NIETS NIEUWS UIT BEIiGIE. Dr T Ontmoeting tusschen APOTHEEK - DROGERIJ A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 37, POPERINGHE. Beweging van den Burgerstand ONS VOLK transche tolbeambten en belgISCne Ialhier in geheimzinnige omstandigheden een smokkelaars te Watou (Callicanes). Een der blauwers met revolverschoten doodelijk getroffen. Wetensweerdigheden. Op Zondag 14 Januari, EERSTEN TAP Jaarlijksche Kermis. HERRERGK E RMISSEN Xe lioop Xei-stond te pachten Men trekt tanden meer! DEMOGENE s. s. s. s. s. HOPPE. M. DESCHODT, BURGERSTANDEN VAN MARKTPRIJZEN. Berichten. MARIE DELBEKE, MARTHA GOENE, Charles Halfmaerten Corselis, Agent: DEVOS JULES, Emile C0VEMACKER, De beste Vloerbollen Henri MASSCHELEIN, Zonnebeke Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in hnis. R O O T E B O 0 M K W E E K E RI -I lil tl 'VELOMAKERS vraagt AGENTSCHAP WIELRIJDERS vraagt GRATIS 5? LUXECATALOGUS aan THE AWTVERPIA CYCLE Cy Ltd, 48, PEUKAAIISTRAAT, ANTWERPEH. bij de gebr. VAN COILLIE, Ooststr., Rousselare. werkhuizen ontbreken, en de oorlogschepen zouden zonder kolen zijn. In New-York is een groot gebouw, waar een statie en eene verzekeringsmaat schappij haren zetel had, afgebrand. Er zijn zes dooden. De schade bedraagt 65 miljoen. In de ijzergieterij van Ruelle is eene massa van 30.000 kilos kokend brons ont ploft. Er zijn 8 dooden en 11 gekwetsten. In eene treinbotsing nabij Parijs, wa ren 7 dooden. In het ifaliaansch dorp Permaldes, heeft eene instorting van 500 meters breedte en 2000 meters lengte dertig huizen ver nield en uitgestrekte velden en wijngaarden bedolven. 400 personen zijn zonder dak. De schade wordt geschat op 1 miljoen fr. Daar de grondafschuiving dreigt toe te nemen, is de bevolking, nog ongeveer 1600 zielen, aan den grootsten angst ten prooi. In China werd de geneesheer Juan Chi-Kai voorloopig voorzitter der republiek gekozen. De chineezen te Londen hebben reeds de chineesche republiek gevierd. Infden Haag, hoofdstad van Holland, is 't aantal katholieken zóó toegenomen, dat 't noodig blijkt een twaalfde parochie te vormen. De Duitsche keizer gaat in September aanstaande jagen naar... Engeland. Te Stuttgart zijn op een postkantoor 30,000 Mark gestolen', De cholera in Hongarië is geëindigd. De Berlijnsche vergiftigingen zouden de oorzaak zijn van 't drinken van vergiftige genever. Het onderzoek wordt voortgezet. Als China 'n republiek wordt zal ook Oost-Mongolië zich van 'tkeizerrijk afschei den en zijn onafhankelijkheid uitroepen. De Oorlog. Van vrede is nog geen verder nieuws. Prins George van Servië gaat in gezel schap van meerdere hooggeplaatste I tali aansche officieren een bezoek brengen aan 't oorlogsveld. Het Italiaansche Stoomschip Ciano met 4000 ton kolen aan boord leed bij Tobroek schipbreuk. De kolen waren bestemd voor de vloot. De manschappen zijn gered. De te Beiroet verschijnende gazet Albalag is te Algiers en Tunis verboden wegens hare ophitsende artikelen. Het blad predikte met grooten ijver den heiligen oorlog. Volgens een italiaansch verslag hebben de Turken en Araben tot nu toe 40,000 mannen verloren waarvan 6,000 krijgsgevangen zijn. Volgens de officieele verslagen, opgemaakt door den staf van het oorlogvoerend turksch leger in Tripolitanië, beloopen de turksche verliezen tot 31 december laatst een kapi tein, twee luitenanten en 20 soldaten ge dood. Wie moet men nu gelooven De laatste berichten melden dat de twee landen niet kunnen overeenkomen en dus voort zullen oorlog voeren. Zeven turksche kanoneerbooten werden door vier italiaansche kruisers in zee ge boord en een turksch oorlogschip aange slagen. Het was rond 3 ure toen deze ter plaatse kwam. Bij onderzoek van den gekwetste, die altijd goed bij kennis bleef, bestatigde de geneesheer dat hij door drie kogels ge troffen was en deze in 't lichaam had. Een eerste kogel stak in den bil, een tweede had hem getroffen in den rug en een derde was in de zijde gedrongen en had, naar M. Sau- vage dacht, de lever gerocht en gekwetst. De toestand van den gekwetste was zeer ge vaarlijk en boezemde veel onrust in de geneesheer vreesde dat hij ging uilbloeden, ook werden hem 's morgens seffens, door den Eerweerden Heer Pastoor van Watou, de laatste HH. Sacramenten toegediend. In al dien tijd waren twee douaniers ge durig bij de aangeslegen zakken boonen ge bleven wijl een paar andere de hoogere overheid van het gebeurde waren gaan ver wittigen. 's Morgens reeds kwamen de gendarmen van Steen voorde, vergezeld van kapitein, luitenanten en inspecteur der douanen van Belle, om ter plaatse een onderzoek over de zaak in te stellen. Ondervraagd, zegde de douanier die Ridez gekwetst had< dat zijn revolver tijdens het gevecht, onwillekeurig afgegaan was. De toestand van Ridez verslechtte intus- schen gedurig en de man schreeuwde van pijn om een steenen hart te breken op straat kon men hem hooren. 's Namiddags kwam het parket van Ha- zebrouck ook ter plaats om de zaak te onderzoeken en Donderdag ging het parket van Veurne er ook naartoe. Natuurlijk miek deze zaak onder onze frontierbewoners veel ophef, en het komen van al die parketten en onderzoeksrechters trok veel nieuwsgierigen ter plaats waar het drama geschiedde. De tolbeambte Folley, erg gekneusd aan 't gelaat en den hals, is ook bedlegerig. Dood van den gekwetste. Donderdag avond om 5 1/2 ure, is Edouard Ridez gestorven, niettegenstaande al de goede zorgen hem door de geneesheeren Sauvage van Steenvoorde en Brutsaert van Watou toegediend. De man had geheel den dag veel geleden, en volgens de verklaringen der geneeshee ren, was de lever doorschoten. Tot het laatste oogenblik bleef hij bij zijn volle verstand. Hij laat eene weduwe na met 5 zonen, waarvan de oudste 19 jaar en de jongste 7 jaar is. De begraving zal Maandag plaats hebben te Watou. Dit pijnlijk drama heeft eene verslagen heid verwekt onder al de bewoners dor streek en een algemeen gevoel van mede lijden doen ontstaan voor de weduwe en weezen. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten doof overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, O I» V OLGER: II. MOTREDAMË, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Stadsnieuws. De decoratiën toegekend aan de hee- ren Van Cayzeele Felix, adjudant, en Baert Maurice, Baert Joseph, Gheeraert Gustaafj en Rosseel Emile, leden van 't stadsmuziek voor 25 jaren goeden dienst, werden hun deze week overhandigd. Streng bevel is opnieuw afgekomen, al de eigenaars wier hond zonder muilband op straat loopt, in overtreding te nemen. Gen darmen en politie-agenten zullen het bevel stipt uitvoeren. Op de botermarkt onzer stad werd in den loop van 't verleden jaar 1911, den Vrijdag, 132,361 kilos boter verkocht. Erge gevolgen. Camille Malesys, die, zooals wij verleden week meldden, door een steek in den rug gekwetst werd en tevens eene erge longontsteking opgedaan had, werd Maandag zoo slecht dat men hem de laatste HH. Sacramenten moest toe dienen. Nu toch is hij aan de beterhand. scholen met zulke groote onderscheiding. In zelfde tentoonstelling werd aan Mr Knudde en aan Mr Butaye eenen 1" prijs met gouden medalie en diploma toegekend, voor tentoongestelde lessen en voorwerpen over Bieënkweek. Zelfs in de landbouwafdeeling werd er eervolle melding gemaakt van de tentoon gestelde leermiddelen, die zij gebruiken bij het landbouwonderricht in hunne school. In den jaarlijkschen landbouwprijskamp der scholen heeft zelfde gemeenteschool, voor de 4e maal te reke eenen hoogsten prijs met diploma bekomen. Te Oudenaarde in de tentoonstelling van Bieënteelt en ook te Sauvegarde (bij Boom) hebben Mr Knudde en Mr Butaye twee eerste prijzen met diploma's bekomen. Kciiinglic. Peerd op hol. Maandag voormiddag had de landbouwer Theophile Soenen van Noordschote-Poesel, zijn verkens geleverd in de herberg Den Sultan te Reninghe. In het terugkeeren, rond 11 ure, gingen de twee paarden op de Dorpplaats op hol en den wagen botste met groot geweld tegen den hoek van het huis van M. ïsidoor Grim- melprez, brouwer; de muur en een venster luik werden erg beschadigd. De paarden- geleider, Cyrille Dewancker, was van den wagen ten gronde geslingerd geweest, en bekwam erge kneuzingen aan het gelaat en het hocfd. De wagen was gansch aan stuk ken en de peerden van hun last verlost, liepen in volle vaart de Loosteenweg op tot aan de herberg De korte Wandeling Daar werden ze door eenige metsers in bedwang gehouden. Gelukkiglijk dat dit geen half uur later plaats greep, toen de schoolkinderen uitge laten waren. Cliicorci VanTieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. Donderdag vond men te Zillebeke, op 2 stappen buiten haar huis, het doodge brande lijk van Marie Warlop, 42 jaar, echtgenoote Victor Soubry. De vrouw had de gewoonte het vuur met petrol aan te wakkeren, en is voorzeker als slachtoffer harer onvoorzichtigheid omgekomen. In de Borinage blijft de werkstaking nog algemeen. Te Namen werd de moeder van den advokaat Mobille, op vollen dag, in haar huis vermoord. De dader is aangehouden. Eeu russische diamantslijper die te Brussel een winkel openhield, is verdwenen met voor 60,000 fr. juweelenzijner klanten. De tentoonstelling van Charleroi zal eene trekking uitgeven met een groot lot van 1 miljoen. Briefjes van 2 fr. zijn in alle postkantoren te koop. Men zegt dat er dit jaar geen konin- ginnenbloemen zullen verkocht worden. Er is spraak dat Brussel de gemeente Molenbeek zal inpalmen. nfempeest-Lanteerns, de besfe, de zekerste I voor landbouwer, voerlieden, enz. te verkrijgen bij Sansen-Decorte, Poperingbe Deze lanteerns kunnen niet doodwaaien of ontploffen wanneer zij vallen. Eerstdaags Opening der De Duurte der llaver. Het jaar 1911 zal lang in 's menschen geheugen lig gen. Eene droogte, zooals er zich gelukkiglijk zelden voordoen, heeft de boerderijen aan levensmiddelen verarmd. De voederbeeten, gewoonlijk 12 a 13 fr. betaald, geldden onlangs bij publieke verkoo- ping fr. 28 de 1000 kilos. De suikerbeeten mislukten eveneens, zoodat de weinige hulp die voorhanden zijn zal, peperduur zal ver kocht worden. De haver, door de landbouwers van den ouden slenter het onmisbaar paardenvoe- der genoemd is van nu af reeds schandig duur, en wie weet wat het in de lente zal zijn. Gelukkig voor ons dat de rijksveeart sen veevoeder aanraden, dat de haver gedeel telijk bij de voeding van het peerd kan ver vangen, en dit op voordeelige wijze. Ik heb hét suikervoeder merk Sucrema» genoemd. Welja, wil men de sucremamet een hoeveelheid van 2 kilos in plaats van hetzelfde gewicht haver in de voederrantsoenen peerd brengen, dan bespaard men niet enkel geld maar houdt nog menige ongevallen van zijne peerden verwijderd. Dezelfde veeartsen immers bekennen vol mondig, dat peerden met sucrema gevoederd, in 't algemeen vrij van buikkrampen en droes blijven. Dit feit is dan ook wel eens de moeite waard, om ernstig overwogen te worden. Het is ook van hoogste belang het suikervoeder merk Sucrema niet te ver warren met suikervoeders van minder waarde. Arm. Demblon, veearts. Kleine losers.Het kleinste leger ter wereld is dat van Monaco, met 75 gardes, 75 karabiniers en 20 pompiers. Dan komt dal van Luxemburg met 135gendarmen, 170 vrij willigers en 39 muziekanten. In de republiek ■San Marino kan een leger te velde worden gebracht van 950 man en 38 officieren, ge commandeerd door een maarschalk. In vre destijd echter verschijnt er slechts een com- panie van 60 man op de parade. In Liberia bestaat een zonderlinge verhouding, wat be treft het getal officieren en manschapen. Van de eerste zijn er 800, van de laatste 700. Toph vaardigt de republik proclamaties uit van onzijdigheid, wanneer er een oorlog uit breekt tusschen de groote mogendheden. Admiralen, generalen, staf-officieren, twisten onder malkander om te weten wel ke nieuwe verdediging kanonnen en obusen zij gaan aanwenden. De herren studeeren. Midderelwijl in den vreedzamen strijd te gen de ziekte is een doelmatig middel uitge vonden dat flauwe lieden versterkt en zwak ke wederom vaardig maakt tot den arbeid. Dat middel heet Theobroma. Te verkrijgen in de apotheek MONTEYNE, opvolger M. H. N0TREDAME, op de Groote Markt. Poperingbe, en bij M. LIBOTTE, apotheker op de Botermarkt, te Yperen. Proven, van 1 tot 31 December. Geboorten.Marchand Maria.VanlaeresMariette. Ryon Rachel. Decrock Alice. Claeys Gery. Overlijdens. Beckaert Amandine, 32 jaar, huis vrouw van Dessein Sylvain. Huwelijksbelofte. Fortry Henri, landbouwer te Rousbrugge met Camerlynck Maria, landbouwster te Proven. Westoutre, van 1 tot 31 December. Geboorten. Pyck Marcellina. Mortaigne Leon. Ingelaere Remi. Trioen Albert. Overlijdens. Timmerman Therese, 86 jaar, we van Vanmeires Laurens. Ozeel Regina, 68 jaar, echtg. van Pieter Dequidt. Huwelijksbeloften. Billlet Arthur met Vancaey- zeele Gabriella. Massin Cyriel met Devos Maria. Rousbrugge, van 1 tot 31 December. Geboorten. Platevoet Joseph. Leys Magdalena. Desimpel Margaritha.—Viane Helena.Vandromme Georges. Overlijdens. Couvreur René, 22 jaar, ongehuwd. Dehollander Melanie, 86 jaar, w° van Cornelius Neudt. Huwelijksbeloften. Fortry Henri, landbouwer te Rousbrugge met Camerlynek Maria, landbouwster te Proven.Vandewntle Florent, hoefsmid te Rousbrug ge met Vanrobaeys Bertha, bijzondere te Beveren. Kestelyn Arthur, apotheker te Yper met Mostaert Anna, bijzondere te Rousbrugge. in 't jaar igii. RENINGHE. Intreding door geboorte 27 mannen en 28 vrouwen, door vestiging 38 mannen en 41 vrou wen, totaal 134. Uittreding door sterfgeval 23 man nen en 24 vrouwen, door vertrek 39 mannen en 45 vrouwen, totaal 131. Winst 3. 6 Huwelijken. POLL1NCHOVE. Intr. door geb. 16 m. en 12 vr. door vest. 27 m. en 23 vr., totaal 78. Uittr. door sterfg. 12 in. en 15 vr., door vertrek 22 m. en 22 vr, totaal 71.Winst 7. 8 Huwelijken. HOOGSTAEDE. Intr. door geb. 8 m. en 6 vr., door vest. 16 m. en 14 vr., totaal 44. Uittr. door sterlg. 9 m. en 7 vr., door vertrek 15 m. en 15 vr. totaal 46. Verlies 2. 3 Huwelijken. ROUSBRUGGE. Intr. door geb. 25 m. en 32 vr. door vest. 31 m. en 33 vr., totaal 121. Uittr. door sterfg. 26 m. en 22 vr., door vertrek 44 m. en 46 vr., totaal 138. Verlies 14 m. en 3 vr. 9 Huwelijken. PROVEN. Intr. door geb. 24 m. en 20 vr., door vest. 30 m. en 22 vr., totaal 96. Uittr. door sterfg. 18 m. en 14 vr., door vertrek 49 m. en 42 vr., totaal 123. Verlies 13 m. en 14 vr. 22 Huwelijken. BEVEREN-AAN-YZER. Intr. door geb. 19 m. en 18 vr., door vest. 32 m. en 35 vr., totaal 104. Uittr. door sterfg. 13 m. en 19 vr., door vertrek 46 m. en 31 vr., totaal 109. Verlies 5. 9 Huwelijken. CROMBEKE. Intr. door geb. 11 m. en 17 vr., door vest. 19 m. en 18 vr., totaal 65. Uittr. door sterfg. 11 m. en 7 vr., door vertrek 26 m. en 40 vr. totaal 84. T- Verlies 7 m. en 12 vr.7 Huwelijken. RENINGHELST. Intr. door geb. 34 m. en 33 vr. door vest. 63 m. en 48 vr., totaal 178. Uittr. door sterfg. 23 m. en 22 vr., door vertrek 66 m. en 63 vr. totaal 174.Winst 8 m.—Verlies 4 vr.16 Huwelijken WESTOUTER. Intr. door geb. 22 m. en 27 vr. door vest. 57 m. en 49 vr., totaal 155. Uittr. door sterfg. 11 m. en 16 vr., door vertrek 49 m. en 63 vr. totaal 139. Winst 16. Huwelijken 11 DICKEBUSCH. Intr. door geb. 23 m. en 25 vr. door vest. 32 m. en 33 vr., totaal 113. Uittr. door sterfg. 16 m. en 9 vr., door vertrek 43 m, en 34 vr totaal 102. Winst 11. 9 Huwelijken. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, In den Ballon Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zulf vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. 156 koeien 0,85 a 1,03 41 stieren, 0,83 a 1,01. Rousselaere, 9 Jan. Tarwe 19,50 a 20,00; id. roode 18,00 a 18,50; rogge 16,50 a 17,00; haver 19,00 a 20,00; boonen 20,50 a 21,50; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 4,10 a 4,30; eieren 3,12 a 3,35koolzaad olie 73,00; lijnolie 90,50; oude suikerijboo- nen 24,50 a 25,00; id. gele 18,50 h 18,75. Anderlecht, 9 Jan. Verkensmarkt. Te koop 3906 prijs per kilo 0,91 a 1,10. Brussel, 9 Jan. Verkensmarkt. Te koop: 302; prijs per kilo op voet, 1,00 a 1.12. Beurs van Brussel, n Januari. Belg. 3 p. c. i s. 3p.c. 2s. 885o 2 Vs P* 74 5o Annuit. 4 Vs 3p.c. 8qo5 Gem.kred.4V2 10^75 io53o 3 p. c. 3 p. c.'öi 121 7D 3p.c.'68 io3 25 Buurtsp. 3p.c. 8645 855o Anderl. 1907 Antwerp. 1887 oo90 25 Antwerp. igo3 83— - Brussel 1902 9675 9725 Brussel 1905 81 Brussel-Zeeh. 7160 7175 Elsene 1908 Mechelen i88585o5 1891 83?o 8340 1897 Gent 1896 Luik 1 8d3 Luik 1897 Luik 1900 Oostende ^98 Schaarb.1894 Schaarb.1897 7075 705o Verviers 1870103 io325 Doornik 1874 50 25 Congoleening 838275 8335 -- 7175 o525io55o 7375 7675 71 5o 8355 SPORT. Football. Uitslagen van Zondag laatst. 1° Afdeeling: C. S. Brugeois 2-F. C. Brugeois 5. Beerschot A. C. 2-R. C. Gent 1. R. C. Mechelen 2-Standard C. L. 3. Union St-Gilloise 3-Racing C. B. 0. Daring C. B. 8-Leopold C. 1. Excelsior S. C. 2-Antwerp F. C. 2. Algemeene klasseering. 1. Daring Brussel, 25 punten, 2. Union 23, 3. Racing 21, 4. Cercle Brugge 17, 5. Club Brugge 16, dan opvolgentlijk Racing Gent, Antwerp, Excelsior, Standard, Beerschot, Racing Mechelen en Leopold. 2e Afdeeling: C. S. Brugeois 6-S. V. Rousselaere 0. V. G. Oostende 2-F. C. Brugeois 4. 3eAfdeeling: F. C.Brugeois-F.C. Rousselare (uitgesteld). Blankenberghe S. V. 3-F. C. Yperen 2. Men zeot dat Vanden Eynde, onze internationale center-half, bij de Union moede is en dat hij Zon dag niet mocht meespelen omdat de andere spelers hem niet meer betrouwen, daar hij in een vorigen match opzettelijk zou slecht gespeeld hebben tegen een club waarvoor hij nu zekere voorliefde zou ge voelen. Provinciale Wegwijzer van West- vlaanderen, te verkrijgen ten onzen bureele. NZTen.g'elin.g-en. Het geluk is de beste geneesheer der we- reld. Om zijn geluk te bewaren moet men nede- I rig gelukkig zijn. De blijdschap heeft hare tranen gelijk de droefheid De afgunstigheid is het deel der lage zie-13 len. De eerste stap tot het goede is het kwaad niet te doen. ftinderlljke ftaieTëteit. Een kleine jon gen komt naar huis aan zijne mama vertel len dat hij een beer gezien heeft een zeer grooten ijsbeer. Ja jongen, zegt de mama, en hoe groot was hij wel Hij was wel zoo groot als papa. Zwijg, zegt de mama, zulke groote ijs- beeren ais papa zijn er niet. i u li i Vitrioolaanslag. Deze week werd Eene erge ontmoeting tusschen fransche tolbedienden en belgische smokkelaars greep plaats te Callicanes-Watou, op den gemee- nen weg die deze twee gemeenten aan elkaar verbindt, in den nacht van Dinsdag tot Woensdag dezer week. Langs dezen weg, op een kwart uurs van Callicanes, woont Edouard Ridez, rond de 40 jaar, in huwelijk getreden met Marie Flauw. Deze houden er de herberg Sint Eloi open en tevens eenen winkel, 't Ge beurde reeds dat de frontier baas Ridez in onverschil lag met de douaniers, en hier uit komt dat deze den man wat in 't oog hielden Langs den overkant van zijn huis, dus op franschen grond, heeft Ridez eene schuur en Dinsdag, rond middernacht, droeg hij met twee of drie andere mannen zakken peerdeboonen over van zijn huis naar de schuur, dus van het belgische naar het fransche grondgebied. De zonen van Ridez stonden middelerwijl langs weerskanten op loer om te zien of er geen onraad was en desnoods hun vader te verwittigen. Doch drie tolbedienden der brigade van Steenvoorde, de onderbrigadier Guwey en de beambten Folley en Verpoort, waren langs daar op ronde, den eenen hier, den anderen daar, zich allen schuil houdend en den omtrek bespiedend. Juist zoo Ridez een zak overdroeg, werd hij door den douanier Folley bij den schouder vastgegrepen en deze verklaarde hem aan te houden. Ridez die geen kat is om zonder handschoenen te vatten, wilde toch zijn zak in de schuur dra gen en de tolbeambte dit ziende, loste 3-4 revolverschoten in de lucht, om zijne ge zellen die verder lagen, te verwittigen. Dit hoorende, liet Ridez zijnen zak vallen en wilde naar den anderen kant van den gemeenen weg overioopendaar mochten de fransche douaniers nem niet meer aan houden, 't Was ook 't geen de fransche tolbediende Folley wilde vermijden en een verwoed gevecht ontstond tusschen de twee mannen, en, wijl de tolbeambte, die met open revolver in de hand stond, zich verweerde en zijn man poogde in bedwang te houden tot er hulp opdaagde, ging her haalde malen een schot af, zoodanig dat de ongelukkige Ridez, door de kogels getroffen, nederviel Zijne vrouw en zonen kwamen weldra toegeloopen, alsook nog 4 douaniers en een luitenant en zagen den gekwetste liggen. Seffens werd deze met alle mogelijke voor zichtigheid in zijn huis binnengedregen en op een bed gelegd, binst dat reeds een der zonen naar Steenvoorde, op 3/4 uurs van daar, geloopen was om den geneesheer Sauvage te halen. vitrioolaanslag gepleegd. In de herberg Au café des Brasseurs rechtover de statie, woont de weduwe Em. Parret met hare twee dochters. Dê dochter Maria, die boven op een kamer slaapt welke uitgeeft op straat, werd Woensdag nacht gewekt door het breken van een ruit. 't Was eene flesch vitriool die er door geworpen werd en waarvan de inhoud zich over haar bed had rondgestrooid, zonder haar te verbran den. Een onderzoek is ingesteld. Tentoonstelling der duiven te Yper op Zóndag 31 December 1911. Op Zondag 31 December 1911 heeft de heer Leon Clabau van Poperinghe, in de tentoonstelling der duiven te Yper een prachtigen uit slag bekomenmet vier tentoongestelde duiven heeft hij 4 prijzen gewonnen, te weten3 eerste en 1 tweede. Kategorie oude blauwe duivers met 2 duiven, 1° en 2C prijskategorie jonge blauwe duivers met 1 duif, lc prijskategorie oude getikelde duivers met 1 duif lc prijs. Door dezen merkwaardigen uitslag bekomt hij nog eene diploma voor den schoonsten ouden dui ver, en een diploma met den eereprijs van den schoon sten uitslag der duiven. Ziedaar eene schitterende overwinning, welke tot eere strekt der Poperingsche duivenliefhebberij. ProficiatLeon Clabau, en nog menige overwinnin gen in de tentoonstellingen. Een Poperingsche duivenliefhebber. Voor de rechtbank van Poperinghe verscheen Woensdag vrouw Benoni Moreau, van Reninghelst. beticht door de kinders Hennebel, van over hun be zaaid land geloopen te hebben <yi hiervoor door deze wettelijk vervolgd. Vrouw Moreau werd van deze be tichting onschuldig verklaard en dus vrijgesproken. Correctionneele rechtbank van Yper. Artois Aloise, werkman te Poperinghe, wordt veroor deeld tot 8 dagen en 26 fr. voor slagen toegebracht aan Jules Vandevoorde.Orbie Henri, schoenmaker, krijgt 26 fr. voor smaad jegens de politie, 8 dagen voor opstand en 15 fr. voor dronkenschap. In den SladschouwburgOp Maan lag 15, Dinsdag 16, en Woensdag 17 Janu ari, opvoering door de Maatschappij Roei- che Barbaristen van het welgekend drama De Brood,draagster van X. de Montépin. Op Maandag 12 en Dinsdag 13 Februari, zal de Maatschappij «Langhoirs-Victorinen- liet boeiend drama Het Gebed der Schip breukelingen van d'Ennery en Cormon ipvoeren, gevolgd door een "blijspel. Voor leze Vertooningen zijn alreeds kaarten op voorhand te bekomen, bij Maurits Benoot, Hondstraat, Poperinghe. OPGELET Da tooneelmaatschappij Roeysche-Barbaristen verzoekt ons ken baat te maken dat de vertooningen van Maandag, Dinsdag en Woensdag aanstaande, stipt ten vijf uren zullen beginnen. Die dus het boeiend drama gansch wil bijwonen moet ten laatste ten 5 uren in den schouwburg zijn. Vergeel niel, vooraleer meubels of stoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Watou. Welverdiende onderschei dingen. In de onderwijsafdeeling der wereldtentoonstelling van Brussel, heeft de gemeenteschool van Watou, onder het wijs bestier van Mr Hector Knudde en met Mr Emiel Butaye en Mr Camiel Vandenberghe als medewerkers, eene eerediplotna met gouden medalie bekomen voor de tentoon gestelde lessen en de schrijfboeken hunner klas. In gansch België zijn er slechts drie Itcriclil tier Fransclic Douanen. Van wegens de Agence Consulaire de France te Yper gevestigd, werd ons vol gend bericht opgestuurd. Wij roepen er de aandacht op van eenieder, omdat het in onze streek alleman aanbelangt, bijzonder lijk nu dat de douanen gedurig meer en meer de wetten stipt toepassen De reizigers die Frankrijk inkomen, 't zij per schip of per spoorweg, en die on middelijk per spoorweg hunne reis voort zetten naar het binnenland, mogen, uit enkele verdraagzaamheid, inbrengen zonder ervoor rechten te betalen, de geringste hoe veelheid tabak, cigaren of cigaretten be stemd tot hun verbruik gedurende den af te leggen weg, op voorwaarde deze vooraf gaandelijk aangegeven te hebben. De heeren reizigers zijn verwittigd dat sedert 1 Mei 1909, de toelating in deze om standigheden gegeven, stiptelijk beperkt zal worden op tien cigaren, twintig cigaretten of veertig grammen tabak, zonder dat deze hoeveelheden mogen samengaan. De vrou wen en kinders hebben geen recht op deze bijzondere toelating (Ministerieele besluiten van 16 December 1908). Hel Vlaamseli voor liet gcreclit. In februari aanstaande zal voor de eerste triaal sedert 1830 in het Viaamsch gepleten worden voor het Brabantsch assisenhof. De t wee vlaamsche advokaten Alberic De Swar te en Versluys zullen in het Viaamsch de verdediging liunner klienten voordragen. Het bestuur van het Nationaal Viaamsch Ver bond is vau zin aan beide vlaamsche rechts geleerden eene openbare hulde te breDgen en eenen gedenkpening te laten slaan welke ie verheugende en aanmoedigende herinne ring van die gebeurtenis zou bewaren. Over beschaafde uitspraak. Het zal alle tooneelvrienden verheugen dat ook over beschaafde uitspraak een practische voordrachtles wordt gegeven op het Iste Katholiek Nederlandsch Tooneelcongres. Professor Verachtere. die zich als beroeps man in deze heeft doen kennen door zijn nuttig handboek Theoretische en practi sche Uitspraakleer heeft aanvaard over lit belangrijk punt de congresleden te on derrichten. Wie de ware belangen van het liefhebbe- rij-tooneel ter harte gaan, moeten zorgen dat de toetredingen talrijk toekomen bij net Secretariaat der Algemeene Tooneelboe- herij, Kapelstraat, 14, Thienen. De 2e Paaschdag is en blijft de dag van het Iste Katholiek Nederlandsch Tooneel congres. Het gji-oot lot. De gelukkige win ner van het lot van 500,000 fr. van de Tombola der Tentoonstelling van Brussel, Celestin Depasse van Chatelet (Henegouw), is eindelijk in bezit getreden van het geld, na er een deel van afgestaan te hebben aan zijne vrouw, die, gelijk men weet, verzet aangeteekend had tegen de betaling der belangrijke som. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Katholieken abonneert U op ONS VOLK de schoonste Vlaamsche illus tratie. Men abonneert zich op het bureel van dit blad, waar proefnummers ter inzage liggen Het nummer van heden bevat 4 photographien van Ernest Van Dyck de befaamde vertolker van Wagner's meesterstukkkenhet theater van Bayreuth kerken van Romen wijlen Eerw. Heer Achille Lau werseen houtvlot in Amerikabeelden van J. Clerens; en nog een aantal andere portretten. Ons Volk zou door iedereen moeten gele zen worden. Wettelijke besluiten. Zijn benoemd tot ontvanger der rechtstreeksche belastingen, douanen en accijnzente Nieuwkerke, M. Harnetiaux, id. te Beauwelzte Lillo, M. Olaerts, id. in Den Abeele; tot ontvanger der douanen en accijnzen, in Den Abeele, M. Wauters, boekhouder te Gent. BIDDAGEN DER WEEK. Dinsdag teMerckem, Vrijdag te Clercken. STAD ANTWERPEN. Leening van 183,440,000 fr. (1887). Trekking van Woensdag 10 Januari 1912. s. 67586 N. 17 uitkeerbaar met fr. 10,000 s. 37872 N. 16 id. 1,000 s. 7568 N. 22 id. 500 s. 43432 N. 5 id. 250 s. 47738 N. 14 id. 250 BRUSSEL-ZEEHAVEN. Leening van 44,180,000 frank. 57° Trekk ng. 8 Januari 1912. 13442 N. 16 uitkeerbaar met fr. 100,000 11365 N. 3 id. 1,000 3861 N. 24 id. 500 2895 N. 13; S. 3871 N. 12 id. 250 STAD GENT. Leening van 70,000,000 fr. (1896). 79e Trekking. 10 Januari 1912. 1 In 't Sinisje, bij II. Ghinriebert, Casselstraat. Wekelijksche Estaminet, den Vrijdag. 12 In de Sier, bij Edouard Poissonoier, St Jan-ter-Biezen. In de Samenwerkende Melkerij St Bertin, bij Entile Marry, Proven-kalsiede. 4 lit Willem-Teil. bij Charles Deweerdt,, Bruggestraat. 5 Au Pavilion, bij Théophile Ghillebaert, bij de Statie. 6 In de Nieuwe Hage, bij Edouard Deprez, bij de Lovie. 7 In de ülolendrcef, bij Louis Borrie, Watou. 8 Iu 't Itoldcrsliof, bij René Sohier, Watou. O A la Ville de Florence, bij René Synave, Boescheepstraat. KI In de Belgische Vlag, bij Camille Minot, Boescheepstraat. fl I Au Cornet d'Or, bij Gustave Creus, St Jans-Kruisse. 12 In den Pelikaan, bij Al. Buseyne, kuiper, Meessenstraat. 13 In 't Neerhof, bij Aloise Dewitte, Casselstraat. 14 In de Vinke, bij Germain Dewachter, Casselstraat. 15 In de Steenhouwerij, bij Jules Boeket, Reninghelst-kals 10 I11 den Werkman, bij Abel Blanckaert, Westvleteren-kals 17 In de Wageninakerij, bij Amarid Salomé, Yperstraat 18 Au Moulin, bij Gust Truwant (hijg. Blok) Casselstr lil Au Grand Verre, bij Achille Lauwers, Watoustraat. Combat met de Vogelpik, 1 fr. hoogst getal 20 In 't llovenierliof, bij Camille Thee.en, Pottestraat Concert om 4 ure, door Marcel d'Heere en zijn groep, 21 In den Hoonaard, bij Franc-ois Lei mytte, Boesohepe-kals Op Zondag aanstaande, 21 Januari, |22 Au Hicn Venn, bij Leon Verstraete, Westvleteren Koopdag der Prijsduiven, toebehoorende aan Alfons Góuderihoofd. ter I herberg - In St Arnold bij Achille Verhae ghe, op Zondag 21 dezer, van 1 tot 2 ure. nakoven op kolen, zoo goed zoo goed als nieuw, D systeem Lambrecht, met refractaire Hacksteenen en tegels, per occasie en aan zeer genadige prijs te koopen. De oven wordt verkocht om vervangen te worden door eene op cokes en zou zoo gauw mogelijk moeten afgebroken worden. Bij Henri Maes^Suiker- bakker, Poperinghe. oor uitscheiding, te koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met hof, magazijnen, uitganupodrt enz., dienen de voor Kruideniersliandel in 't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. e verkoopen, al hot ijzerwerk niet lang gediend hebbende en voortkomende van de afbraak van een bakoven, verwarmd met kolen Voor alle inlichtingen zich te wen den bij H. Beek, Poperinghe. Ouden kamion, breed beslag, in goeden staat met nieuwe achter ressorts en wielen, bij Remi Moncarey-Sansen, Poperinghe. Scholsche schapershond te koop le Pope ringhe.Inlichtingen ten onzen bureele. Men vraagt Fijne Specerijen. Antwerpsche firma, vraagt agent voor Westvlaanderen. Hoog commissieloon. Schrijven aan dit blad onder letters H. G. Schoone Herberg, bijzonder geschikt voor goeden metser (verzekerd werk) of voor facteur. Inlichtingen ten bureele dezer. wint de dokters h|?\'Tnrii'YP in éen minuut en erkeDnen dat de nLll lUULniLi voor auyj de on. verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De DENTOGENE behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zweringen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DENTO- GrEIYE, het fleschje fr. 1 .G£», in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monleyne te Poperinghe en M. Libotte V Yper ouders, sedert 17833 N. 22 uitkeerbaar met fr. 10,000 19430 N. 8 id. 1,000 14717 N. 5 id. 500 18534 N. 22 id. 250 25294 N. 17 id. 250 Brussel, 10 Januari. Markt kalm. Poperinghe (stadslood) 1910, verkoopers 200 fr., koopers 190 fr. Aalst, beschikbare waar 235 fr.Poperinghe, beschik bare waar 230 fr. Nieuwe groeite (1912) verkoopers 120 fr., koopers 110-115 fr. Antwerpen, 11 Januari. Markt standhoudend. Aalst en Poperinghe, beschikbare waar 232-235 fr. Februari-Maart 235 fr.nieuwe oogst U5-120 fr. Poperinghe, 12 Januari.Markt kalm. Poperinghe, handelsbalen 227 '/2-232 fr., in cultuur 230-240 fr. aanstaande gewas 110-115 fr. BERICHT. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar le maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en hel stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze bestegroetenissen aan. dochter van Jules Deschodt, Boesrheeptraat, 50, Poperinghe. POPERINGHE, van 7 tot 14 Januari. Geboorten. 5. Joseph Lalau, z. v. Canvlle en Hortensia De Baene. 0. Maria Deuwel, d. v. Mau rice en Helena Scherpereel. 7. Lucien Thery, z. v. Charles en Blanche Vandevoorde. 8. Sylvain Jacob, z. v. Hilaire en Maria Ackaert. Overlijdens. 5. Merlevede René, 29 jaar, timmer man, ongehuwd, wijk A. 6. Delplace Désiré, 69 jaar, landgebruiker, echtgenoot van Helene Delboo, wijk C. 7. Deprey Marguerite, 8 maanden. Komstraat. Huwelijk. 2. Julianus Zoete, 29 jaar, landbouwer te St Ricquiers met Rachel Lelieur, 25 jaar, z. b. te Poperinghe. In liei gclooflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Poperinghe, markt van den 12 Jan. Tarwe, 100 kil. 21.00-Rogge 16,00 - Haver 18.25 - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter de kil. 3,90 a 4,00, Eieren de 25, 3,12 a 3,38 Yper, 6 Jan. Tarwe 19,25 a 19.75 rogge 17,00 a 17 75 haver 19,00 a 20.00 aardappelen 7, 50 a 8,00boter 3,80 a 4,20 eieren 2,34 a 3,38. Kortrijk, 8 Jan. Witte tarwe 19,50 a 20,00 roode tarwe 18,50 a 19.00 rogge 18,50 a 19,00 haver 21,00 a 21,50; peerdebooneti 22,50 a 23 00 suikerijboonen 24.75 a 00,0 0; witte aardappelen 6.50 a 0.00 boter 3,70 a 4,20 eieren 3,00 a 3 50 koolzaadolie 73,00 lijnzaadolie 90,00 koolzaad 34,00lijnzaad 45,00 koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaadkoeken 25 a 26,00 sodanitraat 24,60 ammoniak sulfaat 34,50 a 00,00 Veemarkt35 ossen, 0,86 a 1,04 119 veerzen 0,90 a 1,06; kleermaakster, wonend bij hare Yperstraat, 18, Iaat weten dat zij Nieuwjaar haren stiel t'huis uitoefent. wonend bij hare ouders, Au Café du Cen tre Yperstraat, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te stellen als Kleermaakster. Ik iieb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met het inzetten van inmlenenmetalle herstellingen Casselstraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het publiek kenbaar te ma ken dat ik voorzien ben van al de beste uit gelezen soorten van zaaihaver, geerst, klaverzaad en beetraapzaad komende van al de beste streken van Duitschland, Enge land, Zweden en Noorwegen. Landbouwer, te PROVEN. Alle slag van Landbouwmachienen, zoo als Afroomers, Maai-, Pik-, Bind-, Rake]-, Zaai-, Wasch- en Brackmachienen, Beet- rnoiens, Strooisnijders, Jummeilen, Aal- pompen, Waterpompen, Ressort-Eegden, Aardappel-Uitrooiers, IJzeren Rollen, alle slag van verlot Keukengerief, Ijzerwaren, enz... zijn te verkrijgen aan zeer voordee lige prijzen bij Smid en Velohandelaar, bij de Melkerij, ELVFItmrVGHE. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den AiVTI BROACH IT AL IJl INE jr. 1.50 de fleschte bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. gemaakt in hard en zwaar beukenhout, zijn te verkrijgen bij aan genadige prijzen. Ik heb de eer kenbaar te maken dat op 4" OOGST, mijn schip toegekomen is met eene lading allerbeste HUISKOLEN, ook zeer :oed voor tlorschmachienenwelke ik ver koop in de kaai van Rousbrugge op wagen geladen, aan 23 fr. de duizend kilos, en eene ading allerbeste FRESNES-K0LEN (Monbourg) voor hoppe te drogente verkoopen aan 33 fr. op wagen geladen in Rousbrugge-kaai. Au Pont de l'Yserte ROUSBRUGGE Bij mij kan mèn ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor it wegen en ZAND voor metsers pa veerders ENGEL KNOCKAERT, te Rousbrugge, langs de kalsiede naar Haringhe. wedt aan Groote hoeveelheid schoone gesneden Doorns voor weiden; Olmen, Boschplanten. alle soorten van I'eerelaars en Appelaars, itoog- stammige en voor tegen muren. Abrikoos en Perzikboomen, Sieraadplanten, Rozelaars, enz. Aanleg en Verzorging van hoven. Alles nnv 'P aan

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2