SANSEN-DECORTE MillT-lSTHIMi jjlEOWS DIT BEhGIE. Men trekt gsene tanden meer Op Zondag ii Februari, |jj\J DEN BAZAR Jaarlijksche Kermis, ÏIE/WEfiGKE RMISSEN Zie mengelwerk op Bijvoegsel. HOPPE. Groote keus van Stoers en Riortlijiie» Wetensweerdigheden. BURGERSTANDEN VAN Koers, Groote Velo> Vraagt plaats Men vraagt Vlaamsche Belangen. ONS VOLK R'' Xe Sioop Berichten. adolf"vandecasteele, Charles Halfmaerten Corselis, Agent: DEV0S JULES, m. deschodt, MARKTPRIJZEN. Klaver- en Beetezaad S Bené Opsomer, Camille Battheu-Baeckeroot, Camille LAUWE Y-CLA YS, de herberg «de wijngaard». Bericht aan de Schoenmakers. Cfimille LAMMEY-CLAYS. Een automobiel met tabak geladen is Dinsdag te Bergues (Noord) door de stad gevlogen, zonder dat de tolbedienden hem konnen aanhouden. De troonafstand van den keizer van China werd Woensdag geteekend; het oude keizerrijk is dus thans eene republiek. In Duitsehland zijn op 't oogenblik 573 katholieke bladen, in 20 jaar tijds ver dubbelde hun aantal. Te Romans, in Frankrijk, zijn twee knapen bij 't schatsenrijden verdronken. Een zeker getal peerden zijn te Toer- konje door de typhus aangetast. De burge meester heeft maatregelen voorgeschreven om deze besmettelijke ziekte te beperken De halsrechting van Roza, ter dood veroordeeld voor de moord op de kleine Corazzo, had Zaterdag te Marseille plaats Uit Londen wordt gemeld dat de In ternationale Scheidsgerechtsbond vertoog schriften laat onderteekenen, om te vragen dat het gebruik van vliegmachienen voor den oorlog zou verboden worden. Woensdag in den vroegen morgend hebben eene bende gemaskerde bandieten op de spoorlijn van Rock-Island, in Amerika een trein tegengehouden. Zij haakten den wagon los, braken het kofferfort open en stolen eene som van 60 duizend dollars. De reizigers werden met rust gelaten. Een Fransch staticus heeft uitgerekend dat er tegenwoordig in Europa 160.000 ge- neesheeren wonen. Onder ae hoofdsteden heeft Brussel de meeste dokters, 24 op de 10,000 zielen en Amsterdam de minste 7 oj de 10.000 zielen. Een treffend adres is gezonden aan de Fransche Volksvertegenwoordiging. Vier honderd negen en vijftig vrouwen, echtge nooten en moeders van zeelieden, die bij de rampen der Gloireen der Liberté omgekomen zijn, verzoeken, vragen, smee ken om weer bij de marine de aalmoezeniers in te stellen, die er vroeger waren, maar thans zijn verjaagd. In Duitsehland neemt het aantal Joden die zich laten doopen, sterk toe. Het Beiersche misterie van verkeers wezen overweegt sedert eenigen tijd de invoering van de telefoon in de spoorweg coupé^. Voor hel beroepshof van Gent. Over eenige weken werd René George voor zedenzaken te Yper veroordeeld tot 6 maan den gevang voorwaardelijk. Door het open baar ministerie werd deze zaak versteken naar Gent en woensdag werd George door het beroepshof tot dezelfde straf veroordeeld, maar niet voorwaardelijk. Diefstal. In den nacht van 7n tot 8n dezer is er ingebroken geweest in de smis van Alberic Gouwy, gelegen langs de steen weg naar Yper, aan de Galgestraat. De lieven hebben er een hoeveelheid alaam estolen ter waarde van 10 tot 15 fr. Daders onbekend Bericht. Er is spraak dat er binnen kort in onze stad eenen Cinema zal geopend worden, gansch naar het laatste nieuw stelsel opgezet en met appareils van hei merk Kenima-Koraf. De Cinema-vertooningen zullen gegeven worden door een vreemden vakman, met medehulp van twee Poperinghenaars, in de zaal welke hiervoor zal in orde gebracht worden van Ach. Berat-Vancayzeele, rechtover O. L. Vrouw kerk te Poperinghe. GevondenVrijdag namiddag in deVeur nestraat, porte-mónnaie, inhoudend 15 fr. Achiel DESMYTTER - VANDERMARLIERE, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij den Ellegoedwinkel van iM Dupont-Stroom, Schaalstraat, 20, te Pope ringhe, overgenomen heeft, en dat hij den zelfden handel zal voortdoen, met bijvoeging van kruidenierswaren, enz. enz. Door de goede hoedanigheden van zijne koopwaren en de spoedige bediening, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen X liuiicriisiKiie. Brand. Een brand is woensdag avond uitgebroken in het huis van Jules Decoene, in de Galge- straat. Pas van zijn hoorde Decoene een ongewoon geknetter op den zolder en deelde dit zijne vrouw mede op 't zelfde oogenblik drongen djkke rook wolken de keuken binnen, en de jonge echtgenooten hadden maar juist den tijd om te vluchten. Brand was in het dak ontstaan en op hun hulpgeroep kwam een gebuur toegeloopen. Men gelukte erin eenige meu beitjes te redden, maar men gelukte er niet in het vuur uit te dooven. Het grootste gedeelte van den huisraad werd vernield met de wonintr. Men denkt dat den slechten staat der schouw den brand veroorzaakt heeft. De huisraad is verzekerd. Yper. De brand van het krankzin nigengesticht voor mannen, gelegen in de Thouroutstraat, die Zaterdag morgen uit brak, en welke wij nog denzelfden dag meê deelden, werd door de pompiers, bijgestaan door de soldaten, rond den middag over meesterd. De schade wordt berekend ongeveer 100,000 fr. en is verzekerd. wordt de bloedsomloop gemakkelijker, de ademhaling dieper en sterker, het gedacht helderder, het geheugen scherper, de zin tuigen fijr.er. Het lichaam wordt krachtig, beter ge schikt tot den arbeid, en zoo haastig niet vermoeid. Theobroma sterkt op dezelfde wijze als wijn en alcohol maar zonder hoegenaamd de slechte gevolgen van het drankmisbruik mede te slepen. Welke lieden moeten Theobroma nemen 1. Gezonde lieden die moeten overwerken, lastigen arbeid verrichten of in ongezonde bedieningen bijzonder vatbaar zijn om be smettelijke ziekten te betrappen. 2. Al degenen, die uit hoofde van overar beid, verdriet, hoofdbreking, in eenen staat van geestestraagheid en algemeene moede loosheid gekomen zijn, en de noodzakelijk heid van een sterkend geneesmiddel gevoe len. 3. Zieke lieden, teringlijders, zenuwlijders vermagerde, uitgemergelde lieden, al degene die krachteloos, afgemat, tendeut rade zijn Hoeveel kost Theobroma Drie franken voor eene flesch en daar mede is men tien a veertien dagen goed en spaart men andere medecijnen. Overal verzonden tegen fr. 3,15 in een postmandaat Te verkrijgen in de apotheek MONTEYNE opvolger H. NOTREDAME, op de Groote Markt, Poperinghe, en bij M. L1BÜTTE apotheker op de Botermarkt, te Yperen. met het afgebroken oor is sprake van een ong officier, die in den slag gewond is en bevroren bleef liggen, maar die door een geniaal arts in het leven teruggeroepen werd. Edmond About kan misschien later als profeet gelden, want eigenlijk is er toch geen reden om niet aan te riemen, dat ook de mensch, die zooveel kan doorstaan en hitte en koude goed verdraagt, op deze wijze behandeld kan worden. In «Ie ISorinagc is de ellende groot tengevolge de lange werkstaking. Meer dan 80,000 mannon, vrouwen en kinderen lijden aan honger en koude. Verscheidene brood karren werden dqor de uitgehongerde massa aangehouden en al de brooden genomen Eenige waren zoo uitgehongerd, dat zij op straat in de brooden beten. In verschillige steden beginnen de stakers wanorders te veroorzaken. Troepen zijn ter plaatse gezonden. Vrijdag had een referen dutn plaats, 't is te zéggen, eene stemming tusschen al de stakers, om te zien of zij de werkstaking zouden voortzetten of niet.' Fuïen.g-elin.g'eri Waar de man naar de herberg loopt, Bakt de vrouw haar brood met tranen. Plant uw hof naar 't u belieft Bouw uw huis naar 't u gerieft En door 't venster, zotte guit Lacht de wijze wereld uit. Een dame berispt eenen jongen, die "en vogelnestje heeft geroofd. Kwaje jongen, zegt zij, denk toch eens wat verdriet gij het moederke aandoet. Het moederke zal daar niet veel van weten, madame, zegt de jongen. Het is lang dood. Weet gij dat Wel ja, het zit opgevuld op uwen schoonen hoed Toria. Zij. Waar is dat fleschke geneven? ik moet 't hebben om ons zilver mee te kuischen. Hij. 'K hé hot precies uitgedronken wijf. Kom hier, ik zal op 't zilver eens ade men en 't zal ook wel gaan. Stadsnieuws. De liederavond Hullebroeckte geven op Zondag 4" Februari 1912, is op het on verwachts moeten uitgesteld worden. On voorziene rouw in 't huis van den Heer vv"emügé'u "libp'fti'bin hén "Körté dagen nieuws te vernemen en het concert, waar naar ieder liefhebber van vlaamsche liederen verlangt, te mogen aankondigen voor dez maand nog. In de jaarlijksche Koningschieting der schuttersgilde De Vrijschutters - schoot M. ArthurVanhoucke het meestegetal punten en werd dus Koning uitgeroepen. Deerdenverzekeringsmaatschappij van Poperinghe, onder kenspreukDe Eendracht Deze maatschappij heeft op Zondag 4 Februari 1912 hare algemeene vergadering gehouden, waartoe al de leden uitgenoodigd waren, ten einde de werkzaam heden van gansch het verloopen jaar 191 voor oogen te leggen. Geduresde verleden jaar bezat de maat schappij 385 werkende en 2 eereleden met 736 peerden, waarvan er dees jaar 18 ver liezen vergoed geweest zijn voor 13.900 fr De maatschappij heeft 770.800 franken weerde verzekerd. Er werd in het verleden jaar ontvangen de som van 17.803,61 fr.; er werd uitge geven de som van 18.935,37 fr.; er is dus een tekort van 1.131,76 fr. Overschot op 31 Dec. 1910 3.374,31 fr Te kort van 1911 1.131,76 fr.; blijft in kas op 31 December 1911 2.242,45 fr. Het jaar 1912 is begonnen met 392 leden en 697 peerden. De Koorzangmaatschappij De Toekomstviert heden Zondag haren jaar- lij kschen feestdag. Om 9 1/2 ure begeeft de - Maatschappij zich in korps naar het huis van den Heer Voorzitter J. Cassiers, om het Vaandel te halen en zich dan naar St Bertens kerk te begeven om er de plechtige Hoogmis bij te wonen. Om 11 ure, vergadering in 't lokaal, alwaar de Heer Antony het portret der Maatschappij zal trekken. Om 5 ure 's avonds, banket in het lokaal den Katho lieken Kring uit dankbaarheid aangeboden aan den Eere-Ondervoorzitter M. Arthur Monteyne. Vertooning in onzen Schouwburg. Op Maandag 12 en Dinsdag 13 Februari, zal de Maatschappij Langhoirs-Victorinen- het boeiend drama Het Gebed der Schip breukelingen van d'Ennery en Cormon opvoeren, gevolgd door het blijspel Vader Cats door Van Peene. Terechtwijzing. In het gevecht dat op Zondag 28" Januari bij de statie plaats greep en waarover wij verleden Zondag spraken, was het niet Camille Verhaeghe die Camille Hosdey eene rammeling gaf, maar wel Henri Verhaeghe en twee zjjner maten. Verloren Zaterdag morgen in de Boe schepestraat, een dekkleed voor peerd.Tegen goede belooning terug te dragen naar Aug. Merievede, Au Pare St Georges. Gevecht. Zondag namiddag geroch- ten de gebroeders Leon en Benoit Verstraete aan 't vechten in de herberg van dezen laat sten. Leon kreeg een ferm pak slagen en kwam ten politie-bureele eene klacht indie nen hij had eene wonde bekomen en be weerde dat deze hem met een mes toege bracht werd. Erge val. Vrouw Arthur Declerck wonend in de Sinte Anuastraat, was dinsdag nammiddag bezig met wat waschgoed uit te hangen in den keuken, en stond hiervoor op een stoel. Op eens wipte den stoel om en de vrouw viel met geweld op een der uiteinden en werd zoo erg gewond dat zij langen tijd in bezwijming lag. Haar toestaud is echter aan 't beteren. Diefstal.In de smis van Ch. Bamelis werd woensdag nacht vechthaan gestolen, toebehoorende aan den knecht Emile Ooghe, en een strijkijzer. op Er zijn geen ongelukken van personen te be treuren. Correctionneele rechtbank. Myelle Auguste, landwerker te Westoutre, krijgt 26 fr. voor slagen en verwondingen aan Vierstraete Florent. Verfaillie René, her bergier te Boesinghe, krijgt 30 fr. voor slagen en kwetsuren aan Hessel Camille 5 fr. voor beleedigingen en wordt vrijge sproken voor dronkenschap. Tramongeval. Be tram komende van de fransche grens, en opgepropt met reizigers voor de markt van Yper, is tusschen West-Nieuwkerke en Kemmel nabij de her berg De Zwijnebak zaterdag morgend blijven stilstaan bij gebrek aan water, daar de pomp bevrozen was. Het personeel van den tram moest water uit een naburigen put halen met emmers. Na 1 1/2 ure vertraging, kon de tram zijne reis naar Yper voortzetten Elverdiiig/he. -- Een gestoorde ha- nenkamp. Gevecht tusschen toeschou K/ uAyiiUO ut) herbergier Aimé Ooghe, In 't Hof Commerce eenen hanenkaiup gehouden worden, waaraan veel liefhebbers deel gin gen nemen. Vrienden en kennissen waren van zaak verwittigd geweest, maar de rucht baarheid was doorgedrongen tot aan ooren der gendarmen van Yper, en deze zouden dat ook eens gaan zien. Op den gestelden avond waren de lief hebbers dus talrijk opgekomen en verdron gen zich in den stal waar het spel weldra SPORT. Foofbali. Te Poperinqhe had de match tegen Meenen geen plaats. Daar het sneeuwde te Meenen, lieten zij de spelers dezer stad weten dat zij niet zouden afkomen. De match zal heden Zondag gespeeld worden en om 2 ure zeer stipt beginnen. In lc afdeeling werd slechts een match gespeeld: Leopold Brussel-Antwerp. De eerste won met 5-0. Al de andere matchen moesten door den slechten staat der terreinen en door de sneeuw u tgesteld worden. Te Parijs heeft de jonge Duitsche liefhebber Her mann Gessier, een gewicht van 151 kgr. boven zijn hoofd, met uitgestrekten arm, geheven. Aldus klopte hij het wereldrekord voor liefhebbers was het 142 '/s kgr., voor beroepsmannen 140 kgr. Het schijn* dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bij Deihaizegebr. Moncarey-Sansen STAATSBLAD. M. E. Claeysoone, van Rousbrugge, con ducteur principaal van bruggen en wegen le Moll, is, bij Koninklijk besluit van Februari laatst, benoemd als ridder van het Leopoldsorde. De medalie van 2e klas is verleend aan M De Queeker, ontvanger van het Weldadig heidsbureel te Pollinchove. BIDDAGEN DER WEEK. Zondag gebed van 40 uren in O. L. Vrouw te Poperinehe. Vrijdag l ildagte Dranou- tre en Locre. BIJ Bijzondere schoone en groote keus van In den Vuurmolen, bij H. Sieveriynck, Abeele-kalsiede. In tien grooten Hl Joris, bij Emile Verhaeghe, bij de Statie. I 3 In tie stud Yiee, bij Camille Claeys, Yperstraat. 4 In tie Barrière, bij de W" Bouve-Decoker, bij liet kerkhof.! 5 En de Canline, bij René Timperman, Noordstraat. I» Bu 'I Hniisje, bij Henri Ghinnebert, Casselstraat 7 In Oosivlaantlereii, bij Achille Lauwyck, Boeschepestraat. 8 A la ville de Mcssincs, bij Petrus Ryckewaert, Meessenstraat. 9 In den keer v. tl Ommegang, bij Camille Clabau, Keer v. d. Ommegang. 10 Au café itova bij do Wed. Watieyne, Watoustraat. lf es In 'I Kapelhof, STERFGEVALLEN. De F,. II. De Tollenaere, gewezen pastoor van St-Eloi, te Kortrijk, is aldaar overleden in den ouderdom van 83 jaar. Brussel,7Februari.—Markt kalm. Aalst 225-230 fr., Poperinghe 217 V»-222 V? fr. Nieuwe oogst, Aalst en Poperinghe 112 Va -113 fr. De tijdingen uit Engeland en Duitsehland melden dat de zaken er ook geheel kalm gaan. Poperinghe, 9 Februari.Markt kalm. Beschikbare waar 220 fr., nieuwe groeite (1912) 115 fr. Weinig zaken. xjolledige Telefoonlijsten van het Pope- V ringhe net, te verkrijgen ten bureele dezer aan 10 cent. bij Camille Lacante, Westvleteren-kals 12 In do llcistluif, bij René Deschodt, Casselstraat 13 In do Zwaluw, bij G. DAmour-Bonduello, Watoustraat. 14 In JeaiiKC d'Arc, bij René Délava-Vanhee, Pottestraat. 6 5 In liet llopptdaiitl, bij René Merievede, Werfstraat. l(t Au Café Albert, bij Gustaaf Liefooghe, Cassselstraat 17 In den Volksvriend, bij de Wed. René Capoen, St Janskruisst 18 In tie llaas, bij Aloise Verbieze, Pottestraat. 10 In den Cïazeketel, bij Emile Vanderbeke, Doornstraat. 20 Au café des Vienx 3'ompiers, bij Jules Trawant, Hondstraat. HS 6n den Overdam, bij Théoph. Vandriessche, Boeschepestr. 22 Au Faisan Doré, bij Jules Couwet, Veurnestraat. 23 In de Lelie, bij Hector Benoot, Veurnestraat. 21 In tien Caoiideu Arend, bij Henri Gouwy, Groote Markt 125 Au Café St Berlin, bij Henri Synave, Vlamingstraat. 26 In den Hlemop, bij Maurice D'Alleine, Crombekestraat 27 A i'Epée Bovale, bij Cyrille Verstraete, Groote Markt 28 A Ia B*ei*clic, bij Camille Maet. Bruggestraat. 29 A la Belle vue, bij Bernard Huys, Yperstraat. Combat met de vloerbol, 30 In den Wegwijzer, bij Pieter Maerten, Reninghelst-kals. Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Ivleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels. Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen, Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen. Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. aan den gang was. Twee gendarmen gelast met eenonderzoek te doen, traden opeens met den veldwachter van Elverdinghe de herberg binnen. De veldwachter met een der gendarmen bleven in de herberg, terwijl de andere gendarm in den stal trok waar de kamp plaats had door deze verrassing veranderde de hanen kamp welhaast in een verwoed gevechtde eenen doofden het licht uit, terwijl de anrle ren den gendarm te Jijve vielen. Na veel slagen gekregen te hebben en zijn revolver afgenomen te zijn, gerecht de gendarm uit de klauwen der woedende menigte. Een proces-verbaal werd tegen de oploo- pende lieftiebbers opgemaakt, en een streng onderzoek is over deze zaak Ingesteld. Een Pater Capucien van Brugge, die veel werkt voor de katholieke dokwerkers bond, en hiervoor in den weg der socialisten loopt, wier bond dagelijks vermindert, werd door een socialistisch bladje grof beleedigd De Capucien heeft de zaak voor de rechtbank gebracht. Men heeft te Antwerpen het vermoorde lijk van eenen diamantkoopman gevonden De familie beweert dat, toen de man ver trok, hij voor 50.000 fr. diamanten en ver scheidene duizenden franken op zich had Men heeft over deze geheimzinnige zaak geen minste spoor. Een gedeelte der papierfabriek Brepols te Turnhout, is ingevallen een werkman werd gedood en twee erg gekwetst. De stoker René Verscheure, der olie slagerij Doutreligne van Kortrijk, die in December per ongeval een werkgezel dood schoot, komt hiervoor veroordeeld te wor den tot 2 maanden gevang of 200 fr. boete Men heeft te Brussel de dieven aange houden die over eenige dagen uit het oud- heidsmuseum van Waterloo een aantal kost bare voorwerpen ontstolen hadden. Eene oude vrouw, weduwe van oen plafonneur, werd te Meisse vermoord in haar huisje gevonden. De dader is niet gekend. Op 31 December 1909 telde België 5547 deserteurs; op 't laatste van 1910 slechts 2878 en op December laatst 3434. Men weet dat de Kamers verleden jaar epne bijzondere wet op de mijnwerkerspen sioenen gestemd hebben. Omtrent 13,000 oude mijnwerkers zullen dees jaar reeds, krachtens die wet, een pensioen van 65 fr. trekken. Dat is beter dan liberale blaai. De Belgische Staat betaalt 21,942,938 fr. per jaar aan 15,228 gepensionneerden. Er is spraak op slagveld van Water loo een vliegplein in te richten. Waarmede is Theobroma ge maakt f Theobroma is samengesteld uit kruiden, die van ouderouds bekend zijn als bloedverkloekend, krachtherstellend en lichaamsvernieuwend. Daarbij zijn extracten en minerale stoffen gevoegd die als herstellingsmaterialen mo gen aanzien worden van zenuw- en spieren- gestel. Welke zijn de uitwerksels van Theobro ma Van de eerste dagen dat men het gebruikt, Herinnering aan «lc mutualitei ten van wege hel Ministerie van Nijver heid en Arbeid. De maatschappijen van ouderlingen bijstand die het bijzonder eere- teeken verlangen ten voordeele van hunne beheerders, moeten voor den 3D Maart van ieder jaar, hunne aanvragen laten geworden aan den Heer Minister van Nijver heid en Arbeid, hetzij rechtstreeks, hetzij H/x vv J,>ot Lii De aanvragen na dit tijdperk binnenge bracht zullen niet meer kunnen onderzocht worden ten opzichie van de uitreiking der eereteekens van de maand Juli. Daarenboven is het te wenschen dat de maatschappijen dit uiterste tijdstip niet afwachten en dat zij den Heer Minister tiunne voorstellen van in het' begin des jaar laten geworden, met bepaling van aard en duur der bedieningen door de belaDgheb benden vervuld. ItazcrnSj. Wist men wel dat deze verschrikkelijke ziekte in ons land zoo uit gebreid is als de statistieken aanwijzen In de twee laatste maanden van 1911 werden 36 koppen van honden naar het Pasteurge sticht van Brussel gezonden. Er werd vastgesteld dat 21 der honden aan welke die koppen toebehoorden, bezwe ken waren aan razernij. Daarvan kwamen er 2 uit de provincie Luik, 6 uit Luxemburg, uit Namen, 2 uit Henegouw, 1 uit Oost- vlaanderen en 2 uit Westvlaanderen. Men heeft niet vast kunnen uitmaken dat de 15 andere verdachte honden ook van razernij waren aangedaan. In het begin van Januari werden 22 per sonen in liet Pasteursgesticht verzoagd. Voor herstellingen aan basculen en ba lancen, wendt U tot Wed. J. BEHE YT- ADRIAEN, Poperinghe. Zie annonce. Be draagkracht van liet ijs. Hier volgen enkele cijfers omtrent de draag kracht van het ijs, ontleend aan eene mede- deeling van het patentbureel van H. en W. Pataky, te Berlijn. Een ijsvlakte van 4 centimeters dikte is in staat een enkel mensch te dragen eene laag van 9 centimeters is voldoende om eene groote menigte te dragen, zooals b. v. eene compagnie soldaten op 12 centimeters kan geschut van 8 centimeters op slede vervoerd worden eene dikte van 14 centimeters is in staat om een geschut van 16 centimeters ie dragen. Eene dikte van 29 centimeters draagt de zwaarste voertuigen, als spoor wegwagons, enz. Bevroren «Itaren. De Geneefsche professor Raoul Pictet heeft zich geruimen tijd met belangwekkende proeven bezig ge houden. Door jarenlange proeven heeft de geleerde bewezen, dat de levensfuncties van vele die ren door totale verstijving bij lage tempera turen kunnen worden afgebroken en dal dezelfde dieren na zeer langzame, voorzich tige verhooging der temperatuur weer tot het leven terugkeeren, alsof er niets ge beurd ware. Men zet b. v. zoetwatervisschen in een vat met water, laat dit tot een ijsblok samen- vriezen en tot op 20 graden onder nul af koelen. Breekt men een visch er in dien toe stand uit, dan is hij volkomen hard en laat hij zicli verkruimelen. Blijven de visschen echter onbeschadigd in het ijs, dan kan men dat na twee of drie maanden langzaam tot ontdooien brengen en als het ijs weer geheel tot Water is geworden, zwemmen de vis schen rond, zonder dat het blijkt, dat zij eeDigen nadeeligen invloed van de kuur on dervonden hebben. Andere dieren verdragen nog lagere tem peraturen. Zoo kan men kikvorschen, waar mee de proef al veel vaker genomen is, tof op 28 graden onder nul afkoelen, duizend- pooten tot 50 graden en slakken zelfs tot 120 graden. Ook hooger georganiseerde dieren lieten deze behandeling op zich toepassen. Een hond «koelde men af - tot 110 gra den onder nul en toen men later heel lang zaam de temperatuur verhoogde, kwis pelstaartte het dier van louter genoegen, dat hij weer leefde. In een werk van Edmond Aboutde man Cliïcorei s VanTieghem - Dupont, wordtin alle kruidenierswinkels verkocht. Beurs van Brussel, 8 Februari. Brussel-Zeeh. 72 Elsene 1908 9795 Mechelen i885 8345 1891 1897' 8320 Gent 1896" 7170 72 2D Luik i853 -10475105 Luik 1897 74 Luik 1903 7Ó50 Oostende'98 71 Schaarb.1894 Schaarb.1897 717075 Verviersi87Di04D0 Doornik 1874 5i Congoleening 848876 Belg. 3 p. c. 1 s. 8840 883o 3p.c.2s. 8840 883o 2 '/j p. c. 7325 Annuit. 4 */j 10930 0 3 p. c. Gem.kred.4Vj 10750 10710 3 p. c. 3 p. c.'6i 3p.c.'68 io35o Buurtsp. 3p.c. 85 5o Anderl. 1907 97— Antwerp. 1887 90— Antwerp. igo3 825o Brussel 1902 Brussel igo5 80 5o 80 POPERINGHE, van 4 tot 11 Februari. Geboorten. 27. André Vanhoucke, z. v. Arthur en Gabrielle Vallaeys. 28. Jerome Saesen, z. v Achille en Louise Blanckaert. 29. Agnes Wils, d. v Remi en Renilde Houvenaeghel. 30. Martha Quae- gebeur, d. v. Arthur en Maria Devloo. 31. Germaine Deraeve, d. v. Germain en Benjamina Deschilder. Overlijdens.20. Laheye Martha, 4 dagen, Garen straat.21. Saevel Eugenie, 77 jaar, zonder beroep weduwe van Charles-Lous Orbie, wijk D. 22. Dumon Elisa, 11 maanden, O. L. V. Kruisstraat—23. Pauwels Petrus, 78 jaar, zonder beroep, weduwaar van Catha- rina Mahieu, Boeschepestraat. 24. Gykiere Flenrl 64 jaar, werkman, weduwaar van Maria Debeir, wijk C -■Huwelijk. 10. Jéróme Vitse, 23 jaar, landwerker belde te Poperinghe'. Proven, van 1 tot 31 Januari. Geboorten.Demaerel Marcel. Pareyn Prosper Veniere Alice. Vandeputte Henri. Pannekoecke Leon. Decaesteker Maurice. Overlijdens. Rickebusch Amelie, 67 jaar, we van Bossaert Karei en echtg. van Annothe Karei. Senzier Romanie., 50 jaar, echtg. van Flamey Auguste. Huwelijksbeloften. Maerten Petrus van Proven met Mille Emma van Watou. Deschrevel Petrus met Maerten Elisa van Proven. Huwelijk. Fortry Henri, 28 jaar, landbouwer te Rousbrugge met Camerlynck Maria, 23 jaar land bouwster te Proveh. Rousbrugge, van 18 tot 31 Januari. Geboorten. Deheegher Daniel. Vandevoorde Margaritha. Bryon Rolande. Overlijdens. Vandaele Octave, 6 jaar. Ryon Alice, 8 jaar. Huwelijksbelofte. Scharre Henri met Descamps Marie, beide te Rousbrugge. Vlamertinghe, van 1 tot 31 Januari. Geboorten. Vansevenant Julia. Deberdt Gode lieve.Vanhove Maurice.Vermeersch Alice.Bryon GastonBogaerd Maria. Knockaert Gerard.Fer nagut Maurice. Hauspie Maria. Nuyttens Georges Vlamynck Clara. Clarebout Maurice. Vancay seele Albertine. Deberdt Georges. Overlijdens. Duran August, 60 jaar, kostganger. Pyck Rosalie, 68 jaar, buishoudster. Notebaert Marie, 48 jaar, winkelierster. Debreuck Justina, 80 jaar, kantwerkster.Haeyaert Joseph, 22 maanden. Logie Juüen, 7 maanden. Vallays Emile, 68 jaar tolbeambte. Bouton Florentin, 74 Jaar, kostganger Debruyne Nathalie, 69 jaar, huishoudster. Huwelijk. Struye Henri, 19 jaar, peerdengeleider met Detrez Irma, 18 jaar, kantwerkster, beide te Vlamertinghe. Westvleteren, van 1 tot 31 Januari. Geboorten. Lahaire Louise.—Depuydt Blanca Verstraete André. Gombeir Gaston. Candaele Romain. Overlijdens. Geeraert Romeo, 5 maanden. D'hooghe Marie, 11 maanden. Huwelijksbeloften. Minne Achille, landwerker met Riem Eugenie, landwerkster, beide te Westvlete ren. Vandewalle Henri, velomaker met Gheldof Irma, dienstmeid, beide te Westvleteren. Huwelijken. Debergh Hilaire, landwerker met Catteeuw Zoé, iandwerkster, beide te Westvleteren Gruwier Aimé, iandgebruiker te Watou met Rigole Romanie, landwerkster te Westvleteren. Dickebusch, van 15 Januari tot 7 Februari. Geboorten. Capoen Elie. Timperman Michel. Overlijdens. Dury Julia, 21 maanden. gegeven door op Zondag 18" Februari Henri Ooghe, In den Transvaal Brugge straat, Poperinghe. Af te leggen weg twee maal heen en terug naar Elverdinghe. 40 Fr. prijzen. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borsl- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den ANTI imO.Vt'll IT AL fr. 1,50 de flesch, te bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. w«nt de dokters IH'YTfti'PYf in éen minuut en erkennen dat de "ljl' I UU li li Ij ï00r any4 <je on. verdraagzaamste tandpijn duet verdwijnen. De DENTOGENE behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zworingen. Opge past voor 't bedrog:. Eiseli een DE1NTO- GENE, het üeschje fr. L in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monteyne te Poperinghe en M. Libotte Yper Meid, 17 jaar, vraagt seffens jffaats. Inlichtingen bij Remi B-mtin, Reninghe. Jongen wel kunnende lezen en schrijven ter drukkerij van Da Goede meid, kunnende wel melken, wordt seffeDS gevraagd. Goed loon. Inlich tingen ten onzen bureele. Smidsgast, minstens 1 jaaroji het ambacht geweest zijnde, wordt gevraagd bij Nes ter Verstraete, Westvleteren. Kost, inwoon en goed loon. Wordt sefFns gevraagd, bij veekoopman, goede knecht, wel kunnende melken. Goed loon.Inlichtingen ten onzen bureele. Staatspremiën. Ook de belangrijke en brandende kwestie der premiën door den Staat verleend aan het opvoeren van sommige tooneelstukken zal ten berde komen op het le Katholiek Nederlandsch Tooneel- congres. Sedert jaren reeds werden over het huidige stelsel menige klachten geuit, korten tijd geleden werd een voorstel tot wijziging van het premiereglement ingeleid door M. Edm. Roeland op de algemeene vergadering van den Bond der Vlaamsche tooneelschrijvers. De Algemeene Tooneetboekerij meende daarom dat dit netelige vraagstuk niet onbesproken mocht blijven op het le Katholiek Nederlandsch Tooneel congres. M. Modest Vliebergh te Laken in de Brusselsche tooneelkringen zeer bekend, heeft de moeilijke taak op zich genomen om deze bespreking van het premie stelsel in te leiden. Door dit punt op het programma van het Tooneel- congres te plaatsen, heeft dan ook de Algemeene looneelboekerij veie kringen aan zich verplicht. Deswegen zal het den 2n Paaschdag niet aan too- neelvrienden ontbreken op het le Katholiek Neder landsch T ooneelcongres. is de schoonste en tevens de goedkoopste echt vlaamsche illustratie. Alle weldenken de Vlamingen die de goede pers willen ondersteunen, zouden zich eraan moeten A bonneeren. Men abonneert zich op het bareel van dit blad, waar proefnummers ter inzage liggen. Vlamingen, opgelet Wegensuitbreiding zijner werkzaamheden zijn de bureelen van het Katholiek Vlaamscb Secretariaat overgebracht van de Koning straat 6, naar de MONTIGN YSTRAA T, 72, Antwerpen. ijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. 5000 schrone uitgezochte Buvrinsche gezeid Duitsche) Hoppe-Stekken aan l fr. ook nog 1000 Buvrinsche Hop/je Zogers aan zeer genadigen prijs. Bij Henri Boeket-, landbouwer, Poperinghe. Üit ter hand te koopen, een schoon en ge rieflijk Woonhuis met schuur, stallingen en drie-en-vijftig aren negen-en-zeventig centiaren onder bebouwde grond, hoving en zaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat in stad dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86, bij den verkooper. Door uitscheiding, te koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met hof, magazijnen, uitgangpoort enz., dienen de voor Kruideniershandel in 't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen m eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. heeft de eer zijne gewezen klienten te laten weten dat hij terug te Poperinghe woont, in de Hondstraat, en er zooals te voren, den stiel ven hakker zal uitoefenen. MAItTlIA OOKIVE, wonend bij hare ouders, Au Café du Cen tre Yperstraat, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te stellen als Kleermaakster. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met het inzetten van tan«len en met alle herstellingen Casselstraat, POPERiNGHE. Ik heb de eer het publiek kenbaar te ma ken dat ik voorzien ben van al de beste uit gelezen soorten van zaaihaver, geerst, klaverzaad en beetraapzaad komende van al de beste streken van Duitsehland, Enge land, Zweden en Noorwegen. Landbouwer, te PROVEN. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze beste groetenissen aan dochter van Jules Deschodt, Boescheepstraat, 50, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 9 Febr. Tarwe. 100 kil. 20.50-Rogge 16,25 - Havei 18,00 - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter di kil. 3,50 a 3.80, Eieren de 25, 3.12 a 0,00 Yper, 3 Febr.Tarwe 19,25 a 20,00 rogge 16,75 a 17,50 haver 20.50 a 21.75 tardappelen 7,00 a 7,75boter 3,70 a 3,90 ieren 2,25 a 2.90 Kortrijk, 5 Febr. Witte tarwe 20.0)1 20,50 roode tarwe 19,00 a 19 50 rogge 18,50 a 19,00 haver 22,00 a 22,50 peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboonen 24.50 a 00,0 0; witte aardapjielen 7.00 a 7.25 boter 3,60 a 3,80 eieren 3,25 a 3 50 koolzaadolie 68.00 lijnzaadolie 87,00 koolzaad 32.50 lijnzaad 45,00 koolzaadkoeken 13 a 00 lijnzaadkoeken 26 26,50 sodanitraat 24,60 ammoniak sulfaat 35,00 a 00,00 Veemarkt30 ossen, 0,90 a 1,07 101 veerzen 0,93 a 1,03; 160 koeien 0,88 a 1,06 51 stieren, 0,87 a 1,05. Rousselaere, 6 Febr. Tarwe 19,00 a 20,00; id. roode 18,00 a 18,50; rogge 16,50 17,00haver 19,00 a 20,00; bootten 21,00 a 22,00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 3,60 a 3,00; eieren 3,12 a 3,38koolzaad olie 68,00; lijnolie 87 00; oude suikerijboo- len 24 25 a 24,50; id. gele 18.50 h 18^75. Anderlecht, 6 Febr. Verkensmarkt. Te koop 3569 prijs per kilo 0,98 a 1,12. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij kom te plaatsen langs de Bruggestraat, dicht bij de statie, als smitl. Gij kunt bij mij verkrijgen alle slac-h van land hou w- alaam en -machienen, zooalsbeetmolens, strooisnijders, spuitmachienen, water- en aal pompen, (nieuw systeem). Alle zink en stovewerk en alle vermaking wordt ook aanveerd. Ik durf verhopen met uwe orders vereerd te worden. Henri DEROO-ÜLLEVIER. Wie ter Irouwe echt Merckemsch klaver zaad of voederbeetzaad aan zeer voordeelige prijzen wil hebben, schrijve aan MERCKEM (Dixmude). Ook blauwe velderwten. DOOR EINDE VAN SEIZOEN. Grooten Afslag op PALETOTS en FOURRUREN bij yperstraat, In den Ballon, POPERINGHE. HUIS VAN VERTROUWEN, Schoenmaken, Snijden en Stikken, 4, Casselstraat, 4, POPERINGHE, huis AANPALENDE Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat er, van lieden af, bij mij te verkrijgen is alle slag van Euverleers (tigen) voor mannen, vrouwen, knechtjes, meisjes en kinderen, alle van goeden Box genisse, ie keus. Bij mij kunt gij ook verkrijgen alle be- noodigheden voor de Schoenen zo tals iken, ringen, knoppen, attachen, lederen en andere rijkoorden, zijden strikken, trekkers, elastieken, enz., hielen in caout- choux van de beste merken Wood-tnille, Sparrow, Salvator, enz. Ik gelast mij ook met alle bijzondere herstellingen, zooalsnieuwe patten, klaks, loppen en elastieken in stikken, en alle andere herstellingen die hetstikken aangaan. Dit alles aan genadige prijzen. Verhopende met uwe orders vereerd te zullen worden, bied ik U mijn beste groetenissen aan.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2