SPUITEN DER HOP BlIITENliAUDSCH JlIEUfflS. NIEUWS UIT BELGIE. U ERRERGE E R MISSEN NUGHT ien begeert te koopen M Spuitmachinen Genezing zonder operatie YPER, jSï9 Hotel des Bpasseurs. Korte Overwegingen. Kiezing van den Provincieraad Kanton Poperinghe. Te Yper. Aan de Visschers. Erwas 25,000 fr.te verdienen Pensioen van 65 frank. Zaterdag avond. t POTH E EK - D ROGERIJ A. KESTELIJN, rasthuisstraat, 3o, POPERINGHE. Wetensweerdigheden, Op Zondag 2 Juni, EERSTEN TAP, Feesten en Vermakelijkheden. BURGERSTANDEN VAN HOPPE. 't Eenigste produkt in Engeland gebruikt. Adres CAMILLE BARBIER, MARKTPRIJZEN Men trekt geene tanden meer! Heeren Landbouwers, W° J. Beiieyt - Adriaen, voor Hoppe, Aardappelen, Hoveniers,enz ïierichlen. De öÊBMÊRsIIrOEN, Charles Halfmaerten Corselis, Belangrijk Bericht AAN DE LANDBOUWERS. Nog een bewijs dat de liberalen en socialisten tegen den godsdienst niet zijn. Woensdag avond had te Brussel eene groote katholieke mee ting plaats in de zaal Patria De meeting lukte opperbest, doch een aantal schoelies stonden voor de ingangsdeur en zongen gedurig de Internationale de Carma gnole en Le Christ k la voirie, La Vierge a l'écurie, Et le Saint Père au diable Au son du canon Wat wilt zeggen Christus op den vuilhoop, O. L. Vrouw in het stal En de H. Vader naar den duivel! Bij 't gebulder van 't kanon. Dat bewijst hoe zeer de liberalen alle ge dachten eerbiedigen. In 't naar huis gaan na de Meeting werd M. Colfs, volksvertegenwoordiger van Brussel ontmoet door een bende apachen welke de liberalen te Brussel altijd met hen h bben. Twee der apachen die den wakkeren en verdienstelijken volksvertegenwoordiger herkenden, riepenDaar is Colfs, wij gaan hem doodslaan en gansch de bende storm de schreeuwend, smadend, de laagste bele digingen brakend, met kneukelijzers aan de vuist, en opgeheven knuppels, naar den weerloozen man toe. M. Colfs werd eerst tegen den boordsteen van het gaanpad, aan 't Sint Aloysiuskollegie, geworpen, vervol gens met stok- en vuistslagen overladen, wreedaardig op den buik hielstampen toege bracht en dan opgetild en met het hoofd tegen een gazpaal geslagen. De man werd door vrienden verlost en bloedend opgenomen. In een automobiel werd hij naar huis gevoerd en donderdag was zijn toestand nog geheel erg. De liberalen zullen daarmede niet veel winnen te Brussel, want een heer die dit tooneel had bijgewoond zegde Men heeft wel gelijk het te zeggen Indien al de anti- clericalen geene apachen zijn, dan toch zijn al de apachen anti-clericalen Dat geeft ons eene voorsmaak van wat het zou zijn, moesten zulke mannen meester geraken. Is het waar of niet Hoeveel vrijdenkers zijn op hun-sterfbed tot hunne katholieke gevoelens teruggeko men, hebben vergiffenis gevraagd over hun ne dwaling DUIZENDEN. Hoeveel katholieken zijn op hun sterfbed godloochenaars geworden, en hebben be treurd als katholieken geleefd te hebben Geen enkele. Een frank daags Wilt gij uwen frank daags pensioen stemt voor de katholieke kandidaten die overal de plechtige belofte afgelegd hebben dat die frank daags zal gegeven worden. 't Vergunningsrecht 't Wordt afgeschaft 't Is 't groot nieuws dat onze katholieke kandidaten vernomen hebben uit den mond van de ministers en dat zij mededeelen aan 't volk, aan de herbergiers in 't bijzonder. Zaterdag morgen 25 dezer, moesten de lijsten der kandidaten voor den Provincialen Raad neergelegd worden in het Vredege recht. Te Poperinghe werd slechts eene lijst ingediend deze met de kandidatuur van M Hector Lebbe, katholiek, die dus seffens als provincieraadslid werd uitgeroepen. Om deze stemming te begroeten, werd dinsdag avond door het stadsmuziek aan M. Hector Lebbe, eene serenade gebracht In de buurt waren alle huizen bevlagd 't geen voldoende bewijst dat iedereen over dezen uitslag geheel tevreden was. M. Lebbe, onthaalde de muziekanten op menig glaasje lekkeren wijn en 's avonds bood hij hen een smakelijk avondmaal aan in den Katholieken Kring. Na de gelukwenschen van den heer Burg meester ontvangen te hebben, bedankte M. Lebbe in welgepaste woorden en beloofde altijd ten dienste van eenieder gereed te zijn. Luidruchtig handgeklap begroette de aanspraken en tot laat in den avond heersch- te bij de welgezinde muziekanten de gewone gezelligheid en vriendelijkheid. De Poperinghenaar biedt M. Hector Lebbe, katholiek provincieraadslid, ook zijne welgemeende groeten aan Ziehier de ingediende lijsten Eerste kanton. 1. Katholieken D'Hu- vettere Constant, notaris te Yper; Iweins- d'Eeckhoutte Henri, eigenaar te Yper. 2. Katholieken Vermeulen Benoni, land bouwer te Sint Jan.3. LiberaalVermeu len René; rentenier te Yper. Tweede kanton, 1. Katholieken Bie buyck Albert, advokaat te YperjdeThi- bault de Boesinghe, burgemeester te Boe singhe; Vanneste Florimond, burgemeester te Woesten.2 Liberaal Decoene Geor ges, handelaar te Yper. Ter gelegenheid der aanstaande opening van den Vischtijd en de Inhuldiging van den nieuwen Vischvijver die zal plaats hebben door de Visschersmaatschappij S' Pieter op Zondag 9 Juni aanstaande, vinden wij het nuttig aan de heeren liefhebbers-Visschers eenige der bijzonderste artikels mede te dee- len der wel betreffende de riviervisch vangst toepasselijk op den stedelijken Vischvijver. Het is uitsluitelijk verboden te visschen in den stedelijken vischvijver, anders dan met de handlijn. Alwie begeert te -visschen moet voorzien zijn van een regelmatig visch- verlof van 2 franken om alle dagen te visschen met de handlijn ofwel van I frank, om te visschen de Zondagen en wettelijke feestdagen. (ln Januari, 2ePaasch- dag, O. Heer Hemelvaart, 2e Sinxendag, 21 Juli, O. L. V. Hemelvaart, Allerheiligen, Kerstdag De kinders beneden de 16 jaar, die vis schen vergezeld van huunen vader, van hun ne moeder of van hunnen voogd, voorzien van het noodige vischverlof zijn enkel op Zondagen en wettelijke feestdagen van het verlof vrijgesteld. Artikel 2, Wet van 5 Juli 1899. Alwie zal visschen, 't zij in stroomen, ri vieren of bevaarbare of vlótbare kanalen, 't zij in beken of waierloopen hoegenaamd, zonder de toelating van hem, wien het visch- recht toebehoort, zal veroordeeld worden tot eene boete van ten minste 26 fr. en ten hoogste 100 fr. en tot verbeurte der viscb- tuicen, onverminderd de teruggave en de schade en interesten. Art. 7, Wet van 19 Januari 1883. Alwie zal visschen gedurende den besloten tijd op welke wijze het ook zij, zal gestraft worden met eene boete van 26 fr. tot 100 fr. en de verbeurte der vischtuigen. Nochtans mag men visschen met de handlijn en zon der dat men het schepnetje gebruike op Zon dagen en wettelijke feestdagen. Art. 5, Wet van 5 Juli 1899. Alwie in waters zelfstandigheden zal ge worpen hebben van aard om de visch te be dwelmen of te vernielen, en met het doel een dezer uitslagen te bekomen, zal gestraft worden met eene boete van 26 tot 300 frank en met eene gevangzitling van acht dagen tot drie maanden, onverminderd de schade en interesten desgevallende. Art 8, Wet van 19 Januari 1883. Zij die een der verboden middelen of visch- tuigen zullen gebruiken, of verboden visch- toestellen zullen plaatsen, het is gelijk wan neer, zullen gestraft worden met eene boete van 26 tot 100 franken en de verbeurte der vischtuigen. De boete zal verdubbeld worden indien het misdrijf heeft plaats gehad in den rijtijd. De visch toestellen zullen vernietigd worden. Ait 13, Wet van 19 Januari 1883. Zij, die bevonden worden dragers te zijn van verboden stelsel in de nabijheid van den waterloop en waar het gedacht van er zich van te bedienen niet twijfelachtig kan zijn, worden gestraft met eene boete van 5 tot 20 fr. en de verbeurte der vischgereed schappen en tuigen. Art. 14, Wet van 19 Januari 1883. In al de gevallen, waar de wet de ver beurte der neiten, tuigen of ander vischge- reedschappen uitspreekt, zijn de overtreders gehouden ze aan de agenten der overheid te overhandigen op den eersten eisch. In geval van weigering, zullen zij eene boete beloopen van 50 franken. Art. 18, Wet van 19 Januari 1883. Vervolg en einde aanstaande week. In» het gelooflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen voor alwie kon uitleggen hoe de nieuwe schoolwet 20 millioen frank in de kas der scholen zou brengen. Een liberaal had hetaanveerd M. Cnudde, secretaris van den liberalen gemeente-onder wijzer bond 1 Die kerel ging al de klerikalen in eens verpletteren. Nu komt hij zich in te trekken! Hij kan het niet bewijzen, zegt hij 1 1 1 De personen geboren in 1846, 184? en 1848 zullen nu ook het pensioen trek ken van 65 frank. De toekomende week zal eenieder van die personen eene schriftelijke uitnooüi- ging ontvangen voor eene vergadering, die zal gehouden worden op den Kouter door de lijfrentmaatschappij De Voorzienigheid de schrijver, Léon Thieren. de schatbewaarder, Em. De Keirsgieter. de voorzitter, Heotor Lebbe. BravoDank aan Gouvernement. het Katholiek Vrouwken lief, hier zijn de schijven, Twintig franken wel geteld Zeker, nu zult gij niet kijven, Geen cent ontbreekt aan 't geld 1 Ach, man lief, wat kan het baten, 'k Ben zoo ziek, zoo flauw, zoo zwak d' Aarde zal ik ras verlaten, Hier... ligt... op mijn hart een pak. Vrouwken lief, ge zult genezen En gelukkig wezen, ja 1 't Staat in De Poperinghenaar te lezen 't Middel heet TIIEOBROMA. Het verkloekt de zwakste lieden Geeft de flauwsten nieuwe macht, U zal het gezondheid bieden, Frissche kleuren, bloed en kracht. En de man ging 't middel halen En het vrouwken werd gezond En haar oog schoot liefdestralen, Rozen kleurden haren mond. Later, in hun oude dagen Zullen zij, getroost, verheugd, Nog van THEOBROMA gewagen, Dat hun leed herschiep in vreugd. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger; H. NOTREDAME apotheek A. KES TELYN te Yperen apotheek LIBOTTE. De sultan van Turkije heeft bevolen al de Italianen die zich in zijn land bevinden over de grens te zetten, doch, hij heeft een brief doen schrijven naar Z. H. de Paus om hem te verwittigen dat al de Italiaansche paters of zusters mogen blijven. Het onderzoek over de ramp van de Titanic besluit dat niets op het schip in orde was om in geval van ramp de reizigers hulp te bieden. De Amerikaansche docter Macaura, van wie men zooveel sprak eveneens van zijn wondergeneesmachien de Pulsoconn werd nu te Parijs onder beschuldiging van onwettige uitvoering der geneeskunst en van aftroggelarij, door den Parijzer onder zoeksrechter Tortat aangehouden en naar het gevang, gezegd De Santé verzonden. Hij werd nochtans op vrije voeten gesteld mits eene borgtocht van 50,000 fr. Deze aanhouding zal waarschijnlijk een opzien barend geding in het leven roepen. Chieorei Van Tieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. M. Widener, die een paar honderd mil joenen rijk is en wiens zoon in de ramp van de Titanic omkwam, heeft aan een gast huis voor ziekelijke en kreupele kinderen eene som van 20 miljoen geschonken, ter herinnering van zijn zoon. In een cinema in Spanjè, waar maar een deur aan was, ontstond brand. Er wa ren 180 menschen in de zaal. Allen wilden buiten de vlammen bereikten de achterste toeschouwers en 60 kwamen om en 80 wer den gekwetst. Op de 60 lijken kon men er maar 20 herkennen. In Marokko zijn de inboorlingen in op stand. In een gevecht hadden de franschen 10 dooden en 80 gekwetsten. De douaniers van Feron, nabij Four- mies, hebben maandag nacht een smokkel- automohiel, met tabak geladen, komende uit België, tegengehouden. De automobiel en de tabak hadden eene weerde van 20 000 fr. De smokkelaars zijn erin gelukt te vluchten. De gekende amerikaansche vlieger en vliegmachienbouwer Wilbur Wright is don derdag te Datyan oveleden aan de tvphus- koorts. Wilbur Wright is de eerste die met een vliegmachien opgestegen is. Volgens het jaarlijksch verslag in Frankrijk, van den bestuurder der algemee- ne statistiek over de bevolking in 1911, over treft het getal overlijdens met 34 869 het getal geboorten. Stadsnieuws. INLEG VAN BOTER. De melkerij van Poperinghe is reeds vol op aan den inleg, en zat dit doen tot einde Juni zoo wel voor de burgers als voor de le den. De leden alsook de burgers der buitenge meenten kunnen zich van boter doen bedie nen door tusschenkomst der melkvoerders. TE LEP HOON 68. Over hel feest zondag laatst gegeven alshuldebetoog aan Eerw. Heer DeJaegher, zullen wij aanstaande week een volledig ver slag geven, 't Zij terloops gezegd dat E. H. De Jaegher vereerd werd met een kruis van le klas, hem door den heer Burgemeester' aangeboden van wegens de Heer Minister van Landbouw. Aan E. H. De Jaegher onze beste geluk wenschen Militie. De jongelingen geboren in 1893 en gehuisvest te Poperinghe, worden verzocht zich in den loop der Junimaand ten bureele van het gemeentesecretariaat te ko men aangeven, ten einde ingeschreven te worden voor de militielichting van 1913. Veel beweging heerschte met de Sin- xendagen in den Familie-Cinema van Emile Lobeau, op de groote markt. Het gegeven programma was ook wel uitgekozen. Héden Zondag, om 3 en 8 ure, en Maandag om 8 ure, prachtige vertooningen met, zooals ge woonte, gansch vernieuwd programma met alle laatste nieuwigheden. Vernielers. Langs de Westvleteren kalsiede, werden zondag nacht twee kleine boompjes afgebroken. Domme liefhebberij.! Overreden. Dinsdag morgen werd Vrouw Marcel D Heere door een onvoorzich- tigen velorijder van Proven omvergereden in de Noordstraat. Zij was zoo erg bezeerd dat een geneesheer moest bijgeroepen wor den. Nu is haar toestand veel beter. SmokkelarijCamille Jonckheere, van Poperinghe, werd woensdag rond den noen, door de fransche tolbeambtent aan het Schaakskentusschen Sint-Jans-Cappe en Belle aangehouden. Hij trok daar voorbij met een wagen geladen met boomschors en waaraan twee peerden gespannen waren. Door een braak aan den dijssel, was 1 ij een paar uren langer op weg dan hij gedacht had, en de tabak, die in de schorsen verdo ken was, begon te verhitten en een sterken geur uit te wasemen, 't Was hetgeen hem verried. Door de reuk geleid vonden de tol beambten den tabak, en hielden den voerder aan, echter niet zonder tegenstand. Men bracht hem naar gevang van Hazebrouck over en peerden, wagen en de lading tabak 950 klgr.werden aangeslagen. De uilslag der kiezing, van 't arron disement Yperen, zal rond 11 ure s'avond gekend zijn, dat is juist om te vernemen na de vertooning van den Volks-Cinema, in de zaal van Ach. Berat, recht over O. L.Vrouw Kerk, welke altijd rond 11 ure gedaan is Een bijzonder programma zal van deze week opgevoerd zijn. Correctionneele rechtbank. Alois Artois, werkman te Poperinghe, vervolgd voor slagen aan Maurice Debyser, kreeg hiervoor te Yper 15 dagen en 50 fr. Een vliegmachien was Vrijdag namiddag rond 1 1/4 uur in 't zicht te Poperinghe westwaarts. Zij kwam van 't Noorden en vloog Frankrijk in. Waar schijnlijk was hetCrombezdiete Nieuwpoort verblijft en nu en dan een vlucht aflegt in de omstreken. MT DTQ 's meer aan te bevelen tegen M H 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE O I» V O L G E li s H. ^OTRKDAME, Groote Markt. 18. POPERINGHE Sin! Jan - ter - Biezen. Nopens het afsterven eener vrouw loopen hier on gegronde redens rond. Het is bewezen dat het vleesch waarvan gesproken wordt, ge stempeld was de beenhouwer in kwestie is algemeen geacht en iedereen hier weet dat hij nooit slechte waar verkocht. Het parket heeft te Watou de overledene vrouw onder zocht, en de inlichtingen over den beenhou wer door de gendarmen gekregen, zijn voor hem allergunstigst. 't Ware wonder dat zooveel menschen van 't zelfde vleesch zouden eten en dat er drie of vier zouden onpasselijk zijn en een ervan sterven en dat al de andere er niet zouden van weten. Men moet nooit te rap zijn in 't voortver tellen van eerroovende woorden. Het gerecht zal de zaak uitwijzen. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Schoone gedr aaien tafel poolen aan I,60 - 1,90 en 2,10 fr. de garnituer. Westoutre.De Geitenbond H. Cor nelius, zal op Kermis-Maandag, 3 Juni, om 4 1)2 ure namiddag, met medehulp van het gemeentebestuur, zijnen eersten prijskamp uitgeven, om alzoo mede te werken aan het verbeteren van on? inlandsch ras. Voor den prijskamp zijn 100 fr. prijzen uitgeloofd. Cliicorci s Van Tieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. Tusschen Ruddervoorde en Thorhout is de jachtwachter Edmond Steelandt, 49 jaar, dood gevondeD. Daar nabij wonende boeren hebben geweerschoten gehoord en men denkt dat hij den dood gevonden heeft in een gevecht met wildstroopers. Het par ket van Brugge onderzoekt. Onze beroemde toondichter Jan Blockx, is zondag te Antwerpen overleden, in den ouderdom van 61 jaren. Maandag namiddag is te Eecloo over leden de heer Jan Andreas Van Doorsslaere, wiens eeuwfeest in November vorig jaar op luisterrijke wijze werd gevierd. Te Kortrijk is M. Victor Moulard over leden, bevelhebber van het pompierskorps, in den ouderdom van 57 jaar. duif om 12,01,36. Snelheid Eerste duif 1005,90 meters laatste duif 899,80 meters. Afstand333,145 kim. 1. Dave G. o p., koning, 2. Devos Remi 5 p., 3. Labaere Ach., 4. Baes H. 5 p., 5. Devos Remi 4 p 6. Clabau Leon 3 p., 7. Desagher H. 3 p., 8. Derynck Cara. 4 p koning, 9. Dave M. 3 p., 10. Deheegher E. 3 p., 11. id. 3 p., 12. Techel Alph. 3 p., 13 Dave M. 2 p., 14. Clabau Leon, 1 p., 15. Messiaen Am. 2 p., 16 Dupont G. 2 p., 17. Dave M. 2 p., 18. Devos Remi 2 p., 19. Du pont G., 2 p., 20. Liefooghe Em. 2 p., 21. Derynck Cam. 2 p., 22. Baes H 23 Dupont G 24. Lietaert E., 25. Hannebouw M., 26 Batlieu Jul., 27. Lebbe H., 28 Dave M., 29. id., 30 Amez Artli. SPORT. Football. De F. C. Rousselare die In 11° afdeeling met Uccle- Sport aan 't hoofd der rangschikking stond heeft Zondag te Rousselare en Maandag te Uccle twee kloppingen gekregen van 5-0. Wielrijden. Bordeaux-Parijs, die Zondag en Maandag gereden werd, is gewonnen geweest door Emile Georget, op La Franfaise-Diamant De 592 kim. werden afge legd in 19 u. 34 m., 't zij met eene gemiddelde snel heid van 30 kim. 240 m. per uur; 2. Petit-Breton, Garrigou, 4. Salmon, 5. Leonard, 6. Deman, 7. P. Heusghem, 8. Dupont, 9. H. Heusghem, 10. La- fourgade. In de 9 eerste zijn 5 belgen. Van Hou- waert, Masseils, Faber, Lapize, enz. gaven het op. Van de 50 vertrekkenden kwamen er 21 te Parijs toe. Ziehier wat de 10 eerst aankomenden gewonnen hebben 1. Emile Georget 2500 fr., 2. Petit-Breton 1000 fr., 3. Garrigou 600 fr., 4. Salmon 400 fr., 5. Leonard 200 fr., de 5 volgende eik 100 fr. Vliegen. Jan Olieslagers heeft dinsdag avond lang boven Antwerpen gevlogen. Buivenbond - Poperinghe. Uitslag van den prijskamp uit 0RLÉANS van Zondag 26 Mei 1912. Wind Noord. 238/220 Duiven los om 5,52 ure. Aan komst Eerste duif om 11,22,41 urelaatste .flooi'dersj. In de Zuiderzee worden jaarlijks meer dan één millioen manden, van 30 kil. jong vischbrocd gevangen. Die kleine vischjes dienen als voeder voor eenden of als mest. In de veronderstelling dat er slechts 50 zulke vischjes iti een kilo gaan, zouden daar ruim 1 milliard 500 millioen vischjes per jaar vermoord worden. Is het dan wonder dat de visschers over slechte vangsten klagen Gelukkiglijk ziet men verbodsbepalingen desaangaande in't verschiet. Die nestvissche- rij kan zoo maar niet ineens stop gezet wor den, zeggen de ambtenaars, zoo dat er mid delen moeten gezocht worden om geleidelijk tot het verbod te geraken. Wat die millioenen manden nestvisch voor de visscherij beteekenen, zullen we niet hoeven te zeggen, 't Is het bestaan van den visschersland in zijn kiem gedood. Weet men wel, dat die vischjes, tot een gewicht van 1 kilo opgegroeid, op de vischmarkt van Oostende (gerekend tegen den gemiddelden zeevischprijs van 0,90 fr.) eene weerde zou den vertegenwoordigen van 1350 millioen frank, juist voor zooveel visch als er in 200 jaren in onze Belgische zeestad wordt verkocht En dat wordt in een enkel jaar in de Zui derzee ter wille van eendenhouders en boe ren vernietigd, vermoord't Is eene schande. Van een slim boertje.De Gau- loisvertelt een amusant geval van een Fransch boertje, dat naar een advokaat kwam om een proces te beginnen tegen zijn buurman. De advokaat hield het geval juridisch on verdedigbaar, hij wilde zicli er liefst niet mee inlaten, maar ten slotte nam hij de verdediging toch op zich, niet zonder het hardnekkige boertje te voren te waarschu wen, dat zijn tegenstander zonder twijfel het proces winnen zou. Het boerlje wikt en weegt. Plotseling vroeg hij Geloof u niet, meneer de advo kaat, dat het goed zou zijn den rechter een paar hazen te sturen Om Godswil zeide de advokaat, bega toch zulk een domheid niet, uw zaak is anders zeker verloren Nou goed antwoordde het boertje. Laten we er niet meer over spreken Een dag of tien later komt de zaak voor. De advokaat houdt zijn pleitrede zonder vuur en overtuiging, maar hoe groot is zijn verbazing als zijn cliënt ten slotte in alle deelen in het gelijk wordt gesteld. De gehate tegenstander word t veroordeeld het hardnekkig boertje triomfeert, Meteen sluw lachje treed hij op zijn ver dediger toe en klopt hem vriendelijk op den schouder. Nou meneer de advokaat, zie je nu wel dat mijn twee haasjes toch doel hebben ge troffen Wat vraagt de verbaasde advokaat. Wat, heb je 't toch gewaagd den rechter twee hazen te sturen Nou en astublieft antwoord het boertje trotsch, maar alleen heb ik ze uit naam van mijn tegenstander gestuurd. Sa do Voorzienigheid, bij Hector Durant, bij II. Boompje. 2 In den Groenen 8priei, bij Camille Wouters, bii de Wolfholle. Schoone Hesp te verhollen, :t In den Keer v. d. Ommegang, 30 cent. inleg2 pinten terug by Cam. Clabau, Keer v. d. Ommegang.- 4 In d. Ingang- v.W estoutre, 12 pond bij Medard Deraedt; Westoutrcsiraat, Groot Schaap te verhollen, 5 In de /«aan, bij J. Verhaeghe-Verstraete, Casselstraal. Schoone Gans te verhollen, 5 in 't llooge, bij Hilaire Osstyn, - Proven kals. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 9 Juni, in 't Volkslusthof bij Achille Berat. 95 Fr. prijzen. 50 Fr. vooruit. Inleg 1,30 fr. per 2 bollen. De 50 eerste afgeholde vo gels 2,50 fr. terug. Gewone voorwaarden GROOTE FLESSCHENSCHIETING. Callicanes. Op Zondag 9 Juni, bij Cy rille Cleenewerck 60 fr. prijzen, gelijk welk getal ingeschrevenen er ziju. - Nadert berichlen zullen gezonden worden. BAANB0LL1NG. Callicanes, Op Zondag 16 Juni, gege ven door de herbergiers bij wien de nationale vlag uitsteekt.150 Fr. prijzen; le prijs 50 Fr. Inleg 1 fr. per peloton van 4 man nen. Inschrijving van 2 lot 3 ure in Sint Hubert bij Henri Vancaeyzeele. ipü Xe Sioop 2 wielen) zoo goed als nieuw, per occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. Tabakplanten, bij Aug- Merlevede, Au Pare St Georges, PoperiDghe. Verloren. Caoutchouc van kindervoiture, maandag verloren langs de S' Sixslraat.. Gouden oorring op Sinxendag verloren van aan S4 Bertens kerk tot aan de Pe perstraat. Beide voorwerpen tegen belooning ten on zen bureele terug brengen. Terstond te pacliten met hof en stallingen te pachten, aan 'J. Deschilder, brouwer te Stavele. Te pachten herberg - In de Peerdenmarkt" op de Peerdenmarkt te Ppperinghe. In lichtingen bij Justin Callens-Beck, Priester straat, Poperinghe. Met 15 juli aanstaande De herberg 't Firm.amentmet schoone overdekte gaaiboltra, peerdenstal en uitweg gelegen langs de Elverdingsche kalsijde. Zich te wenden bij M® We Auguste Rom- meris brouwerij, Groote markt, Poperinghe. Laatste tijdingen. Vlaniertinglie. Inbraak in de statie. Vrijdag nacht zijn dieven hier in de statie binnengebroken, in de twee buree- len en in het magazijn. In de bureelen waren alle schuiven en kassen opengebroken, maar niets ontstolen tenzij een lederen porte-feuille van den bediende, eener weerde van 3 fr. Bij den coffre-fort lag een hefboom, doch zij hadden hem niet kunnen openen. In het magazijn werd een kistje raargarina boter opengebroken en 5 kilos eruit gestolen. De daders zijn onbekend. M. Pieters, burgemeester van Oostende, is vrijdag overleden in den ouderdom van 67 jaar. Men meldt uit Parijs dat de Joconde teruggevonden is. Lïeng-elirLg'en.. Een officier kwam in twist met een tref- felijken burger. Mijnheer, riep woedend de officier, zeg eens waarvoor ziet gij mij aan Voor een braven officier, antwoordde de burger met kalmte. En ik houd u vooreenen ezel schreeuw de de officier met woede. Dat is jammer, zegde de burger dan zijn wij beiden gemist. Sissen zat te visschen... Sissen, hoeveel hed-de-er-al vroeg Toria... Zie, zei Sissen, als ik dien ophaal die bezig is met bijten, en da k dan nog eenen vang, dan heb ik er twee P0PERIN6HB, van 26 Mei tot 2 Juni. Geboorten. 120. Felix Tally, z. v. Remi en Maria Creus. 121. Maurice Hennebel, z. v. Achille en Rosalia Debaene. 122. Maurice Huyghe, z. v. Ar- sène en Emma Huyghe. 123. Maurice Vandevoorde z. v. Albert en Amanda Bevernage. 124 en 125 Robert en Prosper Leys, z. v. Achille en Marie Denys. 126. Remi Gesquiere, z. v. Jerome en Leontina Deroo. Overlijdens. 76. Plaetevoet Petrus, 83 jaar, zon der beroep, weduwaar van 1° Anna Vandevoorde en 2° Catherine Bonnez, wijk A. 77. Lermytte Charles, 75 jaar, landgebruiker, ongehuwd, wijk A. 78. Van- kemmel Franciscus, 81 jaar, facteur en herbergier, weduwaar van 1° Fidelia Laconte en 2° Adèle Ver- haeghe, Casselstraat. Huwelijksbeloften. René Rouseré, rentenier te Vlamertinghe met Alida Parret, bijzondere te Pope ringhe. Develter Henri, landwerker met Leonie Adriaen, weduwe van Verbeke Henri, kantwerkster, beide te Poperinghe. Huwelijk.—19. Hector Durant,24 jaren, landgebrui ker te Poperinghe met Augusta Dumon, 22 jaren, dienstmeid te Crombeke. Watou, van 3 tot 30 Mei. Geboorten. Notredame Gaston. Demaeght Maria. Foort Jerome. Vanacker Maria. Clays Gabriël. Coubronne Magdalene. Vancayzeele Armand. Vandenberghe Henri. Overlijdens. Moeneclaey Henri, 76 jaar. Le- mahieu Sidonie, 37 jaar, echlgenoote van Ignaes Huysser. Firey Julien, 35 dagen. Huwelijksbelofte.Michel Vanneste, dienstknecht met Celesta Westerlynck, dienstmeid, beide te Watou. Huwelijken. Alfons Herman, te Elverdinghe met Marina Merlevede, te Watou. Maurice Bouche, te Voormezeele met Lucie Huys, te Watou. Uit de verschillende landen luiden de be- ichten nog altijd gunstigde plant staat zeer goed in onze streek is er wel insekten- plaag, maar zij schijnt niet veel vrees te ver wekken. Voor beschikbare waar is de markt prijs houdend Aalst 230 fr., en Poperinghe 220 tot 222 1/2 frank. Voor aanstaanden oogst is er meer bedrijvigheid voor Aalst dan voor Poperinghe Aalst noteert 150 tot 152 1/2 fr., Poperinghe 145 tot 147 1/2 frank. bijzonder engelsch produkt voor het Werd met buitengewonen goeden uitslag beproefd door den landbouwer Achille Cout- tenier, van Poperinghe, op hop waar veel vliegjes zaten. Met eene bespuiting was alle venijn verdwenen. Te verkrijgen bij Wed. llériartl Ben tin, Poperinghe aan 1 fr. 25 de liter. (Ge bruik 1 1)2 liter op 100 liters water. in 't groot Tailliehout. voor fascinages, met of zonder plantsoenen Lijsteboomen zware Eiken en andere soorten van boomen. Houtkoopman, LOPHEM - bij - Brugge. /llphonse Crombez, Rekhofstoaat, Poperinghe, heeft de eer kenkaar te maken dat hij het volzetten van alle gebouwen aanveerd per loopende meter Poperinghe, markt van den 31 Mei. Tarwe, 100 kil. 23,00-Rogge 21,00 - Haver 23,00 - Aardappelen, 100 k. 11,50 - Boter de kil. 3,30 a 0,00, Eieren de 25, 2,25 a 0,00 Yper, 25 Mei. Tarwe 22,00 a 22.50 rogge 19,00 a 20 00 haver 22,50 a 23.50 aardappelen 8,50 a 9,00boter 3,00 a 3,30 eieren 2,20 a 0,00. Kortrijk, 27 Mei. Witte tarwe 23,50 a 24,00 roode tarwe 22,50 a 23 00 rogge 19,50 a 20,00 haver 24,50 a 25,00. peerdeboonen 24,00 a 25,00 suikerijboonen 24,50 a 00,00 witte aardappelen 10,00 a 10.50 boter 3,00 a 3,15 eieren 2,25 a 2,40 koolzaadolie 74.00 lijnzaadolie 101 koolzaad 34,50 lijnzaad 40,25 koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaadkoeken 22 a 23,50 sodanitraat 26,50 ammoniak- sulfaat 35,00 a 00,00 Veemarkt39 ossen, 0,91 a 1,10; 92 veerzen 0,94 a 1,13; 146 koeien 0,90 a 1,09 57 stieren, 0,89 a 1,08. Rousselaere, 28 Mei. Tarwe 23,50 a 24.50; id. roode 22,00 a 23,00; rogge 19,50 a 20,00 haver 23,00 a. 24,00 boonen 24,00 a 25 00aardappelen 12,00 a 13,00boter 3.00 a 3,30; eieren 2,10 a 2,20koolzaad olie 71.25 lijnolie 94,00; oude suikerijboo nen 24.00 a 24,50; id. gele 18,00 a 18,25. '.Sunlight "zeep maakt de wascht gremakke. lijk engeeft het lijnwaad den frischen en aangenamer» geur van den buitenlucht. want de dokters IkpVTfll'FYI? in éen minuut en erkennen dat de Vuil I Uuhltli voor ajtijcl de on verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De DKNTG(*KNE behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zweringen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DENTO- C4 Er\ JK, het tleschje fr. 1 >S5, in al de goede apotheken des lands. vltrkrijgbaar in de volgende apotheken M. Monteyne te, Poperinghe en Hl. Libotte VYper Ik heb de eer te laten toeten dat Gij bij mij kimt verkrijgen alle LANDBOUW MACHIENËN zooals Dofschmachienen, manógen, maai-, pek- en bindmacbienon, zaaituigen, bloemmolens, troos ters, ontroomors Vcwfailiie, Vic toria karns, braakmachionen, vleederoggen, kalveruittrekkers, windmolens, waschrnachienen, liaverpletters, strooisnijders, tri- eurs, raapsnmlers, enz. Ook onze welbekende AALPOMPKN. Basculen. Alle Vervanging- stukken te verkrijgen. I «--ér. v--.. Veurnestraat, POPERINGHE. VRAAGT du AALPOMPEN Beheyt sedert lang gebreveteerd en overal bekend voor hunne goede werking, eenvoudig kloek stelsel en kunnend?! afgelaten worden. Ook te verkrijgen alle slag van groote en kleine WATERPOMPEN en, op begeerte ijxi'resi aal§>oiiu!t>ie, BIJZONDERHEID VAN kleermakers, 54, Yperstraat, Poperinghe, laten weien dat, gezien den overvloed van werk en de onmogelijkheid van kleerma kersgasten te vinden, zij voortaan geen werk meer kunnen aanveerden als de voering geleverd wordt door ander winkels, zulks in 't belang zelf der k lien ten. Uitzondering voor de klienten die zelf ellegoedwinkel houden. Schoone en voordeelige keus van alle stoffen. t Achiel DESMYTTER - VANDERMARLIERE, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij den Ellegoedwinkel van M. Dupont- Stroom, Schaalstraat, 20, te Pope ringhe, overgenomen heeft, en dat hij den zelfden handel zal voortdoen, met bijvoeging van kruidenierswaren, enz. enz. Door de goede hoedanigheden van zijne koopwaren en de sjioedige bediening, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik heb de eer mijne kiiëaten te laten weten dat ik mij gelast met het inzHIcn van Candon en metalle liersteliingen Casselstraat, POPERINGHE. Ik heb de eer te laten weten dat ik gebre veteerd bert als uitvinder van een nieuw systeem van aal- en-waterpompen, in alle slag zoowel in galvanisé, in zirtk of gegoten ijzer en er al met hetzelfde secret. Mijne pompen zijn uit twee deelen samen gesteld het eerste om de pomp te laten afloopen. Het opperste dat boven op het secret vastgemaakt is, is gemaakt met 4 haakjes, door het bovengedeelte van het seultje vastgemaaktals trien het seultje geheel laat zinken en dat men het. dan weder omhoog haft, dan loopt de pomp af. Het tweede deel is een ringel, op het leder gelegd en die belet dat het leder plooit, zoo dat trien het kan op verslij ten tot op 1 milli meter dikte. Ik maak ook hoppespuilen, die gij zonder iemands hulp kunt uiteen vijzen. Bij mij ook te verkrijgen darmen en ca outchoucs, aardappelspuiteu die werken door de lucht, zonder pompen, enz. HENRI DEROO-OLLEVIER, Bruggestraat, bij de statie. Poperinghe. door de nieuwe speciale regelbare toestellen van den specialist DUiïiQNCEAU vier maal gebreveteerd, bekroond met Eere-Diploma en Zilveren Medalie. Deze toestellen, volkomen zonder veeren, zonder elastieken, zijn zacht, sterk, en lenig; worden dag en nacht zonder gevaar of onge mak gedragen laten alle werken en sporten toe weerhouden alle breuk, gezwel, zakking of verplaatsing; worden door oud en jong gedragen. Speciaal volgens ieder geval aangepast; vereenigen gedurig en regelmatig de scheuren van het neten buikvlies en bevorderen de volkoméne en radi cale genezing. Schriftelijke Waarborg. De heer A. Dumonceau, gediplomeerde specialist, 21, Rue aux Choux, BRUSSEL, geeft kos- ;,eloos allen uitslag en is spreekbaar van 9 tot 3 uren te

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2