BANK VAN POPERINGHE. eene nieuwe Inrichting van Meubelpapier Aan de Vrouwen. Coliseum-Cinema. Burgerstand van MARKTPRIJZEN. werk DE MELKDRUPPELvoor het vierde kwartaal 1920. De toelage van de stad in het werk van DE MELKDRUPPEL beloopende voor den 3 trim. 1920 tot 5048,83 fr. en voor den 4 trim. 1920 tot 3177,91 fr. wordt goedge keurd. 8e Punt. Waterleiding te plaatsen onder de Crombekekalsijde bij de herberg Het Zweerd Het plaatsen eener waterleiding over de Crombekesteenweg nabij den uitweg der hofstede van Kestier wordt besloten ten einde het water gemakkelijker zijn loop te geven. 9e Punt. Verkoop door de stad, van een streep grond van den uitweg, genaamd En gelstraatje», aan M. Hector Lebbe. De beslissing is voorloopig uitgezet om nadere inlichtingen te nemen. 10e Punt. Vergunningen op het kerkhof. 37 Vergunningen op het kerkhof worden goedgekeurd. lle Punt. Begrooting der Gemeente school De begrooting der gemeente- en aange nomen scholen wordt als volgt vastgesteld In inkomsten en uitgaven gemeenteschool 58.833.33 de 5 aangenomen scholen 81.413.00 Samen 140.246.33 12e Punt. Legaat der Weduwe Ghille- baert aan de kerkfabriek St. Jan. Het legaat gedaan door Mme Weduwe Charles Ghillebaert aan de Kerkfabriek van S1 Jan wordt met een voordeelig advies ver zonden voor goedkeuring. 13e Punt. Duurtetoeslag aan de gemeen tebedienden voor het eerst kwartaal 1921. De duurtetoeslag van voorgaanden trimis ter wordt toegestaan aan de gemeentebe dienden. 14e Punt. Duurtetoeslag aan den Se kretaris en Ontvanger der Burgerlijke Gods huizen en van het Bureel van Weldaad toe te kennen voor het eerste kwartaal 1921. De duurte toeslag door de bestendige af vaardiging vastgesteld voor den ln trim. 1921 wordt, aan den Sekretaris en Ontvanger der Burgerlijke Godshuizen toegekend. 15e Punt. Bespreking nopens de Switch Road, en verslag over de onderhandelingen rnet èenen afgevaardigde van den Staat. Op aandringen van Hoogerhand wordt de beslissing nopens het behoud of het verwer pen der Switch Road uitgesteld voor gron dig onderzoek. Voortaan zullen alle apotheken open zijn vari 7 u. tot 12 1/2 u. voormiddag en van 1 1/2 u. tot 8 u. 's avonds. Buiten deze uren zullen alleen geneeskun dige voorschriften ter uitvoering ontvangen wordenzoowel bij dage als bij nachte. Zaterdag namiddag bij F. A aan de statie, is de stoof aanstukken gevlogen eri wat huis raad vernield. Gelukkig werd niemand gekwetst Maandag ontstak vrouw J. B. uit de Potte- straat, de stoof; eene ontploffing greep plaats en de vrouw werd zeer erg aan het aangezicht verbrand. Te koop bij H. Natredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 Ir. en van 3,09 fr. S iads hor loge. We zien met genoegen dat het nieuw stadshorloge Vrijdag namid dag aan het stadhuis geplaatst werd. S' Janskerk. Zondag aanstaande, Zondag van Paschen, zal men om 10 ure de mis Te Deum Laudamus van Perosi uitvoe ren. 's Namiddags om 2 ure vespers en solemneel lof van O. Van Durme. W O. Poperinglie. Het Bestuur brengt ter kennis dat de Oud Strijders der klassen van 1899-1900 en al dezen van de bijzondere lichtingen en oorlogs vrijwilligers welke in burgerkieedij het leger vervoegd hebben gedurende den oorlog recht hebben op eene bijzondere vergoeding van 4 maal de waarde van de kleederen waarmede zij binnen gegaan zijn, indien wel te verstaan deze kleederen in het Depot of onderrichtings kamp achtergebleven zijn of indien ze, verzonden zijnde, niet ter bestemming aan gekomen zijn. Gezien deze aan vragen na 1 April 1921 niet meer in aanmerking zullen genomen worden door Rechtbanken vari Oorlogschade, verzoe ken wij onze leden zich zonder uitstel ten lo kale «Au Petit Paris» aan te bieden op dinsdag 29, woensdag 30, en donderdag 31 maart telkens om 8 ure des avonds, drager van: 1 het huwelijksboekje, 2 de eenzelvig heidskaart van het leger, 3 verlofbrief. Dinsdag 29 dezer zal een Bestuurlid zich ter beschikking der leden houden van 9 tot 12 en van 14 tot 18 ure. Al de Bestuurleden van den Poperingschen V. O. S. worden vriendelijk verzocht deze 3 avonden op gestelde uur tegenwoordig te zijn om gezamentlijk de formulieren in te vullen. Nog enkele portretten van onzen Hoofd man Dr Verduyn zijn ter beschikking der leden in ons lokaal. De beeltenis van een man, als Dr Verduyn, die over de belangen der Oud-Strijders te verdedigen in het gevang opgesloten werd, dient eene eereplaats te bekleeden in het huis van ieder Oud-Strijder. Zondag aanstaande 3 April, orn 1 u, ver gadering in S. Joris bij Georges Merlevede, van waar wij in groep vertrekken, orn het Vaandelfeestte Dranouter, te gaan bij wonen. Heden, Paschen, geen klachtenbureel. Burgershond Poperinghe De onderkommissaris Maertens was aan stonds ter plaats, en deed het slachtoffer naar het hospitaal overbrengen, alwaar het over leden is rond 6 ure 's avonds, zonder een en kei woord nog te kunnen spreken. Het Parket is ter plaats geweest. Nu laatst lazen wij in degazetten dat zijne Majesteit het front zal bezoeken. Wasditdan officieel? Dit zoudeZaterdag plaatst hebben, doch niemand werd verwittigden zoo geloof de men er niet aan. Nog was het geen half twaalf of daar komen uit de richting van Zuydschoote twee auto's aangereden een gewone en een schoone. Traagjes trekken zij voorbij, rijden de plaats over en verdwij nen al de Bruggestraat, in de richting vanGoed heil. Heeren, gij zult uw père gezien hebben, langs dit schoon routje. Was dit nude Koning, waren 't Ministers? 't Schijnt van ja en zijne Majesteit de Koning en hunne excellentie de Ministers, waarom zekere hoeveelheid vlas de prooi der vlam men geworden, zoodat de schade nogal be langrijk is. \V<»ncIïïy«i«, Schrikkelijk ongeluk. De genaamne L..., pas veertien dagen ge huwd, was zeer behendig in 't maken van oor logsaandenkens. Eene handgranaat v. gansch bijzonder maaksel trachtte hij, ondanks de vermaningen zijner vrouw, met geweld los te vijzen. Opeens greep eene hevige ontploffing plaats. De ongelukkige werd het onderlijf glad afgeslagen en het hoofd verbrijzeld. De vrouw, die op afstand stond, werd door de scherven zoo erg gekwetst, dat de geneesheer aanstonds eene heelkundige bewerking bevool. Kousmelare,-- OntriggelingiMaan dag morgen is de trein voor Yper, een wei nig buiten de statie ontriggeld. Er zijn ge- lukkiglijk geen gekwetsten. Een 200 tal WATOU. van 1 tot 28 Februari 1921. Groote Keus Genadige Prijzen bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. zijn ze dan niet afgestapt Sommige bewec-j werklieden voor Yper moesten naar huis te ren dat ze reeds hun buik vol hadden van!nJS ^eeren. hun bezoek te Bixschote, overgoten metl ©««lende.Overreden. - Een70ja- eene gezonde Maartschebuj andere zeg-jrige .ouderling Van Neste genaamd, werd gen dat ze den artikel gelézen hebben van j door den tram verrast en dood gereden, over veertien dagen. Een of ander, toch is $nellegiiein. De genaamde Amaat het zeker dat Sire ons dorp tot tweernaai toe staeiens,werkzaam bij den inzamelirigsdienst bezocht en.lieerde a anglaise. alhier, werdZaterdaubiieene onverhoedsche Tot nu zijn er in onzen Burgersbond een 120 tal medeburgers ingeschreven. Dat is een goed begin, maar dat is niet voldoende. Naar we vernemen, aarzelen sommige winkeliers en stieldoeners hen lid te maken, omdat we aan den CHRISTEN algemeenen bond aangesloten zijn en omdat onze twee kandidaten op de lijst zullen komen van het christen Verbond te Poperinghe. Dat de burgerij eens goed naga dat de groote strijd tegenwoordig moet gevoerd worden tegen het socialistisch gevaar, dat wel het grootste is dat onze maatschappij bedreigt. Wij gevoelen hier nog den dwang der socialisten zoo hevig niet en daarom zijn hier zooveel onverschilligen. Welke partij moet nu tegen de socialisten opkomen Feitelijk heeft de liberale partij geen vast programma meer. Er zijn zooveel liberale programmen als er liberalen zijn schreef verleden week een dagblad uit Brussel. De liberale partij heeft het aan het systeem Van- dewalle te danken dat ze in ons arrondisse ment nog een volksvertegenwoordiger heeft; ze had inderdaad MINST stemmen der vier in aanmerking komende lijsten. De liberalen verschillen overal van ge dacht in de eene plaats sluiten ze zich aan bij de socialisten, in de andere plaatsen trachten ze zoogezegde nationale lijsten te maken om achter den rug van eenige mis leidde, of mistevreden, katholieken, toch in het gemeentehuis te geraken. Het werk der Burgersbonden die nu over al ontstaan, is, één blok te maken tegen de socialisten. Het is ook dat doel, dat de Burgersbond hier beoogt. In groote centers, waar zulke bonden se dert lange jaren bestaan, zijn de socialisten hevige tegenstanders der burgersbonden, omdat ze wel gevoelen dat, eens de burgers vereenigd, de roode syndicaten geen meester meer zullen kunnen spelen. Om in den burgersbond opgenomen te worden moet men de princiepen eerbiedigen van godsdienst, huisgezin en eigendom. In Om 5 u. waren het de schutters van de S* Jorisgilde die samen kwamen. Met de nieuwe hoofdman heer Dr Dekernele moeten de zaken goed vooruit Binnen een goe veer tien dagen zal de perse staan en op S( Joris- dag houdt de gilde haar eerste feest. Meteen woord 't belooft. Walóu. Liefdadigheidsfeest. (Orn de omheining rond het standbeeld te bekos tigen). gegeven door de Tooneeigilde Hoo- gerop» op Paschen Paaschmaandag 1921. Spelwijzer: 1. Openingslied: Yzerslijk. 2. Hugh ScottDrama in drie bedrijven. 3. DriezangEen paraplu uit d'andre eeuw. 4. Tamberlinck of een artist gevangen Kluchtspel in een bedrijf 5. Slotzang De fiere rekruten. Deuren open om 5 y» ure. Gordijn om 6 ure. Plaatsen 4 fr. - 3 fr. - 1 fr. 50. Namens 't BestuurDe Voorzitter, Mster BUTAYE. alhier, werd Zaterdag bij eene on verhoedsche! ontploffing zoo erg aan het oog gekwetst datj hij naar het gasthuis incest worden overge-j bracht. I* iidd ervoorflp. Kwaaddoeners heb- j ben Zaterdag nacht brand gesticht in de elzen bosschen van ridder Joris Thiebault te Boe singhe. Door den wind opgezweept nam het vuur eene groote uitbreiding. Gruwelijks misdaad te Leuven. Vrouw Stephanie Trian, moeder van een 2-jarig kindje, leefde sinds eenigen tijd met zekeren Jossart. 34 jaar oud. De kerel kon het kindje niet dulden en had het reeds meer maals mishandeld. Dinsdag avond schreeuw de 't schaapje in zijn wieg. Daar 't niet wilde zwijgen nam Jossart het wichtje bij de voe ten en sloeg het met het hoofd tegen den vloer. De verschrikte moeder rukte het slachtof fer uit de armen van zijn beul en droeg het onmiddelijk naar het gasthuis, waar de dok ter slechts den dood kon vaststellen. De ontnensch werd aangehouden. VERMAKELIJKHEDEN. Alle zondagen om 10 ure Hanensporing in «Hotel d' Anvers» Yperstraat, bij Maurice Bonduelle. Zondag 27 Maar. Geit te verbollen. In 't Vosje bij de W. Decoker, Vogel- hoek. Gegegeven door Alfons Decock; begin om 2 ure. Konijn van 5 K. te Verbollen door den uil. In de Lovie bij Jerome Mahieu, Vogel- hoek. Gegeven door Edm. Secelle. Schaaplam te verbollen door den tuin. In S. Six molen bij de W. Dewancker. Gegeven door Justin Capoen begin om 2 u. Boesehepe. Zondag 27 Maart en Zondag 3 Aprii, zal de «Jeunesse Catho- lique» een groot avondfeest geven, bestaan de uit twee dramas, en een blijdspel, en een aantal tusschenspelen in het fransch en in het gewestelijk vlaanisch.—- Ingangs-kaarten zijn te bekomen bij Smis, rechtover de kerk, en bij Th. Malesys «Café de la Paix». Begin om 6 uur nieuwe uur 2e Paaschdag) Het wet af eersten 8>e Rtchfluinli van Yper. Staatsblad van 24 Maart kondigt de waarbij de zetel der rechtbank van aanleg, thans te Poperinghe gevestigd, op nieuw te Yper gevestigd wordt. Imrgerifjlie slachtoffers van den oorlog. - Uit de officieele dokumen- en blijkt dat het getal burgers, tijdens den oorlog gedoocf door den vijand, en erkend, 4.934 beloopt. In ballingschap in Duitschland zijiv er 1.311 Belgen gestorven. Het getal Belgen gestorven in deportatie in Frankrijk eiv'aan het Front, bedraag 1.228. Maandag 28 Maart Westvieteren. Schaap te verbollen. In de nieuwe herberg bij de We Bedde- leem, Crombeke steenweg. Gegeven door Camille Inion.' öostvleteren. Zwijn van 150 fr. te verbollen. Au Comte de Frandre bij Jerome Van- biervliet. Steenweg Yper-Veurne. Poperinghe. Groote Velokoers. Voor beginnelingen; 120 fr. prijzen en verschiilige premien. Inschrijving om 2 u. in den Luttertapvertrek om 3 ure. Aankomst in den Vlaamschen Leeuw. Bij slecht weder wordt de koers uitgesteld tot 10n April Zondag 3 April De tijden zijn voorbij van onverschillig heid en spotternij. Het stemrecht voor de Vrouwen is verwe- zentlijkt. Op 24 April aanstaande dus moet iedere meederjarige vrouw haren burgerlij ken plicht vervullen. Men vergeet misschien te veel dat de Vrouwen eene macht uitmaken en hun woord zullen te zeggen hebben ora bij te dragen tot de orde, den goeden gang, den welvaart der samenleving. Om eenigzins bewust te zijn van de zaak, moedigen wij al de vrouwen aan, om Zon dag 3 April 's morgens in het lokaal van den Burgersbond bij Osstyn ofwel heden namiddag om 4 ure in de zaal van 't Volkshuis te gaan om de noodige inlichtigen te bekomen. De naaste week zullen wij de datum ken baar maken van eene belangrijke vergade ring die zal plaats hebben voor de vrouwen van alle standen in de zaal van 't Volkshuis. Al de leden van het verbond der Kristene Vrouwen voorzien van hunne lidkaart zijn er verwacht en alle andere Vrouwen mogen komen en kunnen ook hunne kaart bekomen als zij het begeeren. Dnizcnd jongje kiekens van inlandsch ras te bekomen, vanaf Woensdag 6 April, bij CYRILLE VERMEERSCH, been houwer, Steenvoorde-straat, Watou. Bestel lingen op voorhand zullen voorbehouden worden. Later en op aanvraag zullen er al tijd te bekomen zijn. Ooslwtieteren. -- Vossenfeest. Op Zondag len Mei wordt er een gewestelijke DE PLUIMEN MAKEN DE VOGEL NIET., en het is meestal.,. VEEL GE SCHREEUW EN WEINIG WOL. Wan neer men U met veel reklaam en schoone beloften overstelpt, om uwe spaarpenningen in zaken, waarin geen gedurig toezicht mo gelijk is, te plaatsen, wendt U vooreerst in echtla"ever*rouwentot onze Agenten uwer streek, be"*d hoofdbestuur vin ien aan i samenwerKtn gegaan met ue Ka v n o „„n Rmu»i ii He Vn5cpn «n tholieken die het goed meenen en dat ver bond noemt overal het Christen Verbond, en hun mannen komen nu op de lijst der Christen Volkspartij. Dat woord «Christen» mag dus niemand afhouden het beduidt eigentlijk «anti soci alist». Het is hoogst noodig dat vakmannen elk in zijn vak, samenkomen en in plaats van malkaar te onderkruipen, malkaar hel pen en samen alle werkvoorwaarden bespre ken. Zullen wij hier te Poperinghe ten achteren blijven Laat ons allen, stieldoeners en winkeliers, de krachten bijeensteken en sa menwerken, de oude politiek daarlatend en in ons voordeel werkend, 't Is dan de Ver- eenigde christene partij alleen die zal macht genoeg bezitten om doelmatig 't socialisme te bestrijden, mits overal op tijds te zorgen en samen te kornen 1 We zien hoe het gaat in ons Landbestuur waar de socialisten meester spelen. Laat ons zorgen de dure les der ondervinding hier te ontgaan. Burger. DE POLL. Op aanvraag van eenige leden die oordee- len dat Paschen een moeilijke dag is, werd door den Raad besloten de poll tot aandui ding van twee kandidaten voorde aanstaande gemeentekiezing, te verschuiven tot Zondag 3n April. leder lid zal persoonlijk uitgenoodigd worden. Yper. Bedrog. Maandag 1.1. kwam de Inspecteur van eetwaren een bezoek bren gen aan de melk verkoopers van Yper; op tien, waren er zes die nog al veel water in hunne melk gedaan hadden. t' Is te hopen aan den prijs dat men betaald (0,80 centiemen) dat het gerecht er rekening zal van brengen, om hen eene bijzondere straf te geven. die rnet de meeste bereidwilligheid en koste loos, alle inlichtingen zullen geven. Vèrzelierde mitxettigift-eii op s a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0 0 's jaars. Alles Vnij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. jf) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek den V. O. S. van Brussel. Al de Vossen van de verwoeste gewesten, van Veurne-Ambacht lg) Uitwisseling van vreemde munten en en Westland worden er op uitgenoodigd. 't| koepons, koop en verkoop van Fondsen, Zal de eerste groote machtsvertooning zijn, I Inschrijvingen op Leeningen, en aller- in den voorzomer%921van het ontzaggelijk! hande finantiëele zaken aan de voordee- Vossenleger onzer streek. Om 1 uur, ge l ligste voorwaarden. f,uBouw Hypotheekbank Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraai, Nr 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rek ~ing 019. Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij nic erte- e|genwoordigd is, kunnen alomgeachte tso- Ver- ve. Të 2 1/2 uur, vorming van stoet en optocht naar de markt. Overhandiging van de nieuwe Vlag der Oostvletersche Vossen. Meeting in open luchtsprekers: D duyn. Adv Clerckx Frans Strubbe. De muzieken van Alveringhem en Öost vleteren zullen 't feest opluisteren. Welke Vos, van aan Nieuwpoort tot del Leie, zou willen de kans missen, den gevier-1nen zjch voor een agentschap aanbieden, ken Dr Verduyn te zien en te huldigen, den| AGENT VOür Poperinghe: J. Vanbrn- uieiu% Noordstraat, 16. Watou CalicanesGroote Hanenkamp. In S. Eioi bij Ridez-Merchier. Inleg 35 fr.winnende haan 100 fr. De inleg moet ten laatste betaald worden op 27 Maart. WESTVLETEREN. Prijskamp op den Biljard. Bij Jules Vandewalle, nieuwstraat, n. 13, 125 fr. prijzen. RENINÖHELST Veiokoers voor beginnelingen. Gegeven door Ach. Taillieu-Lamerant 100 fr. prijzen. Inschrijving om 2 u. «A la Belle vue bij Max Fiey. Begin om 3 u. Inleg 2 fr. ABEELE 2 Konijnen te verbollen. «In den Vinkenier» bij Pierre Vanrenter- ghem, nieuwstraat; gegeven door Nutje Vercaigne. CROMBEKE. Mansvelo ie verbollen. In de Hoogzaag» bij D. Wylleman, Pro- vensche steenweg. Gegevendoor J Peper- strdete 50c de bol. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Bijzonder schoon programma. Zaterdag om 7 1)2 ure. Zondag om 4 1)2, 8 ure. 1. Alleen op de wereld, gevoelsdrama in 5 deelen. 2. De ridders van den nacht, 15 en 16 ep. in 4 deelen. 3. Gribouill als slimme policieman. 4. Komiek. 1. Sterker dan de haat, cow-boy drama in 5 deelen. 2. Koningin Draga, 9 en 10 ep. in 4 deelen. 3. De sneltrein n. 13, comedie in 2 deelen. 4. Komiek. Geen kinderen beneden de 16 jaar. in c|ef man, die voor de Vlaamsche Vossen Brusselsche kerkers gezeten heeft Op len Mei zal Öostvleteren te klein wezen!' Boodelijk gevecht te Ghyveriachwve Zondag laatst, na heel den dag de herber gen der gemeente afgeloopen te hebben, is èr rond 8 ure 's avonds twist ontstaan tus- schen twee vluchtelingen, de genaamde René Bruneel en Henri Vandamme, beiden van Merckem. Van woorden kwam het tot daden en gedurende het gevecht, werd Bruneel zoo deerlijk gehavend dat hij buiten kennis ter plaats bleef liggen. Barm hartige toeschouwers hebben hem met een kortewagen naar zijn huis gevoerd, alwaar hij, zonder terug tot bezinning te zijn geko men, rond 5 ure 's morgens overleden is. Vandamme wonende op een half uur van daar, op grondgebied van Beveren, was heel gerust naar huis gegaan en werd Maandag voormiddag reeds aangehouden door de gendarmerie van Loo en in handen van 't parket van Veurne, dat reeds ter plaats was, overgeleverd en vervolgens naar 't gevang van Veurne overgebracht. De lijkontleding had denzelven dag plaats en het arme slachtoffer, 57 jaar oud, POPERINGHE, van 19 tot 26 Maart 1921. Velen zeggen 't is niet goed Zie dat ge het beter doet. Tusschen doen en tusschen zeggen, Kan men ijzeren wegen leggen. TE KOOP Gevraagd. Verloren POPERINGHE, 25 Maart Tarwe, 00.00; rogge, 00 00; haver. 60; aardappe len, 35; boter, 14 tot 15 fr. de kilo Eieren 33 cent. 't stukHoppe, 190 fr. niets beschikbaar. KORTRIJK, 21 Maart. Haver, 57,50 a 65; paardeboonen, 70 a 75; aardappelen, 25 a 30 boter, 17 a 18 eieren, 0 36 a 0.40; lijnolie, 180 a 185; lijnkoeken, 82 a 83; sodanitraat, 113 a 114; ammoniaksul- faat, 114; suikerij, 50; hooi, 15 a 20strooi, 9 a 10. Koeien, 38; vaarzen, 43; stieren, 32; ossen, 8. ROESSELAERE, 22 Maart. Tarwe, 85 masteluin, 80; rogge, 75; boekweit, 75; haver, 65; gerst, 80; erwten, 80; boonen, 70; witte boonen, 85; lijnzaad 85; koolzaad, 85; strooi, 12; hooi, 20; lijnmeel, 92; aard appelen. 30 ruw vlas, 3.75; tabak, 3.00; boter, 17; eieren, 0.37 a 0.38; koolzaadolie, 250; lijnzaadolie, 190; chicorei, oude, 49; nitraten, 115; ammoniak, 113; cyanamide, 75; Viggens, den kilo, 5.50. Vraagt phtats, leeren, met kost en inwoon, in Poperinghe of omliggende. Zich wenden Boomgaard straat, 1, Poperinghe. heropbouw van St Prefers kerk, de stellingd -ontroerde menigte begraven. De vader!53. Laureyns Alidore, schrijnwerker en Leupe Elisa ]z. b. b v. Popeiinghe. 54. Vandenberghe Richard, werkman van Watou en Verclyte Marguerite, z. b. van Poperinghp. 55. Catteeuvv Joseph, onderwijzer van n- i verslagenheid is algemeen en het onderzoek} 56. Poissonnier Leopold, aardewerker van Pope- 23 jarenoud, van Pit hem, stond beneden. doof f0?rket duu£ VQ0)t ringhe en Boudry Julia, werkster van Reningheist. - kig op het hoofd van bovengenmeiden per-j (>hehi t'li. ■■■- Bij den vlaskoopman 'Coitreel Juliette, weefster van Boeschepe 58 Bree- soon, van omtrent 12 meters hoogte. Hector Desmet, op het gehucht Hooghe, ont- jMessfae^RlmUand- De man viel ten gronde en was gansch stond een begin van brand dat gelukkig spoe- bouwer van Ingoyghem en Deboo Mngdalena, z. b. dig kon uitgedoofd worden Niettemin is eene van Poperinghe. Niettemin is eene De BANK VAN POPERINGHE heeft de eer hare klienten ter kennis te brengen dat opgebouwd naar de laatste stelsels, van heden af, ter harer beschikking gesteld wordt. Deze koffers leveren, volledige waarborg van veiligheid op. Zij zijn DAK en FIAEHT onder bewaking en toegankelijk aan de b langhebbenden op de gewone dagen en bureeluren. Alle aanvragen tot verhuring worden van heden af ten bureele of bij briefwisseling aan vaard. De Beheerraad der bank houdt zich ter beschikking der klienten om hen alle inlichtingen nopens het gebruik der koffers en den huurprijs te YerschflbetP Zondagru.st. -~Alle apotheken open tot deri middag; Paschen M. VANDEPLAS, 2de PaaschdagM. KESTELYN. -- Ontploffingen. De gazetten staan nog dagelijks vol met ongevallen veroorzaakt door ontploffingen van allerhande oorlogs getuig. Nooit zal men dus te oplettend zijn. Bevolking. Volgens eene onlangs gedane optelling telt onze stad eene bevolking van 13.441 inwoners. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razeiidet andpijn en rhumatiek. -- Stadsschouwburg. Op Maandag 11, Dinsdag 12, en Woensdag 13 April aanstaan de geeft de tooneelbond van de V. O. S van Poperinghe, drie prachtige vertooningen met de medewerking eener tooneelkunstenares uit Brussel. Kaarten aan 5 fr. 2 fr 50 1 fr. 50 zijn op voorhand te bekomen in het lokaal Petit Paris Vermindering van prijs voor de leden van de V. O. S. Echte Hoppedraad van eerst kwaliteit is ingekomen bij Albert Denys, Peerden markt, Poperinghe. Ge zult best bediend zijn van Meubelpa pier, LinoleumToile-cirée, bij Sansen-Van- neste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Namens den V. O. S. Poperinghe, De Schrijver, Léon VAN DEN EEDE. Nog een koninklijk be zoek... op z'en engelsch! Pas eeriige dagen geleden deed onze koning ons de eer aan met eene prachtige limousine voorbij te rijden... zonder stil te houden, 't Was altijd iets en niet aan ieder gemeente gejond. Zelf vertelden sommige leden dat hij had blijven staan rond Sl Pieterke, om de «abris» te be zien waarin er menschen uit Boesinghe wonen. ISruftg-e. Springtuigen. Twee per sonen die bezig waren meteen springtuig los te vijzen, dat al met eens ontplofte zijn zeer erg gekwetst. De genaamde V. A, werd de rechterhand afgerukt. Doodgereden. O. Behaeghe, 31 j. oud, maneuvreerder, werd 'smorgens, gansch vermorzeld, op despoorbaangevonden. Men denkt dat de ongelukkige van den trein ge vallen is. Geboorten. Mattero Irma, <1. v. Charles en Kesteman Marguerite. Meersdom I.ucien, z. v. Henri en Christiaen Emma. Defever Georges, z. v. Maurice en Vandekeere Madeleine. Busson Jerome z. v. Camiel en Bordeyne Adrienne. Outtier Daniel z. v. Honoré en Barzeele Madeleine. Bouckaert Marie, d. v. Emiel en Dewachter Agnès. Overlijdens. Casteleyn Gustaaf, 5 d. Rousselare. Cauwelier Dionis, 75 j. Doornaert Rosalie, 76 j. Soubry Lucia, 23 J. Verhaeghe Rosalie, 79 j. Huwelijken. Vanlerberghe Cyriei, 33 j. landb- met Morrez Julia, 24 j. landbouwster. Waeghe- maecker Camiel, 25 j. werkman met D'Arras Zoé, 26 j. werkster. Bouckaert Karei, 24 j. met D'Arras Gabrielle, 18 j. werkster. Duflos Jules, 29 j. werk man met Matton Lucie, 37 J. werkster. Saesen Julien, 27 j. velomakermet Beijs Madeleine, 22 J. z. b. Huwelijksbeloften. Decock Maurice, werkman en Doffague Marie, z. b. - Vergaringen Zondag laatst hadden wij er twee. Om 3 u de Boerinnegilde. Juffrouw Lauryssen wist het aangename bij het nuttige te voegen en deed oridertussehen goed en klaar uiteen hoe de moeders hunne zuigelingen moeten bezorgen. De eerw. Proost voegde er nog een geestig woordje bij en de vrouwkes trokken er uiterst welge zind van onder. Een wensch: 'nen naasten keer verwachten wij onze jongedochters van af 18 jaren en de pas gehuwde. Oud-strijders. In 't begin van den oorlog, hebben de soldaten der klas 1914, nooit hunne burgerskleeren kunnen terug zenden naar huis. Ze hebben ze moeten ver slijten in de onderrichtingskampèn, omdat ze geene militaire kieeren kregen. De oud- strijders, die in dit geval zijn, of kunnen bewijzen dat ze hunne burgerskleeren zijn kwijtgeraakt, door de schuld van 't leger, mogen alle dage bij mij komen reklameeren, liefst in den voormiddag voor'8 ure 's mor gens, 14n April ten laatste. De ouders, we duwen of broeders van gesneuvelden hebben ook dit recht. Maandag om 4 1/2 en 8 ure. Dinsdag om 8 ure. Geboorten. 82. Vanacker Julien, z. v. Maurice en Marguerite Watteyne. 83. Kesteman André, z. v. Jules en Julienne Quaghebeur. 84. Goudeseune Berlha, d. v. Nestor en Martha Depature. 85. Papegaey Auguste, z. v. Marcel en Maria Hermans. 86. Gombeir Marcelle, d. v. William en Fernande Leenheer. 87. Theeten Polydore, z. v. Julien en Magdalena Clabau. Overlijdens. 65. Huys Robert, 5 w. Yperstraat. 66. Vermeersch Auguste, 79 j. Gasthuis. 67. Goet- hals Henri, 73 j. van Yper. 68. Bossaert Joanna, 76 j. S. Michiel. 69. Batalie Emerence, 89 j. klooster linge. 70. Sande Regina, 85 j. S. Michiel. Huwelijk. Sergier Theophile, landwerker, wed. van Dezittere Philomene en Verhaeghe Louise, wed. van Lizy Bruno, huishoudster, b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. 48. Vercaigne Albert, land- werker van Poperinghe en Darras Marguerite, werk ster van Watou. 49. Berlaen Frederik, hovenier van Waereghem en Provoost Flouri, z. b. van Pop. 50. Ugille Achille, landb. van Yper en Adam Florida Z. b. van Poperinghe. 51. Sohier Valère, beenhou wervan Poperinghe en Gesquiere Julienne, z. b. van Westvleteren. 52. Dejonghe Henri, bediende van Middelkerke en Top Irma z. b. van Poperinghe. Groote breedwielwagen in goede staat, draagvermogen 5000 K. bij Arthur Des- camps, landbouwer, Westnieuwkerke Noord- hoek- Smalle Wagen, gansch nieuw, bij Rem Lievois, wagenmaker, Abeele steenweg, 174, Poperinghe. Windmolen, zoo goed ais nieuw, twee perspompen voor bier, bij Parasote- Vancayseele, Abeele-statie. Yzeren en houten ronde barakken, in brijken en hout en ijzeren platen van het kamp Peselhoek. Inl. ter plaats bij verhaeghe en bij M Huyghe, Wieltje, Yper. -7 wee nieuwe jumellen aan genadige prij zen bij Hilaire Huyghe, Hotel de la Messagerie, Groote Markt. Essence motor van 8 H. P. alle dagen in werking te zien bij J. Druant Abeele. t j zerwerk van eene druivenserre van 7 I J meters lang op 4m20 breed. Adres ten bureele. Een gazogene voor motor van 8-12 p. in volmaakten toestand. Een motor voor auto, 24 p Dion-Bouton, volledig met em- bryage, bij L. Verlende, brouwer, Loo. Brand hout, opgemaakt in kruishoopen en fagoten, alsook eiken boomkroonen bij A. Soete, 5 Vlamingstraat, Poperinghe. Woonhuis, met 13 a. 90 ca. huisgrond, gelegen in den Braband. Westouter. Voor in!, zich wenden tot Ernest Bourgeois, Braband, Poperinghe. Tent, van 5 op 8 m 25 te Locre Hoekje, uiteenneembaar en bedekt met pannen. Inl. bij Cyrille Barbry. Jonge, zware paardenmuil, goed voor alle diensten bij Firmin Godderis, Isenberghe. Rooster met bak om verkens te branden met houtbascule van 200 K. ba lance van 10 K. Alles zoo goed als nieuw bij J. Van Acher-Decroos, Öostvleteren. Schoon gerievig woonhuis, te Beveren- Rousbrugge, groot 94 aren bebouwde grond Een occasie orgel, piano-automa- tique. Tabakmachien. Zich wenden tot Hector Deloz. schoone jachthondbij Charles Ostyn, hof- stede Drietoren, kasteel, Brielen. Goede keukenstoof, ln den Gouden Leeuw bij Maurice Lermyte, Abeele steenweg. Een Occasie-Velo, (3 fusils B. S. A.) voor 275 fr. bij Jos. Lamey, Casselstraat, 4. Burgershuiszonder verdiep, met koer en achtergebouwen, gelegen Crombeke- straat, 3, Poperinghe. Inl. bij den bewoner. Dienstmeid voor pastor uit de frontstreek, moet zeer net zijn en zekere kennis heb ben van neerhofdieren. Inl. ten bureele. Schildersgast, terstond, bij Maur. Baert Debyser, Schaalstraat, 22, Poperinghe. Goede stoker-micanicien ter brouwerij Feys Callswaert. Dienstmeid voor boerderij, een weinig fransch kennende, bij Leon Dillies, Marquette-lez-Lille. Meid voor herberg, bij L. Deraeve, in «De Papeline» Watou. Bekwame keukenmeid, bij H. Maes-Rom- mens, Yperstraat, 28, Poperinghe. Drukkersgast, ten bureele dezer. Leden van het Nationaal syndicaat worden niet aanvaard. Keukenmeidoi bovenmeid, voor Engeland. Adres ten bureele. Alle slag van iedige kisten. Fabriek van Zeemkoek, Yperstr. 24-28-30 Poperinghe. Gezaaagd hout, droog; eiken-notelaren- olmen-planten, bij Michel Gesquierer Bevsren fYzer) Gouden halssnoer, Maandag laatst, van de markt tot aan de Stadsschaal. Terug brengen ten bureele, tegen belooning. A inkeldochter, 22 j., in winkel te Pope- V ringhe. Adres ten bureele. Jongen van 16 jaar, om timmermanstiel teWisselkoers der Beurs van Brussel op 25 Maart. i Amsterdam 469.50 -479.50 Londen I Keulen 21.05- 23.05 N.-York i Genève 230.50 - 234.50 Parijs 53.80-54.05 13.70-13.80 95.50 96.95 - Doodehjk ongeval. - Dinsdag naimd-, 12 kinders, werd Woensdag, te Ghyve- dag was het werkvolk dat bezig rs met den I h onder dcn toejoop VJ*'ecne aJoote aan 't los makenzekere Werrebrouck Remf cu u,ctJ 'u".lMJ.c,uc ".cnigiu ucgiarcu. o-e Harelbeke en Bruneel Rachel, z. b. van Poperinghe. Opeens schoot eene balk los, en viel ongeluk-j J57. Gadeyne Achiile, aardewerker van Poperinghe en bebloed. BRANDKOFFERS

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2