TREINEN. In 't Binnenland. Wat van alles. Laatste Nieuws. Burgerstand van Groote aankomst Bevrozen Vleesch Nationale Dankbetuiging aan het H. Hart Post-en Yzerweg bedienden Plechtige Nadienst GESNEUVELDE SOLDATEN Bestuurlijke Inlichtingen. MARKTPRIJZEN Vrouwen die. onderhevig zijn aan wit te vloeden, die te late of onregelmatige re- iels hebban, die verzwakken dcor het op houden der regels, zullen hunne herstelling te danken hebben aan de versterkende pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Het IVIaagpoeier van A. Monteyne, is Arthur Amez, Een Yperskind. - Bank De nationale Bank thans voor- loopig in Rousbrugge gevestigd heeft een j huis gekocht op de Bertenplaats n° 14. Kermis De volgende barakken heb ben plaats gevraagd en bekomen. Peerdemo- len, Overmeer - Tir, Decraene - Panorama, Verhijleson - Bouilleuramericain Verhijleson Croustillon Verhijleson - Poste-Fixe Verhij leson Photographic, Tissens - Friture Con- sael - Tir, Verplaetse-Peerdemolen,Booghs Eden Theatre Minnaert - Kokoris de vuur- vrouw, Thijs Spiet - Velodroom, De Loor. Welverdiende Belooning Het En- gelsch Gouvernement komt aan de Heer A chille BERAT, bediende in de statie te Pope ringhe de Engelsche militaire medal ie voor bewezen diensten toe te kennen in erkente lijkheid voor de schitterende manier op de welke hij in Poperinghe-statie zijn ambt vol bracht heeft gedurende heel den oorlog. Gemeentebestuur. Zaterdag 28 Juni om 10 uren voormiddag, zitting van de ge meenteraad. Dagorde le Punt. Aanvullen der watering, op voorstel van den Gezond heidsdienst; Kiezing. Op de kiezerlijst staan en kei 12 vrouwen als kiezers ingeschreven. —Processie. 't Was meerdan vier jaren dat er geene processie meer uitgegaan was. Thans heeft het leven daaromtrent het uit zicht der goede dagen van weleer herkregen en keert men terug tot de goede gebruiken 't Weder was prachtig, neg al veel volk te been. Alhoewel zeer eenvoudig, was de aan blik der processie toch verheugend. Nog al doodsch was de stoet, bij gebrek aan muziek en in afwezigheid der klokken. Oorlogsweezen.— Degene die zorg dra gen voor behoeftige oorlogsweezen mogende namen aangeven in 't bureel van het Arm bestuur St Annastraat. Wordenalsooilogs- weezen aanzien de kinderen waarvan vader of moeder gedood werden door vijandelijk geschut of waarvan de vader bij 't leger ge weest is en hij of zijne vrouw, binstden oor log, het leven verloren. —De Melkdroppel. Dit verdienstelijk werk, dat in Poperinghe komt gesticht te worden, heeft voor doel de kinderen tot 3 jaar ter hulp te komen. Wekelijks vergadering in eene zaal van het klooster der zusters Pe nitenten voor het ontvangen der melk en voor het onderzoek der kleinen door eenen geneesheer. De moeders die verlangen deel te maken van dit werk, kunnen hunnen naam aangeven bij Madame Hector LEBBE gasthuisstraat cp Dinsdag, 3 Jtdi van 2 tot 4 uren. Op Vrijdag 11 Juli in St-Bertinuskerk Poperinghe Secretariaat, Burgerstand en Commissariaat. Buree len open van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren op 't Stadhuis, Telegraaf. Bureel open van 7 uren 's morgens tot 9 uren 's avonds. Statie. Voor 'theropbeuren der frontgemeenten Yper. Passchendaele 1 Op Kermis Maandag 7 Juli GewonepiijsboHin Geachte Burgers, Boulie van 4 tot 5 fr. de kilo. Rosbeaf van 6 fr. 7 fr. de kilo. POPERINGHE - I.OUSSELARE. RO ESSELARE - POPERINGHE POPERINGHE HAZEBROUCK. TIAZTEBROECK POPERINGHE. TE KOOP Woonhnis, met 47 a 60 ca grond, gele gen te Proven, langs den steenweg naar Rousbrugge. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Stoor van 4 m. 45 lengte, in goede staat, bij A. Vanoverbeke Gasthuisstraat, 11 Houten villa, in dubbel berd uitneem- baare paneelen van 1 meter.—9 Meters lang op 5 in. 25 breed me- ernevens 2 keu kens van 9 m. op 2 m 50. Staande te Houthem bij Veurne. Alle inlichtinhen bij Georges Vandenberghe, timmerman te Houthem of bij den eigennaar M. Decaeste- ker, 143, Doornijksclie wijk, Koitrijk. Huis dienstig voor alle bedrijf, te Alverin- ghem, groot met grond en erve 5 a. 8 ca., zijpoort om in te rijden. Onmiddelijke inge- nottreding. Inlichtingen bij den eigenaar L. Cremer, groote markt, Alveringhem. Schoone renten iershuizen van alle grootten te Brugge in stad. Onmiddelijke ingenot treding.—Inl. bij J. Verbeke-Cremer, steen- brugsche wandeling, 32e, Brugge. Winkelkassen met banken, zeer geschikt voor winkel, te koop bij Etienne Mon- carey-Sansen, Gasthuisstraat, Poperinghe. Camion om hoppebalen te vervoeren bij Maurice Vandevoorde, Veurenstraat, 66, Poperinghe. Woonhuis met 7 aren grond, gelegen bij den Busseboom, Reninghelst. In!, bij Charles Vandromme. Woonhuis gelegen in de Peperstraat, 14, Poperinghe. Voor inlichtingen zich te begeven Casselstraat, 31. Zaailand 2 Hu. 29 a. 82 ca, gelegen te Proven langs den steenweg naar Rous brugge. Inlichtingen ten bureele van 't blad- Schoon huis in hout, langs binnen gepla fonneerd, met garage, peerdenstal, enz. Inl. bij Joel Wullus, 38, Watoustraat, Rous brugge. Schoone houten tent bij Jules Couwet te Poperinghe. Genadigen prijs. Motor, gaz pauvre, 42 peerdenkracht, merk National. Inlichtingen bij Th. Baekelandt en Ch Frimont, bij de statie Poperinghe. "fwee houten huizen, geheel goed gemaakt I staande te Hoogstade. Vier plaatsen beneden en vier boven; overal dubbel berd; gedekt met pannen. Verzetbaar zonder schade. Prijs heel voordeelig gesteld om rap te kunnen verkoopen. Grootte 9 m. op 6 m. inl. ten onze bureele. De Brabanconne weerklonk uitgevoerd door het Fransch militair muziek. De toeschou wers waren zienlijk ontroerd. De heer Georges Lapierre, als voorzitter van den Handelskring trad op den Colonel toe, om hem zijne bedankingen uit te druk ken. Hij bracht tevens eene ontroerde hulde aan de gesneuvelde helden die goed en bloed geofferd hadden ter verdediging der stad Yper. Daarna had een optocht plaats. Vooraan de Belgen met de nationale driekleur, ge volgd door de fiansche en de engelsche soldaten met de bannieren. Een meesterlijk uitgevoerde «Sambre et Meuse» sloot de feest. Ware het vroeger bekend geweest, de totlocp zou ook groot geweest zijn. Hoe aangenaam en aanmoedigend zou het ge weest zijn, yoor de bewoners der stad, had de burgeroverhetd daar vertegenwoordigd geweest. Eilaas! niemand van onze Stadhuis bazen schijnt zich te bekommeren met de te genwoordige bevolking. Niet een van die heeren is er woonachtig, de naaste zit op 17 kilometers van onze stad en de andere hebben hun adres niet gelaten. Zijn zij maar raadsheeren meer, om dit op hun visietkaar- tje te kunnen stellen. Dat de Yperlingen wat geduld hebben, 'tzal zeker al gauw beteren. Yperlingen. hebt moedYper is vernield, maar de stad herleeft. Een feest heeft bij U plaats gehad, andere zullen vulgen.Herinnert U het lied; De tijd verslindt de steden maar, Een volk zal nooit /ergaan. De vrede is onsgegeven. Hand aan 't werk, 't is hoog tijd. De ware Yperlingen zullen onverpost werken, elk volgens zijne macht, en volgens zijnen stand, voor het heropbou wen hunner lieve stad. Leve Yper. Eene grootsche plechtigheid zal heden Zondag te Koeckelberg plaats hebben. Z. Em. Kardinaal Mercier zal in open lucht, in de groote laan van de Basieliek, plechtig de mis van dankbetuiging opdra gen. Dertig Kerkvoogden zullen de plechtig heid bijwonen. Na de mis, uitstelling van het H Sacrament en opdracht van België aan het H. Hart. Z. M. de Koning zal aan den voet van het Altaar de mis bijwonen. Al de militaire en burgerlijke overheden, zoowel van België als van den vreemde, zullen tegenwoordig zijn. Men voorziet dat 300.000 geloovigen aan de plechtigheid zullen deelnemen. -«mfnrmct Wanneer denkt men er eens aan, de ver dienstelijke bedienden van Post en Yzerweg, die gedurende gansch den oorlog, alhier in Poperinghe, trouw hunnen plicht vervuld hebben, te beloonen. Het was geene kleinigheid gedurende drie lange jaren, soms te midden jgeweldjge onderbreking, deze diensten te regelen en te verzekeren. Zoowel in de Post als in de Statie, zijn al de bedienden die dienst deden, gansch den tijd, getrouw op hunnen post gebleven, Nu het de tijd is de verdiende eereteekens uit te deelen, zou er niets een behoeven gedacht te worden aan die bedienden die te midden het gevaar, steeds hunne taak vol brachten. 't Was niet om de hooge jaarwedde dat zij in bediening bleven; hunne duurte toe slag was maar klein en op hen werd slechts maar laat gedacht. We meenen de tolk te zijn van de alge meenheid der inwoners, met aan al deze bedienden onze gelukwenschen aan te bieden voor hun moedig volhoudend gedrag binst den oorlog; en de hoop uit te drukken dat hun bestuur en de regeering, hunne verdien sten weldra huidige en beloone. O. W. StadNiiiciinN. Wij zijn verheugd deze gelegenheid te hebben om aan den Heer Achille BERAT hulde te brengen voor de diensten dien hij de Poperingsche bevolking bewezen heeft met de droeve oorlogsjaren. Meest alle Poperinghenaren weten wat het is in een gebombardeerdestad leven. En vier jaar lang heeft M BERAT in Pope- ringheop de statie gebleven ener den dienst verzekerd. Indien vele Poperinghenaars hunne meu bels en goed konnen in veile plaats verzen den kwam het wel door hem indien de handelaars alle gemak hadden om er hun goed te ontvangen en te verzenden, was het ook wel door hem. We mogen die diensten wel naar weerde schatten en doen kennen Aan M. Achiel Berat dus onze dank en onze beste gelukwenschen en we druk ken ons wensch uit dat het Belgisch Gouver nement van zijnen kant ook de bewezen diensten zal beloonen. 2e Punt Verlichting der Stad door de Gaz 3e PuntBezorgen van bureelen en aankoop van bureelgeriet' voor het tribunaal van oor logsschade ten laste derstad. Wie nog een vaandel bezat had er aange houden op den doortocht het uit te hangen, Aan het stadhuis was 't vergeten! Als de processie" uitgaat op Poperinghe om megang zal ze wat in luister bijgewonnen hebben Is Poperinghe, dat nog al veei'tnu- ziekanten telt niet bekwaam een groepje lief hebbers te vormen om ze op te luisteren Versterk uw bloed, vermijdt de Rloedar- m-'pde door het gel-ruk d< r Versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Not-e- daiue, Groote Mart t, Popori ghe Er word gevreesd voor eene staking op de staatsspoorwegen als protest tegen de neerlegging van het wetvoorstel op het Zelf bestuur der spoorwegen, 't Ware te hopen dat het zoover niet zal komeu. President Wilson heeft den Koning een telegram gezonden om zijnen vurigsten dank uit te drukken voor het gulhartig onthaald in België genoten. Volgens het besluit der regeering zal de aanstaande kamerkiezing plaats hebben op 1 November 1919. M. de Brocqueville, onze gewezen eersten Minister, heefl onherroepelijk beslo ten hem niet meer te laten voordragen bij de aanstaande verkiezingen. De staat legt alle dagen een millioen -j n België heeft nu 22 miliard schulden, De minister meldt dat tegen de 15 Oogst, de klassen 07-08-09-10 11-12-13, zullen ge demobiliseerd zijn. Volgens eene laatste beschikking van den Raad vai-i vier, zou Belgie 500 millioen dollar vooraf krijgen op hetgeen de Duit- schers moeten betalen. De Regeering heeft Woensdag voormiddag beslist tot de onmiddelijke afschaffing van den Militaire Veiligheidsdienst Goe reis aan de heeren, uit naam van alle Vlamingen voor de van Aanspraik van eenen Legeraimoezenier. Uitdeeling van gedachtenissen met de naamlijst. Bureel open van 9 tot 12, en van2tot4ure. BoesCheepstraat30. Miliii e vergoed in;?. BureG open: de Dfnsdag /an 2 tot 4 uren, voor de vieem- delingen de Vrijdag van 9-tot 12 en van 2 toi 4 uren voor de Poperinghenaren, Se Annastraat, S5egisti*a<ie. Bureel open van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren. Rousbrugge .\alianale 8ta:i!t. Bureel open van 9 tot 1 ure. Rousbrugge i*ost.Bureel open van 8 tot 12 en van 2 tot 6 uren. Groote markt, De Heeren Gemeente-Secretaris, Politie- Kommissaris, Bedienden van den Burgerstand en Politic-Agenten van Yper, komen verwit tigd te zijn door den bevoegden Minister dat zij zich tegen i5n Juli te Yper moeten vesti ngen om daar hun ambt uit te oefenen. De Postdienst is er reeds ingericht door den beer Postmeester en vier Facteurs. Het is de i heer advokaat Sobry die tijdelijk aan 't hoofd van het Gemeentebestuur staat. Het Gemeentebestuur en de verschillige Bedienden moeten hier ook tegen i5n Juli gevestigd zijn en er hunnen dienst hernemen. In het vreemdelingenlegioen van het Bel gisch leger namen 1400 Nederlanders dienst. Van dezen zijn er 1100 gesneuveld waaron der twèe naastbestaanden van den Heer van Vollenhoven Hollandsch ministerin België. En zeggen dat er Belgen zijn dieniettegen- staande dit Hollsndsche bloed met geweld Hollandsch grondgdbied zouden willen af dwingen. Voor den oorlog kwamen de meeste ei eren uit Rusland, Bulgarije, Turkije en Ita 1 ié. Italië heeft reeds eenige waggons eieren gezonden. Het is echter uit Holland dat we groote hoeveelheden zullen ontvangen, zoo dat de prijs kan dalen tot 20 centiem Moge het zoo wezen. In Parys is 't nu de mode voor dames geen kousen meer te dragen. Dus na de décolletage krijgen we nu de déinolletage. Zestig duizend woningen werden in Begië vernield, in Frankrijk twee honderd duizend In de maand Mei zijn omtrend 150 000 Ainerikaansche soldaten in de haven van Brest ingescheept, voor Amerika. In Juni nog 200.000. De jaarweddeu van onze diplomaten worden verdubbeld. Gezanten van eersten rang krijgen 30.000 frank per jaar; tweede rang gezanten moeten het jaar door doen met 26,000 frankde raadsheeren kiijgen van 18 tot 22,000 frankde secretarissen van eersten rang 12,(00 tot 15,000 frank; de secretalissen van tweede klas 10,000 frank; de bijgevoegde bedienden 8,000 frank. Daarbij worden alle vertegenwoordigings- en logeerkosten van onze gezanten door den Staat afgedragen. Zoo krijgen onze Ministers te Londen en te Washington nog uit den hoofde ,110.000 frank; te Parys 90,000 frank, te Rome 60,000 frank, te De Haag 60,000 frank. 't Is voor eikendeen zooveel niet! Indien deze verhooging gepaard ging met een evenzeer groote verhooging in het be kwaamheidsvermogen van onsdeplomatisch korps, dan zou het volmaakt zijn. -- M. Jacqmain, schepen van onderwijs te Brussel, die delaasteVlaamscheklassen heeft afgeschaft, trekt maandelijks een bijwedde van 3,000 fr., zegge zes en dertig duizend fr per jaar als sekester van de Deutsche Bank hetgeen hem soms een gansche uur werk per dag bezorgt. Intusschen lijden onze oorlogsverminkten en onze oorlogsweduwen gebrek I. Het departement van den oorlog te Washington overweegthet plan, voor 75 mil lioen dollar machienwerktuigen naar de ver woestestreken van Belgie en Frankrijk te zen den. om de wederopleving van de nij verhei te bevorderen. De militaire overheid heeft besloten twee groote depots van ontploffingstuigente maken te Mornet, in Luxemburg, en te Pas schendaele, in West Vlaanderen. Na het teekenen van de vrede zullen de duitsche krijgsgevangenen naar hun land te- i usgciuimtn'. vtivaiigurl Wuiucn uuui Uci-ti- sche werkloozen. De engelsche overheid zou insgelijks deze laatsten in dienst nemen in het Noorder de partement en andere gedeelten van't fransch grondgebied. In Westvlaanderen zijn meerdan 200.000 vluchtelingen zonder dak. 91,300 paarden, waaronderö,200 heng sten en 71,541 merries560.500 stuks hoorn vee 20800geiten 15.000schapen 250.000 varkens en 1.700.000 stuks gevogelte werden gedurende 4 1/2 jaar bezetting uit onslande- ke naar het hongerige Duitsland gezonden. Nu Belgie een tiende van het gestolene van het grr...oote Duitschland terugeischt, schreeuwen de Duitschers moordenbrand... Onze soldaten hebben ongever 19.000 duitschers krijgsgevangenen gemaakt, er zijn er nog 13.005 in het land, waarvan819 in de gasthuizen, en 214 dokters en verplegers. De andere zijn aan de Fransche regeering over geleverd een gedeelte werden huiswaarts gezonden als zijnde leden van den gezond heidsdienst of inwoners van Sleeslijk. De invoer van hetkauwers en varkens herkomstig uit Frankrijk is toegelaten langs het tolkantoor Watou mits gezondheidson derzoek. De leening van nationaal herstel bracht in de schatkist 1.450.000.000 De heer Senator C, de la Torriente van Cuba schonk 20.000dollars(125.205fr.)voor den heropbouw van het gesticht van Meessen Overlijdens. Torfs Cyrille, 3 w., z v. Jan en Rachel Ceulers. Huwelijken. Dael Erniel 32 j., en De caestecker Gerardine, b. v. Yper.— Staelen Alois 32 j. van Langhemark en Leinahieu Rachel, 32 j. van Poperinghe. Huwelijksbeloften. Kesteleijn Camiel, Soldaat van Vinchem en Dumon Adrienne van Boesinghe. Verbieze Hector, timm. van Pop. en André Marie landbouwster van Cram-Chabau (Frankrijk) Desmet Louis, sold, in 't fransch leger en Dondeijne Mag- dalena van Locre.— Decrock Elie, sold, en Bouw Irma van Pop. Rabaut Herman, Wed. van Eliza Debergh en Rominens He lena, van Viamertinghe. Deprez Charles. Wed. van Verhaeghe Maria, en Dehouck Marie van Pop Crombez Cyrille, sold en Lemerle Louise van Reze (Frankrijk) Druant Desire, van Boeschepe en Delboo Zoe van Poperinghe. *shk Men bericht dat de Kroonprins van Duit schland, uit Holland ontvlucht is 1 Hindenburg, de opperbevelhebber van het Duitsche leger, heeft zijn ontslag geno men. Met ongeduld verwacht men te Parijs de duitsche Afgeveerdigden die het vredes- conctract moeten teekenen. Ze komen niet af. De vrede zal, maar men denkt, Maandag geteekend worden. POPERINGHE, van 21 tot ?8 Jnni 1919. Geboorten. Decrock Albert, z. v. Cy rille en Maria Catteeuw Gesquiere Agnes, d. v. Daniel en Maria Comeyne. Gryson Henri, z. v. Isidore en Maria Leire Van- denbroucke Simonne, d. v. Jules en Sidonie Durnez. WATOU, van 18 Mei tot 6 Juni 1919. Geboorten. Delerue Marie, d. v. Ju les en Helene Vanhee. Mortaigne Antoi nette^. v. Benjamin en Angèle Lammens. Ruckebusch Anna, d. v. Georges en Em ma Dequidt. Vanneste Camille, d. v. Gery en Maria Verheyde. Overlijdens. Carton Ainelie 81 jwed. van Benoit Billiau. Flauw Petrus 76 j ongehuwd Mylle Michel 8 d. Maes Henri 48 jongehuwd. Dequidt Henri 63 j., echtg. van Mathilde Brunouw. Huwelijken.— Haezebrouck Arthur 21 j soldaat, met Desmedt Magdalena, 23 j. STAVELE, van 1 Januari tot 1 Juni 1919 Geboorten. Beddeleem Simonne Vansuyt Lucien Vansuyt Lucienne Metsu Leo Schoubben Cristine Meeuw Margue rite Carrein Paula Prinzie Marie Maren Marcel Spiliiaert Achiel Debeuckelaere HenriCoene Felix. Overlijdens. Vandenbriele Henri 74 j., wed. van Marie Hessel en van Marie De- cleire, van Zonnebeke. Huyghe Eusebius 76 j., wed. van Leonie Eerryn. Tibaux Mithilde 70 j., wed. van Charles Joye, van Meessen. Schoubben Christine, 3d. Harre Rosalie 81 j., wed. van Charles Bonnez. Huwelijken. Ryon Romain van Stavele, met Noliet Alida van Langemarck. Top René van Beveren, met Lebbe Louise van Bixschoote —Mestdag Leon van Merckem, met Verhaeghe Lydie van Proven. Ber- quin Alphonse met Jacob Elisa, beiden van Stavele. POPERINGHE, den 27 Juni. Aardap pelen, 22 eieren, O.60 't stuk boter per kilo, 12 tot 14. KORTRIJK, 23 Juni. Witte tarwe, 75 tot 80 roode tarwe, 75 tot 80 rogge, 40 tot 45 haver, 90 tot 95 peerdeboonen 50 tot 55 aardappelen, witte, 20 tot 21 id. roode, 20 tot 21 koolzaadolie 375 tot 400; lijnolie, 475 tot 500lijnzaad, 100 tot 110koolzaad koeken, 65 tot 70 lijnkoeken, 80 tot 85 sodanitraat, 80 ammoniaksulfaat, 90 sui- kcrij, 150 tot 160; duivenboonen, 90 tot 95 strooi, 9 tot 10. Wisselkoers 25 Juni. Parijs... 103.50 tot 104. Amsterdam.. 258.75 tot 263.75, Londen... 30.80 tot 1 .05. New York... 685 tot 675. üDOverireftiaar tegen het zuur, slechte spijs- virtering. inaazpijn on alle a1 dere maagpij nen. De doos 2 fr in de Apoiheek Notredame. BEVEREN, van 1 Januari tot 15 Mei 1919. Geboorten. Decalf Julien Vandecas- teele Raphaël Desmedt Agnes Hillem Agnes Blondeau RogerRossel Maria Rossel Ro than ie Cabootse Denis Vandevi- vere Maurice Beghein Maria George Joseph. Overljjdens. Barroo Seraphien, echtg. van Sophie Ricour Lodrigo Lucien, sold. Mahieu Alphonse. echtg van Helène Verleene. Dewitte Frans, wed. van Leo nie Pjcceu. Legée Felicie, ong.Parrein Henri ong, van Dranourre. wunus cmmi echtg. van Eugenie David. Vandenbroele Ivonne. - Deceuninck Michel, ong. Ver- coufter Cyriel, ong.Vandecasteele Rafael. Boury Jules, sold. Peeters Aimé, off.— Buseyne Leonie, echtg. van Joseph Harre. Soetemondt Marie, echtg. van Camiel Desaegher. Beun Maurice, sold. Van- denbussche Clementine, echtg. van Henri Thirou. Prinsier Benoit, wed. van Ame- lie Billiaert. Huwelijken. Saegeman Alfons met Fa- goo Jeanne. Scaillet Auguste met Blondeau Maria.Recour Arthur ret Mahieu Maria. —Simon Francois met Declerk Helène. Labarie Pierre met Botteire Julia. RENISGHtLST, van 1 Jan. tot 15 Juni 1919. Geboorten. Bossaert Godelieve De- vos Hilda Decaestecker Norbertine Clee- newerek J* seph Gouwy Jeröme Deberdt Martha. Overlijdens. Meurillon Charles, wed. van Rosalie Depuydt. Dewispelaere Ma rie, wed. van Charles Pauwels. Schoute- len Emile, echtg. van Carton Stephanie. Gouwy Louise, echtg. van Alfred Louwers. Baelde Rosalie, wed van Remi Spille- boudt. Deschuytter Gery, 2 j. Decae stecker Norbertine, 1 m. Moreay Henri, wed. van Ida Verschoote. Lievois Mela- nie, wed. van Pieter Degryse en van Char les Deschilder. Verdonck Maria, 12 j. Plateau Henri, echtg. van Leonie Derck. Huwelijken. Deraedt Auguste met PauivelsP. b. v. Reninghelst-Hoflick Leon van Zonnebeke met Vanloot Maria van Re- ninghelst. Poissonnier Remi van Pope ringhe met Marie Dequeker van Reninghelst. -Grimmonpré René en Marie Feryn, b. v. Reninghelst. Wittouck Joseph van Ghe- luwe met Ameele Zoé van Reninghelst. In <lcn IE ook van Vrede bij Henri Bouw, Westoutre kalsiede. VAN TE POi'EHIIVGlIE. Om met Kermis aan iedereen toe te laten goedkoop en eerste kwaliteit van Vleesch te verkriiqen, zal er bij mij van VltlJHACii A ,V\ T A A AIM AF, bevrozen Vleesch verkocht worden aan den prijs van YPERSTRAAT, N° 100. HOPPE. In ENGELAND blijkt de hop weelderig te staan. Dank aan het gunstig Zomerweder, waarop eenige regenbuien gevolgd hebben, bereiken de ranken algemeen den topdraad. Zeer zeldzaam is thans de insecrenplaag Dewijl devooraad Engelschehopbijna u't- geput is, heeft het Misnisterie van Koophan del vergunning toegestaan 10.000 balen Amerikaansche hop, en 10.000 balen Belgi sche of Fransche hop van de groeite 1916, 1917 of 1918 te laten invoeren. Steeds is ei vraag naar Poperingsche hop. In het Land van Aalst, waar de hoptuinen met drie vierden, verminderd zijn, staat de hop goed. De maikt is bestendig zonder merkelijke verandering van prijs. De hop van 't komende gewas 1919 noteert onge veer 350 frank. In de sreek van Poperinghe ontwaard men weinig bloedluizenplaag. De laatste regensvlagen, hebben veel deugd gedaan om de plant te reinigen, en nieuwen groei te verwekken. Voor nieuw gewas biedt men 310 tot 325 frank, zonder verhandelingen, voor oud gewas blijft de markt evenvast 1918 noteeit 425 fr voor 1917 biedt men 300 310 fr. 1916 geldt 200 tot 225 ftank. Vertr. uit Pop. 5.23 10.50 15.43 20.31 Aank. te Rous. 6.48 12.20 17.08 21.58 verbinding voor Brugge en Kortrijk. verbinding van Brugge en Kórtrijk. Vertr. uit Rous. 5.36 7.25 15.05 18.25 Aank. te Pop. 7. 3 8.50 16.33 19.59 Vertrek uit Poperinghe, 7.6 16.36 Aankomst te Hazebrouck, 8.12 17 42 Vetrek uit Hazebrouck, 9.50 19.22 Aankomst te Poperinghe, 10.56 20.28 Schoone tent, staande bij de Kruisstraat, Westvleteren steenweg, Poperinghe. Inlichtingen O. L. Vrouwkruisse. 18. Groote partij schoone, zware Beuken en Eiken, bij J. Vanderbecq en Cie, Ver- eenigingstraat, 40, Brussel.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2