WRAAK EN LIEFDE Speelgoed voor Sint Niklaas, HOEST-ASTHMA MATRASSE Mji BRUWAENE-SANSEN, SANSEN -DECORTE, Men trekt geene tanden meer! LANDBOUWERS HOPPE. BURGERSTANDEN VAN VEEARTS, Yperstraat, 26, (bij de Markt) Poperinghe. Wetensweerdigheden. Uitsiag van den Raadselprijsk. Op Zondag 3 December, Jaarlijksche Kermis. UÈRBEH GK E li MISSE N MARKTPRIJZEN VAN HEDEN AF AANKOOP CU. DELFOSSE-PAUWELS HOFSTEDEN in Frankrijk ij Gonst. WERQU1N, Inlichtingen Charles lialfmaerten Corselis, AAN DE LANDBOUWERS. Agent: DEVOS JULES, Vraagt Te lioop Men vraagt TE KOÜPEN OF TE PACHTEN. Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in huis. in de Bruggestraat, te Poperinghe, WISSELKANTOOR. Noordstraat, 1^, Poperinghe. Landbouwmachienen. Emile C0VEMACKER, Ut <A( a -V8 ^iiTweTjvciL eri aa,j:jèntwj?.yu<a(^c& bij de gebr. VAN COILLIE. Ooststr., Rousselare. die aeholpoii wierden ra voordeelig werk te vii don en twee die te zarnen eene scha- deloosst diirig van 30 fr. bekomen hebben. En u dat de winter met water, sneeuw en vorst aan de deure staat, met zijnen bitteren nasleep van werkeloosheid, koude en honger, hewel, raai nen! Uwe vereeni- ging is daar! Het werkloozenfonds, waar gij u en penning gestort hebt, zal gereed zijn om tusschen te ke i.en. 't Is nu dat de nieuwe leden hun moeten aansluiten, willen zij ook met het einde van 1912 devoordeelendervereeniginggenieten of zal Poperinghe aan den steert blijven voor wat sociale werking betreft? Dat en mag niet De St Ceciliafeesten van 1911Na het Te Deum van Zondag laatst, speelde het katholiek mu ziek zijn jaarlijksch St Ceciliaconcert op de groote markt. De drie nummers, in De Poperinghenaar s> van Zondag laatst aangekondigd, verwierven veel bijval. Om 1 ure had in de feestzaal van den Katholieken Kring het banket plaats, waarop, nevens de wer kende, talrijke eereleden opgekomen waren. Dat er van de keurig opgedischte spijzen smakelijk geëten en gepeuzeld werd, dat is te verstaan muzie kantemagen zijn immers complaisant en bijzonder lijk als de spijzen lekker bereid zijn, zooals het in den Katholieken Kring altijd het geval is. Onder het banket werd door den heer Felix van Merris, burgemeester, voorzitter van 't Muziek een heildronk ingesteld ter gezondheid van Koning Albert, en tot groei en bloei van Muziek en Koorzangmaat schappij. De heer J. Cassiers, voorzitter der Koor zangmaatschappij, aan het banket ook tegenwoordig, werd door den heer van Merris geluk gewenscht voor zijn doelmatig werken en den goeden vooruitgang van de Koorzangmaatschappij en in zijn wel gezegd antwoord, verzekerde M. Cassiers dat de Koorzang maatschappij altijd samen ging werken met het Muziek voor het welzijn der Katholieke partij. Warm werden deze woorden toegejuicht. Vreugde en geestdrift hebben niet opgehouden te heerschen tot dat men eindelijk, met grooten spijt van elkaar moest afsche'd nemen. Maandag, in den voormiddag, ging het Muziek een concert geven aan den Heer Burgemeester ter gele genheid van zijn naamfeest. Om 5 ure had de fakkeltocht plaats. Een fakkeltocht is altijd schoon, vooral wanneer hij begunstigd is met een zoet, klaar weder en dat geen windje, hoe klein ook, hem komt storen. Maandag avond had men zulk gewenscht weder, wat niet weinig medehielp tot den luister van den fakkelstoet. Maar schoon was hij ook. Vooral dit jaar verwierf hij den lof en de voldoening van honderden toeschouwers en niet zonder reden, want naast de groepen van Muziek en Pompiers, die wij andere jaren te zien kregen, namen ditmaal de Koorzang maatschappij alsook veel knechtjes der school er aan deel. Wat moest men daar nu meest bewonderen De talrijke kronen en hagen, welke de Pompiers droegen vormden welgeschikte kleurschakeeringen en talrijke figuren. De Koorzangers genoten nogmaals veel bijval met de prachtige kleurenwemeling door hunne chi- neesche zonneschermen verkregen. De knechtjes stapten met hunne blauw en uitgekleurde lichtbollen in rechte rijen heel fier en met vasten tred vooruit. Talrijke mannen- en kinderstemmen verkondden in Ons volk ontwaakt luidop den lof van Vlaanderens ontwaken of deden andere deftige vlaamsche liederen door de luclu weergalmen. Muziek, gezang, licht en kleuren, alles werkte mede om samen een geheel te maken dat terecht de bewondering van eenieder afdwong. Die zulke feesten inrichten en geene moeite sparen om tot het gelukken derzelve bij te dragen, die trach ten het schoone vlaamsche lied onder de menigte te verspreiden en alzoo de waardelooze straatdeuntjes tegen te werken, verdienen voorzeker den lof hun zoo mild tijdens dit lichtfeest toegestuurd. Dinsdag om 5 1/2 ure speelde men in den Katholie ken Kring het drama De zoon van den werkstaker Tijdens eene werkstaking wordt M. Delson, de patroon eener fabriek door een zijner werklieden ver moord. Ten onrechte wordt Eduard Lengens, ook een werkstaker, van deze euveldaad beticht en tot zware gevangenisstraf verwezen. De zoon van Lengens, bij Simon Lerps, den moor denaar opgevoed, wordt kunstschilder. Door zijn toedoen en met de medehulp van den dienstknecht, komt hij ertoe de onschuld van zijnen vader, die nu vrijgesteld is, te bewijzen en de ware plichtigen, Simon Lerps en de jood Samuel Reck, aan het gerecht te leveren. 't Is een drama vol boeiende toestanden en zedelijke waarheden. Onnoodig te zeggen dat zulk stuk, door de gekende en de verdienstvolle spelers die wij te zien kregen opgevoerd, ten volle de aandacht van de toeschou wers, alsmede hunne groote goedkeuring verworven heeft. Na den vierzang De Bruidegoms kreeg men voor klucht De Muizenjacht Het is op pittige en geesti ge wijze de uiteenzetting der waarheid betreffende het sparen op den post. Van het begin tot het einde bracht het de toeschou wers in eene allervroolijkste stemming. De spelers hebben zich nogmaals ten beste van hunne taak ge kweten en verdienen veel lof. Nog eenlg gezellig samenzijn en de Ceciliafeesten van 1911 waren ten einde. Staatsblad.—Bij kon. besl. van25nov. wordt aan de volgende muziekanten van het stadsrauziek het eereteek en verleend Meda- lie van le klas: M. Fel. Vancaeyseele, adju dant Medalie van 2° klasMM. Jos. Baert, Maur. Baert, Gust. Gheeraert, Cam. Ler- myte en Era. Rosseel. Een dronkaarddie nabij den Keer van den Ommegang, maandag avond der 3 Mengelwerk van DE POPERINGHENAAR oorspronkelijk verhaal door CAAIILLE VERVARCKE. Tijd van komen en tijd van gaan, mijne lieve Irma, sprak Dammaertmaar gij ziet er sedert eenige oogenblikken zoo ernstig, ik zou bijnazeggen, zoo droefgeestig uit. Scheelt er iets P Wel neen, maar nog nooit is het schei den mij zoo lastig gevallen. Ik heb droeve voorgevoelens zonder te weten waarom. Indien u eens een ongeluk overkwam in dien donketen, kouden nachtindien men u eens Gaat gij eens zwijgen, kleine vreesach tige onderbrak haar Dammaert. eenigszins gedwongen lachend. Men zal mij in den weg niet loopen, ten andere, ik heb hier nog een wapen, waarmede zeker niemand geernezou kennis maken. Dit zeggende sloeg hij met de rechterhand op zijn broekzak. Nu. ik wenschte dat het waar was, antwoordde Irma. min of meer gerust ge steld, doch ik weet niet van waar die nar e gedachten mogen komen. Ik verlang reeds zoo om u morgen gezond te zien. Tot alle antwoord haalde Oscar eventjes, medelijdend de schouders op, omhelsde zijne verloofde, wei sch te zijne toekomende schoon moeder eenen goeden nacht en vertrok Irma, die de deur geopend had zag hem weemo' dig na. maar hij verdween aanstonds in de diepe duisternis. Traagzaam en klagend weêrgalmden twaalf ^klokslagen uit den toren der kerk van Hoogendijk. Anders was geen gerucht fakkeltocht wilde storen, werd in 't droge gezet. Goede maatregel. Ten einde aan de Landbouwers toe te laten hunne zwijnen in 'le Stadsschaal te gaan wegen, heeft het Gemeentebestuur besloten bij de openbare weegschaal twee hellingen (rarapes) te raaken om aan iedereen alle geraak ie geven daar zonder moeite de zwijnen te lossen en te laden. Dit werk zal deze maand nog ge daan worden. Dit zal voor de landbouwers eene zeker heid zijn en tevens de koopmannen van alle verdere verantwoordelijkheid nopens go- wicht ontslagen. Inbraak en diefstal. In een oud huis, nabij de herberg Den Havermuis woont Isidor Deweerdt met zijne vrouw, dochter en kleindochter. Donderdag avond rond 9 1/2 ure, hooiden de bewoners iets vallen in eene plaats nevens deze waar zij vergaderd zaten. De dochter ging zien en zag een man van kleine gestalte wegvluch ten langs de val den kelder in en door het venster naar buiten. De kleindochter liep buiten al om hulp roepen en weldra waren gebuurs ter plaats en werd den omtrek onderzocht. Een inbreker was door het ven ster, na er de ijzeren stiven uitgerukt te hebben, den kelder ingekropen daar had hij zijn buikske deugd gedaan: boter, brood, melk, soep, vleesch, hij had alles binnen gespeeld. Vervolgens was hij door de val naar boven gekomen en had er een porte- monnaie genomen met 2 stukken van 5 fr. erin en een met eenige centen erin. Bij 't verder zoeken had hij een doos omgewor pen. 't Is 't geen hem verraadde. Een onderzoek is door de gendarmerie ingesteld. De dader is tot nu toe onbekend, doch men heeft vermoedens op Constant Lava, en Vrijdag avond werd hij aangehou den. Een gevecht onls'ond Vrijdag om middernacht in de Noordstraat tusschen eenige te ieverige St Flooi vierders. Jules Theeten kreeg er ferm slagen en bekwam verscheidene wonden toegebracht door Henri Verstraete en zekeren Vanstavel. Jonge soldaten, op uwen post zijn, zulle! 't ls eerste Zondag der maand en 't zal beter weère zijn dan de twee voor gaande keeren Daar zijn nu 44 jonkheden die de oefeningen volgeneene geheele bende kloeke frisscbe jonkheden. Vandage iets nieuws in de lessen maar sergeant Pinteion heeft streng verbod gegeven dit uit te babbelen. Plectdige Prijs deeling. Heden zon dag, te 11 uur gaan de leerlingen uit het Bisschoppelijk College onzer stad, met het stadsmuziek aart hel hoofd, door de bevlagde straten naar het Volkshuis. Daar- heeft de plechtige Prijsdeeling plaats aan diegenen onder hen, die zich dit jaar ouderscheiden hebben in den Algemeenen Wedstrijd vcor het middelbaar onderwijs van ln graad. Die wedstrijd wordt gehouden, zooals men weet, onder de leerlingen van al de Konink lijke Athenea, al de Gemeentecolleges en 8 Bisschoppelijke Colleges. Dit jaar waren de Rhetorica en de Derde aan de beurt. Ziehier welke onderscheidingen Poperin ghe behaald heeft met 12 mededingende leerlingen, 8 in de Derde en 4 inde Rhraorica Derde, 183 mededingersM. Cornell's Jozef, Stavele, drie benoemingen M. Dela- note Marcel, Proven, 6e prijs in Grieksch, 7e accessiet in Latijn en een benoeming M. Denys Jozef, Crombeke, 5e prijs in Latijn, 4e accessiet in Grieksch en drie benoemin gen M. Dondeyne Jozef, Loo, 2e prijs in Latijn, 7e accessiet in Grieksch <n twee benoemingen M. Hassebrouck Henri, Wyi- schaete, 4e prijs in Grieksch, 7e accessiet in Latijn M. Monteyne Raoul, Poperinghe, twee benoemingenM Muyssen Vaière, Proven,drie benoemingen; M.Suffis Jerome. Poperinghe, 2e prijs in Latijn, 4 prijs in Griesch en een benoeming. Rhetorika, 139 mededingers m. D-vos Gilbert, Poperinghe, vier benoemingen M. Sansen Robert, Conticb, le eervolle vermelding in Latijn en drie benoemingen M. Vandewynckel Raoul, Ru.ub.-ke, een benoeming M. Verinersch Jozef, Woeslen, twee benoemingen. Die schitterende uitslag do >t. e t aan ons College en bewijst d« dogelijkh: id van het onderwijs dat er gegeven wordt. In het Volkshuis is de t "'gang vrij voor iedereen. De kiezC' slijst.n onzer siad bepaald gesloten op 30 November, zijn samengestek als volgl Voor de Kamer van Volksvertegenwoor digers 1616 kiezers met 1 stem, 592 met 2 stemmen, 405 met 3 stemni»n lotaai, 2613 kiezers met samen 4015 stemmen. Voor Senaat en Prcintie: 1292 kiezers met 1, 577 met 2 en 394 met 3 stemmen to taal, 2263 kiezers met samen 3628 stemmen. Voor de Gemeente: 1415 kiezers met 1. 855 met 2, 201 met 3 en 215 rnet 4 stem men totaal, 2186 kiezers met samen 3588 stemmen. Is het geloof! ij li dat men de ware -uikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhai/.e Moncarey-Sansen. In onze stadsschouwburg Op Maandag 11", Dinsdag 12" en Woersdag 13" December zal alhierdoor de maatschappij van Rethorica Langhoirs-Viciorinen opge voerd worden Een Beroemd Pr oces groot drama in 6 tafereelen, door D'Ennery en Cormon, schrijvers der Twee Weezen Als slot zal volgen, het blijspel Voor stille lieden van E. Van Driessche. te vernemen. De plechtige tonen verspreid den zich treurig over de naakte velden, zij erstierven droevig trillend in de verte.... en Irma ging met bekommerd tiert ter ruste. IV Waarin men ziet dat de voorgevoelens van een jong meisje niet altijd zoo ongegrond zijn. Des anderendaags bemerkte de oude Ka- trien, die gewoonlijk in den winter haren meester om zeven ure in den morgen kwam wekken, dat Oscar Dammaert niet te huis gekomen was. Zijne slaapstede was onaangeroerd geble ven. Bevend van aandoening gaf zij daar aan stonds kennis van aan Emiei. Deze sprong overeind in zijn bed en riep Van zoohaast nij de eerste woorden der m< id gehoord had Er moet een ongeluk gebeurd zijn. of wel, zooals wij gis'eren zegden, men moet eene misdaad tegen mijnen broeder gepleegd hebben. Hij kleedde zich zoo snel mogelijk aan en zegde tot de meid Gij moet daar zoo niet staan zuchten en weenen, zoolang wij niets zekers weten. Oscar zal zonder twijfel den avond bij Irma doorgebracht hebben ik loop er rechtstreeks heen, om te viagen wanneer hij vertrokken is. De lezer kan zich heel gemakkelijk een denkbeeld vormen, van den afloop des be- zouks van Emiel Dammaert, bij de bewoners van Beiie-Vue». Irma en hare moeder waren als van den bliksem geslagen, en konden niets anders dan gedurig herhalen Hij is hier gezond en welgemoed ver trokken eenige minuten voor middernacht. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij M. Maurice Benoot, Hondstraat, Poperinghe. Op Maandag 16 en Dinsdag 17 Januari 1912, zal door de Maalshappij Roeysche- Barbaristen opgevoerd worden het boeiend drama: De Broo Idraagster, in 11 tafereelen naar den wereld beroemden roman van X. de Montépin. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, ln den Ballon- Ypersiraat, nrs 56 eu 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. Iteminglielst-CIrUe.—Een camion in een gracht.Zaterdag namiddag kwam de voerman Daniel Lefever van Westoutre met peerd en camion huiswaarts van de markt van Yper. Toen hij bij den Scherpen- berg kwam, moest hij eene bestelling doen bij Theophile Jonckheere, wiens huis in eene diepte gelegen is. Nauwelijks was hij de woning binnen of hij zag zijn peerd en camion met geweld de diepte van ongeveer 12 meters, inrollen. Peerd en camion lagen lagen het onderste bovèn. Twee knechtjes van Pauwels, 6 en 10 jaar oud, zaten in den camion. Het oudste, Jérémie, liet gevaar ziende, was uitgespr- tigen en rolde hais over kop in den dijk, doch was ongedeerd. Verschrikt liep den vo nnan naar zijn ge rij, meest verlegen toor do twee knaapjes. Hij werd geruster toen hij den oudsten zag afgeloopen komen en den kleinen insgelijks zonder het minsm letsel v-, nd, begraven on der de kap tusseii n zek'-om winKelware en allerhande pakken Het peerd was nok n et gekwetst, zoodat. alles zich bij stdlelijke i-c.ia.de bepaalde. De camion is grooti-lijks beschadigd al dat kon breken, was gebroken, buiten eene kist fles- schen met drank en een honderdtal pannen op 300. Voerman Lefever ma.' God danken dat hij er zoo van afgekomen is. W csivlcieren.Bloedig gevecht. Zondag avond h ulden de gebroeders Dslboo in eene herberg rond het klooster der Paters Trappisten, ruzie gehad met zekeren Demo en zijne vrouw M IJuygke. In 't naar huis gaan, rond 12 1 7 ure des t achts, werden deze door de D-1 01's aangevallen en ren verwoed gevecht ontstond. Deroo kreeg lichte messti ken en /ijne vrouw werd zwart en blauw geslag'ri Eender Delboo's kreeg ook «n messteek van zijn eigen broeder bij misgreep e is n 1 n-g bedlegerig. Een onderzoek is over de zaak ii gesteld. Ypei*.BenoemingenM. J. Comans, bouwkundig'! te Yper, waait benoemd tot ;idder der Leopold so de, en Mevr. de Hem, 1 unstschilderes, tot i idder der Kroonorde. Het naamfeest van koning Albert werd Zondag overal geviei <1. De Belgen hebben voorzeker een'n d royg'-n lever: n-n drankhuis op 34 perso nen, en aan bier o -auip igne, wijn en aller itande sterk - d.a l-en, verkletsen wij jaar lijks 518 miliioen 560 duizend en 55 fr. Sedert de groote branden van houtsta pels te Antwerpen, willen eenige verzeke ringsmaatschappijen geene verzekeringen meer aanvoerden te Antwerpen 't is een baije voor Oostende alwaar de invoer van hout van dag tot dag toeneemt. Kr zijn in B'Igië 25.000 gemeente raadsleden. Van dit getal zijn er 16,000 katholiek. De iiengsi -Condé« van M. Langen dries van Adi, is gestorven. Het dier was 4 jaar oud en te Brussel had men er 100.000 fr. voor geboden net was verzekerd voor deze som. Men aanzag dit peerd als het schoonste de wereld. Hoi jaar 1912. Het jaar 1612 begint den Maandag, en eindigt den Dinsdag het is een schrikkeljaar, dus Februari heeft 29 dagen Paschen komt den 7 AprilO. L. Heer Hemelvaart, den 16 MeiSinksen den 26 MeiH. Sakramentsdag, den 6 Juni. De asten begint den 21 Februari. De lente begint den 20 Maart om 23 ure 30 minuten de zomer, den 21 Juni om 19 uur 17 minuten de herfst, den 23 Septem ber, om 10 uur 8 min. de winter, den 21 Dec mber, om 4 uur 45 minuten. In 1912 zullen er 4 zon en maaneklipser pla its hebben, gedeeltelijk zichtbaar in Bel gië. Ja, zei Sissen, de meqschen zijn zoo slechtmijn vrouw was om 'nen vagborstel gegaan, en omdat ze naar 'nen dikken kloe ken steel vroeg, zeggen ze nu in 't gebuurte da'k weer moet ingevet worden Voor herstellingen aan basculen en bn- lancen, wendt IJ tot Wed. J. BEHE YT- ADRIAEN, Poperinghe Zie annonce. Aalst, 25 November. Markt vast. Men kwoteert Aalst (stadsmerk) 230 frank; December-Januari 232 1/2-235 fr., aanstaande gewas 115- 120 frank. Londen, 27 November. Markt vast. Men kwo teert Engelsche hop, 1° kwaliteit 300 fr,; 2e kwaliteit 225 - 250 frank. Brussel, 29 November. Markt vast. Men kwo teert Poperinghe (stadslood) en Aalst (stadsmerk) 232 1/2-235 frank. Nf.urenbero, 29 November. Handel standhou dend, met vaste prijzen, alhoewel nu zooveel balen niet verhandeld worden. Er komt ook zooveel puike waar niet ter markt. De laatste noteering der inarkt is als volgt in fr.: Markthop, prima-waar, 362-375 fr., midelbare 350-360 fr.; Berghop, pr.-w., 375-387 fr.; Spalterhop, pr.-w., 406-412 fr., middelb., 393-400 fr.; Hallertau, pr.-w., 412-418 fr., middelb., 375- 400 fr.; Elzasserhop, pr.-w., 375-381 fr., middelb., 362-370 frank. Poperinghe, 1 December. Handel kalm. Men be taalt Poperinghe (stad) en Poperinghe (dorp) 240 fr. Gisteren kocht men nog voor rekening der Duitschers aan 245 - 250 frank. POPE.TINGHE, van 26 November tot 3 December. Geboorten.264. Robert Clabau, z. v. Camille en Louisa De Bruyne. 265. Madeleine Vandewynckei, d. v. Jules en Eveline Vandamme. 266. Godelieve Dehouck, d. v. Alois en Eugenie Peel. 267. Pierre Degrendele, z. v. Joseph en Emma Blanckaert. 268. Emilienne Cassiers, d. v. Emile en Anna Cnapelynck, 269. George Leupe, z. v. Maurice en Jeanne Ver- mote. 270. Oscar Maet, z. v. Camillé en Emma Cossey. 271. Maurice Allemon, z. v. Jerome en Celim\ Baelde. 272. Gerard Vancaeyzeele, z. v. Achille én Maria Gryson. Overlijdens.288. Ozeel Sophie, 61 jaar, kant werkster, weduwe van Ludovicus Delanghe, Cassel- sïraat. 289. Couttenier Albert, 3 jaar, Casselstraat. 290. Rousseeuw Charles, 86 Jaar, zonder beroep, weduwaar van Eugenie Wemaere, wijk D. Huwelijken. 72. Henri Deroo, 26 Jaar, smid met Bertha Olivier, 22 jaar, z. b., beide te Poperinghe. 73. Camille Deniere, 43 Jaar, z. b. met Maria Dewae- gemaecker, 40 jaar, naaister, weduwe van Petrus Lahousse, beide te Poperinghe. 74. Richard Huys 28 jaar, landbouwer te Watou met Romanie Merlevede, 26 jaar, z. b. te Poperinghe. Dickebusch, van 15 tot 30 November. Geboorten.Moyelle Cyriile.Louwagie Augusta. Cafmeyer Maria en Rachel. Watou, van 15 October tot 23 November. Geboorten.—Boeyaert Emilienne.Carton Michel. Christiaen Albert. Leupe Herman. Bakeroot Simona.Deheegher Albert. Benoy Albert.Van- derlynden Alice.—Derycke Georges. Overlijdens. Struye Henry 53 jaar.Vandamme Rosalie, 70 jaar.Dezitter Elisa, 50 jaar, echtgenoote van Odul Achille. Veyer Eugenie, 54 jaar, echtge noote van Ackaert René. Nevejans Louis, 67 jaar, Decrock Seraphin, 60 jaar. Huwelijk. Camille Poissonnier te Poperinghe met Emma Vanveuren te Watou. llllMi DEWICKERK SPORT. Foolbttll. Te Poperinghe, heden Zondag, om 2 3)4 ure stipt, match F. C. Pop -F. C. Rousselare. Uitslagen van Zondag laatst. le AMeelir-g: F. C Brugeois 1-Leopold Club 1. R. C. Mtchelen 0-C. S, Brugeois 1. Beerschot A C 0-Excelsior S. G. 1. Union St-Gil O'se 12-Standard C. L. 1. Racing C. B. 6-Antwerp F. C. 1. Daring C. B. 7-R. C. Gent 2. 2eAfdeelir>g: F.C. Brugeois2-C.0, Brugeois3. S. V. Rouss' lare I F. O. Rousselare 1. S. C. Kortrijk 0- A. Gantoise 4. A. S. Ro S'1 O-I'. C. Rons; 1. 3eAfdeeiing('.S.Brug' <>is3 F.C: Brugeois0 P. C. R..uss- l i e 5-S V. Rousselare 3. ITieli'ijdcn. Aan de zes dagen koers van New-York nemen 16 quipen deel 13 Amerikaansehe on 3 Ëuropeesche, die zijn Van Houwaert- Lapize, Brocco-Léon Georget en 1 Duitsche. Vliegen. Jan Olieslagers is Donderdag met zijn vlieger omgekanteld en gekwetst, doch niet Wilt gij goede sterke weke-werkschoenen aan 8,50 fr. en 9 fr. liet paar, gaat riaar de Gouden Mansbollien bij Florent Osteux- Dauchy. Ypersiraat, Poperinghe, waar zij gewaarborgd zijn, want ze worden in zijn eigen huis met de hand gemaakt. Ach, mijne voorgevoelens mijne voor gevoelens kreet Irma zonder ophouden, terwijl zij zich de handen wrong en luidop weende. Dammaert kon niets anders uit de vrou wen krijgendit ziende miek hij aanstalten om te vertrekken, en sprak Maakt u zoo niet voorop ongerust, mis schien zal het zoo erg niet zijn. In alle ge val moeten eraanstondsopzoekingengedaan, en inlichtingen genomen worden. Ikgaon- middelijk de overheden verwittigen. Daarmede was hij den huize uit en de be drukte vrouwen bleven alleen. Emiel Dammaert was nog maar eenige oogenblikken in de woning van den burge meester bezig met de zaak uit te leggen, ais een man binnengestoomd kwam, aie blijk baar moest geloopen hebben, want hij hijg de zichtbaar, en moest zich geweld aandoen om de volgende woorden uit te brengen Burgemeestereen lijk gevonden in de meerschen van den Brakpolder Hebt gij den persoon niet herkend vroeg de burgemeester. Wij denken dat het Dammaert is, zeg de de man zonder dralen. Nu eerst bemerkte hij de tegenwoordig heid van Emiel en verschrikte. De laatste, ten prooi aan de hevigste ontroering, riep uit Ziet gij wel, ik kwam om er van te spreken, mijne arme broeder! mijne arme broeder I De burgemeester, die juist van de sterk- moedigste niet was, schoen buitenmate aan gedaan door het droevige nieuws, en wist in liet eerst niet wat zeggen. Toch eindelijk had hij zijne zinnen genoeg zaam bijeengeraapt, en sprak tot den man Hendrikgaaanstondsom den veld wach ter, wij zullen te samen naar de plaats gaan. Weinige minuten verliepen en de policie- bediende van Hoogendijk kwam aangeloo- 1. Lettergreepraadsel: Watou. 2. Rekenkundig strikraadsel13212. 3. De eerste muis kwam grijs ln Poperinghe. 4. "apraadselfluit-luit-uit. 5. Lettergreepraadseljak-hals. Bij de honderd antwoorden kwamen ons toe maar slechts 8 goede, gezonden door: Bouve Theophile, Quaghebeur Eugène, Roy Jourdan, Ryckewaert Gus- taaf en Vermeersch Paul uit PoperingheVandevoorde Julien uit Abeele, Thomas Antoine uit Reninghelst en Cambier C. uit Tervueren. Bij loting vielen de prijzen te beurt 1. Baekelandt's bende aan Thomas Antoine van Reninghelst. 2. Atlas Roland aan Ryckewaert Gustaaf van Poperinghe. Aanstaande week geven wij onzen tweeden Raad selprijskainp. BIDDAGEN DER WEEK. Dinsdag te Reninghe; Vrijdag in Sint Bertens te Poperinghe. Priesterlijke benoemingen. Mgr de Bisschop van Brugge heeft benoemd On derpastor van 't H. Hert te Oostende, den E. H. Ver meersch, onderpastor te Rousbrugge. Onderpastor te Rousbrugge, den E. H. Callemyn, onderpastor te Oostcamp. Onderpastor te Oostcamp, den E. H. Hondeghem, onderpastor te Anseghem.Onderpastor te Anseghem, den E. H. Kindt, onderpastor te West capelle. Onderpastor te Westcapelle, den E. H. Rotsaert, coadjutor van den E. H. pastor te Houcke. Sterfgevallen. E. H. Busschaert, pastoor-deken van Thielt, is Maandag nacht overleden. De afgestorvene was 65 jaar oud en sedert 13 jaar deken van Thielt. lai tien Iiazai* BIJ POPERINGHE. Bijzondere schoone en groote keus van pen, de burgemeester was gereed en men vertrok. Intusschen was het gansch kiaar gewor den, en de Hoogendijkenaren, die het troepje zagen voorbijtrekken, vroegen zich met schrik en nieuwsgierigheid af. wat er mocht gaande zijn. Maar welhaast verspreide zich het akelig nieuws met bliksem snelheid door heel de gemeente. Tusschen Belle-Vue» en het dorp stroom de eene tamelijk diepe beek, waarover een zeer smal brugsken lag zonder leuningen. De vermoede personen kwamen aan de beek, die door de laatste regens /eer gczwol len en snel stroomde. Daardoor was zij niet gelijk de andere wateis dor streek met eene laag ijs bedekt. Langs hier, mijne heeren, riep de leids man. Hij liet zijne volgelingen het brugsken niet overgaan, maar leidde hen langs de beek dn velden in. Een eind verder was in de meerschen als een groote vijver of een meer gevormd, dat gansch met ijs bedekt was, en waar de beek zich instortte Daar troffen zij een zestal personen aan, die het lijk van Dammaert aan wal getrok ken hadden, zoodanig dat de voeten nog in het water lagen. Mijn broeder mijn broederriep Emiel uit, en viel geknield nevens het ontzielde lichaam neder. De toeschouwers waren zeer bewo en en sommige vaagden eenen traan uit hunne oogen Ken der omstaanders, de muts oplich tende, kwam wat nader en sprak Burgemeester, zie eens wat er rond zijne beenen gedraaid was. Hij toonde eene lange dunne, zeer sterke koord, waaraan op het einde eeri steen was vastgemaakt. 1 la (len Itoodcn Hert, bij Edmond Caroeu, Westvleteren-kals. 2 A I» Caiitine, bij Charles Dewickere, St J mskruisstr. 3 In ilitn Haan, bij Désiré Schmidt, Groote Markt. 4 In de («lilden Sporen, bij de Wed. Leimytie, Rekhofstraat, 5 In liloenifonlein, bij Théophile Debruyne. St Jai skruisstr. 6 In St Jorisliof, bij Charles Leeuwerck, Veurnestraat. 7 A la Station, bij de Wed Allemon, Yjierstraat. 8 In "t Lammetje, bij Gustav'i Debruyne, Werfstraat. 9 In den Wegwijzer, bij Pieter Maerien, Reninghelst-kals. 10 In de Nieuwe IBerlierg, bij Eimile Bruneel, Proven-kals. 11 En 't Jagernliof, bij Henri Desomer, Crombeke-Uals. 12 A la Itoui'MC de lloiiltlou, bij de wed. Medard Bentin, Gasthuisstr. 13 In de Vrede, bij Louis Verhaeglie. Casselstraat. 14 Au Sas (Ie («and, bil Benjamin Vandenberghe, Veurnestr. 15 Au Nouveau Passage, bij Henri D-rycke (scherper) Statie-jilein. 16 ln den Overdnm, bij Th. Vuiidnessche, Boeschepestraat. 17 In den Waterweg, bij Hector Victor, Veurnestrlat. 18 A ma Campagne, bij de Wed. Verstraete, Pottestraat. 19 Sn den Gasthuis 3Boien, bij Emile Deprez, bij de Wolfholie. 20 ln liet Rootl Kruin, bij Pol Donche, Abeele-kals. 21 Au Pare («uillaunie-Tell, bij Petrus Logie, Bcuggestraat 22 ln de Concorde, bij Cyriile David, Casselstraat. FLESSCHESCHIETING. Oostvleteren. Op Zondag 3 Decern tier, ter herberg Den Hertbij Peirus Deroo, Wipperhoek. Inschrijving tot 2 ure. Gewone voorwaarden. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Beurs van Brussel, i December. lielg. 3 p.c. i s. 8825 8840 3 p c. 2 s. 8840 2 ViP-c. Annuit. 4 ty* 3 p.c. 8875 88 5o Gem.kred.4V2 108 3 p. c. 8686 10 3 p.c.'61 126 3 p.c.'68 io35o Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 Brussel 1902 Brussel iqo5 85 35 157— 8675 Brussel-Zeeh. 75 Elsene 1908 9710 Mechelen 1885 1891 1897 Gent 1896 7525 Luik i8d3 Luik 1897 745o Luik 1906 79 5o Oostende '98 7372 5o Schaarb.1894 848405 Schaarb.1897 7175 7225 Verviersi873 Doornik 1874 5i5o 5i25 Congoleening 83 Poperinghe, markt van den 21 Dec. Tarwe, 100 kil. 21.00-Rogge 16,00 - Haver 18 25 - Aardappelen, 100 k. 8,00 - Boter de kil. 3,60 a 0,00, Eieren de 25, 4.50 a 0.00. Yper, 25 Nov. Tarwe 19.50 a 20.00 rogge 17,00 a 18 00 haver 20.00 a 21,00 aardappelen 8,00 a 8. 50; boter 3,60 a 3,85 eieren 4 68 a 5 20 Dixmude, 27 Nov. Tarwe 21,00 aardappelen 8,00 boter 3,75 a 3,95 eieren 4,70 a 0,00. Kortrijk,27 Nov. Witte tarwe 19,00 a 20.00 roode tarwe 18,00 a 19 00 rogge 18,50 a 19,00 haver 21,00 a 21,50; peerdeboonen 22,50 a 23,00 suikerijboonen 23.50 a 00,00 witte aardappelen 7.00 a 0.00 boter 3,80 a 4,00 eieren 4,00 a 4,75 koolzaadolie 67,50 lijnzaadolie 74,00; koolzaad 31,00; lijnzaad 39,00; koolzaadkoeken 13,50lijnzaadkoeken 23 a 26,00 sodariitraat 24,60 ammoniak- sulfaat 34,00 a 00,00 Veemarkt40 ossen, 1,04 a 0 87 161 veerzen 0,90 a 1,00; 179 koeien 1,03 a 0,86 31 stieren, 1,02 a 0.84. Rousselaere, 28 Nov. Tarwe 19,50 a 20.50; id. roode 18.50 a 19,00; rogge 17,50 a 19,00; haver 21,00 a 21,50; boonen 21,50 a 22,50; aardappelen 8,00 a 9,00; boter 3,80 a 4,00; eieren 3,90 a 4,16koolzaad olie 67,50; lijnolie 77,00; oude suikerijboo nen 23,50 a 24,00id. gele 18,50 A 17,75. Anderlecht, 28 Nov. Verkensmarkt. Te koop 3807 prijs per kilo 0,92 a 1,08. Brussel, 28 Nov. Verkensmarkt. Te koop; 311prijs per kilo op voet, 0,95 a 1,10. Hen zegt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste is. BIJ 89, Ypersiraat, POPERINGHE. van Droge Mol level len goed en net open geviaden. Zoo, zoo, sprak de burgemeester, dan kan het in geenen deele een ongeluk zijn, en de dood moet voorzeker aan eene mis- laad toegeschreven worden. Zijne to 'hoorders gaven te kennen dat zij ten volle in zijn gevoelen deelden. Daaraan kan niet meer getwijfeld worden, opperde de veld wachter zeer deftig. De ongelukkige Dammaert is in het ijs koude, stroomende water geworpen en jammerlijk verdronken. Wij zullen hem aanstonds naar huis doen dragen, nietwaar burgemeester Twee mannen gingen naar het dorp eene berrie halen, en droegen den ongelukkigen Dammaert naar huis. De burgemeester zond naar Gent om de overheden, en naar de naast bijgelegene ge meente om enen geneesheertrouwens Hoogendijk had het geluk niet eenen dicipei van Escuiapns te bezitten. In den morgen werd het lijk door den man der wetenschap onderzocht, en deze bevestigde ten volle het gevoelen door den burgemeesler uitgedrukt Ziehier ten anderen hoe hij over de zaak oordeelde Als Dammaert over de kleine brug kwam, heeft iemand hem eene koord rond de bee nen geslingerd, daarvan zijn de teekens kiaar te zï n op het lijk. De moordenaar moet hard getrokken hebben en de koord dan laten schieten, als hij zag dat zijn slachtoffer viel en in het water stortte. Het iijk draagt aan de bo'st eene blauwe plek. dié waarschijnlijk hieraan moet toe geschreven wordendaar het brugsken zeer smal is, zal Dammaert met de handen er buiten ge allen en alzoo roet het lijf rechtstreeks on hard op 4e plakken te recht gekomen zijn Nadruk voorbehouden t"Wordt voortgezet, ll wint de dokters Tk|?VTAr|7\,|7 in minuut en erkennen dat de "Uil I \M' l,.i Ij voor (jp on- kerdraagzaamstc tandpijn doet verdwijnen. De DENTOGENE behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zweri jen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DENTO GENE, het tleschje fr. 1 ,S5, in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monteyne te Poperinghe en ,1/. Lihotte t' Yper te pachten of over to nemen, vanaf 10 tot 60 hecctaren. WA TO U, St-Jan ter-Biezen ïlericht Ik heb de eer mijne kliënten le laten weten dat ik mij gelast met het inzetten van tanden en met alle lierstclliiiftcii Casselstraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het publiek kenb ar te ma ken dat ik voorzien ben van al de beste uit gelezen soorten van zaaihaver, geerst, klaverzaad en beelraapzaad komende van al de beste streken \an Duitschlaad, Enge land, Zweden en Noorwegen. Landbouwer, te PROVEN. Bronchiet Verouderde Vallingen, ilecschheiJ, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den AVnimOACHlTAL, S.HPE fr. t 50 de flesch. te bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. Twee meiden, vragen plaats rond Poperin ghe. Inlichtingen ten onztn bureele. Jongeling 15 jaar, vraagt plaats als win kelbediende of om in keuken te helpen. Inlichtingen ten bureele dezer. rnnn kilos inlandsche AJUIN aan OUUU voordeeligen prijs, bij Camille Delava, Pottestraat, Poperinghe. Te verkoopen, al hot ijzerwerk niet lang gediend hebbende en voortkomende van de afbraak van een bakoven, verwarmd met kolen Voor alle inlichtingen zich te wen den bij II. Beek, Poperinghe. Ouden Kamion te koop in goeden staat, met nieuwe achter ressorts en wieleD, bij Remi Moncarey-Sansen, Poperinghe. en ver angt te huren tegen de maand Fe bruari klein gerieflijk woonhuis in een der bijzonderste straten te Poperinghe* Schrijven onder omslag naar M. E. Van straeseele, rue Verboechaven, 102, Schaer- beek-Brussel. T eerling smidsgast en smidsgast reeds L wat op stiel geweest zijnde wordt seffens gevraagd bij Leon Denecker-Catrycke, smid, Abeele. Schoon geriefelijk Woonhuis met stagie en hof, te Watou-piaats, bij den brievenpost. Zich te bevragen bij Mr Doktor Petit, te Watou. Ik heb de eer kenbaar te mal,en dat op 4" OOGST, mijn schip toegekom m is met eene lading allerbeste HUISKOLEN, ook zeer goed voor dorschmachienen, welke ik ver koop in de kaai van Rousbrugge op wagen geladen, aan 23 fr de duizend kil' s, en eene lading allerbeste FRESNES-KOLEN (Monbourg) voor hoppe te drogen, te verkoopen aan 33 fr. op wagen geladen in Rousbrugge-kaaL „Au Pontde l'Yser te ROUSBRUGGE Bij mij kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers& paveerders 29 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon en wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé,Brussel. Depot voor de Poperingsche streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. Wat 11leel den dag werken, en 's avonds moe zijn en afgebeuld, en nog niet zachte slapen En een derde van mijn leven in mijn bedde moeten slijten Neen dat en zal ik. En 'k zal mij liever seffens eene schoone en goede koopen, aan rien krijgt daar ware voor geld en is daar er trouwe gediend want gij moet weten, ils ik wolle koop, ik moet scfiaapwolle heb- Uen, en 'k en ben niet geern zelve geschoren Aankoop en vorkoop van alle Belgische n vreemde weerden. Litbétaling van interestskoepons. Xostelooze inteekening aan alle uitgaven v.rn actiën en obligatiën. Alle slag van Landbouwmachieren, ?r,o- als Afroomers, Maai-, Pik-, Bind-, Rkk't l-, 'aai-, Wasch- en Brack maohienPu, B, et- molens, Strooisnijders, Jumir.ëllen, Aal- pompen, Waterpompen, Ressort-Eegion, \ardappel-Uitrooiers, I-Heren Rollen, alle dag van verlot Ke'aken gerief, IJzerwar n, enz... zijn te verkrijgen aan zeer vooriue- lige prijzen bij Smid en Velohaadelaar. bij de Melkerij, KI.VEKHIftGIIE.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2