NIEUWS UIT BEIiGlE. SiffilEfiHTE Kindepvoitunen. Stoven Cuisimèren. K. OTCAREY SANSEN, ■BELLE BRASSERIEI Wollenhandel Laatste modellen, laatste ko- leuren van zeer schoone en rijke prachtschoenen, te bekomen In den Gouden Schoenbij BE- RAT - FREMAULT, Veurne- straat, n' 56, Poperinghe. Gasthuisstraat, 3o, POPERINGHE. Verkoop van Zwavellever en Ljsol om de Hoppe le spuiten. Examens. Wetensvveerdigheden. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Terstond fint pachten IN DEN BAZAR Feesten en Vermakelijkheden. TELEEFOQN 16. IN 'T PARADIJS. Waschpoeder ®rei*0 Excellente Position. bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Camille DONCHE - VANDEWYNCKEL, BELGISCH SCHOOLSCHIP We BRUTSAËHT-DUCLOS, Nader wordt bericht, dat de monar chistische onlusten in Portugal geheel on derdrukt zijn en dat de regeering geen on gerustheid over den toestand koestert. Keizer Frans Jozef heeft 4 Juli 1.1. een record geslagen nl dat van de langste re geering. Tot nu toe had koningin Victoria van Engeiand het langste geregeerd, nl. 63 jaren, 7 maanden en 2 dagen. Den 4en juli had keizer Frans Jozef 63 jaren, 7 maanden en 2 dagen geregeerd. Geen enkel vorst heeft zoo lang geregeerd als hij. Staaltjes van onrustbarende vermeerde ring der onveiligheid op straat in Londen geeft een statistiek, vanwege het departe ment van Binnenlandsche Zaken uitgegeven. In 1600 werden in Londen gedood 171, ge wond 8514, in 1911 gedood 416, gewond 15,768 personen. De bey van Tunis heeft deze week een bezoek aan Parijs gebracht. Men heeft te Yokohama in Japan veer tig handelaars aangehouden, die door be- driegelijke speculaties, den prijs van rijst hebben doen klimmen. De ellende tusschen het volk wordt onrustwekkend tengevolge den hongersnood. Is liet gelood ijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Het nationaal feest werd zondag in gansch Frankrijk, doch voornamelijk te Pa rijs, met grooten geestdrift gevierd. De aanvoerder de zwitsersche socialis tische partij, te Graubunden, M. Fischer, monteerder, komt zes miljoen te erven van een zijner bloedverwanten, die naar Ameri ka vertrokken was. Zal een socialist dat willen aan veerden In de fransche kamer werd gevraagd de betrekkingen met Rome en het Vatikaan te hernemen. Overal kloeg men in 't begin der week van de ongewone hitte. In Duitschland, in de Rhynstreek bijzonderlijk zijn veel men schen verdronken meerendeéls omdat zij in het water sprongen, zonder eerst afge- koelt te zijn. In de laatste 12 maanden zijn te Lon den 118 meisjes van 10 tot 16 jaar oud, bij de policie als verdwenen opgegeven. Men zoekt nog 102 hunner op 2676 vrouwen van boven de 16 jaren waren eveneens ver dwenen, waarvan er nog 2540 opgezocht worden. Drie passagiers hebben New-York ver laten per motorboot van 34 voet lang om zoo den Atlantischeu Oceaan over te steken 't Is toch gewaagd. Cliicorei s Van Tieghem - Dupont wordt in alle kruidenierswinkels verkocht Sfadsnieiias. Nationaal Feest. Heden zondag 21n Juli, is het de verjaardag der troonbe klimming van Z. M. Leopold I. Om 11 ure, plechtige Te Deum in Sint Bertens kerk welke het Stadsmuziek, de Gemeente- en Staatsoverheden. alsook de Oud - Wapenbroeders - maatschappij zullen bijwonen. Alle vaderlands-minnende Belgen, alle ware en trouwe koningsgezinden, alle ka tholieken zullen niet nalaten, op heden zondag 21 Juli, God te danken voor de weldaden waarmede Hij, sedert het onafhan kelijk bestaan en voornamelijk in deze laai ste tijden, Belgenland heeft overladen. Zij zullen ook Gods voortdurenden zegen afsmeeken voor Vaderland en Vorst. Dat de driekleurige vlagge aan ieder huis wappere juist als op het feest der Vlamingen verleden week zoo wel gevierd. Naar Thielt. De Poperinghenaars die de luisterlijke feesten te Rousselare bijgewoond hebben, dachten dat onze bevol king wel hadde mogen medevieren in den zegedag teThieit, Zondag28 Juli aanstaande. Daar zal er door eene grootsche volksbetoo ging hulde gebracht worden aan M. den Staatsminister Beernaert, inrichter van het eerste Landbouwministerie, M. den minister Vandevyvere, en M. de Broqueville, hoofd van het huidige ministerie. Poperinghe zal daar goed vertegenwoor digd zijn door het stedelijk muziek, en door afveerdigingen der Roofmaatschappij en der Boerengilden. Al de Poperinghenaars en personen van 't omliggende die begeeren mede te gaan, mogen inschrijven tot Donderdag avond in den Katholieken Kring, of in het lokaal der Boerengilde. bij Henri Oatryoke. Prijs van het reisbiljet aan halven prijs 2 fr. 5 centiemen. Vertrek uit Poperinghe ten 11.56 langs Rousselare en Ingelmunster; aankomst te Thielt ten 1.54 'Terugkeer uit Thielt ten 5.51, langs Lichtervelde en Rousselareaankomst te Poperinghe ten 8.26. Vriendenfeest)e. Hier in de statie had op Donderdag lln Juli, 's namiddags een vriendenfeestje plaats, ingericht als huldebe- toog aan den bediende Charles-Louis Barroo, door zijne gezellen, 's Morgens was Ch -L. Barroo vereerd geweest met het eereteeken van het jaar 1870 en dit moest in de statie toch ook gevierd worden. Onder het feestje werd volgende gedicht den held van 't feest opgedregen Meer dan veertig jaren is 't geleden, Nog geen punt in 't dikke boek der eeuwigheid Veertig zware schakels der lange jarenketen, Waaraan God 't aardrond door d'hemelruimte leidt. Veertig jaren dat in d'Ardennenvelden, Het Fransch en Duitsche bloed voor land en vrijheid [vlood En beide heldenscharen het Fransche veld ontwelde, En 't Fransche riddersbloed de Duitsche vaan besproot. De Fransch-Duitsche oorlog was nu losgebroken, Verspreider.de overal den dood en d'hongersnood De groote slag werd te Sedan besproken, Daar werden duizenden geschoten tot ter dood. En België's dierbre grond werd fel bedreigd, Met schending zijner heilige onzijdigheid Daarom werden al onze troepen, Naar de Belgisch-Fransche grens geroepen. Na eindelijk veertig jaren wachtens, Is de regeering deze mannen eens indachten En schenkt zij nu aan al die moedige braven, Een eerekruis om op hun borst te dragen. En onzen Charles-Louis die miek daar ook deel van, Hem ook is deze eer, hier nu te beurt gevallen Wij wenschen hem proficiat, wij roepen luid vivat Hoerra voor Charles-Louis, voor Charles-Louis hoerra. Ruzie ontstond Zondag avond tusschen twee knechten der foorinstelling Het Vlie gende Kind.*' Van verwijtingen ging het tot slagen overgaan, toen de politie aan het krakeel een einde kwam stellen met een der kerels tot 's anderdaags tip te sluiten. Arm gebroken. De vrouw van Prosper Wullepit, Nazarethsfraat, gleed dinsdag morgen uit in haar huis, viel, en brak zich de rechterarm. Peerd op hol. Een peerd der brou werij Lahaye, ingespannen in eene bierkar, ging woensdag morgen op hol in de Noord straat Het peerd viel weldra en de geleider werd met geweld ten gronde geworpen. Beide bekwamen geen leed. Men moest rie men lossnijden om het dier op te krijgen Gestolen. Op db markt Vrijdag mor gen, werd de Weduwe Kesteman van Stave- le, haren porte-monnaie gestolen met 39 fr rin. De prijsuitdeeling aan de leerlingen van het bisschoppelijk college, zal plaats grijpen op Donderdag ln Oogst. M 1 ETO is meer aan te bevelen tegen It I L 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting n alle Ziekten door overlast veroorzaakt, lan de VERSTERKENDE' PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, O I» V O L <i li It ISre OX IS XI* re M E Groote Markt. 18. POPERINGHE. Wcstoialre. Eeremis. De Eerw. H.'er St. Dekeuwer, van het Amerikaansch Collegie, heeft hier Maandag laatst plechtig- lijk zijne eeremis gezongen. Groot was de toeloop, want elk had er aan gehouden in de plechtigheid vertegenwoordigd te zijn, om alzoo hunne genegenheid aan de gunstig- gekende familie Dekeuwer te betoonen. De nieuwgewijde priester, vertrekt op heleinde van September, naar de Vereenigde Staten van Amerika. Aan het altaar wierd hij onder ander bijgestaan door den Z. E. H. Vanhou- ver missionaris rustend te Westoutre. wiens opvolger hij in zekeren zin is. De «Cantores hebben tot ieders voldoening de Missa de Angelis vertolkt. Aan de geachte familie Dekeuwer, bijzon derlijk aan den nieuw gewijden priester, onze hertelijkste gelukwenshen. Vlamertinglic. Verdiende hulde. Woensdag 17 Jttli werd het gemeente bestuur ter kennis gebracht, dat den Heer Henri Flahon genaamd -«Carbon» de medalie van le klas toegestaan werd, voor gedurende een 30tal jaren de kerkhorlogie hersteld en opgewonden te hebben. In korte stonden waren alle de inwoners van Vlamertinghe hierover verwittigd en aan al de huizen zoowel van arme en van rijke wapperde de nationale vlag tot hulde en eere aan onzen achtbaren Carbon er varen held, die alreeds verscheidene malen vereerd werd met allerhande eereteekens en decoratien. Beter. - Henri Adriaen, hot slacht offer van het ongeval welke wij verledene week melden, is aan de beterhand. Sin! - Jan - ler-ltlezen, Maat schappij St Sebastiaan. De onlangs al hier ingerichte handboogmaatsciiappij is in vollen bloei. Slechts 2 maanden tot stand gebracht of zij telt reeds 29 leden, waaron der verscheidene eereleden. Schoon, uitgele zen getal, voorwaar dat alleen is een door slaande bewijs van hare goede inrichtin 't is eene waarborg voorde toekomst. Mocht de gilde, thans reeds zoo bloeiend nog aan groeien, tot meerder welzijn der maatschap pij, tot grooter voldoening der leden, tot meerder genot der stichters, tot spijt van die het benijdt. Koningschieting Maandag laatst was list koningschieting. Omtrent al de le den der maatschappij waren opgekomen slechts weinigen waren om dringende reden belet het feest bij te wonen De koningschie ting begon om 6 uur. Dapper en fiink werd er geschnten, elkeen wedijverde om ter meest. Op eens valt de opper vogel. Een kreet van Leve de Koning» steeg uit aller monden, 't Was M. Edw. Poissonnier, die met zijn 4e schot, den oppervogel deed val len. Elkeen wenschte hem hertelijk proficiat waarop de Koningschotter zijne medeleden met een lekker glaasje bier onthaalde onder het vreugdig gezang zijner medeleden van Leve onzen Edouarden hij mag er wezen, Leve onze Koning en hij mag er zijn Zonderonzen Edouard kunnen wij niet wezen Zonder onzen Koning kunnen wij niet zijn Vervolgens werd de schieting voortgezet, waarna de Gilde stoetsgewijs, met trommel aan 't hoofd, gevolgd van Koningschotter, opgeleid door Voorzitter en Ondervoorzitter en de Leden der maatschappij, een bezoek brachten bij al de leden herbergiers der Gilde. Daar werd nog menig glaasje geschon ken en gedronken op de gezondheid en 't lang leven van onzen gevierden Koning. Eindelijk vergaderden de leden in hun ge woon lokaal, alwaar lezing werd gegeven van de ontvangsten en uitgaven der schieting van St Pieteisdag laatstleden. Daarop stuur de de ondervoorzitter een woordje van hulde en dank aan al de leden en medestichters der maatschappij en beloofde, in naam van het bestuur, steeds te werken tot welzijn en vooruitgang der maatschappij. Daarmede liep het feest ten einde en eik een begaf zich blijgemoed en welgezind huiswaarts. Koning Edouard, in naam der maatschap pij, nogmaals Proficiat en tot ten naaste jare, als 't God belieft 1 A. B. C. 1Ya(ou>Uallicanes. Brand. Tusschen Dinsdag en Woensdag, rond 12 ure middernacht, is de hoeve afgebrand van Achiel Vanderlioden-Demol. Het vuur ont stond in de groote schuur en in een oogwenk was alles in laaie vlam. Geheel de hoeve brandde af-Geld, papieren, bestekleederen, de drie kinderen en de 3 peurden zijn gered. Al 't andere is erin gebrand. De gebouwen waren verzekerdmeubels, allaam, enz. niet. Oorzaak onbekend, 't Ware schande moest er kwaadwilligheid in 't spel zijn. 't Is juist een jaar geleden, dat al de hop pe van Vanderlinden afgesneden werd. Men zou zulke lafaards moeten ontdekken, Chieorel Van Tieghem - Dupont, is zeer spaarzaam in 't gebruik. Yper. Boetstraffelijke rechtbank. J. Verbiese, schoenmaker te Poperinghe, en C. Dalleine, kantwerkster, vervolgd voor wederzijdsche slagen, krijgen elk 15 fr. boete. M Verslype, huisvrouw, en A Durant, handschoenmaker, te Poperinghe. krijgen elk 15 dagen gevang voor aanslag tegen de zeden. René Artois, werkman, 30 fr. voor ruitenbraak. Lan^omarck.Ongeval bij de ve- lokoei'sen. Met de kermis, hadden dins dag op Sint-Juliaan velo koersen plaats. Bij de aankomst reed een rijder door het volk. Een iandhouwer, werd met geweld ten gronde geworpen en aan het hoofd gekwetst. Eenige andere toeschouwers werden ook licht gekwetst. A POTH EEK - D ROGERIJ A. KESTELIJN, In geheel 't Ylaamsche Land werd het Guldensporenfaest Donderdag 11" en Zondag 14" met veel geestdrift gevierd. In Brussel ook had een prachtigen stoet plaats. TeJumet stakeen 3 jarig kindje een nagel in den mond en stierf verstikt. De gepensioneerde officieren mogen voortaan hunnen uniform blijven dragen en reizen aan half geld. Er zullen dit jaar geene groote leger- oefeningen plaats hebben. In Belgie stierven ook vc-rschillige per sonen door zonnesteken of bij onvoorzich tigheden bij 't zwemmen. De Congoboot Leopoldville is dins dag uit Antwerpen naar de kolonie vertrok ken met 108 passagiers en eene lading van 700 ton aan boord. De volgende oud-leerlingen van het bis schoppelijk College onzer siad, hebben, aan de Katholieke Hoogeschool te Leuven, hun examen afgelegd M. Eric Vanderschei.den, van Ooslvlete- ren.zijn laatste examen mét onderscheiding voor geneesheer. Eerw. Heer Jerome Pieters, van Nieuw- capelle, verleden jaar door Zijne Hoogw. den Bisschop van Brugge naar Leuven gezonden om er zijne studiën in Wijsbegeerte en Let teren voort te zetten, met onderscheiding M. Leon van Merris, van Poperinghe, met voldoenden uitslag, zijn vierde examen voor Doctor in de Recti ten. M. Gilbert Devos, van Poperinghe, met onderscheiding, zijn eerste examen voor Geneesheer. Eerw. Heer Ciiari.es van Merris, zoon van onzen achtbaren Burgmeester, doctor in wijsbegeerte, bacchalaureus in godsgeleerd beid, en subregent van het H. Geestcollege te Leuven, heeft door zijn voortreffelijk exa men, den graad bekomen van Licenciaat in de godsgeleerdheid. Eerw. Heer Adolf Brutsaert, van Pope ringhe, door Zijne Hoogw. den Bisschop naar Leuven gezonden om er de godsgeleerdheid te bestudeeren, heeft er den graad bekomen van bacchalaureus in de godsgeleerdheid Ouze beste geluk wenschen aan allen. Van schilderen. Toria is met haar toilet bezig. Zij is precies haar gezicht aan 't arrangeeren. Sissen kijkt door 't venster naar 't huis rechtover waar schilders aan 't werk zijn. Toria. Waarom slaat ge daar zoo door 't venster te gapen Duurt het te lang mis schien Sissen. Neen, ik wil maar eens zien wie het eerst geschilderd zal zijn gij of het -huis hiervoren. 1 Versproken. Als 't u belieft, voor 15 cent afval, voor onzen trekhond, maar uiet zoo vet als den laatsten keer. Waarom niet Omdat vader er ziek van geworden is. Felen had een stuk in zijn botten... en zat zijnde had hij tegen iemand gevochten.. \len zeide hem dat die menscli zoo goed als dood was... »Zet hem op mijn rekening riep Felen in zijne zatte barmhartigheid uit. Slatl ItriKMel. Leening van 422 5oo.ooo frank. (1905.) 348 Trekking13 Juli 1912. 111 Reeksen of 2,775 obligaties uitkeerbaar te rekenen van 2 januari 1913. S. 35852 n. 11 uitkeerbaar met fr. 150.000 S. 64784 n. 25 2.500 S. 91636 n. 2 1.000 S. 6728 n. 5 s. 38458 n. 15 500 S(a<l Luik. Leening van 5o 000,000 frank. (igo5.) 43" Trekking15 Juli 1912. 8 Series uitkeerbaar den 1 juni 1913. S. 10606 n. 12 uitkeerbaar met fr. 150.000 S. 9106 n. 25 1.500 S. 5813 n. 9 s. 2183 n. 20 500 S. 2183 n. 21 s. 5813 n. 10 s. 6409 n. 22 en s. 9106 n. 22 250 Een Congres van Vlaamiclie Studiekringen wordt gehouden op 2w Augustus aanstaande. Al de deelnemers der sociale week zullen er gemakkelijk de werk zaamheden van kunnen volgen, daar ze heelemaal aansluiten bij die der sociale week en in hetzellde lokaal gehouden worden, al, in het S. Pieters college. Minderbroeders- straat, Leuven. Daar de verslagen op voor hand gestuurd worden aan de inschrijvers, mits betaling van 1 fr om aldus een ern stige bespreking uit te lokkeu, heeft eenieder er belang bij op tijd zijn deelneming bekend te maken aan liet algemeen sea etariaat van Geloofsverdediging, Provincieslraat, 118. Antwerpen. tiet sclioolü>e!iï;>. Het tijdstip der examens nadert. Het getal kandidaten is tot nu toe reeds grooter dan dit van verleden jaar. Men mag zich dees jaar verwachten eene bijzonder talrijke promotie aan boord van hec stilstaand schoolschip te zien. En dit legt zich gemakkelijk uitwant, de Asso ciation maritime vormt niet alleen zeelie den, maar ook handelaars, en zij vormt bij zonder karakters. De zedelijke opvoeding is het voorwerp van alle bezorgdheid. Maai' Lom-tics. 358te Belgische Nationale Bedevaar-l van September. Deze bedevaart, volgens gewoonte, onder hooge goedkeuring van Z. D. H. Mgr de Bis schop van Luik iDgericht, zal als volgt plaats hebben A. Voorwachttrein, ver trek uit Luik den 6 September, terugkomst den 20 B. Voorwachttrein, met stilstand te Parijs. Bedevaart naar H. H. van Mont- martre en naar O. L V. der zegepraal, ver trek uit Luik den 7 September, terugkomst den 20C. Rechtstreekscho treinen, waaronder de Ziekentrein, vertrek uit de voornaamste steden van België den 12 Sep tember, terugkomst den 20. Voor prospectus, enz., zich te wenden tot den inrichterden Heer Henri Delarge, rue des Prébendiers, 18, Luik, of tot eenen der op de bekendmaking aangewezen brief wisselaars. Negende geneeskundige les. Over tuberculose. Als wanneer de Roch bacillen in de longen ontwikkelen en woe keren, ontstaat tuberculose of longteringde bacillen verwekken eene plaatselijke ontste king en daaruit groeien kleine knobbeltjes in de longen, 't Is tering op den le graad. Die knobbeltjes verzweren, etteren en door die et tering ontstaat de koorts en de kracht vermindering, het is de 2e graad. Op den 3e graad heeft de ettering spelonken in de lon gen doen ontstaan en de toestand van den lijder wordt uiterst bedenkelijk. I11 den win ter bij koude en smoorachtige lucht moet men zich verkloeken en van zoohaast men hoest om niet teringlijder te worden moet men bij de gewone middelen de Theobroma nemen want zooals men weet is Theobroma het beste verkloekingsmiddel dat men vinden kan. De Theobroma kan den hoest of de valling alleen niet genezen, maar werkt rechtstreeks op het bloed en verkloekt de borst. Ook als men van eene bronchiet genezen is dan is Theobroma goud waard om de vroegere krachten weer te krijgen. Te Poperinghe apotheek M0NTEYNE, op volger H. N0TREDAME apotheek A. KES- TELYN te Yperen apotheek LIB0TTE. Lil een oude Precli. Abraham Santa Clara hield in het iaar 1702 te Wee- nen 'n preek voor jonge dochters. Deze preek is in schrift bewaard gebleven in de keizer lijke bibliotheek te Weenen. Daarin heet het o.a.: Een jonge dochter moet zijn als magere soep die heeft niet veel oogen, dus ze kan ook niet veel rondkijken Een jonge dochter moet zijn als een spie gel als men er te kort met den adem bij komt, betrekt hij. Eene jonge dochter moet zijn als een brandende kaars die is in een lantaarn veiliger dan buiten. Een jonge dochter moet vooral zijn gelijk een schilpad die is altijd thuis, omdat ze haar huis meedraagt. 1 k weel nle< alles maar wat ik weet is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazaivbij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Men g-elin.g'erL. Wees immer in vrede met uw hert. l)e beschaving maakt de vreugde sterker, maar ook diepi-r 't leed. De kwakzalvers, slimmer dan dieven, ste len zonder de gevangenis te moeten vreezen. Sommige smerten worden alleen door eene godsdienstige overtuiging geheeld. Met een sterk karakter is men zijn eigen meester, met een zwak is men de slaaf van iedereen en zijn zeiven. Alle menschen hebben een karakter maar weinig hebben er. Een slecht humeur is de verkoudheid der ziel. Die in de herberg over zijn werk te veel spreekt, zit op zijn werk met den kop in de herberg. Omer Demey, te Winnezeele (Frankrijk). Goed loon verzekerd werk. Goede bekwame kleermakers, in den Fransehen Soldaat van Rousbrugge, bij Gaston Wylleman-Bocket. Goed loon, kost en inwoon. SPORT. Football. De F. C. Rousselare begaf zich Zondag on volledig naar Hasselt en werd er geklopt met 10 0. Het was de laatste match in He afdeeling Uccle-Sport en Hasselt zijn de twee eerste en gaan in promotie. Dan volgen in deze or de 3. Val-St-Lambert, 4. Bergen, 5. Rous selare, 6. Namen. WielHjden. De ronde van Frankrijk. Nog nooit heeft deze koers in België zooveel geestdrift verwekt. De Belgische renners doen er won deren de uitslagen ten anderen bewijzen het. De achtste rit liep niet regelmatig bij de aankomst te Perpignan. Het volk had' de weg overrompeld, en om hun rijwiel niet te beschadigen en zelf niet op ramp te komen moesten de kampioenen hun freinen sluiten Uitslag: 1. Borgarello, 2. Godivier, 3. La- pize, 4. Defraye, 5. Spiessens, 6. Garrigou, 7. Thys, 8 D'tlers, Buysse, Tiberghien. Louis Heusghem, Devroye en Leonard. Cbristophe kwam 176 aan. In de 16 eerste waren er 12 Belgen. ,9e RitPerpignan-Luchon, meer dan 300 kim., dwars over de Pyreneën. Dez< r-it werd met iets bijzonders gekenmerkt Op 80 kim. van 't einde, toen Lapize zeker was van de 5e plaats, gaf hij het in woede op, omdat hij in een berg Defraye niet kon volgen. Dit opgeven heeft veel opspraak verwekt en de jongen werd zijn bol gewas schen, en door Desgrange. bestuurder van den Auto en door al de andere Sport- kroniekers. Eerstgenoemde schreef vlakaf dat Lapize den koers staakte omdat hij ge voelde dat hij tegenover 'nen sterkeren mededinger stond, en voegde erbij dat het te betreuren is dat de Fransche Wielrijders- vereeniging die daad niet kan straffen. Lapize heeft vele in de achting der sport mannen verloren terwijl Detraye er met de andere Belgen in de wolken geheven wordt. Zij ten minsten schrijft hij, nemen hunne taak ter herte en strijden tot bet uiterste. Uitslag: 1. Defraye, 2. Cbristophe, 3. Mar cel Buysse, 4. Cooman, 5. Garrigou, 6 Louis Heusghem 7. Salmon, 8. Devroye, 9. Mottiat. In de 9 eersten zijn 7 Belgen. 10e Rit: Luchon-Bayonne, 326 kim. Op 50 kim. van 't einde waren te samen Defraye, Christophe en Mottiat. Defraye viei en ve'rloorö minuten dien hij niet meer kon inhalen. Uitslag: 1. Louis Mottiat, 2. Christophe op 3 lengten, 3. Defraye op 6 minuten, 4. Faber op 20 minuten, 5. Jan Alavoine, 6. Marcel Buysse. Op de 12 eer sten zijn 9 Belgen. In 't geheel waren er nog 55 vertrekkenden. Zij hebben gewonnen tot nu toeDe fraye en Christophe 2150 fr. Lapize 1125 fr. De algemeere rangschikking is nu 1. Defraye 33 punten, 2. Christophe 50 p.. 3. Garrigou 74 p 4. Buysse 107 p 5. Devroye 113 p, 6. Tioertrhien en Spiessens 121 p., 8. Thys 126 p.. 9. Louis Heusghem 129 p., 10. Salmon 132 p. Op de 10 eersten zijn dus 8 Belgen en zonder groote tegenslagen mogen wij eene belgische overwinning te gemoet zien. Er zijn er die beweeren dat Van Houwaert en Masselis nooit gedaan hebben, wat De fraye dit jaar verwezentlijkt. Dat is waar, voor wat de ronde van Frankrijk betreft, nogtans moet er gezegd worden dat eerst genoemde rijders hen nooit zoo sterk ge steund voelden lijk nu Inderdaad, de ronde van Frankrijk wordt geleid en beheerd door de Belgen. Vanhouwaert won Zondag een 100 km. koers te Erquelinnes en Maandag een 80 km. koers te Gent voor L. Georget. Vliegen. Dood van Latham. De gekende vlie ger Latham, die voor eenigen tijd op jacht van groot wild was, in Afrika, komt door een wilden buffel gedood te worden. Te Reims legde Vedrines deze week Op een eendekker 2U0 kim. af in 1 uur 10 min en klopte hiermede al de records der snel heid Hij deed 169 kim. 810 per uur. Dtiivenlioiid - l'opcriiiftlic. Uitslag van den prijskamp uit CHARTRES van 15 Juli 1912. Wind Noord-Oost 141 Duiven los om 8,27 ure. Aankomst: Eerste duif om 1,36,59 ure; laatste duif om 2,15,36. Snelheid Eerste duif 911,22 meters; laatste duif 811,07 meters. Afstand 282,462 kim. 1 Derynck C. Reg. 3 p., 2 Sohier Cyr. 2 p., 3 Dave G. 3 p., 4 Derynck C. 5 p., 5 Lie- taert Jul 5 p 6 Vandenberghe H. 4 p., 7 Deheegher J. Watou 3 p., 8 Clabau Leon 3 p 9 Hannebouw M. 3 p., 10 Silvert G 3 p., 11 Amez Arth. 2 p., 12 id 2 p., 13 Schmidt 1). 2 p., 14 Dupont G. lp.. 15 Van- nieuwenhuyze A. 16 Baes H., 17 Desaegh-r H 18 Vandenberghe TI., 19 Verhaeghe C 20 Devos Remi, 21 Malesys M., 22 Devos Remi, 23 Fache N.-M., 24 Halfmaerten Ch 25 Dehaene Tit. Overduiven Malesys M Bonduelle M., DaveG., Malesys M., Devos Remi, DaveG., Clabau Leon, Lietaert Elie 2 I)e berichten uit Engeland melden dat in Worcester de bladluizen daaromtrent ver dwenen zijn maar in sommige andere kwartieren komt er nieuwe insektenplaag niettegenstaande het besproeien bier en daar ook is er schimmel en koperbrand te ontwaren. In Duitschland staan de hopvel den goed in de vlakten doch op sommige hooglanden is er volstrekt regen noodig of de opbrengst zal daar minder uitvallen. Antwerpen. 18 Juli Markt standhou dend. Aalsi. beschikbare waar 175 fr nieu we oogst 1121/2 t 115 fr. Poperinghe. beschikbare w; ar 145-150 fr. nieuwe oogst 105-107 1/2 fr. Poperinghe, 19 Juli. Markt kalm. Nieuwe groelte 100 tot 102 1/2 frank. In 't algemeen staan de hommelhoven goed er is niet veel bladluizenplaag meer. POPERINGHE, van 14 tot 21 Juli. Geboorten. 157. Jeanne Hauspie, d. v. Georges en Lydia Druant. 158. Jeanne Vitse, d. v. Jerome en Magdalena Quaghebeur. 159. André Dumelie, z. v. Achille en Enuna Lyoen. 160. Laura Rosselle, d. v. Enille en Louisa Sergier. 161. Marie-Louise Huys, d. v. Richard en Julia Debaene. 162. Albert Delboo, z. v. Charles en Pharaïlde Vandewiere. 163. André Gesquiere, z. v. Cyrille en Lucie Dehee gher. 164. Antoinette Laconte, d. v. Camille en Louisa Devos.165. Camille Hauspie, z. v. Seraphin en Sidonie Carlé. 166. Gaston Gesquiere, z. v Hilaire en Maria Denys. Overlijden. 116. Gesquiere André, 3 dagen, wijk G. Huwelijksbeloften. Camille Corselis, wagenma ker met Emma Laconte, naaister, beide te Poperinghe. Julien Verbiese, schoenmaker met Clementine D'AI leine, kantwerkster, beide te Poperinghe. Cyrille Decrock, landbouwer te Westvleteren met Magdalena Catteeuw, zonder beroep te Poperinghe. Germain De Caesteker, landwerker met Magdalena Lemahleu landwerkster, beide te Poperinghe. Huwelijken. 32. Maurice Sergier, 25 jaar, land werker met Elisa Feys, 17 Jaar, iandwerkster, beide te Poperinghe. 33. Jerome Hernaert, 24 jaar, met- sersgast met Marie Devoldere, 28 jaar, dienstmeid, beide te Poperinghe. 34. Jerome Huyghe, 26 jaar landwerker met Julia Blanckaert, 19 jaar, werkvrouw, beide te Poperinghe.35. Julius Debeer, landbouwer te Proven met Ida Pattyn, zonder beroep te Poperinghe. Rousbrugge, van 1 Juni tol 15 Juli. Geboorten.—Vanhoucke Joseph.Laseure Daniël. Alexander Isabelle.Vandenberghe Theodore. Vandevelde Leon. Overdijdens.Maeckeibergh Maurice, 10 maanden. Dehouck Reine, 82 jaar, weduwe van Blondeau Francis. Serruys Stephanie, 18 jaar, ongehuwd. Huwelijksbeloften.Dejonghe Georges, landbou wer te Watou met Top Helena, landbouwster te Rousbrugge. Dewickere René, dienstknecht met Derensy Alphonse, naaister, beide te Rousbrugge. Huwelijk. Heens Elie, landbouwer te Proven met Vermeersch Irma, landbouwster te Rousbrugge Reninghelst, van 1 Juni tot 15 Juli. Geboorten. Deschuytter Agnes. De Preester André. Barbez Henri. Billiau Richard. Mal fait Maria. Vanholzaets Helena. Lagache Daniël Lagache Abel. Overlijdens. Cambron Nathalie, 79 jaar, echtge noote van Verdonck Basiie. Carton André, 3 maanden. Huwelijken. Richard Touquet, voerman met Nastasie Bafcop, beide te Reninghelst. Achiel Van Hollebeke, geneesheer te Wynghene met Helene Demarez, te Reninghelst.—Alphonse Corselis, wagen maker te Poperin he met Mathilde Vanuxem, kleer maakster te Reninghelst. Vlamertinghe, van 15 Juni tot 15 Juli. Geboorten. Derycke Maria. Decat Oscar. Defrancq Godelieve. Behaeghel Louis. Hennebel Anna. Vansevenant Maurice. Hoflack Gerard. Ampe Andreas. Notredame Remi. Vancayseele Margaretha. Mortier André. Overlijdens. Knockaert Henri, 6 dagen. Ver poort Désiré 60 jaar, kostganger. Huyghe Camille, 35 jaar, landbouwer. Demarey Louis, 83 jaar, zon- beroep. Deberdt Godelieve, 6 maanden. Huwelijken.—Denturck Henri, 45 jaar, geitenkoop man te Moorslede met Haeyaert Herminle, 32 jaar, kantwerkster te Vlamertinghe. Vlamynck Arthur, 25 jaar, metser te Vlamertinghe met Planquet Marie, 22 jaar, dienstmeid te Brielen. Christiaen Remi, 23 jaar, aardewerker te Poperinghe met Verhack Ga- brielle, 21 jaar, kantwerkster te Vlamertinghe. Westoutre, van 1 Mei tot 15 Juli. Geboorten.Delhaye Andreas.—Caulier Andreas. Ghelein Maria.Ingelaere Florent.Lins Germana. Vuylsteker Maria.Caron Andreas.Dumoulin Zoë. Knockaert Valer us.Knockaert Andreas.Heusele Maria.Lebleu Louis. Overlijdens. Schatteman Jan, 73 Jaar, echtgenoot van Debruyne Octavie.Lins Georges, 10 jaar. Huwelijken.Denys Ernest met HaerdemanEmina. Boudry Hector met Beun Emma. Merlevede Ca miel met Coene Irma.Liefooghe Richard met Dausy Julia. Venet Florent met Kouckuyt Zoë. Xe Shko<»i> Breach-omnibus en Karre-voiture in goeden slaat te koop bij Alf, Vallanys, Au petit Paris, Poperinghe. Schoonen Herbergloog inet nieuwe bier- pomp. Voor inlichtingen zich te wenden lon onzen buroele. De welgekende Herberg »l)e Kruisstraat», te Proven,'met hof en zaailand. Voor voorwaarden zich te begeven ter brouwer-ij FeyS'Callewaert, te Rousbrugge. Herb erg-bakkerij, Au lion de Flandre, met zaailand, gelegen te Beveren-Oost- cappelhoek, bij '1 in lgisch tolkantoor.— Zich te wenden bij J. LMieur. Gamerlynck, brouwer. Twee schoone werkmanswoningen te hu ren in de Meessenstraat aan genadige» prijs. Zich te begeven bij Cara. Battlieu, In den Ballon, Yperstraat, Poperinghe. Te pachten herberg In de Peerdenmarkt op de Peerdenmarkt te Poperinghe. In- ichtingen bij Justin Gallens-Beek, Priester straat, Poperinghe. Herberg Het Firmament met schoone overdekte g.. ai bol tra peerdenstal en uit weg gelegen langs de Elverdingsche kal- sijde. Zich te wenden bij M° We Aüguste Kom mens brouwerij, Gr->ote markt, Poperinghe, Op Zondag 21 Juli 1912. PRIJSKAMP voor BLINDE VINKEN van 3 tot 4 ure namiddag, In (Ie Drie Eioiiingeii, bij Camille Brabaudts, Yperstraat. Xe Verhollen i5 Franks, In d'Uaoge Grave, bij Emile Arnaert, smid, Westoutre-kals. Schoon Konijn, An Voyageur, bij Albert Blanckaert, Veurnestraat. Sn 't Xivijnland, geg. d. Ach. Foutreyn bij Jerome Boudewelle, Abeele-kal t. Maandag 22 Juli, Comhat - A la Yil!««!« Florence, bij P, Synave, Boeschepestraat. I)e Programmen of kaarten van Fees ten ten Rureele van De Popëringiienaar- gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GROOTE VEL0K0ERS. Watou. Op Zondag 28 Juli, ter herberg De Populiere» bij Camille Leupe. 50 fr Prijzen verdeeld als volgt15, 10. 8, 6, 3. 3 en eenen schoonen volo-lanteern.Inleg 1 ft Reninghelst. Op Zondag 28 Juli, geg door Florent Lemahieu en de fabriek Ber- cb-y Prijzen als volgt20, 15, 10, 10, 10 5, 5. 5 en 4 stukkeu van 5 fr. te verlolet tusschen de niet winnende Inleg 1 fr. Inschrijving tot 4 u. bij Florent Lmoauieu. Yei'loi'cn. Dezer dagen werd te Poperinghe verloren: een huissleutelzaterdag al den ommegang gaan, een diamanten oorring zelfden da op de markt een gouden oorring. Zondag op do markt, een gouden broche van aan stad tot aan don Bosseboom een gouden oor ring. Tegen belooriing ten onzen bureeh- terugbrengen. Gevonden. Twee veloplaten, nr 43165 en 42923 een huissleutel, en een zakje met witte voor schoot in. Alles berust ten politie-bureele. iMea* vraagt Leerjongen van 14 tot 15 jaar wordt ge vraagd bij Henri Maes, brood en paslei- bakker, Yperstraat, 28. P- peringhe. Meisje om het Strijken te 1-eren wordt gevraagd i stad. I ten onzen bureel- Twee Rleermaki rsga.st n. mi- st -ns 4 ja r op ambacht zijnde, wor n ge ra>gd bij A. Verbekt), Wes'-Nieuwketke. K-.-st en inwoon; standvastig werk Smidsknecht, zijnen stiel kennend, jong man of gehuwd, wordt gevraagd bij nu Bijzondere schoone en groote keus van Stoof» on l»oi'dijueii POPERINGHE. Huis Gesticht in i836. Vcrkooi» van Rauwe en gebrande Koffies, zuiver van alle nadeelige stoffen. Alle slag van Suikers en Siropen. Echte amerikaansche Petrool. Beste zuivere Olijfolie, Wijn- en Graauazijn. Mostaard- en Pepermaalderij Kaas en gedroogde Fruiten. Bloetn, Rijst, Maïs en Lijntrieel. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Specereijn en vele andere artikelen. Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken. Champagne VImam. Moet et Chandon, Merrier, DeP-eck en Cie. overal bekend voor 't beste, lijn grondig om eenige dagen genezen doorh-1 »elirui!-. vnn de ZALF VAN St t ODEWIJK -. HO PlTAAL (Pommade de l'Höpital Saini-Louis) Dit kostbaar genrestnlddel doet onfeilbaar verdwijnen rnode vlekken, ontstekingen, zwevingen, e-i alle zienten hetzij onlangs of oulingsontstaan waaraan o: nen oogschelen onderhevig zijn. Om zonder eeuij gevaarte gelukken, eisch de Zalf van St-Lodewijks Hos pltaal, depot fr. 2.50, in de bijzondere .r. He-ken de» land». Indien uw apotheker U niet kan vui-ioen, lead fr. 2.80, in postzegels, aan den algemccncn ck p- sitaris voor Belgie, 17, Paulelacn, St.PI«ters-VV.;]uwa en vrachtvrij zal het U geworden GEDEPONEERD IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monteyne te Poperinghe en M. Libotte t'Yper A YSTMHti: avec grande facilité do Payement en pleine aciivitó. Superbe installation.I Jivee nombreux Cafés, ohligés en location jsituée dans mie importante ville indusT rielle flatnande. - Ou mettraitau courani| Sou s'associerait. Ecrire a M. Jean De Vesteie, Notaire a Bruges. reXXE VIHCHTLIG TE BEKOMEN IWMWWMitflIl—IWIWIllllllli Molenaar, Meessenstraat, POPERINGHE, aat weten dat hij zal dorschen aan 1 fr. het 100 schoven en dat hij voorzien is van eeno lorschmachien, laatste model. onder de hoóge bescherming van het Belgisch Staatsbestuur. Volledige voorbereiding voor de zeevaart loopbaan. BEPROEFDE LEERMEESTERS. Verzorgde opvoeding. DE AANNEMINGS EXAMEN zullen plaats hebben in September 1912. Voor prospectus, inschrijvingen, enz. wonde men zich tot doASSOCIATION MARITIME BELGE 15, Brouwersvliet, ANTWERPEN. BBisici van Vertrouwen. In 't Groot. o !n '1 Klein. en LARENSNIJuERSWIMEL bij Bruggestraat, 3, POPERINGHE.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2