In 't Binnenland. Coliseum-Cinema. A. CROUSEL. EDEN-CINEMA, Vo>&Eat T' T' Burgerstand van t; m K' HOPPE. V. I*opei*inglie. Ingevolge artikel VIII der standregels heeft op Zondag 26 September 1920 de kie zing plaats gehad van 11 Bestuurleden Niettegenstaande het slecht weder hadden onze leden er aan gehouden zelfs deze wel ke verafgelegen gemeenten bewonen hun ne stem te komen uit brengen, en de verga dering magalswelgelukt beschouwd worden. Al de uittredende leden werden herkozen en bekwamen het volgende getal stemmen Van den Eede Léon 356. Suffis Jerome 347. Merlevede Julien 340. De Witte Josef 311. Delbaere Albert 340 Cossey Albert 338. Arnpe Marius 335. Lebbe Albert 320 Bouc quey Lionel 323. Dave Georges 316. Lebbe Josef 297. De heer Vandermeulen Josef, die zich als kandidaat stelde, bekwam 226 stem men en werd dus niet gekozen. Het wordt den Bestuurleden herinnerd artikel IX der standregels niet uit het oog te verliezen. Op Zondag lOOctober 1920, zal ons klach tenbureel gesloten blijven daar verscheidene Bestuurleden naar andere gemeenten moeten gaan. Wij verzoeken onze leden die nog hun steunfonds niet kwamen halen, op heden 3 October ten lokale te komen, want na van daag zal het steunfonds beschouwd worden als vrijwillig gestort voor de strijdpenning van Dr Verduyn. Heden Zondag doen wij onzen uitstap naar Vlamerlinghe, Vlaggefeesten doen een algemeen oproep aan onze leden om in groot getal op te komen. Wij vergaderen aan de statie Au Fauconbij Henri Comyn en In de Belle Vue» bij Richard Huys om' 12 1/2 ure. Namens het Bestuur, De Schrijver LÉON VAN DEN EEDE- Een heel nadeelige verandering is ook de morgeritrein die nu maar om 6 u. 20 vertrekt en de correspondentie doet missen te Komen voor Waasten, Le Touqueten voor Rijssel- Parijs. Beter hadde het geweest die trein wat te vervroegen om die correspondentie te hebben en ook aansluiting te geven met de trein om 6 u 45 uit Kortrijk naar Brussel vertrekkend. Slecht is ook de verandering van den trein om 17.05 u. uit Brussel vertrekkend die trein, vroeger expres tot Kortrijk, komt nu gewone trein vanaf Audenarde, en zoo kunnen we maar om 11 ure 's avonds uit Brussel tehuisgeraken Er wordt goed gezorgd voor Poperinghe Is het de schuld niet der Poperinghenaars zelf Sta<lsrsiei( w». Vanaf ln October, zullen de apotheken 's morgens om 7 ure geopend en 's avonds om 8 ure gesloten worden. Een duurtetoeslag wordt aan de Sekreta- rissen en Ontvangers der weldadigheids inrichtingen toegekend in uitvoering der wet van 31 October 1919. De vaststelling der jaarwedde wordt ver schoven daar een wetsvoorstel tot verhoog der jaarwedde neergelegd is, dat hoogst waarschijnlijk in 't kort zal gestemd zijn. Het behoud der Staatsmiddelbare school wordt door den gemeenteraad niet gewenscht met 5 stemmen tegen 4. Een gemeentepensioen wordt aan Me We Justin Verwaerde, toegestaan voor de dien sten van haren man als politieagent ter stede bewezen. De jaarwedde van den Sekretaris wordt vastgesteld volgens de wet van 17 Oogst 1920. De jaarwedde van 't onderwijzend perso neel wordt vastgesteld volgens de wet van 14 Oogst 1920. Het inrichten van een gemeentelijken of tusschen-gemeentelijken werkloozen-steun wordt in princiep besloten. De politie agent Gerber wordt bepaald benoemd. Mededeelingen Het herstellen van het politiebureel wordt besloten om de werken zoo spoedig mogelijk te beginnen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Landtsheere Leopold, Maes Theofiel, Roggé Marcel, Lebbe Henri Jozef. Na deze dagen zullen er geene meer ge geven worden. Er zijn verbeteringen namentlijk de trein uit Kortrijk om 17.20 vertrekkend, loopt nu tot Poperinghe waar hij om 18.56 toekomt Op de lijn Hazebrouck is het wellicht slechter. Vroeger konnen we in een namid dag naar Hazebrouck gaan en keeren en er een paar uren verblijven, nu niet meer. Er valt op te merken dat aan de officieele gids eene verandering moet gebracht wor den. Volgens de gids vertrekt de eerste trein uit Poperinghe om 5.54 en houdt niet stil te Vlamertinghe. Dat is veranderd. Die trein komt toe te Vlamertinghe om 6.02, houdt er stil en vertrekt om 6.03 om te 6.08 te Yper toe te komen. Deleden van 't Volkshuis en iedereen die wil, zijn verzocht hunne nieuwe suikerkaart in te brengen in den Volkswinkel van 't Volkshuis, Maandag en Dinsdag. Wij kun nen geen suiker bestellen als wij uwe nieuwe kaarten niet bezitten. De leden van 't christen syndikaat der bouwwerkers laten weten aan 't publiek en aan de bazen van Poperinghe dat zij voortaan 0,25 fr. ter uur opslag van loon eischen ingezien detoenemendelevensduurte. Vlamvrtinglie. V. O. S. Heden zondag 311 Oktober houden we feest. Het is onze dag, de dag der hulde aan de Oud- Strijders. Een prachtig vaandel, waarop degrootsche puinen onze vroegere kerk alsook een Oud- Strijder, nog in strijderspak en met een lauwerkrans naar huis keerende zullen afge beeld worden, zal ons door de gemeente- overheid overhandigd worden. Hetzal onze dagzijn, Vossen, want talrijke Vossen uit andere gemeenten zullen ons ter zijde staan. Vossen harop 1 We zijn er nog 1 Eenige bijzonderheden die moeten in acht genomen worden. Zondag morgen na de hoogmis plechtige wijding onzer vlag. Geen enkel V. O. S. mag afwezig zijn. 's Namid dags te 2 ure vorming van den stoet langs den steenweg naar Reninghelst. De V. O. S- sen van Vlamertinghe moeten in groep ge rangschikt worden en den Vossenknop dra gen (zij die nog geene hebben zullen er eenen kunnen krijgen). Overhandiging der vlag aan de Vossen waaronder aanspraken. Ziehier de samenstelling van den stoet. Voorop het muziek van Rousbrugge, dan volgen de vreemde Vossenbondenhierna de verminkten in rijtuig, gevolgd door den Vossenbond van Vlamertinghe daarna het Gemeentebestuur en de bonden der gemeente. Na den stoet concert door het muziek van Rousbrugge. Binst de feestelijkheden zullen bereidwil lige jufvrouwen bloempjes verkoopen waar van de opbrengst zal ten goede komen aan onze dierbare weesjes. Nog eens: Geen enkel V. O. S. mag achterwege blijvenallen in groep in den stoet Dat iedereen zijn best doe. Namens de VI. Oud-Strijdersbond. Het Bestuur. En zoo gaat den tijd voorbij 1of heeft men deze steenputten misschien vergeten En kan de parochiepomp aan de gemeen teschool ook niet in goeden staat gebracht worden?... Alle leden MOETEN het zich tot PLICHT rekenen in dezen dienst tegenwoordig te zijn en zoo toonen dat de liefde en eendracht, die ons allen bindt, door den dood niet ver broken wordt. Om 10 uurOpening van de LAND BOUWTENTOONSTELLING in de oude Kerk bij den Witte Molen. Landbouwers, hoveniers, kleingebruikers, landbouwwerktuigkundigen, worden vrien delijk verzocht hunne schoonste vruchten (ook hop) groensels, bloemen, fruit, land- bouwmachienen en alles wat met den Land bouw samenhangt, te komen ten toon stel len Prachtige premiën in geld zijn te verdienen De zaal zal voor de tentoonstellers open zijn van af 6 'A uur 's morgens. De toeschou wers zullen 0,25 fr. INGANGGELD betalen en zullen daarvoor een lot krijgen om deel te nemen in de tombola van een groot de-el van het tentoonges^kky N. B. De Landbouwwerktuigen zullen reeds van Zondag morgen af in de Oude Kerk tentoongesteld worden. ülecneii. Val. De dienstknecht Joseph Verhelst, 45 jaar, was bij een wijn handelaar der Rysselstraat bezig met kui- schen. Hij viel van eene ladder en brak beide armen. Hij werd door een geneesheer verzorgd en vervolgens naar zijne woning, Gentschen steenweg, overgebracht. BELANGRIJK BERICHT aan de landbouwers der frontstreek. De wagons zaaitarwe komen regelmatig toe in de verschillende genieenten en in de opslagplaatsen ran Poperinghe, Oostkerke, Roesselaere en Wervick. De wagons zaairogge zijn reeds ter plaats toegekomen in de gemeenten der arrondisse ment Dixmude, Roesselaere en Veurne. In veel gemeenten van het arrondissement Yper Zonnebekesteenweg hebben de landbouwers ook hun zaairogge Veurne i Mlchlel Lucien, Statiestraat. - Haghe- Huwelijksbeloften. Dezegher Cyriile werkman van Poperinghe en Declercq Gabrielle werkster van Watou. Rosseel Omer blokmaker van Poperinghe en Soete Adeline fabriekwerks-er van Meenen. Onrnedt Emile werkman cn Verbieze Elza kantwerk ster b. v. Poperinghe. Vandewynckel Maurice landbouwer en Mahieu Flora kleermaakster b. v. Pop. YPER, van 1 Oogst tot 30 Sept. 1920. Geboorten. Bogaert Coralle, Bakkerstraat. Duthoo Joseph, Meenensteenweg. - Carton René, Debruyne Jeanne, (van ontvangen: al de andere gemeenten zullen eerstdaags bediend worden, zoodra de ver achtering in het bekomen en verzenden van wagons ophoudt. De schuld hiervan ligt aan het Ministerie van Bevoorrading, dat ver biedt te veel zaaigraan te verzenden, Het bestuur van het landbouwverbond. Namens De Voorzitter, H. STEELANDT. BENOEMINGEN. Mgr. de Bisschop heeft benoemd Pastor op S. Walburga, te Veurne Mgr. Senjroul, agregaat in de wijsbegeerte,, huis prelaat van Zijne Heiligheid in vervanging van E H. De Ruytter die zijn ontslag neemt het Bestuur. De Proost, E.H. M. FRÉMAULT. Watou. Maatschappij van ouderlin gen bijstand en werkliedenbond. Alle werklieden van den gemeente worden uitge- noodigd tot eene groote vergadering op Zon dag 10 October ten;3 ure in de oude katolie- ke school Nieuwstraat). I. De werkende leden vandenonderlingen bijstand zijn er «Bringeisd noodig. De tijds omstandigheden schijnen eene verandering van standregels te vereischen. De werkende leden zullen vrij zijn er hunne tocstnm- niistft- aan te geven of ze te weigeren (art. 1, 4e en art. 62) voor toepassing met 1 Ja nuari 1921. II. Met de deel^enooten van den O. B. worden ook op dezèn dagen dit uur verwacht de leden van het bestuur en al de werklieden. III. De leden der lijfrentgilde kunnen ook van deze gelegenheid gebruik maken, om hunne stortingen te doen die «vergroote voordeelen verschaffen Bemerking. Een vreemde spreker zal in deze bijeenkomst het woord voeren. Alwie het begeert kan dan ook als lid van den werkliedenbond ingeschreven zijn. Westvletcreu. Liederenfeest der Vlaamsche Vrienden uit Poperinghe. Met Kermis Zondag zijn de Vlaamsche Vrienden uit Poperinghe ons komen vergasten met een puik feestje, eene ware kermis voor liefhebbers van kunst en voor Vlaamsche herten. Er wierd gezongen, met zoo prachtige stemmen en volle ziel, een uitgelezen reeks liederen waar fiere vaderlandsliefde afwis1 selde met gemoedelijke of guitige uitingen van Vlaamsch leven. De talrijke deftige schaar aanhoorders hing glad aan de lippen der zangers, ja, neuriede geerne mee, tot dat de Vlaamsche Leeuw ten slotte ieder een de gelegenheid gaf zijnen geestdrift uit te brullen. En wat dan gezeid van de vurige aanspraak van onzen vriend J. Suffys, die de wantoestanden op Vlaamsch gebied zoo levendig liet verstaan och, in plaats van zelf te mogen ons potje koken, wordt het ons gekookt te Brussel, ginder, maar de vette brokken zijn voor ons niet 1 Spreker kon zijne eigen ervaring onder den oorlog te pas brengen elk woord was raak. Moge zijn woord te West-Vleteren niet voor nieten geklonken hebben als een hamer op het aanbeeld West-Vleternaars weest er bij als het zal gelden Vlaamsch te eischen in 't leger, in 't bestuur, aan de Hoogeschool 1 Aan de Vlaamsche Vrienden dank van herten en tot wederziens 1 Oostvleteren. Onthulling. 't Was bemoedigend, Zondag laatst, het schouw spel dat in ons dorp te zien was. De onthul ling had in de gunstigste omstandigheden plaats, 't Regende Vossen, na 's voornoens water geregend te hebben En ruim 1000 tot 1200 menschen stonden op ons markt plein te luisteren naar 't striemende woord van den oud-strijder, den heer Spillemaer- kers uit Boom. Het feest stond in een teeken van wat een Vossenfeest MOET kenschet sen, wil het geen onzin zijn te weten, het Vlaamsch radicalisme. Want, meer en meer is het blijkbaar dat Vlaamsche Oud-Strijders Overlijdens. Goethals Louis, 73 j. wed. van Salenibler Octavie, Kalfvaart. Brouckmeersch Julia, 35 j. kloosterlinge, Kalfvaart. Vandenbulcke Eugenie, 83 j. wed. Victoor Theodore, Poperinghe- steenweg. Mandeville André, 10 rn., Minneplein. Huwelijken. Rotru Alfons, landwerkeren Salomé Emma, z. b., beide te Yper- Deblauwe Alidoor, statiewerkman le Rousselare en Mulle Anna, z. b., te Yper. -- Huliaert Louis, aardewerker, en Marie Maria, z. b beide te Yper. Beekaert Robert, opper wachtmeester van gendarmerie, te Zonnebeke en Vandevyvere Laura, z. b. te Yper. Larnou Camille, werkman, en Messiaen Helena, z. b., beide te Yper. 161Verfaillie Maurice, koopman te Poperinghe en Stamper Irma, weduwe Kesteloot Omer, z. b. te Yper. Zaterdag om 8 ure Zondag om 1 1/2 4 1)2 8 ure. 1. Frivolité; groot drama in 4 deelen- Le Baron Mystère, 7 en 8e episode, einde. Les dessous du métier, comique. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1La Nouvelle Aurore, 13, 14,15, en episode, einde. 2, Prachtige komieke film Met 17 October beginnen wij; de Zaterdag] VLAMERTINHGE. Maand Oogst 1920. en Zondag Les Mystères de Paris in 8 epi-Geboorten. Clauw Gerard z. v. Arthur en Felicie soden. De Maandag en Dinsdag: Le Bolide Vandemaele. - Vermeersch Gabrielle d. v. Camielen du Far-West, hertroerende film in 15 episo den (cow-boy). VERMAKELIJKHEDEN. Zonuag 3 October Overlijdkns. Buytaert André 6 j. z. v. Arthur en j Renilde Barbery. Adam Alice 25 j. huishoudster, ongeh., d. v. Desiré en Maria Dehouck. Rabaut Camiel 2 m., z. v. Herman en Helena Rommens - Ferrest Zoë 12j. scho/iester, d. v. Ju liaan en Catherine ln de hooge Graeve bij Emile Arnaert, Derumaux- Woc+miW tVoiciirio Huwelijksbeloften. Henri Lehouck en Maria Konijn van 4 K te verhollen. lotte De Clercq van Oostende. Cvriel Bertenloot en Luttertag Abeele Steenweg. mei. Marcel Desmedt en Martha Pertry. Michel Velo te verloten. 1 Debreuck en Marie Sambrée zan Haine S' Pierre.— Op Zondag 3 October, In t Abeeltje Achiel Logieen Anna Debrycke. Camiel Cailliau en bij Camille Mileville, Casselstraat, koesrij- Zulma Maricou van Elverdinghe. Honoré Tytgaten wiel, weerde 650 fr te verloten. Loten aan A,ine Lambert van Kortrijk. Herbergkermis en Konijn te verhollen, bij Emile Arnaert, lfr. te bekomen tot 3 ure Verloting om 4 ure. binst de Kermisweek, Vlamertinghe, op om 2 ure namiddag, Fr. prijzen. Bal te Vlamertinghe bij Alfons Versavel. Vogelpik mat Velo. Maandag 4 October, Op de Landing. 125 S>ringesid. Te verkoopen tegen alle redelijk aanbod Volledige installatie voor schoone Herberg, al in eiken hout met schuinsgekante spiegel glazen. Schrijven Clémenceau laan, 50, Brussel-Zuid. .belangen samengaan met den Vlaamschen Ter gelegenheid der kermis J strijd, die toch ook een strijd is om stoffelij zullen de volgende feesten plaats hebben Zondag 3 October, na de hoogmis, wij ding der vlag van de oud-strijders. 'sAchter- noens, stoet, overhandiging der vlag en Con cert door 't muziek van Rousbrugge. Op Maandag, om 9 ure, lijkdienst voor de gesneuvelde soldaten van Vlamertinghe. 's Achtenoens, vogelpik per rijwiel op de Landing. Op Dinsdag, om 9 ure, lijkdienst voor de afgestorvene leden van den Boerenbond. Om 10 ure opening van de landbouwtentoonstel ling in de oude kerk van den Witten Molen, 's Achternoens ringsteking met paard en rij tuig aan de Potente. Woensdag namiddag, vogelpik op de Pothem. Donderdag namiddag, feesten op den Geithoek. Op Koeke-Zondag achternoen, op den Brandhoek", ringsteking per velo en 's avonds vuurwerk. Het feestkommiteit hadde ook een feestje mogen inschrijven voor den Crommenelst.l. Sinds dien kwamen er Heeren in auto om fleschjes water van eiken putomte ontleden 1. En er kwam werkvolk om pompen te plaat sen En in afwachting dat er nog dar men aan eenige dezer pompen gedaan zijn... moeten de inwoners met een leertje in den zijput dalen om te kunnen water slaan, want den eigentlijken steenput is van boven toe- gemetst! ke, geldelijke verbetering voor 't uitgeplun derd en tevens onmondig Vlaamsch Volk. Dank aan alle inrichters, begunstigers en deelnemers. Vandaag, Zondag 3n Oktober nemen we, als wederjonste, deel aan 't Vlagge feest te Vlamertinghe. Vossen, allen daarheen, want 't feest zal in den trant van dat van Oostvleteren wezendóórboerend 1 Waarom? Omdat we den tijd gekomen achten, om kaarten op tafel te spelen, heel 't Westland doorieder mensch moet zich uitspreken, óf tot onzen vriend, óf tot onzen vijand, 't een of 't ander I Vlaanderen-s hoogste nood vergt dat 1 Oud-Soldaten en Burgers, allemaal, weest VOOR of TEGEN Vlaanderen, ttz. voor of tegen uw eigen beiang, zoo ge geen groot-kapitalist zijt 1 Dit echter zijn noch onze Oud-Yzerratten, nóch onze dompelaars vluchtelingen, nóch onze burgerij. Dus Achteruit, de Vlamingen-vreters 1 Boeftin^lie. Boerengilde. Zon dag 3 October om 5 1/2 ure, maandelijksche vergadering in 't lokaal De Zwaan Dag orde: voordracht over het toedienen der meststoffen door den heer Noppe, landbouw ingenieur. Har-elboke. Doodel\\k gevecht. Tijdens eene herbergtwist met de kermis, kreeg zekere Coucke, 40 jaar oud, eenen stamp op den buik, waarvan hij ten gevolge, 's anderendaags overleden is. Woensdag 6 October. Groot Zangfeest te Watou. Om 5 ure bij Omer Goussey, metsersbaas Luisterlijke Tuinbolling te Abeele Op Zondag 10 October. In Den Nederdaal bij We Deprez Matton, Watoustraat, om 4 ure, Konijn te verhollen en 5 fr. te versmij ten op den vogelpik. Bank van Poperinghe aanveerdt van nu af Alle INSCHRIJVINGEN OP KASBONS 5 0)0 van het Gemeente krediet van Belgie, onder de waarborg van den Staat, en uit- keerbaar met 500 franken aan den prijs van 470 franken, zonder kosten. wisselagent, Schaalstraat, 14 te Poperinghe, Agent van het GEMEENTEKREDIET VAN BELGIË. Nieuwe uitgaaf van kasbons 5 aan fr. 470. Uitbetaalbaar na tien jaar aan fr. 500. De interest komt aan fr. 5,80 Inschrijving kosteloos. Vertooningen eiken Zaterdag en Maandag om 71/2 ure den Zondag drie vertooningen 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure. Programma dezer week 1. Aventures extravagantes (comique) 2. Rêve d'un jour (drama in 3 deelen) 3. Hardi Jimmy (cow-boyin 5 deelen) 4. Zi- goto chez le coiffeur, (comique). POPERINGHE, van 25 Sept tot 2 Oct. 1920. XE KOOI* Alle slag barakken ronde, halve maan, ijze ren, houten, in zeer goeden staat, zeer genadige prijs, bij Gustaaf Bonte, schutter- laarstraat Yper. Openbaar ie Koop Op DINSDAG 12" October, om 12 ure, ter hofstede Alois Synaeve, te Elverdinghe. langs den keizei van Vlamertinghe 7 be- kalfde Koeien, 3 Veerzen, 2 Stiers, 8 Kalvers, 4 Zwijns en Alaam. Gevraagd. Xraagt plaats. Verloren CüevoiMlei®. laatst tusschen 2 en 3 ure. Inl. in S' Mi- chiels gesticht. Ons mengelwerk. In afwachting dat het beloofde Mengelwerk gereed zij, begin nen wij heden het verhaal der gebeurtenis sen die binst den oorlog te Poperinghe plaats grepen. Christen Werkliedenbond. Vandaag den 3 October is er prijskamp in 't Volkshuis op al de spelen Het begint te 4 u. stipt, Al de leden die sedert een maand ingeschreven, en in regel zijn, kunnen deel er van uitmaken. Ieder die begeert te spelen late zich inschrij ven bij den hoofdman van ieder spel. Zondagrust. Alle apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Wcrkloozenhulp. Maandag 4 Oct. om 9 u. zal de gewone veertiendaagsche uit betaling gedaan worden in het bureel der Ste Annastraat. Zitting van den Gemeenteraad op Zaterdag 25 September. Verslaq: 1. Toekenning van een duurtetoeslag aan de be dienden der Burgerlijke Godshuizen en van het Bureel van Weldaad. 2. Vaststelling der jaarwedde van den heer Poli- tie-Commissaris. 3. Beraadslaging over het behouden der Staats middelbare school voor Knechten in onze Stad. 4. Pensioen toe te kennen aan de Weduwe van e»n geweien Politie-agent. 5. Vaststelling der jaarwedde van den Gemeente- Sekretarls volgens de wet van 17 Augusti 1920 die art 111 der gemeentewet wijzigt. 6. Vaststelling der Jaarwedde van het onderwij zend personneel volgens de wet van 14 Augusti 1920. 7. Inrichting van een gemeentelijken of tusschen- gemeentelijken werkloozensteun. 8. Bepaalde benoeming van den Politieagent Gerber. O. Mededeelingen. Goede Voorzorg. 't Is van altijd eene doos Monopoeder in huis te hebben, want het is een onfeilbaar geneesmiddel tegen hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek. Mandaten. De ouders der hiernage- noemde militairen worden verzocht zich zoohaast mogelijk op het Stadhuis aan te bieden om mandaten te ontvangen voor den militiedienst hunner zonen in vredestijd Bevolking. De personen die zich sinds den oorlog te Poperinghe gevestigd hebben en voornemens zijn er te blijven wo nen, worden verzocht zich op het Politie- kommissariaat aan te bieden ten einde in de bevolkingsboeken der Stad regelmatig inge schreven te worden. Suikerkaartcn. De personen die nog geene nieuwe suikerkaarten hebben, moeten zich deze week aanbieden op de peerden markt Donderdag, Vrijdag of Zaterdag Onze treinen. We geven heden de nieuwe uurtabel van trams en treinen, in voege met ln October. - Scholen. Overal zijn thans de dag scholen aan den gang. Mocht ieder verant woordelijk persoon zijne taak begrijpen en behartigen om aan de jeugd de noodige op voeding en het gewenscht onderwijs te bezorgen. Kon er ook gezorgd worden dat al de kinderen ter school gaan zooals de wet verplicht. Kon er met de aanstaande winter gerekend worden op avondscholen. Het is dringend noodig, tot opleiding der werklie ven, dat de Teekenschool heringerich' wor de. Kan er niet uitgezien worden naar de dogelijkheid voor 't oprichten eener vak school? Diefte. In den nacht van Dinsdag tot Woensdag werd bij M. Bengnies de waschte, die op den bleek lag, gestolen. Doodrijders. Vrijdag middag werd A. Ferrant, Statiebediende, op de markt, verrast en omvergereden door eenen auto die met volle geweld uit de Vlamingstraat kwam gereden Hij kwam er gelukkig zon der letsel van af, maar zijn velo werd aan stukken gereden. Wanneer worden die dood rijders eens tot wat meer voorzichtigheid verplicht? Kermis. Naar Congo. Donderdag morgend is Michel Dehaeck naar den Belgischen Congo vertrokken als agent van den Staat. Boerengilde. Op Dinsdag 5 Octo ber. Om 9 uur. Plechtige Zieldienst voor de overledene leden van de Boerengilde met gelegenheidsrede door den E. H. Proost Flora32j. z. b. b. v. Poperinghe. Hoflack Jules landbouwer van St Jan-bij-Yper en Decreus Maria z. b. van Poperinghe. Vercrtiysse Hilairo landbouwer en Dochy Rachel z. b. b. v. Poperinghe. Rosseel Erniel trambe- diende en Debandt Lticie, z. b. b. v. Poperinghe. Pittelioen Alois leurder en Vergeilen Gabrielle breister b. v. Poperinghe. Hauwen Felix timmerman en Guillebert Madeleine z. b. b. v. Poperinghe. Orbie Alfons groenselier en Wyffels Marie werkvrouw b. v. Pcperinghe. Gontier Georges handelaar van Reninghelst en De Rynck Maria z. b. van Poperinghe. Goddaer Victor handelaar van Kortrijk en Vande- pitte Maria bijzondere van Poperinghe. dooren Agnes, Zonnebekesteenweg. Vandevoort Slmonne, Meenensteenweg. Beernaert André, Slachthuisstraat. Creve Mariette, (van Strijpen) Stals Willy, Rijsselstraat. Vanlauwe André, Kalf- vaart (van West-Roosebeke) Knop Michel, Meenen steenweg. Vanmeenen Gerard, Dixmudesteenweg. Reynolds Suzanne, Meenensteenweg. Maxy Roger, Meenensteenweg. Weyne André, Kalfvaart, (van Langeniarck) Biebuyck Anna, Meenensteenw. Deburggraeve Joseph, 19 j., Statiestraat (van Veurne) Vandermeersch Frangois, 69 j., Zonnebeke steenweg. Gombërt André, 6 j., Kalfvaart (van Poperinghe)Blanckaert Martha, 14 j., Kalfvaart (van Passchendaele Code Jean, 3 m., Slachthuis straat. Knop Michel, 6 d., Meenensteenweg. Dezitter Justin, 87 j. echt. Coffyn Clemence, Kalf vaart. Vandeputte Pauline, 77 j. wed. Lagrou Louis, Dixmudesteenweg. Decaestecker Melanie, 75 j., echt. Bras Louis, g. de Stuersstraat. Celina Dombrecht. Cleenewerck Camiel z. v. Au- gust en Julia Bouckenhove. Messelier Laura d. v. Pieter en Martha Verslype. Versavel Ivonne d. v. Alfons en Zoë Pinceel. Vlaemynck Alfons z. v. 1 Camiel en Maria Depuydt. webiuuiLr-ixduijue. i Declercq van Westoutre. Emiel Bondue cn Char- In 't Aheulhnf hii lernmp larnh hii dp1 Maria Pattou- Camiel Wynant en Maria Snauwaert lil t Aoeeinoi DIJ jerome jaCOD DIJ ae van Caehtem Cyrie] Valckeen Pharielde Vankem- a i Omer Delanote van Oudezeele en Irma Antheunes. Steenputten. Over eenige maanden werden hier een zevental steenputten gegra ven door tusschenkomst van den Staat, om drinkbaar water aan de bevolking te ver schaffen Bti-u^gc. Slaapziekte In St Jans hospitaal is een geval van slaapziekte waar genomen. 't Schijnt dat er nog gevallen zijn in de Provintie. In 1917 werden ook eenige gevallen van slaapziekte waargenomen. Londen, 27 Sept. Zoolang de Hopcon- troolcommissie den prijs der hop niet gesteld heeft, blijft de markt kalm. De hoppepluk is daaromtrent gedaan: de opbrengst is zeer voldoende. Aalst, 27 Sept. Thans plukt men de late hop. Op levering October-November noteert Aalstersche hop 510-525 frank. Ter markt en in cultuur gaat puike hop 525 tot 550 fr, en soms meer. Poperinghe, 1 October. Sedert eenige dagen gaat de handel wat kalmer Gewone hop wordt in vierkante balen geperst voor den'binnenlanschen handel: doorgaans geldt ze 500 frank. Groene hop wordt steeds op gezocht aan 530 tot 550 fr., en wordt in ron de balen geperst voor den uitvoer. Geboorten. 229. Salomé Willy z. v. Jules en Malyster Alida. 230. Feys Marie-Jeanne d. v. Camille en Caekebeke Maria. 231. Verbeke Simonne d. v. Auguste en Talion Emma. 232. Vitse Irma, d. v. Remi en Debruyne Hermlnle. 233. Derycke Henri z. v. Emiel en Devinck Lucie. -- 234. Leclercq André z. v. Albert cn Sockeel Rachel. 235. Houwen 1 Adrien z. v. Maurice en Billiau Emma. Huwelijken. Room Joël 22 j. timmerman en Ghiilebaert Adrienne 24 j. z. b. b. v. Poperinghe. Truant Julien 22 j. handelaar en Vercruysse Made-1 leine, 27 j. kleermaakster, b. v. Poperinghe. Geu ten Jean 27 j. staatscommissaris van Comen en Debyser Alixia, 19 j. z. b- v. Poperinghe. Devos Remi 34 j. z. b. en Devos Madeleine 37 j. z. b. b. v. Poperinghe. Blondeel René 25 J. werkman e* Hezé Schoone houten barak op de plaats te Vla mertinghe Cafés des trois Sceurs groot 26 m. op 6.50 met 5009 vierk. m. grond. Als ook al de meubels en al het gerief. Barakken, dubbel in hout 20 m. op 6; 2 m. 50 hoog alsook mindereuiteen neembaar en in goeden staat. Bij Jerome Pauwels, Watoustraat, Poperinghe. wee groote trekhonden, bij Justin Pitte lioen, Doornstraat, 14, Poperinghe. wee rijtuigen: landau en victoria in goe den staat, door uitscheiding van het huurhouden. Hotel du Nord, statiestraat, Yper. Goede automatieke piano; Yperstraat 8, Poperinghe. Twee mansvelos bij Jozef Lamey, Cassel straat, 4, Poperinghe; zoo goed als nieuw. Twee occasie pianos bij Abel Berat, Peper straat, Poperinghe. Goede meid, voor alle werk, reeds gediend hebbende, bij C. Verhack-Dumon, Bertenplaats 15. Goede meid, voor alle werk, reeds gediend hebbende. Inl. ten bureele. wee meiden, liefst twee zusters, voor ge sloten huisin Engeland. Adres ten bureele. etsers, Plafonneurs, Timmerlieden enz., voor den heropbouw van de streek van Dixmuide en omstreken. Zich wenden Hotel de la Ville de Dixmude te Dixmuide, bij IBillict, tegenover de statie. eukenmeidrond de 50 jaar, bij een of twee personen. Inl. bij Jules Couwet In den FaisantNoordstraat. Gouden monter met blauwe boord, gaan de van de statie naar «Het Hooghe» Zondag laatst. Terugbrengen ten bureele. Sommetje geld, in de Watoustraat, Zondag

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2