BRANDKOFFERS. Hier en Daar. Burgerstand van Vaderlaiidsch feest SINOECIv'S 4 LM4NAR Ooiiseum^Oinema. V S M U I F A®twerPen's Hypotheekbank Hollandsche Boter In 't Binnenland, Gebroeders Van Raemdonck. Amnistie Eenvoudige Bestatigieg. De eerste reeks Brandkoffers zijn aangekomen in de "liïtii- que de Courtrai groote markt te Po- pei°inglie, ten dienste van liet publiek. Nopens de men zich ket gelieve gelast verhuuring, te werden aan het win- met dezen dienst. HET BESTUUR Leest en verspreidt "De Poperinghenaar" Te Koop. Gsele T0ILE-CIRÉE voor BEDDEN Het lot van hst Duitsche moorcisnateriaal. Benoeming van Burgemeesters. STAD YPER. Zondag 9 October 1921, PROGRAMMA. Priesieriijke Benoemingen HOPPE. VERMAKELIJKHEDEN. 2" October 1921. Zondag rI'e pachten Gevraagd. peppermint; BANK VAN POPERINGHE woest, veel gebouwen zijn ondermijnd en dreigen in te storten; in de velden is reus achtige schade aangericht, al de steenwegen zijn uitgespoeld. De omstreken van Parijs worden erg door brandrampen geteisterd Te Bagnolet is eene meubelfabriek afgebrand: 6 inillioen schade. Eene andere meubelfabriek is ook afgebrand. Een fabriek van drukmachienen brandde af, 600000 fr. schade. Nopens de ontzettende ramp van Op pau moeten wij nog melden, dat het aantal slachtoffers tot 1500 dooden beloopt. In de vernielde gebouwen waren voo 130 millioen mark koopwaren. De inrichting 2ou verzekerd zijn voor 40 millioen ma De ontploffing heeft eenen kuil gegraven van 125 m. breed en 30 m. diep. Tuss n de gekwetsten zijn er een aantal dit het gezicht verloren hebben. Bij een frontbezoek te Bois-le Prêtre in Frankrijk, trapte een wandelaar op een gra naat die ontplofte. De ongelukkige wer ge dood; zijn vrouw en haar broeder zee- gekwetst. Tijdens een brand in eer. fransch heeft men, bij gebrek aan water, gebl i met appelwijn. Heele kelders werde- den vuurpoel gesproten. Het jaarlijksch mirakel van den !1 Januarius heeft zich dit jaar weer vernie.: w Voor eene overtalrijke menigte en te midden de vurigste aanroepingen werdt het stofbloed van den Heilige opnieuw vloeiend. er e g :P. cht op Zondagrust. --Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddagallcen M. NOTREDAME Processie. Heden Zondag namiddag, om 3 ure, gaat de Rozenkransprocessie uii op de parochie van O. L. Vrouw. Volkshuis. Heden, om l 1/2 ure rnaandelijkscheaigemeene vergaderin. Groo te mededeelingen. Honderd frank prijzen te verspelen. Herkiezing van de helft van het Bestuur Iedereen weze op zijn post. Vlaai9i>seSi« Vrienden. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van: 3,00 fr. Ouderdomspensioenen. De ouder domspensioenen komen dapper af. In tegen- slel ing met veel andere gemeenten en steden, zal Poperinghe een van de eerste bediend zijn. De groote oorzaak ligt ongetwijfeld aan den Heer Controleur en de Onderzoeks commissie die hunne taak met den meêsten spoed volbracht hebben, en alzoo rap de aanvragen oppgestuurd hebben. Tegen het 8 uren werk. In naam van den Handelsbond van Poperinghe werd aan den Minister van Arbeid eene mededeeling opgezonden geteekend door werkgevers en werklieden om te vragen de 8 uren wet hier niet toe te passen tot dat alle naburige landen ze toe passen, gezien de schaarschheid hier in de streek aan vakmannen en de onvermij delijke verhooging der levensduurte die de toepassing dier wet zal medebrengen. Davidsfonds. Op Maandag 17 Oc tober begint het Davidsfonds de reeks zijner feest vergaderingen. Dien avond zullen de leden het genoegen hebben een onzer katholieke voormannen aan het woord te hooren. Als redenaar zal optreden de vermaarde professor Carnoy van de Leuvensche Hoogeschool Het onder werp dat hij verkozen heeft zal aan ouderen en jongeren, aan dames en heeren evenveel belang inboevenen. Hij zal immers handelen over de plichten van de katholieke partij en vooral van de jongeren. Nieuwe leden kunnen aanvaard worden. Opening der klassen. Maandag 3 Oktober beginnen de leergangen weer aan de gemeenteschool. Deze gelegenheid wordt te baat genomen om aan de ouders te herinneren dat al de kinders, geboren tusschen 1 Januari 11)08 en 31 December 1915. verplicht zijn de dag school bij te wonen gedurende heel het schooljaar dat nu beg int. De wet werd in dit op zicht verscherpt, en straft nu met eene geldboete de ouders die aan dezen plicht zouden te kort komen. Avondschool. Dezen winter wordt de school voor volwassenen heropend. De lessen zullen gegeven worden in de klassen der gemeenteschool, en toegankelijk zijn voor alle jongelingen van boven de veer tien jaar die van goed gedrag zijn. Dc leergangen beginnen den 17 Oktober aan staande, en worden gegeven den Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van elke week, 's avonds van zes tot acht uur. Door den oorlog kregen veel jongens een zwak onderricht; anderen vergaten al te gauw wat zij onmiddelijk voor den oorlog leerdenhier wordt nu de gelegen heid geboden aan allen die van goeden wil zijn, om hunne schade in te halen en hunne kennissen uit te breiden of te herhalen wat zij vroeger leerden. Beroepsschool. De avondleergangen der beroepsschool, Rekhofstraat, nr 5, zul len hernemen van den Maandag LOOetober: van 5 1/2 tot 7 1/2 uur. De leerlingen mogen zich laten inschrijven Xuntiag ii October, van 0 tot 11 uur. in het secretariaat der school. Binnen acht dagen zullen wij het omstan dig programma der lessen geven. Combatbolling. Woensdagnamiddag werd in de herberg De Papegaai eene partij gebold voor een lekker avondmaal door 12 der beste bolders van Poperinghe. Het le peloton bestond uit de heeren Beugnies Maurice, Bollengier René, Deibeki Camille, Derynck Camille, Muylaert Renn en Vandewijncke! René. Het 2e uit Berat Achiile, Cossey Elie, Deschilder René, Messiaen Médard, Rappe let Emile en Vermeulen Jules De combat werd gespeeld om 2 partijen van 3, om 10 punten ieder. De le partij werd gewonnen door het 2' peloton met 10 tegen tegen 2; de 2 partij ook met 10 tegen 8. 't Schijnt dat het le peloton tegenslag had, maar 7 is zeker dat het 2e won Treinen. Zie de nieuwe uurtabel van trein en tram, in voege op 1 October, op ons vierde blad. Pensioenen wegens slachtoffers van den oorlog. Het derde trimester is nog al wat verachterd geweest ter oorzaak van eene verkeerde meJedeeling van het Ministerie zelf; nu beginnen de mandaten toch af te komen. Voor het vierde trimester L'21 moeten de levensbewijzen naar het stadhuis gehaald worden op de volgende datums Den 14 Oktober, voor militaire wachtpost sioenen en wachtrenten voor Nationale orden. Den 17 Oktober, voor de tegemoetkomin gen aan de ouders der gesneuvelden. Den 19 Oktober, voor de uitkeeringen aan Burgerlijke slachtoffers van den oorlog. Den 20 Oktober, voor de chevronsrenten en de pensioenen aan weduwen en weezen van militairen. wel 8»j>: Om het levensbewijs te halenmoeten de gerechtigden zich op het stadhuis aanbieden, met hunnen pensioen- brief of boekje, en met hunne eenzelvig- heidskaart. Gestolen Op de markt vrijdag had een bote:koopster van Le Bizet eenige ston den een mand boter verlaten. Toen ze terug keerde was de mand en de 22 kilos boter verdwenen. Gevonden. Eenige jonge gasten vonden vrijdag morgen op den koer eener uitspanning op de markt, een klein vuil lijn waden zakje Ze gooiden ertneê naar elkaar en toen een hunner het gedacht kreeg eens te zien wat er in was, vond hij er 330 fr. gouden geld in. Abeel**. Feestsclüeting. - Op den Abeele bestaat er een springlevende schutters gilde Neen, de S' Sebastiaan van Abeele is geen oude vermolmde maatschappij. De Hide leden steunen de jonge en verleden jaar reeds moesten de oude kampioenen voor de jonge opkomertjes onderdoen... Wat wilt ge... de eerste koeke is voor de jongens. Vfaar nu zouden le veteranen de jonge twee- tanders 'nen keer op hunne plaatse zetten en hun toonen dat ze nog op schuttersgebied jonge broekventjes zijn. Ze zouden «blok» vormen en alle vogels voor den neus der jonge neerhalen Zóó gezeid... zoo... niet gedaan. Die jonge rekels vormden ook «blok» en benevens. Oppervogel, zijdvogels en kallen, haalden ze nog 30 kleine vogels meet neer dan de ouden. Wat wilt ge... oude menschen beven als ze schieten en ze willen 't niet geweten heb ben... 't Spreekt .van zelfs dat de jonge sprinkhanen hun zege luidruchtig gevierd hebben tot vroeg in den morgen. De oude hebben ferme meê gedaan want hun neder laag was niet verpletterend Arthur Pathez, een oude, heeft den prijs van «'t grootste getalzes vogels op 10 schoten. Er waren wel geen «primé's» in, maar ze tellen toch- Zoo is het goed, leden der schuttersgilde; geen afgunst maar broederlijkheid heerscht in uwe rangen en ge hebt allen getoond hoe een waar volksfeest dient gevierd te worden Hartelijk proficiat en goeden vooruitgang. Een die er... niet bij was. Vlasnerfin^ilte. Overreden. Maandag avond, rond 6 v» ure, werd de 9 jarige Gerard Hoflack, zoon van Leopold, nabij zijn huis door een automobiel omge worpen en overreden. Het knaapje was ge kneusd en inwendig aandenschedel gekwetst. Naar het Hospitaal van Yper vervoerd ontving hij er de beste zorgen. De autovoer der, een Franschman te Yper in tafel, be kommert hem veel met zijn slachtoffer en was erg bedroefd om het voorval. Ilriclcn. Begraving. Donderdag had alhier de ter aard bestelling plaats der stoffelijke overblijfsels van een onzer Vlaam sche Oud Strijders, Maurice Spotbeen, te Rousbrugge ontgraven, om in den geboorte grond te rusten te midden zijne familieieden. Een massa Brieienaars en Oud-Strijders woonde de plechtigheid bij en aan het graf werd een treffende lijkrede uitgesproken. W'««s(en, V. O. S. Vandaag 2n October verplichtende algemeene vergade ring ter herberg bij Camiel Boudry In den vetten Os om 7 1/2 ure 's avonds met vol gende dagorde 1 Rond de uitbetaling der begiftiging 2 Vossenfeest van den 11 No vember. 3. Belangrijke mededeelingen. 4. Allerlei. De medewerking en eensgezindheid van alle leden is vereischt om onze rechten te veroveren, en om ons tot de eindzege te leiden. Het Bestuur. Boerengilde. Vandaag om 5 uur stipt vergadering der Boerengilde bij Desiré Devey. Dagorde: Verslag; Voordracht; Betaling der geleverde waren en bestelling. Boerengilde Heden Zondag rond 3 1/2 na de boetprocessie ter eere van O. L Vrouw van den H. Rozen krans vergadering voor de leden der Boerengilde. Deze belooft zeer belangrijk te zijn Aan't dagorde 1. Voordracht van heer Timmerman over brandverzekering. 2. Voordracht van heerSioen, rijks vee arts over Veekweek. 3 Allerhande besprekingen. Gezien dit al van het grootste nut is, hopen wij dat onze boeren en langebruikers verstandig zullen zijn om aan deze schoone gelegenheid nog wat bij te leeren niet zullen laten voorbij gaan en dat allen lijk een man er zullen aanwezig zijn. Het Bestuur. Schoolplicht. Maandag 3n dezer is het opnieuw school Om-8 u. plechtige mis ter eere van den H Geest voor de school- kinders, waarin ouders en kinders zullen aanwezig zijn. Daarna aan 't werk Zullen er nog zoo dwaze ouders gevonden worden die hunne kinders voor alle slag van prullente huis houden. Wij zijn zeker van niet en dringen eens te meer aan opdat de gemeente overheid met alle kracht meêwer- ke opdat desnoods deze die niet hooren wil len zouden voelen - Namens het schoolkomiteit der knechten en meisjeschool. Beveren. Feestviering. Maandag 10 October zal de aioingekende roeper dei- Handboogschutters, Henri Butaye, plechtig- lijk gevierd en gedecoreerd worden. Hij is 1 jaar oud en sedert 52 jaar woont hij al de schietingen van den omtrek bij. Ver en naar is hij bekend om zijn sterke borst en zijn goede keel, van al de liefhebbers draagt hij de genegenheid en de achting mede. Ook zal al wie eenigzins kan, zich op dien dag bij de feestviering aansluiten. Oostcappel* Diefte. Zondag na middag werd, bij de afwezigheid der inwo uers, in het huis van M. Pieters ingebroken en eenn som van 40.000 frank in geld en ti tels, gestolen. De daders blijven onbekend. Mogen wij wijzen op de onvoorzichtigheid van vele personen, in deze tijden zulkt groote sommen in huis te houden, nu zij in de Banken, aan een kleine prijs, coffre-forts kunnen ter hunner beschikking krijgen. Inde Bank van Poperinghe zijn coffre-forts te huren van af 25 fr. voor een jaar. Itorilu^he.Vossenfeest. Het feest is op prachtige wijze gelukt in de heerlijke gemeente bij Drie grachten. Verscheidene honderden leden van V.O.S waren opgeko men met muzieken, vaandels en geestdriftige zangen. Advokaat Bulckaert nam er het woord uit naam derV. O. S. Volksvertegenwoord/ger Baels vuurde de aanwezigen aan tot den grootschen strijd, in den schoot van het Ka tholieke Vlaamsche leger E. H Joye,pastoor, dankte den voorzitter en al de medewerkers van het schoone feest. lioi-(Hjk. Doodelijkeval. P. Van- staceghem, was bezig met strooi af te wer pen, toen hij het evenwicht verloor en ten gronde viel. Hij werd het voorhoofd inge drukt en in hopeloozen toestand opgenomen. i'iiielt. - Ongeval. Vrouw Lecluyse, foorreizigster trok maandag een doorschoten mikkaart uit den doel. Haar dochtertje nam een karabijn en laadde het met een kogeltje. Het schot ging af en de arme moeder werd in den buik getroffen. Haar toestand is erg. Titouroti*. Moord De 25 jarige hertrouwde weduwe Anna Corners leefde sedert enkelen tijd gescheiden van haar man, de 23 jarige Michie! Baileul en verbleef se dertdien te Antwerpen. Met het oog op ver zoening hadden beiden Vrijdag eene samen komst ts Thorhout. Wandelend naar het ge hucht Wijnendale moeten zij opnieuw twist gekregen hebben want de vrouw loste eens klaps twee schoten op haren echtgenoot die, zwaar getroffen, naar het ziekenhuis werd overgebracht. ILoo. Doodelijke val Er is alhier een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De land bouwer Medard Dequidt, had in de stad aardappelen geleverd. In 't naar huis rijden met zijne kar, waarop hij gezeten was, ver loor de-man het evenwicht en stuikte ten gronde. Een priester en een geneesheer werden seffens bijgeroepen, doch 't was reeds te laat. Dequidt was overleden. Ëvere. Vreesclijke brandramp. - Een zeer hevige brand heeft een der hangaars en werkhuizen van het vliegplein van Evere vernield Twee« Goliaths», verscheidene vliegtuigen, een groot aantal werktuigen zijn vernield. Er waren duizenden toeschouwers om den reusachtigen brand te zien. Er is van 2 tot 3 millioen schade. Pilen. Van heden af pilen voor zak lampen te verkrijgen, in 't groot en in 't klein, bij Al Beauprez, Yperstraat, 25, Poperinghe Het Uoiniltre der Tweede Vlaanische Bedevaart naar de Graven van de Yzer, in het zinnebeeld der Twee Heldenbroeders Van Raemdonck, op Zondag 18 September te Steenstraete gehouden, betuigt door deze zijnen imil^stfn dank aan al dezen die het hunne bijbrachten, 't zij door inoreelen steun of geldelijke hulp, tot het welgelukken der hulde. Het doet beroep op allen, om aanstaande jaar nog talrijker deel te nemen aan de derde Bedevaart, waarvan datum en plaats later door de pers zal worden bekend gemaakt Nanjeijs Ijet Gebr. Vai) Raerrjdonck Koijilee Oeverstraat 17, TEMSCHE- De derde Vlaamsche Bedevaart zal aan staande jaar plaats hebben op den laatsten Zondag van Oogst, te Westvleteren op het graf van Renaat De Rudder. Voerlieden o{)|elek De bevoegde overheid vraagt ons mede te deelen dat het reglement op het vervoer voortaan streng zal toegepast worden Een der artikels waarop meest zal gelet worden luidt als volgt Alle andere voertrrigen dan gewone rijtuigen uitsluilelijk dienende tot het ver voeren van personen, moeten goed in j't zicht, langs de linkerkant, of langs voren, (juist en duidelijk de naam van den eigenaar dragenen zijne huisvesting aanwijzen. De rijwielen welke niet voorzien zijn van eene reglementaire plaat door de bevoegde over heid afgeleverd, zijn aan diezelfde verplich ting onderworpen Iedereen heeft er dus alle belang bij zich in regel te stellen want de gendarmerie zal streng tegen de overtreders optreden. Het is dus ook een verkeerd gedacht dat men de drie laatste maanden van 't jaar per velo zonder plaat mag rijden. Mogen dit: alleen deze die zich in die maanden voor het eerst een velo aanschaffen. Die mogen dan rijden zonder plaat maar hun naam en adres moet dan op de velo. Stemrecht der Vrouwen. Het kiesrecht voor de provinciale kiezing, de verledene week gestemd in het senaat, werd Donderdag laatst door de Kamer opnieuw verworpen. Uit Hekelaers Hoekje» in «De Volks gazet Wanneer zal eindelijk het beulen met onze jongens van den oorlog ophouden? Velen zuchten nog steeds in het gevang opgesloten. Zoo is een gewezen soldaat onlangs veroor deeld tot 1 jaar gevang. Wat die jongen misdaan had? Hij was een van de oude garde. Van de klas van 1899. Als dusdanig werd hij bij het uitbreken van den oorlog op de forten van Antwerpen ingekwartierd. Toen de oninneembare vesting van Ant werpen ingenomen werd, trok deze jongen naar Holland. Hij liet zich niet interneeren. Na eenige weken in Holland rondgezworven te hebben en zonder nieuws zijnde van de familie, kreeg hij heimwee. Hij trok in den nacht over de Belgische grens en ging naar huis Daar heeft hij zich schuil gehouden. Op zekeren dag werd hij door een land- en stadgenoot verklikt aan de Duitschers. De jongen werd naar Duitschland in een inter- neeringskamp overgebracht Hij heeft daar gedeeld in alle plagerijen, zooals onzeandere krijgsgevangenen. Met een ongekende vreugde begroette hij den dag van den wa penstilstand Teruggekomen in zijn Vader land werd hij met zijn klas gedemobiliseerd en kon hij vrij naar zijn famillie weerkeeren- Twee jaar nadien is de jongen vervolgd en veroordeeld. Vanaf 15 Oogst zit hij in 't Belgisch ge vang beschuldigd van... desertie. Officieren die hun posten, hun manschap- in steek lieten en zich in veiligheid brachten werden met groote eer vrijgesproken Deze jongen werd met groote oneer veroordeeld. En toch zijn alle Belgen gelijk voor de wet, rnaar de wet is niet gelijk voor alle Belgen. We hebben tot nu toe al de zittingen bij gewoond van onzen nieuwen gemeenteraad. Na de laatste zitting van verleden Zater dag vroegen we ons verwonderd af wat er bij de libéralen gebeurd was. De voorlaatste vergadering was voor een deftig mensch oprecht pijnlijk. Wijl M. Lebbe aan 't lezen was van zijn verslag over den toestand der stadskas na zijn bestier en na omtrent vijftig jaar katholiek bestier, werd hij gedurig onderbroken door de tegenpartij en meest door dezen die eigentlijk orde had den moeten houden. Persoonlijkheden wer den er in opgewonden gramschap, uitge haald, en private vriendelijke gesprekken van binst den oorlog werden daar buiten- gegooid in openbare vergadering om po litiek uitgebaat te worden Durfde M. Brutsaert het woord Moeder huis of Melkdruppel uitspreken, gloei ende oogen en spottende gezichten zagen hem aan en snauwende woorden gingen tot hem. *>Pas eenige weken geleden schreven de liberalen dat het Moederhuis in 't jaar 1920 24 0<:o fr. gekost had en dat slechts 6 vrou wen van Poperinghe er verzorgd werden, was dus 4000 fr. per geval. Ze vergaten echter te zeggen dat veel vrouwen der frontstreek er verzorgd werdén en er de inrichters veel dank voor weten, en dat Po peringhe van die 24.000 fr. geen centiem had moeten betalen. Zaterdag ging het heel anders alles liep op wieltjes. Het Moederhuis werd zonder bespreking aanveerd en over de «Melkdrup pel mocht volledigen uitleg gegeven u or den en de liberalen zoowel ais de katholieken keurden goed wat M. Brutsaert daarover zegde Woorden waarbij ze vroeger ronddansten op hun stoel, werden nu goedgekeurd en door allen aanveerd. Die overeenkomst en dat samenwerken hopen we te zien voortgaan, maar wat is er gebeurd om bij de liberalen zulke verande ring te brengen Beginnen ze misschien gewaar te worden dat ze den slechten wegopwaren Dat met uit te schieten en te verwijten men niets bewijst? Dat personen aanvallen een bewijs is van eigen minderwaardigheid Al het geschreeuw der liberalen in de eerste vergaderingen heeft bij vele Poperin- ghe'naars de oogen doen opengaan en de meening doen ontstaan van bestuurlijke on macht en onwetendheid bij de liberalen. Hebben zij het zelf gevoeld en is het mis schien daarom dat ze hunne handelwijze veranderd hebben De tijd zal 't uitwijzen 1 Tot later, wanneer het ons zal passen. Keikop. POPERINGHE, van 24 tot 30 September 1921 Geboorten. 247. Verbeke Suzanne, d. v. Louis en Alphonsine Deduytschaever. 248. Vanderstraeten Denlse, d. v. Henri en Irma Keygnaert. 249 De- gruyter Madeleine, d. v. Maurice en I.ucie Chatelet. Overlijdens. 201. Pyck Rachel, 14 J. Vlamertlnghe steenweg. 202. Menebo Louise, wed. v. Amand David, Pricsterstraa/. Huwelijken. 152. Vancayseele Jeröme, 32 J. land- houwer en D'hondt Rachel, 27 j. huishoudster b. v. Poperinghe 153. Rabaut Oerard, 22 j. bloemist en Lebbe Alice, 18 J. z. b. beiden v. Poperinghe. -- 154. Maerten Maurice, 28 j. timmerman van Watou en Poissonnier Paltna, huishoudster, 30 J. v. Poperinghe. Beloften. 226. Dumon Joseph, meester kleer maker en Camerlynck Martha, z. b, beiden v. Pope ringhe. 227. "Blanckaert Quillaume, bediende v. Poperinghe en Dehulu Julia, z. b. v. Westroosebeke. 1921. YPER. Maand September Geboorten. Lussaert Robert, Dickebuschsteenw. Verfaillie Camille, Meenensteenw. Debellegarde Edmé, Hoornwerk. Pajard Slrnonne, Kalfvaart (v. Hooglede L Stamper Ivonne, Bruggesteenw. - Ugllie Ivonne, Meenensteenw. Vandepiassche Mar cel, Paddevijverstr.Pauwels Flrmin, Meenensteen- weg Pauwels Reine, Meenensteenw. wtiiemyn f>enevig renteniershuis met hof, Cassel- Michei, Kalfvaart (v. Oheluvelt). - Terryn Georges, V3 straat, 177 bis, Poperinghe; seffens te Dixmudesteenw. De Wolf Adrienne, Dickebusch- bewonen. Zich wenden bij J. Vandermarliere, steenw. Dekeersmaecker Theophile, Minnepiein.- f h k Pnnorfnohe Vermeulen Marguerite, Kalfvaart (v. Watou). easiaorieK. roDCrinune. Overlijdens. Vanderper Alberic, 26 j. Meenen steenw. (v. Lichterveldej. Duynslager Alexander, 26 j. Meenensteenw. (v. Ardoye). Eeckhout Petrus, 36]. Meenensteenw. (v. lngelmunster). Vierstraete Alphonse, 37 j. Kalfvaart (v. Meulebeke). Callewaert Bertha, 2 rn. Bruggesteenw. Tytgat Simonne, I m. Poperinghesteenw. Collet Godelieve, 9 m. Meenen steenw. Houvenaephel Louis, 74 Bruggesteenw. Deleu Virginle, 80 j. vrouw Bartier, Neerstraat. Huwelijken Samoy Camille, aardewerker en Legrand Anaïs, z. b. te Yper. Peelman Jan, koop man en De Geest Julia, z. b. te Yper. Vandekerck- hove Cyrlel, werkman en Decrock Alice, z. b te Yper. —Verschoot Alidore, landwerker en Decommer Irma,: naaister te Yper. W< rrebrotick Daniel, bediende en Fiers Qerardina, bediende te Yper. Verschoore Jan, daglooner en Denutte Maria, z. b. te Yper. Claeyssens Adolphe, voerman en Titeca Helena, z. b. te Yper. WOESTEN, maand September 1921. Geboorten. Deramoudt Maria, d. v. Juliaan en Martha Leroi. Laconte Hendrik, z. v. Kamiel en Lijdia Vilain. - Boussaert Maria, d. v. Antoon en Mathilde Ghemar. Haeghebarrt Michel, z v. Omer en Maria Ollievier, Overlijdens. Ampe Rona, 1 J. Dequidt Magda- lena, 3 m. Mazereel Emelle, echtg. v. Hendrik Meersseman, 63 J. Huwelijken. Hendrik Glorie v. Reninghe en Mar tha D'Hoere, v. Woeslen. Laroye Michel en Helena Dedeurwaarder, b. v. Woesten. Qykiere Cyrlel en Maria Vlaemynck v. Woesten. Beloften. Gaston Vlamynck en Martha Deleu, v. Wo sten. Hector Haelewyn en Magdalena Carton, v. H oesten. Gaston Blanckaert en Alida Vandecas- teele, v. Woesten. Remi Debeer, v. Woesten en Denyse Seiller, v. Schaarbeek. 3 it liet Staatsblad. Wordt benoemd tot Ridder der orde van Leopold II, met toekenning van het oorlogskruis Denys Albert, milicien van 1915, 21e linie Zeer knap korporaal, met buitengewone p, p.p mt c po (dapperheid. Onderden aanval der Celiebrug .jtnlLrl 1 C. IN vje] gansch alleen een vijandelijken post Bevolkingscijfer op 31 December ƒ.920. Het Staatsblad van 2 September publiceert het bevolkingscijfer van rechtswege, per ge meente, op 31 December 1920. Het Konink rijk telde 7,019,752 inwoners, onderverdeeld Antwerpen 1,060,322 Brabant 1,567,259 West Vlaanderen 887,406 Oost-Vlaanderen 1,122,622 Henegouw 1,231,720 Luik 866,770 Linburg 302,988 Luxemburg 228,613 Namen 352,052 hij SANSEN - VANNESTE, Poperinghe. Tot 1 Juli 1920, heeft de Reichstreuhand- geseilsehaft ter vernietiging ontvangen 5.337.000 geweren en carabijnen; 95.705 machinegeweren 26.231 rnijnenwerpers 51.545kanonnen; 27.036affuiten, 30.' 00.000 mijnen en artillerie- projectielen; 14 000.000 handgranaten51 000 000 lonten380 mil lioen projectielen voor handwapenen13 duizend 269 vliegtuigen 23.866 vliegtuig motoren. Bovendien werden 622 vliegtuigen en 2.644 vliegtuigmotoren uitgeleverd Op grond van het ultimatum en van de ontwapeningsnota van Mei 1921 werden tot 6 Aug. 1.1., nog de volgende voorraden wa penen, munitie en oorlogsmateriaal vernie tigd: 453 kanonnen; 395 loopen; 816 affui ten; 2.368.263 artillerie projectielen en mij nen; 1.695.953 lonten voor artilleriemunitie; 3.141.977 K. G kruit; 1.198mijnen en gra naatwerpers^ 206 machinegeweren; 370.712 geweren en carabijnen; 19 312 revolvers en pistolen 227.566 blanke wapenen ;2.078 489 handgranaten; 3.091.241 lonten voor grana ten; 37.499.170 projectielen voor handwa penen870.290 andere projectielen349.530 dynamietpatronen; 14.826wagens, waarvan 418 affuiten en 751 veldkeukens, alsmede een groote hoeveelheid ander oorlogsmate riaal. Wat ontzaglijke hoop oud ijzer! tiiiiimi i wwimkimmnihi i VlamertingheM. E. Vande Lanoitte. root ter gelegenheid der overhandiging van het Vaandel der Oorlogsinvalieden (Afd. Yper). 10 ti. Ontvangst der maatschappijen aan het Statieplein, t i ii. Bezoek aan het Gemeentekerkhof. Hulde aan de gesneuvelden (Belgen en Bondgenooten). Aanspraak door een Aalmoezenier. 1-1 t». Vergadering der maatschappijen en Optocht. 15 u. Overhandiging, op de Groote Markt, van het Vaandel,door de Major Clincke- maille, oorlogsinvalied, afgeveerdigde van Z. M. den Koning. |<S n. Concerten door 't muziek van het 4' Linie, de Philharmonie van Poperin ghe, de Harmonie der Oud-Strijders van Rousselaere en Ypriana muziek en koor). BISDOM BRUGGE.Zijn benoemd tot Bestuurder der Zusters H Familie, te Yper, E. H Gezelle, onderpastor te Rousbrugge; tot Onderpastoor te Rousbrugge, E. H. Jul. Vermeersch, bewaker in de Normaalschool te Thorhout. Aalst, 27 September. Sedert acht dagen is er afslag gekomen op de handelswaar, die 360-400 fr. noteert volgens het leveringster mijn. Na het voleindigen van den hoppepluk kan men gereedelijk aannemen dat de op opbrengst alhier 7.000 centenaren bedraagt tegen 20 OOO verleden jaar. Op de markt te Aalst, 24 September, wer den er 60 balen aangebracht, die 400 tot 530 fr. verkocht werden volgens kwaliteit. Op de vrije hopmarkt heden te Assch" werd de prima-hop door vreemde kooper - aangekocht mits 500 tot 540 fr.; de middel bare, groene hop 410 tot 450 frank. Brussel, 28 September. Opnieuw is de matkt vaster gewordenvreemde kooplieden krijgen gading op onze groene hop voor den uitvoer. Gewone handelsprijs 410 frank. Poperinghe, 30 September. Gedurende de laatste dagen werd er veel hop ingehaald door de koopiietien, om in losse balen naar elders, zelfs naar het buitenland te verzen den. Heden biedt men voor gewone waar 410 fr., voor goede, groene hop 425 frank en zelfs iets meer als de uitvoerhandelaar puike waar voorhanden heeft. Neurenberg Beieren27 September. - Markt vast. De opbrengst wordt geraamd op 65 000 centenaren. Goede vraag naar alle slag van hop. Markshop geldt 6500 tot 6800 marken Wolznach en Tettnang gel den 7300 tot 7500 mark Saazerhop, voor den uitvoer, noteert on geveer 25 p st., daaromtrent 1375 frank, in Belgische geldweerde. Londen, 26 September. Tans wordt er algemeen aangenomen dat de Engelsche hopoogst daaromtrent 200.000 centenaren bedraagt. Reeds is het grootste deel van den hop oogst overgebracht naar de warenhuizen. De ambtelijke dienst van de Hopcontrool heeft besloten dadelijk een voorschot van t,en pond sterling per baal uit te betalen. aan, en stelde verscheidene der bezettelingen buiten gevt cht. Hij dwong de bewondering af zijner makkers om zijn flink en edel gedrag. Onze beste gelukwenschen. iMlimiMllJ. I11 III iHIMWIIMIIHMJ BI lll«lllllllll|ll»|IMI|lj|l|lf„ voor I9Ï5É aan itft e«n(. komt te verschijnen.- Vraag hem ter druk kerij van dit blad. Eerste tap bij Remi Matton, In de Spreeuw Abeele steenweg. In den Turkery. Herbergkermis. Krommen Boom bij Alois Herbergkermis In den Hertog van Brabant bij Ed ward Deweerdt, Westouter steenweg. Velo te verballen. In Jean Bart Casselstraat. Gegeven door Pol Lefeverbegin om 4 ure. WESTOUTER. Herbergkermis. In d'Hooge Grave bij Emiel Arnaert, Poperinghe steenweg. VLAMERTINGHE. Groot Dansfeest. Met prachtige orgel in nieuwe tent van Maurice Benauwt Theeten - ■UB' '1 WmPBÊSÊfm bij Ern. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 8 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. Spartacus, drama in 7 deelen met Ausonia, de sterkste worstelaar der wereld. 2. Cow boy drama in 1 deelen. 3. Komiek. Maandag en Dinsdag om S ure. gasfabriek, Poperinghe. j achtstoof, VeurneStraat, 77. Groote hoeveelheid kassijsteenen. Adres ten bureele. Nieuwgebouwd huis, met aanhoudend magazijn. Zich wenden bij den eigenaar Juüen Druant, Abeele. Omtrent 120 kassen met elk 12 ledige flesschen van 80 centil. aan 5 fr. de kas, 1 civier, 1 koffietrommelbol alleen, 5 paar- deslieten. Adres ten bureele. Huiswagen, tafel van engelsche billard, een auto Ford (4000 fr.) London Hotel, Meenenpoort, Yper. Jonge geleerde jachthond, Casselstraat, 7, Popeiinghe Schoone barakken uit het engelsch kamp bij S. Jozef' school40.000 kgr. kolen, houten billen, waterbakken, enz. enz. toe- behoorend aan Jules Verhaeghe, op het kamp verblijvende, Yper. Steenberd, een rnalingsteen en een haver- breker bij Tancré-Heyman, Godewaers- velde. Werkmanswoonst met koer en stal, te Rousbrugge. Alle inlichtingen bij Ach. Suffis, Haringhestraat, 30, Rousbrugge. Schoon en welgelegen woonhuis op cijns- grond van Jules Delie, gelegen in den Brandhoek, Vlamertinghe, en bewoond door Achiile Debruyne. Oude gazetten, minstens bij 25 K aan 1 fr. de kilo bij Prosper Wullepit, Casselstr. 175, Poperinghe Twintig groote zware kisten, aan voordee- lige prijzen, bij Et. Moncarey-Sansen Poperinghe. Nieuwe mansvelo, en occasie vrouwvelo bij J. Lammey, Casselstraat, 4, Pop. A lelgelegen herberg, De Naaidoog V Stavele dorpplaatswel geschikt voor kleermaker, barbier, enz. welke ambachten zeer gewenscht zijn te Stavele. Alie inlichtingen bij Jules Deschilder, brouwer, Stavele. erkensslachtersgast, reeds op stiel ge weest. Zich wenden bij René Stamper, Café des AUiés, Statiestraat, Yper. Bekwame smidsgast bij Jozef Desmyter smid te Renighelstgoed loon. Goede meid, word gevraagd in de Ban- que de CourtraiGroote Markt, Pop. ekwame meid, goed loon bij M. Rom- mens-Delfosse. Groote Markt, 27, Pop. IQekwame smidsgast, Adres ten bureele Bekwame vakmannen, voor toezicht van werken in de omstreken van Yperen. In lichtingen te bekomen bij den heerBiebuyck, Toeg. Kon. Commissaris, te Yperen. Goede metsers en plakkers, om stukwerk uit te voeren, in en rond Yper. Adres ten bureele Bureelbedienden, ter brouwerij Feys-Cal- lewaert, seffens gevraagd. Ook een antogeleider. Goede meid, rond de 25 jaar, goed loon; adres ten bureele. I raagt plaatn. Vrouw, om 3 dagen te week te wasschen en te schuren. Boeschepestraat 56. Jonge dochter vraagt plaats bij kleermaak ster. Adres ten bureele. Bi 1 DE PLUIMEN MAKEN DE VOGEL NIET., en het is meestal. VEEL GE SCHREEUW EN WEINIG WOL. Wan neer men U met veel reklaam en schoone beloften overstelpt, om uwe spaarpenningen in zaken, waarin geen gedurig toezicht mo- gelijk is, te plaatsen, wendt U vooreerst in LDe geheime boodschap, cow boy drama i vertr0lfwen t t in 5 deelen, met den gekenden onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en 'kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op i a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0,0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiöele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xli-Maandenstraat N'13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. I N. B. -- Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte pe;so- E. BLONDEEL POLLEY nen zich voor een agentschap aanbieden. Casselstraat, 67, AGENT voor Pooeringhe: J. Vanbru- 8*operinglie. 1 «racnr, Noordstraat, 16. den gekenden artist Wil liam Hart. 2. Begin der episoden Het ver loren gewest in 4 deelen. 3. Komiek. Eiiiidereii worden toegelaten. Ile^eliiiatige AankoniNt van bij CAMILLE COVEMAKER Watoustraat, POPERINGHE. Beste Engelsche voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuwverzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij I NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ $cliftul«tf-aat, n° O. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. A-inkoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons Leening van geld op titel3 van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van itraaulkulIVrs, onder de volgende voorwaarden 1 2 - 3 4 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. 12 cm. - 32 em. 15 cm. - 32 cm. 20 cm. - 32 cm. .IAA1C 25 Fr. 35 Fr. 40 Fr. 50 Fr. IIALI'' .IAAIS 15 Fr. 20 Fr. 25 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 6o cm, r Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde. T~i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2