EDEN-CINEMA Alle Oorlogsverminkten Naar Oostvleteren. In 't Buitenland. In 't Binnenland. Coliseum-Cinema. j Burgerstand van nieuws bij hoogdringenheid gekond, en 't was daarom dat Dinsdag overal de zegeklok lMidde en op de openbare gebouwen de na tionale vlag wapperde. Wanneer kondigt de zegeklok ons aan dat de Vlamingen hun recht bekomen? De Bank van Poperin aanveerdt van nu af Alle INSCHRIJVINGEN OP KASBONS 5 0)0 van het Gemeente krediet van Belgie onder de waarborg van den Staat, en uit keerbaar met 500 (ranken aan den prijs van 470 franken, zonder kosten. Onze Congo. Onze minister Franck is dezer dagen terug gekomen van een reisje uit Congo. Ovei zijne reis en 't geen de heer minister waar nam deed hij aan de pers tal mededeelingen, waaruit wij volgende ontleenen. De heer Franck wijst op de degelijkheid van het Congoleesch menscheninateriaal. Het Congoleesch kind leert het lezen en schrijven met evenveel gemak aan als de Europeesche kinderen. Waar het vooral op aankomt is de ontwikkeling van het vak onderwijs. Den Congoleezen is het aanleeren van vreemde talen overbodig. Een aanwe zige dagbladschrijver vroeg of het onderwijs aan de Congoleesche kinderen in hunne moedertaal gegeven wordt. Het antwoord was bevestigend. En het recht dat aan alle volkeren der wereld, zelf aan de halfwilde toegekend wordt in hunne moedertaal onderwezen te worden, wordt ons, Vlamingen, in Belgie ontzegd. KONINKLIJK HOOG COMMISSARIAAT met hen te handelen over de zaken betreffen de het hun verschuldigd spaargeld. Krachtens eene bijzondere toelating mogen de Oud-Strijders ongefrankeerde brie ven schrijven naar de Kwartier-Meesters mits op den briefomslag te zetten Om dienstredenen. Ook de briefwisseling gericht tot den Heer Bestuurder der Militaire Begraafplaatseri te Brugge moet niet gefrankeerd zijn. Op heden zondag 26 September onthulling van het Gedenkteeken te Oostvleteren. De Vossen van Poperinghe vergaderen in de Veurnestraat om 1 uur stipt bij LecleireEmiel en Lobeau Maurice. Alleman tegenwoordig. Op Zondag 3 October 1920 Vlaggefeest te Vlamertinghe. De Poperinghenaar zal aan staande Zondag liet vereeniginspunt aan duiden. Namens het Bestuur. De Schrijver. Leon VAN DEN EEDE. Zuiderlijke Streek van West-Vlaander en Gebied l'operinglte Poperinghe, 23 September 1920. Bericht. Ingevolge onderrichtingen door den Heer Minister van Binnenlandsche Zaken, mogen a! de inwoners der niet aangenomene ge meenten van Poperinghe district, die door den oorlog schade leden aan hun gebouwen zich bevoorraden van bouwmaterialen in de gemeenternagazijnen te Vlamertinghe. Zij hoeven zich enkel te voorzien van een getuigschrift hunner gemeenteoverheden, bevestigende dat hun huis of gebouw ver nield werd door oorlogsfeiten. Tegenwoordig is in het gemeentemagazijn te Vlamertinghe een groote voorraad van allerhande bouwmaterialen. Voor prijzen schrijve men of wende men zich tot den bestuurder. De Toegev. Konink. Hoog Commissaris, Dr BRUTSAERT. VOOR DE VERWOESTE STREEK. Door den Heer Dr Bratsaert, Toeg. Kon. Hoog Commissaris te Poperinghe, werd deze week volgende omzendbrief aan de Heer en Burgmeesters der gemeenten Dickebusch, Dranouter, Kemmel, Locre, Westnieuwkerke, Ploegsteert Wulverghem toegezonden. Heer Burgemeester, Met de meeste achting, De Toeg. Konink. Hoog Commissaris. Dr Brutsaert. van Poperinghe, Yper en omstreken, De Nationale Bond der Krijgsverminkten en Gereformeerden, onder bescherming van HH. KK. HH. de Koning en de Koningin heeft besloten eene onder-afdeeling te stich ten te Poperinghe. Te dien einde doen wij een dringenden oproep tot alle oorlogsverminkten van Pope- ringhe-Yper en omstreken, de vergadering te willen bijwonen, op Zondag 3n October, te Poperinghe. De vergaarplaats zal in ons aanstaande nummer aangeduid worden. Geen ander Oud Strijders dan verminkten worden aanveerd. Voor het voorloopig bestuur: Alleman Maur. Dave George. Metsu Camilie. Gew. Adjudant. Onthulling van het Gedenkteeken. Oproep tot alle V. 0. S. sen. Vandaag, Zondag 26Pn September, wordt de groote slag geslegenHet gedenktee ken wordt onthuld, onder den toeloop van de Vossen van 3, 4 uren in 't ronde. En niet alleen de Oud-Soldaten willen er zijn, maar ook de «gewone» burgers zullen er toestroo- inenHet muziek van Oostvleteren zal aan 't feest leven bijzetten, en heel het dorp zal in feesttooi zijn. De vreemde spreker is de heer Spillemaekers uit Boom, zoo gun stig gekend in de Leuvensche studentenwe reld. 't Zal Vossen regenen te Oostvlete ren. 't Is de groote revue van onze Westland- sche Vossen-troepen, en 't geldt als protest- betooging tegen hetloensch Fransch-Belgisch Verbond, waarin de Vlaamsche piotjes ver kocht en geleverd werden Destoet vangt aan om I 1/2 uur. Namens 't bestuur. Vlamertinghe. V. O. S. Heden Zondag 26n is er te Oostvleteren plechtige inhuldiging van het gedenkteeken, opgericht uit erkentelijkheid door de bevolking tot hunne gesneuvelde helden. Vossen van Vlamertinghe als één man daar naar toe. Daar zult ge iets te hooren krijgen dat in uwe Vossensmaak zal vallen en dat u lang met geestdrift zult herinneren. Laat die schoone gelegenheid niet te loor gaan, mannen. Bijeenkomst in de herberg De Campagne» van 12 1/2 tot 1 uur om per fiets samen te vertrekken. Zondag nadien onze beurt dan. Het Bestuur. M. Miilerand werd,Ponderdag in de fransche Kamers tot Voorzitter der Republiek gekozen. Onze Vorsten zijn goed in Brazilië toe gekomen. Groot-Hertogin Maria-Adelaïde van Luxemburg die, in 1918 afstand deed van den troon, ten voordeele van hare zuster, is te Modena Italië) aangekomen, waar zij bet kloosterkleed aangenomen heeft bij de Kar- melitersen. —In Frankrijk zal het wettelijk uur in den nacht van 23 tot 24 October terug in vroege gebracht worden. V- O. S. Poperinghe. Het Bestuur van de V. O. S- verzoekt zijne leden op heden 26 September 1920 om 9 ure als één man op te komen om hunne stem uit te brengen voorde kiezing van 11 bestuurleden. Afzonderlijke uitnoodigingen werden in dien loop der week gezonden. De leden welke hun steungeld gestort heb ben voor de reis van Brussel die onnoodig geacht werd) alsook deze, die voornemens waren mede te gaan en reeds eene som van 5 franken gestort hadden, worden vriende lijk verzocht op heden en Zondag aanstaande hun geld te komen afhalen. Desommen niet afgehaald op 3 October 1920 zullen gestort worden inde StrijdpenningvoorDrVerduyn. De Oud-Strijders welke nog hun spaar geld pécule niet ontvangen hebben, moe ten zich aanbieden in de Gendarmerie eiken Zaterdag van 18 tot 20 ure en eiken Zondag van 11 tot 12 are. De Bevelhebber der Gen darmerie moet het noodige persooneel ter „Oud-Stiij ieis stellen om stadsnieuws. Zondagrust. Alle apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Te beginnen met 1" October, zullen de apotheken 's morgens om 7 ure geopend en 's avonds om 8 ure gesloten worden. Dinsdag 28 Sept. voormiddag namiddag Woensdag 29 Sept. voormiddag namiddag Mogen zich aanbieden al de gen (vreemdelingen) die de laatste 14 dagen ontvangen hebben. Verzoek trouwboekje en eenzelvigheidskaarten mede te brengen. De Zitting van den Gemeeteraad kon Maandag door onvoorziens geen plaats heb ben en is verschoven tot heden Zaterdag namiddag, om 2 ure. --Nieuws. Aankomst van Cartouchen Bachmann bij Alfons Vanoverbeke-Leeu- werek, 11, Gasthuisstraat, Poperinghe. De Gazverlichiing. De leiding in 1-1400 1401-2100 2101-2700 2701-2900 vluchtelin- sterie toegestaan heeft stortingen te doen voor de oorlogsjaren. Nu mag er niet meer gestort worden voor die vervlogen jaren en 't spijt ons te moeten bestatigen dat menig lid geen nu getrokken heeft uit die toela ting; alleenlijk G51 leden hebben hunne stortingen regelmatigvoortgezeten te zamen gestort de somme van 30.754 frank. En wat staat er nu te doen aan de leden die vergeten hebben te storten? Telkenjare iets meer storten dan zij gewoon waren en zoo zullen zij kunnen hunne achterstellige jaren inhalen. We moeten nieuwe leden bijwinnen en daarom moeten deze zoohaast mogelijk hen komen aangeven met hunnen ouderdom, enz. Laat ons goed opmerken dat er in de nieuwe wet op de ouderdomspensioenen vermeld staat, dat men geene rekening mag houden van de lijfrentpensioenen en andere bestaan middelen van spaarzaamheid en voorzorg. Dus, wanneer personen, die van de lijfrent- gilde deelmaken, later het ouderdomspen sioen aanvragen, moeten zij geene kennis geven van de rente verkregen door hunne persoonlijke storting. Allen dus regelmatig voortgestort en ande ren opgewekt om ook lid te worden. Van nu af aanveerden wij de stortingen voor het jaar 1920 en liefst zouden wij hebben dat de betalingen gedaan worden den Zondag nuchtend. Goede Voorzorg. 't Is van altijd een doos Monopoeder in huis te hebbenwan het i,s een onfeilbaar ^„aieesmiddel tegen hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Liefdadig werk. Ter gelegenheid der olympische spelen te Antwerpen worden postzegels verkocht met bijkomend recht van 5 centiemen gestort ten voordeele der invalieden en verminkten van den oorlog. Die postzegels zijn van 10, 15, en 20 centie men. Wie goed hart heeft zal niet nalaten eeni- gen tijd zi^ne briefwisseling met zulke tim bers te frankeeren. Gij kunt ze verkrijgen in al de postkantooren en bij de briefdragers. Springstoffen. De personen die ontplofbare voorwerpen weten liggen in vel den of langs wegen, wórden verzocht, dit heden %omlaginorgen of ten langste Maandag te laten weten aan den heer politie- kommissaris. Dezevoorwerpenzullen in den loop der week weggehaald militaire vakmannen. Runderpest. De volgende schikkin gen worden herinnerd aan de landlieden. 1. Wilt gij eenrunddier van eene weide naar eene andere, of van den stal naar de weide verplaatsen, binnen dezelfde gemeente, gij moet drie dagen op voorhand een getuig schrift halen bij uwen heer Burgemeester. 2. Wilt gij een runddier van de eene gemeente naar de andere overbrengen, dan moet gij hetzelfde certificaat van den heer Burgemeester hebben en gij moet daarbij 15 dagen te voren de toelating vragen aan den heer opziener, veearts te Kortrijk per aange- teekenden brief. 3. Verkoopt gij een runddier, om te veranderen van gemeente dan moet gij de zelfde twee certificaten hebben als hierbo ven. De verplaatsingen moeten geschieden, den 1" of den 15" van ieder maand. Suiker kaarten. Vóór den eersten ok tober moet iedereen voorzien zijn van de nieuwe suikerkaart, die nu goed is voor 15 maanden. Deze kaarten worden aanst. week nog ge geven in de barak op de peerdemarkt. Maan dag, Donderdag, Vrijdag, en Zaterdag. Dit zijn de laatste dagen. Wie er nog geene heeft haaste zich dus. De oude kaarten moeten terzelfder tijde in geleverd worden. Aimé Gombeir Zuster, uit de Casselstraat, num. 8, hernemen met 30 September aanstaande hunnen gisthandel in de St. Michielstraat, 29. Levüre royale en biergist aan zeer genadige prijzen. Zegelrecht. Zegels voor op reke ningen en kwijtschriften zijn ten bureele van het Enregistrement te bekomen. Het is dus nu verplichtend, op straf, alle rekeningen of kwijtbrijven boven de 10 fr. van de noodige zegels te voorzien en deze zegels door te ha len met naam en datum. Maar wie moet die zegels betalen Is het de kooper of de verkooper Bestaat de Handelsbond nog in stad Ware dat geen kwestie daar te bespreken om er eene algemeene oplossing over te geven -- Mietje, zet den crême-kaas maar op. we gaan een bitje eten Mietje, zet een pü- straten en huizen werd dezer dagen overzien, I re-crême kaasje op, 'k en wil van geen ander Proven. Ongeluk. Woensdag morgen, bij mistig weder, werd Henri Van- acker door een velorijder omvergeworpen deze koos het hazenpad. De gekwetste werd door gebuurs opgenomen en door de huur houder C. Vanraes huiswaarts gevoerd, waar eeri geneesheer hem kwam verzorgen, RSoesinghe. Staatsondernemingen. 't Is nu al lang, zeer lang geleden dat er groote heeren kwamen en Ministers om te zeggen aan de menschen van de streek dat zij moesten hunne huizen herbouwen Daar bij, dat was heel eenvoudig: Vraagt ons een huis en wij geven u een. Aldus de staat. 't Is nu al lange, zeer lange geleden dat die groote heeren en Ministers vragen kre gen naar huizen. Immers dat kan inaar zoo schoon zijnEen nieuw huis voor 'n oud zonder iets te moeten toeleggen. Aldus de staat. 't Is nu al lange, zeer lange geleden dat de brave menschen meenden in hun huis te zijn met den winter en och arme ze blijven wachten. Geen verandering. De eerste steen moet er nog komen... Wacht,'t doet... er leggen er nen hoop aan de blauwpoort sinds drie, vier weken en pas zijn ze vier, vijf maanden geleden begonnen aan een huis kleine hoeve) en reeds zijn ze aan 't vierkant. Aldus de staat. 't Is nu al lange, zeer lange geleden dat... en wij zijn van gedacht dat het nog lang, zeer lange zou kunnen duren. Schdyergoeding. Menschen van Boesinghe, wacht riiet meer uwe papieren van aanvraag voor Schadevergoeding in re gel te brengen. Donderdag 30 September is de laatste dag. Zendt deze zonder uitstel onder aanbevolen omslag naar den heer Griffier van Rechtbank van oorlogscha te Poperinghe. Best alle maal ne keer zien of gij uw ont vangstbewijs hebt met een voignummer. Anders zijtgij in regel niet! Dus opgepast! AVcfc<-\ leleren. Schielijke dood. Woensdag namiddag was Henri Depueker per velo op weg en had stil gehouden om wat te spreken met den wagenmaker Dan- neelplotseling zakte hij ineen en was dood. Het was een brave neerstige man die van iedereen geacht was. Verslag over de Liederavond door plaats gebrek verschoven tot aanstaande week. W as I pen. Runderpest. Zaterdag zijn er ten nadeele van Lamerant Remi, land bouwer, weeral 35 runderen moeten afge- worden doorsmaakt worden tengevolge van de veepest. Er zijn zeer strenge maatregelen genomen om de ziekte te bestrijden. HOPPE. Londen, 21 Sept. In de graafschappen Kent, Sussex, Surrey en Hampshire is de hopoogst veel rijker dan verleden jaar, ter wijl er wat tegenslag is voor Worcester en Hereford. De totale opbrengst zal ruim 220.000 centenaren bedragen voor 20.760 gemeten. Aalst 23 Sept. De hoppepluk is in vol len zwang doorgaans valt de kwaliteit goed en de opbrengst overvloedig. Op de hop markten van Aalst en Assche waren reeds eenige balen aangebracht, die zeer verschil len van hoedanigheidbeste waar, zeer groen en beleken éen, gold 550 tat 575 fr.andere goede waar 525 tot 535 f.gewone kwaliteit 500 tot 510 frank. Poperinghe, 24 Sept. Omtrent overal is de hoppepluk ver gevorderd de opbrengst is ruim, doch puik alleenlijk in de verzorgde en wel gesulferde iionimelhoven Thans is er veel vraag naar Zuiderlijke, groene hop, die mogelijks naar Engeland kan uitgevoerd worden530 tot 550 frank; naar gewone waar is er geen gading zelfe aan 500 frank. In Steenvoorde en Boeschepe gaat het ongeveer gelijk hier. BENOEMINGEN. Bij K. b. van 31 Oogst 1920, worden nog 4 staatskommissarissen benoemd bij de Rechtbank voor oorlogschade te Poperinghe; het zij de Heeren Six Emiel van Waasjen, Cuvelier Louis van Brussel, Lannoy Modest van Willebrouck en Lebbe Pierre van Gits, I Bij koninklijk besluit van 1 September 1920 worden de heeren Hilaire Verbeke en Willem Hollevoet benoemd tot toegevoegde griffiers bij de rechtbank voor oorlogschade te Poperinghe. en zoo noodig hersteld en langzamerhand beginnen de straten verlicht te worden, 't Is eene schoone verbetering voor stad en 't zal voor alle inwoners een groot gemak zijn binst den naasten winter. Brandweer. Zooals vroeger reeds gezegd, werd ons Pompierkorps begiftigd door stad, met eene nieuwe motorpomp. Heden Zondag om 7 ure oefeningen met de nieuwe pomp op de markt. Gaz, Brandweer, schoone verbeteringen! Er zijn er nog veel te doen. Laat ons hopen dat ons gemeentebestuur den vooruitgang van onze stad zal behartigen en nieuwe verbeteringen aanbrengen. —Aankomst van gegoten stoven, cuisiniè ren en calorifères Godin bij Albert Denys, Peerdenmarkt, Poperinghe. Als mengelwerk beginnen we binnen enkele weken een verhaal uit den oorlog door den gekenden Vlaamschen schrijver A. Hans voor ons speciaal geschreven. Die naam alleen zegt genoeg dat liet werk aan trekkelijk zal zijn. Te bekomen in bet oud bekend huis Berat-Fremault, opvolgsters Gez Be- rat, Veurnestraat, 56, Poperinghesterke schoenen alsook prachtschoenen in alie mo dellen op maat ter trouwe en spoedig ge maakt. Verscheidene soorten van winter- schoenen - en slaffers gevoerd met echte schaapwol. enz. Lijfrentkas. Op 22n Augusti laatst is er vergadering geweest voor de lijfrent kas «De Voorzienigheidieder lid heeft kunnen onderzoeken water voor hem gestort is in 1919. 't Was in dit jaar dat het Mini- weten dan testraat. van den dépot Jéremie, Pot- Nieaws Yoor de Winkeliers Groote aankomst van Amerikaansche Kaas, veel goedkooper dan Hollandsche, bij C. DELALEAU,-VANCAYZEELE, 9, Gasthuis straat. Daar ook te verkrijgen alle slag van andere Kaas, en in het bijzonder Camem- berts. Chocolade, Beschuiten, Amerikaan sche en Zwitzerscheconfiserieartikelen, enz. Vlamertinghe. Kolen. Uit offi- cieële bron vermeent men dat de Minister Jaspar als antwoord aan eene vraag hem ge steld door den Heer Burgemeester Vande Lanoitte, tijdens zijn bezoek alhier, laat we ten dat op 't einde dezer maand eenehoeveel- heid kolen zullen beschikbaar zijn voor de gemeentemagazijnen. Wegen. 't Is reeds viermaanden dat het plan voor de herbouwing der Dorpplaats van hoogerhand goedgekeurd is. Verschei dene nieuwe straten zijn vporzien, maar tot heden is er nog geene hand gelegd tot het uitpalen dezer wegen. In afwachting dezer werken, die misschien nog lang zullen aanslepen, ware het wen- schelijk dat het kerkewegeltje van den Pot- hem naar 't Paviljoen in gebruikbaren staat zoude gebracht zijn, al is het zeer nuttig zoo niet noodig dat alle vrije kerkewegels op de gemeente hersteld wierden. Onweder. Tijdens het onweder vanj Voortaan twee programmen per week. Zaterdag om 8 ure Zondag om 1 1/2 4 1)2 8 ure. 1. Wie heeft vermoord Groot drama in 4 deelen. 2. Le Baron Mystère, 5® episode: Het geheimzinnig huis 6e episode De ge maskerde schermer. 3. Mirifique imposture, komiek in een deel. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. Wetensweerdigheden. 2. La Nouvelle Aurore, in 16 episoden waarvan deze week de 9, 10, 11 en 12. 3. Prachtige komieke film. Bs Ministerieels Crisis. Er bestaat werkelijk een ministeriëelecrisis. Een Brusselsch blad heeft een lid van het huidige kabinet Delacroix ondervraagd en is dan te weten gekomen dat het vaststaat dat M. Delacroix, naden terugkeer van den Koning zijn ontslag indienen zal Het gan- sche kabinet zal derhalve aftreden. Ten slotte zal M. Delacroix het nieuwe kabinet samenstellen. Hij zou tevens, tot de grond wetsherziening voltrokken is, het portefeuille van buitenlandsche zaken blijven behouden, terwijl een specialist minister van financiën worden zal. In 't geval waarin de liberalen aan het ministerie niet meer deelnemen, zullen drie personaliteiten die niet tot het parlement, I maar wei tot de liberale opinie behooren, i tot minister benoemd worden. De heer Vandervelde zou ook aftreden i ten einde opnieuw de leider van de socialis tische partij te worden. mammmmmtSdaSSSMmmMp H M» €3 II T Voetbal. Kampioenschap van België. De uitslagen van Zondag der matchen, gespeeld in le divisie, zijn Daring C. B 2 C- S. Verviers, 1. Ukkel Sport, 4 R. C. Gent, 3. Antwerp F. C-, 3 F. C. Brugge, 3. R. C. Mechelen, 2 Racing C- B., 2. C. S. Brugge, 3 Beerschot A. C., 2. A. A. Gent, 0 Union St-Gilis 0. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 26 September. Schoon Konijn en 10 fr. te Versmijten. In den Snoek, bij Jerome Decoker, Yperstraat, 112. Schaap te verhollen. A l'Union, bij Jules Delannoy, Cassel straat. Rapst loopen om prijs. In 't Vliegende Peerd,bijPieter Pacco, Westvleteren. Herbergkerrnis. In de Clytte, bij René Senechal, Brabandhoek, Westouter. Luisterrijke tuiribolling. Abeele. Op Zondag 26 Sept., In den ware Landbouwer bij H. Vancayzeele, om 5 1/2 u. 1® Prijs: een vet konijn; 2= prijs: 5 frank. Groote Velokoers Ringstcking. Elverdinghe. Op Zondag 26 Sept., VELOKOERS voor alle beginnelinge zoiider vergunning. 150 Fr. prijzen. Op Dinsdag 28, GROOTE RINGSTE- KING per velo. 70 Fr. prijzen. Velo te verloten. Op Zondag 3n October, In 't Abeeltje bij Camilie Mileville, Casselstraat, koesrij wiel, weerde 650 fr. te verloten. Loten aan 1 fr. van heden Zondag te bekomen, Gaaibolling te Reninghe. Op Zondag 3n October, In den Sultan, bij M. Huyghe; 60 fr. prijzen. Bal te Vlamertinghe binst de Kermiswèek, bij Alfons Versavel. 1> r ingend, Te verkoopen tegen alle redelijk aanbod Volledige installatie voor schoone Herberg, al in eiken hout met schuinsgekante spiegel glazen. Schrijven Clémenceau laan, 50, Brussel-Zuid. VAN DEN 11, Yperstraat POPERINGHE. HEROPENING Vertooningen eiken Zaterdag en Maandag om 8 ure den Zondag drie vertooningen 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure. Programma dezer week 1. Carnbriolés par persuasion. 2. Amour Dinsdag avond is den bHksem gevallen op (de Duchesse, groot drama in 5 deelen. 3. een iepenboom in het park van 't kasteel van Faute rachetée, oorlogsdrama in 3 deelen. Vlamertinghe. j4^igoto au Far West, komiek. 4 POPERINGHE, van 11 Sept tot 18 Sept. 1920 WATOU, van 1 Juli tol 15 September 1920. Het onderwijs in Congo. Ik heb de eer en het genoegen Ued. kenbaar te maken dat het Ministerie van Binnenlandsche Zaken nieuwe en allervoordeeligste schikkingen genomen haeft voor het bouwen van half bestendige woningen. D« geteisterde, die op uwe gemeente voor den oor log verbleven en er zich een half bestendige woning willen heropbouwen, kunnen bove^i de premie van 5000 fr. een voorschot krijgen van 4000 fr.voorschot dat in afrekening zal komen van hun recht op schade vergoeding door den Rechtbank vast te stellen. De aanvragen die bij u ingediend zijn, zult gij gelie ven aan mij te overhandigen, daarbij getuigende dat de belanghebbende wel wezentlijk door den oorlog beschadigd werd en dat hij eene woning van doen heeft op uwe gemeente. Na nauwkeurig onderzoek, dat niets belet aan den geteisterde dat voorschot van 4000 fr. te verleenen, zult gij bemachtigd zijn, 't zij in specien, 'f zij in bouw materialen bij de gemeentemagazijnen, aan te schaffen naarmate de werken vooruitgaan, dat voorschot van 4000 fr. uit te betalen. Bij ontvangst zullen deze die van dat voordeel ge nieten, in driedubbel eene bekentenis teekenen dat ze voor die 4000 fr. afstand maken van hunne rechten op ooriogschadevergoeding. Deze maatregel moogt - gij seffens toepassen maar zt zal maar tot 1" Maart 1921 in voege blijven. Belangrijk bericht aan Vluchtelingsgeld. Geboorten. 223. Clara Six d. v. Jerome en Louise Dewancker. 224. Lucienne Crabtree d. v. Wilfrid en Jeanne Beun. 225. Jules Deroo z. v. Valère en Leonia Piatteeuw. 226. Marcel Reniere z. v. Gaspar en Alida Verlinde. 227. Martha Crabeels d. v. Edmond en Romania Vanhee. 228. Godelieve Six jj d. v. Guido en Maria Pottier. Overlijdens. 192. Maria Decoene, huishoudster, 62 jechtg. van Henri Olivier. 193. Juliana Santy, 74 j. ongeh. Boeschepestraat. 194. Maria Simoen 78 j. huishoudster wed. van Engelbert Beauprez, Yperstraat. Huwelijken. Durieux David 31 j. vlasbewerker van Vive-Sint-Baefs en Loncke Madeleine 33 j. z. b. van Poperinghe. Tillie Charles 30 j. landbouwer en Quaghebeur Rachel 22 j. z. b. b- v. Poperinghe. Matten Camilie 21 j. aardewerker en Ceuleers Roma- nie 20 j. kantwerkster b. v. Poperinghe. Haghe- dooren Alberik 23 j. handelaar van Rousselaere en Vandewyncke! Celestine 25 j. z. b. van Poperinghe. Parez Henri 25 j. metser van Houthem en Papegaey Augusta, 21 j. z. b. van Poperinghe. Dehaene Georges 21 j. trambediende en Dumelie Marguerite 25 j. naaister b. v. Poperirigue. - Lams Joris 24 j. werkman en Pittellioen Maria 30 j- huishoudster, b. v. Poperinghe. Gesquiere Sylvain 28 j. landbouwer en Vancalis Marie 34 j. z. b. b. v. Poperinghe. De- ceuninck Michel 31 j. brouwer van Watou en Giilebert Anna 35 j. z. b. van Poperinghe. Denys Albert 25 j. handelaar en Lebbe Maria-Theresia 23 j. bijzon dere b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. Deroo Robert werkman en Pouseele Valentine b. v. Poperinghe. Declercq Henri stoker van Vlamertinghe enDeberdt Martha dienstmeid van Poperinghe. Vancayzeele Achille landbouwer en Rosseel Lucie z. b. b. v. Poperinghe. De Byser Marcel tabakbewerker en Decap Marie naaister b. v. Poperinghe. De Byser Emile werk man en Decap Godelieve naaister b. v. Poperinghe. Geboorten. Vandenbruwane Georges z. v. Hilaire en Alixe Demaeght. Kesteman Roger z. v. Emll en Madeiena Flament. Bailleul Roger z. v. Odiel en Ir ma Botthe. Alleweereldt Marthe d. v. Jeróme en Madeleine Zweertvaegher. Boidein André z. v. Emlei en Helene Pinson. Coubronne Michel en Marcel z. v, Leon en Marie Degrijse. Spilieboudt Gennaine d. v. Elie en Lucie Dugardeyn. Debreyne Marcel z. v. Henri en Leonie Poissonnier. Dugardeln Leon z. v. R'chard en Marie Vandromme. Deheegher Emma d. v. Camlel en Augusta Roetynck. Busson Honoré z. v. Leon en Zoé Bordeyne. Cornette Andréz. v. Achille en Maria Plaetevoet. Renier Michel z. v, Jerome en Augusta Cappelaere. Vandromme Ivonne d. v. Jerome en Celine Maes. Overlijdens. Capoen Maurice 21 J. Dejonghe Gerard27j. Mylle André 10 d. Verbrigghe Richard 48 j. -- Vanwichelen Petrus 59 i. Yper. Camerlynck Petrus 75 j. Gantois Prudent 7 in.Merlevede August 77 j. Poperinghe. Detever Amand 76 j- Yper. Derensy Karei 83 j. Rousbrugge.—Provoost Marie 57 j. Bouden Maria 7 m. Quaghebeur Roger 8m. Coudron Alice 8 m. Poperinghe. Vanreckem Henri 62 j. Huwelijken. Camerlynck Marcel 28 j. werkni. met Zoé Verhaeghe 20). werkster. Dezitter Jerome 27 j. werkm. met Demey Irma 26 j. werkster. De- pover Emile 23 j. werkm. met Julienne Dekyndt 29 j. werkster. Devos;Maurice 23 j. werkm. metGadeine Elvire 20 j leurster. Quaghebeur Eugéne 25 j. latidb. met Desmyter Maria 21 j. landb.Colein Georges25 kamerknecht met Sergier Maria 22 j. werkster. - Dekervel René 48 j. landb. met Speybrouck Elodie 36 j. z. b. Deprez Raphael 31 j.land. metCnaepelynck Irma 29 naaister. Stievenars Joseph 24 j. soldaat met Foort Gabrielle 24 j. dienstmeid. Reynaert Camiel 31 j. plafonneur metMelenie Vandenberghe 23 j. werkster. Monsy Leon 25 j. werkm. met Leys Marie 28 j. werkster. Waeles Jules23 j. werkm. met Margarite Vitse 20 j. dienstmeid. Huwelijksbeloften. Vancayzeele Omer iandb. mei Cornille Felecie landb. Vanhamme Daniel werkm. met Bogaert Noémie werkst. Vanderlinden Pierre Opperwachtmeester der Gendarmerie met Ver- j beek Elise z. b. Meeuw Cyriel werkm. met Saesen Ludovica werkst. Cameriyrick Emile werkm. met Julienne Deroo werkst. Merlevede Desire werkm. met Lucie Vanhee werkst. Deceuninck Michel brouwer met Giilebert Anna bijzondere. De Prinse j Henri wagenmakkersgast metCauwlier Augusta werk- ster. Deroo Jules werkman met Cardinael Lucie 1 werkster. Sweertvaegber Achille metser met Bu- seyne Rachel z. b. Cordenier Jules landb. met Vanveuren Madeleine landb. Maerten Prudent tim merman met Meersseman Margarita z. b. Desmyt- ter Maurice bankbediende met Favier Helena bank bediende.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2