De Bank van Poperinghe EDEN-CINEMA, In 't Buitenland. In 't Binnenland. Burgerstand van A. CROUSEL. Coliseums-Cinema. bij Kt. MONCAREY-SAKSEN.; VERMAKELIJKHEDEN. Speelkaarten MARKTPRIJZEN In Mexico tijdens eene politieke woeling moest de politie gewapenderhand tusschen- komen. Er bleven 185 dooden en veel ge kwetsten. Het leger van Wrangel is gansch uiteen geslegen en verdreven door de bolchivisten. Wrangel is te Sebastapol ingescheept met 20.000 zijner manschappen. Te Parijs op den boulevard Soult werdt Mad. Darey vermoord toen zij alleen te huis was en eene som van 30.000 fr. gestolen. Een kind van 14 jaren oud werd door zijne grootmoeder berispt, in Cahors. 't nam een bijl en sloeg de 80 jarige, vrouw hall' dood. In de kiezingen in Griekenland kreeg Venizelos en zijne partij de volledige nederlaag. De regeering heelt haar ont slag genomen. Het stadhuis van Rennes is 's nacht ten grooten deele afgebrand. Te Lens hadden drie belgische werk lieden een houtvuur ontstoken. Een houwit ser ter plaats bedolven, ontplofte. Zekere Six van Meenen werd gedood en twee werk gezellen zeer erg gekwetst. Nabij Rome is een reizigerstrein ont spoord. Er zijn 8 dooden en 40 gekwetsten. Het assisenhof van Seine-et Oise heeft deze week twee belgen ter dood veroordeeld, die eene herbergierster dood geschoten had den om haar te kunnen uitplunderen. Te Oberhausen in Duitschland zijn tal rijke gewezen offieren in de mijn werkzaam. Men vindt er ook eenige onderwijzers en zelfs eene dominé als koolmijners. f De trein van Limcux naar Belvèze in Frankrijk, sprong uit het spoor werd op den slag gedood. ontstak. Eene ontploffing volgde met het ge volg dat de gast erg verbrand werd aan het gezicht. Stadsschouwburg. De vertooningen deze week door de bloeiende maatschappij De Roeische Barbaristengegeven hebben telkens een overvolle zaal gelokt. Het drama en het blijspel liepen goed van stapel en de spelers werden door het publiek warm toe gejuicht. Verlangend wordt uitgezien wan neer ze hunne tweede opvoering houden. Ste Cecilia. Programmed van het Volksconcert dat de muziekmaatschappij uit den Katholieken Kring, heden om 11 ure stipt op de groote markt, zal geven 1Terugkomst te Poperinghe, stapmarsch Van de Weghe. 2. Printemps, mazurka, H. Delplace. 3. Jeanne et Henriette, schottisch, J. Van- de Weghe. 4. Select, valse, H. Van Luck. Te Deum Om 11 1)2 ure in S. Ber tens kerk zal er een Te Deum gezongen worden ter gelegenheid van 's Konings naamfeest. Woningnood. Zondag 28 November om 2 ure, Berter.plaats num. 5, bespreking over het stichten van eene gewestelijke maatschappij om den woningnood te bestrij den. Vrije toegang. Sint Niklaas. Beschuiten, chocola den en alle andere artikels voor Sint Niklaas, en Kerstdag en Nieuwjaargeschenken te be komen bij C. Ï>elaie»tï Vancfcyzcele, 9 Gasthuisstraat. Ook te verkrijgen alle slag van kaas. Bijzondere prijzen voor voortverkoopers. Begiftiging. De volgende Militairen worden verzocht zonder uitstel hunne 300 fr. waarop hij uit dit leven zal scheiden zijn Gods geheimvolle raadsbesluiten. Hij ruste in vrede! De stoker) te gaan halen naar het Stadhuis, stn. 1814 Jules, Vanacker Stadsnieuws. Zondagrust.—Alle apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. - Openbare zitting van den gemeenteraad op Zaterdag 12 November, om 2 ure. Verslag le Punt: Vaststelling van den prijs van den dag onderhoud in de liefdadigheids gestich ten der stad voor 1921. De prijs van den dag onderhoud der be- hoeftigen voorgesteld door de Burgerlijke godshuizen op 4 fr. daags in het Gasthuis en 2.75 fr. daags voor de gestichten der ouder lingen en weezen, wordt met een voordeelig; advies naar den heer Gouverneur gezonden. 2e Punt; Achterstel duurte toeslag aan de gemeentebedienden volgens besluit der be stendige afvaardiging in date 5 Maart 1920. Het voorstel van betaling volgens een ge- geveven loonrooster door de bestendige Beerriaert Rene, stn. 350(1 Claerebout Ca- miel, stn. 55706 Dereygher Jules, Zöle Remi. Aankomst van gegoten stoven, cuisiniè- ren en calorifères Godin bij Albert Denys, Peerdenmarkt, Poperinghe WeHiloozeuhuI;). Maandag 22 November, om 9 ure, rnaan- delijksche uitbetaling voor dezen die vol gens het nieuw reglement niet van de lijsten geschrabt zijn. Vereischte voorwaarden 1, Reeds vroeger betaald geweest zijn; 2, minstens 65 jaar oud zijn of gebrekkelijk en geen andere famielieleden hebben die in het onderhoud kunnen voorzien. Volgens de wet mogen geen nieuwe per sonen meer ingeschreven worden. BleEBsnghelsit. Schieting der Hand boogmaatschappij S' Sebasiiaan». Zon- 14" November 11. hielden de liefhebbers van den Handboog hunne eerste algemeene ver gadering, ter herberg «De Sultan» bij M. Jules Marquis. Met voldoening konden de inrichters laten weten dat deze maatschappij, b) d) M.».!ait»tor-S5iwn. Nieuws. Verleden Vrijdag is een ongeval gebeurd. Henri Hautekeur, huiswaarts rijdende met zijnen wagen, werd door een auto gevat, en aan het hoofd gewond. Geen al te erge ge volgen. Een lief beestje van onzen geachten beenhouwer, Amand Cornette, is wandelen gegaan, en zoo spoorloos verdwenen, 't is Frits, die het terug kan bezorgen krijgt nen frank. Eindelijk is ons dorp uit de duisternis verrezen, dank veleloopingen. Zondag laatst waren er al drie op de vier lanteerns die hun volle licht gaven, in afwachting dat de vier de ook welhaast zijn licht zal geven. Bijna alle Oud-Strijders, hebben reeds hunne formulieren van het Strijdersfonds ingevuld. Er zijn nog achterblijvers, spoed dus, men wacht op U. Hoe vroeger die stuk- e; ken in Brussel zijn, des te vroeger zal men n dan uwe centen kunnen tellen en opsturen, j Donderdag om 1 ure werd de zwij- nebeer van Jules Notredame door den tram doodgereden. IA atou. Aan de V. O. S. sen Makkers, vergeet nietu te laten inschrijven, voor uwe duizende ballekensl... Bij Mter«AntWfirpöfl S Butaye afIn den Yzer!» Zegt het voort* aan kamaraden Reeds 500 formuiierfen zijn ingevuld en te Brussel hunnen toer aan't afwachten!... Niet meer uitgesteld vrienden maar op, hoe meer hoe liever!... Voor 't Bestier der 650 Watousche Oud- Strijders. Mter Butaye, bestierder. De Begiftig van 300fr. voor de gehuw- jj de oudstrijders en voor de ongehuwde boven de 35 jaren mag afgehaald worden bij Mee- j ster Butaye. Gent. Krisis. In de heerscht er tegenwoordig eene krisis. Op dit oogenblik zijn er te Gent niet min dan 900 gedeeltelijke en 500 volledige: werkloozen. De toestand laat geene beternis j verhoopen, integendeel, men voorziet dat erf binnen veertien dagen meer dan 2000 werk-» loozen zullen zijn. De fabrieken zullen maarj 18 uren per week meer arbeiden. aanveerdt van nu afAlle INSCHRIJVINGEN OP KASBONS 5 0)0 van het Gemeente krediet van Belgie, onder de waarborg van den Staat, en uitkeerbaar met 500 franken binnen de tien jaar aan den prijs van 470 franken, zonder kosten. OOST-WEST, T'HUIS BEST... want... ZOOALS HET KLOKJE T HUIS TIKT, TIKT HET NERGENS. Waarom uw geld in vreemde handen en tegen vreemde waarden laten, wanneer gij in uwe streek achtbare en vertrouwbare Vertegenwoordi gers vindt, die gij sinds jaren kent, en die U met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verxekes-de uitzettingen op Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. Check-Rekeningen op zicht. Leeningen pp Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek, g) Uitwisseling van vreemde munten koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Boiiw= Hypotheekbank Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-lVlaandenstraat. N' 13, ANTWERPEN POPERINGHE, van 13 tot 20 November 1920. WATOU, van 16 October tot 15 Nov. 1920. KomtGesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Georges en Madeleine Boeket. Capoen Roger z. v. Arthur en Gabrielle Swaels. Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij niet verte- j genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden, i Ifc O R T Voetbal. :eim"nijftendeSportvereniging van Poperinghe. Uitslag van Zondag laatstleden le Equipe 2 2e Equipe 0 2e Equipe 5 3e Equipe 0 Heden match. - moeten uitgesteld worden. IBanaboog. s op de liggende pers werd Heer j. Leiieu Gemeentekrediet van België. tweemaal geklopt door Heer N. Lietaert. 5 N 9 Kasbons 5 °)0 uitgegeven aan 470. Te- S rugbetaald na tien jaar aan 500. Inschrij- ving zonder kosten bij Groots tentoonstelling van S. Niklaas en Kerstdag Artikelen, sedert slechts eenige maanden tot stand ge afvaardiging wordt voor goedkeuring gezon-jkrac^> reeds rond de zestig leden telt en dat er nog altijd nieuwe bijtredingen geschieden. Onder de tegenwoordige leden wierd er he lsloten de nieuwe gilde te stellen onder de jbescherming van den H. Sebastiaan en den Voor de bedienden wordt den tarief vangiidedag te houden op den Maandag na het duurtebijslag gevolgd door de Bestendige jeest van de Heilige, dat valt in den Hieuw den naar den heer Gouverneur. 3e Punt: Duurte toeslag aan de bedienden en werklieden der stad toe te kennen. afvaarding voorschreven. Voor de werklieden wordt een frank dag verhoog toegestaan, 4e Punt: Lijnrichting der Crombekestraat, Goudenhoofdstraat en Peperstraat. Er wordt besloten deze straten te brengen |Spoedigen vooruitgang en haren bloei op eene breedte van 8 meters. De plannen daartoe opgemaakt worden goedgekeurd door den gemeenteraad en liggen ter inzage van het publiek in het stadssekretariaat. fjaarmaand. Deze maatschappij enkel voor Per{doel hebbende een aangenaam en deugdelijk verzet te verschaffen aan de liefhebbers van den Handboog zoo wordt er alle politiek uit gesloten als zijnde noodlottig aan haren Een Medelid Syndikaat. Men I schrijft voor het syndikaat in, alle Zondagen van 8 tot 11 uur 's morgens in het gemeente- Vlaiiicriiuglic. 5e Punt: Toelage door de gemeenten te huis Alle werklieden die nog niet irigeschre- verleenen voor't stichten eener gewestelijke ven zijn worden dringend verzocht zich te bouwmaatschappij gen. van goedkoope wonin- laten inschrijven. Yper. Branden. De Zondag voor Sint Niklaasdag zal de winkel heel den dag open zijn. Men voorziet dat er voor dinsdag een nieuw ministerie zal gevormd worden. Nieuwsbladeren melden dat de aan staande gemeentekiezing nog dit jaar zouden plaats hebben, op het einde van de maand December. De werkstaking der belgische mijnwer kers is volkomen geheindigd. Sedert 15 November, rijdt een nieuwe trein tusschen Yper erf "cekloo, uitsluitend 3e klas rijtuigen. Van Eekloo (5.9) naar Yper (7.48) en van Yper (16.44) naar Eekloo (19.35). Te Ceurne ontstond Maandag brand in de vlasfabriek Allegaert. 5000 kilos gezwin geld vlas, voor eene weerde van 40 tot 50.000 fr. werd opgebrand. De brand zette zich aan de fabriek Droesbeke die ook in puin gelegd werd. Te Langemarck wordt heden de E. H. Benoit als pastoor ingehuldigd. Zondag Konijn te versmijten. In den ouden ankerbij Gheldof Cyrille, Wisselagent, Beursorders, Agent van het gemeentekrediet, Schaalstraat, 14, Poperinghe. Hondstraat. Monter en 5 fr. te versmijten. «In den Achterwegel» bij Jules Top,; Trommelaarstraat. Gegeven door René Derck\BEENHOUV/ER in de Peperstraat, 6. Alle begin om 4 ure. jslach van Zwijnenvleesch te verkrijgen. Kntüe ZYDK, komt zich te stellen als Zaterdag laatst De gemeenteraad in '^algemeen meer ge-fis een begin van brand ontstaan in eene ba- rak van het Hoog-Commissariaat. Het vuur kon seffens uitgedoofd worden. Woensdag tengevolge van onvoorzichtig neigd zijnde tot het stichten eener krediet maatschappij besluit de vergadering van 28 November aanstaande voor het oprichten der bouwmaatschappij zoo talrijk mogelijk 'Iheid al spelen met oorïogsgetuig werd door bij te wonen, ten einde, naderhand met meer5eerijge bengels het vuur medegedeeld aan de kennis van zaken eene beslissing te kunnen nemen. 6e Punt: Opening der Avondschool voor volwassenen met vaststelling der jaarwedde van de onderwijzers. De gemeenteraad besluit de avondschool voor volwassen te openen De lessen zijn gegeven in de klassen der gemeenteschool door de heeren onderwijzers Dekeirsgieter Emile, Bestuurder der gemeenteschooi en Decoester Louis, onderwijzer van zelfde school. De gemeenteraad drukt den wensch uit dat deze nuttige school zoo talrijk moge lijk zou bijgewoond zijn. 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog aan hoofdpijn of rheumatieklijden wilt; want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen omniddelijk stillen en altijd ge nezen. Te koop bij H. Notrsdame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Volkshuis. Vrije ingang voor ieder een in den volkswinkel die alle dagen open is buiten de Zondag namiddag. Men kan er van heden af verkrijgen Sterke werkschoenen, nummers 40, 41, 42, en 43 aan 27 fr. nummers 45, 45, 46, aan 28 fr Bruine zeep aan 1 fr. 65 de Kilo en Witte zeep Stella aan 0 fr. 65 het pak. Kolen. MAANDAG en DINSDAG aanstaande zulllen er kolen verkocht worden in de MELKER1J. Christen Werkliedenbond. Al de landwerklieden worden dringend uitgenoo digd naar de groote vergadering in 't Volks huis, Yperstraat, heden Zondag namiddag om 3 ure. Komt allen op, Zoowel mannen als vrouwen, zelf deze die geen kaartje zouden ontvangen hebben't is uw eigen welzijn dat wij betrachten. Bericht In het vooruitzicht der nieuwe nummering der huizen, wordende inwoners verzocht de nummerplaat van hun huis zorgvuldig af te doen en in te dragen naar het politiebureel. Dit werk is van allergrootst belang, en zou moeten zoo spoe dig mogelijk geëindigd zijn. Ontploffing. Bij M. Jules De Puydt stallingen van den Hazewind. De pompiers van stad met hunne twee goede pompen, en water toegebracht zijnde met twee auto-re servoirs konden de woonst vrijwaren. De stallingen (een oorlogs gebouwvol hooi en strooi werden gansch vernield. Woeste». Boerenbond. Woesten is eindelijk ook voor zijn volk beginnen te zorgen. Sedert den 31-10-20 is de Boeren bond opgericht onder 't Proostschap van den Eerw. H. Depuydt pastoor en op heden telt ons syndikaat reeds 85 leden. Wat meer is, in den Schoot van dezelfde hoerengilde, is er voor de landgebruikers eene aankoopaf- deeling en voor alle belanghebbenden eene spaar- en leengilde gesticht. Ieder landbou wer trachte er.zijn nut uit te trekken, en dees der omliggende dorpen waar geen hoerengilde, aangesloten onder toezicht van Leuven bestaat, worden ook aanvaard in de bond. Voor alle inlichtingen wende men zich tot den schrijver Silv. Delbeke. Eene boekerij opgericht in de knechten- school, stelt boeken ter beschikking aan alle Woestenaren, die liefhebbers zijn van schoone lezing. lederen Zondag, omnidde lijk na de hoogmis, kan alleman er bekomen. Vooruit Woesten, Gode ter eere en Vlaan deren ten bate. BSocsiiag'hc. Schielijke dood. Woensdag laatst had alhier de plechtige lijkdienst plaats van Camiel Markey. Over enkele dagen was de man uit Parijs terug gekeerd, alwaar hij zijne vrouw en kinderen liet, om een voorloopig huis op te timmeren, met de hoop na korten tijd er met zijn jeudig gezin in te wonen. Doch zooals het bij velen het geval is stond zoo al met eens de nare toekomst hem voor de oogen. Menig keer was de man als over het hoofd ge slagen door al die vernieling midden de zee van kommer, ellende en verdriet. Ongeluks- 3 vogels hadden hun geen moeite gespaard de zwarte gedachten hem in den kop te voeden en ze dieper in te planten. O wreede verant woordelijkheid! Donderdag was C. Markey nog druk' bezig met zijn heropbouw. Vrij dag was hij spoorloos verdwenen, Zater dag vond men een lijk. Wie zal ons zeggen welke een worsteling in die gedachten is moeten ontstaan. Het beeld van vrouw, het beeld der kinderen, V. O. I*opei*inglie. Door onzen bond werden reeds 987 for muiieren ingevuld en sedert 18 November verzonden. Voortaan zal het bureel enkel maar open zijn de Zondag van 9 tot 12 ure en niet meer op de weekdagen. Komt dus vandaag zooveel mogelijk op. Namens de V. O S. A. Lambrecht, bestuurder. 2 Konijnen te versmijten. In de oude pompiers» bij Henri Duthieu, Hondstraat 29. Gegeven door Jordan Hou spie. Van 4 tot 8 ure. Reisduiven te versmijten. «In den Welkom» bij Cyrille Capoen, Boeschepestraat 71. Gegeven door Hilaire Castelein begin om 5 ure. Duivententoonstelling. Café Albert bij Gustaf Liefooghe, Cas- selstraat, van 9 tot 12 ure, der duiven toebe- hoorende aan Emiel Liefooghe. Herbsrgkermis In de Patrijs bij Edw. Tamboryn, Wes- touter kalsijde. PROVEN Konijn van 4 Kilos te verboilen. bij Felix Liefooghe Om 7 ure 's avonds. Inleg. 25c, voor 2 bollen. WATOU. Jong zwijn te verhollen In de Zon bij Richard Meese, kleine markt. Begin om 1 1(2 ure. De Vrijdag is hij op de markt. Duiven. Door Verandering van woonst Op 28 November bij René Devos, Boes- schepestraat, Poperinghe, tentoonstelling en op 12 December, Verkooping van 28 aller beste reis- en kweekduiven toebehoorende aan Leon Clabau, Poperinghe. 11, Yperstraat POPERINGHE. Een teeken des tijds. Een belangrijke en tegen het motie voor amnestie militair accoord. PIQUET WHIST aan alle prijzen, vanaf 3,00 frank de dozijn, ten bureele van dit Bijzondere prijzen voor blad. winkels. De West-Vlaamsche Gouwgilden, bijeen gekomen in algemeene vergadering te Leu ven, op Donderdag 11 November. Overwegende dat aan de Vlaamsche Bewe ging in 't algemeen en de Vlaamsche Stu dentenbeweging in 't bijzonder steeds een nationaal Vlaamsch karakter ten gronde ge legen heeft, eri dient voort te blijven liggen; Overwegende dat tot nog toe het belang van het Vlaamsche voikzoowel op geestelijk als op stoffelijk gebied steeds aan het belang van den Belgischen Staatsvorm werd opge offerd Overwegende dat degansche Belgische po litiek er op gerichtis het Vlaamsch nationaal element te dooden, te onderdrukken of aan een Fransch-Waalsche overmacht over te le veren 1° Teekent krachtdadig protest aan tegen het sluiten van het Fransch-Belgisch militair verdrag, beschouwt zulks als van geener waarde, en zet alle Vlaamsche studenten aan er zich nimmer door gebonden te achten 2° Eischt de volledige amnestie van alle veroordeelde Vlaamsche nationalisten 3° Spreekt zich uit tegen alle beweging, politiek of sociaal, die het belang van Vlaan deren ondergeschikt maakt aan dat van België, Het bestuur van de V. O. S. te Poperinghe heeft deze week, in naam van zijne talrijke leden een motie gestemd waarbij zij protest aanteekenen tegen het sluiten van het Fransch Belgisch militair verdrag. Oproep tot schuldeischers. De Schuldeischers van wijlen Heer René ALLEMON, in leven handelaar, te Pope ringhe, Yperstraat. Worden verzocht hunne goedvindens ken baar te maken ter studiën van M. Cassiers, notaris te Poperinghe Boeschepestraat, of van M Butaye, advokaat te Poperinghe, Yperstraat 51. Bede hunne bewijzen en voorgaande con- vocatien mede te brengen. De verklaringen die later dan den 1 de cember naast zouden ingediend worden, loopen gevaar van niet meer in rekening te kunnen komen. Notaris CASSIERS. Advokaat BUTAYE. had men Vrijdag de ijzeren slagvensters af - f het geluk varr-weleer, de vreugde van vroe- gekuischt metnaphte en dit dan daarna in/ger, en, nu... en later. Lastige kamp... het gemak geworpen. De hulpgastging 's a-1 waarvan vonds naar 'tgemak waar hij een solferstekje kent het Priesterlijke Benoemingen. Bisdom Brugge. De E. H. Callens, on derpastoor te Langemark, gaat in dezelfde hoedanigheid over naar het H. Hart van Oostende, in vervanging van den E. H. Van Besien, die pastoor benoemd is op den Con- tredam (Steene). E. H. Brijs, onderp. te Reninghe is pastoor benoemd te Zuydschote Vertooningen eiken Zaterdag en Maandag om 71/2 ure den Zondag drie vertooningen 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure. Programma dezer week 1. Liefde en schuchterheid, comedie. 2. Wolvenjacht, drama in 3 deelen. 3, Het Oostersch meisje, het schoonste heden- daagsch drama in 5 deelen 4. Zigoto gaat de lucht in, comiek. Cinema De Vredete Vlamertinghe. bij Alphonse Versavel, Pothem; Programma van heden Zondag om 3 ure en 7 1)2 ure. 1. La serrure de sureté, drama. 2. Pour Thonneur, drama. 3. Amour de tigre, come die. 4. Cesar s'en va-t'-en geurre, komiek. 5. Patachon, valet de chambre. 6 La tnous- tipue affainé, bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 u.; Zondag om 1 1/2— 4 1)2 7 1/2 ure. 1. De drie ruiters uit rend drama in 5 deelen. Monte-Christo2 ep. deelen. 3. De graaf van ep. in 3 deelen De Menschenvriend HOPPE. Koolmagazijnen Koer van 't Stadhuis. Maandag 22 en Woensdag 24 Nov. zullen er kolen besteld worden van 8 ure's morgehs tot 's middags en van 1 tot 5 ure 's namid dags. De prijs per honderd kilos is bepaald op 17 fr. Men gelieve zich te voorzien van pasgeld. POPERINGHE, 19 Novemb. Boter, 13 tot 14 fr. de kilo Eieren 1 fr. 't stuk. KORTRIJK, 15 November. Haver, de 100 kilos, 95 tot 100 paardeboonen, id., 100 tot 105aardappelen, id., 35 tot 40; joter, den kilo, 15 tot 16 eieren, 't stuk, 1.04 tot 1.05; lijnoiie, de 100 kilos, 365 EERETEEKENS. Het burgerlijk kruis 2e klasse 1914-1918 wordt verleend aan den heer Deswarte F-, te leper. Far-West, hertroe- 2. Mademoiselle de Ve,r"0n m koolzaad, id., 000; lijnzaad, id., 00totl40f Monte-Christo, j koolzaadkoeken, id., 00 tot 00 lijnkoeken, id.. 88 tot 90 sodanitraat, id., 115.00; suikerij, id., strooi, id., 21 tot 22. Wisselkoers der Beurs van Brussel op 19 Nov, Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure. ammoniaksulfaat, id., 155 1 Een stormavond, prachtig drama in 3 64 hooi, id., 25 tot 33 deelen. 2. De oproep, Vaderlandsch drama in 2 deelen. 3. De luchtsteen van het Far- jWest; I2en 13 ep. in 4 deelen, De stem j uit het graf en de Levende barrier. 4. De graaf van Monte Christo in 3 deelen. dit 5 Raonnorf Dana o n d£{_0r6t)O' a) c) v. Maria Geboorten. - 277. Parez Louise d. v. Henri en Papegaey Augusta. 278. Dekervel Ivonne d. Carolus en Deschodt Leonie. 279. Demarey d. v. Daniel en Lombaert Herminia. Overlijdens.—231. Halfmaerten Justine 70 j. ong. 232. Temperviile Ivo 79 j. van Stavele. 233. Van Calls Octavle 74 j. echtg. van Feys Frederic. 234. Dequecker Albert 4 j. Huwelijken. Slmoens Urbain staatslandbouw- kundige en staatscommissaris van Strijpen met Emma Bail bijzondere te Pooeringhe. Delen Isidore ijzerwegbediende ,23j. van Comen en Feys Maria z. b. 26 j. van Poperinghe.Gaillarde Jerome frontwer ker 24 j. en Carein Martha 24 dienstmeid b. v. Pop. Vuylsteker Maurice werkman 24 j. van Reninghelst en Gadeyne Eudoxie z. b. 27 j. v. Poperinghe. Decorte Maurice autogeleider 23 j. en Dehouck Elisa z. b. 22 j. b. v. Poperinghe. Vercruysse Arthur, prb landb. 33 j. en SohierEmmaz. b. 33 j. b. v. Pop. Gunst Alidore handelaar 31 j. en Sohier Maria z. b. 24 j. b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. Deboeuf Emiloslachter van Poperinghe en Van Halewyn Marguerite naaister van Gheluvelt. Geboorten. - Swertvaegher Maria d. v. Engelbert en Marie Lamiroy Rousseeuw Margareta d. v. Isaïe en Zoé Delepiere Decaesteker Alice d. v. Julien en Ida Vandenberghe. Ruyssen Jérome z. v. Camille en Marie Fossier. Vanhamme Roger z. v. Overlijdens. Desaudt Rosalie 72 j. wed. van Auguste Vanstaevel. Theeten Benoit 84 j. echtg. Cecile Goussey. Peel Catherine 94 j. wed. Karei Vandamme Belderbosch Georges 4 m. Huwelijken. Sohier Marcel 36 j. landbouwer met i Vanneste Marie 32 j. z. b. Kesteman Marcel 33 j. werkman met Quaghebeur Madeleine 23 j. werkster. Soier Robert 34 j. treinwachter met Dupont Irma ar +a niaf I Tifolarr \roti VnnP.ort laofcilpHpn 31 j. landbouwster. De Bruycker August 29 j. j wachtmeester der Gendarmerie met Plancqueel Made- leine 20 j. landbouwster. Huwelijksbeloften. Verheyde Camiel smidsgast en Clin Louise z. b. Derudder Henri landgebruiker j en Desmadryl Elisa dienstmeid. Bouckaert Achiel l beenhouwersgast en Faveeuw Germaine dienstmeid, j Beddeieem Nestor werkman en De Taeve Gabrielle landbouwster. Dupulthys Odiie werkman en Zondag, om 2 ure, entrainement Calonne Albertine huishoudster. Lesage Arthur De match tegen de Engelscheri is blikslager en Scherpereel Bertha dienstmeid. - De- cock Henri landgebruiker en Marie Sioen z. b. 21 November. vyüWW—Bil» AIIUIWIW 4° En aanziet het als een dringende nood zakelijkheid dat Vlaanderen zijn eigen lots bestemming in handen neme. de Heer ons vrijware. Niemand uur zijner dood noch de wijze Londen, 16 November. Alhoewel de Hop-con- trool nog niet den prijs der hop vastgesteld heeft, mogen de handelaars reeds hop afleveren. Mogelijks komt er alzoo eenige beweging in den handel. Poperinghe, 19 November. Op de Belgische hop markten, ontstond er eene ware paniek, die misschien hare oorzaak vindt in den altijd verdaagden uitvoer naar Engeland, en in de nadeclige voorwaarden van onzen hopoogst. In een tijdverloop van drie weken daalden de prijzen van beschikbare hop, op termijn- levering, met 100 frank op 30 October 500 fr.,'op 19 November te nauwer nood 400 frank. Mogelijks komt er eene schommeling als de tweespalt lusschen twee groepen speculanten wat gesust is. Intusschen doet men geen zaken in cultuur. Amsterdam 474.00 -484.00 j Londen 55.02-55.11 Keulen 20.30 - 22.30 N.-York 15.16-16.00 Genève 245.00-248.C Parijs 94.10-94.60

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2