ALLE MEUBELS SNUIF MEUBELPAPIIR BUREELMEUBELS Apotheek Frans Van de Plas BANK vam POPERINGHE ïii 't Buitenland. In 't Binnenland. Coliseum-Cinema. Hier en Daar. Burgerstand van B' alle Bureelmeubels, Wit Winkelpa,pier De Gemeenteverkiezingen van Westvlaanderen. SSei-ïelït. De boekerij in het Volkshuis. Ontploffing van oen munitiedepot te Yper. VERMAKELIJKHEDEN. BLEI] DICSTREli: HOPPE. Zondag (29 Mei Zondag 5 Juni Zondag 42 Juni. GEMEENTEMAGAZIJNEN Boekennieuws. lïeficht KERKELIJK NIEUWS. Openbare Aanbesteding ZATERDAG II JUNI 1921, Aankoop en verkoop van beurst/veerden, Autwerpeii's Boü*= Hypotheekbank Ileriohtcn. H rFÊiJ KOOP Gevraagd. P' M Rekenboekjes Gi*«<it,e kews in ook aan fi*. klio, MARKTPRIJZEN. Eene plaats van onderwijzer valt open in de Gemeenteschool dezer Stad. Aanvragen kunnen van nu af aan heer Burgemeester gezonden worden. den De bestendige afvaardiging keurde reeds, onder andere, de volgende verkiezingen goed. Adinkerke, Neerwaasten, Beveren (Yzer), Bixschote, Komen, Dickebusch, Hooglede, Duitsche wagons. oedert eenige da Houthem(Yp Isenberge, Kemmel, Meesen, Ke'! kennen alhier wagons toe die door Poperinghe, Roeselare, Thorhout, Watou, i Duitschland afgegeveven worden volgens de Wervick, West-Vleteren, Dixmuide, Moor-vredesvoorwaarden. Zij worden hier o{5 zij- banen overgebracht en op het dubbel spoor slede, Langeinark, Yper, Merckem, Manne kensvere, Noordschote, Reninghe, Ghyve- rinkhove, Hoogstade, Houthem (Veurne), Leysele, Wulveringhem, Wulverghem, El- verdinghe, Locre, Poelcapelle, Proven, Re- ninghelst, Voonnezeele, Westouter, Zillebe- ke, Zonnebeke, en Zuydschote. Vandaag beginnen wij met het drukken van de lijst der boeken welke voor handen zijn in l.et Volkshuis. V/ij herinneren eraan dat iedereen boeken mag ter leening vra gen. De boekerij staat ter beschikking van de gansche bevolking. De boekerij is open eiken zomilug snn I t»t ff uur en eiken ((<milerdnj£ vteii I uur «si half lot twee uur. Lezers en lezeressen die over vrijen tijd be schikken zullen gelieven den donderdag te gaan orn aldus de groote drukte van den zondag te vermijden. Artikel 1. Het uitleenen van de boeken geschiedt kosteloos. Alleen voor de boeken in vreemde talen wordt iü ct. gevraagd per deel. Artikel 2. Een ontleend boek mag niet langer dan drie weken behouden blijven. Wie zijn boek niet op tijd terugbrengt be taalt 10 ct. Artikel 3 De werken welke niet pas sen voor kinderen, knapen en jongere meis jes staan met Y aangeteekend. Die boeken worden nooit aan kinderen uitgeleend. Volwassenen die een kind belas ten zulk een boek af te halen worden ver zocht een onderteekend briefje mee tegeven. Artikel 4. De schade aan de boeken moet door den ontleener vergoed worden. Wie een boek verliest betaalt de volle waar de. Artikel 5. - Het personeel, dat den dienst waarneemt, beslist over elk geval in boveri staande artikelen niet voorzien. Zie op ons derde blad de lijst der verkrijg bare boeken. Poperinghe Hazebrouck. André Bol leng ier-Del aul ralaat zijnet alrijke kalanten weten dat zijne zwijnenslachterij van nu af voort gezet wordt in de Casselstraat, nr73 bij zijne ouders Henri Boilengier- Liévois. Woensdag namiddag rond 5 ure werd Yper en gansch de streek in opschudding gebracht door eene schrikkelijke ontploffing. Een weinig buiten de stad op het grondge bied der gemeente Biielen is een depot inge richt waar al de obussen verzameld worden om dan van daar naar het boseli van Hout hulst overgebracht te worden. Gansch den namiddag reeds hadden kleine ontploffingen plaats toen al met eens gansch den hoop, inet een vreeselijk geweld, de lucht invloog. De ontploffing was verschrikkelijk. Stuk ken ijzer, lood, hout en steenen werden hein de en verre in het ronde geslingerd en kwamen op barakken en woningen terecht. Al de ruilen in het omliggende werden verbrijzeld en in menige woning werd de huisraad omgeworpen en stuk geslagen De naastbij gelegen hofstede bewoond door De Puydt-Costeftöble, en toebehoorende aan Minister Ruzette, vatte vuur en werd ten gronde vernield met gansch den inboedel; het vee kwafn in de vlammen orn. Van andere hofsteden werden de daken afgeslegen en de muren geschonden en gespleten. Gelukkig waren de werklieden juist weg en had men enkel eenige lichte verwondingen te betreuren. In Poperinghe was de schok nog ongemeen geweldig en bracht al de inwoners beang stigd op straathier en daar werden ruiten uitgeslegen en sprongen deuren open Wanneer worden wij nu eens voorgoed verlost van al die gevaarlijke springtuigen, 't Is te hopen, nu de hofstede toebehoorende aan een minister de lucht invloog, dat er wat De sprinkhanenplaag in de omstreken van Toulcn schijnt verschrikkelijk. Tot op heden hebben geene bestrijdingsmiddelen geholpen Millioemn en millioenen sprink hanen vallen op de groene velden aan, en maken er binnen enkele oogenblikken dorre vlakten van. Zelfs komt het voor, dat spoor treinen gedwongen worden te stoppen, door dat er een dik groen tapijt van levende sprinkhanen over de lijn ligt gespreid, waar op de wielen van de machine voortdurend uitglijden. Over de laatste aardbeving in China zijn eenige bijzonderheden toegekomen. De verwoeste streek is 25.000 vierk kilom groot, vier steden zijn verwoest, in de stad Hai- cheny alleen zijn 70.000 dooden, er zouden in 't geheel 200.000 slachtoffers zijn. Rond Vladivostock in Siberie neemt de pest een schrikwekkende uitbreiding. werd overhandigd. In naam en in tegenwoor digheid van de heeren leden van den kerk raad werden zij ook door Mijnheer den Notaris Therry met een prachtig kruisbeeld als jubileumgeschenk begiftigd. Menige traan van aandoening werd door de talrijk aanwezige familieleden uit het oog gewischt|yne[ïlaj0„raaf bij de korte maar flinke toespraak van den Heer Therry, welke met dit plechtig over handigen gepaard ging. God schenke aan deze twee dappere ouderlingen, die het ge weld van den tijd en het geweld van den strijd in vaste en vrome liefde hebben over meesterd, nog lange jaren welverdiende ruste en geluk! Gemeente S. «lan Yper.De plaats van gemeentesecretaris is open. Be- ginjaarwedde 2500 fr. Aanvragen aan liet gemeentebestuur voor 1 Juni. Avecapelle. Doodelijke val. Achiel Cauteele, 11 jaar, was op een boom geklommen in de nabijheid van het dorp. De knaap gleed, uit, plofte op den' gronden is ter plaatse gestorven. Ilerelteiii. Ongeluk. De uitge weken familie Hauweele was Woensdag op weg naar haar voorooilogsch woonoord al hier. Op den trein speelde het dochlerke Marie aan de deur, welke opeens openvloog zoodat het meisje van den snel rijdenden trein viel en ijselijk vermorzeld opgenomen werd. Denterglieiu. Bandietensfreek. De 50-jarige L. Vandenabeele, had, terug gekeerd uit Amerika, Zaterdag eene som van 600 fr van de post afgehaald. Zondag nacht rond 2 uur zijn bandieten in zijne slaapkamer binnengedrongen, hebben den man twee hamerslagen in den hals toege bracht en eenige revolverschoten gelost. Terwij! de man in bezwijming lag roofden zij de 600 fr. spaarpenningen en sloegen op de vlucht. miilioen. Het maakte het aamwerven nood- zakelijkvan 3.100 ambtenaren en bediénden, terwijl het aantal werklieden met ongeveer 20.000 steeg. De uitvinder van tien kincina. M. Friese Greene, de uitvinder van den is te Londen plotseling ge storven. Het was in 1889 dat Greene, die toen fotograaf was in Piccadylly, zijne eerste kinemafotos nam. De celluloospellen waren dan nog niet uitgevonden en Greene moest zijne fotos nemen op glazen plakken, die, door een fijn uitgevonden stelsel, automa tisch de eene na de andere voor het objektief vielen en wegschoven na den indruk opge vangen te hebben. Later werden de glazen plakken vervangen door zelfontrollende papieren banden van bijzondere stof. Aldus kon hij in Hyde-Park eene reeks bewegende zichten opnemen. Doch, hij had nog het middel niet gevonden om die zichtea op het oeje te ontrollen. Hij zocht dag en nacfit, verwaarloosde zijnen stiel, verkwistte zijne fortuin van 250.000 fr. in opzoekingen, ge- raakte in 't gevang, terwijl zijn huis verkocht ij werd. Na zijne in vrijheidstelling herbegon Greene te zoeken en vond een toestel om zijne zichten op het doek te ontrollen. De Amerikanen maakten zich van zijne uitvinding meester. Greene zelf trok nooit geld uit zijn werk. In 1915 leefde hij in ar moede te Brighton. Later kreeg hij een postje in een fotografiehuis, waar de dood hem thans heeft verrast Greene's uitvinding heeft heel de weield in beroering gebracht. En de man sterft thans, verlaten en vergeten, schier ongekend. eischt Bleu ftuperfli n ongeopende pakken van 1 kgr. in Meenen. Eindelijk. De 21 jarige Debels Joris, die als 15 jarige knaap in 1915 wegvluchtte om aari de Duitsche knevelarijen te ontkomen werd te Brussel aangehouden en naar het gevangenenkamp in Hannover overgevoerd; van daar ontvluchtte hij en, In het land van Aalst verschijnen er ook overvloedig veel hopvliegen in alle hoptuinen 'n de streek van Poperinghe hebben de vliegen reeds veel bladluizen teweeggebracht; daarenboven zijn eenige hopvelden fel geteisterd door hoppezlooien die de bladeren afvreten. Over biadhiizenplaag klaagt men ook in den Elzas, in het Fransche Noorden en in Burgondië, doch min der in Engeland. Overal bereiden de hopplanters zich om duchtig te sproeien met afkooksel van tabak. Door dit ontstaan van bladluizenplaag rijst de prijs voor het aanstaande gewas Aalst en Poperinghe noteeren rond de 300 frank. Voor beschikbare waar van 1920 blijft de prijs daaromtrent onveranderd. meer spoed met de opruiming gemaakt zalfh00g beambtenaar en na een drievoudige worden Ter dezer gelegenheid vernamen reis zijner moeder teruggekeerd, wij hoe in Reninghelst bij voorbeeld, de obus-J sen verzameld worden en soms dagen en! M°orM*«He - Gewaande doode De en weken te midden het dorp liggen, en hoe I söldciat Karei Seynaeve, die tijdens den oor- de schoolknapen daarmede omgaan om erdej'°S n,et Bet expediettekorps naar Rusland looden balletjes uit te halen ftJrokJ en van zich latende hooren als t Is ook waar dat de ongevallen die alhier 'dood vermeld werd op het gemeentelijk oor- Izizvorr.i/d nulfi/VAb/VM in 11 zi ri/irrAM 11 1 4- aan de Hollandsche grens in den voet ge by sanSon.vanneste, Casthuisstraat, 15 Pop. schoten, werd hij opnieuw gevangen geno men en tot 15 jaar tuchthuis veroordeeld. Als spion opgesloten in het kamp van Game is hij vóór eenige dagen najaren ballingschap en slechte behandeling door toedoen van een voorkomen, weinig schade en onheil kunnen veroorzaken te Brussel 8, Een leger van 40 000 tegenrevolutionai ren rukt op langs den Siberiaanschen spoor- weg, de soviets verjagende, en maakt zichDe eene meender! eenen abn, dm men deed meester van de steden. jj De oproerige beweging in Egypte, te gen Engeland gericht, neemt eene groote uitbreiding. Een brand heeft de groote schoenenfa briek te Tottenkans nabij Londen in asch gelegd. Het gebouw is 2 Kilom. lang en was opgepropt met koopwaar. De schade is beraamd op ruim 300.000 pond sterling en 800 werklieden zijn tot staken ge dwongen. logsgedenkteeken, is nu dezer dagen uit Petrograd (Rusland) teruggekeerd met eene Russische vrouw en een kind. Heel de ge- ineenfe staat door dit zonderling feit in op- Itoesingltc. Heropbouw. Rapper j schudding. ofdat wij hopen durfden is de staat aan het gtollegjluwu. Treurig ongeluk De bouwen gegaan, De firm a Vereecke en de eciitgenooten Christiaens meenden 's nachts yereenigde bouwwerkheden van Gent heeft in5fekers gehoord te hebben. De man wilde het laags.e aanbod in de aanbesteding ennaar biiiten met zijn tweeloop en de vrouw reeds is zij aan het werk. verschillige beangstigd voor haren man wilde hem dit plaatsen zijn de mannen aan 1 werk. Dees j,e]ejten piotsging censchot af.datde vrouw keer is het niet enkel bij beloften gebleven.doodelijk trofna eenige uren is ze overle- Naar men zegt is eene tweede aanbesteding! op handen. Zoo dit waar is zal Boesinghe*' rap weêr aan een dorp gelijken. Ontploffing. Woensdagavond kre gen wij hier eene schudding die aan de reb ben hield, 't Was in de richting van Brielen Te Sablons in Frankrijk heeft eene vrouw, aan den drank verslaafd, haar zoontje van 14 jaar vergiftigd, het lijk in het water geworpen en is dan zelf in het water gesprongen en verdronken. Nabij Palermo hebben de boeren eene bende van 6 schurken die de streek onvei lig maakte, in eene hinderlaag gelokt en uitgemoord. De verliezen aan dagloonen door de engelsche koolmijnstakers ondergaan in 7 weken, beloopen tot 5000 miilioen frank. Nabij de Pyreneeën in Frankrijk is een reizigerstrein ontriggeld: er zijn zeven doo den en dertien gekwetsten. Dinsdag is te Parijs overleden Emile Combes, gewezen hoofdminister, de man der Fransche kerkvervolging die de kloos terlingen uit het land verjaagd heeft, de processie verbood, de katholieke scholen deed sluiten, enz. Er is weer spraak van de tunnel onder de zee, die Frankrijk met Engeland moet verbinden. Men hoopt dat van beide zijden het voorstel zal goedgekeurd worden. -- Terwiji hier met reden geklaagd wordt over de aanhoudende droogte, heeft men in sommige streken van Frankrijk te klagen van onweders gepaard met stortvlagen die onberekenbare schade veroorzaken. Opvolger van S. VANDEN 3ERGHE, Bertenplaats, 8, (Kleine Markt), 1» O 1» L ÏI I i\' G 5B E. ffadMniena Zondagrust.Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag alleen M VANDEPLAS. Processie.— Heden om 10 ure'gaat uit S. Bertens kerk de jaarlijksche processie van het Allerheiligste Sakrament uit en doel den gewonen omgang rond de stad. VlaaiiiM'lie Yrieuiien. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veertiendaagsche vergadering in den katholieken Kring. Ongeval. Een tweejarig kind uit de Pottestraat dronk Donderdag binst de onop lettendheid der ouders eene hoeveelheid naphte. Het kind werd erg onpasselijk en een geneesheer inoest ontboden worden. Een goede raad! Indien gij aan hoofd- schele hoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonde aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedrg- en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. 'J'l 1! springen andere, waaronder gewezen «oorlogsmannen geloofden het niet. En inder daad het was een munitiestapel die onrplof- te. Aan dergelijke schuddingen zijn wij hier gewoon 'tis dagelijks brood. Wat ons echter nog verwondert, 't is dat er nog iets rechtstaat in Boesinghe van al de nieuwge bouwde huizen, want overal komt men van die Souvenirs tegen, van alle calibers. Wanneer zal men dat ne keer voor goed weghalen. Menschen, weet je wat ge doet. Maakt nen diepen put en wupt heel den boel erin zoo is 't gevaar grooten deels geweken Naar Brussel schrijven helpt toch niet. Donder. De eene ontploffing na de andere. Eerst obussen en Jaarna vuurwerk in de lucht. Rond zeven en half uren was het sport volop aan den gang. Eene goeie dondervlaag die veel deugd deed aan land en lochtingen. Een huizeke van Boesinghe deelde van de brokken. De bliksem sloeg eenige pannen ai en steenen van den zijge vel van een pas gebouwde drieduister tegen de statie De inenschen zeggen dat Zondagwerk geen geluk meêbrengt. Triduum. Dinsdag, Woensdag en Donderdag avond wordt een triduum ge predikt door E. P. Cyriel Passionistals inleiding voor het feest van het H. Hart van Jezus Plechtigheid die Vrijdag 3 Juni gevierd wordt. Onze herder verwacht veel volk SvUer«lin&Iie. Plechtige Communie. De volgende kir.ders hebben hier Zondag 11. hunne plechtige communie gedaan Knechtjes Dehouck Joseph, Acke Gerard, Decat Gerard, Verkind Louis, Tourlousse Henri, Maerten Maurice, Druelle Jerome, Engelaere Renii, Maricau Remi, Marrico Maurice, Tennote Julien, Decayper Joseph, Quaghebeur Gery, Meytroodt Daniel, Hau- spie Gerard, Verheerst André, Fertin Ri chard, Van Engeland Maurice. MeisjesDefoor Madeleine, Lanssens Maria, Gryspeerdt Alice, Vermeulen Maria, Ameel Bertha, Charlet Martha, Vanlede Mar tha, Ttiersen Alice, Hoorelbeke Maria, Pype Laura, Coene Maria, Gruwier Julia, Vanal iemeersch Anna, Hoorelbeke Maria, Noppe Angele, Vermeulen Madeleine, Lebbe Ber tha, Delobel Gerrnaine, Devos Elodie, Devos Suzanne, Latruwe Madeleine, Pertry Ger maine, Van Gheiuwe Elisa. Knechtenschool Ziehier den uitslag van den grooten jaarlijkschen kampstrijd der leerlingen uit de knechtenschool. Er waren 38 mededingers en 500 punten te winnen. Grijspeerdt Sidon bekwaam 112 punten; Snick Valeer, 410; Maricau Maurice 398; Vandaele Gerard 397Vandamme René3?6. Ylamertin^he. Overreden. Maandag werd een schoolkind omvergere den door een motocyclist uit Poperinghe. Het kind werd deerlijk gekneusd opgenomen en ter verpleging naar Yper overgebracht. West-vYieuu kerke. Dood geplet- terd. Langs de baan van Kemmel is men bezig met de boomen te vellen. Gaston Bo- dein, 16 jaar, kwam Woensdag aldaar voorbij, toen juist eenen boom nederkwam; de jongeling werd getroffen en dood geplet terd Het ongelukkig slachtoffer werd heden zaterdag begraven. Gulden Jubelfeest. Woensdag 25 Mei vierden, met algemeene deelneming, de echtgenooten Josef Six en Mathilde Castryck hun vijftigjarig Jubileum Voor deze twee diepgeloovige christenen van den ouden stempel werd een plechtige jubelmis gezongen, waarna hun door Eerw. Heer Pastor Six eene merkwaardige kunstplaat Bomen, Ontploffing. Vier man nen die een paar handgranaten gevonden hadden, wilden deze in eenen wal doen ont ploffen. Vooraleer ze het water bereikt had- S P O R T Koers Boideaux-^arijs. De volledige uitslag is: 43 s. 1. ChristopheEugène,orn5u. 44 m. 2. Alavoine Jean, om 6 u. 3 m. 41 s 3 Thys Fliep, om 6 u. 6'm. 4 s. 4. Coppens Paul, om 10 u. 26 m. 5. Roy Edgard, om middernacht 18. De overwinnaar legde den afstand, 587 kilom., af in 22 u. 10 m. 43 s., dus met eene gemiddelde snelheid van 26 kilorn. 460 m. per uur. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure. Zondag om 4 1/2 8 ure. 1. Menschelijk ballast, cow-boy drama in 4 deelen. 2 Imperia, 7 en 8 ep. in 4 deelen. 3. Chimpanzé aan 'twerk, komiek. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. De Junckfrau te Interlaken, wetens waardigheid. 2. De Straatloopster, zeer schoon drama in 4 deelen. 3. Hercules, 9 en Schaap te verhollen. In de Lelie» bij Hector Benoot, Veurne- straat, van 4 tot 8 ure. Gegeven door Omer Benoot en Camille Hosdey. Vrouw velo te verhollen. In de Sneppebij Julien Messiaen, aan 't Zwijnland; van 2 tot 8 ure. Accordeon te verhollen met de buitenbol. «In de Leene» bij de We Maerten, Gege ven door Cyriel Orbie. 30 Fr. en 2 vette konijnen te verhollen. In de Clytte bij René Sénéchal, Bra- banthoek. Schaap te verhollen. In 't Vinkenveld» bij Erniel Dezwarte, Westvleterensteenweg. Gegeven door Jules Heytev Twee konijnen te verhollen «In de barrier» bij Jules Lenoir; van 4 tot 8 ure. Gegeven door Georges Logie. W0ESTEN. Jonge geit te verhollen. Ter herberg van Augusie Dewancker, dorpplaats. YPER. (Meenenpoort) Groote Velokoersen Voor alle beginnelingen zonder licence. £e Koers. 40 Km. 200 fr. Prijzen 50-40-30 20-15 15-10 10 5-5. Inleg 2 fr. Inschrijving bij Devos en prijsdeeling bij Vasseur Elie, Bascule. 'if Koers; Voorbehouden aan Yperlin gen alleen. 30 Km. 150 fr Prijzen: 35 30-25-20-15-10-10 5. Verscheidene pre inien te winnen. Inschrijving bij Neys «Ypriana en prijs deeling bij Henri Delaere Casino KEMMEL, Jonge geit ie versmijten op den Vogelpik. In den Sportvriend bij Jerome Wilder- meersch. Groote Velokoer*. Voor alle liefhebbers; afstand 30 Km. 155 fr. Prijzen en 1 premie van 10 fr. voor eerst aankomende op velo Lenoir. Inschrij ving om 3 ure In de Barriere aan 't kerk hof, bij Lenoir, velomaker. Eng. Haan van 4 K. te verhollen. In de nieuwe Lutterlap» bij Nestor Goe- maere, Abeele steenweg. Gegeven door Julien Struye. S. Jan ter Biezen. Goede mansvelo te verhollen. «In de ster» bij Edouard Poissonnier. Ge geven door Julien Saesen, velomaker. ABEELE. Groote öaarbollirg. 250 fr. prijzen; inleg 2 fr. per peleton van 2 mannen. Inschrijving «In de Wagenmake rij bij A. Huys. van 3 tot 4 ure. Sloeleii, Bassen, Bedden, Soiegels, Glas, Gleis, Kindervoituren, Speelgoed. S>ij Blieniic Monearey>ISangen, 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Dienst der Verwoeste Geweste i. van VLAMERTINGHE met hulphuis te BOESINGHE. l'rijalijst van YS-i-5 Te koop aan voordeelige prijzen Stapel brandhout latten gansch droog te leveren in gelijk welke hoeveelheid. 60 Ton fijne, vette kolen. den ontploften de springtuigen en G. Cour-; 'b ep. in 4 deelen. 4. Het fortuin van Poly tequisse, 36 j., werd ijselijk verminkt en jcarpus, komiek, overleed na een uurH. Desmet werd den] linkerarm afgerukt en gekwetst aan rug enj aangezicht, zijn toestand is erg VERSCHENEN. Het Mysterie door C. Verschaeve 1 50 De Haard der Ziel door U. V. d. Voorde 4.50 Met 1 Juni is de vervoerprijs van E. T. R. D. AAeesenstraat, Poperinghe vastgesteld als volgt Camions met essence: ter uur 5 fr. en per kilom. 1 fr 50. Camions niet stoom: ter uur 10 f. en per kilom, 2 fr. Militaire kcrl.li oven. De pers en publiciteitsdienst van het ministerie van spoorwegen heeft kaarten in het licht gege ven der militaire kerkhoven in West Vlaan deren en in Luxemburg. Die kaarten zijn vooral bestemd voor de families der soldaten die sneuvelden op het Veld van Eer. Be verkiezing voor Kanier en S*rov incic. In hare zitting van Woens dag morgen heeft ne Commissie der XXI be sloten aan de Kamer voor te stellen de wet gevende verkiezingen te doen plaats hebben den 23 October 1921. De Provincieverkiezingen zouden door gaan acht dagen later, den 30 October. iivnemer. Koning Albert heeft zijne hooge bescherming verleend aan bet komiteit voor de oprichting, te Poelcapelle, van een gedenkteekenter nagedachtenis van den christen Franschen held Georges Guy- nemer, den koenen kampvlieger, die er in een luchtgevecht sneuvelde. De loterij «Ier verwoeste gewes ten. Den 1 Juni zal in de Nationale Bank, te Brussel, de tweede trekking plaats hebben van de loterij der verwoeste gewesten. Er is één lot van 250,000 fr.; één van 100,010 fr. en drie van 50 000 fr. Komt te verschijnen Het Myste rie, door Cyriel Verschaeve ter Drukkerij Excelsior, Brugge. Ontslagen. De Minister van Natio nale Verdediging heeft aan al de militaire overheden laten weten, alsmede aan al de distriktkonimandanten en aan de gendarme rie, dat de milicianen der klas 1907ontslagen zijn van de bijwoning der aanstaande mili taire revue De «loo«l vail E. Combes. M. Emiel Combes, wiens overlijden wij melden, en die de betrekkingen tusschen Frankrijk en het Vaticaan afbrak, is gestorven op den dag waarop M. Jonnart, naar Rome vertrok ten einde er de diplomatieke betrekkingen met het Vaticaan, in naam van de Fransche republiek opnieuw aan te knoopen. Treft u dit samenvallen niet? Vrouwen. Burgemeesteressen. De hoofdminister heeft verscheidene verzoe ken ontvangen tot de benoeming van Vrou wen- burgemeesteressen Do keerzijde. De Senaat behan delt voor de tweede maal de wet op het wettelijk invoeren van den 8 urenarbeidsdag, en 't lijdt geen twijfel, of ze zal er ditmaal doorkomen, zonder dat het priniep zelf der wet verlamd wordt. Maar die hervorming hoe goed en ge- wenscht ook in sommige private nijverheden, heeft een leelijke keerzijde, waar het heure toepassing betreft in Openbare diensten Zoo kost het invoeren van den 8-urendag in het spoorwegen bedrijf aan den Start ös Wij... Menschen door Ward Hermans 3.00 Ten onzen bureele te krijgen. Per post gezonden mits toeleg der verzen dingskosten (25 cn). POPERINGHE, van 21 tot 28 Mei 1921. Geboorten. 136. Debyser Gerrnaine, d. v. Alois en Sidonia Vanrobaeys. 137. Luyssen Allee, d. v. Cyrille en Ida Porte. 138. Boudry Rachel, d. v. Leon en Philomena Verhaeghe. 139. Barbez Valen tine, d. v. Richard en Anna Barbez. 140. Deman Albert, z. v. Maurice en Gabrielle Papin. 141. Blanckaert Robert, z. v. Maurice en Helena Devynck. 142. Ferla Oodelieve, d v. Alois en Maria Dequidt. 143. Quaghebeur André, z. v. Henri en Rachel Noppe. 144. Dezegher Lucien, z. v. Hilaire en Zoé Inion. 145. Bruneel Alice, d. v. Hector en Bertha Lebbe. Ovi.rlïjdens. 125. Tahon Eugenie, 54 j. wed. van Camille Sohler, Casselstraat. 126. Duprez Valeria, 58 j. ong. van Yper, Gasthuis. Huwelijken. 87. Vanborren Alphonse, 24 j. ijzer- wegbedlende en Vlenne Maria, 27 j. z. b. b. v. Pop. 88. Bal Henri, 26 j. werkman en Framboury Ger rnaine, huishoudster, b. v. Poperinghe. 89. Taffin Camille, 31 j. meubelmaker en Top Augusta, 35 j. z. b. b. v. Poperinghe. 90. Halfmaerten Emeric, 29 j. timmerman en Deschodt Marie-Louise, z. b. b. v. Pop. 91. Degraeve Maurice, 23 j. douanier van Esschen en Deboutte Maria, z. b. van Poperinghe. Huwelijksbeloften. 121. Debrouwer Heliodore van Yper en Lanoye Augusta van Poperinghe. 122. Carpentier Alois van Poperinghe en Muys Leonle van Zarren. 123. Liegeois Joseph van Brugge en Devos Maria van Poperinghe.124. Vancayzeele Jeröme en Barzeele Adrienne, b. v. Poperinghe. 125. Devos Cyrille en Vandenabeele Adrienne, b. v. Poperinghe. 126. Top Emeric en Denys Allda, b. v. Poperinghe. 127. Labaye Nestor en Coevoet Jeanne, b. v. Poperinghe. 128. Palfliet Romain van Leysele en Fossaert Celina van Poperinghe. IB. orminft. Zijne Hoogweerdig heid Mgr. den Bisschop van Brugge zal het H. Vormsel komen toedienen: Op Maandag 30 Mei, te 9 uren te Yper, voordeparochieën van Yper, St Jan, Brielen, Voormezeelete 11 uren te Vlamertinghe; te 4 uren te Boesinghe voor de parochieën Boe singhe en Bixschoote. Op Dinsdag 31 Mei, te 9 uren te Kemmel, voor Kemmel Dickebusch, Wytschaete; te 10 1/2 uren te West Nieuwkerke, voor West Nieuwkerke, Ploegsteert, Le Bizet en Wulverghem; te 4 uren te Waasten, voor Waasten, Neerwaasten en Meesen. Op Woensdag 1 Juni, te 9 uren te Zille- beke, voor Ziilebeke, Gheluvelt en Holle- beke; te 11 uren te Zonnebeke te 31/2 uren te Langemarck, voor Langemarck en Poel capelle Op Maandag 6 Juni, te 9 1/2 uren te Poperinghe. Op Dinsdag 7 Juni, te 81/2 uren te El ver dinghe, voor Elverdihghe, Woesten en Zuydschoote; te 10 1/2 uren te Oostvleteren, voor Oostvleteren, Noordschoote, Reninghe en Westvleteren. Op Woensdag 8 Juni, te 8 uren te Proven, voor Proven en Crombeke; te 10 uren te. Rousbrugge, voor Rousbrngge, Beveren, Stavele en Haringhe; te 11 1]2 uren te Wa- tou, voor Watou en S. Jan. Don a - Ministerie van Huishoudkundige Zaken. Provincie West- Vlaanderen. DIEWST V1.Y HlvIkOl'DOt W. om 11 uur in het Provinciaal Hotel, Groote Markt, Brugge, openbare aanbesteding tot het bouwen van een woonhuis gelegen Bruggestraat te Poperinghe, eigendom van Mijnheer Em. De Keirsgieter, Komstraat te Poperinghe. Bedrag van het bestek prijs '148.521.33 fr. De plans bestekken en lastenkohieren liggen ter inzage in de bureelen van den Provincialen Dienst van Heropbouw, Moer straat, 30, Brugge. Aldaar zijn ook afdruk sels van het lastenkohier met bestek te verkrijgen aan de som van 5 fr. Plans en bestekken zijn ook na fe zien op de bureelen van het Stadhuis te Poperinghe VOOR DE WERKEN TE BOESINGHE, bij Ypèr, worden voor de firma «Samenwer kende BouwwerkliedenCh. Vereecke, Aannemers, METSERS TIMMER LIEDEN gevraagd. Uien lieiault de hoogste loonen.Zich wenden groo te plaats, Boesinghe. Schoone keus Cimenttegels. lc Klas. 2 Kleuren: 10.30fr. den m2 3 11.20 fr. den m2 4 12.50 fr. den m2 5 12.75 fr. den m2 ga^mriii«rt»rj WMTMBs TW tieldjHaatsiiigeci in loopende reke. ning en op spaarboekjes van 3 1/2 tot 5 t. h volgens den duur der storting. Aflevering van cheeks voor Belgie en in den vreemde. Uitbetaling van koepons. Wilt gij uwe weerden vrijwaren tegen brand en diefte, huurt een hi*aiid- koffer aan den geringen prijs van vijftig centiemsn per week. Beste Engelsche PEPPERMINT voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuwverzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. BL0NDEEL POILLY Casselstraat, 67, IVtpei'iiighe. JlfiaEMpBMII'IWI WW™"1" ü1 ZORGEN VOOR MORGENmaar... SPAREN BAART ZORGEN. Wilt gij zon der de minste bezorgdheid nopens uwe spaarpenningen leven, wendt U in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en koste loos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde saitz.eUiiigcss op: a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0,0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 O/ö c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0,0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek g) Uitwisseling van vreemde munten cn koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordec- ligste voorwaarden. Naamiooze Maatschappij. Kapitaal r VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat. Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B. --Waar de Maatschapbij ni; t verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe: «I. Vusibria- waene, Noordstraat, ló. Leo ïi IHRZICBROICH, gewezen voerman van Blevereis-BlouwbriiR^i maakt het publiek kenbaar dat hij van heden Zaterdag de ilüas-kt v«n Yper zal herbeginnen, en evenals vroeger de kalanten getrouw bedienen. Hopende met uwe orders vereerd fe wor den, dank ik U op voorhand. Leon Haezebrouck. 'L« i fa/Ufar-Li Zeer belangrijk woonhuis in hout, gedekt met schaliën in eterniet; Steenweg Woes ten op Oostvleteren, 18. iercamion voor 14 tonnen,dubbele rang, in zeer goede staat. Adres ten bureele. Nieuwe stekkerdraadkrammen, 1 fr per 50 K. Vermindering per grooter hoe veelheid, bij Jerome Pauwels «In 't Vrije SchuttershofWatoustraat, Poperinghe. oppespuit, bij Constant Mollet, Veur nestraat Poperinghe Twee schoone graankuischers, graanbre- ker, boonbreker, koekbreker, strooi- snijder bij Alidore Goussey, In 't Speelhof Provensteenweg, 18 Poperinghe. Herbergtoogx.net pomp, kranen en darmen bij Henri Hebben, Gasthuisstraat, 52, Poperinghe. Vierwielrijtuig met vier plaatsen, camion van 2500 K. en eene groote steenen barak gedekt inet pannen, groot 3O0 vkm. bij Jules Vallaeys, Oostvleteren. er occasie, aan alle redelijk aanbod: 50.000 papieren zakken voor een Vi K. chicorei. Adres ten bureele. Goede klerk, heerof juffer, bij M. Cassiers, notaris, Poperinghe. Bekwame schildersgast, bij de gebroe ders Debruyne, Veurnestraat,70, Pope ringhe. eisje reeds op stiel geweest, bij Marie Cappelaere, kleermaakster, Veurne- straat, 82 Poperinghe. Goede meid, bij Em. Creus Inden Vetten Os» Poperinghe. Bekwame smidsknecht bij Emile Arnaert, Hooge Graevè; Westouter. C"\oede meid, Bank van Kortrijk, Groote 3 Markt, 23, Poperinghe. Goede meid, bij M. Rommens Declercq, Bertenplaats, 4, Poperinge. Goed loon. II lli il Uil I IHHIlTlllllll—1 mwiu Valeneieutie kanten. Jufvrouw, ernstig en vlijtig, wel bekwaam in het maken vari Valèncienne kanten, wordt gevraagd om kanten te kooper: en werk aan de werksters uit te geven. Schrijven E. B. 10 Galerie de Waterloo, Brussel. Leopold Deraeve, laat weten dat hij heden Zondag voor de laatste maal, met or gel en tent, staat te Elsendamme. Vrije ingang- finile De Joneklieere in 't Geel huis, Werfstraat, Poperinghe, maakt de landbouwers bekend dat hij zich ten dienste stelt voor het maaien nie< «Ie instclilne van klaver en gras. Genadige prijs, verzorgd werk, spoedige bediening. voor op de markt alle prijzen uit te rekenen te verkrijgen ter drukkerij dezer Amerikaansche en andere bureaus, Linoleum Toile Cirée bij Sansen-Vanneste, Poperinghe. per pak van It! kiloN, POPERINGHE, - 27 Mei Tarwe, 00.00rogge, 00 00haver75 aardappe len, 42; boter, 10 tot 11 fr. de kilo Eieren 37 cent. 't stukHoppe, 320 fr niets beschikbaar. KORTRIJK, 23 Mei. - Haver, 57,50 a 65; paardeboonen, 70 a 75; aardappelen, 30 a 35 boter, 10 a 11 eieren, 0 38 a 0.39; lijnolie, 160 a 165; lijnkoeken, 00 a 00; sodanitraat, 80 a 82 ammoniaksul- faat, 90; suikerij57; hooi, 14 a 18; strooi, 9 a 10. Koeien, 73; vaarzen, -18; stieren, 81ossen, 19. ROESSELAERE, 24 Mei Tarwe, 92 masteluin, 77 ;^ogge, 75 boekweit, 02 haver, 70; gerst, 68; erwten, 75; boonen, 81witte boonen, 81lijnzaad 66; koolzaad, 83; strooi, 10; hooi, 20; lijnmeel, 65; aard appelen, 47 ruw vlas, 66; tabak, 3.00; boter, 11eieren, 0.37 a 0.40; koolzaadolie, 240; lijnzaadolie, 175; chicorei. oude, 51; nitraten, 85; ammoniak, ?G; cyanamide, 70; Viggens, den kilo, 5.00. Wisselkoers der Beurs van Brussel cp 27 Mei. Amsterdam 409.75 -419.40 Londen 46.00 46.00 Keulen 18.40- 20.40 N.-York 18 45-20.55 Geneve 209.50 - 213.50, i Parijs 100.00-100.40

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2