NIEUWS UIT BELG1E. N -V öe-fi (1 a.cml^tloxu jfeitTtDeT/jteii eaaOAUjfenTujetjLLaC^ck 5cvEa.ce Italiaansch - Turksche Oorlog. VEEARTS, Yperstraat,26, i bij de Markt) Poperinghe Genootschap van den H. Vincentius. Wreede moord te Loo. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN .vv\ di: in:ititi:it4.n its Op Zondag 5 November, EERSTEN TAP, Jaarlijksche Kermis. Speelgoederen Wetensweerdigheden. TE KOOPEN OF TE PACHTEN Xe lioop Vr Men waagt Men trekt geene tanden meer! want de dokters lIPïTnf'pVP in &-n minuut en erkennen dat de UuL:»L vnop altijd de on IJZERDRAAD VOOR HOPPE bij HILAIRE OSSTYN - CAMBIE, Bericht Charles Halfmaerten Corselis, MARKTPRIJZEN. -OopiMMM "btaaqt (nxvv^h^cvta.Yooq cc«/il Z)?te ftmtujetjtucL Cyc£e bij de gebr VAN COILLIE, Ooststr., Rousselare. Katholieke universiteit van Leuven, waar hij voor de studenten der Germaansche phi- lologie een cursus gaat geven over - Scandi navische letteren.» In Londen is een bond opgericht, die zich het edele doel voor oogen stelt den strijd te aanvaarden tegen de gladgeschoren gezich ten. Als de bladeren vallen, raakt meni: hoofd op hol. In de spaansche provincie Catalonie heeft een vreeselijke storm den geheelen oranje- appelenoogst vernield. In Noorwegen is de Fransche taal uit de programma's van 't middelbaar onderwijs geschrapt. Roosenvelt heeft verklaard, dat hij in 't vervolg geen redevoeringen meer zal hou den. Men heeft in Britisch Columba koolmijnen ontdekt eener grootte van (5700 vierk. kim Het Fransch - Duitsch verdrag nopens de Marokko-kwestie moest dezen zaterdag door de twee mogendheden geteekend zijn. Te Nogent-sur-Seine in Frankrijk is eene maalderij ingestort. Men heeft tot nu toe reeds l(j dooden en 25 gekwetsten uitge haald. Na een dag werken ontbraken nog 25 mannen, waarvan waarschijnlijk geen meer zullen gered worden. Te Parijs zullen nu de Zusterkens dei Armen uit hunne kloosters gejagen worden Geheel de werkersbevolking der buurt, die weet hoeveel de Zusterkens hun helpen slaat gereed om dit te beletten. Natuurlijk zal macht aan de wet blijven, maar de werklieden zullen toch getoond hebben dat het tegen hun aller gedacht is dat zulke laffe daad gepleegd is. Zondag deed het assisenhof van Amiens, uitspraak over de viervoudige moord van Spa. ,Iulien werd tot de doodstraf veroor deeld en de drie andere tot levenslangen dwangarbeid. Z. H. Paus Pius X heeft besloten de tal rijke leemten aan te vullen die in het H. Collegie bestaan, en binnen kort een con sistorie te houden voor de benoeming van nieuwe kardinaals. Het geheim consistorie zal den 27 November plaats hebben, en het openbaar consistorie den 30 November. In de twee consistories zal er ook overgegaan worden tot de benoeming van bisschoppen voor de ihans openstaande bisdommen. Xciiimaelitige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere. gebruiken Hoe het staat met den oorlog, zou niemand kunnen zeggen. Moet men beide landen ge- looven, beide zouden deze week groote zege pralen behaald hebben. Gevecht te Tripoli. In den loop der week beeft een verwoed gevecht plaats gehad te Tripoli, die in het begin door de Italianen ingenomen werd en welkedeTurken nu poogden terug te nemen De Turken seinen dat bij dezen slag 3000 Italianen liet leven zouden verloren hebben doch deze van hunnen kant, beweren dat dit onwaar is. Laatste berichten te Parijs toegekomen melden nochtans dat de Italianen eene erge nederlaag ondergaan hebben en dat de turksche vlag wappert op vijf forten van Tripoli en op al deze van Benghazi, ook door de Turken heroverd. ioo.ooo Soldaten. Te Rome werd besloten 100.000 italiaan- scho soldaten naar het oorlogstooneel te zenden. De moeilijkheden beginnen. De moeilijkheden voor de Italianen zijn begonnen. Men heeft er zich kunnen vari overtuigen door de berichten die in de laatste dagen van het oorlogstooneel toegekomen zijn. Maar deze moeilijkheden zijn nog niets in verhouding van degene die zij ontmoeten zullen, wanneer de krijgstocht naar het binnenland zal aanvangen. Eene uitmoording van araben De italiaansche overheid had bevel gege ven al de araben uit te moorden, die zich in de oasis van Tripoli bevonden, en ook van huis tot- huis, in de stad zelve, de wapens en kardoezen op te zoeken. Dit bevel heeft am de soldaten gedurende drie volle dagen eene ijselijke taak opgelegd. Zonder vonnis, zon der genade hebben de soldaten, al wie zij ontmoetten gefusiljeerd. Gedurende drie da gen duid le het geweervuur den trapsgewij- zen vooruitgang van de italiaansche troepen aan. Tusschen de gedoode araben waren vele jongelingen en zelfs vrouwen. Het was een ijselijk schouwspel. De Turken eischen Tripoli terug De Turken hebben, onder het vri der parlementaire vlag, een afgezant naar Tripoli gezonden, om de Italianen aan te maren de stad over te geven. Men is over tuigd, zegt een Daïtsche gazet dat de Turken er zullen in gelukken Tripoli terug te her overen. Do oorlog begint Italië te vervelen dat is de indruk, dien de berichten der laatste dagen bij elkaar genomen, en het een met het aider in verband gebracht, ons thans geven. Italië had eerst zijn doel feitelijk be reikthet expeditiekorps was geland en het Turksche gebied in Noord-Afrika bezet, ergo kon de vrede gesloten worden, mits Turkije wilde zoo redeneerde men in Italie. Nu begint te blijken dat Italië wat buiten den waard gerekend hoeft. Zelfs de Turk zal zich zóó niet laten ringelooren, al is het te hopen, dat de vrede spoedig geteekend wordt. .11 en dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste is. waar. In de geestelijke lezing Liefdadig heid wordt er aangetoond welke liefda digheid de leden van Vincentius moeten plegen. Hunne hulp, mag geene bloote aal moes zijn, hun onderstand geene koude gift, neen. zij moeten geven zoöals Christus het gewild heeft, geven aan den arme omdat dat Zijne uitverkoren zijn, geven aan den arme om God. M. van Merris geeft verslag over den toestand der elf genootschappen onzer deke nij. Uit dit verslag blijkt dat allen tegen den komenden winter voorzien zijn van een schoon spaarpotje, wat, in den tijd van duur leven als wij hebben, zeer goed zal van pas komen. Terwijl hij aan het woord is maakt M. van Merris van de gelegenheid gebruik om aan de Yincentianen daar vergaderd, te spreken over de goede en de slechte lezin gen, en bijzonderlijk over de slechte pers. Het is droevig om bestatigen hoeveel slechte dagbladen ten huidige dage gelezen worden. Maar dat de vijandige dagbladen niet alleen door de vijanden, maar zelfs door Katholieken gelezen worden, valt toch het meest te betreuren. Weteu de Katholieken, tie om sport- of andere redens slechte dag bladen lezen, dan niet dat zij niet alleen aan tien zeiven deernis doen, maar ook dat hunne handelwijs bij anderen ergernis verwekt? Weten zij dan niet dat zij, die op die manier met hun geld de slechte pers ondersteunen, door die pers in hunne heiligste grondbegin selen zullen tegengewrocht worden Wie zag ooit een gekende goddelooze een Ivatlio liek dagblad koopen De voorzitter zet de Vincentianen aan met woord en daad de goede peis te steunen en vooral het goede voorbeeld te geven. Hierop geven de schrijvers der verschil- lige conferentiën verslag over de werking van hun genootschap. Uit deze verslagen blijkt dat de conferentiën naast milde onder steuningen van stoffelijken aard ook ver standelijke en zedelijke hulp in rijke maat. toekennen. Wij vernemen dat de eenen vooral werken om het schoolgaan bij de kinderen aan te moedigen, op het werk der Franschmans, terwijl de anderen i voor de kinderen bij de Eerste-Communie voor de pensioenkas of aan de werkeloozen trachten werk te verschaffen. De E. li. Verduyn vergast ons op eene puike rede. Wij kenden hem, die welspre kende proost der conferentie van het Colle gie, maar ditmaal heeft hij zich zeiven overtroffen. In eene prachtige taal spreekt hij ons over het stichten der eerste confe rentie door Frederic Ozanam. Hij toont ons aan hoe Ozanam, jongeling en student samen met eenige makkers den arme op zoekt, hem helpt, hem troost. 't Is het bezoek bij den arme. vooral dat het hoofddoel van den stichter was en 't is ook dat wat den grond van dit werk nu nog uitmaakt. Ozanam en zijne makkers vonden in het bezoek bij den arme de kracht om tegen de heerschende moeilijkheden van hunnen tijd te strijden en hunne eigene zaligheid te bewerken. Nu zijn er Vincen tiusgenootschappen alom in gansch de wereld verspreid en van dit werk sprak onze Heilige Vader Paus Pius X, tijdens zijn vijftigjari priesterjubileum, met den meesten lof. De E. H. Deken Vervaeke bedankt den spreker om zijne treffende woorden. De Vincentianen moeten het hunne bij dragen, zoo vervolgt de E. 11. Deken, om de kinderen, die de school verlaten, zondag- en avondscholen te doen volgen alsook de Congregatiën en Patronages doen bijwonen. Tot hun twaalfde en dertiende jaar wor- den de kinderen door Ouders, Meesters en Meesteressen met de beste zorgen omringd Eens de school verlaten zijn zij al met eens zonder steun, en dat op eenen ouderdom waarop bij de kinderen soms duistere vraag punten voorkomen, waar nun karakter noch hun wil niet genoegzaam gevormd en ge- staald zijn. De E. II. Deken zet de aanwezi gen aan hunnen invloed te gebruiken om niet alleen stoffelijke, maar alzoo zelfs ver standelijke, ja hoogst noodige zédelijke hul] aan de behoeftigen te reiken. Ziedaar eene vergadering waar met vollen ernst verschiliige nuttige punten besproken werden en die voorzeker de beste vruchten zal voortbrengen. Hier in Poperinghe zijn ook verscheidene heeren werkend lid van Vincentius. Laat ons hopen dat zij voort regelmatig de ver gaderingen zullen bijwonen, den verdienste lijken arme zullen helpen en bijslaan, nut trekken uit de lessen aangehaald in de bijeenkomst hierboven vermeld. drie mannen konnen opgenomen worden en men hoopt hierdoor de kerels te kunnen ont dekken. Hel slachtoffer, dat 45 jaar oud was, werd vrijdag te Pollinchove begraven. Deze laffe moord en de geheimzinnige om standigheden met dewelke zij omringd is, hebben onder onze geruste bevolking eene ongemcene opschudding teweeggebracht, en is hier maar een wensch 't Ware de er woestaards-moordenaars zoohaast mogelijk te ontdekken, opdat zij op voorbeeldige wijze zouden kunnen gestraft worden. Voor de arme weduwe en de kleine wees- es wordt ook diep medelijden gevoeld en 't ware te wenschen dat edelmoedige per sonen er voor zouden zorgen dat deze onge- lukkigen naar behooren geholpen en onder steund -worden heiui DKWICKKIti: Stadsnieuws. Op Zondag 29 October hielden de ver- schiilige genootschappen van den H. Vin centius van de dekenij Poperinghe hunne algemeene wintervergadering in den Katho lieken Kring te Poperinghe. De E. H. Deken Vervaeke, alsook M. van Merris, algemeene voorzitter voor onze dekenij, namen er hei voorzitterschap van de te Een jachtwachter, vader van 9 minder jarige kinderen, doodgeschoten. In den regen-donker maandag avond laatst, is hier eene wreede moord gebeurd. De jachtwachter Cyrille Ghekiere van Pollinchove, vader van 9 minderjarige kin deren, bewaker van den heer De Rouck van Yper, ziende dat liet weder zeer onstuimig was en wetende dat de pensjagers hiervan gewoonlijk gebruik maken, zegde rond 8 ure aan zijne vrouw dat hij op ronde ging en vertrok. Den dinsdag morgen, met bet klaren van den dag, begaf de werkman Karei Debrue zich naar zijn werk. toen hij, bij het kapelle ken van Turkien iets zag liggen dat hem aardig voorkwam. In den half-duisteren doorziende, meende hij een man te ontwaren die daar te slapen lag. Bevreesd begaf hij zich naar de aanpalen de hofstede van Henri Notredarae, deelde er mede wat hij gezien had en vroeg aan de bewoners dat zij hem zouden volgen, wat zij seffens deden. Ter plaatse gekomen vonden zij daar den jachtwachter Ghekiere ten gronde liggend de ongelukkige was doodgeschoten. Ver schrikt en ontsteld over deze akelige ont dekking, liepen de aanwezigen de burgelijke overheid verwittigen en deze haastte zich ter plaatse te komen. Ghekiere lag uitgestrekt ten gronde met zijn geweer in de hand. Het wapen was nog geladen met zijne twee schoten en beide haan's waren gesloten, zoodat de ongeluk kige met geen gedacht van schieten bezield was, en geen onraad vermoedende, zich dus niet heeft kunnen verdedigen. De daders moeten Ghekiere verrassend aangevallen hebben. Een der stroopers moei hem op 't onverwachts den tweeloop van zijn geweer op de borst geplaatst hebben en hem de geheele lading van twee schoten in volle borst gezonden hebben. De kogels zijn ien ongelukkige door borst en- rug gedron gen en hij is gansch de ruggegraat ver scheurd 't was schrikwekkend om zien. Nog hartverscheurende!' was het toen de ongelukkige vrouw, aan wie men met de noodige bezorgdheid het wreede ongeluk gemeld had, ter plaatse geleid werd om een laatsten blik op het lijk van haren doodge schoten echtgenoot te werpen. De arme vrouw, zoo ineens weduwe met 9 onbejarige kinders geworden, weende bitterlijk en in hare wanhoop, wilde haar de haren uit het hoofd rukken. Oh wat droevig tooneel. De misdaad is waarschijnlijk gepleegd door bakjagers, want deze waren van rond 7 ure gezien geweest, met hunnen lichtbak de velden doorloopende rond 10 ure had men in de buurt 2 schoten hooren knallen. Dinsdag en woensdag is het parket van Veurne ter plaatse geweest. Uit het onder zoek is gebleken, dat de jachtwachter aan gevallen werd door drie wildstroopers, die met een lichtbak joegen. De voetsporen van Naar het Kerkhof. De oude god vruchtige gewoonte nalevend, begaven zich Woensdag en Donderdag veel menschen naar het Kerkhof onzer stad. Het weder was gunstig en allen wilden len christen troost genieten zich met stil weenen wat te verlichten, en met vurig bidden hunne geliefde afgestorvenen te hel pen 't is een broeder of zuster, jong en onvoorziens weggerukteene beminde moe der, aan de liefde van man en kirtderer ontstolen een teederen vader, na een leven van hard werker., opeens weggehaald. Anderen waren er ook en vreemdelingen die zich naar de verafgelegene grafstede van beminde overledenen wiens gedachtenis altijd bijblijft niet konnen begeven en zich toch naar het doodenhof aangetrokken gevoelden en treurig op den Calvarieberg nederknielden om te bidden. Bij 't aanschouwen met welke overtuiging de menigle zich naar het Kerkhof begeeft moet men bestatigen dat de hoop in hierbo ven altijd levendig is. Jonge Soldaten. Onze lezers weten reeds dat er sprake was hier, gelijk elders gedaan wordt, eene voorbereiding te gevet aan de jonkheden die moeten optrekken als soldaat. Zondag laatst had in het Volkshuis eene vergadering plaats, waartoe al de jonkheden, die in 1912 moeten optrekken, uitgenoodigd waren. Een veertigtal hadden den oproep beantwoord. Zij luisterden aandachtig naar den uitleg die hun door E. H Serruys gegeven werd en zij verstonden geheel goed al het voordeel door eenige lessen en oefeningen tot den militairen dienst voorbereid te worden. Wat vooral zal deugd gedaan hebben, was de tegenwoordigheid van een jonkheid die reeds een jaar gediend heeft. Hoort zijne spretike in soldaten vlaatnsch »'t Is jammer dat het maar nu en komt, 'k en itadde zoo veel nietge.-.duiveld geweest; en'tzijn stom medie de lessen niet volgen Al die jonkheden hebben beloofd de lessen te volgeD't is te doen den eersten en den derden Zondag van iederen maand, 's mor gens om 10 ure in de Kouterschool. Die lessen zullen gegeven worden door eenen meester in 't vak, den heer Alfred Pinteion, sergent, die te Meenen de jonge soldaten moet oefeDen. Dat is de zekerste waarborg dat die les sen allerbest zullen geschikt worden 't meeste voordeel van onze toekomende soldaten. 't Is ook eens te meer een bewijs dat onze priesters noch moeite, noch onkosten spa ren, als 'ter op aankomt een voordeelig werk in te richten. Mochten al de jonkhe den die in 1912 moeten optrekken de lessen zorgvuldig volgen Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, In den Ballon Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. Een solo-slim werd Zondag avond gespeeld in St Sixte molen, bij de Wed Pieter Dewancker, door Henri Catteeuw De medespelers waren Nestor Verschaeve Jules Cambie en Charles Verpoot Verloren zondag laatst een klein zwart hondje witte borst en vier w tte pootjes, colier met twee koperen belletjes. Goede belooning aan deze die hem weerbrengt bij den Chef der Accijnzen, Peperstraat 18, in stad. Op maandag 16 October eenen groo ten witten jachthond met roste vlek op kop en achter ste. Hem terug brengen tegen belooning naar Alfons Peutevinck, Watoustraat. Volkshuis van Poperinghe. Zon dag 19 November, om 4 Va ure, in de groote zaal van 'tVolkshuis,belangrijkeaanspraak. Onderwerp Mijne reizen mijne lotgeval len door eenen die 't kan zeggen Worden uitgenoodigd alle de leden van 't AYdkshuis en allen die 't welvaren van den werkman ter herte nemen. Het Bestier. Geitenhond. van Poperinghe. Zondag aan staande, 12" November, groote algemeene vergade ring met voordracht, zooals wij verleden week meld den. Dat niemand te kort blijve. Diefstal. Ten nadeele van Ed. Tamboryn en der Wed Lefebvre, landbou wers langs de Westout.re- kalsiede, werden Maandag eene hoeveelheid deren waarvan 5 getrouwd is op Maandag 23 October uit zijn huis vertrokken zonder tegen iemand iets te zeggen, en sedert dien heeit men hem aldaar niet meer terug ge zien. De familie, ongerust, heeft de overheid verwittigd, die nu den vermiste doet op zoeken. Wcstoutre. Een solo-slim is ge speeld geweest op Zaterdag 28 October, te Westoutre, in den Vaderlander, door Ges- quiere Petrus, herbergier, met 12 pijkkens en het aas klavers. Medespelers Becuwe Henri, burgemeester, Dekeuwer Jean, brou wer en Logie Auguste, landbouwer Zij hebben ieder 0,45 fr. betaald. Hebben zij ei een pintjen opgepakt De Suikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver. isminc'ii van \V«'N(vlaaii«l<»i*eii. De dubbele moord te Zande.Iedereen zal zich voorzeker nog deze wreede moord herinneren welke wij destijds breedvoerig medegedeeld hebben. Henri De Bouck. werkman te Zande, in tweede huwelijk getreden met de weduwe Haleman, die twee kinderen had, was een luiaard en een drinker, zoodat het gezin weldra in diepe ellende verkeerde. Op 1 Augusti laatst, kwam de ellendeling t'huis en daar zijne vrouw, eene brave deugd zame echtgenoote en huismoeder, hem ziji lecht gedrag verweet, nam de wreede kerel een bijl en sloeg er zijne vrouw mede dood Adrienne, een löjarig lief meisje, aan tand pijn lijdende, ruste met krnlhoofdje op de tafel. De moordenaar hief zijne bijl terug op en houwde met eenen slag het hoofd van het ongelukkig kind af. Verblind door liet bloed,dat met stroomei vloeide, kapte de vuige moordenaar met ongehoord geweld voort op vrouw en stief- iochter. Het hoofd van de eerste was geheel onkennelijk door de bijlslagen. Het bloed was tot op de zoldering gespat. Wat Adrienne betreft, haar afgehakte hoofd, nog slechts met eenige vezels vast lag te midden de tafel; het gelaat had eene uitdrukking van onuitsprekelijke droefheid. Na deze ijselijke slachting vluchtte de vuige moordenaar en gedurende twee dagen zocht men hem te vergeefs op Den derden lag gaf hij zich gevangen te Thourout. Zaterdag verscheen de beschuldigde voor het assisenhofhij had vroeger volledige bekentenissen gedaan. De beschuldigde wilde niet antwoorden op de vragen, door den voorzitter gesteld Door zijne schaamtelooste houding verwekte hij de verontweerdiging van alle toehoorders ledermaal dat de voorzitter hetrt eene vraag stelde, snauwde hij opdenonbeleefd-ten t' >on Ik weet hut nietof Ik antwoord ti niet! of Ik vaag daar mijn botten aan ofwel nog Ge moet het maar zelf w eten 't Is eene oprechte beest. Ten andere zijn uiterlijk alleen boezemt afschuw in; zijn wezenstrekken zijn deze van een bandiet; hij zit met zijn hoofd op een arm geleund en werpt soms zijne woes te blikken naar bet publiek. Maandag liep de zaak af. Da Bouck tooi d zich nog onbeschoft en nnversclii'lig. De gezwoornen wezen de voorbedachtheid af e' namen verzachtende omstandigheden in a*n merking. De Bouck werd veroordeeld tot levenslangen drangarbeid Het publiek was ontevreden en mompelde. De Bouck wen door de gendarmen meegesleept die hij be leedigde. GertrudeGij moogt de Poperin- ghenaar niet scheuren. Waarom niet, madame Daar staat iets in dat mijnheer moet lezen, 't Is juist een middel voor hem. Het genpest de flauwste lieden en waarborgt eene bestendige gezondheid. Wel ja, 't is zeker TUEOBROMA, dat wordt veel genomen en allen zijn er tevreden over. Gertrude, gij hebt het geraden, ga dan straks eene flesch halen, na gij de stoof hebt schoon gemaak. Neem, daar zijn drie frank, t is op de markt. Ja, bij M. MONTEYNE, apotheker op de Groote Markt, PoperiDglie, en bij M. L1B0TTE, apotheker op de Botermarkt, Yperen. Rond België. Te Wynendale werden vier wildstroopers betrapt door twee boschwachters. De jacht wachter Vandewalle kreeg een kogel in den buiken den anderen werd een oog uitgeseh ten. Laffe liefhebberij -. -De statieoverste van Maria-Aelter stapte zaterdag over de riggels, zoo de exprestrein van Oostende afkwam. Het noodlot wilde dat de man uitgleed, viel en, niet op tijds opkunnend, onder den trein als gemaiet werd. De Belgische Kamers zulb n 7 November a s. zonder troonrede geopend worden. Te Linkebeek werd een dronken timmer trtan, die zijne vrouw gedurig mishandelde door deze zaterdag avond doodgesteke Ellende en misdaad zijn de gewone gevolgen van den drank. Een zesjarig kindje dat onder den vier wjelwagen van Jules Daelens gekropen was te Rousselare, werd doodgeplelterd. Volledig assortiment van JACHT STOVEN, geëmailleerde en andere CUISINIÈREN, in alle grootten en prijzen, bij SANSEN-DECORTE, In den Bazar, Poperinghe. hommelzogers gestolen. Werkongeval. Aan 't werk zijnde met eene zaaigmachien. in beweging ge bracht door een motor werd de timmerman Pieter Maerten, wonend langs de Renin- ghelst-kalsiede, Maandag den derden vinger der rechter hand afgeiukt en aan den klei nen vinger erg gekwetst. Vervolgingen zullen ingespannen worden tegen alwie nog zou rondvertellen dat de boter door Marie Huyghe, op Vrijdag 27 October op de markt verkocht, zou ver- valscbt geweest zijn. Dit is geheel valsch. Langetongen én kwatongen opgepast. Doodelijke val. René Lahaye. van Poperinghe, te Riissel wonend met zijne vrouw en 4 kinderen is aldaar in de vitriool- fabriek, waar hij wrocht, doodgevallen. In de vergadering van den gemeen teraad die heden Zaterdag om 10 ure voor middag plaats had, werden de volgende punten besproken 1. Lijst der kinderen recht hebbend aan koste loos onderwijs in de lagere gemeenteschool voor het jaar 1911-1912. 2. Begrooting der lagere gemeenteschool, dienst jaar 1911-1912. 3. Begrooting der teekenschool voor 1912. 4. Begrooting der kerkfabriek van St Jan, dienst jaar 1912. 5. Aanvraag door de kerkfabriek van St Jan, strekkende tot het hekomen eener geldelijke tusschen- komst in de herstellingswerken aan den toren en de dakingen van gemelde kerkgebouwen. (5. Benoeming van eenen nachtwachler. 7. Ontslag en benoeming van eenen torenwachter. De zitting eindigde om 11 1)4 ure. De punten tien7 werden beslist als volgtCamille Ruzeré van St Jan- Ier-Biezen wordt als nachtwaker benoemdhet ont slag van den torenwachter Louis Carron wordt aan- veerd en Etnile Desegher is in zijne plaats benoemd. Proven. OntriggelingMaandag noen ontriggelde de tram voor Poperinghe hier in de statie en vertrok met eene groote uur vertraging. - Vermist. De cantonnier Joseph Joostens, alhier wonend met zijn gezin hij heeft 10 kin- Mengelingen. Ongelukkig water. Het water is altijd mijn ongeluk geweest, zei boer Jauus. AL kind ik hen drie keersin'nen vijver gevallen toen ben ik melkboer geworden, en, door schuld van het water, heb ik eens drie weken moeten zitten. Verleden week heeft het bij mij gebrand... En't is weêr tegen- ceslegen, door de schuld van dat ongeluk kig water BIDDAGEN DER WEEK. Zondag te Wou men, Maandag t.e Voorme- zeele. Dinsdag te Langemarck, Woensdag t. Yper (H. Familie), Donderdag te Sint-Jan- bij-Yper, Vrijdag te Boesinghe. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Zijn pastoor benoemd te Couckelaere, in vervanging van E. H. Goethals, over leden, E. H. Lootens, pastoor te Dranoutre te Dra noutre, E. H. Delacouw, onderpastoor te Heystte Lampernisse, in vervanging van E. H. Maelfeyt, over leden, E. H. Lootens, onderpastoor te Oostvleteren te ileule-Watermolen, E. H. de Simpel, onderpastoor te Nieuwkerke, In Engeland is de markt zoo levendig niet meer als over acht dagen. Er is toch geen daling der prijzen te bemerken prima- hop geldt 275-300 fr. tweede klasse geldt 225 250 fr. De Belgische inarkt schijnt veel de schommelingen >an de Duitsche markt te volgen, alhoewel de uiivoer van onze pro ducten naar Elzas en Beieren veel vermin derd is. Thans biedt men in cultuur voor Poperinghe (stadshop i 200 fr. en ook het zelfde voor parochiehop, die van eersti hoedanigheid is Men neg zeggen dat de 4/5 van de groeite 1911 reeds verkocht zijn POPERINGHE, van 29 October tot 5 November. Geboorten. 249. André Papegaey, z. v. Aehille en Julie Vanspranghe. 250. Martha Depoers, d. v Emile en Helena Vandenberghe. 251. Maurice Bal lyn, z. v. René en Eveline Bruneel. 252. Maurice Worm, z. v. Charles en Romanie Christiaen. 253 Léon Caenen, z. v. Joseph en Irma De Craene. Overlijdens. 273. Bruneel Remi, 4 jaar, wijk L 274. Declerck Maria, 7 weken, Casselstraat. 275. Vrouw Mélanie Crupelant, 59 jaar, echtgenoote van heer Odilon Savoye, Veurnestraat, overleden te Rijsel 276. Debyser Louise, 65 jaar, vischverkoopster echtgenoote van Deroo Antoine, Pottestraat. Huwelijksbeloften. Aehille Boudeweel, land bouwer, met Adrienne Vandewynckel, landbouwster beide te Poperinghe. Camille Poissonnier,- land bouwer te Poperinghe, met Emma Vanveuren, land bouwster te Watou. Henri Couvreur, landwerker te Rousbrugge, met Marie Lestienne, kantwerkster te Poperinghe. Huwelijken. 60. Albert Firey, 28 jaar, timmer- mansgast te Watou, met Mathilde Delboo, 22 jaar werkvrouw te Poperinghe. 61. Lucien Baelen, 26 jaar, handelsreiziger, met julienne Fontenier, 29 jaar, huishoudster, weduwe van Gustave Guilmain, beide te Poperinghe.62. Georges Vannieuwenhuyze, 19 jaar, kleermaker,, met Julie Vancayzeele, 24 jaar beide te Poperinghe. Op Zondag 18 November beginnen wij een Nieuw Mengelwerk. Van dan af zal ons blad gratis toegezon den worden aan al die zich abonneer voor 1912. Zondag aanstaande geven wij eenen Raad sel prij skam p met schoone pri zen. wordt bericht dat zij In den Bazar bij San- sen-Decorte, alle dagen der week glas in leening kunnen krijgen, maar den Zondag wordt geen glas in leening meer gegeven. I In Ohm Heeren bij Hil® Demey-Pety, bij O. H. Bosch. t In tie WolI'liolH», bij Charles Dugardein, Wolfhollestraat. 3 In <le lïlietoMca, bij Alois Bortier, Proven-kalsiede. -1 In hof' van ISniMMcl, bij Leopold Temperville. Meessenstraat. 5 In tie Itaiiliciilimle, bij Th. Boone, Crombeke-kalsiede. UERBERGK E RJMISSE N H lil 'I it Konijn, bij Francois Quaghebeur, Yperstraat. 7 In «le Drie Koningen, bij Camille Brabandts, Yperstraat. 8 In «le l.elie. bij Hector Benoot, Veurnestraat. In de Nieuwe l.eetie, bij Pieter Merlevede, Boeschepe-kals. IO In do Siad*«oliaai. bij Eudoxie Beesem, Noordslraat. tl In 81 Micliiol, bij Henri Ghinnebert, St Michielst-raat. In do Caniino. bij René Timperman, Noordstraat. 3 In «Ion VolltNvriond, bij de We René Capoen, St Janskruisse. -I A ritpée Itiiyale. bij Cyrille Verstraete, Groote Markt. 15 In don Ouden llazeu intl, bij Jules Heze, Boeschepestraat. In do Itru^oNleaat, bij Jules Vaudevoorde; Bruggestraat. 17 lil Oostvinandoron. bij Aehille Lauwyck, Boescheepstraat. 8 In 't llocLjo. bij de We Vanderbeke, bij de Statie. 19 lil don l.iiUei'hi|>, bij Remi Dehouck, Abeele-kalsiede. 29 In B-iriiiamoiif. bij Gaston Wylleman, Bruggestraat. 21 In 't VlnaniMeli Itiorlini*, bij Adolf D'Amour, Rekhofstraat. 22 An Pare S( Georges, hij Aug. Merlevede, Reninghelst-kals. 23 In Contliof, i>ij Charles Declercq, Proven-kals. 21 In 'f Vinltoield, bij Emile Dezwarte, Westvleteren-kals. 25 In do Kniisslraiil, bij René Questroy, Reninghelst-kai. 29 lil Doorntje. bij Jules Legrand, Pottestraat. 27 Au Travers, bij Maria Momerency, Meessenstraat. 28 Au Café des %'ionx Pompiers, Lij Jules'i ruwanf, Hondstraat. 23 In don lileinop, bij Maurice DalKine, Cr mbekestraat. 30 A la l.oii£iie Allee, bij Omer Battlieu. Yperstraat. 31 A la liaison de Conimeree, bij Henri Catiycke, Casselstrraat. 32 In ilen Casino, bij de We Tydrick, Groote-Markt. 33 In 'I Ko/emlaal. bij P. Vermeulen (bijg, P.Sloppe)Veurnestr. Is liet £cloof'lijlt dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs Dépót bij gebr. Deihaize Monearey-Sansen. Itel^iseh <«emeentel*rediet. Leening van i5 000,000 frank i863 lilt trekking 31 October JOU N 94(549 uitkeerbaar met fr. 15,00< N 30273 id 1,500 N 7784 en 90281 id 500 N. 2(5(55, 7(572. 9008, 29444, 69426 en 74969 id 250 SPORT. Football. Te Poperinghe, heden Zondag om 2 1)2 ure match tusschen de S V. Rousselare en de F. C Poperinghe. Uitslagen van Zondag laatst. le AfdeeiingR. C Gent 0-F: C. Brugeois 1 C. S. Brutreois 1-Union St-Giiioise 1. Antwerp F C. O-Standard C. L 3. Daring C. B. O-Beerschot A. C. 0 Leopold Club O-Racing C. B. 3. Excelsior S. C. 1-R. C. Mechelen 0. 2e Afdeeiing: C. S. Brugeois 4-F. C. Ronsel S. V. Rousselare 2-Blankenberghe 0. S. C Kortrijk 2-A. S. Rouse 3. 3e Afdeeiing F O. Yper 2 C S. Brugeois 0. F. C. Brugeois 6-S. V. Rousselare 1. F. C. Rousselare 3-Blankenb<'rghe 0. Lokei'en 0 F. C. Rouse 5 (forfait). Internationale Match. Woensdag te Brussel behaalden de Belgen op de Engelschei eene welverdiende zege met 5-2. Verleden jaar won Engeland met 5 0. VI ie £'«'ii. Doodgevalen Het getal vliegers die verongelukken, groeit maar gedurig aan Desparmet viel Zondag dood te Reims. -- Te Vienne is devlieger Schinurck doodgevallen. Wiel rijden. Velodroom van Yper.Deze inrichting is aangekocht door een groep Yperlingen, die in maatschappij vereenigd,de velodroom weer zullen uiibaten, zoodat er in 1912 weer wielrijderskoersen zullen gehoudei. worden. La Louvière. Cyriel Van Houwaert heeft Zondag in den velodroom van La Lou vière deel geöomen aan eene koers van 8Cf kilometers, die hij op meesterlijke wijze ge wonnen heeft. De uitslag is: 1. Van Hou waert; 2. Verlinden; 3. Wancour; 4. Van Bever; 5. Legrand. voor St Maarten In den Bazar, bij Sansen-Decorle, Poperinghe. Gelijk. Daar is er maar één in de wereld, die alles en allen gelijk maakt de dood Ouwe wijven, jonge schoenen, Jonkers, die in burchten wonen, Keizer, koning en regenten, B eren. d >kters en studenten, Vorsten, heeren, potentaten, Priesters, werklui en sobiaten, Scepter, kroon en bedelstaf, Voert bij allen naar het graf. Schoon renteniershuisgelegen nr 33, in de Boeschepestraat te Poperinghe. Vooralle inlichtingen wende men zich bij M. Lava, Eere-nota ris in stad Schoon geriefelijk Woonhuis met stagie en hof. te Watou-plaao Zich te Watou. bevragen bij bij den brievenpost Mr Doktor Petit, te (Tie rmf| kilos inlandsche AJUIN aan OUUU voordeeligen prijs, bij Camille Delava, Pottestraat, Poperinghe. e verkooie-n. ai het ijzerwerk niet lang gediend hebbende en voortkomende van de afbraak van een bakoven, verwarmd mei kolen Voor alle inlichtingen zich te wen den bij H Beek, Poperinghe. Twee accordéons p'-r occasie te koop bi; Camille Lamey,Casselstraat, Poperinghe Renteniershuis tweewooi st, met 4 a. 20 ca. erve, gelegen langs de kalsiede van Oost- naar Westvleteren, uit ter hand te koop. Zich te wenden tot Camille Therry, Oost vleteren. jongeling U kennern Aiig't nlaals. 18 jaar, fransch en vlaamsch kennend, vraagt plaats als schrijver. Inlichtingen ten onzen bureele. Men verlangt te huren tegen de maand Fe bruari klein gerieflijk woonhuis in een der bijzonderste straten te Poperinghe. schrijven naar M. E. Vanslraeseele, rue Verboechaven, 102, Schaerbeek-Brussel. Cniffeursgast wordt gevraagd bij Camille Vandercruyssen, Gasthuisstraat., 27, Pop. aaister reeds op stiel geweest zijnde, wordt seffens gevraagd om geld te winnen). Inlichtingen ten onzen bnreele. Ochoenmakersgasten voor gedurig werk, O worden gevraagd bij Thoor-Louf, Ber- tenplaats, Poperinghe verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De DKNTOGIdiNld behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zweringen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DENTt >- GJ-KIN K, het fleschje fr. 1 .tin, in al de goede apotheken des lands. verkrijgbaar in de volgende apotheken M. Monieyne te Poperinghe en M. Liböttê f Yptf, BESTE KWALITEIT SMID, in "t Hooghe, POPERINGHE. >1 »ria il«'M|H'«'l, heeft de eer aan het s/eëerd pubhek te iaien weten dat zij zich komi te stellen als Waschster en Strijkster ten huize haars Vaders. Auguste Hespeel, Garenstraat. 3, Poperinghe. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik ritij gelast met het iiizoDen vain (amlt'iien met alle li«'r*t<'lIi Casselstraat, POPERINGHE. Aeliille G«k«'lacre, van Poperinghe laat weten dat hij geene schulden meer erkent die zijne vrouw Elisa Decorte zou kunnen hebben of maken. Beurs van Belg. 3 p.c. 1 s. 8820 3p,c.2s. 8825 2 V2 P- c- 75 10 Annuit. 4 V2 109 3 p. c. 8885 Gem.kred.4V2 3 p. c. 3 p.c.'61 3 p.c.'68 ioi75ioi5o Buurtsp. 3p.c. 86 Anderl. 1907 97 Antwerp. 1887 925o 9226 Antwerp. 1903 0075 80 25 Brussel 1902 o3 25 9275 Brussel iqo5 8080 25 Brussel, 2 November. Brussel-Zeeh. El sen e 1908 96 Mechelen 1885 1891 1897 86 5o Gent 1896 Luik 18r>3 10175 Luik 1897 72 Luik 1900 Oostende ^98 6950 6975 Schaarb.1894 Schaarb.1897 Verviers 1873101 101 25 Doornik 1874 Congoleening 83— 827$ Poperinghe, markt van den 3 Nov. Tarwe, 100 kil. '21,00-Rogge 16,00 - Haver 18,25 - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter de kil. 3,60 a 3,80, Eieren de 25, 4,95 a 0,00. Yper, 28 Oct.Tarwe 20,00 a 21,00; rogge 17,00 a 17,50 haver 19,25 a 20,00 aardappelen 7,00 a 8,00boter 3,50 a 3,80 eieren 4 42 a 4,68. Dixmude, 30 Oct. Tarwe 22,00 tardappelen 8,50 boter 3,60 a 3,90 tieren 3,90 a 0,00. Kortrijk, 30 Oct. Witte tarwe 19,00 i 20,00 roode tarwe 18,00 a 19,00 rogge 17,50 a 18,00 haver 19,50 a 20,00; peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboonen '26 50 a 00,00 witte aardappelen 7,50 a 8.00 boter 3,70 a 3,75 eieren 4,25 a 1,75 koolzaadolie 71,50 lijnzaadolie 87,00; koolzaad 33,50; lijnzaad 41,50; koolzaadkoeken 13,50; lijnzaadkoeken 25 26,00 sodanilraat 24,50 ammoniak- mlfaat 33,75 a 00,00 Veemarkt44 ossen, 0,86 a 1,03; 109 veerzen 0,90 a 1,00; 187 koeien 0,85 a 1,02 25 stieren, 0,85 a 1,02. Rousselaere, 31 Oct. Tarwe 19,00 a 20,00; id. roode 18,00 a 19,00; rogge 17,50 18.00; haver 19,50 a 20,00; bootten 22,00 a 23,00; aardappelen 8,50 a 9,50; boter 3,70 a 4,00; eieren 4,16 a 4,42; koolzaad olie 72.00; lijnolie 86,50oude suikerijboo- en 26.50 a 27,50id. gele 19,00 ;'t 19,25. Anderlecht, 31 Oct. Verkensmarkt. Te koop 3626 prijs per kilo 0,92 a 1,08, Brussel, 31 Oct. Verkensmarkt. Te

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2