HOÊST-ASTHMfl LANDBOUWERS VAN HEDEN AF AANKOOP CH. DELFOSSE-PA UWELS Uitslag van den Raadselprijskamp. Persen, Kepers Sparren fEpicias) Op Zondag 3i December, Jaarlijksche Kermis. G R O O T E HO O M K W E E K E RIJ Tooneelkroniek Tooneelgids. Kunstnieuws. Studententooneel. Charles Halfmaerten Corselis, AAN DE LANDBOUWERS. Agent: DEVOS JULES, Emile COVEMACKER, TE KOOPEN OF TE PACHTEN. Vraagt plaats. Wetensweerdigheden. MARKTPRIJZEN. Landbouwers, Vlaskweekers. BURGERSTANDEN VAN Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in hnis. Vlamertinghe, van 16 November tot 28 Decern. Qeboorten. Vandenbrouckc Emile. Bouve Si- monne.Allaeys André.Goeman Cyrille. Desma- rey Maria. Pauwelyn Margaretha. Desodt Gérard. Knockaert lrma.OvenbergheCamille.Knockaert Gérard. Dehuysser Gérard. Depraetere Laura. Overdijdens.Cleenewerck Pieter, 72 Jaar, z. b. Merlevede Henri, 78 Jaar, z. b.Maelbrancke August, 77 jaar, z. b. Huwelijk. Logie Jules, 24 jaar, aardewerker met Vienne Martha, 16 Jaar, kantwerkster, belde te VI. Watou, van 24 November tot 28 December. Geboorten. Spetebroot Leopold. Brysbaert Marcel.Beun Albert.Heyman Agnes.Cappelaere Blanche. Llevois Blanche. Huwelijksbeloften. Theodore Hogedez van Ha- zebrouck, wr van Maria Dequidt met Laura Petyt van Watou. Georges Verleene met Magdalena Bellynck, beide van Watou. Leon Coubronne met Marie De- gryse, beide van Watou. Huwelijken. Leon Beddeleem van Poperinghe met Emma Woutters van Watou. Maurice Vanacker met Leontine Vandromme, beide van Watou. liet schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- eart-Silly. Dépöl bij Delhaizegebr. Moncaroy-Sanson. 20.000 Werklieden en werksters zijn hier door getroffen. Het Belgisch personeel is af gedankt Men mag het beloop dor loonen, sedert een jaar verloren, op 15 tot 20 millioen schatten. De voorzitter van het syndikaat der spin ners schat dat door de huidige mode de spin nerijen van Roubaix 20 tot 25 ten honderd minder te doen hebben. Da werklieden hebben soms maar twee dagen werk per week. Ais op un/.e dagen een mensch hon derd jaren oud wordt, aanzien allen het als een wonderbare gebeurtenis 1 Nochtans vol gens de berekening der levensleer is iedereen geschapen om dien ouderdom te bereiken. Vijf en twintig jaren groeien. Vijf en twin tig jaren bloeien, vijf en twintig jaren staan, vijf en twintig jaren achteruit gaan, ziedaar de eeuw van het menschelijk leven. Maar velelieden verflauwd doorziekte over- arbeid, verdriet, laten bet steken in den weg. Ah hadden allen het vooruitzicht op tijd Theobroma te nemen het bloed verrijkt, wordt rooder, de spieren verkloeken, de ze nuwen versterken gelijk de planten in de lente onder de zonnestralen verkwijken. JaDit is de werking van de Theobroma honderden getuigschriften bewijzen dit. Te verkrijgen bij M. M0NTEYNE, apotheker op de Groote Markt, Poperinghe, en bij M. LIB0TTE, apotheker op de Botermarkt, te Yperen. wint de dokters T\l? YiTflfp VP in éen minuut en erkennen dat de l'hli 1 IMiLililj voor altijd de on verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De DENTOGENE behoudt do bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zweringen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DKNTO- GENK, het fleschje tr. 1 in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN jlMonteyne te Poperinghe en M. Libolle t' Yper BIJ 89, Yperstraat, POPERINGHE, van Hi'o^o llollcveileii good en net open gevladen. ELOMAKERS vraagt AGENTSCHAP WIELRIJDERS vraagt GRATIS ^5? LUXECATALOGUS ~Ün THE ANTVERP1A ÜICLE Cy Lid, 48, PELIKAANSTRAAT, ANTWERPEN. bij de gebr. VAN COILLIE. Ooststr., Rousselare Oplossingen: 1. EENE DOODKIST. 2. PEERDESTAL. 3. BRAAF-RAAF. 4. PAAR-RAAP-AAP. 5. GEEN MEER. Acht goede oplossingen kwamen ons toe, van: Her man Germain, Herman Joseph,Vermeersch Paul, Room Arthur en Dupont André uit Poperinghe, Vandevoorde Julien, Abeele, Cambier C. Terveuren en David Pierre, Antwerpen. De prijzen werden gewonnen 1. Een fransch-vlaamsch woordenboek door Ver meersch Paul. 2. Een keten voor uurwerk door Herman Joseph. 3. Een pijp of porte-monnale door Cambier C. van Terveuren. De prijzen kunnen ten onzen bureele afgehaald worden. Op Zondag 7" Januari geven wij onzen 3" Raadsel prijskamp. Roosevelt heeft zich, op dringend ver zoek van zijn vrienden, bereid verklaard een nieuwe candidaluur voor het presidentschap te aanvaarden. De president van de Fransche Repu bliek trekt uit de Rijkskas 1.200.000franks, die hem in maandelijksche uitkeeringen van 100.000 franks worden uitbetaald. De Parij- zenaars beweren, dat hij daarvan op zijn hoogst 500.000 franks gebruikt, want Fal- lióres heeft oen afkeer van uitgaan en diners en stelt er prijs op om 10 uur zich ter ruste te begeven, wanneer het mogelijk is nog vroeger. Zoo scharrelt hij zich 'n aardig sparboekje bijeen, ik wou wel in zijn testa ment staan. Te Keulen hebben 18.000 Leden der Ka tholieke vereenigingen op hunne vergadérin- gen besloten, geen voet meer te zetten in winkels, waar slechte boeken en platen tentoongsteld verkocht worden. Te Berlijn werd deze week 't eerste draadlooze telegram uit Spitsbergen ontvan gen. In Rusland woedt over 20 gouverne menten een vjeoselijke hongersnood. In Oostenrijk heersht hevige ruzie on der de socialisten, net als overal. Het Duitsch budjet van oorlog voor 1912 is met 43 miljoen 128,770 fr. vermeer derd, tegen het budjet van verleden jaar het Duitsch budjet van zeewezen is niet 13 miljoen 400,000 fr. aangegroeid. In New-York werd dezer dagen grond verkocht aan 45,000 fr. per vierkante meter. Eene eeuw geleden had hetzelfde terrein 22 centiemen den vierkanten meter weerde. De omwenteling in China duurt steeds voort en wint overal veld. Men denkt dat de republiek zal uilgeroepen zijn. De storm die verleden week woedde heeft op de Fransche en Engelsche kust ook veel schade aangericht. Te Lorient woei den toren der kerk afoveral zijn tal visschers- sloepen vergaan en lijken aangestrand. Op de fransche kust is een noorweeg- sclie driemaster vergaan met 30 mannen. Julien, de ter dood veroordeelde moor denaar van Spa, heeft gratie bekomen en zal dus niet onthoofd worden. Te Brooklyn werd een neger die eene witte vrouw gedood had, door het volk aan gehouden en met bijlen in stukken gehakt. In een italaliaansch dorp vond men eene geheele familie vader, moeder en 2 kinderen vermoord en in stukken ge hakt. Er was wraak in 't spel. Maandag heeft te Pai'ijs aan de brug Alexander III over de Seine een zwemprijs- kamp plaats gehad voor de kerstmisschaal, waaraan 17 zwemmers deel genomen heb ben. Ruim 30.000 nieuwsgierigen woonden den prijskamp bij. De belg Courbet won de schaal. In een nachtverblijf voor behoeftigen te Berlijn waar dagelijksch 4 tot 6000 men- schen komen zijn er 40 door vergiftiging overleden en evenveel erg ziek. In Rijssel zijn 4 belgen aangehouden, beticht van een diefstal ten bedrage van 25.000 fr. in de nickelfabi'iek te Duffel bij Antwerpen. Te Hallewyn brandde Vrijdag avond de fabriek Biermée af. Men berekent de schade op 1 miljoen 300,000 fr. Vergeel ui el, vooraleer meubels of stoelen te koojien, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. De Oorlog. Van 't Oorlogsterrein alweer heel weinig belangrijk nieuws. Nu 't is ook zoo akelig om met Nieuwjaar oorlogsberichten te moeten opnemen. Onder voorbehoud wordt bericht, dat Duitschland oorlogsmateriaal zou hebben ge zonden naar Turkije. De vredeskansen worden grooternaar bericht wordt, zou het Turkscn Italiaansche conflict over 't hoogtepunt heen zijn. Als 't maar waar is. De Italiaenen te Tripolis bepalen zich voorloopig tot het versterken van de stel lingen bij Aïn-Zara en Tadsjoera en het on dernemen van verkenningen in den omtrek. Er zijn voor 't oogenblik 120,000 Itali aansche soldaten in Tripolitanie. Te Benghazi werden de Italianen aange vallen. Het gevecht duurde zes uren en de Turken werden met groote verliezen 500 man zegt men verjagen. aan zeer voordeelig prijzon. Te koop bij Cyr. NOYEZ boschwachter te Olercken-Houthulst. Alle inlichtingen op aanvraag. 1500 Roode LARIXEN, al versch gekapt, te koop bij Acitiiic VcHssiosho, facteur in hoppe, te Poperinghe, bij de Statie. IvTerLg-eling-en. Van vroeg opstaan komt de lange dag. Geern is nooit verre van hier, Geduld is een gezond kruid maar ocharme die er van leven moet. Beminnelijke manieren zijn voor velen slechts een galakleed, dat zij afleggen zoo haast zij thuis zijn. Beslissing.—Neen zei de weduwe tot ha ren aanbidder ik wil niet met u trouwen. Ik heb reeds een man gedresseerd en dat is genoeg. Als ik nog trouw wil ik een wedu wenaar hebben die reeds tam is. E'mc rijke boerin komt bij een kunstschil der en drukte het verlangen uit dat deze het portret zou schilderen van harenechtgenoot. Met - genoegen zegde de schilder, iaat uw man maar spoedig komen. «Jamaar, mijn man is dood maar ik betaal zoo veel gij heb ben wilt." "Nu als gij mij nauwkeurig ver telt boe hij er uitzag, zal ik beproeven zijn porlret te maken. I)o vrouw geeft eene nauwkeurige beschrijving van haren over leden echthenootde schilder verklaart ge noeg te weten en zegt dat zij binnen 14 da gen het bestelde kan krijgen. Toen de vrouw op den bejiaalden datum verscheen en het portret bezag, riep zij met tranen in de oogen uitPrachtig! Prachtig! Maar Lo- wieten, Lowieten toch wat zijt gij veran derd Valere STAiïSSdii\,in den franschen soldaat, Yperstraat, Poperinghe, maakt kenbaar dat zijnen schoonen grooten werk winkel nu ojigedaaii is I!» riaaimachienen zijn er toegekomen voor de meisjes er op te werken die bij hem het confectie-maken zouden willen uitoefenen. Meisjes vanaf 14 jaar mogen zich aanbieden en zullen sef fens geld winnen. Goed loon te verdienen voor deze die wel kunnen naaien. Ouders, wilt gij uwe dochters eenen winst- gevenden stiel aanleeren, zendt ze bij hem; het kost u geen cent en zij winnen sellens geld. Standvastig werk, winters - zomers. Er is plaats voor 20 meisjes die goed den stiel zullen leeren. LA A 1STEN TAP 1 la Ville di' liand, bij Jules Hauspie, Yperstraat. 2 Au Café du IVord, bij Emile Truwant (Block) bij de Statie. 3 lu dru Coiift'o, bij C Gesquiere(bijg. Geeraert) Woesten-kal. 4 lu ilo Hopperank, bij de Wed. Devos, Vogelhoek. H ER BER GKEliMÏSSEN 5 lu Kt Laurenl, bij Mau.Bouduelle-Beddeleem, Gr.Markt. II In I Wil Peerd, bij Charles Top, Abeele-kals. In 't Molenhuis, bij Camille Dulhoit., Pj'oven-kals. 8 In St Joseph, (bijg. Kapittel), bij de We De Creus,Donkergat. Konijn te Verbollen 9 In den (toonaai*!, bij Fr. Lermytte, Boeschepe-kals. io Fr. te Verbollen. zonder inleg, fO In de («algeslraal, bij Achiel Pyck, Vamertinghe-kals. Combat met den Vogelpik, 1 fr. voor het hoogste getal, f 3 In 'I Kasteeltje, bij Charles Debeir, Doornstraat. PRIJSKAMP OP 2 BILJARDEN. Proven. Op Driekoningdag 6 Januari, bij Marcel Noliet en de kinders Lemahieu. 45 fr prijzen. Spelen om 5 1/2 ure. ENGEL KNOCKAERT, te Rousbrugge, langs de kalsiede naar Haringhe. BIEDT AAN I Groote hoeveelheid schoone gesneden Doorns voor weiden; Olmen, Boschplanten, alle soorten van Peerelaars en Appelaars, lioog- stammige en voor tegen muren. Abrikoos- en Perzikboomen, Sieraadplanten, Rozelaars, enz. Aanleg e.n Verzorging van hoven. Alles aan genadige prijzen. De opbeuring van ons volk kan en moet ook door het tooneel bewerkt worden. Maar de bestbezielde tooneelvrienden werden soms moe en suf bij het zoeken naar een tooneelwerkje passend voor hun kring. Deze vooral zullen liet groote nut waardeeren van een uit gave als de Tooneelgids In een korte, rake bespreking wijst ons deze Katho lieke Gids op de waarde der dramatische litteratuur. Wie zoekt naar stukjes niet te lang en niet te moei lijk, niet ingewikkeld en niet saai, naar stukjes met fijne scherts, met verheffende tendenz, stukjes voor heeren of dames alleen, of gemengd, voor school, patronaat of werkmanskring, vindt in den Tooneel gids gemakkelijk iets naar zijn gading en kan zelfs die stukjes ter inzage verkrijgen, indien hij lid is der Algemeene Tooneelboekerij. Door deze werking worden dus aan de tooneellief- hebbers alie vruchtelooze moeite en nuttelooze on kosten gespaard. De Tooneelgids verschijnt 4 maal per tooneelsei- zoen, de leden der Algemeene Tooneelboekerij ontvangen hem gratis. Om lid te worden betaalt men jaarlijks 3,50 fr., slechts het eerste jaar wordt bovendien als waarborg- inkomgeld 5 fr. betaald. Laat nu alle liefhebberlj-tooneelvereenigingen dezen Tooneelgids raadplegen en tot het besef komen dat zij moeten aansluiten bij de Algemeene Tooneel boekerijKapelstraat, 14, Tienen (Brabant). Op Zondag 7 Januari wordt te ROUSSELARE eene derde opvoering gegeven van Vrede op aarde een Kerstspel in 3 bedrijven met zang en vol orkest, ge dicht door E. H. Walgrave, dichter van Maria's Leven en getoonzet door M. Maurits Henderick van Gent. Over de twee eerste luisterlijke vertooningen schreef eén plaatselijk blad dat ze daar nu een tooneelwerk te zien kregen, dat den stempel draagt van ware grootheid, en dat ze op vlaamsch tooneelgebied de woorden nooit beter muzikaal ondersteund, en voor een kerstspel nooit zoetluidender muziek hoorden De opvoering geschiedt door de tooneel- en symfonie afdeeling van den Jongelingenkring in de feestzaal van 't Klein Seminarie. Begin om 3 ure stipt en einde om 6 1/4 ure. Prijzen der plaatsen: Familiekaart (3 plaatsen) 5 fr.persoonlijke voorbehoudene: 2 fr.tweede: 1 fr. Alwie eene plaats wil voorbehouden, schrijve en sture het bedrag ervan op aan M. Edmond Ameye, groote markt Rousselare. Eene genummerde plaats zal dan per post toegezonden worden. Aan de bespreking van tooneelopvoeringen door de studenten zal een bijzonder belang gehecht worden op het 1ste katholiek nederlandsch tooneelconores (3" Paaschdag a. s.) te Brussel. E. P. Stracks S. J. en E. H. Fr. Crols, geen onbe kenden in de studentenwereld, zullen daarover aan het woord komen. Zoo tracht de algemeene tooneelboekerij iedere klasse van congresleden tevreden te stellen. Laten niet enkel de studenten, maar ook alle too- neelkringen, toonen dat zij de werking der algemeene tooneelboekerij weten te waardeeren en daarom zor gen dat ieder liefhebberij-gezelschap ten minste door één afgevaardigde vertegenwoordigd zij op het 1ste Katholiek Nederlandsch tooneelconores. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den A XT 111IIO Al'l II TA IIMPE jr. 1.50 de flesch. te bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. Ilei*ïcl»t Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met het inzeilen van tstmlcnen met alle herzieningen Casselstraat, POPERINGHE. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij kom te plaatsen langs de Bruggestraat, dicht bij de statie, als smiil. Gij kunt bij mij verkrijgen alle slach van landbouw- alaam en -machienen, zooals: beetmolens, strooisnijders, spuitmachienen, water- en aalpompen, (nieuw systeem). Alle zink en stovewerk en alle vermaking wordt ook aanveerd. Ik durf verhopen met uwe orders vereerd te worden. llenri D ERGO - ÜL LE VIER. Ik heb de eer het publiek kenbaar te ma ken dat ik voorzien ben van al de beste uit gelezen soorten van zaaihaver, geersl klaverzaad en beelraapzaad komende van al de beste streken van Duitschland, Enge land, Zweden en Noorwegen. Landbouwer, te PROVEN. Alle slag van Landbouwrnachienen, zoo als Afroomers, Maai-, Pik-, Bind-, Rakel-, Zaai-, Wasch- en Brackmachienen, Beet- moleDS, Strooisnijders, Jummellen, Aal- pompen, Waterpompen, Ressort-Eegden, Aardappel-Uitrooiers, IJzeren Rollen, alle slag van verlot Keukengerief, Ijzerwaren, enz... zijn te verkrijgen aan zeer voordee- lige priizen bij Smid en Velohandelaar, bij de Melkerij, lü.VilltOIVGIIi:. V erloren. 'itte halskat Vrijdag op de markt. Ver zoek ten onzen bureele terug te brengen, Xe l£ooi> Door uitscheiding, te koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met hof, magazijnen, uitgangpoort enz., dienen de voor Kruideniershandel in 't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van West Vlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. Te verkoopen, al het ijzerwerk niet lang gediend hebbende en voortkomende van de afbraak van een bakoven, verwarmd met kolen Voor alle inlichtingen zich te wen den bij H. Beek, Poperinghe. Ouden kamion, breed beslag, in goeden staat met nieuwe achter ressorts en wielen, bij Remi Moncarey-Sansen, Poperinghe. Schotsche schapershond te koop te Pope ringhe.Inlichtingen ten onzen bureele. Schoon geriefelijk Woonhuis met siagie en bof, te Watou-jdaats, bij deu brievenpost. Zich te bevragen bij Mr Doktor Petit, te Watou. Goede werkvrouw, altijd gediend hebbend, maar nu t'huis om voor haar vader te zorgen, vraagt plaatsen te Poperinghe om in daghuren uit te werken. Inl. ten bureele. ËinicI llnliebroeck's liederen. ieder vlaming zingt en hoort geerne zin gen. Bijeenkomsten en vergaderingen worden veraangenaamd door 't zingen van liederen. In vele vlaamsche huizen wordt er gezongen en piano gespeeld. De vlaamsche komponist en zanger Emiel Hullebrouck heeft liederen uitgegeven naar eenieders keuze. Er zijn elf reeksen verschenen en iedere reeks, bevattende vijf of zes liederen, kost 2,50 fr. Om die liederen te verspreiden onder het volk van onze streke, hebben wij een groot getal reeksen aangekocht en stellen ze te koop aan 1,50 fr. per reeks met piano-begeleiding. Men kome zien of men schrijve om te zeggen welke reeks men begeert. Ho Kei'slmis. Zooals vroeger ge zegd had Z. Em. kardinaal Mercier besloten, het oud en schoon gebruik der middernacht- mis op Kerstnacht voor het publiek terug in voege te brengen. Als proevneming had te Mechelen de indrukwekkende plechtigheid plaats in de St-Romboetskerk; de kardinaal aartsbisschop celebreerde zelf de goddelijke dienst en eene buitengewoon groot getal ge- loovigen kwam deze bijwonen. In eenige kerken en kapellen van Brussel en voorste den, waar ook de middernachtmis gecele breerd werd was de toeloop van volk niet minder groot. In verlof. De miiicieklas van 1909 ruiterij moest dezen zaterdag in onbe paald verlof gezonden wordende artillerie, in januari aanstaande. De miiicieklas vaa 1910 voetvolk zal in maart 1912, in verlof gaan. He lïiirftesiioestcrs. Van nu af zijn talrijke benoemingen van burgemeesters aan de handteekening des konings onderwor pen. Ten gevolge der kiezingen moeten al de burgemeesters herbenoemd worden. Een eerste lijst, bevattende de namen der eerste magistraten van de groote steden zal eerstdaags in het Staatsblad verschijnen. He mode en de weefnijverheid. Petit Parisien heeft te Roubaix een on derzoek ingesteld bij de nijveraars dier stad, over den invloed der mode van de nauwe rokken op de weefnijverheid. Een lid van den handelskamer schatte op 30% de werklieden, die hierdoor zijn wer keloos geworden, daar de hoeveelheid stof voor de rokken met 50 verminderd is. Beurs van Brussel, 28 December. Belg. 3p.c. is. 88 n5Brussel-Zeeh. 7020 73 5o 3p.c.2s. 88s5 8825 Elsene 1908 9350 2 Vj P- c- 75Mechelen 1885 Annuit. 411°1891 3 p. c. 89— 8865 1897 Gem.kred.4Vj 108Gent 1896 74 3p.c. 8625Luik i853 3p.c.'6iLuik 1897 7325 7375 3p.c.'68 io3io32Ö Luik 1905 777675 Buurtsp. 3p.c. 855oOostende'98 7050707.5 Anderl. 1907 97—Schaarb.1894 Antwerp. 1887 q«5o 9325 Schaarb.1897 71— Antwerp. igo3 8275Verviersi873io325io35o Brussel ïgoa 9530 Doornik 1874 52— 5175 Brussel 1905 828225 Congoleening 8079 29 jaren goeden uitslslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon cn wit vloesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé,Brussel. Depot voor do Poperingsche streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. BIDDAGEN DER WEEK Woensdag te Woesten. Remi I)EV¥ICKI]«F Mil ARTS, Yperstraat,26,(bij de Markt) Poperinghe, Poperinghe, markt van den 29 Dec. Tarwe, 100 kil. 21,00-Rogge 16,00 - Haver 18.25 - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter de kil. 3,90a 4,10, Eieren de 25, 3,40 a 0,00 Yper, 23 Dec. Tarwe 19,00 a 20,50 rogge 17,50 a 18.00 haver 20,00 a 21,00 aardappelen 8,00 a 8,50boter 3,60 a 4,00 eieren 2,60 a 3,90. Kortrijk, 26 Dec. Witte tarwe 19,50 a 20,00; roodo tarwe 18,50 a 19.00; rogge 18,50 a 19,00 haver 21,00 a 21,50; peerdeboonen 22,50 a 23,00 suikerijboorien 24,50 a 24,75; witte aardappelen 7,00 a 0.00 boter 3,70 a 4,05 eieren 2,75 a 3,50 koolzaadolie 70,50 lijnzaadolie 78,00 koolzaad 33,50 lijnzaad 42,75 koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaadkoeken 25 a 26,50 sodauitraat 24,75 ammoniak - sulfaat 34,50 a 00,00 Veemarkt36 ossen, 0,90 a 1 07 122 veerzen 0,94 a 1,09 131 koeien 0,89 a 1,06 31 stieren, 0,88 a 1,05. Rousselaere, 26 Dec. Tarwe 19,00 a 20,00; id. roode 00,00 a 00,00 rogge 17,00 a 17.50; haver 19,00 a 20,00; boonen 21,00 a 22,00aardappelen 8,00 a 9,00boter 3,80 a 4,00; eieren 3,15 a 0.00koolzaad olie 69,00 lijnolie 72,50; oude suikerijboo- nen 24.50 a 25,00; id. gele 18,50 b, 18,75. Anderlecht, 26 Dec. Verkensmarkt. Te koop 3207 prijs per kilo 0,94 a 1,10. Brussel, 26 Dec. Verkensmarkt. Te koop: 260; prijs per kilo op voet, 1,00 a 1,12. Brussel, 27 December.Markt kalm. Aalst 2221/2- 225 fr.Poperinghe 220-222 1/2 fr. Aanstaande oogst 115-120 fr. I11 Duitschland is de handel ook kalm, alhoewel de prijzen niet gedaald zijn. Antwerpen, 28 December. Markt prijshoudend. Aalst, beschikbare waar, 227-230 fr. nieuwe oogst 120 fr.Poperinghe (stad) 225-230 fr., nieuwe oogst 120 fr. Poperinghe, 29 December. Markt prijshoudend. Voor handelsbalen 220-225 fr., voor cultuurhop be taalde men 230-235 fr. Nieuwe groeite 115-120 fr. Wilt gij goed vlas kweeken, welke niet seffens valt, niet doodheirelt, van beste kwaliteiten met groote opbreDgst, zaai dan het vermaarde tonlijnzaad Geant de Kos troma en gebruikt de scheikundige vette van het huis Derome van Bavay Noord- Frankrijk) speciaal gemaakt voor de vlas- en aardappelkweek. De ware Géant de Kostromaen de vette van het huis Derome zijn alleen lijk verkocht met, waarborg bijJ. DEHONDT, Vlaskoopman (Groote Markt)' te Poperinghe, waar men alle verdere inlichtiugen kan verkrijgen. Stadsnieuws. Het onderzoek over de inbraak bij de Wed. Cyrille Lebbe en den diefstal gepleegd op de hofstede van Jules Vanbruwaene, heeft tot nu nog geen uitslag opgeleverd. Visch opgelegd. Vrijdag der ver leden week werden alweer in de vischkom te Poperinghe 417 visschen drie soorten van karpersopgelegd, die de maatschappij van den Staat gekregen had. In 't geheel moeten er nu rond de 1300 visschen in zijn. Dat belooft goed voor het aanstaande sei zoen. Diefstal.Bij den landbouwer Camiel Indevuyst, landbouwer langs de Woesten kalsiede, werden donderdag nacht 1 haan en 2 hennen gestolen. Op de markt van vrijdag werd een oog in 't zeil gehouden, maar niets ontdekt. In den kelder.Vrijdag morgen ging M. Remi Muvllaert het inopbouwzijnde huis huis binnen van M. Ivo Derynck, aan den hoek der Groote Markt. Onbedacht stapte hij vooruit, maar op de bogen van den kel der gekomen, die nog maar versch opge maakt was, viel hij er door. De armen uitstekend, bleef hij aan de poutrellen hangen en kon zoo ongedeerd uit de puinen geraken. Voor herstellingen aan basculen en ba- lancen, wendt U tol Wed. J. BEHE YT- ADRIAEN, Poperinghe. Zie annonce. POPERINGHE, van 24 tot 31 December. Geboorten. 288. Alice Tailly, d. v. Achille en Eugenie Goemaere. 289. Martha Maddelein, d. v. Theophile en Zoé Assez.290-291Gerard en Gerarda Derek, z. en d. v. Henri en Maria Bouden. 292. Agnes Room, d. v. Achille en Herminia Inion. 293. Magdalena Delbaere, d. v. Maurice en Maria Techei. 294. Gilbert Vanhee, z. v. Camille en Flora Hauspi». 295. Jeanne Papegaey, d. v. Nestor en Louisa Cossey. 296. Jerome Cameriynck, z. v. Henri en Albertina Degraeve. 297. Marie-Jeanne Lermytte, d. v. Julien en Margarita Truwant. 298. Elodie Pro sec, d. v. Leo en Georgina Clabau. Overlijdens. 313. Vancayzeele Juliana, 58 jaar, winkelierster, echtgenoote van René Malbrancke, wijk J. 314. Maet Oscar, 1 maand, wijk D. 315. Berat Eugenie, 73 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Potte- straat. Huwelijksbeloften.—Augustin Bariseau, tabakhan delaar te Meenen met Maria Vantours, z. b. te Pope ringhe.Henri Deschodt, lattensplijter met Gabriella De Creus, z. b., beide te Poperinghe.Hilaire Huyghe, makelaar in beestialen te Poperinghe met Zulma Ver- inaut, dienstmeid te Gulleghem. Camille Laheye, brievenbesteller met Bertha Devos, z. b., beide te Poperinghe. .Hen zegt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste is. Ik heb de eer kenbaar te maken dat op 4" OOGST, mijn schip toegekomen is met eene lading allerbeste HUISKOLEN, ook zeer goed voor dorschmacliienenwelke ik ver koop in de kaai van Rousbrugge op wagen geladen, aan 23 fr. de duizend kilos, en eene lading allerbeste FRESNES-KOLEN (Monbourg) voor hoppe le drogente verkoopen aan 33fr. op wagen geladen in Rousbruggn-kaai. "Au Pontde l'Yser»te ROUSBRUGGE Bij mij kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers paveerders

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2