SANSEND fllEUWS UIT BELGIE. IN den bazar R. JViOfJCAREY - SflfiSEf), Men trekt geene tanden meer De Smokkelhandel. NT UTQ 's meer aan te bevelen tegen it i L 1 O Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Wetensweerdigheden. Men g-elingren. HOPPE. Concordat préventif. Aan de Maatschappijen. Boekennieuws. Op Zondag 24 Maart, Feesten en Vermakelijkheden. TELEEFQÖH 16. I PARADOS. Bericht aan de kanienwerksters. Vrouw VANHOENACKER. Waschpoeder Donderdag 28 Maart 1912, 85 Russische PONNEY'S en bij Gentil VANDEGHINSTE Belangrijk Bericht. LOUIS POOTE RS, M. BESCHOOT, MARKTPRIJZEN. ■lf<s\ i--tf pmm-: ji- |^,W ï^r*imm vraagt AGEN1 SCHAP WIEIKJKHS vraagt GRATIS I.V- t- LUXEGATALOu'lS "A' I m 18t KTVtWM CiCU Cy Ltd, '3, KUBsSSTStBT, iSJiVttftS, Agent CANÈLE-COUTURE, Abeele. t i S Meer dan 1000 chauffeurs van taxi-an- tos te Londen, hebben het werk gestaakt omdat de bazen de scheidrechterlijke beslis sing van de laatste staking niet eerbiedigen. De kosten tot het bestrijden van den hongersnood in Rusland bedragen tot nu 154 millioen roebels. De engelsehe stoomboot Oceania*, die naar Bombay vaarde met 500 passagiers aan boord, is tusschen Dover en Eastbourne in aanvaring gekomen met een duitsch schip. De stoomboot die 25 miljoen goud aan boord had, is gezonken. De passagiers behalve 25 die in de eerste reddingsboot hadden plaats genomen zijn gered. Uit La Spezzia wordt gemeld dat de engelsehe stoomboot «North Btighton» van Cardiff, metende 2150 ton, gezonken is. Slechts een man werd gered. Men beweert te Washington dat de minister van buitenlandsche zaken der Ver- eenigde Staten zou besloten hebben drie kruisers te zenden naar het Verre Oosten, omdat hij overtuigd is, dat Rusland en Japan op het punt zouden zijn te beproeven China te verdeelen. De Vereetiigde Staten zijn er wel niet tegen maar zij willen hun deel van den koek hebben. -- De President der Vereenigde Staten heeft dezeï- dagen schriftelijk verklaard, dat de Katholieke Kerk de beste beschermster van orde en wet is, en dat de Katholieke Kerk steeds op ondersteuning kan rekenen der niet-Katholieken. Voor de godsdienst haters is zulk een verklaring verpletterend. In een anval van jaloerschbeid heeft een metsersdiender te Ronchin bij Rijssel zijne vrouw erg gekwetst, zijne twee kinde ren 5 jaar en 15 maanden doodgesteken en zich zelf doodelijk gesteken. Kardinaal Mercier zal dinsdag Rome verlaten en naar België terugkeeren. In Tokio heeft een groote brand 700 huizen vernield. De Guerre Sociale, het fransch anti-mi litaristisch blad van Hervé, heeft dezer dagen eene gift ontvangen „van een half millioen. Men wil over dit geschenk niets zeggen, ten zij dat de gever een oud luitenant van de rui terij is, die zijn ontslag heeft gegeven en eertijds geabonneerd was aan een reaction- nair blad. De noor Amudsen die de zuidpool ont dekte, had hiervoor 70.000 kronen uitgege ven. Ecne inschrijving werd geopend en nu heeft hij reeds zijn geld terug. Te Hamburg heeft men ter besparing van steenkolen de straatverlichting aanzien lijk beperkt. CSiicorei VanTieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. Een automobiel van België komende, reed zaterdag in volle vaart voorbij het douanen- bureel van Malplaquet. De t dbeambten los ten er verscheidene revolverschoten op, doch de auto zette zijne dolle vaart voort. De doua niers van den 'post van Bettrechies, door de schoten verwittigd, legden boomen over den weg. De auto poogde er over heen te rijden, doch zonder er in te gelukken. De twee man nen die er in zaten, sprongen dan van bet rijtuig en vluchtten weg. De auto en 975 kilo tabak, die er mee vervoerd werden, zijn aangeslagen. Alles heeft eene gezamentlijke weerde van 40,000 frank. Zondag morgend werden de belgische tolbedienden door hunne fransche confra ters verwittigd dat een auto, voorzeker mei blauwgoed geladen, in volle vaart langs den Rooden Berg België ingereden was zonder aan het tolbureel stil te houden. Douaniers en gendarmen gingen te Poperinghe overal op zoek en na meer dan een uur vond men sporen van autowielen op den modderachti gen grond in de Pottestraat. Opzoekingen werden langs dien kant ge daan, maar niets werd ontdekt. Een smokkelauto, zoo reusachtig als deze zaterdag door de fransche douaniers geknipt, kwam woensdag avond rond 6 ure in stille vaart uit de richting van Luigne gereden en sloeg den weg in naardeTouquet. Aan de Cuirassier gekomen, maakte het rijtuig als een sprong en in ijzingwekkende vaart' vloog het de grens over. Vooraleer de tolbeambten den tijd hadden op te springen was de automobiel uit het oog verdwenen in de richting van Toerkonje. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, O I» V O I. li E It H. MOTRËDAME, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Stadsnieuws. —Hoefslag.Henri Sacsen, landbouwer en herbergier A 1'Espagne- Westvleteren- kalsiede, kreeg Maardag van zijn muilezel een hoefslag in de zijde die hem erg wondde. Een geneesheer moest bijgeroepen worden om den gekwetste te verzorgen. Verloren. Valère Staessen, die hier een confectie-winkel openhoudt, begeeft zich wekelijks met peerd en kar naar Yper markt. Toen hij daar zaterdag toekwam, bestatigde hij dat een kist kleederen eener beerde van 300 fr. verdwenen was. Een inwoner van Vlamertinghe die de kist gevonden had, bezorgde ze den eigenaar terug. De amerikaansche idool is voor zeker de rffkste en vreeselijk machtigste dei- wereld. Over eenige maanden werd zij in oogenschouw genomen door de Amerikaan sche overheid en alle bladen spraken er met den meesten lof over. Natuurlijk was het maar aan eenige bevoorrechte dat de kans te beurt viel dit schouwspel bij te wonen en nochtans nu kunnen alk-n die willen dit zien. Waar, zult ge zeggen Ehwel, in den Familie-Cinema van Emile Lobeau- D'Hondt, h' den Zondag otn 3 en 71/2 ure en Maandag om 71/2 ure 's avonds. Benevens dat zulleD nog tal andere tafereeien vertoond worden, waaronder een aangrijpend drama de Heldin van Soudan. Proces-verbaal werd Zondag tegen verschillende gasten opgemaakt voor nacht- gerueht, per velo rijden zonder licht en openbare dronkenschap. Hopbond. Al de hopplanters van Poperinghe zijn vriendelijk uitgenoodigd tol de algemeene vergadering van onzen bond, die heden Zondag, 21 Maart, te 4 uren stipt gehouden wordt in de zaal van den Boeren bond (bij H. Catrycke). Op last van het Landbouwiriinisterie zal E. H. De Jaecher, eene openbare voor dracht geven over de verbetering der Bel gische hopsoorten. Er zullen ook land- bouwschriften uitgedeeld, worden, en 8 thermometers uitgelot worden. Daarna uit reiking der premies voor de verbetering der droogasten. De prijsuitreikingen voor. de tentoonstel lingen zal den 14 April plaats hebben in het lokaal West Vlaanderen De hopplanters, die begeeren lid te wor den van den bond, moeten tóór den 1" Juni bunnen naam aangeven aan M. Felix Van- caoyzeele, secretaris. Deze stelt dan die namen voor aan den bestuurraad, die over de aanveerding beslist. EERE-COMMUNIE. Voor gedachtenissen, kerke- boeken, geschenken, wendt U ter drukkerij van ons blad. Nievers zult ge grooteren keus vinden. YPER. correctionneele rechtbank. Capoen Remi, landwerker te Reninghelst, na beleedigingen geuit te hebben tegen de familie Vercruysse, bracht Leon Vercruysse een slag op het voorhoofd toe met een bierglas. Hij wordt veroordeeld tot 1 maand en 26 fr. voor slagen en 10 fr. voor beleedigingen. Ver cruysse Leon en zijn neef Arthur, vervolgd voor slagen door Capoen, zijn vrijgesproken. Ooghe Auguste en Goemaere Cyriile, Iandwerkers te Poperinghe, zijn voor wederzijdsche slagen veroordeeld, de eerste voorwaardelijk tot 15 dagen en 26 fr.de tweede tot 8 dagen en 21 fr. Mervellie Henri, landwerker te Woesten, krijgt 100 fr. voor jachtmlsdrijf, 100 fr. om zijn wapen niet te hebben willen afgeven en 26 fr. voor smaad jegens de gendarmerie. Slitich'. Verdronken bij hel leger. In Stavele was over eenige dagen de mare toegekomen dat een jongeling dezer gemeente, Frederik Plapper, zoon van Flo- rimond, brouwersknecht, 20jaar, kanonnier van tweede klas te Antwerpen, sedert 18" Februari uit zijn regiment verdwenen was. De ouders verkeerden hierover in de grootste onrust. Zaterdag kwam een eerste telegram toe uit Antwerpen, meldend dat men het lijk van den jongeling gevonden had nabij de Siberia-dokken. Aan de ouders werd dit pijnlijk nieuws medegedeeld. Dinsdag bega ven zij zich naar Autwerpen om de begra ving van hunnen ongelukkigen zoon bij te wonen. Men heeft op den drenkeling geen spoor van geweld of wond ontdekt, en men denkt dat de jongeling op Carnaval zondag in het water moetgevallen of geworpen geweest zij n. Flverdiughe. De toestand van Cyriile Lava, die in een gevecht een slag op het ho 'fd kreeg, zooals wij verleden week verhaalden, is nog altijd zeer erg. Hij is nog niet tot bezinning gekomen en nog altijd wordt voor doodelijken afloop gevreesd. I'ollincliove. Kind verdronken. Langs den weg van den Siphon, gelegen ne vens den vaart naar de Fynteele, woont het gezin Emile Vercruysse, in de herberg Het groene veld Het achtjarig zoontje was maandag aan 't spelen langs den vaart met eenen hoepel toen deze opeens den vaart inliep. Het onvoorzichtige kind wilde, zijn speeltuig uit het water halen, maar gleed er ongelukkiglijk in. Dit gebeurde rond 4 ure nanoen. De moeder die alleen tehuis was, haar kindje niet ziende huiswaarts komen, ge- rocht ongerust en met haren vader, aan wie zij hare angstige gevoelens medegedeeld had, ging zij op zoek. Na een kwart uurs ontwaarde de groot vader het lijkje van het kind drijvend op het water. Wat schrikkelijk tooneel voor de onge lukkige moeder die daar nu bij kwam en wanhopig was van verdriet. Vader Vercruysse, die werkend is in den tramdienst en maar 's avonds huiswaarts komt, werd op voorzichtige wijze door een familielid ingelicht van het wreede ongeluk dat. hem trof. Men oordeele over de droefheid der ouders bij het ontzielde lijkje van hun eenig kind. bun eenige verdwenen troost Hevcn'ii-iiiiii-Yzt'r. Een Solo- slim word gespeeld door Hector Blomme in zijne herberg. De medespelers waren Deioz Leon, Neuville Remi en Ridez Hector. Versche gist is alle dagen te verkrij gen bij H. Beun, gehucht Het Fort Oostende. Trouwlustigen. Ten stadhuize werd dezer dagen onder de huwe lijksaankondigingen, deze aangeplakt van zekeren F.D., weduwaar in eerste huwelijk, echtgescheiden iu tweede, en weduwnaar in derde, met vrouwe F.B.. eenmaal echtge- scheiden en eenmaal weduwe! De toeko mende echtgenooten werden vroeger door het huwelijk met elkaar vereenigd. Vervol gens scheidden zij, hertrouwden met een an der, en weduwaar en weduwe geworden zijnde, vereenigen zij zich opnieuw. hort rijk. Honderdjarige overle den. Verleden week zegden wij dat hier eene mis van dankzegging plaats greep ter gelegenheid der 103e verjaring van Virginie Descamp, weduwe van Frederik Rigole. geboren te Sweveghem den 10" December 1810. Dinsdag laatst is de vrouw zachtjes in den Heer ontslapen. Zij was omringd door hare kinderen en veel familieleden. 59 afstammelingen der vrouw zijn in het leven 5 kinderen, 23 kleinkiuderen en 31 achterkleinkinderen. De provincie West-Vlaanderen telt thans nog drie honderdjarigen Te Reninghe, nabij Ieperen zal vrouw Aurelie Dewaticker weduwe Carli, weldra haar 104ejaar bereiken. Te Tiegem, nabij Anseghem, zal de hout hakker Jan Coucke weldra zijn 102e verja ring vieren. Te Thourout zal vrouw Anna Da Paepe, weduwe van den heer Jan Van de Casteele op 26 dezer maand 101 jaar oud zijn. Te Marckeghem is de 98-jarige Pieter De mon, de oudste inwoner der gemeente, die bij zijnen schoonzoon Konstant Van Daele, landbouwer, inwoont, overleden. De ge meente Marckeghem maakte reeds toebe reidselen om zijn honderdjarig feest te vie ren. In de Panne zal een schuilhaven ge maakt worden voor visscherssloepen. Te Kortrijk werd de leurder Philibert Renier door zijn gespan doodgereden de man was 33 jaar oud. Te Herffelinghen werd een herbergier doodgeschoten in zijne herberg gevonden. De vrouw, 20 jaar jonger dan de man, en haar minnaar schijnen de daders te zijn en zitten opgesloten. Dinsdag heeft te Antwerpen de eerste groote veiling van koper uit Kantaga plaats gehad. Te Tubbeke in een gevecht gerachten een vijftigtal werkleiden handgemeen. Toen de geiidamerie de vechters had uiteengedre ven waren er twaalf erg gekwetsten, waar van eene stierf. Te Moorseele werd donderdag een huis in vuur gestoken door den bliksem. Zondag namiddag heeft M. de baron Ruzette, gouverneur van West-Vlaanderen. zijn aangekondigde afscheidsfeest maal ge geven aan de bestendige afvaardigingen en zijn pensoneel van het provinciaal bestuur. Allen van den hoog.sten ambtenaar tot den minste bediende was er aan tegenwoordig. Men verzekert, dat de heer baron Ru- zette zal opgevolgd worden in zijne hoeda nigheid van gouverneur van West-Vlaan- deren door den heer Janssens de Bisthoven, gewezen prokureur des kor.ings te Brugge thans advokaat-generaal bij het Beroepshof van Gent. Van 1 Juni af zullen bloktreinen loo- pen tusschen Brussel en Oostende, die den afstand van 112 kilometer zullen afleggen op zoowat anderhalf uur. De ontvangers der Staatsspoorwegen voor het reizigers- en koopwat envervoer hebben in de twee eerste maanden van dii jaar 2,788,000 fr. meer opgebracht dan ii Januari en Februari 1911. Men maakt zich in Antwerpen gereed om do Conseience-week4 tot 8 Augustus- met veel luister te vieren. In België krijgen wij nu ook trusts Wij doen do Amerikanen na. De eerste trust is gevormd hij telt elf stekskec- fabrikanten. Door trust verstaat men de aaneensluiting van ondernemers in hetzelve bedrijf en waarvan de leden het handelsar tikel niet mogen beneden den vastgesteldeu prijs verkoopen. Nu zal de prijs der slekjes opslaan. In een huisgezin te Tiegem heeft men een vader en een zoon, die beiden het ouder domspensioen van 65 fr. trekken. Do zoon is reeds lang den vereischten ouderdom voor bij en de vader telt 102 jaar. De kronijk van Edtnond Picard in de Chrovique is deze week gewijd aan de tweetaligheid in België en in Zwitserland en aan de ramp, die de verdrukking vat het Vlaamsch» voor ons land zou veroorzaakt hebben, ware niet, tot het heil van het vaderland zoo redeneert Picard 'de Vlaumsche Beweging geboren. SPORT. Football. Te Poperinghe. Heden Zondag, om 2 ure, op het terrein van den Kouier, alge meen entrainement waartoe ai de speler;- dringend verzocht worden le komen. Uitslagen van Zondag laatst. ei..rste afoeeling F. C. Brugeois 1 - R C Gent 1. Union St-Gilloise 7 - C. S. Brugeois 2. Beerschot A. C. 1 - Daring C. B. 4. R. C. Mechelen 1 - Excelsior S. C. 3. Racing C. B. 4 - Leopold C. B. 0. Standard C. L. 5 - Antwerp F. C. 1. tweede afdeet.ing F. C. Rousselaere 4-Germinal F. C. 1. F. C. Ronse 1 - S. V. Itousseiare 1. Wieli'ijden. De zesdagenkoers van Brussel, liep Zondag avond ten 10 1/2 ure ti n einde, en gaf den volgenden uitslag. 1. ROOT-HILL, (amerikanen), welke 3651 km. 250 m. aflegden; 2. Van Houwaert - Arth. Vanderstuyft, (3/4 lengten achter de eersten) 3. Drobach-Collins, (amerikanen) met eene ronde achterstel 4. Gebroeders Sutter, (zwitsers), 1 1/2 lengte achter de vorigen 5. Vertinden - Vunde Velde, 4 ronden achter de eersten); 6. Sales J. - Fr. Verstraeten, (9 ronden achter de eersten Root en Vanderstuyft betwistten de laat ste ronden. Den Zaterdag hadden de Ameri kanen alle eerlijke en andere middels ge bruikt om hunne ronde achterstel in te winnen, en zij waren er ook in gelukt. Onder geldelijk opzicht leverde de zesda genkoers de beste uitslagen. Van Houwaert daagde seffens Root uit om den Woensdag eene uurkoers te betwisten. Root durfde het niet aangaan maar Moran. een ander amerikaan, aan veerdde. De koers werd gereden met gang making van velos en Van Houwaert won met 3/4 van eene ronde. Vliegen. De luchtvlieger Tabuteau klopte deze week al de vorige records met op zijne een- dekker 250 kim. in 2 ure 7 m. 5 s. of te leg gen. Verongelukt. Vrijdag zijn twee vlie gers doodgevallenDe vlieger Witte in Duitschlancl en de italiaansche officier Bertaletti te Milanen. Hollandsche en fransche grenzen, langs- waar het toegelaten is dergelijke dieren in te voeren. In Abeele zijn er vrijdag der verle den we^k meer dan 400 hoornbeesten toe- ekomen. Nog nooit waren zooveel goede leesten mede ais dezer keer. Wafe Isa la minute.Een halven li ter melk nemen of beter nog dikken room On der voortdurend flink kloppen roert ge daar /es eierdoeiers dooreen, 300 grammen beste bloem, twee a drie eetlepels suiker, twee a drie eetlepels rhnm en ten slotte het stijf ge klopte eiwit der 6 eieren. Het deeg niet la ten staan doch terstond licht bruin bakken n met boter bestreken wafelijzers. De wafels worden aanstonds op een verwarmden scho tel rondgediend. Ho cclitsclieiilingen in België. - l)e statistiek der echtscheidingen uitge- proken in 1910 komt te verschijnen. E/' waren er 1089, per provintie volgenderwijze verdeeld Antwerpen 76 Brabant 473 Oostvlaarderen 90Westvlaanderen 17 Henegouwen 210; Luik 189; Limburg 1 Luxemburg 55; Namen 28. Tlicobroiiia, krachtherstellend, ver sterkend en lichaamvernieuwend genees- midd I, uiterst geprezen tegen 1. Flauwte van het bloed, krachteloosheid, bleeke kleu ren, moeilijke maandstonden. 2. Chronisch rhumatisme, vlerecijn hoofdpijn, zenuwkoorisen, influenza, hart ziekten. 3. Slechte spijsvertering, braken, gal. 4. Verlamming, krachteloosheid en bevan genheid bij oude lieden, alsook bij diegenen "ie uit eene zware ziekte opstaan. 5. Neurasthenie, namelijk de geestesver lamming, ontstaan len gevolge van overar- bsid met het hoef 1, verdriet, enz. 6. Al de gevolgen van misbruik van drank. Al degenen die weer kloek en moedig wil len worden, hoe afgemat, hoe tendent, hoe verflauwd zij ook wezen, zullen gered wor den door de Theobroma. Verheugen wij ons over die merkwaardi ge uitvinding der Hygea, en zoo wij iemand kennen die ziekelijk is, afgemat, krachte loos, einde rand. wanhoopig soms op zijne beternis, in droofHStl ligt gedompeld, wij zen wij hem op het lichaarffivernieuwend geneesmiddel Theobroma Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. N0TREDAME aootheek A. KES TELYN te Yperen apotheek LIBOTTE. Zie op Bijvoegsel Burgerstanden en Uitslag van Raadselprijsk. Ylaamseli In liet leger. Het Al gemeen Nederhindsch Verbond heeft aan al de colonels, commandanten van regements- scholen en andere militaire onderwijsge stichten, commandanten van gendarmerie- groepen, Divisie-Intendanten, enz. van het Belgisch Legers, een verzoek gezonden op dat voorlaan 1) de dagorders die in de ka zernen uitgehangen worden in de twee ta len zouden verschijnen 2) dat alle momde- linge of geschreven mededeelingen aan de soldaten insgelijks iu de twee talen zouden gedaan worden. 't Zal maar recht zijn dat men de Vlamin gen in de karzerne op de zelfde wijze beltan- dele en onderrichte als de Walen De Steilte. Donderdag is de Lente hegunnen met een grillig en tamelijk koud weder. Het is te hopen, dat zij ons weldra eenige schoone dagen zal aanbrengen met hertverkwikkenden zonneschijn. De maand Maart, alhoewel zij ons reeds menigen aan- genamen dag bezorgde, is er ons nog ver- schillige schuldig. Wij kunnen den regen nu voor een tijdje missen. Vlamingen in «len vreemde.De Vlaamsche toondichter en voordrachtgever Ëmiel Hullebroeck, zal met Paschen eene rondreis door Itatië maken en er zijne liede ren voordragen. Te Rome treedt hij op in den Vlaamschen studiekring/. Ruusbroeck en veder, op uitnoodiging van Dr G. Brom, in verschillende Nederlandscheen Vlaamsche vereenigingen. Fon goinkliiggo gebeurtenis, Woensdag namiddag Is in het hotel van prins Napoleon, Louizalei, te Brussel, eene prinses geboren. Hare Keizerlijke Hoogheid prinses Napoleon (Clementine van België) heeft bet leven aan eene dochter geschonken. Moeder en kind zijn welvaren. Men heeft de nieuwe prinses Marie-Clotilde geheeten, als herinnering aan de moeder vari prins Napoleon. Het nieuw prinsesje is het achterkSein- nichtje van keizer Napoleon 1 en hetachter- kleindochterje van koning Louis-Philiphet is dus eene afstammelinge van de twee vorsten huizen die in de verleden eeuw in Frankrijk geregeerd hebben. k>«» laatste ou«lst rijder van I 830. Onze lezers zullen zich herinneren dat onlangs nog in Frankrijk een oudstrijder van 1830 ontdekt werd, Jan-Philip Laval- lée, die werkelijk de laatst overlevende van de stichters onzer onafhankelijkheid zou zijn. Do minister van binnenlandsche zaken, M. Berryer, heeft er een onderzoek doen over instellen, en daar alles in orde is, heeft hij aan M. Lavallée het pensioen der oud strijders van 1830 doen verleenen. Invoer van Hiimlvee. Te reke nen van 1 April 1912, is de invoer toegela ten van slachtrundvee uit Holland en Frank rijk ter bestemming van de slachthuizen van Moeskroen en Bergen. De invoer zal mogen gebeuren, langs ai de tolkantoren van de Niet. de vervulling onzer wensclten, maar die onzer plichten maakt ons tevreden. Als een man trouwt verliest hij de helft van zijn rechten en krijgt dubbele plichten Een genie is meestendeels iemand, die al les kan, behalve zijn kost verdienen. Dn mensch heeft niet veel noodig om ge lukkig te zijn maar als hij dat beetj» heeft wil hij meer hebben, en dat maakt hem on gelukkig. Ondervraag de geschiedenis van alle tij den gij zult vernemen dat dweepzucht dronkenschap of ongodsdienstigheid de lijst der misdadigers samenstellen. Er is tijd noodig om orde te hebben, doch er is ook orde noodig om tijd te hebben. Boerke, zei de ingenieur, tegen Sissen, ge weet dat er hier gaat 'nen tram komen Ja, zei Sissen Is dees hof uw eigendom Ja. zei Sissen. Hewel, dan zal de tram dweers door uwe schuur moeten komen Da's heel wel, zei Sissen, maar hij m--et maar zien dat hij 's avonds voor den achten binnen is. Ik ga om half negen sla pen en 'k en doe mijn schuur voor niemand meer open. BIDDAGEN DER WEEK. Dinsdag te Poperinghe in 't klooster der Zusters Penitenten Vrijdag te Wytschaete. Brussel, 20 Maart. Markt kalm voor beschikbare waar, met langzamen afslag: Aalst 197-200 fr.Pope ringhe 182-185 fr. Voor nieuwe groeite is de markt standhoudend: Aalst en Poperinghe 115-120 fr. Antwerpen, 21 Maart. Aalst, beschikbare waar 200 fr., aanstaande oogst 120 fr.Poperinghe, besch.k- bare waar 185 fr., aanstaande oogst 117fr. Poperinghe, 22 Maart. Markt zwak voor hop van 1911, m ts 180-185 fr., doch prijshoudend voor nieuwe groeite van 1912, mits 115-120 fr. De hop schijnt overal goed overwinterd te hebben. Het slecht weder laat niet meer toe het eerste labeur in de hommelhoven te doen. Cliic<»i'«'i Van Tieghem - Dupont is zeer spaarzaam in 'l gebruik. Par jugement en date du 22 Mars 1912, le Tribunal de première Instance d'Ypres, iégeant oonsulairement, a homologué l< c tncordat préventif de la faillite obtrnu par le sieur Angustin Dewancker, i égociant a Poperinghe. I e Juge-Commissaire lleclor Veys. Sta«l Fuik. Leening van 5o miljoen frank (1905 416 Trekking. 15 Maart 1912. S 15175 n. 17 uitkeerbaar met fr. 10 000 S 3826 n. 14 500 S. 4131 n. 8 250 S. 13841 n. 13s. 15503 n. 9 200 S. 442 n. 6s. 3826 n. 4 150 S<a«l Itruiscl. Leening van 422.500.000 frank. (igo5.) Trekking van 15 Maart 1912. S. 79735 n. 5 uitkeerbaar met fr. 25.001) S. 65560 n. 9 1.000 S. 120306 1). 24 - 500 S. 123720 n. 23: s. 126147 11, 23 500 l*ri«*s<erlijkc brnociniii^en. BISDOM BRUGGE. Mgr de Bisschop heeft be noemd Onderpastor te Merckem, E. H. Jawyns, on derpastor te Eerneghem onderpastor te Eerneghem, E. H. Lagae, onderpastor te Merckem. TOONEELCONGRES. Het wordt voor de katholieke en onpar tijdige tooneelk:ingen hoog tijd te beslisson door hoeveel afgevaardigden zij willen ver tegenwoordigd zijn op het Tooneelcongres 2e" Paaschdag, a s. te Brussel ook hun le den aan dit congres te herinneren, zoodal deze mekaar kunnen verstaan voor de geza menlijke reis. De 2de Paaschdag is een dag dat iedereen weg kan. naar Brussel is 't een gemakkelijke reis, ook de voorwaarden van het lidmaat schap zijn zoo laag mogelijk gesteld. Irt iedere tooneelvereeniging zou zich een persoon moeten belasten metde propaganda: naam en adres der toetreders opschrijven, 1 fr. voor de congreskaarten ontvangen en die lijst met het ingezamelde bedrag (per postmandaat) zenden aan M. Scbiliebeeckx, Gentschen steenweg, 326, Brussel, die zor gen zal dat aan de opgegeven adressen de beslelde kaarten dadelijk geworden. Aan meer dan 300 verschillende kringen werden reeds congreskaarten gezonden. Wie nog niet in regel is, mag niet meer uitstel len. De schikkingen voor het congres staan op de ledenkaart. Het lste Katholiek Nederlansch Tooneel congres moet een triomf zijn Ten prijze van een frank kan men bekomen bij den uitgever J. Houdmont-Carbonez te Brugge, een zeer nuttig boekje van 126 bladzijden, getiteld, DE GE MEENTEWET, kortbondig uitgelegd in vragen en antwoorden, ten dienste der heeren Burgemeesters, Schepenen, Gemeenteraadsleden, Sekretarissen, Ont vangers, enz. door den heer Jer. Noterdaeme, advo- kaat, bestuurder in het Provinciaal bestuur van West- Vlaanderen. Dit handboekje bevat geene moeilijke, ingewikkelde vraagstukken, maar het werd hoofdza kelijk geschreven met het doel een gids ter beschik king te stellen van de heeren Burgemeesters, Schepe nen en Raadsleden der gemeenten van vlaamsch België, opdat zij zich zouden kunnen bekwamen om met meerdere bevoegdheid hun ambt waar te nemen. Het zal ook nuttig zijn voor de heeren Sekretarissen en Ontvangers en voor alwie belang stelt in de ge meentezaken of door zijnen stand in de maatschappij endoor zijne betrekkingen in de gelegenheid verkeeren aan anderen raad of inlichtingen te moeten geven. Reeds werden 2000 exemplaren van dit zoo nuttig werkje verkocht, wat een bewijs daarstelt van zijn grooten bijval. Het Mt-liijut dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei - der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépöt bij Delhaizegebr. Moncarey-Sansen. UEfWEH GK EU MISSEN 1 I11 <l«'ii Ihipejtilai, bij Henri Saesen, Westvieteren-kalsiede 2 Bn M Ihiurent, bij M. Bonduweel Beddeleem, Gr. Markt, it In «l«'ii U atmiiiilen, bij Evarist Houvenaghel. Veurnestraat 4 ln 't rootle liriilit, bij Polydor Douche, Abeele-kalsiede 5 In de lioniktraat, bij Emile Decorte, Koms'raaf 6 In «le nieiitve Folie. bij Francois Verwai r.le, Casselstraat In «len leegen Dooi-n, bij Jules Legrand, Pottestraat 8 in ltiirgei*8«keizijn, bij Alphonse Vanoverbeke, Gasthuisstr O In «len W erf, bij Henri Pinceel, VVerfstraat 10 A In Cour «Iu Hoi, bij René Devos, Boescheepstraal 11 Au Casino, bij de Wed. Tidrick, Groote Markt Combat met de Vloerbol, om 7 ure stipt 12 In l%azar«>(ii, bij Emile Dewachter, Trommelaarstraat Schoon Schaap te verhollen, IJ8 Sn «len Stcrlioek, bij Emile Gouwy, Bruggestraat Op Zondag 31 Maart, Palmen-Zondag Groot Schaaplam te verhollen, 14 Sn liet Aapje, bij Charles Maddelein, CROMBEKE De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht. HANENKAMP. Westoutre Op Zondag 7 April 1912, ter herberg Het Geitenkot bij Jerotne Caron. 5 fr. voor 12 fr. 2 fr. voor 5 fr. GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag 21 April, ter herberg De Hooge Zaag, bij Dés. Wylleman. BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, iureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voitoren, Linoleums (Engelsehe en andere), Toiles-Oirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. I Jzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen, Herberggerief Tafels, Stoelen. Tongen. Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. Sloors en Gordijnen POPERINGHE. Huis Gesticht in i836. Het, bekend kantenkoopsters-huis Vrouw Vanhoenacker, Bruggestraat, (bij de Statie) Poperinghe, iaat aan zijne talrijke geliefde kautenwerkslers van Poperinghe en al de om liggende gemeenten weten, dat het voor het gemak van zijne werksters, eenen koop- hureel geopend heeft,, in het begin van de VLAMINGSTRAAT, nevens Den Hert in de stnjkerij van Pieter Vandromme. Deze die begeeren voort in het huis te komen in de Bruggestraat zullen toch altijd gediend en wel gekomen zijn. Verhoopend dat het U allen zeer aange naam zal wezen, groet ik U met achtin Men vraagt Smidsknecht wordt gevraagd bij Achille Clays, smid te Beveren-bij-Rousbrugg Onnoodig zich aan te bieden zonder be kwaamheid. Goed loon, Goede kleermakers en halve gasten voor broeks en gilets te maken nij Gaston Wylleman, Bruggestraat, 18, Poperinghe. Men vraagt timmermansgasten bij Leeu- werek. Halven kleermakersgast, wel kunnen broek en gilet maken, is terstónd gevraagd bij J. Yperman-Recour, Noordstraat, 41, Pop. Smidsknecht, kunnende beslagen, wordt gevraagd bij den smid te Berthen bij Boeschepe, Frankrijk. lAleermakersgast, minstens 3 jaar op stiel, I\ wordt gevraagd bij Arthur Verbeke, West-Nieuwkerke. Kost en inwoon standvastig werk. Men vraagt bij Ildephonse Vandecasteele, schoenen fabrikant te Bergen (noord), goede schoenmakersknechten voor mans- en vrouwwerk, alsooa eenen goeden en vlug gen vermaker, goed loon, werk 's winters en's zomers. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel niet goed kent, alsook als men geen goed gedrag heeft. Terstond te pachten Herberg met hof en stallingen te jiachten, aan J. Deschilder, brouwer te Stavele. Te Itoop Bij Cyriile Soenen, bij de Coppernolle, Pt - peringhe, 100 roode Larixen van 70 tot 90 ctn. dikte en 10 tot 12 m. lengte en 300 eiken Stakietstaken. rAfj Hoppezogers te koop. Inlichtingen tei ÜUU bureele dezer. Te verkrijgen hij Charles Vandoolaeghe, Vogel hoek, Poperinghe, alle slag van Beetraapzaad. Door verandering van woonst, uit ter haud te knopen, een goed en gerie'ig Huis, Kunnende dienen voor allen handel, in de Rekhofstraat. Voor alle inlichtingen zich u begeven bij den verkODper H. Deraedt-Wulle man. Uit ter hand te koop. bij Georges Carton, steenweg van Watou, 2000 geruste hoppeperssen, van 9 meters lengte, aan zeer genadige prijzen. Rijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. Uit ter hand te knopen, een schoon cn ge- rieflijk Woonhuis met, schuur, stallingen en ririe-eti-vijfug aren negen-en-zeventig centiaren ond -r bebouwde grond, hoving en zaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat in stad dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86, bij den verkooper. Y«>rko<>|» run Rauwe en gebrande Koffies, zuiver van alle nideelige stoffen. Alle slag van Suikers en Siropen. Echte amerikaansche Petrool. Beste zuivere Olijfolie, Wijn- en Graanazijn. Mostaard- en Peper maalderij. Kaas en gedroogde Fruiten. Bloem, Rijst, Maïs en Lijnmeel. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Specereijn en vele andere artikelen. Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken. Champagne Mumai, Moet et ('handen, Mercier, Delbeck en Cie. overal bekend voor 't beste, w»nt de dokters HFiYTGf F YF in ^en minuut en erkennen dat de "Ll« vmiijal t00r jitp ,je on. verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De l5KIVTO i F'.IN"I'2 behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zwevingenOpge past voor 't bedrog. Eisch een DÈNTO- GENE, het (lcschje tr. 1 .'~2Cï, in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monte yne te Poperinghe en MLibotte V Ypcr aankomst van een Transport van llongaarNclic ('olis, groote en kleine, BISSEGHEM, bij Kortrijk. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te inakf-n dat ik uit hoofde van vertrek, aan prijs van factuur zal uitverkoo- pen. Ik verhoop dat iedereen uit eigen pro fijt mij zal indachtig zijn en bij mij zijne aankoopen zal doen van mans-en vrouwstof- fen, alle artikels van katoenen, alsook bon netterie en mercerie. Elkeen zal ter trouw besteld worden. Komt zien en oordeeltniemand is ver plicht te koopen. gezegd Louis de Garde, Valkestraat, 28. POPERINGHE, nevens het Contributie-kantoor Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hojtende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze beste groetenissen aan. dochter van Jules Doschodt, Boeschepestraat, 50, Poperinghe. Beurs van Brussel, 21 Maart. Belg. 3 p. c. i s. 865oBrussel-Zeeh. 71 3p.c.2s. 865oElsene 1908 2 Vi p- c. 71 46Mechelen i885 835o Annuit. 4 Vi 111 iuo5 1891 835o 3 p. c.1897 Gem.kred.4Vj 109—Gent 1806 71 5o 3p.c. 802.5Luik 1853 3 p. c.'öi 12: 121 5o Luik 1897 712? 3 p c.'68 10425Luik 1900 Buurtsp. 3p.c.Oostende '98 yo5o Andcrl. 1907Schaarb.18 Antwerp. 1887 8888 25 Schaarb.181 Antwerp. 1903 80 5o 80— V'erviersi8' Brussel 1902 9450Doornik 1874 5oy5 Brussel iqo5 79 5oCongoleening 82 7»- 7°r io3 5oi 7' o3 20 Poperinghe, markt van den 22 Maart. Tarwe, 100 kil. 20,50-Rogge 16,25 - Haver 18,00 - Aardappelen, 100 k. 8,50- Boter de dl. 3,35 a 0,0), Eieren de 25, 2,05 a 0,00. Yper, 16 Maart. Tarwe 19,75 a 20.50 rogge 17,25 a 17 50 haver 20,00 a 21.00 aardappelen 7,00 a 7,50; boter 3,60 a 3,80 deren 2,00 a 2 15 Kortrijk, 18 Maart. Witte tarwe 20,00 a 20,50 roode tarwe 19,00 a 19 50 rogge 18 50 a 19,00 haver 22,50 a 23,00; peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboonen 25,00 a 00,00; witte aardappelen 8.00 a 8 50 boter 3,40 a 3,60 eieren 2,00 a 2 10 koolzaadolie 68,00 lijnzaadolie 81,25; koolzaad 30.25lijnzaad 41,00; KOólzaadkoeken 14 a 15 lijnzaad koeken 25 a 20,00 sodanitraat 26,80 ainmoniak- iulfaat 36,25 a 00,00 Veemarkt59 ossen, 0,91 a 1.07; 119 veerzen 0,92 a 1,09; 179 koeien 0,87 a 1,06 42 stieren, 0,86 a 1,05. Rousselaere, 19 Maart.Tarwe 20,25 a 20.75; id. roode 19,00 a 19,50; rogge 17,50 i 18 00 haver 20,00 a 21,00; bootten 21,50 t 22,50aardappelen 7,50 a 8,00; boter 1,70 a 4,00; eieren 2,10 a 2,20kool/aad- >lie 67,50lijnolie 81,00; oude suikerij hoo ien 25 50 a 26,00; id gele 18,50 a 18,75. Anderlecht, 19 Maart.Verkensmnrkt. Te koop 2945 prijs per kilo 1.02 a 1,10. Brussel, 19 Maart. Verkensmarkt Te koop: 340; prijs per kilo op voet, 1,10a 1,20.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2