In 't Binnenland. Burgerstand van Wat van alles. B. VermeuiêB; PRE. Amfipikaansch Rood Kruis. - üoord te Vlamertinghe. Vrouwen die onderhevig zijn aan wit te vloeden, die te late of onregelmatige re gels hebben, die verzwakken door het op houden der regels, zullen huDne herstelling te danken hebben aan de versterkende pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Bericht aan de Landbouwers. Gezondheid is beter dan rijkdom. Kostschool der Damen Benediktinen PRIESTERLIJKE BENOEMING. SPORT VERM AKELIJLHEDEN. Een Konijn te verhollen Combut met de Vogelpik Maart^pel MARKTPRIJZEN. Het ÏVlaagpoeier van A. Monteyne, is Te psteilten Gevraagd. Wild en pluimgedierte Rodolf Courtens, Bouwmaterialeii. C. DELAERE - VERCRUYSSE, amvsvaf^irr^. Van 3ën Eêrw. Heer LamlSaeré die zoo" goed was zich te gelasjfiö met de„ inrichting te Rousbrugge van een plaatselijk com heit voor de vluchtelingen 'in dfc gemeente en te Watou, Proven, Crombeke, Westvleteren verblijvende, ontving he.t bestuur hieronder- staanden brief Heb de goedheid mij t.c verontschuldigen indien ik de Algemeene Vergadering van het A. R. K. Zondag (aanstaande niet kan bij wonen. Ik heb nu sedert 14 dagen rbndgeloopen en getracht eene..zaal te vinden en plaats tot bergplaats en verkoopzaal. Maar te vergeefs. Hoegenaamd niets te vinden. Ik moet u toch rechtzinniglijk bedanken voor uwe welwillendheid Ontvang, Geachte Heer, mijne achtingsvolle groeten. Alle onze edelmoedige pogingen om de vluchtelingen dier gemeenten ter hulpe te komen zijn dus voorloopig verijdeld.' Maar alle hoop is niet verloren. Het Bès'tuür. tu't'j Oi' 1 .-■■■■!*• iM -v De Poperinghenaar ontving volgenden brief:: Mijnheer, in uw blad van zondag 11. geeft gij de verdeeling der dagen waarop, en aan \yie, er besteld wordt in het Ameri- kaansch Komiteit. Tot onzen spijt zien wij nog. eens Poperinghe. op die; .lijst niet ver schijnen, en npgthans veel Poperinghenaars zijn zoo erg, en soms erger gesteld als andere' vluchtelingen, ea konten hier terug in de streek,'van alles-Ontbloót Ik ken familien die- hier terugkeerden en waarlijk in eenen ellen - digen toestand'. vcrkeeren Die uit gedoog- zaamheid ievers in een stal mogen huizen, maar die daar gehuisvest zijn als dieren moeten slapen op wat opengespreid strooi de noodige dekking niet bezitten, de nood zakelijkste meubels en kleedingstukken moe ten derven. Waarlijk de schamelste onder de scHamelen Kan er dan niemand zijnen invloed gebruiken bij het Amerikaansch Komiteit, dat ingericht werd om zulke noo den ter hulp te komen, opdat het zijnen werkkring zou uitbreiden de arme Poperin- ghenaren ten bate. Ook een mensclienvriénd. -rta 1 October. Woensdag aanstaande is het eëti jaar geleden dat de stad weer open en vrij wérd en mocht bewoond worden. OudstrijdersbondZondag 5 Octo ber, oin 3 u op 't Stadhuis, groote verga dering voor alle oud-Soldaten. Sprekers Gaspard Herpelinck en Antoon Lambrecht. Soldaten, in de vereeniging ligt de macht. I r r Pensioenkas De Voorzienigheid. De premien worden toegestaan op de stor tingen van de achterstellige jaren 1914, enz. De leden zijn vrij te storten voor één ot meer jaren 't Is natuurlijk in hun voordeel al de achterstellige stortingen te doen Die stortin gen moeten geschieden van nu af en ten laatste'tot 15 October. Indien nieuwe leden willen deelnemen aan de pensioenkas moeten zif'zöohaast mogelijk hunne aanvraag komen dopni We hooren klagen dat personen van omliggende gemeenten, die vroeger deel- maakten van de eene of de anhere lijfrent- maatschappij hunner'gemeente, niets verne men nopens hunne vroegere stortingen. Dat zij gerust wezen, want niettegenstaande hun lijffehtboekje'misschien op dool geraakt is, mogen zij een nieuw boekje aanvragen en ook d,e stortingen doen voor de achterstellige jaren Zij gelieven ons dus in tijds te verwit tigen opdat wij de noodige maatregelen kunnen nemen. Dit sociaal werk, zoo bloeiend vóór den oorlog, moet voort blijven bestaan en nu dat het meerendeel der werklieden eene goede daguür verdienen, zouden ze wel doen te denken op later en een appeltje tegen den dorst weg te léggen. De Voorzitter: Hector Lebbe; de Onder- vootzttter, S. Vanden Berghe; de Proost, E. H. De Jaegher; de Schrijver. Léon Thie- en;de Schatbewaarder, Em. De Keirsgieter. 4- De Melkerij van Poperinghe koopt af aan de leden der andere melkerijen die on werkzaam blijven en aan eigen leden die van het landbouwbedrijf uitgescheiden zijn of buiten de streek gaan wonen zijn, alle krui ken; die in gebruikbare toestand zijn. Men mag ze alle dage inbrengen ter melkerij Ee ne betamelijke prijs zal er voor gegeven wqrden. r— Zitting van den Gemeenteraad op 291 September. Dagorde. 1. Benoeming van nachtwakers. 2. Lijnrichting van Stef Jans kruisstraat, Peperstraat, Goudenhoofd straat. 3. Plans van heropbouwing van het Politiebureel. 4. Verlichting 5. Mededee- lingen. Verslag der zitting van den Gemeente raad van Zaterdag 20 September. 1. Als déélneming der gemeente in het stichten der intergemeentelijke belgische magazijnen en i vervoerdiensten van bevrozen levensmid-' dèlen neemt de stad een aandeel van 5000 fr. zooals door het reglement voorzien is. 2. De nieuwe keurrechten op het slacht- vleesch zijn als volgt vastgesteld. Peerden, ezels, muilezels 1.75fr. Stieren, ossen, koeien en veerzen 1.50 fr. Kalveren, '.'zwijnen, schapen 0.75 fr. Lammeren, geiten, melk- zwijnen 0.30 fr. 3. AI de vrije scholen op het grondgebied van Poperinghe gelegen worden als aange- nomen scholen door de stad aanzien. 4. De vernieuwing der overeenkomst be-1 treffende de bescherming van het bisschop- pelijk Kollege der stad wordt goedgekeurd mits eene kleine wijziging. j 5. Het Bureel van Weldadigheid wordt, gemachtigd het legaat vail 2Q00 fr. gedaan door Mc We Vanwtberghe, te aanveerden. 6. Als nachtwaker wordt aangesteld Crombez Alois. Voor de tweede plaats was er gelijkheid van stemmen en werd de be noeming tot de volgende zitting verschoven. 7. Als Politieagenten werden Gerber Louis en Vanhoutte Camiel benoemd 8. Geen mededeelingen. Christen WerkliedenpartijVan! heden af, alle Zondagen, van 4 tot 6 uren, worden inschrijvingen aanveerd in het Volks buis. Y perstraat. Daar ook kan men koste loos alle inlichtingen bekaaien over alles wat xie werklièdim kan aanbelangen Ouder domspensioenen Huispachten Vluchtelings- geld. Werkloosheid, enz. Werklieden in de vej-eeniging ligt uwe macht. Sluit u allen aan bij de Christen Werkliedenpartij. Daar zijn uwe ecnige ware vrienden te yin dén De eenige vereischte om deze inlichtingen te bekomen, is zich laten inschrijven als lid van de werkliedenpartij. Verfraaingen. Men is 'bezig het plan in te studeeren voor het overwelven van de vaart óp de Botermarkt en het op bouwen van het Politiebureel. Dit zou eene schoone Veebetorhig-texverk .stellen De. vuile én soms stinkende vaart zou gédempt wor den en een lief gebouw van 16 m. lengte op 6 m. diepte zou den aanblik der marktplaats ^erbetcren Et is dok, zoo niet beslist, tbn minste ern stig spraak. cje PepefPtfaat en Goudenhoofd straat te. verbreeaen. Daar zouden straten komen van 7.00 'ril. breedte, 5.5o m. voor de straat en langs beide kanten een voorland óf trottoir van 1.25 m. MoederhuisHet staatsbestuur heeft beslpten een moederbuis op te. richten. Nu zooveel, lieden slecht gehuisvest zijn, eri sommige huizen waarlijk overbevolkt zijn, zal die instelling veel diensten kunnen be wijzen. Dc tenten dié daarvoor beschikt zijn zullen waarschijnlijk opgeslegen worden t'cindcn dé MceSsenstraat, langs den Guder- domsteeriweg. Middelbare school. Men is bezig met de tenten op te slaan voor de middel bare' "sclïöol' "van' 'den Sf a at in de Vlaming straat. op dén grond van de vernielde Tee- kensChöoh Drie tenten van 12 m op 7 m. zullen tot: klassen ingericht worden. Aan deze instellingzijn 10 leermeesters verbonden. Oorlogschade. Op de Paardenmarkt is men oók bezig eene tweede tent van 3o m. op '10 m. op te richten voor de rechtbank yan Oorlogschade. Spaarboekjes. Met 1 October mogen de spaarboekjes op de Post ingediend worden om de verloopene intresten in te schrijven. Melkdruppel. Het Staatsbestuur heeft besloten in al de gerneenten het werk van den Melkdruppel verplichtend in te richten. Een wijze maatregel. In Poperinghe is dit werk reeds in vollen bloei Zomeruur. In den nacht van 4 tot 5 October 1919, te middernacht, zal de wet- telijkeuur 60 minuten achteruitgesteld worden Vereeremerkt. M. Nestor Bentin, komt de burgerlijke medalie van le klas te ontvangen, voor daden van moed en zelfsop- offering, binst de beschieting van Pope ringhe. Onze beste gelukwenschen Doktoor BRUTSAERT, Hoofdgeneesheer van het vernield gesticht voor krankzinnigen te Yper, heeft zich te Poperinghe, dicht bij de statie, als Geneesheer-Zenuwdeskundige gevestigd. Woensdag 24 September 11. speelden kin- ders rond eene verlatene tent bij het Toron- tokamp langs den uitweg der hofstede van August Monkerhey. In de tent vonden zij eenen man liggen slapen op eene soldaten- brits met eene matras op hem. Ze wilden hem wakker maken maar dit ging niet en zij liepen dat eigenaardig geval kenbaar maken aan hunne ouders Deze kwamen zien en deden er eene ijzelijke ontdekking. Onder de soldatenmatras vonden zij een gansch ver minkt lijk dat men weldra als dat van Alphonse Bryon, beenhouwer, 68 jaren oud, herkende. Het gelaat was heelemaal open gereten en bijna onherkenbaar, de schedel was gekloven. Nevens het lijk lagen twee stokken, waar van één gansch bebloed was. Het slachtoffer had geen geld noch papieren meer op hem. Bryon woonde in een tentje, gemaakt aan den gevel van het huis der weduwe Deprince op de Dekkerij, en was sinds Vrijdag 19 September niet meer gezien geweest. Tegenwoordig is dit kamp onbezet en alleenlijk bewaakt door twee Engeische sol daten. De veldwachter Soubry houdt zich ieverig met het onderzoek bezig en tot heden zijn de daders nog niet ontdekt. Het parket is ter plaats geweest om de noodige bestatigingen te doen en het lijk werd overgebracht naar de schuur der herberg Het Zweerd OomiM'lic. Oudstrijdersbond. Zooals in de omliggende gemeenten reeds gebeurde zal er ook in Crombeke een Oud s rijdersbond gesticht worden.-Daarom wor den alle oorlogssoldaten ter vergadering op geroepen op Zondag avond, 5" October. Plaats en juist uur zullen toekomenden Zon dag in den Poperinghenaar verschijnen. ■tousbriiggc Haringlie. V. O. S. Er roert entwat bachten de kupe. Men begint er ook te weten dat men door vereeniging sterk is. Na eene zeer beperkte propaganda kwamen een groot aantal solda ten op naar de vergadering. Soldaat A. Ge- rardijn legde in korte rede de standregelen en doel uiteen, waarna er gevraagd werdt uit de zaal bij welke bond men zich zou aan sluiten. Met eenparigheid van stemmen be sloot de vergadering aan te sluiten bij de V. O. S.. Een bestuur werd gekozen waarna 116 leden zich lieten inschrijven. Er werd besloten ijverig voort te werken tot de sol daten al hunne rechten zouden bekomen hebben. Vinrlicm. Schoolkolonie. 't Gesticht van Hare Maj. de Koningin dat binst den oorlog zooveel diensten bewees, zal nu nog merkelijk vergroot worden. Vroeger waren er 5oo kinders in opgenomen Nu wordt het ingericht om 3ooo kinderen te herbergen. Het wordt in stand gehouden voor de kin ders van gansch de streek waarvan de ouders onvoldoende geherbergd zijn en dus hunne kinders onmogelijk goed kunnen verzorgen, of naar behooren ter school zenden. ■leveren IJ/.er. V. O. S. - - Zon dag 21 om 8 unr was er eene vergadëring aangekondigd voor de oud-soldaten Allen die konden waren op post. A Gerardyn leg de in korte woorden doel en werking uiteen. Er werd een béstuur gekozen waarna 81 leden zich lieten inschrijven. De Bevernaars gingen uiteen met de de volle overtuiging- hunne rechten ten volle te doen gelden. Alle waren tevreden dat ze nu ook de laatste niet waren. afe Allo. De achterblijvers van bachten den Ijzer aan 't werk. BVoven, Diefstallen. Sinds eeni- gen tijd bestatigt men in de hovingen der inwoners van ProvenGeorges Lermytte, Jules Demaerel en de kinders Fossaert, Ca- mille Monckerheij, Cammille Cornette, Hen ri Beun, Wc Verlijnde, Achille Dever, het verdwijnen van alle «lach van groensels. Ware er geen'middel oin die Rupsen te vangen. Gaz. Uit goede brón vernemen wij dat de plaats te Proven niet gazlicht' zal verlicht worden, van af den 1" October. Statie. --Met den eérsten October mag men per geheele wagon goederen verzenden en ontvangen. Geen kleine verzendingen worden aanveèrd, 't moet per wagon zijn. Hoogstwaarschijnlijk zullen er twee reizi gers - treinen naar Poperinghe loopen, heen en terug. Kermis. Er is spraak dat de gemeente Proven om hare gesneuvelde zonen en hare verdedigers te huldigen den Donderdag in de Kermis eenen plechtigen rouwdienst zou doen zingen en schoone gedachtenissen zou doen uitdeelen. Iedereen za! op post zijn, om godvruchtig te bidden en zich deftig gedra gen uit eerbied en liefde voor dezen die hun bloed gegeven hebben voor ons en 't Vader land. Eene gedenkplaat in de Kerk zou nader hand hunne namen en hunne gedachtenis in zegening houden. V O. S- Men is hier hard aan 't werk om eene Vereeniging van Oud - Strijders 1911 - 1918 tot stand te brengen. Eensgezind moet men werken. Eendracht baart machi. Westvleteren. Nadienst. De dienst voor onze gesneuvelden is uitnemende goed afgeloopen.. Onze machtige kerk was proppensvol 800 gedachtennissen werden uitgedeeld, en nog waren er ruim 50 te kort. De Zeer Eerweerde Vader Abt der Trappisten van S' Sixt, die op de lijst enzer gesneu velden ook eener zijner kloosterlingen telt, Eerweerde Pater Stanislaus, heeft ons de eer aangedaan er te willen tegenwoordig zijn, samen met zijne Paters-sol- daten, en heeft zich géweerdigd 11a den dienst den Libera aan de lijkbaar te zingen. De kerk was vol. en toch was het binst geheel den dienst zoo indrukwekkend stil, dal de Westvleternaars er.eere van halen, en eens te meer zich getoond hebben als christen uit één stuk, die begrijpen dat onze achter gebleven helden meer deugd hébben van een stil gebed, dan van al dat lawaai van bloemen en kronen, en wat weet ik al. 't En is ook niet te verwonderen dat het er zoo stille ging, voor die den dienst bijgewoond heeft, zoo plechtig gedaan door vier priesters, en door de zangsters op zoo meesterlijke en aandoenlijke wijze gezongen te meer dat alleman zoo diep getroffen was door de roerende aanspraak van Eerw. H. Aalm. Dumon. Na ons eerst de miseriën en lasten van het oorlogsleven, die onze jongens zoo blijmoedig verdroe gen, afgeschilderd te hebben, steunde hij er vooral op, dat de hulde, welke wij aan de gesneuvelden brengen, het meest moet bestaan in bewondering voor den christen zin waarmeê dat zij alles zoo sterk doorston den en het offer van hun leven deden, en in dankbaar heid voor de vrijheid die zij ons door het vergieten van hun bloed hebben geschonkenhen bewonderen om hen in dien christen geest van opoffering voor God en 't Vaderland na te volgen, hun dankbaar zijn, om hun altijd in onze huizen, in ons geheugen, in onze gebeden de eereplaats te geven. Na den dienst waren al de aanwezigen gereed om, met de priesters en de gemeente-overheden aan 't hoofd, naar het militaire kerkhof te gaan en daar nog een De Profundis en de akten te bidden Ongelukkig was het weder buitenmate slecht, en daarom hebben allen sa men in de kerk de akten gebeden, om alzoo een laatste gezamentlijke hulde aan de gesneuvelden te brengen. Waarlijk het feest was prachtig in zijn rouwe, troos tend voor de treurende familien, deugddoende voor de zielen der gevallene helden Eere aan de inrichters, aan de geestelijke en burgerlijke overheid der parochie en gemeente Eere en dank Handboogschieting Door het ongunstig weder had te Westvleteren Zon dag laatst de jaarlijksche groote schieting geen plaats. Doch, eenige ware liefhebbers waren opgekomen en er wierd onder hen besloten eene potjeschieting te doen Het weder klaarde open en zelfs een zonneschijn scheen de liefhebbers te begroeten die hun hart op haalden om hun wekelijks oefeningsken te doen. De liefhebbers van Crombeke onderscheiden zich daar door hun schieten Ten getalle van 9, schoten zij 37 vogels, waaronder 5 hoogvogels. De 2 gebroeders Pillaert van Westvleteren schoten beurtelings den opervogel, onnoodig te zeggen dat menig smakelijk potje daarop wierd gezet. Een liefhebber. POPERINGHE, van 20 tot 27 Sept 1919, Geboorten. Theeten Albert, z. v. Camilie en Devynck Maria. Clabau Georges, z. v. Henri en Pittelioen Ludovica. Hoflack Alice, d. v. Leon en Vanloot Maria. Overlijdens. Bossaert Melania 83 j. We van Suffys Pieter. Catrycke Louisa 63 j. We van De Necker Henri. Hauspie Magdalena 24 dagen. Dochy Henri 63 j. landbouwer, echtg. van Euphrasie D'Huysser. Huwelijken. Grignard Jean lakenhandelaar, 34 j. van Andrimont en Vanhoenacker Alexandrina, z. b., 25 j. van Poperinghe. Bagein Leo, handelaar, 31 j. van Rousselare en Delfosse Aline, z. b. 32 j. van Poperinghe. Moore Harry, Majoor in 't Engelsch leger 38 j. en Rooryck Josephina, 29 j. van Pop. Huwelijksbeloften. Debels Silveer en De Jaegere Margareta. Reynaeit Achiel en Bosquart Marie. Galliaerde Theofiel en Van Looy Augustina. Hum phreys William en Demarey Magdalena. Dewaele I Jules eu Merlevede Martha. Vandenbussche Frans en Opsotner Palma. Devriese Charles en Christiaen Irma. Lermytte Camiel en Vandenberghe Edelie. Beveren vat 1 Mei tot 1 Oogst 1919. Geboorten. Vandevivere Maurice z. v. Michel en Spenninck Leonie. Begheln Maria d. v. Alfons en Bor der Julia. George Joseph z. v. Henri en Zoete Eu genie.Vanhaverbeke Joseph z. v. Auguste Hende- rycx Lucie. Top Martha z. v. René en Lebbe Louisa. Vercruyse Martha d. v. Camiel en Fagoo Irma. Sterfgevallen. Vandebussche dementia echtg. v. Thirou Henri 56 j. Prinsier Benoit 74 J. wed. v. Billiaert Amelie. Soegeman Maria 1 m. d. v. Al fons en Fagoo Jaenne. Lagast Florimont Belg. sol. 31 j. Thirou Jeröme 27 j. Valkies Paul 25 j. sergeant Belg. leger. Hersoen Ce!ina41 j. Ghy- sel Stephanie 63 j echtg. v. Recour Henri. Huwelijken. Labare Emiele met Bottein Julia. Poullang Henri met Wemaere Helena. Vanhaver beke August met Henderyckx Lucia. Maeyaert Leon met Decroix Rachel. Devos Maurice met Maeyaert Alida. Vermelres Jacobus met Hersoen Felicite. Ronckier Daniel met Desmyttere Maria. In 1917-1918 hebben 600'landbouwers van onze streek zich laten inschrijven in het Nationaal Verbond der heropbeuring van den Landbouw, ten einde te kunnen mest stoffen, sulfer en andere benoodigheden voor hun bedrijf bekomen. Eerstdaags zullen de ingeschreven aan- deelen, samen met den intrest van 5 ten honderd, aan al de leden terugbetaald wor den. De maatschappij zal ophouden te bestaan, aangezien al die benoodigheden voor den landbouwer reeds in den handel te krijgen zijn. Giflrti aan Eïolgiv. Het Natio nal Committee for Relief in Belgium te Londen staat zijne winsten af aan de volgen de belgische liefdadigheidswerken Tehuis voor verlaten Kinderen en Weezen 200 000 fr. Koninklijk Gesticht van Meessen 200, 000 fr. Kardinaal Mercier 200,000 fr. Tehuis der Weezen van Brussel 150,000 fr. Tehuis voor Kinderen 150,000 fr. Te huis der Weezen ven Charleroi 100,000 fr. Schamele Armen 100,000 fr.Protestantsch Weeshuis 50,000 fr. Werk van den Drup pel Melk van Brussel 50,000 fr. Tehuis voor Meisjes 25,000 fr. Om altijd een goede ftrzondlirid te genieten, en het l»lor<i zuiver te houden, is het noodzakelijk cebruik ta maken va t de kruiden v n H NOTREDAME, Groote Markt, Poperinghe. Deze kyu den, samengesteld uit zuivere plant stoften gem zen alle ziekten diedoor Gal en Slechte Vochten zijn voortgebracht, als Lever en Nierziekten, Maagpijn en Zuur, Geelzucht, Slechte Spijsvertering, Puisten en Velziekten. M. Alfons Versaevel, vroeger o,rvantjer der Belastingen te Langhemarck, thans ivjL lijk t(j Heule, komt fri deielfde hoedanighela benoemd te worden fe Kortrijk. 4;<kvoii(leii. Gouden ring van monter en gouden man chetknop bij Aug Dezuttere, Groote markt, Poperinghe. Alle Bureelmeubels Amerikaansche bureau's, classeurs, copieerpressen, regis ters, enz., te verkrijgen ten onzen bureele. POPERINGHE. BBei*o[>(Miëng mei Olifoltcr Zijn benoemd Pastor te Dadizeele, E. H. R. Ver- duyn, Principaal te Kortrijk. Onderpastor te Swe- veglvun, E. H. Lammens, ond. te Oostvleteren. Onderpastor op St Salvators te Brugge, E. H. G. Lambrecht, gewezen legeralmoezenier. Onderpastor te Iseghem, E. H. Van Coppei, leeraar te Kortrijk. F. C Poperinghe. Oin 2 uren, en- trainementmatch. Alle liefhebbers worden uitgenoodigd. Aalst. 20 Sept. De hophandel is onbestendig met beperkte verhandelingen aan 375 - 385 fr. de pink is ver gevorderd en valt minder uit dan men eerst geschat had. Op de hopmarkt waren er eenige balen die 400 tot 430 fr. gingen volgens kwaliteit. Poperinghe. 26 Sept. Alhier gaat de handel niet vlot, alhoewel de pluk gedaan isde hop is door gaans goed van kwaliteithier en daar laat de kleur te wenschen. In den handel biedt men 350 tot 375 fr. voor gewone kwaliteitbeste groene hop geldt 380 toi 400 fr. volgens verdiensten. Beschikbare waar van 1918 noteert 425 fr.; 1917 zeldzaam aan 235 fr. Om altijd Goede Bloter te hebben, om goede en vaste boter te kernen om allen steiken smaak der botor wpg te nemen, is het noodig de koeien zuiver te houden. Dtarom zijn de BSIeeiidranLe», zui- verdrankert van A. Mortoyne allerbest ge schikt. Zij zuiveren de koei ^an allen inwen- digen brand, en wekken den eetlust op. lid pak *2 fr. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groote Mat kt, Poperinghe. Pp Zondag Srpteinl»«»r B11 drn Walviscli, bij Alois Artois, Casselstraat, 140. Twee konijnen te winnen bij Constant Lobbestael, Hondstraat, Pop. Schoone hesp te verspelen Au Faubourg, bij Jules Ostijn, (de Bomme) Doornstraat. laeinceiiic kermis van Watou. Op Zondag 28 September 1919. Fingsteking met velo's.3oo fr. prijzen. Inschrijving van af 1 1/2 tot 2 1/2 ure in de herbergen der kleine marktplaats •oven. Kermis maandag om 6 uren 's avonds bij Felix Lielooghe, herberg St Sebastiaen. Konijn te verhollen van eene waarde van 25 frank. Op Zondag 5 Oct. Herberg-Kermis, rn den Hazebilk, bij René Maerten, St Jan ter- Biezen, Mastklimming en koers met korte wagens voor vrouwen boven de 40 jaar. POPERINGHE, den 24 Sept. Aardap pelen, 0.18 eieren, 0.65 't stuk boter per kilo, 14.50 KORTRIJK, 22 Sept. Witte tarwe, tot 75 roode tarwe, tot rogge, 35 tot 40 haver 75 tot 80 peerdeboonen 55 tot 60 aardappelen, gele, 10 tot 12; id. roode, 10 tot 12koolzaadolie 370 tot 375lijnolie, 340 tot 375; lijnzaad, 130 tot 135; koolzaad koeken, 50 tot 75 lijnkoeken, 85 tot 95; sodanitraat, 64 ammoniaksulfaat, 87 sui- kerij, 54 tot 56 duivenboonen, 48 tot 50; strooi, 8 tot 9. rnovertrefbaar tegen het zuur, slechie spijs- onrtering, maagpijn on alle andere maagpij ven. De doos 2 fr. in de Apotheek Notredame. AaiïlKKÏ. Jufvrouw van Proven zou naaiwerk aan veerden voor winkels en bijzonderen. A- dres ten onzen bureele. TI<: MOOI* Huis, in goeden staat, dienstig voor alle handel, 4 a. grond, seffens aanslag. Inl. ten bureele. Gezaagd hout, Iepen, Eiken. Popelieren dienstig voor timmerlieden, meubel makers, en wagenmakers; bij Emile Linget, aan de goederenstatie, Poperinghe. Schoone toog, met marmeren plaat, 2 m. 10 lang, Casselstraat nummer 89. Biljard, bij Hil. Huyghe, groote markt, Poperinghe. Cchicorei brander, afbraak van tenten deuren en vensters met kassijnen, ge spannen, gebinden, plancher,enz, oud en nieuw terpapier; steekkar met ressort; pla ten in èternite voor binnenmuren; 15.000 K. Doornijks kalk bij Cam. Dupont Berten- plaats 20, Pop. Locomobile, 15 peerdenkracht. goeden staat, dienstig voor te derschen. Inl. bij M. S. Colaert, Boeschepestraat, Pop. Schoonen eigendom, gewezen brouwerij en malterij, met groot woonhuis dienstig voor alle nijverheid, benevens boerderij, alles gelegen in belangrijke gemeente van Oost-Vlaanderen Inl. ten bureele dezer. Stoommachien, 35 peerden kracht, alsook twee stoomketels, een van 55 vierkante meters verwarmingsvlakte en een van 45 vierk meters. Alles heel in orde en gewaar borgd. Genadige prijs. Inl. bij M. Sylvain Colaert, 28, Boeschepestraat, Poperinghe. Over te nemen door verandering van ma- chienen. Tent, zeer gerieflijk, dienstig voor winkel, gelegen op St Jan-ter-Biezen. Inl. bij Maurice Coultenier Poperinghe. Huiswagen en twee schoone vierwielrij- tuigen. Inl. ten bur. dezer Woonhuis, 1 a. 93 ca. erf, Boescheep- straat, 19, bewoond door H. Verleene met recht van pacht tot 1 Maart 1920. Inl. bij J. Waryn, Pottestraat, 62. otocycletie, goede staat, 1 cijlinder, 3 1)2 paardenkracht bij Nestor Lie- taert, Veurnestraat, Poperinghe. Grond voor herberg, land en weide, gele gen te Yper, en omliggende gemeentén Inl. bij Art Vandevijver, brouwer, Gallait- 77, Schaarbeek. Vennoot met 10 tot 20.000 fr. om zich in zeer winstgevende zaak te betrekken. Geene speculatatie. Alleen ernstige en werk zame personen worden in acht genomen. Bekwame metsers en timmerliedenver zekerd werk voor gansch den Winter, voor de Firma A Cornet et Cie, Bestuurder: E. Beirnaert, O. L. V. straat, Yper. Goede hovenier, voor de omstreke van Poperinghe Inl. ten bureele. Men zoekt te pachten handelhuis met werkwinkel, gelegen in bedrijvige straat. Aanbod zenden ten onzen buaeele. Stil bovenmeisje, goed kunnen naaien. Schrijven mevrouw Strüye, Hoogstraat, Gent. Coede kantwerkstersvoor grove en fijne kanten te maken bij Vermet, kerkstraat, 2, Rousbrugge. Daar te krijgen alle noo- digheden zooals, garen, spellen, perkamen ten, papier, bouten, enz. Rechtstreeksche invoer van /aaitarwe uit Engeland, door licence van het Belgisch en Engelsch Gouvernement. Voor dit seizoen voer ik alleenlijk in Verbeterde Standiip. Wit Graan, straf Stroo. Daar het Engelsch Gouvernement een ex port tax op graan legt wordt den prijs gebracht op fr. 117,50 per baal van 80 kg. Koopers linnen de waar in Oostende zien lossen. Trams'atie, POPERINGHE. Mauriee BUT AYE, Meessenstraat, 49, Poperinghe, begeeft zich ten huize voor Verslaan van Matrassen en behangen vun Papier. Koópen en Verkoopen van bij Wed. Elie Lietaert, Veurnestraat, Fop. vroeger Veearts van Poelcapelle en van 't leger, komt zich te vestigen t'Oostvlc- teren. Bij Maurice Creus, Doolhof, Poperinghe. Pannen, tegels, kalk, ciment, panneregels, enz. Zeer voordeelige prijzen. Ogioniiig der Hlaalderij Maandag 22 September. Beluggen koren wordt er gekuischt.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2