1)2 ure is een man van eene hoogte van zeven meters van de stelling gevallen in d kerk te Loo, die men aan T herstellen is. De ongelukkige werd in zeer bedenkelijken toe stand opgenomen en verzorgd door doktoor Blancke doktoor Butaye werd er ook bijge roepen Het slachtofier is zeer erg gekwetst aan het hoofd en klaagt van inwendige pij nen gelukkig is hij reeds aan de beterhand en men hoopt hem te redden. Bvoniea. Doodelijh ongeluk. Leon De Méy, 24 jaar, werkend aan de nieuwe kerk is van zeven meters hoog beneden ge vallen en stierf eenige uren later. lïotisseiare. Klein Seminarie. PrijsuitdeelingZij heeft plaats onder voorzitterschap van Mgr Waffelaert, bis schop van Brugge, op maandag 31 Juli te 9 uren. De studenten zullen er ons vergasten op eeue nieuwe opvoering van - De Verloren Zoon - van M. Joseph Vanden Berghe. Het stuk zal er met liet nieuw bedrijf opgevoerd worden, doch daar de tijd bi paald is zal mu ziek en tekst wat ingekort zijn. Tliourout. De veeziekte. In de verleden week zijn 753 suiks vee van West- Vlaanderen, aan mond- en klauwzeer be zweken, gezonden naar Thourout om in eene bijzondere omheining vernietigd te worden, lieerden/eest van 19 en 20 Juli. Uit de statie wei den verzonden 18 Wagons met 97 peerden naar Duitschland en 6 wa gons met 19 peerden tiaar andere bestem mingen; is te zaaien 24 wagons met 116 peerden. ISriissei. Het bezoek der Jlolland- sche Koningin. Koningin Wiltielmina is Woensdag ie Brussel toegekomen samen met den Prins-Gemaal en is er tot vrijdag avond verbleven Groote feestelijkheden werden te dezer gelegenln id gegeven cn de vreemde vorstin werd met ake mogelijke geestdrift door de Belgische bevolking om vingen en begroet. li lor oh R&aai*. Eene vrouw van Brussel di- zondag do -r haar dronken man als naar gewoonte, eene'rammelingg ekregen had, begoot hem met petrool wijl hij sliep en st„k hem in brand. Gelukkig kon de zatlap door geburen gered worden. Uit alle streken van 't land komen tijdingen van mvoorzichtige zwemmers die verdrinken. In de Panne is eene kindermeid van Lêu- 'ven verdronken. Maandag avond heefi een onweder over de Waalsche streken van ons land gewoed. Te Meenen werd een oude man door den tram doodgereden. M. Achille Vallaeys, van Westcapelle, heeft met goeden uitslag zijn examen af gelegd van veearts. M. Jéröme Bouciqué, van Merckem, heeft met goeden uitslag zijn examen afgelegd van ingenieur, tweede proef. M. Eric Vauderscheiden, van Oostvlete- ren, heeft met onderscheiding zijn examen afgelegd van doktoor in geneeskunde, tweede proef. Andries Ernest Gardinael Arthur Coudron Auguste Couture Camille Debergh Achille Debruyne Camille Debuyser Maurice Decanter O vide Demol Georges Deprez Nestor Dequidt Achille Derycke Anselme Desmvtter Georges Dezitter Jéróme poise Joseph Faes Georges Gantois El ie Gryson Maurice Aippe Marcel Bernaert Camille Blanckaert Camille Del beke Silvère Duponchelle Leo Fockenoy Richard Lam aire René Metsu Henri WATOU. Haesebaert René Igodt Joseph Kinoo Georges Leuwers Joseph Maerten Emile s. Masson Maurice Pety Arthur Renief Jerome Saelen Modest s. Scherpereel Omer Sohier Hector Vanhee Maurice Vanveuren Maurice Vermeersch Iléron Vermeulen Leon s. Vitse Jerome Werquin Lucien vrijvv. WOESTEN. Moerman Gaston s. Notredame Achille Ollevier Auguste Soenen Emeric Staelen Firm in Staelen Julien Top Alidor Ureel Camille vnjw. s. s. vrijvv. WESTVLETEREN. Cappoen Henri IJelaplace Emile Deroo Camille Deroo Jéróme De wulf Julien Fi eu Gustave Gruwier Lucien Heyte Jules vrijw. Lejeune Henri Meeuw Leon Moerman Georges vnjw Suesen Camille vrijw Stecker Romain Vandenbussche Leopold Verbrigghe René Vercamer Joseph vrijw. In de S. V. Rousselare. Deze maat schappij die Zondag deelnam aan den prijs kamp, uitgegeven door de Union Beige op het terrein der A. S. te Gent, heeft er veel bijval genoten. Medard Yercruysse verwierf er het karn pioenaat van Belgie in 't verst springen met 6 m. 20. Florent Vroman was de 1 in de loopkoers van 1609 meters voor De large van Brussel, Vignol, Debooser, enz. Vliegen. Vliegster gedood. Eene jonge vrouw VSej. Denise Moore is Vrijdag te Etampes van -40 m. hoog.gevallen zij bleef op den slag dood. Het is de eerste vrouw die met het vliegen de dood vindt. Te Juvrisy is de vlieger Jolly dood gevallen. Te Moskou viel de vlieger Sluzarensko dood. Te Courteil in Frankrijk viel de Ant werpsche vlieger Devos neder. Hij werd erg gekwetst naar liet gasthuis overgebracht. De Ronde van Engeland. Deze week werd deze vlucht gedaan in vijf etapen, te samen een afstand uitmakend van 1000 mij len. Zestien vliegers namen eraan deel Beaumont legde den totalen afstand af 22 uren en won den prijs van 250".00ü fr Kr was maar een prijs, toch kreeg Vednnes die tweede was op een uur, eeue vergoeding van 5000 fr. De vliegronde van België. Binnen eeuige dagen begint de groote vliegprijs kamp, de Ronde van België, van den 6 tot. den 15 Augusti. Op Donderdag 13" dalen de deelnemers neder te Meenen om seffens te vertrekken langs Yper naar Blanken berghe. Tot hierloe zijn reeds de volgend< vliegers ingeschreven: 1. Jan Olieslagers; 2. Max Olieslagers 3. Jules Tyck 4. Dan ser 5. Vednnes 6. Parisot-7. Crombez 8. D'Hespel9. René Cozic 10. Gaubert 11. Conteuet12. Yasseur13. Fernand Lescarts 14. Paul Hanciau. Men verwacht nog de deelneming van verscheidene gekende vliegers. WielrijiSen. De Ronde van Frankrijk. IE Ril feayonne-La Roebelle, 379 km. 1. Duboc, om 3 u. 58 m.; 2. Georget, om 4 u. 10 m.; 3. Crupelandf, om 4 u. 37 m., alle drie op La Frangaise 4. Garrigou,om 4 u. 50 m.; 0 Golivier, op 1 lengte; 6. Deloff're, om 1 u. 56 in.; 7. Dupont, om 5 u. 3 m.; 8. Paulmier, om 5 u. 12 m.; 9. Faber, om 5 u. 12 Bi.; 10. Urn. Paul, op 1 lengte 11. Lambot, om 5 u. 13 m.; 12. Dema» 23. Heusghem. RitLa Rochelle-Brest, 470 km.; 31 rijders vertrokken. Uitslag 1. Godi vier, om 3 u. 40 m.; 2. Maitron, om 4 u. 8 m.; 3. Cruchon, om 4 u 15 m.; 4. Geor get, 4 u. 30 in.; 5. Faure, alle vijf op La h'raneaise 6. Duboc 7. Garrigou 8 Grupelandt9. Cornet; 10. lteloffre 11 l'othier; 12. Ernest Paul; 13. Deman 20. Heusghem FiaDS Faber heeft het in deze rit opge geven. 13e RitBrest-Cherbourg, 405 km.; nog 30 rijders vertrekken Uitslag: 1. Gar- agou, om 2 u. 44 m.; 2. Cornet, op 1/2 lengte 3 Dupont, op 1 lengte 4. Me- nager5. Cruchon 6 Ern. Paul7. Duboc 8. Paulmier; 9. Georget; 10. Faure; 11. Heusghem, om 4 u, 22 m.; 12. Deman, op 1 lengte. Algemeene klasseering. 1. Garrigou, 40 punten 2. Duboc, 68 p.; 3. Georget, 85 p.; 4. Heusghem en Crupelandt, 124 p.; 6. Ern. Paul7. Dupont 8. Cruchon 0. Godivier; 10. Devroye11. Lambot; 12. Deman. A/'gezonderden. 1. Deman, 28 punten; 2. Dtóoftre, 43 p.; 3 D'Hulst, 53 p.; 4. Pra- tesi, 59 p.; 5. Colsaet 63 p. Wal zij gewonnen hebben. 1. Garri gou, 2525 fr.; 2. Duboc, 2300 fr.3. Georget, 1750 fr.;, 4 Crupelandt, 1450 fr.; 5. Frans Faber, 1425 fr.; 6. Godivier, 1225 fr.; 7. Deman 740 fr.; 8. Heusghem 650 fr.; 9. D'Hulst 340 fr. 14" Rit: Cherbourg-Be Havre, 3öi km, i. Duboc, Georget, 3. Cruppelandt, 4. Cruchon, 5. Garrigou, Devroye, 11. Heusghem, 10. Deman. Te Gentbrugge won Van Houwaert op La FranQaise certe koers van 100 km. Te Yper heeft op Zondag 6 Oogst eene zes-ureukoers plaats per equipe. De volgende quipen zijn aangeworven nU'-.w- 1Emiel Georget-Marcelli2. Passeriou- d'Awans 3. Charlot-Wilmots 4. Brutin- Persyn 5. Mortier-Govaert6. Legrand- Vereecke7. Loon Buysse-Débaets8. Camiel Haeck-Vandaele. Begin om 11 ure. L geval van slecht weder zal de koers Maandag plaats hebben. Prachtige velo onder de tegenwoordige te verloten. l 'i'OsliSiifi; «5or Zondag werd de feestdag van Koningin Elisabeth gevierd en te dier gelegenheid werd de bloem der koningin, het Edelweiss verkocht, waarvan de opbrengst dees jaar bestemd is 0111 de slaapziekte in Congo te helpen bestrij den. Evenzeer als verleden' jaar werd de feest dag in alle steden en gemeenten gevierd, en overal waren honderden, duizenden, ver koopsters, jufvrouwen en kleine meisjes, op uang om hei Edelweiss aan te bieden. D( verkoop ging goed en meest alle wandelaars, mannen, rouwen en kinderen had len de bloem der koningin opgestoken. De uitzon deringen waren zeldzaam. Ih'Iomiingrn voor tsioeti en ze!f- opofferingen. In de lijst der per sonen aan wie Zaterdag bet burgerkrui toegekend werd voor daden van moed en zelfopoffering, treffen wij aan Medalie van 3e klas: MM. Jozef Baert, schilder te Poperinghe Julien Coene, land houwer te Poperinghe; Robrecht Clincke maillie, kleik bij het arrondissénaèntcom missariaat te Yper A. Devos, huisbediende ie Yper; K. Drweerdt, Yper; A. Soubry, veldwachter te Vlamorlinghe II. Vanden- bgogaerde, schepen te Yper. Medalie van 2« klasMevr. L. Bekaert, echtgenoote Dupoiicelle, te Beveren-aai Yzer C. Boudein, dienstbode te Bousbrug- geP. Cor.,etie, hoefsmid te Leysele; A» Messiaens, daglooner te Yper. ELaeliting' van Iftl SDe milicia nen, deelmakend van de lichting van 1911 zullen binnengeroepen worden op de volgen de datums voetvolk, ruiterij, kanonniers te peerd, genie cn bestuurbataljon, Maandag 2 October; vcstingartill rie, Woensdag 15 November; reden artillerie en trein Vrij dag 15 December. Kien zegt dat de suikerij anTiegheni- Dupont, Rousselaere, de gezondste is. Zonder twijfel zullen de opvoeringen van Maria's Leven eene allergrootste gebeurtenis zijn die opzien zal baren over gansch het land. Z. Em. de Kardinaal Mercier, heeft geerne en be reidwillig aangenomen nogmaals het «Maria's Leven te komen aanschouwen. Door die voorname blijk van toegenegenheid wil hij ons allen aanmoedigen in die grootsche onderneming. Zoo mogelijk komt hij op Zondag 20 Augustus, de nieuwe Liève-Vrouwzaal plechtig inwijden en de eerste opvoering van Maria's Leven bijwonen. Verscheidene Bisschoppen, alsook Ministers zijn voornemens de vertooningen met hunne aanwezigheid op te luisteren. Buiten de algemeene herhaling van Halfoogst (3 en 1 fr.) zijn de opvoeringen vastgesteld op Zondag, en Maandag 28 Augustus Maandag 4, Zondag 10 en Zondag 24 September, telkens van 2 tot 6 ure. Prijzen der plaatsen 7, 5, 3, 2 en i.5o ir. Men is verzocht alle inlichtingen alsook de tekst boekjes en kaarten op voorhand te vragen bij M. Alf. BERTRAND, Dekenstraat, 20, Halle (Brussel). BIDDAGEN DER WEEK. Woensdag (l'ortiuncula) te Poperinghe op St-Bertens en te Rousbrugge. BOLLING. Westoutre. Op Zondag 30 Juli, 40 fr. tp verhollen In de Linde, bij Charles Car- ron-Vion. Inleg 20 cent. Prijzen 10, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 2, 1. GAMBOLLING. Crombeke. Op Zondag 13 Oogst, ter herberg Het Lekkertje - bij D. Doschrevel. Oppervogel vooruit 10 fr.Zijdvogels elk 5 fr. [i)leg0,65 voor 2 bollen. GROOTE TUINBOLLING. St Jan-ter-Biezen. Op heden Zondag, bij Remi Liévois-Lermytte.Prijzen 6-4-2 fr. Inleg 5 cent. do bol. Proven Op heden Zondag bij Ser. Veniere. 10 Fr. prijzen. 'erste HypotlieeU. Een persoon vraagt eene sommc van 5000 fr. in lceuing aan 4 als eerste hypotheek. Zich te wenden ten bureele dezer. erkman kunnende latten splijten, wordt gevraagd hij Quayebeur, rue d'Hon- lieghem, Ilazebrouck. Een trouwe knecht kunnende d-,snoods peerden geleiden, wordt gevraagd bij R Moncarey-Sansen, Poperinghe. Smidsknechten worden seffens gevraagd bij Letlbvre te Hantay bij La Bassée (Noord Frankrijk) Statie Marquillit-s, lijn Rijssel naar Bethune. Men vraagt meisje of knecht van 16 tot ,18 jaar, de machien wat kennende, om te loeren schoenen stikken, bij René Berat- Berat, Yperstraat, Poperinghe. Bekwame Schildersgasten worden ge vraagd bij Ford Penneke, Boescheepslr. BrusselJuliHet nieuws uit de verschil lende hopstreken is verre van gunstig te zijn. Overal klaagt men over bovenmatige hitte en dorren toestand der akkers vooral in Engeland en Duitschland meldt men dat de hopvelden veel lijden van de droogte en mogelijks geen middelmatige opbrengst zullen geven. In het land van Aalst is men nog redelijk tevreden over den toestand der hoplochtingen. Heden is de markt prijshoudend, doch met zeer lichte daling, ter oorzake van eenige kleine regen vlagen. Aalst noteert no -115 fr.; Poperinghe 112 V 117 frank. Poperinghe28 Juli. Veel hommelhoven staan maar redelijk andere kunnen beter weerstaan aan de bovenmatige hitte. Regen zou toch zooveel deugd doen. Heden ter markt is er veel vraag naar Pope ringhe (stadslood) 125 -i35 fr., Poperinghe (dorpen) 120 -125 fr.; Boeschepe 125 -135 frank. POPERINGHE, van 23 tot 30 Juli. Geboorten. i63. Marguerite Questroy, d. v. Marcel en Felicie Logie. 164. Madeleine Rubben, d. v. Henri en Louisa Vankemmel. i65. Valere Sergier, z. v. René en Augusta Deroo. 166. Alice Merlevede, d. v. Remi en Elodie Lermyte. 167. Marcel Decrock, z. v. Pieter en Emma Gruwier. 168. Adrienne Beauprez, d. v. Arthur en Irma Van Thournout. 169. Gustave Clabau, z. v. Camille en Clemence Debyser. Over lij deus. 184. Bruneel Maurice, i5 maan den, Pottestraat. 185. Simoen Leopold, 10 maan den, wijk G. 186. Deraedt Jordan, 54 jaar, werkman, echtgenoot van Josephine Maertens Pottestraat. Huwelijksbeloften. Camille Ovenberghe, land werker te Poperinghe met Euphemie Boxoen, kant werkster te Vlamertinghe. Edmond Caroen bakker met Ida Lebbe, zonder beroep, beide te Poperinghe. Huioelijk. 35. Arthur Indevuy6t, 24 jaar, land werker met Helena Tally, 27 jaar, naaister, beide te Poperinghe. Watou, van 5 tot 27 Juli. Geboorten. Cnaepelynck André. Dequidt Agnes. Plancke Emma. Gheeraert Maria. Deprez Achille. Goemaere Marguarita. Allaert Maria. Delanote Maria. Over tijdens. Seraphin Delanghe, 87 jaar Maria Graeschepe, 18 dagen. Vandenberghe Achille, 20 jaar. Swertvaegher Daniël, 7 maanden Huwelijken» Gaston Demaegt met Marie Notre dame, beide te Watou. Emile Eeckman te Rudder- voorde met Marguarita Boeket te Watou. Wi'sassg't Goed meid keunen en ander werk kennend, vraagt plaats. Inlichtingen len onzen bureele. Schoone schuur gelegen bij de stad, te pach ten. Inlichtingen ten onzen bureele. Schoone en gerievige herberg met hof en koer, - A la rille de Nice-, Mecssen- straat. Zicli te wenden bij M. Masschelein, brouwer, Yperstraat, Poperinghe. Schoone gerievige herberg Au nouveau Passage - bij de statie, aan 8 fr. te maande, vrij van lasten, toebehoorende aan de Wed. Aug. Rommens. Eene Sloom machien, 2 »/2 peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbou- wers. Over te laten aan zeer genaiigen prijs. Zich te hegeven bij Alois Verbaegho,/! beele. Twee groote schilderijen op doek cn omlijst, (H. Franciscus Xaverius en H. Ignatius van Loyola) geteekend - Eeole des Orphe- lins d'Ypres 1846. Souvenir-, bijzonder geschikt voor kapel of patronage. Inlich tingen ten onzen bureele. Te verkoopen: schoone Breimachien in zeer goeden staat, bij Arnand Salomé, Yper- tsraat, Poperinghe. Kernmachien, zoo goed als nieuw te koop bij Edmond Derycke, te Reninghelst, bij de plaats. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, - In den Ballon - Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. Herbergkermis en Geweer te verhollen, I Bh «le nieuwe I.üiiiÊisig. bij Henri Maerten, te WATOU Geit te verhollen, Eh dU'ii Keer v. «I. <3knuiie£'ah£, gegeven door A. Decrock, bij Gustave Clabau, Casselstraat Schoon Konijn van io pond, Eu «len ËlauH, gegeven door Médard Lefever, bij Richard Dcwachter, Casselstraat om 3 u.Prijsbolling voor vrouwspersonen -f Ah iloiiliH, bij Flora Bruynooghe, Casselstraat. Prijsbolling. 7, Bh «Ie Yiwleffe, bij Alois Decorte, Keer v. d. Ommegang O In 't lSoveiiioi'li«»r, bij Camille Theeten, Pottestraat. En «le nieuwe Wereld, bjj Henri Bruneel, Casselstraat. H En 'i lloosje, bij Gustave Goussey, Crombekestraat. Om 5 ure; Groote Prijsbolling voor vrouwen en meisjes, daarna groot con cert door Marcel D'heere en Vrienden Bh 'j ïtnwieeKje, bij Charles De Brir-L'jelaert, Doornstraat- Om 7 ure, Prijsbolling voor vrouwen, daarna zingen en liegen om prijs, Ki In «8e-ii Ouden iliizeaind, bij Jules Hezö, Boescheepstraat. Heden ZONDAG, 30" Juli, om 1 uur, ten sterf huize van Theresia MuylaeH, Cassel straat, Pop o inghe, VERKOOPING van Mena- Camille llnneiie, maalder in den Vuurmolenlangs de Ouderdom-halsiede. Poperinghe, laat weten dat hij dcscht cn uitvoert aan 1 fr het 100 schoven. Beurs van Brussel, 27 Juli, Belg. 3 p. c. 1 s. 90 3p.c.-s. 90- 21/, p. c. Annuit. 4 1/2 no 3 p. c. 8g5o 89 Gem.kred.41/2 no -10990 3p. c. 8973 3 p. c.'öi 3 p.c.'68 Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. 190.3 Brussel 1902 Brussel 1905 8625 9940 90 5o 80— 7973 88 8625 79 00 Brussel-Zeeh Etsene 1908 g85o Mechelen 1883 1891 1897 Gent i8g6 Luik i853 Luik 1897 7' Luik 1905 Oostende '98 Sciiaarb.1894 Schaarb.i8</7 7030 7025 Verviersi873io3 5oj Doornik 1874 51 25 5175 Gongoleening 85 5o Poperinghe, markt van den 28 Juli. Tarwe. 100 kil. 21,00-Rogge 15,00 - Haver 17,50 - Aardappelen, 100 k. 12,00- Boter de kil 2,10 a 2,25, Eieren de 25, 2,30 k 2,00. Yper, 22 Juli.Tarwe 20,50 a 21,75; rogge 15,00 a 16 00 haver 18,50 a 20,00 aardappelen 8,00 a 9,00boter 2,85 a 3,15 eieren 2 30 a 2,50. Rousselaere, 25 Juli. Tarwe 19,50 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 15,00 16 00 haver 19,00 a 20,00boonen 20,00 21,00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 3.00 a 3,60; eieren 2,40 a 2,60; koolzaad olie 64,50; lijnolie 99,00; oude suikerijboo- en 40.50 a 42,00 id. gele 20,00 a 20,50. Kortrijk, 2l Juli. Witte tarwe 19,50 20,00; poode tarwe 18,50 a 19.00; regge 15,50 a 16.00 haver 19,00 a 10,50; peerdeboonen 21,50 a 22,00 suikerijboonen 12.00 a 00,00witte aardappelen 7,00 a 8.00 boter 3,20 a 3,50 eieren 2,40 a 2 50 koolzaadolie 64,50 lijnzaadolie iO.OOkoolzaad 28,75 lijnzaad 42,00 koolzaadkoeken 10 lijnzaadkooken 21,00 l 22,00 sodanitraat 23.25 ammoniak- ulfaat 32,00 Veemarkt31 ossen, 0,87 a 1 05 139 veerzen 0,91 a 1,07; 102 koeien 0,86 a 1,02; 21 stieren, 0,84 a 1.01. Anderlecht, 25 Juli. Verkensmarkt. Te koop 2151 prijs per kilo 0,90 a 1,12, Brussel, 25 Juli. Verkensmarkt. Te koop207prijs per kilo op voet, 0,95 a 1,05. nu Bijzondere schoone en groote keus van

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2