Stoers Gordijnen. 8 A fi H van POPERIJ^GHE, van FERRIS, COEVOET, BAERT Rekeningen. Loopcnde Leeniiigen ep Pnblieke Fondsen. p'cn op vaste Goederen. Bsnrsbewerkingeii. Bewaring van Titels. Leeningc Betaling inning v" Handelseffecten Spaarboekjes aan 3 en 3,5o p. TELEPHOOM W 66. Parochiale Kerk van Sint Jan. NIEUWS UIT BEhGlE. Poperinghe-Kermis op Zondag 6 Juli. Tentoonstelling van Gent. WTÏ7TQ 's meer aau te bevelen tegen 11 1 1 ij Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt., dan de VERSTERKENDE PILLEN. Tombola der Tentoonstelling van Charleroi 1911. Te Vei'bolleii. helft Trappisten chicorei Vincart hij doet. Dépót- bij Delhaize gebr. Moncarey-Sansen. Proven, var, 1 tot 30 Juni. Feesten en Vermakelijkheden, Men vraam Te Moop HOPPE. Jaarlijksche Combat bolling, Yuurvogclschietiflg100 fr prijzen. U Xer»stoaid te jachten S7JSEN DEGORTE Gasthuisstraat, Poperinghe, BURGERSTANDEN VAN lifU Amerikaansche en andere Bureaus. Matrassen, tapijten, iinoieums. Cie S3 1SB AALSTf 3», r^operiiiglie, comptes courants. Crediet Openingen. Alhoewel de oorlog ia de BalkanstateD geëindigd is, gaat het er nog niet. De Bul garen hebben de Serben aangevallen, Rume- nie dreigt tusschen te komen en maakt zich oorlogsvaardig en Rusland gebiedt de ge vechten ie slaken. Het engelsch Lagerhuis komt, met 270 stemmen tegen 143, de wet goed te keuren waarbij het zeifnestuur aan Ierland terugge schonken wordt. In Constantinople brandden veertig huizen af. In de gemeenteraad van Marseille werd een smeekschrift ingediend, bekleed met 150.000 handteekens, om Ie vragen dat de kloosterzusters terug in de gasthui zen zouden gevraagd worden. Het hollandsch ministerie Heemskerk heeft zijn ontslag gegeven. Voor 't vredegerecht van Poitiers, zijn verleden donderdag Mgr Humbrecht en der tig katholieken der stad, ieder tot twee frank boet verwezen, omdat zij, op zondag 4 mei, ter gelenheid der feesten van Jeanne d'Arc. een pauselijke vlag uitgestoken hadden. In Calcutta storte een reizigerstrein in den stroom. Het getal dooden is zeergroot. De engelsche stemrechtvrouwen zetten maar altijd hunne woelige betoogingen voort. In de diamantmijnen van Zuid-Afrika is er werkstaking onstaan. De kapitein van het engelsch schip Ibirian heeft bij Boston, Amerika een ijs berg ontmoet van 100 voet hoog en 600 voet lang. In Italië werden twintig kinders ge kwetst in eene aardbeving. In eene bloem maalderij te Buffalo-Ame rika werden in eene sehrikkelke ontploffing 14 werklieden gedood, 20 doodelijk en 40 min erg gekwetsi. In Chicago stierven in drie personen van de hitteen Maandag was in Berlijn de koudste junidag sedert zestig jaar Ot-u lintei op den kop slaan, dat beteekent dat men het fijn van eene zaak vast heeft hewel dit is het geval voor d( Theobroma die ons verkloekt en ons gezond bloed geeft. Te Poperinghe apotheek M0NTEYNE, op volger H. NOTREDAME apotheek A. KES TELYN te Yperen apotheek LIB0TTE. dagen, 42 Op den dag van den Ommegang, Zondag 6 Juli 1913, zullen in St Janskerke de Mis sen gedaan worden op de volgende uren Om -11)2 uren, om 5 1)2 uren, om 7 uren om 8 uren. Om 9 uren is de Solemnele Hoogmis, die onmiddelijk zal gevolgd zijn van de Plech tige Oii>megaiag'|>rocessie. Om f 1 uren, binst de processie, de laatste Mis. 's Namiddags om 5 1/2 uren, Solemneel Lof, en l6 Sermoen. Al de Sermoenen, binst den Ommegang zullen dagelijks gepredikt worden door den Z. E. Pater Theyskens, Rector der PP. Re demptoristen ie Rousseiare. Stadsnieuws. Programma der feesten en vermakelijk heden die dit jaar ter gelegenheid van onze kermis zullen gegeven worden. Zaterdag, 5 Juli, oiri 7 ure 's avonds opening der kermis door geluid der klok ken en gebulder van 't kanon. Zondag 6 Juli; om G ure 's morgens Prijskamp voor vinkenzang uit te geven door de maat schappij 't Abeeltje om 10 ure Groole Processie. Woensdag 9 Juliom 4 ure namiddag, ia de Casselstraat, Schieting voor de Pompiers. Vrijdag 11, 611 Verjaardag van den slag der Gulden sporen. Om 5 ure in de Watoustraat Vuurvogelschieting, 100 fr. prijzen.Om 8 ure, Liederavond in de Sladssehaal. In gang vrij.Zaterdag 12 Juli: Duivenvlucht uit Liboucne, te geveu door de maatschap pij Üe Eendracht 1000 fr. vooruitom 4 ure Groole Bedevaart, genaamd Donke ren Ommegang. Zondag 13 Juli om 2 ure namiddag Gaaibolling te geven door de maatschappij - De ware Top bolders gevestigd in Den vetten Os Bertenplaats. Ziehier nu de verschiliige instellingen die op de markt zullen staan. 1. De prachtige Carrousel-Salon van M Overmeer-Lagae, 2. De Velodrome Accou 3. Rolschaatsenbaan Verdyck, 4. TirDecrae- ne, 5. Paleis der Apen, 6. üe kleinste vrouw der wereld, 7. Carrousel Clouw, 8. Velo drome Lebon, 9. Tir Flobert Acquet, 10 Fri ture Vandevelde, 11. Photograpbie Deco ninck, 12. Bijouterie Michel, 13. Theater Watrin, en dan nog de gewone speelgoed en suiker kramen. De Carrousel Salon van M. Overmeer-Lagae, komt dit jaar al weer onze kermis opluisteren. Geen twijfel of deze prachtige instelling zal zooals ge woonte den mees ten bijval genieten. Vlaamsche Schouwburg te Poperinghe Zooals wij reeds aangekondigd hebben, zal heden Zondag het tooneelgezelschap Slips hare vertooningen alhier beginnen, op de Paardenmarkt, waar eene groote tent is opgetimmerd, in den vorm eener prachtige zaal, waarin alies in de beste orde en toi groot gemak van het publiek is gerang schikt, zoodat eiken bezoeker, zoo van laatsten als van eersten rang, over eene goede plaats kan beschikken. Het alles ge tuigt dat de Schouwburg Stijas ingericht is om op behoorlijke wijze groote en prach tige stukken op te voeren. Wij doen eenen warmen oproep aan de talrijkelooneelliefhebbers van Poperingheen omliggende gemeenten om Zondag en de volgende avonden allen naar den schouw burg te komen op de Paardemarkt. Iedereen zal er genoegelijke avonden kunnen door brengen. Teoordeelen naar de talrijke vlei ende getuigschriften welke de heer Stips verkreeg in alle gemeenten en steden waar hij vertooningen gaf, mogen wij verzekeren dat de moeilijksten zullen bevredigd worden. De stukken die zullen uitgevoerd worden inogen door iedereen bijgewoond zijn. Niets strijdt er tegen zeden of godsdienst, integen deel, allen strekken tot eene zedeles. Eene uitmuntende gelegenheid dus om du kermis avond op aangename wijze door te brengen. Het drama in 6 bedrijven Marie-Jeanne, of De vrouw uit de Volksklas waarmede men Zondag begint, is een tooneelspel dat de vlaamsche bevolking zeer aanbelangteen blijspel zal er op volgen waarin de lachspie ren een groote rol vervullen. Programma der volgende avonden Maandag De Giftmengster (4 Het Spook van Chetwijnd-Park, drama in 6 bedrijven Dinsdag De twee Weezen, 8 bedrijven. Woensdag: Het Kinder kleedje. 1 bedrijf, daarna -.Dat he ft Mijnheer van boven ge daan, blijspel in 3 bedrijven. DonderdagGodelieve van Ghislel, ge dramatiseerde Legende uit, de XI® eeuw n 7 bedrijven door Dr Eug Van Oye. Verders De twue moeders Mottige Ja nus De kleine Lord Jochem Pezel wat tien je voor een ezelDe Klauw De vrouw van den Bokkenrijder of Moederliefde De Wraak van een Blinde, enz. Na ieder drama volgt een kort blijspel. M. Stips vraagt ons te doen opmerken dat de vertooningen om 8 ure begin nen en niet een kwart of half uur later. Prijzen der plaatsen 1.50 ft'., 1 fr. en 50 cent. Kaarten zullen op voorhand te krijgen zijn. De Roller-Skating-Rink. Een buitenkansje voor de inwoners van de stad en onliggende valt ons te beurt. De vermaarde Rolschaatsenbaan Jan Ver dyck, welke verleden jaar op onze kennis de 1 grootsten bijval heeft genoien, komt dit jaar nog eens in ons midden terug. Vergroot, verbeterd en verfraaid. De Heeren en Damen liefhebbers zullen zich nog eens kunnen vergasten en vermaken in hun geliefkoosd sport, welke het lichaam kracht en gezondheid geeft. De nietschaatsers-toeschouwers zullen er ook nog eens vermakelijke avonden kunnen doorbrengen en kunnen lachen, iets dat ook gezond is. Programma van den Liederavond te geven door de verschillende toon- en too- neelmaatschappijen van stad, op Vrijdai lin Juli, in de stadsschaal, om 8 uren stipt s' avonds. P DEEL. 1. Koor: te zingen door de Maatschappij - De Vrije Burgers a Zij gerust, O Vaderland. b. De Eik. 2. Alleenzang, door M. A. Baert. a. Groeninge, volkslied en zegezang. b. Als t Zondag is. 3. Alleenzang, door M. Om Melis. De Vastenavond der arme vrouw. 4. Alleenzang, door M. V. Sanson. a. O Schelde. b Omdat ik Vlaming beu. 5. Kluchtige alleenspraak, door M J. Van- deruieulen. De Schoolmeester van 't dorp 6. Zangspel, door de HH K. Valcke en A Bruynooghe. De twee blinden. 2® DEEL. Wanneer ge naar de Tentoonstelling gaat, laat niet na van het Pavilljoen te bezoeken waar hetTrappistenbier der Abdij St Sixtus te Westvieteren verkocht wordt. Het is gelegen schuins over den ingang van de Watêrchute op het plein der aan trekkelijkheden. Te Bombaye, bij Luik viel de vlieger Parisot Zondag tusschen een groep nieuws gierigen. Twee dezer werden gedood, en ver scheidene gekwetst. De ongelukkige vlieger 32 jaar oud stierf na als laatste woorden ge zegd te hebben "Verwittig mijne vrouw Deze had het ongeluk zien gebeuren. Te Sint Andries werd een werkman doodgepletterd onder een rrtuur die inviel wijl men hem afbrak. De provinciale raden van Antwerpen. West-Vlaanderen, Henegouw, Namen, Luik en Luxemburg hebben dinsdag hunnen ge wonen zittijd geopend. Een Congolees is meiserdiendor te Leuven. Hij werkt rieerstig en komt goed aan zij u br« ol. Hij spreekt Vlaamsch, Franseh en Engelsch. De gemeenteraad van Oostende heeft eene dagorde aangenomen besluitende tot het oprichten van een standbeeld aait wijlen Koning Leopold II. Een zekere Van Overfeldt, wever van ambachten en 17 jaar oud. is plotselings steke blind geworden op zijn werk in eene fabriek te Ronsse. Een schooljongen, schuilend onder nen boom gedurende een ooge-A eerte, werd doobgebliksetnd te Toernich bij Arlon. De weduwe Wieme van Waarschoot gaat op haar 102. Een jonge man van Ingelmunster, Victor Beels, heeft zijne verloofde Marie Vantiaeverbuke met twee revolverschoten nog al erg maar niet gevaarlijk gekwetst. De kerel is aangehouden. Te Dinant heeft een geneesheer zijne vrouw doodgeschoten de ongelukkige was niet geheel bij zijn verstand meer. Madame Olaerts, 30 jaar, vrouw van den kapitein, te Gent wonend, sloeg bij onvoorzichtigheid een alcoollampje om en werd levend verbrand. De 21 jarige Jerome Mahieu, tapitsier ie Blankenberghe, was aan 't werk in eene kelderdeur. Opeens sloeg deze met geweld toe. De jongeling viel in kelder en bleef op den slag djod. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE. O 1» VOLG i: 16 8 ttI* OTRED A AI E Groote Markt. 18. POPERINGHE Trekking van S0 Juni 1913. Lijst der nummers die de groote loten winnen Uitgifte B en C roode biljetten zwarle nummers. n. 236807 181251 n. 690905 n. 573024 n. 421355 n. wint wint wint wint wint fr. 1,000,000 124,000 62,000 31,000 15,500 De volgende nummers winnen 10,000 frank 7. Koor: te zingen door de Maatschappij De Toekomst Van Ryswyck-Canlate. 8. Alleenzang, door M. G. Herpeliuck a. Kerelslied. b. Hot lied van den schilder. 9 Kluchtlied, door M. J. Vanderraeulen 10. Alleenzang, door M. V. Sanson a. Vlaanderland. b. Schoentje lap. 11. Tweezang door de HH. W. Devos en J. Vandermarliere. De Neuzen. 12. Alleenzang, door M. A. Baert a Het klooster van St Arjaan. b. Bellotteken. 13. Zangtooneel, door IIH. Vlaamsche Vrienden Op marsch 14. Slotzang De Vlaamsche Leeuw. Voor alle schikkingen zie hoofdartikel. Volksboekerij.— Ter gelegenheid van het kermisfeest eu processie zal de Boekerij lieden zondag gesloten blijven. In gevolge eene beslissing door het be sluur genomen, zullen geene boeken uitge leend worden van af 3 Oogst tol 21 Sep tember meêbegrepen, om aan de Boekbe waarder degelegenheid te geven alle boeken na te zien eu in orde te brengen. - Vorming. De plechtige H. Vorming zal hier te Poperinghe plaats hebben op Donderdag 24 Julite Yper daags te voren Deserteur. Maurice Doweerdt, te Poperinghe geboren, en die het 2e regiment der jagers te peerd vei laten had werd woens dag te Yper als deserteur aangehouden. - Twee landloopers kwamen zich hier donderdag in de gendarmerie aangeven en werden naar Merxplas overgebracht. - Broedertwist. Maandag avond werd Karei Denys wonend langs de Proven kalsiede, nog al erg aan het hoofd en de ar men gekwetst met eene vijl, door zijnen ongeren broeder, zonder dat er voorafgaan de ruzie ontstaan was. Proces is over de zaak opgemaakt. - Wilt gij een geschenk, wanneer gij uw portret Lal trekken, wendt U tot Ch Beauprez, Yperstr., Poperinghe. Zieannon. Het derde lied der volksuitgave Voor taal en voik komt te verschijnen 't Gor dijntje, woorden van Frans De Cort, muziuK van Jos. Watelet, door onze Vlaamsche Vrienden goed gekend. Vlamingen, Vlaamsche Juffers, onder steunt dit belangloos streven maar de ver spreiding van het degelijke Vlaamsche volkslied. Met klavierbegeleiding ien onzen bureele te verkrijgen aan den prijs van 20 cent. Sin< Jaii-tar-IItazen. De schie- ting Zondag alhier gegeven door de hand- boogmaatschappij telde 156 ingesclirevenen. ie oppervogel werd niet neergeveld en moest lus verlet worden. De zijdvogels werden geschoten door Comejne Henri en Dezuttere Valère van Poperinghe, en de kallen door Pattyn van Oostcajipel en Franc-ois Remi v,tn Abeele. Voordracht over den landbouw. Op Zondag 20 Juli 1913, om 3 1/2 uren namiddags, zal hier in't lokaal «De Smis - bij Cyrille Ackaert, eene openbare en be langrijke voordracht over de landbouwbe langen gehouden worden door M. Cl. VR-ersseman van Thouihout. Verscheidene prijzen zullen onder de te gen woordigen verlot worden S 281947 707007 859926 294782 S 707021 672440 446917 S 520940 109997 325135 N 2 4 4 Er zijn verders nog 25 nummers die elk 5000 fr. winnen, 80 nummers die elk 1000 frank winnen en 150 die verschillende voor werpen krijgen. Een zeker getal biljetten zijn onverkocht gebleven en dus de eigendom van het komi teil der Tentoonstelling van Charleroi. Men weet dat het nu gedaan is met de tombolas van de Tentoonstellingen in Bel gié. Zulke tombolas mogen niet meer plaats hebben. Verscheidene winners van loten van de Tombola van Charleroi zijn gekend. De win ner van het groot lot van een miljoen biljet 236867 n 5 is een werkman, een freindraaier van den ijzerenweg, van het depot van Aar Jen, M. Nahant. M. Julien Nahant is 38 jaar oud, geboortig van Bleid bij Vii'tou, en woont in de rue de Luxembourg te Aarlen een werkmanshuisje dat hij over zes jaar gekocht heeft. Hij is getrouwd en vader van t.wee kinderen, een dochtertje van 9 jaar en een zoontje van 3 jaar. Zijne vrouw, Pauline Pierre, is 32 jaar oud en ook afkomstig van Bleid, waar de ouders van Nahant wonen Dinsdag was Nahant in verlof Na eenigo bazigheden in huis verricht te hebben zag hij zijne twee briefjes na van de tombola, die hij in het postbureel te Aarlen gekocht had Men oordeelde over zijne vreugde en verba zing, toen hij bestatigde dat hij de winner was van een mtlijoen. Het lot van 15,000 fr. is met 421355 n 5 gewonnen doorde weduwe Domein Buytstert van St Gilis-Waas. M. Altons Ballet, trambediende te Frame- niers, wint 5.000 fr. M. Somville, bediende te Couillet, 10.000 fr. eene groep mijnwer kers van Flenu, 5.000 fr. Een lot van 10,000 fr. is gewonnen door M. Belle bakker te Quaregnon een lot van 10.000 fr. door Muyshondt-Raes van Hing hene twee loten van 5,000 fr. door MM Leopold Bombel en Albert Colin, wonende te Charleroi, en een ander lot van 5,000 fr. door M. Wauthy, policieopziener, en M Leleu, agent te Charleroi, die samen een briefje gekocht hadden. Een lot van 1 000 fr. is gewonnen door Vanden Bosch, verblijven de in het gasthuis te Duffel, Juist 3,480 000 briefjes hebben doel geno uaen aaQ de trekking, doch meer dan de helft der loten zijn niet verkocht. Al de loten, gewonnen door de briefjes boven n. 530,000 zijn aan de tentoonstellng gebleven, onder andere loten van 62 000 ft' en van 31,000 fr. Men schat op ongeveer 250,000 fr. liet bedrag der loten, door de tentoonstel ling gewonnen. Bicn der jiaii^eiiaanilieden van 't huiselijk leven is een goede tas koffie bereid met Trappisten chicorei Yincart. Dépót bij gebr Delhaize Moncarey-Sansen. SPORT. De ronde van Frankrijk. Zondag begon deze koers met de i it Parijs-Le Havre, 388 kim. De Belgen hebben er zich dapper gedragen, te oordeelen aan den uitslag: 1 Micheletlo, 2 M. Buysse, 3 Masselis, 4 Lau- wers, 5 Salmon, 6 Niedergang, 7 Defraye, allen wiel in wiel, die dus gelijk gesteld worden voor do algerneene klasseering volgden dan 8 Masson, 9 Thys, 10 Van denberghe, 11 Rossius, 12 Christople, 13 üevroye, 14 Lapize, 15 Hanlet, 22 Mottiat, 23 Faber. Van de 140 rijders die te Parijs vertrok ken legden 11J geheel den weg af. In de 11 eesten zijn er 9 Belgen. 2e rit.Le HAvre-Cherbourg, 364 kim. Het vertrek had maandag nacht om 2 ure plaats. 109 renners 51 gegroepeerden en afgezonderden - namen er deel aau. De eindsprint had plaats op eene steile klem 16 rijders waren samen. Drie trok ken zich uit den groep en de uitslag was I Masselis, 2 Petit-Breton op een lengte, 3 Defraye op een wiel Z'jn dan allermal vier de Buysse, Lapize, Pélissier, Garrigou, Georget. Lauwers, Mottiat, Rossius, Ména- ger, Masson, Christophe, Faber, Leturgie, 17 Salmon. Met het nieuw reglement, werd de helft der 16 eerste prijzen weggenomen te protijte van den Franschen Wielrijdersbond, eu de andere helft, onder de 16 verdeeld, zoodal elke rijder 29 fr. 50 kreeg 3e rit. Cherbourg-Brest, 405 kim Deze rit werd donderdag in een echt hondeiiwe der, door slijk en regen gereden. De uitslag was 1 Pélissier in 13 uren 56 minuten, 2 Defraye op 1 wiel, 3 Mottiat op 2 minuten, 4 Petit-Breton, 5 Rossius, Georget, 7 Buysse, 8 Garrigou, 9 Christophe, 10 Coo mans, II Faber, 15 Masson, 17 Spiessem en Lauwers, 31 Deman, Masselis. Gaven het tijdens dezen rit op Miche'.let- to, Niedergang, Crupclandt, Menager et nog menige andere. Lapize, Duboc en Broccohebben het tijdens den 3" rit ook opgegeven, en Georget, Van develde, die voor dezelfde fabriek reden kre gen van deze bevel ook op te houden omdat die fabriek toch geen kans meer ziet van te winnen. De handelwijze van Lapize, die het opgeeft omdat hij het tegen Defraye niet kan houden, strekt hem niet tot eer. De algerneene klasseering is nu 1. De fraye die de 1157 kim. der 3 eerste ritten aflegde in 40 u. 28.'38", 2. Buysse 4 secon den meer, 3. Rossius, 5 minuten meer, 4. Christophe, 5. Pélissier en Georget, 6. Coomans, 7 Thys. 8 Mottiat, 9. Garri- gon, 10. Petit Breton. 11 Masson, 12. Lau wers, 16. Masselis in 41 uren 1319. Salmon, 20 Spiéssens. 23. Vandenberghe, 24. Van lerberghe, 20. Depauw. De volgende vier ritten zijn Zaterdag, Brest La Rochel le, 470 kim. Maandag, naar Bayonne, 379 kim. Woensdag, naar Luchon, 326 kim. Vrijdag, naar Perpi- gnan, 325 kim. Vliegen. De vlucht van Brindejonc.De koene frunsche vlieger Brindejonc, die op 10 Juni te Parijs vertrok en beurtelings naar Var- sovie, 1400 kim. Sint Petersburg, 1000 kim. en Stockolm. 750 kim. vloog, zette deze week zijn tocht voort.Zondag vloog hij naar Copenhague. 500 kim.Dinsdag langs Ham burg raar de hollandsche hoofdstad Den Haag, 720 kim. en Woensdag steeg hij daar om 8 u. 55 's morgens op. in de regen, en kwam te Parijs toe, 500 kim. ora 11 ure. Hij heeft in 't geheel 4920 kim afgelegd. In Parijs werd hij in triomf ontvangen door de begeesterde bevolking. De vliegmachien van Brindejonc is gansch bedekt inet handteekens van al de grooie personaliteiten der groole steden waar de beroemde vlieger verioefde. De doodenlijst, Te Eta napes is de fransche officier viieger Roy van 600 meters neergevallen. Hij was op den slag dood. De engelsche vlieger Wight, viel en werd levend verbrand. Prachtige kindervoituren, stoven en cui- sinièren. In den Bazar der Galerij, bij Etienne Moncarey-Sansen, Gasthuisstraat. 20, Poperinghe. Vrijen iDgang. Kuivciilioml Poprringlie. Uitslag van den Prijskamp uit Orléans. van 29 Juni 1913. Wind Nord. 126 duiven los om 5 00 ure aankomst 1® duif om 10 40 42 ure laatste 11.11.50 ure Snelheid 1® duif 977,28 m.laatste 896,28 m. per minuut Afstand 332.977 km. 1 Desaegher H. 2 p. 2 Derynck C. 4 p. 3 Clabau Leon 3 p. 1 Dave M 3 p. 5 Derynck C. 4 p. 6 Schaballie Sadi 3 p. 7 Dave G. 2 p. 8 Clabau Leon 2 p. 9 Hannebouw M. 2 p. 10 Derynck C II Merlevede C. 1 p. 12 Schaballie Sadi 13 Atnez Arth. 14 Bonduwelle M.— 15 Dave M. 16 Verhaeghe Em. 17 Schaballie Sadi 18 Vanden Bergbe H. 19 Dupont G. 20 Baes H. 21 Ver- moersch A. 22 Lietaert Elie 23 Pousee- le N. 24 Dave G. -- 25 Devos Remi 26 Derynck C.27 Houwen G.28 Devos René Fache N-M. Overduiven. 1 Fache N-M. 2 Ver- meersch A. 3 Devos Remi. Op Kermis - Maandag, *3 Juli. 'S A10R0>4!%9. Combat met blinde vinken, I In «ta Voorstad, van 7 tel 8 ure. bij René Couwet, Proven kalsiede. Om 8 ni*e. Schoone Engelsche Konijnmoer, 'i ïn don U alvisdi, geg. door Achilla Vanpeper sir aele, bij Eiie Muyllaert, Casselstraat. Twee schoone Konijnen, 3 Eu «Ir» Gilden IIiizetiiniL geg. door Leopold Le/cver, bij Jules Heze, Boescheepstraat Vaunf S> sirr. Goeden velo 25 cent,de bol. 4 .6ii Cni'é ISialiciiü, bij Alois Degruyter, Hondslraat. Schoon Konijn, 5 !n den Keer van den Ommegang, geg. door Henri Waegemaker bij Camilla Clabau, E. v. d Ommegang. 0 1 bi 't Hof' vi«» Cassel, geg. door J ome Simoen. bij Ferdinand Teniperville, Casselstraat. 9» «Ir Vi«»lrit<>, bij Alois Decvrte, Keer v. d. Ommegang. 8 1» «Sr 6 «KM'xliid. geg. door Nestor Druunt. bij René Comvet, Proven kalsiede. 9 1» «Ir» Yliiiüing, geg. door Cyrüle Mmot. bij Camtlle Bothé, Casselstraat. KI A«i Jraii Hart, 12 pond geg. door Georges Lefever. bij Nestor Verschaeve, Casselstraat. Twee schoone Konijnen, 1 i i» "i llovriairrliol', bij Camille Baes, Poitestraat. Itê 5 frank A«i geg door Joseph Handpoorter. bij Gustave Truwant--Block, Casselstraat. 13 7.frank A» Café Albert, geg. door Mèdard Lefever, bij Gustaaf Liefooghe, Casselstraat. 14 io frank In IVrtori», bij Jules Brabandts, Meessenstraat. Vanaf 10 ure Schoon Konijn, 15 A la villc «Ie Aice, bij Cainille Mitleville, Meessentraat. Twee konijnen, 10 I» cie Violette, geg. d. E. Bruynooghe en M. Dumelie. 'bij Camille Dumelie, Boescheepstraat, 's t\AMlDI>A^N. Vanaf 4 ure. If 7 frank li: «Irn Werf, bij Henri Pinceel, Werstraat Vanaf O ure. 18 7 frank1» «Ien i\eerle«>|>, bij Jules Sergier-Dereuse, Werfstraat SO 20 frank Sn 't Hogigirlaiul, bij René. Merlevede, Werfstraat 2(1 25 frank In «Ien ISrabaml, bij Jeremie Quaghebeur, Brabatidlioek. 21 io frank In 't Hof van Commerce. bij Henri Denorme Elverdinghe kalsiede, 22 Konijn, 5 kil. In 't Abeel bof. bij Jeróme Jacob, Abeele kalsiede 23 Konijn In «Ie 8g»er, bij Gare ;n Room, Dasdreef. 24 Konijn In den Keirselaar, geg. door Benoit Pa tyn bij René Gantois, Crombeke kalsiede. Drie vette konijnen 25 Sn «Ien Werkman, bij Augusta Van lecasteêle, Veurnestr. Gewone Prijsbolling, 20 In den lioek van Vrede, bij Heuri Bouw, Westui tre kalsiede. Combat bolling met de trabol, 27 In tl»inton's Wandel in:;. bij Jules Hauspie, W «.-stouter kalsiede Gkboorten. Devos Maurice. Ma:ent Anna. Deryclce André. Peper'straete Mar;;ar. tha. Overlijduns. Decock Eusebia, 7:5 jaar we van Debaene Amand. Desimpel Cyrille, 16 jaar. Huwelijk. Venlere Cyrille met Theeten Irma. Westvieteren, van 1 tot 30 Juni. Geboorten. Sticker Maria. D. croos Maria. Overlijdens. Persoone Mattiiide, 68 jaar, mole naarster, we van Decadt Leonard. I.oones Seraphln, 69 j.echtgenoot van Kino Phliomcnn, landbouwer Fieu Henri, 28 Jaar, landbouwer. Stavele, van 1 tot 30 Ju ti. Geboorten. Verbrlgghe Marit. Baes Paulus. Overlijdens. Laseure Edouard, 75 jaar, we van Goudeniiooft Pauline, Caroeri Eugenie, 70 jaar, echtgenoote van Desmytter Seraphtn. Zwertvae- gher Margaretlia. Huwelijk. kommens Felix van Proven met Teni perville Irma van Stavele. Rousbrugge, van 1 Mei lol 30 Juni. Geboorten. Mahieu Bertha. Defever Martha, Vandevoorde Ivonne. Dewickere Anna. Top Lucien. Depuydt Seraphln. Laseure Gery. Muylie Ferdinand. Overlijdens. Swljnghedauw Jeroine, 30 dagen. Delva Pharalide, 53 jaar, ongehuwd. Top Lu cien, 10 dagen. Huwelijken. Maerten Aimé, dienstknecht te Proven met Desaegher Augusta, naaister te Rous brugge. Laseure Jules met Dezaegtier Zoé, beide te Rousbrugge. Groote Baanboilittg. Callicanes.Op Zondag 13 Juli,gegeven door de herbergiers bij wie do nationale vlag uitsteekt.Inschrijving van 2 tot 3 u. bij Constant Wull-put, - A la barrière de la frontière».Inleg 1 fr. p<-r pelotoirvan 4 mannen.-- 150 fr. prijzen 50-35 20 15-10- 5 en 15 fr. te verloten onder d i niet winnen de pelotons. Poperinghe.Op Pamoltje-Ma; ndag, aan 't Rooit Kruis en de Leene, gegeven door de Vereenigde Landbouwersboldei's;iilde. 100 fr. prijzen. Inschrijving tot 5 ure, - Au Cultivateur bij Henri Carreye. Gaaibolling. Poperinghe. Op Zondag 13 Juli, - In de Yetie Os bij Emile Creus, gegeven door de Maatschappij De Ware Topbolders. löOft' prijzen: 50-25-25-12,50-12 50en25fr. premiën. Inschrijving tot 3 1/2 ure. Crombeke. Op Zondag 17 Augusli, In de Hi-Ore Zaag hij Désiié WyJ mian. 50 Fr. prijzen. Inleg 65 cent., terug 1 fr. Meid, kunnende melken, sefLas, 1- dard Vermeulen, Wateringslraat rtnghe. Zaakwaarnernes*, zoekt cenige en kleine kapitalen op eerste hypotheek ie plaatsen. S. P. D., 7, Star. Strooiestra ;t, 22, Brussel. Halven Gr sl bij Joseph D.:e:v.c! b ger en v-. do ra aker te Leysele. ij Mé- Popv groole klasse tgc.ee tksk- Machine om tabak te kerven, in goeden staat. Iulichtingen ten bureele dezer. Velo B. S. A. in goeden staat voor 85 fr. bij Josep', Lammey, Casselstraat, Pope ringhe. Goede creesie-gas motor van 4 peerden kracht in werking te ien bi.j Pierre Al- laeys A Zoi.cn, Werktuigkundige, Priester straat, Poperinghe. it ter har.! to koopen 8taoiiiiaanl> Aalst, 3 Juli. Markt vast. Beschikbare waar, 110 frank nieuw gewas 145-150 fr. Antwerpen, 3 Juli. Markt zeer vast. Aalst, be schikbare waar 110-120 fr.; nieuw gewas 147.50 fr. Poperinghe, beschikbare waar, 115 fr.; nieuw ge was 145-147.50 frank. Poperinghe, 4 Juli. Markt vast, dewijl de toe stand der Belgische hopvelden niet betert. Nieuw ge was 145 tot 150 frank. Chicorei Van Tieghem - Dupont, wordt io alle kruidenierswinkels verkocht Men g-elirLg-en. Hen ouder die zijne kinders christelijk opbrengt, die verzekert zijne eigene toekomst en zijn eigen geluk. Men hoeft geen wijsgeer te heeten. om dat te weten. Men moet slechts eens goed rondzien in zijne gebuurte en zelfs niet verder de christelijke kinders, eens dat ze groot geworden zijn, zijn de ware sleun en de vreugde der ouders. Pachter Dries zat in een gasthof een middagmaal te verobberen. Schuins over hem zat een haardelooze commis-voyageur. Gelijk altijd en overal maakte DrFs een kruisken alvorens te beginnen... M. de voya- geur wilde de pachter er eens mee doorha len Doen ze dat bij U allemaal boer Neen, Mijnbeer, zei Dries, de beesten niet... De commis zweeg. Zooals g' het nemen wilt. Gesprek tusschen eenen Pastoor en zijnen Parochiaan. Dag, Mijnheer Pastoor. Dag, Jan. Gaat het goed Jan Goed en niet goed, Mijnheer Pastoor. Waarom dan, Jan Ik ben getrouwd. Dat is goed, Jan. —Goed en niet goed, Mijnheer Pastoor. Waarom dan, Jan Ik heb een hooze vrouw. Dat is slecht, Jan Slechten nietslecht, Mijnheer Pastoor. Waarom dan, Jan Zij heeft, veel geld. Dat is goed. Jan. Goed en niet goed, Mijnheer Pastoor. Waarom dan, Jan Het geld is op. Dat is slecht, JaD. Slecht en niet slecht, Mijnheer Pastoor. Waarom dan, Jar Ik heb er een huis voor gekocht. Dat is goed, Jan. Goed on niet goed, Mijnheer Pastoor. Hoe zoo, Jan 7 Het huis is afgebrand. Dat is slecht, Jan. Slechten niet slecht, Mijnheer Pastoor. Waarom dan, Jan Mijne booze vrouw, is erin gebleven. Dag. Jan Dag, Mijnheer Pastoor Op Kermis-Dinsdag, Om 7 ure-Combat met de Vinken, 28 In «Ien W ijii»»ar«l. bij Aimé üesagher Noordstraat. Op Kermis-Woensdag, 25t In «Ie» IlavcrmniM, bij Gustaaf Bourgeois, BeHestraat. Op Kermis-Donderdag, 3ü In «tan Uatli«ils«>ki'ii Eirin^', bij Jules Berat, Bertenplaats. Op Kermis-Vrijdag, 31 In Btceietal en Ite Coninck, bij Frantjois Couttenier, Duinkerkstraat. Vrijdag 11 Juli, ten 4 ure in da Watoustraat. Inschrijving van ten 3 ure In Breydel en Deccninck bij Francois Couttenier. Inleg30 centiemen. PrijsdeelingIn De Schrijnwerkerij bij C. Merlevede. Loting In De Wagen makerij bij Ach. Ghyiil. «tarij me.' \ie.r koppels maalsteenen, blutoir. graanhuischer, haver cylinder en boonbreker, hui;, s'allinnen en hovin gen toebehoorendo a: n de Wed. Vandea- bussche, Poperinghe (hij de Statie). De herberg - De Vlaamsche R 'wloriea. bij de Sta'iu, te Poperinghe, mui stalling en land, <!i vstig voor aile bedrijf. Zich te wenden SO. Diksmuidestraat, Yper. nu Bijzondere schoone en groote keus van n Priesterlijke licnucniiii^cn. Mgr de Bisschop heeft benoemd tot pastor van St Jozef, te Oostende, eerw. heer Dugar- dyn. pastor ter Poterie te Brugge Aalmoezenier van het Bedelaarswerkhuis en leeraar van godsdientst in de middelbare Staatsschool voor meisjes te Brugge, E. H. Van Tieghem, leeraar in het kollegie te Po pennghe, in vervanging van den E. H, Ise- baert, die zijn onslag geeft. E. H Bulck<- priester in het semenarie vervangt E. H Van Tieghem als leeraar in liet kollegie te Poperinghe. Sterfgevallen. Te Clytte-Reninghelst is donderdag morgen na eene lange en pijnlijke ziekte god vruchtig overleden, den Eerw. Heer L. D Badts, proost. Geboren te Poperinghe den 25 November 1842, werd hij priester gewijd te Brugge den 17 Juni 1873 en opvolgentlijk benoemd tot coadjutor en onderpastor b Waardamtne, onderpastor te Houthulst en eindelijk proost tri de Clytte op 1 April 1901 waar hij altijd vrede en rust wist te behou den. De begraving heeft, maandag plaats in de kerk van Reninghelst POPERINGHE, van 29 Juni tot 6 Juli. Geboorten. 144. Bertha De Corte d. v. Camille en Maria Vandenberghe.145. Leontine Foutrein d. v. Achille en Prudence Couvreur. 146. Jeanne Suffis d. v. Jerome en Emma Chaerle. 147. Emile Kesteman z. v. Franciscus en Hortentia Goemaere. 148. Germaine Coubronne d. v. Camille en Emma Denys. 149. Maria Oreel d. v. Henri en Emma Deconinck. Overlijdens. 137. Breemeersch Jules, 33 Jaar, lattensplijter, weduwaar van Maria Desmytter, Wijk D. 138. Verwaerde Petrus, 78 jaar, leurder, wed. van Maria Serpieters, Komstraat. Damman Leonel, 5 weken, Casselstraat. Huwelijksbeloften. Auguste Timperman, pla- fonneur met Irma Devos, modewerkster, beide te Poperinghe. Arthur Denut, voerman, weduwaar an Eulalie Roose met Lucia Pareyn, herbergierster, weduwe van Renatus Vanderbeke, beide te Poperin ghe. Georges Riem, brandweerder te Brussel, voorgaandelijk te Beveren-op-lJzer met Gabriella De smytter, dienstmeid le Poperinghe onlangs te Rum- beke. Benoni Hegman, landbouwer te Westoutre met Adriana Vandermaliere z. b. te Poperinghe. Zuivere ko!ïi<; van Brazilië of elders wordt bijzonderlijk uitmuntend als men de i.itaclesi, ite«l(ieu, IkasHcn, Tafels, vrvPKiazr-i MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 4 Juli. Tarwe, 100 kil. 21.50-Rogge 17,50 -Havor 20.00- Aardappelen, 100 k. 20,00- Boterde kil. 2,90 a 0.00 Eie. n de 25. 2 50 a 0,00. Yper, 28 Juni.—Tarwe 2o,50 a21,00 rogge 17,00 a 17 50 havor 20.50 a 21.25; aardappelen 7,00 a 8 00 boter 2,90 a 3,10 -tieren 2,40 a 2,50 Kortrijk, 30 Juni.—Witte tarwe 20,50 a 21,00; roode tarwe 19,50 a 20 00; rogge 17,50 A 18,00; haver 20,00 A 21,00 paardeboonen 23,00 a 24,00; suikerijbuonen 12.75 a 13,00witte aardappelen 5,25 5 50 boter 2,90 a 3,10 eieren 2,40 a 2.50 koolzaadolie 72,50 lijnzaadolie 57,50; koolzaad 32.00; lijnzaad 27,25; koolzaadkoeken 15,00; lijnzaadkoeken 18,00 19,00 sodanitraat 24,60 ammoniak- -iulfaat 33,00 a 00,00 Veemarkt30 ossen, 0,81 a 1,10; 128 veerzen 0,87 a 1,11; 168 koeien 0,84 a 1,05 35 stieren, 0,81 a 1,04. Rousselaere, 1 Juli.Tarwe 20.50 a 21,50; id. roode 19,50 a 20,00; rogge 17,00 a 18,00haver 21,00 a 22,()0bootten 23,00 a 24,00; aardappelen 8,50 a 9,00; boter 3,10 a 3,30; eieren 2,50 a 2,60; koolzaad olie 72.50 lijnolie 57,25oude suikerijboo- ïen 12,75 a 13,00; id. gele 14,50 a 14,75. Anderlecht, 1 Juli. Verkensuaarkt. Te koop 2,821 prijs per kilo 0.96 a 1,16. Brussel, 1 Juli. Verkensinarkt. Te koop 273 prijs per kilo op voet. 1,16 1,20- Beurs van Brussel, 4 Juli. Belg. 3 p. c. 1 s. 73 70 3 p. c. 2 s. 7370 2'/sP-c 7395 Annuit. 4 (/i 3 p. c. Gem.kred.4Vj 1052510475 3 p. c. 80 3 p. c.'6i 12.5 3p.c.'68 Buurtsp. 3p.c- 749Ö 75o5 Anderl. 1907 Antwerp.1887 8220 8170 Antwerp. 1903 70 5o 70 Brussel 1902 87 5o Brussel igo5 70— 70 5o Brussel-Zceh. 652? Elsene 1908 Mechelen 1885 1891 1897 Gent 1896 Luik i8d3 Luik 1897 Luik igo5 Oostende '98 Schaarb.i8g4 Schaarb.i8y7 62 Verviersi873 Doornik 1874 y Congoleening 735o 67 5o io3 25 <35 i5 02 20 04 7= 70 V

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1913 | | pagina 2