AL GIFT» K E R M I S BREUKEN. (BELLE BRASSERIE SPIMO NIEUWS UIT BEiiGIE. BIAMCA Men trekt tanden meer S Weg met de Kapitalisten! Terechtwijzing. J-Fr. Overmeer-Lagae, Laatste modellen, laatste ko- leuren van zeer schoone en rijke prachtschoenen, te bekomen «In den Gouden Schoen», bij BE- RAT - FREMAULT, Veurne- straat, nr 56, Poperinghe. A POTH E EK - D ROGERIJ A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. Verkoop van Zwavellever en Lysol om de Hoppe te spuiten. Schrikkelijk ongeluk te Vlamertinghe. Wetensweerdigheden. Op Zondag 28 Juli Men vraagt Examens, BIJBGEI1STANDEN VAN Te lioop HOPPE. STAD POPERINGHE. FEESTEN EN VERMAKELIJKHEDEN Vei'ioren. Cievonclen. Terstond. t pDC.Ee ten Op Zaterdag i3 Juli, Op Pameltje- Dinsdag, In «le Concorde, MARKTPRIJZEN. 'iSuNUGMT'ieep maakt de wa&cht yemakke: lijk enyeeft het lijrwASJud den frischenen aanpenamen 9euk van den buitenlucht. GLE1SCHÜN TEGELS IJ I Hï\, Hötel de Brasseurs, (Statie). De vrouw met 2 hoofden, Excellente Position. 'I Eenigste produkt in Engeland gebruikt. t eereteeken van le klas, voor zijne bewezen diensten als Bestuurder der Burgerlijke Godshuizen, Voorzitter der Hoppekeurders en Schepen van Stad, gedurende een tijdver loop van 35 jaren. De Feestviering was schier algemeen, want M. Devos telt niets dan vrienden. Om 2 1)2 ure vergaderden het Stadsmuziek met de Pompiers, de Koormaatschappij, de Boerengilden, de Schoolkinderen, en de Maatschappij Willem-Teil en gevolgd van de Hil. Gemeenteraadsleden, Bestuur ders der Burgerlijke Godshuizen en Hoppe- keurders gingen zij M. Devos ten zijnen huize afhalen. M. Cassiers wenschte hem geluk van wege de Burgerlijke Godshuizen. Een dreunende Brabangonne, begroette den feestheld bij zijn verschijnen en wanneer hij plaats genomen had in het prachtig rijtuig van M. H. Lebbe, gouwraadslid, stelde de stoet zich in beweging. Aan het Lokaal der Boerengilden gpko- men stapte men in. Daar nam de Heer Burgemeester het woord en dankte Mijnheer Devos in naam van gansch de Stad voor de zelfsopoffering en het wijs beleid die hij aan den dag gelegd heeft gedurende zijne lange loopbaan als stadsbestuurder. In naam Zijner Majesteit, hem het eereteeken op de borst hechtende, drukte hij den wensen uit hem nog lang die plaats te mogen zien bekleeder tot nut en voordeel van de stad en tot vol doening aller Stadsgenooten, van wien hij de achting en de genegenheid verdiend en verworven heeft. Dan nam de E. H. De Jaegher, als Proost der Boerengilden het woord, en dankte voor al het goede door hem gesticht, voor zijne belangloosheid, voor zijne dienstvaar heid, voor zijnen goeden raad zoo kwistig rondgestrooid en zoo gretig opgevangen. M. Devos stond ontroerd recht en zegae omtrent deze woorden Mijne hardhoorig- beid belette mij al te verstaan wat er gezegd werd, maar ik weet genoeg hoe het gaat in zulke zaken, men overdrijft geern wat men vertelt. Gij hebt te veel gedaan, maar ik kan niet anders dan aanvaarden hetgeen voor mij gedaan werd, en bedank eru allen hartelijk voor. Nu zette de stoet zich weer in beweging en trok naar het park van Willem-Teil Onderweg lazen wij aan de versierde poort van de Hoppeschaal Met vreugde brengen hulde den Voorzitter [der Schale De Keurders eD de Weger zijne vrienden [alternate Aan het Gasthuis wachte eene verrassing Daar stonden al de weesjesknechten en meisjes om den feesteling eenen bloemen ruiker aan te bieden. Een weesmeisje trad vooruit en las den volgenden brief van be danking af. Mijnheer, De stad jubelt de vaandels wapperen gansch Poperinghe is te been om haren volksvriend te vieren; de natuur ook is in feeste. Hooge schittert en blinkt de lieve zonne in al heuren glans als wilde ze aan de vreugde eenen nieuwen luister bijzetten en wij, wij jubelen mee en nog wel misschien het luidst van al; we vieren U als kinderen hunnen vader; we wenschen U geluk en hertelijk proficiat! Geen wonder ook; want wij meer dan alle andere, kennen sedert jaren uwe gemeende en innige verkleefdheid voor de ongelukkigen, de beproefden der aarde. Die genegenheid bestaat niet in woor den die met den wind vervliegenze bestaat in daden, en die duren 't langst. Daarom houden wij eraan U hier luidop te herhalen Dank, Mijnheer Devos, dank, om uwe vaderlijke liefde te onzen opzichte, z'is voor ons wat de zonne is voor de natuurze beurt ons op, ze troost ons; want het doet ons zoo'n deugd, in ons alléen-zijn, te gevoelen dat-hier op aarde herten zijn die voor ons kloppen, die voor ons werken en die altijd en overal ons welzijn beoogen. Ohl ja, dank; ons herte zindert in onze borst, de stemme trilt ons in de keel omdat het ons toch éénmaal gegund is U onze erkentenis uitte drukken. Den Algoede zullen we voor U bidden Hij beware U aan uw talrijk huisgezin waar een echt vlaamsche familiegeest heerscht, aan uwe kinderen van oudst tot jongst die uw leven, uwen troost uitmaken. God beware U aan de Poperinghenaren die in U, of eenen vriend of raadsman, ja wel eenen trooster of weldoener tellen. God beware U ook voor ons, weezen van St Michiels die in U de bezorgdheid eens vaders, de teederheid eener moeder vinden En wij eindigen uit volle borst roepen del... Leve, leve lang onzen goeden Mijn heer Devos. De Weezemeisjes. 'k Zag in 't ronde menig traantje wegpin ken toen al de Meisjes zongen dat het galmd wijd en zijd Leve M. Devos en hij mag er wezen, Leve M. Devos en hij mag er zijn Aan de Pers gekomen nam de schrijver der maatschappij, M. Verfaillie, het woord en huldigde M. Devos hier in het Park als Jubilaris. Stichter der Maatschappij Wil lem-Teil is hij er sedert 35 jaren, onafge broken de geliefde Hoofdman van geweest. Hij heeft de maatschappij door zijn wijs beleid, door alle moeielijkheden heen, geleid en gebracht tot op haar huidig punt van bloei en vooruitgang. Aan hem onzen dank, aan hem onze hulde en onze genegenheid voor hem dit feest! Leve onzen Hoofdman en leve Willem-Teil Dreunend galmde het Gildelied en de prijsschieting voor de leden nam aanvang. Wat nu gezegd van de versiering van het park 't was prachtig! 1 Men zag duidelijk dat eene kundige en ervaren leiding gansch de versiering geregeld en geschikt nad. Om 7 ure gaf het muziek een klein Concert en om 8 ure begon de verlichting, 't Was waarlijk tooverachtig, die honderden en honderden gekleurde lantaarnen rondom de weide, rond het park, aan praal poorten en verschillige huizen, tot zelfs hoog aan de- pers daar hingen ze. Ook drukten de duizende toeschouwers en wandelaars hunne verrukking en hunoe voldoening uit. En terwijl eenige muziekan ten en zangers, te zamen met het volk eenige Vlaamsche liederen uitvoerden sloot een schoon vuurwerk dezen heugelijkeD dag die lang aan iedereen zal bijblijven. Eere en dank aan allen die tot het welge- lukken van dit feest hebben medegewrocht Leve Mijnheer René Devos Leve de Maatschappij Willem-Teil Hip, Hip, Hoera Wij lezen in de Geütsche bladen Voor meester Rombaut, notaris te Gent, is op 1 luni eene nieuwe maatschappij gesticht, welke eene spinnerij zal uitbaten onder den naamNieuwe Vlasspinnerij van het Kanaal. Het maatschappelijk kapitaal beloopt tot 1 millioen, bestaande uit 10000 aandeelen van 100 franks 5000 aandeelen worden toe gekend aan de oude maatschappijVlasfa- jriek van het Kanaal, daar zij gebouwen, getouwen, enz. aanbrengt. De heeren Anseele en Van de Weghe brengen in de maatschappij twee huizen, gronden, hoven en afhankelijkheden aan, en ontvangen daarvoor 2000 aandeelen, die ge heel afgelost zijn, alsook de 10000 dividend- aandeelen Van de 3000 blijvende aandeelen, zijn er 2937 onderschreven voor den heer Em. Van Sweden, opsteller van Vooruit. Dus weeral eene fabriek, in welke roode kopstukken meester zijn. Waarom is dat ook'al geene samenwer kende maatschappij, van welke al de werk lieden, dieer gebezigd zijn,leden zouden zijn, en zoo deelen in de winsten Waarom ook geene aandeelen gemaakt van 20 of 25 frank, zoodat een werkman er gemakkelijkerzou kunnen machtig worden Daar ik verneem dat iemand in stad het gerucht verspreid heeft, waaischijnlijk om mij te benadeeligen, dat ik aanstaande jaar naar Poperinghe-kermis niet meer zal ko men, heb ik de eer deze uitstrooisels te lo genstraffen. Carrousel-Salon moderne, op de markt, Poperinghe. Vrijdag had de Vuurvogelschieting plaats in de Meessenstraat. 150 Fr. prijzen waren ervoor uitgeloofd. Talrijk kwamen de liefhebbers op er waren 215 ingeschevenen. Uitslag le, 2e. 3e en 4e prijs gedeeld door Lemoine Jos., Debeer Remi, Verwaer- de Justin en Truant Camille 5e en fie Van- dermeulen Jos. en Couwet Gregoire 8e, 9e en 10e gedeeld door Vandewynckel René, Vandamme Jules, Oreel Arthur, Laconte Camille en Thoor Gustave. Het schijnt dat er in de volgende schietin- gen nog beter zal moeten gelet worden want ouder de liefhebbers is er een zeuraar betrapt geweest. Is liet gelooflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépót bij gebr. Delhaizo Monearey-Sansen Stadsnieuws. Eerlijkevinder.—Bapt. Galloo verloor maandag zijnen geldbeugel met 39 frank* n erin. Achillo Decrok die liem in eene herberg der Casselstraat gevonden en aan de bazin afgegeven had, vernam dit en deelde de man het goede nieuws mede. Galloo kreeg dan dadelijk zijn goed terug. Verloren. Vrijdag op de boter markt, heeft de Weduwe Steene van Re- ninghelst, haren zwart lederen geldbeuge verloren niet een bankbriefje van 100 fr. er in en 7 fr. zilvergeld. Overal werden opzoek ingen gedaan, maar niets teruggevonden. Westvleteren. Hier is het over schot van het mandeke bloemen dat E. H. Claeys, onzen gevierden pastor, op don dag zijner inhuldiging aangeboden werd Bij Alph. Six De Algoede schenke U, geachte Herder, heilvolle jaren. Bij Leon Verstraete Hier verkoopt men lekker vleesch, Bier en andere dranken Zoowel op mestdag als op feest Aan de Eerweerde Pastoor en kalanten. Eerweerde Herder, wees welkom, Dit wenscht Leon Verstraete alom. Bij P. Kino Mijn huisgezin zingt de dag door Met mijn kinders te samen in koor. Dat Pastor Claeys bij ons lang leeft En zjjo schoonste lessep geeft. Bij L. Beek De vroedvrouw blijft vandaag ook thuis De dochter werkt aan geen hoed lk hoor van verre een gedruis Daar koint een man met spoed Het is Pastor Claeys, die wordt ingehaald Die boven ons zegepraalt En om hem met liefde te ontvaan Blijf ik in mijn deurgat staan. Bij Em. Brutein Herder Claeys, welkom alhier Wijs, ja gelukvol weze uw bestier. Op den Duivenwagen Duiven, vliegt en gaat vermelden Over bosch en over velden Dat wij hier vieren blijgezind Voor ons herder, reeds bemind. Op den Barbierswagen Mijnheer de pastoor, welkom alhier 'k Heb zulke leute, 'k ben nu barbier En 'k smoute met zeep zoo schuimend en fijn Dat elk door mij nu geschoren wil zijn. Vinkegilde Het Is bekend van verre en van bij Onze maatschappij is melodij Elk vogel zingtherder leef lang In 't midden van ons vogelgezang. Bij Jer. Denecker Mochte God u hier binst vele jaren In voorspoed en geluk bewaren, Dit wensch ik en ik voeg er bij Dat 't voor allen welzijn zij. Bij Nestor Verstraete Noch voor heer, noch voor boer Zullen wij in 't vier niet roeren Maar wel juichen om ter meest Voor het lukken van dit feest la, op Westvleteren, men hoort alom Leve Heer Pastoor, hij weze welkom. Bij de Wc Boucneau Heer Claeys, brave man Het best wat ik u wenschen kan Dat God u van onheil spare En u hier late vele jaren. Bij Cam iel Ryckebosch Leve lang, Eerweerde Herder Hier in uw zielenbestier Voor uw portret loop niet verder 'k Kan 't maken met potlood op papier. Bij H. Meersseman Opgeruimd en wel tevreden Komen wij vol geestdrift heden U ons huldewenschen bien. Moget gij binst veie jaren 't Midden uwer Westvleterenaren Gansch uw volk gelukkig zien. De werkmansko'ei. Zondag laatst hadden wij hier eene groote welgetlukte vergadering waarin de heer H. Dequeker eene voordracht gaf over de geiten voor deel, verbetering, aangroei en syndikaat. In Oogst zal nog eene vergadering gehou den worden en weldra zal kunnen een gietenbond gesticht worden. Oombeke. Het is algemeen bekttnd dat een der bijzonderste dagen der keruois van Poperinghe is de Donkere Ommegang. Iedereen moet er naartoe, iedereen moet daar zijn. Ieder jaar groeit den toeloop van volk nog aan Zekerlijk doen de trams goede ontvangsten op zulke dagen, en men zou wed denken dat de tramoverheid alle gemak varr vervoer zal trachten te geven, om alzoo nog de ontvangsten te verbeteren. De occasie maakt den dief. Zoodus, zooals andere jaren, iedereen verwachtte zich aan eenen bij zonderen tram om naar den Donke ren ommegang te gaan en op behoorlijke uur te huis te komen. Iedereen was te vreden. Jamaar, met zulk heet weder, dat was veel te lastig om een bijzonderen tram in te richten. Niettegenstaande de talrijke kermis- programma's die uithangen, 't schijnt dat men vergeten had dat het kermis was te Poperinghe. Ten anderen, 't en is maar voor Poperin ghe 't Is gemakkelijker tusschen Merckem en Dixmude, als men per ongeluk van den tram valt, tegen dat men zich goed opgericht heeft, is er alreeds een tram achter uwe hie len om u op nieuw op te laden. Als er daar zooveel vervoer van reizigers is weten wij hier niet, maar wat bekend staat is op "t einde van 't jaar, hoeveel trejn-kilo- meters er te betalen vallen, die een groot te kort geven in de rekening en de belangheb bende gemeenten verplichten groote sommen bij te leggen. Gelukkig dat den bijzonderen tram van den Donkeren Ommegang er nog niet bij zal komen dit jaar. Zullen de moeders blijde geweest zijn, hunne dochters zoo vroeg te huis te zien ko men, reeds om zeven ure 's avonds, juist van pas om nog met de kleine kinderen te gaan slapen, en dan waren zij al in Poperinghe van rond vier ure uamiddag, dus in 't geheele gerekend, twee uren en half aldaar verbleven. Ten zou niet te verwonderen zijn, of zou den heer bestuurder, van wege de moeders dankbetuigingen ontvangen. Men kan dus nog eens bestatigen' dat de tramlinie Dixmude-Poperinghe en inzonder heid het einde van Poperinghe bij de uitba ting verzuimd wordt. Wat meer iever om al de zaken beter na te zien en te schikken, zou zekerlijk de ont vangsten dezer linie merkelijk doen aan groeien. Eis'imiiit'!. Verdronken. Het 2 1/2 jarig kindje van den landbouwer Charles Desomer, wonend bij de Vierstraete, viel al spelen in den mestput waarvan men het deksel afgelaten had. Vooraleer men het kind kan uittrekken, was het een lijk. Merckem. HuldebetooningTer gelegenheid van den over beerlijken zege praal op 2 Juni laatst op de kartel mannen hot land door behaald zal eene grootsche Huldebetooning ter eere onzer katholieke Gekozen van Kamer en Senaat der kiesom schrijving Veurne-Dixmude-Oostende plaats hebben te Merckem op 11 Oogst aanstaande. Allerhande feestelijkheden zullen dien dag plaats grijpen zooals prachtige stoet door veelvuldige Maatschappijen. Bonden en Jonge Wachten, Turneroefenitigeri door het kuurkorps van Oostende Concerten door de Mnzieken der omschrijving en door de ver maarde Accordeonisten van Oostende, om ure Feestmaal en om te sluiten eene boeien de Cinéma Vertooning in opene lucht door een welbefaarud heer van Brussel. De bijtredingen tot deze Huldebetooning worden gericht naar den heer Constant Cappelle, Schrijver van 't feestkomiteit te Merckem tot de 20ste dezer, uitersten datum dit voor het opstellen der Feestprogram ma. Bijzondere trams zullen 's avonds inge richt worden. ï\fT UTQ ]s meer aan te bevelen togen 1v1 Ej 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast- veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. EV10NTEYNE O I» V O SL GËKi Bi. KOTRËDAME, Groote Markt. 18. POPERINGHE De katholieke betooging Zondag te Rousselare gehouden, en door de ministers bijgewoond, heeft onzeggelijken bijval geno ten. Stoet, bloemenstoet, voordrachten vuurwerk, verlichting, niets was er te kort Nog nooit was hier zooveel volk te zien ge weest. In Oostende heeft een 24 jarige kerel zijne moeder en zijne zuster met een hap doodgeslegen en eene gebuurvrouw doode lijk gekwetst. Antwerpen zet eene wereldtentoon stelling op touw voor 1917. De opening der Kamers liep af zonder de minste onrust. Zondag hebben de Vrijdenkers te Brus sel hun congres gehouden onder het voor zitterschap van citoyen Furnémont. De aan leiders onderzochten de praktische middelen die dienen, aangewend te worden om de gasthuizen te verwereldlijken en besloten eene hevige propaganda te maken tusschen de jonge soldaten, naar het voorbeeld vaa de socialistische Jonge Wachten. —-Bij de Olympische spelen, te Stockholm hebben de Belgische schermers met den krijgsdeg'en de overwinning behaald. Gezel Gilles, voorzitter van 1' Union Verrière drukt in la Revanche zijn gedacht uit dat de socialistische partij niet meer de werkmanspartij is dan hij onderpastoor. Er wordt verzekerd dat het wild ditjaar in de Ardennen overvloedig zal zijn. Vooruil raadt in zijn nummer van 21 Juni de werkliedengezinnen aan den spaar pot hunner kinders en hunne eigene spaar penningen af te halen van de post en te of feren voor de algemeene werkstaking. Die socialistische gazette ziet het werk volk zoo geerne In Brussel en omtrek verblijven 35000 Hollanders. Le Peuple schrijft dat nog geen 20 0/0 van het werkvolk deei maken van de roode syndikaten.'tIs bekennen dat de roode par tij de partij der werkende klas niet is. In 1914 is er kiezing voor de Kamer van volksvertegenwoordigers in Oost-Vlaan- deren, Limburg, Luik en Henegouwen. Er is geene kiezing in 't land voor den Senaat. Alhoewel de winter zeer zacht was, heeft België zich over de zeldzaamheid der rupsens te beloven. De haverteelt belooft in ons land. Verleden jaar werd er 6.876.000 kilo boter en 11.412.000 kilo kaas ingevoerd in Belgie. Boter en kaas kwamen meest uit Holland. Heer Ferdinand Defuisseaux, socialis tisch senateur voor het arrondissement Bergen, stierf schielijk, Zaterdag avond. Te Assenede stierf een werkman van tien zonneslagen bij Luik, nam een locomotief een bad in de Maas. Talrijke werklieden werden, te Luik, Brussel, Verviers en Charleroi tot gevang of boete veroordeel^oor misdrijven gepleegd in de kieswoelingen... Dat komt er van als men naar de revolutionnaire opruiers luis tert. M. Van Hecke, een in Congo verblij vende belg, werd er gedurende zijn slaap, "de keel afgebeten.door een tiegerkat. eerste cijfer, bezit de Belgische Staat 96 lo- komotieven per 100 kilometers do lokomo- tieven leggen gemiddeld 28.600 kilometers per jaar af. I>e aard der familie de ISroque- ville. Om een persoon in den grond te leeren kennen, wordt het door de zielkunde aangeprezen den aard der familie te door- peilejt. Nu de familie de Broqueville is van een uitmuntenden aard. Hetzij u voldoende te zeggen dat M baron de Bropueville, twee zusters heeft, ééne te Thielt eu ééne te Leu ven,"die hoewel zij barones zijn, zich aan de wereld hebben onttrokken, de nedeige non- kap hebben aangenomen en nu lusschen vier muren van 't gasthuis zitten opgesloten om er jaar in jaar uit ziekendieuster te spelen, in plaats van op een kasteel als groote da me te verblijven. Dat is den aard van de familig der de Broqueville's. Is het dan te vewonderen dat M, de baron de Broqueville de werkende klas zulke echte mibiadige liefde toedraagt Meer lof moeten wij over hom niet spreken zijne werken, zijne daden, zijn leven, zijn niets dan liefde vuren ontstoken tot verwarming en opbeu- ing. van het werkend volk Bis ft'eisasirtï talies tl.—Op vele plaatsen in 't Vlaamsche land, ziet men in de woon vertrekken een kaartje waarop de eerste letters der weekdagen zijn aangeduid. Z. M. D. W. D. V. Z. Vraagt meu nu aan de huisvrouw die beteékenis dezer letters, zij zal antwoorden, dat het beduid Zeg, man, doe wat de vrouw zegt. Richt men zich echter tot den man om het raadsel op te lossen, dan zal hij van achter eerst beginnen eu uitleggen dat het betee kerft Zeg, vrouw doe wat de man zegt Zbo stellen de weekdagen man en vrouw tevreden, en dat strekt hun tot eer. - Een naaister doet enkel 10 steken te gemeen naaimachien 800. - Men beeft 10.000 Kgr rozen noodig, om daaruit van 60 tot 100 gram rozenessen ce te trekken. De schrijfmachine werd in 1883 in Europa ingevoerd, en nu tikken reeds 1 320.000 van zulke moderne werktuigen in ons werelddeel. In de verschillende werkplaatsen van Eufopa worden jaarlijks 7.000 locomotieven vervaardigd. Om een hermelijnen pels te vervaardi gen, moeten ongeveer 80 a 100 hermelijnen vellen aan elkaar genaaid worden. Ik weet niet «"lies, maar wat ik weet is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, b( Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde hier Vrijdag korts na middag. Henri Adriaen.baas der herberg 't Zweerd bij 't Lindegoed, was bezig met zijn hop le bespuiten niet een van die automatieke spuilrnachienen waar men te voren de lucht moet inblazen, toen deze opeens sprong. Door de stukken aan het hoofd getroffen, iel de man neder. Hij was de schedel ge borsten en ijselijk gekwetst aan 't hoofd. Men nam hem bitmen en in haast werden priester en geneesheer gehaald. Men kon de man niet berechten; alleen kon het ITOliesel hem toegediend worden. De toestand van het slachtoffer, vader van een talrijk gezin, boezemt veel vrees voor noodlottigen afloop in. liet scliooisclilp L'Avenir zal deze maal eene ailerleerzaarnste reis doen. Het zullen nu niet de Chileesche havens zijn welke het zal aandoen, maar wel eene Noorweegscbe, een der belangrijkste, en eene Anstralieaansche haven De Associa tion maritime doet alzoo de reizen ver schillen voor zooveel het mogelijk is, zoo doende dat de kadetten vaste kennissen opdoen, de wereld zien, zooals men zegt, en dit nog wel zonder tijdverlies. Dit is om zoo te zeggen het nuttige bij het aangename ge voegd. De Liokoiuotioven. De Belgische Staat bad op 31 Dee. 1909, 4322 kilometers spoorbaan in regelmatig gebruik en 3871 kilorn. aan afwijkings- nf versporingsbanen. Indiep. men maar rekening houdt van het BEGINNEN WIJ ONS NIEUW MENGELWERK met titel VERHAAL UIT DE ZEVENTIENDE EEUW «looi* Jciin LliMAS, §(»il \lllUCT|>«'Il. Leening van 183,440,000 frank (18S7) 149e trekking. 10 juli 1912. S. 31961 n. 24 uitkeerbaar met fr. 150,000 S. 61865 n. 21 id. 1,000 S. 14968 n. 16 id. 500 S. 40290 n. 16 s. 40416 n. 11 id. 250 Stad Gent. -"Leening van 70 miljoen fr:[tS96) 81e trekking. 10 juli 1912. S. 12390 n. 4 uitkeerbaar met fr. 100.000 S. 941 n. 19 id. 1,000 S. 7482 n. 15 id. 500 S. 7118 n. 19; s. 792 n. 1 id. 250 LlerLg-eling-en.. De dwaasheid loopt, de wijsheid gaat En dat is vrij de beste raad. Zacht te gaan en verre zien, Dat is een daad van wijze liên. Alle dingen kan men dragen, Uitgezonderd goede dagen. Als ge tegenwoordig buiten wandelt, vindt ge overal plakkaten met verboden doorgang Geen wonder dat de menschen beginnen te vliegen. Poëzie en proza. Zij O, Herman toen ik u van die gevaarlijke hoogte zag af komen, scheurde mij het hart. HijEn ik mijne broek. Aan een pastor die in den wagon stapt zegt een jonge snotzak Dat is weêr een paap. De geestelijke, een oud man met een schrander gelaat, glimlacht en zegt Och, het scheelt maar weinig, of ge waart zelf ook 'n paap, gelijk gij het noemt Hoe zoo Er ontbreekt maar een p aan. midsknecht, zijnen stiel ke nnend, jong man of gehuwd, wordt gevraagd bij Omor Demey, te WinneZ'H le (Frankrijk). Goed loon verzekerd werk. eid voor katholiek gezin in Brussel. Inlichtingen ten onzen bureele. oede bekwame kleermakers, in den J Franschen Soldaat van Rousbruggo, bij Gaston Wylleman-Bockct. Goed loon, kost en inwoon. M' zicli te Mr Maurice Butaye, van Bevoren-Rous- brugge, koint van, te Leuven, zijne eerste examen van Doctor in geneeskunde, met onderscheiding, af te leggen. POPERINGHE, van 7 tot 14 Juli. Geboorten 153. Lucie Spetebroot, d. v. Henri en Justina Windels. 154. Marcel Ruzeré, z v. Camille en Maria Vanhoutte, 155. Maria Verleene, d. v. Camille en Augusta Debyser. 156. Adrien Ampen, z. v. Acbille en Maria Iteniere. Overlijd ensWO. Muylaert Maurice, 17 maanden, Casselstraat.—-ill. Deprez Henri, 53 jaar, landgebruiker, echtgenoot van Julie Viane, wijk A 112. Ailewaert Madeleine, maanden, wijk A, 113. Van Cayseele Achilie, landbouwer, 57 jaar, echtgenoot van Eugenie Meersserna. wijk D. Huwelijksbeloften.-- Franciscus Desmedt grondwerker te Aalst met Blasia Leuwers, spinster te Poperinghe. Arthur Houpe, zonder beroep te Nieuwkerke met Magda lena Caron, naaister te Poperinghe.—Henri Pinte, weduwaar van Marie Lamaire, klak kenmaker te Yper met Helena Boogaerts, dienstmeid te Poperinghe.Mathieu Koe- rnoth, leeraar te Denderleeuw met Magda- lena Gombeir, zonder beroep te Poperinghe Jules Debeer, landbouwer te Proven met [da Pattyn, zonder beroep te Poperinghe. Jóróme Huvghe, landwerker met Juli Blankaert, werkvrouw, beide te Poperinghe Jérótne Hernaert, metsersgast met Maria Devoldere, dienstmeid, beide te Poperinghe Maurice Sergier, landwerker met Elisa Feys, landwerkster, beide te Poperinghe. Huwelijken. 30. Leopold Lefever, 21 jaar, metsersgast met Irma Devynck, 20 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. 31. Marcel Decrock, 25 jaar, tolbeambte te Stabroeck met Rachel Denys, 32 jaar zonder beroep te Poperinghe. Westvleteren, van 8 Juni tot 8 Juli. Geboorten.Derycke René.Deneckere Jéröme.Kino Magdalena. Overlijden. Bouckenhove Margaretha 17 maanden. Huwelijksbelofte. Alphonse Olivier landbouwer te Poperinghe met Irma De crock, zonder beroep te Westvleteren. Cliicorei VanTieghem - Dupont is altijd van beste produkten gemaakt. Schoonen Herbergtoog met nieu pomp. Voor inlichtingen wenden ten onzen bureele. Door sterfgeval, te koop bij de Wed. Aloise Vahcayseele-Sohier, landbouwster, Re- ningholst, stoommdchien, (locomobiel), 7 peerden kracht in goeden staat. Ook nog volledig maaldersgerief met 1 koppel stee- nen, een cylinder of graan brok er en een lorscher, dit alles zoo goed els nhuw. Al aan voordeelige voorwaarden. Hel Ncliijni dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin tart-Silly. Dépot bij Delhaizegebr. Monearey-Sansen. BIDDAGEN DER WEEK. Vrijdag te Poperinghe in het Sint-Vincen- tius gesticht en de Paulinen buiten slad SPORT. Wiel rij den. De ronde van Frankrijk. 4e ritBel- fort-Chamonix 1. Christophe, 2. Faber, 3 Defraye. 5e ritChamonix-Grenoble1Christophe, 2. Lapize, 3. Garrigou Defraye is 9e. 6e rit: Grenoble-Nizza1. Lapize, 2. Defraye, 3. Albini. De algemeene klasseering. Na den zes den rit is de algemeene rangschikking 1. Odile Defraye en Octave Lapize, 31 p. 3. Christophe, 33 p. 4. Garrigou, 54 p. 5. Deruyter, 75 p. 6. Buysse, 7. Tiberghien, 8. Faber,9. Devroye, 10. Spiessens, 11. Crup- pelandt, 12 Thys, 13. LouisHeusghem, 14. Borgarello, 15. J. Alavoine, 16 Albini, 17. Hanlet, 18. Salmon, 19. René Vandenberg- he, 20. Lambot. 7e RitNizza-Marseille, 331 kim 1. De fraye, 2. Garrigou, 3. Lambot, 4. Lapize, 5. Christophe. 6 Salmon, allen wiel in wiel. Defraye heeft 3 pneubarsten gehad. Sedert eenige dagen is de hophandel nog verslapt. Op de Brusselsche beurs (10 Juli) werden er bijna geen zaken verhandeld Poperinghe, beschikbare waar, 135 tot 140 fr.; nieuwe groeite 100 tot 105 frank Aalst, be schikbare waar 170 tot 180 fr.; nieuwe groeite 105 tot 110 frank. In het algemeen luiden de berichten goed, over den stand der hopvelden in Beieren, Elzas en Oostenrijk. In Engeland is er nog bladluizenplaag, maar de planters spuiten gedurig. Vrijdag (12 Juli) was de markt te Pope ringhe zeer kalm bevreesde hopplanters boden hunne waar aan, maar de handelaers waren op hun weêrhouden. Nieuw gewas noteert 95 frank. TER GELEGENHEID VAN DE Zondag in don Carrousel, een paar lederen handschoenen. Tegen belooning ten onzen bureele teru i brengen. Uchoone gouden broche... zondag laatst. O Te verkrijgen bij J. De I'uydl-Sehmidt, Gasthuisstraat Poperinghe. Herberg-bakkerij met zaailand, gel Twe r« lion de Flandre, te Bev. ren-Oost- cappolhoek, bij T bolgisch tolkantoor. Zich te wenden bij J. Lelieur. Camerlynck, brouwer. wee schoone werkmanswoningen te hu- en in de Meessenstraat aan gonadigen prijs. Zich te begeven bij Cam. Battheu, In'den Ballon, Yperstraat, Poperinghe. Te pachten herberg - In de Peerdenmarkt op de Peerdenmarkt te Po'pwingho. In lichtingen bij Justin Gallens-Beek, Priester- straat, Poperinghe. et 15 juli aanstaande De herberg Hel Firmamentmet schoone overdekte gaaiboltra, peerdensta langs de Elverdingsche kalsijdo. Zich te wenden bij M° We Auguste Kom mens brouwerij, Groote markt, Poperinghe. en uitweg gelegen Zondag 14 Juli. Om 2 ure 's namiddags, op de Bertenplaats, in de Boeschepestraat en andere GROOTE BAfiNBOlililfiO 600 Fr. PRIJZEN, Fr. 600. Jaarlijksche Combat-Boüing A la wille de bij René Synaeve, Florence, Boeschepestraat. bij Cyrile David, Casselstraat. Poperinghe, markt van den 12 Juli. Tarwe, 100 kil. 23,00-Rogge 18,00 - Haver 23,00 - Aardappelen, 100 k. 12,00- Boter de kil. 3,10 a 0,00, Eieren de 25, 2,40 a 0,00. Yper, 6 Juli. Tarwe 22,00 a 23,00 rogge 19,00 a 19 75 haver 24,00 a 24.75 aardappelen 9,00 a 18,00 boter 2,80 a 3,10; eieren 2,30 a 2,40 Kortrijk, 8 Juli. Witte tarwe 24,00 a 24,50 roode tarwe 23,00 a 23,50 rogge 20,00 a 20,50 haver 24,00 a 24,50; peerdeboonen 24,00 a 25,00 suikerijboonen 18,50 a 00,00 witte aardappelen 00,00 a 00.00 boter 3,10 a 3,30 eieren 2,30 a 2,40 koolzaadolie 70,50 lijnzaadolie 85,00 koolzaad 34,00 lijnzaad 38,00 koolzaadkoeken 13lijnzaadkoeken 22,00 a 00,00 sodanitraat 25,75 ammoniak- sulfaat 35,50 a 00,00 Veemarkt52 ossen. 0,85 a 1,05; 128 veerzen 0,87 a 1,07; 166 koeien 0,84 a 1,04 41 stieren, 0,82 a 1,0 3 Anderlecht, 9 Juli. Verkensmarkl. Te koop 2750 prijs per kilo 1,09 a 1,25. Voor de eerste maal in Belgie, 5000 vierk. meters schoone glei- schen bekleeding van alle slach, voortkomende van uitverkoop, te koop. J. Colette, 181, Kroonlei, Brussel. Tél. 5524. Genezing zonder operatie. zonder gevaarzonder tijdverlies: schriftelijke waarborg getuigschriften van Breuklij ders- Geneeshearen en Administraties. Vier Brevetten. Eere-Diplomas. Zilveren Medalies. Nieuw Brevet 242614 door Koninklijk besluit van 24 Maart 1912 in het Staats blad verschenen; nieuwen specialen regel baren band, volkomen zonder veeren, draagbaar dag en nacht en binst alle werken zonder gevaar of ongemak. De drukking regeli zich volgens den wil, en volgens de strafte der breuken. Voorzien van dit apparaat, ver krijgt men dadelijke verzach ting, krachten en gezondheid terug. Den heer A. l>»mioi»ce«is. specialist, 21, rue aux Choux, Brussel, zal spreekbaar zijn, voorzien van alle toestellen, van 9 tot 3 u te T I P ET D Maandag 22 Juli, Proefnemingen worden volkomen koste loos gedaan. spreekt, zingt en lacht, met een of Iwee. monden. LEVEND, LEVEND. »«nt de dokters JlL1', «fHTV'P in éen minuut en erkennen dat de voor altijd de on verdraagzaamste tandpi,in doet verdwijnen. De I>KNTO<»ENitl behoudt de bedorven tand™ en verhindert opzwellin gen en zw erin gen. Opge past voor 't bedrog'. Eiseh een DEPJTO- GHÏÏIN TE, het fieschje fr. in a! de goede apotheken des lands. verkrijgbaar in de volgende apotheken. M. Monteyne te Poperinghe en M. Lihotle t'Yper stmwnHnwHW' a®vsaRSwrassa A YIADIti: avec grande faeilité de Payement en pleine aclivité. Superbe installation ivec nombreuxCafés, oblu.és en locaiion; isiluée dans une importante ville indus rielle flatnande. - On mettrait au couram jou s'associerait. Ecrire it M. Jean De Vesteie, Notaire a Bruges. ■IllIIIIIIIIH Ill illllllHIIIPIIilll II 1 II H bijzonder engelscli produkt voor het IIP? Werd met buitengewonen go den uitslag beproefd door den landbouwer Achillo Cout- lenier, van Poperinghe, op hop waar veel vliegjes zaten. Met eene bespuiting was alle venijn verdwenen. Te verkrijgen bij Wed. $9é«l»B'd iJen- iin, Poperinghe aan 1 fr. 25 de liter. (Ge bruik 1 1)2 liter op 100 liters water, j

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2