TREINEN. Uit EN DER TRAMS. Poperinghe-Ommegang In 't Buitenland. In 't Binnenland. Bestuurlijke Inlichtingen. Post en Yzerweg bedienden. Wat van alles. Burgerstand van GROOT CONCERT Not ai is DEER EN Openbare Verkooping ONZE LIEVE VROUW VAN S' JAN V\/aar rpaartoe Weerom tfyuis. 11 JU LI FEEST. - Toen onze Koning' in 1914 ouzo-*slichtten op riep-, sprak hij hun deze woorden Vlamingen! gedenkt den 11 Juli. liet betaamt dat iedereen op dien dag zijn huis bevlagge, tot hulde aait on ze soldaten en tot medeviering van onzen Nationaien Vlaamschen Feest dag. De vlaggen uit Y|ht. AanhoudingTwee meisjes, de genaamde Vanneste Marie- Therese en De Busschere Elodie, 22 Jaren, wonende te Iseghem, hadden besloten een uitstapje te doen om de puinen van Yper te bezoeken, alsook hunnen Engelsche minnaar STERFGEVALLEN. POPERINGHE - ROUSSELARE. ROUSSELARE - POPERINGHE. POPERINGHE HAZEBROUCK HAZEBROECK. POPERINGHE. Fees!en en Vermakelijkheden TE KOOP Op Kermis Maandag 1 Juli Gewone prijsholling Maandag 7 Juli 1919 Woensdag 9 Juli 1919 Vrijdag I I Juli 1919 Na vijf jaren in oorlogsti jd geleefd te heb benis het ons weer gegeven dit jaar de plech tigheid te vieren De eerbied en de liefde tot O. L. Vrouw van St Jan, is ieder Poperinghenaar als inge boren. Met voldoening zien allen toe, wan neer het lieve Beeld plechtig door de straten wordt gedregen. Van-heinde en verre komt het volk toegestroomd om Haar te vereeren en te voet te vallen. De plechtige processie die heden zondag de straten doorkruist, zal tengevolge der omstandigheden haar vollen luister nog niet kunnen bereiken. Hieronder geven wij een schrift dat het wederwaren van het mirakelbeeld, geduren de den oorlog, omstandig uiteenzet. TE POPER1NGHE, in ooi'log'sidi-iiijg1. Aan E. H. BANCKAERT, ijvervolle Hei der van Sint Jan en vrome hoeder van 't Mirakelleeld, EERBIEDIG OPGEDRAGEN. BESTE MEDEBURGERS, Alles wat van Onze Lieve Vrouw van Sint Jan spreekt, is U hoogst welkom die godvruchtigheid wordt U als ingeboren; zij verspreidt zich immer verder, dank zij de onvergeten plechtigheid der kroning op 16 Mei 1909, dank zij de onverstoor bare bemoeiing van den ijverigen Herder der parochie. Deze gemoedvolle herinnering aan O. L. Vrouw in oorlogsklem, weze U eveneens aangenaam, en brenge het hare bij om de Moedermaagd be- trouwvoüer nog te doen aanroepen. Waartoe noodig U den dageiijkschen smeektocht van Oogst 14 en volgende maanden af te schet sen? gij waart er de ontroerde getuigen en omme gaande bedevaarders van. Waarom U de vurige gebeden herinneren voor het beeld, dan naderhand onophoudend uitgesteld en met geurige bloemen versierd? 'twas gijzelf die stil ze storttet in die benauwvolle dagen en maanden en jaren. En toch was het de vuurproef, met helsch geweld uwe devotie aangedaan veel schoone herinnerin gen verdwenen: het mirakelhuis werd uitgebrand, de doopvont vernietigd waar men 't kind eens zalig de, het altaar geschonden waarvoor het rust, de heele kerk bedreigd, alle openbare betoogingen gladweg onmogelijk gemaakt. Maar het tegendeel werd bereikt: uwe devotie werd gespijsd, wortel de zich vaster in uwe herten, deed er nog inniger smeekingen uit vloeien. in April 18 was het de pijnlijkste overmaat: de volledige ontruiming der stad en de droeve tocht ter ball ingschap. 't Mirakelbeeld moest meè naar ongekende oorden, na een oponthoud van eenige dagen in 't Vogeltje buiten stad. Wat scheen het Heiligdom toch doodsch en ijdel, waar Moeder was verdwenen o, zulks her- hale zich nimmermeerToch bleef haar geest beschermend er zweven, en geen verdere noodlot tige beschadiging gebeurde. Toch werd haar eere- dienst niet heelemaal geschorst, en vrome burgers drongen, door de wachten heen, die treurige ver- latenis binnen, en trotseerden doodsgevaar om den Ommegang te doen. En in den vreemde, en onder de P.operingsche soldaten: wat al stille verzucht ingen om hulp en troost, om redding en behoud, om terugkeer en vrede!.... Helaas, wanneer Eens kwam-Maria met Jezus uit Egyptenland terug, als Herodes bezwe ken was onder Gods geeselende strafzou het nu niet eveneens, als de meineedige zijnen hoog- moedsdroom teenemaai verbrijzeld zag? De ge beurtenissen, door de hand der Voorzienigheid tastbaar geleid, maakten dat onverstoorbaar voor gevoel bewaarheid, en als een donderslag was de omkeer daarde stad werd heropend, opnieuw bevolkt, en gaat onder 's Heeren hoede en zegen eene grootsche toekomst tegemoet. 't Mirakelbeeld kwam weer uit Conchille-le-Tem- plo bij Ahhevill© in Frnnsuh-VL'ianderen, en Werd" triomfantelijk ter kerk gebracht. Maria's eeredienst fi'ad zegerijk de proef bestaan, en kwam er heerlij ker Uit, en krachtiger vastgeankerd, en dieper inge worteld. Getuige de jubelstoet op 13 Maart 19, daags voor de verjaring varr het wonder: geen ak koord-geluid, de klokken waren verre nog; geen processie-tocht, alles ontbrak nog ten volle maar iedereen te been in ontelbare scharen, en een jui chende geestdrift nooit gezien O Maria, zie voortaan goedig neder op uwe kin derschaar, en laat ons nooit meer weezen worden. Lijk eens de vrucht van uwen Maagdenschoot, Door wreede dood ons voller leven bood, En Paschen Hem uit Goeden Vrijdag sproot: Zoo, Moeder, mocht door U uit hoogsten nood Het Poop'ringsch volk verrijzen hemelgroot! i Waar is Sint Jans mirakelbeeld, Nu 't Poop'ringsch. volk is rondbedeeld In vreemde landen Als kinders zuchten onder wee, Dan lijdt Maria geerne mee Met lieve panden. En als de vijand zonder maat Vernieling zaait en moordend slaat In alle standen: M-aar wijs het zalig toevluchtsoord, Waar tot het beeld, nooit onverhoord, Wij bedevaren? Ter plaatse reizen past nu min, En moeder kent uw godsvruchtzin Van vredejaren Zij hoorde uw been in oorlogsdrang, Die talloos gij ter ommegang Vol hoop kwaamt paren Zij zag hoe later, diep in 't hert. Voor allen vroom gebeden werd, Die dierbaar waren In 't hert zij voort het stilzaam oord,- Waar gij tot Haar, nooit onverhoord Kunt bedevaren. En lijk de maagd voor 't. wichtje bad, En zij het mocht, door 't doopselnat, Voor eeuwig sparen Zoo voor de stad in stervensnood, En voor zooveel in ziele-dood. Wilt u daar scharen. 8 September 1918. Waar blijft het toch een minnend kind Is rustig maar, als 't moeder vindt Waar mocht ze vlieden? Waar anders als Haar Hoeder vroom, Die Haar ter kerk lang zonder schroom Ziet hulde bieden; En, hoog verheven op Haar troon, Aan oorlogsgruwel met Haar Zoon Kalm zag gebieden Dan treurend met Haar henenging, Als dood alom te dreigen hing: Och! 't moest geschieden!.... Heel ongedeerd wilde Hij dien scha* Eens wedervoeren naar ons stad Met vreugdelieden, Die zich op 't heuglijk kroningsfeest, Uit herten toen nog o verweesd, Niet hooren lieten, Zou moeder zeegrijk binnentreên, Gekend, gevierd als nooit voorheen Door alle lieden. io Januari 1919- Geen klok akkoorden doen ons kond, Maar 't schalt uit vol gemoed in 't rond: «Zij komt weer wonen!» Hoezee! 't wordt dubbel wonderdag: Het uur, dat eerst herleven zag, Gaat Zij bekronen; Zij wil ons stad, nog doodsch als 't graf, Ons volk, wiens vroomheid droef begaf. Haar smeekkracht toonen. Haar intree zij een jubelstoet: Wat ook aan pracht ontbreekt, vergoed en geestdriftstonen. Uit Conchille kwam Zij nu weêr, Van ons verscheidt Zij nimmermeer, Zij blijft hier tronen!.... En dieper hulde en eew'ge trouw Beloven vast, o Lieve Vrouw, Al uwe zonen. Geef hulp in druk, aanhoor ons bee, - Verleen herleving, schenk ons vree, Wil liefde loonen C. D. W. i3 Maart 1919. Bovenstaande schrift zal binst de omme gang-week in de kerk van St Jan te ver krijgen zijn. Het gerucht, verledene week rondge strooid, als zou de Kroonprins van Duitsch- land uit Holland ontvlucht zijn was totaal ongegrond. President WILSON is Zondag laatst uit Brest vertrokken, terug naar Amerika. Met de vrede is de koers van de mar ken gestegen van 45 tot 60 centiemen. De koning van Spanje zal dit jaar Bel- giè officieel bezoeken. In WALES zijn 12.000 metaalbewer kers in staking. Veraterk u w bloed, vermijdt de Bloedar moede door h't eebruik der Versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notre- darne, Groute Markt, Poperinghe. MIMI.MM II— werken te verhaasten om met den winter de openbare verlichting der gaz te hebben, daar de Electriciteit voor 't oogenblik niet kan bekomen worden. Het bestuur stelt voor de prijs voor alle openbare en private ver lichting en verwarming te behouden opo.15 fr. de m3 gaz met verhoog van 4 centiemen per 10 fr. dat de kolen boven de 20 fr. het duizend kilos zouden kosten. Daar er blijkt uit genomen inlichtingen dat deze prijs, dezelfde of nakende dezelfde is van andere steden keurt de Raad hem goed doch nopens het verlengen van den duur van het kontrakt, gevraagd door het bestuur der gaz, om de kosten der herin richting te dekken, wordt de verlenging aangevraagd voor tien jaar, verworpen. Vluchtelingen Woensdag kwamen hier weer eenige familiën toe uit Frankrijk. Die arme lieden afkomstig uit de streek van Becelaere, Zonnebeke si on den Jjier zonder hulpof onderkomen. De woonngod is hier ook ten hoogste en met de beste wil van de wereld kan men die menschënmaar half ver helpen. Wanneer worden nu eens van hoo- ger hand maatregelen genomen omzulkege- vallen te vermijden, en te zorgen dat, als wan- neermen lieden terugzend uit de geheel ver woeste streek, er hun een onderkomen moet verzekerd worden. Weten onze vertegenwoordigers dit en be kommeren zij hen daar mede? Gestichten. - Onze oudemannen en de knechteweezen komen Donderdag 10 Juli uit Frankrijk. Zij zullen hunnen intrek nemen in het gesticht der ongeneesbaren, Brugge- straat. De oude vrouwen en de weesmeisjes komen terug op 15 Juli naar hun gesticht, St Mich iel Post. Hetaanveerden der spaarboek jes voor het inschrijven der intrestenis weer voor drie maanden uitgesteld. Dus, met le October. (■t-im'ouf Hu-ttinir. Secretariaat, Burgerstand en Commissariaat. Buree- len open van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren op 't Stadhuis, ISelastinzeil, Bureel open van 9 tot 12, en van2tot4ure. Boescheepstraat30. Illilitievt'r^octliiiK. Bureel open de Dfnsdag van 2 tot 4 uren, voor de vieem- delingende Vrijdag van 9 tot, 12 en van 2 tot 4 uren voor de Póperinghenaren, Se Annastraat, Telegraaf. - Bureel open van 7 uren 's morgens tot 9 uren 's avonds. Statie SSegistratie. -- Bureel open van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren. Rousbrugge! JAafioiiale ISamk. - Bureel open va» 9 tot 1 ure. Rousbrugge I'ost. Bureel open van 8 tot 12 en van 2 tot 6 uren. Groo'e markt, Dan waakt Zij bij haar angstig kroost, En heelt zijn wonden onverpoosd Met zalvende handen. Toen eens llerodes .Jezus zocht, Doorreisde Zij, in droeven tocht, Woestijne zanden; Nog volgt Zij kinders vluchtend trouw, En Haar weerhoudt noch winterkou, Noch zonnebranden. Zoo schuilt bet lief mirakelbeeld. Waar 't Poop'ringsch volk is rondbedeeld, In vreemde landen. iS Oogst 1918. StaiisEiieiaiM. Vrede. Het nieuws van de ondertee-i kening van den vredekwamhierZondagtoe; j aan 't Stadhuis werd seffens de nationale-' vlag uitgehangen en meest al de -inwoners volgden het voorbeeld. —Openbare Zitting van den Gemeenteraad op 28 Juni 1919. De Heer Burgmeester is afwezig om reden van onpasselijkheid. Al de Gemeenteraadsleden zijn tegenwoordig. De volgende punten wierden onderhandeld Een brief door den heer Rijksopziener van de Volksgezondheid aan het gemeentebe stuur gezonden, verzoekt de stad de watering te willen afschaffen, voor reden gevende dat dit water onzuiver is. Er wordt besloten met eenparigheid van stemmen aan den heer Rijksopziener te doen opmerken dat de wate- ringgeendrinkputis,doch enkel een spoelput i voor paarden.Ten einde aan de voorschriften der openbare gezondheid te voldoen wordt er Besloten de watering, zoohaast mogelijk, te reinigen. Daarbij nog wierd er opgemerkt dat de watering vroeger gedoodigd wierd doch bijna onmiddefijk moestheropend worden tengevolge der menigvuldige aan vragen der inwoners. Eene drukke briefwisseling wierd aange gaan met het Bestuur der gaz ten einde de Al deze bedienden verdienen erkentelijkheid. Moeten wij herinneren hoe de Statie van Poperinghe en deze van den Abeele herhaal delijk beschoten werden. Hoeveel obussen vielen niet in de onmiddelijke nabijheid. Werd de statie van Poperinghe niet gedeel telijk vernield, werd deze van den Abeele niet getroffen in den nacht van 19 Oogst 1917 door 6 torpillen die gansch het midden gebouw vernielden. Was het Postbureel van Poperinghe niet herhaaldelijk verplicht van lokaal te veranderen, omdat hun bureel niet genaakbaar was voor het publiek. En de briefdragers, waren die niet verplicht hun nen dienst te doen langs beschoten wegen en wijken. Kortom allen waren blootgesteld aan herhaalde beschietingen en aan een be stendig levensgevaar In 't begin van 1918 zond de Minister van Spoorwegen naar al deze bedienden een dagorde, waarin hij hunnen moed en hunne toewijding huldigde, en ter zeiver tijde zijne voldoening betuigde en officieel zijne gelük- wenschen toestuurde. Hier volgen dejnamen dezerverdienstelijke bedienden, die recht hebben op de erkente lijkheid en de waardeering der bevolking, in wier naam, wij meenen aan allen te mo gen geluk wenschen om hun moedig en ver dienstelijke gedrag: Abqele- Statie: Rene Benoot, Overste, Huys Jerome en Benoot Jules, aangestelden. Poperinghe- Statie: Achille Berat, orde klerk; Bulckaert Omer en Demarey Gustaaf; aangestelden, Poperinghe- Post: Vanhoet Julien, d.d postmeester; Beddeleem Camilie, Brabandts Michel BouveTheophile, Couttenier Arthur, Damour Elie, Derycke Honoré, Durnon René, Durant Joseph, Lahaye Camilie, Oreel Arthur, Truwant Leopold, Vandenbroucke Gustave. Zij vernachtten daar al twee nachten in een Kamp bij de soldaten. In den nacht van 2" Juli wierden zij ontwaakt door de gen darmerie van Yper die ze ter beschhikking stelde van den Heer Politie Kommissaris van Yper te Poperinghe Geleid voor den Heer Vrederechter van Ypér mr Castel, wierden zijuit hoofde van landlooperij en slecht gedrag, ter beschik king gesteld van het Staatsbestuur in een gesticht te Brugge gedurende een termijn van Zeven jaren. Zij zullen aldaar den tijd hebben hun geweten te raadplegen. Vredegerechten. Bij Koninklijk besluit in datum van 28 Juni 1919 is de zetel der vredegerechtem en politierechtbank van Yper die binst den uorlog zetelde te Watou, over gebracht geweest naar Poperinghe. Maar waar ze geplaatst, dat is de kwestie. Het vredegerechtskanton Passchen- daele wordt tijdelijk aan het kanton Hoog lede verbonden. Om altijd lüotor tc hu!.ben, om goede en va-ie boter te kernen, om allen ate 1 ken smaak der bot-T weg te nemen, is het noodig de koeien zuiver 1e houden. I a O'ii zijnde Btle-c iiriraiiikcn, ziïi- vi rdranken van A. Mort. yne allei best ue s< hike Zij zuiver, n du koei van allen inwen- d gen brand, en w< kken den eetlust op. Iel pak 2 Ir. Te verkrijgen bij H. NoFedame, Groote Mai Io, l'operingbe. ■lurMKclnrrr. Vandaag 6 Juli, pro- testbetooging der bewoners van de geteister de streek. De verwoeste streek van Vlaan deren wacht sedert 8 maanden op hulp 0111 te kunnen herleven. Nergens daagt hulp op. Behoort Vlaanderen nog aan België toe? Goilcn narxvrldc. Op Kermis don derdag kwamen de bijzonderste bol lief heb bers van Abeele een combat spelen tegen onze bolders De Abeelenaars verloren bijna al de pattieën. In 't schreefje werpen in- gelijks moesten zij onderdoen. l>irlt«-l>iiMrh. Deze gemeente telt nu rond de 400 inwoners. fili- In-iigkiM i' ony.i r (roepen Onze troepen die op 18 Juni België verlieten om naar Duitschlhnd zich te gaan in positie zétten, zullen tegen 9" dezer terug in België zijn Een gedenkteeken ter herinnering der gesneuvelde Canadeczen zal rond Yper opge bouwd worden. De vergelding voor de families der militianen, is afgeschaft voor de soldaten die nu zullen opgeroepen zijn. Zij blijft bestaan voor dezen die den oorlog meevoerden. Het posttarief zal binnen kort verande ren. Brieven in dezelfde gemeente verzon den 10c. Moet de brief per spoorweg ver voerd worden 15 c. De E. H. Van Bergen, pastor te Middel- kerke is overleden in den ouderdom van 52 jaren. POPERINGHE, van 21 tot 28 Jnni 1919. Geboorten. Vandenbroucke Simonne d. v. Julius en Durnez Sidonia. Polley Martha d. v. Julius en Elodie Moerman. Gesquiere Clara d. v. Jerome en Leontine Deroo. Dezegher Ivonne d v. Hilaire en Inion Zoe. Hennin Mathilde d. v. René en Marie Depoorter. Delaleau Maria d v. Remi en Helena Ve,cruysse. Huyghe Simonne d. v. Hilaire en Zulma Vermaut. Moon Adonie d. v. Edward en Orinda Elslander. Orerlijdens. Catrvcke Maria Rachel cchtg. van Devos Hector 37 j. Vanraes Louis van Yper 73 jaar Polley Martha 4 d. Huwelijken. Deraeve Lucien 34 j. strooidekker en Meeuw Augusta 33 j. z. b, van Pop. Declereq Adolf 28 j. soldaat en Lambrecht Maria, 22 j. kleermaakster van Pop. Bossaert Camiel 37 j. kleermaker van Zillebeke en Deramout Emma 27 j. z. b. van Ryssel. Huwelijksbeloften. Versfraete Leon van Poelcapelle en- Roffiaen Magdelena van Poperinghe. Vertr. uit Pop. 5.23 10.50 15.43 20.31 Aank. te Rous. 6.48 12.20 17.08 21.58 verbinding voor Brugge en Kortrijk. verbinding van Brugge en Kortrijk. Vertr. uit Rous. 5.30 7.25 15.05 18.25 Aank. te Pop. 7. 3 8.50 10.33 19.59 Vertrek uit Poperinghe, 7.6 16.36 Aankomst te Hazebrouck, 8.12 17 42 Vetrqk uit Hazebrouck, 9.50 19.22 Aankomst te Poperinghe, 10.56 20.28 ülcl INrperin^he-kU'rmiw in het Nieuw Hotel SKINDLES (oud huis van M. Baron dePosch) bij de weduwe Médard Bentcin in het prachtig park Op X O 1% I» i O <1 .1 IJ I, E UIASIIAG H ZTTBJISOTOf 2 telkens om 4 ure. Muziek. Gezang. Vermakelijkheden. Poperinghe-Veurne Poperinghe Vert. 10.30 10.05 18.20 Rousbrugge 11.40 17.11 19.25 Beveren depot Veurne 0.33 7.50 11.10 11.43 13.02 17.15 18.57 Veurne-Poperinghe Veurne 5.40 7.40 13.15 15.45 Rousbrugge 0.57 8 57 14 34 17.04 Poperinghe 8.10 10.12 15.45 18.10 Poperinghe-Dixmude Poperinghe 8.25 10.15 17 25 Oostvleteren .9.05 10.55 18.05 Dixmude 10.45 rijden voort naar Veurne Dixmude-Poperinghe Dixmude van Veurne 14.45 van Veurne Oostvleteren 9.07 10.20 16.25 Poperinghe 9.55 17.05 De treinen met een sterretje erboven loopen maar den Donderdag én op Zon en Feestdagen. Woonhuis en afhankelijkheden, zijnde de herberg In het Hof van Commerce» Watou kalsiede, Poperinghe, met 98 a. lOca zaailand en bebouwden grond. Grooten camion, in goeden staat, bij Hen ri Quagebeur-Debergh, Boonaert Po peringhe. Schoone tent, staande bij de Kruisstraat, Westvleteren steenweg, Poperinghe. Inlichtingen O. L Vrouwkruisse. 18. Woonhuis, met 47 a 60 ca grond, gele gen te Proven, langs den steenweg naar Rousbrugge. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Stoor van 4 m. 45 lengte, in goede staat, bij A. Vanoverbeke Gasthuisstraat, 11 Houten villa, in dubbel berd uitneem- baare paneelen van 1 meter.—9 Meters lahg op 5,111. 25 breed me- ernevens 2 keu kens van 9 m. op 2 m. 50. Staande te Houthem bij Veurne. Alle inlichtinhen bij Georges Vandenberghe, timmerman te Houthem of bij den eigennaar M. Decaeste- ker, 143, Doornijksche wijk, Kortrijk. Huis dienstig voor alle bedrijf te Alverin- ghem, groot met grond en erve 5 a. 8 ca., zijpoort om in te rijden. Onmiddelijke inge- nottreding. Inlichtingen bij den eigenaar L. Cremer, groote markt, Alveringhem. Schoone renten iershuizen van alle grootten te Brugge in stad. Onmiddelijke ingenot- treding.—Inl. bij J. Verbeke-Cremer, steen- brugsche wandeling, 32e, Brugge. Woonhuis gelegen in de Peperstraat, 14, Poperinghe. Voor inlichtingen zich te begeven Casselstraat, 31. Zaailand 2 Ha. 29 a. 82 ca, gelegen te Proven langs den steenweg naar Rous brugge. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Schoon huis in hout, langs binnen gepla fonneerd, met garage, peerdenstal, enz. Inl. bij Joel Wullus, 38, Watoustraat, Rous brugge. Schoone houten tent bij Jules Couwet te Poperinghe. Genadigen prijs. Motor, gaz pauvre, 42 peerdenkracht, merk National. Inlichtingen bij Th. Baekelandt en Ch Frimont, bij de statie Poperinghe. Groote partij schoone, zware Beuken en Eiken, bij J. Vanderbecq en Cie, Ver- eenigingstraat, 40, Brussel. Winkelkassen met banken, zeer geschikt voor winkel, te koop bij Etienne Mon- carey-Sansen, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gedurende de Kermisweek (ilU)OT fAHÏ 8 FE EST, gegeven door Jérome Ramout in <l« VliiaiiiHidin IS li oio rik a bij Arthur Samyn, bij de Statie. Velokoers. Op Zondag 6 Juli, op 't gehucht G. O. Heer. Prijzen 15, 12, 10 8, 7 6 en 5 fr. Inschrijving om 2 ure in De Kruisstraat.» la don I loo!* van Vroilo bij Henri Bouw, Westoutre kalsiede. KANTOOR VAN DEN te NIEUWPOORT, tijdelijk te OOSTDUINKERKE. om 3 ure namiddag, in de te verkoopen herberg Wulpendamme te WULPEN. in eene xitting i van een onlangs bijna geheel vernienwd Hofstedeken, zijnde de welbekende herberg Wulpendamme met groote schuur, koei- peerd- en andere stallen en bergplaatsen en volgens kadaster Sectie C, nrs 135a en 135b, 91 a. 10 ca. bebouwde grond, hoving, gras en land. Met dit goed worden ongeveer 10 Ha. land en gras van andere eigenaars verpacht. Aanslag met 1 October naast. II. om 2 uren namiddag, in 't Hoiel du Nord, te Veurne, Overslag van een sg< >F 8 T E I E k EIV in goede staat, met 1 Ha. 10 ca. erve te Veurne, Oosterpoort. Slechts ingesteld 2500 fr. Verpacht aan 250 fr. 's jaars boven de lasten tot 1 October 1920, alsook 2 ver scheidene huizen in Veurne Stad. III. om 11 uren voormiddag, in 't Vredegerecht te VEURNE. Overslag van Gemeente LAMPERNISSE, napij St Jans molen, langs den steenweg naar Zoutenaeye. 1. Allerbeste Vdteweidc, groot vol gens kadaster Sectie C, nummers 131, 1 H. 23 a. 60 ca., slechts ingesteld 5000 fr. 2. Zeer goede Vetteweldc, groot 4 H. 6 a. 20 ca., kadaster Sectie C, nummers 107 en 108, slechts ingesteld 17.000 fr. Verdeeld in 2 loten A/ 1 H. 28 a. 40 ca. Sectie C. nr 107. B3 H. 31 a. 80 ca. Sectie C. nr 108. Gemeente ZOUTENAEYNE, (langs maca dam naar Avecappelle. 3. Zeer goede Vctweiile, groot 5 H., 70 a., 30 ca., kadaster Sectie A., nummers 2-3-4-5. Slechts ingesteld 6000 fr. Seffens aanslag.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2