DE BOERENKRIJG B A |4 Fv POP EH NIEUWS UIT BEiiGIE. TANDVLOEISTOF U van FERRIS, COEVOET, BAERT IflGHE, »«:3BXlkA.X8XIX%AX, 6, Popei-ingtie. Loopt nde Rekeningen. Leeflingca pp Publieke Fondsen. Leeningen op vaste Goederen, Bermbewerkingen. Bewaring van Titels. 11" Juli- en De Bofeesten. Betaling inning v" Handelseffecten, Spaarboekjes aan 3 en 3,5o p. TELEPHOON W 66. Wcs4oh4lt. Gelukkige gebeurte nis. Een zevende zoon is geboren bij de clitelingen Henri Huyghe-Gesquierc. M. de Burgemeester vertegenwoordigde Z. M. de Koning, op Zaterdag 11., bij den plechti- gen doop van den jongen Albert. Do vrouw, van den Heer schepen Cueno had het meter- schap aanveerd. De klokken hebben dit blij nieuws onmiddelijk Jaten weten aan al de parochianen. (1798) Bericht aan de kopplanters. BURGERSTANDEN VAN Op Zondag 8" Juni. tl ER HER Ga EüMISsEN Xe Verhollen. Feesten en Vermakelijkheden, Men vraagt HOPPE. Terstond te pachten MARKTPRIJZEN. Gie comptes courants. Aan do Hoeren Voorzitters der talrijke maatschappijen onzer stad die verleden jaar hunne medewerking bijbrachten om naai behooren den lln Juli te vieren, werd deze weck volgende uituoodiging gezonden, die wij hier overnemen om te herinneren. Geachte Heer Voorzitter, Ingezien de krachtdadige medewerking die Gij ons verleden jaar verleend h( la tot het vieren van den 11 Julidag, komen v. 'j dit jaar Ued voorstellen eene ver gadering ,e houden ter bespreking der volgende pun ten 1. Het vieren van den 11 Juli. 2. Deelneming aan de De Bofeesten op 24 Oogst aanstaande. Dc vergadering zai plaats hebben in de Sfadsschaal op heden Zondag 8 Juni, om 11 uren voormiddag. Wij danken Ued óp voorhand om uwe welwillende tegenwoordigheid. Aanveerd, geachte Heer Voorzitter, onze beste groeten. De Vlaamsche Vrienden. Do Vlaamscho Vrienden - verhopen dat niemand aan deze vergadering zal te kor blijven. Door plaatsgebrek verschuiven wi. tot aanstaande week de belooningen door onzen geitenbond behaald te Yper. Onze jonge soldaten. Er zijn nog eenige joügeliDgpn die wat onregelmatig zijn in 't bijwonen der oefeningen. Wij kun nen niets anders zeggen of dat zij ongelijk hebben, en 't is te hopen dat het zal beteren 't Is vooral nu dat. die lessen kunnen nuttig zijn, benevens de inlichtingen en vermanin gen die zoowel mosteu te pas komen in hun aanstaande soldatenleven. In dezen maand zullen zij nog iwe-' Zondagen vergaderen op den derden dat is den 15, op don vijfden, dat is den 29. Jongelingen, op uwen post? Een solo-slim werd gespeeld Au pare Guillaume-Teli bij Petrus Logie, door den heer Loufe Demol. De medespelers wa ren de heeren Cordenier Amand, Decoo Charles, Rabau Florent en Var.cayzeele Henri Wat de drank al meebrengt. T S., wonend langs de Crombeke kalsiede kwatn Zondag om middernacht bedronken tehuis en miek er veel lawijd. De zoon, die boven was, riep hem dat hij moest stil zijn Dit hielp echter niet De zoon stond op ging beneden, maar de vader wilde hem te lijve. Door een stuik viel bij ten gronde mei het hoofd op den soepeketel en bekwam hierdoor nog erge verwondingen. Lastige kerel. Maandag morgen wilde Erniie Temperville. wonend in de Zwijnlandreek, van zijne vrouw scheiden Hij verdeelde 't geld en vertrok 's namid dags echter verzinde hij en rnet den avond keerde hij dronken huiswaarts. Hij vond zijne vrouw niet en viel zonder reden eere gebuurvrouw aan, vrouw Karei Papegaai wien hij ferm afranselde." Dezes man kwam toegeloopen en nu gerochten de twee man nen handgemeen. Een gebuur kon echter de vechters scheiden. Vrouw Karei Papegaai die bloedde aan de wang, ging naar het po- litiebureel een klacht indienen. Werkongeval. Dinsdag namiddag was Jules Vandekerkhove, in de brouwerij van Mad Ryspeerdt, aan 't kolen lossen, toen bij 't aftrekken van het achterberd eens wagens, groote stukken kolen met geweld neerkwamen, den man nog al erg aan het been kwetsend. Hij zal eeuigen tijd onbe kwaam zijn te werken. De Koningvissching voor de SI Piefers maatschappij zai plaats hebben heden Zon dag om 3 ure, in de Vischkom. Zal koning uitgeroepen worden, het lid dat tusschen 3 en 4 ure den zwaarsten visch optrekt. Een gepast uitstapje voor onze wandelaars om onze visschers aan 't werk te zien Verschenen De toewijding der huis gezinnen aan het Heilig Hart van Jezus, bij zonder geschikt voor dc Junimaand. Ten onzen bureele aan 35 cent. Bedevaart naar Ooslacker. Zooals de Poperinghenaar over acht dagen aan kondigde, zullen onze lezers de gelegenheid hebben om aan verminderden prijs den bedevaart te doen naar Oostacker, ons Ylaamscb Lourdt s. Er is eene belangrijke verandering in de genomene schikkingen. Eerst werd de Maandag 30 Juni uitgestoken en aangekon digd; maar, wierd er gezegd, 't is de weke van den grooten kuisch, en 't ware beter acht dagen vroeger. De Poperingh 'enaar heeft dit laten wetet aan E. H Serruys, en deze heeft aanstonds de beslissing genomen den bede;aart te stel len oMaandag 23 Juni. 't Is nu zake dat al die begoest zijn den Crediet Openingen. bedevaart meè te doen, zoohaast mogelijk hunne inschrijving nemen..., en dat alleszins vóór Woensdag 18 Jut.i. Zij kunnen dit doen ten huize van E. H. Serruys, Kapelaan op St Jan, iederen dag van 7 1/2 tot. 8 /12 ur 's morgens, alsook gai sch den Vrijdag en Zondag voormiddag. De prijs is 3,60 fr., daarin begrepen de trein, de H. Mis voor de bedevaarders en onkosten van wrijven en schrijven. Het ■vosreizen uit Poperinghezou rond vijf uren en half zijn. Nadere inlichtingen zullen bij 't inschrijven aan iederen bedevaarder gege ven worden. Slavcle, De liederavond die hier heden avond om 6 1/2 ure in de Gemeente school zal gegeven worden door de »V!aan) sche Vrienden van Poperinghe, zal voor zeker wel bijgewoond worden. Iedereen spreekt er van en belooft er naartoe te trekken. ISstvoi't'n-aaii-Yae!*. De inhuldi ging van den H. Huys als pastor, op Donderdag aanstaande zal prachtig zijn, als 't weder mede wil. Alle parochianen zijn vol iever om bet feest wel te doen lukken Of deze eerlijke werklieden, die eene reeks van 5 dochters hebben en nu eene serie van 7 zonen, over zijn van geluk valt niet te zeggen; daarbij wordt hunne vreugde nog vermeederd met de 150 fr. die zij deze week opgestreken hebben. Aan ouders en kinders biedt de Poperinghenaar zijne oprechte ge- lukwenschen aan. Assisenhof van U'cst-l Iaatiile- ren. Kindermoord. Maandag is den 2° zittijd geopend met het onderzoek der zaak ten Jaste van Julia Van Eeckhout- te, geboren te Voormozeele, den 12 Oktober 1895, dienstmeid, aldaar woonachtig, laatst verbleven hebbende te Laeken, beschuldigd van beraamde kindermoord. Op 21 November 1912's morgends, werd te Yper, langs den oev<-r der vaart, liet lijkje gevonden van een kindje dat een zes- of zevental maanden oud scheen te zijn. De lijkschouwing bewees dat het geene sporen van geweld droeg, maar door versmooriug in het water was gestorven. Het 17 jarig meisje Julia Van Eeckhoutte, die men in den omtrek met een kind op den arm gezien had, werd aangehoudenzij bekende daags te voren uit Brussel gekomen te zijn en het kind in het water te hebben gelegd, omdat zij het bijna niet kon onder houden, daar zij slechts 25 frank te maande won. Er dient opgemerkt dat zij den 19 November uit haren dienst was weggezonde! geweest. Aan vrouw Van Nolein, genaamd Bertha De Coster, bij wie baar kind uitbesteed was, had kind van honger te laten sterven. Dit voor stel was afgewezen geweest. Julia Van Eeckhoutte wordt ook beschuldigd van aanslag op de zeden, m Oktober 1912. Deze zaak duurde 4 dagen. Woensdag rnorgend hadden het rek wis to- riurn en de pleidooien plaats. Er werden den jury >-■ i -r vragen gesteld. Hij antwoordde ja, met 7 stemmen tegen 5, op do vraag over vrijwillige moord en neen, op die der vooi bedachtheid en der zaden- schennis. Na eene lange beraadslaging sloot liet hof zich bij de meerderheid aan en ver leende verzachtende omstandigheden. De betichte Julia Van Eeckhoutte, werdt ver oordeeld tot 12 jaar dwangarbeid. De ver oordeelde bleef onverschillig toen zij het vonnis hoorde uitspreken. Wijze Is reen kloek en wel gespierd, dan is men waarlijk mensch Is men zwak en krachteloos, dan is men op aarde van geenen tel. Krachtelooze, afgematte, ontzenuwde personen, bleeke jonge dochters, beproeft eens den goeden Thcobroma. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NOTREDAME apotheek A. KES TELYiN te Yperen apotheek LISOTTE. Cyriel Ghekiere van Handzame, die wrocht te Detroit in Amerika, werd doodge reden door nën tram. Hij was gehuwd en laat eene weduwe met zes kleine kinders na. 2100 dynamietkardoezen werden 's der bij In de ziukwerkhuizen Vieille-Montag- ne, hebben de werklieden niet gestaakt, 't Schijnt dat ze daarom eene vergoeding ontvingen, ongeveer eik 20 frank. Boekhouders onderzoeken de rekenin gen van Nestor Wilmart. 'tZal nog een tijdje duren eerde zaken klaar getrokken zijn. Tc Houdeng-Aitneries stierf een meisje .van 3 jaar van te warmen koftij te drinken. Over 12 jaar werd te Wichelen een jachtwachter vermoord. Nooit werden de da Iers gekend. Op zijn sterfbed komt nu een gekende sir. oper te verklaren dat hij den jachtwachter doodsloeg. M. Van de Polle, schepen ie Eekeren, was sedert eenige dagen verdwenen. Nu komt men in een bosch zijn lijk te vinden hij was de keel overgesneden door laffe moordenaars. Te Moeskroen drongen dieven binnen bij den 83 jarige ouderling Plovier, brachten hem bloedige wonden toe aan hoofd, bonden 45e Mengel werk van DE POPERINGHENAAR» HISTORISCH TAFEREEL UIT DE XVIIIe EEUW, door Hendrik CONSCIENCE. Eindelijk werd zijne stem vrijhij hief armen en oogen ten hemel en riep in ont heffing uit Dank, dank, o God. dat Gij ten minste mijne moeder gelaten hebt! Uw naam zij gezegend voor die weldaad Eene nieuwe omhelzing zijner moeder brak zijne aanbidding af. Bruno, Bruno, sprak de vrouw,och, ons lot is bitter ik heb geleden zooals wel licht niemand ooit lijden zal. Nu toch ben ik zoo gelukkig Ah, de dood moest u heb ben gij waart reeds tot de slachtband ge- teekend en uwe moeder vindt u terug, levend en in vrijheid Zij keerde zich tot Genoveva en greep hare beide handen, met innige dankbaar heid uitroepende Veva, wonderbare maatrd, aan u zijn wij dit geluk verschuhfigd. YVat bloedige tranen niet konden verkrijgen, dat heeft uwe wijsheid, dat heeft uw moed gedaan. Wees gezegend. God storteal mijne uebeden op u dat gij ten minste op aarde vrede en belooning moget vinden De pastoor en de brouwer naderden op dit oog/enbJik tot Bruno en zijne moeder nachts gestolen uit de stapalhuizen maatschappij Belge-Luxembourgeoise, Arlon. De danszaal Arys te Jette bij Brussel, Zonderling voorval. Onze legers 1 is Zondag nacht afgebrand. herinneren zich nog wel dat ElieCaulier van ne stad Gent geeft voor 2 jaar 6 ruil den Zwarten berg, over een drietal weken u08n kasbons aan 5 p. h. intrest uit door eenen kogel getroffen werd door den genaamden Henri Knockaert, herbergier in den Balcon. Eli we! die k: gel verblijft nog in 't lijf ou veroorzaakt geene ver zweringen. Eiie werkt reeds als vroeger en de wonde is om zeggens ganscii genezen. De dokter is niet meer van gedacht dien kogel uit zijn vleezig omhulsel te halen. Ypes*.Boetstraffelijke i'echtbank. Camille Pittellioen van Poperinghe, krijgt 26 fr. voor beleedigingen en 15 fr. voor openbare dronkenschap. Guiilaume Lebbe van Viamertinghe, krijgt 30 fr, en 15 fr om de veldwachter Soubry belet te hebben zijn dienst te doen. Naar 't kamp. Het le bataljon van het 3e linieregiment.van Yper vertrok don derdag naar 't kamp van Beverloo tot 5" Juli. Wcslvleteren. Overleden. De huisvrouw Matliilde De Gadt, die, gelijk wij over 14 dagen meldden, erg verbrand werd door het springen der petrolekruik wijl zij le onvoorzichtigheid beging petrole in de stoof te gieten, is maandag avond aan hare wonden bezweken. ItousUt-eiggc. Groot festival. Op Zondag 15" Juni heeft hier een groot festival plaats 20 muziekmaatschappijen zijn ervoor ingeschreven en zullen elk een concert uitvoeren. Bijzondere trams zullen 's avonds ingericht worden naar Veurne en Poperinghe. Watou. Onderscheidingen. De burgerlijke medalie van le klas is toegestaan aan F. Boeket, luitenant-bevelhebber van het. vrijwillig pompierskorps van Watou-- deze van 2e klas aan MM L. Duverüe, ser geant bij het vrijwillig pompierskorps E. Lanszweert, vrijwillige pompier, C. Russe, korporaal bij het vrijwillig pomierskorps H.Vanoxem, vrijwillige pompier, voor meer dan 25 jaar dienst. Skilheek. Erg spoorwegongeluk. Dertig gekwetsten. De reizigerstrein uit Brussel naar Kortrijk vertrekkend oiu 12 ure, is maandag te Dilbeek op een manoeu- vreerende locomotief gebotst. De trein ging met eene snelheid van 80 khn. per uur. De locomotief ontspoorde op 100 meters afstand. In ai de rijtuigen werden de ruiten in stuk ken geslagen en een dertigtal personen wer den door glasscherven en door den schok gekwetst. Slechts vier zijn in licht gevaar. Sii wed niet alios, maar wat ik weet is dat de schoonste keus van Meubels. Stoe len, Kleerkassen, Keukenkassen, Beddens, Ressorts, ijzeren Éngelsche Beddens, Koffers, Amerikaanscite en andere Bureau's, Stoors, Gordijnen, Brise-vues, Linoleums, Toile-Cirées, Meubelpapier, enz., enz te vinden is in den Bazar, bij Sanson - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Parijs-Brussel, 440 kiiom. Het is he den zondag dat de beroepsrenneisbaankoers Parijs-Brussel, 440 kilometers gereden wordt. Er zijn 41 Belgen en 48 Franschmans en Italianen ingeschreven. Football. De beker van den Koning werd Zondag- gewonnen door de Union St Gllloise op de 0. S. Brugge met 3-2, en dit na twee ver lengingen. Had de Union op zijn terrein niet gespeelden zoo moest het eigenlijk zijn hij ging voorzeker den beker niet hebben. Itoltsen. De match Carpentier- Wells. Zondag was er in de Tentoonstelling van Gent een groote Bokserdag voor den kampioeutitel der wereld. Hij werd betwist tusschen den ergelsman Bombardier Wells en den franschinan Carjientier. Georges Carpentier is 19 jaar oud, weegt 75 kilos en is 1 in. 79 groot Bombardier Billy Wells is 25 jaar, weegt 85 kilos en is 1 m. 82 groot Deengelsmau' is dus 6 jaar ouder, 10 kilos zwaarder en 3 centitnmeters grooter dan Georges Carpentier. Uit Frankrijk en Enge land waren veel vreemdelingen gekomen om de match bij te wonen. JJe partij was geschikt in 20 hernemin gen van 3 minuten ieder. Van af het begin kreeg de Franschman eene duchtige kloping van den Engelschman en bleef, gedurende negen seconden, op de knieën hij bloedde uit de. neus. Bij het hernemen heeft Bombardier nog eens de bovenhand en zendt verschillige harde slagen naar zijnen tegenstrever die don indruk geeft van iemand die dronken is en veel moeite moet doen om recht te blijven. Bij de 3e herneming kan geen van beide het voordeel nemen. De vuistslagen regenen op elkanders aangezicht't is schrikkelijk schoon Maar met den 4e tijd krijgt Carpentier heel en al de bovenhand na de eerste mi nuut is de Engelschman zichibaar t'einde gebokst, en na twee minuten bekomt hij zulk een hevigen slag op de maag en tevens een onder de kin, dat hij kennis maakt met den vloer er tien seconden blijft liggen hij is knock-out Hij wordt weggedragen en Carpentier wordt kampioen uilgeroepen. Ziedaar dat edel sport dat men boksen heethet is letterlijk elkanders maag en kaakfceenen indokken. E11 zeggen dat di; sport spot t veronderstelt lichaamsontwik keling zulk eenen bijval geniet in Engeland dat, voor den match vau gisteren bij voor beeld. in dit land, voor een millioen frank weddingen aangegaan werden op Bombar dier, die knock-out geslegen werd. Deze boksmatch bracht door verkochte kaarten 250.000 fr. op. En dat om twee mannen tegen elkander te zien vechten. BSravo MM. de volksvertegenwoor digers de Ponthière, Bruyninckx. Huys- hstuwer en Kamiel Huysraans, hebben op het bureel der Kamer een wetsvoorstel neergelegd waarbij de boksmatchen in België verboden worden. Op de boksers zal art. 398 van het strafwetboek toegepast worden, dat de sraffen voor slagen en ver wondingen opsomt. ihiivenltoiid - IViperiiiglir. Uitslag van den Prijskamp uit Tours, van 1 Juni 1913 Wind Noord. 195 duiven los om 6 12 ure aankomst 1° duif Zondag om 2.41 31 ure laatste Maan dag morgen om 8.03.13 ure Snelheid le duif 780,22 ui. laatste 380.94 m. per minuut, Afstand 412.830 km. 1. Deprez Ch. 4 p. 2. Dave M. 3 p. Verschaeve N. 4. Clabau Leon 3 p. 5. Deridder Am. Abeele 4 p. 6 Vanden Berghe H. 2 p. 7. Versiraete H. 2 p. 8. Clabau Leon 3 p. 9. Battheu Jul. ifC Deryitck Cam. 3 p. MAANDAG. 11. Ducouraut Ed. Abeele 4 p. 12. De- ridder Am. Abeele. 13. Devos Rerai 3 p hem vast en vertrokken met heel zijn for Decourant Ed. Abeele A p - 15. O frfir.lr ÏWm* man Hifi alWn Lietaert J.. 2 p. - 16. DupOllt René. - 17. Hannebouw M.2 p.18. DerynckCam 2 p. 19. Schmidt Dés. lp. 20. Verhaegiie tuintje 212 frank. De arme man, die alleen woont, werd den Zondag morgen door eene gebuurvrouw gevonden, halfdood van schrik en koude. Chicorei Van Tieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. De eerste drukte de vrouw en den jonge ling de hand de tweede aanschouwde het tooneel der algemeene blijdschap met lijd- zamen blik en boog het hoofd, als hadde een gevoel van schaamte hem bevangen. De zalige ontroering, die hij op aller aangezicht zag glansen deed h<-m dieper nog gevoelen, dat zijn zoon de schuld was van alles, wat deze lieden hadden geleden, en. alhoewel hij misschien meer dan de anderen zich in de komst van Bruno's moeder verheugde, het gezicht van 's jongelings liefde vermor zelde hem het hart. Zij ten minste had eenen zoon, die haar beminde en haar lij den door zoete verkleefdheid kon vergoe den Allen keerden naar de legerplaats. Bruno had het hoofd onder zijnen hoed nog met eenen lichten windel verbonden doch zij ne wonde moest hem maar weinig hinderen, want op zijn gelaat blonk de helderste blijd schap, en al zijne bewegingen waren vrij en krachtig. Hijging nevens zijne moederen drukte eene harer handen. Dpastoor slapte nevens den knecht. De ze antwoordde op eene vraag des priesters Oh, mijne taak was niet moeilijk. Er zijn geene Sankuiiotten meer in Herent hals. Ik heb Bruno's moeter gevonden, waar Genoveva mij gezegd had, dat zij zich bevond. Na onzen aanval heeft men inder daad de Gasthuisnonnen beschuldigd maar vermits Zuster Kaat was verdwenen, kon hei feit met grooten schijn van w. arheid haar all- en ten laste gelegd worden. Zóó is het geschied de Generaal was 1en uiterste verstoord, doch lie< is daarbij gebleven De knecht nader.ledichterbijden priester, om niet door den brouwer gehoord te wor den, en sprak met stille stem De groote bijval bekomen door het ge bruikvan den L,ysol, voor 't vernietigen der bladluizen bij de hop, en de getuig schriften die de deposüaris M. Henri Catrycke bezitlaten toe te beweren dat Lysol een product van P order is. Ware er iemand die door de eene of' andere reden de verwachte u'tslag niet zou bekomen hebbenhij heeft maar zich te talen kennen. Er zullen M.ï hooi liosteloozc iiinefiieniiiigen ge- riaan worden, en de redens der mis lukking zullen hem aangeduid worden. In alle geval is er geen twijfel meer mogelijk 'de Lysol heeft bewijzen gege ven. SPORT. Wiclrëjdeii. In Frankrijk. Lapize wint voor de 3C maal achtereenvolgen het kampioenschap van Frankrijk (100 km. voor beroepsrijders). Hij legde de 100 km. af in 2 u. 40 m. 56 s., voor Brocco, in 2 u. 43 m. 59 s. De tijd van Lapize klopt alle records van 100 khn. op baan dit is nog te prachtiger als men nagaat in welk homlenweder die koers van Zondag gereden werd. Em 1 p. 21. Cassiers Em. 22. Devos Remi.28. Amez A 24. Desagher H. 25. id. 26. Legrand Cam. 27. Derynck Cam. 28. Messiaen Am. 29. Schabal- lie Sadi 30. Loncke Cyr.31. Deridder Am. Abeele. 32. Vandevoordo Cam. 33. Debyser Em. 34. Fache N. M. 35. Schmidt Dés. 36. Devos Justin. 37. Vermeersch Cam.38 Verstraete H. 39. Cassiers Em 40 Deprez Ch.41. Merlevede Cam. 42. Vandevoorde Cam Overduiven. Deridder Am. Abeele. Vermeersch A. Verschaeve N. Laatste tijdingen. Sant Liiiis. Brussel.Een wree- de moord gebeurde hier vrijdag. Zekere Vandooren, 22 jaar, grooten sportman, ver keerde gedurig in geldnood. Hij had eene rijke tante, Jufvr. Besne, wonend Jourdan- straat. Bij deze woonden in M. Vandaele, bediende en zijne vrouw, over 1 jaar ge trouwd. Vrijdag kwam de kerel alweer om eld. Jufvr- Besne, die hem zag komen, vroeg aau Mad Vandaele te zeggen dat zij afwezig was. Vandooren ging mede boven en bracht opeens Mad. Vandaele 6-7 steken in de keel. Hij dacht deze te vermoorden en alzoo aan geld te geraken. Op het hulpgeroep kwam Juf. Besne toe geloopen. Verschrikt liep de moordenaar weg. Mad. Vandaele liep buiten en viel dood op straat. De moordenaar werd aangehouden bij eene vriendin. Hij bad grmoord omdat hij moest o geld hebben. Droevige gevolgen van het lui en slecht leven. Jongelingen zwicht u van de groote stad en hare gevaarlijke vermaken. Richard Verheust, de moordenaar van Mad. Michaux, te Brussel, werd Donderdag avond aangehouden in de tentoonstelling van Gent door M. Stockmans, politie-officier van Brussel. i UWE JTMMjh IIHMI HJ[| POPERINGHE, van 1 tot 8 Juni. Geboorten. 127. Marie-Louise Verbiese d. v. Henri en Irma Saelen. 128. Firmin Dcraedt z. v. Aloise en Eugenie Demuys. 129. Ivonne Papegaey d. v. Auguste en Emerentia Laheye.130. Jeanne De Gryse d. v. Eugène en Irma Peel. 131. Maurice Couwet z. v. Henri en Adrienne Decreus. Overltjdens. 121. Liebert Charles, 76 jaar met ser, wed. van Eugenie Van Renynglie, Bertenplaats i22. Dumon André, 9 maanden, O. L. V. Kruis straat. 123. Beddeleem Eugenie, 64 Jaar, zonder beroep, We van Theophile Beddeleem, O. L. V Kruisstraat. Huwelijksbeloften. Germanus Devloo, hoepel maker te Westvleteren met Alice Decuyper, werk vrouw te Poperinghe, voorgaandelljk te Crombeke. Edmondus Denys, steenbakker met Nestorine Questroy z. b., beide te Poperinghe. Achille Ver cruysse, landbouwer met Silvie Bouw, z. b., beide te Poperinghe. Emile Verscheure, handelaar te Pope ringhe met Eugenie Vanleke, z. b. te Coxyde. Watou, van 23 Mei tot 5 Juni. Geboorten. Deprez Sylver. De Baene Maria. Demol Armand.Doise Suzanna. Wautters Julienne. Boudeweel Maurice. Pyck Magdalena. Vandenbussche Maria. Overlijdens. Marie Sohier, 84 jaar. Vandrom- me Nestor, 25 jaar. Degryse Henri, 72 jaar. Huwelijksbeloften. Ignatius Huysser, smid met Mathielde Lemahteu, beide te Watou. Remi Demol te Winnezeele met Christine Bellynck te Watou. Jerome Stragier, tolbeambte te Meenen met Mathielde Debuyser te Watou. Huwelijken. - Maurice Decae met Zoë Gamblin, beide te Watou. Stavele, van 1 tot 31 Mei. Geboorten. Scharre Firmin. Beddeleem Loui sa. Parent Paula. Overlijdens. Lucas Georges, 2 maanden. De vloo Pieter, 75 jaar, echtgenoot van Gheldhof Silvie. Baes Pieter, 87 Jaar, Wed. van Delbaere Theresia. Desiere Regina, 70 jaar, huisvrouw van Bournall- lle Jules. Huwelijk. Bruneel Jules, jongman van Poperin ghe met Slosse Irma, jonge dochter van Stavele. Westvieteren, van 1 April tot 31 Mei. Geboorten. Demolder Alice en Ida. Quaghe- beur Roger. Delplace Agnes. Ureel Georgetta Depinois Julien. Six Maria. Derycke Gerard.-— Gheldhof Georges. Delboo Mauritia.Depuydt Georges. Vandenbiicke Margareta. Overlijdens. Allerweireld Magdalena, 4 jaar. Van Renterghem Francies, 72 jaar, landwerker, Wed. van Balie Pharaïlde. Quaghebeur Alicia, 10 jaar. Maifait Marie-Louisa, 58 jaar, landbouwster, We van Charles Vandecaveye. Merveillle Maria, 4 m. Decock Petrus, 72 jaar, landwerker, Wed. van Mat ton Octavie. Huwelijken. Dewulf Camille, 24 jaar, landwer ker met Heyte Zulma, 18 jaar, dienstmeid, beide te Westvleteren. Kino Ern.le 45 jaar, schoenmaker met Harre Leonie, 29 jaar, landbouwster. Proven, van 1 tot 31 Mei. Geboorten. Dewippe Roger. Jonckiere Anto- nla. Fossaert Robert. Monkerhey Marie. Overlijden. Slosse Emma, 53 jaar, We van Roothaer Jules. Huwclijksbeloften. Maddelein Leopold van Clerckeu met Denys Idalie van Proven. Veniere Cyrille met Theeten Irma. Huwelijken.Roothaer Camille, kleermaker met Ryckeboer Helene, naaister, beide te Proven. Westoutre, van 1 Maart tot 1 Juni. Geboorten. Knockaert Germain en Maria. Devacht Maria. Hoornaert Gabriel. Storme Mar tha. Liefooghe Andreas. Declercq Germana. Trioen Flora, Vandromme Eleonora. Plancqueel Roger. Arnaert Germana. Mnylle Maurits. Brysbaert Jozef. Deconinck Gabriëlla. Huyghe Albert. Overlijdens. Knockaert Cyriel, 3 jaar. Vallaeys Rosalie, 79 jaar, We van Karei Knockaert. Vanden- abeele Rosa, 82 jaar, ongehuwd. Huwelijksbeloften. Jeremi Behaegel met Mag dalena Vandenberghe. Deman Jerome met Tison Philotnena. Smagghe Jerome met Inion Martha. Denaveau Henri met Ghys Juliana. Huwelijken. Vandenberghe Henri met Deschep- per Marie. Leniere Henri met Massin Adeline. Lefebvre Daniël met Beek Germana. Kouckuyt Camicl met Bulckaert Estella. Marlier Charles met Dekeuwer Eleonora. Reningheist, van 1 April tot 31 Mei. Geboorten. Pauwel Celesta, het Heet. De rycke Fermin, Ouderdom. Steverlynck Irma, Sec A. Vandersype Juliaan, Ouderdom. Debruyne An dré, Hoogte. Vandelanotte Gaston, Busseboom. Verkruyse Henri, Millekruysse. Ozeel André, Hoogte. Overlijdens. Bouw Bertha, 5 maanden. Cleenewerck Henri, 83 jaar, echtgenoot van Rosalie Duflou. Metsu Juliana, 77 jaar, we van Vienne Louis. Delepiere Henri, 56 jaar, echtgenoot van Willemet Therese. Vandenbroucke Rosalie, 42 j echtgenoote van Massai Charles-Louis. Lamerant Agnes, jaar. Jonckheere Theophiel, 41 Jaar, echt genoot van Hoessen Rosalie. Brutsaert Henri, 74 j. landbouwer, echtgenoot van Degorre Angeline. Huwelijken. Derycke Jules, landbouwer en Bae- ien Mathilde, beide te Reningheist. Juliaan Depuydt, landbouwer te Brielen met Camerlynck Louise, huis houdster te Reningheist.Verbeke Henri, landbou wer te Ploegsterrt met Vancaeyseele Lucie, zonder beroep te Reningheist. Sterfgevallen. M. Hector Bossaert, ouderdomsdeken der balie van Yper, is zaterdag avond aldaar overleden, De E. H. Verhaegiie, pastoor van St-Jozef, te Oostende, is dinsdag morgen t Oostende overleden in den ouderdom van 69 jaar en 10 maanden, In het begijnhof te Oudenaarde is de Eerw. H. C. Beatse, oudste priester van het bisdom ea van het land, overleden. De eerw. heer Beatse was zijn 98e jaar inge treden. S Bit «I» (instliuisuiolpu, bij Emile Deprez, Watou. Schoone Geit, 9ia de Btiloef, gegeven door Henri Huyghe, bij Cyrille Bonduelle, Moessenstraat, Schoone Hesp, JS Sn «Is* osssle Violette, weg. 15 p. bij Camille Dumolie, Boesehee'pstraat. I Bh i!e titail lihiiiiide, bij Charles Worm, Veurnestraat. 5 Bh 'i Roosje, 5 c. de bol. bij Gustaaf Gossey,. Crombakestraat. Hesp en 5 frank, <j> S ss cSon Botvrpot, bij Charles Billiau, Werfstraat. Schoon Konijn, V in Aelitcrwegel, hij Jules Top, Trommelaarstraat. H io «l«-ii neet-loop, weg. 14 pond. bij René Bruneel, Werfstraat. 99 Bia «len Wtttei-inoleii, geg. door Hector Vanspranghe. bij Evarist Hoevenaeghel, Veurnestraat. Twee konijnen, weg 12 pond ieder. geg. door Marcel Lefever. 59> Au 9'afé Albert, bij Gustaaf Liefooghe, Casselstraat. Goeden Velo, BS In Loi Io, 5 cent. de bol. bij Herin Cayzeele, Vogelboek. Combat met de buitenbol, 12 An Ctiltitnlciii-. bij Henri Can eye, Abei le kalsiedo. Combat om 1 hesp van 34 pond en 3ofr. Sn dc ster, bij Edouard Poissonnier, S' Jan-ter-Biezen. mi mw GAAiBOLLING. Crombeke. De groote Gaaiholling van Désiré Wylleman, in de Hooge Zaag, moest door slecht weder uitgesteld worden, en zal plaats hebben op Zondag 22" Juni. GROOTE SCHIETING. Sint Jan-ter-Biezen. Op Zondag 29 fees'dag van SS. Pieter en Paul). 730 fr. prijzen 100 fr. - 50 50 - 25 - 25 en 40 pri- niie's van 12 fr. Inleg 10.50 fr.; terug 8fr. Z~»akvi'isat-H4tmi>s', zoekt eenige groote en kleine kapitalen op eerste klasse hypotheek te plaatsen. S. P. D., A gen re Siar, Strooiestraat, 22, Brussel. Meid vt or licht werk te lande, voor Pope- ringhe-stad. lol. ten bureele dezer, voor te ieeren naaien, bij Camer- ck-Vandeputte, Crombeke. Proven- kalsiede. Simon-Brutus heeft gansch ITerenthals doen doorzoeken, om Bruno's moeder of iemand onzer te ontdekken Gij kunt wel denken eerwaarde, wat lot die snoode dwin geland bestemde aan degenen, die hij zou lebben gevonden. Maar God heeft er in voorzien,.. Dat ik niet vroeger tot hier geraakt ben. mag u niet verwonderen. Onderweg hebben wij van verre eene vlie gende kolonne gezien en wij hebben wel twee uren door bosch en struik moeten om gaan. Nog eenige woorden meer wisselde de knecht met den ouden priester, totdat allen de plaats bereikten, waar de lieden van Waldeghem waren gelegerd. Bruno deed zijne moeder tegen den boord van het veld nederzitten en begon met haar, met Geno veva en met. Jan de knecht een stil, doch zielroerend gesprek, alleenlijk bij poozen onderbroken door meer zichtbare bewijzen van liefde en dankbaarheid Wanneer zij dus eenigen tijd in volle vergetelheid de vreugde van het onverhoop te wederzien hadden gesmaakt, kwam een man te paard in vollen draf over het veld gereden on bleef voor Bruno staan, tot hem roepende Kapitein, de bespieders zijn terug alles is in regel Aanstonds zult gij tie trommel hooren slaan. Op dit teeken zult gij uwe mantien uit het bosch leiden en in de groote baan schikken. De Generaal doet u zeggen. dat, gij met uwe bende de voorhoede houden zult De ruiter gaf zijn paard de spooren en ver dween als een pijl achter den eikenkant. In aller haast nam Bruno afscheid van zijne moeder en van Genoveva hij gaf den knecht nog eenige inlichtingen ep liep dan tot zijne mannen, die nog immer bezig waren met onder bevel van Karei zich in den wapenhandel te oefenen. De vrouwen stonden op en werden door Jan tusschen het heesterhout weggeleid. Op Bruno's gelaat glansde blijdschap moed en geestdrift. Ook, zoohaast zijne mannen hem bemerkten en in zijne oogen de hoop op goeden uitslag lazen, begroeten zij zijne komst ctoor vreugdevol gejuicht Hij naderde tot Karei, en, hom de hand drukkende, sprak hij O. goede vriend, mijne moeder is terug Nu klopt het hart mij weder vrijhet bloed stroomt mij-zoo warm door de aderen Wij gaan ten strijde de vijand zal weten, dat Bruno gelukkig is Doe onze mannen rondom mij zich scharen. Karei Lep met teekens eener bovenmatige blijdschap voor de lange rij zijner gezellen, tot hen roepende Vrienden, het is er op. Wij vertrekken, wij gaan vechten, de Sankulotten zullen van de nieuwe kardoezen gaan eten Nadert allen rondom de kapitein hij zelf zal u de blijde tijding melden. Wanneer Bruno zich door eene dichtge- slotene schaar omringd zag, sprak met innig bezielde stemme Broeders, de trommel zal meteen het teeken geven tot het vertrek. Wij gaan de stad Diest bestormen, en met Gods hulp de Sankulotten er uit verjagen Van dien aan val hangt het lot des vaderlands af. De Genera il heeft 0 s de voorhoede gegeven het is genoeg getoond, dat hij betrouwen heeft in onze manhaftigheid. Voorwaar, hij heeft zich niet bedrogen t Ah gezellen, tot nu toe hebben wij gestred. n zond r koopwij hebben den onfeil baren dood als Antwerpen, 5 Juni. Markt prijshoudend. Aalst, beschikbare waar 95 fr.; aanstaande gewas 110-111 fr.; Poperinghe, beschikbare waar, 92 1/2 fr.; aanstaande gewas 107.50 frank. Aalst, 5 Juni. Markt prijshoudend voor beschik bare waar, 93-94 fr.; doch vaste markt vooraanstaan de gewas, 110-112 fr. De bladluizen nemen eerder toe in getal dan te verdwijnen. Poperinohe, 6 Juni. Markt kalm. Nieuw gewas (1913): stadshop. 105-107 1/2 fr.; parochiebop 100- 102 1/2 Jr.; Boeschepe 107-110 fr. Overal klaagt men dat de bladluizen zooveel last geven. Eene zeer gerievigeherberg "Het Hoekje-, met stalling voor 4 paarden, bijzonder geschikt voor voerman, zeer gunstig gelegen nabij des ai ie. goed gekend en gekaiandeerd. Thans bewoond door de Wed. René Van- dorbeke. Voor alle inlichtingen zich wenden bij Juios Vanderbeke, Groote Markt, 3. Poperinghe. Xe Itoop 2 Velos bij Camille Lammey, Casselstraat, Poperinghe. vpabakplanten bij Remi Vandelanotte, 1 Reningheist; 20 centiemen het honderd. T Ti trien met deur in 't midden, in goeden V staat,, dienstig voor winkeldeur 0,85m. breed en vitrien langs beide kanten 1 30 Bij Reniere Gezusters, Casselstraat, 7, Po peringhe. it ter hand te koopen S<«>om»»is3a!» met vier koppels maalsteenen, btutoir, graankuischer, haver cylinder en boonbrekerhuis, stallingen en hovin gen toebehoorende aan de Wed. Vanden bussche, Poperinghe (bij de Statie). Naar de maan alle namaaksels Alleen de geneckt oog-<> 11 Ex I a li kei ij li alle 1.50 Fr. in de apo theek N0TREDAME, (opvolger van M. Monteynegroote markt Poperinghe. A/gemeenen De- pol Canivet, apo theker, Doornvjk. eenig einde onzer poging aanvaard. Nu heeft de hemel zich voor ons verklaard wij zijn vijfduizend sterk, wij hebben goede wapens en zijn van alles voorzien. Hebben wij ons bloed gewillig voor geloof en vader land vergoten, toen alles akelig en duister was in het verschiet, hoe moet ons de boezem zwellen nu wij de verlossing des vaderlands als eene star voor onze oogen zien blinken Nu wij ons machtig genoeg gevoelen om de vreemde dwingelanden te verpletten Laat uwe harten groot worden, broeders; bes ft, de heilige zending, die ons door God is opgelegd en, is het mogelijk, zijt nog moediger, nog hardnekkiger in den strijd. Houdt uw oog op mijik zal u toonen, waar uwe kogels of use bajonetten verzadiging kunnen vinden. Dat het roode kruis, het Vt aldeghemsche vaandel aan het gansche leger immer de plaats toone, waar cler vij anden bloed bij stroomen vliet... Van uit de verte hoorde men nu het geroffel van eenige trommels. Ah, ah, - riep Karei uit de Leeaw, ik hoor de vioolde bruiloft gaat beginnen Bruno onderbrak zijne rede en riep, zijn zwaard in de hoogte stekende «Elk in zijn gelid Vooruit nu, vooruit voor God en vaderland Voor God en vaderland- juichten zijne mannen in machtige galmen, terwijl zij eensklaps uiteenliepen, om tot hunne gelederen te gaan. Van uit aiie gedeelten des wouds ant woordden de verschillende benden op dien zegeroep - Voor God en vad rland klonk het in donderend uejubel boven bet gansche leger. Nadruk voorbsljouden, Wordt voortgezet Poperinghe, markt van den 6 Juni.— Tarwe, 100 kil. 21,50- Rogge 17,50 - Haver 20.00 Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter de i.il 2,70 a 3,10, Eieren de 25, 2,25 a 0,00. Yper, 31 Mei.Tarwe 20,75 a 21.75; rogge 17,00 a 17,50; haver 20.75 a 21.00; aardappelen 0,50 a 7,00 boter 3,80 a 3,00 uoren 2,3o a 2,40 Kortrijk, 2 Juni.Witte tarwe 21,50 a 22,00 roode tarwe 20,50 a 21,00 rogge 17,00 ft 17,50; haver 21,00 A 22,00; paardeboonen 23,00 tl 24,00; suikerijb<ionen 13.25 a 13,50; witte aardappelen'5,25 A 5,50 boter 2,80 a 3,00 eieren 2,20 a 2.30 koolzaadolie 70,50 lijrjzaadolie 58,50; koolzaad 32,50; lijnzaad 27.25J; xoolzaadkoekon 15,00; lijnzaad koeken 18,00 a 19,00 sodanitraat 26,50 ammoniak- ulfaat 34.00 a 00,00 Veemarkt39 ossen, 0,80 a 1,05; 141 veerzen 0,82 a 1,06; 191 koeien 0,79 a 1,00 29 stieren, 0,77 a 1,00. Rousselaere, 3 Juni.Tarwe 21,00 a 21,50; id. roode 20,00 a 20,50 rogge 17,00 i 17,50haver 21,00 a 22,00boonen 23,00 a 24.00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 2,80 a 3,10; eieren 2,20 a 2,30; koolzaad olie 70.50; lijnolie 58,50; oude suikerijboo- len 13 25 a 13,50; id. gele 14,50a 14,57. Anderlecht, 3 Juni. Verkensmarkt. Te koop 2651 prijs per kilo 0,96 a 1,16. Brussel, 3 Juni. Verkensmarkt. Te koop 311 prijs per kilo op voet, 105, a 115. Beurs van Brussel, 5 Juni. 75 Belg. 3 p. c. 1 s. 7JVU 3 p. c. 2 s. 75 do 2 Vs p- c 63— 6290 Aimuit. 4 l/» 3 p. c. Gem.kred.4V, 3p. c. 7940 7965 op. C. 61 1-3 3p.c.'68 Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 Antwerp. 1807 Antwerp. igo3 71 Brussel 1902 drussel 1905 7250 Brussel-Zeeh646450 Elsene 1908 Mechelen 1885777705 1891 >1 1897 Gent i8g(i 676875 Luik i8a3 io5 Luik 1897 6825 Luik 1905 78 Oostende 'q8 63 5o Schaarb.1894 7895 Schaarb.1897 62 Verviers:873 Doornik 1874 3o Congolecning 755o ftp

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1913 | | pagina 2