Coliseum-Cinema. In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. L' Burgerstand van HOPPE. De Burgemeester van Corck, in Ierland, door de engelschen gevangen genomen, en die vrijwillig tot hongerstaking is overge gaan, ligt op sterven. Openbare gebeden hebben plaats. Ondertusschen gaan de aan slagen hunnen gang en is de toestand ver van bevredigend voor Engeland. Tusschen Turken en Grieken hebben nog immer vijandelijkheden plaats. In een koolmijn in Italië heeft een in storting plaats gegrepen. Er zijn 7 dooden en talrijke gekwetsten. In het bestuur van de bevrijde streken werden ontvreemdingen gepleegd tot een be drag van 440 mUlioen, in Italië. Men vreest in Engeland voor eene al- gemeene werkstaking in de koolmijnen. Te Parijs werden bij een juwelier voor 60.000 fr. juweelen gestolen. Te Parijs heeft een rus tijdens eenen twist, zijne vrouw met een scheermes het hoofd afgesneden. —Een Zweedsche vlieger wilde een nieuwe valscherm beproeven; 't toestel wrocht niet en de man viel te pletter op een huis. Twee duizend italiaansche gevangen zijn in opstand gekomen. Het leger miek ge bruik van de wapens: een muiter werd ge dood en verscheidene gekwetst. De rust was hersteld. In Rusland is eene gansche stad afge brand. Een 100 tal personen kwamen om; 20.000 anderen zijn zonder schuilplaats. Tijdens oefeningen op een maneuver- plein in Duitschland viel de bliksem te mid den de soldaten 16 werden gedood. Te Barcelona hebben godsdiensthaters eene processie aangevallen. Een persoon werd gedood. In Sijrie werd een trein door bandieten aangevallen Eenige reizigers waaronder twee ministers werden gedood. Tusschen Serviers en Albaneezen heb ben vijandelijke gevechten plaats gehad. De vrede 1 In Congo is de veepest uitgebroken Nabij Angoulème viel een werkman in de dorschmachien. Het hoofd, linkerschou der en arm waren reeds verbrijzeld toen men het machien kon stil leggen. In Mesopotamie is de toestand voor de Engelschen maar bedenkelijk. In Engeland viel er reeds sneeuw en in eene streek van Frankrijk heeft het reeds gevrozen. Dokter Verduyn zal anarchist, revolution-1 eenige uren geleefd en daarna den geest ge- nair, bolsjewist, activist enz. enz. blijven als j geven. Regeering niet verplichten, te doen waarin geschreven 1) Dokter Verduyn niet schuldig is aan a) aanslag op de veiligheid v. d. Staat. b) oproep of aansporing tot oproer of revolutie. 2) Dokter Verduyn geen anarchist, revolu- tionnair, bolsjewist of activist is.. 3) Dokter Verduyn een goed Vaderlander is en voor de vrijheid van zijn land geduren de den oorlog gestreden heeft. Om deze redenen ontwapenen wij niet. Wij blijven dit proces vervolgen tot dat er eene oplossing komt Wij hebben dus Zondag laatst den strijd- penning ingericht om geld te- hebben voor dit vraagstuk op te lossen. Deze strijdpenning moet het proces be kostigen en ons toelaten altijd verder op te gaan tot aan de onschuld verklaring van Dokter Verduyn. Een drijhonderdtal Vossen, meestal wer kersjongens (waar bleven de burgersjongens) hebben hunnen strijdpenning bijgebracht. Deze bracht op 406 ir. 50. Uit de kas van dep V. O. S. werd gestort 200 fr. Ue lijst zal nog eenige weken openblijven. Vossen steunt allen uw Bestuurder en betoon aan Poperinghe de macht van uw bond. Strijd penningen gestort door burgers voor de volkomen vrijheid van Dokter Verduyn zullen ook met liefde aanvaard worden. Namens den V. O. S. Poperinghe. De Oud-Strijders van Poperinghe welke tot heden nog geene aanvraag deden voor een burgerkostuum, moeten zich op Zondag 5", 12", 19" en 26" September ten lokale aanbieden.—Na September is het kleedings- werk ontbonden. Naar Proven. Om de Vlaggenfeest bij te gaan wonen naar Proven, vergaderen wij in Westvlaanderen en bij Maurice Hauwen, Watoustraat. We vertrekken om 1 t/4 ure. Wouwen. Veepest. Deze week zijn er op het grondgebied van Wulpen en Boitshoucke veertien runderen moeten afge maakt worden ten gevolge van de veepest Deze dieren behoorden toe aan Emile Arae- loot, landbouwer te Veurne, en aan August Sinnesael, veekoopman te Veurne. De dieren zijn ter plaats gedolven geweest, uitgenomen zes, die nog voor het gebruik goed waren. Twee andererunderslagen dood iu de weide, bezweken aan de ziekte. ichta&'heKi. Jamhierlijk auto-onge luk. De auto van J. Mauwaert met M. en Mev. Delporte uit Roebaais reed in snelle vaart Oosteridewaarts toen dezeom een kind te mijden dat over de baan liep naar den zij kant zwenkte en met grootgeweld tegen een boom botste. De vrouw was dood én haar man de schouder gebroken, het kind lag verder geslingerd met gebroken been en de geleider bleef ongedeerdHet parket heeft een streng onderzoek bevolen. j Ronsselaere. Messengevecht. j Tijdens een herbergtwist werd zekere Sneyers door zijnen schoonbroeder verscheidene mes- i steken toegebracht, waarvan eene in den buik en die zijn leven hoogst in gevaar stelt. Biiieghem, Ontriggeling. dag morgen stuurde een trein inet frontwer kers op een verkeerd spo.or en verbrijzelde 40 fr. Prijzen. Dinsdag 31. Combatbolling met de Vloerbol. Donderdag 2 Sept. Enve- loppentrekking met velo. 40 fr. prijzen. Zondag 5 sept. Tuinbolling. 40fr. prijzen. Zondag 5 September. Vtmrvogelschietlng. Op de Groote Markt. 110 fr. Prijzen 20-15-12-10 10-9-9 fr. Inschrijving de la Paix. Inleg 1 fr. 50. Gaaibollingen. gegeven door de GaaiboldersgildeDe Ware Topbolders» bij Em. Creus. 1. Op 5 September, om 4 ure. 200 fr. prijzen voor de leden. 2. Op 12 September om 2 ure Groote Bolling. Oppervogel 50 fr. Zijvogels 25 fr. Kallen 15 fr. St Hubertus gilde, Poperinghe. Oclavle van Rousbrugge. Geeraert Jules, wed. van Queldery Irma van Stavele, met Ysaert Emma, dienst meid altiier. Verlynde Reitii met Deprey Sidonie, belde alhier. Blootacker Albert met Ooetgheluck Magdalena, belde alhier. COSTVLETEREN Maand Juli 1920. Wekelijksche oefeningen met de honden,) 's Zondags van 9 tot 12 u. en 's Donderdags om 6 ure. f Elke 2e Zondag ring om 5 ureaanveerding van leden Zaterdag en Maandag om 7 y* ure. Zon- Maan-klag om 3 en 8 ure. 1, Hoogste beleediging, drama in 1 deelen. 2, MASCAMOR: 11eepi sode. Het doodslied lt2e episode, De Vio- een koopwarenwagon. QéT kkig werd enkel jloncellenoot. 3. Liefde en sport, komiek de stoker licht pefcneiISCL 1 ■iinm ii—i Dinsdag 31 Oogst 2101-2700 2701-2900 vluchtelin- Sttaflsesieum n. Apotheek open geheel dezen Zondag, M. VANDE PLAS, Bertenplaats, KL Markt. Vluchtelingsgeld. Maandag 30 Oogst voormiddag namiddag voormiddag namiddag Mogen zich aanbieden al de gen (vreemdelingen) die de laatste 14 dagen ontvangen hebben. Verzoek trouwboekje en eenzeivigheidskaarten mede te brengen. Volkshuis. Zondag aanstaande vie ren wij onzen feestdag. Iedereen die nog zij ne naam aangegeven heeft in den bond, houde er aan den feestdag mede te vieren en trachte zijne vrienden en werkgezellen mede te brengen. Werklieden steunt elkander en houdt aan uw vereeniging: 't is voor uw welzijn. Reizen. Indien gij u op reis begeeft verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en schele hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn of rhumatiek. Te koop bij H. Natredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Gouden Bruiloft. 't Was een mooi eenvoudig feest, die gouden bruiloft der echtgenooten Riem-Ameloot. Na de mis bijgewoond te hebben in O. L. V. Kerk was er ontvangst op 't Stadhuis. Met muziek vooren op werden de feestelingen te midden de belangstellende menigte per auto naar het stadhuis geleid. Schoon was de aanblikdie kloeke ouderlingen omringd van hunne tal rijke kinderen en kleinkinderen wien het ge noegen op 't wezen straalde. De heer Burg meester wenschtc hen geluk met hun jubelfeest, prees hen om hun voorbeeldig leven van taaie werkzaamheid en hoopte voor hen nog vele jaren te midden hunne talrijke en deftige familie. Als aandenken schonk hij, namens de stad, aan elk eenen zetelwaarop het vrouwtje leuk weg ant woordde 't is genoeg om in 't geheel niet meer te willen werken 1 Een gezellig noen maal vereenigde al de familieleden die uit erst welgezind nog lang dezen schoonen dag zullen ibdachtig zijn. Cirk Demeyer. De Cirk Detneyer gaf Dinsdag een vertoonirig waarvan de op brengst ten goede moest komen aan de We duwen en Weezen onzer gesneuvelde solda ten van Roperinghe. Onkosten af, werd eene zuivere ontvangst gedaan van 575 fr. Familie-aandeel 300fr. Mogen het bedrag van 300 fr. op 't stadssekretariaat komen afhalen Debaene Etniel 8e linie stn, 5153. Debaene René 7e linie stn, 2613. Deboutte Leopold T. A. G. stn. 2849. Louwyck Louis G. C. Auvours stn. 6081. Duur [even. De boter in Brussel en elders gaat thans van 20 tot 25 frank de kilo nu gebruiken alle burgers op hunne boter hammen, van die vette pure-crême kaasjes van 2,00 fr. uit den Dépot Jéremie In Roesingh». - Vlaggefeest der V. O S. (sen). Onze Vossenbond, een goe tachentig leden sterk heeft op Zondag 15 Oogstzijnevlagge gehuldigd. Het kunststuk, naardepenteekeriingvan wijlen Joe Englisch uitgepeisd en gemaakt midden wee en kom mer van den oorlog, werd gewijd voor de hoogmis door den herder der gemeente uitvoer van gewezen aalmoezenier bij 't veldleger. Talrijk waren onze Vossen opgekomen en schoon, treffend, aandoenlijk zelf de groep die na de hoogmis voren aan de processie van O.' L. Vrouw ging. De eerste hulde aan ons Heer en dan aangenaam verzet. 's Namiddags om 3 u. trokken onze jon- |gens door de gemeente met trom en vlag. 1-1400 Andere Oud Strijders waren komen verbroe- 1401-21001Geren. De Poperwaghenaren vooral hadden 'hét hune bijgebracht en mieken den dag aangenaam met hun muziek. Dit bracht bijzonderlijk geestdrift bij en trok de dorpe ling meê. Eenige bezoeken naar Oud-Strij ders en de dag liep ten einde in deftig en aangenaam verzet. Boerengilde. Maandelijksche ver gadering voor al de leden op Zondag 5 Sep tember, in 't lokaal De Zwaan.» Dagorde: Belangrijke besprekingen, dus niemand te kort... of 't zal te laat beklaagd zijn. Het Beheer. Croiuheke. Nieuwe cadrans.— De ze week zal Henri Gesquière Horlogiemaker en goudsmid te Rousbrugge, de nieuwe ca drans op den Toren plaatsen, indien het we- 'der mede wil. I'roven. V. O S. Heden Zondag, 29 Oogst groot Vaderlandsch Feest ter gele genheid der inhuldiging van het Vaandel der Oud-Strijders. Om 1 1/2 ure vergadering bij het gemeentehuis voor al de deelnemende maatschappijenoverhandiging van het Vaandel. Daarna in de Kerk, wijding van het Vaandel en gelegenheidsaanspraak door een gewezen almoèzenier. Optocht door het dorp; orde van den stoet; autos met ver minkten, Muziek. Genieenteoverheid, School kinderen. Schuttersgilde, Pompiers, Gaai bolders, Geitenbond, Vossen van Poperinghe, St Jan ter Biezen, Watou. Haringhe, Rous brugge, Beveren, Stavele, Crombeke, Proven Aanspraak op de markt. Om 5 u. prijskamp Vogelpik met Velo 200 fr. prijzen. 1 fr. inleg. Concert door 't muziek van Poperinghe. De V. O. S aan de inwoners hunne huizen te willen be vlaggen. Bij Felix Liegcoghe In St Sebastiaan zijn vlagjes te bekomen daar is ook plaats yoor velos. SlouMba'ugge. -- Hefdhafiige daad van een tienjarig jongentje laatst, op den weg van Oost-Cappel naar Rousbrugge, gingen de peerden van den voerman Georges Behaegel op hol. De ge leider was niet in staat de dolle paarden in te toornen. Jef Duponcelle, tienjarige zoon van onzen achtbaren medeburger Égide, het gevaar ziende, aarzelde niet zijn onlangs nieuw velo- tje in den dijk te werpen, en op de verwoede dieren toe te springen. Zonder erge ongevallen kon hij ze al spoedig in toom houden 1 Bravo Jef! Verdient zulke daad geen eer volle belooning?? V. O. S. Het Bestuur van de V. O. S- noodigt vriendelijk al zijne leden uit, op het vaandelfeest te Proven te willen tegen woordig zijn Vergadering bij Jerome Ler- mytte, om 1 V» ure. Westvleteren. Westvleteren her leeft! Zult ge 't gelooven?'k Hoore zeggen dat we dit jaar weer eene kermis zullen heb ben naar de oude göe mode. 'k Hoore klap pen van schieting, van velokoersen, en wat Iweet ik al van andere leutige vermakelijkhe den. 'k Hoore zelfs van een liederavond, lijk dat ervóór den oorlog een paar keeren met zooveel bijval plaats greep. Nu, we zullen het al aan tijdszien, zeggen ze, op schoone plakbrieven Als 't waar is en 'k hoop het zult ge dan nog zeggen dat Westvle teren dood is? Vcuhic. Val. Désiré Huyghe, 70 de stoker licht gekneusd. Ileelielvn. Diefstal. Bij M. Wyck-jj mans, pasteibakker, werd 's nachts de brand-' koffer open gebroken en voor 50.000 fr. obligaties en juweelen gestolen. M. Jaspar, minister van den heropbouw, heeft eeri aantal verwoeste genieenten onzer proviniie bezocht. Deze week zou hij Yper, Meessen, Poperinghe, Wervick en Komen bezoeken maar werd piotsnaar Brussel, voor familiezaken terug geroepen. Deze week zaten wij volop in eene mi- nistirieele krisis, Hymans, minister van buitenlandsche ziiken nam ontslag; Janson, minister van landverdediging deed van 't zelf de. Dan was er spraak datgansch hc-t minis terie er van door trok. Thans schijnt de zaak opgelost: Hymans alleen trekt weg en het ministerie blijft voorloopig aan 't bewind, waarschijnlijk tot de naaste zitting van de kamers. Volgens het staatsblad mag de uitvoer van hop gebeuren zonder vergunning; de appelen en peren eischt eene vergunning. Op 1 September trekken onze Vorsten op reis naar Brazillie. De Senaat is van zin het stukje wet over het Vlaamsch in het Bestuur, erg te verknoeien; nu reeds was dat wetje maar een f Wedde' volgens^wet" flauw paairniddeltje. 't Blijkt eens te meerj dat er door de wet maar weinig recht voor de Vlamingen te verwachten is...of we moe ten andere wetgevers hebben. TE KOOP uis met 3 a. 40 ca. land, gelegen te Reninghelst langs den steenweg naar Poperinghe. Bewoond door Rosalie Wicke. inaa"deiiikscl?eJvergade1 Vr'J. 14 dagen na de verkooping. "-r-jvee vensters met stoor en een binnen- S deur. Zich wenden, 36, Gasthuisstraat, i, a i ielen en as eener lichtestootkar, alsook V v houten ploeg met alle toebehoorten; bij Jules Gackiere Werfstraat 103 Poperinghe. Groote keukenstoof voor hotel en schoone koffijstoof. Beide zoo goed als nieuw. Bij We Vannynsberghe Hotel des Flandres Kortrijk. Schoone houten barak op de plaats te Vla- mertinghe Café des trois Soeursgroot 26 m. op 6.o0 met 5009 vierk. m. grond. Als ook al de meubels en al het gerief. ieuw getimmerd Burgerhuis met koer, hangaard en bemuurden hof, samen 4 hop beginnen, de prijzen der hop behouden aren groot, gelegen St Michielstraat, Pope- zich moeilijkheden belaald men nog tot 525 fr volgens leveringstermijn. Poperinghe, 27 Augusti. In sommige 500" ringhe. Zich wenden no 6 aldaar. Barakken, dubbel in hout, 20 in. 2 m. 50 hoog; alsook mindere; hommelhoven is de pluktijd der vroege hop neembaar en in goeden staat. Bij begonnende opbrengst is middelmatig voor pauweis, Watoustraat, Poperinghe. gewicht, en niet zooals men overschreeuwd' had. Zindelijk plukken zal stipt noodig zijn om zuivere koopwaar te hebben op 6; uiteen- Jerome Sluis niet hof, 3 aren groot, te Rous- i brugge, Molenwal. Alsook IMionograaf ;«Pathé» Inl. bij den bewoner Hector De markt is zeer wankelbaar; voor puike waar biedt men 500 frank; soms minder Keynaert- voor min verzorgde hop. De tijdingen uitilkiinstOIltlS tO Engeland en Frankrijk melden steeds een •wee toillettelavabos en andere benoodig- rijke opbrengst. Dank aan de samenwerkingf hecjen v00r Coiffeurszaal, bij G. Mulot, van den bond der Hophandelaars, eri van1 Qr00)e Markt, Yper. hopplanters het verbond der hopplanters is de uitvoer j van Belgische hop vrijer wordt geen ver gunning of licence voor uitvoer meer ver- eischt om hop naar Engeland en Frankrijk,' te mogen uitvoeren. Belgisch 26 Augustus 1920. Sevr aagd. m met 15 October te pachten, twee slaap kamers, eetzaal, keuken, en gebruik Staatsblad, Wan hof, voor 4 maanden of langer. Aange- 'i ven ten bureele. 11'l11 ■■-«!■»en zoekt kwartier bestaande uit slaap- WOESTEN '*l kamer, woonkamer en keuken voor Aangeven ten Gemeente w A klein gezin met 2 kinderen Plaats van Onderwijzer is te begeven, bureele. de Nationale Maatschappij Bouwnijverheden. van In haar jongste buitengewone algemeene vergadering heeft de «Société Nationale des Industries de Construction (Nationale Maatschappij der Bouwnijverheden), over wier bedrijvigheid wij onze lezers reeds breedvoerig hebben ingelicht, besloten haar kapiitia! met fO inilioe» te vermeerderen, het aldus van 12 op 22 millioen brengend door de uitgifte van fltMMh'? nieuwe aandeeien van 250 frank elk. Deze kapitaalsverhooging zal ingeschreven worden door een nieuwe groep, die sedert vroeger reeds een zeker aantal aandeelen bezit. De oude beheerraad is afgetreden en de vergadering besloot het aantal beheerders op vijftien.te brengen. De nieuw benoemde beheerders zijn de hh. Raym. Lippens, ei genaar te GentRob. Van de Werve, id. te Antwerpen Edg. de Potter d'indoye, id. te Harzée Jos. De Burger, id. te Brussel Laurent Fierens, advokaat te Antwerpen burggraaf Th. de Jonghe d'Ardoye, te Brus sel Eduard Lagasse de Locht, ingenieur te Reckheim Paul delia Faille de Waerloos, eigenaar te Contich Victor Balat, ingeni eur te HoeiH. Maréchal, nijveraar te Lyon graaf Marcel de Liedekerke, eigenaar te Brussel. De nieuwe kommissarissen zijn de hh. André Schoenmaeckers reserve kapitein en van Proven vraagt vriendelijk bankier te Hoei Adr. Evers, gevolm. be heerder der bank Meuse Campine te Maeseyck Leonard Delwaide, notaris te Reckheim Victor de Spirlet, eigenaar te Luik; L Bourgeois, gemeenteontvanger te St. Joost-ten-NoodeCam. Lambert, expert boekhouder te Brussel en G. de Vivario, Maandag Jeigenaar te Brussel. ■i Eerlang wordt eene nieuwe vergadering gehouden om den beheerraad aan te vullen en tevens te beslissen over de vorming van 25.000 genotsaandeelen. waarvan 15 000 ter vervanging van de bestaande dividend- en stichtingsaandeelen, en 10.000 om toe te wijzen aan de inschrijvers van de kapitaals verhooging. De nieuwe heheerraad bestaat, zooals tnen ziet, uit eerste rangpersonaliteiten. Trouwens de nieuwe groep die in de S- N. I. C. treedt, beschikt "over groote kapitalen en stelt zich voor de reeds omvangrijke be drijvigheid der maatschappij nog meer uit te breiden. Dokter Verduyn. Dokter Verduyn werd aangehouden onder de betiehtiging 1) Aanslag op de veiligheid van den Staat. 2) Oproep of aansporing tot oproer of revolutie. Het zal waarschijnlijk zijn, omdat er ge gronde bewijzen bestaan dat Dokt. Verduyn thans vootrloopig vrij is. Voor ons Vossen is het een verheugend^ feit dat onze Bestuurder vrij is en opnieuw; jaar oud, is Maandag avond vaneen geladen voor ons algemeen wel kan strijden; doch i oogstwagen gevallen en terecht gekomen in wij mogen uit het oog niet verliezen dat op eene gracht vol slijk. Huyghe werd bedolven laag oogstbussels, die van De kandidaten zullen hunne aanvraag, vergezeld van hunnen geboorteakt en af-! schrift van hun Diploma, behoorlijk na ge- zien, moeten laten geworden aan het Kollege van Burgemeester en Schepen voor 15 Sep-j tember 1920. Priesterlijke Benoemingen. /bevraagd om te pachten huis met hof, zich La wenden Gasthuisstraat, 36 Goede meid, voor Poperinghe, goed loon. Adres ten bureele. Goede meid voor alle werk, reeds gediend hebbende, boven de20 jaar; goed loon. f Adres ten bureele. i r^eftige meid, reeds gediend hebbende, U voor gesloten huis in stad. Adres ten bureele. Zijn benoemd; als pastor: te Nieupoort-j Stad E. H. Demeester, leeraar te BruggeJ goed loon. Zich wenden bij on-i Lebrun, Café Cambrinus Yper. te Steene Contreedam E. H. Vanbesien riernastnr ft01 OosfpndP1** tp /V\pp^pn P j-j OBdc keukenmeid en tv^66 uckwsmc t)0~ Egels onderpa^or te Wervtclc Als bestuur- j venmeiden voor Antwerpen. Schrijven der der Zusterkens der Armen te Oostende, de E. H. Devos onderpastor aldaar. Als on derpastor te Wervick E. H. Desquiens lee raar te Veurne. Als pastor te Zandvoorde Komen de E. H. Nevejan onderp. te Meenen; onderp. te te Meenen E. H. Verfaille aalmoezenier in Frankrijk. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 29 Oogst. Konijn van 4 K. te verhollen. In het Keerseltje bij Remi Darou, Abeele steenweg, Watou, Konijn van 6 K. te verhollen. In de Faisantbij Jules Couwet, Noord straat. Van 4 tot 8 ure. Konijn te verhollen, In den Niewen Keizeibij Desire Claeys, Werfstraat. Combat met vogelpik. In den Busseboom bij Ach. Vanloot, Ouderdom steenweg. Tusschen Busseboom- hoek en Paardenmarkt. Begin om 6 ure, Gemeente Bixschote Kermis. Zondag 29 Oogst. Groote Velokoersen. 75 POPERINGHE, van 21 tot 28 Oogst 1920. YPER. Maand Juli 1920. ROUSBRUGGE, van 1 Juni tot 31 Juli 1920. "eorge 38 van Putlei, Antwerpen. Agent voor Poperinghe, voor De Noord star», verzekeringsmaatschappij tegen Brand, Ongevallen,- Leven, enz. Inl, ten bureele. attensplijiers, bij Dumur-Gallet, Auchel, Pas de Calais, France ekwame schaver ter zagerij Octave Bon- genaar te Vlamertinghe. Goede meid, kennende burgerskeuken, voor Hazebroek. Goede getuigschriften vereisch. Goed loon. Adres ten bureele. Leermeester om ae eerste begrippen van Latijn en Fransch aan te leeren gedu rende drie weken, voor een of twee uren les daags. Aanslonds te beginnen. Inl. ten bureele. Verloren Echarpe in zwarte crêpe-de-chine, verloren in de ommegangweek. Terug brengen tegen bel., Vlamingstraat, 9. Gevonden. Porte-feuille. kleine som beyattende, ge vonden op 2 Oogst in de Casselstraat. Inl. Boeschepestraat 47. Bericht. Alle hopbewerkers zakkers en persers worden dringend uitgenoodigd, op eene al gemeene vergadering gehouden ter herberg de Stadschaal Zondag 29 Oogst om 3 uren namiddag. Al>ee!e. Samen, uit «Ier iiaud t« koop. On- middelijk ingenottreding. 1. Abeele. Grondgebied Watou. Woonhuis met koetspoort, groote maga zijnen, afhankelijkheden en koer, Gebruikt voor Café met Billard, Winkel in Scheep- waar en MercerienHandel in granen en vetten. 2. Rechtover het voorgaande. Grond gebied Abeele-Boeschepe, Frankrijk. Wooniiuis met groote magazijnen, stal lingen en reinisen, gebruikt voor handel in granen en vetten enz.. Zich wenden tot den eigenaar: Albert Holcomb Café du Chasseur Abeele. r\T*ïrvrmKv.. y? imw&ei&mext "rmpaes&imMU£JWtnnr*rmtrMmiMm0l MARKTPRIJZEN. POPERINGHE,27 Oogst.—Boter, 18 tot 20 fr. de kilo Eieren 0.70 c. 't stuk. KORTRIJK, 23 Augusti Haver, 95 tot 100peerdeboonen, 85 tot 90 aardappelen, 35 tot. 40 eieren, 0 80 tot 0.85 koolzaad olie, 390 tot 395 lijnolie, 400 tot 425 kool zaad, 135 tot 140 lijnzaad, 140 tot 150; koolzaadkoeken, 60 tot 65; lijnkoeken, 84; Wouters !sodanitraat, 105-106; aminoniaksulfaat, 160; kochtkoeien, 00; veerzen, 00 stieren, 00 ossen, 00. Wisselkoers der Beurs van Brussel op 27 Oogst. Amsterdam 427.00 - 437.00 Londen 47.95-48.20 Keulen 26.16 - 28.16 N.-York 13.37-13.47 ienève _219150 - 223.50 Parijs 93.13-04.10 wij Vossen de een verklaring staat dat Bestuurder, LAMBRECHT. 25- Au Café Huwelijksaankondigingen. Lefebvre Achllle met Joye Elisabeth. Dezitter jerome met Demey Irma. Ooetgheluck Julien met Gunst Irma. Geboorten. Boudewyn Maria. - Terriere Mar guerite. - Geiregat Maria. - Colpaert Simonne. - Her mans Marle-Louise. - Callant Luclen. - Debruyne Godelieve. - Ameloot Valère. - Verhaeghe Rachel, Sterfgevallen. Mazereel Georges, 1 m. - Ter riere Marguerite, 22 d. Huwelijken. 1. Cooman Remi- Baute Rachel. - 2. Meersdom Gaston - Polley Martha. Huwelijksbeloften. 1. Delanoye Maurice - Goussey Marguerite. -2. Houpe Henri - Saesen Mag dalena. - 3, Vallaeys Georges-D'h^ene Florenttna. - 4. Rooryck Robert - Balloey Maria. - 5. Glorie Ca- mille - Delva Jullie. Aalst, 21 Augusti. Hoptuinen staan over het algemeen rijk beladenbinnen eenige dagen zal het plukken der vroege - - - ^1 Geboorten. 195. Hauspie Leopold, z. v. Geor- gius en Druant Lydie. 196. Struye Eliza, d. v. Maurice en Dierick Elodie. 197. Dumelie Maria, d. v. Julius en Leblanc Martha. 198. Merlevede Roger, z. v. Maurice cn Maerten Anna. 199. Ver meulen Augusta, d. v. Henri en Garein Jeannette. 200. Saenen Ivonne, d. v. Henri en Libeer Madeleine. 201. Lemaliieu Julia, d. v. Remi en Carpentier Emma. Sterfgevallen. 169. Beddeleem Gaspard, 44 j. echtg. van Verdonck Gabrielle-Irma. 170. Billiau Sophie, 85 j. ongehuwd. 171. Pattyn Celina, 55 j'. wed. van Denturck Frederic. 172. Lepler Hortense, 5 m. Huwelijken. 156. Van Laethem Achllle, 38 J. tnécanlcien van Bellecourt, wed. van Waroles Angèle, en Gerber Maria, 29 i., z. b. van Poperinghe. 157. Theeten Julien, 28 j. koopman en Clabau Madeleine, 18]., z. b., b. v. Poperinghe. 158. Cleenwerck Julien, 30 J. brouwersgast en Temperville Bertha, 22 J., z. b., b. v. Poperinghe. 159. Titteljon Jules, 26 j. frontwerker en Clabau Maria, 22 j. kantwerkster, b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. 225. Bucquoye Gaston, autodrijver en Deleu Adrienne, z. b. 226. Ooghe Gaston, landbouwer en Coppenolle Emerence, z. b. 227. Durieux David, vlasbewerker en Loncke Magdalena, z. b. 228. Wicke Achille, tabakbewer ker en Bruynooghe Irma, huishoudster. 229. Lam mens Maurice, steenbakker en Vermeulen Maria, huishoudster. 230. Lauwyck Maurice; beenhouwer en Delmotte Eugenie, z. b. 231. Camerlynck Ca- mille, beenhouwer en Ameele Prudence, z. b. Geboorten. Gruwez Blanche. Paddepoelstraat. Pickel Germaine, Augustinusstraat. Roussin Alice, Kalfvaart. Heugebaert Roger, Posthoornen straat. Waterbley Roger, Boomgaardstraat. Vanhecke Maurice, Veemarkt. Degrave Martha, Meenensteenweg. Rubben Francis. Ward Marie, Kalfvaart. Huwelijken. Verhooye Camille, landbouwer, wed. Victor Sylvie te Yper en Labaeye Albanië,- land bouwster te Wormhout. Berghman Charles, tele- graafwerker en Dejaeghere Alida, z. b. te Yper. Wenes Hector, kleermaker, en Wyckhuys Germaine, winkelierster te Yper. Benoot Joseph, statiebe- diende te Poperinghe en Pattyn Irma, z. b. te Yper. Sterfgevallen. Pype Oscar, 2 j. Minneplein. Velghe Eveline, 56 j. vrouw Duprez Eugène, Minne plein.Westerlinck Eduard, 64 j. ongeh. Veurne- steenweg. Latour Jules, 18 j. Dickebuschsteenweg. Pype Helene, 17 j., Veurnesteenweg. Geboorten. Vandenbussche Max, z. v. Julien en Leys Eugenie. Thorez Simonne, d. v. Arthur en Desaegher Marie. Flamey Nestor, z. v. Henri en Decoussemaeker Marie. Six Estelle, d. v. Henri en Winne Emma. Roelstraete Bernardette, d. v. Valère en Vrombout Emma. Vandenbussche Fran- cies, z. v. Prosper en Leys Sidonie. Sterfgevallen. Samoey Jules, 27 j. ongehuwd. Dassonvilie Camille, 57 j. ongehuwd. Aiphonse, 3 m. - Verhaeghe Plus, 73 j. echt. van 1 chicorei 7.ó0 duivéboonen, 68tot69 hooi; Dehaeck Anna. Vanhaecke Jan, 4.S j. echt. van OA 0~ Duribreux Laure. Barroo Madeleine, 17 m. tot 2o strooi, 24 tot 2,). Vee, Ve Souilliaert Mathilde, 69 j. ongehuwd. Huwelijken. Huyghe Camille van Westvleteren, met Ryon Gabrlelle van Rousbrugge. Verhaeghe Albert, met Vermeulen Marie, beide alhier. Wy- doodt Nestor van Stavele, met Fossaert Maria van Rousbrugge. Mouton Leopold met Leys Ida, beide Ji8BmnwBjwgSBW3Wp8miiiw,iiww—iiii.uwwiw,iwwi<iwmiii umpup—gp

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2