SAUSEND CORTE MEUBÈSIS NIEUWS UIT BELGIE. BUITENLANDSCN NlEUOlS. H' M" B T Aifferó PRACHTMTALOGUS 25 Wetensweerdigheden. Lijst der ingschrevenen voe de Lichting van 1912. ÜS Mf* v«* '!Vi*!*!obï<!I ie pnehlen HOPPE. Te lioop ONS VOLK ontwaakt. BURGERSTANDEN VAN Op Zondag 27" Oogst 1911, EERSTEN TAP HERRERGK E R MISSEN Op Maandag 28" Oogst, Feesten en Vermakelijkheden. MARKTPRIJZEN !M DEN BAZAR StandplaatsA la Messa vrk bij Arlüur Vannieuwenhuyze. Groote Markt. Voor a ANTWERPEN OF BI] den agent nooit te voren was 't getal kampioenen in staat te zegevieren zoo groot als thans, want nooit te voren bereikte 't wielersport zoo'n hoogtepunt van ontwikkeling, bloei en wel vaart. Parijs-Brest ook zal van de jare de kroon zetten op het onvergelijkbaar sport- seizt en welk wij in 1911 beleeft hebben. Wij gaan ongetwijfeld ditmaal getuigen zijn van eenen kamp waar niet anders dan reu zen in meedoen om ons daarvan te over tuigen hoeven we slechts de lijst der inge schreven deelnemers te overlezen. Vanllouwaert, E. Georget, Lapize, Cru- chon, op La Francaise DiamantFr Faber, Era. Paul, Blaise, Trousselier, op Alcyon Cornet, Dupont, Devroye, Lam- bot, op Le Globe dat zijn voorwaar na men welke beteekenis hebben in den sport wereld. In 't geheel zijn er 104 ingeschreven waaronder elf belgen. Onze kampioen Cyrille Van Houwaert heeft zicb bijzonder op deze koers toegelegd Hij is uiterst in form en heeft verklaard al te doen wat hij kan om te winnen. Wie Van Houwaert kent, weet wat dat wil zeggen en 't ware dus niet te verwonde ren, móest Cyrille weer zegepralen, te meer daar liii van zin is na dii jaar vaarwel aan aar hef koersleven te zeggen. üat wenschen wij met alle Belgen. Om 12 30 ure werd het vertrek gegeven. Om 850 u. waren aan de kop te Pré-en-Pail, 204 kim.. Van Houwaert, Georget, Lapize, Cruchon, Errtest Paul, Devroye, Trousselier, Cornet, Lafourcade. Faber op 10 minuten. aan In 't Noorden van Frankrijk hebben al weer betoogingen plaats op de markten tegen de duurte der eetwaren. Te Boeschepe brandde verleden week een schelf af die men aan 't uitdesschen was hij hoorde toe aan Óscar Wyndels. Een nabijgelegen huisje brandde insgelijks af. Vrijdag ontstond brand in de schuur van den landbouwer René Vanrenterghem Schuur en stallingen brandden ten gronde af. Eene groote hoeveelheid graan is vernield. Alles is verzekerd. De werkstakingen in Engeland zijn 't verminderen. Ten nadeele van Leon Verstaelen, land bouwer te Winriezeele (Frankrijk) werdei verleden week 450 blokken hoppe afgesne den. Te Cambridgeshire in Engeland sterven de menschen schier, bij gebrek aan water Een emmer wordt er 1 shelling verkocht. Het eerste draadlooze telegram uit de Noordelijk IJszee is maandag van een afstand van 1100 zeemijlen door de Hamburg-Aine rika-lijn ontvangen. De instelling van de draadlooze telegrafie aan boord van de congoleesche maalbooten heeft voor gevolg gehad het drukken op het schip van een bijzonder nieuwsblad, waar van het eerste nummer aan boord der Eli sahethville verscheen Bij de heenreis en ook bij de terugreis is het nieuwsblad vijf maal verschenen en hield derwijze onze land genooten op de hoogte van de gebeurtenissen in het moederland en elders. Men heeft dinsdag uit de Louvre van Parijs, eene schilderij van groote weerde gestolen La Joconde van -Leonard de Vinci. M. 14. Roehefort heeft aan de maat schappij Les Amis du Louvre" geschreven dat volgens hem, het beste middel om de "Joconde" terug te vinden, is: 500,OÜO frank of zelfs een miljoen te geven en de straffeloosheid te verzekeren aan den teru brenger. In verschillige steden van Italië woedt de cholera. Op Haïti duurt de opstand voort, de strijd gaat er nu tusschen een paar generaals. De wijnoogst aan den Rhijn belooft zeer overvloedig te worden. In den omtrek van Metz kwamen in den laatsten tijd vele gevallen van spionnage voor. De belasting op de poes in Munchen gaat in de practijk met groote moeilijkheden ge paard, zoodat men in fransche steden, waar reeds dergelijke miaubelastingen bestaan om nadere inlichtingen gevraagd heeft. De Katholieke Vereenigingen gaan een krachtiger) strijd aanbinden tegen slechte tooneel. In Portugal is met 123 tegen 50 stemmen besloten, dit aan het hoofd der nieuwe republiek'n president zal staan. In 't Noordsche Parlement heeft 't ont- werpje tot uitbreiding van 't vrouwenkies recht nog niet de vereischte meerderheid kunDen vinden. Aan de Universiteit te Leipzig is een vrouw benoemd tot buitengewoon hooglee raar. De Marokko kwestie wordt hoe langer hoe ingewikkelder. Frankrijk en Duitschland zenden troepen naar de frontieren. Z. H. den Paus is geheel hersteld. Een groote brand heeft de werkhuizen Oppel, te Rudelsheim in asch gelegd. Twin tig duizend rijwielen en dertig duizend naai- machienen zijn vernield. De schade bedraagi meer dan 4 miljoen frank. Beaumont heeft dit jaar reeds meer dan 'n half miliioen franks met vliegen verdiend, terwijl Védriues het tot 200.000 fr. bracht. De vredesonderhandelingen tusschen Duitschland en Rusland in zake Perzië schijnen tot een goed einde te loopen, zoo dat vadertje en oom Wilhelm beiden tevre den kunnen zijn. In Duitschland zijn in sommige streken de boeren verplicht hun vee te duoden bij ge brek aan water. In do landbouwkringen verzekert men dat binnen enkele maanden de vleeschprijzen een ongekende hoogte zullen bereiken. De strijd om den Perzisclten troon blijf voortduren, de aanhangers van den voor- maligen Sjah rukken op tegen Teheran langs drie verschillende wegen. Ten gevolge eener vulkanische uilbersling werden 17 vreemdelingen, welke de beklim ming deden van den berg Assama-Yama (Japan)alsook 15 kinderen onder de gloeien de lava bedolven. Zondag nacht, gedurende het onweder, is de donder gevallen op de hofsede gebruikt door Constant Meerseman, lanbouwer, fran sche Moëres. De Mikke en de schuur, inhou dende bijna ganscb den oogst, zijn afgebrand De schade, zeer waarschijnlijk, zal nog al groot zijn. ZeMsma&claSigc en zieke personen aaD wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghom-Dupont. Rousselaere, gebruiken. Gestolen In den na-'ht van Zaterdag lot Zondag, werden ten nadeele van Charles Heddeleetn, werkman, ongeveer 109 kilos lardappelen gestolen van zijn stuk gelegen angs de Korte Reninghelstsiraat. Gecoud.cn een huissleutel, een afge- ukte beurs met eeu rozenhoedje- erin, een velopomp die ten politie buiëele rusten Verloren een huissleutel. Ecreteekcns. Hef bijzonder ceretee- ken van mütualiteit, is verleend aan de /olgende heeron onzer stad. Medalie van le klas, aan M Georges I.- bbe gewezen voorzitter van den Ouderlingen Bijstand. Medalie van 2e klas aan de heeren Coevoet Jules, lid van 't Bestuur en Thieren Leon, sekretaris. Erge val. Een meisje, bij M. H hophandelaar, in verlof gekomen, was er op een zolder geklommen en viel door eene val op een anderen zolder, 3 meters lager rnet het ongelukkig gevolg dat het een arm in twee plaatsen gebroken was. Een bijge roepen geneesheer diende het de noodige zorgen toe. Onderzoek.. Het parket van Y'per is woensdag namiddag alhier afgestapt om ee: onderzoek in te stellen over eene zedenzaak ten laste van een jongeling van stad R. G Verscheidene kinderen alsook de betichtte werden onderhoord. A ftroggelaar. Een Poperingheitaar Camille Ouzeel, wonende in de St Michiel- straat, begaf zich deze week bij M. Swekels te Yper en zegde door een landbouwer van Vlamertinghe, Aug. Lemahieu, gezonden te worden om een nieuwen velo hij had echter teen geld mede. M. Swekels, achterdochtig hield Ouzetd wat bezig en zon iemand bij den genaamden landbouwer om inlichtingen Deze wist van niets. M. Swekels verwittigde de politie die den klient seffens kwam aan houden. Hij zal vervolgd morden voor af- troggela-rij en opgeven van valschen naam Smokkelaar. Vrijdag namiddag werd op de feorrtieren te Abeele door de belgiscbe tolbeambten een herbergier, E. D. aangehouden die poogde alcohol in te blau wen. De tolbeambten leverden hem in han den der gendarmerie van Poperinghe, doch daar I)... de vereischte som betaalde, werd hij in vrijheid gelaten. Jan»(er-i2Iiezen. Door den tram overreden. Vrijdag morgen mot den tram van 7,30 is er hier een ongeluk gebeurd. Sedert eenige dagen slaan hier verscheidene wagens langs de baan met vreemdelingen. Een kind ervan van 3 jaar oud, wilde over de tramlijn loop-n op het oogenblik dat de tram den daal nederkwam om de plaats in te rijden. Het kind werd gevat van de machiene en in de gracht ge worpen, het was erg gekwetst aan het hoofd en 't bloed liep het wichtje uit neus en oor. Daar het roerloos bleef liggen, dacht men op 't eerste oogenblik dat net dood was maar weldra bemerkte men dat het zoo erg niet was. De moeder vertrok seffens met den zelfden tram naar Watou, waar het kindje in het gasthuis de noodige zorgen ontving van den heei' Brutsaert, geneesheer. Over den uitval kon deze Vrijdag namid dag geen uitspraak doen, want misschien is het kind aan de hersens gekweist. Proven. Omvergereden. De bak ker Jules Gryson, werd maandag mot zijne hondenkar met brood omvergereden door een automobiel. De schad aan de kar is gering en de bakker werd niet gekwetst. itcsiiiighclMt. Razende hond. Zondag morgen in 't naar huis gaan, na de hoogmis, werd een 17jarig meisje, Augusta 01 li vier, gebeten door een rondzwierende n, onbekenden hond. Dit gebeurde nabij de Hoogte, langs de Poperinghestraat. D veldwachter René Fagoo, die dit vernam, ging op zoek naar den hond en vond hem in de herberg Het Ilooge Het dier viel hem aan en beet hem ook, nochtans gelukte do veldwachter erin de hond dood te duwen. Haandag zijn de twee gebeten personen naar het gesticht Pasteur te Brussel gegaan om er verzorgd te worden. Zij hadden den kop van den hond medegenomen om toe te laten hem te ontleden. Uit het onderzoek is ge bleken dat de hond van razernij in den hoogsten graad was aangedaan. Vper.Watersnood.Daar onze stad met watersnood bedreigd wordt, heeft de heer Burgemeester een bijzonder reglement in stad doen uithangen, om het verbruik van water zooveel mogelijk te bepalen. Rechtbank. Henri Braadt, zonder vaste woonst in België, vervolgd voor aan slag tegen de zeden, gepleegd te Poperinghe wordt veroordeeld tot 5 maanden en 50 fr met ontzegging van zijne burgerlijke rechten gedurende 5 jaar, en tot 3 maanden voor banbreuk. Loo. - Hofstede afgebrand. Dinsdag laatst rond 12 1/2 ure namiddag waren de inwoners hier ontrust door het kleppen der brandklok. Op min dan 12 minuten tijd was eenieder te been en men vroeg zich af waar het brandde. Algauw was men onderricht: het was de hofstede van Henri Pillaert die in vuur en vlamme laaide. Eene overgroote menigte volk snelde er naartoe van ten allen kante, om hulpe te bieden. Onze moedige pompiers waren ook selfens ter plaats met ai hun bluscligetuig, en nu hebben zij ge toond hoe dapper en manhaftig zij zijn in hun werk. Maar niets was er aan te doen en al hun werk was vruchteloos. Alleenlijk hebben zij de woning van den brand kunnen bevrijden. AUes is ten gronde in asch ge legd. Een schoon paard van 1700 fr. waarde, benevens een zoger en eenige zwijnen zijn de prooi der vlammen geworden. Al de ge- dorschene vruchten die buiten de schuur in vummen stonden zijn vernield. Al het boer- allaam is verbrand. De oorzaak van dii schrikkelijk braridtooneel is gansch onbe kend, maar alles is gelukkiglijk verzekerd. Men rekent de schade op 20.000 fr. I» liet geiooltijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sanseu. liomen. Een geneesheer door den trein doodgereden. En schrikkelijk ongeluk, is donderdag te Komen gebeurd. M. Y'sebaert, geneesheer, die met zijne vrouw per rijtuig op wandel was, werd door een koopwarentrein vermorzeld. Ziehier in welke omstandigheden dit pijn lijk geval gebeurde. Duar zijne vrouw ziekelijk is, deed M. Y'sebaert sedert eenigen tijd haar met hem niedegaan, voor de bezoeken die hij per rijtuig aflegde. Donderdag, van Houthern terugkeerend, moest hij de spoorweglijn overrijdeu rechtover de herberg "Retour de Gom in es tusschen Komen en Houthern. De barrier stond open en de geneesheer dacht met, reden, zonder gevaar te mogen doorrijden. Maar op 't zelfde oogenblik kwam van Y'per de koopwarentrein die om 12,14 ure ie Komen moot aankomen, getrokken door twee lokóinotieven. Noch de dokter, noch zijne vrouw hadden dit kunnen bemerken, want twee reken hui'cn beletten de spoorlijn te zien D zvvaro lukomotieven botsten op het rijtuig dat in splinters geslegen werd. Mad. Y'sebaert werd op zij geworpen zon- r leed te bekomen. Verschrikt liaar echt genoot niet meer te zien, vroeg zij aan de talrijke toegesnelde getuigen, waar hij was: de arme rnan had medegesleepf geweest, want de trein had nog 225 meters ver gereden Getuigen hadden de botsing gezien de eneesheer klampte zich vast aan het voren- ste der lokomotief, luid en wanhopig om hulp schreeuwend. En de trein hield niet stil. Aan de vertakking der lijn Kornen- Armentiers, viel de ongelukkige, uitgeput, met het ho >fd voren op de riggels. Een wiel ermorzelde h'et hoofd en de dood was )Ogenblikkelijk. De trein stopte maar 30 meters verder. Men haalde het lijk uit en het werd in eetie kabien gelegd de helft van het hoofd tot aan de wenkbrauwen, was verpletterd geweest en kleefde aan de riggels met de hersenen. Men hield Mad. Y'sebaert in, verdook haar het schrikkelijk nieuws en leidde ze in het huis van M. Dumortier te Houthern. Eer.e groote menigte kwam weldra toe- geloopen en eene vijandelijke belonging werd gehouden tegen den bareelwachter lie zijn plicht verzuimd had. Deze, zekere Henri Devolder, was bezig met eten toen het ongeluk gebeurdenu deed hij niets anders dan weener). Hij werd aangehouden tot de komst van 'i parket, dat men 's avonds verwachtte. M. Y'sebaert-Ghesquiere was 56 jaar oud en had geen kinders. Hij verbleef te Komen sedert een tiental jaren. Leuven. Belooging Schollaert. Heden Zondag wordt te Leuven eene groot- sche betooging gehouden om hulde te bren gen aan den gewezen minister heer Schol laert. Van alle kanten gaan katholieken er naartoe. Clsai'lvi'oi. De Tentoonstelling Zes honderd muziekanten, elk vergezeld door een tiental vrienden en kennissen, zie daar den bilan van den overgrooten toelooj van zondag laatst. Gelukkig dat de tentoon stelling 27 heclaren beslaat, anders ware men er overrompeld geweest. En zoo zal het voorzeker eiken zondag zijn, want feesten volgen gedurig feesten op Den donderdag en den zondag komen vla Erquelines.Erquelines-Namen, Namen-Luik. De algemeene uitslag tot nu is 1 Vandaele, Moeskroen, en Van Ingelghem, Brussel, 13 punten, 3. Mechant, 4. Benoit. Eene 8 dagenkoers werd Ook in Fran- rijk gereden 't is ook een Belg di- le is Salmon, die 4 etapen won op 8, 2. Loisri, Coomans, 4. Moitiat. Parijs-Meenen voor beroepsrijders, zal plaats hebben op 17 September de mingen en fransclien talrijk op en wat moeste aandacht op zich trekt, is de schoone kunsten, het bezoeken der koolmijn, de Ja pon fleuri en 't plein der vermakelijkheden Sïicr eti S)uui*. In Lichterveld kwam hel nieuws toe dat een werkman van daar, in 't naar huis komen van Frankrijk doodgereden werd. Op de foore te Thou rout brak maandag avond een klein rijtuigj Verscheidene personen werden gekweist. - Zondag werd te Wenduyne plechtiglijk een standbeeld ingehuldigd van graaf de Smet de Naeyer, aan wie Weduyne grootendecls zijnen bloei te danken heeft. In de maga zijnen Tietz te Brussel en te Luik omstond zóndag brand te Luik werd voor 90,000 fr. schade aangericht, te Brussel kon men hel seffens overmeesteren. Te Exaerde brandden zaterdag avond 5 hofsteden af de pompiers van Lokeren snelden ter plaatse maar hadden geen water. Een landbouwer kwam in den brand om. Dinsdag mor- gend is een meisje van omstreeks 0 jaren, verwurgd gewouRn in een veld te Nieu- wenhove, nabij Geeraardsbergen. Eüen goed en £clnfcliig huaclijk kunnen de jonge meisjes blij te gemoet zien als zij kloek en wel te pas zijn, blozen en een gezond uitzicht toonen. Dit verschaft ons ZEKER het gebruik van 2 of 3 flesschen THEOBROMA van 3 fr. Beproeft om overtuigd te zijn. Te verkrijgen bij M. MONTEYNE, apotheker op de Groote Markt, Poperinghe, en bij M. LIB0TTE, apotheker op de Botermarkt, te Y'peren. nieuwe Schoolwet. Minister le Broquev-lle heeft verklaard dat er vol trekt geen spraak kun zijn het nieuw schoolwetsoutwerp in te trekken. De regeering heeft nu besloten eene andere wijze voor te stellen om de vrije scholen geldelijk te ondersteunen. Er zullen ook maatregelen genomen worden om de kwes tie der jaarwedden van de onderwijzers der- verschillende reeksen bepaald op te lossen Van een anderen kant zal het schoolbe zoek beter geregeld worden overeenkomstig le gebruiken der verschillende steden eri van den buiten. M. de Broqueville heeft niet gezegd wan neer hij die wijzigingen zal voorstellen, doch verklaart dat er niets zal verwaarloosd worden om de schoolkwestie zoo spoedi mogelijk op te lossen en de vrijheid der huisvaders te waarborgen. De laatste treLLiiifk. De laatste trekking van de Tombola der tentoonstelling van Brussel zal den 0 november aanstaande plaats hebben. Deze datum is officieel vast gesteld. De kiczingcii. Het Staatsblad van londerdag kondigt de wet af, over een-ge weken door de Kamers gestemd en waar door zekere artikels van het kieswetboek gewijzigd worden, voor wat de stembriefjes aangaat. Er wordt daarin bepaald dat et' voortaan op eik stembriefje, in den linker hoek der keerzijde een volgnummer za gedrukt of geschreven worden. Op het oogenblik dat lrij de stembriefjes aan een kiezer afgeeft, schrijft de voorzitter van liet kiesbureol de volgnummers op, en voorale- !o briefjes in de stembus worden gestoken worden de genummerde hoeken eraf getrok ken. Die bepaling heeft voor doel de mis bruiken te voorkomen, welke met het zoogezegd rondgaande stembriefje konden gepleegd worden; de kiezer kan nu inder daad in de stembus geene andere briefjes steken, dan die welke hij van den voorzitter ontvangen en waarop hij zelf gestemd heeft lien vti'iiL voor Ouder*. Het Duitsche blad Für's Haus zegt zeer waar In een gezin mogen geen lievelingen zijn Elk kind moet het ouderhart even Jief wezen. Is een van de zoons bijzonder be gaafd, ecu van de dochters bijzonder beval lig, dan hebben ze in de oogen der wereld veel op de andere broeders en zusters voor Da xrom moeten de ouders hunne door moeder natuur- karig bedeelde kinderen trachten op ie heffen, zooveel zij maar kunnen, en op wijzen dat zij ook een talent hebben ont vangHii, waarmede zij moeten door de wereld geraken. Uien zegt dat de suikerij VanTieghem Dupont, Rousselaere, de gezondste is ivleng-elirLg-en. Zie toch van wien gij spreekt en hoe En waar en in wat zin Is eens het woord ter lippen uit, Het komt er nooit weer in. Bedenk u eenmaal eer gij geeft tweemaal eer gij aanneemt, en duizendmaal eer gij vraagt. De wereld is een groot schouwburg, waar iedereen, met het masker op den neus, z:jne ol speelt Echtelijk geluk Zij Toen wij nogl niet getrouwd waren, zei je altijd, dat je later mijn kleinste wensoh zoudt vervullen 1 Hij juist, maar tot hiertoe heb ik nog iet kunnen ontdekken, welke van al je| wenschen wel de kleinste is. Vrouwen komplimentjes. Een Franse!) spreekwoord zegtDe vrouw is in de kerk eene heilige, op straat eei ngel, in huis eene duivelin, aan het Veustei een nachtvogel, aan de huisdeur een ekste Een Italiaansch spreekwoord zegtDrie lingen zijn koppig een kalf, een ezel en eene vyouw. Een Engelsch spreekwoord luidt: Hel steertje van SPORT. Football. F. C. Poperinghe. Op heden Zondag, om 6 ure 's namiddags, eerste algemeen en- trainement voor alle spelende Leden. Vrien delijk verzoek zoo talrijk mogelijk op te komen. Vliegen. De Belgische Vliegronde. 't Is er eindelijk mee gedaan!... met de eerste vliegronde van BelgiëLanser en Tyck hebben er, de eerste dinsdag avond, en de tweede woensdag morgend, het laatste stootje aan gegeven. De algemeene uitslag der vliegronde is 1. Jules Tyck, 2. Lanser, 3. DHespel, 4. Contenet, 5. Parisot. Jules Tyck wint dus den prijs van 20,000 fr. van den aeroclub endeschaal des konings. 'i'yck is de eenige vlieger, die al de vluch ten afgelegd heeft met al de vaste en vlie gende kontrools, volgens de bepalingen van het ingewikkeld reglement. Groote vliegweek te Rousselare, op 27, 28, 29 en 30 Oogst aanstaande, op het Koerspleio, Hoogledesteenweg, ingericht door het Stadsbestuur, onder de leiding der Sportvereeniging Vliegen alle dage van 4 tot 7 ure Jan Olieslagers, op monoplan Max Olieslagers, op monoplanRené Cozic, recordhouder der vlucht over zee, tusschen Zweden en Denemarken. Bijzondere prijzen voor snel- hoog- en afstandsvluchten. De vliegmachienen zijn zichtbaar alle dagen van 9 (ot 12 ure. Met zulke mannen is men toch zeker te zien vliegen, zoodat men zich gerust naar Rousselare mag begeven, wil men iets merk- weerdigs zien. De engelsche vlieger Ridge is te Ply mouth doodgevallen. Diiivi'iiltoiitl - l'operinglie. Uitslag van den prijskamp uit CHARTRES van 20 Augustus 1911 Wind: Oost 194 Duiven los om 5.36 ure. Aankomst Eerste duifom 10.24.55 u.laatste duifom 10.45.29 ure. Snelheid Eerste duif 978,12 meters; laatste duif: 911,74 me ters. Afstand 282,584 ktn. 1 Labaere Ach. 2 Vanden Berghe H. 2 Baes Henri i Silvert A., service, 5 Vanden Berghe H. 6 Verhaeghe C 7 Dupont G. 2 p. 20 Messiaen Am. 1 p. 21 Schaballie Sady 3 p. 22 Messiaen Am. 4 p. 23 Fache N.-M. 3 p. 24 Merlevede Cara. lp. 25 Silvert Albert 26 Dupont René I VandevoordeC.4 p 27 Fache N.-M. 9 Messiaen Ain 10 Vanden Berghe H. 11 Dupont René 12 Legrand Cam. 13 Delava Cam. 14 Dave G. 15 Clabau Leon 10 Silvert G. 17 18 Depreeuw J -A. 19 Schaballie Sadv 3 p. 28 Dupont René 1 p. 29 Merlevede Cam. 30 31 Depreeuw J.-A. 1 p. 32 Fache N.-M. 2 p. 33 Dupont René 34 Fache N -M. 1 p. Ovcrduiven 35 Vandevoorde C. 36 Labaere Ach. Yileirijilcii. Poperinghe. Op Zondag 3n September, snelkoers voor liefhebbers, gegeven door de Velo-Club. 20 Fr. prijzen. Daarna eierkoers voor de leden. Velodroom Charleroi. Uitslag der 3-urenkoers vour beroepsrijders welke dins dag plaats had 1. Van Houwaert, met 115 kim., 2. Lasson, op 10 centimeters, 3. Waii- cour. 4. Hector Heusghera, 5. Lapize. De Ronde van België voor onafhanke lijker! is aan den gang. Er werden reeds 4 etapen van 6 geredenBrussel-Gent, Geat- PROVEN. Bossüwe Amand Camerlynck Elie soldaat Carlier Alphonse Carpentier Henri Degi aeye Camille soldaat Debinote Felix Delerue Julien Durant Achille soldaat Flamey Camille vrijwilliger Folcque Joseph soldaa' Ganne Maurice soldaat Ghesquiere Marcel Heens Jerome Porte Henri Saesen Theophile soldaat Hyekelioer Daniel soldaat. Sonneville Maurice Top»Omer Vienne Julien soldaat ROUSBRUGGE. Cappoen Germain vrijwilliger Cappoen Hector soldaat Cnockaert Leon soldaat Daloz André Doprey Prosper Faes Julien soldaat Fossaert Jules soldaat Gheyssen Paul soldaat Ghysel Achille ilerkelbout Maurice Janssens Joel Missiaen Maurice soldaat Portier Ileriri soldaal Verlynde Albert soldaat. Verlynde Ursmar soldaat STAVELE. Boussemaere Achilie vrijwilliger Butaye Omer soldaat Coene Lucien vrijwilligei Declarcq Maurice vrijwilliger Delatre Frederik vrijwilliger Durycke Camille soldaat Deflou Camille vrijwilliger Gaucquie Firmin Parmentier Basile soldaat Regheere Carolus Temperville Camille vrijwilliger Vandenbroucke Hector vrijwilliger Vandenwynckel Remain soldaat WESTOUTRE. Adam Joseph vrijwilliger Barbry Jerome vrijwilliger Behaeghel Henri Caulier Maurice Croes Remi soldaat Declercq Abel vrijwilliger Decrock Jeremie Degryze Isiduor Descamps Jerome Daweerdt Daniel Duquesne Jules soldaat Kestelyn Julien Lagache Jules soldaat Lesschaeve Georges Mahieu Hector Ozeel Georges Kicour Oscar Vanspranghe Marcel soldaat Verheke Henri Zyde Cyrille s>lns.st®. Qmidsgast, 3 jaar op stiel geweest zijnde, O vraagt, plaats in peerdesmis. Inlich tingen ten onzen bureele. Kei'sto Ilygïot Sieclc. Een persoon vraagt 1500 fr. als eerste hypotheek. Inlichtingen ten onzen bureele. Woonhuis met 69 aren grond, gelegen langs de Yperkalsiede. Inlichtingen ten mzen bureele. Schoone gerievige herberg Au nouveau Passage'" bij de statie, aan 8 f r. te maande, een vrouwtje zijn altijd iu beweging. Als Russisch spreekwoord gei ltDe duivel heeft 10 uren noodig om een man te overreden, eene vrouw overreedt 10 mannen in 1 uur. Zoo iets zouden de Belgen van hunne vrouwen toch niet willen zeggen vrij van lasten, toebehoorende aan de Wed. Aug. Rommens. BIDDAGEN DER WEEK. Zondag te Le Bi zei, Maandag iu 't kloos ter te Oostvleteren. llpn VS nrnstige persoon, goed vhamschen frai ch U kennend, wordt gevraagd voor schrijver in groot, handelshuis der streek. Inlich tingen teti onzen bureele. Een trouwe knecht kunnende desnoods peerden geleiden, wordt gevraagd bij R Moncarey-Sansen, Poperinghe. alve wagenmakersgasten of een weinig STERFGEVALLEN. De Oud-Soldateninaaiscliappij van I'ope- •mghe komt op 't onverwachts een gevoelig verlies te ondergaan. Haar ieverigen Eera- Voorzitter, M. Gustaaf Coene, is Vrijdag avond in zijn huis schielijk overleden in den ouderdom van 59 j. De. begraving zal maan dag oin 9 y, ure plaats hebben in St Bertens. De E. H. De Beir, pastoor te Kemmel, is overleden in den ouderdom van 60 jaar. kunnende w< rkon worden seffens g-.i- Hazebrouck l'rieslerlijliv Bcniieuiiiigvn. Zijn benoemd als pastoor: te Aertrycke, Al. Flour, pastoor te Coolscamp te Coolscamp, M. De Poorter, pastoor te Westende te Westende, M. Bonte, be stierder der H. Familie te Yper te Alveringhem, Al Valbout, pastoor te Jonckershove te Jonckershove, M. Bylo, onderpastoor te Becelaere te Moerkerke, Al. Declercq, pastoor te Bekeghem te Bekeghem, Al De Winter, onderpastoor te Aleenen Te Houthave, AtGallemyn, onderpastoor te Aloere te Ramscapelle, bij Heyst, AI. Cossey, onderpastoor te Gits. vraagd bij Schotté-Laporte, (Crcule). Goed loon Smidsknechten worden seffens gevraa 4 hij Lefebvre te Hanray hij Li Bassée Noord Frankrijk) Stalie Marquifi-s, lijn Rijssel naar Bethune. cn vraagt meisje of knecht van 16 tot 18 jaar, de machien wal kennend--, om te leuren schoenen stikken, bij René Berat- Berat, Yperstraat, Poperinghe. Bekwame Schilde.sgasten worden ge vraagd bij Fer-1 Permeke, Boesche- pstr. Knecht, kunnende peerden geleiden, wordt gevraagd bij Emile Gantois, brouwer, Poperinghe. eid van 15 tot 16 jaar, wordt seffens ge vraagd. Idichtingen fënbureele dezer. Brussel, 2S Oogst.De markt is verbe terd. Heden kwoteert men Aalst 220 fr., Poperinghe 220 - 225 frank. Antwerpen, 24 Oogst. Markt iets vaster, 225 fr., Poperinghe 225 frank. Poperinghe 25 Oogst. Dezen morgen is de handel kalm, alhoewel er gisteren veel hoppe verkocht werd in cultuur, vooral op de dorpen. Poperinghe (s)adslood) noteert israat, Poperin- he 220 fr., en pirochiehop 205-210 fr., mits waarborg van groenachtig te drogen. Thans is de pluk algemeen. nuiwiiTiiiiii'iiiiUBTWii n»< iiT-iniii«iiiiiiiiimi> iiinmm luim» randhoul. voortkomende van afbraak, te koop bij Sansen-D 'corte, Gasihuisstraat, Poperinghe. Twee groote schilderijen op doek en omlijst, H. Frariciscus Xaverius n H. Ignatius van Loyola) geteekend Ecole des Orplie- lins d'Ypres 1816. Souvenir bijzonder geschikt voor kapel of patronage. Inlich tingen ten ouzen bureele. e verkoopen: schoone Breimachien in zeer goeden staat, bij Amand Salome Y'per- STAATSBLAD. Bij kon. besluit van 16 Juli wordt de bij zondere landhouwdecoratie van lc klas verleend aan M. K. Brutsaert, van Watou. Ontvangen de landhouwdecoratie van le klas M. E. L. Rassalle, te Westoutre B. Vandenabeele, te Watou P. Steen en R. Li fooghe te Alvering'nem A. Pollefoort, te Hoogstaede. Familieblad, 10 cent. het Prachtig Nummer. YerMcliijnt w ekolijRs. Onder de redactie van Volksvertegenw. Dr. F. Van Cauwelaert, Dr. A.Van de Perre, Volksvertegenw. Adolf Hendrickx, Apoth. A. J. Hendrix, Adv. E. Vlietinck, Dr. A. Van Buffelen, Aug. Van Cauwelaert, Dr. II. Deckx, Prof. Omer Wattez, Stijn Streuvels, enz. Het eerste nummer verschijnt op 26 OOGST. Redactie en BestuurKoningstr, 6, Antwerpen. P0PERINGHJE, v&n 20 tot 27 Oogst. Geboorten. 188. Michel Gruwier, z. v. René en Louisa Lermytte. 189. André Logie, z v. Achille en Romanie Papegaey. 190. Y'vonne Catryeke, d. v. René en Kmina Quaghebeur. 191. Omer Gesquiere, z. v. Daniël en Marie Comeyne. 192 René Debyser, z. v. Alois en Sidonie Vaniobaeys. Overlijdens 205 Vaudenameele Char les, 73 jaar, ongehuwd, zonder beroef Casselstraat. 200. Laheye Aloise, 82 jaar landgebruiker, weduwaai' van Sophie Suf fys, wijk B. 207. Alostery Silvio, 57 jaar, kantwerkster, weduwe van Livin Lermyte, wijk B. 208. Larou Jacobus, 84 jaar, zonder beroep, weduwaar van Nathalie Decreus en Amelie Flahau, Westoutre straat. 209. Kesteman André, 7 dagen, wijk L. Huwelijksbelofte. Victor Gille. rente nier te Poperinghe, weduwaar van Eugenie Beesem met Ernestine Van Iseghem, rente nierster te St Michiels, weduwe, van Victor Vanderscheuren. Huwelijken. 42. Nestor Pouseele, 29 jaar, kleermaker met Elisabeth Devos, 24 jaar, naaister, beide te Poperinghe. 43. Louis Monteyne, 19 jaar, handelaar te Yper met Augusta Vautours, 27 jaar, bij zondere, zonder beroep te Poperinghe. De Suikerij V an Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BIJTER maai' is zuiver. Stavele, van 1 Juli tot 15 Oogst, Geboorten. Brigou Mariette. Baes Maurice. Scherrier Germain Cayzeele Magdalena. Geeraert Daniël. Regheero Marcel. De Carne Paula. Vanthournout Maurice. Catteeuw Jules. Vandaele Gerard. Beddeleem Maria. Butaye Elvire. Overlijdens. Missiaen Sophie, land bouwster. Pillaert Leonie, landbouwster. Moes Irma. Huwelijksbeloften Franchoo Prosper, hoofdonderwijzer te Stavele, met Elvire Camerlynck, bijzondere te Alveringhem. Gauquie Désiré, winkelier te Stavele met. Silvia Blancke, z. b. te Lampernisse. Huwelijk Vanhoorne Jules, steen bakker te Oostnieuwkerke, met Emma Dever, kleermaakster te Stavele. Itrl^iHrJi-Con^o. Leening van i5o,ooo,ooo fr. (1888). 141 Trekking. 21 aug. 1011. S. 44499 n. 17 uitkeerbaar met fr. 20,000 S. 52233 n. 9 id 2,250 S. 28181 n. 8 id 750 S. 28181 n. 13 S. 48673 n 12 id. 750 1 la viSiv tic \irc. bij Camille JMitleville, Meessenslraat. 'i lts tic IYlcergntHf, bij de Wed. Lemahieu, Westoutre-kals. 3 lit Zvicci'tl, bij Auguste Cleenewerck, Crombeke-kals. Schoon Konijn te verhollen. 3 Sn tic Htiiiicimcckciitlc Ylclkcrij gegeven door Elic Steichler, bij Emile Marey, Watoustraat. Jaarlijksche Combat-bolling, 5 ia villc tic B-Toe-cnee bij René Synaeve, Boeschepestraat. GAAiBOLLING. Crombeke Op Zondag 16 S-piomber. - Iu de Hooge Zaag -, bij Désiré yilemari. Oppervogel van 20 fr. vooruitdan 10, 10, 5, 5 fr. Inleg 05 cent voor 2 bollen. Gewone voorwaarden. Poperinghe, markt van de 25 Oogst. Tarwe, 100 kil. 21,00-Rogge 15,00 - Haver 17,00 - Aardappelen, 100 k. 10,00- Beter de kil. 3,70a4,00, Eieren de 25. 2,80 a 0.00. Yper, 19 Oogst. Tarwe 18.00 a 20,00 rogge 17,00 a 18 oO haver 15.00 a 15.25 aardappelen 7,50 a 8,50boter 3,25 a 3,55 ;t eieren 2 70 a 2 90. Kortrijk, 14 Oogst.Witte tarwe 19,50 a 20.00; roodo tarwe 18,50 a 19.00; •rogge 16,00 a 10,50 haver 17,00 a 17,50; peerdeboonen 21,00 a 22,00 suikerijboonen 43 00 a 44,00; witte aardappelen 6.50 a 7.00 boter 3.40 a 3,60 eieren 2,60 a 2 80 koolzaadolie 65,50 lijnzaadolie 90,00; koolzaad 29,50; lijnzaad 42,50; koolzaadkoeken 12; lijnzaad koeken 23,00 a 23,00 sodanitraat 23,70 ammoniak- sulfaat 33,00 a 00,00 Veemarkt33 ossen, 0,87 a 1,05 129 veerzen 0,92 a 1,07 167 koeien 0,86 a 1,03 31 stieren, 0,84 a 1,02. Dixmude, 21 Oogst. Tarwe 21,00 aardappelen 10,00 boter 3,50 a 3,90 eieren 2,80 a 0,00. Rousselaere, 22 Oogst.Tarwe 19,50 a 20.00; id. roode 18,00 a 19,00; rogge 15,50 a 16.00; haver 17,50 a 18,50; boonen 21,00 a 22,00; aardappelen 7,00 a 7,50; boter 3,40 a 3,90; eieren 2,70 a 2,90; koolzaad olie 74,50; lijnolie 20,00; oude suikerijboo nen 40,00 a 40,50 id. gele 23,00 a 23,50. Anderlecht, 21 Oogst.Veikensmarkt. Te koop 2787 prijs per kilo 0,96 a 1,12. Beurs van Brussel, 24 Oogst. Brussel-Zeeh. 71 a5 71 5o Elsene 190S (J84Ï Mecheleni885 85o5 1891 i8g7 8595 Gent 1896 25 Luik i8o3 104 Luik 1897 71 5o Luik igo5 77— 77 Oostende '98 70 Scliaarb. 1894 80- 8710 Belg. 3 p.c. t s. 875o 3 p.c. 2s. 8750 2'/2P-C. 79 Annuit. 4 4/2 3 p, c. 8760 Gem.kred.4Vj io3 3 pc. 3 p.c.'61 3 p.c.'68 101 101 2ö Buurtsp. 3p.c. 8450 Anderl. 1907 97 5o 98 Antwerp. 1887 9270 Antwerp. 1903 81 25 81 5o Brussel 1902 §5 5o Brussel 1 qo5 8 Schaarb.1897 6975 Verviersi873 102 Doornik 1874 Congoleening 858525 iQè grond Ir om eenige dagen genezen door h 1 gebruik van deZALFVAN St LODEWIJKS HO -PITAAL (Pommade de l'Hópital Saint-Louis) Dit kostbaar geneesmiddel doet onfeilbaar verdwijnen ronde vlekken, ontstekingen, zweringen, c.i alle zie .ten hetzij onlangs of oulings ontstaan waaraan oog< n en oogschelen onderhevig zijn. Om zonder ccnig gevaar te gelukken, eiseli de. Zalf vari St Lociowljka Hos pitaal, de pot. fr, 2.50, in de bijzondere apotheken des lands. Indien uw apotheker U niet kan voldoen, zend fr. 2.50, in postzegels, aau den algemrenen depositaris voor België, 17, Paulolaari, St.Pieters-Wutu we en vrachtvrij zal het U geworden. GEDEPONEEltD IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monteyne te l'operinghe en M. Libotte V Y'per. BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Voea-ansksi op ElverdingheBoesingheRousselare. T9ico|>!iilc SkMCÖE.^Si, voerman te Boesinghe, laat weten dat hij voortaan al!« weke naar Poperinghe za: komen met goed van Rousselare, nu i<< 't ei'.n d-m Donder- lag pukken zal morinn uert voor Elver- linghe, Boesinghe en Rousselare.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2