BANK van_POP_ERINGHE SNUIF Apotheek Frans Van de Plas V In ?t Buitenland. In 't Binnenland. Hier en Daar. Burgerstand van Coliseum-Cinema. De Bezetting in Duitschland. De vervaldag van 1 Mei, teri gevolge van onderhandelingen, is verschoven tot 13 Mei. Ter konferericie van Londen was er min oi meer oneenigheid ontstaan tusschen Frankrijk en Engeland. Dinsdag echfer was de eensgezindheid der bondgenooten een voltrokken feit, en werd er besloten doel treffende maatregelen te .nemen om Duitsch land te dwingen aan zijne verplichtingen te voldoen. Om den toestand eenigszins op te klaren moet men eene vergelijking maken tusschen deze drie punten: 1. Wat is Duitschland verschuldigd 2. Wat eischt het akkoord van Parijs? 3. Wat stelt Duitschland voor? De antwoorden op die vragen zijn klaar en duidelijk: 1. Duitschlands's schuld tegen over de Bondgenooten is door de Kommissie der Herstellingen bepaald geworden op een totaal bedrag van 132 miljard. 2. Het akkoord van Parijs heeft deze schuld gebracht op ongeveer 100 miljard. 3. Duitschland stelt in zijn laatste nota 50 miljard voor. Welk deel zal Belgievanden koek krijgen? Men weet dat het Belgisch deel op de kon- ferencies van Spa én Brussel bepaald werd op 8 per cent. Acht per cent, berekend op 132 miljard, komt neer op 9 miljard 560 mil joen mark-goud, 't zij op den huidigen wis selkoers ongeveer 31 miljard 700 miljoen frank. De bezetting van het Roergebied door de Bondgenooten is eene besliste zaak, ten ware Duitschland nog tijdig tot inkeer kwame. Het zal geen twijfel lijden of Belgie zal, samen mat Frankrijk en Engeland, in Duitsch land optreden, indien het Roergebied bezet wordt. In onze bevoegde militaire kringen zegt men dat Belgie tot dit optreden gansch bereid en uitgerust is. De noodige maatrege len zijn getroffen om op het gepaste oogen- blik onze troepen in beweging te brengen Generaal Maglinse, overste van den Bel gischen legerstaf, is Dissdagavond te Brus sel weergekeerd, waar hij een lang onder houd had met den minister van landsverde diging. In het Muntgebouw te New-York weet dagen voorloopig gesloten worden. Wie dus nog iets te reklameeren of te vragen heeft, moet voor den 10 Mei naar 't Stadhuis gaan. V. O* fpk. Poperinglie. Heden zondag 8 mei zal ons klachtenbureel gesloten blijven. Dezen namiddag uitstap naar Wulverghem Vlaggefeest) Wij verga deren om 13 ure stipt in S' Joris bij George Merlevede Reninghelststeenweg om dan nog eens per rijwiel stoetsgewijze te vertrekken. Op zondag 29 mei zullen de laatste familie- aandeelen van 300 franken aangevraagd worden voor de leden die onlangs in het huwelijk getreden zijn en de jongelingen welke 35 j. zijn. Er wordt neerstig gewerkt aan het opmaken der spaarboekjes voor de begiftiging. Het Bestuur. Halton. Lijkdienst- Kermismaan- dag om ï<6 «are. Dienst voor de Gesneu velden van Watou, S. Jan en Abeele Alle Oud-Strijders met hunne Familie zijn uitge- noodigd. De dienst was aangehoudigd om 9 ure, maar door eene begraving, zal hij eene uur later gedaan worden Dus om 8 ure zal men niet waar bevaren met al het goud dat f er vergadering zijn in de oude school, waar aan hoofdpijn ofrheumatiek lijden wil want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd ge nezen. Te koop bij H. Notredarne, Gfoote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. 1. Sirene for ever, marsch. Fernand Andrieu 2. Bertha, mazurka- A. Sohy 3. Rose des Bruytres, polka. A. Sohy 4. Altijd blij, Valse. A. Sohy. herinnerd dat de kiezerslijsten binnen eenige gemeen welzijn en voor de heropbeuring en melsche O. S. door Prins Leopold Eind- optocht. Westni«iiwkcrke. Men schrijft ons: Onder de uitslagen der Gemeentekie- zingen verdient eene bijzondere melding ge maakt te worden van de schitterende zege praal behaald in onze Gemeente door de Ka tholieken, waarvan 5 Kandidaten de Heeren Barbry René, Therry Prosper, Ollivier Jules, Goudezeune Emile en Fortrie Louis de Libe rale citadel veroverd hebben met eene ver pletterende meederheid van 81 stemmen; zonder de evenredige vertegenwoordiging was geheel de liberale heerschappij uit den Gemeenteraad gebannen. Het volk wenscht geluk aan het nieuw Bestuur en verwacht er van eene krachtdadige werking voor het al- uit Europa naar Amerika toestroomt. Al de kelders zijner volgepropt met het edel metaal. Op 1 Mei hadden in Italië verscheidene bloedige betoogingen plaats. Hier en daar zijn dooden en gekwetsten. Te Jerusalem heeft de bevolking eene betooging van Russische Joden aangevallen.] Er werd vreeselijk gevochten 50 dooden en meer dan 20 gekwetsten bleven op terrein. De Fransche regeering, zonder de stem 't een en 't ander zal besproken worden, en geene vergadering meer na den dienst. Vrienden, we verwachten U- Meester Butaye Watou. den bloei van ons dorp OoMfvIeteren. Vossenfeest. Was 't gelogen, Zondag, als we zeiden dat ons dorp zou te klein zijn om al 't volk te bevat ten 't Stropte van de Vossen uit heel 't gewes- te52 bonden waren opgekomen vanaf de puinen van Nieuwpoort tot de mijnkraters- streke van de Leie. Handsaeme was er om hun kranigen dorpsgenoot Dr Debeuckelaere te hoorenhij was er riet, maar 'k hoorde geen één klagen over zijn plaatsvervanger, die niemand anders was dan de Zonebeek- schen V. O. S. Berten Pil. 't Heeft er geda verd te Oostvleteren, en gij kondt zien dat de spreuk op een der praalpoorteriVlaan deren aan de Vlamingen gemeend was! De plechtige mis met een pakkend ser moen door den Eerw Heer kapelaan, oud aalmoezenier, de wijding van de vlag met den klauwenden Leeuw, alles was even stich tend, 's morgens! Om 1 uur gewestelijke gouwbestuursvergadering; om 3 </2een onafzienbare stoet met bonte vlaggen weme ling, Al veringhern met zijn weidsche leeuwen vlag en zijn flinke fanfare, Poelcapelle met zijn schamel plankje arme Vos van Poel capelle neen, de 52 bonden zonderonder scheid hadden allemaal even veel bijval. Dat de ovatie aan D1' Verduyn iets ongehoords was, dat adv. Clerckx en onze Berten er op gehamerd hebven, hoeft allemaal niet bewe zen De omhaling voor't martelaarsfonds, om kroot! te koopen voorde kinderen van gekerkerde Vlamingen, bracht in een oog wenk 644 fr.'op. De Vos van Oostvleteren onder 't flinke bestuur van zijn symphatieken voorzitter O. Morlion heeft bewezen dat hij iets kan. Oostvletersche V. O. S. sen op Zondag 8 Mei allen op post te Beveren wij vertrek ken om 1 1/2 bij Behaeghel Jeroom Eisen- damme. wegen, 15,400; Polen, ongeveer 600, onder de wapens; Portugal, 30,000; Rume- nië, 160,000; Spanje, 190,715; Zweden, 56,200; Zwitserland, 200,0( 0 (met inbegrip van 184,644 man keurtroepen, die acht jaar lang elk jaar een oefentijd hebben Zuid- Slavië, 200,000 man. Arme Teute! De Duitschers beweren zoo arm als job te zijn, wat niet wegneemt dat er in geen enkel land meer ge teerd en gesmeerd wordt dan in Duitschland, wat niet belet dat nijverheid en handel mil joenen en miljoenen winsten afwerpen en dat de aktiëndividenden steeds klimmen M. Edmond Rumpler, een der beroemdste ingenieurs van Duitschland, verblijft thans in de Vereenigde-Staten, waar hij voor 625 miljoen frank, 't zij ruim 2 1/2 miljard Mark, machienen en grondstoffen heeft aangekocht rnet gereed geld. Arme Leute! Overdreven w insten. Hier volgt stof vooreen artikel, dat de heer Louis Ber- trand kan voegen bij de reeks Het kapita lisme tegen de Natie. De Belgische bank van Arbeid te Gent meteen kapitaal van 1 miljoen frank, waar van 515.000 fr. waarde in eigendommen heeft in 't jaar 1920 een bruto winst gemaakt van 594.749,69 fr. met haar 485,000 fr. loo pend kapitaal. Na aftrek van het mooi sommetje van 2210.441 29 voor algemeene kosten en 59,350 frank voor delging van eigendommen, blijft er dus een zuivere winst van 314.958,40 fr yTgsee,bank, wier wezenlijk kapitaal zeer' géfrafg is, bezit voor '19 177.558,81 frank waarden. De heeren Anseele en Coppieters zijn be stuurders dezer bank Geld|tliiftt»in|;en in loopende reke ning en op spaarboekjes van 3 1/2 tot 5 t. h. volgens den duur der storting. Aankoop en verkoop van beursweerden, Aflevering van eheckM voor Belgie en in den vreemde. Uitbetaling van koepons. Wilt gij uwe weerden vrijwaren tegen brand! en dieft®, huurt een brand» koffer aan den geringen prijs van vijftig centiemen per week. ö;RumHÊÏ voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuw verzwakking, enz. eriz. Te verkrijgen bij E. BL0NDEEL P0LLEY Casselstraat, 67, INvperiiighe. het assisenhof opgeroepen, het 1 0«ze lezers zullen zich nog het feit herin- H- Bloedprocessie te Brugge haren uittocht neren: fza' doen, na de Pontificale mis weiketen Henri Beghein, 23 jaar, werkman bij den!9 de Kathedraal van Sint-Salvators zaf staatsspoorweg, kwam op 4 Januari 1921,]gezongen worden. De plechtigheid zal ge- Hij was gewapend met eenen houten ha-tion. Het openen der aanbiedingen voor mer. Na eenigen tijd met Zenobie Pladys die-het uitvoeren dezer werken had te Brussel op eenen stoel bij de stoof zat, gesproken te plaats. Vier aanbiedingen waren ingekomen, hebben, gaf hij haar eensklaps eenen slag] De hoogste bedroeg 19.298.000 frank; de op het hoofd met het wapen dat hij achter j laagste, ingezonden dooreen firma uit San- zijnen rug verborgen had- Het slachtofferFrancisco tVereenigde-Staten), was enkel sprong recht, maar kreeg onmiddelijk eenen j 7.800.000 frank tweeden slag op het hoofd en viel bewuste-1 Het station voor draadlooze Opvolger van S. VANDEN BERGHE, telegrafie is bestemd om Belgie met Noord-Amerika, Ar gentinië en Kongo te verbinden. De torens zullen 250 meters hoog zijn. De geheele in richting zal een oppervlakte van 250 hecta ren beslaan. Asset) roek. Inbreker doodgescho ten. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn drie inbrekers te Assebroek bij- Brugge verrast geworden toen zij de hoeve van dè Wwe De Smet zochten binnen te dringen. De weduwe vergezeld van haar zoon en haar knecht was op het gerucht be- Tot nu toe bestonden er 23; komen zagen ze plots drie kerels op hen af hoerengilden in het arrondissement Yper, I komen. Een dezer loste een schot, waarop die geen verband tusschen elkander haddenJ de knecht terstond naar het drietal een schot Den 5 Mei hebben de afgeveerdigden dezer floste met een tweeloop. Een der inbrekers hoerengilden te Yper eene algemeene verga-He' voorover en bleef onbeweegenlijk liggen, dering gehouden om eenen bond voor de hoerengilden van geheel het arrondissement loos ten gronde. De moordenaar werd dan bevreesd en nam de vlucht zonder iets mede te nemen. Hij meende dat Zenobie Pladys dood was. Alhoewel erg gekwetst kan de vrouw nog gered worden. De plichtige legde volledige bekentenissen af. Beghein werd tot 20 jaar dwangarbeid veroordeeld. KriHoü. Kieskroniek. Wij hebben opgegeven als gekozen van Lijsl 1Soenen. Het moet zijn: Gekozen, Knockaert; plaats vervanger, Soenen. Yper. rengilden Zijn beide gezellen sloegen op de vlucht. De bewoners trokken zich vervolgens terug in ming van de Kamer af te wachten zal binnen roncj 6 j u Ure"des avonds naar de woningischieden met dezelfde pracht en luister als kort een gezant bij den H. stoel benoemen, f van Zenobie Pladys, eeneoude gebuurvrouw verleden jaar. Te Moyenville bij Ryssel berispte deionder voorwendsel eene stoof te koopen. I Buisseiede. landbouwer Mercier zijn zoon en wilde hem* slaan Een andere zoon van 15 jaar greep een geweer en schoot naar zijn vader die dood ten gronde plofte. In Egypte hebben ook woelingen plaats gehad de Engelsche troepen moesten tus schen komen en er bleven 20 dooden. De Grieken hebben weer een erge neer laag geleden en moesten voor de Turken wijken. De Oosten rij ksche geneesheeren heb ben besloten in werkstaking te gaan. Te Arbori in Frankr. ontmoette vrouw Chipella haar man van wien ze sedert 8 jaren gescheiden leefde. Ze begon hem te slaan m&t eenen zwaren stok, tot dat hij bezweken was. In eene school te Rouen bracht een meisje een potlootbus in de klas. Een harer gezellinnen begon er met een speld in te steken. Eene ontploffing greep plaats en het meisje werd zeer erg gekwetst. Te Amsterdam in Nederland is door de partij der jonge anarchisten e.en bedelaar in den raad gestemd. De zelfde dag nog moest de kerel voor openbare dronkenschap aan gehouden worden. Na afloop van een proces tot echt scheiding sprong de echtgenoot op zijne schoonmoeder toe en sloeg haar met eenen hamer dood. Zijne vrouw en haar broeder werden ook leelijk toegetakeld. Daarna sneed de woesteling met een scheermes de halsslagader door en was in eenige oogen- blikken d®od gebloed. In de groote steden in Rusland sterven meer dan 90 ten honderd der kleine kinde ren aan verzwakking, bij gebrek aan voeding en door ziekte. Op 4 Maart waren in Engeland 1 254.000 werkloozen. Thans is dat getal meer dan verdubbeld. Meer dan 1 miljoen werken slechts enkele dagen of uren per week. In Engelsch Indie hebben erge oproe rige onlusten plaatsgehad. Eene ontploffing greep plaats in eene kardoezenfabriek in Spanje. Al de gebouwen zijn vernield en een tiental werklieden wer den gedood. Zekere Josefien Vanderuyne, echtge noote Bauwe, te Cassel bij Rijssel, begoot het dak harer woning met petrol en stak er het vuur aan terwijl haar man en hare vier kinderen binnen waren. Gelukkigüjk wei den de vlammen in tijds bemerkt en konden ze dan ook spoedig uitgedoofd werden. De helleveeg is aangehouden en naar de gevan genis van Sint-Ümaars overgebracht. MENG! LINGEN - Is uw vrijer ook op zijn knieën gaan zitten, Mieken, als hij uw hand vroeg Op zijn knieën Bijlange niet. Daar zat ik zelf op. Waarom trouwt ge niet, meneer Din gen Och, het huwelijk is een hemel of een hel... Den hemel verdien ik niet, en in de hel daar wil ik niet komen. Priesterlijks Benoemingen. BISDOM BRUGGE. —Zijn onderpastoor benoemd: te Dadizeele, de E. H. Van Kes- beek, hulppriester te Ste-Catherinacapelle Ceurne teRolleghemcapelle, deE. H.Fos- sati, leeraar in St- Amandskollege, te Kort rijk. De E. H. Vander Plancke, onderpastoor in Onze Lieve-Vrouw te Brugge, is aalmoe zenier benoemd van het gevang aldaar, ter vervanging van den E. H. Louvrier, die zijn ontslag neemt. Brugge. H. Bloedprocessie.. TERUG. Brugge 17.10 Yper 19.8 Poperinghe 19.24 Hazebrouck 20.13 GAAN Hazebrouck 6.04 Abeele 6.50 Poperinghe 6.59 Yper 7.32 langs Boesingfye Brugge A. 9.7 Te verkrijgen flOB'l'ElHi *YI>, BIJ ALBERT DENYS Peerdenmarkt, Poperinghe, T 61, en We I'. Begroete, Abeele VERMAKELIJKHEDEN. Zondag te houden, en terzeifdertijde om allen met§ den Belgischen Boerenbond aangesloten tel zijn. Zoo zullen de 2000 leden dezer plaatse lijke hoerengilden beter kunnen samenwer ken om den boerenstand te organiseeren en om beter vertegenwoordigd te zijn in Kamer en Provincieraad. Het was juist dit deel dat de welsprekende heer advocaat Brusselmans deed uitschijnen Aile maanden zullen de af geveerdigden der aangesloten hoerengilden samenkomen om de belangen der landbou wers te bespreken daar zal ook eiken keer een afgoveerdigde van Leuven als deskundige raadgever aanwezig zijn. De geestelijke en wereldlijke Overheden, al de Maatschappijen, gansch de bevolking, bracht eensgezins hulde aan den feesteling. Kemmel. Herdenkingsdag. Zoo als reeds aangekondigd, is op Zondag 22 Mei aanstaande de Herdenkingsdag aan den slag van den Kemmelberg in Aprii-Mei 1918». Belgisch en Fransch Bestuur zullen er officieel aan deelnemen het Koninklijk Huis vertegenwoordigd door Prins Leopold het Fransvh leger door den oppergeneraal Maarschalk Foch en zijn militair gevolg; de hoogere stat van het Beigisch Leger. De geestelijke overheid van België en Frankrijk, in den persoon van verscheidene Bisschoppen, zal er met de Ministers van beide landen eene plechtige hulde brengen aan de veertig duizend soldaten, die ten koste van hun leven, den verwoeden aanval van den vijand t< gen hielden, het Belgisch leger red den en den eersten doorslaanden stoot gaven tot den eindzegepraal. Programma 's morgens om 8 1/2Sclem- neele mis voor de Kemmelsche gesneuvelden en Wijding der vlag van de oud-strijders om 10 ureHoogmis met gelegenheidsser moen 's namiddags om 2 ure vergade ring der maatschappijen om 3 ure aan komst en ontvangst der overheden Op tocht naar de vroegere kerk Lijkrede door Z. Hoogwaardigheid den Bisschop van* Rijssel Cantate gevolgd van Libera en-1 Absoute Hulde aan Maarschalk Foch hunne woning. Bij de eerste morgenscheme ring vonden zij den genaamde M. Boudon, levenloos uitgestrekt. De knecht had hem in volle borst getroffen. Het slachtoffer is de 21 jarige oudste zoon van een onbesproken werkmansgezin uit Assebroeck. De twee andere inbrekers zijn tot nu toe onbekend. Treinbotsing te Hazebrouck. i Een koopwarentrein komend van Merris stoomde de statie van Hazebrouck (Frankrijk) binnen, toen op 't zelfde spoor eqn andere koopwarentrein, komend van Duinkerke aanreed. Een verschrikkelijke botsing had plaats. De eene lokomolief klom op de andere en verbrijzelde eene bru$ boven de sporen aangelegd. Dertien wagons werden uiteen geslagen. Een mekaniekwerker, Fernand Bouchelle, en zijn stoker, Goubel, van Valen- cijn, werden gekwetst. De andere mekaniek- werker, Emile Haesse, en de stoker, Emile; Tallier, zullen rechterlijk vervolgd worden, als verantwoordelijk voor 't ongeluk, daar ze niet gestopt hebben op de aangeduide! plaats. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Benoeming dei' Ihii'feineest^rN. - Het nieuws dat rond verspreid werd als zou het gouvernement besloten hebben de'; Burgemeesters te benoemen onder de geko zene talrijkste groep, is onjuist. De Burgemeesters zullen genoemd worden uit de meerderheid," gevormd door de over-i eenkemst van verschillige partijen, al had een andere alleenblijvende partij het meest getal gekozenen. Dit geldt vooral voor de groote steden De legersterkte derverseliilleu» de landen. De Engelsche minister van oorlog heeft, op grond van delaalste begroo-1 ting van ieder land, in een officieel stuk het volgende overzicht gegeven van de sterkte der legers van verschillendelanden Oosten- j rijk, 30,000België, 105,000; Bulgarië, 33,000 met inbegrip van 10,000 gendarmen en 3,000 grenswachters); Tcheko-Slowakië, 147,300; Denemarken, 15,400Finland, 35,000; Frankrijk, 809,652; Duitschland, 100,000Griekenland, ongeveer 250,000 man onder de wapens; H ngarië, 35,000; overhandiging van het Vaandel aan de Kern-'Italië, 300,000; Nederland, 21,400; Noor- 8 Mei. Yelo te verhollen «In de Voorstad» bij René Couwet, Pro- vensteenweg; begin om 1 ure. Gegeven door Joseph Handpoorter; 25 cent. de bol. Konijn te verhollen. «In den Landbouw» bij Jules Deraeve Gegeven door Emma Peel. Schoone pljpegale te verhollen. «Bij Jules Brabandts, Meessenstraat, 16. Eerste tap. «In de Steenrots» bij Hector Allaeys, Crombekestraat. Velo te verhollen door den uil. «In 't Hooghe» bij Cam. Ghesquiere; ge geven door Cyrille, getrouwd met Maria Debeir. Geit te verhollen (waarde 75 fr.) «Au Café Rubens» bij Gustaf Goussey, Hondstraat. Konijn en Monter te verhollen door den uil. In de stad Dixmudebij Charles Worme, Veurnestraat, van 5 tot 9 ure. Gegeven door Georges Pittelioen. Geit te verbeken. «Ala ville de Poperinghe» bij Cam. Hos- dey, Hondstraat. Gegeven door Prudent Vandevoorde en Camiel Carrein. Eerste tap. «Au Café beige» bij Aimé Deneire, Yperstraat. Combat met de buitenbol en 5 konijnen te verhollen. «In de Sperre» bij Gargon Room, Bra- bandhoek. KEMMEL. Velo te verloten. Bij Auguste Gryson. Weerde 350 fr. 2 fr. het lot. KEMMEL. Veiokoers. Gegeven door Jerome Wildermeersch. 100 fr. prijzen 30 25-15-12-8 5-5 fr. drie premien 10-8-7 fr. Inleg 2 fr. Inschrijving om 3 ure In den Sportvriend» bij Jer, Wildermeersch. Premie voor eerste die toekomt op cycle Wildermeersch. Westvleteren. Schaap te verhollen door den uil. «In de rustplaats(De Muis) bij Omer Alieweireldt, van 7 tot 9 ure. Gegeven door Jules Devos. Maartdag 16 Mei (2e Sinxendag) Reninghelst (Ouderdom) Ringsteking. Inschrijving van 2 tot 3 ure bij Jules Gontier «Aux trois Amis». Inleg 1 fr. 170 fr. Prijzen: 40-3ü 25 20-16-10-5 frank. Zondag 22 Mei Yper (Bascule) Groote Velokoerssn. Voor alle beginnelingen en liefhebbers zonder licence; alsook prachtige koers voor Yperlingen alleen. POTERINGHE, van 30 April tot 7 Mei (921. Reninghelst van 1 Maart tot 10 April 1921. Oostvleteren. - baanden Maart en April 1921. Westvleteren, van Maart en April 1921. WAT HELPT KAARS EM BRIL, ALS DENTJILNIET ZIEN EN WIL ..maarWIL LEN IS KUNNEN... Vooraleer uwe spaar centen in ingewikkelde zaken te plaatsen of jarenlange eri overbreekbare verbintenissen aan te gaan, wendt U in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op i a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Autwerpen's Bonw- Hypotheekbank Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat, Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe: J. Vanbru- Biiene, Noordstraat, lö. ILLi: MET HELS. Stoelen, (iamm®». Bedden, STAVELE. Maand Maart 1921. Wcstouter. Maand April 1921. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. 1. Reis in Corse, wetenswaardigheid. 2. Het elfde gebod, amerikaansch drama in 4 deelen. 3 Imperia, le en 2e ep. in 4 deelen, wonderschoon. 4. De goede dokter, hoogst komiek. 'rsK koop Papieren Zakken es Beenhoiwerspapier Gevraagd. Verloren Tievonden. MARKTPRIJZEN. POPERINGHE, 6 Mei Tarwe, 00.00; rogge, 00.00; haver. 70 aardappe len, 30; boter, 10 tot 11 fr. de kilo Eieren 42 cent. 't stukHoppe, 200 fr niets beschikbaar. KORTRIJK, - 2 Mei. Haver, 57,50 a 65; paardeboonen, 70 a 75; aardappelen, 30 a 35 boter, 10 a 11 eieren, 0 40 a 0.42; lijnolie, 140 a 150; lijnkoeken, 64 a 65; sodanitraat, 100 a 101; ammoniaksul- faat, 100; suikerij, 50; hooi, 15 a 20; strooi, 9 a 10. Koeien, 67; vaarzen, 7stieren, 61ossen, 10. ROESSELAERE, 3 Mei Tarwe, 90; masteluin, 82; rogge, 85; boekweit, 69; haver, 72; gerst, 78; erwten, 82; boonen, 70; witte boonen, 85; lijnzaad 65; koolzaad, 75; strooi, 11hooi, 24; lijnmeel, 75; aard appelen, 40 ruw vlas, 55; tabak, 3.00; boter, 11eieren, 0.37 a 0.40; koolzaadolie, 215lijnzaadolie, 150; chicorei, oude, 50; nitraten, 95; ammoniak, 102; cyanamide, 78Viggens, den kilo, 4.50. Brussel op 6 Mei. Wisselkoers der Beurs van OP Bericht. Carpentier Omer, Bouw kundige, die, zooals verleden week werd aangekondigd benoemd is tot opziener van wedei belegging bij de rechtbank van Kortrijk. heeft dit ambt niet aangenomen en blijft alhier ter stede voor alle bouwkundig werk. Ontwerpen van burgerlijken en landelijken aard. Pompiersfeestdag. Ter gelegenheid van het feest der Pompiers zal heden om 11 ure een Volksconcert op de markt gegeven worden door het Katholiek muziek -- Kiezerslijsten. Er wordt nog eens Isènber^iie. Voor de Assisen. Deze week werd de zaak der moordpoging, over eenige maanden alhier gepleegd, voor Beug-ge. Bloedprocessie. 't Is op Maandag 9 Adei dat de alom vermaarde 000 (^EOisTER^ Beste Engelsche PEPPERMINT Het draadloos sta- Bertenplaats, 8, (Kleine Markt), I» o p e it i ii e. Zon.dagrust.-~Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag alleen M. NOTREDAME. Handboog. Op O. H. Hemelvaartdag was er K«ningschieting. Bij S. Sebastiaan werd André Boilengier koning en bij Willem- Teil was het M. Denis Dehouck, Eere-Voor- zitter def maatschappij. 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog Arrondissementsbond der boe-hoedzaam naar beneden gegaan. Buiten ge- Bijzondere treinen op Maandag 9n Mei eischt dn mork eerste kwaliteit als voorden oorlog, Huldebetoon. Donderdag had een huldebetoon plaats ter eere van Mijnheer Stoffel als blijk van dankbaarheid om de zelfsopoffering tn menschlievendheld door hem aan zijn medeburgers betoond geduren de al den tijd der beschieting van Yper tot in 't begin van Mei 1915. Geboorten. 117. Flood Louis, z. v. Michiel en Grace Ayras. 118- Cornette Adrienne, d. v. Cyrille en Maria Eeckhout. 119- Gryson Joseph, z. v. Maurice en Anna Slbylle. 120. Hardeman Henri, z. v. Maurice en Irma Verdonck. 121. Maerten Eliza, d. v. Leon en Maria Loncke. 122. Pattyn Gilbert, z. v. Remi en Maria Uzeele. 123. Bruy- naert Marcel, z. v. Alidore en Ida Vanborren. Sterfgevallen. 108. Seraphina Battheu. 75 j. wed. van Alois Decreus, Pottestraat. 109. Eugenie Debergh, 66 j. echtg. v. Henri Quaghebeur, Boesche- pestr. 110. Elisa Ryckebusch, 48]. wed. van Benja min Billiau, Yperstraat. 111. Oreel Julie, 80 j. wed. van Eusebius Beddeleem, S, Michiel. Huwelijken. 76. Hayward Frank, werkman, 22 en Soler Marie, huishoudster, 30 jvan Poperinghe. 77. Verlie Elie, timmerman, 27 J. en Questroy Alida, z. b. 22 j. b. v. Poperinghe. 78. Indervuyst Daniel, verlakker, 24 j. en Debruyne Maria, 22], z. b. b. v, Poperinghe. 79. Dervyn Georges, timmerman, 22 j. van Westnieuwkerke en Matten Louise, z. b. 20 j. van Poperinghe. Huwelijksbeloften. 102. Top Elie, dienstknecht en Cappelaere Bertha, z. b. b v. Poperinghe. 103. Vandewalle Jules, metser van Poperinghe en Hau- weeie Eugenie, naaister van Woumen. 104. Halfmaerten Emeric, timmerman en Deschodt Marie, z. b. b. v. Poperinghe 105. Degraeve Maurice, douanier van Esschen en De5outte Maria, z. b. van Poperinghe. 106. Taffin Camiile, meubelmaker en Top Augusta, z. b. b. v. Poperinghe. 107. Debaene Hector, werkman en Feys Maria, z. b. b. v. Pop. Geboorten. Logie Madeleine. - Taillieu Marcel. Rassaile Margeriet. Huwelijken. Caenen Maurice met Verdonck Julienne. - De Leersnijder Odilo met Gontier Lydie. - De Vuyst Victor met Dauchy Martha. - Martens Gustave met Cappoen Blanche. - Poissonnier Leopold met Boudry Julia. Overlijdens. Capoen Henri, wed. van Gouden- hooft Rosalie. Milleville Julienne, wed. van Van Elstlande Eduard. - Saelen Joseph, echt, van Luyssen Octavie. - Lamerant Lucien, 2 jaar, z. v. Achiel en De^uttere Irma. Houvenaghel Eulalie, wed. van Deleu Louis. - Desmedt Agnes, 6 m. - Gillebert Louis, echtg. van Ooghe Julie. Geboorten. Haeghebaert Magdalena. - Peeters Michiel. - Sinaeve Maria. - Depuydt Michiel. - Rycke busch Cyriel. - Lesage Louis. - Traversier Remi. - Top Gerarda. Overlijdens. Vandenbussche Alidor, 38 j. - De bruyne Celestyn, 75 j. - Traversier Remi. Huwelijken. Bruneel Jeroom. - Mazereel Zulma. Soenen Joris. - Kinoo Emma. - Vande Woude Juliaan. Bulcke Marie-Louise. Huwelijksbeloften. Deprez Am. - Demunck Eug. Baelde Karei - Ostyn Maria. Bruneel Jeroom - Mazereel Zulma. Bries Antoon - Houpe Margaretha. Debergh Henri - Noyez Magdalena. Geboorten. Druant Julia, d. v Achilie en Devel- ter Emma. Derycke Germanie, d. v. Camiile en Demoor Pharaiide. Barbier Antoinette, d. v. Aloïse en Mortier Flavie. Quaghebeur Michael, z. v. Jules en Platevoet Marie. Versaevel Abel, z. v. Leon en Coutteure Elisa. Werbrouck Willy, z. v. Ernest en Landtsheere Helena. Hermans Julien, z. v. Engiebert en Vandecaveye Rechilde. Cappoen Lucien, z. v. Audomarus en Deraedt Eugenie. Overlijdens. Derycke Aloïsius, 48 j. landbouwer echtg. Develter Adeline. Sampers Amelia, 62 j. huishoudster, echtg. Dieusaert Henri. Pacco Virginie, 69 j. huishoudster, echtg. Geeraert Henri. Develter Emma, 30 j. huishoudster, echtg. Druant Achilie. DehoIIander Julie, 68 i. huishoudster, ong, Lebbe Emile, 49 j. ongehuwd. Deturck Edmond, 66 ongehuwd, z. b. Huwelijken. Huyghe Georges, 27 j. landbouwer met Gombeir Marie, 23 j. z. b. Sohier Valère, 27 j. slachter Poperinghe, met Gesquiere Julienne, 34 j, Vandemaele Julien, 24 j. landwerker met Cappoen Magdelena, 21 j. werkster. Vermeulen Emile, land bouwer, 41 j. met Calmeyn Silvie, 33 j. z. b. Huwelijksbeloften. Beek Romeo, bewaker, met Eggermont Urbanie, z. b. te Mariakerke. Kino Henri, aardewerker, met Hoorelbeke Irma, z. b. Reninghe. Cappoen Camiile, boschwerker, met Peperstraete Helena, z. b. Crombeke. Alieweireldt Jules, aardewerker, met Decroos Irma, werkster. Depuydt Julien, landw. met Vereecke Lydie, dienst meid Kemmel. Spiegels, Glas, Gleis, Kindervoituren. Speelgoed. Etienue Moncarey-Saiiseii, 2o. Gasthuisstraat, Poperinghe. Geboorten. Spilliaert Margareta, d. v. Constan- tin en Cremerey Emma. Overlijdens. De Potter Alfons, 15 d. Luyssen Rosalie, wed. van Ferijn Amand, 78 j. Mahieu Marla-Theresia, wed. van Caroen Charles, 84 j. Huwelijken. De Wever Ludovicus van Meirel- beke (Oost-Vl.) met Gesquiere Lazarie van Stavele. Huwelijksbeloften. Taffin Jeróme, jongman, van Kemmel, met Boussery Fiavie, jonge dochter, van Stavele. Geboorten. Rassalie Margriet, d. v. Camlel en Raekelboom Irma. Eeckhout Maria, d. v. Camiel en Devacht Madeleine. Devos Gery, z. v. Henri en Knockaert Maria. Hondeghem Jeanne, d. v. Victor en Hardeman Julia. Overlijdens. Houvenaghel Eulalie, wed. Deleu Louis. Desmedt Agnes, 6 m, Gillebert Louis, echtg. van Ooghe Julie. David Martha, echtg. van Capoen Georges. Huwelijken. Deleersnijder Felix en Gontier Lydie. De Vuyst Victor en Dauchy Mattha. Martens Gustave en Cappoen Blanche. PoisSonnier Leopold en Boudry Julia. Goudenhooft Henri en Barbez Madeleine. Zaterdag om 7 1/2 ure. Zondag om 4 1/2 8 ure. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1De hoeve der maan, drama in 4 deelen. 2. De vreeselijke hercule, 3e en 4e ep. in 4 deelen, zeer bewogen. 3. Polydore tot de dood, hoogst komiek. Paardenkar, draagkracht 1000 K., in goe den staat, bij Henri Deleye, Crombeke steenweg. ien huizen gemaakt uit uiteenneembare barakken; kleine prijs. Voor alle inlich tingen zich wenden bij Joseph Pouchele te Isenberghe. Herberg en winkel, gelegen in de Cassel straat. Voor inlichtingen zich wenden, Boeschepestraat, 74. Allerbeste broedmachien, van 120 eieren, adres ten bureele Koffietrommel, (bol alleen), 1 civier voor camion en volledige installatie voor 5 peerdenslieten. Inl. ten bureele dezer. ansvelo, voor 225 fr. bij Joseph Lammey, Casselstraat, Poperinghe. Oude hoppedraad, zware enfijne, zoo goed als nieuw; alsook inleghout, bij Hector Hoevenaeghel, Veurnestraat 81, Poperinghe. Burgershuis, zonder verdiep, met koer en achtergebouwen, gelegen Crombeke straat, 3, Poperinghe. Inl. bij den bewoner. Biercamion voor 14 tonnen,dubbele rang, in zeer goede staat. Adres ten bureele. Coulisse-taf el, onlangs nieuw, 1 m op 1 m 30, gesneden hout. Inl. ten bureele. Nieuwe stekkerdraadkrammen, 1 fr per 50 K. - Vermindering per grooter hoe veelheid, bij Jerome Pauwels «In 't Vrije Schuttershof» Watoustraat, Poperinghe. (er drukkerij dezer, Goeden knecht bij Jules Vandevoorde, Meessenstraat, 1, Poperinghe. Meid reeds gediend hebbende, A la PoupéeGroote markt Poperinghe. Leerjongen van stad bij H. Maes-Rommens, Yperstraat, 28, Poperinghe. Goede meid, voor alle werk. Adres ten bu reele. T,immermansgast, bij Auguste Prinsie, O. L. V. Kruisstraat. Meisje van 17-18 jaar, voor herberg Adres ten bureele Bekwame kleermakersgast bij Joseph Du- mon, 17, Vlamingstraat Poperinghe. Kleermaaksters voor Dames kostuimen, ten minste 2 jaar op stiel geweest. Men geeft ook werk ten huize aan kleermaaksters die goed den stiel kennen Standvastig werk. Men vraagt nog: goede naaister voor wit goed. In den Franschen Soldaat, Yperstraat, Poperinghe. Groen handzakje bevattende 5 tot 6000 fr. verloren op Vrijdag 29 April, Terug brengen ten bureele, 200 fr. belooning. Bruine valise, met wat kleederen en ande re noodigheden, achtergelaten op den tram Veurne Rousbrugge. Terug dragen te gen belooningnaar Delplace, brouwer, Rous brugge. eloplaat 127325. Zich wenden: Van Cae- neghem, Wachtmeester der Gendarmerie. Amsterdam 453.75 -463.40 Londen Keulen 18.40- 20.40 N.-York Genfcve 226.50 - 230.56 Parijs 51.77-52.02 13.45-13.55 99.70-100.25

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2