N BAflK van POPERIflGHE. van IVSERRIS, COEVOET, BAERT Cie ®GIlA.A.I»<&TIifcA.A.T, €5, Poperinghe. Loopende Rekeningen. Leeningen op Pablieke Foadsea. Leeningen op vaste Goederen, Beursbswerkingen. Bewaring van Titels. Betaling inning vn Handelseffecten. Spaarboekjes aan 3 en 3,5o p. TELEPHOON Hr 66. Van het Oorlogsterrein. NIEUWS UIT BELGIE. Wetensweerdigheden. Nï B" HOPPE. Donderdag ion April, BURGERSTANDEN VAN Ik heb de eer hei publiek kenbaar te maken dat ik mij kom te stellen als kleermaakster bij mijne ouders. comptes courants. Crediet Openingen. De kleinste loteling van Frankrijk is Julien Baury, boekbinderde jongeling meet 1 m. 31 en weegt 31 kilos toch werd hij bij het leger ingelijfd en tot lichten dienst bestemd. Integendeel, de grootste is eeu ■ware reus Antonin Gros, van Saint Etien- ne deze meet 2 m. 16 en weegt 140 kilos. De araben zijn in opstand gekomen in Tripol itanie tie italianen zouden in een he vig gevecht 270 dooden en 800 gekwetsten gehad hebben. Op de onderzeesche bootTurquoise te Bizerte, werden zeven fransche matrozen door eenebaar in zee geworpen vijf kwanten om. In 't oefeningsplein van Luneville is donderdag een duitsche bestuut bare ballon nedergedaald met 10 duitsche officieren er in. Deze gebeurtenis wordt in Frankrijk druk besproken. Te Rome werd een zekere Granchini, die een prachtig appartement betrok, aan gehouden. Ia zijne zaken vond men eene verzameling van kunstvoorwerpen ter weer de van een milliuen, voortkomende van diefstallen in kerken en museums. Granchini is een kunstlievende dief. De Amerikansche regeering heeft be slist de Chineesche republiek te erkennen Philippon, trommelaar der sapeurs- pompiers van Varize in Frankrijk is aange houden. Die kapoen stichtte brand voor het plezier van te mogen 't volk oproffalen. In Rusland zijn meer dan 100 schepen met den dooi van de Wolga door den vloed medegevoerd en gezonken. I)e stoffelijke schade is zeer groot. Een groot aantal schippers zijn in ae ramp omgekomen. De russisc-he militaire vlieger Petrows- ky is te Warchouw van eene hoogte van 300 meters gevallen. Hij werd op den slag gedood. Volgens de laatste inlichtingen zouden de overstroomingen van verleden week in de Vereenigde Staten 2000 menschen van het leven beroofd hebben. De president der fransche republiek heeft dinsdag morgen don koning en de ko ningin der Belgen ontvangen HH. MM hebben met hun gevolg in het paleis van 't Elyseum ontbeten. In Rumenie zal de rijksbegrooting me 28 miljoen verhoogd worden, bestemd voor het ministerie van oorlog. En 19jarige kerel van Roebaaies, vie in volle straat van Rijssel een geldomhaler aan die 20.000 fr. op'zich droeg. Da kerel werd aangehouden. De vlasoogst in de vallei der Seine be looft overvloedig te zijn. Door bedorven paardenvleesch werden te Solingen in Duitschland 90 personen ont steld, waarvan 20 zeer erg. Woensdag morgend hebben te At henen de lijkplechtigheden plaats gehad van den vermoorden koning van Griekenland Joris I In Engelsch-Indie had eene hevige aardbeving plaats 107 personen kwamen om. Vrijdag zijn er drio vliegers verongc lukt, een in Frankrijk en twee in Japan. Te Semur, onderprefectuur van Beur gogne, bestaat eene oude, liistorieke kape van St Lazarus. De laatste afstammeling der familie d'Aumont, die haren grafkelder had in die kapel, gaf in 1841 aan de stad Semur 180.000 frank voor onderhoud der kapel. De radikalen hebben thans die kapel van Semur verpacht voor peerdenstal. Zuivere koffie van Brazilië of elders wordt bijzonderlijk uitmuntend als men de helft Trappisten chicorei Vincart bij doet. Dépót bij Deihaizegebr. Moncarey-Sansen De inname der stad Andrinopel dooi de bulgaarsche troepen, na eene belegering van vijf maanden, zal waarschijnlijk een beslissenden invloed hebben. Turkije bedankt de mogendheden voor hunne bemiddeling en neemt onvoorwaarde lijk al de punten aan in de mededeeling ver vat. In Andrinople was de prijs van een kilo zout gestegen tot 30 fr. en van een kilo suiker tot 25 fr. Vleesch eu brood was er genoeg. Montenegro wil van Scutari niet afzien en zet do belegering voort, ondanks 't bedrei gen der groote mogendheden, die niet willen dat deze stad de Montenegrijnen toebehoore. Het gerucht was in omloop dat Scutari in de macht der Montenegrijnen zou gevallen zijn. Bulgarië, Turkije en de mogendheden zouden t'akkoord geraakt zijn over de grens regeling tusschen Bulgarië en Turkije. De turksche dagbladen toonen zich ge laten. Zij gelooven aan een spoedig sluiten van den vrede en het seffens ophouden van alle vijandelijkheden. In Consfantinopel heerscht overal de grootste kalmte. SlailmiieuwN. Aan onze militianen.Ingevolge een wetsontwerp neergelegd in den Kamer der volksvertegenwoordigers en dat meer dan waarschijnlijk zal gestemd worden, zul len de jongelingen voor de lichting van 1913 ingeschrevenen die slechts hunne vrijstel ling bekomen hebben uit reden der inschrij ving van eenen broeder voor eene vroeger lichting, gehouden zijn. even als de andere militianen hunner lichting, dienst te nemen in het leger. Solo-slim. Eene zeldzaamheid viel zondag avond voor in de herberg «De Ster bij Arthur David. Aan denzelfden tafel werden kort naeen twee solos-slim in troef gespeeld den eer sten door M. Lamaire Adolf met 11 hertens- troef en 2 koekens; den tweedon door M. Delfosse Charles met 13 klavers. De twee andere spelers waren Cordonnier Amand en Peel Camille. Familie Cinema van Emile Lobeau. Poperinghe. Wekelijks verandering van programma. Drie vertooningen den zondag namiddag te 3 ure en 's avonds te 7 1/2 ure. den maandag avond te 7 1/2 ure. Chicorei s Van Tieghem - Dupont, is atijd van beste produkten gemaakt. Erg verbrand.Jufvrouw Alice Amez nam zaterdag morgen eene moor van de stoof, toen zij uitgleed en achterover viel, met de moor in de handen. Het kokend vocht liep haar over het aangezicht en de borst, waar zij zeer erg verbrand werd, zoodat rrien de hulp van een geneesheer moest inroepen De oogen zijn gelukkiglijk ongedeerd en de toestand van de verbrande b»tert gord. Verfraaiing. Deze week werden de vijf hrandvensters geplaatst in de kapel van 't gasthuis De gekozen onderwerpen hebben tllen betrek op de liefdadigheid 1. Jezus een lamme genezende 2. H. Carolus Bor- romeus het H. Sakrament dragende naar de pestlijders 3. Da dood van den H. Jozef4 De H. Camillus van Leilis de zieken verzor gende 5. De 11. Lodewijk, Koning van Frankrijk. Deze brandveristers, door den heer Dobbelaere van Brugge geschilderd, zullen veel bijdragen om dit welbewaard oud kerkje nog te verfraaien. Het. tweede lied met pianobegeleiding der goedkoope uitgave is verschenen Wee- moedwilde door Jef Van Iioof. Vlaamsche liefhebbers en vlaamsche juffers koopt dii voor 20 centiemen. Zoo bezorgt gij u eigen voldoening en zoo ondersteunt gij onze vlaamsche toondichters. Te verkrijgen ten onzen bu reele. - Dronkenschap. Zekere Benoni Beauprez, van Clerken, werd donderdag morgen aangehouden in staat van volkomen dronkenschap. De kerel werd tot 's ander daags opgesloten. Zaterdag namiddag liep Henri Viersiraete dronken door de stra ten, en werd ook voor eenige uren opgoslo ten. Verloren vrijdag morgen op de markt, een parapluie toebehoorende aan Vrouw Elodie Dacae, Watou. WHt gij altijd goeden Gist hebben, koopt hem bij uwen gazetverkoop- per Ingelaere koningsgist. aan 1 fr. 20 de kilo; uitmuntende biergist aan Oir. 30 de kilo. Altijd zeker versch. Woestcn. De liederavond die hier op Zondag aanstaande, 13 April, zal gege ven worden door de Vlaamsche Vrienden van Poperinghe, belooft veel bijval te genie ten. Het feest zal gegeven worden in de school om 5 ure. Iedereen zal het feest kunnen bijwonen, want de ingang zal vrij zijn, maar voorbe- houdene plaatsen zijn te verkrijgen bij den heer gemeentesekretaris, Arth. Vanhoutte en Pol. Hoorelbeke, voorzitter van het Bu reel van Weldadigheid, ten voordeele van den armen. Nieuwe steenweg. Eindelijk, 'tza! er van komen. Dank aan de onverpoosde werking van d' heer Fl. Vanneste en den secretaris, zal onze gemeente met eeneti gra vier met de gemeente Reninghelst verbon den zijn. De omloopstraat leidende naar den Draai, zal naar alle waarschijnlijkheid besteenigd worden. Volop zijn de gebruikers en eigenaars der aanpalende landen aan het wegruimen der hagen en hoornen en het verbreeden der straat op 8 meters. per. De Broedermoord. Uit Vlissingen meldt men Te Westdorp-' Zre- land is uit een kreek het lijk uitgehaald van een ongeveer 30 jarig manspersoon, dat na bekomen vergunning van den Officier van Jusliiie is begraven. Thans is men op het vermoeden gekomen, dat deze vondst in verband zou kunnen staan met een Vrijdag der vorige week te leper gepleegder. broedermoord. De moordenaar was op bloote voeten en blootshoofds gevlucht, gekleed in blauw linnen broek. Het lijk werd aldus in de gracht gevonden en terstond is vastgesteld dat het er nog maar eenige dagen kon gelegen hebben. Üciimicl. Inbraak. Zaterdag nacht zijn onbekende kerels ingebroken in den kruidenierswinkel van Vrouw Marie De- puydt, zij gingen door het venster na eene ruit met zeep bestreken en uitgestegen te hebben. De meid, die gerucht hoorde, zag door eene ruit een man met een hollantaarn Zij riep om hulp en de kerel vluchtte weghij had voor een 70 tal frank saijette mede Koiiftkriiggc. Brand ontstond donderdag morgen rond 3 ure bij den voor man Georges Behaeghel. Het paardenstal brandde af en een paard kwam erin om. Eenige uren vroeger was de voerman ver trokken met de andere paarden. AsNiscialiul vuil Antwerpen. De zaak Vergouls. Uitspraak.Dins dag is deze zaak voor het assisenhof afgeloo- pen Na de strafrede van den heer Van Stratum en de pleidooien der advokaten trad om 8 u. 's avonds de jury in beraadslaging. Zeven vragen waren gesteld, en zes daarvan wer den bevestigend beantwoord. Om 8 ure 30 had de uitspraak van bet vonnis plaats. Gaston Vergouts werd ter dood veroordeeld, en Richard tot levenslan gen dwangarbeid. Eene zoo talrijke menigte was naar het justiciepaleis gekomen, dat van 6 ure 30 af een buitengewone dienst moest ingericht worden. De veroordeeling van Richard werd door het publiek slecht onthaald en hevige wan orders grepen plaats. Beide gebroeders zullen in verbreking gaan. WïUTQ is meer aan *e bevelen tegen LI 1 L I O Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze- auwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, O I» V O L f» 15 Kt H. NOT ft E DA. 11 Groote Markt. 18. POPERINGHE. Te Houthem bij-Veurne vonden werk lieden woensdag avond in 't naar huis gaan een pakje bij een gracht. In 't water ziende, bemerkten zij een lijk erin en trokken het uit Ilet was een ouderling van Houthem, Louis Cardoen, die sedert eenigen tijd in het gesticht te Bulscamp verbleef en daar s morgens vertrokken was. Men weet niet hoe het ongeluk gebeurde. Te Steenput schoot Amedée De Bruyne zijne schoonmoeder dood zij was de schuld zegde hij, dat zijne vrouw hem verlaten had. Een werkman van Fontaine-Vahnpnt ging langs de spoorbaan naar huishet kostte hem het leven. verwurgd en in een koffer op haar kamer verborg'-n had. In Oostende werd een jong meisje erg verbrand door vitriool op haar geworpen door eene vrouw die van haar man geschei den was en die hot meisje verdacht met haai man kennis te hebben. Zondag hielden de socialisten eene grrroote vergadering te Charleroi. Er moes- len 30.000 betoogers zijn en er waren er een 8000. 't Belooft wel met de werksta king. Te Mechelen kwam woensdag een en- gelscho vlieger beneden, die, uit Engeland vertrokken, naar Keulen reisde. Boven Mechelen ontplofte zijn inotor en de vlieger inoest al zijne koelbloedigheid behouden om niet te verongelukken. In eene instorting te And rleeht, wer den 10 werklieden bedolven. Drie werden zeer erg gekwetst Al slapen op een stoel bij de stoof, viel vader Steleman van Esschene Lombeek oj een puntig voorwerp dat hem in hot hoofd drong. Hij gaf den geesi na korte stonden. —In de Ardennen lijdt de boerderij groote schade van de wilde zwijns. De papierfabriek Delcroix te Nijvri is de prooi der vlammen geworden. Een bon ilerdtal werkmeisjes en een dertigtal mans personen verliezen door die brandramp hun ne broodwinning. Een fransche visscher viel van een mast -e Oostende en bleef dood liggen. De Hippodroomschouwburg van Ant werpen, een der schoonste gebouwen van stad, en tevens van geheel Europa, werd maandag nacht door brand vernield. Men rekent op een half miljoen schade. Maandag avond bad men de laatste vertooning van 'l seizoen gegeven Donderdag tijdens de opruimingswerken viel een gedeelte van een muur door liet dak eener aanpalende fabriek twee werkmeis jes werden doodgepletlerd en twee werklie den doo-leiijk gekwetst. Tc Boisshot speelden twee kleinen met een geladen geweer. Het 13 jarig zöontj schoot zijn 9 jarig broedertje dood.' Hce on voorzichtig vo.)i- ouders hunne kinderen daarmede te laten spelen. Eene gro< te sc-ciai is: ischecoöperatief van Charleroi is in failliet. Talrijke werklieden die hunne spaarcenten in de onderneming gestoken hadden, zijn geruineerd. Een dronken kerel van Denderleeuw, werd door zijne moeder zijn slecht gedrag verweten. De brutale zatlap nam een mes en bedreigde zijne moeder te steken. De arme vrouw viel dood van schrik. Te Luttre viel een stoker van zijn machienhij werd in twee gereden. In de stoomwasscherij Myllie te Oostende werd de schoonzuster Stephanie door een machien ingedraaid en de helft van den schedel afgeruktzij verkeert in ster vensgevaar. Te Brussel schoot een handelsbediende zaterdag in volle straat zijne vrouw dood Perijs-Tours. Deze baankoers, 246 kim., wo!dt heden Zondag betwist. Er zijn 145 ingeschreven, waaronder al de meest gekende renners. Vrijstelling van dlenitt. Welke zijn nu de jongelingen die bepaald vrijstelling van dienst bij het leger in 1913 hebben be komen Z'ehier de opsomming ervan, luidens de et die de lichting van 1913 vaststek 1 de jongelingen die in het huwelijk getreden zijn voor 5 Maart 1913 2. de uitgestelden der klassen van 1910, 1911 en 1912 3. de ver ontschuldigde wederspanigen die bij de lich ting van 1913 zijn gevoegd, doch die uit hoofde van hunnen ouderdom, bij eene vroe gere lichiing behooren. arlrn. Alle dagen kornet er bij MM. de Broqueville, Woeste, Carton <lo Wiart en andere katholieke politieke mannen dreigkaarten toe. Het parket üeefi er reeds verscheidene in beslag genomen. Naar l.diü-ilrtt. Bedevaart uit Vtaanderland naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes van den 5en lot den 13en Oogst 1913 (zes volle dagen verblijf in Lourdes). Prijzen der p'aatsen (heen en terug) uit Kortrijk. Tweede Klas 100 fr. Derde Klas 65 fr. Inschrijvingen worden aanvaard bij E. H. Hellyn onderpastor te Poperinghe. lliialrrgrlcii aïe eii£si<Iu» tffg«»i*s. De bevelhebber der gendarme riö, luitenant-generaal de Selliers de Mor-an- viile, komt. in overeenstemming met het pgj'kei een dienstorder te richten tot alle gendarmen, waarbij do regelen voorgeschre ven worden welke zij te volgen hebben, om zieb te behoeden tegen de aanvallen de misdadigers, die zij moeten aanhouden Dez onderrichtingen zijn zeer gewichtig en be vatten eene ernstige waarschuwing aan al degenen, die zich tegenover gendarmen in uiloefening hunner bediening zouden bevin den, en eenig wapen in de handen zouden hebben of willen nemen. Aan de gendarmen wordtin deze gevallen een uitgebreide macht gegeven zeiven van hunne wapenen gebruik te maken, indien de personen, die hun me- wapenen zouden willen bedreigen, op hunne aanmaning «Handen op of «wapens weg!- niet zouden willen gehoorzamen. Deze voorschriften zullen door de gendar merie zoohaast mogelijk aan de bevolking bekend gemaakt worden. Sbi het Leger. De nieuwe uniformen zijn bepaald aangenomen voor de officieren van het Belgiscii leger. Gedurende vijf jaren, 'tis te zeggen tot ging verlicht worden, zien wij hem op eenige dagen door eene onverbiddelijke ziekte weggemaaid. 't Is droevig, want in alle omstandigheden was hij steeds bereid om zijne rust en zijne gezondheid ten pande te stellen. Nooit deed men te vergeefs beroep op zijne dienst willigheid, en steeds wist hij het publiek aangenaam te zijn, zonder nochtans de reglementen van het Be stuur te overschreiden. 't Is dan ook niet te verwonderen dat hij gedurende zijne lange loopbaan geene de minste straf opgeloopen heeft. Ook mogen wij hem als voorbeeld aan zijne ambtgenooten voorstellen en met overtuiging zeggen aan zijn zoon, dat, als hij de stappen zijns vaders volgt, hij ook een nuttig en eerlijk man in de samenleving zal wezen. JULES ROOTHAER, gij hebt steeds uw plicht ge daan als echtgenoot en vader, zoowel als die van nut tige postbediende, en wij twijfelen er niet aan of gij hebt reeds het loon ontvangen dat God den braven voorbereid heeft. Mochten deze eenige afscheidswoorden eenen troost brengen aan uwe bedroefde weduwe en haar zoon. mochten zij een balsem leggen op de grievende wonde die uw afsterven hun veroorzaakt heeft, dit zou eene verlichting wezen voor ons, die ook door droefheid overstelpt, u vaarwel zeggen en u bedanken voor uwe goede en trouwe medewerking. Heb nogmaals dank trouwe onderdaan, en rust zacht. L. D'Hooqhe. AMBTGENOOTEN, VRIENDEN, FAMILIE. Wij bevinden ons heden pijnlijk getroffen door dien wij het stoffelijk overschot ten grave leggen van hem, die eens onze beste makker en vriend was. 't Is voor waar een pijnlijke taak bij het graf van een achtings waardig collega de afscheidsgroet te moeten uitspre ken, en graag zou men zicli aan dergelijke droeve plicht willen onttrekken. Maarwanneer een man uit ons midden verdwijnt die met ons èn lief èn leed heeft gedeeld een boezemvriend wiens vriend schapsbetrekkingen steeds den stempel droegen van grenzelooze dienstwilligheid, edelmoedige openhartig heid cn oprechte overtuigingOh dandan roept de stem van ons geweten Sta op en doe uw plicht Aan die stem wil ik hier gehoor geven. Ik zal evenwel niet breedvoerig uitweiden over de verhevene burgerdeugden en de lofwaardige hoeda nigheden van den diepbetreurden vriend die wij heden naar zijne laatste rustplaats vergezellen. Andere meer bevoegde stemmen dan de mijne zullen zich met die taak gelasten. In 1858 geboren begon zijne loopbaan bij het post- bureel van Rousbrugge-Haringhe op 25" Augusti 1880 als bijgevoegd brievenbestellerin 1897 benoemd tot brievenbesteller ziet incn hem op 6 November 1900 overgaan naar het Overdraagkantoor te Proven als Depothouder. Dienstvaardigheid, behulpzaamheid en regelmatigheid in zijne verschillende diensten, daarbij gevoegd een rechtschapen en openhartig karakter, deden hem weldra de achting en de liefde zijner Col lega's en Oversten winnen, ja, JULES ROOTHAER was steeds een vlijtig en voorbeeldig beambte, door zijne oversten werd hij geacht om de stiptheid in het volbrengen zijner opgelegde plichten, alsook door de bevolking met wien hij dagelijks in betrekking kwam. O zeker, het verlies is onherstelbaar voor zijne naasibesiaanden maar zij mogen 't aanhooren en me- dedragen als balsem voor hun bloedend hart, dat zijn leven hier gewaardeerd werd, en in de harten van ve len zal voortleven als een voorbeeld van eenvond en oprechtheid. Rust zaciit, vrieird JULES, rust zacht, wij die hier rond uw graf staan en met bevende lippen u een stillen, innigen groet toezenden, wij weten wat en hoe uw leven is geweest, altijd waart gij met een oprecht ge- Op Zondag 6" April. EERSTEN TAP, Vu ilc Canting, bij Heet. U queker-Olivier, Watoustraat. Wekelijksche estaminet.- De Vrijdag. Tc Verboiten. Schoon Schaap IS fin Spanje, bij Henri Santen, Wcstvleteren-kals. J5 Sn 'l Vliegende l'cerrl, bij Petrug Pace i, Westvleioren. 1 Sn lien M *'d bij Renó Maerten, St Jan ter-Biezen. Combat in het Jassen. 5 En «Ken Bcig»ii$; van IVevluuli'C. bij M.-rard Deraudt, Westouirestraat. APOTH EEK - D ROGERIJ A. KESTELIJN Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. BIDDAGEN DER WEEK. Zondag te Loo in 't klooster r.mvemmset iiu witimii— Me es vs*swö Jongen van 10 j ar, bij H. Maes-Brysemael, suikerkakker, Iep«rstra$it, 28, Poperii.gtïg aaister wordt sctl'-ns j.cviaa.d bij vrouw Druant, Veurtiestraat, 63, Poperinghe ekwaue paardenknecht bij Pamphile Camerlijuck, Proven. Kleermakersknechtenbij Gaston Wyllo- man, «Au S->ld<u Francais ge. Goed loon.Standvastig work Terstond schoenmakers knecht, kunnende naai: n en nagelen Rousbrug- dat zij buiten gebruik zullr n zijn. Daarna wordt de dracht van de nieuwe uniformen verplichtend. In kleine tenuezuilen de officieren vo<>r man- en v rouw- bottienen. Goed loon. Ftind astig werk. Bij Reüé Brrat-Berat, Rpnrstraat, Poperinghe. Te Moop Bij Arthur Vandewyockel, Vogelboek, 10.000 kilos Beetrapen, aan genadigen prijs. Zeer gerlevig nkiao. gebouwd Woonhuis, ■ter gen in de Vuurnestraat, dicht bij M. Aiiiié Bortier, thans onbewoond, met. 6ra30 voorgevel, groote voorplaats, keuken met dubbel looden pomp voor steenput eu regen put, kelder, gemak en kooikot. Koer met muur omsloten63 vierkante meters groen- selhöf M te alle dage bezocht worden. Zich te wenden bij Maurice Vandevoorde- Temperville, metsers baas, Rekhofstraat, 15, Poperinghe. j Wioee velos, in zeer goeden staat, aan gena- gemaaid, de onbarmhartige dood heeft plots een einde j I dige prijzen, zich te wenden bij Joseph gesteld aan de genegenheid en vriendschap welken gij! Lammey, C-asselstraat, Poperinghe. ons aller toedroeg. f Vaarwel danVaarwelbeste makkerM T'^ oorzaak van vertrek: tafels, stoelen, JULES. In naam van al uwe bedroefde makkers en U sloof, ronde tafel, spiegelkasenz. alles in staaf zoo g- -ed als nieuw, in de le den 31 Maart 1918, zullen de officieren hun- "l0"1 voor rechtvaardigheid en liefde voor r kind en huisgezin, en hoe weinig dacht gij aan heen- UO oude uniformen mogen bitjveil dragen, tot gaatl| doch helaas te vroeg zijt gij uit het leven weg- gordel en gulden koorden met franje. Men weet dat voor de ruiterij de col back algemeen ingevoerd wordt, uitgeno men voor de jagers te paard, die een helm met manen (gelijk de Fransche dragonders van wie hij sedert eenige maanden gcschei- jer dragen) krijgen. De 3e en 4e regimenten lansiers worden afgeschaft en vervangen door de 1" en 2e re- schouderbladen dragen met de koninklijkei rechtzinnige vrienden, vaarwel; uw lichaam ruste naamletters in groote tenue den zijden zacht en in vrede. Tot weerziens P. Bossaert, Brievenbesteller, Rousbruoqe. den leefde. Eeri oude mijnwerker te Maubeuge, Adriaan Loir, komt aangenaam verrast te worden door moeder fortuin. Zijn «lolje - van het Fransch Grondgebied is dezer dagen uitgekomen« met 100.000 frank. I)e iilgeincenc werkktnliing;. Men weet dat, als de algemeene werksta king op 14 april aanstaande begint, deroode inrichtingen, zooals de coöperatieve bak kerijen, winkels, enz. nietiemin aan den arbeid zullen blijven, maar de werklieden en bedienden de helft van hun loon zouden moeten afstaan voor de werkstakers. De socialistische kopsiukken hopen datalzoo de werkstaking een reklaam voor den rooden winkel zal zijn. Zij zouden echter deerlijk in hunne verwachtingen kunnen bedrogen worden, want wij vernemen van verschil lende kanten dat, liever dan voor half loon te werken, de werklieden en bedienden der roode coöperatieven, ook den arbeid zuilen laten staan, zoodat de socialisten misschien nog de eersten zullen zijn om te vragen dat het werk hernomen worde Alle maatregelen zijn reeds genomen om de troepen naar het Walenland te zenden, en alle wanorde krachtdadig te bestrijden, 't Is best die mannen niet veel te laten roe ren. De socialisten hebben over acht dagen op hun rood congres verklaart dat 150.000 werklieden bereid zijn den 14 april aanstaan de den arbeid te slaken. Laat ons eens mee bluffeu en zeggen dat er 250 000 zullen zijn. Welnuirt België zijn er een miljoen syndikeerbare werklieden. Bijgevolg 750,000 die niet mee doen, of liever 850.000 En dan spreken de roode bluffers van al gemeene werkstaking 't Syndikaat der drukkersgasten van Brussel h eft Zondag besloten, tijdens de algemeene werkstaking aan den arbeid te blijven. Te Namen werd hetzelfde beslist.. Chicorei Van Tieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht DA/d. SPORT» Footlmll. C. S. Brugeois 7 - Antwerp F. 0. 0 G. Brugeois 2. F. C. Luik 1 - F Daring C B. 2- R. C. Gent 1. Racing C. B 1 - Union S. G. 2. Beerschot A. C. 2 - Standard C. L. 2. C. S. Verviet s 6 - Excelsior S. C 0. 3" Afd. F. C. Brugge 2 - S. C. Meenen 1. Ziehier de rangschikking der eind-ronde van derde afdeeling van West-Vlaanderen G. G. 1. F. C. Brugeois 6 6 2. S. C. Meenen 6 3 4. Olympic-Brugeois 6 2 4. S C. Kortrijk 6 1 Te Poperinghe De D 0 0 0 0 V. 15 2 8 9 10 12 6 16 match F. C. Po- gimenten dragonders. .\i«Mïvv« hcnaplng. De minister van oorlog heeft besloten een kommissie te benoemen voor de herbewapening van het voetvolk. Er is kwestie vari de bestaande Mausers door andere zelfladende geweren te vervangen die zo >wel voor het voetvolk als voor de ruiterij kunnen dienen. De bnjonet voor de linietroepen, jagers te voet, carabiniers en grenadiers zal ook ver anderd worden. Deze bajonet zal lanuer zijn dan deze welke thans in gebruik is. De klei ne bajonetten zouden voor de ruiterij be stemd zijn. Slnutfehlatl. Bij kon. besl. van 5 maart is het burgerlijk eereteeken verleei d, medalie van J® klas aan MM. J. Thevelin, gemeentesecretaris van Dickebusch; E. Bail- leul burgmeester van Voormezeele L. P.-e ters, veldwachter te HoogstaedeR. Sausen burgmeester te Contich. (■oei! getroffen,- Bij de inhaling van den E. H. De Saegber, als Deken te Rousse- laere, ziellier wat de haarkapper, als op «chrift, cp zijn huis plaatste Menschen, blijf staan 't Is de moeite weerd Hier woont het schaap Dat den Fierder scheert! Het M exig-eling'en. 'even is uit kleinigheden samenge steld men moet zich niet door kleinigheden laten verbitteren of ontmoedigen. Vele menschen voelen zich door het ge luk van anderen in hun eigen geluk bena deeld. Die te hoog zijn gevlogen. Vonden zich iigt bedrogen. Lievekenstaal. Stooters Mie schreef naar haren piotIk zend u hierbij gekook te lever, zij komt uit het hart van... uwe zeer beminde Mie I Zee-kapitein, in eenen restaurant Kellner hoe noem je dat goed Dat is bouillon mijnheer. Zoo, als dat mi toch bouillon is dan heb ik mijn leven lang in bouillon gevaren, zon der dat ik het wist. Zij.Adolf, wat kijk je ernstig vandaag Scheelt er wat aan De menschen zuilen denken dat we al getrouwd zijn peringhe-Stade Bethunois, zondag uitgesteld, zal heden Zondag om 3 ure gespeeld worden. Liefhebbers op uw post Voor de spelersom 2 1)4 ure: vergade ring op het terreinom 2 1 )2 urephotogra- phie te nemen van het sp lend elftal. Wieli-Udcn. Milan-San Remo. Dezekoers, 293kim. door slechte en bergachtige streken, werd Zondag gereden. Er zijn 75 vertrekkendun. waaronder 15 be]g"n en frarrschmans. De belgen waren Masselis, Defraye, Heus- ghem, Blaise en Mottiat. Onder de franschen waren Lajrize, Alavoino en Duboc In den grooten berg Turchino toonde Defraye dat hij de baas was in 't klimmen. Te Albenga, 233 kim. ver, waren nog vier rijders saam aan de kop. De belgen Defraye en Mottiat en twee italianen. De vlaming en de waal verstonden elkaar en lieten weldra de italianen achter en kwamen alleen te San Remo aan waar De fraye won in den sprint. De twee iiaiianen volgdi'n op 4 mi' ut.en, 5. Galzolati, 6. Alavoine, 7. Bartarell, 8. Erna. 9. Garrigou, 10 Blaise, 11. Bordini, 12. Masselis. Defraye legde de 293 Mm. af met eene gemiddelde snelheid van 31 kim. 390 meters per uur. Nog nooit werd die koers zoo rap gereden. T 1 V«.lgV-lV.II Wij lllt-t uai UV 1I1UI1 UIL Ulllll nu 1.IVIIOVO Lapize moet het van in t begin opgege-1 voor ons ligtzich gedurende 33 jaren van eene lastige ven hebben. t taak gekweten heeft, en nu, dat die taak eenigzins Sterfgevallen. PROVEN Zaterdag 29" Maart, had alhier de ler aarde bestelling plaats van den heer Jules Rootba-'r, depothouder van liet overdraag kantoor van Proven Een talrijke menigte had, ondanks het slecht weder, er aan gehouden in den lijk dienst tegenwoordig te zijn orn aldus een laatste bewijs van hulde en genegenheid te brengen aan hunnen ahervriend. Jules Roothaer, bad immers, door zijne dienstvaardigheid en de stiptheid in het ver vullen zijner ambtsplichten, de ach ing en het vertrouwen gewonnen van allen die nem kenden. In den lijkstoet bemerkte men al de leden der Bollegilde van Proven, mei vaandel en trommel en al de beschikbare briefdra gers der Postkantoren Poperinghe, Watou en Ilousbrugge in ambtskleedij. Op het graf wei-den twee lijkreden uitgesproken, de eerste door den heer D'Hooghe, postoverste van het kantoor Poperinghe en de tweede door den heer Bossaert, brieveudrager te Rousbrugge M1JNHEEREN, Dat het mij toegelaten zij, vooraleer dit kille graf te zien sluiten, in naam van het postbestuur een laatste woord van hulde te brengen aan den te vroeg ontsla pene bediende, JULES ROOTHAER. Misschien zal het eenigen verwonderen dat men op het graf van een eenvoudige br efdrager eene lijkrede uitspreekt, maar alwie weet weik een braaf en voor beeldige bediende Jules Roothaer was, zal allichte begrijpen dat de Oversten der Posterijen zulk een man hunne achting toedragen en hem tevens erkentelijk zijn voor zijne bewezene trouwe diensten. Ook ontving hij daarvoor in 1905 de herinneringsmedalie, en in 1906, het burgerlijk eereteeken van 2" klas. Vergeten wij niet dat de man die daar nu zielloos ANTWERPEN, 3 April. Markt prijshoudend. Aalst, beschikbare waar, op levering April - Mei, 100 fr.; aanstaande gewas, op levering October - Novem ber 92 1/2 fr. Poperinghe, beschikbare waar, op levering April-Mei, 92 1/2 fr.; aanstaande gewas, op levering October - November, 87 1/2 tot 90 fr. POPERINGHE, 4 April.Markt prijshoudend. Stadshop (1912), verkoopers eischen 92 1/2 tot 95 fr., koopers bieden 90-92 1/2 fr. Aanstaande groeite, 87 1/2 tot 90 fr. In Engeland„Beieren en Oostenrijk blijft de markt prijshoudend, daar de voorraad, die aldaar ter markt aangeboden wordt, zeer beperkt is. perstraat, nr 131 Uit ter hand, welbekende Sloommaalderij bestaande uit - ri koppels maalsteenen, beenbreker, haverbreker en bultoir, alsook Boerderij medegrande toe'oeboorende en gebruikt door de Wed, Alexander Dever, Rousbrugge bij 't dorp. ieuwen Kamion met nieuwe opgezette kap, kunnende dienen voor poney, te koop bij M. Julien Clabau, Ghyverinchove- Abvele. Vfsiag't plaats trie Pitteiioen, Watoustraat, 15, titighe, vraagt plaatsen om te wasschen en kuisschen. Pope- gaan MBBWWmUBaWWMMM'll llfdl'i H'MMBBBB» SO VAN R «iMMiuaiic AANKOMST PONEYS OP MAANDAG 14 APRIL igi3, bij Theophi/e GHILLEBA ERT. Koopman, bij de Statie lot Poperinghe Verkoop in volle vertrouwen. 1'rioNtci'lljke b<'m>«Mtiiii£-«>ti. Zijn benoemd onderpast. van St-Rochu* te Kortijk, de er-rw. heer Van de Wegho. on- ierpast te Lendeledeonderpast. te Lende- lede de eerw. heer Verhaeghe, coadjutor van wijlen den eerw. beer pastoor van Lom- bartzijde onderpastoor te Breederre, de eerw. heer Souvatne. onderpastoor te Avel- gera onderpastoor te Avëlgem, de eerw. 0eer Delen, onderpastoor te Wielsbeke oud ri ast,oor te Wielsbeke, de eerw. heer La«a. ondrrpasioor te Breedene. De E. H. Bruloot, pastoor van Sint-Jan te Kortrijk. is pastoor benoemd te Ardoye, en de E. H. Plankaert, onderpastoor in Sint-Rochus tel Brussel" 1902 Kortrijk, pastoor van Sint-Jan aldaar. t Brussel 1903 Aankomst van een transport van 142 va>' 1 ut. 20 tot 1 m. 65, en dio met, schriftelijke waarborg voor een maand, in volle vertrouwen zullen verkocht worden Onmogelijke, concurrentie. bij Gentil VANDëGHINSTE, BISSEGHEM bij Kortrijk. Telefoon 409. «aiHstfcoMWwymaaa POPERINGHE, van 30 Maart tot 6 April. Geboorten. 77. Marguerite Vatidevoorde, d. v. Albert en Amanda Bevernage, Pottestraat. 78. Leopold Pannekoecke, z. v. Acbille en Georgina Metsu, Wijk A. Overlijdens. 76. Dec.oninck Florence, 57 jaar, kantwerkster, weduwe van Auguste Dondeyne, Wijk E. 77. Moerman Gerard, 7 jaar, Wijk D. 78. Lermyte Marie-Tlierese, 76 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Wijk H. Huwelijksbeloften. Jéróme De Byser, metser met Rachel Vanhoucke, zonder beroep, beide te Poperinghe. Remi Duqttesne, werkman bij den spoorweg met Alice Sctierpereel, naaister, beide te Poperinghe. Marcel Deraeve, landwerker te Pope ringhe met Maria Sonneville, werkster te Proven. Aehille Sollier, landbouwer met Stephanie Adriaen, zonder beroep, beide te Poperinghe.—Cyrille Hous- pie, werkman, met Anna Techel, kantwerkster, b. alh. Huwelijken. 21. Jourdan Bouttez, metser, wedu- waar van Maria Verwaerde, 57 jaar, met Josephina Maertens, weduwe van jourdan Deraedt, 48 jaar, KUStSSCllö POIieVS GllCobS, ÊTOOteakleilie huishoudster, beide te Poperinghe. 22. Etienne J Moncarey, 30 jaar, handelaar met Clara Sansen, 26 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. 23. Emile Caulier, 28 jaar, landbouwer met Juliana Cat- teeuw, 24 jaar, naaister, beide te Poperinghe. 24, Ernest Rcntere, 28 jaar, suikerbakker te Brussel met Magdaiena Tidrick, 29 jaar, zonder beroep te Pope ringhe. 25. Hector Dequeker, 27 jaar, landbouwer met Helena Olivier, 29 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. 26. Henri Sampers, 23 jaar, landbou wer te Oostvleteren met Helena Sohier, 23 jaar, zon der beroep te Poperinghe. 27. Aehille Dondeyne, 27 jaar, werkman aan den buurtspoorweg met Maria Hespeel, 20 jaar, strijkster, beide te Poperinghe. 28. Eloi Lecocq, 54 jaar, lood- en zinkwerker te jo- doigne, weduwaar van Cordélie Vermeyen met Elodie Noliet, 39 jaar, zonder beroep te Poperinghe, voor- gaandelijk te Brussel. Kk ueet s«i«tj ssSI«»s, maar wat ik weet is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Proven, van 1 tot 31 Maart. Geboorten. Carlé Joseph. Noliet Joseph. Overlijdens. Roothaer Jules, 54 jaar, echtgenoot van Slosse Emma. Huwelijksbeloften. Deschuytter Rernl met Wy- doodt EmmaCeriez Norbert met Moinie Christine Thorez Arthur met Desaegher Marie. Dennekin Cyrille met Looten Leonie. Rousbrugge, van 1 tot 31 Maart. Geboorten. Fortry Marie-Louise. Haeyaert Roger.—I-louvenaeghel Blanche.Vanisacker Marie. Overlijden. Haelewyn Marcel, 4 maanden. Huwelijksbeloften. Verstraete Nestor van West- vleteren met Lanszweert Augusta van Rousbrugge, hiervoren te Troyennes.Thorez Arthur van Proven, verblijvende te Wonze met Desaegher Marie van Rousbrugge, hiervoren te Proven. Westvleteren, van 1 tot 31 Maart. Geboorten.Hameeuw Gery.Laleeuw Martha. Decrock Magdaiena. Persoone Maria.Huyghe Martha. Huwelijksbeloften. Defever Henri, landwerker te Westvleteren met Gheldof Macdalena, dienstmeid te Pollinchove. Van Engelandt Henri, weduwaar van Demey Emma, landbouwer te Westvleteren met Riem Irma, landbouwster te Oostvleteren. Ver straete Nestor, smid te Westvleteren met Lanszweert Augusta, dienstmeid te Rousbrugge.Dewulf Camille, landwerker met Heyte Zulma, dienstmeid, beide te Westvleteren. Reninghelst, van 1 tot 31 Maart. Geboorten.—Bruneei Roger.Leclerq Margriet. Corselis Joseph. - Vercruysse Joseph.Vandersype Maria.Degryse Joseph.—Carton Origène.Gouwy Odiel. Overlijdens. Vandorpe Julie, 78 jaar, weduwe van Constant Stuyve, landbouwster. Vitse Octavie, 60 jaar, echtgenoote van Theophiel Depuydt. Marie DEBYSER, Doornstraat, 22, Poperinghe. MARKTP '-IJZEN. Poperinghe, markt van den 4 April. Tarwe, 100 kil. 19.00- Rogge 17,00 - Haver 19.00 - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter de kil. 2,70 a 3,00, Eieren do 25, 2,00 a 0,00. Yper, 29 Maart.-—Tarwe 19,00 a 20.00 rogge !7,00 a 17 50 traver 20,00 a 21.50; aardappelen 5,50 a 6,00 boter 290, a 3,10 zieren 2,00 a 2,10. Kortrijk, 31 Maart.Witte tarwe 19,00 a 19.50 roode tarwe 18,00 a 18,50 rogge 15,50 ft 17,50; haver 20,00 a 20,50 paar reboonen 23,00 a 24,00; suikerijbootien 13,75 a 14,00; witte aardappelen 4,00 4,25 boter 3,20 a 3,40 eieren 2,10 a 2 20 koolzaadolie 07,00 lijtizaadolie 56,50, koolzaad 31,25; lijnzaad 27,25; itoolzaadkoeken 14,50; lijozaadkoeken 17,50 a 18,50 sodauilraat 28,50 ammoniak- sulfaat 37,00 a 00,00 Veemarkt49 ossen, 0,79 a 1,03; 168 veerzen 0,81 a 1,04; 175 koeien 0,78 a 1,03 33 stieren, 0,78 a 1,00 Rousselaere, 1 April. Tarwe 19.00 a 20 00. id. roode 18,00 a 18,50 rogge 10,00 16 50 haver 20,00 a 21,00; bootten 22 50 23,50; aardajipelen 6,50 a 7,00; boter 3.10 a 3,30; eieren 2,10 a 2,20 koolzaad olie 67.00; lijnolie 56,50; oude suikerijboo- tén 14 00 a 14,50; id. gele 15,50 a 16,00. Brussel, 1 April. Verkensmarkt. Te koop 384; prijs por kilo 0|) voet, 1,10 ix 1,20. Anderlccht, 1 April. Verkensmarkt, Te koop 3210 prijs per kilo 0.95 a 1,13. Beurs van Brussel, 4 April. Belg. 3 p.c. 1 s. 77— 7760 3 p. c.2 s 2 p. c Annuit. 4 f/j 3 p. c. Gem.kred.4 i/j 3 p. c. 3 p. c.'6i 3 p.c.'68 Buurtsp. 3p. c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 77 106 106 10 8025 10460 7975 75 20 7645 7975 7120 695O 70 Brussel-Zeeh. 64 Elsene 1908 Mechelen 1885 7615 1891 1897 Gent 1896 646425 Luik i8o3 102—101 5o Luik 1897 63^5 635o Luik 190D 6700 6775 Oostende 'g8- Schaarb.1894 Schaarb.1897 25 66 q* Verviers 1873 101 5o Doornik 1874 Congolecning 7525 -

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1913 | | pagina 2