De Bank van Poperinghe Liberaal Congres. In 't Binnenland. In 't Buitenland. Hier en Daar. EDEN-CINEMA, VET' Burgerstand van Coliseum-Cinema. A. CROUSEL. Zondag hebben de liberalen van Belgie congres gehouden te Brussel. Uit het verslag over de openingszitting knippen wij het vol gende De heer Glorie, handelt over den toestand van de verwoeste gewesten en het sabotee- ren van de oorlogsschadevergoeding. Hij zegt dat de liberale patij de beweging leidt ten voordeele van de geteisterden. Hij zegt ook dat het hoog tijd is een helpende hand aan de verwoeste streken toe te steken, daar, op het «ogenblik in Vlaanderen, «enkel kle rikale scholen bestaan waar de kinderen ge fanatiseerd worden en hun het vergif van het flamingantisme ingespoten wordt». (De gansche zaal juicht den heer Glorie toe). De heer Buyl, zegt dat, zoo de Regeering geen voldoening schenkt aan de geteister den, hij niet aarzelen zal zich aan het hoofd te stellen van een opstandige bewe ging». Hij zegt ook dat de heeren Van Cauwelaert en Cie de liberalen niet steunen d. i. Buyl, Glorie enz. waar dezen opkomen ten voordeele van de geteisterde Vlamingen. (Handgeklap). De heer Buyl beweert dat de katholieke Vlamingen het geteisterde Vlaan deren verwaarloozen. De heeren Glorie en Buyl hebben geen woord Vlaamsch gesproken, als vertegen woordigers van het verwoeste Vlaanderen. De vergadering spreekt zich uit ten voor deele van het oprichten van een ministerie van de verwoeste gewesten en van een Hoo- geren Raad voor de geteisterde streken. De wet-Jaspar wordt duchtig gehekeld. De eerste vergadering wordt om 12 uur geheven. Na de vergadering was er enkel spraak onder de heengaande congressisten van de verklaring van M. Franck in verband met de militaire exeir.ptie der geestelijken. De heer Frank werd hevig beknibbeld waar hij heeft durven te beweren dat de priesters tij dens den oorlog hun vaderlandschen plicht vervuld hebben. Te Navarrin in de fransche verwoeste streek is een houtwitser van 150 ontploft Drie soldaten werden in stukken en brokken geslagen. Te Moskow is een opstand losgebroken tegen de roode dwingelandij der bolchevisten. Hun rijk loopt ras ten einde. De Spanjaarden hebben in Marokko de stad Chechaouen veroverd op de Muzul- mannen. In Engeland is de toestand uiterst ge vaarvol en komt er niet spoedig overeen komst met de mijnwerkers, dan staat het land voor eene groote ramp Verhooging der Posttarieven. Stadsnieuwe. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Druant Jules moet zijne 300 fr. spoedig komen halen. Van wege het Bestuur. vlaamsche mannen te groepeeren die, in Met 1 November worden de posttarieven merkelijk verhoogd. Gefrankeerde gewone brieven: 20 cen tiemen per 20 gram of deel van 20 gram. Gewone postkaarten: 15centiemen. Postkaarten met betaald antwoord30 centiemen. Prentpostkaarten waarop, buiten naam, adres en handteekening van den afzender alsmede den datum van opzending, ten hoog ste vijf woorden voorkomen 10 centiemen. Niet-periodieke drukwerken, met inbegrip van tijdschriften die niet ten minste éen-j overeenstemming met de Vlaamsche Vrien- maal per kwartaal verschijnen: tot 25 gram, jden van Poperinghe, zouden ieveren om de bruto-gewicht. 3 centiemen; boven de 25: vlaamsche gedachten te verspreiden en voor gram tot de 50 gram, bruto gewicht, 5 een-; uit te helpen Om de 3 maanden zou eene tiemen boven de 50 gram, 5 centiemen perj algemeene vergadering gehouden worden. 50 gram of deel van 50 gram. j Door al de vertegenwoordigde gemeenten Worden met drukwerken gelijkgesteldzal alles in 't werk gesteld worden om de papieren met punten of verheven uiikomen-j Katholieke Associatie van Yper, in de eerst- de letterteekens er op, ten gebruike van komende dagen te zien herinrichten op grond blinden. jvan de Vlaamschgezinde Standsvertegen- Gedrukte adreskaarten, waarop geschriftwoordiging. Na het zingen van de Vlaam- voorkomt15 centiemen. sche Leeuw ging de vergadering in de Gedrukte naamkaartjes, waarop andermeeste geestdrift uiteen, geschrift voorkomt dan eene beleefdheids- j Boter. Het is de plicht van ons allen formule vervat in ten hoogste vijf woorden,? het duur leven wat te verzachten; ziehier 1-5 centiemen. de eenige middelen Warenmonsters 5 centiemen per oO gram j j) p)e rechtstreeksche aankoopen uit of deel van 50 gram, bruto-gewicht, met 15eerste hand. centiemen laagste port per pakket. j 2) Verkoop zonder overdreven winst. Zaakpapieren 5 centiemen per 50 gram - Argentijnsehe ingelegde Boter gewaar- ot deel van 50 gram, bruto gewicht, met 20 j borgd zuiver eerste qualiteid is te verkrijgen centiemen laagste port per pakket. ibij H. Maes, Yperstraat, 28, Poperinghe. Vast aanteekenrecht40 centiemen. J Aan 15 {r de Kilo per doos van 5 Kgr. Recht voor verzekering van aangegeven i Aan 15 50 fr de Kilo> uitgewogen. Het tarief voor niet-periodieke drukwerken I uurregeling te hebben Is er dan geen mid- zal evenwel eerst op 1 Januari verhoogd zijn. e'')n afwachting dat een kerkhorloge in Van denzelfden dag af wordt het port van!orcie gebracht worde, een uurwerk te plaat- gefrankeerde om't even welke nieusbla- ssen aaa stadhuis? Daarvoor zou toch waarden: 1. vast recht: 40 centiemen per zending; 2. evenredig reeht20 centiemen de gefrs den en tijdschriften die ten minste eenmaal per kwartaal verschijnen, afkomstig uit en be stemd voor het binnenland, bepaald op 2 centiemen per exemplaar of nummer, bij voegsel inbegrepen, tot75 gram, bruto-ge wicht. Boven dit gewicht wordt er 2 centie men meer 75 pergram of deel van 75 gram geheven. Aanstaande week tarieven toegepast schriften. geven wij de nieuwe op Wissels en Kwijt- geene leening moeten aangegaan worden en 't ware van openbaar nut. Voor de Vrouwen van Poperinghe. Komt allen naar het Volkshuis op vandaag Zondag 24en October, om 3 uren stipt is er eene belangrijke vergadering voor vrouwen en dochters van boven de 18'jaar. Een bond, eene vergadering zal er ge sticht worden, waar men, met tijd en om- den oorlog verklaard. Het gouvernement'standigheden, zal trachten de vrouwenbelan- vraagt oorlogsmateriaal aan de Entente en'gen te verdedigen en de noodwendigheden aan Griekenland. te steunen. Daarom dus moet er toenadering Na al de buitensporigheden, plunderin gen, moorden, wederzijds door Ieren en Engelschen gepleegd, begint men de bevre diging in 't verschiet te -zien. Zooals alle rechtveerdige zaken moet de Iersche kwestie eindigen met te zegepralen. De engelsche regeering heeft aan 't parlement gevraagd zonder uitstel de wet op het zelfsbestuur voor Ierland te stemmen. Engeland heeft voor 't oogenblik nog eene harde noot te kraken. Eene werksta king is uitgebroken bij de mijnwerkers; ze neemt uitbreiding en verlamt handel en nij verheid. Er hebben reeds woelingen plaats gehad. De Koning van Griekenland is aan een on geval gekomen en men vreest voor zijn leven. Zijn hond was aan 't vechten met eenen aap en bij het scheiden der dieren, kreeg de ko ning verscheidene erge beten van den woe denden aap. In Frankrijk zijn weer een paar spoor wegrampen voorgevallen, niet zoo erg als de verledene week. Treinbotsing te Luneville, 1 doode en 3 gekwetsten. Treinbotsing te Nimes, 1 doode en een 10 tal erggekwetsen Te Parijs is eene amerikaansche meu belfabriekten gronde afgebrand. Het gebouw besloeg eene oppervlakte van 2 hektaren. In Zwitzerland vreest men erg voor eenen opstand der kommunisten en bolche visten. Nabij Bordeaux is eene. overzetboot ge zonken Veertien personen zijn verdronken' Ten gevolge der moorderijen en plun deringen der Turken, hebben de Armenianen en eendracht zijn en de vrouwen van den werkerstand, alsook deze der burger- en begoederde familien zijn er verwacht om een machtigen vrouwenbond of gilde uit te maken. Vrouwenbond 1 Dit woord schijnt wat vreemd op onze streek, maar 't is enkel omdat velen op de hoogte niet zijn van de zaak Komt dus op vandaag. Het programma bevat Voordracht Zang Muziek en Mededeelingen. 't En zal niet lang duren en den ingang is kosteloos. IleiiinftJiflst. Inhuldiging. He den Zondag heeft de inhuldiging plaats van het gedenkteeken aan de gesneuvelden op gericht. Om 10 u. Hoogmis waaronder aan spraak door E. H. Vuylsteke, gewezen al- moezenier, waarna de onthulling zal plaats hebben. De Vossen der omliggende gemeen ten worden vriendelijk uitgenoodigd. Ylamertinglic. V O. S. Mede deelingen1.) De verkoop, door de edel moedige jufvrouwen, van de Vossenbloemp- jes ten voordeele van de weesjes onzer gesneuvelden, heeft 255 fr. 45 opgehaalt De belanghebbenden worden verzocht zoohaast mogelijk het getal kinderen te ko men aangeven bij den heer Pieter Coulier. 2.De offerande, die plaats greep binst den dienst voor de gesneuvelden en waar onder kosteloos gedachtenissen uitgereikt wierden, bracht ons 220 ff op. Die som zal dienen om de groote kosten li den bond te helpen dekken. 3 )De portretten zullen zoohaast mogelijk teruggegeven worden. Het Bestuur. Kruimel. Vergadering. Heden Zondag, 24 October, om 1 ure 15 min. is er vergadering voor al de geteisterden van Kemmel Dagorde: Toetreding tot de federa tie van Yper. Spreker: M. Geuten van Wervick. M. de Senator Bruneel de Montpellier en M. Glorie, Volksvertegenwoordiger zullen de vergadering bijwonen. Joiil*er»liovc. Ontploffing. De landbouwersknecht Jules Verraes was aan 't ploegen in een veld nabij het bosch van Houthulst. De ploegkouter botste tegen eene handgranaat, die ontplofte met het gevolg dat Verraes erg gekwetst, het paard gedood en de ploeg vernield werden- Weevil*. Diefstal Zondagnacht hebben gauwdieven bij den juwelier Decour een bezoek gebracht en na de groote vitrien uitgesneden te hebben roofden zij alles wat eenige waarde had ten beloope van 14.o00fr. Gtillcgliem. Ontploffing. De 7- jarige schoolbengel M. Vervalle speelde met een dynamietbuisje, dat opeens ontplofte. De knaap werd erg aan de handen gewond. Tot beneden deelleboog meest de linkerhand afgezet worden. KerMiove. Bandieten. Zondag avond zijn schurken in de woning gedrongen vandeechtgenooten Destombes, twee ouder lingen. Zij bonden hunne slachtoffers vast, en doorzochten de meubels. Eene som van 3000 fr. en titels ter waarde van 2500 fr. vie len hun in handen. Detoestand der slachtof fers is zorgwekkend. Iseglsv-m. Werkstaking. Eene werkstakingis uitgebroken onder de borstel makers. Er zijn rond de 2000 stakers. De oorzaak is loonskwestie. itoesselaere. Nieuwe klokken. Dinsdag inorgend zijn de drie nieuwe klok ken, bestemd voorden toren van St Michiels kerk, alhier aangekomen. lleenen. Brand. Vrijdag morgend, had de meid van M. L Vaes, het petrolvuur aangestoken Eensklaps had eene ontploffing plaats. De brandende petrol spatte op de al daar staande voorwerpen, die in een oog wenk in laaie vlam stonden. De meid nam de vlucht. Dekeuken, met gansch den inboedel, werd de prooi der vlammen. Landboflwverbond der verroeste streek. Premie van landherstel zullen voor den 1 November uitbetaald worden te Zillebeke, Voormezeele, Poelcapelle, Elverdinghe, Lo ere, Dickebusch. De mijnwerkers van het Center hebben besloten op 1 November het werk stil te leggen, indien hunne loonsverhooging van 5 fr. per dag niet toegestaan wordt. De veepest is plotselings losgebroken in het Brugsche en nam spoedig eene buiten gewone uitbreiding. Op verscheidene ge meenten werden gevallen waargenomen en moesten talrijke dieren afgemaakt worden. De strengste maatregelen zijn genomen. -— Deze week werd te Gent de Vlaamsche Meisjeslandbouwhoogeschool geopend. Maandag heeft het in de streek van Luik verscheidene minuten lang overvloedig gesneeuwd. Morgen Maandag zal een Ministerraad gehouden worden en zullen de ministers officieel hun ontslag indienen. De Senaat is bezig met de Wet over het Vlaamsch in de besturen te verknoeien en op de lange baan te schuiven. Maar aan alles komt een einde en aan het bewonderenswaardig geduld der Vlamingen ook. De prijs der aardappelen is aan 't zak ken sedert er geen meer mogen uitgevoerd worden De Hollanders zenden thans regel matig 50 wagons aardappelen daags naar Belgie, aan 30 fr. aan de grens geleverd. aanveerdt van nu afAlle INSCHRIJVINGEN OP KASBONS 5 0)0 van het Gemeente krediet van Belgie, onder de waarborg van den Staat, en uitkeerbaar met 500 franken binnen de tien jaar aan den prijs van 470 franken, zonder kosten. Vlamingen, allen naar Antwerpen op J8I October om profest aan te teekenen tegen de onwaar dige komedie door den Senaat gespeeld. Te Antwerpen moet aan heel het land worden duidelijk gemaakt dat Vlaandren de Taalwet wil zooals zij door de Kamer werd aangenomen: ongewijzigd en onver- minkt We vernemen uit de Verslagen van het Senaat dat M. Bruneel de Montpellier geen voorstaander is van de wet op de ver- vlaamsching der besturenAdvies aan de Katholieke Vlaamsche kiezers der omschrij ving Kortrijk-Yper. De fameuze Coppée die millioenen ver gaard had binst den oorlog met den kolen handel, en die door het belgisch gerecht vervolgd werd, komt nu in voorloopige vrij heid gesteld te worden. Arme jongens die een ideaal nastreefden zitten sedert omtrent 2 jaren te verkwijnen in de gevangenis en hunne zaak werd alleens nog niet opgeroe pen, niettegenstaande het gevangtnisregiem hen met rasse schreden naar het graf leidt, 't Is waar de eene zijn rijke woekeraars en de andere zijn arme Vlamingen. Het beroep in verbreking van Dosfel en De Bruyker werd verworpen. Toekomende jaar zullen in den Haver en te Parys, Belgische monumenten opgericht worden, ten teeken van erkentelijkheid der belgische vluchtelingen voor de Fransche gastvrijheid. - Onze Koning is op zijne terugreis van Brazilië en wordt morgen te Brussel ver wacht. Dood van Generaal Leman. Generaal Leman, de heldaftige verdediger van Luik, is Zondag morgen te 11 uur te Luik overleden,-aan de gevolgen van long ontsteking, eenige dagen geleden opgedaan. Generaal Leman was den 8 Januari 1851 geboren Na schitterende studiën werd hij tot leeraar benoemd aan de Krijgsschool, waar van hij later bestuurder werd, Bevelhebber van de vesting Luik, wist hij aan zijnen staf, aan zijne officieren en solda ten zulke krachtige leiding te g^ven, dat men met reden aan zijn legerafdeeling den naam van ijzeren afdeeling mocht geven. Waar ^aan «ij licen?- De Fransche bladen zijn het eens om, na het militair ver bond, ook een verbond te stichten in zake vloot. Belgie zou verzocht worden op haar kus ten stations voor de Fransche onderzeeërs voor te bereiden. We zitten in een raderwerk. Hoe w'er uitgeraken zullen, is een raadsel. De reeds zoo beproefde finanties van Belgie zullen er het ergst aan toe zijn. 300 millioen ia een maand. Volgens een staat, opgemaakt door het mi nisterie van Geldwezen, bedraagt de op brengstvan de belasting op den bedrijfsom- zet, over de maand September jl300 mil joen frank ongeveer. Men mag dus de opbrengst voor een jaar op ongeveer 4 miljard schatten. Heden <ot verbittering. Er is reden tot verbittering... Tot 1 Juli 1.1. velden de rechtbanken van oorlogschade de volgende vonnissen: Voor goederen Voor personen Brugge 527 Brugge 52 Kortrijk 2451 Kortrijk 1611 Veurne 1674 Veurne 181 leper 188 leper 1032 In alles samen dus 7714 uitspraken 1 En erzijti samen 280,812 zaken ingediend Als men zoo voortgaat kan juist uitgerekend de laatste geteisterde over 29 jaar voldoe ning krijgen. Ten minste in woorden, want na het vonnis moet men gewoonlijk nog lang wachten op een eerste voorschot. Verspilling. Sedert den wapenstil stand heeft de regeering niet minder dan 30,000 ambtenaars benoemd. Aannemend dat zij gemiddeld 20 fr. per dag hebben en 't is wel weinig geschat kosten zij ons 216 miljoen per jaar. Rekent daar nog bij de miljoenen die opgeslorpt worden door de bureelkosten, door de reis- en verplaatsings kosten en andere rimram. DeFransclie oorlogsbegrooiing. De geheele begrooting beloopt zes milli ard zeshonderd tachtig millioentweehonderd duizend frank De begrooting over 1921 gaat deze van 1920 te boven met een milliard vijfhonderd dertig millioen. DE LEENINGEN AAN DE GEALLIEER DEN. Van April 1917 tot einde November 1919 hebben de Vereenigde Staten aan de geallieerden de volgende sommen geleend Aan Engeland fr. 21,100,000,000 Frankrijk Italië Belgie Rusland de andere geallieerden 680,000,000 Samen 47 miljard, 530 miljoen fr. Vertooningen eiken Zaterdag en Maandag om 7 1/2 ure den Zondag drie vertooningen 1 1/2. 4 1/2 en 8 ure. Programma dezer week 1, Nouvelle Dalila, drama in 6 deelen Fianscheen Vlaamsche tekst. 2, Gott rn.it uns, oorlogsdrama in 5 deelen. 3, Komiek. POPERINGHE, van 17 tot 23 October 1920. I Zaterdag om 8 ure Zondag om 1 1/2 4 1)2 8 ure. j 1. De goede moordenaar, hevig drama in 5 deelen. 2. De geheimen van Parijs, 2e episode in 4 deelen De Spotvogel en de Steenuil. 3. Pompiers liefde, komiek in 2 deelen. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. Een schoon afbeeldsel, hartroerend drama !n 5 deelen. 2. De Luchtsteen van het Verre-Westen, 4e en 5e episode in 4 dee len Aan 't einde der touw en De Spelonk van den dragonder. 3. Chariot in de scher^ men, extra komiek in 2 deelen. 14,925,000,000 6,055,000,000 1,695,000,000 680,000,000 Sportvereenigïng van Poperinghe. Dezer dagen werd een nieuwe voetbalso- cieteit ingericht in onze stad onder den naam Sportvereeniging van Poperinghe. Het wordt aan de liefhebbers kenbaar gemaakt dat de nieuwe oprichting krachtdadig be gonnen werd met het opmaken van strenge standregelen waarbij iedereen zich moet neerleggen indien hij lid van deze vereeniging wil worden. Wij willen dus op gener wijze den slenter van;,vorig jaar navolgen. Vrijdag 29 October wordt er eene vergadering ge houden in het lokaal Kasteelhof», Rekhof- straat, rechover het plein. Eenieder die begeert lid te worden moet zich voorloopig wenden bij een der leden van het voorloopig bestuur: Devos Adrien, Deschodt Nestor, Druant Ernest, Lambrecht Antoon, Lietaert Felix, Verwaerde Josef. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 24 October. Eerste Tap. In de Gouden Poortbij Hilaire Ver- cruysse, Boeschepestraat. 4 Konijnen te versmijten. «Au retour de la Gare» bij Cam. Vanhee, Yperstraat. Konijn te verhollen. In St. Hubertbij Richard Meeuw, Westvleteren. Herberpkermis. «In den Strooien Hen» bij Theophile Gesquiere, S- Jan ter Biezen. j Luisterlijke tuinbolling. In de [Nederdael bij de We Deprez- Matton, Watoustraat. Begin om 4 u Te verhollen: een koppel vette hanen. Te ver smijten op den vogelpik10 fr. wisselagent, Schaalstraat, 14 te Poperinghe, Agent van het GEMEENTEKREDIET VAN BELGIË. Nieuwe uitgaaf van kasbons 5 aan fr. 470. Uitbetaalbaar na tien jaar aan fr. 500. De interest komt aan fr. 5,80 Inschrijving kosteloos. TK KOOI» Inl. Boomgaardstraat 19. Gevraagd. G' Verloren Berichten. In den nacht van 12-13 October is een baaide-croisé paard met harnasseering en rijtuig gestolen ten nndeele van Firmin Nop- pe te Woesten. fOOO Irani* belooning aan dezen die het den eigenaar terug zal bezorgen. Over drie weken verkocht de landbouw ster Vercruysse op de markt twee kiekens. Bij misgreep nam de koopster den pander mede. Vriendelijk verzoek deze ten bureele te willen terug brengen. Zondagrust. - Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Suikerkaarten. Op Donderdag 28 October worden nog voor de laatste maal suikerkaarten gegeven, op de Paar denmarkt. 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt; want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd ge nezen. Oud-Strijders. De volgende Oud- Strijders worden verzocht zoohaast mogelijk naar het Stadhuis te komen om hun man daat te ontvangen Assez Jerooin, 4e linie; Verschoore Henri Truwant Georges; D'Hondt Nestor; Desodt EmielDurnez Jules. Invalieden Heden Zondog 24 Octo ber algemeene vergadering om 2 ure, in Het Sas van Gent Veurnestraat. Vlaamsche Vrienden. - Meer dan honderd Vlaamschgezinden hadden den op roep der Vlaamsche Vrienden beantwoord en woonden Zondag laatst de vergadering bij in den Katholieken Kring. Dertien der omliggende gemeenten waren vertegenwoor digd. Heer Jerome Leuridan hield eene kernachtige en medeslepende rede waarmee de vergadering ten volle instemde en die uit bundig toegejuicht werd. De Voorzitter Baert Albert leidde eene bespreking in, waaraan menige aanwezigen deel namen. Er werd besloten op al de gemeenten eenige -- Pompen, Horloge. Verscheidene per 1,0do frank of deel van 1,000 frank. i inwoners der Gasthuisstraat en der Watou- Huurprijs der bussen voor het afhalen straa* v'ra8en ons aan te gingen bij het Ge van poststukken bij aankomst4 frank per j meentebestuur om de waterpompen, die in maand in de gemeenten waar ten minsten.urjn e straat stonden voor den oorlog, te drie bestellingen per dag plaatshebben en?'ein heroprichten Gedurig hooren wij ook 2 frank in de andere gemeenten klachten over het ongemak van geene vaste Werkmanswoningen. Voor Pope ringhe en 't omliggende wordt er eenen oproep gedaan tot eene vergadering te hou den in den Katholieken Kring, op Zondag 31 dezer, ten einde over te gaan tot het stichten van een maatschappij voor 't bou wen van Werkmanswoningen. De Ingang is vrij. Stadsschouwburg. De Roeische Barbaristen openen het tooneelseizoen op Maandag 15, Dinsdag 16, Woensdag 17 November met Roger de Geschandvlekte, drama in 5\bedrijven en 8 tafereelen en Goddank de tafel is gedekt, blijspel. 'Wettelijke uur. Vergeet niet uwe uurwerken heden avond zestig minuten achteruit te zetten, dan hoeft ge morgen Zon dag niet meer te spreken van oud uur uf nieuw uurge hebt de EENIGE uur en ge komt overal op tijd. Brand. Maandag is een begin van brand ontstaan op het Stadhuis, veroorzaakt door de Centrale verwarming. Binst de be schieting van Poperinghe was ten gevolge van het ontploffen van een obus op 't dak van het Stadhuis, eene opening geslagen in de schouw, juist nevens de houten zoldering. Zulks had niet bemerkt geweest en zoo was eene balk in brand gerocht. Het vuur werd belet door eene Juffer die schrijft op de bu- reelen van oorlogsschade en kon seffens uitgedoofd worden. Ware het ongeval 's nachts voorgevallen dan konden wij eene ware ramp te betreuren gehad hebben. Aankomst van gegoten stoven, cuisiniè- ren en calorifères Godin bij Albert Denys, Peerdenmarkt, Poperinghe. S. Crispijn. —Van wege het Schoen makersambacht is er morgen Maandag om 9 ure mis in S. Bertenskerk. 11ih j lm uhhu uu Geboorten. 249. Clarebout Cecilia d. v. A. I. Emile en Vereecke Asturie. 250. Dezegher Marie- Louise d. v. Emiel en Crawford Winifred. 251. Vermeulen Bertha d. v. Hendrik en Carbon Catha- rina. 252. Degraeve Jeanne d. v. Leopold en Del- baere Margarita. 253. Vandevoorde Alice d. v. Camille en Ruyssen Martha. 254. Gesquiere Maria d. v. Heron en Vandaele Louise. 255. Lermytte j Achille z. v. René en Couture Maria. 256. Rouseré Denise d. v. René cn Parret Alida. 257. David I Joseph z. v. Arthur en Beddeleem Helena. 258. Deconinck René z. v. Gaspard en Delbeke Maria. Overlijdens. 209. Lecointre Petrus 54 j. ongeh. t 210. Deraeve Livinus 66 j. echtg. van Meeuw Julie. 211. Dequecker Ernest 35 j. echtg. van Ramon Adrienne. Ge zult best bediend zijn van Meubelpa pier, Linoleum, Toile-cirée, bij Sansen-Van- neste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Huwelijken. Hauwen Félix 22 jtimmerman en Guillebert Madeleine 23 j. z. b. b. v. Poperinghe. Gontier Georges 35 j. handelaar van Reninghelst en De Rynck Maria 26 j. z. b. van Poperinghe. Van Assche Henri 58 j. metser en Gontier Helena 55 j. huishoudster b. v. Poperinghe. Vandewynckel Maurice 32 j. landb. en Mahieu Flora 34 J. kleermaak ster b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. Camerlynck André peerden- geleider van Caestre en Wyls Adrienne z. b. van Pop. Dequecker Achille wed. van Leuridan Irma landb. en Vermeersch Marie wed. van Marcel Verschelde z. b. b. v. Poperinghe. Brabandts Lionel werkman van Poperinghe en Vercamer Maria werkster van Clerckén. Gaillaerde Jerome frontwerker en Car- reyn Martha dienstmeid b. v. Poperinghe. Samyn Sylvère koopman en Vandenbulcke Eugenie wed. van Parret Emiel herbergierster b. v. Poperinghe. Legrand Julien' reiziger en Theeten Julia z. b. b. v. Poperinghe. Verhaeghe Julien handelaar van Pop. en Bustraen Celesta bijzondere van Proven. Bondue Cyrille werkman van Poperinghe en Butaye Maria landw. van Proven. ■MBBUmaRSMBHBS Namens het voorloopig Bestuur. Dorschmachien met manegezich wenden tot Ach. Denecker-Cordonnier. Woonhuis met hof in de St Michielstraat. Twee mansvelos bij Josef Lamey, Cassel- straat, 4, Poperinghe; zoo goed als nieuw. Pianos, Accordeons en Harmonium bij Abel Berat, 18, Peperstraat. Rijtuig met openslaand kap, in goede staat, bij Henri Deleye, Crombeke steenweg, Poperinghe. Aautomatieke Piano, bij Arthur Rosseel, herberg: Engeland, Vlamertingsche steenweg Yper. Motocyclette, merk N. S. U. in goeden staat bij Apotheker Vande Plas, Ber- tenplaats, Poperinghe, aan den prijs van 2700 fr. Metsers, Plafonneurs, Timmerlieden, enz., voor den heropbouw van de streek van Dixmuide en omstreken. Zich wenden Hotel de la Ville de Dixmude te Dixmuide, bij itilliet, tegenover de statie. Kleermakersgasten, bij Arthur Verbeke te Westnieuwkerke. Goed loon en stand vastig werk. Men geeft ook werk ten huize. Goede meid, voor herberg te Pop. Goed loon. Adres ten bureele. oede meid, goed loon, adres ten bureele. Goede kleermaaksters voor dames kleede ren; goede getuigschriften vereischt bij Staessen-Bottez In den Franschen Soldaat Poperinghe. fi ierkzame reizigers voor huishoudelijke m V artikelen van algemeen grootverbruik. Schrijven W. P. P. postbus, 39, Gent. Schoe voor kind van 6 tot 8 jaar, Zaterdag laatst van aan de Zandputten tot aan de Gasthuisstraat. Terug brengen bij Camiel Pissonier, Villa August, Watou steenweg.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2