L' H H 60 melkschapen en geiten T' In 't Binnenland. Moord te Houtïiem Veurne) Vreeselijke Moord te Follinciiove. K G' B' Burgerstand van H H' ENGELSCHE ZAAITARWE Vrouwen die onderhevig zijn aan wit te vloeden, die te late of onregelmatige re gels hebban, die verzwakken door het op houden der regels, zullen hunne herstelling te danken hebben aan de versterkende pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame Gioote Markt, Poperinghe. HANDEL IN KOLEN EN KLOEFFEN Versche Kollandsche Boter Opening der Beenhouwerij fttadsnieliWR. Deze die in de vereischte voorwaarden verkeeren om het Vluchtelingsgeld te ont vangen, en die mogelijks bij misslag niet ingeschreven werden, mogen op nieuw hunnen naam aangeven op 't stadhuis, den Woensdag en Donderdag 2 en 4 September op de gewoone uren. Op Zondag 31 Oogst 1919, om 3 ure stipt, Vergadering in de Groote Zaal van het Stadhuis. Bespre- kingover bijdrageen persoonlijkeaanvragen. Uitleg nopens identiteitskaarten. Aanvaarding van nieuweleden, van af 2 u. Komt op, Oud-Strijders, het geldt uwe belangen. Namens het Bestuur, De Schrijver, Antoon Lambrecht. De knecht van de brouwerij Feys van Rousbrugge was bier aan 't lossen bij d'her- berg Vetten Os. Hij kreeg eene ton op zijn been en werd erg gekneusd. Dinsdag morgen wachte een persoon, ze kere D... oud 31 jaar, die tijdens den oorlog eene bediening uitoefende in het Groot-I loogdkwartier, een 16 jarig meisje af, en ging met haar de landwegen in. Land bouwers werden korts nadien door hulpge schreeuw opmerkzaam gemaakt. Zij snelden toe en vonden gezegd meisje op eene een zame plaats in een bloedplas uitgestrekt lig gen; zij gaf geen te eken van leven meer; keel, borsten armen waren mef mes steken doorkerfd en 't w.as kjaarblijkend dat het slachtoffer zich met de uiterste wanhoop te gen haren moordenaar had verdedigd. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts de dood bestatigen, veroorzaakt door twee steken in het hart en in de keel. De misdadiger was na het plegen der mis daad naar een waterput geloopen en er in gesprongen, maar kon aan zijne poging tot verdrfnking geen gevolg geven, daar er geen water genoeg was. Hij kwam er onmiddel lijk uitgekropen en liep naar de gendarmerie, waar hij zich gevangen gaf. Volgens het on derzoek had D... betrekking willen aan- knoopen met het slachtoffer en zou haar zelf over eenige dagen met de dood be dreigd hebben. Zijn het gouvernement De eenigste merkweerdige verandering is dat de tram van Dixmuide in plaats van om io u. 15, voortaan maar om 11 u. 25 vertrekt uit Poperinghe, en doorgaat tot Dixmuide. 1) Dat er een nieuw Comiteit zou gestfcht worden te Rousbrugge ten voordeele van de behoeftige vluchtelingen te Rousbrugge en omtrek, verblijvende 2) Dat de behoeftige van Poperinghe uit de stad gedreven -t. t. zeggen al deze die wonen aan den zuidkant van den ijzerweg zouden mogen van de voordeelen van het A. R. K. genieten. Om alles goed te schikken is er wat tijd noodig, daarom wat geduld Verder nieuws later. Reis naar Dadizeele.Hethoofd- comiteit laat met genoegen weten dat een bijzondere trein uit Poperinghe zal vertrekken rond 7 uren. De Velorijders die met de groep begeeren mede te gaan worden ver zocht hunnen naam op te geven aan E. H. SERRUYS. kinders hadden bezigen 'roven. wantrouwig en wilde de spre- haar De moeder was buisjes weggooien doch op het schoon ken der meisjes verzaakte zij aan voornemen Toen Zondag namiddag Charles een der kruitbuisjes in handen nam ontplofte het en vermorzelde hem de helft van den duim en twee voorvingers van de linkerhand. Doktor Peel aanstonds daarbij deed den gekwetste voeren naar 't krijgshospitaal van Bevcren waar men het noodig oordeelde den gekwteste de vermorzelde vingers en duim af te zetten. Ylamcrtin^lie.De voorloopigc kerk welke bij den Witten Molen opgetimmerd staat, is thans verrijkt met honderd nieuwe Eerkestoelen, 't Is eene goede verbetering, want menigeen had sedert maanden om niet te zeggen jaren, de goddelijke diensten rechtstaande moeten bijwonen 't ls waar er zijn nog stoelen tc kort maar vele Ylamertinghenaars zouden ook geerne een nieuw beeld van Sint Job in de kerk zien. Wie steekt er daarvoor een handje foe? Glieluvrlt. Onderaardsche weg. Bij het in orde brengen van de tramlijn, heeft men onder de groote baan, eenen on deraardsche gang ontdekt van 13-1400 me ters lengte, door de duitschers aangelegd. Het is een breede weg, juist onder de kal- sijde, waarvan hij al de kronkelingen volgt en links en rechts talrijke uitwegen telt. Er is nog geen klaarheid gekomen in de zaak van den moord te Poünchove gepleegd op den landbouwer Butaye. Allerhande gissingen doen de ronde. Sommigen waren van meening dat er geen rnoord -gepleegd werdmaargezien de ligging van het lijk, de bloedplas en de wonden van het slacht offer schijnt de moord toch bewezen. Vtiend en af te keuren is de tijding, dat nie mand naar de brand, die toch wel inden om trek moet bemerkt geweest zijn, heeft omge zien. Of heeft de oorlog alle gevoelens van menschlievendheid en offervaardigheid uit- gewischt; of moeten we die afwezigheid aan de vrees toeschrijven? Eerweerde Heer Colpaert van den Boeren bond van Leuven, heeft er met zijn welge kend talent, de manier besproken van scha deloosstelling te bekomen van oorlogschade. Een plaatselijk bureel is ingericht voor het opmaken der formulieren en eene kredietkas gesticht die, onmiddellijk 50 O/o zal uitbeta len op de schadevergoeding. De volgende petitie, daar besproken en onderteekend met 400 handteekens, zal door drie afgeveerdig- den naar Brussel gedragen zijn om aan de bevoegde Ministers den wil van gansch de streek uit te drukken nopens den ijzerweg Waesten-West-Nieuwkerke-Belle. Hetgeen de duitsche en verbondene ka nons van dezen voortijds zoo rijken, vrucht baren en schoonen grond overgelaten heb ben, de droogte van den voorzomer, de muizenplaag en de miljoenen onkruidzaden die de wind thans aan 't rond strooien is, uren en uren ver, zijn bezig met de streek in eene ware woestenij voor goed te herschep pen. Dure bouwstoffen verduren nog op on- naakbare prijzen door het onmogelijk ver voer, zoodat de inwoners die wederkeeren uit 't vreemde, erger gehuisd zijn dan vee. Men heeft ons vervoegd met de landstreek van Wervicq, maar, nu dat de winter aan de deurys, hoe van daar naar hier, zonder vervoermiddels, het noodige voor het leven overbrengen De Ijzerweg die de Leie en Waesten, met zijne suikerfabriek, en Brussel in verbinding stelt met deze landbouwstreek en met Belle, Rijssel en 't Noorden, is hier de eenige hoop voor handelaars, ambachtslieden en land bouwers en voor alwie nog betrouwen heeft in de verrijzenis dezer wildernis. En toch, ware 't niet, dat die ijzeren baan er ligt, wij zouden niet durven hopen dat Belgie, in den moeilijken toestand waarin het verkeert, voor ons eenen ijzerweg hier zou beginnen leggen. Maar, na onze zonen en echtgenooten hier op den laatsten onbezetten grond, voor 't vaderland meer dan overal elders in Belgie te hebben gegeven, na onze huizen, nijver heid, landbouw en bestaan voor de verlossing van 't land geslachtofferd te hebben, meenen wij niet te veel te vragen en wij eischen 't, dat onze vertegenwoordigers ons dit eenig verbeteringsmiddel niet zouden laten ontne men. Sedert den Wapenstilstand hebben wij hier de helpende hand van 't vaderland maar weinig gevoeld. Thans vragen wij U drin gend, allen eens, dat alle middels zouden in 't werk gesteld zijn om met Engeland en Frankrijk het accoord te sluiten dat zal ma ken dat wij ons weder in Belgenland t' huis zullen mogen gevoelen. Gedaan te West-Nieuwkerke, in algemee- ne vergadering van alle gezindheden en van alle rangen der ongelukkigste bevolking van gansch het land. Dit bewijst eens te meer dat de bevolking geen moeite ontziet, als er maar aanmoedi ging komt van hooger hand. Of meenen zij dat ze de clamingen maar immer voort mogen foppen. Dat ze opletten voor het on weder... of is het noodig dat Wij eerst heel hun boelke te Brussel aan stukken slaan om hen te doen voelen wat het is in eene barak te wonen. I)c #?rurrsbrrr<eii ia «I«* ver- noeste gewestrn. Het is dringend noodig, dat waar onze geteisterde broeders naar hunne oorspronkelijke gemeenten te rugkeeren, zij er ook dokters vinden. De Minister van Binnenlandsche zaken laat de aangenomen gemeenten, waar de pre mie van terugkeer betaald wordt, toe, ook op hunne begrooting eene som van 6000 fr. uit te schrijven die als tegemoetkoming aan eenen docter dienen moet Die toelating is voor een jaar doch kan, tot 3 maal toe, ver nieuwd worden aan denzelfden geneesheer. De dokter verplicht zich voor de tege moetkoming kosteloos de behoeften en de gemeentebeambten en hunne familie te ver zorgen. Men zal den voorkeur geven aan die ge neesheeren die reeds in 1914 de gemeente bewoonden of er hun ambt uitoefenden. Indien het nood ig bleek dat om het terug- keeren te bevoordeeligen, men toelagen dient te verstrekken aan gedeplomeerde vroedvrouwen of apothekers in sommige ge meenten en steden waar het de dokters ver boden is zelf medecijnen te geven, zou men tot die maatregel overgaan. Lijst der ^i'sncuveliSc soldaton van 1'ltOYivY. 1 André Ackaert z. van Honoré en Roma- nie Wullus. 2 Henri Alderweireldt z. van Louis en Leonie Poissonier 3 Achille Bentein, z. van de echtgenooten Bentein Descamps 4 Amand Bossuwe z. van Henri en Julie Vandewalle. 5 Achille Camerlynck z. van Karei en Stephanie. 6 Louis Dequidt echtg. van HélèneDaenes. 7 Valère Delepierre z. van Lievin en Louise Cossey. 8 Henri Deprez z. van Amand en Prudence Vienne. 9 Jéröme Decaestecker z. van Jules en Elodie D'ecroos. 10 Achille Desimpel z. van Jan en Clemence Deflou. 11 Jéröme Derycke echtg. van Irma De bergh 12 Julien Declerck echtg. van SilvieMeern- houdt. 13 Albert Devos z. van Cyrille en Pharaïlde Seghers. 14 Henri Dierick echtg. van Angèle Decaes tecker. 15 Henri Dewickere z van Alois en Julie Rosseel. 16 Camille Fossaert z. van Henri en Leonie Decae. 17 Omer Hebben z. van Petrus en Serafina Borrey. 18 Albert Lefebvre z van August en Leonie Kesteman. 19 Gaston Leeuwerck z. van Theofiel en Pauline Dedrie. 20 Georges Ryckeboer z. van Henri en Mathilde Verhaeghe. 21 Jéröme Scharre z. van Leopold en Marie TE KOOP 'ooiiliuis met twee verdiepen, St Bertinuskerkstraat, 5, Inl. bij den bewoner Benj. Vandenberghe. Onmiddelijke ingenot- treding. 22 Omer Soenen z van Petrus en Julie Pauwelyn. W° Georges De Cat-Vanden Berghe Gasthuisstraat, 37 POPERINGHE, Heefr de eer te laten weten dat haar winke weer ingericht is. Bijzonderheid van Gemaakt en gebreid goed. Sayette en alle Mercerie Kousen, zokken, baais. Overgroote keus van kammen e.n paruren voor in't haar. Zeepen en Reuken. Handschoenen. Witte en fantaisie schor ten, Blousen, Rokken. Vrouw-en Mans- hemden, enz. enz. POPERINGHE. van 23 tot 30 Oogst 1919. stalling voor 3 koeien en zwijnstallen. Bij Aug Merlevede, Landbouwer, Haeghebaert straat, Poperinghe. Proven naar Rousbrugge. Inl. bij Henri Thersen, Schoenmaker, I laringhe Groote partij schoone, zware Beuken en eiken, bij J. Vanderbeck en Cie Vereeni- gingstraat, 40, Brussel- Gevraagcl. -r immer man, kunnend meubels herstellen; I gestadig werk. Inl. ten bureele dezer. Niets is meer aan te bevelen tegen Bloeds gebrek, Bleekzucht, Gebrek aan Eetlust. (Uitputting, en alle ziekten door overlast veroorzaakt, dan De versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. NOTREDAME, Groote Markt, Poperinghe. PriwH'i'lijkc benoemingen. kens, APOTH EEK - DRÜGERI J A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 35, POPERWGLE. Zond ag vt rbollen September te Dubbelen Accordeon bij Henri Maertens, Warandestraat, Watou. 0.25 fr. voor 2 bollen t Gaaibolling. Zondag 7 September 1919, groote bolling in De Lelie gegeven door de maatschappij St. Leonard. 50 fr. prijzen. Inleg 0 65 fr per koppel bollen. Van heden af, dagelijks verkrijgbaar (per groote of kleine hoeveelheid STEEY, der welbekende KTEEYII.tKliEIlM St Antonius, VEYS Cie, te Viamertinghe. «BONS» tot aflevering, verkrijgbaar bij de leden der Maatschappij en in de herberg Het Hoekje bij Henri Derycke. Raymond en Napoleon HEYNEMAN Bouwmeesters en Aannemers. Plans, lastkohier, devis, enz. Aanneming van alle slag van bouwwerken. Bezorgd werk en spoedige bediening. Sleutel in d'hand. Zich wenden 135, Yperstraat, Poperinghe. MARKTPRIJZEN. POPERINGHE, den 29 Oogst.Aardap pelen, 0.25 eieren, 0.65 't stuk boter per kilo, 13 tot 14. uit ter'hand te koopen op Vrijdag 12 Sep tember, In den Vetten Os bij Em. Creus, Poperinghe. Chïirïes a§011 hé Gassels'raat, 20, POPERINGHE, begeeft zich te huize voor flesschen spoelen en wijn en bier aftrekken. I l u wel ijlt. Deftige jonge dochter, 40 j., geplaceerd, timmerwerkwinkel, velowinkel, agenteschap van ontroomers en landbouwmachienen, verlangt kennis te maken met brave kriste- lijke jongman, timmerman of wagenmaker. Dq eigenaars, voor zijn vertrek, belast hem met het aanleeren der machienen. Schrijven bureel van 't blad, met melding: Huwelijk, nummer 96. Gevonden. stuk Inl. ten bureele. ttanhod. Verloren Te piieliteii Inl. 77, gen te Yper, en omliggende gemeenten bij Art Vandevijver, brouwer, Gallait- Schaarbeek. Inl. Over te nemen. Wekelijksche Estaminetden Donderdag In de Katholieke Kring bij Cam. Laconte-Devos, Bertenplaats. B. VERMEULEN, 111, Abeele, gelicencieerd door 't Belgisch Gouvernement voor den rechtstreekschen invoer in België van verbeterde Zaaigranen uit Engeland. Zuiverheid 98 kiemkracht95 herkomst gewaarborgd. Prijs 105 fr. per baal van 80 kgr. Volgende soorten kunnen bekomen wor den Witte soorten Verbeterde double stand up, Dattel, Victoria, witte Sherifj en Carter. Roode soorten Dreadnought en verbeterde Standart. Doe nu uwe bestellingeu, ten einde sef fens te kunnen bediend worden, wanneer het engelsch gouvernement uitvoervergun ningen zal toestaan. I>roge Gist (Levure Royale) bij l'rosper lYullepit, Casselstaat, 175, Poperinghe. Agent voor Poperinghe, Reninghelst, Westoutre, De Clijtte, Locre, Kemmel West Nieuwkerk, Pioegsteert. Elke Dinsdag op deze gemeen ten te huis besteld. De nieuwe kalanten worden verzocht hun adres op te geven. Huis Oeliivn-ÏViceo, Opvolger Alf. Vandromme-Pacco, POTTESTRAAT, P OPERINGHE, in 't groot en in 't klein. Genadige Prijzen. Aan de .winkeliers van Poperinghe en omliggende gemeenten. De Zeepziederij Cardinal van Yper thans te Brugge brengt ter kennis van hare oude kalanten dat zij voortaan hare beste bruine zeep verkrijgen kunnen bij de Grossiers van de streek. Om zeker te zijn dat zij wel de zeep bekomen voortkomende van hare fabrikatie, moeten zij het merk de ster eischen. Verkoop van van le hoedanigheid, voortkomende van het Ministerie van Bevoorrading, aan 10 fr. de <ilo, bij LEöYf JOOS, boterkoopman, 'roven. Met Vrijdag 5 September •lei'onie Telleui* Yperstraat, IMU»liIt I V G III E ileJi. Lesage - leke, POPERINGHE, bij de Zwijn landreke. Zink en Loodwerk, Pompen, Stoven, Velos, Badkamers, Gaz- en Waterleidingen. Herstelling van Keukengerief, enz. .ugawar ■zrmmmwn Gareelmakerij «De Kroon bij llatiriee Yaiidevoorde, Vluchtelingsgeld. Al deze die op de lijsten ingeschreven zijn en hun op de vast- gestelde dag niet aangeboden hebben, kun nen hun geld ontvangen op Maandag 1" September, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren in liet Bureel der St. Annastraat. Ou d Strijders bon cl Openbare Vergadering—Heden Zondag om 5 ure, in de Zaal van M. E. Lobeau op de Groote Markt, Groote Openbare Verga dering voor gansch de werkersbevolking van Poperinghe en omtrek. Spreker René Debrayne van Gent. Werklieden in groote massa naar die belangrijke volksvergadering Verlichting De dagen beginnen te krimpen en 't ware wenschelijk tegen dat het volop winter is dat de gazverlichting zou gereed zijn. De duisternis heeft reeds ver scheidene personen in gevaar gebracht. In de Ypestraat waar de steenen uitgebroken ware nvoor werkaaudendentrain(enwaareJ zelf niet een lantaarn stond om de voorbij gangers te verwittigen), hebben verschei dene personen min of meer erg gevallen. Mogen wij hier ook nog de aandacht trek ken deroverheid op de riool die bij «Den Heit» dwars over de straat loopt en waar twee dekplaten aan ontbreken. Daar zouden ook kunnen ongelukken gebeuren. Onlangs op eenen avond, viel daar eene engelsche Dame, op gevaar haar been te breken. Vitrien ingereden. Donderdag na middag kwam de tram de rnarkt opgereden, In de Yperstraat botste hij op eenen alleen staanden auto van het engelsch rood kruis. Door den schok botste deze de vitrien in van de herberg In de Handboog Ongevallen. Louis Logie, 78 jaar, metsersdienaar, viel Donderdag namiddag, terwijl hij aank't werken was, achterover van eene korte ladder. Hij werd met gebro ken been naar het Gasthuis overbracht. Rondreizende Kanons. geen groote kanons die het aan onze stad geschonken heeft, 't zijn toch rare. Vrijdag nacht zijn ze alle drie op wan del geweest, en stonden 's morgens nog rond de markt te pronken. Er hoeft gezorgd te worden of mogelijks komen ze den een of den anderen dag in de vaart te recht, 't Ware toch zoo jammer 1 Op de Tramlijn. Met i September ondergaat de uurtabel eenige wijzigingen Deze kwamen ons slechts Zaterdag toe, te laat dus om nog deze week mede te deelen Belangrijk Bericht. In de laatste ver gadering van het Midden-Comiteit van 't Amerikaansch Rood Kruis die plaats had op Donderdag 28 Oogst heeft Dr. Brutsaert bekomen Ongeluk. De van Charles Maes van Dickebusch kopperen buisjes verzameld om te om potlooden in te steken Wcsi-Viciiuviu't k*'. Vergadering. - Op Zondag 17 Augustus heeft de Nieuwkeik- schen Bond tot herstelling eene groote ver gadering gehouden waarin al de omliggende dorpen vertegenwoordigd waren. Aan de Heeren Ministers van Buitenland- sche Zaken, IJzerwegen en Landbouw te Brussel. De ondergeteekende inwoners van West-Nieuwkerke, Dranouter, Wulver- ghem en omliggende verwoeste gemeenten, vergaderd om hunne levensbelangen te be spreken, hebben de eer UEd. te laten weten dat zij eenparig van zin zijn dat de Ijzerweg Waesten Nieuwkerke-Belle door het engelsch leger hier gelegd, moet behouden worden, kost wat kost. BtocHin^lic. Werk van den akker. Zondag laatst hadden wij na de eerste mis eene plaatselijke vergadering belegd door den boerenbond onder het voorzitterschap van den heer C. Vandenberghe. De heer Pau wels, Staatslandbouwingenieur, deed ons de voordeelen uiteen van het werk van den ak ker dat met algemeen goedkeuring werd gestieht en als voorzitter de heer Tytgat gekozen. De E. H. Vanneste, dd. pastoor nam deel aan de vergadering en zette de werkmenschen en kleine landgebruikers aan in dit werk deel te nemen. Reeds zijn een twintigtal leden ingeschreven voor den staatsprijskamp met eene partij land van omtrent 2 Ha. Barakken. Als men de Brusselsche gazetten leest zou men waarlijk gelooven dat de geteisterde dorpen van de frontlijn be- voordeeligd zijn lijk geene. Barakken, hou ten huisjes door tusschenkomst van het Albertfonds komen er bij de vracht. Enkel iemand die ter plaatse verblijft kan genoeg bestatigen dat er voor ons dorp tot heden nog geene enkele is aangekomen voor de bevolking. Wel hier ap daar een voor offici- eele mannen, maar verders 'n groote zéro. Schoone tent, .in hout, gedekt met pannen, 8 m. op 5 m.,"twee kamers van 3 m la nu dienstig voor herberg of winkel. Ook In alles groote keus en aan alle peijzen, zoowel voor den verkoop in 't klein als in 't groot. indervoituur, zoo goed als nieuw, bij A Vandecasteele, Yperstraat, 45. - roote schoone tent, 10 meters op 6, dub bel hout, staande langs de weg van iljard, bij Hil. Huyghe, groote markt, Poperinghe. Goede traamkaar met kap, bij J. Tahon, Watou. Schoone toog en buffet, met bierpomp en 2 herbergtafels, bij R. Cappoen, Abeele steenweg 115, Pop. Cchicorei brander, afbraak van tenten deuren en vensters met kassijnen, ge spannen, gebinden, plancher, enz, oud en nieuw terpapiersteekkar met ressortpla ten in èternite voor binnenmuren; 15.000 K. Doornijks kalk bij Cam. Dupont Berten- plaats 20, Pop. ocomobile, 15 peerdenkracht. goeden staat, dienstig voor te derschen. Inl. bij M. S. Colaert, Boeschepesfraat, Pop. Camion, draagkracht 3000 kilos, in goeden staat, bij Henri Quaghebeur-Debergh, Boonaert Poperinghe. Schoonen eigendom, gewezen brouwerij en malterij, met groot woonhuis dienstig voor alle nijverheid, benevens boerderij, alles gelegen in belangrijke gemeente van Oost-Vlaanderen Inl. ten bureele dezer. Piano, in redelijker staat. Inl. ten bureele dezer. Stoommachien, 35 peerden kracht, alsook twee stoomketels, een van 55 vierkante meters verwarmingsvlakte en een van 45 vierk meters. Alles heel in orde en gewaar borgd. Genadige prijs. Inl. bij M. Sylvain Colaert, 28, Boeschepestraat, Poperinghe. Over te nemen door verandering van ma- chienen. Woonhuis, op cijnsgrond, met 2 lijnen grond, bij de Meiboom Pop. Inl. bij den bewoner Jules Uzeel. uis, gebombardeerd. Boeschepstraat 3. 2 aren 88 cent, Inl. bij M. Jean Roeij- Priesterstraat, Pop. Tent, zeer gerieflijk, dienstig voor winkel, gelegen op St Jan-ter-Biezen. Inl. bij Maurice Couttenier Poperinghe. uiswagen en twee schoone vierwielrij tuigen. .Inl. ten bur. dezer uis, beschadigd, Rekhofstraat.Zich wen den Yperstraat 51, Pop. Twee goed muilezels, met monteuring, ee ne vierwielkaar, 2 voituren met 4 plaat sen, een wagen, bij de We Bakeroot, 106 Abeele. Goede kindermeid, kunnende wat naaiwerk minstens IS jaar oud, voor Poperinghe Goed loon. Inl ten bureele. Goede meid, voor eene Poperingsche fa milie in Antwerpen. Inl. ten bureele. Goede mecanicien, voor auto in auto-ga rage te Viamertinghe, zich aanbieden van 7 u 's morgens tot 7 u 's avond. Knecht, liefst wat kunnende smeden, Inl. ten bureele, t^oede kantwerksters, voor grove en fijne J kanten te maken bij Vermet, kerkstraat, 2, Rousbrugge. Daar te krijgen alle noo- Viaene. digheden zooals garen, spellen, perkamen ten, papier, bouten, enz. Bisdom Brugge. De E. H. Vanneste, gewezen leeraar in het kollegie van Yper, is onderpastoor benoemd in St-Martinus te Kortrijk. De E. H Dobbels, gewezen leer aar in het Doofstommengesticht te Brugge, is onder aalmoezenier benoemd aan boord van de Aviso te Oostende. itrywmmmtmawxBazsf&BÊBmsm Geboorten. Carlier Martha d. v. Leon en Landuyt Emelie. Decoker Denise d. v. Maurice en Denut Jeanne. Vandenabeele Maria d. v. Petrus en De raeve Maria. Over tijdens. Capoen Albert 3 j. z. v. Theopliile en Carpentier Lucia. Huwelijken. Vantomme Avit, bankbediende v. Kortryk, 29 j. en Bruneei Gabriëlie z. b. 32 j. v. Pop. Dekeirsgieter Jozef 32 j. onderwijzer en Quaghe- beur Margareta 29 z. b. beiden v. Pop. Brion Jerome, landw. 26 j. van Pop. en Delbaere Irma, huis houdster, 26 j. van Pop. Clabau Jozef, soldaat, 23 j. v. Pop. en Vercamer Augusta, werkster, 20 j. v. Pop. Huwelijksbeloften. Mahieu Remi v. Pop. en Steurs Maria v. Borgerhout. Dufoor Arthur v. Rousselareen Clabau Hortense v. Pop. Cappelaere Guiliaume v. Pop. en Gouwy Marie-Louise v. Eisene. Werquin Hector van Watou en Vandenbussche Emma van Pop. Vanspranghe Jerome en Flamey Celesta v. Pop. Harry Moore eri Rooryck Josephine van Pop. Koepons,afgesneden, en in een papier gewonden, dichttegen de markt. abakkerver, Henri Arnaert, Villa Bien venu, bijM.Schabbalie's brijkoven Pop. oefsmid, rijtuigmaker, Jules Laseure van Yper. Maken en herstellen van land- bouwtuigen. Statieplein, Prootstraat, 144, Poperinghe. Schoone jachthond, met rosse qoren en witte pluimsteert. Terug brengen tegen belooning naar Remi Tally, Yperstraat 73. ilveren remontoir, tusschen 't Geelhuis en de Driemeerschen. Tegen goede bel. terug brengen ten bureele. ^rond voor herberg, land en weide, gele- ofstede van 24 Ha. waarvan 8 Ha. wei de, in de omstreken van Hazebrouck. ten bureele dezer. Bruggestraat 21Poperinghe. Verkoop van alle slach van koorden al sook van beddegoed en gemaakte Matras sen en Flocon van prijzen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2