Joseph Oaenen-Dc oraene, In 't Buitenland. iVSoorci te Vleteren Burgerstand van President Wilson in België. De Vrede? In 't Binnenland. lle JULI! Koninklijk bezoek aan Yper. Vrouwen die onderhevig zijn aan wit te vloeden, die te late of onregelmatige re gels hebban, die verzwakken door het op houden der regels, zullen huDne herstelling te danken hebben aan de versterkende pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame, Groote Markt. Poperinghe. isusiriiT. BANK van POPERINGHE, Wat van alles. MARKTPRIJZEN. Algemeen verslag der werking van het Komiteit Hulp aan de Poperingsche Krijgsgevangenen. In December 1917 vatten E. H.Jul. VAN- NESTE, legeraalm, en Heer, Alb. BAERT van Poperinglie het gedacht op eenen oproep te doen aan dePoperingenarenom geld in te zamelen, ten einde onze krijsgevangenen wat hulp te verschatten. Seffens werden omzend brieven rond gestuurd en goed onthaald bij de bevolking. Een komiteit werd gevormd Het bestond uit de heeren voorzitter Leb be Hector ondervoorzitter Valcke Emiel schijver De KE1RSGIETER Jozef schatbe waarder BAERT Albert leden SANSEN Val., MASSCHELEIN Valeer, E. H. VAN- DENWEGHE Jer E. H. VANNESTE Jul., VANDOOREN Julien. Na eene vergadering van het comiteil had den de leden eene bijeenkomst met de heeren VAN DERLEENE Henri en DELRAERE Je rome, iedveel ijver toonden en hunne mede hulp belo ofden om door feesten te geven de kas van het komiteit aan geld te doen ge raken. Laatstgenoemde heeren bereidden sef fens een tooneelfeest, verkochten kaarten en gingen in de stad rond met inschrijvinglijs- ten. Wij ontvingen de som van 4552.90. Zoohaast wat geld in de kas was werd er begonnen met pakjes eetwaren naar onze ge vangenen te zenden. Ons gedacht was maandelijke pakjes op te sturen en desnoods herhaaldelijk aan te kloppen bij de inwoners om ons menschlie- vend werk te kunnen volhouden. Gelukkig- lijk verbeterde de oorlogstoestand, onzehulp werd overbodig en onze gevangenen konden wij welhaast in onze stad terug verwachten. De laatste zending keerde als onbestelbaar terug. Hieronder geven wij den staat der kas. Welk menschlievend werk wij met het overschot zullen ondersteunen zal het komi teit in eene eerstkomende vergadering beslis sen. Ondertusschen weze hier, in onzen naam en ten dien onzer gewezen krijsgevangenen, eenen welgemeenden dank gezegd aan allen die ons hielpen en ondersteunden. Zonder offideele ondersteuning werd ons werk ge sticht, zonder nevenbedoeling' uit echte menschlievendheid. Namens het komiteit, Jos DE KEIRSGIETER, schijver. Staat der kas op 1 Januari 1919. S Ontmoeting schen smokkelaars en douaniers. douanier doodgeschoten Te Teteghem werd een douanier doodge schoten door een tiende smokkelaars, die een 20-tal paarden naar Belgie wilden smok kelen. Na onderzoek door de gendarmerie werden vijf aanhoudingen gedaan. De bijzonderste betichte, een zekere Ver ries, 35 jaren oud, loochent alle plichtigheid, niettegenstaande de bezwarende getuigenis sen zijner gezellen. Hij is te St Otner in 't gevang opgesloten. Te. Vleteren, dicht bij Belle, en insg door het bombardement vernield, werd Zon dag laatst een vreeselijke moord ontdekt, Zondag namiddag ontdekte men op eene afgelegene hoeve, het lijk van de boerin Mc Wl- Ch. Demassiet 55 jaar, en dit van haren zoon Omer, 28 jaar soldaat, die een ige dagen in. verlof was. De gendarmerie van Belle werd verwittigd en opende aanstonds een onderzoek. Diefstal schijnt de drijfveer der misdaad te zijn, want eene belangrijke som voortko mende van den verkoop van beesten is verdwenen De slachtoffers werden door vuurwapens afgemaakt In de nabijheid van het hoflegen Chirieezen en men vraagt zich af zij ook weer de daders zouden zijn. Verstelk uw bloed, vermijdt de Bloedar moede door het gehm'k d<*r Versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek II. Notre dame, Groote Man-1, Poperinghe. Het fel geteisterde dorp begint lang amer- tus-hand te herleven. De bevolking beloopt reeds Een j tot boven de twee duizend personen Voor 'den oorlog telde men er nabij de twee duist vijf honderd. De huizen meestendeel plat ge schoten of afgebrand ziener akelijk en droe vig uit en 't is met benepen hart en jammer klachten dat de terugkeerende inboorlingen ze aanstaren. Dank zij de plaatselijke Overheid is de kerk voorloopig hersteld en dc godsdienst plechtigheden worden er weer uitgeoefend. De school der meisjes is sedert maanden aan den gangen 'tis te hopen dat deze der knech ten eerlang zal geopend worden. Op 't gehucht deClijtte dat dichter den Kemmelberg gelegen is en meer door de o bussen geleden heeft, is er de ieverige Her der ook reeds ten dienstgjojner geliefde pa rochianen die begeeren haar hunne veiniel- haarstede'n weder tekeeren. Zondag, plechtigheid van het H. Sacrament in de Parochiekerk voor het H. Hert, wijk Sterre om 6 u. en om 7 1/2 gele zen missen, om 9 u. plechtige hoogmis, 's namiddags om 2 1/2 u.lof. Woensdag heeft de Voorzittir der Ver- eenigdeStaten, en groote Vriend van België, ons land officieel bezocht. De Koning en de Koningin verwelkomden hem aan de Statie te Adinkerke. Te kamen bezochten zij dan Veume, Dixmude, het bosch van Houthnlst, Yper, Meenen en trokken naar Brussel waar de Voorzitter maar koel ontaald werd. Op Maandag 23 Juni om 7uren 's avonds moet Duitschland ja of neen antwoorden op de laatste gestelde Vredesvoorwaarden. Zoo niets zullen de verbonden hunne voorwaarden opdringen, Men verhoopt dat Duitschland zal toegeven. 't Is maar recht, en ook niet meer te vroeg. Dan mogen we ook spoedig een groot deel onzer soldaten terug verwachten. KliiilNiiieu IVH. 't Hoekje van De Keikop Hoogdag in Vlaanderen Zielkes feest en helden hulde te Poperinghe. Het is dus beslist dat op 11 Juli aanstaan de, zijnde de Vrijdag in de Kermisweek, een plechtige lijkdienst zal gezongen worden tot verheerlijking der soldaten onzer stad, ge sneuveld in den wereldoorlog 1914-1918. Gevallen zijn de fiere helden, Geveld door 's vijands lood Nu sluimeren zij op d'oorlogsvelden, In d'ar men van den dood! Wij noodigen alle burgers en soldaten uit, aan de rouwplechtigheid deel te nemen. Wie heeft niet én vader, én zoon of broeder, én echtgenoot of verloofde te betreuren Wie verloor niet én bloedverwant of boezem vriend, én makker of goede kennis? Schoone edele gedachte, midden de kermisvreugde ook deze te herdenken die niet meer zijn, en vooral hulde te brengen aan de medeburgers die hun leven offerden voor de vrijheid onzer stad, voor het bestaan van Vlaanderen. BURGERS. Niet een van u mag deze dag ten achter blijven. Aan heet België moet getoond dat 't Westland, dat zooveel strijders telde en martelaren, ook 't geheim bezit die immer te waardeeren. Niemand mag ontbreken. En in de kerk een goed gebed gestort tot ziele- lavenisvan de afgestorven helden. SOLDATEN, Zoo 't God behaagt hebben wij de Vrede alsdan. Bereidt u reeds van nu, elk zegge 't voort, gij moet er allen tegenwoordig zijn. Schikt uw verlof met 't kermisfeest, doet zorge vooral dat gij ter stede zijt op Vrijdag llc Juli. Steekt dit goed in uw kop en ver geet het niet. 't Moet hoogdag zijn en zielkesdag te zamen, dat past het Vlaamsche volk. De Poperingsche Keikop. GOE RAAD Velos. De Gouverneur der Provin- tie herinnert dat het verboden is gebruik te maken van een rijwiel dat niet voorzien is van eene reglementaire Veloplaat. Wielrij ders opgedast. Overreden. Zondag namiddag werd het 5 jarig kind Lefever door een aanrollend rijtuigomvergereden, dicht bij 't Zwijnland, 'en gansch gekneusd opgenomen. Lorrie. Dinsdag namiddag botste een Engelsche Lorrie beladen met hout, te gen den gevel van het huis bewoond door Marcau. in den keer van den Ommegang; de muur werd ingebeukt, zonder gelukkig meerdere ongelukken, aan de bewoners te veroorzaken. Brand Zaterdag rond de noen werd door een militaire tram die de velden door kruist, brand veroorzaakt. Eenige sparken vlogen op het strooieh' dak van eene drie woonst, bewoond door H. Delboo CH.Salo- mez, eo N. langs de Westvleteren steen weg, bij de herberg St Jozef. In eenige oog- enblikken stond alles in vlam, en de huisjes met gansch den inboedel vernield. Nog drie daklooze huisgezinnen meer. Voorloopig wer den zij door liefderijke geburen opgenomen. Opgepast. Men begint weer hier en daar te hooren van dieften en pogingen tot inbraak. Verkooping. Verloopig is er alle Woensdage om 2% uren verkooping van al lerhande materialen voortkomende van het Engelsch leger. Deze verkooping heeft plaats ter stapelplaats langs de Elverdingsche kal sijde, waar de materialen op de verkoopda gen, van 's morgens te 9 uren mogen nage zien worden Brand. Donderdag namiddag is de schuur en de keet van Henri Carpentier, langs de Reninghelst steenweg, plat gebrand De oorzaak is onbekend. School. Met 1 October wordt de Staats middelbare school voor jongens van Yper thans in Paris-Plage gevestigd, her opend in Poperinghe. —Ongevallen. Een electriekbewerker in bediening in het hotel Skindies, hield hem zondag onledig met kuisschen en werken aan een oduskop. Deze ontplofte en rukte den man twee vingeren af, en kwetste hem in het aangezicht. Waarschijnlijk verliest hij er nog het oog bij. De zoon Bafcop, landbouwer op den Oosthoek, vrocht te velde en genaakte met zijn alaam eene handbom die door het on kruid verbofgen was. Deze onplofte en de landbouwer werd nog al erg over gansch I Woensdag namiddag, omtrent 2 ure, werd onze Ypersche stede, of beter werden onze dierbare puinen vereerd met het bezoek van onzen gevierden Koning met onze minzame Koningin, vergezeld van'den hooggeachten Heer Voorzitter Wilson en zijne eerzame Dame, en Jufvrouw Wilson, er was een groot gevolg van hooggeplaatste Heeren. Langs de Elverdinghestraat kwamen de autos naar de marktplaats gereden waar ze stilhielden. De koninklijke en doorluchtige bezoekers werden ontvangen door den Heer Burgemeester Colaert, zij hielden stil op den leed, vóór de St-Maarten's kerk en vöör de overblijfsels der Hallen. Al de inwoners die het goede nieuws vernomen hadden waren naar de markt gekomen om aan onze bemin de Vorsten en hunne doorluchtige G tsten hunne hulde te bieden met den kreet van Leve de Koning, Leve de Koningin, Leve Wilsonook de 80 kinderen der school vergezeld van de geestelijkheid der ,stac E. H. Pastoor Neuville, en E. H. Onder pastoor Roose, en de zusters Lamothen begroetten met geestdriftige heilkreten de Koninklijke familie en de familie Wilson Mevrouw Struye de Bieberstein naderde tot de Koningin met een klein meisje, dat aan hare Majesteit een bloemtuiltje aanbood van witte rozen geplukt op de puinen van het H. Hertgesticht. Mocht dit bezoek dat de inwoners hoogst vereerde, ook iets bijbren gen tot spoedige heropbeuring onzer geliefde stad. Heil den Koning, Heil de Koningin, Hei Voorzitter Wilson, zijn familie en zijn volk. De Chineezen in onze dat M. Senaat van reeds den weg te zenden streek. Struye vroeg om in de de We meldden vergadering Chineezen M. Masson, minister van oorlog, komt hierop nu te antwoorden Aan de tegenwoordigheid van Annamie ten en Chineezen op ons grondgebied kan de belgische Regeering niets doen. Zoolang de oorlog niet gedaan is, blijven de streken die door de geallieerde.troepen bezet zijn, buiten ons gezag. Wij hebben niets verwaarloosd om te bekomen dat de last voor onze bevol kingen zoo klein mogelijk zou zijn De engelsche overheid heeft eene strenge bewa king bevolen over de ongeveer 12 000 Azia tieken die in de kampen rond Poperinghe en Yper verblijven. Men zal, als 't reeds niet gedaan is de kampen met prikkeldraad om ringen en door schildwachten doen bewken. De Annemieten en Chineezen zullen niet verder dan 200 meters buiten hunne omhei ning mogen, en die verder moeten gaan zullen, van de engelsche overheid, vrij brieven ontvangen. En wij, van onzen kant hebben, te Rousselaere, een groep van 4oo gendarmen bijeengebracht, die in het ver woeste Vlaanderen patroeljeeren. Ik denk dat al deze maatregelen de bevolkingen zul len gerust stellen. We hebben reeds bemerkt dat de Chinee zen, hier in stad, door engelsche officieren hunne papieren gevraagd werden en weg- het lichaam gekwetst j Duijck Josef vrocht Maandag aan den ijzerweg Eene verlorene kardoes ontplofte en kwetste hem erg aan de hand. Wij kunnen niet genoeg de voorzichtigheid aanraden en nog eens wijzen op het groot ge vaar van allerhande oologsgetuig. Wedstrijd. Donderdag, 26 Juni om 10 uren op de groote markt, Wedstrijd voor Merrieveulens en Merrien. Bureelen Opde Peerdenmarkt heeft men eene barak opgeslegen voor de Buree len van de Rechtbank van oorlogschade. Eene tweede barak zal waarschijnlijk ook op de Peerdenmarkt, opgeslegen worden voor de Boetstraffelijke Rechtbank. OoNfvIcteri'ii. Men meldt ons het overlijden van den Heer Jules Desmet, ge wezen onderwijzer en Secretaris der ge meente Oostvleteren. Z. M. de Koning, om zijne uitstekende diensten te beloonen had hem vereerd met het Burger kruis van 1 klas. De plechtige lijdienst had plaats Dinsdag 17 Juni, onder toeloop van eene groote schaar van vrienden en kennissen. Op het kerkhof sprak de Heer August andenbergheeen hartroerende lijkrredeuit. i geleid wierden, zoo zeniet in regel waren. Laat ops hopen dat deze waakzaamheid niet zal verslappen. OTi»fWMiiiii i'iki mi iiijwimiiinniiiii ÉmHÊÈÊéÊiÊÈiméÊnmÊÊÊmiamKmmm De Arrondissements - Commissaris van Yper brengt het publick ter kennis dat de plaats van afschrijver in zijne bureelen te begeven is. De minimum jaarwedde is 1 100 fr. De kandidaten hoeven hunne schriftelijke aanvraag vóór het einde der maand ten burcele van den heer Arrondissements Com missaris, te Watou, in te dienen. POPERINGHE, van 13 tot 20 Juni 1919. Gouwy Isidore 59 jvan Staden, met Vanhaverbeke Lucia 56 jvan Langemarck. Donnay Hubert en Vanacker Maria, b. v. Gent.—Delannoy Génis, en Everaert Marie, b. v. Rijssel. Van Merris Alfons, van op., en Dulordois Marie van Gent. Westvieteren, van 1 Januari tot 1 Juni 1919. De Rouck Agnes, d. v. Gustaaf en Alida Meeuw. Wyffels Albert, z. v. Camille en delena Delboo. I^anoye Cora, d v. Hen ri en Maria Claereboudt. De Bergh Paul, z. v. Paul en Adeline Platevoet. Versae- vel Marce', z. v. Leon en Elisa Coutteure. Degroote Georges, z. v. Octaaf en Louise Vandenbilcke. Delboo Gerard, z. v. Ju lien en Eugenie Sergier.- Fieu Agnes, d. v. ^ené en Mathilde Rosseel. Baelen Henri, z. v. Cy rille en Irma Cappoen. Alleman rène, d. v. Arthur en Augusta Gruwier. Coussement Marie, d. v.'Charles en Jeanne Devloo. Werbrouck Marie Jeanne, d v. Ernest en Helene Landtheere. Vanbelle Camiel, z. v. Petrus en Emiüe Melis. Meeuw Alidoor, z v. Valère en Urbanie Pe- tyt. Beckers Robert, z. v. Jean en Mag- dalena Deroo. Desmet Julien. z. v. Victor en Louisa Loonis. 1 Laleeuw Jerome, z. v. Achille en Zoé Loonis. Proven, van 1 April tot den 20 Mei 1919. Woesten, van 1 Januari tot 1 Juni 1919. d. v. Cy rille en Julia Barra. Hansebouf Gerardus, z. v. Alphonse en Augusta Bos- saert. Lobelle Andreas, z. v. Camille en Pharaïlde Platevoet.Pauwelyn Georges, z. v. Ernest en Felicie Verraes.—Beddeleem Esther, d. v. Achiel en Marguerite Leurs. Nobels Madeleine, d. v. Petrus en Gabrielle Desaegher. Decruydt Marcel, z. v. Julia Decruydt. Craeye Maurice, z. v. Karei en Maria Riem. Stekelorum Jeanne, d. v. Romeo en Angèle Vangreveling. Vanhee Ivonne, d. v. Augustus en Lydie Meeuws. Mortier Jerome, z. v. Maria Mortier. Gh'emar Albert, z.v. Renilde Ghemar Wa- terbley Suzanne, d. v. Euphrasie Waterbley. Debergh Juliana 88 jwed. van Cayseele Joannes. Leconte Carolus 74 j echtg. van Marie Verhaeghe. Vandevoorde Thé- resia 79 jwed. van Charles Bylle. Ver- leene Maria, 41 j., ongehuwd. Velghe Amelie 57 j., wed. van Bernardus Meerse man. van Merris, Coevoet Cie. Looper.de Rekeningen, Beursbewerkingen, Spaarboekjes, Leeningen op titels, enz. Bureel open van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. v&maGWMagmmestm Twee knene vliegers kapitein Alcock en luittenant Whitten Brown zijn in vliegtuig den Oceaan overgesteken De vlucht duurde 16 u. en 12 m. zonder onderbreking. Hun tweedekker bezit 2 motoren van 350 peer denkracht en heeft eenen omvang van 13 meters in de lengte. Hij was vootzien van twee vergaarbakken die 3400 liters essence en 200 liters olie bevatten. De vliegers winnen eenen uitgeloofden prijsvan 250.000fr. Alcock isslechts20jaren oud. Brown telt 35 jaren. p Op Vrijdag 4 Juli aanstaande, Opening der Beenhouwerij Arthur AMEZ Yperstraat, IOO, Poperinghe. Eerste Kwaliteit, Matige Prijzen. Bij Op Zondag22 Juni 1919 Kersten Tap In de drie Koningen Modeste Van Brabant, Yperstraat. V ié a 6 vi e 14.1 Bit si v Luisterlijke Velokoers. St- Jan-Ter-Biezen. Op Kermis-Zond'ag, 22 Juni 1919. 120 Fr. Prijzen verdeeld als volgt Snelkoersen koers 15, 12, Inschrijving koers 20 fr. elke en Traagkoersen, voor 10, 8, 7, 5 en 3 Fr. van 3 tot 4 ure. Na de Prijzen voor de-snelste loopers. Gaaiboliing. Poperinghe Op Kermis-Zondag 6 Juli, ter herberg - De Lelie bij Hector Benoot. 100 fr. Prijzen. Oppervogel vooruit gege ven. Inschrijving van 1 tot 2 ure. EN KERMIS ilcr ISoonlioii wci-ij TEG Opening Priesterstraat, POPERINGHE. Matige Prijzen. Maurice CLABAU PANNECQUCKE Komstraat, bij de Kaikzak, heeft de eer te-laten weten dat hij hem komt te stellen als METSERSBAAS, en ieders vertrouwen zal trachten te verdienen. Oostvleteren, van 1 Januari tot 1 Juni 1919. dorus en Augusta Billiau. Delefortrie Hnt ft/iosnnnaiai» m Maria, d. v. Maurice en Albertine Bonte SSgpOGIGP van A. Monteyne, is Qejregat Albert, z. v. Alphonse en Rachel onovertrefbaar tegen het zuur, slechte spijs-1 Deroo. Sampers Martha, d. v. Henri en vrrtering, maagpijn on alle andere maagpij- Sohier Hélène. Peeters Maria, d. v. Fir non. De doos 2 fr. in de Apotheek Notredame. mjn en Elodie Blanckaert. Hoedt Maria, POPERINGHE, den 20 Juni. Aardap pelen, 22 eieren, 0.60 't stuk boter per kilo, 13 tot 14. Meer boter dan naar gewoonte, daar veel landbouwers hunne waar tot hier brachten, omdat in Veurne de maximumprijs op 10 fr. vastgesteld was. KORTRIJK, 16 Juni. Witte tarwe, 85 tot 90 roode tarwe, 80 tot 85 rogge, 45 tot 50 haver, 90 tot 95 peerdeboonen 55 tot 60 aardappelen, witte, 20 tot 21id. roode, 20 tot 21koolzaadolie 475 tot 500; lijnolie, 475 tot 500; lijnzaad, 100 tot 110; koolzaad koeken, 80 tot 85 lijnkoeken, 80 tot 85; sodanitraat, 80 ammoniaksulfaat, 90 sui- kerij, 140tot 150; duivenboonen, 80tot 85 strooi, 9 tot 10." Veemarkt.— Verkochtkoeien, 22; veer- zen, 15stieren, 6 ossen, 20 kalveren, 5. RGESSELAERE, 17 juni. Tarwe 85; roode tarwe, 75; rogge, 50; haver 85; boo- nen, 60 aardappelen per 100 kilos, 18 tot 20 boter per kilo, 10 tot 11 eieren, per 26, 0.60 tot 0 65 't stuksuikerijboonen (oude), 75 id. (nieuwe), 42 viggens, 250 tot 300; koolzaadolie, 500; lijnzaadolie, 510. Wisselkoers 18 Juni. Parijs... 103.50 tot 104. Amsterdam.. 258.75 tot 263.75, Londen... 30.80 tot 31.05. New York... 685 tot 675. Ontvangsten Inschrijvingenen toegezonden sonnnen Uit Reninghëlst. van bijzonderen fr. 4552.90 Teruggezonden som van niet bestelde pakjes fr. 269.05 Te zamen fr. 4821.95 Uitgaven Jan. 18 drukwerk fr. 19.00 pakje De Poorter fr. 10.00 Feb. 25 29 pakjes eetwaren fr. 290.00 verzendingskosten fr. 20.00 aanplakken fr. 2.00 onkosten fr. 21.00 Maart 3 20 pakjes eetwaren fr. 200.40 April 3 23 fr. 230.50 Juli 7 37 fr. 370.00 1 paar schoenen fr. 9.00 onkosten fr.' 2.00 Juli 11 2 pakjes fr. 20.25 Oogst 6 kaarten en briefwisseling fr. 0.50 45 pakjes eetwaren fr. 226.25 2 fr. 20.00 onkosten- geld opzenden fr. 2.50 Oogst 19 7 pakjes eetwaren fr. 70.60 Sept. 30 51 fr. 511.85 onkosten fr. 2.00 Oct. 14 1 pakje eetwaren fr. 10.00 Nov. 2 54 pakjes fr. 271.25 Te zamen fr. 2309.10 Ontvangsten fr. 4821.95 Uitgaven fr. 2309.10 Overschot fr. 2512.85 Namens het komiteit, A. Baert, schatbewaarder. Louis D... Neen, onsfrontbladje komt niet meer uit op zijn eigen maar hier in De Poperinghenaar zegt het zijn gedacht. Het heeft verders geen gemeens met de opstelraad van genoemd blad en werkt op zijn eigen. Ge hoeft u maar lotDe Poperingsche Keikop te wenden, zoo gij uitleg begeert. W. G. De sohtatenbond komt er zeker maar... 'tmoet eerst vrede zijn voor men vergaren kan. De jongens immers kunnen niet naar huis en zonder hen 'n gaat het niet. Nonkel Sarei. EEN YPERLING te Yper. Geboorten. Carissirnaux Robert, z v. Willem en Georgina Verroye. Overlijdens. Gillebert Romanie, 53 j echtg. van Lecluyse Cyrille, van St Jan bij Yper. Haezebrouck Rosalie 59 j., echtg. van Salomé Charles. Temperville Maria 7 j. Pattyn Jeanne-9 j., van Steenkerke. Huwelijken.—Questroy René, 39 jwed. van Derco Clementine van Pop., met Vanne vel Maria 31 j., wed. van Desmet Victor, van Moorslede. Devylder Robert 23 j van Antwerpen, met Roose Josephina 24 j van Pop.Thoris Odile 35 J. van Pop., met 3ondue Maria 25 jvan Watou. Six Aloïse52j., wed. van Hoorelbeke Elodie van Langemarck, met Delboo Leonie 60 j., wed. van VerlyAmand, van Vlamertinghe. Huwelijksbeloften. Bunck Jan, tolbe ambte, en Joanna Bertels, b. v. Antwerpen. Geboorten.—Van der Auwera Hubert, z. v. Arthur en Zulma Debergh. Bouckenhove Christina, d. v. Henri en Julienne Vereyck, Overlijdens.—Huyghe Gerard, 5 'A J.— Bulckaert Clara, 2 v» m. - Huyghe Marcel, 10 m. Six Julius 53 j landb., echtg. van Quaghebeur Rosalie. Treve Maria, 20 j. van Woumen. Six Carolus 76 j. landw., echtg van Dereepre Fidelia.Allerweireldt Cy rille, 23 j. soldaat, overleden te St Mi- chiel. Talpe Hector ongehuwd 50 j., van Boesinghe. Huyghe Madeleine, 8 m Regheere Sophie, 74 j., echtg. van Blondez Amand. Vandenbroele Henri, 74 j., wed. van Demeulenaere Pauline. Huwelijken.Tillon Camille soldaat van Zonnebeke, met Deroo Julienne van Westvl. Deraeve René stroodekker van Proven, met Thores Julienne van Westvl. Dery- cke Aloïse landbouwer van Westvl., met Decrock Marguerite van Pop. Mertens Emanuel van Zele, met Deprey Irma van Westvl. Huygens Joannes van Gent, met Herreman Pharailde van Elverdinghe. Geboorten. Devos Gabrielle, d. v. Je rome en Maria Vermeulen. - Fauvercq An na, d. v. Achille en Nathalie Blaevoet. Hoorelbeke Marguerite, d. v. Arthur en Idalie Thoma. Dewulf Marguerite, d. v. Omer en Christine Vandewynckel. Overlijdens. Maurice Gruwez, 5 m Lepla Jnüana, 2 j. en 10 m George Agnès, 1 j. en 10 m. Gouwy Sophie, 72 j. van Wytschaete, echtg. van Jules Birlouet. Ganne Auguste 76 jechtg. van Justine Houcke. Devos Gabrielle, 23 d. Hoo relbeke Marguerite 8 d. Huwelijken. - Desmedt Leonce le Wachtm. der Gendarmerie te Brugge, en Muyssen Maria van Proven. Peutevinck Camille andw., en D'Ooghe.Marie, b. v Proven.— Malbrancke Jerome iandw., en Boussekeyt "lisa, b. v.' Proven. Lemahieu Jerome ïerbergier, en Demaerel Leontine, b. v. proven. Huwelijksbeloften. Behaeghel Nestor van Zantvoorde met Sohier Pharaïlde van Kemmel. Devos René soldaat, van Proven met Suffys Marguerite van Oostvleteren. Geboorten.— Deleu Bertha, d. v. Arthur en Octavie Sedeyn. Moerman Maria, d. v. Alois en Elisa Maerten. Heniaert Cy rille. z. v. Honoréen Augusta Deceunink.— Gruwier Anna, d. v. Marcel en Elisa Beer- naert. Gruwier Ester, d v. Emile en Louise Dhoere. Petyt Gabrielle, d. v. Maurice en Julia Petyt. Bernaert Valère, z. v. Maurice en Emma Bernaert. De Grendel Angèle, d. v. Leon en Maria Mer- veillie. Noppe Julia, d. v. Firmin en Ma rie Soenen. Overlijdens Pauwels Eugenie 50 j echtg, van Dewanker Auguste. Des camps Catharine, 74., echtg. van Mooren Pieter.Van de Kerckhove Marie 70 j wed. van Petyt Benjamin. HenniaertCy rille, 14 d. Melis Lucie, 50 jechtg. van Achille Vlaminck.—Lemahieu Maurice21 m. Hoedt Amandus 69 j echtg. van Clemen ce Gykiere. Moerman Augusta 24 j., on gehuwd. De Grendel Angèle 8 d. Huwelijken. Bruneel Jules landb,, en Notredame Eudoxie, b. v. Woesten.—Leroy Cyriel werkm. van Boeschepe, en Metsu Bertha van Woesten. Tramout Charles landsm. van Caprycke, met Bruneel Augus ta van Woesten. Schoeters Henri soldaa gehuisvest te Antwerpen,met Mahieu Adrien ne van Woesten. Overlijdens.—Laconte Marguerite, 7 m. Huwelijken. Lermytte Emile soldaat, met Hovaere Bertha. Craeye Karei sol daat, met Riem Lydie.—Louwagie Léon sol daat, met Noppe Lydie. - Laureys Joseph soldaat, met Laleeuwe Adrienne. Ameloot Remi, met Depuydt Maria.—Colpaert Alois soldaat, met Vercruysse Sylvie. Facon Hieronimus, met Vandermeersch Julia. Gesquiere Hector, met Verfaillie Zoé. Mazereel Camille, met Lefevere Maria. Longueville Edmond soldaat, met Laleeuwe Zoé. SCHAALSTRAAT, 6, POPERINGHE. De. Vlucht ov r den Oceaan. Geboorten. Lacante Germaine, d. v. Aloïs en Bertha Butstraen. Van de Mer gel Angèle, d. v. Florent en Eugenie Billiet. Hardy Marie-José, d. v. Mathieu en Ga- briele Block. Mazereel Michel, z. v. Isi-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2