NIEUWSBLAD VOOR POPEfiiNUHE EN OMSTREKEN. HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCEN BLAD verschijnende den Zaterdag namiddag. Groote keus vod alle STOVEN in den Bazar van Sansen-Decorte, (iathuisst. Poperinghe. Zondag i5December zgi2. 5 Centiemen. pc laarN* 3. ANNONCEN Den drukregel 10 c. Herhaalde Annon-rcii Eerste Taps, Boilings ea fierbergkenflisseii mils betaling vaii 21 c". Alle Armoneej vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Buiten grondgebied van Poperinghe Op grondgebied van Poperinghe Buitenland 4,éö fr De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen ééns onvermeld in het blad verschijnen Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris DB VOS, 19 Dec. 1912, Donderdag No taris VER MA S1 Maandag 23 December 1912 Notaris VAN0E LANOITTE, Donderdag 20 Dec. 1912, 2ooo Kepers en 4ooo Hoppepersen Notaris De Ta vernier, Donderdag 20 Dec. 1912, Kepers, Sparren Brandhout Notaris CAS SIER S, No taris PEEL, Vrijdag 20 December 1912, Op Maandag 6 Januari 1913, Notaris BAERT, Donderdag 20 Dec. 1912, SCHOONE SPARREN Notaris PARRET, Maandag 23 December 1912 Notaris BA CQUAER T, Donderdag 26 Dcc. 1912, 1KOO Kepers, 1OOO Hoppepersen Uil TER HAND TE KOOPEN APOTHEEK-DROGERIJ A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. Woensdag 18 Doe. 1912, en Donderdag 19 Dec. 1912, n. Vrijdag 27 December 1912, Aanbesteding. openbare aanbesteding van het brood Gramschap. a fge schaft Be taks ep de Herberges Afschaffing van het vergunningsrecht. Zitting van den Gemeenteraad, ii. is. !-<; o a as m Liederenavond. mum volgens overoenkot'is worden ingelijfd Het recht, annoncen o artikels te weigeren is voorbehouden. be rtmmsEEsm 2,50 Fr. VOOR IEDEREEN. De Herbergiers hébben roelit aan Kostoïoozo inlasschirg van twee Herbergfeoston. Bijzondere buiten stad 2,50 binnen siad 2,00 Herbergiers buiten stad 1,60 binnen stad 1,00 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 15 16 17 18 19 20 21 Wekeiijksche Almanak. December. s. Eusebius, Thalia, Pbilothea. s Everardus, Adelaïda. s. Begga, Ol.vinpiada. Kwaterlemp. s. Gratianus, s. Nimegius, Fausta, Noë. Kwatertemps. Wivina, Pbilogonus. Kwatertemp. s. Thomas. De winter begint. Zon op, Zon ond Zaterdag Laatste Kwartier. Zondag 1 December, ten 7 u. 41 m. 42 42 43 44 44 45 3 tl. 3 3 3 3 3 3 36 m 36 36 35 37 37 38 11 ure 5 minuten 's morgens. Nieuwe Maan. Zondag 8 December, ten 5 ure 7 minuten 's avonds. K-c; s'e Kwartier. - Maandag 16 December, ten 8 ure 6 minuten 's avonds. Volle Afaan. Dinsdag 24 December, ten 4 ure 30 minuten 's morgens. Laatste Kwartier. Maandag 30 December, ten 8 ure 12 minuten 's avonds. Kantoor van den TE WATOU. o om 4 ure zeer juist 's namiddags, ter herberg-brouwer ij van 'Cheer Georges Vaneecke, le Watou Ten overstaan van M. J. E de Bosschère, vrederechter van hel kanton Haringhe, ach tervolgen;» de schikkingen der wet van 12 Juni 1816. Openbare Verkooping van Gemeente Watou. Ken WOONHUIS en afhanglijkheden, met 1 are 8 cent. grond en erve d.-ïarmede- gaande, staande en gelegen te Watou, op de plaats, hekend bij kadaster sektie A, num mer 878b, zijnde het sterfhuis der echtge- nooten Cheroutre-Prum. Tha s onbewoond. Aanslag met dc geldtelling. gwsaaBSBsaii \w impiumhij ij, iuftmwmre.aaiaBaw iiijiimjiiiiwr Kantoor van den TE WULViïi11NGflEM in eene enkele zittting, om 3 u. slipt namiddagte Leysele-dorp, aan de Tramstatieter herberg tan Guido Hoste en ten overstaan van den heer Vre derechter van hel kanton Veurne Openbare Verkooping van GEMEENTE LEYSELE KOOP 1. Sïsüsh zijnde winkel van schnpwaren en ijzerwaren en erf, groot 3 a. 78 cent., wijk Moleken, aan de Tramstatie. KOOP 2. Eioefenai», huis en erf, pa lende aan voorgaande, groot 3 aren 12 cent. Beide gebruikt door Elodie De Croos, we duwe Remi Dequeker, te weten koop 1 tot 1 Februari 1913 en koop 2 tot de geldtelling. Studie van den te Vlamertinghe. zijnde 2d8 Kerstdag, om 2 ure en half zeer stipt namiddag, Openliarc Verkooping van te VLAMERTINGHE. hij de Statie. Langen tijd van betaling mils borg. KANTOOR VAN DEN te Poelcapelle. om 1 ure stipt namiddag te Langemarck, Vrijbosch, in de bosschen van Mme Van Beneden, Jaarlijksche Venditie van als 100 Knopen Sparren van 30 tot 70 c. dikte, waaronder 25 koopen Eindkepers 3000 Zware Stop- en Hommelpersen 5 Koopen Larixen f-Iommelstaken 5 Koopen Larixen Middelkepers 5 Koopen Eiken Lattepersen en afgekapte Plantsoenen. 45 Koopen Tailliein Rameien 1500 Eiken Snoekbusschen 1200 drooge Sparresluiten 2000 Sparrehnsschen 10 Koopen Blokken Roding. Gewone Voorwaarden. Studie van den TE POPERINGHE. STUDIE VAN DEN te Rousbrugge-Haringhe. om 10 ure voormiddag, ter gehoorzaal van den heer Vrederechter te Rousbrugge-Haringhe Openbare Verkooping van A. Gemeente Rousbrugge-Haringhe. 1./ Een W ooiiüusis met 3 aren 20 cent. grond eti hof, tegen de dorpplaats van Rous- brugge. Thans onbewoond. 2/ Eene nieuwgebouwde Sehnnr met 3 aren 15 cent. grond en hof daarmedegaan- de, fegen de dorpplaafs van Rousbrugge. ES. Gemeente Stavele. 3/ Een mot woonhuis, schuur en stallingen, en volgens kadaster sectie B, nummers 500. 501, 502 en 503, 96 aren 80 cent. bebouwde grond, hof, boom gaard en zaailand. Gebruikt door Basile Rousseeuw en Jules Deweerdt, mits 200 fr. 's jaars beven de lasteD. Koninklijk Gesticht van Meessen. om 1 ure stipt namiddag in het Starbosch, en daarna in a'herberg De strooien Haan te Wyt.sc.haete, JaaHijliscSie Moopdiag door 't ambt van den Notaris THEVELIN, te Meessen, van 1° 300 zware Sparren en Larixen voorts- te omeade van eene partij bosch blanke taillie gekapt deelmakende van het Starbosch, verdeeld in koopen t'elks gerieve. 2° 5 Eiken, 291 extraschoone Plantsoenen en 2 heet. 82 aren Taillie staande in het Star bosch en het Capellinebosch te Wytsehaete. De boschwacbfer Auguste Den Turck te Wytsehaete zal de koopen aan de liefhebbers aanwijzen. De eiken, plantsoenen en taillie moeten op voorhand bezichtigd worden. Vergadering aan Koop 1 der Sparren in het Starbosch om 1 ure stipt. Ieder Kooper is verplicht goede borg te stellen. KANTOOR VAN DEN TE DIXÜMDE- zijnde 2e Kerstdag, om 1 ure namiddag, te HOUTHULST, bij de Eenzaamheid in de bosschen van Mme Wc Mars- Van Domme, grondeigena res le Merckem, Jnarlijksclie üoojnlag van dienstig voor stop- en bagepersen, hoppe- persen, dill persen, tabakhangers en liggers enz. Verders groote boeveelheid Sparrebusschen. Studie van den te Zonnebeke. om 12 ure 's middags. omiutAitii Yi:su40<»i»3\<^ in een boscli genoemd De Hooge Stukken teZonnebeke, op 1)2 kilom. afstand van de statie dicht de Polygonebosschen, van A. 250 langstammige Larixen, hebbende eenen gemiddelden omtrek van 75 cent. tot lm30, dienstig voor pompeboomen, tabak en hoppestellingen. B. 25 Populieren van lm30 tot lm70 omtrek C. 30 Beukenboomen, insgelijks van ln'30 tot lm70 omtrek. D. Een aantal Abeelen- Esschen- en Iepen Boomen van allerhande dikten en dienstig voor timmerlieden en wagenmakers. Eindelijk 75 aren goede Taillie, wassende te Zonnebeke, langs de Foreststraat, dicht de herberg - De Harpe Gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits borg. STUDIE VAN DEN te Poperinghe. Tweeden Kerstdag, om 1 ure namiddag, in de bosschen van Me vrouw de douairière Tack-van Elslande, eigenares te Yper, bij d'hofstede van d'heer Jules Lobeau-Oelbaere, langs de Westvleteren kalsiede, te POPERINGHE, Openbare Verkooping van van alle slag, verdeeld in koopen t'elkens gerieve, alsmede 9000 Nparrebonilels, en 9 koopen Itenkenltoomen. De vergadering en verborging in d'her berg St Joseph, bij August Özeel, langs de Westvleteren kalsiede. Tijd van betaling mits goede borg. Een zeer schoon iSenteniersliuis, met stagie, verdere bouwgerieven en 1 are 76 centiaren grond en erve, volgens kadas ter sectie F, nummer 709b. staande en gele gen te Poperinghe, in de Noordstraat, aldaar geteekend puminer 5. Zich te bevragen bij Notaris Cassier» le Poperinghe. Chieorei Van Tieghem - Dupont, wordt in allo kruidenierswinkels verkocht. te Poperinghe, in der. Eeckhoek, dicht bij d'herberg De banken Linde op een per ceel bosch, voorheen toebehoorende aan .4 Bertan, te Poperinghe, in den Oosthoek, dicht bij d'herberg - De Meiboom ook op een per ceel bosch voorheen toebehoorende aan M. Berfen, telkens om 1 uur zeer stipt namid dag, ten verzoeke der Burgerlijke Godshui zen der stad Poperinghe, Openbare Verkooping van t.VOh sdiooiie Keper», 10OO Hoppepcrsen van le 25 en 3e klas en een hoeveelheid Sparresnoel, al verdeeld in koopen t'elks gerieve. Op gewonen tijd van betaling voor de hoopers die de 10apenning gereed voldoen en goede welbekende borg stellen. om 2 uren zeer slipt namiddag te Poperinghe, in de Vlamingstraat, ter zaal van 't Vredegerecht. Ten verzoeke der Burgerlijke Godshuizen der siad Poperinghe. Openbare Verkooping van 2. De Taille en 907 Plantsoenen slaande op de bosschen genaamd De zes gemeeten - Casseldreve en Water loop alle drie gelegen te Poperinghe, te samen groot 3 heet. 57 aren 50 cent. li. 1 h. 58 a. 40 c. Taillie en Plant» soenboseli zijnde Den Tapmeerrsch gelegen te Poperinghe, om blank gekapt'to worden. III. §parrcduitiieHng voortkomen de van de bosschen genaamd De 6 vieren deel en De verbrande viergemelen al gelegen te Poperinghe, te samen groot 1 h. 69 a. 40 c.verdeeld in koopen aan te duiden door de boschgarde Charles Deprez. IV. ESooinen. Te Watou-Abeeie, 46 koopen iepen staande op de weide ge bruikt door Victor Haghedooren. Te Poperinghe, A. 10 koopen iepen staande op de verbran de hofstede gebruikt door Aug. Deialeau. B. 8 koopen iepen staande op de hofweide der hofstede gebruikt door Is. Vanden berghe. C. 41 koopen eiken, populieren, wilgen, en beuken, waaronder verscheidene van meer dan 2 meters dikte staande in gemelde bosch Den Taprneersch En D. 10 koopen iepen en eiken staande op den bilek en de vloge, gebruikt door Hen ri Quaghebeur-Debergh, (bij den Boonaert Op gewonen tijd van betaling voor de hoopers die den'lOn penning gereed vol doen en goede welbekende borg stellen. NOTA Al de te verkoopen houtten moe ten op voorhand nagezien worden. Het Armbestuur der stad Poperinghe, laat weten aan al wie het behoort, dat op 90 DeccmSïer aanstaande, om 3 ure namid dag, in de Zaal van het Vredegerecht, zal overgegaan worden tot de om uitgedeeld te worden aan den armen der stad van 1 januari tot 31 December 1913. I)e aanbesteding zal plaats hebben op scht if lelijke en gesloten aanboden zonder op. noch afbod. De aanboden zullen bij aanbevolen brief aan den heer Voorzitter van bet Weldadig heidsbureel te Poperinghe opgestuurd wor den. Op den omslag zullen zij liet volgende opschrift dragen. Aanbod voor de aanbesteding van het Brood. - De aanboden die niet voor 19 December toekomen zullen verworpen worden. Het kohier van lasten en voorwaarden ligt ter inzage van eenieder in het Gemeen- te-Sekretariaat. Afschriften zijn ervan te bekomen mits den prijs van Fr. 0,20 Wie ter wereld komt er niet soms eenige onaangenaamheden tegen Wie is er die mag zeggen en beweren dat er hem nooit, iets tegenging, of dat er nooit iemand was die hem een strootje in den weg legde Ha lang zal men moeten zoeken eer men zulken mensch aantreft, want, al die leeft heeft zijn tegenheden, en is wel eens in het geval, dat hij zich voor de eene of andere reden zeer driftig maken moet. Ja, menigvuldig zijn de oorzaken die den mensch in gramschap doen ontvlammen en soms wel ten toppunt doen stijgen, en dit bracht onbeschrijfelijk smartend leed, on noembaar jammer en niet te berokenen onheil toe aan menigeen. De gramschap is wel het verderfelijkste wat er op de wereld bestaat, want schrikke lijk zijn de gevolgen ervan, en meestal niet to vergoeden. Wie in gramschap schiet., is geen mensch meer gelijk; maar hij komt in doenwijze het dier nabij. Hij aast enkel op wraak ne men; op de middelen door dewelke hij zijne gramschap koeten kan, alsof zij hem folte rend de borst verscheurde. Sommige menschen schieten in gramschap voor een enkel woord voor een oogslag, een gebaar, een glimlach zelfs. Zij vergeten wat zij zijn, vertrappen alle goede gevoelens onder hun voeten en vergrijpen zich misda dig, roekeloos aan hunnen evenmensch dien ze dikwijls met dood en vernieling bedrei gen. Het is den mensch onwaardig, in zulken dwazen toorn 1e ontvlammen, dit voor de minste schijnredenen, voor de geringste oorzaken. De grammoedigheid is de zwakke zijde voor de lieden .zonder wilskracht die zich niet een weinig kunnen beheerschen en daarbij is die opbruischende drift zeer scha delijk voor allen niets goeds kan er uit voortvloeien. Alwie dus verstandig en voorzichtig han delen wil, zal de gramschap schuwen als de pest. Hij zal de oorzaken vermijden, die hem in toorn stellen, en alles aanwenden om zoo kalm en zoo bedaard mogelijk te blijven, spijts alles wat hem onaangenaams over komt. Wil men goed doen en er toekomen vele togenheden te vermijden, men neme wel in acht immer de grammoedigheid te schuwer.. Al te lichtelijk stelt men zich in gram schap, soms voor een/ woord, een spottende kwinkslag en dan laat men zich tot eene dwaze vervoering medeslepen, die ons betreurenswaardige daden doet bedrijven. Men zit in gezelschap een kwade grap penmaker spot en gekt. Hij hitst door zijne gewaagde zinspelingen uwen toorn op, derwijze dat het bloed u naar het hoofd stijgt en gij in staat van opgewondenheid geraakt om erge ongelukken te doen. Wat moet gij aanwenden, wat beginnen? Moet gij uwe gramschap door gewelddaden koeien, uwe verbittering door schelden, verwijten, slaan en smijten lucht geven? Loop liever weg. De straat opHaast u voort en werkt uwe gramschap tegen boomen en muren uit. Al- zoo zult gij geen moorden doen, niemand kwetsen of verwonden, geen onheil verwek ken. Krijgt gij al eens twist met uwe vrouw, met uw man, en wordt gij tot gramschap vervoerd, wacht u wel te blijven waar gij zijt. Vlucht! vhicht rap! Vlucht voor eenige stonden vooraleer gij het mes gijpt, waarmee gij dooden kunt, dien hamer waarmee gij zoo gcduchtige sla gen kunt'toebrengen. Loop liever wg-en keer dan wat later weder, als uw gramschap verzwonden is. Ontvangt gij een beledigden brief of eeriig schrijven wiens inhoud u verbittert, grijpt in gramschap ontstoken zoo spoedig de pen niet op, om ergelijke aantijgingen neer te schrijven. Werpt liever de pen in 't vuur of 't venster uit en wacht een tijdje om een letter op het papier te stellen. Op die wijze zult gij niet moeten berouwen in overhaasting zeer onzinnig te hebb n gehandeld en gij zult niet geroepen worden om datgene wat gij in gramschap bedreef', of misdeedt, te herstellen of uit te boeten. Met een woord, komt bij u de gramschap aanstormen, door twist en krakeel of door plagerij, gaat liever op de vlucht! loopt weg I Het zal voor uw geluk zijn, geloof het vrij. Ewi tier aangenaamheden van 't huiselijk leven is een goede tas koffie bereid met Trappisten chicorei Vincart. Dépot bij gebr. Delhaize A Moncarey-Sansen Welnu Woensdag laatst heeft men in de Kamer eene wet gestemd waarbij liet ver gunningsrecht wordt. Dus voortaan geen vergunningsrecht meer te betalen, en alle herbergiers op gelijken voet gesteld voor wat den verkoop van genever aangaat. Om de opbrengst van het vergunnings recht te vervangen zal er 1° 10 centiemen meer belasting per liter genever ontvangen worden, bij het uitgaan der stokerij. 2° Een taks geheven worden verschillend van 300 tot 1000 frank, volgens de belang rijkheid der gemeente, bij het openen van elke nieuwe herberg. Deze maatregel wordt genomen om de vermenigvuldiging tegen te werken van het getal herbergen. Er is geen land ter wereld dat er zooveel heeft als België. De opbrengst van beide taksen en is voor den Staat, noch voor het gouvernement niet, dat daarmeê geen cent in zijnen zak 't is te zeggen in de Staatskas steekt. De op brengst van beide taksen zal, gelijk het overigens reeds het geval was met de op brengst van bet vergunningsrecht, gestort worden in het bijzonder gemeentefonds, 't is te zeggen dat hetgeen deze taksen op brengen gehool en gansch zal verdeeld wor den onder do gemeenten, in evenredigheid van hunne bevolking. Moesten de gemeen ten deze ontvangsten komen te missen, hun door tusschenkomst van 'den Staat en door toedoen der katholieke regeering ge schonken, 'tzou een ferme sneê zijn in hunne beurze. De gemeenten zouden moeten nieuwe lasten leggen. In alle geval mogen we dus zeggen eene nieuw belofle wordt door de katholieken gehouden het vergunningsrecht wordt af geschaft. Het ministerie van M. de Brocque- villo zou voor leuze mogen nemen Belofte is schuld. gemiddeld bedrag tot 183.895-88 fr., dat recht geeft aan eene rninimumwedde van van 2100 fr. Diénsvolgeris wordt do jaar wedde van M. Devacht, gemeente-Ontvan ger, gebracht van 1050 fr. op 2100 fr., te rekenen vanaf 21 Januari 1912. 3. Verhooging van jaarwedde van den Secretaris van 'l Armbestuur Bij beraadslaging van het Armbestuur in date van 30 maart 1912, word de Heer Albert Baert bepaaldelijk als secretaris van gezegde liefdadigheidsinrichting benoemd, en wordt zijne jaarwedde vanaf 1" Januari 1913 op 500 fr. vastgesteld. 4. Aankoop van grond voor 't ver gr oo ien der Staasschaal. Om aan de vereischten en de belangen van den hoppehandel te kunnen voldoen, wordt goedgekeurd, bet aankoopen door de stad voor 2000 fr., van eene party land groot 1 a. 87 ca., palend aan de gebouwen der IToppeschaal en gekocht aan M. Firmin Coevoet. Daar zullen gebouwen op gemaakt worden dienend tot bet plaatsen van 2 nieuwe hopasten, 2 hoppepressen en eene bergplaats voor de hoppebalen. In de stadsbegrooting van 1913 is eon krediet ingeschreven van 12.000 fr. om te voorzien in bet dekken der kosten. 5. 6 en 7. Vernieuwing van het vijfde ner Leden vanhet Armbestuur', dc Burgerlijke. Godshuizen en het Keuring bureel der Hop. Het mandaat van M. Joseph Petit, vrede rechter, en lid van liet Armbestuur, wordt vernieuwd voor een termijn van vijfjaar. Id. voor M. Yancayseele Henri, lid van de Burgerlijke Godshuizen en voor M. Devos René, lid van 't Keuringbureel der stad. 8. Begrooting van de Burgerlijke Gods huizen. het Armbestuur en Stad voor het dienstjaar 1913. ADe begrooting van de Burgerlijke Gods huizen bedraagt Ontvangsten 125.269 47 fr. Uitgaven 97.407 22 fr. in Overschot Volgens de nieuwe wetsbepalingen zal er; dus voor het openen eener herberg te betalen j, l begroeiing \an zijn, buiten de 300 fr. voor de provintië .beaiaagt 300 fr. in de gemeenten met min dan 5000 j gewone ontvangsten inwoners 400 fr. voor 5000 tot 15000 in- en&' woners, enz., tot 1000 fr. in de steden met meer aan 6U,(S5o Inwoners. Deze taks die dus voor Poperinghe 400 fr. bedraagt zal ieder keer te betalen zijn wanneer iemand in eene herberg gaat wonen en dat hij vroeger geen herberg hield wanneer iemand in eene herberg gaat wo nen en van eene andere gemeente komt, zelfs al hield hij daar herberg. Eene weduwe of een kind mag echter de herberg voortzetten die door echtgenoot of ouders gehouden werd. Ongetwijfeld zal het getal herbergen bier door verminderen Deze wet, gestemd met 93 stemmen tegen 26 onthoudingen, verscheen vrijdag in het Staatsblad en treedt in voege twee dagen la ter, 't zij met 15 December. De Kamers zijn nog maar gewillig één maand in gewonen zittijd bijeen, of reeds heeft de katholieke regeering bewijs gele verd dat zij de beloften, in Juni gedaan, houden wil en zal, zoo de tegenpartij geen stokken in het wiel steekt, en de doelmati ge werkzaamheid der Kamer niet belet. De regeering heeft reeds neergelegd, op het bureel der Kamer, benevens verschillige andere voorstellen i. Een wetsontwerp ten voordeele van een moerder en beter ouderdomspensioen daarbij verzekering tegen vroegtijdige werk onbekwaamheid en ziekte 2 Wetten tot bescherming der kleine burgerij tegen oneerlijke concurrentie en slechte betalers 3. Wet ten voordeele van goedkoope wo ningen voor kleinen burger en werkman. En menige andere. In den laatsten kiestrijd was er ook veel kwestie der afschaffing van het vergun ningsrecht, het jaarlijks recht dat de her bergiers betalen die na de nieuwe wet ge komen zijn en genever willen schenken. Onder de belanghebbenden leed het ver gunningsrecht veel opspraak, omdat, van den eenen kant, deze ongelijkheid menigeen tegenging, en, anderzijds, verzekerd werd dat er, in den duik, toch dikwijls genever geschonken werd in herbergen die van geen vergunningsrecht voorzien waren. De katholieken zegden We willen en zullen de zaak met rijpen raad overwegen. Iedereen is toch takkoord, voegden zij erbij, om te getuigen dat er iets moet gedaan worden om het drankmisbruik te bestrijden, die de bron en oorzaak is van het ongeluk en den ondergang van zooveel buisgezinnen. Maar welk is het beste middel om tot dit doel te geraken, dat iedereen aanveerdt Moet het vergunningsrecht veranderd of afgeschaft worden Een algemeen verbond van belanghebbende herbergiers, over eenige dagen te Brussel in verhoor ontvangen door M. Levie, minister van geldwezen, kwam hem over de zaak spreken. Wij vragen, zegden zij, de afschaf fing van het vergunningsrecht en zijne ver vanging door eene meerdere belasting op den genever, op het oogenblik dat hij uit de sto kerij komt. Geeft een goeden raad. Wel zeker hebt gij eene vriendin die altijd bleek ziet, bleeke lippen, bleek tandvleesch. Hebt gij misschien een bloedverwant, eene kennis die rap 't einde adem is, die lijdt aan slapte, aan flauwte, die geen courage meer heeft. Hewelgeeft hem den raad eens den Theobroma te beproeven gij zult zien uwe vriendin, uw vader oi moeder, of kind zal verkloeken. Reeds honderden getuigschriften geven daarvan de Bewijzen. De Theobroma kost. 3 frank, 't is te zeggen 20 centiemen daags is dat duur be taald Hoeveel meer verteert men niet da gelijks op estaminet en dit met grooten bin der voor de gezondheid 1 Te Poperinghe apotheek M0NTEYNE, op volger H. NOTREDAME apotheek A. KES- TELYN tc Yperen apotheek LIB0TTE. op Zaterdag 7n December 1912, om 2 ure namiddag. Alle leden waren aanwezig. De He r Burgemeester-Voorzitter ver klaart de zitting geopend, en deelt mede aan de Heeren Gemeenteraadsleden dat, in naam van gansch onze stad, een adres van rouw beklag toegezonden is geweest aan Onzen Vorst bij bef afsterven zijner Doorluchtige moeder, de Gravin van Vlaanderen, als blijk van ï'ouwdwJneming en verkleefdheid aan ons dierbaar Vorstenhuis. Vervolgens werd overgegaan tot bespre king der punten op het dag-orde komend. 1 Verplichtende vijfjarige verhooging van jaarwedde van den Gemeente-Secre taris Volgens de wet van 27 Febr. 1911, moet de jaarwedde van de gemeente-secreiarissen alle 5 jaar verhoogd worden van 7°)0 in de gemeenten die van 1000 tot 15.000 inwoners tellen. In onze siad wordt die jaarwedde, van den Secre'iaris M. Vanden Berghe die 2500 fr. bedraagt, tengevolge dezer wets bepaling gebracht op 2675 fr. 2. Verplichtènde verhooging van jaar wedde van den Gemeente-Ontvanger. Volgens de wet van ln Mei 1911, wordt bet minimum der jaarwedden van de Ge meente-Ontvangers, door de Bestendige Deputatie, onder voorbehoud van Konink lijke goedkeuring, bepaald volgens eene schaal toepasselijk voor gansch de provintië. Deze schaal, volgens besluit der Bestendige Deputatie van 15 Maart 1912, wordt, bere kend op de middelmate der gewone ont vangsten van de drie laatste dienstjaren waarvan de rekeningen volkomen aange- J woeste veld,daar lag de zuiverd zijn. Voor onze stad beloopt dat sterven. 27.862 25 fr. het Armbestuur 18.196 78 fr. 29.119 41 fr. Alg. totaal der 47.316 19 fr. In de_buitengewonlVonTvangstrn, die Tot 29.11941 fr. beloopen, is begrepen de toelage van stad beloopende tot 26.710 fr. 36 De uitgaven beloopen insgelijks tot 47.316—19 fr. CDe begrooting van Stad bedraagt Ontvangsten Uitgaven Batig slot 9 Samenstelling de Teekenschool. De ouders zouden veel meer 09 fr. 36 fr. der 329.556 325.794 "3.764 73 fr. Commissie van hunne zonen de nuttige lessen der teekenschool moeten doen volgen Daarvoor wordt eene commis sie samengesteld, die de middelen zal bera men en bewerken om hiertoe te komen. Zijn benoemd als lid dezer commissie de HH. van Merris Felix, voorzitterCassiers Julien, Debaene Marcel, Fiers Oscar, Lebbe Hector en Vanden Berghe Hector. MTUTC 's rnoer oan te bevelen tegen li ill 1 O Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. do doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MöNTEYNF., O P V 4» L G E li s Groote Markt. 18. POPERINGHE. Ver leden week vond ik in mijne brieven busden spelwijzer van eenen liederenavond. Enkel liederenavondwaarom dan niet - luisterlijk avondfeestIk dacht in mijn eigen gij zijt wat nederig, jongens Nu, gij hebt gelijk ook, 't en is dat woord lui sterlijk niet dat uwen naam moet maken. Zangen, alleenspraken, voordrachten Iets nieuws dus Ik verlangde naar den zondag. Die kwam. Ik trok op. Mijne gedachten waren lijk beneveld en ik was droef te moede, 's Avonds, echter, toog ik huiswaarts, met wat versch bloed in mij, zacht murmelend schoon, aangenaam Wel ja, en ik. was niet alleen om dit te voelen. Was het niet op elk wezen te lezen dat eenieder voldaan was Hoevelen immers waren er niet opgetrokken, zonder te weten waar naartoe. Is 't een speeltje, een boeftje; er zijn toch gezangen en't is voor nietEn zoo kwam het dat velen, zelfs onbewust, daar eenige uren het schoone hebben gesmaakt en vooral het schoone heb ben leer en kennen. Hoe lieflijk was hot verhoog versierd. Midden in het groen, heerlijk versierd, prijkte het beeld van Conscience en Gezelie. En in de zaal veel volk, schoon volk! Menig hooggeplaatst persoon verhefte nog het feest dóór zijne tegenwoordigheid en wist zoo de jongelingen aan te moedigen. En 't programma Hoe goed was alles geschiktschoone liederen, wel gezon gen en zoo met goeste afgewisseld o ver van vervelend Ook de aanwezigen waren geen Atheners. Ze volgden aandachtig do zangen Hebt gij nagegaan hoe ze meêspeel- den, zou ik zeggen, wanneer ze, schier zon der bet te weten, op het oorlogsterrein ge bracht werden Met opzet heb ik veel wezens bezien. Alles was doodstil ze weenden met de moeder, lachten met de kleinen en '1 was alsof het hun vader was of echtgenoot wanneer de droeve mare tot hen kwam en ginder ver van huis, op 't houd, ver heid te «•KSR?»

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 1