HET NOTARIEËL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD Nieuwsblad voor Poperinghe ma van rustin?» "BUREELMEUBELS- Apotheek Frans Van de Plas Zondag 14n November 1920. 15 Centiemen. 17e Jaar. N1 46. POPERINGHE Trambedienden, De Coppee's en Wies 'loens, Avondschool Er is geen geld. E. DUQUESNF. Zoon, Iï o k aie in e 11 tp rijs s 1 Jaar in Stad tehuis besteld. 6.25 fr. buiten Stad met de post 7.50 fr. Buitenland10.00 fr, llTflEVER V. -VAIHMESTE Drukkerij -Papierhandel, Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. ilankondi^ingen Berichten 50 cent. de regel. Notarieële berichten 50 cent. Rechterlijke Eerherstellingen en vonnissen 1 fr. 50 de regel.Rouwberichten, niet boven de 10 re ken 5 fr. Grootere herhaalde annoncen, prijzen op aanvraag. De politieke partijen tegen Vlaanderen... ook in 't Westiand. Vlaanderens politieke cngeluksgeschiedc nis dateert van 't jaar '30. De anti-Vlaamsche machten, van welke opinieook,hebben altijd, 90 jaren lang, hierin mekaar volkomen eens gezind begrepen dat Vlaanderen, als Bel- gie's wingewest, onder den hiel moest gehouden worden. Af en toe werd er wel, zelfs officieel, gedaan aan Vlaamsche taal - geliefhebber, aan onschuldige Vlaatnsche- kunstophemeling, maar de minste zweem van politieken ontvoogdingstrijd werd on verbiddelijk doodgeverfd, de kleinste poging om te ontworstelen aan den economischen en finantiëelen monsterklauw van 'tfranskil- lonsch grootkapitaal werd ongenadig ge fnuikt. Dit was het toppunt van onze treuri ge Vlaamsche geschiedenis, sedert '30 te weten, dat de twee meest tegenovergestelde machten de groote katholieke en de liberale blok, meer, de boogere geestelijkheid en de fanatieke loge-machten. met hartelijke eens gezindheid, Vlaanderen, als zelfstandig ras, trachtten dood te leggen. De politieke mach ten gehoorzamen, o zoo gedwee en zoo be ginselloos, aan die andere duchtelijke krach ten de brandkasten der kasteelheeren en de wisselbrieven der groot-nijveraars. Deze nu, in Vlaanderen, waren ALLEN, maar al len, vijand van een politiek en economisch ontvoogd Vlaanderen. Deze trokken de koordjes van 't Belgischregeerings-marion nettenspel, van '30 tot heden, en zoo kwam het, dat afwisselend katholieken en liberalen, aan 't bewind, zich beijverden, als trawanten dier Vlaamschhatende groot-kapitalisten, om Vlaanderens levensvlam onder den domper te houden, uit te dooven, heel en al, als 't kon... 't Kon niet, 't kan nooit, en NU min dan ooitZie, voor de zooveelste maal, vanaf 1914 tot 1920, hebben ze, lijk in 't wonder boek van Uilenspiegel, gewaand Vlaanderen te kisten en te delven eerst door den 4- jarigen massa-moord in 't bloeddoorzopen Yzerland dan, sedert November '18, door het zwarte schrikbewind, zonder bloed dit maal, maar met grimmigen broodroof, met kerkers en krijgsraads-anathemata. En kijk, in 't geweldigste loeien van den vermeenden triomf, omdat Vlaanderen den dieperik in was, golfde de Vlaamsche aarde, en daar verrees, krachtig en pront, de lenige taaie gestalte van 't gedolven Vlaamsch pracht- kind, en de verrezene schudde de grafaarde uit zijn haarbos en van zijn lijf, en de graf delvers huilden, al vliedend, als bange karn honden inden nacht, huilden van ontzetting om het wonder, toen het hun nadónderde delft men Vlaanderens geest en Vlaande rens hart? Nooit of nimmer! Lijk in dat mooie boek var, Uilenspiegel, Vlaanderens wonnig zonnekind Aldus is het gegaan, in ons Vlaamsch land, sedert de Vlaamsche piotjes heel de wereld hielpen vrijmaken, uitgenomen hun eigen moedergrond. Het staat dus vast: Vlaanderen zal niet sterven, 't wil niet; maar 't staat even vast: dat de politieke menschen in Vlaanderen nog steeds de ge loof sgenooten en de vennooten zijn van de andere grafdelvers. Ik zeg: de politieke menschen. 't Is onjuist. Beter ware: de poli tieke partijen; want stilaan wordt het toch blijklaar dat er menschen staan, in die poli tieke partijen, die het voor Vlaanderen dur ven opnemen, de eenen al openlijker en vin niger dan de anderen. Tot hen gaat Vlaanderens dank, om zooveel durf en logi- ka en konsekwentie. Maar een tweede feit wordt even blijkbaar en doet ontmoedi gend aante weten, dat die goedbezielde menschen, in die kwaad-bezielde »partijen, niet opkunnen tegen de dwangukazen van hun partij. Dat bijgevolg het immer voort TIJDENS IH2N OORLOG. 7. tergende waarheid blijft: Vlaanderens le vensbelang wordt geofferd, door onze ver tegenwoordigers, aan 't belang der ellendige pjrtijen. Partij-politiek schrijft all^ jarii- ttale Vlaamsche actie ten doode op. Hoe dit komt? Ge weetallen hoe de union sa- crée komedie de katholieke regeerings- partij gebracht heeft waar ze nu staat. Welnu, de puriteinsche bezorgdheid om de partij-éénheid («union sacrée «-ge doe onder 1° franskillonsche en vlaainsch- gezinde katholieken, onder 2° den blok Vlaming - vretende en de rari - nantes Vlaamsch-willende liberalen, onder 3° de Vlaamsche socialisten en hun Waalsche collega's) die angstvallige zorg, zeg ik, speelt aan Vlaanderen juist denzelfden toer lijk de sakkersche eenheid aan de katho lieken in 't bizonder. 't Gebeurt allemaal, alle zwakheden en alle tekortkomen aan den heiligen plicht tegenover 't bevochten VI. Volk, allemaal.... om beters wille om geen ruzie te hebben uit voor komendheid tegenover de andersdenkende maar verdienstelijke partijgenooten enz. En ondertusschen worden er'heerlijke stoeten gehouden van 20.000 man, en wordt Belgie, gekoord en gekluisterd, als een ko lonie aan la grande rnère patrie vastge klonken, neen, ten geschenke gegeven. Touthomme a deux patries, la France et puis la sienne zoo deklameeren officieele mannen tot in 't verste hoekje der Vlaamsche Kempen. En in Brussel huurt het Ministerie van Oorlog zijn 778 lees goed gebouw om er zijn bureelen in te vestigen, om er in te laten bestudeeren, door Fransche officie ren, iioe en waar en hoeveel Vlaamsche piotten Frankrijk in den aanstaanden oorlog nevens zijn Senegaleezen zal laten oprukken. Moeders van Vlaanderen, dan zult ge nog eens, o eerder dan ge 't vermoedt, mogen uw eigen penning storten om te helpen een gedenkzuil oprichten voor uw bloedeigen kind, gesneuveld voor Frankrijks behoud. Dat is schrijnende waarheid. En nog véél rneer, die we u in de volgende weken zullen diets maken. Onze volksvertegenwoordigers en senatoren weten dat ook, en nog meer dan ik maar ze staan in 't partij gareel ge klemd, en ze mogen noch ze kunnen spreken. Ze handelen zelfs tegen Vlaanderens, dus tegen onze belangen in ook de heeren van 't Westiand hebben iets op hun kerfstok, in de treurige partij-zwendelarijdit toon ik u toekomende week. De tijd is uit, dat onze vertegenwoordigers zich 2e//vertegen woordigen, en hun gedachten als evangelie opdringen. Hoeveel onrecht werd er sinds den wapen stilstand, in naam van het gerecht niet gepleegd Hoevelen van de honderden, die op ano nieme aanklachten door de speurhonden van den veiligheidsdienst van hun bed gesleurd werden, liggen nog in de gevangenissen aan kettingen geklonken, zonder dat er zelfs maar een schijn van hoop bestaat, eerstdaags het onderzoek van hun dikwijls fiktief misdrijf, te zien uitwijzen? Wat hebben wij dan nog te smalen op de ingemetselde kelders van historische gravenkasteelen Zijn de naakte cellen van 't aklueele prison dan geen sterf putten voor al die preventief opgesloten stakkers? Eene historie. Twee kolenbarons van edelen bloede althans bij titel worden gekerkerd onder beschuldiging, den vijand bevoorraad te hebben met grondstoffen, waarvan de be werktuigde produkten dienen moeten tot dynamische aktie van onderzeeërs. Dus heb ben die mannen den Duitscher geholpen aan middelen waarmee deze-ons eigen volk uit moordde. De gazetten róepjn het volk te wapen en roemen dejeakti^ yjjp arm,noch rijk. pnt-, zietEensklaps coup de théatre !Een baron van Postel, gewezen kabinetshoofd in den tijd van H3vre de Grace, strijkt onder de ge daante van een schutsengel bij de brits der edele gevangenen neer, en verklaart aan hun rechters dat hun klantjes slechts op zijn aan- wijzigingen gehandeld hebben. Het wordt een ongefilmde detektievenhistorie, met no taboekjes, staatsgeheimen en dossiersver duisteringen. Bij slot van rekening worden de barons vrijgelaten op een voorwaardeze zullen ieder een borgtocht van een millioen frank storten. Eene andere historie nu. In dezelfde staatsgevangenissen zit een van de puikste jongere Vlaamsche dichters opge sloten van te lande, sedert 16 maand! Tot vóór twee dagen wist niemand waaromde jongen had geen dossier. Na van het eene gevang naar het andere gesleurd geweest te zijn, werd hij erg lijdend aan neurasthenie en algemeene verzwakking. Zijne moeder stierf van verdriet. Tiende December a. si, na een jaar, vijf maand en drie weken voorarrest zal Wies Moens' proces beginnen. Zijn pekelzonden zijn: 1. is student geweest aan de VI. Hoo- geschool te Gent; 2. schreef artikels in tijd schriften en gaf voordrachten waarvan de onderwerpen waren de hekeling der wan toestanden aan het front, aanvallen tegen de Regeering van Havere, ijveren voor zelfbe stuur en een kultureel groot-Nederlansch bondgenootschap. Eenieder gist trouwens wat dergelijk mis drijf aan dat verloren dichterken kosten zal. En wij besluiten. Aan de eene zijde staan er twee rijke ba rons. Zij hebben volgens de beschuldi gingsakte olie en benzol aan den vijand bezorgd, dus wapcuT'öm onze jongens te helpen doodschieten. Zij storten een borg tocht en worden bevrijd, voorloopig. Aan de andere zijde staat een arme kerel, jongen begaafd. Zijn euveldaden kennen we: uit liefde voor zijn vertrapt volk begaat hij dwaasheden. Na 16 maand wordt er eerst over zijn geval beslist. De eenen hebben gewerkt ter wille van het smeer. De arme apostel verbeurde zijn toekomst en bleef even arm als te voren. Een geestdriftige, onbesuisde liefde is zijn prin cipieel schelmstuk! Opvolger van S VANDEN BERQHE, Bertenplaats, 8, (Kleine Markt), P S» E KING II E. dit artikel is voor u "Zondag iaaisfén volgende da^en ireAschu. er eene overgroote vreugde bij de socialisti sche tramwereld te VeurneEr had zaterdag een onderhoud plaats gehad tusschen de heeren voorzitter en bestuurder der tram maatschappij en de hoofdleden der beide syndikaten nopens de toepassing der nieuwe loonsverhoogi.ng want 't was hoogst noodig en we stonden niet in evenwicht met de andere maatschappijen. Wij achten ons maar zooveel als werklieden en moeten toch een redelijk loon verdienen. Maar dit alles miek de vreugde niet uitEr was meer. Den hoofdman van 't socialistische boeltje liet weten dat den voorzitter van 't kristen syn- dikaat alles wat den bestuurder hem voor legde zou geteekend hebben, zooals afge trokken verhooging voor de zieken, dezen die den zondag niet werken en wat weet ik al. Kortom hij had zijn volk verloochend Er was nog meer. Den vriend Burggraeve was buiten gegooid geweestDus eene dubbele zegepraal voor het zoogezegd Na tionaal Syndikaat, en wat moesten de leden er anders over denken en in hun bin nenste uitroepenLeve onze kranige en rechtschapen voorzitter Een woordje dus om de leden van 't nati onaal syndikaat wijs te maken hoe ze hen laten bij den neus leiden en hoe men wil paardenleugens als waarheid doen doorgaan. De voorzitter van 't kristen syndikaat heeft niets, hoegenaamd niets geteekend. Alles heeft hij wijselijk naar zijn hoofdbestuur van Brussel gezonden want de bekomene ver hooging is ver van overeen te stemmen met onze princiepen van levensduurte en men houdt er geene de minste rekening, noch van jaren dienst, noch van familielast, noch van bekwaamheden in den dienst en rechtuit gezegd, hadden wij zooveel geen trouwlooze leden verloren, 't zou.anders gegaan hebben Dat ze nu maar eens goed hun geweten onderzoeken. Wat de vriend Burggraeve betreft, ja hij heeft niet mogen onderhande len maar dit wist hij op voorhand, daar hij niet gevraagd was, en 't was slechts om een te Brussel hernomen? Er is geen geld, en men stemt miljoenen voor een kunstpaleis te Brussel. Er is geen geld, en men beslist te Oostende de oprichting van een paleis voor warme baden, waarvoor de Staat 5 miljoen over heeft! Het land is arm, en de Dienst der Verwoeste gewesten koopt voor meer dan 100 miljoen hout, waarop voor nu af reeds in den verkoop een zeker verlies van 30 per cent wordt voorzien. Diezelfde dienst vindt mil joenen en miljoenen voor den aankoop van stocks kareelen en materialen, waarmede men thans geen weg weet. Deze dienst der verwoeste gewesten is een afgrond, die mil joenen verzwelgt. Men goochelt met het geld der lastenbetalers en men gebruikt het om verkwistende Staatsmagazijnen in te richten, die een soort bolchevism uitmaken, 't is te zeggen de ondergang. De Staat begint te vergeten dat hij de schuldenaar is en stelt alles in het werk om zijne schuld van de schouder te werpen. Dat is noch rechtvaardig, noch eerlijk. De Kamer kommissie voor oorlogsschade heeft dan ook in haar verslag over het ontwerp Jaspar deze groote waarheid geschrevenDe schulde naar moet er voor zorgen dat hij zijne schuld kan betalen vafl Merris, Coevoet Cie. Loopende Rekeningen. Geldplaatsingen op korte en lange termijnen Beursbewerkingen. Wissel van vreemde gelden. Leeningen op titels. Bouwen van Ooedkoope Woningen streek. Met genoegen vernemen wij dat de oproep gedaan door het Gemeentebestuur, orri de avondschool bij te wonen, vee! bijval ge vonden heeft en door een goed getal jonge mannen bijgewoond wordt. Die jongelingen willen een deel van hunne vrije uren beste den om meer ontwikkeld te worden en ge ven voorbeeld van hunne werkzaamheid. Verscheidene frontwerkers hadden ook geerne gebruik gemaakt van de avondschool om hunne kennissen wat te vermeerderen, doch trein komt maar in Poperinghe wat vóór zes uren. Ten hunnen voordeele zal de Avondschool beginnen van MAANDAG 15 November OM 6 UREN in plaats van 5 1/2 uren en eindigen OM 8 UREN. Jongelingen, neurit deze gelegenheid waar en later zult gij de vruchten plukken van de moeite die gij nu doet. der, koud weder. Nu en dan schiet men ach ter vliegers. Gansch den dag autobussen met fr. soldaten. Het kanon valt stil Oost vleteren en Veurne worden weer beschoten. Alle Stortingen op loopende rekening aan 3.50 Alle Stortingen op 6 maanden aan 4 Alle stortingen op langeren termijn over- eitje te pellen dat hij nog eens die hooge be- jeen te g0IT!en zoekers was komen vinden, want weet welp"" dat hij bij de tramleden nog steeds vele j vrienden telt en de zaken van den werkman] nauw ter herte neemt en ze overai voorzoo-] veel het in zijne macht is vêrdedigen zal.] Dat is ten andere genoeg gekend in Veurne-1 Ambacht. Wie heeft er duizenden franken! verhooging bekomen voor u en wie is er de' éérste geweest die opkwam en alle onaan genaamheden trotseerde voor uw welzijn Is het daarvoor dat sommige onbeschaamde kerels den vriend B. zouden willen beknib belen en doen misprijzen En wat onzen voorzitter aangaat, 't is waar hij is nog zeer jong, maar wij zullen er zooveel te langer deugd van hebben en we mogen nog veel goeds verwachten van hem want 't zijn de grootste schreeuwers niet die meest wilskracht bezitten en het spreekwoord zegtblaffende honden bijten niet. Wij sluiten dus met den levendigen kreet van Leve den jeugdigen voorzitter van 't Kristen Syndikaat Men zegt in de officeele middens het land is arm, het land heeft geen geld en moet be sparingen doen. Goed, maar waarom die be sparingen doen op den rug der geteisterden Waarom, als er geen geld is, worden er mil joenen besteed aan zekere nuttelooze pracht werken Waarom, daags na den uitputtings- oorlog, voor 7 miljard marken ingetrokken en de prachtwerken der Nood-Zuidverbinding Van verscheidene kanten hebben wij deze week bijdragen ontvangen over de in wor ding zijnde Gewestelijke Bouwmaatschappij. Het is ons onmogelijk al die bijdragen, voor en tegen, in ons blad op te nemen. Wenschelijk ware het dat deze die belang stelling stellen voor, of die bezwaren kennen tegen het stichten van bedoelde maatschappij, hunne zienswijze zouden komen uiteenzetten op de vergadering van 28 November aan staande. In die vergadering zal het woord vrij zijn. Een bevoegd man der streek, bekommerd met deze kwestie, en verlangend ze te zien oplossen in den meest voordeeligen zin voor werkman en burger, schrijft ons 't volgende Na eene zakelijke bespreking, over de echte belangen en verlangens van de inwo ners en gemeentebesturen onzer streek, heeft de heer Koninklijke Hoogcommissaris Dr Brutsaert, stellig beloofd dat hij zal ieve- ren voor T stichten eener Kredietmaatschap pij, benevens eene Bouwmaatschappij voor 't bevorderen van 't bouwen van goedkoope woningen. bij Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, 15 Pop. weder. Nog altijd het 9e korps dat vertrekt. Stilte. Veel wandelaars. Op Vlamertinghe vallen 15 obussen. 3 eng. soldaten, 2 gebroeders Lefever, dochter J. Brabandts en dochter der We So- hier, ook nog een vreemd meisje. Verschei dene gekwetsten, waaronder zeer erg: M. Julien Berat, en Jufvr. Brasseur. In Yper werden heden een 20 tal personen dood ge slegen door de bommen. weder. Dezen nacht dwaalde een Zeppelin boven de stad werpt bommen te Yper, Vla mertinghe, dwaalt weg langs Locre, was zichtbaar in Poperinghe. Weinig beweging, 's avonds hevig geschut. Loo, Pollinchove, Veurne worden beschoten. POFERIHGHEN AAR Voor aankondigingen der provincie Qost-Vlaanderen zich wenden tot Marnixstraat, 30, GENT. Telefoon 1669. PoSTCHECKREfENING nr 15570. mSÊm Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten voor den vrij dag noen ingezonden worden. Uit mijn dagboek. 1915. f 't Vervolgt. Kerlinga. Donderdag 25 Maart. RegenStilte. Zeer veel beweging. Nu en dan een schot; 's avonds van tot 9 u. buitengewoon hevig, dat de ruiten er soms van daveren. Vlamer- tinghe wordt beschoten en ook Elverdinghe. Vrijdag 26 Maart. Schoon weder. Nog immer groote beweging heen en weer. Veel soldaten in stad. Fr. kanons komen nog toe 's Avonds buldert het kanon eenen tijd. Oostvleteren werd beschoten. Zaterdag 21 Maart. Heldere nacht, stilte. Van 's morgens vroeg komen gedurig d. vliegers op verkenning. Eene bom viel bij de hofstede Vandewynckel. De beweging is uitnemend grootwagens, autocars, autos, ravitaillement enz. heen en weer, voetgan gers, 2 batterijen fr. kanons keeren terug. D. vliegm. boven Rousbrugge. Zondag 28 Maart. Nog al wat geschut dezen nacht. Fr. kanons af. Schoon weder soms nadert een d. vlieger. Een 50 tal auto cars brengen nog soldaten op. In stad onge hoorde beweging van soldaten op wandel. Nu en dan een schot. Maandag 29 Maart. Wat geschut. Hei S5HAALSTRAAT, 6, POPERINGHE. Bureelen open alle werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. Den Vrijdag van 81)2 tot 12 en van 2 tot 4 u. Den Zaterdag van 9 tot 1 ure namiddag. Dinsdag 30 Maart. Schoon weder. Een d. vlieger laat 2 bommen vallen op het vliegplein en kwetst de paardengeieider van Delaleau en doodt het paard. Fr. paardenga- sten op. Nu en dan een schot. Woensdag 31 Maart. Schoon weder. Alles gewoon. Donderdag 1 April. Prachtig weder (Witte Donderdag) Zeer veel soldaten in stad, het krioelt. D. vliegers naderen, 2 bommen op 't vliegplein. Tegen den avond wat kanongeschut. Vrijdag 2 April. Gansch den nacht is de beweging buitengewoon fr. voetgangers, paardegasten, autos trekken af; later muni tiewagens. 't Is het 9« korps dat weg trekt. Schoon lenteweder, stilte. Veel eng. komen toe met trein, ook nog langs Rousbrugge, Dixmudewaart. Zaterdag 3 April. Stille nacht. Nog dezelfde groote beweging van fr. die weg trekken. Wat eng op. In Poperinghe zijn nog 7498 vreemdelingen. Zonderlinge ge ruchten De duitschers zouden de streek ontruimen, om reden der verpestende lucht door de lijken verspreidt!? Kon 'twaar zijn. Veel eng. officieren in stad. Zondag 4 April. Paschen. Regenachtig Een groepje nederige trambedienden. in onze Maandag 5 April. Wat geschut. Slecht weder. De laatsten van het 9® korps vertrek ken de Et. Major verlaat ook het Stadhuis. De eng. beginnen af te komen munitiewa gens, kanons enz. Het kanon begint te bul deren. Dinsdag 6 April. - Gansch den nacht ge- schutenveel beweging. Later stilte Nog eng. kanons op. Minister Helleputte in stad. Er vallen eenigeschrapnells bij deCompemolle. Woensdag 7 April. Stille nacht. Re genachtig. Fr. kanons groote en kleine kee ren terug. Altijd maar voort eng. kanons en munitie op. Yper werd erg beschoten; men spreekt van 100 dooden en gekwetsten. Donderdag 8 April. Stille nacht. Schoon weder. Nog al veel beweging heen en weer fr. en eng. soldaten, kanons, materiaal. Veel eng. gekwetsten ingebracht. Al de straten en pleinen staan vol autos uit Yper gevlucht. De eng. richten eeri Cinema op in de zaal Vandenbulcke. Vrijdag 9 April. Gansch den nacht hevig geschut, 's Morgens kalmte. Bewolkt. Nog nooit was de beweging zoo groot Autócars om en met fr. soldaten, eng. bat terijen, munitie,voorraad;ook eng.soldaten Nog 4 overgroote eng. kanons op. 'sNamid- dags onweder: donder en bliksem. Zaterdag 10 April. Ongehoorde bewe ging dezen nacht; ook wat geschut. Het groot vervoer heen en weer houdt aan. 's Avonds zwaar geschut. Minister Berryer in stad. De kanons van het vliegplein zijn weg. De vluchtelingen mogen nu blijven mits zekere voorwaarden. Zondag 11 April. - Nog immer de zelfde ongehoorde beweging. Eenige lOOden belg. werkers in stad. Om 10 u. d. vlieger in de verte. Om 2 ure werpt een d. vlieger eenige bommen: vliegplein, statie, Leene. Om 5 u nog een vlieger. Poincarré, Joffre en Mille- rand door de stad. Maandag 12 April. Wat gerij en wat geschut dezen nacht Schoon lenteweder, stilte. Om 6 ure een d. vlieger laat 4-5 bom men vallen rond statie en vliegplein, eenige soldaten gekwetst. Nog eng. kanons en munitie op, ook een bat. fr. met klaroenen. Om 5 ure laten 2 d. vliegers 6-7 bommen vallen. Een in den hof der Z. Ber.ediktinen en een te midden de Casselstraat die onge lukkiglijk veel slachtoffers maakt. Dooden Dinsdag 13 April. Stilte. Schoon Woensdag 14 April. Stille nacht. Fr. autobussen met zouaven en turcos trekken op. 4 Groote fr. kanons terug. Gansch den dag autobussen met eng. op. Ook fr. muile zels met mittr. op. Gansch den dag Cana- deezen met wagens, kanons, munitie, ovens, schuiten enz. 't was zonder einde of voor gaande. Donderdag 15 April. Om 11 ure een tijd lang uiterst geweldig kanongeschut. 't Is vreeselijk. Een 100 tal autobussen met fr. zouaven op, verders nog veel beweging heen en weer. Eigenaardigde fr. zouaven thans jn kakhi gekleed. Vrijdag 16 April. Schoon lenteweder. We zijn weer ten volle in Parijs of Londen. Autos, autobussen, cars, wagens, munitie, voorraad, heen en weer op twee en soms op 3 rijen. Een honderdtal autobussen met Canadeezen en Schotlanders. Nog eng. ka nons en voorraad op. Vervolgt. Ge zu it best bediend zijn van Meubelpa pier, Linoleum, Toile-cirée, bij Sansen-Van neste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 1