NIEUWS UIT BEIiGIE. Moncarey's Koffie is de beste Da"; D Men trekt geene tanden meer! MiftË NS 4-W BlHTEJMflDSCJl fllEUOJS. MI I7TQ 's meer aan te bevelen tegen IN 1 Lj 1 ij Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast .veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Een doodelijk ongeluk Zie mengelwerk op Bijvoegsel. Extrakt. Uitslag van den Raadselprijskamp HOPPE. BURGERSTANDEN VAN M. DESCHODT, Op Zondag 28 Januari, EERSTEN TAP Jaarlijksche Kermis. ERRER GK ERMISSEN Duivenbond - Poperinghe. Op Zondag 4 Februari, om 2 1/2 ure namiddag, MARKTPRIJZEN. R Notaris EiMILE I3IITAYE, Maandag 5n Februari 1912, van buitengewone I. C ~'-T. J$*Y tia sw ik-CL xj tAGENTSCHAP WIELRIJDERS vraagt GRATIS LUXECATALGSüS m TIJ «TÏE8W CYCLE Sj IB, 48, PEIMHSTSIKT, HTWERPES. eenen heildronk in te stellen op Paus en Koning De Bo was een edele Vlaming, ja zeker, een groote vlaamsche geleerde, maar hij was vooral piiester. Zijne laatste verzen, die nu op zijn grafzuil staan, zeggen het zoo eenvoudig en zoo zielroerend Heere, laat mij zalig sterven, Ik ben uw priester toch Laat mij bermhertigheid verwerven, Terwijl het tijd is nog In zijn priesterherte putte hij die twee edele gevoelensliefde tot Kerk en tot Vaderland 1 Advokaat Verriest zei dank aan den ieve- rigen Voorzitter der Poperingsche afdeeling en aan de inrichtende Commissie der feest meer andere heildronken wierden nog inge- gesteld, er wierd nog gesproken over De Bo als leermeester van den zoo beminden en begaafden leeraur zeer velen heeft De Bo gevormd, die nu aan 't hoofd staan, elk in zijne omgeving en die strijden den Vlaam- schen Katholieken strijd. Hier hebben wij willen herinneren met fierheid en dankbaarheid de hulde aan De ken De Bo gebracht, bij de plechtigheid der inzegening zijner grafzuil Wij herhalen hier nog hetgene Guido Gezelle, onder an der, zei in zijne rede op dien grooten dag Wij ook, wij hadden eenen Meester. eenen Vriend, en hij is gestorven hij ook is begraven geworden in het kerkhof te Poperinghe, en zijne rustplaatse, zou aldaar, gelijk vele andere rustplaatsen, welhaast met gers overgroeid, verduisterd en vergeten zijn I Maar, eerbiedweerdige Mannen, geen twee, maar wel twee honderd zie ik er hier, eer 't avond wierd en duister, be- kostigden, bereidden en schonken Deken De Bo eene heerlijke grafstede Maar geen slapende wakers en zullen wij zijn, maar wakker zullen wij zijn en den Vlaming spelen zoolange als er Vlamingen zijn rondom dit heerlijk graf van den trouwsten aller Vlamingen Ja, wij herinneren hier geern die groot sche gebeurtenissen die in onze stad plaats hadden in 1887. 't Zal dus in September aan staande den vijf-en-twintigsten verjaardag zijn van die plechtighedenHij ruste in vrede Deken De Bo, onder de schaduwe van het Kruis Wat eerlijke, wat schoone en oprechte vlaamsche feeste zoude men kunnen te wege brengenEn dien geheugenisvollen verjaar dag ware het de beste en de treffendste gelegenheid niet om de afdeeling van het Davidsfonds te Poperinghe wederom tot stand te doen komen, te doen herleven, te doen herbloeien en zou Deken De Bo niet trillen van vreugde in zijn graf, aangezien er gezeid wierd dat hij moeste leven en blij ven leven in onze vlaamsche gedachtenis En moet men niet altijd vooruit voor het schoone, voor het vlaamsche goede Waar om zou Poperinghe achteruit blijven en waarom niet meer iever aan den dag gelegd om die zoo schoone letterkundige vergade ringen hier te doen herworden, als op onze dagen alles strijdt en streeft naar meer en naar hooger, naar uitbreiding en naar meer ontwikkeling? Neen, niet ten achteren blijven en met dezen vlaamschen Verjaardag, vooruit hand in hand Vlaming en Katholiek moet men zijn, ééns van zin en ééns van hert en in eensgezindheid werken voor het behoud van onze schoone en lieve'moedertaal en tot heil van 't Katholieke Vlaanderen A. dood en vastgebonden gevonden. De roovers zijn met een rijken buit ontkomen. De amerikaansche miljardair Harriman, is in eene treinbotsing omgekomen. Nog 20 personen werden gekwetst. De keizerin-moeder heeft beslist dat de keizer geen afstand van den troon zal doen. De mogendheden hebben besloten de Chineesche republiek niet te erkennen, om dat dit de regeeringloosheid te Pekingen in het noorden van China nog zou doen verer geren Te New-York zal een standbeeld van de fransche heldin Jeanne d'Arc, opgericht worden. 't Schijnt dat de kroonprins van Duitschland aan kanker in de keel lijdt. Daar in Amerika de prijs van de boter 601. h. geklommen is, heeft de Bond der Huishoudsters van New-York die niet min der dan 80,000 leden telt, besloten gedurende 30 dagen geen boter meer te verbruiken. De Bond is overtuigd dat dit middeltje weldra de boter terug aan den gewonen prijs bren gen zal. De echtgenoote Lebris, 34 jaar oud, van Ploemeur, heeft in een aanval van zin neloosheid hare drie kinderen, 5 jaar, 2 jaar en 5 maanden oud, in een vuur geworpen, dat zij zelf aangestoken had. Allen kwamen om. Men weet dat de gewezen baronnes de Vaughan, mad. Durieu, een proces ingespan nen heeft tegen haren man, om de echtschei ding te bekomen. Donderdag werd de zaak opgeroepen. De uitspraak is acht dagen uitgesteld. De weduwe MnrdacqvanSercus (Noord) is overleden in den ouderdom van 98 jaren De vrouw had 139 klein en achterklein kinderen. Na het fransch schip de Carthage - werd nu de fransche poststoomboot Mani- touba door de italiaansche vloot gekaapt. 29 Reizigers die erop waren werden aange houden en dan mocht het schip voort, 't Schijnt dat het tnrksche officieren waren, die zich opgaven als ziekenoppassers. Frankrijk heeft hiertegen fel geprotesteerd en laat ook de tanden zien. Op een engelsch schip werden ook 12 turksche officiers aangehouden. De Duitsche kiezingen van verleden week hebben bewezen dat de liberale partij van geen tel meer isde katholieken be haalden 88 zetels, de socialisten 66 en de liberalen 4. Louis Julien, onlangs door het assisen hof van Amiens ter dood veroordeeld voor de viervoudige moord van Spa, en die genade bekomen heeft, werd uit Amiens weggevoerd naar het eiland Ré, van waar men hem zal inschepen voor de galeien van Guyana. De ziekte van den groot-hertog van Luxemburg is nu met een kanker verwik keld, zijn toestand boezemt groote onrust in. Men meldt dat 2000 manschappen van de Russische troepen met grof geschut de perzische stad Meched bezet hebben. Volgens de berekeningen van een pro fessor bij d'hoogeschool van Chicago, zal de wereld nog tien millioen jaren bestaan en dan vergaan door de botsing meteen hemel lichaam. Intusschentijd gebuur, kunnen we gerust op onze twee ooren slapen. In afwachting dat het Fransche be schermingschap in Marokko ingericht worde, is de sultan, die geld noodig heeft, bezig met het meerendeel der staatseigen dommen te verkoopen aan vreemdelingen en voornamelijk aan de Duitschers. De Franschen zouden dus nog leelijk kunnen gefopt zijn. Te Parijs werd Zaterdag Arthur Renard, 24 jaar, onthoofd, die in November laatst, dronken zijnde, een politie-agent doodschoot. Eenige oogenblikken voor hem te onthoof den bood men hem een glas rhum aan. Hij weigerde zeggend Oh neengeen alkool Ik trek naar de guillotien; het is de alkool die er mij naar toe geleid heeft In eene trambotsing te Roubaix werd een mekanicien gedood. De buitengewone strenge winter en de overvloedige sneeuw in het zuid-westen van Rusland, hebben de wolven uitgehongerd In Volhynie werden op 10 dagen tyd 17 per sonen verslonden. In het gevang te Hamilton, in Amerika zaten drie negers en eene negerin beticht van moord. De menigte brak in en hing ze alle drie op. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, In den Ballon Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. Te Borzenciu in Rusland, heeft eene rooversbende het in het bosch staande huisje van den Vorstkassier Weinberg overvallen en acht van de negen zich daar bevindende personen vermoord. Een wachter werd half Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, OPVOLGER: KI. IVOTREDAME, Groote Markt. 18. POPERINGHE SiadttnieuwM. is dezen zaterdag namiddag te Poperinghe gebeurd in de ressort fabriek van M. Colaert. Om 1 ure, bij het hernemen van het werk. kwam René Tyteca, bij zijn slijpsteen, toen deze sprong. De ongelukkige werd den helft van het gezicht afgerukt en de hersens spat ieden overal rond. Hijwasopden slag dood. Het lijk werd naar het gasthuis gedragen en alle werk in de fabriek opgehouden tot dat het parket ter plaatse gekomen is. Men verwachtte het om 3 uren. Het slachtoffer, 40 jaar oud, laat eene weduwe na, Louise Blanckaert, en vijf kin deren, waarvan het oudste 12 jaar en het jongste 1 jaar oud is. Een begin van brand ontstond zondag namiddag rond 1 1/4 ure, in den schoen- en mercerie winkel van M. Elie Cossey-Van- dromme, op de Groote Markt. De brand begon in een bak met schoenen, en een der kinders die het zag, gaf het nood sein. Vrouw Cossey kwam in den winkel geloopen, nam den brandenden 'naken wierp fiem op straat, waarbij zij zich nog al erg aan de vingers verbrandde. Geburen die de dikke wolken rook zagen uit den winkel komen, liepen toe en konnen de vlammen, die zich aan pakken sayette begonnen voort te zetten, uitdooven, zonder iets door het. water te beschadigen. Men berekent de schade op 300 tot 400 fr. Proces werd deze week opgemaakt tegen personen die de wet overtreden had den nopens het wateren op straat en het verlichten van voertuigen. Aan de beterhand. Maurice Top, van Poperinghe, sedert zes weken kanonnier te Mechelen, werd verleden week, tijdens de oefeningen, zoo ongelukkig van zijn peerd tegen den muur geslingerd dat hij zes uren in bezwijming lag. Zijn toesiand die zeer erg was, is veel verbeterd, zoodat hij geen vreeze meer inboezemt. Aanhoudingen. Vrijdag avond, rond 6 ure, werd op de hofstede van M. Jules Sohier, zekeren Camille Poissonier van Poperinghe aangehouden, die nog zes maanden gevang moet doen voor valschen eed af te leggen. Rond 9 ure 's avonds, werd bij de 10 Geboden aangehoudenTheophile Vaneenooghe, beticht van diefstal van hoppezogers en verscheidene andere-erge zaken. Concert. Zondag laatst gaf de Katho lieke Kring zijn jaarlijks Concert, met de medewerking van de Koorzangmaatschappij en van een groep kunstliefhebbers, leden der Jonge Wacht van Kortrijk. Het Concert gelukte wonderwel en genoot een welver liende bijval bij de overtalrijke menigte die in onze te kleine zaal samengeprest was. De kooren, onder de kundige leiding van den heer Diericx, werden meesterlijk uitge voerd door de bloeiende Zangvereeniging. De uitvoering der blijspelen liet niets te wenschen en bewees dat de Jonge Wacht van Kortrijk mannen telt die ervareD zijn in de tooneelspeelkunst en die geene moeite ontzien als ze dienen moet voor het goede. De kluchtzanger vertolkte op meesterlijke wijze eenige echt vlaamsche luimige liederen Bravo Jonge Wacht van Kortrijk dank en tot wederziens In de melkerij - Sint Bertinus onzer stad werd in het verleden jaar 278,314 kilos boter gemaakt tegen 295,387 kilos in 't jaar 1910 dus 17,073 kilos min in 1911 dan in 1910. Deze vermindering valt ge makkelijk uit te leggen door den bijzonderen drogen zomer die wij verleden jaar gehad hebben en door de muil-en pootplaag waar van de koeien in geheel de streek geteisterd zijn geweest. In 1910 was de zuivere opbrengst 893,765 fr. 21 in 1911 was de opbrengst 913,488 fr. 58. Dus in 1911 met 17,073 kilos boter min, was de opbrengst 19,723 fr. 37 meer. In 1910 waren er 460 leden met 2395 koeien voor Poperinghe ingeschreven in 1911 waren er 473 leden met 2531 koeien. Zendelingen voor den Congo. Der tien Paters en eenige geneesheeren. die zich voor Congo bestemden, hebben te Brussel den leergaDg van geneeskunde voor de heete landen gevolgd. Onze stadsgenoot Eerw. Pater Arthur Lefebvre, der Missionarissen van Scheut, heeft er met goeden uitslag zijn examen in geneeskunde afgelegd. Nu zal hij de Prak tische bouwkunde gaan studeeren bij de Broeders der Kristelijke Scholen te Brussel. Die leergangen duren vier maanden en zijn in 't bijzonder voor missionarissen gegeven, ten einde hen op de hoogte te stellen der voorzorgen die moeten genomen worden in 't bouwen van kerken en huizen van belang. Eene openbare zitting van den Ge meenteraad is dezen Zaterdag namiddag gehouden geweest. Op het dag-orde kwamen de volgende punten voor 1. Eedprestatie der nieuwgekozen leden van den Gemeenteraad en verklaring hunner indiensttreding. 2. Kiezing van eenen Schepen in vervanging van M. Stanislas Vanden Berghe, waarvan het mandaat geëin digd is op 31 December laatst en eedaflegging van den nieuwgekozen Schepen. 3. Kiezing van eenen Schepen in vervanging van M. René Devos, waarvan het mandaat geëindigd is op 31 December laatst en eedaflegging van den nieuwge kozen Schepen. 4. Vaststelling van het minimumloon van den Ge meenteontvanger. 5. Goedkeuring eener beraadslaging van 't Bureel van weldaad nopens 't verleenen van een pensioen aan de weduwe van den gewezen Secretaris van ge zegd bureel. 6. Pensioen te verleenen aan de weduwe van een gewezen stadsbediende. 7. Benoeming van eenen toeziener voor 't uitvoeren van 't gemeentereglement op 't bouwen. 8. Goedkeuring eener laillie- en boomvenditie ge houden in voordeel der Burgerlijke Godshuizen. 9. Verkoop eener partie boschland door de Burger lijke Godshuizen. 10. Goedkeuring eener beraadslaging der Burger lijke Godshuizen, betrekkelijk eenige verbeteringen te brengen aan den voorgevel van St Vincentiusgesticht. 11. Glfte aan de kerkfabriek van St Bertinus. 12. Vergunningen op het kerkhof. 13. Vernieuwing van den taks o"p de besteende landwegen. Voordracht en Licderavond Ilulle- broeck. 't Is dus op 4n Februari eerst komende en op verzoek der Koorzangmaat schappij van stad, dat M. Emiel Hullebrueck ons kennis zal laten maken met de beroemde werken van den grooten vlaamschen Meester Peter Benoit. Ook zullen wij het genot, mogen smaken hem zijne liederen te hooren zingen. M. Emiel Hullebroeck is gansch liet vlaamsche land door gekend om zijne liede ren en verdient den dank aller Vlamingen om zijne voordrachten over de Vlaamsche komponisien, waarin hij hunne verdiensten en werken bespreekt. M. Emiel Huliebroecks liederen zijn muzi kale schilderijtjes vol stemming en poëzie. De bundels bevatten stukken waarop de Vlaamsche kunst fier mag zijn en die den schrijver onmiddelijk een der eerste plaatsen onder onze nationale liederkomponisten aan wijzen. M. Emiel Huliebroecks liederen hebben vooral zijnen naam rondgedragen in Vlaan deren. Niet alleen de jongelingen, maar al de moeders zingen zijn wiegende wiegelied jes. Groot en klein, vooral de juffers, die dachten dat Vlaamsch min schoon was, neuriën bij dag en nacht zijn vooiskens. 't Is zoo iief, zoo eenvoudig, zoo kunstig, zoo gegeven De muziek dezer liederen is te verkrijgen ter drukkerij Valère Sansen aan 1,50 fr. per reeks van 5a 6 liederen. Cliicorei Van Tieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. Abeele.--Mijnheer Julien Druant, ver tegenwoordiger der Naamlooze Maatschappij van lederen en lederen banden te Boeschepe (Noord), verzoekt ons aan zijne talrijke kiiënten te laten weten dat zijne afwezig heid uit de streek maar tijdelijk is en ver oorzaakt wordt door de verpleging die hij uu aan de oogen onderstraat in het gesticht voor het genezen der oogen te Gent. Hij vraagt dus aan zijne talrijke kiiënten dat zij, gedurende zijne afwezigheid, zich recht streeks tot den Heer Bestuurder der fabriek zouden willen wenden. Wilton. In 't verleden jaar waren hier 87 geboorten, 64 sterfgevallen en 20 huwelijken. Intreding door geboorte 39 mannen en 48 vrouwen, door vestiging 46 m en 38 vr., totaal 171. Uittreding door sterf geval 35 m. en 29 vr., door vertrek 77 m 65 vr. totaal 206. Verlies 27 mannen en vrouwen. VI estvletcren. Missie. Den 10" aanstaande Februarimaand zal op onze ge meente eene groote missie worden gepredikt door de eerwaarde Paters Redemptoristen Tien volle dagen zal zij duren en onder het bestuur van den eerw. pater Delputte gege ven worden. Deze laatste is een der beste predikanten van de konexegatie en onge twijfeld zal er veel volk zijne sermoenen komen aanhooren. Nieuwe school. De eerw. paters Trappisten openen in hun kloostereen nieuwe school waar zij jongelingen zullen bereiden tot hoogere studieën en deze die gading heb ben in hun orde zullen opnemen. Reeds vol gen 4 jonge gasten de pas begonnen lessen van het nieuwe juvenaat. RENINGHE.Overreden. Zaterdagavond laatst botste den tram op de traamkar van Jules Beauprez, handelaar in borstels te Houthulst, juist bij het huis van den heer burgmeester Mahieu. De top van den as en een wiel der kar zijn gebroken, het peerd werd niet gerocht en Beauprez, die bedronken was, bekwam een lichte wonde aan de wangde machien was be schadigd. Tegen Beauprez werd door den trambe- diende en de policie proces opgemaakt. Westouti'e. Slichting van eenen Geitenbond. Onder het voorzitterschap van M. H. Becuwe, onzen achtbaren burge meester, is hier een Geitenbond tot stand ge komen, die de beste uitslagen zal opleveren Zondag aanstaande zal eene Ist® vergade ring gehouden worden in de meisjesschool. Die vergadering zal naar men zegt nietalleen door alle geitenhouders maar ook door het meestendeel der ingezetenen bijgewoond worden, die alzoo een bewijs van belang stelling in het lot van den kleinen man willen geven, en medewerken tot den groei en bloei dezer zoo nuttige, ja noodzakelijke instelling Den onverpoosden ijver der wijkmeesters ingezien, die na hun werk nog een toernee- tje doen, tnag men zonder profeet te zijn, verzekeren dat met de lste vergadering reeds ten minste 100 geiten zullen ingeschreven worden. Alle geitenhouders, zelfs deze die reeds ingeschreven ziju, wakkeren wij aan die vergadering bij te wonen. Immers het is hoogst noodig om te weten wat er hun in geval van ziekte, sterfte of verandering van geiten te doen staat en om te kunnen deel nemen aan de verloting van 2 hertgeitlam- mers. Roiiaselnre. Een luisterlijk Con cert, ten vooideele van 't beschavingswerk in Congo, en 't stichten daar van een chris ten dorp, zal hier op Zondag 4" Februari, te 3 1)2 ure, in Stads Feestzaal Wapenplein gegeven worden van wege den Oud-Studen tenhond van Rousselare, door 't beroemd Viaainsch Kwartet van Antwerpen, samen gesteld uit de hoeren Alb. Vandevyver, le viool, Em. Dingemans. 2e viool. Nap. DistelmansAltviool, Arth. Van Sintruy- en, cello, allen le p.-yzen van 't Conservato rium, te Antwerpen, met de medehulp van Madame Onlrop, zangeres, leerares aan gemeld Conservatorium, en Jufvrouw Cecile Caltebert, jiianiste. le prijs aan 't Conserva torium, te Brussel. Piano van 't huis Pleyel. Het Concert eindigt rond 6 1)4 ure. Prijs der Plaatsen Voorbehoudene 5 fr. Familiekaart 3 man 10 fr. Eerste plaats 3 fr. Familiekaart drie man 6 fr. Tweede plaats 2 fr. Kaarten op voor hand te verkrijgen bij M. Ach. Denijs, Ooststraat, Rousselare. Zoutenaeye.Beroemdste gemeente van ons land. Zoutenaeye is dit nog steeds hare oppervlakte is echter 206 hectaren, terwijl bij voorbeeld St-Joost-ten-Noode er maar 113 heeft. Het gemeentehuis van Zoutenaeye staat op 8 1/2 kilometers van Veurne, 2 kilomet. van de spoorbaan Gent-Duinkerke, tusschen Oostkerke en Avecapelle. Volgens de laatste optelling heeft de ge meente nu 24 inwoners. Over tien jaar (31 December 1900) had zij er 28. Is bet aantal inwoners nog verminderd, dat der kiezers is eender gebleven vijf, en alle vijf zetelen noodzakelijkerwijze in deD gemeenteraad. Voor de kiezing moeten twee inwoners uit eene naburige gemeente bij 't bureel gevoegd worden. Ziehier wat de burgemeester in een gesprek aan een dagbladschrijver zegde Bij mij zijn 4 inwoners; bij den heer schepen Lyoke 6; in de herberg Verhaege, die dient tot gemeentehuis, 43 in het werkershuis, twee in een oude kleine hofstede, en 5 in eene nieuwe hoeve, die juist gebouwd is. Totaal 24 13 mannen, 11 vrouwen. - Er zijn te Zoutenaeye zes huizen, vroeger 5. Verleden jaar was er één overlijden en één geboorte. De burgemeester en de twee schepenen zijn van Zoutenaeye; de twee andere raads leden zijn van Zoutenaeye; een 6e is van Ëggewaerls-Cappelle, waar ook de pastoi der parochie woont en een 7e is van Wesi- capelle. De Gemeenteontvanger woont te Alveriri- ghem, de briefdrager komt van Veurne De 'veldwachter, die een pracht,igen uniform draagt, woont te Ave-Capelle en bediend drie dorpen. De begrooting van Zoutenaeye bedraagt eenige honderden frank. De gemeente heeft geene behoeftigen; zij ondersteunt twee armen die te Eggewaerts-Capelle wonen. Men ziet dat, wat het bestuur aangaat, de toestand er nog ai tamelijk ingewikkeld is ISi'umhcI. Hulde aan de missiona rissen. In de zaal Patria werd Zondag te Brussel eene grootscbe en geestdriftige betooging gehouden als hulde aan de tmlgi sche missionarissen in Congo, dit om te protesteeren tegen de laffe leugens var citoyen Vandervelde. In vele andere steden zullen dergelijke betoogingen gehouden worden. Aardige vondst. Een handschoen maker, Pierre Crabé van Boendael, zag iri het Ter Kaïnerbosch op 't waier eene toege zegelde flesch bovenzwemmen. Hij nam ze uit en vond het volgend briefje erin Ik laat gausch mijn fortuin, die 65,400 fr. be draagt, aan wie deze flesch vindt. Het geld berust in de Ci édit Lyonnais te Parijs. Brussel, den 1 December 1911, (G.) Léon Lievaerts. Inlichtingen zijn hierover te Parijs ge vraagd. Op wandel. Zondag namiddag heeft de koning, vergezeld van zijnen zoon den jongen hertog van Braband, eene war, deling te voet in het Zoniënbosch gedaan Goed eten, wel verteren, goed slapen geeft ons de THEOBROMA. Beproeft en gij zult ook overtuigd zijn Te verkrijgen in de apotheek MONTEYNE opvolger H. NOTREDAME, op de Groote Markt, Poperinghe, en bij M. L1B0TTE apoiheker op de Botermarkt, te Yperen. Te Doornijk brandden Vrijdag avond drie vliegmachienen van Bulot op zij had den eene waarde van 40,000 fr. Dinsdag morgend om 11 ure werd in de kerk van St-Jaak-op-Coudenberg bet jaar getijde gecelebreerd voor prins Boudowijn Te Gent werd eene vrouw die haai man verlaten had om er een ander te volgen door deze de keel afgesneden. De dader heeft zich gezelfmoord. Zulke gezinnen houden het dikwijls niet lang. Te Gages werd een jongeling door zijn broeder doodgeschoten. De twee zonen van mad. wed. Lechat 10* én 16 jaar oud, wonende te Zairen wilden Maandag een geweer kuischen. On gelukkiglijk. vermoedden zij niet dat het wapen geladen was. Opeens ging een schot af en een der knapen kreeg de lading in volle borst. Hij bleef op den slag dood. In een ouderlinggesticht te Luik ont stond er brand. Van de 200 ouderlingen die moesten vluchten waren er 60 geheel ge- brekkelijke die men slechts met veel moeite kon redden. Te Antoing viel een werkman in een cimentoven van 2 meters hoog en brandde er op wijl zijne makkers machteloos zijnen doodstrijd die tien minuten duurde bijwoonden. Te Spierre gerochten twee broeders 13 en 9 jaar in ruzie. De oudste nam een revolver en lostte twee schoten zonder den anderen te treffen. Dan kon men hem ontwapenen. Hij is aangehouden. Te Meenen viel een 28jarige metsers- dienaar van eene stelling van 8 meters hoog, en stierf na eenige uren. In de Borinage duurt de staking voort Beide partijen zijn even hardnekkig. Men vraagt zich af wat er uit dien toestand zal voortspruiten. Een reiziger der juweelenfirma Grosjeai te Brussel, gaf bij zijne aankomst zijne valies met voor 40,000 fr. af aan een loopjongen, dien het huis sedert drie dagen in dienst had de kerel is met den buit verdwenen. SPORT. Football. Uitslagen van Zondag laatst. Afdeeling: F. C. Brugeois 4-Union St-Giltoise 1. R, C. Gent 0-C. S. Brugeois 0. Antwerp F. C. 3-Beerschot A. C. 0. R. C. Mechelen 1-Racing C. B. 1. Leopold C. 2-Standard C. L. 0. Daring C. B. 6-Excelsior S. C. 0. 3C AfdeelingF. C. Yperen 13-F. C. Rousselaere 2. Blankenberghe 5-S. V. Rousselaere 0. De internationale match Frankrijk-België, wordt heden Zondag te Parijs gespeeld. DE F. C. POPERINGHE gaat heden naar Rous selare om er een match te spelen tegen de S. V. III. Cliicorei Van Tieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. BIDDAGEN DER WEEK. Zondag te Noordschote en Zonnebeke. De rechtbank van eersten aanleg van Veurne, zetelende als koophandelsrechtbank, heeft bij vonnis van 20n Januari 1912, Ben jamin Mortaigne, handelaar te Watou, op verzoek van eenen schuldeischer in staai van faling verklaard. Zijn benoemd als rechter-commissaris, M. Albéric Rutsaert, rechter en als bezorger: M Aug. Lesaffre, advokaat-pleitbezorger te Veurne. Het tijd stip der opschorsing van betaling is vonr- loopig gesteld op ln December 1911 De schuldeischers moeten voor 7n Februari aanstaande ter griffie der rechtbank hun goedvinden aangeven, met de bewijsstukken erbij. I)e sluiting van het proces-verbaal van waarmaking der goedvinden zal geschie den op 14n Februari om 11 ureter zitting zaal d«r rechtbank Er zul op 24" Februari om 9 ure ter zittingzaal op de geschillen uit deze waarmaking mogelijks te spruiten ge pleit worden. Voor gelijkvormig extrakt.. Aug. Lesaffre, advokaat-pleitbezorger, Veurne. van 7" Januari 1912. Oplossingen 1een kinderhoofd, een menschhoofd of nog hetzelfde waarmede hij gestorven is. 2. koekoek. 3. rijper-ijper. 4. OP het VELD, BUITEN. 5. water. Onder de talrijke antwoorden die ons toekwamen waren er 19 die de 5 raadsels goed oplosten Uit PoperingheBenoot Omer, Butin Laura, De- corte Clara, Dewitte Valère, Herman Germain, Her man Joseph, Herman Nestor, Lambrecht G., Maes Odiel, Priem Maurice, Room Arthur, Synave Joseph en Vandermarliere Anna; uit ReninghelstVrouw Th. Capoen, Devinck Jerome, Houwen Gentil en De- meulenaere Madeleine Sackenprez Pleter, West- vleteren en Debaenst-Butaye, Stavele. De prijzen vielen te beurt1. Een prachttgen album voor postkaarten aan Dewitte Valère, Poperinghe 2. een porte-monnaie aan Houwen Gentil, Reninghelst. Aanstaande week nieuwen prijskamp met vier schoone prijzen. liet schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin •art-Silly. Dépöt bij Delhaizegebr. Moncarey-Sansen Brussel, 24 Januari. Markt standhoudend. Aalst 230 fr., Poperinghe 220-225 fr. Aanstaande groeite 115-120 fr. zoowel Aalst als Poperinghe. Niet veel verhandelingen. De vreemde markten zijn eerder kalm dan vast. Antwerpen, 25 Januari. Hopmarkt prijshoudend. Aalst, beschikbare waar 230 fr., nieuwe oogst 1912) 115 fr.Poperinghe (stadslood) 220-222 1/2 fr., nieuwe oogst, 115-117 1/2 fr. Poperinghe, 26 Januari. Niet veel zaken, doch de prijzen houden stand. Poperinghe (stadslood) in handelsbalen, koopers 220-222 1/2 fr., verkoopers 222 1/2-225 fr.tn cultuur 225 fr. of zelfs iets meer. Nieuwe groeite, 115-120 fr. POPERINGHE, van 21 tot 28 Januari. Geboorten. 17. Jeanne Vandamme, d. v. Julien en Emma Milleville. 18. Godelieve Baert, d. v Maurice en Rachel Debyser. 19. Marie-Jeanne Lebbe, d. v. Gustave en Emma Ryckewaert. 20. Prudent Verhaeghe, z.v. René en Emma Vandevoorde. 21. Ivonne Vanhove, d. v. Alphonse en Louise Wicke. Overlijdens. 11. Vermote Julia, 7 maanden, wijk D. 12. De Caesteker Aloïse, 60 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Boeschepestraat, 13. Remi Follet, 27 jaar, apotheker, ongehuwd, Boeschepestraat. Huwelijksbelofte. Jerome Vitse, landwerker met Magdalena Quaghebeur, dienstmeid, beide te Poperinghe. Huwelijk. 8. Henri Deschodt, 26 jaar, latten- splijter met Gabrlelle De Creus, 31 jaar, z. b. beide te Poperinghe. Dickebusch, van 1 tot 24 Januari. Geboorten. Logie Magdalena. Onraet Gaston. Overlijdens. Minne Hector, 11 maanden. La merant Emma, 47 jaar, echtg. van Deramaut Aloise. Sterfgevallen. Zaterdag 20" dezer bad hier te Poperinghe de begraving plaats van M. Julien DEVLOO, agent der Victoire samenwerkende maatschappij van Levensverzekeringen en Renten. De maatschappij had het zich ten plichte gerekend eene afgevaardiging met kroon te zenden, om de lijkplechtigheden van haren betreurden agent bij te wonen. Op het graf sprak de Heer Van Collie, een der vertegenwoordigers der "Victoire", de volgende lijkrede uit DAMEN, HEEREN, Het zij aan de vertegenwoordigers der Victoire toegelaten eene laatste hulde te brengen, aan de nage dachtenis van een hunner verkleefde medewerkers. Alhoewel bijna elke maand, in een of ander oord onzes lands, de doodsklok luidt voor een onzer 1700 agenten, toch dachten wij er niet aan, dat heden reeds Julien Devloo ons aan den boord des grafs zou roepen En inderdaad, 't is wel op dezen ouderdom dat men nog met blijde hoop bezield, de toekomst mild ziet tegenlachen. Doch, alhoewel onze ongelukkige vriend Devloo nog zooveel nuttigs hadde willen verrichten, en alhoe wel tl ij overtuigd was dat die liefhebbende gade, dit feeder kind nog zooveel van hem verwachtten, toch beschikte 't lot er anders over. Veel te vroegtijdig werd hij weggerukt uit het midden dier familie waar hij onm sbaar was, en van die talrijke vrienden die, evenals wij, pijnlijk werden getroffen. Ja, ook in de Victoire getrouwe Vriend, was uwe verkleefde medewerking te kortstondig. De belooning van vlijt en toewijding waarop aan houdenden arbeid alleen recht geeft, hebt gij niet kunnen bereiken, ondanks uw goeden wil, omdat uw veel te vroegtijdig heengaan u zulks verhinderde. Edoch, uw vertrouwen in ons werk, uwen ijver om hetzelve te steunen, de uitslagen uwer eerste pogingen en uwe geheele toewijding aan het doel der Victoire zullen bij ons allen een bijbiijvenden indruk laten, uw aandenken in eere houden. Namens de Bond La Victoire in onzen eigen naam en dien van alle verkleefde medewerkers leggen wij, waarde makker Devloo, de hulde neder onzer diepe erkentelijkheid. Rust zacht, betreurde medewerkerMoge onze hulde eenigszins tot troost strekken aan de diepbe droefde echtgenoote, kind en familie. VaarwelJulien, vaar eeuwig wel i SS SC as Id SIT. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van allo slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze bestegroetenissen aan dochter van Jules Deschodt, Boescheeptraat, 50, Poperinghe Beurs van Brussel, 25 Januari. Brussel-Zeeh. 717125 Elsene 1908 Mechelen i885 1891 8450 1897 - Gent 1896 727225 Luik i853 io5 io525 Luik 1897 73— 7325 Luik igo5 7625 Oostende '98 Schaarb.1894 8355 Schaarb.1897 707D 71 Vervicrs 187) Doornik 1874 5i5o Congoleening 8275 1 In «len Cliicoi'ei-.isl, bij Remi Merlevede, Abeele-kals. 14 In ilu liruisNlraiit, bij René Botthé, Westvleteren-kals. :t In "4 IIof van Commerce, bij Emile Deprez, Watou-kals. 4 ln d'Oude Violette, bij Camille Dumelie, K. v. d. Ommegang. 5 Aai Café d'Arloii, bij Benoit Christiaen, Yperstraat. O A la Yille de I>uiikei-<]cie, bij de Wed. Decorte, Watoustraat. 7 A I'SiidiiMtrie, bij Justin Mahieu, Veurnestraat. S In de Stad Hrugge, bij Emma Suifys, Veurnestraat. O Ï11 den Nieuwen Toren, bij Albert Denut, Casselstraat. 10 In Yietwi'ia, bij Einile Clinckemaillie, Casselstraat. 11 In den Neerdaal, bij Henri Bruneel, Crombekestraat. 112 In deu Ouden i*»!ii|)icr, bij Oscar Deneire (bijg. Toto) Hondstraat, lil In de Landing, bij Emile Feys, Bruggestraat. 14 In de INieuwe Wereld, bij Henri Bruneel, Casselstraat, 15 In de Ntati ilivmade. bij Charles Worm, Veurnestraat, 1(> In Jean Hart, bij Nestor Verschaeve, Casselstraat. 8 7 A la Yille «Ie Poperinghe, bij Maurice D'Amour, Houdstraat, 18 in Transvaal, bij Henri Ooghe, Bruggestraat. 19 A Ea Petite Station, bij Arthur Onraet, Statie-plein. 120 In Pretoria, hij Jules Brabandts, Meessenstraat. 121 In den Nieuwen Btozendaal, bij Henri Devos, Veurnestraat. 1212 In 't KuKteelliof, bij Camille Merlevede, Rekhofslraat. 123 In de Nieuwe Zwaluw, bij Henri Vandeputte, Watoustraat. Jaarlijksche Combat met de Vloerbol, 124 In den Hertog van Ki'abanri, bij Edouard Deweerdt, Wesioutre-kals. Combat uit Wedding. Om 111/2 ure 's morgens zeer stipt, 125 A la viüe «Ie I)unker«|iie, bij Gaston Houwen, Noordstraat. Op Zondag 28 Januari, in Westvlaan- Jeren van 10 tot 12 ure, Tentoonstelling der duiven van M. Emile Cassiers. ter herberg Den Haan bij Dés. Schmidt Algenieene Vergadering voor al de duivenliefhebbers der volgende gemeenten Abeele, Beteren, Crombeke, Haringhe, Oostvleteren, Poperinghe, Proven, Rous- brugge, Sint Jan-Ier- Biezen, Stavele, Watou, Weslvleteren, Woesten. Elk zegge het voort. ¥i*aagt plaats. aniël Matton, bij de herberg Den Pauw /raagt plaats als suuidsgast. Jonge Meid, 18 jaar, vraagt plaats voor aile werken biunen stad in een besloten huis. Belg. 3 p. c. i s. 8845 3p.c.2s. 8845 2V2P.C. Annuit. 4 Vs 108 3 p. c. 8go5 8gi5 Gem.kred.4V2 10750 10755 3 p. c. 8625 3p.c.'6i 12275 3p.c,'68 1042510450 Buurtsp. 3p.c Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 Brussel 1902 Brussel 1905 8545 85 5o §325 80 lo 80 5o 8073 Poperinghe, markt van den 26 Jan. Tarwe, 100 kil. 20,50-Rogge 16,25 - Haver 18.00 - Aardappelen, 100 k. 8,00 - Boter de kil. 3,50 a 3,00, Eieren de 25, 3.12 a 3,38 Yper, 20 Jan. Tarwe 19,50 a 20,50, rogge 16.50 a 17,50 haver 19,00 a 19.50 aardappelen 7,00 a 7,75; boter 3,60 a 3,90 eieren 2,34 a 3.38. Kortrijk, 22 Jan. Witte tarwe 20,0o 20,50 roodo tarwe 19,00 a 19 50 rogge 18,25 a 18,50 haver 21,00 a 22,00; peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboorieri 25,00 a 00,0 0; witte aardappelen 6.50 a 7.00 boter 3,70 a 3,90 eieren 2,75 a 3 25 koolzaadolie 71,00 lijnzaadolii 89,00koolzaad 32.75 lijnzaad 45,00 koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaadkoeken 26 27,00 sodanitraat 24,60 ammoniak- ulfaat 35,00 a 00,00 Veemarkt36 ossen 0,88 a 1,05; 112 veerzen 0,90 a 1,06; 170 koeien 0,86 a 1,04 43 st-ieren, 0,85 a 1,03 Rousselaere, 23 Jan. Tarwe 19,00 a 20,00; id. roodo 18,00 a 18,50; rogge 16,00 17.00; haver 19,00 a 20,00; boonen 21,00 a 22.00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 3.80 a 4,00; eieren 3,12 a 3.38koolzaa-f olie 71.00 lijn die 89 00; oude suikerijboo- nen 25 00 a 25,25; id. gele 18.50 a 18,75. Anderlecht, 23 Jan. Verkensmarkt. Te koop 3443 prijs per kilo 0,98 a 1,12. Brussel, 23 Jan. Verkensmarkt. Te Xe Iioop ijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. 5000 schoone uitgezochte Buvrinsche (gezeid Duitsche) Hoppe-Stek hen aan 1 fr. °/o, ook nog 1000 Buvrinsche Hoppe Zogers aan zeer genadigen prijs. Bij Henri Boeket, landbouwer, Poperinghe. it ter hand te koopen, een schoon en rieflijk Woonhuis met schuur, stallingen en drie-en-vijftig aren negen-en-zeventig centiaren onder bebouwde grond, hoving en zaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat in stad dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86, bij den verkooper. oor uitscheiding, te koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met hof, magazijnen, uitgangpoort enz., dienen de voor Kruideniersliandel in't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. Xei*stc>»i4l te paebten Schoone Herberg, bijzonder geschikt voor goeden metser (verzekerd werk) of voor facteur. Inlichtingen ten bureele dezer. MerYg-eling-eru Door te lievig op hoop te leven sterft man in waanhoop. Fijne familie. Meester. Waarom komt ge zoo laat in school, Kobus Kobus. Ze hebben op de markt 'non dief gepakt en nu zei moeder, dat ik eens even moest gaan zien of 't vader niet was. STUDIE VAN DEN De Haarnestraat, t' YPER. om 1 uur zeer stipt namiddag, n de Molenbosschen to Zillebeke en Voormezeele, tegen den tunnel van den vaart, rechtover d'herberg De Vaart". MERK WEERDIGE VERKOOPING 150 koopen zware LARIXEN, BIJZONDERLIJK GESCHIKT voor Kepers in Hommelhoven. Tijd van betaling mits solvabele borg- J "i"gg koop257prijs per kilo op voet, 1,00 a 1,12. U mU\jM li FopmgHH CI1M, Li WC f want de dokters nFIV'TftrPiVP in ^en minuut en erkennen dat de "*M« UuDlill voor altijd de on verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De DKIVTOCïlGIVE behoudt de ïe.-iorven tanden en verhindert opzwellingen en zwcringenOpge past voor 't bedrog;. Eisch een DENTO- GENE, het fleschje fr. 1 .Qf>, in al de goede apotheken des lands. verkrijgbaar in DE VOLGENDE APOTHEKEN

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2