GOEDE BROUWERSGAST HOPPEVELDEN, Genadige prijzen. Zich wenripn hij Qffi, Staking op onze Tramlijnen. Aan het Publiek, Een die waarheid sprak. In 't Binnenland. Hoppe - PERSEN KEPERS Coliseum Cinema. EDEN CINEMA, BROUWERIJ Donderdag noen heeft liet gesyndikeerd personeel onzer tramlijnenPoperinghe- Veurne, Poperinghe-Dixinude, Yper-Veurne, Dixmude Oostende liet werk stil gelegd. Over deze staking wordt ons volgende medegedeeld door het Bestuur der Maat schappij. Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen omlrek Dixmude Ypor. Het personeel der tramlijnen groep Dix- mude-Yper Veurne heeft laatst verscheidene eischen aan den Bestuurraad aangeboden 1° Vermeerdering van 25 %op de bestaan de loonen. Deze vraag wierd toegestaan op 3 April. 2° Verdubbeling der toelaag gegeven aan het personeel dat verplicht was op den vreem de te vernachten. Deze vraag wierd toegestaan. 3° Premie voor alle bediende, in dienst vóór 1914. Deze vraag wierd toegestaan. 4° Tweede premie voor zekere bedienden in dienst in 1910. Deze vraag wierd toe gestaan. 5» Bijkomende premie voor alle bediende die van riu tot 1925 in dienst zou blijven. Deze vraag wierd toegestaan. Deze toegevingen moesten aan do M,a«t scnappij eenen bijkomenden last veroorzaken van omtrent HOÓ.OOO fr. 's jaars. Twee punten bleven betwist Welnu op deze gemeenten zijn 3 kerken totaal vernield, 45 grootelijks beschadigd. Tien scholen geheel vernield, 61 erg bescha digd. In 't geheel zijn 3433 woningen ver nield en 1727 erg beschadigd. Hij meldde dat de Staat besloten was den heropbouw der vernielde gebouwen op hem te nemen, op 't verlangen van den eigenaar, en dat er daarom eenen nieuwen dienst ingericht was bij het Provinciaal bestuur. Mijnheer Verbeke, bouwkundige, die aan 't hoofd staat van dezen nieuwen dienst, gaf op't verlangen van den Heer Gouverneur, eenigen uitleg over de inrichting van dezen dienst en over de manier om er de voordee len van te genieten. De eigenaar moet allen afstand doen' van zijn recht op schadevergoeding voor wat het te herstellen gebouw betreft. De Staat neemt op hem een nieuw gebouw, gelijk aan dit in 1914 staande, herop te bouwen. De geteis- terden mogen eenen bouwmeester kiezen of er eenen aanvragen pan den Heer Gouver neur. De aanvragen moeten gedaan worden door tusschenkomst van het Gemeentebe stuur en volgens formulen die daar zullen te verkrijgen zijn. Daarna werden door de toehoorders eeni- ge vragen gesteld die zeer welwillend beant woord werden. Deze besprêkinh bracht veel klaarte op sommige punten. De Heer Gouverneur bedankte de aan wezigen voor hunne aandacht. Hij zegde niet gekomen te zijn om beloften uittedeelen lü Of de bedienden die, na door hun ge geven ontslag, terug aanveerd geweest wa-1aan heropbouw der vernielde huizen en ren, mochten als oud-bedienden aanzien gewesten mede te werken De aanwezigen verheten de zaal, voldaan om hetgeen ze gehoord hadden, maar, wantrouwig over de uitvoerbaarheid van het stelsel. Staatsinrichtingen hebben zij immers hier aan 't werk gezien. Laat ons toch het beste hopen- worden. Het bestuur kon om reden van de te handhaven tucht in dit punt niet toegeven. Dit punt betrof enkel twee bedienden 2° Of eene nieuwe premie zou verleend worden hetzij in 1930, hetgeen het personeel eischte, hetzij in 1935, hetgeen het Bestuur toestond. Het personeel gaf, op dit punt, op 8 April, vier uren tijd aan het Bestuur om het te aanveerden, onder bedreig van om 12 ure het werk te staken. Het Bestuur antwoordde dat het seffens ging nazien hoe dit punt opgelost was bij de 3 andere Maatschappijen van West-Vlaan deren, zich verbindende het stelsel toe te passen dat bij de meerderheid van die 3 Maatschappijen in voege was. Ou» S'i ure, 8 April,, ging; lid personeel van machinisten, sto kers en werklieden van den werk winkel in werkstaking, ganseh de bevolking in nood latende. Het publiek oordeele wie toegevendheid heeft getoond en wie de schuldige is. Hoe jammer dat ons volk de werkende klasse bijzonderlijk zich zoo laat mislei den door de roode opruiers der zoogezegde Onafhankelijke Syndikaten. Werklieden, ziet door uwe oogen, laat U niet altijd opjagen door de volksbedriegers Beloven is zoo gemakkelijk, maar uitvoeren Het leven is nooit zoo duur geweest dan sedert socialisten in ons Staatsbestuur zijn. Tijdens het socialistisch kongres, deze week te Brussel gehouden heeft citoyen Hubin ook het woord gevoerd. Na aangetoond te hebben dat de medewer king aan de regeering niet nieuw is, dat zij begonnen is den dag dat de socialisten in de gemeenteraden getreden zijn, verwekte M. Hubin een incident, dat het aanhalen ten volle waard is. Den geestestoestand van he den besprekend, zegde M. Hubiu dat de driften overal losgebroken zijn. Er ontstond eene diepe verbazing onder detoehoorders, en eene stem vroeg: Over al waarop M. Hubin krachtig antwoord de Overal 1 De verrassing groeide aan en tien, twintig stemmen gingen opZelfs in de arbeiders klas Krachtiger nog herhaalde M. Hubin: Overal Van alle kanten der zaal stegen stemmen op, als verzet tegen die bewering. Datduurde verscheidene minuten, binstdewelke M. Hu bin kalm bleef. Toen er genoegzaam stilte heerschte, zegde hijGij wilt eene revolutie gelijk in Rusland. Welnu, ik zeg u, indien gij ze beproeft zullen uwe vrouwen en kinde ren op veertien dagen tijd van honger ge storven zijn'. Kreten van gramschap weerklonken. Zon der zich te laten onthutsen, vervolgde M Hubin: Na uwe revolutiezal er eene schrik kelijke reaktie komen, die eene eeuw lang op de wereld zal wegen. Is dat hetgeen gij wilt? Zegt het! Citoyen Hubin moet klaar zien in zekere toestanden om zoo aan zijne volgelingen de waarheid te durven zeggen. Zeker is het dat de blind opgejaagde massas hunkeren naar het gebruiken van gewelddadige middels tot het bereiken van hun doel. Maar toch dra gen de leiders daar weer de verantwoorde lijkheid van: na den steen te hebben doen rollen, moeten zij nu zelf trachten hem stil te leggen, indien zij niet willen verpletterd wor den. Bericht aan de Hopkweekers. Eischt dit Merk'^^spsen aanstonds HOP- PEDRAAD, eerste hoedanig heid als voorden oorlog, bij Albert Denys, opvolger van Jerome De Beir, Peerdemarkt, Poperinghe. Yzerwaren. Landbouwmachienen. Spaarmaatschappij <*De Voorzorg De Leden der Spaarmaatschappij De Vootzorgworden dringend verzocht de vergadering bij te wonen welke zal gehouden worden op Zondag, 11 dezer, om 10 1/2 u. voormiddag, bij Aug. Dezuttere, Groote Markt. Dagorde Verdeeling der gestorte gelden. De Secretaris, De Voorzitter, De Tresorier, J. Folcque, Ach. Sansen, C. Dupont. Te koop bij H. Nütrsdame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. erg gekwetst aan den schouder en bezweek na eenige minuten. Alweer een smartelijk gevolg van onvoor zichtigheid 1 pr. Remi Jacob merk starAbeele Pop. 2 pr.Maurice Jacob (merk Gerard) Watou 3 pr. Julien Struye merk Visi)Poperinghe 4 pr. Arthur Casier (celer) Vlamertinghe 5 Marcel Vandenberghe (Gerard) Abeele (Pop). 8<t. •lan-ter-Riciecn.Begraving Op Tweede Paaschdag had alhier onder i grooten toeloop van volk, de plechtige be-j gravenis plaats van Jerome Desmijtter, lid; van den Vlaainschen Oud-Strijdersb. alhier, j Niettegenstaande het doorslecht weder houden. Hij had nog in zijn bezit eene som!waren al deleden van den bond opgekomen; '«Ann ln Vlamertinghe en Kortrijkjiedereen rekende het zich tot plicht zijnen trouwen makker makker naar zijn laatste rustplaatst te vergezellen. Bij het graf werd de volgende lijkrede uitgesproken door den voorzitter stadsnieuws. Bezoek van den Heer Gouveneur. Belangrijke Vergadering. De vergadering had plaats op 't Stadhuis, voor een 150 toehoorders. De Burgmeester heette den Heer Gouverneur welkom en dankte hem om zijne belangstelling, Na een woordje tot den Heer Burgmeester gestuurd te hebben, leidde den Heer Gouverneur de bespreking in, in 't Vlaamsch. Hij gaf een overzicht van de stoffelijke schade in West- Vlaanderen veroorzaakt. Op de 250 gemeen ten zijn er reeds 97 door den Staat aangeno men. Van de 153 overblijvende, zijn er 115 beschadigdslechts 38 bleven gespaard. Onder zijne bevoegdheid vallen enkel de niet Vluehtelingsgeld. 14 Daagsche uitbetaling. Maandag 12 April, voormiddag 1-750 namiddag 751-l50o Dinsdag 13 April, voormiddag 1501-2000 namiddag 2001-2500 Woensdag 14 April, voormiddag 2501-2700 namiddag 2701-3000 Mogen zich aanbieden al de vluchtelin gen (vreemdelingen) die de laatste 14 dagen ontvangen hebben. Verzoek trouwboekje en eenzelvigheidskaarten mede te brengen. S*»st wel op Dezen die zich binnen voormelde 3 dagen niet kunnen aanbieden, door ziekte of andere gegronde reden, moe ten een ander in hunne plaats zenden. Na de betalingen moeten de rekeningen seffens opgemaakt worden deze die zich dus niet zullen aangeboden hebben verliezen het bedrag der 15 dagen. De personen die hunne opgaven niet juist doen, zullen van de lijsten geschrabt worden. 1. Eedaflegging van den nieuw gekozen gemeentesecretaris. 2. Benoeming van een grafmaker. 3. Benoeming van een onderwijzer in de gemeenteschool. 4. Duurtetoeslag aan de gemeentebedien den voor den tweeden trimester 1920 5. Vaststelling der jaarwedden en vergoe ding van het onderwijzend personeel voor den vierden trimester 1919. 6. Aanvaarding van het legaat der vrouw Sylvie Therry, weduwe Ureel, aan de Kerk fabriek van O. L. V. gedaan. 7. Consolideeren der leeningen van de gemeente en het gemeentecrediet. 8. Verhooging der jaarwedde van den Secretaris van het Armbestuur. 9. Aanvullen der watering. 10. Lijnrichfing der Goudenhoofdstraat, Peperstraat en Westouterstraat. 11. Mededeelingen. van 16,000 had hij leeds duchtig verteer gemaakt, hij deed hem in auto naar Kortrijk voeren en kocht daar twee nieuwe velos voor eene som van 1400 fr. Aangehouden, werd hij naar het gevang te Poperinghe overgebracht en aan het parket overgeleverd. den heropbouw te verbieden, ten einde __o zicht op St Bertinuskerk te ontblooten nuf de kwaal maarniet verdwijnen. Niettegenstaande 3e moet zij een verslag opmaken en zal binnen f teedere zorgen zijne liefhebbende familieleden, en het k-nrt ppiip hpcliccino npmpn zoete genot te verblijven op den vadergrond, vcrslech' Korieene oesnssing nemen. te zjjn toestand. Zijne kwaal verergerde en na lange zijn te verkrijgen bij Emile Feys, tabakenfó01' onts,iep hij zachtjes in den Heer op sigaren handelaar, Gasthuisstraat, tegen) Ons arm Vlaanderen gelijk een uitgestrekt kerkhof, 50 C. het pakje van 20. fgeen enkel familie of zij heeft hare offers gebracht op Zal optreden als spreker: de Heer C. s offers, geef het de vrucht van zijn bloed! Sevens, Commandant, le regiment Artillerie,De slag voor de Familie is hard. de beproeving is 48° Batterie. Hij zal handelen ©ver Oor-18ro°h maar de goede God schenkt troost naar lijden - j... g& s jr en hulp naar nood. Wij kunnen niets dan ons onder- De volgende prachtige films, zullen zijneilens van innige deelneming en verkleefdheid, voordracht opluisteren Wij treuren om't afsterven van een vriend en zeg- logsgefocnrteiiissen i gisehen 2. De treurige film. 3. De slag bij Merckem. 4. Het zegenvierend offensief in Vlaan deren (1918). 5. Eenige tooneeltjes uit het bezette gebied. Enkele familiekaarten tegen 3 fr. zijn ter beschikking van degenen die geen lid zijn van het Davidsfonds. Die kaarten verleenen tevens kosteloozen toegang tot de drie voordrachten die het Da vidsfonds geeft in October-December 1920J Persoonlijke kaarten, voor dit feest alleen, tegen 1 fr. Kaarten te bestellen bij den uitgever van dit blad. At! ces: Service des Valeurs, Wiesbaden, rue de Spa, nr 12, Bruxelles. («roote aankomst van bij DANIEL DEMAREY, statie, POPERINGHE. Verminderde Prijzen. Vla»ici»lin«lie. Ongeval. Nabij de herberg Sl Antonius, zou Donderdag on- vermijdelijk een snelrijdende auto met twee8 verleende aan onze geteisterde devolving In naam der Oud-Strijders van St. Jan-ter- Biezen weze openlijk hulde en dank gebracht aan al degenen die door hunne milde giften bijgedragen hebben, om den bond een vaan del aan te schaffen. Door dit bewijs van genegenheid hebben wij gezien, dat de parochianen het eens zijn met ons, en wij op hen kunnén rekenen. Een Oud-Strijder. lSjtesinjghe. Kerkwijding. Dins dag laatst hadden wij in ons geteisterde dorp eene plechtigheid die lang in het geheu gen zal blijven der teruggekeerde inwoners 't was de wijding der voorloopige kerk. Reeds meermalen waren wij ooggetuige ge weest van herhaalde en steeds bijgebrachte versieringen aan ons kerksken. Elke voorbij ganger stond verstomd bij het zien van Gods tempel en meer dan eens hadden wij hooren zeggen 't is de schoonste kerk van 't front. De kerk is eene gift van Kap. Eppstein van het A. R. K. die buitengewoon mildadi- ge heer, die met kwistige hand, in gansch. de streek, overal hulp en bijstand verleent, en nooit genoeg zal kunnen gedankt worden om al het goede hier te weeg gebracht. In verscheidene plaatsen grepen te zijner eer reeds huldebetoonen plaats. Door eene ha pering aan zijnen auto, kwam hij hier maar in den namiddag toe. Reeds vroeg in den morgen, en goddank het weder wilde wonderwel mede, stak de belgische driekleur op de kerk, en kondigde alzoo aan met het geluid der klokken, dat 't feeste was. Schoon en eenvoudig de ceremo nien der wijding. De Z. E Heer Deken De- laerevan Yper, bijgestaan door E. H. Storme van Elverdinghe en E. H. Depuyd van Woesten zegende de kerk in. De zon vierde mee want glinsterend zond ze h2re stralen op de gouden kap en tuniek der priesters. De menigte volgde ingetogen den geestelij ken stoet. Na de wijding binnen de kerk, werd altaar en kerk versierd en begon de plechtige hoogmis. De E. H. Vanneste, onze gevierde herder droeg het H. Misoffer op. De mis werd gezongen door de jonge scola van Boesinghe die veel beloofd en zeer veel iever aan den dag legt, God ter eere Onder de aanwezigen zagen wij de weledele heer Burgmeester Thibault de Boesinghe, zijne weledele Mevrouw en Farn., de leden van Kerk- en Gemeenteraad. Pas de plechtigheid gedaan of het prachtige danklied ter eere van het H. Hert werd aangevangen en ont roerde menig hert. Schoon eenvoudig... maar indrukwek kend zoo'n plechtigheid. Eerw. herder, pro ficiat, zoo iets doet ons deugd en kan niets anders dan ons even geteisterd geloof gene zen en vermeerderen. Roesselaere. A. R. K. Maandag 19 April zal er alhier een huldebetoon plaats hebben aan het Amerikaansch Rood Kruis, dat sedert den wapenstilstand zooveel steun i iiiii.i HianHgBMBaaaB bij Emile Lobeau, groote markt, Poperinghe Zaterdag om 7 1/2 ure, Zondag om 1 1/2, 4 1/2, en 8 ure 's avonds Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure Te Brussel is de werkstaking der Trambedienden geëindigd. Onze koningin is voor eene maand in Eontainebleau, bij Parijs. De H. Bloedprocessie zal op 7 Mei met allen vooroorlogschen luister, op nieuw te Brugge uit gaan. Tusschen Veurne en Dixmude zal het gouvernement 4oo pachthoeven bouwen. De werken moeten binnen de 130 da gen uitgevoerd worden. M. Wauters heeft een wetsontwerp neergelegd waarbij de arbeidsweek van 48 uren in de nijverheid en den handel wordt ingesteld. Er wordt weer verteld dat een genees middel uitgevonden werd tegen de kanker. De schoenmaker Ooms te Baelen Nethe, die doof stom is, heeft het groot lot van 150. 000 fr. der laatste trekking van Antwerpen, gewonnen. De Kamer herneemt Dinsdag aanstaande hare werkzaamheden- Heden Zondag grijpt te Brussel eene groote Huldebetooging plaats de Oud-Strij ders ter eere. Priesterlijke Benoemingen. Qfflciëele Berichten. Wordt benoemd als ondervoorzitter der rechtbank van Oorlogschade, de heer J. Petit, Vrederechter te Poperinghe. -"ssaggfii! 1 jmmn ihimi mm,mt w>.iojl Op Zondag n April Konijn te verhollen. 2. ln de Melkerij Gegeven door Mar cel Temperville, bij Emile Marey, Proven- steenweg. Combat met den Vogelpik. Herbergkermis. Twee Konijnen te versmijten, Sla tl Yper. Plaatsen van bijgevoegde policie- comatiissnris cn policieagent- poittpier zijn te bekomen. Jaarwedden Bijgevoegde commissaris 5.000 franken poiicieagent-pompier 4 000 franken. Voor keur zal gegeven worden aan de oudstrijders. De aanvragen met getuigschriften moeten voor 1 Mei 1920 aan den Heer Burgemeester ingediend worden. IflL Yperstraat, II, Poperinghe. inzittende personen in botsiug komen met een motocycliste die uit tegenovergestelde richting kwam De chauffer sloot plotseling de remmen wat voor gevolg had dat de auto het onderste boven keerde. De toeschouwers vreesden een ongeluk maar van onder den auto kropen ongedeerd de twee reizigers uit. De motocycliste die ook om geworpen werd, bleef insgelijks ongedeerd. Abeele. Treinongeluk. Dinsdag laatst kwam eenen trein in met Engelsche soldaten. Zooals 't altijd gaat, waren de jon gens uit de wagens gekropen, om onder andere noodwendigheden, hunnen dorst te lesschen. Al met eens vertrok de trein en velen moesten erop springen, terwijl de trein reeds in gang was. Een ervan klemde zich vast aan het ijzer van zijnen wagen, maar gelukte er niet in op het voetbankje te stap pen. Hij werd meegesleept en geraakte onder Dit werk. waarvan de zetel voor België in onze stad gevestigd is, wordt bestuurd door kapitein Eppstein Door zijn toedoen werden voor jmeer dan 50 miljoen frank koopwaren uitgedeeld. Aan kapitein Eppstein zai zijn geschilderd portret worden aangeboden, werk van onzen stadsgenoot-kunstschilder Vallaeys. De voorzitters van het komiteit zijnM. Renkin, minister van binnenlandsche zaken; M. Vande Vyvere, staatsminister; Z. D. H. Mgr Waffelaert, bisschop van Brugge; M. Janssens deBisthoven, goeverneur van West- Vlaanderen. Het komiteit beslaat verder uit de hooggeplaatste personen uit de provincie. Om uit gemeenzaamheid te scheiden. Uit ter hand te koop Zondag 11 April 1920, om 3 ure S.roote Yelokoers voor Beginnelingen. 3 maal heen en weer POPERINGHE YPER. (00 kilometers) JlftO frank l*rijzcn. ie Prijs 5o fr. Bericht aan de Ouivenliefhebbers. Gemeente ST. JAN BIJ YPER. De plaats van Veldwachter is open. Wettelijke jaarwedde. De aanvragen moeten schriftelijk aan het gemeentebestuur gezonden worden vóór 29" April. Groote Occasie. Te koop 20 PRACHTIGE VOITUREN waaronder verschillige bricks, berlinen, landaus, allen zoogoed als nieuws, bij Gus- tave Vanderbeke-Haeghebaert, Casselstraat, 7, Poperinghe. Te koop Ntellingsboomen voor Ion het volk weer eon hoop nieuwe pleegvor men op te leggen. Er zal zoo breed mogelijk .gehandeld worden. Zijn eenigste doel is het volk te kunnen behulpzaam zijn en het zijne bij te brengen om in de maat zijner krachten, De Panne, 8 April 1920. Het Bestuur. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en schele- hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn of rhumatiek. Diefte. -— Dinsdag morgen bestatigden de echtgenooten Modest Van Brabant-Maxy, logiesthouders in de herberg De drie Koningen dat alle hMne spaarpenningen, eene som van 21,000 fr gestolen waren. De vermoedens vielen op een hunner logiest- gasten, zekere Julien Dejaegher van Vijve Sinte Baafs, die sedert maanden bij hen in tafel was en 's morgens ontijdig vertrokken. De heer politiekommissaris telefoneerde in alle richtingen en 's namiddags werd de kerel te Kortrijk op de groote markt aange- Velokoers. Bij een doorslecht weder heeft de koers van maandag laatst toch goed afgeloopen, pneubarsten, noch bandbreuken dus eene goede recclaam voor den inrichter Remi Ghesquiere, Velohandelaar tot Abeele. Geachte en diepbedroefde Familie, VRIENDEN, In naam van de Soldaten van St Jan ter Blezen, zij het inij toegelaten een laatste vaarwel toe te sturen aan onzen diepbetreurden vriend en makker, in den bloei zijner jaren uit zijne omgeving weg gerukt. De reeks slachtoffers van den wreeden oorlog is dan nog niet ten einde I Zoo menigmaal werden ons, in de laatst verloopene jaren, droevige en wreede ongeluks maren medegedeeld. Veel te veel hebben wij rond opene grafkuilen gestaan, ontelbare makkers hebben wij ten grave vergezeld, en thans staan wij bier weer rondom een makker wien wij ter laatste rustplaats vergezellen. Ónze vriend Jerome Desmyter, geboren in 1866, werd ten dienste van het beproefde Vaderland opge- roepen. In een ver afgelegen oefeningskamp deed hij "Cf j eene kwijnende ziekte op. Naar huis gezonden, wilde aangenomen gemeenten, waaronder Pope- Niets is meer aan te bevelen t egen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Gebrek aan Eetlust, Uitputting, en alle ziekten door overlast veroorzaakt, dan De verster kende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. NOTRE- DAME, Groote Markt, Poperinghe. Verslag van de Zitting van den gemeen teraad, van Vrijdag 9April. (Op 't laatste uur werd de Zitting Zaterdag laatst verscho ven tot gisteren). M. Couttenier, de nieuwe Secretaris, legt den eed af. Remi Druant wordt benoemd tot grafmaker. Herpelynck Gaspard is aangesteld als onderwijzer. Zelfde duurtetoeslag als voor den eersten trimester. De jaarwedden en vergoedingen door de wet vast gesteld. Aanvaard. Goedgekeurd. Goedgekeurd. Het aanvullen der watering wordt beslist. De lijnrichting dezer drie straten wordt op 8 meters gebracht. 1. Er wordt beslist de openbare waterpompen te vernieuwen. 2. De smis van den hoek der Crombe- kestraat zal achter de woning van den eigenaar gebracht en den hoek der Pottestraat en Crombekestraat in den openbaren weg getrokken worden. 3. De deksels der vervangputten in de stad zullen zoohaast mogeiijk vernieuwd worden. Suikerkaart. De personen die nog geene suikerkaart bezitten, mogen ze deze week nog afhalen in de Komiteitstent op de Paardenmarkt, op de volgende dagen Don derdag, Vrijdag en Zaterdag. Nadien zullen er geen meer afgeleverd worden. Men is verzocht zich te voorzien van huwelijks Baldadigaards. Zondag nacht, in de Casselstraat, werden in verschillige plaatsen de waterafleiders van de huizen gerukt. Bij de We Delautre werd een steen door het opperlucht-gegooid. Herbouwen. Door de provinciale commissie der Praalgebouwen, werd last gegeven de werken te staken voor het herop bouwen op de plaats waar de herberg In het Stadhuis stond. De commissie is Don derdag komen nazien of het niet behoorde y Q [)e cigaretten VOS jUaren> eene Slepende ziekte kloekmoedig verdregen te i het altaar van het Vaderland, overal is er ramp en wee Davidsfonds. De eerstkomende jen verdriet. Spaar, o Heer! wat overblijft, herstel wat vergadering wordt gesteld op Maandag 26" I verwoest werd, heel waar wonden geslagen werden, Anril fp-/p« uur 1 troost en zegen de beproefde huisgezinnen en gansch Ir t. ons VolkBeloon Vlaanderen en zijn Volk voor zijne afwerpen en de beproevende hand van God zegenen, sector. I Aan de achtbare Familie bieden wij dus onze gevoe- 1 nVslap aan don Hzer 1Q14 j gen hem hier vaarwel. Jerome, dat de Heer u opneme i. uc öiug dcui eren ijzci Sin een beter oord en aan uwe familie den troost schen- I ke van uw zoet aandenken. Oudmakkers, Vaarwel Bezoek. Minister Jaspar had Vrij dag avond een onderhoud op het stadhuis, met de Burgmeester, Staatskommissarissen en andere officieele personen over den herop bouw der streek. Markt. Te beginnen met Vrijdag 16 April zal de eier en kiekenmarkt verplaatst worden naar den Noorderhoek der groote markt. Bericht. Alwie S>ii3tselie rekwisitie- lons bezit moet zonder verwijl de zaak ken baar maken aan het onderstaand adres.— Hetzelfde geldt voor de personen wiens goe deren door de Duitschers werden ontstolen, zonder bons men gelieve plaats en datum en hoeveelheid nauwkeurig aan te duiden. Feest. De Vereenigde Vrienden geven op Zondag 18 en Maandag 19 April om 7 ure een Avondfeest bestaande uit Zang Toon- neel en Goochelspel, in hun Lokaal, De Wandeling, bij René Capoen, korte Renin- ghelststraat. Kaarten aan lfr 50 en lfr zijn op voorhand in het lokaal en bij Arth. Bruy- nooghe te bekomen. Eerlijke daad. Vrijdag werd ter markt eene portefeuille gevonden door Gus- tave Lebbe, statiebedieride, die ze aan de Politie overhandigde. Kort nadien kwam de eigenaar er van, een marktkramer, klacht indienen, hij was zeer tevreden te vernemen dat ze in goede handen was gevallen, en gaf den eerlijken vinder eene belooning. Ongeval. - Aimé Deneire, knecht ter brouwerij M. Masscheleiri, deed vrijdag morgen eerie ton bier in den kelder ter her berg De Peereboom Hij viel, de ton rol de hem over het'been, dat gebroken werd juist boven den voet. In naam uwer Vrienden en en tot wederziens 1. Veropenbaring, drama door Nazlmova, In 7 dee- len. 2. Helsche vlucht, in 2 deelen. 3. Verliefdens be drog, door Billie Rhodes, komiek. 1. Voor een kus, cow-boy drama in 4 deelen. 2. De Stalen klauw griffes d'acler 7e en 8e episode in 4 deelen. 3. Tanta Clara's uurwerk, komiek. Bisdom Brugoe. Zijn benoemd tot onderpastoor te Thourout, E. H. Rabaey, onderpastoor van Ste- Annaparachie te Bruggetot onderpastoor van Ste- Annaparochie te Brugge, E. H. Carreer, bestuurder van Sint-Vincentius-weezenhuis te Brugge; tot onder pastoor te Risquons-Tout, E. H. Selosse, onderpas toor te Becelaere. «gfiKgteeSNRBMK'dg gevraagd bij Maurice Rommens, Groote Markt, 27, Poperinghe. brouwer, 1. ln 't Zwijn land bij Maurice Bou- deweel. A l'Union bij Ferdinand, Clabau, Yperstraat. 88. In den Poeper bij Jules Crombez, Vlamertinghe, Inden nieuwen Pelikaanbij Henri Verhaeghe Meessenstraat. Programma van Zaterdag en Maandag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure, 1. Gaumont Jour nal. 2. Tête blonde et cheveux blancs, Cow-boy drama in 4 deelen; 3 Tih-Minh, 7e en8e episode, revocation et sous le voile, 4 deelen 4. L'Oncle de Bout de Zan, comiek. Dinsdag 13 April vertooning 0111 7 1/2 ure mei programma verandering. Fransche en Vlaamsche teksten. «ajiuiiii —1 iiiirqywwwmw Inschrijving bij Alois Verwaerde, veloma- ker, Yperstraat, aankomst bij Nestor Lietaert, Veurnestraat. Wi,i brengen ter kennis, dat de Prijsvlucht uit Bordeaux, gegeven te Zillebelce, Hooghe, op 1 Oogst, aangeboden is aan alle eerlijke liefheb bers van Wostvlaanderen. Er is dus geen spraak Poperinghe uit te sluiten. Bons zijn te bekomen bij Karei de Dogrooto, Groote Markt, Poperinghe. Liefhebbers van stad en omliggende, komt dus talrijk aan deze vlucht deelnemen, 't Logt aan om een der schoonste vluchten te worden van t toekomende sportseizoen. De inrichters Baron Pierre de Vinck en Aclï. Couttenie.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2