BRIJKEN In 't Buitenland. W erkloozenfonds In 't Binnenland. N Ooliseum-Cinenia. T G L M Burgerstand van BUREELMUBELS™ Goede BRIJKEN, Inlandsch HOUT, iriC9 Cappelaers-öehuysser, Het goede recht is aan de zijde van Ierland en daar zooals elders vermo gen de dwingelandij en het brutaal geweld er niets tegen. Het recht is eene rots waarop de woeste golven van het onrecht zich machteloos breken. De Ieren zijn vast be sloten dit maal hun volle recht te behalen. Na de neerlaag der Russen, zijn er 128.000 mannen uit het verslagene leger in Duitschland gevlucht. Polen is thans in onverschil met Litua- nie. Loopt het op een nieuwe oorlog uit? In Italië heeft men lichte aardschokken gevoeld. Petrograd is tegenwoordig het nest van alle besmettelijke ziekten. In Mesopotamie hebben de Engelschen van de Araben klop gekregen. In Ukranie is de bevolking in vollen opstand tegen de bolschevisten. In Amerika zijn er lOO.OOOmijnwerkers in staking. De volledige verliezen der bolchevisten op het Poolsch front dooden, gekwetsten ea krijgsgevangenen worden geschat op 300.000 man. Tijdens eene oefening op een fransch kamp werd een naburig dorp bij ongeval be schoten. Een obus viel op een huis in de ka mer eener zieke die nog erg gekwetst werd In de haven te La Palisse ontplofte een lokomotief Elf personen die in de nabijheid waren, werden gedood en een tiental andere gekwetst. Uitweerwraak om het dooden van twee» laatst. Fier, met hunne mooie vlag aan 't hoofd, stapte een overgroote schaar naar de Hoogmis, om Gods zegen over hunnen stand af te smeeken. 's Namiddags gelukte de ver gadering wonderwel. M. René Debruyne, de zoo gunstig gekende propagandist hield een prachtige opwekkende rede, voor eene overvolle zaal. Een puik concertje werd door de studenten ten beste gegeven en genoot een ongewone bijval. De inhuldiging der nieuwe, spelen moest bij tijdgebrek verscho ven worden tot den ln Zondag van October. Een groot aantal nieuwe leden lieten hen op dien dag inschrijven, en kwamen alzoo de macht der vredelievende en ordelijke werk lieden vermeederen. Achterblijvers komt ook bij 't is uw belang. Voortaan zal de Volkswinkel, Yperstraat, buiten de werkdagen, ook nog open zijn alle Zondagen van 7 tot 11 ure. Allerbeste Koffij te bekomen aan 5 frank de kilo, hunner gezellen, hebben de cngelsche gen darmen, in Ierland, eene gansche stad plat gebrand. Bij 't beteugelen van eenen bloedigen opstand in Marokko, verloren de Franschen 21 dooden en 47 gekwetsten. Een zoon die op jacht was in het Eure- departement ontmoette zijn vader en ging er naartoe. Bij ongeluk ging het schot af en de vader kreeg de volle lading: Na eenige uren is hij bezweken. Er is een geweldige opslag van de pe- trool te verwachten. In eenegrootestreek van China heerscht een nijpende hongersnood. De menschen voeden zich met gras en bladeren en de ouders verkoopen hunne kinderen. In Italië smeult oogmerkelijk het vuur der revolutie. De tijphus in Polen en Galicie wordt een.groot internationaal gevaar, dat de re geeringen begint te verontrusten. De gemeente Grand-Montrouge, in den Parijzer omtrek, werd Maandag namiddag in opschudding gebracht door een schrikke lijk ongeluk, veroorzaakt door de roekeloos heid van eenen vlieger, die er tijdens zijne waaghalzerijen in den koer eener school neergeploft is, waar de kinderen aan 't spe len waren en door het vliegmachien verrast werden. Vier kinderen werden gedood en een doodelijk gekwetst. Het nieuws door al de dagbladeren ver teld, als dat er in een duitsch kamp nog dui- zende gevangenen zouden verblijven, is een louter verzinsel door een echte leugenaar rondgestrooid. Wij zijn gelukkig aan de Werklieden van Poperinghe te mogen aankondigen dat de Heer Burgmeester en Gemeenteraad, dank zij onze werking en aandringen, besloten heeft het Werkloozenfonds in te richten. Aan hem onzen besten dank. Vroeger hadden wij ook gewezen op den erbarmelijken toestand in de Gemeente school. Wij kunnen ook melden dat van het verlof gebruik gemaakt wordt om de school lokalen in orde te brengen. Kon nu ook nog uitgezien worden om de 4e graad in te rich ten en toezicht gehouden op het verplichtend schoolgaan. Steeds onze belangen voor oogen, zijn we altijd dankbaar voor elke verbetering en te gemoetkoming. Bloedige Ontmoeting tusschen Smokkelaars en fransche Tolbedienden. Een bloedig drama gebeurde Donderdag in den vroegen morgen op den weg van Locre naar Belle. Uit Watou vertrok dien morgen rond 4 ure een auto camion met eene groote lading tabak en verscheidene mannen mede. Tegen Belle had eene ontmoeting plaats met fransche tolbeambten waarin van weers kanten schoten gelost werden. De voerder kreeg een kogel en viel dood, zijn broeder die nevens hem zat nam zijne plaats in en werd op zijne beurt doodgeschoten. De an dere mannen konnen de vlucht nemen en een nog werd de hand doorschoten. Een douanier zou ook zeer erg gekwetst zijn. Over deze bloedige ontmoeting zullen we tegen aan staande week meer bijzonderheden trachten te krijgen De twee slachtoffers zijn de gebroeders Daniel en Georges Plissiet gezegd Breyne), 19 en 23 jaar oud In Watou en zelf in heel de streek heeft deze zaak veel ophef veroorzaakt. Stadsniouu s. Apotheek open geheel dezen Zondag- M. NOTREDAME, Groote Markt. Te koop bij H. Nofredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. jkerkaarten mee hebben. V. S. Poperinghe. Het Bestuur heeft de eer zijne leden ter kennis te brengen dat er ingevolge artikel VIII der standregels op Zondag 26 Septem ber 1920 om 9 ure zal overgegaan worden tot de kiezing van 11 Bestuurleden. De uittredende maar herkiesbare leden zijn Lebbe Joseph, onder-hoofdman De Witte Joseph, penningmeesterVan den Eede Léon, schrijverMerlevede Julien, afgevaardigde van krijgsgevangenen of geinterneerden Dave Georges, vertegenwoordiger der ver minkten, en de Kommissarissen Boucquey Léonel, Lebbe Albert, Suffys Jerome, Del- baere Albert, Cossey Albert en Ampe Marius. De Oud-Strijders welke verlangen een kandidaat voor te stellen, moeten vóór 16 September 1920 eene lijst met 50 handteekens bekleed aan den Bestuurder Lnmbrecht laten geworden. Het Bestuur doet een algemeene oproep aan zijne leden omdat niemand te kort blijve maar als één man zijne stem kome uitbrengen Wij manen onze leden aan zoo gauw mogelijk ten lokale te komen om hun verlof brief of eenzeivigheidskaart af te halen. De namen werden verleden Zondag in De Poperinghenaarafgekondigd. Vlaggen inhuldigingen waar de Vossen op uitgenoodigd zijn 19 September, Pas- schendaele en Brielen 26 September, Oost- vleteren 3 October, Vlamertinghe. Om 8 ure 's morgens trok een groot getal geloovigen stoetsgewijze, van de houten kerk aan den Witten Molen naar de nieuwe tijdelijke kerk, alwaar er na de wijding eene plechtige mis gezongen wierd. De groote klok der kerk van Vlamertinghe, f gegoten door Andreas Van den Gheyn uitI Leuven, en welke dagteekent van 1823, is nu op eene stelling bij laatstgenoemde kerk ge plaatst en zal geluid zijn, in vervanging van de klok der kerk van Wytschaete die naar hare streek zal teruggevoerd worden. Schikkingen zullen.er genomen worden voor de feestelijkheden die zullen plaats grij pen op Zondag 3 October en volgende dagen. Verder zal er gehandeld worden over het strijdfonds van den V. O. S. en de invrijheid stelling van IX Verduyn. We dringen er op aan dat alle leden zouden aanwezig zijn. Slecht zeer ernstige redenen kunnen uwe afwezigheid verontschuldigen. Spreuk vau de V. O. S. We waren er, We zijn er nog. HET BESTUUR. Iloesingh©. Boerengelde. Zondag laatst na de Maandelijdsche vergadering had de uitdeeling plaats der premiën voor land- vereffen en beplanten. Deze aanmoediging werd gegeven door den staat om de land bouwers en kleirigebruiken aan te zetten hunne landen te herstellen. Dees keer was het buitera verwachting. Hebben de menschen laag gewacht, zij zijn niet bedrogen geweest Voor Boesinghe al leen werd 77.690 fr. uitgedeeld met Zuyd- schoote en Bixschote boven de 100.000 fr. honderd duizend fr.) Deze gelegenheid nemen wij te baat om de voormannen onzer gilde, den lieer C. Van- denberghe eri E. Coulier, die sinds maanden verdienstelijk werk verrichten en geene moeite ontzien om door woord en daad de frontstreek opte helpen, een bijzonder dank woord toe te sturen. Boeren, Kleingebruikers, werkt steeds dapper voort. Geen moeite gespaard, maar hand in hand vooruit, gedenkt in uw lastig werk dat deze die op God betrouwt heeft wel gebouwd. De Proost. j -- V. O. S. Heden Zondag 11a de hoog-j mis uitdeeling der burgerkleederen in de! knechtenschool. De Schrijver. Westvleteren. Kermis. Ziet ge; dat 't waar is dat Westvleteren herleeft'k j Zei het u over een paar weken a propos van j Zaterdag om 8 ure Zondag om 1 de kermis: en kijkt eens naar de prachtige 8 ure. plakbrieven. Ik zal er vooral aan houden om den eersten Zondag te 3 1)2 u. in de meisjes school die goed^ Vlaamsche Vrienden van Poperinghe te gaan hoofer, zingendat zou ik niet willen missen voor geen goed van de wereld. Westvleteren herleeft 1 Daar is nog meer onze bloeiende V. O. S. senbond begint er op te peizen hoe dat ze 't zullen aan boord leggen om geld te slaan, ten einde hun ge sneuvelde makkers een gedenkteeken te kun nen oprichten. Ze hebben 't immers ook overal elders gedaan. Dat belooft, is 't geen waar! Neen, Westvleteren gaat of Blijft niet dood. onder voorwendsels deze te verandelen. Hij verhandelde de waarden zoo voordeelig, dat deze nooit meer werden teruggezien. Deroo, als officier gekleed, met de eere- teekens op de borst, woonde zelfs de huldi ging bij van generaal Drubbel, die teOostac- ker plaats greep. De Rechtbank veroordeelde den betichte tot 3 jaar gevangennisstraf en 500 frank boete of 2 maand gevangennisstraf voor de aftroggelarijvoor het dragen van een val- schen naam tot 1 maand gevang en 300 frank boete; als onwettig officier300 frank boete; als onwettig adjudant, 300 frank boete en voor het onwettig dragen van eereteekens, 500 fr. boete. Peeters stelde zich aan als burgerlijke partij en vroeg 11.500 fr. schadevergoeding-. Het vonnis behelst dat, bij het niet terug vinden der afgetroggelde titels, Deroo de som van 11.500 frank moet betalen als scha-, loosstelling. Deroo werd onlangs hier te Poperinghe, j waar hij sedert een paar dagen verbleef, door de stadspolitie aangehouden. 1/2 TK KOOP ieuw getimmerd Burgerhuis met koer, hangaard en bemuurden hof, samen 4 aren groot, gelegen St Michielstraat, Pope ringhe. Zich wenden no 6 aldaar. FRONTIERWINKEL, met Herberg en Magazijnen, bijAlbert Holcomb eige naar te Abeele. Wraagt plaats. Gevraagd. en zoekt kwartier bestaande uit slaap kamer, woonkamer en keuken voor met 2 kinderen. Aangeven ten Za la'JV^ 2 pp?' klem gezin episo- bureele. Bijzonder schoon programma 1. mort, prachtig drama iri 4 deelen. BARON MYSTÈRE, in8episoden: 1 de, Betoovering2e episode, Waanzinnig. Deze film is gansch nieuw en wonderschoon en werd tot op heden in Vlaanderen nooitMen geeft werk ten huize, vertoond. 3. Lotgevallen in Mexico, uiterst' ~fwfe meiden, Hefst twee zusters, voor ge- komiek. Maandag en Dinsdag om 8 ure. Begin van de prachtige film in episoden j LA NOUVELLE AURORE. 1. 2. 3. 4episo-| den in 8 deelen. Om te eindigen een schoon komiek. 1 en de wagemakerij van hun broeder Aimé Depinois, die een gebouw uitmieken. Deze had juist al zijn droog gezaagd hout in zijn werkwinkel opeen gehoopt, zoodat het vuur schrikkelijk was, en in korte oogenblikken heel het gebouw in asschen legde. Enkel eenige kleinigheden zijn gered kunnen wor den. Iedereen beklaagt de Kinders Depinois, die zonder dak en bijna zonder bedding of kleed eren staan, De oorzaak van den brand is onbekend. In strijd met wat verleden week gezegd werd, heeft de onthulling van het gedenkteeken) der gesneuvelden niet op kermis-Maandag, 13e Sept. plaats, maar wel op Zonulas, Sept. Bij deze richten wij, Vossen iw van Oostvleteren, een warmen oproep tot wedde volgens wet. al de bonden van de streek, want wij willen j De kandidaten zuHen hunne aanvraag, dat de feestelijke onthulling, het land van Ieper-Poperinghe, sloten huisin Engeland. Adres ten bureele. oede suikerbakkersgast, bij Sansen- Schottey, Gasthuisstraat, Poperinghe. Voortaan twee programmen per week. ^reseteneburêe^e.Ven de20jaar; goed l0011, Yperstraat. Goed loon. attensplijtters bij Henri Beckaert Café au petit Train, avenue du pont Rom- V EB M A K ELI J K H E DEN. Zondag 12 September. Eerste Tap. In den Ouden Pompierbij Henri hieu, Hondsrraat, 29, Poperinghe. Konijn en 10 fr. te verhollen. Ira de Welkom bij Cyrille Capoen. 2 Konijnen te versmijten. In de drie Koningen bij Modest Van Braband, Yperstraat, Poperinghe. Begin om 6 ure. mei, Hazebrouck. Dut- V_/ prijzen berghe. Gemeente WOESTEN. Plaats van Onderwijzer is te Verloren Huwelijk. AHIEU Eugène, landwerker, 57 jaar, wonende in eigen huis te Hondschoote, h jweduwaar zonder kinders bij hem, zoekt egeven. vrouw van 40 tot 45 jaar de eerste invergezeld van hunnen geboorteakt en af prootsch|sc'lri*t van hun Diploma, behoorlijk nage-1 jiHarc zien, moeten laten geworden aan het Kollege MARKTPRIJZEN. gebeure, en dat hier de VI. Oud-Strijders vanizien> moeten laten geworden aan het Kollege 1 POPERINGHE, 10 Sept. Boter, 15 tot het Westlandeen algemeene schouwing hun-ivan Burgemeester en Schepen voor 15 Sep-; 10 fr. de kilo Eieren 0.70 c. 't stuk. ner stoere krachten houden. Vossen, we rekenen op u! Kaarten te'bekomen bij Richard Smis en bij de leden van 't bestuur. Yper. Veeezen. Als antwoord op de bede van den Z E.H. Deken van Yperen om hulp voor zijti noodlijdende weezen, hebben lord French of Ypres en lord Plumer of Messir.es in de Engelsche bladen een op roep aan het Britsche volk gericht. Wervick. Vreeselijke ontploffing. Buiten de stad ligt het munitieplein waar een groep werklieden granaten en ontplof bare springstoffen opruimt. Opeens liet zich een hevige knal hooren. De 20-jarige Jul. De Blieck ujt Meenen, werd zeer erg gewond zoodat hij kort nadien overleed. Een andere, de 19-Jarige A. Claeys werd naar het gast huis overgebracht alwaar men vaststelde dat hem een been zal moeten afgezet worden. Vele werklieden liepen daarenboven lichte verwondingen op. Bixseiioote. Schat op een doode. Bij ruimingswerken vonden enkele frontwer kers hier het onbegraven lijk eener vrouw onder steenhoopen bewassen met lisch. gras en riet. De vrouw hield in de hand een tasch- je bevattende voor 35.000 fr. waarden en een papier waaruit de eenzelvigheid kon vastgesteld wordenzij is ingezetene van het dorpen moet bij het vluchten in 1914 daar in die gracht gedoold zijn door het geschut 1 Itrugge, Markt. De boter die de week vroeger 20 fr. verkocht werd is Zater dag laatst gedaald tot 12 en 13 frank. Sfeessen. Vredegerecht. De zetel van het Vredegerecht is tijdelijk van Mees- sen naar Waasten overgebracht. 1. Aftroggelarij eener som van ongeveer 11.5000 frank ten nadeele van Désiré Peeters, bakker te Oostackêr; 2. Drager van een valschen naam; 3. Onwettig dragen van een officiersuni form 4. Onwettig dragen van militaire eere teekens. De kerel had niets beters gevonden dan zich" te doen doorgaan nu eens als officier dan eens als adjudant, waardoor hij tember 1920 Gemeente Zallebeke. Plaats voor ONDERWIJZER KORTRIJK, 6 Septemb. Haver, 90 tot 95; peerdeboonen, 80 tot 85; aardappelen, voor ONUEKWijztSK is open.I3f t0tofj I ,knn°'fat Wedde volgens de wet. Aanvraag te zenden j °'ie' 1 9 aan 't Gemeentebestuur vergezeld van diplo- zaa<a> 1'15 tot lo0 lijnzaad, 130 tot 140; ma. voor 25 September a. s. koolzaadkoeken, 60 tot 65; lijnkoeken, 95 •sodanitraat, 105-106; animoniaksulfaat, 160; jchicorei,70 duiveboonen, 68 tot69; hooi t20 tot 25 strooi, 22 tot 24. Vee, Ver- I kochtkoeien, 00; veerzen, 00 stieren, 00; POPERINGHE, van 4 Sept tot 11 Sept. 1920.[ossen, 00. Priesterlijke Benoemingen. HOPPE. Reynaert Achille, Veurnestraaf, 18, POPERINGHE, laat weten dat hij hem komt te stellen als Zink- en loodwerker. Hij biedt hem ook aan voor het herstellen van pompen en stoven. Door zijn verzorgd werk en zijne genadige prijzen verhoopt hij eenieders gunst te genieten. De welbekende steenen uit den GESLOTEN OVEN der Steenbakkerij VEYS Cie, Vingnertinglie zijn verkrijgbaar aan 110 frank 't duizend, groot formaat). H. COSTEUR Duinkerkestraat, - iOERKERKE, 43bis, Poperinghe. Kleuren, vernissen, vensterglas, Borstels, penseelen, goud en zilver. Kleuren in Tuben, sponsen en zeemvellen. Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, 15 Pop. der I bij om hoppe te drogen, te koop bij lleué l'anwotc, Café du Commerce ABEELE- slatie. eerste hoeveelheid, genadige prijzen, bij HHegggi llequidt-iiChlH;, te Watou. Overal waar de tram loopt kunnen ze worden gezonden Heropening van het Pensionaat Zusters Penitenten. Met October aanstaande zal bet Pensio- groote hoeveelheid, droog populieren- naat der Zusters Penitenten opnieuw geo- iepen- beuken- en eiken hout gezaagd in ver-j pend worden. Men is er druk bezig met de planken van 1 tot 15 centimeters dikte, trouwen inboezemde en er zoo in gelukte bij j nieuwe gebouwen in orde te brengen. j s g g Peeters de vermelde som af te troggelen, be-1 Bijzondere leergangen zullen gehouden a* staande uit verschillige titels en waarden,worden over Steno- en dactijlographie. 5^ wiamingstraal, Poperlngh®* Gaz. Men verzekert dat wij van Dinsdag en 8 dagen het gazlicht zullen kun nen gebruiken. Nieuws. - Aankomst van Cartouehen Bachmann bij Alfons Vanoverbeke-Leeu- werck, 11, Gasthuisstraat, Poperinghe. Noodhoorn. Door de stad werd een noodhoorn of sirène aangekocht die bestemd is om in geval van brandde pompiers bijeen te roepen en de burgers te verwittigen. Suikerkaart. Met 1 October zijn de thans gebruikte suikerkaarten niet meer gel dig. Nieuwe zullen uitgedeeld worden op de Peerdemarkt. Donderdag, Vrijdag en Zater dag mogen al de personen zich aanbieden wier naam begint met A. B. C. Zij moeten trouwboekje, verblijfkaarten en oude sui- Hei Bestuur v. d. Christen Werkliedenb. Twee Watounaars doodgeschoten. Werkloozenhulp. Maandag 13 Sept. om 9 u. zal de gewone veertiendaagsche uit betaling gedaan worden in het bureel der Ste Annastraat. 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt; want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd ge nezen. Christen Werkliedenbond. 't Was een prachtige dag voor den bond, Zondag Gist. Van Dinsdag 14 dezer zal Prosper Wullepit, Casselstraat, 175, Pope ringhe, alle dage voorzien zijn van versche biergist, merk: Levure mère des Flandres ZetgistBij hem ook te verkrijgen Brug- schedrooge Gist genaamd Koningsgist. Eerlijke daad.— Leon Van Caenegern, zoon van den wachtmeester der gendarmerie, vond op de Switch road eenen geldbeugel. Na lang vragen en zoeken was hij gelukkig den verliezer, Henri Persoone, te ontdekken, en dezen zijne vondst te kunnen overhan digen. Baldadigaard. - Woensdag namid dag was een leurder met strooien matten in de Casselstraat, waar hij zijne waar te koop bood. Hij kwam in onverschil met eenen kooper en ontstak in woede. Hij bracht een groot dolkmes te voorschijn en bedreigend zette hij den kooper achterna. Deze kon ge- lukkiglijk een huis binnen springen en de deur sluiten. De woestaard bleef lang voor de deur tempeest maken. Thans is hij ter beschikking van het gerecht opgesloten. VlausortinglM}. Nieuwe kerk. Op O. L. Vrouw geboortedag, 8 September 1920, werd de nieuwe houten kerk, welke langs de ingangdreef van 't Oudemanhuis staal, plechtiglijk gewijd, en de goddelijke diensten zullen voortaan plaats hebben in deze tijdelijke kerk, gezet door tusschenkomst van 't Albertsfonds, en voortkomende van den Oceaan uit De Panne. School. Eene vierde klas is toege voegd aan de vrije knechtenschool en M. Delanote van Westoutre is er als nieuwe onderwijzer benoemd. Schielijke Dood. Zondag avond is Jules Maricau, landbouwer, wonende langs de Galgestraat, schielijk gestorven toen hij bezig was met hommel van den hast af te trekken. V. O S. We hebben de eer aan de leden van den V. O. S. bekend te maken dat voor Zondag 12 September e. k. eene Alge meene vergadering belegd wordt in de her berg St. Andries, Brandhoek om 5 uur. Verslag zal U meegedeeld worden over de samenstelling en eerste beslissingen der ge mengde kommissie tot het oprichten van 't gedenkteeken, alsook over den uitslag onzer aanvraag voor een bondsvlag. Brand. Woensdag avond rond 5 u. is een geweldige brand losgeborsten op de Reeke in de herberg der Kinders Depinois Occasion moteur, gazpauvre, Winterheer, 60 a 70 H P bon état. Eer. S. A. G. G. rue marnix, 3o, Gand. nlandsche dieren, 7 bekalfde melkkoeien, 3 veerzen, 2 stiers, 8 kalvers, 4 zwijns en allaam, op de hofstede van Alois Sinaeve, te Elverdinghe langs den keizei van Vlamer tinghe, op 29 September om 12 ure. Zie de plakbrieven. Goede hoppres, dienstig voor ronde balen en packetten, te koop aan 500 fr. bij Delbaere-Lahaye, Watoustraat. Twee velos, Vrouw- en rnansvelo bij Josef Lamey, Casselstraat. Bekwame persoon die goed met peerden kan omgaan, vraagtplaats in brouwerij. Adres ten bureele, Kleermakersgasten, bij Arthur Verbekete West-Nieuwkerke. Standvastig werk. Terechtwijziging. Dienstmeid, voor Poperinghe. Zich wen den Boeschepestraat, 21 B. s"\oede meid voor alle werk, reeds gediend oede meid in de herberg Driekoningen, 1 r\ ud ijzer gevraagd om te koopen. Hoogste w prijzen. Adres: Joseph Pouchele, Isen Q^choonen hond, Thaher-pik, zwart haar, O drie maanden oud. Terug brengen of aanwijzen tegen belooning bij E. Lauwers, In de Landing. Liederavond. De liederavond van krr-mis-Itfaa^dag Sfc|»t. blijft behouden. Het feest begint om 6 1/2 uur, in de Gemeenteschool De kunstzanger, heer Joz. Ariën, baryton, Is een onzer beroemdste Vlaamschezangers. Uitgalmingen zullen met de liederen afwisselen Prijzen der plaatsen: voorbehouden 2,50 fr. le plaats: 1,50 fr. 2e plaats: 1 fr. De tekstboekjes zullen kosteloos uitgedeeld worden. Namens den Vos- —Ongeval -Dinsdagnamiddag kwam een auto op de baan van Elsendamme, aange reden met 16 engelsche toeristen. Een er van scheen niet al te nuchter of te helder in den kop en deed de auto links zwenken. De ge leider keerde de richting en de auto botste rechts tegen eenen boom. Het bovenste deel van den auto vloog aan splinters en de inzit tenden door splinters en glasscherven ge kwetst. Een ervan werd nog al erg aan het hoofd gekwetst (■ent. Krijgsraad van Oostvlaande- ren Vow de militaire rechtbank alhier stond terecht Egide Deroo, van Poperinghe, sol daat bij het 3C Linie, in garmizoen te Gent, beschuldigd René en 1 Wisselkoers der Beurs van Brussel op 10 Sept, Geboorten. 213. Deman Roger, z. v. Lahaye Maria. 214. Debaes André, z. v. Emiel èn Bouttelisier Maria. 215. Desender Ivonne, d. v. Jerome en Depoortcr Maria. 216. Dumortier Elisa beth, z. v. Mauritius en Bafcop Thracia. 217. Butaye Alice, d. v. Amand en De Coker Julma. Overlijdens. 180. Devleeschouwer Emerence, 77 j., z. b. 181. Gheus Eugenie, 72 j., echtg. van Creus Louis. 182. Foort Pharailde, 78 j., z. b., wed. van Halewyn Amand. Huwelijken. 162. Goudeseune Nestor, 23 j. werk man en Depature Martha, 20 j. kantwerkster, b. v. Poperinghe. 163. Bucquoye Gaston, 24 j., auto drijver te Westouter, en Deleu Adrienne, 22 j., z. b van Poperinghe. 164. Bruneel Hector, 23 j., auto drijver en Lebbe Bertha, 30 j. herbergierster, b. v. Poperinghe. 165. Ooghe Gaston, 29 j. landbouwer en Coppenolle Emerence, 21 j., z. b., b. v. Pop. 166. Lammens Maurice, 27 j. steenbakker en Vermeu len Maria, 30 j. hulshoudster, b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. 238. Deconinck Michel, brouwer en Gillebert Anna, z. b. 239. Moerman Leon, landwerker en Moerman Hortense, dienstmeid. 240. Tillie Charles, landbouwer en Quaghebeur Rachel, z. b. —241. Haeghedoorn Alberic, handelaar en Vandewynckel Celine, z. b. 242. Moulaert Victor, bediende en Minne Celina, z. b. 243. Devos Remi, z. b. en Devos Madeleine, z. b. 244. Geuten Jean, staatscommissaris en Debyser Alice, z. b. 245. Lammens Georges, werkman en Pitte- lioen Maria, huishoudster. 246. Truant Julien, handelaar en Vercruysse Madeleine, kleermaakster. 247. Dehaene Georges, trambediende en Dumelie Marguerite, naaister. 248. Denys Albert, handelaar en Lebbe Maria-Theresia, bijzondere. 249. Ges- quiere Silvain, werkman en Vancalis Maria, z. b. 250. Dehouck Theophile, frontwerker, en Onraet Alice, huishoudster. 251. Parez Henri, metser en Papegaey Augusta, z. b. 252. Boerhave Maurice, landbouwer en Veracx Magdalena, landbouwster. Zijn onderpastoor benoemd: In St-Salvators te Brugge, de E. H- Debandt, id. in Ste-Anna aldaar; in Ste-Anna te Brugge, de E. H. Keukelinck, leeraar in St-Leogesticfitaldaarin Onze-Lleve-Vrouw te Thielt, de E. H. Wicht, leeraar in St-Lodewijkskollege te Brugge. Londen, 6 September. Alhoewel de hopteelt thans draagt over 20. 760 acres of gemeten), zal de opbrengst niet toereikend zijn voor de behoeften der Engelsche brou wers. De pluk is overal aan den gang Aalst, 7 Sept. Ondanks het ongunstig weder, komt de late hop tot haren wasdom. De handel blijft zeer kalm, met nominale prijzen 500 tot 525 fr. volgens tijd van leve ring. Poperinghe, 8 Sept. De opbrengst zal iets meer dan middelmatig zijnin enkele hoeven zal het plukken duren tot het einde der maand. De handel gaat niet vlotprijzen schommelen tusschen 500 en 525 frank. Amsterdam 427.00 - 437.00 Londen 47.95-49.20 Keulen 26.16 - 28.16 I N.-York 13.37-14.47 Genève 227.50 - 231.50 Parijs 93.13-94.16 Reninghelst-Busseboom, maakt kenbaar dat hij Strooidekker is van stiel.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2