MEUBELPAPIER SNUIF j THEATRE WALTER In 't Buitenland. In 't Binnenland. Hier en Baar. Burgerstand van HOPPE. VERMAKELIJKHEDEN. De bladen hebben telegrammen uit Sileziê ontvangen, over eene nieuwe terreur tegen de Duitsche bevolking der onbezette dorpen. De bewoners slaan op de vlucht en trekken naar de groote Centra. De bladen spreken van den vierden Poolschen opstand. Uit Moundville wordt gemeld een bombardement-vliegtuig dat boven het vlieg- plein van Langin zweefde, is op een groep automobielen terecht gekomen. De motor ontplofte en deelde-het vuur mede aan een auto. Er zijn zeven dooden en een vijftigtal gekwetsten. Van Turksche zijde wordt er officieel geseind dat de Turken ten Zuiden van Sjoumboerg de Grieken hebben aangevallen, en hen met zware verliezen tot den aftocht dwóngen. In den sector van Ismidt zitten de Turken op de hielen der Grieken, die verder naar het Westen wijken. Woensdag morgen, te drie uur, brak een groote brand uit in den boekhandel Ha- chette, te Combes, bij Parijs. Een ongeval gaf er aanleiding toe. De schade beloopt ve le miHioenen 150 werklieden vallen zonder werk. De staking in de katoenweverijen van Rijssel dreigt algemeen te zullen worden. Tien van de drie en twintig werkhuizen lig gen reeds stil. Het getal werkstakers beliep Donderdag morgend, 3.075. In het verzamelkamp te LeTransloy in Frankrijk is een houwitser ontploft 2 dooden en verscheidene gekwetsten. Uit Frankrijk meldt men weer een drietal spoorwegongevallen. Te Vauvey speelde een jongen in de school met een kapsuul van een houwitser, deze ontplofte en verscheidene scholieren werden gekwetst. Tusschen Rockerhithe en Wrapping in Engeland, heeft Vrijdag avond, ten 0 1/2 ure, eene geweldige botsing plaats gehad tusschen een reizigerstrein en eene rei wagons, die op het spoor verlaten stond. Een reiziger werd gedood en vijf anderen gekwetst. Ook twee treinwachters werden erg gekwetst. In de streek van Avesnes zijn al de wa terbronnen opgedroogd en er wordt water toegebracht tegen 1 fr. den eerner. Eindelijk schijnt den vrede te dagen voor Ierland de vijandelijkheden met Enge- f land zijn opgeschorst Lloyd George noodig-1 de De Valera uit tot een bijeenkomst en? noemde hem Mijnheer de Voorzitter Hij herkent dus de Iersche Republiek. De Valera heeft aangenomen en de onderhandelingen zijn aan den gang. In 'l Zuiden van Frankrijk hebben er geweldige onweders gewoed, de hagel heeft in veel plaatsen de wijngaarden stuk gehakt De schade is zeer groot. In Zuid Amerika staan de republieken Peru en Ecuador op 't punt elkander in 't haar te vliegen. Terwijl we hier eene congoleesche hit te moeten verduren, is het weder in Italië, echt killig. Het regent er gestadig en de zondvloed gaat gepaard met donder en bliksem. De oogst heeft erg geleden. Engeiand lijdt ook erg vati de droogte. Rond Londen hebben veel branden plaats, in de stad werden veel personen door een zonneslag getroffen. Te Dax, is tijdens een brand, een al leenstaande muur omgevallen en heeft elf personen bedolven, allen werden dood van onder de puinen gehaald Een visscher te Cahors, heeft eene va lies opgevischt die voor 40.000 fr. juweelen bevatte. Tuschen Marquise en Sauchy Lestrée, in Frankrijk, zijn twee duizend twee honderd ton houwitsers en granaten, 't zij twee mil joen twee honderdduizend kilos, in de lucht gevlogen. Een bosch nabij het munitiepark gestaan werd weggeschoren. Het huis van den barreelwachter is vernield, en daar de streek onbewoond is, heeft men geen per soonlijke ongelukken te betreuren. De ont ploffing moet toegeschreven worden aan de ongemeene hitte. In heel de Dunstreek, Rusland, heerscht de cholera op schrikwekkende wijze. Te Ros- tow alleen sterven eiken dag rond de 500 menschen aan den ijselijken geesel. 't Is niet te verwonderen daf de bevolking van Rusland zoo snel afneemt: overtalrijke lieden worden vermoord, velen sterven van honger of aan besmettelijke ziekten De bevolking die in 1920 nog 133 miljoen was, is nu met 12 mil joen verminderd. Moskow telde in 1917 niet minder dan 2.543,000 inwoners; thans zijn er nog 1,058,011. Te Meopel in Holland is een geval van vergiftiging waargenomen, en toegeschreven aan 't gébruik van roomijs dat zou vervaar digd geweest zijn met bedorven melk. Hon derd twintig kinderen zijn ziek gevallen, twee ervan verkeeren in levensgevaar. De Hittegolf over Amerika is buitenge woon hevig. Er zijn veel doodelijke gevallen van zonneslagen. De hitte wordt een echte geesel ^tadsnieuns. Zondagrust.— Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag alleen M. NOTREDAME. Boterkeerns. De schoonste en beste boterkeerns zijn te koop bij Albert Denys, Peerdenmarkt. Handboog In de groote schieting van zondag laatst, uitgegeven door de maat schappij S. Sebastiaan waren 264 schutters ingeschreven. Nationale Feestdag. Donderdag 21 Juli, vieren wij de verjaring der uitroeping van de onafhankelijkheid van België. In al de groote steden wordt op dien dag Te Deum gezongen, hebben wapenschouwingen plaats en wordt er feest gevierd. De openbare be sturen hebben zondagdienst en de scholen verlof. In Poperinghe wordt de Te Deum op de volgende zondag gezongen. Omdienheugelijkedagie vieren, behoorde iedereen donderdag zijn huis te bevlaggen. Water. De waternood doet zich meer en meer gevoelen. De vaart die de stad door kruist verspreidt een, alles behalve aangena- rnen, geuren de stadsgreppen worden ook onthouden van de noodzakelijke spoeling. Aan de stadspompen ontstaan dagelijks klei ne twisten en krakeel en de bedeeling zou in sommige plaatsen wel wat broederlijker en meestal zusterlijker kunnen geschieden. We schrikken bij het gedacht wat er zou kunnen gebeuren bij eene altijd mogelijke brandramp. In den tegenwoordigen waternood zou er geen gebruik kunnen gemaakt worden van den artesiaanschen put der melkerij, die 125 meters diep is, thans ongebruikt, en die, in- di#h wij het goed voor hebben, eene groote hoeveelheid water leverde en de echte goede ondergrondsche waterbronnen bereikt?? Kan de stedelijke overheid dat gedacht niet eens onderzoeken. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groofe Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,CO fr. Aan de landbouwers. De landbou wers die begeeren Kaïniet, .Potassiumchle- reur, of Potassiumsulfaat te ontvangen op rekening hunner oorlogschade, hebben nog tijd tot maandagnoen 18 Juli om hunne aan gifte te doen in het stadhuis. De meststoffen zullen voor den 20 Oktober aanstaande afge leverd worden, en gerekend aan den prijs vari den dag. Prijskamp voor peerden te Poperinghe op Dinsdag 12 Juli. De prijskamp van Dinsdag laatst heeft alle verwachting over troffen, vooreerst voor wat het aantal aan geboden dieren betrof, maar bijzonderlijk nog voor wat de hoedanigheid ervan aan gaat. - De jury stond waarlijk verstomd bij het keuren der dieren, en spreekt er nu nog met den meesten lof over. De inrichters halen eere van hun werk, en deze prijskamp is de waarborg voor deze van de toekomen de jaren. We geven den uitslag van den prijskamp op ons eerste blad. Aan de Landbouwers. De gemeen teraad van Poperinghe heeft in zijne zitting van 12 Juni laatstleden het reglement veran derd op het vervoeren van ale en mest. Op gelet dus Voortaan is het toegelaten ale en mest te vervoeren in stad den dinsdag en woensdag van elke week, heel het jaar door, doch niet heel den dag in den zomer is het 's morgens voor 8 1/2 en 's avonds na zeven uur; in den winter is het 's morgens voor tien uur. De zomer wordt gerekend van 1 april tot 30 september. Van den woensdag voor de kermis tot den woensdag erna is net vervoer van ale en inestgansch verboden. Aan de Militiens der klas 1920. De militiens der klas 1920 die binst hunnen dienst hun beroep begeeren voort uit te oefe nen bij het leger, mogen de aanvraag hier voor zenden naar de bevoegde overheid, t m te weten waar zij hunne aanvragen moeten inzenden moeten zij het Staatsblad of Moni teur van 13 Juli 1921 raadplegen, 't ware te lang om de heele lijst der gevraagde beroe pen in ons blad op te nemen. Hitte. Om reden der omverdraaglij ke hitte, in de barakken der middelbare school, wordt er daar nu enkel klas gehouden in den voormiddag, van 's morgens om 7 u. tot 111/2 ure. Vrouwenbond. Woensdag morgen, 7 u. in S. Bertens kerk, van wege den ghem gaf eenige laatste raadgevingen en er werd overgegaan tot het opnemen der leden 42 1. werden ingeschreven. Daarna had de kiezing plaats van het bureel. Zes onder de leden werden voorioopig aangesteld oin het bestuur in handen te hemen: S F. Plancke, J. Norreel, A. Wielandt, P. Thoma, H. Verstraete, V. Thieuw Er werd nog een wooidje gezegd over de feesten van Roeselaere: 7 Oogst en vader Bulckaen vergaste de vrienden op het laatste met een oorlogsdicht over Boesinghe. Wij zijn dus goed ingescheept... laat ons maar varen 1 11 Juli. Dat het feest is in Vlaande ren op zoo eenen dag kan men ook zien te Boesinghe. De Belgische driekleur wapper de op den kerkto en en hier en daar nog aan den voorgevel van een huis of barak. Reeds daags te voren had onze herder met eenige woorden uiteengezet wat men zijn moet: ieen rechtzinnige kristen Vlaming spijts las ter en miskenning. Er zat vuur in zijn rede en eèns te meer kon men zien dat bij hem het woord diep uit het herte komt, het hatt van den Vlaamschen priester, Oud Aalmoe zenier. meer dan ooit bezield met gevoelens van ware naastenliefde. Oorlogscha —Sommige ingezetene der gemeente zijn niet meer van zin hun huis te laten heropbouwen en aan den Rechtbank van oorlogscha enkel de weerde 14 te vra gen. Om echter het getal huizen niet te ver minderen is het beter de puinen met oorlog scha te verkoopen en zoo aan een ander toe ,te laten in hunnen plaats te herbouwen I Voor andere inlichtingen mag men j wenden bij den Eerw. Heer Pastoor. zich om Vrouwenbond mis voor vrouw Maür. nebouw-Kestier. Han- O. Poperinghe. Het Bestuur van den V.O S. heeit de eer de bevolking der stad Poperinghe te bedan ken, om den oproep beantwoord te hebben, op 11 juli 1.1. hunne huizen te bevlaggen en in zoo groot getal den dienst voor onze Ge sneuvelde Helden bijgewoond te hebben. Met spijt hebben wij bestatigd dat eenige Oud-Strijders afwezig waren, of hebben deze misschien reeds vergeten waarom onze mak kers stierven. Heden zondag 17 juli is ons klachtenbu reel open van 8 tot 11 ure in ons lokaal Au Petit Paris Op zondag 24 juli 1921 uitstap met de Vlag, naar Haringhe Vlaggefeest). Bijeen komst om l 1/2 ure bij ons lid Beernaert Cyiiel, hoek der Duinkerke- en St Michiel- straatvertrek per rijwiel om 1 3/4 ure. Op zondag 31 juli inhuldiging* van het Geaenkteeken te St jan-ter-Biezen. Vergade ring bij Swertvaegher Georges In den Vre de» Duinkerkestraat. Halo h. h der Kommissie van het Gedenk- teeken voor onze Gesneuvelde Helden van Poperinghe, neemt een voo*beeld aan de wilskracht der inwoners van S^Jan-ter-Biezen, opdat wij in zeer korten tijd den eersten steen zien leggen van onzen Gedenkzuil. 1 Ontploffing in eene school. Maandag stond een kloosterzuster der Liefde- schooi les te geven, toen eene ontploffing in de klas plaats greep. De kleine Noé Van Hulle had voor een veertien dagen een soort koperen buisje ge vonden en had dit argloos op zijn griffel ge stoken. De kleine sloeg de griffel wat dieper op den grond toen er opeens een hevigen knal weerklonk. Een groote paniek ontstond onder de kinderen in de klas. Knapen en meisjes kwamen kermend van achter hunne banken geloopen met bloedende armen en beenen, welke doorboord waren met fijne stuk jes koper, voortkomend van het springtuig. Er werden 17 kinderen gekwetst, waarvan gelukkigüjk nog, slechts twee erg gerocht werden. Sfrng^e. Ongeluk. In de Steen straat, viel van de Magasin de la Bourse een zwaar houten versiersel af en kwarn terecht op een 9-jarig meisje wier vader in den oor log gesneuveld is. Het kind werd zeer erg gekwetst, moest de "schedelboring ondergaan, en haar toestand is zorgwekkend. JLeysele. Doodelijke val. De met sersgast Joris Ryckeboer, dezer gemeente, dieteWaziers (Frankrijk) aan den arbeid was aan de herstelling eener schouw in de mijnen van' Aniches, is van een hoogte van 33 meters gevallen en was op den slag dood. Het slachtoffer was slechts 31 jaar oud. ISoesinghe. Werklieden bond. Zooals aangekondigd werd is de bond ge sticht geweest Zondag laatst. Een schoon getal mannen en jongelingen die er tegen woordig waren. Maurice Cottyn van Wevel Het bosch van Huuihulst in brand. j Zondag is er brand in het «Vrijbusch» uitgebroken. De geweldige hitte had het 'dorre hout poeierdroog en heet gestookt. Een vonkje was voldoende om het te doen ^oplaaien. Een westerwind blies de vlammen (geweldig aan, die zulke groote uitbreiding (namen, dat heel het woud in één vuurpoel i dreigde op te gaan. In het munitiepark liggen (nog duizenden houwitsers en heele hoopen i'stikgasbommen. Zoodra het telegram te Brussel toekwam, zijn de krijgsoverheden per auto naar Hout «hulst gereden. Er werden onmiddelijk aan de inwoners gazmaskers uitgedeeld. Dat kan daar eene verschrikkelijke ramp worden. Geve God, dat het gevaar in tijcis kan afge weerd worden. Het bataljon troepen van den spoorweg is ter plaats en bestrijdt geweldig den vuurpoel. Zondag zijn zes kleine stapels munitie in :de lucht gevlogen in de opslagplaats van West-Roosebeke. Geen ongelukken vielen te betreuren Breede grachten werden gegraven om het vuur te beperken. ilit ïoi witsi ei'ii miijoeii der Lecning dei* verwoeste gewesten. g— Vrijdag had de vijfde trekking plaats. Het 'lot van een millioen wolrdt gewonnen door nr 7 der reeks 126707 De overige nummers dezer reeks zijn uitkeerbaar met 250 frank. Het nummer dat een miljoen wint, werd 'verkocht door cie Bank van Kortrijk, té Kortrijk. Ahoiincnu'nten va a vijftien «Ha gen. Abonnementen geldig gedurende vijftien dagen voor al de Belgische Spoor wegen worden, met ingang van 15 Juli, afge geven tegen onderstaande prijzen 1 klasse, 230 frank; 2 klasse 150 frank; 3 klasse 90 frank. Zij vallen onder toepassing van de alge- meene voorwaarden voor gewone abonne menten op al de Belgische spoorwegen, be houdens de volgende bijzonderheden a. Zij gaan in op den dag hunner afgifte, vastgesteld door den stempel der statie, en vervallen den 15 dag te middernacht b. De waarborg is 10 frank; c. De kaarten zijn in al de statiën en hal ten verkrijgbaar op mondelinge aanvraag, die ten laatste daags voor den eersten dag van benuttiging inoet gedaan zijn. d. Die abonnementen kunnen nog worden verbroken, noch verwisseld voor eene ande klasse; bij verlies worden zij niet terug betaald. Volgens een onderzoek ingesteld door een landbouwkundige, zou de droogte, indien zij blijft aanhouden, voor den oogst in Vlaanderen zeer erge gevolgen kunnen hebben. De aardappelen zijn zeer klein. Gersten rogge staan flauw in de magere of zand achtige gronden wordt de rogge wit en rijpt niet meer Veevoeder ontbreekt, zoodat de boter duurder worden zal. Reeds is de prijs op. nieuw van 8,50 fr. en 9 fr. tot 12 en 13 fr. gestegen. Er is geen hooi de prijs is 1000 fr per Ha I Klaver schiet niet uithavet staat erbarmelijk. Alleen in de vochtige gronden is het vlas normaal de oogst zal zeer beneden het [gewone peil zijn. De aardappelen slaan op ook de melk zal weer duurder worden de eieren staan tegen 0.55 frank. GROOTE MARKT POPERINGHE. Gezien den buitengewoner! bijval die den troep geniet, en om den grooten toeloop van volk te bevredigen, zullen nog twee vertoo ningen gegeven worden van het beroemd drama Genoveva van Brabant tol siot de PANTOMIEN De bedrogen schoenmaker van Poperinghe. - IVotwee vertooniugen Heden, Zaterdag 16 Juli) Morgen, Zondag 17 Juli om 8 u. a avonds. - Linoleum Toile Cirée POPERINGHE.. van 9 tot 16 Juli 1921. Leest oa verspreidt "DePoperlBgiiemar" Reninghelst van Juni 1921 WESTOUTRE, Mei en Juni 1921. 00S7VLETEREN, maand Juni 1921 WESTVLETEREN, van 1 toi 30 Juni 1921. I CRGMBEKÊ, van 1 Mei toi 1 Juli 1921. W0ESTFN, van juni 1921. WEST-NIEUWKERKE sedert 1 Januari 1921. mm* n,*g»juin iwieiijiiiijjMiiiiMDi EXAMENS. De volgende studenten ter Hoogeschool van Leuven legden hun examen af: M. Emile Devos v. Poperinghe, 1° examen in de rech ten, met groette onderscheiding M. Michiel Bulckaert v. Oostvleteren, eenige proef als Docter in 4e rechten, met vrucht. M. Paul Thevelin, Reninghelst 2" kand, in Genees kunde, met groote onderscheiding. Voor alle veldvruchten, zoowel als voor de hop, verlangen de landbouwers weldoen- den regenwaar die vlagen komen niet! Het is (e verwonderen dat de vervengende hitte nog niet meer kwaad doet aan de hommel- hoven. De toestand schijnt iets beter te zijn in de omstreken van Aalst dan in het land van Poperinghein de best bezorgde hom melhoven staat de hop redelijk; waar de boeren niet aanhoudende spuit, woekert het vernijn altijd voort, en komt de zwarte roek dauw ras opzelfs over de grenzen, al de kanten van steenvoorde vinden de boeren het noodig van te sulferen tegen den witten schummel. Zal de hophoogst zeer gering uit vallen? Dat denken toch veel speculanten die sedert twee, drie dagen 325 fr. bieden in cultuur voor aanstaande gewas, en die balen hop 1921 reeds verhandelen aan 340 tot 350 frank. Vroege hop begint te bloeien Hoe staat de hop elders? Over de Engel- sche hopvelden bericht de South Eastern Gazette(12 Juli): de berichten over de hop zijn verre van ons te verblijden: de bladlui zenplaag is steeds te hevig, dat wij gedurig spuiten moetende buitengewone droogte doet veel kwaadindien geen overvloedige regen weldra valt, zal het een rampspoedige uitvel zijn voor de hopplanters In Duitschland staat de hop ook niet goed de beurs van Neurenberg is ook vaster ge worden, met hoogere prijzen voor beschik bare waar. Hopbond van Poperinghe. De landbouwers, die vroeger lid v/aren van den hopbond en die nu nog begeeren, lid te blij ven, moeten tegen VRIJDAG AANSTAANDE 22 juli hunnen naam aangeven aan M. Felix VanCaeyseele, schrijver van den bond. Alleenlijk de INGESCHRE VEN LEDEN, die op Poperin ghe wonen, zullen de vier sulfermachienen van den bond mogen gebruiken. Vergeet niet uwen naam tegen Vrijdag aan te geven. voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortadpming Vermoeidheid, Zenuw verzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. BLÖNOEEL POLLEY j Casselstraat, 67, S*o|(crit!ighe. «rast 11 Juli. ASEELE Volle Geit te verboden. «In S. Joseph bij Henri Vermeulen. GEMEENTEMAGAZIJNEN van VLAMERTI*GHE met hulphuis te BOESINGHE. van f5 Juli 11121. Noordsch hout. Alle lengten. M adriers 80 op 230 247 de m3 of 4.55 den I m. 80 op 205 231 id 3.80 id Battens 52 op 155 170 id 2.02 id 168 id 1.83 id 200 id 187 id 188 id 1.52 id Planken 239 de m3 of 1.72 den 1. m. 238.50 id 1.48 id 197 id 0.73 id 180.40 id 0.61 id 166 id 0 56 id 157 id 0.47 id 155.50 id 0.43 id 159 id 0.34 id (^EgisteRÊ®, 40 op 180 40 op 155 32 op 115 32 op 105 26 op 130 26 op 115 26 op 105 20 op 105 Gespannen70 op 80 70 op 90 Pannelatten 4/4 op 4/4 6/4 op 4/4 Plancher4/4 5.10 3/4- 4 30 1.03 den 1. m. 1.1; id 0 18 den 1. 0.22 id m. XE KOOP Groote hoeveelheid, eiken takbundels en plantsoentoppen bij Pareyn, Proven. Q^choonebarak met bouwgrond. Posthoorn straat, 8, Yper Póutrellen meer dan 500 ton gediend ijzer i Zondag 0 Stad YPER. Dansfeest. Op Zondag 17 Juli en volgende dagen, ter gelegenheid van Brielen Kermis, groot dans feest met nieuwe Orgel, in tent aan Brielen- Hoekje, bij Julien Legrand. Zondag 24 Juli. Watou-Abeele. Schoone Geit te verhollen. In 't Keizeltje bij Remi Darou. - 8P O It T Hontie van Frankrijk. 7e Rit. Luchun-Perpignan 323 km. 1 Mottiat, 2 Barthelemy, 3 Hausghem, 4 Ti berghien. 8e Rit. Perpingnan-Toulon 411 km. 1 Lycolte, 2 Lambot, 3 Mottiat, 4 Scieur. 9e Rit. Toulon-Nizza 272 km. 1 Lambot, 2 Leenaers, 3 Scieur, 4 Luccoti. 10® Rit. Nizza-Grenoble 333 km. van alle slag. Opgave zenden Compagnie Labor, Kiekenmarkt, 45, Brussel. Barak, langs de Ypersche kalsijde te Boesinghe, toebehoorend aan A. Ver- hack-Casier. Versche en droge gist, bij V. Vuylsteke, Poperinghestraat, Watou, Zes eiken karteelen van 600 tot 700 liters, gediend hebbend voor biervaten. Adres ten bnreele. Gevraagd. Goede meid, te Poperinghe. Goed loon. Adres ten bureele. Tweede bakkersgast, 15-16 jaar oud, goed loon Adres ten bureele. Treffelijken en werkzamen man voor den verkoop van de naaitnachienen Singer, en de ontvangsten. Vast loon en kommissie. Zich wenden Cle Singer, Surmontstraat, Yper. Halven wagenmakersgast, kost en inwoon bij Henri Buseyne, wagenmaker, Vla- mertinghe. Leergast, bij Emile Verpoot,suikerbakker Casselstraat Poperinghe Deftige meid voor West-Vlaamsche fami lie te Antwerpen. Goed loon. Vraagt plsmt**» Bakkersknecht, 19 jaar, wat op stiel ge weest. Hillebrand, Dranouter. Meisje, 15 jaar, èen jaar gediend heb bend, voor kindermeid. Schiijven: A Lahousse, Reninghelst. Verloi*eii Bracelet, verloren Zondag, op de markt. Tegen belooning terug brengen ten bureele dezer. Bericht. Het Bestuur van den Vervoerdienst der Verwoeste gewesten brengt ter kennis van het publiek dat het vervoer per automobiel te alle tijde, zonder formaliteiten, buiten het aanvaarden der voorwaarden van de invoege zijnde tarieven, kan bekomen worden in de autostanden te Roeselaere, Ieperen, Dixmui- de, Poperinghe, St Idesdaldus, Meenen, Oostende, Thorhout. Het huidige tarief voor autovrachtwagens van drie ton bedraagt 5 fr. per uur, meer 1,50 fr. per afgelegde kilometer. Voor inlichtingen en kennisneming der tarieven kan men zich wenden tot het bestuur der autostanden. De klachten nopens en de aanvragen tot het huren van Decauvillematerieël of auto- tomobielen moeten gezonden worden aan I het bestuur van het E.T.R.D 42 Steenweg van Dixmuide, teRoeselare, telefoon n°21.1 Ilsiivenfmm! fi>operin^li«>. STEL UW TERING NAAR UW NERING want... BETEREEN VOGELINDE HAND, DAN ZEVEN IN DE LUCHT. Als voor zichtig mensch, in plaats van groote intres ten na te jagen, of U u in gevaarlijke specu laties te wagen, wendt U in volle vertrouwen, voor uwe spaarpenningen, tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwillig heid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uUzeUiss^eii op a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0,0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Antwerpen^ Boaw= Hypotheekbank Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xli-Maandenstraat. Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij niet verte- 50 cent. 't stukHoppe, 320 fr niets beschikbaar. KORTRIJK, - 11 Juli. Haver, 65,50 - cr" - U~L— 10 a 14; eieren, 0 51 a 175 lijnkoeken, 77 a 3 a 74 ammoniaksul- 90; suikerij, 60; hooi, 14 a 20; strooi, 7 a 8. Koeien, 81; vaarzen, 65; stieren, 53; ossen, 15. ROESSELAERE, 12 Juli Tarwe, 90; masteluin, 80; rogge, 73; boekweit. 65; haver, 71 gerst, 68; erwten, 65; boonen, 70; witte boonen, 67; lijnzaad 85; koolzaad, 85; strooi, 10; hooi, 30; lijnmeel, 83aard appelen, 65 ruw vlas, 50; tabak, 3.25; boter, 13; eieren, 0.44 a 0.47koolzaadolie, 260; lijnzaadolie, 175chicorei, oude, 65; nitraten, 74; ammoniak, 00; cyanamide, 00; Viggens, den kilo, 3.25. Wisselkoérs der Beurs yan Brussel op 15 Juli. Het Bestuur. slie iiansioudeiütlk droogte. bij Sansen Vanneste Poperinghe. Geboorten. 182, Timperman Albert, z. v. Aug. en Irma Devos 183, Meersseman Maurice, z. v. Marcel en Irma Dochy 184, Adriaen Gilbert, z. v. jerome en Maria Rouseré 185, Noppe Alice, d. v. Albert en Rachel Meerseman 186, Merlevede Julienne, d. v. Achille en Madeleine Butaye. Overlijdens 153, Decae Joannes, 88 j. wed. v. Catharina Deroo, Vogelboek 154, Vanacker Amelie, 86 j. wed. v. Jacobus Bonduelle, Ouderdom «teenw. - 155, Masseman Emile, 65 J. ong. Gasthuis 156, Dehem Charles, 93 j. ong. v. Wytschaete, Kerkstraat 157, Spitaels Michiel, 27 J. ong. overleden te Elver- dinghe 158, Deleu Roger, 5 m. wijk C. Huwelijken 123, Deweppe Nestor, 21 j. latten- kliever en Degruyter Victorlne, 19 j. kantwerkster b. v. Poperinghe 124, Delobel Henri, 39 J. brouwers knecht en Vanuxcm Gabrielle, 28 j. dienstmeid b. v. Poperinghe 125, Ryckbosch Désiré, 26 J. belgisch soldaat van Neder Eenaeine en Labaere Alina, 19 j. z. b. van Poperinghe 126, Vandommele Louis, 25 j. werkman van Iseghem en Clabau Rachel, 23 j. huis houdster van Poperinghe Beloften 168, Amez Arthur, beenhouwer en De- queker Rachel, z. b. beiden van Poperinghe 169 Nouwynck Charles, weduw. van Camerlynck Emma, werktuigkundige van La Madeleine en Bouw. Silvia, wed v. Verpoot Camille, huishoudster v. Poperinghe 170, Speybrouck René, dienstknecht en Morel Zoé, strijkster b. v. Poperinghe 171, Derycke Alidoor, landbouwer en Parasote Herminia, z. b. beiden van Poperinghe172, Vanspranghe Maurice, aardewer ker v. Poperinghe en Knockaert Zulma, werkster v. Vlamertlnghe. Geboorten Borry Jeanne d v. Remy. Faes Roger z. v. Maurice. Vierstraete Marcel z. v. Syl- vfc Depuydt Andrea d. o. René; Cleenewerck Albert z. v. Camiel. Carbon Marcel z v. Jan. Charles Maria d. v. Henri. Debruyne Gerard z. v. Achlel. Steverlynck Alice d. v. Reini. Overlijdens. —Verhaeghe Leonie echtg. v. Devynck Charles, wijk Zevecote. Huwelijken. Grimmonprez Alphonse en Vandoo- ren Martha. Caesteker Marcel en Carbon Martha. Geboorten. Knockaert Martha. Carpentier Albert. - Hardeman Maurice. Llns Elisabeth. Caron Germain. Meysman Maria. Sterfgevallen Heze Godelieve, oud 17 jaar. Hardeman Henri, 74 j. echtg. BoeraeveCath. Sae- ien Eduard 70 j. echtg. Caulier Marie. Huwelijken. Mylle Aug. met Knockaert Marcelli- na. Leroy Victor met Baron Maria. Devogel H. en Deprince Julia. Knockaert Gustaaf en Boiidin Julia. Barbé Augustin en Massin Helena. Arnout Julien en Legrand Maria. Caron Nestor en Sonne- ville Martha. Huwelijksbeloften. Degraeve Maurits en De- boutte Maria. Leiniere Henri en Gos Eugenie. Deldaefe Ach. en Vanden Briele Celaire. Strubbe Alph. en Degryze Juliana. Geboorten, -p Durnez Godelieve. Debruyne Roger. Huwelijken. Cappoen Achiel en Lamaire Roma nic, Lamaire Léon en Struye Bertha. Huwelijksbeloften. Delobel Henri en Vanuxem Gabrielle. Geboorten. Meeuw Sylvèrez. v. Valere en Petyt Urbanie. Fieu Maria d. v. Henri en Derycke Emma. Beheyt Marcel z. v. Henri en ClaeysEmma. Huy- ghe Robert z. v. Camille en Gombeir Maria. Sterfgevallen. Ureel Engelbertus, kloosterling, 'oud'63j, z. v. Petrus en Ainelie Vanholme. Fieu Maria, ond 16 dagen d. v. Henri en Derycke Emma. 5 Huwelijken- Debergh Henri herbergier met De- jsmedt Maria z. b. te Woumen. Hoorelbeke Achille S landbouwer te Reninglie met Kino Maria z. b. Van- decaveye Octaaf landb. met Quaghebeur Irma z. b. Huwelijksbeloften. Roily Medard v. Vinckem inet Roels Magdalena. Lcrnaire Leon met Struyve Bertha. Dauwe Alexis met Vankerckhove Jeanne b. RijseL Geboorten. Kiao Marie-José, d. v. Jonas en Boucneau Augusta. Cornette Marguerita, d. v. Julien en Lesage Adeline. Sterfgevallen. Wulleman Seraphine wed. van j Gregoire Couwet van Poperinghe. Huwelijken. Brijsbaert Emile met Beernaert Maria. Viane Henri met Deprey julia. Dalfliet Romain van Leysele met Fossnert Celine. Gruwez Lucien met Luyssen Julma. Overlijdens. Silvie Baes oud 69 jrar. Huwelijksbeloften. Hector Haezebrouck en Ali- da Masson van Gentbrugge. Maurits Deleu en Maria Loonis van Reninghe. Kamiel Cordonier v Crom- beke en Ludovica Vandromme. Rosseel Justinus v. Bixschote en Maria Ampe. Michel Catteeu v. West- vleteren en Ida Schorreel. Maurits Decuyper v. Crombeke en Adronie Baes. Charles Borra van Bixschote en Elodie Mergaert. Geboorten. Maria Lempiere d. v. Emiel en Leonia Duflo, Joanna Dessein d. v. Hector en Syi- vie Heughebaert. -- Antoinette Baes d. v. Victor en Leontine Bervoet. Martha Braem d. v. Achiel en Zoë Neuville. Hendrik Carnel z. v. Victor en Roma- nie Bondue. Margarita Salembie d. v. Hendrik en Amelia Vermeulen. Simonne Dezeure d. v. Jero me en Julia Gruson. Denise Storme d. v. Hendrik en Louise Huyghe. Irene Dewilde d. v. Oscar en Martha Boucherij. Albrecht Laversin z. v. Hecror en Jeanne Bruneel. André Dewailly z. v. Theophiel en Augusta Bruneel. Hendrik Carnel z. v. Eugène en Esperance Crombez. Emiel Guesquiérre z. v- Victor en Lydie Gruson. André Reubrecht z. v. Emiel en Maria Dondeyne. - Joanna Mazeure d. v. Camiel en Marie Dewailly. Emiel Turck z. v. Hen drik en Cesarina Roland. Luciana Bouchery z. v. Leo en Marie Desmet. Luciana Barrood v. Jerome en Martha Leureile. Antoinette Ennaertd. v. Emiel en Julia Verdru. Yvonne Gottraut d. v. Philiepen Marie Busene. Margarita en Magdalena Borremons ds. van Desiré en Marie Jacques. Hendrik en Leo Hennin z. v. Eugène en Uermaine Brelot. Victor Kuyle z. v. Raphael en Blanca Candaele. Albert Devarrewaere z. v. Joseph en Angela Castryck. Agues Deken d. v. Leo en Amelie Vandelanotte. JtrhaCuvefierd. v. Camiel en Hortense Meurin. Denis Dervaux z. v. Nestor en Maria Carnel. Marcel Gou- dezeune z. v. Emiel en Marie Careye. Beste Engelsche PEPPERMINT Dienst der Verwoeste Gewesten. 70 op 180 184.50 de m3 of 2.35 den I. m. 70 op 170 70 op 155 52 op 180 iEHMHP l mWOQHmte» Uitslag van den Prijskamp uit ARRAS van 10 Juli 1921. 1024 duiven los om 7 uur. WindNoord. Aankomst le om 7,53,52laatste om 8,03,49 uur. Snelheid 1' 1183,15 m. p. minuutlaatste 1007,05 m. p. minuut. Afstand63 Km. 1. Decocker Jer., 2. Descamps Ach., 3p, 3. Debyser M., 2p, 4. Liefooghe Em., 5. Verhaeghe J., 6. Batheu C., 7. Schaballie M., 8. Schaballie M., 9. Dave G., 10. Benoot Omer, 11. Desagher H., 12. Lava Adr., 13. Creus H., 14 Decocker Jer., 15. Liefooghe Em., 16. Fache M., 17. Deheegher, 18. Pareyn M., 19. Pouseele N., 20. Truant Jul., 21. Pittelioen Ch., 22. Deprez Ch 23. Silvert G., 24. Beys Rich., 25. Decreus M., tc,,MSe,Dfpr£;w f'.fo. K J'i2J «enwoTrdig^ïïn'neTïïómgMcMe'peï;»- 32. Deiannoye Jul., 5 p, 33. Vandevoorde c.. 3 p, 34.nen zich voor een agentschap aanbieden. Deprez Ch-, 35 Deplaedt L., 2 p 36. Desaegher H„ AGENT voor PoDeringhe: J. Vanbru- 37. Lava Adr., 38. Vandevoorde C., 3 p, 39. Liefooghe NnnrH«stra-rf lH Em., 40. Verhaeghe Jul., 41. Vanbruwaene G., 42. INOOrastraat, tb. Vanbruwaene G., 43. Vanbruwaene G., 3 p., 44. Van- denberghe H., 45. Clabau H., 46. Degrootte Ch., 47. Theeten Cam., 3 p, 48. Verhaeghe Cam., 49. Schabal lie M., 50. Creus H., 51. Vandevoorde C., 2 p, 52. Verfaillie Oscar 53. Verfaillie Oscar, 54 Depreeuw J POPERINGHE, 15 Juli Tarwe, 55. Verschaeve N 56. Lava Ad., 4 p, 57 StechelcG., nA nr. aa 7a 58. D'Amour M., 59. D'Amour M., 60. Legrand C r^Se' ^0 0 ha\Cr 70 aardappe- 61. Creus H., 62. Creus H., 63. Six Jul. 4 p, 64. Mer- len, 90; boter, 13 tot 15 fr. de kilo Eieren MA UK TP RIJZEN. levede C., 65. Merlevede C., 66. Depoortere Luc., 67- Labaere Ach., 68. Schaballie M., 69. Pareyn M., 70. Silvert G., 71. Silvert G., 72. Desagher H., 73. De- grootte Ch., 74. Lava Adr., 75. Wlcke Ach., 76. Mer levede C.,77. Dave G., 78. Moerkerke H., 79. Scha- a 70; paardeboonen, 70 a 75; aardappelen, baliie M., 80. D'Amour M., 81. Verfaillie Oscar, 82. j 45 a 50 boter, 13 Verfaillie Oscar, 83. Merlevede C. 84. Delbeke Arfh., in rc-j>. 1,-jnnlip 170 a 85. Legrand C., 86. Legrand C., 87. Descamps Ach., j J T' j.: 88. Descamps Ach., 89. Pittellioen Cam., 90. Delbeke soaanttraat, Arth., 91. Simoens M., 92. Lietaert N., 93. Tally M., faat, 94. Merlevede C., 95. Liefooghe Em., 96, Batheu Jul 97, Desmadryl M., 98, Desmadryl M., 99, Bruneel G., 100, Schaballie M., 101, Descamps Ach., 102, Moer kerke H., 103, Schaballie M., 104, Devos R., 105, Techel A., 106, Fache M 107, Verfaillie O., 108, Theeten C., 109, Lebbe Alph., 110, Vanbruwaene G,, 111, Liefooghe Em., 112, Creus H., 113,Vandenberghe H., 114, Truant J., 115, Truant J., 116, Vanbruwaene G., 117, Deplaedt L„ 118, Tillie C 119, WerquinJ., 120, Simoens M., 121, Vandevoorde C-, 122, Lebbe A., 123, Deheegher, 124, Beys Rich., 125, Bentin N., 126, Batheu C., 127, Dupont G., 128, VanhouckeJ., 129, Debyser M., 130, Debyser M., 131, Denys Edm., 132, Messiaen Gebr., 133, Messiaen Gebr., 134, Pa reyn M., 135, Labaere A., 136, Six J., 137, Desaegher H., 138, Silvert G., 139. Silvert G., 140, Dewachter K., 141, Deheegher, 142, Deseure H., 143, Delbeke A., 144, Vanbruwaene G., 145, Six Jul., 146, Debyser M., 147, Verstraete Leon, 148, Delbeke A. Overduiven. Dewachter K., Ghesqulere J. Amsterdam 415.75 418.40 Londen Keulen 15.40- 17.40 N.-York Genève 212.50 - 213.50 Parijs 47.00 47.80 12.80-12.90 102.00-102.50

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2