G' B' 50 Melksehapen en Geiten H T' H W' T' G T' G' B' V' B' In 't Binnenland. Examens Extrakt MARKTPRIJZEN. Rurgerstand van Notaris PIETERS, K lilMII- Verloren Te pachten op vrijdag 20 September le koop bij Emile Creus, In den Vetten Os, Poperinghe. Notaris VANCAYSEELE, Donderdag ctober 193 SCHOONti PAARDEN. Donderdagss September 1919, Bestuur der Domeinen. Jiotafis DEE^E]4. te flieuuipoort Dinsdag 16 September 1919, Woensdag 17 Sept. 1919, Vrijdag 19 Sept. 1919, Een zeer goed Hofstedeken, Maandag 22 September 1919, CA1ERLYNCK te Passchendaele, Vrijdag 20 Sept Openbare Verkooping van Gemeente Reninghelst. 1919, ■'.'■UW zij vroeger daar niet woonden, en voor een onbepaalden tijd als zij in hunne oorspronke lijke verwoeste gemeente terugkomen Er bestaat eeri uitwijkelingensteun, maai deze zal van 1 September 1 va 19 onttrokken worden aan de uitgewekenen, die oorspron kelijk in eene gemeente woonden waar zij vrij mogen wederkeeren, en waar zij nog niet wederkwamen. Zij kunnen nochtans voor groote aan te geven redens door den Minister van Binnenlandsche Zaken persoon lijk ontslegen zijn van weer te keeren. De uitwijkelingen die tot eene gemeente behooren, waarvoor de terugkeer onderwor pen is aan eene voorafga.andelijke toelating. zullen van den uitwijkelingensteun genieten tot hun wederkeeren, of ten laatste tot eene maand na den dag van de bekendmaking hunner toelating. Daarbij kan er ambtshalve ongevraagde toelating tot terugkeer gegeven worden, en in dit geval zal de uitwijkelingensteun opge schorst worden eene maand na de bekend making dier toelating, tenzij persoonlijke ontslaging voor bijzondere redens aarige vraagd en bekomen wierd. Sladxaaess ws. Ou d S t rijders bon d. - Er werd geen verslag gegeven van de vergadering op 3) Oogst om de eenvoudige reden dat de schrij ver te veel ander werk heeft gehad geduren de deze weken. Wij bedanken alle tegenwoordige leden en moeten onze tevredenheid laten kennen, voor het groot getal leden reeds in den bond inge schreven. De vergadering op 31 Oogst heeft gediend tot inschrijvingsvergadering. I) Voor de reklamaties (persoonlijke aanvragen) 2. Voor de inschrijvingen om in den bond te komen. Dit laatste is samengegaan met de storting van het bondsgeld. Wij miaken de volgende opmerkingen 1) Voor de ïeklamaties opgenomen in de vergaderingen. Er worden heel weinig van deze aanvragen opgezonden omdat er tekort is aan inlichtingen. Wij vragen u dus vrien delijk eens persoonlijk bij den schrijver te gaan en daar uwe reklamatie in te dienen met de noodige inlichtingen en dokumenten. De schrijver is Lambrccht Antoon Priester straat nr. 1Poperinghe, bij St. Bertinus- kerk. De schrijver is vrij 's Zondags van 8 tot 11 uur en van 1 tot 4 uur, uitzondering voor Zondag 14 September. Daaglijksch van 1 uur tot 1 1 /2 uur en van 6 1 /2 tot 8 1/2 uur. 2) Voor de inschrijvingen vele oud-strij ders denken dat ze ingeschreven zijn omdat ze opgenomen worden in de vergadering van 3 Oogst. Wij moeten u doen opmerken dat, nu wede uitbetalingsom vastgesteld hebben alleen die leden ingeschreven staan welke betaald hebben. Dus opgelet Werkliedenbond. Heden Zondag om 3-1/2 uren, in het Volkshuis, Yperstraat, Stichtingsvergadering van den Christen Werkliedenbond. Werklieden, 't geldt uwe belangen Komt allen op naar de vergade ring. Maakt u sterk en verzekert uwe toe komst door de vereeniging. Vluchtelingsgeld. De eerste uitbe taling van de tweede reeks, (deze die in de laatste dage'n ingeschreven werden) zal beginnen op Maandag 22 September. Deze die niet aangenomen worden zullen per post Oud Strijders. Op Zondag 7 September 1919, werd er in den 'Gouden Brander eene vergadering gehouden voor de Oud-Strijders van Vla- mcrtinghe, ten doel hebbende het stichten van eenen vlaamschen Oud Strijdersbond <V. O. S Deze oproep werd fel beantwoord en menige oud strijder laet zich dadelijk op schrijven. iel ii. Kerkhof. De dagbladen spraken deze week schand over het gouvernement dat onze soldatenkerkho ven totaal verwaarloost. Hier liggen twee duizend onzer jongens; en distels en on kruid groeien weelderig over hunne onver zorgde en verwaarloosde grafheuveltjes. Nationale dankbaarheid 1 Vermeersch Gaston, Watou, grootste on derscheiding 1 ex. Apotheker. Emerie Soenen, Woesten, onderscheiding '2 ex. In genieur. Billiau Valere, Poperinghe, Equi valence 1 ex. geneesheer onderscheiding en 2 ex. geneesheer met groote onderscheiding. Snick Valere, Boesinghe, 1" ex. genees heer met void. Lout Abel, Locre, le ex. ingenieur werktuigkundige met voldoening. S'riesierïijSte Is benoemd als Onderpastor le Reninghelst, E. H. A. Hansgens, dd. onderpastor te.Wynckel St Eloy. Bij Exploot van Thorez, Edmond-Jozef en Sohier, Remi-Corneille, wederzijds O/bri- gardicr en beambte der douanen te Pope ringhe rondreizende brigade, gedagteekend den 8 September 1919, heeft de heer Minister van Financiën van het Koninkrijk Belgie wiens bureelen gevestigd zijn te Brussel, Beyaertstraat, vervolg en beneerstiging van den heer Bestuurder der Rechtstreeksche belastingen, Tollen en Accijnzen der provin cie West-Vlaandereri, wiens bureelen geves tigd zijn te Brugge St. Maertensplaats, no. 6, verwittigd worden Degene die het vluehte-1 voor de gevolgen dezer woonst verkiezende lingsgeld zullen ontvangen, zullen met de ter studie van Meester Sobry, advokaat-pleit- S#«*ovOngevallen. Louis cheij- sen van Rousbrugge reed op motocijcle van Poperinghe naar Rousbrugge ten 8 1/4 's a- vonds. Eene voiture is tegen hem geloopen, men heeft hem binnen gedregen in de her berg het Couthof en seffens zijn vader den Doctoor Gheijsen gehaald geholpen door den Doctoor van het hospitaal van Bevereu. Zij hebben den jongen verbonden en naar huis geveerd. Zijne bille was gebroken Zijn toestand is nu beter. Dinsdag ten 6 zijn twee velorijders op- eengeloopen aan Den gravier Proven. Andre Sohier van Poperinghe was nog al gekneusd aan het aangezicht dat geheel be bloed was. Vraag. Zullen wij van den winter zonder Gazlicht zijn op de gemeenteplaats te? Proven Oud Strijders.— Op? Kermis-Dinsdag, te 10 uur 's voormiddags' (oud uur), is er stichting van de V. O. S., Vlaamschen Oud - Strijdersbond, in het Lokaal der Gemeente School. Bemerkt wel dat de weduwen en weezen, of de ouders der gesneuvelden ook recht hebben lid te zijn van den bond. Niemand ontbrekc; 't is in eenieders belang. V. O, S. -- Ons gewordt «De V. O. S.» n1' 4, waarlijk een puik nummer weer, prachtig geïllustreerd, en op 6 bladzijden. De V. O. S. groeit, overweldig) onze gou wen; de V. O. S. staat als het organisme in het Vlaamsche land. Steunend op zijn kracht zal onze jongens wel moeten recht geschieden. Dat ook de laatsten zich aansluiten bij het Nationaal Oud-Strijdersverbond, Vlaamsche afdeeling V. O S. en zich abonneeren op 't machtig orgaan De V. O S. Voor alle inlichtingen, inschrijvingen, me- dedeelingen, zich wenden tot't Secretariaat, Laekenstraat, 25, Brussel. lan stalling roor Aug WVionliuiN met twee verdiepen, St Bertiuuskerkstraaf, 5, Inh bij den bewoner Benj. Vandenberghe. Onmiddelijke ingenot- freding. Schoone tent, in hout, gedekt met pannen. 8 m. op 5 m., twee kamers van 3 m dienstig voor herberg of •winkel, Ook 3 koeien en jf wijnstallen. Bij Merlevede, Landbouwer, Haeghebaert straat, Poperinghe. indervoituur, zoo goed als nieuw, bij A Vandecasteele, Yperstraat, q5. roote schoone tent, io meters op 6, dub bel hout, staande langs de weg van Proven naar Rousbrugge. Inl bij Henri Thersen, Schoenmaker, Haringhe iljard, bij Uil. Huyghe, groote markt, Poperinghe. Schoone toog en buffetmet bierpomp en 2 herbergtafels, bij R Cappoen, Abeele steenweg 115; Pop. Cchicorei brander, afbraak van tenten deuren en vensters met kassijnen, ge spannen, gebinden, plancher, enz, oud en nieuw terpapier; steekkar met ressortpla ten in èternite voor binnenmuren; 15.000 K. Doornijks kalk bij Cam. Dupont Berten- p!aats20, Pop. Locomobile, 15 peerdenkracht. goeden staat, dienstig voor te derschen. Inl. bij M. S. Colaert, Boeschepestraat, Pop. Schoonen eigendom, gewezen brouwerij en malterij, met groot woonhuis dienstig voor alle nijverheid, benevens boerderij, alles gelegen in belangrijke gemeente van Oost-Vlaanderen Inl. ten hureeledezer. Piano, in redelijker staat. Inl. ten bureele dezer. post eene genummerde kaart ontvangen. Dag en uur zullen deze week per plakbrief aange kondigd worden, alsook welke nummers mogen aangeboden worden. Klokken. 't Schijnt dat onze klok ken reeds uit Frankrijk terug zijn, maar langs Adinkerke te Brugge te recht gekomen zijn. Zoo dat wij ze toch binnen kort hier mogen verwachten. Gaz. Wij vernemen uit vaste bron dat we de gazverlichting mogen verwachten met December aanstaande en mogelijks met November. Duitsche Krijgsgevangenen. Binnen enkele dagen, zeer waarschijnlijk deze week nog, worden de duitschers naar huis gezon den. Dieven. De dieven die in den nacht van Dinsdag tot Woensdag twee zakken pruimen geplukt hebben in den hof van 't Gasthuis, en op de markt, bij het ontmoe ten der nachtwakers, de zakken laten vallen hebbenen gevlucht zijn, mogen deze op het politiebureel gaan terugvragen. bezorger bij de rechtbank van eersten aan leg van Yper, thans wonende te Oostvleteren- Elzendamme. Daging doen geven aan 1) Lemahieu Arthur, dienstknecht, 2) Van Biervliet Emiel koopman, beide zondergekende woonst noch verblijf. Te verschijnen op tweeden October negen tien honderd negentien ten negen ure 's mor gens en op alle andere dagen en uren waar op de zaak zoude kunnen verschoven wor den door het gerecht voor de boetstraffelijke rechtbank van Yper, zetelende te Poperinghe op het stadhuis om, als daders, mededaders of eenigzins belanghebbenden, op vijftienden Juni negentienhonderd veertien, te Wervick zonder geldige geleibrieven koopwaren, waarvan den invoer verboden was in den Tolomirek vervoerd te hebben, deze koop waren zijnde levende dieren varkensras twintig vette varkens wegende te zaïnen twee duizend kilogrammen, hebbende eene waar de van twintig duizend franken. Zich de gedaagden te zien en hooren ver wijzen 1) Ieder in Beroepscholen. - Nooit was de nood] aan vak- en stielmannen grooter dan op he- 1' - eene gevangzitting van vier den, en 't zal nog verslechten. Hoeveel jon gelingen hebben met den oorlog, hun am bacht dat ze nog "maar half geleerd hadden, thans geheel vergeten. Te oud geworden om hunnen stiel grondig vooit te leereri, verla ten zij dezen om ander werk te verrichten. Anderen zijn de gewoone leerjaren ont groeid. De levensduurte brengt mee dat er weinigen nog trek hebben om eenen stiel aan te leeren of aangeleerd te worden. Zie rond bij smids, timmerlieden, schilders, kleermakers, bakkers, metsers veel leergasten zult ge nog aantreffen?] Binnen enkele jaren zullen we dus nog meer den nood aan stielmanen bekennen. Eere dus an dank aan dezen die hen het werk der beroepscholen aantrekken. In Yper wordt er een geopend met October. Kan dat niet in Poperinghe? Of kon deze van Yper hier niet ingericht worden, ten minste tij delijk tot als wanneer Yper weder meer be volkt worde, en op nieuw het middenpunt van eene nijverige en meer bevolkte streek? Buiten twijfel staat het, dat voor 't oogen- blik ten minste, eene beroepschooi meer vruchten zou afwerpen hier dan in Yper. Brand Vrijdag avond, bij het Jagers hof, is eene tent afgebrand, men zegt ten gevolge van eenige vuursperken uit den tram ln korten tijn was de tent met gansch den inboedel plat gebrand. Zij was door vluchte lingen bewoond. De Melkerij van Poperinghe koopt af aan de leden der andere melkerijen die on- 2) Solidairlijk in het betalen van het ver zoekend bestuur in handen van zijnen ont vanger van het contentieux. a) Eener geldboete van vierduizend fran ken dubbel der waarde der binnengesmok kelde dieren. b) Der onkosten van het geding volgens taxe. Hooren verbeurd verklaren ten profijte van wie het behoort de binnengesmokkelde die ren alsook de vervoermiddelen, twee wagens Stoommachien, 35 peerden kracht, alsook twee stoomketels, een van 55 vierkante meters verwarmingsvlakte en een van 45 vierk meters. Alles heel in orde en gewaar borgd. Genadige prijs. Inl. bij M. Sylvain Colaert, 28, Boeschepestraat, Poperinghe. Over te nemen door verandering van ma- chietien. uis, gebombardeerd. Boeschepstraat 3. 2 aren 88 cent, Inl. bij M. Jean Roeij- kens, Presterstraat, Pop. ent. zeer gerieflijk, dienstig voor winkel, gelegen op St Jan-ter-Biezen. Inl. bij Maurice Couttenier Poperinghe. Groote partij schoone, zware Beuken en eiken, bij J. Vanderbeck en Cie Vereeni- gingstraat, 40, Brussel- uiswagen en twee schoone vierwielrij- tuigen. Inl. ten bur. dezer Huis, beschadigd, Rekhofstraat. Zich wen den Yperstraat 51, Pop. ~r wee goed muilezelsmet monteuring, ee- S ne vierwielkaar, 2 voituren met 1 plaat sen, een wagen, bij de We Bakeroot, 10G, Abeele. oonhuis, 1 a. 93 ca. erf, Boescheep- straat, 19, bewoond door H. Verleene met recht van pacht tot 1 Maart 1920. Inl bij J. Waryn, Pottestraat, 62. wee driewielkarren, en twee ijzeren eeg- den, zoo goed als nieuw, bij Constant Werquin St Jan der Biezen. Motocyclettegoede staat, 1 cijlinder, 3 1)2 paardenkracht bij Nestor Lie- taert, Veurnestraat, Poperinghe. Z wijnejongen, bij Pieter Ragheboom, Yperschensteenweg, D 93, Poperinghe. eldbeursje, langs binrren gecaoutchou- teerd, inhoudende eene som-van onge veer 15.000 fr. in bankbriefjes. Ten bureele weder te brengen tegen goed# belooning. Gouden bracelet-montre, terug brengen ten bureele tegen belooning. enz hoe- en twee Peerden- Hooren bepalen den tijd der subsidaire gevangzitting in geval van niet betaling der boeten. VOOR EXTRAKT. /%Sb3£lH>«8. abakkerverHenri Arnaert, Villa Bien- venu, bijM.Schabbalie's brijkoven Pop. Hoefsmid, rijtuigmaker, Jules Laseure van Yper. Maken en herstellen van land- bouwtuigen. Statieplein, Prootstraat, 144, Poperinghe. Grond voor herberg, land en weide, gele gen te Yper, en omliggende gemeenten Doktoor BRUTSAERT, Hoofdgeneesheer van het vernield gesticht voor krankzinnigen te Yper, heeft zich te Poperinghe, dicht bij de statie, als Geneesheer-Zenuwdeskundige gevestigd. ■cimiiwiinm i wwtt^wwiii mriwiwiiii F li li ut, fwmiim mnwnj» POPERINGHE, den 12 Sept. Aardap pelen, 0.20 eieren, 0.70 't stuk boter per kilo, 12 tot 14. KORTRIJK, 8 Sept. Witte tarwe, 70 tot 75 roode tarwe, tot rogge, 75 tot 45 haver 75 tot 8opeerdeboonen 58 tot 60 aardappelen, gele, 12 tot 14 id. roode, 12 tot 17 koolzaadolie 360 tot 375; lijnolie, 370 tot 375; lijnzaad, 120 tot 125; koolzaad koeken, 50 tot 55 lijnkoeken, 87 tot 88; sodanitraat, 62 ammoniaksulfaat, 86 sui- kerij3,f0 tot oo.; duivenboonen, 48 tot 50; strooi, 8 tot 9. wliijiiinimiiiiiiiiiiwiii ui i lum mui pn imuil in nu m«i aiiiniii Voiaiii3.il&elj üUksi. Handboog. Op Zondag 21 September 19ll),om 1 Vi u zeer stipt, Buitengewone Schieting, gegeven door de maatschappij St Sebastiaan, bij de Statie. Inleg 25 fr. Terug 20 fr.. Vijf eereprijzen 1 200 fr. 2 100 fr. 3 100 fr. 4 50 fr 5 50 fr. Vïi'stcrk uw bloed, vermijdt de Bloedar moede door het gebruik der Versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notre- dame, Groot o Markt. Poperinghe. Fooiltull litli ÜNtgH'i'tiiftlie Heden Zaterdag avond om 8 ure, bij Hilaire Huyghe, Hotel de la Messagerle, groote markt ver gadering voor al die in 1014 lid waren van den F. C. P. Maandag avond 15dezer, om 7 ure, ter herberg de Gulden sporenRekhofstraat, vergadering voor al wie wil medehelpen tot het herinrichten van eene nieuwe spörtniaatschapplj. Studie van den te Poperinghe. 2 O 919, Inl. 77, bij Art Vandevijver, Schaarbeek. brouwer, Gallait- POPERINGHE. van 6tot 13 Sept. 1919. Geboorten.Dewitte Madeleine d. v. Emile en Knovkaert Rachel. Maet Martha d. v. Amandus en Debruyne Magdelena. Inion Georges z. v. Raimon- dus en Ulrick Helena. George Albertine d. v. Cyril- lus en Donche Helena. Overlijdens. Deriemaeker Jeroine ong. 22 j. van Comen ten Brlelen. HuwelijkenPattyn Henri werk. 34 j. en Lauwers Julia dlenstm. 27 j. b. v. Pop. Leterme Albert mo lenaar 34]. van Wtjtschaete en Quaghebeur Alice 31 j. landb. v. Pop. Cleenewerck Auauste ïjzerwegb. 25 J. v. Vlamertinglie en Boucquenhove Julia dienstm. 19 j. v. Reninghelst. Dumetie Jerome 38 j. landw. en Hauspie Juliana 41 j. naaister h. v. Pop. De- wancker Jerome 30 j. landb. en Cleenwerck Zoé 27 j. huishouster b. v. Pop. Soete Camiel timmer. 33 j. I v. Watou en Cappelare Gabrie!le25 j. z. b v. Pop. werkzaam blijven en aan eigen leden die van het landbouwbedrij! uitgescheiden zijn of gareelmaker 54 j. v. Stavele en Wallyn Genoveva 48 j. buiten de streek gaan wonen zijn, alle krui-naaister van Poperinghe. ken die in gebruikbare toestand Zijn. Menj Huwelijksbeloften. Allard Julien plafonneur en mag ze alle dage inbrengen ter melkerij Ee M,?"a Hannebauw b.v. Pop. Dekeyzer Corneille „ui _„i"i i J sold. v. Thienen en Maelbrancke Sylvia v- Merckem. ne betamelijke pi ijs zal Cl vooi gegeven Vanspranghe Nestor en Noél Leona b. v. Parbay. worden. Samyn Alois v. Pop. en De letter Irma v. Selzaete. om in te bu- .Gevrn^gd. Jonge heer Inspeteur, zoekt plaats te wonen bij zeer goede burgerij Poperinghe. Aanbod zending ten reele dezer. oede mecanicien, voor auto in auto-ga rage te Vlamertinghe, zich aanbieden van 7 u 's morgens tot 7 u 's avond. ekwame metsers en timmerliedenver zekerd werk voor gansch den Winter, voor de Firma A Cornet et Cie, Bestuurder; E. Beirnaerf, O. L. V. straat, Yper. ennoot met 10 tot 20.000 fr. om zich in zeer winstgevende zaak te betrekken. Geene speculatatie. Alleen ernstige en werk zame personen worden in acht genomen. Goede hovenier, voor de ornstreke van Poperinghe Inl. ten bureele. Twee meiden, voor alle werk, goed loon. Hotel Splendid, Meenjoort, Yper. rave meid voor Poperinghe. Inlichting ten bureele dezer. Kindermeid, vanaf 22 jaar, goed loon. Inl. ten bureele dezer. om 2 ure, ter hofstede bewoond door de We Th. Decrock, Poperinghe kassie, bij de herberg «Spanje» te Westvleteren, OPENBARE VERKOOP1NG VAN 1. Landbouwersalaatn en mobilaire voorwerpen wagen, karren, ploeg, rol, snij- niachien, tafels, stoelen, enz. 2.200 kepers, 1500 kilos lioppedraad. 3. -- Ruinpeerd, melkkoei, veerzekalf, 3 verkens. Beheer der Registratie en Domeinen. Opcnliare YerltiM>|»iiig va» De Ontvanger der Registratie en Domei nen te Poperinghe, zal overgaan op om 8 12 ure 's morgens, op de Groote Markt te Poperinghe, tot de openbare verkooping, bij opbod, van 193 trekpaarden, voortkomende der demobilisa tie van het belgisch leger. Komptant betaling en 10 voor onkosten. De Ontvanger der Domeinen van Yper te Poperinghe, zal overgaan den 24 September 1919, om .8 1/2 u. 's morgens, in de stapel plaats van het leger te Oosttlelorcn. tot de Openbare Verkooping van -1225 rolle» ij/<>i'«li'aa<l c» 558 4r-aiie<lraa<l. Gereed geld met 10 0/0 venhoog. Kantoor van den oin 3 ure namiddag, te Adinkerke, Bulscamp- straat, bij Jerome Verstraete O KHW Ij G Val II STAD VEURNE. Wijk Bewesterpoort, bij de Adinkerkebrug. 1. Schoon en groot Handelshuis met peerdenstal en afhangen, groot 3 a. 70. ca. Seffens aanslag. Ingesteld 7000 fr. 2. Schoon renteniershnis niet 75 ca. erve- Gebruik opzegbaar alle möand. Ingesteld 6000 fr. Uit ter hand te koopen Schuur met 2 H. land te Avecappel Huis met 1 H. land te Avecappel. Studië van den Notaris TIII'IISSIY, te West-Nieuwkerke. en om 2 ure namiddag, te Poperinghe, ter hofstede der kinders Am. Barzeele, openbare verkooping van Moltiluir tafels, stoelen, kassen, bedden enz. VriH'litc» 88 a. aardappels, 55 a. hutteboonen, 50 a. beetrapen. ISecNtialt»» s 2 melkkoeien, 2 veerzen, 20 hennen. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borg. Studie van den TE REN1NGHE. Op Woensdag 17 September 1919, om 1 ure, ten hove van M. Henri Gaucquie, te Reninghe. Openbare Verkooping van 1) Meubels tafels, stoelen, bedden, af- roomer. keernalaam, enz. 2) Alaam vierscharre, maai- strooi - boon- machienen, enz. 3) Vruchten 1 Ha. aardappels, 30 aren beeten. 4) Beestialen 3 melkkoeien, 8 Veerzen, 3 kalveren, 2 zwijnen 1 hond. Gereed geld en 10 Studie van den OASSSIEKS, te Poperinghe om 2 u. te Poperinghe, groote markt, Esta- minet A l'Espérance bij M. Aug. De- zuttere. Openbare Verkooping van TE POPERINGHE en VLAMERTINGHE. POPERINGHE. Koop sektie D. n. 419, 420, zaailand 63 a 8t) ca. Koop 2.- sektie D. ri 417, 418, zaailand 79 a. 90 ca. Koop 3. sectie E). n. 416, zaailand 18 a. 20 ca. Koop 4. -- sektie D, n. 394b, 397c, 397d, 398b. 399, 400, 40la, hofstede, weide en zaailand 1 h. 41 a 26 ca. Koop 5. sektie D, n. 392, land en weide 77 a. 70 ca. VLAMERTINGHE Koop 6 sektie A, m. 563, 564, zaailand 70 a. 90 ca Koop 7. - sektie A, n 561, 562, zaailand 85 a. 70 ca. Koop 8. sektie A, 551 d, zaailand 94 a. 70 ca. Gebruikt door W. H. Leuwers-Huyghe met recht van pacht tot 1 Gctober 1922 aan 850 fr. 's jaars boven de lasten en premie van brandverzekering. Mtiandag 99 September 1919, om 3 ure, te POPERINGHE-ABEELE, in het Hotel de la Station bij MM De Necker, Openbare Verkooping van Koop een. Eene partij znniland, te Watou-Abeele, groot 98 a. 8S ca., sectie E num. 843, 8l5a. en 846. Gebruikt door M. Victor Haghedooren, zonder recht van pacht tot eersten October aanstaande, mits 180 fr§ 's jaars, boven de lasten. Koop 2. Eene partij zaailand, gele gen als voren, groot 53 a., sectie E, nuin. 933. Gebruikt door M. Engelbert Boerae- ve, zonder recht van pacht tot eersten Oc tober aanstaande, mits 120 frs 's jaars, bo ven de lasten. Koop 3. Eene partij zaailand, gele gen als voren, groot 91-a. 92 ca., sektie E, num. 935 en deel van num. 936a. Ge bruikt door Charles Waegemaeker, Henri Vermeulen en de Wwe Florimond Brutsaert, met recht van pacht tot 1 October 1922 ge- zamentlijkniits I80fr. 's jaars boven de lasten. Koop 4. Eene partij zaailand, gele gen als voren, groot 42 a. 31 ca., sectie E, deel van num. 936a Gebruikt door Ho- noré Vanneste, zonder recht van pacht tot 1 October aanstaande mits 90 fr. 's jaars boven de lasten. Koop 5.Eene partij zaailand, met uitwegdreef, ook gelegen te Watou-Abeele, groot 52 a. 29 ca., sectie E, num. 937a en deel van num 936a.—Gebruikt door Karei Verheyde, zonder recht van pacht tot 1 Oc tober aanstaande mits 120 fr. 's jaars boven de lasten. Koop 6. Eene walde, gelegen als voren, groot 74 a. 10 ca., sectie E, deel van num. 932a. Gebruikt door M. Henri Huyghe, zonder recht van pacht tot 1 Octo ber aanstaande mits 180 fr. 's jaars boven de lasten. Koop zeven. Eene partij liuvin^; met uitwegdreef, gelegen als voren, groot 9 a sectie E, deel van num. 932a. Ge bruikt door Edouard Ducourant, zonder recht van pacht tot 1 October aanstaande, mits 30 fr. 's jaars boven de lasten. a om 3 ure, «Au nouvel Aigle d'or» groote markt, te Poperinghe. Openbare Verkooping van Stad POPERINGHE, WOONHUIS, met erf en hoveniershof, Komstraat, sectie C, num. 1058 F en 1059B, groot 2 a. 80 ca. Onbewoond. Handslag met de geldtel ling. MBBmmr* riin iii ui i ni«iwniw——m Studie van den Notaris tijdelijk ie Rousselaere, Noordstraat, 80 om 3 ure bij M. E. Lobeau, Poperinghe. 1. Beschadigd Woonhui»*, Wijk Zeve- cote, met hoving, groot 3 a. 20 ca.. Onbe woond. 2. Weide, sectie D. num. 525e, groot 40 a 20 ca Boomprijs 20 fr Onverpacht. 3. EB»N<di, BCooz«>nliil, sectie B. num. 338, groot 43 a. 20 ca. Houtprijs 2229 fr.. 4 Zsiailand, sectie B. num. 196, groot 20 a. 40 ca 5. Zaailand, sectie B. num. 197, groot 47 a. 50 ca 4 en 5 gebruikt door Aimé Du- cornetz, mits 100 fr. 's jaars met recht van pacht tot 1 October 192'». 6. Zaailand, sectie B. num. 757a,groot 1 Ha. 63 a. 70 ca.. Gebruikt door Gamille Derycke, tot 1 October 1921, mits 155 fr. voor 't jaar 1919-1920 en 200 fr. voor 't jaar 1920-1921. 7. Zaailand, sectie E. num. 183d,groot 66 a. 30 ca.. 8. Weide, sectie E num. 183e, groot 86 a. 80 ca. Boom en haag prijs 465 fr.. 7 en 8 zijn onverpacht. Groote Markt,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2