WRAAK EN LIEFDE IHEÜWS UIT BELGIE. Beweging van den Burgerstand APOTHEEK - DROGERIJ A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 37, POFERINGIIE Op Zondag 21 Januari, EERSTEN TAP Jaarlijksche Kermis. HER RER GKERMISSEN Wetensweerdigheden. Mengelingen. HOPPE. BIJKGEKSTANDEN VAN Men vraagt Terstond te pachlcn Te Sioop s= M. DESGHODT, MARKTPRIJZEN. Oogziekten *<@57 Berichten. MARIE DELBEKE, MARTHA CO ENE, Charles Halfmaerten Corselis, Agent: DEVOS JULES, Emile COVEMACKER, HQEST'idSTHfViA Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in huis. GROOTE BOOMKWEEKERIJ -VELOMAKERS vraagt AGENTSCHAP WIELRIJDERS vraagt GRATIS LUXECATALOGUS aan THE AWTVERPIA CYCLE C» LH, 48, PELIKRAIiSTRAAT, HÜTWERPm. de gebr. VAN COILLIE, Ooststr., Rousselare 8(ad»inieiin§. Zondag aanstaande geven wij den uitslag vau onzen Raadselprijskamp. Het parket van Yper is Zaterdag alhier afgestapt om een onderzoek te doen over de vitrioolaanslag welke wij verleden week mededeelden. De dader is nog onbekend. Een razende liond werd deze week aangetroffen op eene hofstede gelegen achter het CouthofHet dier werd afgemaakt, samen met twee andere honden die er reeds door gebeten waren. Vernielers. -- Bij den landbouwer Arthur Yandewynckel, werden twee boom pjes vernield die langs zijne weide stonden Overreden. Zaterdag avond kwamen de peerden van M. Remi Moncarey huis waarts van Yper met 10,000 kilos suiker op eenen kamion, toen den 2n peerdengeleider, Theophiel Techel, door een onverwachten schok van den camion, veroorzaakt dooi den slechten staat der kalsiede, ten gronde geworpen werd en onder de voorwielen te recht kwam. Gelukkig-lijk was de camion geheel weinig al voren geladen en werd Techel maar licht aan de schouder gekwetst- Hij kon het achterwiel zwichten, anders ware hij verpletterd geweest. Binnen 8 dagen zal hij zijn werk kunnen hernemen. Verken op wandel. Camille Wer quin, van bij de Wolfholle, leverde maandag 1 verken van 130 kilos, naar stad. Bij den Boterpotgekomen werd hem gevraagd wat hij naar stad bracht. Oordeelt over de verbazing van den man, toen hij bestatigde dat zijne kar ledig was. Het verken was weg en wandelde op de velden eenige stap pen verder. Dieven zijn maandag nacht in den hof van 't college gedrongen en hebben er 10 tot 12 hennen gestolen. De militianen der lichting van 1912 en de uitgestelde der 3 vorige jaren, zullen op geroepen worden om op 10n Februari 1912 om 9 's morgens, te Brugge voor den mili tieraad te verschijnen ten einde in het leger ingelijfd te worden. Uitslag der tentoonstelling der duiven op Zondag 14 Januari 1912, bij Adolphe Didier te Yper. Ik kan niet nalaten den merkweerdigen uitslag te melden, bekomen door de Poperingsche liefhebbers te Yper in de tentoonstelling aldaar, en welke tot hun aller eer strekt. Op 22 tentoongestelde duiven bekomeD zij 11 prijzen en 3 eerste eervolle vermeldin gen te weten Kategorie oude blauwe dui vers2e prijs, Dupont Georges4e pr. Clabau Léon 5e pr. Schaballie Sady. Kategorie oude getikelde duivers2e pr. Clabau Léon 3e pr. Ghytiel Valere. Kategorie oude duivers (alle kleuren)2e pr. Clabau Léon 3e pr. Vermeersch Arthur. Kategorie oude blauwe duivinnen: le eervolle vermel ding, Clabau Léon. Kategorie jonge blauwe duivers le pr. Clabau Léon3e pr Bevernage Constant4e pr. Schaballie Mau ricele eervolle vermelding, Schaballie Sady. Kategorie jonge duivinnen (alle kleuren)le pr. Clabau Léon. Kategorie jonge getikelde duiversle eervolle ver melding, Clabau Léon. Eene bijzondere melding voor Clabau Léon, welke met 8 tentoongestelde duiven zulk een prachtigen uitslag bekomt, te weten 2 eerste, 2 tweede, 1 vierde en 2 eerste eervolle vermeldingendaarbij bekomt deze liefhebber nog hot eerediploma voor den schoonsten uitslag, en den eereprijs met de jonge blauwe duivers. Als men rekening houdt dat er 135 tentoongestelde duiven waren, is den uitslag zeer merkweerdig. Aan allen dus een hertelijk proficiat Een ware duivenliefhebber. Avond/eest. Heden Zondag avond om 5ure stipt, zal in den Katholieken Kring een schoon muzikaal en dramatisch avondfeest gegeven worden door den Katho lieken Kring met de welwillende mede werking van 1/ de Tooneelspelers en muzi kanten van de Jonge Katholieke Wacht van Kortrijk, en 2/ de Koorzangmaatschappij De Toekomst van Poperinghe. Volgend programma zal uitgevoerd wor den: Ie Deel: 1. La Violette, koor van Paliard 2. Trio voor piano, viool en violon cel 3. A qui le Neveu blijspel in twee bedrijven door Theodore BotreJ, le bedrijf 4. Vlaamsche liederen 5. Tweede bedrijf van A qui le Neveu II® Deel1. Karo- lientje, koor van Schaffer2. Vlaamsche Liederen3. The englisch Rifleman, vlaamsch blijspel in één bedrijf. De oudste vrouw van Poperinghe, de weduwe Boidin-Sohier, waarvan wij onlangs het portret mededeelden, zal den 25 Januari haar honderdste jaar intreden. 10 Mengelwerk van DE P0PER1NGHENAAR oorspronkelijk verhaal door camille: vervarcke. Hij bewoonde een schoon, gerieflijk huis niet verre van de fabriek waar hij werkzaam was. Tien jaren waren alzoo in dien onophou- denden strijd verloopen, en Juan mocht zeggen dat hij door zijne sterkmoedig- en werkzaamheid bepaald gezegevierd had. Zijn voornaam doel rijk worden had hem al dien tijd voor de oogen gezweefd, en geeneandere gedachten schenen noch brein, noch hert eenige afleiding te geven. Evenwel was het niet heel en al zoo neen, zijne wraak had hij uit het oog niet verloren. Nu en dan had hij andere Vla mingen uit zijne streek ontmoet, die, zonder hem te erkennen, hem alle soorten van nieuwstijdingen van Hoogendijk en deszelfs bewoners gebracht hadden. Wat hij vernam zien wij verder. Zeer dikwijls sidderde hij van verlangen om zich met zijne vijanden te meten maar het was onmogelijk En, als een ware Corsikaan, die als de wraakgierigste aller menschen bekend staan kon hij zich be dwingen en... wachten. Is het te verwonderen dat er in zulk hert geene plaats gevonden werd voor liefde De schoonste jaren van Juan's leven wa- Goddank, zij is goed en welvarend en wij verhopen dat zij dit jaar, die voor haar eene eeuw zal sluiten krassig en vroolijk zal doorgaan opdat men in Januari 1913 haren honderdjarigen jubileum moge vieren! En daarna wenschen wij aan Sophie hog eene geheele reeks nieuwe jaren voor haar geluk en voor dit vau kinders en klein- kinders. Vertooning in onzen Schouwburg Op Maandag 12 en Dinsdag 13 Februari, zal de Maatschappij »Langhoirs-Victorinen- hel boeiend drama - Hel Gebed der Schip breukelingen van d'Ennery en Cormon opvoeren, gevolgd door het blijspel Vader Cats door Van Peene. Voor deze Vertoo ningen zijn alreeds kaarten op voorhand te bekomen,bij MauritsBenoot, Hondstr. Pop. Men weet niet wat er kan gebeuren, daarom mag niemand pochen of bluffen op zijne gezondheid. Als men zich sterk waant en vrij van ziekte acht, kan men op een dag door een onvoorzien toeval omvergeworpen worden. Sterk u het lichaam tegen ziektege varen, daartoe wordt THEOBROMA hoogst geprezen. Het geneest: flauwte van het bloed, krachteloosheid, bleeke kleuren, moeilijke en overtollige maandstonden, wa terzucht, flerecijn, hartziekten, verlamming, krachteloosheid en bevangenheid bij oude lieden, klieren, al de gevolgen van drank, onstuimig leven dat alles wordt genezen door het gebruiken van THEOBROMA, krachtherstellend, verkloekend, lichaams- vernieuwend geneesmiddel. Te verkrijgen in de apotheek MONTEYNE, opvolger M. H. NOTREDAME, op de Groote Markt, Poperinghe; en bij M. LIBOTTE, apotheker op de Botermarkt, te Yperen. Proven. Als schepen van den ge meenteraad werd deze week M. Haghebaert benoemd met algemeene stemmen. Gevallen. Zaterdag laatst is de We Ch. Decroo zoo erg in eenen gracht gevallen, dat zij den rechter arm gebroken is. Diefstal. Gaston Carpentier en Ch. Vernieuwe werden Vrijdag nacht elk vijf schoone konijnen ontstolen. Kousbrgiggc. Werden gekozen als schepen in den gemeenteraad le plaats, M. Sarrazyn 2e plaats, M. Gheysen. Woesten. Voor de rechtbank van Yper verschenen Donderdag de genoemde Deceuninck Alois en Dequidt Désiré, beide land werkers en beticht de daders te zijn der inbraak met moordpoging die hier in den nacht van 17 December gepleegd werd bij de blinde weduwe Wulleman. De Pope- ringhenaar heeft toen die zaak omstandig verhaald. Deceuninck werd veroordeeld tot 5 jaar gevang en Dequidt tot 3 jaar. De oninidde lijke aanhouding werd bevolen. De Barbiers van Woesten zijn over eengekomen van 10 centiemen te rekenen voor het baardscheren, evenals voor het haar snijden. De overeengekomen barbiers 'zijn Camille Bekaert, Edmond Deramaut, Pieter Ellewijn en Louis Demolder. Cliicorei s VanTieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. Westvleteren. De paters Trap pisten hebben hun klooster met de electri- citeit verlicht. De broeders die vroeger met de zorg der menigvuldige petroollampen belast waren zijn er uiterst over tevreden en de andere Paters ook, 't is immers veel ge makkelijker en veel klaarder. Oost vleierei» Gevonden. Woens dag laatst, om 6 ure 's avonds, werd op de baan van Veurne naar Yper eenen grooten pak saijette artikels gevonden. De eigenaar ervan kon het verlorene terug bekomen mits kennisgeving van waren en inpakking te laten geworden aan M. Devloo-Van Els lande, suikerbakker. iloesinglie. Op den ij zei vielen Donderdag drie personen zoo ongelukkig dat zij alle drie den schouder gebroken wa ren. De slachtoffers zijn Octavie Bollengier Vrouw Placide Verfaillie en We Piancke, Veurne. Voor de rechtbank ver schenen alhier Decrock Jérérnie en Deprez Cyrilla van Poperinghe, beticht in 1909 een ladder gestolen te hebben bij de We Allaert aan den Pauw te Watou. Decrock krijgt hier voor 2 maanden en 26 fr. en zijn gezel een maand en 26 fr. Voor 't stelen van een wei nig gruis ten nadeele van M Flips, molenaar op de Gasthuismolen, krijgt Decrock no 1 maand en 26 fr. Franseli- Vlaanderen. —Te Steen voorde hebben de tolbeambten een rijtuig aangeslegen met 330 kilos tabak erin, na het peerd met revolverschoten gedood te hebben. De geleider kon vluchten en werd niet ingehaald. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, In den Ballon» Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. hoofd der III0 divisie. Yper komt derde na C. S. en F. C. Brugge. Match Meenen-Poperinghe.Zondag begaf zich het elftal der F. C. P. met ver- schillige invallers naar Meenen om er tegen den stedelijken Club een match te spelen. In den eersten time behaalde de F. C. P. 3 goals in den tweeden time verstonden zij zoo goed malkaar niet meer, en Meenen, door de omstaanders aangewakkerd, ging er moedig op los en kon twee maal doel punten. De overwinning bleef dus aan Po peringhe met 3-2. Meenen speelde met 10 mannen. Door onzen goalkeper werd nog een schoonen penalty tegengehouden die ten anderen Diet had mogen toegestaan zijn. Eene botsing tusschen twee vliegers had Zondag plaats op het vliegplein van Issy. Beide vliegtuigen verbrijzelden zich ten gronde, doch de vliegers waren maar on beduidend gekwetst. Vedrines klopte Zaderdag al de wereld records der snelheid met 147 kim. in het uur af te leggen. Cliieorei Van Tieghem - Dupont. wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. in 't jaar ign. WOESTEN. Intreding door geboorte 19 mannen en 23 vrouwen, door vestiging 18 mannen en 17 vrou wen, totaal 77. Uittreding door sterfgeval 16 man nen en 18 vrouwen, door vertrek 29 mannen en 30 vrouwen, totaal 93.Verlies 8 mannen en 8 vrouwen. 17 Huwelijken. LOO. Intr. door geb. 15 m. en 17 vr., door vest. 18 m. en 12 vr., totaal 62. Uittr. door sterfg. 15 m. en 12 vr., door vertrek 33 m. en 28 vr., totaal 88. Verlies 15 m. en 11 vr. 13 Huwelijken. BRIELEN.Intr. door geb. 12 m. en 12 vr., door vest. 26 m. en 20 vr., totaal 70. Uittr. door sterfg. 5 m. en 4 vr., door vertrek 28 m. en 21 vr., totaal 58. Winst 5 m. en 7 vr.5 Huwelijken. GHYVERINCHOVE Intr. door geb. 2 m. en 6 vr., door vest. 12 m. en 6 vr., totaal 26. Uittr. door sterfg. 2 tn. en 3 vr., door vertrek 16 m. en 11 vr. totaal 32.—Verlies 4 m. en 2 vr. 4 Huwelijken. LEYSELE. Intr. door geb. 15 m. en 14 vr., door vest. 42 m. en 36 vr., totaal 107. Uittr. door sterfg. 17 m. en 19 vr., door vertrek 43 m. en 45 vr., totaal 124.—Verlies 3 m. en 14 vr. 9 Huwelijken. STAVELE. Intr. door geb. 16 men 15 vr.door vest. 37 m. en 27 vr., totaal 95. Uittr. door sterfg. 8 m. en 12 vr., door vertrek 35 m. en 24 vr., totaal 89. Winst 10 m. en 6 vr. 7 Huwelijken. VLAMERTINGHE. Intr. door geb. 60 tn. en 51 vr., door vest. 46 m. en 42 vr., totaal 199. Uittr. door sterfg. 34 m. en 30 vr., door vertrek 93 m. en 94 vr., totaal 251.Verlies 21 m. en 31 vr. 24 Huw WESTVLETEREN. Intr. door geb. 25 m. en 29 vr., door vest. 30 m. en 25 vr., totaal 109. Uittr. door sterfg. 18 m. en 22 vr., door vertrek 48 m. en 49 vr., totaal 139.Verlies 11 m. en 17 vr. 14 Huw. ELVERDINGHE. Intr. door geb. 30 in. en 21 vr., totaal 51. 29 Sterfgevallen. 12 Huwelijken. POPERINGHE. Intr. door geb. 155 m. en 142 vr. door vest. 156 m. en 130 vr., totaal 583. Uittr. door stertg. 151 m. en 144 vr., door vertrek 181 m. en 183 vr., totaal 659. Verlies 21 m. en 55 vr., totaal 76. Óp 31 December bedroeg de bevolking 11.231 inw In 't verloopen jaar 1911 stierven van 1 tot 10 jaar 70 mannen en 42 vrouwen, 10 tot 20 3 3 20 tot 30 4 6 30 tot 40 3 5 40 tot 50 5 3 50 tot 60 7 9 60 tot 70 20 17 70 tot 80 23 27 80 tot 90 17 24 90 tot 94 5 Italiaanse lie peerdenopkoopers. Er bevindt zich op dit oogeublik eene Ita- liaansche afveerdiging van twaalf pesonen te Brussel, met het doel peerden te koopen voor den krijgstocht in Tripolitanië. Reeds talrijke peerden zijn aangekocht en er zijn onderhandelingen aan den yang voorden aan koop van nog meer inlandsche peerden, waarvan de kloekheid en de overmoeibaar- heid in 't buitenland zeer goed gekend en ge waardeerd zijn. Nog een der roode kopstukken die ziek is en zich bij de Zusters laat verplegen citoyen Jules Francq, schopene te Jumet en senateur van het arrondissement Luik. En voor de arme werklieden vragen de roode en blauwe kopstukken de verwereldlijking der gasthuizen 't Is oprecht hatelijk. De jongste grootmoeder der wereld.Mevrouw Kumi Midzukami, pachteres in het dorpje Takata in Japan, is zonder twijfel de jongste grootmoeder der gansche wereld. Zij is thans 28 jaar oud en is grootmoeder sedert eenige dagen. Getrouwd aan 13 jaar, had Mevr. Kumi Midzukami eene dochter, nu 15 jaar oud, die trouwde aan 14 jaar, en nu moeder ge worden is van eenen frisschen zoon. Mevrouw Kumi Midzukami heeft hetgeluk nog hare grootmoeder in leven te hebben, 92' jaar oud, en die bijgevolg de groot groot grootmoeder is van den nieuw geboren. Eerstdaags Opening der STAD BRUSSEL. Leening van 422.500.000 fr. (1905.) Trekking van 15 Januari 1912. S. 30873 n. 18 uitkeerbaar met fr. 500.000 S. 94907 n. 19 2.500 S. 96361 n. 25 1.000 S. 81712 n. 13 500 S. 105147 n. 13 500 STAD LUIK. Leening van 50.000.000 fr. (1905.) 40° Trekking. 15 Januari 1912. S. 12296 n. 25 uitkeerbaar met fr. 50.000 S. 12924 n. 17 1.000 S. 399 n. 19 s> 250 S. 16037 n. 24 s> 200 S. 12296 n. 6 200 S. 19653 n. 22 200 In Sl .\lieliiel, bij ILfmé Timperville, St Michielstraat. Au Sauiiioii. bij Lievin Dewicker, Yperstraat. In den Uil, bij Florimond Dwloo, Oostvleteren. i Au Uien Venu, bij Leon Verstmete, Westvleteren. 5 In 't Fort, bij Achille Ampen, Rekhofslraat. 6 lu den Keizer, bij Achille Papegaai, Boescheejistraat. A la nouvelle Union, bij Theophile Lauwers, Yperstraat. 8 In liet Locomotief', bij Petrus Capoen, Meessenstraat. 0 Au cafe Hu bens, bij Maurice Logie, Hondstraat. 1(1 In de nieuwe Statie, bij de We Henri Boaduelle, achter de Statie 1 I A Pi nion, bij Charles Halfmaerten, Casselstraat. 12 In St Hubert, bij Auguste Debyser, Veurnestraat. IJl A PLiiivers, bij Justin Ghelein, Yperstraat. 14 In V ij verhuis, bij Arthur Camerlynck, Peerdenmarkt. 15 in Lambriiius, bij Maurice Simoen, Meessenstraat. Combat met den Vogelpik, 10 lu de drie lioningen, bij Camille Brabandts, Yperstraat 1 fr. prime voor het hoogste getal. Wekelijksche Estaminet, den Vrijdag, lu 't Smisje, bij Henri Ghinnebert, Casselstraat lioopda^ «Ier i*rijsduivcii, toebehooren'de aan Aifons Goudenhoofd. ter herberg - In St Arnold bij Achille Verbae- ghe, op Zondag 21 dezer, van 1 tot 2 ure. BIDDAGEN DER WEEK. Woensdag te Zuydschoote Vrijdag te Beveren-aan-Yzer. Sterfgevallen. M. Al. Dochy, sedert 27 jaar burge meester van Sint-Jan-bij Yper, is aldaar overleden in den ouderdom van 73 jaar. SPORT. Football. Uitslagen van Zondag laatst. Eerste af deeling F. G. Brugeois3 R. C. Mechelen 1. Antwerp. F. C 2C. S Brugeois 1. Racing C. B. 5 Leopold C. 0. Excelsior S. C. 3 Leopold C. 1. Union St Gilloise 3 R. C. Gent 2. Standard C. L. 1 Daring C. B. 2. Derde afdeeling C. S. Brugeois 2 S. V. Rousselaere 0. S. C. Rousselaere 2 F. C. Yperen 4. In de eindrangschikking der elftallen der Vlaanderen's, staan de Germinal van Gent serie A met de S. V. Rousselaere (serie B) aan het hoofd van II® divisie en de C. S. Brugge met de A. A. Gent aan het ren alzoo verloopen, en hij had om zoo te zeggen aan niets anders gedacht dan aan het doel, dat hij zich vooreerst had voorge steld. Als hij nu, na tien jaren verblijf in de Nieuwe Wereld, aan zijn verleden terug dacht, scheen het hem dat dit laatste tijd perk zijns levens, als een droom geweest was. Die tien jaren schenen geenen duur van zes maanden gehad te hebbenEn noch tans, welke groote zaken had hij niet reeds uitgewerkt Indien hij het oogmerk zijns levens nog niet ten volle bereikt had, stond hij toch op de rechte baan, die er hem moest brengen IX Hoe de liefde binnendringt in een hert, waar geene plaats voor haar schijnt te zijn. Een familiefeestje had plaats gehad in het huis van den bestuurder, ter gelegenheid van eenen of anderen verjaardag. Een klein getal vriende waren uitgenodigd geweest, waaronder ook Juan. Iedereen had zich wel vermaakt in de prachtige zalen van de gast vrije woning. Laat in den avond kwam Juan naar huis, in gezelschap van zijnen besten vriend, Gas ton Drake, eenen ondernemer van zijne ja ren, maar die sedert langen tijd gehuwd was. Wilt gij wel gelooven, Juan, sprak plotseling zijn gezel, dat ik mij volstrektaan u niet verstaa Mag ik weten waarom mijn beste Yper.— Inrichting van een syndikaat van suikerbeetplantersIn het stadhuis van Y per werd Zaterdag morgen eene be langrijke vergadering gehouden van land bouwers. M. René Colaert, burgmeester der stad en Volksvertegenwoordiger, zat de vergadering voor. Ten getalle van drie tot vier honderd, hebben de landbouwers van het arrondissment besloten, ten gevolge van eene voordracht gegeven door den heer Staatslandbouwkundige Van de Wouwer van een syndikaat van suikerbeetplanters in te richten. Het doel der vereeniging is aan de leden de gelegenheid te geven hunne beeten te verkoopen aan eenen prijs die ver schilt volgens de suikergehalte der plant en vau aan het syndikaat, samen met den kooper, toe te laten, deel te nemen aan het vaststellen van het gewicht, der tare en dei- rijkheid in suiker. In de vergadering werden de bestuurleden benoemd, ten getalle van twee per kanton Deze kwamen samen den zelfden dag in den achternoen, om een ontwerp van kontrakt te maken voor den verkoop der beeten in 1912 en om voor ieder gemeente een afgeveerdigde aan te duiden, gelast met den aankoop der beeten in naam der maatschappij. De bestuurleden dezer maatschappij, die slecht jaar goed jaar, over vijftig millioei kilogrammen beeten zal beschikken,de opbrengst van twaalf honderd hectaren, zijn de Heeren Leterme Louis van Wyt schaete, voorzitter Delaleau Louis en Qua- ghebeur Henri van Poperinghe Six Henri van Watou; Desmyter Jules van Vlamertin ghe; Desmyter Henri van ZillebekeDu mortier Henri van WaastenDelporte Jule: van MeessenBonte Omer van Komen Delfortrie Cyril le van Wevelghem Deschii- dre Léon van Nieuwkerke Van Walleghem Charles van ZonnebekeLeuridan Florimond van PloegsteertGoemaere van Wytschaete. Koning Albert heeft Dinsdag'dezer week een bezoek gebracht aan den iaatsteri oudstrijder van 1830, den heer Philip De- moulin, wonend te Arquennes. De brave oude is zijn 103® jaar ingetreden. Geheel de gemeente was in feest en juichte onzen volksgezinden Vorst vriendelijk toe. I>e Staatspoorwegen. In 1911 hebben de Belgische staatsspoorwegen 6,500,000 fr. meer onvangen dan in 1910, jaar der tentoonstelling, toen de ontvangst 35 miljoen meer bedroeg dan in 1909 Het rei zigersverkeer heeft 5 miljoen 84,000 fr min opgebracht dan in 1910, doch het vervoer der koopwaren bracht daarentegen 11 mil joen 623,000 fr. meer op. vriend, vroeg Juan met eenige nieuwgierig- heid. Iedereen, behalve gij, heeft bemerkt dat Laura, de dochter van den bestuurder, al doet wat een zedig meisje mag doen, om uwe aandacht op haar te trekken. Gij alleen schijnt daar niets van te weten, gij schijnt ongevoelig aan de bekoorlijkheden van zul ke schoone en engelachtige juffer... Wat zijt gij welsprekend en romanesk dezen avond, mijn lieve Gaston ouderbrak hem Juan met lichten spot. Romanesk of niet. ik spreek toch waar beid en het doet mij pijn zulks te moeten zien. Wel hoe, de schoonste en braafste doch ter van de stad, voor wie een half millioen bruidschap gereed ligt, komt u te gemoet, en gij gewaardigt u niet aan hare besheidene aanmoedigingen te beantwoorden 't Is waarlijk ongehoordIk ken ten minste twintig van 'de beste jongelingen der stad, die hare hand aan baren vader gevraagd hebben. Deze laat haar volstrekt vrij en zij wijst iedereen af. En ik zou het voor de een-en-twintigste maal moeten beproeven, om ook eene blauwe scheen te loopen. Is dat misschien uw gedacht, Gaston Maar, eenvoudige, groote jongen, nie mand zegt dat. Wat wilt gij dan zeggen Ziehier, Juan, ik zal u ronduit mijn gedacht uiteen zetten. Ik aanzie het als een groote dwaasheid, zich zoo maar eens op zijn best te kleeden, en aan den eenen of anderen vader, de hand van zijne dochter te gaan vragen als men niet voorop van, Gods molen maalt langzaam. Men heeft meer moed dan verstand noodig Om juist te denken. De leugentaal loop sneller dan de waar heid. Een stalen arm, een moedig hart, Een flink gestel, nog flinker geest, Een tweetal handen, rap en sterk, Bekwaam voor alle nuttig werk, Zoo'n erfenis, hoe min ze schijn, Zou zeker graag de mijne zijn. Voor herstellingen aan basculen en ba lancen, wendt U tot Wed. J. BERE YT- AÜRIAEN, Poperinghe. Zie annonce Brussel, 17 Januari. Sedert eenige dagen is de markt wel zoo levendig niet als vroeger, doch de prijzen dalen niet. Poperinghe (stad) noteert 230 tr. Aalst 230-240 fr. Het nieuw gewas (1912) kwoteert men 115 fr. Groote handelshuizen doen weinig ver handelingen. Antwerpen, 18 Januari. Markt kalm. Aalst, be schikbare waar 230-232 1/2 tr., Januari-Februari 232 1/2 fr., nieuwe oogst, 115 fr. Poperinghe (stad) 220-222 1/2 fr., Januari - Februari 225-227 1/2 fr. nieuwe oogst 115 tr. Poperinqhe, 19 Januari. Geen verhandelingen In beschikware waar. Voor den nieuwen oogst is de markt ook kalm: 110-115 fr. volgens kwaliteit en koopvoorwaarden bij uitneming biedt men 120 fr 25,00 a 00,0 0; witte aardappelen 6,50 a 7,00 boter 3,80 a 4,15 eieren 2,75 a 3.25 koolzaadolie 72,00 lijnzaadolie 86,00; koolzaad 23,00; lijnzaad 44,50; koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaadkoeken 26 a 27,00 sodanitraat 24,60 ammoniak- sulfaat 34,50 a 00,00 Veemarkt41 ossen, 0,83 a 1,02; 127 veerzen 0,87 a 1,04; 188 koeien 0,82 a 1,01 44 stieren, 0,80 a 1,00. Rousselaere, 18 Jan. - Tarwe 19,50 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 16,50 17,00 haver 19,00 a 20,00; boonon 20,00 21,00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 3,80 a 4,00; eieren 2,86 a 3,12; koolzaad olie 72,00lijnolie 86,00; oude suikerijboo- len 25 00 a 25,25; id. gele 18,50 h 18,75. Anderlecht, 16 Jan. Verkensmarkt. Te koop 3840 prijs per kilo 0,94 a 1,10. Brussel, 16 Jan. Verkensmarkt. Te koop: 311prijs per kilo op voet, 0,94 a 1,10. POPERINGHE, van 14 tot 21 Januari. Geboorten. 9. Anna Bruynooghe, d. v. Emile en Madeleine D'amour.10. Clara Dumelie, d. v. Arthur en Irma Techel. 11. Godelieve Paesschesoone, d. v. Hcrnoré en Maria Hauspie. 12. Madeleine Quaghe- beuT, d. v. Elie en Cellna Riem. 13. Camille Clabau z. v. Maurice en Magdalena Techel. 14. Isabelle Bossaert, d. v. Achille en Maria Legrand. 15. André Garcy, z. v. Charles en Elisa Clabau. 16. Maria Boudeweel, d. v. Achille en Adrienne Vandewynckel Overlijdens. 8. Vermote Rosalie, 64 jaar, weduwe vrm Henri Lemahieu, wijk C. 9. Devloo Jules, 28 Jaar, hoepelmaker, echtgenoot van Bertha Salomez Hondstraat. Huwelijksbelofte. Henri Couwet, daglooner met Adrienne Decreus, dienstmeid, beide te Poperinghe Huwelijken. 3. Camille Laheye, briefdrager met Bertha Devos, z. b. beide te Poperinghe. 4. Marcel Vanhee, 24 jaar, dienstknecht met Romanie Pareyn 3(3 jaar, dienstmeid, be de te Poperinghe. 5. Camille Torrez, 24 jaar, landbouwer met Elisa Vermeersch, 2f! jaar, landbouwster, beide te Poperinghe. 6. Achille Telte, 24 jaar, landwerker met Magdalena Vanspranghe, 20 jaar, landwerkster, belde te Pope ringhe.7. Eugène De Meulenaere, 26 jaar, handelaar tc Ardoye met Martha Camerlynck, 26 jaar, z. b. te FVperinghe. Vergeet niet, vooraleer meubels of sitoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Rousbrugge, van 1 tot 18 Januari. Geboorte. Deheegher Daniël. Overlijdens. Vandaele Octave, 6 jaar. Ryon Alice, 8 jaar. Huwelijk. Kestelyn Arthur, 27 jaar, apotheker te Poperinghe met Mostaert Anna, 36 jaar, bijzondere te Rousbrugge. de toestemming dezer laatste verzekerd is. Dat is ook mijn gedacht. Welnu, Juan, gij kunt wel denken, dat ik u niet zou wiilen aanraden zulke belachelijke rol te spelen. Zulks ware wel dwaas van mijnentwege Gij hebt volstrekt niets anders te doen, dan wat meer op de schoone Laura te letten en hare vriend schapsbetuigingen niet met eene zoo ver scnadende koelheid, als onbemerkt te laten afbotsen tegen uwe onverschillige houding Ik moet er dan wel koud uitzien in tegenwoordigheid der dames Voorzeker, mijn goede vriend ziet gij er koud en onverschillig uit. Dezen avond hub ik nog eenige juffers over u hooren sproken, en onder andere was er eene die ze-gde hot kan uiet anders zijn of mij'-hoer Juan moet ergons elders smoorlijk verliefd zijn, of bij zou in onze bijeenkomsten, toch wat meer hoffelijkheid aan den dag leggen l>e omstaanders deelden ten volle in haar gevoelen en het is mijn gedacht ook, anders cun ik uw gedrag niet uitleggen. Gij hebt het nochtans allen mis sprak Juan levendig, na eenig nadenken. Welnu, dan moet ik herkennen dat gij eene wonderlijke uitneming daarsteit, onder de jonge lieden van onzen tijd Hebt gij waarlijk nog niets bemerkt van hetgeen ik u daar zoo even zeg Volstrekt niets Zij waren voor Juan's deur gekomen en bl- ven staan Gaston schudde nadenkend het hoofd en scheen in 't geheel niet haastig om afscheid te nemen. Men vraagt goede halve kleermakersgasten goed kunnende broek en gilet inaken Onnoodig zich aan te bieden zonder be kwaamheid. In den Franschen Soldaat bij Valère Slaessen, Yperstraat, 19, Pope ringhe. Een trouwe knecht en een peerdengeleider worden gevraagd bij R. Moncarey-San sen, Poperinghe. Men vraagteen Smidsgast-leerling bij Daniel Matton, bij de herberg Den Pauw Schoone Herberg, bijzonder geschikt voor goeden metser (verzekerd werk) of voor facteur. Inlichtingen ten bureele dezer. nijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per jTv occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele Üit ter hand te koopen, een schoon en ge rieflijk Woonhuis met, schuur, stallingen en drie-en-vïjftig aren negen-en-zeventig centiaren onder bebouwde grond, hoving eu zaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat in stad dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86, bij den verkooper. Bakoven op kolen, zoo goed als nieuw systeem Lambrecht, met refractaire Hacksteenen en tegels, per occasie en aan zeer genadige prijs te koopen. De oven wordt verkocht om vervangen te worden door eene op cokes en zou zoo gauw mo'gelijk moeten afgebroken worden. Bij Henri Maes, Suiker bakker, Poperinghe. Door uitscheiding, te koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met hof, magazijnen, uitgangpoort enz., dienen de voor Kruideniershandel in 't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. 'Tempeest Lanteerns, de besie, de zekerste I voor landbouwer, voerlieden, enz. te verkrijgen bij Sausen Decorte, Poperingbe. Deze lanteerns kunnen niet doodwaaien of ontploffen wanneer zij vallen. Beurs van Brussel, 18 Januari. Belg. 3 p.c. 1 s 3 p. c. 2 s 2 Vs p- c. Annuit. 4 3 p. c. Gem.kred.4Vs 3 p. c. 3 p. c.'6i 3 p.c.'68 10375 io325 Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 Brussel 1902 Brussel iqo5 8840 8845 8840 10975 89— 10750 10755 86-25 >25 - Brussel-Zeeh. 7173 El sene 1908 Mechelen 18858493 1891 1897 Gent 1896 Luik 1833 Luik 1897 Luik 190! 72- 72- 735o Oostende 'q8 717125 85- 7173 103 7325 e 98 71712b .1894 Schaarb Schaarb.1897 - Verviersi873 Doornik 1874 50 73 Congoleening 8230 IftUUICSIT. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze bestegroetenissen aan. dochter van Jules Deschodt, Boescheeptraat, 50, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 19 Jan. Tarwe, 100 kil. 20.50-Rogge 16,00 - Haver 18 00 - Aardappelen, 100 k. 8,50- Boter de kil. 3,70 a 3,80, Eieren de 25, 3,12 a 3,38. Yper, 13 Jan. Tarwe 19,50 a 20,00 rogge 16,00 a 17,50 haver 19,00 a 20.00 aardappelen 7, 50 a 8,00boter 3,80 a 4,00 eieren 2,34 a 3,38. Kortrijk, 15 Jan. Witte tarwe 20,00 a 20,50 roode tarwe 19,00 a 19.25 rogge 18,50 a 19,00 haver 21,50 a 22,00; peerdeboonen 23,00 a 23,50 suikerijboonen Juan scheen plotseling door eene gewei dige aandoening bewogen. Hij greep de hand zijns vriends en sprak met eene van ontroering trillende stem Goede vriend, ik versta dat mijne han delwijze u eenigszins vreemd voortkomt daarom wil ik een woord uitleg geven Over tien jaren ben ik in de Nieuwe Wereld aangekomen Ik was arm en verlaten, en hovendien vervolgde men mij als eenen moordenaar. Men beschuldigde mij van eene misdaad waaraan ik niet me r plicht had dan gij. Eindelijk moet ik er nog bij voegen dat de vouw welke ik met al het vuur mijner twintigjarige drift beminde, en die aan mijne liefde scheen te beantwoorden, mij valschelijk heeft bedrogen en zich aan gesloten heeft bij de lafaards die mij al dat kwaad berokkend hebben. Zult gij verwon derd zijn te vernemen, dat ik mij zou willen wreken Gaston gaf een teeken van goedkeuring en Juan ging immer levendiger voort Welnu, sedert dien tijd vervult slechts eene drift mijne ziel, ik leef maar voor de vervulling van een enkel doel Ik wil mij op mijne vijanden wreken, doch daartoe moest ik eerst tot rijkdom en aanzien komen Ziedaar dus, waarmede ik mij hier in Ame rika beziggehouden lv*b zieOaar het doel einde van al mijn streven Denkt gij, mijn vriend, dat er veel plaats in mijn hert over is voor andere bekommeringen Zijt g i nu nog niet rijk genoeg om uwe wraak uit te oefenen vroeg Gaston ontwijkend. O neen verre van daar. lijn grondig om eenige dagen genezen doorliet gebruik van deZALFVAN St-L O DEW IJ KS HOSPITAAL (Pommade de l'IIÖpital Saint-Louis) Dit kostbaar geneesmiddel doet onfeilbaar verdwenen roode vlekken, ontstekingen, zweringen, en alle ziekten hetzij onlangs of oulings ontstaan waaraan oogen en oogschelen onderhevig zijn. Om zonder eenig gevaarte gelukken, eisch de Zalf van St-Lodewljks Hos pltaal, de potfr. 2.50, in de bijzondere apotheken des lands. Indien uw apotheker U niet kan voldoen, zend fr. 2.50, in postzegels, aan den algemeencn depositaris voor België, 17, Pauleiaan, St.Pleters-Wotuwe en vrachtvrij zal het U geworden. GEDEPONEERD IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Munteyne te Poperinghe en M. Liöotte t'Yper kleermaakster, wonend bij hare ouders, Yperstraat, 18, laat weten dat zij sedert Nieuwjaar haren stiel t'huis uitoefent. wonend bij hare ouders, Au Café du Cen tre Yperstraat, heeflde eer te laten weten dat zij zich komt te stellen als Kleermaakster. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met het inzetten van tanden en met alle licrHtellin^en Casselstraat, POPERINGHE. Ik heb de oer het publiek kenbaar te ma ken dat ik voorzien ben van al de beste uit gelezen soorten van zaailiaver, geerst, klaverzaad en beetraapzaad komende van al de beste streken van Duitscliland, Enge land, Zweden en Noorwegen. Landbouwer, te PROVEN. Alle slag van Landbouwmachienen, zoo als Afroomers, Maai-, Pik-, Bind-, Rakel-, Zaai-, Wasch- en Brackmachienen, Beet- molens, Strooisnijders, Jummellen, Aal- pompen, Waterpompen, Ressort-Eegden, Aardappel-Uitrooiers, IJzeren Rollen, alle slag van verlot Keukengerief, Ijzerwaren, enz... zijn te verkrijgen aan zeer voordee- lige priizen bij Smid en Velohandelaar, bij de Melkerij, FLYFKOUVGIIE. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den Ai\YIBÏlOiYCH ITAL IMPE fr. 1.50 de fieschte bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. Ik heb de eer kenbaar te maken dat op 4" OOGST, mijn schip toegekomen is met eene lading allerbeste HUISKOLEN, ook zeer goed voor dorschmachienen, welke ik ver koop in de kaai van Rousbrugge op wagen geladen, aan 23 fr. de duizend kilos, en eene lading allerbeste FRESNES-K0LEN (Monbourg) voor hoppe te drogen, te verkoopen aan 33fr. op wagen geladen in Rousbrugge-kaai. «Au Pont de l'Yser te ROUSBRUGGE Bij mij kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers paveerders ENGEL KNOCKAERT, te Rousbrugge, langs de kalsiede naar Haringhe. BIEDT AAN Groote hoeveelheid schoone gesneden Doorns voor weiden; Olmen, Boscbplanten, alk soorten van Peerelaars en Appelaars, koog- stamniige en voor tegen muren. Abrikoos- en Perzikboomen, Sieraadplanten, Rozelaars, enz. Aanleg en Verzorging van hoven. Alles aan genadige prijzen. En gij schikt alzoo uw leven voort te slijten P Gij wilt de schoonste jaren uwer levensbaan zoo doorbrengen, in zulke ge voelens van bitterheid en wraakneming, lie uw hei't voor alle andere edele aandoe ningen gesloten houden Juan scheen aangedaan door de woorden zijns vriends. Hem docht dat er een licht voor zijnen benevelden geest opging Het was eene aan doening, die veel overeenkomst moest heb ben met degene, welke een schipbreukeling ondervindt, als hij, na dagen lang hopeloos op den onmeetbaren oceaan rondgezwalpt te hebben, eindelijk, aan den verren gezich teinder, het zoo geliefde land meent te ont dekken. Hij sprak evenwel met schijnbare on wrikbaarheid. Mijne wraak is mijn leven, en ik mag noch kan haar uit het oog verliezen. Ik heb zulks gezworen op het graf mijner moeder! Uwer moeder I Spreek in zulk geval toch niet van uwe moeder, mijn goede vriend Juan. Zij is immers nu van alle aard- sche bekommeringen ontdaan en zij zou uwe wraakgierige voornemens voorzeker afkeu ren, indien hot haar gegeven ware, u nog met raad en daad bij te staan... Indien gij niet te zeer vermoeid zijt of niet te veel slaaplust gevoelt, zou ik voorstellen nog wat bij u binnen te gaan, om nog verder over de zaak te spreeken. Nadruk voorbehouden. {Wgrdt voortgezet.'

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2