HET NOTARIEËL EN NIJVERHEIDS ANNONCENELAD Nieuwsblad voor 'Foperinghe en Omstreken. att siail Ér Bit ai iai> Foperlqgbe Apotheek Frans Van de Plas Zondag 19n September 1920. 15 Centiemen. Net iVlilitair Verbond met Frankrijk* Maatschappij der Goedkoops woningen van Veurne. Militie. Suikerkaarien. ïn ?t Buitenland. E. DUQUESNE Zoon, Maraixitraat, 30, GENT. /%.focmnementjpirUs s 1 Jaar in Stad tehuis besteld. -. 6.25 s> buiten Stad met do post 7.50 Buitenland 10.00 fr. fr. fr. V Drukkerij - Papierhandel, Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. WHSSMBH i%aiikonelIg5tigen Berichten 50 cent. de regel. Notarieële berichten 50 cent. Rechterlijke Eerherstellingen en vonnissen l fr. 50 de regel.Rouwberichten, niet boven de 10 re ken 5 fr. Grootere herhaalde annoncen, prijzen op aanvraag. Deze week werd het militair Verbond tusschen Belgie en Frankrijk vastgesloten. We moeten dus Frankrijk helpen wanneer het aangevallen is. Daarom zal Frankrijk onze soldaten komen onderrichten en daar om zullen we gestadig eene groote militaire macht op vast houden die miljoenen jaar lijks zal opslikken. Over dit verbond schrijftDe Standaard Men boore het goed Vlaanderen wil niet weten van het Verbond. Men meene niet dat het voldoende is rnet een paar menschen een papiertje te teekennen om ons de koporaalsrol te laten spelen bij de eerstkomende internationale verwikkelingen. Zij die zulks aandurven ver geten wellicht dat hel Belgisch leger in hoofd zaak wordt gevoed door Vlaarnsche jongens hun weze hier dan ook herinnerd dat het Vlaarnsche Volk, afkeerig van hun verbond, nog bloedend uit de wonden van een oorlog waarin het 80 t. h. van zijn zonen aan het Belgisch leger schonk, weigert zijn jongens als pand te laten dienen van de voorgenomen overeenkomst. Nooit meer dan bij deze gelegenheid heeft men uit het oog verloren dat Vlaanderen in Belgie ligt, dat, waar er sprake is van het Belgisch leger, er eerst en vooral met Vlaan deren dient rekening gehouden omdat Vlaan deren het meest gebloed heeft en moest het nog gebeuren het meest bloeden zal. Waar degenen die verantwoordelijk zijn deze feiten niet wilden zien en het verzet van het Vlaarnsche volk hebben beschouwd als een factor zonder belang, zal Vlaanderen zelf er zich mede gelasten hen tot de werke lijkheid terug te roepen. De lijdzaamdheid die men meende te mo gen misbruiken isten einde. Heel het Vlaarn sche land door moet het volk zijn stem ver heffen tegen hen die, onder drukking van Frankrijk en van hen, die in den dienst staan van Frankrijk, ons willen binden. Wij ver klaren dat hun papier maar van kracht we zen kan als heel het land, waarin toch ook Vlaanderen ligt, het tot een werkelijkheid maken wil. Vlaanderen zal toonen, tegenover wie ook tegenover elke Regeering die den h. Janson volgen zou, dat het weigert een verbond te aanvaarden dat noodlottig is voor ons land. En om dit verzet te bewijzen zal niets v/orden ongedaan gelaten. I. IM li, i «i.iw* iwiim Den 20 Oogst, is de Naamlooze Maat schappij Goedkoope Woningen van Veurne» voor den Notaris Verdievel gesticht geweest. De Minnister van Financiën, de Naamloo ze Maatschappijen Briqueteries de l'Yser» en Yser Entrepisse et Construction de Bank Loyette, de Maatschappij «J. Loyet- teen Cie de heer Beirnaert, mouter, zijn de bijzonderste inschrijvers van het maat schappelijk kapitaal. De Provincie, die een gestemd krediet heeft van een miljoen om tusschen te komen in de stichting van dergelijke maatschap pijen, heeft zich onthouden daar hare inschrij ving afhankelijk is van die van de gemeente; de stad Veurne, gansch ten onder gebracht door den oorlog, bezit geen middelen en heeft bijgevolg niet kunnen inschrijven. De plaatselijke maatschappij van Veurne, toegelaten door d® Nationale Maatschappij voor Goedkoope Woningen en Woonver trekken,beschikt door haar kapitaal en de sub- sidiën van de Nationale Maatschappij over vier miljoen frank, uitsluitelijk voorbehou den tot het bouwen van goedkoope wonin gen te Veurne. Het zijn de voetstappen aangewend door den Voorzitter van den Beheerraad, M. Hip- poliet de Wit, die gestrekt hebben tot de Whining van cie 7viaatscitappij,*5nJ gevallen waar de private intiatief grootendeeis de rol speelt van de openbare besturen. Terwijl de onderhandeling voor de stich ting van de Plaatselijke Maatschappij voort gingen tusschen MM. De Wit en Van Bil joen, beheerder algemeen-bestuurder van de Nationale Maatschappij voor Goedkoope Woningen, bouwdede Maatschappij «Yser Entreprises et Constructions» van hare mid delen en voor rekening van de Plaatselijke Maatschappij in vorming, een tuindorp van 154 huizen/op een partij land van 5 hectaren, onder- gelegen langs den steenweg van Veurne naar Pervyse- Het metselwerk van de 155 huizen werd met 10 September geëindigd en de eer ste huizen zullen bewoonbaar zijn tegen 't einde van dezelfde maand. Het geheel van het tuindorp is zeer beval lig er zijn vijf verschillende typen van hui zen, afgezonderde en gepaarde, vereenigd in groepen van 3, 4 tot 5. Ieder huis behelst een gelijkvloers, een verdiep met 3 slaapka mers, en aanvullende lokalen. Al de huizen staan 't zij langs den grooten steenweg, 't zij langs een breede, beplante laan. De verschil lende afsluitingen zullen bestaan uit hagen. De huizen van het goedkoopste mode! kosten 14,300 fr.de grootste, afgezonderde 20,000 fr., grond en onkosten voor wegen inbegrepen. De huurprijzen per week, zijn van 9,30 fr. tot 13,30 fr., 't zij 1,33 fr. tot 1,90 fr per dag. De Maatschappij Yser-Entreprises et Constructions» heeft ingeüjks 24 huizen ge bouwd te Poperinghe, behelzende één on dergrond, één gelijkvloers, één verdiep met 3 slaapkamers, één aanvullend lokaal en één hof- 't Is de aanvang van een nieuw tuindorp. De aanvragen tot het huren der huizen moeten''gestuurd worden aan M. Hippoiiet De Wit, Villa Doll te De Panne. Mengelwerk van «De Poperinghenaar» 28. naar het Engelsch. Ze zagen op naar het standbeeld van Jean Bart, en stelden dan eenige vraagskens aan een Fransch officier, die nevens hen stapte met korter stap. Het antwoord moest werken op hun verbeelding, want ze keken nog om naar dat beeld met het opgeheven zwaard en met den pluimhoed. Drie jongentjes liepen naar 't groepje, en gaven een handje, dat de Araben lachend drukten en die glimlach verzoette hunne harte gezichten. Dan kwain er ruiterij op. 't Waren Araab- sche ©pperhoofden, op kleine Algiersche paarden met netteklarelijven, en metstapjes als reebokken over Duinkerke's versleten steenen. De breidels blonken en tinkelden van zilveren platen De zadels waren bedekt met geborduurde stoffen, 't Was 't Oosten dat intrêe deed in 't Westen. De Mohameda- nen maken er godsdienst van, van 't gevecht. Het heeft zijn voorschriften en gewoonten al maakt shrapnel) zulk kwistig gebruik van menschen. Atzoo stond ik nêer te zien op de levendi ge tafereelen eener stad in de oorlogsstreek. Opvolger van S VANDEN BERG HE, Bertenplaats, 8, (Kleine Markt), - P O P E R 1 H' G IS lü - VOOR DE VERWOESTE STREEK. Door den Heer Dr Brutsaert, Toeg. Kon. Hoog Commissaris te Poperinghe, werden deze week de volgende omzendbrieven aan de Heeren Burgmeesters der gemeenten toe gezonden. Heer Burgemeester, Er zijn geteisterden die nu in eene barak van het K.A.F. verblijven en die vragen of ze ook mogen genieten van de premie van 3000 frs voor het optimmeren van eene half-bestendige woning. Die vraag moogt gij gerust toestaan. 't Ware zelf wenschelijk dat veel zulke aanvragen gedaan waren, immers de zoo beschikbaar gemaakte barakken zouden kunnen dienen om andere familien te her bergen en bijzonderlijk om de huisgezinnen die nog bij gebrek van een schuilplaats in Frankrijk moeten verblijven, een onderko men te verschaffen. Alleenlijk vraag ik Ued. te zorgen dat de barakken niet onbewoond blijven en slechts de 3000 frs toe te staan wanneer gij zeker zijt dat deze die de barak van het K.A.F. verlaat, een opvolger heeft, of door uw toe doen krijgen zal. Met de meeste achting, De Toeg. Konink. Hoog Commissaris. Dr Brutsaert. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ tot uitbating Buurtspoorwegen van den eftitNri biX'WUÖè-YPÊR. De heeren aanö celhebbers worden ver zocht de buitengewone algemesne vergade ring gevolgd van «te gewone algemeene ver gadering, der aandeelhabbers bij te wonen die zullen plaats hebbtn op Maandag 27 September 1920, in het Hotel St Sebastien, te Oostvleteren, opvolgentlijk om 13 en 14 ure. DAGORDE DER BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING. 1.) Voorstel tot wijziging aan de stand- regelen om de bi-lans van 1014 en 1919, en toekomende bilans fe: makel? VOORGESTELDE WIJZIGINGEN. - Art. 29. - Afschaffing van artikel 29, en zijne vervanging door Om de jaarlijksche winsten en verliezen vast te ste'len zal er als volgt gehandeld worden ONTVANGSTEN. De ontvangsten aan verdeeling met de Nationale Maatschappij onderworpen, zullen toegekend worden aan elke der lijnen op dewelke zij gedaan ge weest zijn. De ontvangsten die niet aan verdeeling onderworpen zijn, zullen onder al de lijnen verdeeld worden in verhouding van het kapitaal door elkeen dezer gestort. UITGAVEN. De uitgaven zijn onder de lijnen verdeeld in verhouding der treinen kilometers beloopen op eike lijn. 2 Verschilligen. DAGORDE DER GEWONE ALGEMEENL VERGADERING. Verslag de; dienstjaren 191 4 en 1919. Goedkeuring der rekeningen (versla- 1914 en 19:9 2.) Benoeming van een nieuwen beheer der voor de lijn Poperinghe-Veurne in ver vanging van M. Lebbe, ontslaggever. 4.) Verschilligen, De heeren afgevaardigden worden ver zocht zich van de noodige volmacht te voor zien, gelijkvormig aan de standregels. 1 gen iederenfeest te Oostvleteren. was in 1918't volk van Oostvleteren gaapte; verbaasd. We zijn in 1920 en 't volk vanj Oostvleteren roept het al mee 1 Dat heet ué oinntGbiiiodre £'&vtg naar uen i-'iaairfsehe). zegepraal, onweerstaanbaar lijk golvenge I weid, omtiat volkswil zeegeweld is. En dat' is zoo triestig voor de voorname heeren, die, in Vlaanderen wonende, en van Vlaanderen levende, toch tegen Vlaanderens levensrecht staan, met al de knarsetandende drift van wanhopige drenkelingen... In de inleidingsrede, in naam van den Oud-Strijdersboncr uitgesproken, werden rake, onzachte dingen gezegd, zoo vrank en zoo helder als 't siaal onzer Vlaarnsche baïonnetten was, zoo stout omdat ze steun den op sprekersrecht betaald met lijden en bloed. De tijd is gekomen dat de groote en de kleine man van heel het Westland zich moeten uitspreken als vriend of vijand van den Vlaamschen ontvoogdingsstrijd, ge voerd ten voordeele van het Vlaamsch Volk zelf. Met tegenstrevers of vrienden kunnen we redeneeren, met onverschilligen niet Te lang heeft het geduurd, dat Vlaarnsche Beweging in onze streek een vreemdsoortig luxe artikel was. Ze moet zijn, ze wordt reeds een bloedeigen volkszaak, groeiend in en voor het volk. Dat is de slotsom van den kunstavond eene veropenbaring van Vlaarnsche kunst schoonheid, leidende tot Vlaamsch stam- bewustzijn en liefde, en tot belangstelling in den bitteren strijd en Recht. Het motief dat door heel het feest doorruischte, in lied en woord, klonk in één-stemming met het tril lend hert van 't mee-voeiend publiek daar is maar één land dat ons land kan zijn. We hopen voor Oostvleteren, dat het, daags na zijn spontane Vlaarnsche zielsuit- druk'king, zelf niet verbaasd zal staan over zijn onverhoopte kranigheid. Er is nog zooveel te doen, maar de tijd is gunstig, Vlaanderen wacht en het iizer gloeit. (Declercq.) X. BELANGRIJK BERICHT de gezinnen die binst dfcn oorioy in Frankrijk verbleven hebben. De heer Minister maakt het volgende bekend De kinderen, binst of na den oorlog in Frankrijk geboren, van Belgische ouders, die ook in Frankrijk geboren zijn, zullen Fransch zijn en blijven, indien de ouders, vóór 24en Oktober 1920 niet naar het Stad huis gaan om in naam dier kinders de Fran- sche nationaliteit te verwerpen.» De kinders wier ouders in Belgie geboren zijn, zijn Belg en voor hen moet er niets gedaan worden. AL de personen die binst den oorlog dienstplichtig waren, en om lichamelijke oorzaken werden vrijgesteld en ook zij die in 't Buitenland verbleven en daardoor aan hunne militieverplichtingen niet voldaan hebben, zijn verplicht zich ten Stadhuize aan te bieden, voorzien van hun bewijs van vrijstelling. mm* vas Merris, Coevoet Cie. S 0 F A A LSTRA AT6, POPERINGHE. P. S. Is het te veel gehoopt als we denken dat andere gemeenten ook den flin- keti en zoo meeslependen kunstzanger, Joz. Ariën, zullen willen hooren. Vossen, dat is zoo mooi werk voor u En, uw kas heeft er niets dan baat bijDat telt ook Loopende Rekeningen. Geldplaatsingen op korte en lange termijnen Beursbe werkingen. Wissel van vreemde gelden. Leeningen op titels. Bareeten open alle werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. Den Vrij dog van 8 1)2 tot 12 en van 2 tot 4 u. Den Zaterdag van 9 tot 1 ure namiddag. De bestaande suikerkaarten zijn ongeldig van den 1 Oktober te beginnen. Zij wor den vervangen door nieuwe, bevattende 15 tickets (Oktober 1920 tot December 1921). Om recht te hebben op zijn maandelijkseh rantsoen, moet ieder burger zich schikken naar de volgende onderrichtingen 1° De suikerkaart moet geheel aan den winkelier aangeboden worden, die zelf het Het liederenfeest gegeven door den V. O.S. is overheerlijk gelukt. Tot nu toe is liet zoo moeilijk, in onze streek, om het brave volk, koud en killig als de mist van onze meer- schen, warm te maken voor een sprankje hooger denken en inniger voelen. Met onzen kunstavond hebben we dit bereikt in het stugge Oostvleteren De heer Joz. Ariën, Limburgsch kunstzanger, betooverde zijn dankbaar publiek. Het volsta te zeggen datticket zal afscheuren ?,^atar, 's ina,ar ^en, Vlaanderen van Van j go Het ticket is pas geldig tot den 20" der Hoof stormachtig gebiseetd werd, datAAijn rnaand die volgt op deze waarvoor het aan- Vlaanderen heb ik hartelijk hefmeegepre-j «Weekend is veld, meegebeden werd, en dat ten laatste!** „„V I u ti u. De Vlaarnsche Leeuw» uitgedonderd werd, 3° 1(fier huisgezin heeft recht op zooveel - mc aa,uuev,. ,&cu, wc.kc als de spannende ontlasting van een heete suikerkaarten als het personen bevat onder, talie geteisterd hebben, maakten meer dan strijd-athmosfeer En de oude moeder deunde hetzelfde dak wonende 1200 slachtoffers, waarvan ruim 400 dooden mee, nevens de lieve freule, die in éénen 4° Zoodra de oude kaart zal vervangen]®1} gekwetsten, [n de provencie i loien- zijn door eene nieuwe, moet de bezitter zich he alleen weiden er 200 personen gedood en laten inschrijven bij den winkelier waarbij 1300 gekwetst. hij verlangt bevoorraad te worden. Volgens inlichtingen uit Dantzig, zijn Deze verklaring zal gedaan worden opjer 143,000 bolchevistische soldaten met een afscheurbriefje der notitie die hem zal)30,000 paarden op't grondgebied van Oost- overhandigd worden terzelfdertijd als zijn Pruisen gevlucht. Zulke samentrekking van nieuwe kaart. vijandelijke troepen in den rug van het Pool- Dit afscheurbriefje zal aan zijn leveraar sche leger is voor dit laatste een wezenlijk De exprestrein Parijs-Bordeaux is Maandag nabij Poitiers op eenen koopwa- rentrein gebotst. De schade is aanzienlijk. Vijftien personen zijn licht gekwetst. Te Blanc-Misseron in Frankrijk is een gebouw ingestort terwijl de werklieden het verlieten. Er zijn drie slachtoffers. Een spaanscne visscher heeft uit Ame rika een erfdeel ontvangen van 45 miliioen fr. Op de lijn Nantes-Quimper heeft eene treinbotsing plaats gehad. Er zijn 3 dooden en 8 gekwetsten. Nabij Metz speelde een knaap van 12 jaar met een geladen geweer en doodde er zijn 7 jarig zustertje mede, met eenen kogel volle borst. De schrikkelijke aardbevingen, welke Maar nu en dan keek ik terug in de zaal achter 't venster, en luisterde naar de ge sprekken van op de sofa's en de verstrooide stoelen. Daar was een levendige verzameling volks in die zaal. Zij ook hadden eene of an dere bezigheid in de oorlogszaak, 't zij om te dooden, 't zij om te genezen. Onder hen was een jongeBelgischeluitenantdie gewoon was 't getal Duitschers op te sommen die hij dagelijks met zijn mitrailleuse doodde, tot dat hij" niet wijs geraakte uit het getal en zij ne optelling scheef liep. Daarnevens zaten drie of vier nursen te spreken over gekwet sten en dooden - geschiedenissen en de akelige uren van zekeren nacht toen er op eens een duizendtal gekwetsten inkwamen, juist als ze hoop hadden op een stil tasje koffij. Een jonge geneesheer sprak juist als ik mijn hoofd van uit hetvensteromwendde: Het is die schrikkelijke uitzinnigheid van al dat verlies van jonge sterke levens die ons ziek maakt van afschuw.... Een andere doctoor, die van Yper kwam, waar hij zijne ambulancen van uit het bom bardement gered had, antwoordde: Het is monsterachtig van al die bureel- ratten 1 Omdat ik aan eene vrijwilligers-am- bulance toebehoor wenschten de officieren te weten hoe duivel ik het aanleggen durfde om bij de gekwetsten te komen. Ik moest veertig mijlen verre rijden om ofiicieeLtoela^ avond alle on-Vlaarnsche pension naats- fiauwiteiten scheen verleerd te hebben. En de bonkige boerenjongen schreeuwde mee, nevens den voornamen dorps patriciër, die almeteens leerde dat Vlaanderen óns land is, en dat Vlaarnsche kunst zoo mooi is. En de muren van die gemeenteschool zijn niet ingestort, toen voor het eerst de vreeselijke kreet daverde: «In Vlaanderen...» met 't gruwelijke woord... zelfbestuurVoor het eerst? Neen toch, want reeds in den voorzomer van 1918 dreunde hij ook in de straten van 't verbauwereerde Oostvleteren 't was toen uit den mond van 800 Vlaarnsche piotten, die het beu werden, met Vlaamsch bloed, belgisch onrecht te bestendigen. Dat ting te krijgen, en dan nog geraakteik niet binnen... En de gekwetsten lagen overal rond, en het was oprecht onmogelijk ze al len te bezorgen.... Endaar! ze spreken van étiquette terwijl er liggen te schreeuwen in doodsangst!.. De Pruissische duivels zijn waarlijk niet erger! Ik keek opnieuw uit het venster. Doch ik zag niets meer van de menigte daarbeneden. Ik zag alleen nog den springvloed van het bloed hooger en hooger rijzen, en ik hoorde niet het gebeurel van inotor-hoorns-maar wel het kreunen van menschen in ontelbare schuren, waar ze op stroo lagen te wachten op doctoors-hulp en te roepen om morphien. Ik zag en hoorde dat alles, omdat ik het voordien gezien en gehoord had in Frankrijk en België. In de zaal klonk nu het zachte spel van vingers op eene niet al te slechte piano, 't Was muziek in diepe, zoete klanken. Eene vrouwestem sprak opgewonden, rap: O, kan er iemand spelen? Bidde, doe het danHet schijnt me wel duizend jaar ge leden dat ik muziek hoorde. Wat heb ik dorst ernaar Een mijner vrienden, die rechtstaande de accoorden gespeeld had, zat nu neer, en glimlachte over de noten weg. «Wat moet het zijn vroeg hij, en zon- derantwoo^^f^^^ten^neeld^Ti^^Vas toelaten zich de noodige suiker te bezorgen voor zijn kliënteel. De gezinshoofden zuilen de kaarten kun nen halen op de Peerdenmarkt. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag mogen al de personen zich aanbieden wier naam begint met ietter D. Zij moeten trouwboekje, verblijfkaar- ten en oude suikerkaarten mcehebben. eene rêverie» van Chopin, docht het mij, en wat het ook was, 't scheen onze ziel te klaren van al wat we gezien of geroken had den. En 't waszoo innig-meewarig dat er iets brak in mijn hart, op zeker oogenblik. Ik dacht op dc laatste maal dat ik muziek hoor de. 't Was in een Vlaamsch net huisje, waar een jonge luitenant, een tikje verwarmd door een goed glaasje, een minnelied aan 't zingen was tusschen vrienden, terwijl een stap van daar menschen onhebbelijk gedood of ver minkt werden door 't invallend geschot. De muziek stopte op eens in gebroken no ten. «Wat was dat?» hoorde ik vragen. 'tWas de weerkaatsing eener schromelij ke ontploffing en 't gerucht van gebroken glas. Ik keek opnieuw uit het venster op de markt nêer en zag volk Icopen in alle rich tingen. Nu kwam er een man binnen en sprak, kalm, een der geneesheeren aan Nog eene Taube. Drie bommen, als ge woonte, en verscheidene gekwetsten. Kom, als 'tu belieft, 't Is slechts den hoek omdaar 't Is altijd alzoo, juist den boek om, die onverwachte dood. Juist een stap of twee nevens gelijk welk venster, in oorlog. XXVII. Ter; Halvenwepe niiir vprhb'if i.i H,.inker- gevaar. Men mag zich alle oogenblikk«;n verwachten aan een aanvallenden terugkeer van de Russische bolchevisteri, die zich, in Oost Pruisen, onder het welwillend oog van de Duitsche militaire overheden, hergroep- eeren. Te Rijssel werdt eene jonge vouw die op het punt stond moeder te worden, door ke, vaarde ik eens over-end-weer naar En geland. Ik kreeg plaats aan boord van 't Gouvernements schiplnvicta, die bij nacht overvaart deed, om de vijandelijke onder zeeërs te ontgaan, op gevaar af zijne vlotten de mijnen op te loopen. Dat gaf me oorlogs- indrukken, die ik nooit vergeet. We waren op een dood-schip dien nacht, want we hadden aan boord het lijk van een zee-offi cier die de dood gevonden had op een der monitors die in 't geweld gezien had ver scheidene malen in zee over Nieupoort. Met het lijk ook werden er andere zeelieden vervoerd, gekwetst door denzelfden houwit ser. Geen van hen kreeg ik te zien tot de Invicta langs de Prins van-Wales-dok op kaai lag. Dan bracht een groepje matines» het officiers-lijk uit op een draagbaar. Ze bengelden 't lijk wreed, haperden met de staanders van de baar in de riggels van 't nauwe gangje en, daar ik mezelf wat han deling in die zaken toeschreef doordien ik er wat ondervinding had aan opgedaan, stak ik handen bij om het lijk naar de landing plaats te dragen. Het was dicht en stevig toegenaaid in zeildoek, juist lijk een klomp vleesch bestemd voor de markt van Smith- field, en het werd met niet meer plecht maar als dusdanig behandeld door de lastdragers die er ontvangst van namen. POPERQOENAAR Voor aankondigen der provincie Oost-Vlaanderen zich wenden tot Telefoon 1669. uit&ie v*:n postcheckrekhn'ng rr 15570. Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten voor den vrij dag noen 1nqezonden worden. m jé. - -*■ 2 twgrringobpsg

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 1