SSMSHÏ Men trekt geene tanden meer! M DesÉlr-ttra], A POTH E EK - D ROGERIJ A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. Een kindje doodgereden. Een peerd door een automobiel doodelijk gekwetst. Wotensweerdigheden. EXTRAKT. HOPPE. Op Zondag 3 Maart, EEIiSTEIS TAP U EHHEH GK E H MISSE S Groote Velo-Koers, BURGERSTANDEN VAN M' Men vraagt Tej'stoncl te paciitenl PRIJSKAMP OP DEN BILJARD ISerichteai. LANDBOU WMACHIE NEN Leon DENECKERCATRYCKE, Alice Vandermeersch, bij hare Ouders, Casselstraat, 33, POPERiNGHE. MARTHA COENE, Charles Halfmaerten Corselis, AAN ^LANDBOUWERS. D' Te Roop CINEMA-THEATER G AUMONT I TTiT ter harld te kooP- bij Georges Carton, In 't groot. - HANÜEL - In 't klein. Bruggestraat, Poperinghe. Klaver- en Reetezaad René Opsomep, - R' MARKTPRIJZEN. D SUIKERBAKKERIJ PURICE LEBBE - hEUPE, Gasthuisstraat, 26, Poperinghe. M. DESCH0DT, liet Is ijewezeiï 'Chielenspillen voor de borst,, De inwoners van verscheidene dorpen van Oostenrijk, nabij het Kiralyhago gebergte, zijn sinds eenige dagen, in hunne woningen, door benden wolven belegerd die door de koude en den honger uit de bosschen gejaagd zijn. Reeds verscheidene stuks vee en andere huisdieren zijn door de wolven verslonden. Tijdens een sneeuwtempeest in de pro vincie Omsk (Siberië), zijn 222 personen bevrozen. De verzoening van de gewezen prinses Louise van Saksen met hare familie zou nakend zijn. De prinses zou beloofd hebben niets meer bekend te maken over het hof van Saksen. Zij zou den titel van gravin von Montignoso aannemen en zich terug trekken in een kasteel, dat door keizei Frans-Jozef ter harer beschikking gesteld is Het is zeer koud in Rusland de ther mometer daalde tot 30 graden onder vries punt. In Sint Petersburg zijn groote open vuren op straat geplaatst. Te Eischingen in Duitschland is een molen afgebrand. De molenaar en vier kin deren zijn in de vlammen omgekomen. De burgemeester van Carcassone heefi van een priester 3000 fr. ontvangen die deze voor hem van een biechteling gekregen had. In Engeland is de mijnwerkersstaking algemeen Alle onderhandelingen zijn afgebroken. Èen geweldige ontploffing had plaats te Tour- coing in de weverij Lortiiios. Er zijn 3 dooden en 17 gekwetsten. Men heeft alle spoor der automobielbandieten van Parijs verloren. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépöt bij Delhaizegebr. Moncarey-Sansen De Oorlog. De Porte heeft de tegen de Italianen ge nomen maatregelen herroepen, na verzeke ring van den Duitschen gezant, dat Italië de vijandelijkheden niet tot den Archipel zal uitbreiden. Om twee turksche kanonneerbooten te vernielen, hebben italiaansche oorlogsche pen de haven van Beyrouth beschoten. De booten werden vernield en 110 mannen gedood. Deze beschieting heeft bij de fiuropeesche mogendheden veel ophef ver oorzaakt. De minister van buitenlandsche zaken van Rusland, M. Sazonoff, heeft aan de mogendheden voorgesteld in onderhandeling te treden met Italië en Turkije om eer wapenstilstand te bekomen en daarna den vrede. NIEUWS DIT BHiGIE. Stadsnieuws. Dinsdag namiddag keerde de voerman Emile Creus van Poperinghe, met wagens en peerden van Westouter terug, toen eeni ge meters over de herberg De Hooge Grave in den neerloop, 2ljne aandacht aangetrokken werd door spelende kinderen die op hem riepen. De voerman bestatigde met schrik dat een kindje langs zijnen wagen uit gestrekt lag. Hij lieperbij, maar bet wasdood De wagen had het den schedel verpletterd. Het was Jerome Nauwynck, 5 1/2 jarig zoontje van Charles Nauwynck, Brabandhoek. De voerman was door dit ongeluk zoo zeer ontsteld dat hij t'huis gekomen zelf onpasse lijk werd. Het parket is Donderdag ter plaatse gegaan om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Men denkt dat het kindje, dat voor de andere kinders al weanend voortging met de handjes aan de oogen, zoo onder den wagen geloopen is. Donderdag morgen, eenige miDuten voor 7 ure, gebeurde er alhier een automobiel ongeluk op de Bertenplaats, in de volgende omstandigheden. aan 't twisten en een der verbruikers, zekere Achille S..., werd door M... vastgegrepen die hem wilde op straat gooien. Een ver woed gevecht ontstond. Pinten werden op malkaars hoofd in stukken gebroken gebro ken ruiten werden uitgeslegen, zoodanig dat weldra de twee vechlers en vrouw M.. deerlijk gesteld werden. M... had twee wonden boven aan het hoofd, en was de rechterpols en verscheidene kleine aderen doorsneden zijne vrouw had eene gapende wonde al den bovenkant van den rechter pols en verloor veel bloed S... had ook twee bloedende wonden aan het hoofd. Gendarmen en een geneesheer werden ge haald en kwamen seffens ter plaatse. De gekwetste werden verzorgd, en, volgen? oordeel van den geneesheer, moesten al de wonden met glas toegebracht zijn geweest Een proces is over de zaak ingesteld. I)t toestand der echtgenoote M... is nog al erg Ruzie. Zondag avond ontstond ruzie tusschen de gebroeders Pieteren CharlesT. beide wonend bij 't Rood Kruis, langs de Abeele-kalsiede. Scheldwoorden en verwijt seis werden in eene woede uitgebracht, maar alles liep zonder verder moeilijkheden af. Twee zonen van Charles T... echter hadden afgespied om wat uur hun oom huiswaarts ging, en zoo hij zijne deur opende, vielen zij hem aan en brachten hem met een stok een ferm pak slagen toe. Proces is opgemaakt. Diefstal. Bij den herbergier Emilt Feys, Bruggestraat, werden Zaterdag nacht zes hennen gestolen. nujtengewone schoone keus van alle schoe- O nen en aan alle Prijzen voorde aanstaande Plechtige Communie en het Zomerseizoen Oud Huis BERAT - FREMAULT, Gouden Schoen, Nr 56, Veurne-straat, Poperinghe. Verloren dinsdag door den voerman Bossuwe van Proven, een paar mans schoenen. Onderzoek. Drie heeren van Brus sel. leden van den - Saint Hubert Club do Belgique zijn alhier vrijdag morgen uit Brussel toegekomen om bij de verscheidene wildopkoopers een onderzoek te doen of zi' geen wild in huis hadden. Er werd niets gevonden Een stekvogel werd Zondag gevangen door L. Camerlynck, Westouter-kalsiede. Geen goede kennissen. Dinsdag morgen ontmoetten Benoit V... en Elie T... zich in de Statiestraat, rechtover de woonst vart Jules Hauspie. T... had over eenigen tijd getuigd tegen V... en nu wilde V... zich wreken. De gasten gerechten aan elkaar en rolden ten gronde. Agenten die juist ter plaatse kwamen, stelden een einde aan het gevecht. In het gezin René Laheye in onze stad, werd een achtste zoon geboren, en volgens een nieuwsblad der hoofdstad meld de, hoopte men dat de koning het peterschap ging aanveerden. Dat zal niet zijn daar twee der zoontjes, vroeger geboren, overleden zijn en ook nog omdat er meisjes tusschen geboren werden, Aanstaande week geven wij onzen 5n Raadselprijskamp voor denwelken schoone prijzen zullen te winnen zijn. Voor de correctionneele rechtbank van Yper, kreeg Jerome Decoker 15 dagen en 26 fr. voor afbraak van afsluiting ten nadeele van Br. Verstraete en 20 fr. voor lichte gewelddaden jegens Verstraete Vic- torina. Proven. VoordrachtOp Zondag 10 Maart, komt de E. H. De Jaegher hier eene landbouwvoordracht geven over hop teelt, ten 81/2 ure 's morgens, in het gewoon lokaal. Al de belanghebbenden, leden van den Bond of niet-leden, zijn er verwacht. Na de voordracht, uitloting van thermo meters voor hopasten en boeken over land bouw. Benoeming van eenen Pastoor. E. H. Lowag'ie, onderpastoor in Sint Maer- tens kerk te Yper, is Pastoor benoemd te Proven. Wij wenschen onzen nieuwen Herder welkom iiousselare. Ongeluk. Vrijdag rond 5 ure, is er een schrikkelijk ongeluk gebeurd in de spinnerij van Ch. De Brouc- kere, in de Spaujestraat. De werkman Jules Messenne, 17 jaar, van Rumbeke, werd door een riem gevat en rond de polie gesliDgerd Hij werd het rechterbeen tot aan de knie afgerukt. Het slachtoffer werd in't gasthuis verzorgd, waar hij na het been afgezet ge weest te zijn, overleden is. Itercliem - bij -Antn erpcn. Eene wreede moordpoging gebeurde hier Dinsdag nacht. Een bandiet drong binnen in het huisgezin P. De Brouwer-Maas. Het inzicht van den kerel was, gansch de familie te kunnen uitmoorden otn dan te kunnen stelen. De vader en de moeder werden met dolksteken gekwetst, alsook de 25j arige zoon M. De Brouwer werd het linker oog door boord en de dolk bad bijna de hersens ge raakt. De ongelukkige is ook, evenals de zoon, de long doorboord en heeft veel bloed gespuwd. In den linkerarm had de inbreker een ader overgestoken en deze wonde heeft l»em fel verzwakt. De zoon heeft dertien dolksteken bekomen en daarenboven heeft de bandiet hem bijna den duim afgebeten. Wat de moeder betreft, deze is slechts licht gewond en zal binnen eenige dagen geheel hersteld zijn voor de aanstaande kamerkiezingen, zal hij zijn ontslag van gouverneur der provintie geven. Cliacorei Van Tieghem.- Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. SPORT. Foofbail. Uitslagen van Zondag laatst. T Afdeel ng: C. S. Brugeois 2-R. C. Mechelen 2. Leepold Club 1-F. C. Brugeois 2. R. C. Gent I-Daring C. B. 1. Antwerp F. C. 1-Racing C. B. 0. Excelsior S. C. O-Beerschot A. C. 3. Standard C. L. 2-Union St-Gilloise 5. 2e Afdeeling F. C. Rousselare 2-S. V. Rousselare 0. F. C. Ronse 5-Germinal F. C. 1. De 6-dagenkoers te Brussel. Men spreekt er nog van, maar 't is nog zoo zeker niet dat zij zal plaats hebben. Er zijn moeilijkheden ontstaan. Van Houwaert zal deel nemen aan de koers Milan- San Remo die in Maart gereden wordt. Generaal llellebaui Het Staats bind van zondag deelt het kon. besl. mee van 23 Februari, waardoor het ontslag var; generaal Hellebaut ais minister van oorlog aanveerd wordt. Een ander koninklijk be sluit van denzelfden datum gelast M de Bro- queville tijdelijk het bestuur van het mini sterie van oorlog waar te nemen. Generaal Hellebaut is benoemd tot den graad van Groot-Lint der Leopoldsorde. Generaal Hellebaut, die sinds 21 Januar; laatst, 70 jaar oud geworden is, had reeds verleden jaar zijne rust willen nemen, doch men had hem op zijn besluit kunnen doen weerkomen. nieuwe SttuitsiniiiisierK. Het Staatsblad van zaterdag kondigt de ko ninklijke besluiten af, gedagteekend van 22 Februari, waardoor MM. Liebaert, Coore man, Helleputte, Neujan en L. Huysmans, volksvertegenwoordigers tot staatsministers benoemd worden. De liloeui der koningin. Men weet dat de Bloem der Koningin in 1911 de som van 240.000 frank opgebracht heeft. De Koningin beeft nu dit geld verdeeld on der de liefdadige inrichtingen van den Congo, overeenkomstig de inzichten, welke zij verleden jaar, in November, te kennen gegeven bad. nvoer van Vee. Van af 1 maart, is de invoer van rundvee en schapen vat Mie, gij deugeniet, gij zoudt er wat meê aan vangen. Awel, tante Mie, zei Julken, ik zou u in mijne armen nemen, en hoog naar omhoog vliegen, naar den hemel. En dan vroeg tante Mie. Dan zou ik u laten neervallen. ■—Goed middel.Dokter zei de jongen er mankeert mij iets. Goed sprak de arts, ik zie het al, gij zijt gejaagd, ge moet rust genieten, naar den buiten gaan. Neen, dat is het niet dokter, sprak de jongen, ik ben verliefd, ik min uwe dochter! Zie de wel zei de man der kunst dat gij den buiten noodig hebt. Brussel, 27 Febr. Verkensmarkt Te koop; 321prijs per kilo op voet, 1,00 a 1,12 Beurs van Brussel, 29 Februari. Belg. 3 p. c. 1 s. 87 3p.c. 2s. 87 i 2V*P- C. Annuit. 4 Vt 11 3 p. c. 88 Gem.kred.4Vj 10825 10870 >j 3p.c. 8625 3p.c.'6i 121 5o 3 p c.'68 10375104 Buurtsp. 3p,c. 8425 8480 Anderl. 1907 97 45 Antwerp. 1887 888875 Antwerp. 1903 81 5o Brussel 1902 9470 95 25 Brussel iqo5 80— Brussel-Zeeh. 7125 71- Elsene 1908 9690 Mechelen 1885 83 75 1891 1897 Gent 1896 71 75 71 a5 Luik i853 1045010475 Luik 1897 727220 Luik 1900 7725 Oostende '98 7075 Schaarb.1894 Schaarb.1897 Verviers 1870104 Doornik 1874 Congoleening 8225 Bij hevel van M. Albéric RUTSAERT, rcch- ier-coininissaris ter faling van Benjamin MORTAIGNE, van Watou, zijn de aangeno- ueue schuldeischers uitgenoodigd tot d< algemeene vergadering die zal plaats hebbe; den Woensdag 6 Maart om 11 ure's mor gens ter zittingzaal der rechtbank var Veurne, om verslag te hooren nopens der toestand der faling. Zij zullen ook te beslis sen hebben op de concordataire voorstellen die de gefaalde mogelijk zou kunnen doen. Voor gelijkvormig extrakt, de' curateur Aug'. S.csiiHir'. advokaat - pleitbezorger, Veurne. STAATSBLAD. Notariaat.Hetontslag van M. Wijffels, notaris te Rousselare, is aanveerd M. Simpelaere, notaris te Oost-Vleteren, is benoemd tot notaris van Alveringhem, in vervanging van M. Frasys, overleden. Brussel, 28 Februari. Markt kalm. Aalst, be schikbare waar 200-205 fr.Poperinghe 197 V.-200 fr., Maart-April 210-215fr.Nieuw gewas, Aalst 117'/, fr., Poperinghe 112 l/s-l 17 '/s fr. Bijna geen zaken. Antwerpen, 29 Februari. Markt kalm. Aalst, be schikbare waar 215 fr.aanstaande gewas 117 '/s-120 fr.; Poperinghe, beschikbare waar 200-205 fr., aanstaande gewas 115-117 Vs fr- In Beieren en in Duifschiand blijft de markt kalm, met neêrgedrukte prijzen. Poperinghe, 1 Maart. Voor nieuwe groeite bieden de koopers 112 Vs-l 15 fr. Prieslerlijke benoemingen. BISDOM BRUGGE. Zijn pastoor benoemd te Proven, de E. H. Lowagie, onderpastoor in St-Maer- fransche herkomst, bestemd voor de slacht-1 tens, te Yper; te Houthem-bij-Komen, de E. H. Car huizen van Antwerpen, Anderlecht,, Brugge, Brussel, Gent en Luik, toegelaten, mils vertoon van een getuigschrift, afgeleverd door den burgmeester van de plaats van herkomst der dieren, waarbij verklaard wordt dat er in die plaats, sedert ten minste dertig dagen, geen geval van mond- ert klauwzeer werd vastgesteld. Dit getuigschrift moet den controlveearts overhandigd worden bij het gezondheids onderzoek der dieren. Dezelfde maatregel is toepasselijk op 't rundvee van fransche her komst, bestemd voor de slachtuizen van Bergen en Breedene-by-Oostende, alsook op de koeien en veerzen ven dezelfde herkomst die in de quarantainestallen onder toezicht moeten gesteld worden. Lainliiielerk-examcn. -- Het exa men der personen die verlangen het diploma van landmeter te krijgen, zal plaats hebben in de maand April aanstaande en in de tweede helft der maand Augustus daarop volgende. De vragen van toelating tot het bedoeld examen zullen moeten gezonden worden aan het provinciaal bestuur, behoorlijk gefran keerd hetzij voor den 31 Maart, hetzij voor den 31 Juli van het loopende jaar. liunsliuachtige Caoutchouc. Volgens een bericht uit St-Petersburg, dat jdoen, pastoor fe Wulverghemte Wulverghem, de E. H. Delameilleure; te Wielsbeke, de E. H. De Prae- tere, pastoor te Kerkhovete Kerkhove, de E. H. Ketele, onderpastoor te Wervick. STERFGEVALLEN. Vrijdag 23 Februari laatstleden, is overleden in O. L. V. College te Doornik Eerweerde Pater Amand Van Tours, van het gezelschap Jesu. E. P. Van Tours werd te Poperinghe geboren den 13 December 1847. Hij trad in 't gezelschap Jesu den 27 September 1868. Hij was opvolgentlijk leeraar aan St Barbara College te Gent, studieprefect en Rector van O. L. V. College te Antwerpen, waar hij 15 jaar verbleef. Het onderwijs verlaten hebbend om reden van gezondheid, werd hij Pater Minister in 't College St Servaas te Luik en daarna Superior van de Residentie te Kortrijk. Sedert korte jaren verbleef hij in O. L. V. College te Door nik, waar hij het H. Ministerie uitoefende. Eerw. Pater Van Tours was gekend als een uitstekend opvoed kundige en hij li-eld zich op, in zijn vrije uren, met oudheidkunde. Hij was in bezit van heel belangrijke bijzonderheden over de geschiedenis van Poperinghe. Do Z. E. H. Demeersseman, pastoor van St Jacob te Yper. is maandag nacht overleden in den ouderdom van 58 jaar. De E. H. Nuyten, pastoor van Slveveghem, is vrijdag aldaar overleden in den ouderdom van 75 jaar. I In het Hol' van Casael, bij Fernand Temperville, K. v. d. ümmegan; W'ckelijksche Estaminet den Zaterdag *c An Centre, bij Eugère Coene, Yperstraat !i in de Klokke, bij de Wed. Vandermarliere, Casselstr 4 In 't Zuart Peerd, bij Camille Legrand, Pottestraat. 5 In Wit B&oiiijii, bij Francois Quaghebeur, Yperstraat tl In den Waterweg, bij Hi-ctor Victoor, Veurnestraat. I Sn den Ouden Anker, bij Pen us Vandamme, Hondstraat. 8 Bil de Bioeiniarkt, bij Arthur B anckaert, Boeschepeslraat O Au nouveau Passage, bij Hri Derycke, bijg. Scherper, Statie-plein Sn 't Locomotief, bij Arlhur Denut, bij de Statie 11 In den IttilkzaL, bij Emile Suffys, Komstraat 112 In A'axai-etli, bij Emile Dewachter, Trommelaarstraat 13 An Pare Si Georges, bij Aug, Merlevede, Reninghelst-kals. i-fl In den Milten Hert, bij René Malbrancke, Westvleteren-kals. 13 Au B^anhourg, bij Richard Clabau. Doornstraat. 16 In den Ingang van Westoutre bij Medard Deraedt, Westoutrestraat. I? Sn den Boulevard, bij Jules Pattyn, Bruggestraat 18 In Vlaanderen, bij Henri De by se r\ Kerkstraat. !5) In «Ie Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat *5» In St Miehiel, bij Rei Temperville, St Michielstraat. 'ia in de Valk, bij Marcel Legrand, Veurnestraat. Combat met de Vloerbol, 22 In den Nieuwen Itoxendaal, bij Henri Devos, Veurnestraat. op Zondag iï" iHaart, gegeven door Henri Uoghe, In den Transvaal Brugge straat, Poperinghe. Af te leggen weg twee maai heen en terug naar Elverdinghe. 40 Fr. prijzen. Inschrijving van 1 tot 2 ure. POPERINGHE, van 25 Februari tot 4 Maart. Geboorten. 43. Nestor Techel, z. v. Aiphonse .en Irma Couwet. 44. Paul Bortier, z. v. Aimé en wij slechts Onder alle voorbehouding mee-ljyjarja Tamboryn. 45. Madeleine Decorte, d. v. deelen, is een russisch scheikundige, M. Ost- Joseph en Maria Galliaerde. 46. Arthur Quaghe- romislensky, erin gelukt kunstmatige caout- chouc te verveerdigen, die in niets zou ver schillen mei den natuurlijken caoutchouc, doch zesmaal minder zou 'kosten. jsiaiiuigueueii. Een kerel die de wacht hield, kon aange- M. Sylvain Colaert kwam per automobiel j (jouden worden, maar hij beweert zijn gezel van zijn huis de Bertenplaats opgereden, en voor hem ging den landgebruiker Achille Leuwers-Decae, van bij - de Patrijs met peerd en kar. Leuwers hield de rechterkant van de straat, die daar zeer breed is, en M. Colaert reed gansch op de linkerkant om voren te steken. Gekomen rechtover het huis van M. Em. Thoor, sprong het peerd opeens links weg, vlak voor den auto. M. Colaert, die alles goed in 't oog hield, reed met zijn auto het gaanpad op, zoodanig dat de linkerwielen van zijn voertuig op net gaanpad liepen. Het peerd sprong tegen de rechterzijde van den automobiel en viel dan ten gronde. Kar en man vlogen op zij. Leuwers had eeneklei ne wonde aan 't hoofd en kloeg in de schou der het peerd was niet zienlijk gekwetst, maar kon niet op bloed liep uit zijne muil. Een veearts werd bijgeroepen en verklaarde dat het nog slech's eenige uren kon leven Op een zwijneladder werd het op het plein der afspanning - De Vetien Os getrokken waar men het doodstak. M. Colaert was nog al erg gekwetst aan den linker wijsvinger en de automobiel beschadigd aan een der slijkbanden. Het peerd, dat eene weerde had van rond de 450 fr., had zich in den val de leen ge broken Leuwers deed zich verzorgen van eenen geneesheer die bestatigde dat zijne wonde aan het hoofd niet erg was en den stuik, dien hij aan den schouder gekregen had, geen gevaar opleverde. Bloedige vechtpartij .—Zondag avond rond 7 ure, was de vrouw van den landbou wer M..., wonend bij "De Coppernodle» langs de Woesten-kalsiede, op zoek naar haren echtgenoot. Gekomen bij de herberg Den Neerloop bewoond door H. Van denbroucke, bleef zij voorzichtig aan de deur staan, en hoorde dat eeffige der binnen- zijnde verbruikers over hun in gesprekke waren, in eenen zin die haar niet te veel aanstond. De vrouw ging binnen, zegde dat zij handelden zoo het hun heliefde en ver trok na eene korte woordenwisseling. Eenige minuten latèr keerde zij terug, dezen keer vergezeld van haren man. Seffens was men niet te kennen. Sint-Aiklaas. Moord. In een aanval van dronkenschap, heeft een werk man zijne vrouw met messteken vermoord. De ongelukkige was de hals en een pols overgesneden. Vervolgens sleepte de on- mensch zijn slachtoffer op straat en ging voort met haar te doorkerven. Hij werd door de bijgeloopene menigte omtrent dood- geslegen en door de politie aangehouden. licrocpsliot van Gent. Verleden jaar werd er te Dixmude veel opspraak ver wekt door eene zoogezegde zaak van engel tjesmakerij. Eene vrouw werd aangehouden Anna Desbuquoi, echtgenoote Em. Vandor pe. In December laatst werd zij veroordeeld tot twee jaar gevaDg met boet. De weduwe Biomme en hare dochter liepen elk zes maanden gevang op. Er werd tegen dit von nis beroep aangeteekend en dees week kwam de zaak voor het beroepshof. Anna Desbu quoi, de weduwe Biomme en hare dochter werden vrijgesproken. In de kerken van het arrondissement Brugge, werd Zondag een herderlijke brief afgelezen van Z. D. Hoogw. Mgr Waffelaert, bisschop van Brugge, waarin gezegd wordt dat de afgevallene priester Fonteyne on waardig is nog het priesterkleed te dragen, het gebruik der HH. Sacramenten hem ont zegd is en de lezing zijner schriften verbo den wordt. M. De Brabandere, burgemeester van Thourout, heeft om gezondheidsredens zijn ontslag ingediend. Aeht-en-zeventig muziekanten van het orkester van de Muntschouwburg van Brus sel, hebben hun ontslag ingediend. In België beginnen de bandieten voor beeld nemen op hunne fransche maten. Te La Lou vière ging MHuberty,pelshandelaar, huiswaarts met eene portefeuille onder den arm. Twee kerels namen hem opeens vast, wierpen hem de oogen vol peper en vlucht ten met de tesch waarin 18,000 fr. zat. Daar M. Baron Ruzette op de lijst der Volksvertegenwoordigers staat te Brugge, Telegranikuaricn.Het telegraaf bestuur zal binnen kort in de werkhuizen van den Timber te Mechelen teiegramkaar ten laten drukken met een zegel van 30 centiemen. Zij zullen dienen voor de uitge stelde telegrammen, die slechts 30 centiemen voor 15 woorden moeten betalen in plaats van 50. Zulke telegrams zullen mogen ver zonden worden aan den verminderden prijs, als de bedienden ze mogen verzenden na deze die 50 centiemen betalen. Die telegram- kaarten zuilen ook mogen gebruikt worden als expresskaarten men zal dan enkel de melding - Telegramkaart moeten uit schrabben. Om te beginnen zullen er 500,000 zulke kaarten gedrukt worden. Levert de proefneming goede uitslagen op, dan zullei aie kaarten definitief voor den dienst wor den aangenomen. Spieren krachteloosheid, geestes traagheid, algemeene lichaamsverzwakking treft men dagelijks aan bij de bevolking van onze groote steden. Men oefent heden geest en lichaam zon der palen, men brandt liet leven, daarom is het wenschelijk een geneesmiddel te bezitten dat de drukking van het menschelijk werk tuig op de bezwijkende krachten op kan beuren en op hoogte zal houden, op voor waarde nochthans dat daardoor geen hinder aan de gezondheid overkome Daartoe is de auteur van Theobroma na lange studie gekomen. Vegetale kracht aanzettende en bij ruime ondervinding bekend als versterkende mid delen, vermengd met bestanddeelen die de herstellingsmaterialen zijn van zenuw en spierengestel maken dit nieuw genezend en tevens voedzaam uit. Anderzijds door chronische aandoeningen met zwakheid geslagen, aan de overwerkers beur, z. v. Ach lie en Georgina Jacob. 47. Irma Mahieu, d. v. René en Leonie Struye. 48. Clara Tally, d. v. Jules en Celina Soubry. Overlijdens. 34. Gruwier Marguerite, 5 jaar, wijle D. 35. Gruwez Herminie, 70 jaar, zonder beroep, ongehuwd, St Michielsgesticht. 36. Quaghebeur Arthur, 11 uren, wijk J. 37. Nauwynck Jéróme, 5 Vs jaar, wijk G. Westoutre, van 1 Januari tot 29 Februari. Geboorten. Debuysere Maria. Lermytte Mag- dalena. Legrand Luciana. Massin André. Dauchy Lucia. Overlijdens. Pinson Rosalie, 84 jaar, we van Kino Pieter. Liefooghe Clemence, 70 jaar, w' van Vandevoorde Edward. Vandevoorde Emiei, 42 jaar, echtg. van Heze Flora. Debleu Juliana, 81 jaar, we van Logie Florentin. Huwelijksbeloften. Ozeel Camiel met Bruneei Juliana. Dumoulin Ernest met Pauwels Marie. Barbry Achiel met Plaete Maria. Huwelijken. Baron Arthur met Vereecke Maria. Deramaut Theofiel met Wicke Maria. Vanuxem Henri, wr van Depuydt Philomena met Lesschaeve Valerie. Decrock Edward met Knockaert Lucia. Raekeiboom Cyriel met Boidin Maria. Elverdinghe, van 1 tot 29 Februari. Geboorten. Rosseel André. Fernagut Albert. Bertier Cyriel. Gheldof Alixe. Crombeke, van 1 Januari tot 29 Februari. Geboorten. Rousseeuw Albert en Robert. Temperville Magdalena. Kestelyn Arthur. Boury André. Thery Valère. Overlijdens. Moenaert Maurice, 2 jaar. Ganne Rosalie, 76 jaar, we van Lucas Frederik. Kino René, 57jaar, veldwachter.Gruwez Gabrielle, 16 jaar. Huwelijksbelofte. Ysaert Remi met Luyssen Marie. Huwelijk. Maes Henri met Coevoet Irma. Chieorci s Van Tieghem - Dupont is altijd va.ii beste produkten gemaakt. Meisje wordt gevraagd om den stiel van kleermaakster te leeren. Inlichtingen ten bureele dezer. Bakkersknecht wordt gevraagd voor om liggende gemeente. Inlichtingen ter bureele dezer. 'en vraagt een leerjongen bij Joseph Dumon, kleermaker, Priesterstraat, 15, Poperinghe. Goede keukenmeid wordt seffens gevraagd in stad, Inlichtingen ten bureele dezer, Leerjongen, ten minste 16 jaar oud, om den schilderstiel te leereD.bij Camille Boudry, Bertenplaats, 3, Poperinghe. Men vraagt bij Ildephor.se Vandecasteele. schoenen fabrikant te Bergen (noord), goede schoenmakersknechten voor mans- en vrouw werk, alsook, eenen goeden en vlug gen vermaker, goed loon, werk 's winters] en 's zomers. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel niet goed kent, alsook als men geen gned gedrag beeft. Bijzonder Plaatsbureel. «Jeanne d'Arc steenwerekstraat. 30, West Nieuwkerke (Belgie). Vraagt aanstonds meiden, keu kenmeiden, kamer- en kindermeiden. Huis van Vertrouwen. rietberg inet bof en stallingen te pachten, j LI aan J. Op Xondaft 3 Haart voor alle liefhebbers, 5o FRANK PRIJZEN, in de Schrijnwerkerij bij Cyr. Merlevede, Watoustraat. Begin om 4 ure stipt. &UNLIGHT "zeep maakt de wascht gremakke.- lijk en geeft het lijnwaad den frischenen aangenamer» geur van den buitenlucht. want dc dokters rtL'VTDl'l'Vt' in éen minuut en erkennen dat de ULui I IMSIjA Ij T00r H]tijd de on verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De DENTOGENE behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zweringen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DENTO GENE, het fleschje fr. 1 .Vó, in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monteyne te Poperinghe en M. Libotte V Yper in alle slag Pikmachienen met zelfbinder en Zaaima- chienen Massey-Harris Zaaimachienen en Vettestrooiers Saxonia Ploegs-Ju- melleti Mélotte, Gembloers Jüegden met ressorts, Eegden Osborn Windmolens, Kalvermachienen. Strooisnijders, enz. enz. ABEELE. Ik heb de eer kenbaar te maken, dat ik mij kom te plaatsen als Modemaakster. Ik zal altijd voorzien zijn van de laatste nieuwigheden en gelast mij ook niet alle herstellingen en veranderingen. Door mijn verzorgd werk en matige prij zen, verhoop ik met uwe orders vereerd te worden, en bied ik U mijne beleefde groeten aan. wonend bij hare ouders, Au Café du Cen tre Yperstraat, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te stellen als Kleermaakster. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met het inzetten van tanden en met alle lierntclliiigen Casselstraat, POPERINGHE. Ik heb de eer kenbaar te m-iken dat ik mij kom te plaatsen langs de Bruggestraat, iicht bij de statie, als smid. Gij kunt bij mij verkrijgen alle slaeh van landbouw- alaatn en -machienen, zooalsbeetmolens, strooisnijders, spuitmachienen, water- en aalpompen, (nieuw systeem). Alle zink en stovewerk en alle vermaking wordt ook aanveerd. Ik durf verhopen met uwe orders vereerd te worden. Henri D EROO- OLLE VIER. BIDDAGEN DER WEEK. oor verandering van woonst, uit ter hand te koopen. een goed en gerievig Huis kunnende dienen voor allen handel, in de Rekhofstraat. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij den verkooper H. Deraedt-Wulle- man. Door verandering van Woonst, in het huis laatst bewoond door Eugenie Truwant op het plein, Watoustraat, van nu tot 15 Maart, uit ter hand te koupen Stoelen Zondag te BixschoteMaandag te DadizeeleDins dag te Dickebusch; Vrijdag te Ploegsteert; Zaterdag] Tafels, Ledekanten, schoone Stoof, Postu te Wulverghem. «us* |ren, Vazen, enz., enz. Watoustraat, nr 31. Voor inlichtingen, Uimcmn intHlcn UrtUlllUIII j[J steenweg van Watou, 2000 geruste Achiel DESMYTTER - VANDERMARLIERE, heeft de eer het geaclH jmbliek kenbaar te maken dat hij den Ellegoedwinkel van M. Dupont-Stroom, Schaalstraat, 20, te Pope ringhe, overgenomen heeft, en dat hij den- zelfden handel zal voortdoen, met bijvoeging van kruidenierswaren, enz. enz. Door de goede hoedanigheden van zijne koopwaren en de spoedige bediening, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. Inlandsche Granen, Rogge, Maïs, Haver, Peerdeboonen, enz. Alle slag van KOLEN. Wie ter trouwe echt Merckemsch klaver- [zaad of voederbeetzaad aan zeer voordeelige prijzen wil hebben, schrijve aan MERCKEM (Dixmude). Ook blauwe velderwten. Cinema-Theater-Gaumont.Donderdaglaatstheb-jhoppeperssen, van 9 meters lengte, aan ben eene namiddag-en eene avondvertooning plaats j ',,i ,„j-Igehad in de zaal van Ach. Berat, rechtover O. L. V. met drni Koest, aan jtl degene ^die ^spoedig |£erj^ we||{e voor eerste maal wei bijgewoond ge-j krachtherstelling behoeven en den tijd niet jweest zijn. Alleenlijk heeft de vertooning 's namiddags hebben noch de gelegenheid om eene lange leen uur verachtering ondergaan, omdat alles nog niet kuur te volgen, zal Theobroma ten hoogste order was, maar in't vervolg zal de vertooning o U i 'tU.i/l KA/vmnAn I ia lota.'artlflti iimll/a tnnn n "(AM nuttig wezen. Aan al wie door ziekte, vermoeienis, bloed- altijd stipt beginnen. De tafereeien welke men te zien kreeg, hebben edereen verwonderd, en 't gene waar over men met lof spreekt, is dat de oogen geen zeer Heden Zondag, vertooning aan verminderde prijzen, om 3 Va ure stipt, en 's avonds, om 6'/s ure, om op tjjds te kunnen eindigen, groote Galavertooning. verlies, langdurig verdriet, enz., ten eindeIdoen, want het beeft hoegenaamd niet. krachten, is gekomen, schenkt Theobroma "-J - •*-- nieuwe krachten nieuwe adem, nieuwe ge zondheid, nieuw leven. Gebruiksaanioijzing. Een volledige uitleg is bij iedere flesch. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NOTREDAME apotheek A. KES TELYN te Yperen apotheek LIBOTTE. Izeer genadige prijzen. Een goed en gerievig Huis, kunnende dienen voor allen handel, in het begin van de Potte-straat, laatst bewoond door Louis Berat. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Berat, In de Gouden Schoen, Nr 56, Veurne-straat, Poperinghe. ijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, pet- occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. it ter hand te koopen, een schoon en ge rieflijk Woonhuis met schuur, stallingen en drie-en-vijftig aren negen-en-zeventig centiaren onder bebouwde grond, hoving en All tool en suiker. Men heeft op gemerkt dat personen die zucht naar suiker hadden, nooit met de zucht naar alkool be- hebt waren, eti de leden van het Engelsch Lagerhuis hadden ongelijk te lachen, zegt een geneesheer, toen M. Markham, een der leden der Engelsche Kamer, vroeg aan de geneverdrinkers, die in de tuchthuizen ver blijven, veel gelei te laten eten, om daardoor den smaak van alcool te bestrijden. De geneverdrinkers die goestig krijgen naar suikergoed, zegt die geneesheer, zullen van hunne kwaal genezen. Poperinghe, markt van den 1 Maart. Tarwe, lOO^kil. 20,50-Rogge^ 16,25^- Haver jzaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat i a .\f\ i_ o o- n-j.— dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86. bij den verkooper. oor uitscheiding, te koopen met gemak I van betaling Schoon en groot Huis, niet hof, magazijnen, uitgangpoort enz., dienen de voor Kruideniershandel in 't groot, alsook I van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. Meng-elin.g-eru Kinderwensch. Tante Mie was een zaag. Dat was de opinie van al de kinderen. Tante Mie was lastig en kon ook niet ver dragen 'k Wilde dat ik vleugels had, gelijk een engeltje, zei Julken eens. 18,00- Aardappelen, 100 k. 8,25- Boter de kil. 3,60 a 0,00, Eieren de 25, 1,90 a 0,00 Yper, 24 Febr. Tarwe 19,00 a 20.00 rogge 16.00 a 17 00 haver 19.00 a 20.00 aardappelen 7,00 a 7,50boter 3,70 a 3,90 eieren 2,18 a 2,43. Kortrijk, 26 Febr. Witte tarwe 20,00 a 20,50 roode tarwe 19,00 a 19 50 rogge 19,00 a 19,50 haver 22,00 a 23,00; peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboonen 23.50 a 00,00; witte aardappelen 6.50 a 7,50 boter 3.60 a 3,90 eieren 2,10 a 2,35 koolzaadolie 67,50 lijnzaadolie 75.50 koolzaad 31,00 lijnzaad 43,00 koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaadkoeken 26 a 27,00 sodanitraat 25,25 ammoniak- sulfaat 35,50 a 00,00 Veemarkt21 ossen, 0,91 a 1.08; 88 veerzen 0,93 a 1,10; 139 koeien 0,88 a 1,07 36 stieren, 0,87 a 1,06. Anderlecht, 27 Febr. Verkensmarkt. Bronehiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den A.YIÏ HHO\4 II IT A L IM l»M fr. 1,50 de fleschte bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. Alle dage versche koeken en pasteien. Groot assortiment van alle Dessert. Specialiteit van Beschuiten. Dozen voor Geboorten en Feestdagen. Chocolat der «Patrons Patissiers». t Zou wat schoons zijn, bromde Tante] Te koop 3090 prijs per kilo 1,00 a 1,14. BfiSdllBCIET. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zal gelasten niet het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de beste kwaiiteit, en hei stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U oDze bestegroetenissen aan. dochter van Jules Doschodt, Boeschepestraat, 50, Poperinghe. na lange en menigvuldige ondervinding dat de [allen hoost genezen in den kortst mogolijken tijd. Als ge 's nachts niet kunt slapen door 't hoesten, die pillen zullen u seffens helpen. Er is geen middel dat zoo rap en zeker werkt. Iedereen neemt 's winters de CliieSens- pillen voor (Ie ItormJ. Verkocht aan 1,50 de doos, bij HiLAIRE NOTREDAME, Apotheker, opvolger van M. Monteyne, Groote Markt, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2