BELLE BRASSERIE NIETS Werklieden om pen te trekken, worden gevraagd voor het Departement der Somme (Frankrijk) GORD LOOF* en REIS BETAALD. HOPPE. Op Zondag n Oogst 1912. Op 0. L Vrouw Hemelvaart 15 Oogst, Luisterrijke Ringsteking met velos, Groote Bolling en Landbouwersallaam, voor Menagie-gerief BURGERSTANDEN VAN Feesten en Vermakelijkheden. Xei'stoiid te psjicliten Te Koop Excellente Position. Nabij Parijs werden drie vrouwen die in een rijtuig huiswaarts gingen, door den trein doodgereden. Met de Duitsche financiën gaat 't schit terend, dank zij de verstandige financieele poiietik van Centrum en Rechterzijde. In Italië krioelt 't op 't oogenblik van valsch geld. Sicilië blijft nog steeds onveilig door rooversbenden. Te Epernay in Frankrijk zijn door een brand 1500 huizen verwoest. Henry Farman heeft te Cti&lons-sur- Marne een belangrijke proefvlucht gedaan met een kleinen opvouwbaren tweedekker. Z. H. de Paus richtte een hartelijk schrijven aan 't lokaal-comité van den in Augustus te Aken plaats vindenden Duit schen Katholiekendag. In 1913 zal het 25 jaar geleden zijn, dat Keizer Wilhelm II de regeering aan vaardde. Nu reeds worden toebereidselen getroffen, om het herdenkingsfeest zoo lui sterrijk mogelijk te doen plaats hebben. De Engelsche regeering heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat het mond- en klauwzeer zich in Engeland (niet in het ko ninkrijk) nu op 56 plaatsen lieeft vertoond. Te Detroit in Amerika zijn zeven ge meenteraadsleden wegens omkooperij in hechtenis genomen. Fijne vroedvaderen Tn Portugal duurt het schrikbewind. Dagelijk worden politieke moorden bedreven. Een zinnelooze hongaar heeft Zondag morgen om 3 ure te Lourdes, gepoogd het beeld der H. Maagd der grot te verminken. De wachters zagen het slechts toen reeds groote schade was aangericht. Een nieuwe behandeling der tering, die uit Amerika komt, bestaat liieriD den zieke in een bad te plaatsen, van een warm tegraad van 36 graden en hem erin te laten totdat hij volkomen genezen is. Men haalt het geval van een teringlijder aan, die na tien dagen genezen was een ander inoesl er vier weken in blijven. De groote staalgieterijen Krupp, te Es sen, hebben dees week de 100e verjaring hunner stichting gevierd. De eigenaars hebben 14 miljoen mark geschonken, als belooningen aan het personeel en onderstand der liefdadigheidswerken, ten voordeele der werklieden gesticht. Donderdag is keizer Wilhelm de staalgieterijen gaan bezoeken. De staking in het havenbedrijf te Lon den is, tengevolge van door de patroons ge geven toezeggingen, geëindigd. De Engelsche kiesrecht-vrouwen heb ben bekend gemaakt, dat er binnenkort gewichtige gebeurtenissen zullen plaats hebben. Daar zal men nog wat van kunnen beleven Eene schrikkelijke mijnramp heeft de dood veroorzaakt van 150 mijnwerkers in Westphalie. 150 Andere mijnwerkers zijn tusschen de vlammen ingesloten. 'tls den 22 Augusti 1891 dat het fransch- russisch verbond gesloten werd, dat in 1892 volledigd werd door eene militaire overeen komst. Er is nu ook tusschen Frankrijk en Rusland eene overeenkomst betreffende de samenwerking der krijgsvlooten van beide landen gesloten. Duitscliland ziet daarop met leelijke oogen. De Italiaansche vuurberg De Etna is in werking gekomen en de uitbersting duurt voort; op 4 kilometers afstand vond men vulkanische stoffen, door den berg uit geworpen. Binnen borrelt de lava steeds heviger en heveriger op en weldra zal zij zich in den bergwand een uitgang boren. Vrijdag morgend is in eene fabriek te Nurenberg, die pas overeenige dagen afge bouwd werd, het metalen dak ingestort. Honderd en tien werklieden, die daar aan den arbeid waren, werden onder de puinen bedolven. Men heeft zeventien dooden en drie en dertig gekwetsten onder den reus- achtigen hoop ijzerwerk uitgehaald. Vijf werklieden zijn verdwenen. Te Lozanne bij Lyon liepen in een tunnel twee treinen op elkaar; er waren 7 dooden en een 20tal gekwetsten. Dinsdag avond, 8 ure, is de sneltrein van Toulouse op eenen anderen trein, ko mende van Bayonne, gebotst. Er waren twee dooden en twintig gewonden De stoffelijke schade is aanzieniijk. Maandag nacht zijn twee paviljoenen der tentoonstelling van Duinkerke en eene aanpalende aantrekkelijkheid door brand in asch gelegd Er zijn geene slachtoffers. De inkomsten van den Amerikaan schen zanger Carruso, worden geschat op ruim 900 duizend fr. per jaar. Uit Turkije wordtgemeld dat te Casana twee dynamietbommen zijn ontploft50 per sonen zijn gedood en gekwetst. Minister president Poincaré is uit Parijs naar Rusland vertrokken. Te Raubdenitz in Duitschland stond een automobiel stil bij eene boerin. Een jonge dame stapte eruit reikte de boerin een bloemenmandje over en vertrok. De verwon derde boerin onderzocht het korfje en vond er, benevens eene som van 8000 mark, een kindje van een paar maanden oud in. De brief behelsde het verzoek toch wel voor het kindje te willen zorgen. Zondag was het negen jaren geleden dat Z. Em. Guiseppe Sarto, kardinaal-patri ark van Venetië, tot Paus gekozen werd eD den naam van Pius X aannam. Men meldt uit Mexikodat 1500 soldaten NIEUWS UIT BEIiGIE. Stadsnieuws. Prijsuitdeeling en. Deze week hadden wij de prijsuitdeeling bij de Eerw. Zusters Benedictijnen en Penitenten. Geluk kige dag, waarop de kiuders een geheel jaar neerstiglieid en studie bekroond zien; dag au geluk voor de ouders, wien het welzijn der kinders zoo ter harte ligt, en die het ten prijze van zoo vele zelfopofferingen bewer ken; dag van voldoening o >k voorde Eerw. Zusters, die zich immer vol rusteloozen iever aan liet onderwijs en de opvoeding hunner leerlingen toewijden. Bijzonder voor wat de kostelooze scholen betreft, overdreef de Z. E H. Pastor van St Jan niet in zijne vlaamsche aanspraak vóór de prijsuitdeeling, als hij er opsDunde dat de liefdadigheid der weldoende menschen, maar vooral de zelfopoffering der Klooster zusters geen paal noch perk en kennen. Inwoners van Poperinghe, denkt er eens goed op na, aanschouwt het ontelbaar leger kinders, die kosteloos onderwijs eo eene degelijke christelijke opvoeding, en t'ein- den het jaar zooveel 'prachtige prijzen ont vangen ziet met hoe grooten iever, met hoe groote liefde voor il dio Kloosterzusters zich slachtofferen voor het welzijn uwer kinders, en roept dan uit volle borst, samen met den Z. E. H. Pastor Eerweerde Zus ters, wij bewonderen u!» Doch laat. het daarbij niet. Gij, in de we reld, gij werkt voor de winst en 'i genot zij, zij verzaakten aan alles wat de wereld hun van genot kon schenken, en uit liefde tot God, dien gij zoo dikwijls vergeet, zwoe gen zij dag en nacht in de strengste boet vaardigheid, voor uw welzijn en dat uwer kinders. O! laat uw hart niet over aan die koele onverschilligheid, ja aan die zwarte ondankbaarheid, die zoo dikwerf het eenig loon zijn, dat de zusters van de menschen ontvangenweest hun in der eeuwigheid genegen en dankbaar, en in do jeugdige harten ook van uw kroost ontwikkelt die heilige gevoelens, dat. zij er mogen bloeien en vasten wortel schieten, om er nooit meer dooreenig onweer uitgerukt te worden Ter gelegenheid van de priisuitdeelingen had er eene «séance musicaleen drauiatique" plaats, d w. z een muziek-en too neet feest je. dat in beide scholen wel gelukt is goê muziekanten en goê speelsters, zelfs onder de kleinsten, die wonderwel eene rol uit voerden die zij nochtans niet verstonden. En de goede ouders zijn dan fier dat hun kindje reeds fransch kan, en peinzen er niet op dat er ook vogels zijn wien men alles kan leeren. Wat de groote stukken betreft, wij zien dat er eene meesterhand onder zit, en wij staan er verwonderd over, dat men in 't harte van 'toud Vlaanderen zulk eene keurige toch wat gemaakte uitspraak van 't fransch kan bekomen. Slechts één gebrek was er aan, 't is dat liet Vlamingen waren toch ten grootsten deele die er aan meêdeden, en dat zij vergeten hebben dat geen rijker kroon dan eigen schoon en dat Ons Vlaanderen heeft zijn eigen taal God gaf elk land de zijne en-laat ze rijk zijQ, laat ze kaal, ze is VJaamsch, en ze is de mijne En kaal is ze zeker niet; die ze niet waar deert, kent ze niet; en hoe noemt gij zoo een Vlaming die zijne moedertaal niet kent Toch zouden wij de waarheid te kort doen, moesten wij niet spreken over het deeltje* dat onze moedertaal wierd toegewijd, bij zonderlijk in het feestje den tweeden dag O hoeveel schooner en natuurlijker vloeien die vlaamsche klanken van vlaamsche lippen voort! Wij bekennen gaarne dat het wel was, en hierom te meer nog verlangen wij veel verder te zien gaan en na«een woord van lof en dank, richten wij ook een ootmoe- digen wensch tot alwie het aanbelangt Mochten wij weldra in uwe feestjes de rol len van beide talen zien keeren, en de moe dertaai de bovenhand krijgen; die zoete Vlaamsche taal, die samengaat met de goede oude Vlaamsche zeden, en den reinen en diepen godsdienstzin onzer voorvaders! O 't is zeker, het meerendeel der leerlingen verlangen niets beters, want ook in hunne harten begint het vuur te ontvlammen, dat meer en meer geheel Vlaanderen door los brandt, en dat niemand blusscheu zalhet heilig vuur der vaderlandsliefde, het vuur der liefde voor Vlaanderen, onzen dierbaren geboortegrond Mijn Vlaanderen, ja, gij zijt maar kleen: Niet grooter zou 'k u geren En 'k zie u, en ten is maar één, En 'k zie u toch zoo geren. Schoone uitslagen der Leerlingen van Poperinghe bekomen in de nijver heidsschool van YperDonderdag had in gemelde school de jaarlijksche prijsuit deeling plaats. In het 4ejaar, bekwam M. Hector Allaeys van Poperinghe de 4= prijs in natuurkun de de le prijs in gezondheidsleer en het eermetaal van l" prijs in de sectie der sme ders. In de klas der hout- en marmerschilders, behalen de drie Poperinghanaars elk den eersten prijs in hunne afdeeling. M Julien Priem behaalde het eermetaal van 1n prijs in het 2e leerjaar M. Maurits Permeke, id in het 3e leerjaar en M. Jules Boudry, id. in le hooger afdeeling. t Is de schoonste uitslag die men kan be komen Drie eerste prijzen met drie deelne mers Dit strekt onze Poperingsche studenten en toekomende kunstschilders ter eer, ook bie den wij hun onze beste gelukwenschen aan. Aan de landbouwersBij aange plakt bericht, herinnert de politieorerheid de landbouwers dat zij verplicht zijn, binnen de 24 uren de namen, beroep en woonst der door hun aangenomen dienstboden en werk- der Bondstroepen, onder het bevel van gene-1 beden, ten politie-bureele aan te geven, raai Blanco, door 2000 oproerlingen omsin- jj lnet melding der papieren waarvan zij geld en verslagen werden. De soldaten zouden 500 dooden en gekwetsten hebben. De toestand in Marokko blijft onrust wekkend. De troonpretendent El Hiba zet zijn oprukken naar de hoofdstad voort en zijne benden worden hoe langer hoe sterker en hoe talrijker. Frankrijk zendt maar altijd soldaten In Holland komen met September vier kante stuiverstukjes in voege. Z. H. de Paus heeft een wereldbrief liitgegeven bijzonderlijk tot de bisschoppen van het katholiek Amerika gericht, oni deze aan te zetten de folteringen te bestrijden welke men de Indianen in Peru doet onder staan. Vriend lezer, hier volgt een goede raad en eene waarheid Kloek bloed is ge zondheid, flauw bloed is ziekte; de Theobro ma geeft ons kloek en rood bloed dus de Theobroma schenkt gezondheid, frissche kleur, sterkte aan lichaam en geestbleeke lieden, vrouwen in 't keeren der jaren, man nen die uitgeput zijn door overwerk be proeft eens de wonderbare Theobroma gij zult er u zoo goed mede bevinden. Duizen den wonderbare genezingen zijn reeds beko men waarvan wij de schriftelijke bewijzen hebben. De Theobroma kost maar 3 fr. Beproeft eeDS seffens, vriend, en gij zult mij bedan ken voor dez n Hoeden Raad. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE. op volger H. NOTREDAME apotheek A. KES- TELYN te Yperen apotheek LIBOTTE. dragers zijn. Dit wordt gedaan om wel te onderzoeken of er zich geen opgezochte kerels onder de hoppeplukkers bevinden. Proces verbaal werd Zondag opge maakt tegen verscheidenene velorijders die reden zonder licht. Aangehouden. Een kerel van Couckelaere, zekere Vanhaeverbeke, die nog 3 maanden gevang te doen had. werd hier maandag morgen door de gendarmen aangehouden terwijl hij in een logement aan 't slapen was. In den amigo opgesloten, poogde hij uit te breken, maar werd in zijn werk door de politie gestoord, 's Ander daags werd hij naar Yper overgebracht. Een niet'plezierig reisje.Verleden jaar in April verliet de' vrouw van Maurice Berghof, werkman, haren echtgenoot, om met eenen schoenmaker van hier, zekeren Henri Decrock, naar 't Fransche op zijn Bebelsch te gaan leven. Zij namen de twee jongste kinderen mede en lieten hier het zoontje, nu rond de zeven jaren oud. Dinsdag laatst nu, dreven Decroek en zijne gezellin de onbeschaamdheid zoo ver naar Poperinghe te komen, uit de school het zooritje van Berghof te lokken en er mede te vertrekken naar Lorre om eens een bezoek af te leggen aan een zus-ter der vrouw. Middelerwijl was Berghof op de hoogte der zaak vesteld geweest en k wam tea poli- tiebureele om eene klacht in te dienen. Er werd naar den veldwachter van Reninghelst getelefoneerd, en toen de trio daar voorbij trok, werden zij verzocht het zoontje naar Poperinghe terug te geleiden. Midde lerwijl zette Mauric Berghof per velo het groepje achterna en vond ze te Reninghelst. Eene vechtpartij dreinde te ontstaan, triaar de veldwachter van Reningh 1st, bijgestaan door ten agent van Poperinghe, die Berghof opgevolgd had, konnen de maunen tegen houden, zoodat zich alles bepaalde met wat scherpe verwijtingenhet spel stelde toch geheel de plaats in rumoer. In 't naar buis keeren ontmoette Berghof zijne zuster, en twee andere vrouwen, die, in lievige woede, op zoek waren naar De crock en zijne gezellin; samen met deze keerde Berghof terug, op weg naar Loere. Toen Decrock en vrouw Berghof het ben- detje zagen afkomen, zetteden zij het op een loopen, maar niets te doen. Weldra in gehaald, zorgde Berghof voor Decrock en de drie vrouwen voor de weggeloopane. De crock kreeg slagen en slampcn dat hooren en zien verging hij had eene groote houten pijp iu de binnenzak. Berghof nam die uit, hield ze in den vuist en sloeg er Decrock gedurig mede op het hoofd wijl de vrouwen zijne gezellin ferm afranselden, het haar losrukten, haren regenscherm op baar aan stukken sloegen, ze ten gronde lieten liggen en dan welgezind naar Poperinghe terug keerden samen met Brrghof. Decrock en de ontrouwe echtgenoote zul len zich voorzeker lang dit reisje herinneren: Achtergebleven vrijdag op de Markt, eene doos met marktartikelen en een pander- met twee klakken, savatten, enz. erin. Werkongeval.Pierre Allaeys,smid. Vrijdag namiddag aan 't werk zijnde aan eene corniche in een inopbouwzijnde gebouw achter de statie, stuiptecioh opeens neder en stuikte geweldig met den onderbuik op den top van een ladder. De man moest zijn werk verlaten en ging huiswaarts. Onder weg echter kwam hij zoo ziek, dat Fi-.u-ent Osteux, schoenmaker in de Yperstraai, die hem zag. hem binnen riep. Daar viel Allaeys in bezwijming. Een geneesheer wer 1 bijge roepen en deed de zieke per rijtuig huis waarts voeren, 't Is te hopen dat eenige dagen rust hem zullen herstellen. Botsing. Vrijdag avond rond 8 ure stond een wagen stil in de Gasthuisstraat Een ander wagen van de markt komend, stak zoo naar af der huizen dat een venster blind van het huis van E. H. De Jaegher afgerukt werd en terwijl de Iwee wagens daar op malkaar liepen wilde, eene vrouw in velo voorbij zij viel ten gronde zonder zich echter te bezeeren. Wc*t% lederen. - Een erge brand brak hier Vrijdag rond 1 1/2 ure nanoen uit in het huis bewoond door Amand Alderwei- reld-Vandaele, photograplie en die winkel houdt van klëergoed, oliegoederen, goud- en zilverwerk, enz. De vlammen, in het dak ontstaan men weet niet hoe, breidden zich zoo rap uit dat alles weldra in braad stond. Van boven kon om zeggens niet gered worden en van bene den slechts eenige bijzondere voorwerpen en wat winkelgoed. Daar de gemeente van geen brandspuit voorzien is moest men machteloos de brand zijn vernielend werk laten voortzetten zon der er iets tegen te kunnen. De pompiers van Ooslvleteren verwittigd, kwamen ter- plaatse, doch te laat. In een paar uren was alles platgebrand en vernield, en de brand weermannen, moesten zich tevreden stellen de puinen te bespuiten om verdere uitbrei ding te beletten. Bij de reddingswerken verbrandde de meid zich nog al erg aan de handen en het haar. De oorzaak der ramp is niet gekend de schade, gerekend op minstens 25.000 fr., is door verzekering gedekt. Eene maalderij brandt afNauwe lijks was de ontroering van dezen brand voorbij, of het nieuws eener nieuwe ramp kwam de inwoners met. schrik bevangen De maalderij van Jules Vandewalle staat in brand werd rond 10 ure 's avonds ge roepen. Iedereen liep er naartoe en inder daad, brand was ontstaan in de herberg- maalderij bewoond door Jules Vandewalle, gelegen op 10 minuten der plaats, langs de nieuwe straatdie geleidt naar de Paters. De bewoners, reeds te bed, moesten in haast vluchten en men bad moeite om een kindje van 8 maanden te redden. Alles brandde af zonder men er iets tegen vermocht: huis, maalderij, dorschntachien huisgerief. Men kent geen oorzaak. De scha de is door vet zekering gedekt. Doze twee branden op eerten dag hebben hier veel ontroering verwekt en de inwoners zouden den geineenteoverheid zeer dankbaar zijn, voor zoo eene groote gemeente, zich toch wat bluschtuig aan te schaffen. Deiiiiiglielst. Een liederavond ingericht door den studentenbond, zal al hier Zondag aanstaande, 18" dezer, gegeven worden door de "Vlaamsche Vrienden" van Poperinghe, alsook een Voordracht over de Vlaamsche Beweging in t Land. Geen twijfel, of dezelfde bijval die zij in andere gemeenten verwierven, zal liuu hier ook ruimschoots te beurt vallen. Verdere schikkingen nopens plaats en uur zullen deze week bekend gemaakt, worden. Sdnvcle. De inhuldiging van den Eerw. Heer Pastor, zal hier, zooals reeds gezegd, plaats heben op Dinsdag aanstaande. Iedereen is reeds lange aan 't werk om de feeste ten prachtigste te doen afloopen. VTaiiierdiiiftlic.Aan de beter hand. Wij vernemen met genoegen dat Henri Adriaen die over drie weken zoo schromelijk aan het hoofd getroffen werd, door het ontploffen van een sproeimachien, thans aan het beteren is. In strijd met het geen verteld word, is er hoegenaamd geen gevaar voor het verlies van eene oog. Laat ons hopen dat de brave man heel in 't kort gansch zal hersteld zijn. U'ocsteii. Een begin van brand ontstond Maandag morgend in het huis be woond door A. Figoureux, mijnwerker D vrouw die alleen thuis was werd eenen sterken rookgeur gewaar en zag groote rookwolken het dak uitvlipgen. Zij liep sef fens hulp vragen bij de geburen. Na goed onderzoek vond men in eene afhankelijkheid van het huis, die diende tot bergplaats eenen hoop stroo die bezig was met branden. Eenige emmers water waren voldoende om het vuur te blusschen. Er is slechts kleine of ik schietMaes spong over de haag en liep alzoo naar de twee stroopers, doch een schot, weerklonk en een kogel floot nevens de ooren van den jachtwachter. Deze schoot tweemaal zijn geweer af en moet den eersten strooper aau de hand gekwetst hebben wam hij liet eenen schreeuw en liet een konijn vallen dat hij in de hand droeg. De pensja gers vluchtten in verschillende richtingen. Men heeft bloedsporen ontdekt. De gendar men hebben een onderzoek ingesteld. Tliouroait.— Uitgangsexamen Uit slag van het uiigangsexamen dat plaats had in de Normaalschool te Thourout Annoot A. Elverdlnghe, Berteele L.. Meenen, Car- pentier A. Rousselare, Castelein J. Ingelmunster, Castebin O. Beveren (Rousselare), Cattaert M. Oost- kerke (Veurne), Catteeuw J. Wervlck, Corneille M. Rousbrugge, Couvreur E. Lapscheure, Damide J. Dot- tignies, Debaere M. Desselghem, Decloedt J. Aert- ryeke, Dejonglie N. Coolscamp, Dclobelle L. Moes- kroen, Desmedt E. Aarseele, D'Hooghe C. Ertvelde, Duyck H. Snaeskerke, Hoornaert M. Eessen, Houpe H. Hollebeke, Lefevre N. Wervick, Lepez A. Houthem (Veurne), Lommée D. Dadizeele, Maerten A. Bece- laere, Martens L. Swevezeele, Rogiers C. St Jan (Yper), Roobroeck G. Waereghem, Saelens R. Oost- catnp (Hertsberghe), Samyn J. St Joris/Zee, Staelen O. Bixschote, Stroobandt C. Oedelem, Van Belleghem Pr. Reninghe, Van Cavye L. Belleghem, Vanden Bus- sche H. Zuidschote, Vande Weghe L. Gulleghem, Van Dille J. Meetkerke, Vanhecke O. Piithem, Van- rietvelde S. Handzaeme, Vergote S. Rumbeke, Ver meulen L. Staden, Vermeulen M. id., Vervaecke O. Gheluwe, Vervenne J. Wevelghem, Wagnein P. Dadizeele. itritHsri. Lij kplechlig heden. Za terdag voormiddag hadden te Brussel de lijkplechtigheden plaats van den Franschen priester, E 11 Fleuret, die vermoord ge worden is in het, Park alhier. V«l e katholieke volksvertegenwoordigers en een o groote menigte woonden deze bij De aanslag M. Coppens, onder zoeksrechter, heeft Bcyl opnieuw onder vraagd en hem meegedeeld dat de abt Fleu ret is gestorven. Beyt antwoordde Des te slechter voor hem als men met een mes steekt, is het orn te dooden, is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, O i» V O 8, ii E II Rï. NJOTRSDAME, Groot e Markt, 18. POPERINGHE. Te Veurne hebben lieden Zondag groote feesten plaats ter gelegenheid der inhuldi ging van M. den Senator de Spot, als bur gemeester. In België wordt eene hevige propaganda op touw gezet door den Bond der Veeartsen om de peerden te verlossen der gansch on- noodige ooglappen. Te Brussel stierf eene jonge vrouw op den trein, wijl zij naar Longwy ging om haar man te vervoegen. De trein stond ge reed om te'vertrekken, toen luide kreten opgingen, men verstond em kinderslem die weenend riep Mama Mamasterft, niet. Men liep toe en men vond,de vrouw dood en haar weenend dochtertje dat erbij knielde. -- Voor een nietige twist over peerden, werd te Clemskerke een jongeling in 't naar huis gaan, doodgestoken. De dader is aange houden. Zes kerels die te Namen den nacht overgebracht hadden met drinken, reden dan per auto naar Dinant. Zij botsten op eene rots en werden allen zeer erg gekwetst Er is spraak een wereldtentoonstelling in te richten in Antwerpen in 1920. Te Courcelles overleed een kindje van worm-tabletten te eten aan een rondloo- per gekocht. Te Brussel plaatste een agent zich in het midden der Wetstraat om een auto te doen stilhouden die reed zonder licht. De auto verhaastte nog en de agent werd om vergereden en erg gekwetst.. De daders zij niet gekend. Waar gaan wij naartoe De douaniers hebben te Antwerpen eene belangrijke verzending kardoezen ontdekt die in 't geheim moesten vervoerd worden naar Turkije, aan boord van de Hermina van Hamburg. Aan de douaniers was aange geven dat de Hermina 1535 zakken rijst, moest laden. Eon douanier betaste bij toeval eenen zak en vond er 25 kilos kardoezen in Aizoo ontdekte men het bedrog waarvoor de daders strafbaar zijn tot een boet van 165000 frank. Sedert de kartellisten baas zijn op het stadhuis te Namen, wordt de Brafcanqonne bij officieele feesten niet meer gespeeld. Om de socialisten te believen, hebben de liberalen dus reeds de Brabangonne afgeschaft, in afwachting dat zij de rooden helpen om ook het koninkdom af te schaffen. Cliicorei VanTieghem - Dupont is altijd van beste produkten gemaakt. wers, op 1/2 lengte 4. Rossi us, op 1 lengte 5. Lenoir, op 1/2 lengte 6. Matagne 7 Masson 8. Méchant. 2e Rit Luik-Spa, 244 kim. Aan deze rit, Dinsdag gereden, namen 68 rijders deel. Uitslag: 1. Méchant, ten 4 ure 14; 2. Gauthy, ten 4 ure 173. Lauwers, ten 4 ure 18 4. Valckenaerts, ten 4 ure 21 5. Robaye, ten 4 ure 23. 3e RitSpa-Namen, 270 kim. 51 Rij ders namen het vertrek. Uitslag 1. Lau wers, ten 3 ure 54 2 Haidon, ten 4 ure 2 3. Scieur, op 4 lengten4. Sackx, op 3 leng ten 5. Guenot, ten 4 ure 3. Algemeene rangschikking 1. Lauwers 7 punten 2. Gauthy 20 p 3. Scieur 24 p 4. Masson 26 p.; 5. Pregardien 31 p.; 6. Haidon 34 p.; 7. Valckenaerts 35 p.; 8. Méchant 38 p. Heden Zondag rijden de deelnemers van Namen naar La Louvière en Dinsdag 13 Augustus rijden zij onze streek voorbij, na- mentlijk in den ritLa Louvière, Roeulx. Bergen, Ath, Leuze, üoornijk, Kortrijk, Meenen, Yper, Veurne, Nieuwpoort, Oostende, 212 kim. Dtiivenlioiaal - Puiteriiiglie, Uitslag van den prijskamp uit CLERMONT van 4 Augustus 1912. Wind West. 513 Duiven los om 7,16 ure. Aankomst Eerste, duif om 9,07,36 ure; laatste duif 'ira 9,16,07 ure. Snelheid Eerste duif 1482,78 meterslaatste duif.1375,98 meters. Afstand: 164,875 kim. Da 30 eerste zijn 1 David Em. 3 p., 2 De- saglter H. 4 p., 3.Verhaeghe Jul. 2 p., 4 Beh yt. Ed. 2 p., 5 Pouseelo N 3 p 0 Priem M. 2 p., 7 Messiaen Am. 2 p.. 8 id 2 p.. 9 Bal-s H. 2 p., 10 Montmerancy J., 11 De- saghei- H. 2 p., 12 Dave G 3 p., 13 Ver- meorsch A., 14 Devos Itené lp., 15 Desa- tther H. 3 p., 16 Schaballie M. 1 p., 17 Baes H. 2 p 18 Lava Adr., 19 Dave G 2 p. 20 Legrand Cam 1 p., 21 Techel Alph., 22 Schaballie Sady, 23 Dave G. 2 p., 24 Van- devoorde Cam. 3 p 25 Baes HL 2 p., 2(i Verhaeghe Cam., 27 Bruneel G. 3 p., 28 Malesys M. 2 p., 29 Lietaert Elie 2 p 30 Vandevoorde Cam. rarawpy-'-n rn —nr r r .r- n-rirn-imr- n-ftiraii-ii ,-rr -i inn lieve Gouwy, d. v. Alberlc en Marie-Louise Pauwels. Overlijdens.121. Demuynck Eusebia, 61 jaar, ongehuwd, kantwerkster, overleden te Bergen.122. Beddeleem Benoit, 67 jaar, landgebrutker, echtgenoot van Silvie Questroy, wijk j. 123. Thery Lucien, 7 maanden, Komstraat. 124. Malesys Aimé, 1 jaar, wijk L. Huwelijken. 41. Cyrille Decrock, 27 jaar, land bouwer te Westvleteren met Magdalena Catteeuw, 26 jaar, zonder beroep te Poperinghe. 42. Julien Ver- biese,21 jaar, schoenmaker met Clementine D'alleine, 21 Jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Huwelijksbeloften. Victor Deroo, landbouwer met Maria üesquiere, zonder beroep, beide te Pope ringhe. Maurice Vandenbunder, schrijnwerker te Poperinghe met Rachel Trottcur, zonder beroep te Hazebrouck.Ernest Lermyte, timmerman met Lucia Pittillioen, kantwerkster, beide te Poperinghe. Bc- noni Floor, treinwachter te Poperinghe met Helena Vanderbrlgghe, zonder beroep te Leysele. Jules Van- dersype, kleermaker te Reninghelst met Madeleine Goemaere, naaister te Poperinghe. Voor alle inlichtingen en voor zich te doen inschrijven, zich te wenden - Au café du Com merce-, bij Abeele statie, Zondag 11 Oogst van 4 tot 6 ure 's namiddags. stoffelijke schade. Yper. Overreden. Het 3jarig dochtertje van M. Callens, liep Zaterdag over den steenweg bij het Waterkasteel en werd door een auto omgeworpen en erg gewond. Een gevecht had Zondag avond plaats tusschen jiersonen van Yper en Vlamertin- ghe. Verscheidenen werden door messteken gekwetst. Een onderzoek is ingesteld. Concert. Op ZoDdag 27 October geeft de wereldberoemde koormaatschappij Choral Nadaud van Roubaix een concert in de Stadshalle te Yper. Dat zal de moeite waard zijn om te gaan luisteren. IMiicgsU'f-H. Wildslroopersdra- ma. i lias Alaes, jachtwachter van M. Hubert Dansette van Armentières, had reeds eenige nachten geweerschoten hooren knal len en hield met verdubbelde waakzaam heid een oog io het zeil. Maandag morgend ontwaarde hij opeens aan de zoom van het bosch twee onbekenden, waarwan een den jachtwachter toeriep Geen stap verder SPORT. Football. Het aanstaande football-seizoen be looft in onze stad prachtige matchen. Zooals vroeger gezegd speelt de F. C. Poperinghe dit jaar alweer in 111° afdeeling. Ziehier de clubs van West-Vlaanderen die nog in deze reeks ingeschreven zijn V. G. Oostende E. C. Brugge, C. S. Brugge, F. C. Rousse lare, S. V. Rousselare, S. C. Kortrijk, F. C Kortrijk, S. V. Blankenberghe, Olympic Brugge en Waereghem F. C. AVielrijdcn. In Karreveld wordt heden een 24-urenkoers gere den. Van Houwaert vormt ploeg met Masselis Geor- get-Lapize en veel andere gekende renners nemen er aan deel. Te La Louvière won de ploeg Van Houwaert-Stol eene 4-tirenkoers. Te Antwerpen won Van Houwaert de 2 reeksen eener koers van 50 kim. achter tandems voor Brocco en Vandevelde. Te Thourout heeft op 19 Oogst eene 2-urenkoers plaats. Onder de ingeschreven slaan Van Houwaert en Defraye. De Ronde van België.Zondag begon do Rondo van België voor onafhankelijke!). Zij zal duren tot 18 Augustus on telt zeven rittpn, die gereden worden met een dag iusscbenpoos Al de rijders mogen verzorgd worden in de controols. Vroeger jaren had den de ritten een afstand van ongeveer 150 kilometers. Dees jaar hebben de inrichters er voor gezorgd dat do ritten wat langer loopen. Elke wegwijzer zal rond de 300 ki lometers tellen, en zulks om te beletten dat de aankomsten zouden i groep gebeuren en om de rijders de gelegenheid te geven met goed gevolg ontsnappingen te kunnen leveren. le Rit; Brussel-Luik, 285 kim. Uit Brussel vertrokken Zondag 92 rijders op 128 ingeschreven. Uitslag 1. Haidon, ten 3 ure 57 2. Gauthy, op 1 lengte 3. Lau- Wotensweerdïyheden. lied weer. De verloopen maand juli is een der vochtigste geweest, welke wij sinds lang beleefd hebben het was ook de koudste julimaand sedert 1879. liene nieuwe uitvinding;. Te Nimes, in Frankrijk, wordt ihans het jaar- lijksch congres tot bevordering der weten schappen gehouden, en zekere professor Bergonié, van Bordeaux, heelt daar een ver slag voorgedragen over e -no nieuwe toepas sing der electriciteitbij middel van zekere stroomingen beweert hij den honger te kun nen stillen, en hij hoopt weldra ons gewoon voedsel door de aanwending van een of meer electrieke stroomingen te kunnen vervan gen, Dat zou ook voorzeker eene groote omwenteling in de wereld teweeg brengen, doch hot meerendeel der geleerden twijfelen grootelijks aan de doelmatigheid van dat stelsel. Vroeger iieeft men meermaals ver teld dat de mensch op eenige scheikundige pillekens zou kunnen bestaan, zonder ander voedsel te nemen, doch 't is tot nu toe ook bij woorden gebleven. Voor «Ir douaniers. De minister van financies heeft besloten dat in 't vervolg de lagere bedienden van den toldienst niet meer van verblijfplaats zullen moeten ver anderen, wanneer zij rouwen met een mei sje, die in de gemeente woont waar zij van dienst zijn. Wanneer bijzondere omstandigheden de verplaatsing eischeti van douaniers, ten ge volge van hun huwelijk, met het doel hunne onafhankelijkheid te vrijwaren, dan zal die verplaatsing niet meer gebeuren op de kos ten van de bedienden, maar zij zullen er eene vergoeding voor ontvangen. Delgisch sciioolscliig». Zooals wij het reeds gezegd hebben, bevestigt de bijval van het schoolschip L'Avenir zich al meer en meer en het is gejukkig. 0"S schoolschip is eene model-inrichting, aan de welke de ouders onder alle opzichten hunne kinderen mogen toevertrouwen. De opvoe ding is er allerbest verzorgd, het onderwijs kan mededingen met de beste inrichtingen te lande en de stoffelijke voorwaarden van bet leven aan boord zijn nauwkeurig gere geld. De gezondheid is een der grootsche vooringenomenheid der beheerders, en het, voedsei namelijk is gezond en talrijk. lie opening «Ier jaelil. Het staatsblad van donderdag, deelt mede dat de jacht open gaat Op 24 Augusti, voor den haas, den patrijs den kwakkel, den wachtelkoning, het haze lioen, de snep en den boschhaan, uitgezou derd de korhen waarvoor de jacht gesloten blijft tot nader beschikking. Het konijn mag geschoten worden in 't open veld te rekenen van zelfden datum Op 21 September, voor de herten, hinden damherten, damhinden en reebokken op I October, voor de fezanthanen op 15 Octo ber, voor de fezanthennen op 1 november voor de reegeiten. lie koude weergjcsteUcnis.—-Mar conigrairimen door schepen uiigezonden melden dat gansch het zuidelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan, op den weg vai New-York naar Europa, door drijvende ijsbauken versperd is. Nooit heefi men in dit jaargetijde ijsban ken in Jen Atlantischen Oceaan gezien. Anderzijds wordt gemeld dat het sinds drio dagen in Schotland aan het sneeuwen is, net als in vollen winter en de boeren die aan het oogsten van graan en hooi waren zijn voorden sneeuwstorm moeten vluchten Te Newcastle heeft, het gevroren als n Januari en te Heentigdon boekte men ver scheidone graden ODder 0 aan. Welk mag de oorzaak zijn dezer sloornis in de weergesteltenis? Reninghe, van 17 Juni tot 1 Augustus. Geboorten. Belten Julia. Haeiewyn Martha. Snick Maria.Merlevede Petrus.Meersdoin Martha. Overlijdens. Bruneel Mathilde, 67 jaar, land bouwster, echtgenoote van Gauquie Henrl. Gardier Jan, 83 jaar, 'bijzondere, ongehuwd, Deconynck Arthur, 50 jaar, landgebrutker, echtgenoot van Bas- taert Elodie. Vanoverbeke Charles, 78 jaar, kost ganger, weduwaar van Loonis Octavie. Charlet Amand, 75 jaar, wagenmaker, weduwaar van Basyn Rosalie en echtgenoot van Lamaire Sophie. Delie Carolus, 72 V» jaar, ongehuwd. m» BRUSSEL, 7 Auo. Markt standhoudend. Aalst, beschikbare waar, 175-180 fr., aanstaande gewas, 85-90 fr.; Poperinghe, beschikbare waar, 160-165 fr.; aanstaande gewas 85 - 87 '/s fr. AALST, 8 Auo. Markt onveranderd voor be schikbare waar 175- 180 fr.; kalmer voor aanstaande gewas, verkoopers aan 90 fr. POPERINGHE, 9 Aug. Markt standhoudend. Poperinghe-stad 85 - 87 Va Ir.; PopeJinghe-dorpen 80 - 82 fr. In België zoowel als in Frankrijk, Duitschland en Engeland hebben de hoptuinen e n goed uitzicht en beloven een ruime opbrengst Indien het weder der maand Augustus gunstig is. Mengelingen. Kwaad spreken van zijn zeiven, is de eeni ge middel om van zijn zeiven té klappen, zonder de anderen te vervelen. Langs de straat van straks komt men aan 't huis van nooit 't. Zij klein of groot, 'tzij vrouw of man, Wie sparen wil, die sparen kan. Op. gepas ton stonde geven, en weigeren zonder hard t« schijnen, zijn talenten, die iedereen niet bezit,. Sedert uwe vrouw dood is, zijt ge bijna eiken dag bedronken. Ach ja, mijnheer, ik vind mijn troost alleen in den drank. En hoelang zal dat nog duren Ach, mijnheer, 'k 'geloof dat ik on troostbaar ben. HEllBERGKERilïISSEN S In den Hoclioeïi. bij de Wed. J. Billiau, St Sixstraat. Combat met Blinde Vinken, om 6 ure 's morgens, 3 Sai de Këat, bij Henri Decoker, Noordstraat. Schoon Schaap te verhollen waai de 20 fr. geg door J. Vandermeulen, ft .Am CuitïvateiiB*, bij Henri Carrey, Abeele-kals. 75 fr. Prijzen. 4 ten Aheele-Statie, voor algem. voorwaarden zie Programma. 5 In liet ilof van Commerce, bij Ach. Bouw, Westoutre-kals. Priesterlijke benoemingen. BISDOM BRUGGE.Zijn onderpastoor benoemd te Thielt de E. H. Vermandere, bewaker in het Sint- Lodewijkscollege te Brugge te Wevelghem de E. H. Jonckheere, dokter in wijsbegeerte en godgeleerdheid der gregorlaansche hoogeschool te Rome te Moes- kroen de E. H. Delaere, licenciaat in handelswt ten- schappen, leeraar in het klein seminarie te Rousselare, tn vervanging van den E. H. Delbar, die zijne rust neemt; te Merckem de E. H. Dubois, leeraar in het college te Poperinghe te Knocke de E. H. Vanneste, onderpastoor te Dottenijs te Dottenijs de E. H. De raedt, kandidaat in wijsbegeerte en letteren, leeraar in het college te Yper. BIDDAGEN DER WEEK. Vrijdag te Merckem. POPERINGHE, van 4 tot 11 Augustus. Geboorten.177. Maria Crombez, d. v. Aloise en Irma Vancayzeele.178. Charles Thorez, z. v. Ed- mond en Maria Fagoo.179. Irma Muiier, d. v. Jules en Helena Cardinael.180. Roger Kesteman, z. v. Omer en Maria Quaghebeur. 181. Roger Couwet, v. Julien en Elisa Debyser. 182. Antoinette Ghes- quiere, d. v. Henri en Rachel Verpoot. 183. Estella Verhaeghe, d. v. Hector en Margarita Inion. Gode- Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin art-Silly. Dépót bij Delliaizegebr. Moricarey-Sansen. gaaibollTngen. Crombeke. Op Zondag II Oogst, in 't Lekkertje, bij Désiré Deschrevel, opper- vogel 10 fr. ieder zijdvogel 5 fr. Inleg 0,65 fr. voor 2 bollen. Poperinghe. Op Zondag 18 Oogst, in de Lelie, bij Hecior Benoot.-— 50 fr. Prijzen; inleg 65 cent. voor 2 bollen. Crombeke. Op Zondag 8 September, in de Hooge Zaag, bij Désiré Wylleman. 50 fr. Prijzeninleg 65 cenl. voor 2 bollen. fiiniii urnwmiinüiw n fiimnin ii'iiiminn immumjumesamut i\&t Meia A/a"** Bakkersknecht seffens ge raagd, bij Ca- niille Vancayseele-Bossaert, Vlamer- tinghe. schrijnwerkerbij Louis Buson, te Sint O Jans-Cappel (Frhmkrijk). Zich 'sZondags aanbieden. Verzekerd werk voor geheel het jaar. Meisje om het Strijken te leeren wordt gevraagd in stad. Lil. ten onzen bureele.- Twee Kleermakersgasten, minstens 4 jaar op ambacht zijnde, worden gevraagd bij A. Verbeke, WesGNieuwkerke. Kost eu inwoon; standvastig werk Te Abeele, herberg De Zon dienende tot scheerwinkel, en 3 vierendeel land. Voor verdere inlichtingen zich te bevra- bij den brouwer Petyt, te Abeele. De welgekende Herberg "Do Kruisstraat,", te Proven, met hof en zaailand. Voor voorwaarden zich te begeven ter brouwerij Feys-Callewaert, te Rousbrugge. Herberg-bakherijAu lion de Flandre, met zaailand, gelegen te Beveren-Oost- '.appellioek, bij 't belgisch tolkantoor. Zich te wenden bij J. Lelieur. Camerlynck, brouwer. Herberg Het Firmament met schoone overdekte gaaiboltra peerdenstal en uit weg gelegen langs de Elverdingsche kal- sijde. Zich te wenden bij M° We Auguste Rom- lens brouwerij, Groote markt. Poperinghe. Breack-omnibus en Karre-roiture in goeden staat 1e koop bij Alf. Vallaeys, An petit Paris. Poperinghe. Qrhoonen Herbergtoog met nieuwe bior- pornji. Voor inlichtingen zich te venden ten onzen bureele. A VENDUE avec grande faeilité de Payement jen pleine activitó. Superbe installation uvec nombreux Cufós, obliges en location située dans uue importante ville iudus- irielle flainande. - Ou mettrait au couram |ou s'associerait. Ecrire M. Jean De Vestele, Notaire a Bruges.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2