W' H P' S K' M In 't Binnenland. MARKTPRIJZEN. H Burgerstand van H T' D' Duitsche Landbouwmachieneni Het fïiaagpoeier van A. Monteyne, is Vrouwen d ie onderhevig zijn aan wit te vloeden, die te late of onregelmatige re- ,els heblwn. die verzwakken di or het op houden der regels, zullen hunne herstelling te danken hebben aan de versterkende pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredarne. Groote Markt, Poperinghe. Schoone en goede Stcenen Opening der Beenhouwerij •8nies i'f 11 Cayzeele VERKOOP VAN aan de Landbouwers der verwoeste streek. Het landbouwmateriaal geleverd door Duitschland aan Belgie zal verkocht worden door de tusschenkomst der kooplieden in landbouwmachienen gevestigd in 't land en die in 1914 patent bezaten. De verdeeling is veizekerd door den Dienst van verdeeling der Duitsche land bouwmachienen van Nyvel, en geplaatst onder het bestuurder Belgische regeering. Alle gepatenteerde kooplieden in landbouw machienen kunnen eenen depot krijgen, mits de aanvraag ervan te doen, de noodige waarborgen te geven en te beschikken over genoegzame lokalen om die machienen Ie verbergen. Het staatsbestuur heeft de prijzen der machienen vastgesteld als volgt Gezondheid is beter dan Rijkdom Om allijd een goede gezondheid te genieten, en hel Moed zuiver te houden, is het noodzakelijk gebruik te maken van de kruiden van H. NOTREDAME, Groote Markt, Poperinghe. Deze kruiden, samengesteld uit zuivere plan tstoffen, genezen alle ziekten die door Ga! en Slechte Vochten zijn voortgebracht, als Lever en Nierziekten, Maagpijn en Zuur, Geelzucht, Slechte Spijsvertering, Puisten en Velziekten. Stadsnieuws. Er is ook nog altijd melk, suiker, smout, spek, chicorei, cacao en zout te verkrijgen. Het Comiteit. De tram van 8 ure 's morgens blijft op de Vrijdag. baanwerkers Vandevelde, aldaar jdat alwie per velo rijdt zonder plaat, zich f blootsteld om gestraft te worden. Deze maatregel zal streng toegepast worden. 1. Stichting eener intercommunale socië teit voor 't inrichten van magazijnen van bevrozen vleesch. 2. Verkoop van een deel grond, door de stad, in de Veurnestraat gelegen. 3. Verkoop van een deel grond door de Kerkfabriek van St. Jan. 4. Bekrachtiging der mandaten van de leden der Burgerlijke Godshuizen. 5. Benoeming van een politieagent. 6 van nachtwakers. 7. Mededeelingen. 8. Toelage jaarlijks aan het Collegie toe gestaan. 9. Verkooping van land door de Bur gerlijke Godshuizen. OoHtilctciTii. Tegen de kermiszul- len de soldaten van de oudste klassen allen te laat zijn. Hoezee! Dan zal er zonder uit stel hier ook lijk overal elders een Oudstrij- dersbond gesticht worden. Reeds zijn ze volop aan 't werk in Pope ringhe daarover verschijnen er alle week in De Poperinghenaar belangrijke artikels Oudsoldaten mogen niet laten van regelma tig dit weekblad te lezen dat hunne belangen zal weten te verdedigen zooals het behoort, Keia*briiagge. Ongeval. Zondag middag reed de oudste zoon van H. Lamaire per velo door het dorp van Rousbrugge' toen hij bij het Gemeentehuis gekomen de jonge Maria Dewaele omreed, het jonge meisje is gelukkiglijkmet eenige kneuzingen er van af gekomen' Westoutrc. Een mooie daad. Op 25 Juli jongstleden werd ereeneomreis voor eene afvaardiging van Engelschen ingericht om onze roemrijke slagvelden te bezoeken. De groep bestond uit 40 tal personen waar onder een groot getal dames, deelmakende van het College of Ambulance» van Lon den en geleid door den principaal van het College Sir James Cantlie K. B. E., F. R. C. en door Lady Cantlie C. B. E. Het was het eerste bezoek dat het Colle ge of Ambulance» aan ons roemrijk slag veld deed. De bezoekers, van Oostende vertrokken, hebben heel de verwoeste streek doorloopen en daar met eigen oogen kunnen vaststellen, hoe onze nijverheid er gansch vernield is en welk ongelukkig leven er onze geteisterde bevolking leidt. Zij waren geroerd door zooveel ellende en besloten dan, dat het «College of Ambnlan- ce» de gemeente Westoulre-zou aanne men Laat ons om die zoo mooie als edelmoe dige daad onze bondgenooten van over-zee onzen diepsten en rechtzinnigsten dank be tuigen, want zoo drukken zij niet alleen hun ne vriendschap uit in woorden maar zetten, als doorpraktische menschen die ze steeds zijn, hunne sympathie in daden om. Zij too- nen ons dat zij door alle middelen het hunne willen bijdragen om de zoo geliefde puinen teherstellen en de zoo zeer geteisterde bevol king op te beuren. Westoutre zal dan ook eene gedenkplaat oprichten om er de namen van zijne Engel- sche weldoeners in te beitelen. Deze bezoeken aan het slagveld van Vlaan deren die men Einde der weektochten noemt danken hun bestaan en werden voor het eerst ingericht, dit natuurlijk met de toe lating en de hulp van den Heer Minister van Binnenlandsche Zaken, door Miss Dormer Maunder, Ridder in de Leopolsorde en ve- reeremerkt met de Medalie van Koningin E- lisabeth. Genoeg woorden, wij vragen daden. 1 Heeren bureelratlen, een weinig eerbied voor ons Al de uithongeraars aan de galg 1 Wij willen de begiftiging van 2000 frs. per oorlogsjaar. Men heeft 750 000.000 voor de beamb ten van den Staat gestgmd voor ons, de bevrijders van liet land niets. Geen opslag van huishuur. Geen /erja-, ging Ontlasting van huishuur. Ontlasting van belastingen. onovertrefbaar tegen hel zuur, slechte spijs- rnrtering, maagpijn on alle andere maagpij- vc n. De doos 2 fr. in de Apotheek Notredamc. CROHBÊEKE. Lijst der gesneuvelden voor het Vaderland Brysbaert Jerome, zoon van Henri en Plan- queel Mathilde. Christiaen Julien, zoon van René en Qua- ghebeur Sidonie. Cornette Georges, zoon van Henri en Van Lerberghe Sylvie. Dedrie Maurice, zoon van Edmorid en Vandevoorde Barbara. Decroos Julien, zoon van Henri en Luyssen Romanie. Flamey Amand, zoon van Theophiel en Poittié Zenobie. Kino Julien, echtgen. Breemeersch Elodie. Lams Emile, echtgenoot Lecomte Elodie. Rossey Camille, zoon van Karei en Becuwe Amelie. Rousseeuw Maurice, zoon van Emile en Theeten Eugenie. Vandromme Elie, zoon van Benoit en Godderis Zenobie. Verdwenen, Deroo Georges, zoon van Petrus en Berghe Louise. Spor' nieuws. De Ronde van Belgie. Aanvraag van Kapitalen mits waarborg intrest van 5 1/2 ten 0/0- adres ten bureele van 1 blad. Priesterlijke Benoemingen. der baanwerkers vanüeveiüe, aldaar aan den arbeid, sprak hen aan en zegde gij zijt Miss Dormer neeft sedert 2 September 1. 4 duitschers. Een van de knullen antwoordde ontelbare blijken gegeven van hare groote soldatenleven herinnerende Uefde en rechtzinnige verknochtheid aan ons van ja; zijn zegde de werker Handen omhoog De moffen gehoorzaamden. Alsdan vergezeld van zijnen ploegbaas G. Verniers bracht hij de vluchters naar de gendarmerie in de Veurnestraat. Men zal er daar zeker goed zorg voor gedragen hebben. dierbaar Vaderland Waiou. Brand. Donderdag ont stond er brand in de hofstede Vandevelde, bij de Paters, langs den steenweg Abeele Wa- tou. Het Woonhuis werd ten gronde vernield. Brussel. Manifestatie. Zondag was 't eene groote manifestatie van meer dan 8000 oudstrijders om verbetering. Vermink ten werden in rijtuig meegevoerd en vrou wen en weezen van gesneuvelde waren er ook opgenomen, Hunne houding was waardig en ze schre den kalm en zwijgend door de Brusselsche straten. Volgende opschriften in den stoet gedra gen waren des te sprekender: Genoeg bedelaars onder de verminkten, vluchtehng vanYper,thans wonende te Woes- o/o cmgeschiktheid tot werken en 1 fr voor ten, is Dinsdag namiddag, in de Veurne- in 0/ straat, schielijk overleden. De weduwen en weezen onzer gesneu- Veloplaten. De Heer ontvanger dervelde soldaten hebben honger Stemt voor Contributiën vraagt ons te willen herhalen hen pensioen. POPERINGHE. 1 80ogst 1919. Vlamertinge 1 Januari 1 Juli 1919 Crombeke van 1 Mei toi 15 Juli 1919 ROUSBRUGGE, van 1 Januari tot 20 Juni 1919 TE KOOP choone tent, staande bij de Kruisstraat, Westvleteren steenweg, Poperinghe. Inlichtingen O. L Vrouwkruisse. 18. kilo, 12 tot 13. KORTRIJK, 4 Oogst. Witte tarwe, 80 tot 85 roode tarwe, 75 tot 80 rogge, 45 tot 50 haver, 85 tot 99 peerdeboonen 55 tot 60 aardappelen, witte, 20 tot 25; id. roode, 20 tot 25koolzaadolie 375 tot 400lijnolie, 425 tot lijnzaad, 140 tot 150; koolzaad koeken, 59 tot lijnkoeken, 80 tot sodanitraat, 62 ammoniaksulfaat, 82 sui- kerij, 150 tot 160; duivenboonen, 66 tot strooi, 9 tot 10. KOSTSi IIOOE der Damen Benediktijnen POPERINGHE. HOPPE. Op Zondag 8 Oogst Eei'Nivii T»|> AII Cornet, bij Jerome Verfaillie, Stjan kruisstraat. Groote peerdenkoersen, Poperinghe. Zondag 24 Oogst, om 2 u. wijk De Leene. (HIO fr. prijzen, waarvan 500 fr. voor de peerden en 100 fr. voor de muilezels. In schrijving 10 fr. voor de peerden en 2 fr. voor de muilezels, ten laatste tot Zaterdag avond 23 Oogst, bij M. Dezutlere, groote markt, Poperinghe. BERICHT, Camiel Debeir moet geen vrees hebben voor mijn schulden ik werk en win genoeg voor mijn onderhoud Ik heb de echtelijke woning verlaten om de groote mishande lingen te vermijden die ik van Debeir te lijden had. Ida DEBEIR. Kloeffen. Van alle slach en ter trouw, bij Rosseel Omer, Komstraat 47, Pop. Gevraagd. -r immerman, kunnend meubels herstellen; I gestadig werk. Inl. ten bureele dezer. Niets is meer aan te bevelen tegen Bloeds gebrek, Bleekzucht, Gebrek aan Eetlust, Uitputting, en alle ziekten door overlast eroorzaakt, dan De versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. NOTREDAME, Groote Markt, Poperingh". Over te nemen. Lanillioiitti'i'iü, wilt gij goede en ge zonde ZWDNEN, gebruikt A. Montyene's Poeder tegen de Zwijnenplaag. Het is een on feilbaar geneesmiddel tegen alle besmettelij ke ziekten Door het gebruik van dit pceder, van 10 dagen voor tot 10 dagen na in t j >n- gen, vermijdt gij alle ziekten der jonge zwijnen. Apotheek H. NOTREDAME, Groote Markt. Poperinghe in ijzer, met slui- 100 Fr. belooning Verloren. Benoit. Heyman, landbouwer Westouter. Versterk uw bloed, vermijdt de Bloedar moede door het gebruik der Versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notre darne, Groote Markt, Poperinghe. Kleederen. Genadige prijs, en spoedige bediening, herstelling bij de Zusters Decap, Veurnestr. 16, Poperinghe. Versche Gist, Alle dagen te verkrijgen bij Achille Ver- Poot-Dewanker, Priesterstraat 6: Ook te verkrijgen; borstels en kruidenierswaren. Wederom te verkrijgen bij Cyriel Gar- iiivet, fe Croinbcke. Van heden af, dagelijks verkrijgbaar per groote of kleine hoeveelheid STEEN, der welbekende STEENBAKKERIJ St Antonius, VEYS Cie, te Vlamertinghe. «BONS» tot aflevering, verkrijgbaar bij de leden der Maatschappij en in de herberg Het Hoekjebij Henri Derycke. In de Roode Hol. We Jos. Calant, Gasthuisstraat, 3, Poperinghe. Kleuren, vernissen, siccatif, mastiek, ven sterglas, spiegels, kaderlijsten, serreglas, kerkglas, glazen pannen, Hiamanten, enz. in 't greot. In 't klein. Kolen. Cokes. Sulfcrblocm cn Sulfer in Canon, Met I4 Oogst 12, Duinkerkstraat, Poperinghe. Door de goede kwaliteit en de genadige prijzen, verhoop ik, door het geacht publiek bezocht te worden. Verkoop van versch en bevrozen vleesch."U Cyrille Bruneel-Elslander Crombekestraat, 6, Poperinghe. heeft de eer te laten weten dat hij zich gelast met allelier*tellin£;<'n van IxiHciilen, alsook iiieliaitiekc werken en ame- dorij van gebouwen, zeer voordeelige prijzen. Huis Delava-Pacco, Opvolger Alf. VANDROMME-PACCO, pottestraat, Poperinghe. Handel in kolen en kloelTen. In 't groot en in 't klein. Genadige grijzen. Niet verwoeste streek Verwoeste streek Maaimacliien voor 2 paarden fr. 700 fr. 500 Hoolmachienen met vorken 625 445 Pik- en bindtnachien 1875 1340 Enkele ploefj licht model 135 96 (gewoon model) 150 107 (zwaar model) 170 121 Ressort eggen met 9 tanden 255 182 «11 295 210 Ztg zag eggen van 3 meters dichte) 135 96 (zware) 179 121 Zaainiachienen (breedzaai) 2.50 tn 665 475 3.50 m. 800 570 Zaainiachienen in reken 1.50 meter breed11 reken fr. 975 fr. 696 1.75 13 1050 750 1.75 15 1075 767 2.00 15 1125 803 2.00 11 o. 1150 821 Meststrooiers, Westphalia van 2.50 meters met brancarts fr. 800 fr. 570 «2.50 voorlooper 900 642 3,00 975 696 Belangrijk Bericht Om een einde te stellen aan de talrijke klachten over het gedrag hunner kinderen gedaan door menige ouders en voortspruitende uit het laten muziek spelen en dansen in de herbergen en openbare plaatsen, heeft het Gemeente- Bestuur besloten, van heden af, geen gespel of gedans in de drankhuizen meer toe te laten, zonder bijzondere toelating daartoe bekomen te hebben. Hulp en voedingscomiteit, Volkshuis, Yperstraat. De drie eerste dagen van el ke week zijn er alle slag van kisten en bak ken te bekomen aan genadige prijzen. Nationale Feestdag. 't Schijnt daf het maandag nog eens nationale feestdag was. Aan 't Stadhuis hing de vlag uit, en nog wel aan twee of drie huizen. De Chineezen had den verlof en verlevendigden de stad door hunne aangename verschijning. De officieele Bureelen waren gesloten, en veel lieden van de streek die met deze nieuwgebakken feest dag niet bekend waren, en het schoon weder te baat nemende, tot het Bureel van Oorlog- schade gekomen waren, vonden de deur ge sloten. Met veel geestdrift bleven al de in woners aan hunne gewone bezigheden Kon er nu geen beter dag uitgevonden worden om feest te vieren dan den 4 Oogst, verjaar dag van 't begin van al onze rampen. Markt. Ter oorzaak van den Feest dag van 15 Oogst, zal de wekelijksche markt plaats hebben op Zaterdag 16 Oogst. Processie. Vrijdag, Feestdag van O. L. V. Hemelvaart, gaat de Processie, om 10 ure uit O. L. V. Kerk en doet haren gewonen omgang. Het heringericht Stads- muziek zal voor haar eerste uitstapje, de Processie opluisteren. Kloosterscholen. —Na het verlof zullen bij de Eerw. Zusters Benedictinen en Peni tenten al de klassen volledig hernemen. Er zullen buitenleerlingen en inwonende leer lingen aanveerd worden. Gesnapt. Twee duitsche krijgsge vangen, door 't heimwee aangedaan, waren hun kamp ontvlucht en trokken op naar moeder Donderdag voormiddag slen terden zij hier rond de Juge's kasteel, Re- ninghelst steenweg. Hunne houding moest toch argwaan opgewekt hebben want een Pr ijs deeling.— Dinsdag 12 Oogst heeft in 't College de prijsdeeling plaats. Militievergoeding. De militievergoe ding mag volgens een ministerieel besluit, voort betaald worden aan de fatniliën van gesneuvelden of gereformeerden, tot einde, 1919. Militielichting. De jongelingen die géborén zijn in het jaar 1900, zijn verplicht hen aan te geven op het Secretariaat der stad Poperinghe, ten laatste tot 20 Oogst, voor de lichting van 1920. Gemeenteraad. Heden Zaterdag na middag, om 3 uren is er vergadering voor den gemeenteraad. Dagorde Tabak. Eenieder die in 1919 tabak heeft geplant, wordt verzocht daarover aan gifte te doen bij den Ontvanger der Accijn- sen. Opgelet. De schoonste en grootste keus van alle Meubels, Stoelen, Herberg- toogen enz zult ge vinden te Poperinghe, bij EtienneMoncarey-Sansen, Gasthuisstraa Ontploffing. De schok die Vrijdag gansch de streek schudde, kwam voort van de ontploffing van eenen munitiedepot tus- schen Belle en Armentiers, langs den ijzer- weg. Men spreekt van ongelukken, maar verder nieuws ontbreekt nog. iitsiici's. Het onderzoek over de dubbele moorjj alhier de verledene week ge pleegd gaf tot nu geen zekere uitslagen. Zekere D. is vernoemd als dader, 't Is een bewoner onzer streek, die men een paar da gen rond het huis der slachtoffers heeft zien ronddolen en nu te Luik aangehouden is geworden. De Ronde van België vyf ritten, te Eerste rit: Zon dag 10 augusti, Brussel Oostende, 170 kilometers. Tweede ritDinsdag 12 augusti, Oostende- Antwer pen 215 kilometers. Derde rit: Donderdag 14 augusti, Antwerpen - Spa, 193 kilometers. Vierde rit: Vrijdag 15 augusti, Spa-La Louviére, 219 kilometers. Vijfde ritZondag 17 augusti, La Louviérc-Brussel, 192 kilometers. De wegwijzer der tweede rit, Dinsdag 12 Oogst is Oostende-Antwerpen, langs Nieuwpoort, Veurne, Hoogstade, Elsendatnme, Kortenkeer, Woesten, EI- verdinge, Brielen, Yper. 't iroóge, Zandberg, Ghelu- velt, Gheluwe, Meenen, Wevelgem, Kortrijk. Ernstige handelaar, vraagt voor vermeer-J POPERINGHE, den 8 Oogst. Aardap- dering van zaken, kapitaal van 5000 fr. npien. 00 eieren 0.60 't stuk boter per E. H. Tyberghein, pastor van Sintjan bij Yper, is pastor benoemd te Haringhein vervanging van E. H. Pierret aldaar overleden. E. H. Fremauit, leeraar aan 't college te Thielt, is onderpastor benoemd op Vlamertinghe. Eenzelvigheidskaarten. Na 16 Oogst zullen geen eenzelvigheidskaarten meer af geleverd worden. Die er na dien datum, nog niet van voorzien is stelt hem bloot aan ongenaamheden, en zelfs werden er reeds proces-verbalen opgemaakt —Oorlogschade. De bulletijns worden afgeleverd op het Secretariaat, Stadhuis, en kel den Maandag, Dinsdagen Woensdag van elke week. Schielijke dood. Zekere Elslander, j ,,r betaald hun dadelijk 10 frs daags voor 100- Geboorten. Roeykens Jean z. v. Jean en Oanfois Veronique. Overlijdens. Dekeuwer Désiré 66 j. v. Dranou- tre. Ackaerf Jeanne 4 j. d. v. Hector en Vanloot Louise. Huwelijken. Verstraete Leon 37 j. beenhouwer v. Langhemarck en Roffiaen Magdalena 22 j. z. b. van Pop. Hardeman Maurits 35 j. landbouwer v. Wes toutre en Verdonck Irma 30 j. landb. v. Pop. De- sodt André 20 j. soldaat v. Popen Qarreyn Orinda 23 j. dienstmeid van Pop Lebrun Julien 23 j. sol daat van Yper en Mahieu Ida 25 J. naaister vau Pop. Debaene Teophile gareelmaker en Dehullu Romanie z. b. beiden v. Pop. Lebbe Albert 28 j. bediende van Pop. en Blondeel Marie 25 j. z. b. v. Pop. - Vanmeenen Qustaf 30 j. landw. van Re- ninghelst en Pype Alexe29j. werkster van Pop. Huwelijksbelolten. Bryon Jeroom en Delbaere Irma. Storme Arihur en Bruneel Maria. Van- tomme Avit en Bruneel Gabrielle. Debyser Mau rits en D'artois Henninie. Geboorten. Nera Delplacc d. v. Jerome en Mathilde Vandemaele. Henri Bouve z. v. Cesar en Rachel Quagebuer. Juliaan Boxoen z. v. Jules en Helena Ovenberghe. George Allaeys z. v. Lodewijk Emma Vandevyvere. Cyriel Knockaert z .v. E- miel en Eveline Missiaen. Edmond Goeman z. v. Henri en Octavie Devos. Jerome Verly z. v. Camiel en Lucie Indevuyst. Madalena Verktuysse d. v. Ré mi en Elisa Minne. Robert Vermeerseh z. y. Camiel en Madeleina Bouve. Overlijdens. Marcel Bouton.Andre Dhondt. Mathilde Dekeuver livr. August Lemahieu. Ed- mon Goeman. Georges Goeman. Cyriel Cleene- werek. Nathalie Logie huisvr. K. Lehouck. Emerence Bossaert wed. P. Deboone. Huwelijken. - Henri Vandanime en Marie Segers. Albert Schmidt en Irma Clarebout. Michel Spi- taelsen Magdalena Verbeke. Geboorten. Verliuden Ivonne Devloo Paula: Boury Michel. Sterfgevallen. Dewancker, Felicia 45 j. echtg. v. Peperstraete René. France Emma 55 j. echtg v. Vienne Theophille. Huwelijken. Vandeperre Gustave opperwachtm. der gend. met Verly Maria, bróuwerïn. Breda Gus tave landb. niet Beernaert Irma Iandbst. Beddeieem Henri kleerm. met Pacco Valentine kantw. Huwelijksbeloften. Cappoen René wagenmaker te Cronbeke en Sergier Celina herbergierster te Selzaete. Geboorten. Mares Yvonne. Dewickere Odile. Barroo Madeleine. Six Jules. Crieten André. Wyffels Camille. CallenS Daniël. Top Roger. Vion Marcel. Louwyck Elodie. Desmicht Antoinette. Top Anna. Vandersype Marcel. Vanstraeseeie. Lucien. Vandenbroucke Urbain. Mijnheer Martha. Doncke Anna. Vandenbroucke Hubert. Van Isackër Leon, Sterfgevallen."— Bastoen Romanie 59 j. ongeh. D'hooge Roger22 dagen. Coevoet Alida 21 j. ongeh. Porreye Emile oud 60 j. echtg. van Emma Bastoen. Deschuytter Philomène oud 73 j. wed. Rouzere Benoit. Ghyselen Leonie 61 j. ongeh. Vande- putte Charles 80 j. echtg. van Marie Capelle. Ver biest Pierre oud I j. Moilet Leonie oud 62 j. geh met Moilet René. - Devloo Magdeleine oud 18 dagen. Top Roge'r 19 dagen. Lfefooghe Stephanie 76 j. echtg. Deheegher Désiré. Dehouet Fidéle 82 j. on geh. Maes Marie 49 j. ongeh. Darrou Petrus 80 j. wed. van Degomme Martine. Alexander Urbain 16 j. Thery Amand 70 j. echtg. van Celine Watteyne Huwelijken. Dever Faustin van Stavele en Van- damme Flavie van Hooghelede. Dehaeck Hector van Rousbrugghe met Sackebandt Anna van Boesche- pe. Vion Raoul van Blaton met Messiaen Madeleine van Rousbrugge. Blondeel Jerome van Beveren met Dezaegher Marie van Rousbrugge. Blondeel Leon van Rousbrugge met Debevere Leonie van Rousbrugge. Desaegher Marcel van Stavele met Vanhoucke Celina van Rousbrugge. Bortier Cyrille van Poperinghe met Moilet Rachelle van Rousbrugge. Mourgere Alphonse van Parys met Herkelbout Rachel van Rousbrugge. De Renty Michel van Borgerhout met Porreye Adeline van Rousbrugge. Porreye Leon van Rousbrugge met Vernieuwe Augus ta van Proven. Butaye Florimond van Stavele met Deschuytter Stephanie van Rousbrugge. Vijftig beste platen, met geldige papieren, bij Cam. Ghesquiere, in 't Hooghe, Poperinghe Goede traamkaar met kap, bij J. Takon, Watou. Schoone toog en buffet, met bierpoinp en 2 herbergtafels, bij R. Cappoen, Abeele steenweg 115, Pop. Cchicorei brander, afbraak van tenten deuren en vensters met kassijnen, ge spannen, gebinden, plancher, enz, oud en nieuw terpapiersteekkar met ressortpla ten in èternite voor binnenmuren; 15.000 K. Doornijks kalk bij Cam. Dupont Berten- plaats 20, Pop. nis, gebombardeerd, Priesterstraat 13 Inl. bij de We. Delautre. Cassel- straat 81. Locomobile, 15 peerdenkracht. goeden staat, dienstig voor te derschen. Inl. bij M. S. Colaert, Boeschepestraat, Pop. Camion, draagkracht 3000 kilos, in goeden staat, bij Henri Quaghebeur-Debergh, Boonaert Poperinghe. Foyer in goeden staat met koperen orne menten, zitbad in zink, toog van 2 pa- neelen bij Fernand Permeke, Boeschepe straat. 36, Pop. Schoonen eigendom, gewezen brouwerij en malterijmet groot woonhuis dienstig voor alle nijverheid, benevens boerderij, alles gelegen in belangrijke gemeente van Oost-Vlaanderen Inl. ten bureele dezer. oonhuis met 7 a. grond, gelegen bij den Bosseboom, Reninghelst. - Inl. bij Charles Vandromme, Reninghelst. ofstede van 24 Ha. waarvan 8 Ha. wei de, in de omstreken van Hazebrouck. Inl. ten bureele dezer. Grond voor herberg, land en weide, gele gen te Yper, en omliggende gemeenten Inl. bij Art Vandevijver, brouwer, Gallait- 77, Schaarbeek. iano, in redelijker staat. Inl. ten bureele dezer. Per Occasie, bij M. Van Exem te West- vleteren Schoone Afroomer, ronde boterkeern, Bascule voor 250 K. 2 schoone peerdegareelen 1 Voiture 1 ploeg. Stoommachien, 35 peerden kracht, alsook twee stoomketels, een van 55 vierkante meters verwarmingsvlakte en een van 45 vierk meters. Alles heel in orde en gewaar borgd. Genadige prijs. Inl. bij M. Sylvain Colaert, 28, Boeschepestraat, Poperinghe. Over te nemen door verandering van ma chienen. uiswagen en twee schoone vierwielrij- tuigen. Inl. ten bur. dezer Heropening met Oktober 1919. «MOa— -t ;iiv-KiWt -cour. ««"iwwjM». Hop. Sedert veertiein dagen is de hopmarkt vaster geworden voor 1918 rees de prijs tot 425 440 fr. per 100 Kg, voor 1919 echter was de stijging tot 400 410 fr. en daarvoven. In het land van Aelst is 't vooruitzicht zoo gunstig niet meer de insektenplaag is verschenen als de hop aan 't bloeien is. In liet land van Poperinghe belooft men zich ook nietde regen heeft te veel bladvorming verwekt ten nadeele van den bloeiinlusschen blijven de bladlui zen voort woekeren. In Engeland blijft de markt kalm, alhoewel de wiek- tenplaag aanhoudt zonder orgwaan te verwekken. Velokoersen Poperinghe. Zondag 10 Oogst, bij de statie, 125 fr. prijzen 28 22- 17-15-12-10-8-6-5-4 fr. Inleg 1 fr. Inschrijving om 2 u. bij C. Degrootte. Flesschenschieting, Abeele. Vrijdag 15 Oogst bij H. Vennen!en-DelapIace. Prijzen 30 25-15-12-8-5 fr. Inleg 3 fr. Goeden wagenmakersknecht wordt ge vraagd bij Achille Huys, wagenmaker, Watou Abeele. Goede kantwerksters, voor grove en fijne kanten te maken bij Vermet, kerkstraat, 2, Rousbrugge. -- Daar te krijgen alle noo- digheden zooals garen, spellen, perkamen ten, papier, bouten, enz. reffelijke en werkzame persoon voor den verkoop onzer naaimachienen voor de omstreken Yper en Poperinghe. Zichwen- den Compagnie Singer, 20, Yperstraat, Pop. Vast loon en commissie. necht bij Richard Stamper, wagen- en rijtuigmaker, Rood Kruis PoperiiTghe. eid voor Restaurant eerlijk en zeer goed keuken kennend, 30 tot 35 jaar oud. - Inl. ten onze bureele. Lattensplijters, bij Louis Vermeulen, rue de Favreuil te Roubaix (Marquellerie), Twee frank de bundel. Verzekerd logement. Aan voordeel ige voorwaarden, wel ge ka lante ijzergieterij met al het materiaal. Zich wenden bij J. Minnaert, Eijnestraat, Nr7, Oudenarde. riewielkar gansch ting, zonder bak. aan den vinder. Zwarten jachthond met rosten kop en poa- ten, toebehoorende aan Maurist Dallei- ne Crombekestr.. Tegen belooning terug brengen. ouden oorring: Tegen bel. ten onzen 2 bureele terug brengen. om hop te drogen. Echt merk K. R. F. VANCAEYSEELE - DESMYTTER, Casselstraat, 52, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2