Russisch zaailijnzaad SNUIF H N Burgerstand van I VERMAKELIJKHEDEN. Vaderlandsch feest Hier en Daar. Öoliseum-Ciriema. Beroepschoo! voor Bouwnijverheid Ie poperinghe:. Bericht aan do Landbouwers Football-Club Poperinghe Belangrijk Bericht. Firma JOHN RUCKER CV RIGA EXAMENS l!oeschep«. Gevonden busje. De knaap Julien Tryoen, vond een busje en sloeg er op met een steen. Eene ontploffing, en de jongen was erg aan de hand gekwetst. Mijnheer Daniel SABBE Zondag 9 October. Zondag 16 October. H STAD YPER. Zondag 9 October 1921, PROGRAMMA. HOPPE. ft Uit der hand te koop. A Vendre ou a Louer Leest en verspreidt "DePoperiaghenaar" Te pleitten. A el gelegen herberg, De Naaldoog» v Stavele dorpplaatswel geschikt voor kleermaker, barbier, enz. welke ambachten zeer gewenscht zijn te Stavele. SNOECKAS ALMANAK Atttwerpen's Bouw* Hypotheekbank' BANK VAN POPERINGHE is medewerker aan Onze Jeugd en de! plaat op te werpen. Juist op dien oogenblik schrijver van het ophefmakende boek «Naarlgreep een groote ontploffing plaats, ievers de ware democratie 't Boek bestaat ook inleen obus of granaat die nog onder de haag 't Fransch Vers une démocratie sincère. verborgen was, en de jongeling werd vree- Carnoy's vader was leeraar in de wijskunde te Leuven en was een Franschman Zijn oom kannunik Carnoy, insgelijks professor selijk aan den buik gekwetst. De gewonde is 's nachts overleden. Wcrklie denbon d- Op De islkdruppefkwestie. was de v/ercld door bekend door I zondag 9 October onmiddellijk na de Hoog- zijn tijdschrut La Celluie. Een der gebouwen [nij8i bijzondere vergadering. De vreemde van de hoogeschool vereeuwigt zijn naam Institut Carnoy. Uit liefde tot liet volk heeft de jonge A. Carnoy Vlaatnsch geleerd toen hij reeds van jaren was. Zijn verblijf in Amerika tijdens} spreker, christen propadandist, zal uitleg geven over de achturenwet. Allo, werklieden, gij rnoet er zijn om u te onderrichten bij mannen die kennis van zaken hebben. den oorlog heeft de democratische overtui ,^ere/'^0{!C!:.~ Zondag namiddag, om nu r,o™ nnnHi»n«, lo. ubü, maandehjksche vergadering Lenige ging bij hem nog dieper ingeprent Hij staat gekend als een allereerste kracht in zijn eigen vak, te weten de taalwetenschap Professor Voilgraff van Utrecht getuigde dat geen tweede in België de Grieksche taal zoo wel machiig is als Carnoy. Een allereerste kracht dus. Zijn onderwerp luidtDe plichten van de katholieken in den tegenwoordige;! tijd, vooral van de jongeren. Bemerkt wel de vergadering is gesteld op zondag; Iöden drzer en niet op den dag vroeger aangeduid. Ruzie. Vrijdag namiddag' werd Vrouw Charles Top van bij het Rood Kruis, naar het gasthuis gebracht. In ruzie geko men met een gebuurvrouw, werd zij met den koteraar erg toegetakeld aan het hoofd, dat deerlijk verwond en opgezwollen was. Pilen. Van heden af pilen voor zak lampen te verkrijgen, in 't groot en in 't klein, bij M. Beauprez, Yperstraat, 25, Poperinghe Strijdersfonds. Honderd vijf en negentig spaarboekje van het Strijdersfonds zijn deze week op het Stadhuis ingekomen. De belanghebbenden hebben ze reeds af gehaald Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendef andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 ?r. en van 3,00 fr.' Echte waarheid. De Engelschen, Franschen, en bijzonderlijk de vrome Belgen kennen wel den slag van den Yzer binst den oorlog maar ze kennen nog beter de pure crème kaasjes van 2 fr. van den Drpot Jeremie. Yper. Ongeval. Bij het kuisschen barer barak, Hondstraat, gleed Mej. B. Werrebrouck uit, en brak het been. Inhuldiging. Zondag 16 dezer heeft mcdedeelingen en voordracht door den Heer Meerssenian, landbouwingenieur; hij zal handelen over een punt van allergrootste belang. West-Wfenwlierke. Pijnlijk on\ geval. In den avond van Woensdag, 5 dezer, werd de kleine Elvira Bondue, 8 jaa- oud, met een ander kind uit de buurt, in vol le kindervreugde, op een landbouwerskar toegelaten door den eigenaar Eensklaps verschrok den aangespannen muilezel, de wagenkar keerde om ..en voor het ongeluk kig dochtertje Bondue werd het zoo verlang de rijtochfje de schielijke wreede tocht naar de eeuwigheid Het ander kind, Adricentje Bruneel, werd redelijk erg aan het hoofd gekwetst. De ouders Bondue zijn des te meer door het wreede ongeval getroffen, daar pas eenige dagen geleden een wichtje van 2 maanden oud aan hunne liefde werd ontrukt. Watoii. Motie. In zijn laatste vergadering heeft de Gemeenteraad van Watou met algemeene stemmen, de motie van Meester Butaye aangenomen, strekken de tot de Vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. V.O.S.senkracht Kermismaandag werd hier een snelheidskoers gedaan met rijwielen, alleenlijk voor Watousche liefheb bers. De 20 Kilom. 200 meters werden afge rold in 40 1/2 minuten, niettegenstaande de hevige wind en de slechte wegen. Er was zeer veel belangstelling van wege de talrijke opgekomen massa, en taaie wilskracht van wege onze kranige renners. Kwam de eerste aan Albert Van Eecke, onderhoofdman der787 Watousche VOSsen. Volgden Julien Plessiet, Berten Verheyde, Verniere, Dequidt Prudent, Besem Oscar en Bouden Maurice. Binst dat ons flink muziek de «vlaamsche Leeuw en de Brabangonne meesterlijk uitvoerde, werd Berten vastgegrepen en door de verheugde V. O S sen in de hoogte geheven. Menig glaasje werd op zijne gezondheid gedronken. de plechtige inhuldiging plaats van Eerw. j Het feest is heel wel gelukt! Tot ter jare!.. Eere en dank aan onze Oorlogsver- verminkten Vandaag Zondag worden ze allen gevierd te Yper. De sukkels verdienen zulks, niet waar Strijdmakkers van Wa tou, gedenkt dat zij, na onze roemrijke Dooden, de meest verdienstelijken zijn- Wij ook wij willen ze vieren! Een specialen1 ure Heer Denys als pastoor op S. Niklaas. Muziekavond. - Zondag 1. 1. heeft Ypriana het winterseizoen ingesteld met een puik concert Een uitgelezen publiek woonde het feest bij De symphonie heeft een uitmuntend programma, kunstig uitgevoerd. Meesterlijk was Juf. W. Van Egro en genoot een uitbundige bijval. Dank aan den ieveri- trejn vertrekt uit Poperinghe om 1,04 ur gen Bestuurder A. Gaimant, aan wie nooit Wij vergaderen rond 2 ure in Vlaanderen noch last noch moeite te groot zijn om den jhij Marcel Soete en bij René Stamper recht, bloei zijner maatschappij te bevorderen. On- fover Vlaanderen Statiestraat, Yper. der zijne kundige leiding zal de koorafdeeling» Makkers, we zullen u daar verwachten!... op 13 November een prachtig Concert geven, i Onze oorlogsverminkten die er willen zijn, - Tooneel. - De tooneelbond Puinen-iTr T„. M„ren terug uit Yper om 7.1o ure. Dan staat Verlaten f d,U e^ - Aua i tra... gereed Ie Poperiaghestatie voor «veriaten» drama, en Aux ArmesWatou_ Narpeps 't Bestuur vaij V.0.S Watou P Meester Rut-we Veroordeeld - Een groot getal bak- 0ostende. Wann weder Sedcrt SÜ- <*5- z'ctl talrijke zeehen- Sedert eenigen tijd wordt er nogal veel (in zekere middens ten minste) gesproken over misbruiken die in den mclkdruppel ZOUDEN hecrschen. Daar er toch overtuigd waren dat liet maar een beetje poli tieke kletsspraak was, vonden wij het nutteloos onzen tijd te verspillen aan een antwoord. Maar nu wij verle den week in een artikel van het Orgaan der liberalen van Poperinghe hebben kunnen bestatigen dat de kritieken steeds heviger worden hebben wij besloten eens klaar en duidelijk de zaak uiteen te doen om dan de inwoners van Poperinghe te iafen oordeelen. Wij lezen daar met stijgende verwondering Naar ik zaterdag vernomen heb, zal de stad zich niet meer tevreden houden met schoone woorden, waarmede men niets kan verrichten, maar geld geven aan de damett die zich belasten met de uitdeeling der melk- doozen. Dit zal hun voorzeker meer genoegen doen Wij zijn oprecht nieuwsgierig te weten wat M. Van- dooren die nu reeds meer dan opgeschrikt is voor de groote som daarvan wel zal peizen Want de groote som zal voorzeker daarmee nog een beetje stijgen, of 't ware misschien dat gij om de gege ven som niet te overtreffen en alzoo M. Vandooren niet méér te ontstellen, die beloofde jaarwedde zoudt aftrekken van de onkosten van den melkdruppel't is te zeggen het aantal uitgedeelde melkdoozen ent'huis- gedregen kinderbunsels verminderen, Er is alleszins in geheel Poperinghe niet één enkel mensch die liet als eene verbetering zou aanzien af te trekken van het werkvolk die het noodig heeft om weg te geven aan dames die niets vragen, NOOIT IETS AANVAARD DEN EN ALLESZINS ZULLEN WEIGEREN. Zij werken NOCH VOOR WOORDEN, NOCH VOOR GELD, maar uil princiep. Nu een andere kwestie. Wij lezen verder alle besturen der stad zou de evenredige vertegenwoordi ging moeten toegepast worden. Hetgeen het vorig bestuur nooit gewild heeft, zat het nieuwe ongetwij feld trachten in werking te brengen Nooit gewild, zegt gij Hoor eens liever en oordeel Bij het inrich ten van den melkdruppel in 1919 werden de volgende dames persoonlijk uitgenoodigd Mevrouwen H. Leb be. M. Vandecasteele, N. Bataille, J- Vandermeersch, G. Coevoet, H. Brutsaert, Ch. Dewuif, F. Rommens; Mejuffers van Merrls, De Puydt, R.Boucqiiey, J. Coe voet.Was dat geen schoone evenredige vertegenwoor diging, luidden zij allen moeten aanvaarden Indien sommige niet aanvaardden kan het be stuur vap den Melkdruppel toch daar niet voor verant woordelijk worden gesteld. Men kan ze toch maar vragen. Wij zijn overtuigd dat het is omdat gij andere dames in het oog hebt. Maar het komt ons zonderlijk voor dat gij nu komt spreken van evenredige vertegen woordiging, nadat ze eerst geweigerd werd, verre dus van nooit gewild» zooals ge zegtNU dus dat alles in regel is en gij juist komt te spreken van «geld ge ven Gij weet dat de dames die tot nu nog toe NOOIT betaald werden het nu ook alteszins ZULLEN weigeren dus schijnt het ons toe dat het voorstel van betaling samenvallende met het voorstel van evenre dige vergetenwoordiging VEEL beteekent. Daarbij vragen wij ons af wat evenredige vertegen woordiging te maken heeft in eene instelling die noch van verre noch van bij de politiek aangaat. Of zult gij nu misschien in alles, ten passe en ten onpasse de partij politiek gaan inmengden Wij lezen eindelijk Alle inwoners zijn het eens om te zeggen dat evenredige vertegenwoordiging vele misbruiken zou beletten en vele kritieken vermij den Dat kritieken zouden vermeden worden is klaar, aangezien gij er eene politieke partijkwestie wilt van maken, gij zegt het zelf. Maai1 wat bedoelt gij met misbruiken vermeden worden Ofwel bestaan die misbruiken in het bestuur, ofwel in het bestuur niet ttz. bij het volk. Beduidt gij een misbruik van het bestuur, dan wordt gij dringend verzocht naderen uit leg te geven. Wij DAGEN schrijver van het artikel of GELIJK WIE ook uit de MINSTE onregelmatigheid aan te duiden. Alle boeken en geschriften, circulairen, enz. staan ter zijner dispositie. Met het aan te vangen zou hij ons een dubbelen dienst bewijzen ten eerste zou schrijver toonen dat hij ten minste EERLIJK IS, en geen vuige lasteraarten tweede met den uitslag van zijn onderzoek bekend ie maken zal hij ons de moeite sparen nog op die kritiek te moeten terugkomen Wilt gij integendeel spreken van misbruiken afhan gende van de menschen door het werk gesteund, wij vragen ons af wat UWE dames daaraan zullen veran deren. Is het omdat er MEER liberale dames In het bestuur zouden zijn dat de menschen hunne melk- doozen niet meer zouden gaan verkoopen voor een tabiet chocolade zooals het gezegd werd in de laatste vergadering van den gemeenteraad. Wij ook zijn bewust dat er misbruikers zijn. Indien De avondleergangen der beroepschool zullen herbeginnen voor de leerlingen van het eerste jaar, op Maandag 10 October, van G tot 8 uren 's avonds. De leervakken zijn lijnteekenen en vak- teekenen Maandag en Woensdag reken kunde en meetkunde (Dijnsdag en Vrijdag); handenarbeid voor raamwerk en paneelwerk Donderdag en Zaterdag De leergangen worden gegeven volgens het programma der beroepsscholen vart Brugge en Rouselare door gediplomeerde leeraars; E. H. De Jaegher; AIM. Gits, bouwkundige; Desmadrijl.onderwijzer, Ver anneman, teekenleeraar; De Valck, schrijn werker. De leergangen vaan het tweede jaar en van het derde jaar zullen hernemen op Maandag 17 October: vakieeken en onna menteekenrekenkunde en meetkunde; bouwkunde; electriciteit. De leerlingen moeten 14 jaar oud zijn zij betten geen schoolgeld, doch moeten zich van het noodige schoolgerief voorzien. De inschrijving zal genomen worden op het Secretariaat der school, Kerkhofstraat, nr 5, op Zossdag O October, van 9 tot II ure, voormiddag, De Voorzitter De bestuurder, van den bestuurraad, A, De Jaegher. D' Brutsaert. WAAROM MAART GIJ GEENE REKLAAM Er wordt ter kennis gebracht, dat de landbouwers, bzetzaden komende uit Duitschland, kunnen verkrijgen, op afkor ting hunner oorlogschade. Het is zaad van beste soorten, namentlijke Echendorff, Ide- levan Kirsch, en Halve Suikerbeet, en ook, aaneerste hoedanigheid. Het zal afgestaan, worden aan den prijs van den dag op den oogenbljk der verdeeling. Diegene die wenschen zulk beetzaad te bekomen, moeten zich laten inschrijven bij •ss'öH rr Zondag laatst werd eenen vrienden match betwist tusschen de eerste equipe van Pope ringhe, en een Engelsch elftal. Onze spelers alhoewel zonder entrainement en nog niet opgewassen zijnde tegen zulke puike spelers, hebben zich met veel moed weten te verde digen; in den eersten half time waren zij zoo goed als overrompeld, maar eene klgine wijziging aan hun elftal, bracht er toe bij het spel beter te verdeelen, de match eindig de met eene overwinning der Engelschen van 8 goals tegen 3. Zondag 9" dezer, om 2 uren entrainement- match tusschen het eerste en tweede elftal. Spelers allen op uwe plaats. I »l het StualüliltKi. Wordt benoêmd tot Ridder der Orde van Leopold li met toekening van het oorlogs- kruis MAES Valeer, oorlogsvrijwilliger, van het 20e linie. Voorbeeldig soldaat. Deed zijn uiterste best in het offensief van Sep tember en October 1918. Veertig maan den front, Werd zeer erg gekwetst den 23 October 1918, op het oogenblik dat hij ten aanval oprukte op Overbroek. Onze beste gelukwenschen, Een lading komende van de aloudbekende wordt binnen kort te Antwerpen verwacht. De hoedanigheid is dezelfde als voor den oorlog en de kiemkracht bedraagt minstens 87 o/o. liet zaad wordt zooals vroeger gele verd in geloode zakken inhoudendeeen kaart met handteekc-n van Heeren JOHN Ilï- €KER O, RIGA als waarborg dat het zaad verkocht als Choix Superieur of «Extra Puik» werkelijk door hun verzonden is. Voor alle inlichtingen zich wenden aan G. V Si RSPREE IJ W Si N «SL O 69, HOOGRTRAAT, ANTWERPEN Te Koop. Gerievig renteniershuis met hof, Cassel- straat, 177 bis, Poperinghe; seffens te bewonen. Zich wenden bij J.Vandermarliere, gasfabriek, Poperinghe. Vierwielrijtuig zoo goed als nieuw traam- kartwee dienstpaard; alle slag van le dige kisten. Caselstraat, 89, Poperinghe. G\roote hoeveelheid kassijsteenen. Adres 14 ten bureele. Schoone tent, 10 m. lang op 4 rn. 50 breed, Gedekt met platen; in goeden staat. Ge nadige prijs, bij Henri Leppenois, Elverdin- ghesteenweg, bij De Zon Poperinghe. Twee schoone trekhonden en nieuwe kar, dienende voor poneybij Rachel Lietaert, Meesenstraat, Poperinghe. Omtrent 120 kassen niet elk 12 ledige flesschen van 80 centil. aan 5 fr. de kas, l eivier, 1 koffietrommelbol alleen, 5 paar- desüeten. Adres ten bureele. uiswagen, tafel van engelsche billard, een auto Ford (4000 fr.) London Hotel, Meenenpoort, Yper. Schoone barakken uit het engelsch kamp bij S. Jozef' school40.000 kgr kolen, houten billen, waterbakken, enz. enz. toe- behoorend aan Jules Verhaeghe, op het kamp verblijvende, Yper. Steenberd, een inalingsteen en een haver- breker bij Tancrè-Heyman, Godewaers- velde. Werkmanswoonst met koer en stal, te Rousbrugge. Alle inlichtingen bij Ach. Suffis, Haringhestraat, 30, Rousbrugge. Oude gazetten, minstens bij 25 K aan 1 fr. den Consignataris der plaatselijke verdee- j Algemeene Verkoopagenten voor Belgie Holland lings Commissie of bij het Ministerie vanj Landbouw. Legden hun examen af aan de Hooge-j school te Leuven Van Walleghem Antoorr, f van Poperinghe, met vrucht, tweede proef! in geneeskunde. Vanden Weghe Michielj van Passchendaele, met groote onderschei ding, derde proef in geneeskunde. POPERINGHE, van 1 tot 7 October 1921. Geboorten. 250. Verstraete Roger, z. v. Daniel en Gabrielle Huyghe. 251. Ryckevvaert Daniel, z. v Henri en Ida Hayaert. 252. Verhelst Felrx, z. v. Petrus en Irma Vanhoutte. 253. Vitse Maurice, z. v. Remi en Hermana Debruyne. 254.Webb Robert, z. v. Harry en Rache! Thoris. 255. Vandemaele Maurice, z. v. Julien en Magdalena Cappoen. 256. Delalande Jean, z. v. Leon en Antoinette Marquis. 257. Lemaiiieu Oiner, z. v. Arthur en Rachel Ver- er feiten aangestipt worden dan kunnen wij optreden f en onvenniddelijk die menschen uit den Melkdruppel' ruysse. —258. Persoone Nestorine, d. v. Jerome en verbannen. Maar a. u. b. spaar ons die groote woor- g Celina Artois. den, geef ons FEITEN.- En feiten DAT is H'ER-1 Overlijdens. - 204. Debyser Henri, 71 j. wed. v. KEL1JKHEID. Julie Orbie, Ouderdomsteenweg. 205. Styles Ten slotte nog een woord: Vi e lezen in hetzelfde 1 Simonnc, 3 in. UerfstraaL 206. Papegaey Roger, blad, in het verslag van den gemeenteraad: «Het J 2 m. Zwynland_. 207. T hoor Einde, 61 J. wed. ben, dat het regelmatig gewicht niet had. Allen werden veroordeeld tot eene boet van 100 frank of een maand gevang. Ministerieel bezoek. Heden Zaterdag om 4 ure komt de heer Minister Wauters, een Openingsbezoek brengen aan de gewes telijke Koelopslagplaats voor Bevrozen Vleesch, te Yper. Bedevaartprocessie. Zondag had te midden eene ingetongene en deelnemende menigte de jaarlijksche bedevaartprocessie plaats. Yper herleeft! Ontploffing. Zaterdag avond speel den Gérard en André Parmentier, 7 en 5 jaren oud, bij hunne woning Pannenhuisstr. zij vonden een busje waarop zij begonnen te kloppen met een steen. Eene ontploffing volgde Gérard was drie vingers der rech têrhand kwijt en bekwam wonden in het aangezicht en aan den linkerarm. André had eenige kleine kwetsuren. lïocsinghe- Eindelijk., zien we dat ze beginnen wei ken aan de nieuwe statie, 't Is voorzeker de staat die bouwt. Waaraan ge dat ziet kunt ge lijk niet wel zeggen, maar b. v dat het nog al rap gaat! lijk de andere staats gebouwen in Boesingh maar ja, het is niet meer te vroeg. De treinen loopen hier immers van de eerste na de wapenstilstand en dat was, gelooven we, 't jaar 1918. Nu toch zal de statie er komen en naar men oiis verzekert zal ze met een beetje chance in 't weere, 't jaar 1930 zeker kunnen gebruikt worden. Chance... vooral voor deze die bouwen met den Staat. De kazernes op de plaatse met hunne schietgaten staan daar te droogen lijk nen haring. Nu, 't ware toch jammer al die reeds opgebouwde huizen te dekken in zulk droog weere. De commeeren zeggen dat de Vooruit ver lang gevraagd heeft. Zijne 6 maanden zijn bijna uitomdat... omdat... er geen water is en dat de zonne te veel steekt en omdat de menschen nu maar 8 uren meer mogen werken. Wij zijn ervan overtuigd dat hij ten minste nog 6 maanden zal bij krijgen. Waarom niet? De staat heeft een goe herte en kan niet weigeren. Boerengilde. Zondag laatst hadden wij onze maandelijksche vergaring. Sedert de stichting hadden wij tot heden weinig zulke belangrijke bijeenkomsten. Omtrent een vijf en dertig tal leden waren aanwezig betrekkelijk zeer weinig op de 100 inge schrevenen. Maar zie, erwasgeene premie deeling Zondag laatst en vele onzer leden hebben maar dan alleen meer tijd. Jammer, maar dit is nu den geestestoestand Twee sprekers waren gekomen. De heer Sioen had het over veekweek. Hoogst belangrijk en vooral nuttig M. Timmerman sprak over de brandverzekering van den Belg. Boeren bond en deed vooral het voordeel dezer onderlinge maatschappij uitschijnen. De winsten worden gedeeltelijk verdeeld onder de verzekerde zelf wat in andere verzekerin gen niet geschied. De aandacht welke de toehoorders van 3 1/2 tot 7 u. verleenden toonde genoeg dat ze de sprekers volgden en de opmerkingen tusschen in gemaakt brachten veel nuttige wenken bij. Na de z.oo 'belangrijke vergadering wer den de grondslagen gelegd van den herinte- richten veebond en reeds kwam het nieuws toe dat het ministerie een geprimeerde stier van Looras kocht voor Boesinghe. Rciiin^lifKt, Vreeselijk ongeluk. Donderdag namiddag rond 5 u gebeurde hier een erg ongeluk bij de We Devrijer te Reninghelst, bij de herberg De Brijkke De zoon Jules, 26 jaar, had een hoop kaf in gedacht word opgevat de aanvragen tot deelnemingl Lout Eugenie, Bertenplaats. 208. Garrnyn Prudence, in de voordeeten van dit schoone werk eerst door den "ff 1- Yed-_ v- Peno.'.' éarton, perstraat. 209. den aan de Belgische kust. De visschers zien f dischraad en daarnanog door eene bijzondere com- Sansen Louise,^81 j. Veurnestraat. daarin een teeken van een lang en warm na seizoen. Cenrne. Brand. Zaterdag brak een grooten brand uit in de stoomzwingelarij j missie te doen onderzoeken. Dan ten minste zouden de damen met dc uitdeeling van de melk belast, zon der groote aerantwoordelijkheid kunnen optreden. Dat er in de EERSTE MAANDEN families waren die jvan de voordeeien der kostelooze uitdeeling genoten 'zonder er recht aan te hebben is een feit, omdat van G. Verfaille Gansch de fabriek ging in zeit het hooger Bestuur van Brugge maar haif op de de vlammen op, de brandweer kon enkel de hoogte was, zooals het gemeenlijk gaat bij het inrich- machienkamer en het huis vrijwaren. Deften van zu,ke tosftMtngen. Maar reeds op *2"^Mei 1920 schade gedeeltelijk door verzekering gedekt, beloopt 40.000 fr. Ongeluk. Om de bruiloft van een makker te vieren, ging Jeroom Pannecoucke, 30 jaar, landbouwer, 'eenige schoten lossen bij het naderen van het echtpaar. Bij het tweede schot slaakte de jongeling een kreet en plofte zieltogend ten gronde. De arme jongeling blies weldra den laatsten adem uit. Een kogel of stukje ijzer was in het oog gedrongen en was dwars door het hoofd gevlogen. Cruyshautein, Opgelet voor kwet suren. De landbouwer Cyrie! Tandt had zich over eenige dagen met de votk aan het heen gekwetst. De'wonde was zoo onbedui dend dat ze den man niet belette zijne dage- [ijksche bezigheden voort te zetten. Plotseling echter kwam er verslechting en de wonde •verergerde zoodanig dat de ongelukkige landbouwer na aan de gevolgen gestorven is. Waarschijnlijk zal hij vinger en duim ver liezen. De Familie SABBE - VERGRACHT, laat weten dat op Maandag 10 October 1921, om 10 1/2 ure, inSt Janskerk te Poperinghe, en Plechtige Dienst zal gezongen worden, tot lafenis der ziel van echtgenoot van Mevrouw Julia Vergracht, overleden Brussel Etterbeek, in den ou derdom van 51 jaar. Vriendenen kennissen,die bij vergetelheid geenuitnoodigingzouden ontvangen hebben, gelieven dit, als dusdanig, te aanzien. Huwelijken Vanoutrive Achille, 31 j. vlashande laar v. Kortrijk en Pinket Victorina, 33 j. winkeiiersteJ v. Poperinghe. 156. Thevelin Benoit, handelaar v. Dickebusch en Lebbe Alice, bijzondere v. Poperinghe. 157. Vandenameele Alberic, 28 j. timmerman v. Vlamertinghe en Gelein Alida, z. b. v. Poperinghe. 158. Deiporte Germain, 26 j. landbouwer v. Proven en Boone Zulma, 28 j. huishoudster v. Poperinghe.— 159 Dewickere Marcel, 27 j. landbouwer v. Proven Poperinghe. Beloften. 228. Leon Allimann, landwerker v. Rlchebourg (Fr.' en Teite Julienne, huishoudster v. Poperinghe. 229. Vanderstraeten Leon, landwerker v. Poperinghe en Blieck Lucie, z. b. v. Komen.—230. Lacaille Albert, ijzerwegbediende v. Vaux (Fr.) en Truant Gabrielle, z. b. v. Poperinghe. 231. Larou 'werd er door het komitcit vaii den Melkdruppel bij en_Boone Irma, 31 j. huishoudster v middel van De nPoperinghenaar aan de bevol king bekend gemaakt dat enkel de behoeftige familitin recht hadden op de kostelooze melkuitdeeling. Daarbij schijnen die heeren er onbewust van dat in Juli 1920 alle lijsten van den melkdruppel door een afgevaardigde van het gemeentebestuur onderzocht en heulen werden en dat sedert dien IEDERE aanvraag aan het gemeentebestuur werd voorgelegd. Wij doen dus de aanvraag, en het STADSBE STUUR AANVAARDT OF WEIGERT. Wij zoeken teververgeefs naar onze groote verant woordelijkheid. Wil het nieuwe stadsbestuur de lijsten herzien en sommige leden die door het vorige stadsbestuur (dus niet door ons) werden aanvaard nu wegzenden, het staat hun vrij. Maar vergeet niet dat wij ook rechten hebben en ALLE menschen die onder de wet vallen zullen verdedigen en helpen. En daar wij bestatigen dat zelfs SOMMIGE gemeenteraadsleden schijnen die wet niet te kennen, nemen wij de gelegenheid te baat ze eens Ie herinneren. Volgens de circulaire van 10" Oogst 1921 hebben RECHT aan de kostelooze uitdeeling van melk, niet degene die niet meer dan 300 fr. per maand verdie nen, maar zij die niet meer dan 300 fr. per maand verdienen 50 FR. PER IEDER LID VAN HET HUISGEZIN, dat is dus b. v. in een huisgezin van man, vrouw en 3 kinderen (daar zijn er veel zulke): 300 50 -f 50 50 50 - 500 FR. Dat is dus geen 300 fr. zooals men zegt. En wat zoudt gij dan denken van een huisgezin met 5-6 kinderen of zelfs meer Ge ziet dus dat het altijd best is vooraleer te spre ken van misbruiken, de wet te leeren kennen. We gelooven dat we nu al de punljes kort maar klaar hebben effen getrokken. Nochtans moest er nog iemand zijn die gelooft dat ons antwoord niet klaar genoeg is, hij zou ons eenen grooten dienst bewijzen ons eene nieuwe gelegenheid te geven tot antwoord. Dat zal ons voorzeker meer genoegen doen dan UW GELD EN SCHOONE WOORDEN. V. Eerste tap. «Inden Walvisch» bij Georges Lefever (bijg. Osse) Casselstraat Herbergkermis. «In den Hertog van Brabant» bij Edward Deweert, Westouter steenweg. Konijn te verhollen. «In den ouden Hazewind, bij Jules Heze, Boeschepestraat van 4 tot 7 ure Gegeven door Elie Muylaert aan 4 bollen voor een fr. Konijn van 6 K. te versmijten. «In den Welkom» bij Cyriel Cappoen, Boeschepestraat, van 4 tot 8 ure. Gegeven door Camiel Matten. St. JAN TER BIEZEN Eerste tap en konijn te verhollen. In den Hazebilkbij Maerten. Gegeven door Cyriel Cauwelier. ABEELE. Konijn te verhollen. Bij Pierre Van Benterghem, Nieuwstraat, Gegeven door Maurice Deprez. ABEELE. Vet konijn te verhollen. Bij Achilie Lampaert. WATOU Groot bal. Met prachtige nieuwe orgel in de tent van Cyriel Theeten, Poperinghestraat. Vlamertinghe. Ringsteking met velo. In 't Wit peerdBrandhoek bij den witten Gabienne. Inschrijving van 1)4 tot2'/» ure. 100 fr. prijzen. Daarna groot Dansfeest met orgel in tent. ABEELE. Herberg kermis. Julien, werkman en Masschelein Martha, huishoudster 4 All pont de Pierre bij de W Declerck- Poperinghe. - 232. Gheus Constant, metser v.|Canele. Prijsbollinglc prijs, 3 m. pane; 2e rroot ter gelegenheid der overhandiging van het Vaandel der Oorlogsinvalieden (Afd. Yper). lö ii* Ontvangst der maatschappijen aan het Statieplein, f 1 ia. Bezoek aan het Gemeentekerkhof. Hulde aan de gesneuvelden (Belgen en Bondgenooten). Aanspraak door een Aalmoezenier. 14 li. Vergadering der maatschappijen en Optocht. 15 ii. Overhandiging, op de Groote Markt van het Vaandel,door de Major Clincke, maille, oorlögsinvalied, afgeveerdigde van Z. M. den Koning. lïi u. Concerten door 't muziek van het 4" Linie, de Philharmonie van Poperin ghe, de Harmonie der Oud-Strijders van Rousselaere en Ypriana (muziek en koor). Het beheer der spoorwegen brengt ter keunis van het publiek, dat de speciale trein aangekondigd voor 13.35 uren, zal vertrek- brand gestoken in de gracht. Daar de aan- u,-( Poperinghe Zondag 9 October om palende haag ook begon te branden wilde hij het vuur uitdooven met er een ijzeren 1 3.04 uren. Ten gevolge van het geschil tusschen Kamer en Senaat, zullen de Wetgevende Kiezingen moeten uitgesteld worden, heel waarschijnlijk tot 20 November. E»n liosiiiSSjke wet. Door de toe passing van de wet op den 8 uren-dag en de week van acht en veertig uren zal de stad Brussel, voor de gazfabriek alleen, jaarlijks 211,000 franks meer moe-ten uitgeven. Oorlogswi8ss<«*u. Tot dusver wer den de oorlogswinsten voor 760 miljoen aangeslagen. Daarvan werden reeds 244 mil joen geïnd. Verder werd voor 50 miljoen ongeveer waarborgen in beslaggenomen- 8>.=* belastingen. In 1914 beliep het totaal belastingen in België de som van 351,248,000 fr. Dees jaar zal dit cijfer klim men tot 1 miljard 752,234.0 0 fr. Dat is dus een verschil van 1 miljard 397,936,000 fr. en de kas is nog altijd ledig 1 Sociaiisiisehe burgmeesters. Tot dusver zijn 163 socialistische burge meesters benoemd. Nog 800 burgemeester benoemingen moeten gedaan worden. Jonggetrouw-tien... Naar de Daily Mail meldt werden tijdens de zes laatste verstreken maanden, in Engeland ongeveer twee honderd huwelijken gesloten tusschen mannen van zestig tot zeventig jaar oud en twintigjarige vrouwen. Zij had katoogen! Mama, mijn groote zuster Liza, die ziet in den donkeren juist als onze poes 1 Waarvan zeg je dat, kindje? Wel mama, als Liza gisteravond Jan van hier aan 't einde buiten liet, dan was 't donker als in een oven, en ze zag zij toch, want ik heb haar hooien zeggen Jantje, je moet U doen scheren uw baard is te lang, en dat doet zeer 1 b. v. Poperinghe en Creus Marie, z. b. v. Racour. VLAMERTINHE, maand September 1921. Geboorten. Buytaert André, z. v. Maurits en Maria Baert. Hauspie Albert, z. v. Hilaire en Leon- tina Seghers. Decroix Oscar, z. v. Cyriilus en Maria Odent. Mourisse René, z. v. Julianus eri Julia Ver- slype. Deplaecie André, z. v. Felix en Nera Meers senian. Vermeersch Henri, z. v. Emile en Emma Verhaeghe. Vanassche Oscar, z. v. Alfons en Marie Leroy.—De Geest Joannes, z. v. Fredericus en Coleta Vande Wille.— Heyte Maurits, z. v. Aloysius en Alida Verbeeke. Vancayseele Gerardus, z. v. Hector en Emma AHeinon. Deraedt Martha, d. v. Cyriilus en Mathildes Demarey. Seghers Gerardus, z. v. Cyriel en Lydle Hauspie. Hennebel Maurits, z. v. Theo door en Juliana Hoflack. Debach Octaaf, z. v. Ar mand en Maria Deraeve. Vandevoorde Michel, z. v Emilius en Maria Bondue. Overlijdens.—Hauspie Albert, 2 d. z. v. Hilaire en Leonllna Seghers. Dewiide Augustus, 46 j. land bouwwerkman, echtg. v. Lydie Dedrie. Ozeel Ger- manus, 23 j. aardewerker, ong. z. v. Hendrik en Philomena Sablee. Huwelijken. Gaston Vandamme, metserdiener te Elverdinghe en Margaretha Logie, spellewerkster te Vlamertinghe. Aileerik Ghyselen, ijzerenwegbe- diende te Rousselare en Urbania Debuyne, werkster te Vlamertinghe. Neurenberg, 1 October. Markt zeer vast ge stemd. Op de verschillende soorten is er opslag Markthop 6-200 tot 6.800 mark Berghop 7 000 m. Haliertau (met zegel) 7.500 m.Wurtemberg (prima) 7.400 tot 7.525 frank. Haqenau (Eizas), 3 October. Sedert eenige dagen wordt er veel hop aangekocht voor den uitvoer naar Duitschland de markt is zeer vast inet merkelijke prljsverhooging, 600 tot 650 fr. voor alle middelmatige soorten. Aalst, 3 October. In cultuur, evenals op de markten, zoeken de facteurs overal de puike, groene waar, bestemd voor den uitvoer 425 tot 550 fr. vol gens kwaliteit. De Belgische brouwerij koopt weinig. Londen, 4 October. Dewijl omtrent al de hop in de warenhuizen, ingeleverd is, ontwaart men dat dc hopoogst daaromtrent 225 000 centenaren bedraagt Tot nu toe voorziet men niet wanneer het beheer der Hopcontrool zal laten Belgische hop invoeren om het groot tekort te dekken. Brussel, 5 October. Aalst en Poperinghe notee- ren op levering October-November 450 fr.op leve ring December-Januari 460 fr. Poperinghe, 7 Oclober. Steeds koopen vreemde handelaars de beste loten op, mits verschillende prij zen volgens kwaliteit425 tot 475 frank. Gewis is reeds de groote helft van het gewas verkocht. Gewone kwaliteit wordt ais handelswaar verhandeld aan 450 frank. BIJ «f.Yfi TE VEKRiBXJGEW s DE O00D !N VLAANDEREN, oorlogsroman door A Hans, schrijver van De Bloem uit het Vrijbosch Prijs 7 fr. 50. DUÜWPJESALMANAK voor 1922. Yiamertiaiglie Beste meersch, langs den steenweg naar Dickebusch, sectie B, num. 303, groot 1 Ha. 03 a. 10 ca., vroeger gebruikt door J. Weyckaert. Zich wenden M. Jonckheere, 9, Fortlaan, Gent. Une Locomobile, toute neuve, flam- me directe, 22 H. P., a surchauffage de combustible 30 0/0. Adresse au bureau du Journal. prijs 5 fr. Begin om 3 ure. K- te versmijten, gegeven ent erghem Konijn van 4 door J. Van- de kilo bij Prosper Wullepit, Casselstr. 175, Poperinghe Twintig groote zware kisten, aan voordee- lige prijzen, bij Et. Moncarey-Sansen Poperinghe. ieuwe rnansvelo, en occasie vrouwvelo bij J. Lamrney, Casselstraat, 4, Pop. Tent, groot 8 m. op 6 m., in dubbel pan- neelen, afdraaiende in boulons; dienstig voor winkel en herberg, vier groote plaatsen. Staande te Westouter, Molenberg, inlichtin gen te nemen bij Petitjean, Westouter. Alle inlichtingen bij Jules Deschilder, brouwer, Stavele. ofstede, om dadelijk te gebruiken, beste land, te Barnbeke bij Haringhe. Groot met gebouwen: 17 gemete. Overname bij den gebruiker Julien Delrue; voor de jacht, bij den eigenaar Louisastraat, 27, Oostende. Er is 5 1/2 gemete gras. Onnoodig zich aan te bieden zonder goede borg. Gevraagd. Bekwame smidsgast bij Jozef Desmyter smid te Renighelst; goed loon. Goede meid, word gevraagd in de Ban- que de CourtraiGroote Markt, Pop. Bekwame vakmannen, voor toezicht van werken in de omstreken van Yperen. In lichtingen te bekomen bij den heerBiebuyck, Toeg. Kon. Commissaris, te Yperen. Keukenmeid en bovenmeid, fransch ken nend, voor omstreken van Charleroi. Goede getuigschriften vereischt Goed loon. Schrijven M. Dtitron, 24, Plaskylaan, Brussel. Goede metsers en plakkers, om stukwerk uit te voeren in, en rond Yper Adres ten bureele. Meid voor alle werk, voor een omliggen de stad. Goed loon. Adres ten bureele. Bureelbedienden, ter brouwerij Feys-Cal- lewaert, seffens gevraagd. Ook een antogeleider. Vraagt plaats. onge dochter vraagt plaats bij kleermaak ster. Adres ten bureele. ongen van 15 jaar, voor gelijk welk werk. Casselstraat, 152, Poperinghe. ongen van 22 jaar, om den bakkerstiel te leeren. Ares ten bureele. Gevonden. i ouden vrouwring, in St Bertenskerk. i Inlichtingen ten bureele. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe Zaterdag om 8 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. De Koningin van Arzana, lotgevallen drama in 5 deelen. 2. De Keerzijde van het feest, 4 deelen. 3. Op dezelfde vrouw ver liefd, komiek Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. Het vervloekt kasteel, lotgevallen dra ma iti 5 deelen. 2. 't Verloren gewest, 3" en 4e episode in 4 deelen. 3. Komiek. iiiattlercs! worden toegelaten. lOO SFrank hclooning aan wie kan inlichtingen geven over den velo Saphir B nl 21551, plaque nr 135379, Vrijdag laatst gestolen in het Australian Camp, Elverdinghestraat, door een jongen van 18 tot 23 jaar, middelmatige grootte, blond haar, gekleed met korte broek, donkere kousen en slaffers. Beste Engelsche PEPPERMINT voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuw verzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. BLÖNDEEL P0LLEY Casselstraat, 67, Eopcringiie. voor aan 30 eenI. komt te verschijnen.—Vraag hem ter druk kerij van dit blad. VEEL MEER STERVEN VAN TE VEEL DAN TE WEINIG DOOR DE KEEL... daa rom VERZINT EER GIJ BEGINT. Zijt niet roekeloos, wanneer gij wat spaargeldt hebt, met het in ongekende ondernemingen te storten, maar wendt U eerst in volle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op t a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xli-iVIaandenstraat, Nr 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte peiso- nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: J. Vawbru- wa«ne, Noordstraat, 16. =s8te NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ Schaalstraat, n° 6. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van Brandkofters, onder de volgende voorwaarden t'. .lAAlt IIAI.I' .i VtH Nr 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 2t cm. 25 Fr. 15 Fr. Nr 2 12 cm. - 32 em. 35 Fr. 20 Fr. Nr3— 15 cm. - 32 cm. 40 Fr. 25 Fr. Nr 420 cm. - 32 cm. 50 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 60 cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde. üsür- -j, sttaBaaaissfc-..;[~T" - - j

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2