BRANDKOFFERS. GROOTE SCHIETING BUREELMEUBELS SNUIF Plechtige Inhuldiging van den Heer Hestor hahaye, als Bargemeestep van Poperinghe. J In 't Binnenland. Burgerstand van Hier en Daar. Coliseum-Cinema. Hollandsche Boter Om 11 ure zeer stipt algem e- ne verplichte j aarlijksche verga dering in den Stadsschouwburg De Schale. Handboog Maatschappij WILLEM TELL Poperinghe 'OP HEDEN ZONDAG 25 SEP 1 EMBER 1921 J ;iö Fr. Prijzen. Geele TOILE-CIRÉË voor BEDDEN VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 25 September 1921. Zondag 2" October 1921. Priesterlijke Benoemingen MARKTPRIJZEN. Centrale Verwarming MENGELINGEN. HOPPE. De eerste reeks Brandkoffers zijn aangekomen in de "Ban- <|ue de Courtrai groote markf te Po peringhe, ten dienste van het publiek. Nopens de verhuuring, men zich te werden aan het win ket gelast met. dezen dienst. HET BESTUUR gelieve Antwerpen's Bonw= Hypotheekbank Xe Koop. Gevraagd. Vraagt plaats. Gevonden. BANK VAN POPERINGHE 1 1. Het verhoog bij het huis van M Valeke juist voor de stoet zich ingang stelt. 2. Het begin van den stoet. De Heer Burgemeester In den Stoet Van 's morgens vroeg was men, in alle straten en wijken, voort aan 't versieren van wegen en huizen, 't schikken van poorten en opschriften. De aanblik der stad was prachtig, een echt bloemenhof, verklaarde de Burgmeester. Eens te meer werd bewezen dat vele zaken het best lukken, daar waar zij aan het persoonlijk initiatief worden overgelaten, en niet waar ze van ambtswege verricht zijn of in gang gesteken. Het weder dat van 's morgens dreigde, hield vol tot 's avonds en bracht geen stoor nis aan het feest. Om 2 1/2 u. stipt stelde de stoet in zich be weging, met de volmaaktste orde. Voorop stapte het muziek der Sapeurs-Pompiers. Al de maatschappijen, met hunne vlag, waren op hun post. Een twaalftal praalwagens en zinnebeeldige groepen verlevendigden den stoet, die gevolgd werd door de overheden in zeven open rijtuigen Te midden de dicht opeengehoopte menigte die van heind' en verre toegestroomd was, toog den stoet door de opgesmukte straten. Op de markt was [den aanblik groofsch. Gansch de stoet kwam zich op de markt scharen en den heer Burgmeester, omringd van de overheden, van op de trappen van het stadhuis aanhoor de de leerlingen der gemeenteschool die de Brabant/onne en den Vlaamschen Leeuw zongen Dan had de officieele ontvangst plaats. In de vergaderzaal werd den Heer Burg meester eerst geluk gewenscht door de weeskinderen. Daarna sprak de heer Brut- saert eenige welgemeende woorden, en wenschte den Heer Burgmeester een geluk kig en voorspoedig bestuur, tot welzijn der stad. De Burgmeester bedankte met eenen oproep tot eendrachtig samenwerken van den gemeenteraad, om van Poperinghe, niet alleen op vandaag, tot een bestendigen bloemenhof te maken. Dan werden de ge- lukwenschen aangeboden door de Heeren van den Rechtbank, Burgerlijke Godshuizen, Armbestuur, den Z Eerw. Heer Deken, E. H. Principaal, E. H. De Jaegher en al de officieele ambtenaren en bedienden. Een aantal kinderen boden nog bloemen aan van wege de verschillige maatschappijen en inrichtingen. Om 5 1 2 ure gaven het muziek der Sapeurs- Pompiers, en om 6 1/2 ure het muziek van Welluidendheid een prachtig Concert dat door de talrijke toehoorders gretig aanhoord en warm toegejuicht werd. Het begon te regenen en het schitterend Vuurwerk moest voor tijd en in der haast afgeschoten worden. Verders werd door den heer Valeer Maes medegedeeld dat over de 6000 fr. verleden week te Yper werden uitbetaald aan Pope- ringsche ingeschreven oorlogsverminkten, wegens vergoeding voor huwelijk of geboor 'e van kinders'. De noodige voetstappen zullen aangewend worden opdat deze beta lingen voortaan zouden te Poperinghe geschieden Er werd ook nog medegedeeld lat h' t eer zelvight idsboekje voor genees Kundige zorgen voorloopig alleen aan de milita re verminkten kan toegestaan worden; /.ij moeten-liet aanvragen op het stadhuis- De nog niet ingeschreven verminkten, 't zij Burgers, 't zij Militairen, worden dringend verzocht zich tegen ld Oktober t< laten inschrijven in het stadhuis. Ontploffingen. De herhaalde en aanoudende ontploffingen die wij deze week gehoord hebben werden veroorzaakt door de gewilde vernietiging van een deel der munitie, opgestapeld in het Vrijbosch. Ber ten plaats Een 10 tal hafttnen uit den lv>f der Bertenp aats, werddff neer- '{éli aid én het gr. en gebezigdjvoor ,'er;i< i g .Tm poorten en s1 r .ten in het gebuurte Z d rt binnen koit den hóf zal verdwijnen. Turners. Heden Zondag rond II ure, z. I de tummaal.-cha.rpij van Meenen. met m r/iek aan 't hoofd, door de siruter vor j-bij trekken, op weg naar Prove-', waar zij ei n feestje gaat geven in den namiddag. v .o. a1 (>|)Pi-in^iu 25 September is ons I li ur<-. Heden Zondag klachtenburet. I open v.m S lol Dagorde: 1. Houding van de V. O. S. tegenover 't Strijdersfonds Begiftiging. Rente frontstriepen. Belastingen der Oud Strijders. 2. Houding V. O. S. tegenover politieke partijen - Oorlogsverminkten. Allerlei. HET BESTUUR Bij plakbrieven, heeft den Heer Burge meester, de bevolking bedankt om de schit terende wijze, waarop hij ingehuldigd werd, en om de talrijke blijken van genegenheid, hem ter dier gelegenheid, geschonken. Inlr-g lO.oO fr. lnselirijviiig vanaf 12 ure. Cariuo, in Noord Queensland, heeft zich eene vreeselijke gasontploffing voorgedaan. Zestig menschen steken in den openge- scheurden bodem en onder de puinen. Men wanhoopt nog een enkel levend boven te halen. Te Chaux de-Fonds, in Zwitserland, hadden een veertiental kinderen plaats geno men op een auto-car die te Latourne, tenge volge van eer.e verkeerde zwenking omkan telde. Drie der kinderen werden gedood en een tiental liep en gevaarlijke wonden op. Te Atrecht wilde een smid eene ont ploffingskardoes openen door er met een hamer op te kloppen. Het tuig ontplofte en de woning van den smid vloog de lucht in. De vijf bewoners werden ijselijk verminkt en gedood. In Noorwegen had een treinbotsing plaats er zijn zes dooden en een zeer groot getal gekwetsten. Men is van gevoelen dat de werkstaking in Noord-Frankrijk op het einde loopt. Som mige bedienden zijn reeds aan den arbeid. Er is toch nog hoop vrede te bekomen tusschen Engeland en Ierland. Uit eene ver klaring van een Iersche leider, lezen wij Er bestaat eene wezenlijke mogelijkheid om een einde te stellen aan den oudsten oorlog der wereld, en aldus een duurzame vriend schap te vestigen tusschen de twee landen. Indien de Britsche regeering ons echter tracht te bedriegen, zullen de vredesmoge- lijkheden morgen niet meer bestaan. In Italië grepen twee treinbotsingen plaats. Van de eene zijn een dertigtal erg gekwetsten, en van de andere 15 erg gekwetsten. De onweders die onlangs in Frankrijk gewoed hebben zijn voor de streek van Cor- reze eene ware ramp geweest. De onweders hebben onberekenbare schade aangericht, en talrijke doodelijke ongevallen veroorzaakt. Tijdens een proefvlucht in Rumenië, viel uit een vliegtuig eene bom ten gronde Stadsnieuws. —Zondagrust.— Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddagalleen M KESTELYN. Zitting van den Gemeenteraad op heden Zaterdag, 24 September, om 6 ure 's avonds. DAGORDE. 1. Punt Stemming over de stadsreke ning van 1919. 2. Punt. Advies nopens de noodzake lijkheid om het terrein van het Fransch- Engelsch militair kerkhof, Reninghelst steen weg, en den toegang ernaar, te bezetten. 3. Punt. Verplichte periodieke verhoo ging der jaarwedde van den Stadssekretaris. 4 Punt. Rekening der lagere scholen voor 1919. 3. Punt. Begrooting der lagere school voor 1921. 6. Punt Benoeming van eenen onder wijzer in de Gemeenteschool. 7. Punt. Beraadslaging nopens het aanveerden of verwerpen van het Moeder huis 8. Punt. Duurtetoeslag aan de Stads- bedienden voor het tweede kwartaal 1921. 9. Punt. Benoeming eener onderwij zeres aan de aangenomen School van St. Jan-ter Biezen. 10. Punt Beraadslaging nopens het behoud der Switch Road. 11 Punt. Medqdeelingen. Pilen. Van heden af pilen voor zak lampen te verkrijgen, in 't groot en in 't klein, bij M. Beauprez, Yperstraat, 25, Poperinghe Dieven. Zondag avond werden in veel plaatsen vlagjes afgerukt en medegeno men In sommige straten was de plundering, stelselmatig diefstal. Tooneel. Op 6, 7, 8, en 9 Novem ber opent de maatschappij Langhoirs Victo rinen, het tooneel jaar met Mottige Janus en ontplofte De mur.ities, welke op de vlieg- /drama uit het matrozenleven, in 5 bedrijven tuigen aangebracht waren, vlogen eveneens,en ^et blijspel De duivel op t.orp de lucht in. Verscheidene machienen werden j —Een goede raad! Indien gij aan vernield. Een kapitein, een onderofficier en hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen- acht manschappen werden gedood. Vier 'de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en mannen, waaronder een luitenant,liepen 'dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan kwetsuren op. Te Oppau, in Duitschland, is Dinsdag eene fabriek van scheikundige stoffen de lucht ingevlogen, al de gebouwen werden vernield. Het persooneel, verscheidene dui zenden werklieden, werd verrast en kon on mogelijk uit de voeten. In het eerste gebouw waren 800 werklieden aanwezig en geen enkele is aan den dood ontstnapt. Te Mannheim, op 20 kilometers van Op pau, stortten verscheidene huizen in en wer den 1 persoon gedood en een vijftigtal ande ren gekwetst. Gansch Oppau is nog slechts een reus achtige puinhoop. Tot hiertoe telt men meer dan lOOo dooden en verscheide duizenden gekwetsten bij Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, 15 Pop. j heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar- zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Nationaal werk der Oorlogsvermink ten In een onzer vorige nummers werd de stichting gemeld van eene afdeeling van het Nationaal wferk der oorlogsverminkten in onze stad, en tevens wezen wij op de voor deelen welke de aangesloten verminkten genieten kosteloos bekomen van kunstma tige lichaamsdeelen, kostelooze geneeskun dige zorgen betaling van reiskosten vergoeding voor huwelijk, geboorte van kinderen of sterfgeval, enz. Woensdag namiddag vergaderde het plaatselijk komiteit van het Nationaal werk der oorlogsinvalieden, onder voorzitterschap van den heer Lahaye, Burgmeester. Uit het verslag van cien schrijver blijkt dat Watou. V. O. S Vandaag Zondag 25 September is er betooging te Gent. Vertrek om 6 ure 18 uit Poperinghe Het is ook vlaginhuldiging te ZUlébétte Strijdmakkers van Abeele, gedenkt dat meester Provoost daar onderwijzer is, en wij hem en de Vossen van Zillebeke plezier zullen doen met op dat feest aanwezig te zijn. Gedenkt ook dat ze op ons feest talrijk ver tegenwoordigd waren, en wij dus weder liefde schuldig blijven. Tot dezen namiddag, beste Makkers,om 2 ure te Zillebeke. De feesten zullen algauw gedaan zijn. Dan laten wij u met rust. Meester Butaye Bestuurder V. O. S. Watou. Pi -oven. Feest. Heden komen de Turners van Meenen een feestje geven Op de markt zullen zij 's namiddags hunne schoonste oefeningen verrichten, en overal waar zij verschijnen oogsten zij den meesten bijval Een buitenkansje dus voor Proven en het omliggende, en de moeite waard om eens tot aan Proven te wandelen. De maatschap pij met muziek en turners bestaat uit 150 man. Croiiibeke. V. O. S. Heden Zondag gaan we met onze vlag naar Renin- ghe, alwaar het vlaginhuldiging is. Wij ver gaderen bij ons lid Oscar Baelde om 1 uur stipt. Ons lokaal in Reninghe is bij Henri Debruyne In de Voorstad. West-Vleteren. Brand. Woens- dagmorgend is de doeninge van Cyriel Van den Bilke ten gronde afgebrand, alles is den prooi der vlammen geworden. De oorzaak ervan is nog onbekend Hoo^slatle-IAmle. Uitslag der paardekoersen le Koers, match tusschen de peerden van Vandenberghe en Varide- casteele: 1. Vandecasteele, 2. Vandenberghe. 2e Koers, 3200 meters, Linde-Gapaard en terug: 1. Verstraete Cyrille, Isenberghe, 125 fr.2. Huyseune Marius, De Panne, 100 fr.3. Vandecasteele Neron, Linde, 80 fr.4 Verstraete Daniel, Ostende, 60 fr.5. Vangaver Edmond, Oostvleteren, 50 fr.6. Dehaene Omer, Oostvleteren, 30 fr.7. Vandenbulcke, Forthem, 20 fr. (triolen. Kermis. Onze Kornelius Kermis is opperbest afgeloopen zonder veel geschil, enkel eenige glazen werden stuk ge slagen door eenige bedronken vreemde manskerels doch droevige gevolgen zijn er niet te betreuren. Nieuwe Burgmeester. Woensdag middag kregen wij de lang verwachte mare bij dewelke onzen allomgeachten volks vriend Emiel Verbiese door Z. M. de Koning tot Burgemeester onzer gemeente uitgeroepen wierd. Deze mare viel in den smaak onzer Brielenaren, als een drnppel olie ophet vuur en Donderdag trok een deftig verkleede groep ter hofstede van onzen nieuwen Bur gemeester met Ruiter aan 't hoofd om hem van uit zijne woning ter plaatsete begeleiden alwaar hij de plechtigheid der teraardbestel ling van ons diepbetreurd hespebeen bij woonde. Menig glaasje werd geledigd op de gezon heid van den nieuwen Burgemeester. Wij wenschen onzen geachten nieuwen Burge meester Hartelijk Proficiat en lange geluk kige jaren 1 Itoesinglic. Heropbouw der kerk De opruiming van onze oude kerk is afge loopen. Droevig om zien voor een oude Boesingnaar hoe deerlijk Gods huis werd toegetakkeld. Enkel staan nog eenige muur- deelen recht waar vroeger de prachtige toren prijkte Doch hoopvol zien wij den herop bouw te gemoet. Bevoegde mannen vinden wij hier genoeg ter plaatse, die, naar wij wel weten, het hunne zullen bijbrengen opdat men spoedig vooruitga en dat binnen kort ook hier in Boesinghe de kerk herbouwd zij. Zooals elders, ook hier. Prijsuitdeeling. Hier geven wij den uitslag van het schooljaar 1920-1921 voor elke klas die der knechten en meisjesschool Bij de knechten: Hoogste klas1. afdee ling: 1. Houck Jozef. 2. Velge Jerome 2. afdeeling: 1. Deloffer André. Laagste klas: 1. afdeeling: 1. Devrieze Paul 2. afdeeling: 1. Debey Valère. 3 afdeeling: I. Decaestecker Jerome. Bij de Meisjes: Hoogste klas: 1. afdee ling: 1. Verfaillie Maria.2. Vandepitte Zoë. 3 Poissonnier Agnes. 2, afdee ling: 1. Velge Ivonne. Laagste klas: 1. afdeeling: Lecluse Julien ne. 1. Debergh Irma. 2. afdeeling 1. Schackman Maria. Bewaarschool: Knechtjes: 1. Louwijck Maurice Meisjes: 1. Maes Alice. Plechtige kommunikanten Knechten1 Quaghebeur Oscar. Meisjes: 1. Velghe Maria. W esl-Xieuu kei-kc. Begraving Inden avond van den 11 dezer werd M Cyriel Depuydt, Secretaris van de Land bouwgilde, door eene schielijkedood verrast De Lijkdienst, op donderdag 15, plechtig gezongen door het zangsterskoor en gevolgd door de begraving, werd met algemeene deelneming bijgewoondeen bewijs Bij het graf hield de Heer J. Ollevier, ge meenfeschepen en hoofdman van de land- bouwgilde, in het fransch, eene treffende aanspraak. Yper. Tentoonstelling. Heden Zondag om 11 ure, is er in het gewezen Stadhuis, Minneplcin, eene Land- en Tuin bouwtentoonstelling. SiatLii, Betooging. Zondag, 25 September, zullen de West-Vlaamsche Vluchtelingen ecnegrootschehuldebetooging inrichten ter eere van baron Karei Gilles de Pëlichy Der z lfden dag ook zal minister Van de Vyvere gehuldigd worden, voor de standvastigheid en de krachtdadigheid waarmede hij de belangen der geteisterden van West Vlaanderen ter herte neemt. Ileniiiftlie. Inhuldiging. Zondag zal de V O S.sebond hier zijn prachtige vlag plechtig laten wijden en inhuldigen. Een groote stoet zal uitgaan waarna toespraken gezangen en muziek. Verdwijning. De 29-jarige Depaepe llonoré wordt s dert enkele dagen vermist. De jongeling is spoor loos verdwenen. llarrke. - Verhangen Vrijdagmo:- gend werd de 43 jarige D A. in tiet bosch door den boschwachter Vervaecke verhan gen gevonden. Het lijk was reeds in staat van ontbinding Val. In de Wahisstraat te Meenen is men bezig een nieuw huis op te bouwen. De 3"> jarige metser Pol Vande Moortel, was bezig op eene hoogte van 8 meters, emmers water op te trekken, toen hij plots het eve twicht verloor en ten grond- stortte. De werkman werd in bedenkelijken toestand met" gebroken arm opgenomen en naar eene kliniek gebracht. Valschmunters. Twee kerels werden aangehouden voor het uitgeven en vervaar digen van valsche nickelstukken van 25 cent. Dubbele moordpoging Zekere Ba- laen die aan 't verhuizen was, heeft twee zijner geburen, een man en eene vrouw, die hem een handje toestaken, verscheidene messteken toegebracht. Hun toestand is zeer erg De dader, die niet goed bij zijn verstand schijnt, is gevlucht. Itrug;£e. Assisenhof. - Tusschen de gezwoornen, aangeduid voor den aan staanden zittijd, vinden wij de volgende namen van heeren uit onze streek Devloo Alb. landbouwer te Oostvleteren Cotteau de Patin R. burgemeester te Langemarck Lambrecht J gemeenteraadslid te Moorslede; De Grave Emile notaris te Ghyverinchove. POPERINGHF, van 17 tot 24 September 1921 Geboorten. 235 l.ebbe Cyrille, z. v. Maurice en Bertha Vandorpe. 230. Deraeve Elza, d. v. Petrus en Ida Goussey. 237. Gryson Godelieve, d. v. Emile en Maria Coryn. 238. Questroy Clara, d. v. Maurice en Irma Bouthé 239. Van Cayzeele Nelly, v. Maurice en Agnes Truant 240. Dumelie Simonne, d. v. Jerome en Julia Hauspie. 241. Wil- lems Joseph, z. v Alois en Bertha Van Eecke. 242. Baert Rachel, z. v. Maurice en Zofi Assez. 243. Aeck Auguste, z. v Camille en alerie Duthoy. 244, Buseyne Adrien, z. v. Maurice en Irma Barzeele. Overlijdens. 199. Deroo Jules, 2 m. 200. Arschene Alois. 34 j. orrg. Gasthuis. Huwelijken. 150. Marey René, 26 j. ijzerwegbe- diende en Devylder Emillenne, 24 J. dienstmeid b. v. Poperinghe. 150. Lyoen Achllle, 26 j. werkman v. Eecke en Hauspie Martha, dienstmeid 21 j v. Pop Beloften. —217. Devos Hector, ijzerwegbediende v. Poperinghe en Saesen Madeleine, dienstmeid v. Proven.218. Verstraete Gentiel, materiaalschouwer van Poperinghe en Herman Martha, dienstmeid van Kortrijk. 219. Vandenarneele Alberic, timmerman v. Viamert nghe en Gelein Alida, z. b. v. Poperinghe. 220. Vandewynckele Emile bakker v. Gheluwe en Deweerdt Maria, landbouwster v. Poperinghe. 221. Bonduelle Jerörne, brouwersgast en Crombez Mar guerite, z. b. beiden v. Poperinghe 222 Druant Ernesr, autodrijver en Batrheu Ma-ie, naaister b. v. Poperinghe.223. Quaghebeur Julien, landbouwer en Vercruysse Hilda, z. b. beiden van Poperinghe. 224. Indervuyst Georges, p.-slbediende v. Yper en Hauspie Malvina. z. I), v Poperinghe. 225 Castryck Marcel, bediende en Cordonnier Elisa, winkelierster' b. v. Poperinghe. WFSTOUTRE, van 1 Juli tot 1 September 1921 Geboorten. Barbry Maria. l.anduyt Anna. Capoen Andrea. Behaegel Jullaan. Vandromme Marguerite. Engels Maria. Huwelijken Geidhof Petrus en Demeuletiaere Louise. Delbeke Lucien en Vandoorcn Magdalena. - Renaud Georges en Bouwet Alice. Beloften. Rousseau Paul met Marie Deweerdt. De Berdt Cyriel met Delva Emma. bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Vi-oiiwenNtemreclit. Dinsdag heeft de Senaat de Kieswet voor de Provin cie aangenomen, waarbij het stemrecht aan de vrouwen verleend wordt. De Kamer zal bijgevolg opnieuw over deze wet moeteo beraadslagen. IKzelliiigMlvgcr. De dagkosten per bezettende soldaat beloopen voor Ame rika 4 1/2 dollar. Frankrijk 15 25 frank Engeland 14 schilling. België 16.50 frank, Italië 22 frank. Onze vluchtelingen in E^raiik- rijli. Volgens eene statistiek vastgesteld, op 1 November 1918, verbleven er in Frank rijk op die datum 325,298 Belgische vluch telingen. 't zij: 121,786 mannen; 116,905 vrouwen en 86,517 kinderen. Restitutie van spourue^niatc- riaal. Luidens een Havasbericht had Duitschland tot 31 Oogst 19zl, aan Frank rijk 5,107 spoorwagons en 533 particuliere rijtuihen, en aan België 6,507 wagons en 208 particuliere rijtuigen geleverd. B>e vi.jf-clagen-abonnementen op den spoorweg. Abonnementen geldig gedurende vijf dagen over al de Bel gische spoorwegen, worden afgegeven tegen onderstaande prijzen 1° klasse 2c klasse 3e klasse 130 frank. 80 frank. 50 frank. Eerste Tap. In de Violette Keer van den ommegang, bij de Wed. Pittelioen-Delava. Eerste Tap. In S. HubertVeurnestraat, bij Julien Muylaert. Geit te verhollen. In den Lultertap Abeele sleenwegge geven door Catniel Bossaert. ABEELE. Konijn te ver bollen. Bij Pierre van Renterghem, Nieuwstraat; gegeven door Maurice De preeuw. ABrELË. Schoone Geit te verhollen. In den Ingang van Poperinghe bij Th. Devos gegeven door Firmir. Christiaen. ABEELE. Twee konijnen te versmijten. Au cheval de Bronze bij Jan Onraedt, van 7 tot 9 ure Gegeven door Pittoo. W T ill ABEELE. Schoone geit te verhollen In 't Keizeltjehij Remi Darougegeven door Camille Soete. WESTOUTER. Herbergkermis en 2 vette koMjnen te verhollen. In de Clytte» bij René Senechal Herbergkermis. bij Emiel Arnaert, WEST0UTFR In d'Hooge Grave Poperinghe steenweg. BISDOM BRUGGE. De E. H. Tack, leeraar, in het St-Leogesticht, te Brugge, is benoemd tot be stuurder van het St-Pietersgesticht, te Blankenberghe. Zijn leeraar benoemd in het St Lodewijkskollege, te Brugge, de EE. HH. Dusotoir en Geerebaert, studen ten aan de Katholieke Hoogcschool van Leuven in het St-Pietersgesticht, te Blankenberghe, de EE. HH. Behaeghel en Muyssen, priesters in het Seminarie, en Rooryck, diaken te Thieltde E. H. Van Haecke te Oostende, de E. H. Lowie te Vetirne, de E. H. Pil allen diakens in het Siminarie. Zijn bewaker be noemd in het St-Lodewijkskollege, te Brugge, de E. H. Eggermont. leeraar te Thieltin St-Pietersge sticht, te Blankenberghe, de E. H. Struyve, diaken in het Seminarie te Thielt, de E. H. David, id. POPERINGHE, - 23 Sept Tarwe, 70.00; rogge, 70 00; haver. 60 aardappe len, 35; boter, 16 tot 18 fr. de kilo Eieren 70 cent. 't stuk Hoppe, stad 1921400 fr. ROESSELAERE, 20 Sept. Tarwe, 71; masteluin, 67 rogge, 64; boekweit, 62; haver, 60gerst, 63erwten, 90; boonen, 63; witte boonen, 85; lijnzaad 90; koolzaad, 100; strooi, 10; hooi, 35;lijnmeel, 85; aard appelen, 40 ruw vlas, 40; tabak, 3.25; boter, 15; eieren, 0.67 a 0.68; koolzaadolie, 260; lijnzaadolie, 200; chicorei, oude, 100; nitraten, 00; ammoniak, 00; cyanamide, 00; Viggens, den kilo, 3.00. KORTRIJK, - 19 Sept. Haver, 65,00 a 75; paardeboonen, 75 a 80; aardappelen, 35 a 40 boter, 14 a 15eieren, 0 63 a 0.65; lijnolie, 195 a 198 lijnkoeken, 80 a 82; sodanitraat, 80 a 82 ammoniaksul- faat, 81suikerij, 90; hooi, 20 a 40strooi, 7 a 8. Koeien, 71vaarzen, 99; stieren, 91ossen, 38. Wisselkoers der Beurs van Brussel op 23 Sept. Amsterdam 444.50 -454.50 Londen 52.77-53.10 Keulen 12.12- 14.12 N.-York 14 27-14.70 Genève 243.59 247 50 1 Parijs 99 82-100 32 Ernstig huis de verschillige systemen uitvoerende, vraagt VERTEGENWOORDIGER op Commissie, voor Poperinghe, Schrijven G. B 4», Off. de Publicité, BRUSSEL. Stant van Stienes zat op den tram. Schoon weer, hé, mijnheer, zei hij t - gen 'nen heer die nevens hem zat. Mijnheer beweegt niet. Ik zeg dat 't schoon weer is: vit dt gij dat ook niet, mijnheer? 'k Ben advokaat, ventje, zei de heer, en als ge mijn advies wilt weten moet ge twee franken betalen. Ah, zoo Ehwel, ge moogt advokaat zijn zooveel gij wilt, maar een fatsoenlijk mensch zijt ge niet. Dat is mijn advies en daar moet ge niemendalle voor betalen zei Stant Goed gelapt, Stant. Aalst, 17 September. Sedert eenige dagen is de markt kalmer geworden, met afslag van 20 tot 30 fr. dewijl er thans ver- koopers zijn aan 440 tot 450 fr. Deze week zal de pluktijd ten einde loopen de opbrengst zal ten hoogste 1/3 van het gewas 1920 bedragen. Heden werden 28 balen ter markt gebracht: de eerste kwaliteit noteerde 600 fr. de tweede kwaliteit 525 fr. er was geen minderwaar dige waar. Poperinghe, 19 September. Voor de hop in cultuur zijn de prijzen zeer verschil lend beste groene hop 500 fr. en meer gewone hop 440 tot 450 fr. Tot nu is er geen spraak van uitvoer. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. De misdadige verliefden, 4 deelen 2 Dubbel geheim, 6 deelen. 3. Chariot scheids rechter, komiek. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. Boheemsche Prinses, 5 deelen. 2 O, die mannen, 4 deelen. 3. De wondere dienst knecht, komiek Maandag en Dinsdag 3 en 4 October. Begin van een der schoonste films welke jjöe'tot op heden gespeeld werden De verloren dienst- stede, in 12 deelen. men dezen zeer verdienstelijken en vaardigen man eer en genegenheid toedroeg. Kinderen worden toegelaten. Beste Engelsche PEPPERMINT voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuwverzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. BL0NDEEL P0LLEY Casselstraat, 67, l*operinglie. WAAR SPREKEN VAN ZILVER IS, IS ZWIJGEN VAN GOUD. en EEN MAN, EEN WOORD. Wilt gij de meeste be scheidenheid nopens uwe spaarpenningen bekomen, wendt U in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlich tingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0,0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: XII Maandenstraat, Nr 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte pe;so nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: J. Vanhru- wnene, Noordstraat, lö. Regelmatige Aankom»! van bij CAMILLE C0VEMAKER Watoustraat, POPERINGHE. Gerievig renteniershuis met hof, Cassel straat, 177 bis, Poperinghe; seffens te bewonen. Zich wenden bij J. Vandermarliere, gasfabriek, Poperinghe. Groote hoeveelheid kassijsteenen. Adres ten bureele. Goede locomobiel, 10 peerdenkracht, tim ber 8, metdorscher en binder bij Henri Samyn, landbouwer, Watou. Omtrent 120 kassen met elk 12 ledige flesschen van 80 centil. aan 5 fr. de kas, 1 civier, 1 koffietrom mei bol alleen, 5 paar- deslielen. Adres ten bureele. Douglas moto, met side car, in uitmun tende staat, 3500 fr. Komstraat, 12 Pop. on ge geleerde jachthond, Casselstraat, 7, Poperinghe Steenberd, een malingsteen en een haver- breker hij Tancré-Heyman, Godewaers- velde. Werkmanswoonst niet koer en stal, te Rousbrugge. Alle inlichtingen bij Ach. Suffis, Haringhestraat, 30, Rousbrugge. Schoon en welgelegen woonhuis op cijns- grond van Jules Delie, gelegen in den Brandhoek, Vlamertinghe, en bewoond door Achille Debruyne. Oude gazetten, minstens bij 25 K aan 1 fr. de kilo bij Prosper Wullepit, Casselstr. 175, Poperinghe. Speeken, aan genadige prijzen, bij Const. Mollet, Veurnestraat. Eene barak, te Vlamertinghe Villa Ma deleine». Een paar nieuwe brankards, bij Cam. De- laere, Duinkerkestraat, 44, Poperinghe. Fi eiziger voor kruideniershandel een i weinig op hoogte van den artikel Adres ten bureele. Goede meid voor alle werk, liefst van 30 tot 40 jaar. Adres ten bureele. Verkensslachtersgast, reeds op stiel ge weest. Zich wenden bij René Stamper, Café des Alliés, Statiestraat, Yper. Bekwame meid, bij M. Rommens-Delfosse, Groote Markt, 27, Poperinghe. Goede meid, word gevraagd in de Ban- que de CourtraiGroote Markt, Pop. Bekwame smidsgast bij Jozef Desmyter, smid te Reninghelstgoed loop-. Eerste bakkersgast, goed den stiel kennen de, een weinig Fransch mekanieke kneedmachien met motor kost en inwoon bij M. Ghyselen, boulanger a Marquette lez Lille, place de l'Eglise, 10. Qekwame-smidsgast, Adres ten bureele. Goede metsers en plakkers, om stukwerk uit te voeren, in en rond Yper. Adres ten bureele. Eerlijke meid voor alle werk, liefst van den buiten, voor klooster Goed loon, aanzien als kind van 't huis. Adres ten bu reele. Bureelbedienden, ter brouwerij Feys-Cal- lewaert, seffens gevraagd. Ook een antogeleider. Keukenmeid en bovenmeid, fransch ken nend, voor omstreken van Charleroi. Goede getuigschriften vereischt. Goed lood. Schrijven R. D. 22. Agence Havas, Brussel. Jongen, van 17 jaar, vraagt plaats als leer jongen bij smid of velomaker. Zich wen den tot Petrus Decap, Oostvleteren. Meisje van den buiten, 17 jaar, om klein huishouden te doen Zich wenden Jules Lemaire, Dranouter. VerloiHMi. Maandag laatst, in de begraving van L- Melis, werd een hoed verwisseld. Terug brengen J. Vierstraete, Noordstraat, 25. Diamanten broche in de Casselstraat, van aan O. L. V. Kerk tot aan de markt, op Zondag 18 September Tegen goede beloo- ning ten bureele terugbrengen. Schapershond (Groenendael) te huis geko men, Maandag, bij René Debruyne, gareelmaker, Oostvleteren. Mag bij hem afgehaald worden. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ Scliaalstraat, n° 6. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons. Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van BrandkolFers. onder de volgende voorwaarden II1LI-' .IAAII Nr 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. 25 Fr. 15 Fr. Nr 2 12 cm. - 32 em. 35 Fr. 20 Fr. Nr 3 15 cm. - 32 cm. 40 Fr. 25 Fr. N'4 20 cm. - 32 cm. 50 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 60 cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2