JAARGETIJDE SNUIF BRANDKOFFERS. Russisch zaailijnzaad In 't Binnenland. Is het zoo niet? Burgerstand van Hier en Daar. Coliseums-Cinema. B' Houtlevering door Duilschland VERMAKELIJKHEDEN. Geele TOiLE-CiRÉE voor BEDDEN MENGELINGEN, Maandag, om g ure, 81-Jfansparochie. Priesterlijke Benoemingen Football-Club Poperinghe De eerste reeks Brandkoffers zijn aangekomen in de "fiiaai- cfue tie Courtrni groote markt t,e I*o- perlnghe, ten dienste van het publiek. Nopens de verhuuring, gelieve men zich te wenden aan het win ket gelast met dezen dienst. IIlïT BESTUUR Xe Koop. Gevraagd. EXAMENS Gevonden. Verloren. Amerikaansche en andere bureaus, Belangrijk Bericht. Vraagt plaat». 1 BANK VAN POPERINGHE toen de sneltrein van Madrid er over reed Er zijn 12 dooden en 30 gekwetsten. Eene jonge vrouw, pas gehuwd, Fran- ?oise Forat, 18 jaar, is te Rin-Temouchent, in Algerië, op vreeselijke wijze aan haar ein de gekomen. Zij werd overvallen door eer razenden hond en ging met het dier een vree selijk gevecht aan om te beletten dat het in de nabijheid spelende kinderen zou bijten Zij gelukte erin den hond op te sluiten, maar ze was ijselijk gebeten. De ongelukkige is nu in het Pasteurgesticht in de gruwelijk ste tormenten gestorven. In de Zwitsersche gemeente Koenitz, is een autokamion in botsing gekomen mei eene stootkar, waarop vijf kinderen ge2eler waren. Deze werden onderden zware kamior geslingerd en overreden. De 5-jarige Amelit Jussi bleef op den slag dood, de kleine Jo hanna Hasler werd doodelijk gekwetst en verkeerde in stervensgevaar. De drie anderen bekwamen zeer erge verwondingen. De vermaarde turfgronden van Saint- Goud in Frankrijk, zijn volop in brand. Meer dan 200 hektaren tnrfgrond op eene diepte van lm 50 tot 2m vormen eenen gloeienden ovenDe hoeven en de banen der streek wor den erg bedreigd. Te Lissabon werden, bij het verlaten van een feest, verscheidene ministers ge kwetst, door het ontploffen eener bom in hun midden geworpen. Fransch-Tonkin isonveilig door benden chineesche oproermakers die er binnen ge vallen en aan 't plunderen en moorden ge gaan zijn. De Turken hebben een groot offensief begonnen tegen de Grieken, en schijnen er op uit om het Grieksche leger gansch te verpletteren. In Auvergne, werd eene als dusdanig aanziene bedelares door dieven bezocht, die er rond de 400 000 frank in goud en waarden gestolen hebben. Een geval van opzettelijke vergiftiging, waaraan 18 personen ten oifer vielen, wordt uit Tokio gemeld. Een jonge vrouw, Kaneko geheeten, is als schuldig aangeklaagd. In de Vereenigde Staten vreest men voor eenegroote werkstaking der spoorweg bedienden. Er zouden 2 millioen man in .betrokken zijn. V. 8. I*opeï*ïiïj^lie- V. O. S sen, herinnert ge u nog den 11 November 19)8? Dien dag van uitbundige vreugde, van ongekende levensblijheid Toen de Kanoris voor goed zwegen en we liet langer meer angstvallig moeslen staan luisteren of er obussen op ons kwamen la.ngeruisd. Toen alles zoo plotseling en onverwachts voorbij wasdie nare oorlogsgruwel met zijn drukkend wee en zijn grijnzende dood Makkers, dien dag u illt-ni we dees jaar herdenken in volle vreugde, lloudl ailen den avond van 11 November vrij om deel te nemen aan het feest, dat alsdan zal plarts hebben en waarvan verdere schikkingen naderhand te uwer kennis zullen gebracht worden. Heden, tusschen 11 en 12 ure, in ons lokaal, zijn we ter beschikking onzer leden voor inlichtingen nopens de spaarboekjes, opneming van klachten én inschrijvingen op deV. O. S. Proefabonnementenéén frank. HET BESTUUR. Zondagrust.—Alle apotheken open tot den middag; héden Zondag namiddagalleen M. NOTREDAME. Statiekermis. Heden Zondag om 3 ure, Loopkoersen 80 fr. prijzen. Om 5 u. Mastklemming aan 2 persen. Maandag 24 October om 10 ure Combat met de vogelpik A la longue Allée en om 11 ure Prijskamp op den Billiard, bij Arth, Samyn. Om 2 1/2 ure, groote paardenloopstrijdmaar 8 uren meer. Y'lamertinglie. Motie. Motie door Raphael Six gemeenteraadslid, eenpa rig goedgekeurd door den gemeenteraad. Afwezig de Heeren Van de Lanoitte Burg meester en Steeland. De gemeenteraad van Vlamertinghe, in zijne zitting van 10 September 1921 drukt den wensch uit de vlaamsche volksvertegen woordiging ten krachtigste te zien optreden voor de rechten van het Vlaamsche volk en inzonderheid voor de onmiddelijke vervlaam- sching der Gentsche Hoogeschool. Gaat over tot de dagorde Vjti'i'. PolitierechtbankWoensdag laatst werden op het Stadhuis te Poperinghe een 300-tal personen veroordeeld voor over treding van het politieregleinent. Al de overtreders werden gestraft volgens de laatst gestemde nieuwe wetde boete drie maal verhoogd Opgepast dus KSoesinghv. St Jorisgilde. Zon dag laatst was er prijsschieting Een groot getal vreemde liefhebbers zijn opgekomen en wedijverden met de Boesinghenaars. Het weder was gunstig en zoo waren de hand boogschutters uiterst tevreden. Er zit leven in de gilde, die dank vooral den ijver van hunnen hoofdman groeit en bloeit. Congregatie Naar wij hebben hooren ronken zou er in den schoot der con gregatie der jonge dochters eene tooneelgil- de gesticht zijn zelf naar de laatste geruch ten is men reeds aan het leeren van een stukske. Wat zuilen de jongelingen zak aardappelen. Daarna verdwenen ze in 't bosch. Men zoekt ieverig het spoor der da ders op, die naar alle waarschijnlijkheid geen vreemdelingen zijr, want zij waren te goed met de gebruiken van 'thuis bekend. Uit alle voorzichtigheid plaatst men zijn geld in de Belgische Hypotheek Maatschap pij en Spaarkas. Spaarboekjes aan 3.60°/o en altijd terug betaalbaar. Boekjes op naam voor 5 jaar aan 4°/o De Maatschappij betaald de belastingen van 10% op de interesten. Alle inlichtingen te bekomen bij de W° A<1. Deny'-Verhaeglie Crnimbcke. W«tou.Schieting Donderdag laatst had eene Combatschieting plaats tusschen Je liefhebbers van Winnezeele en deze van Watou. De wedstrijd eindigde met eene we- derzijdsche overwinning., 's Avonds om 8u. vereenigde een uitstekend bereid feestmaal al de mededingers en tot laat in den avond verlustigden eenige flinke zangers hunne medemakkers. Proven. - Ongeval. De kleine Gery Peperstraete die met andere school knapen op eene voorbijrijdende kar geklau terd was, viel er van met eenige kneuzin gen en twee tanden uit den mond kwam hij er nog van af. Ongeval. Zondag werd door eene juffer die per velo het dorp doorreed, bij on geluk, een alleenstaand kindervoituurlje, met een klein wichlje er in, omver gereden. Gelukkig bekwam het kind maar lichte ver wondingen. V.O S. Vandaag doen we een uitstapje om 2 ure naar den Oosthoek, met de clairons aan 't hoofd. Daar is er bolling voor een koppel vette kiekens en daarbij nog 25 fr. te versmijten op den vogelpik. We zullen ook eens goed den llen Nov, verjaardag van den wapenstilstand, bespre- pen. Dien dag moot op een weerdige wijze gevierd worden mis voor de gesneuvelden, maaltijd, en uitstapje in 't dorp. Vergadering vóór 't vertrek bij Cyriel Provoost, in den visscherskring. Het Bestuur. Staiïle. Post. Met 20 October wordt hier eene onderontvangerij geopend. De bestellingen zullen voort, door het post- bureel van Rousbrngge gedaan worden. Harr-Iheke. Ontzettend ongeluk. Op het gehucht Staceghem gebeurde Zater dag een ontzettend ongeluk. De 52 jarige C. Delwante en zijn 17-jarige zoon, beiden aardwerkers, stonden in een diepen kuil om zavel.«uit te delven voor rekening van een daarvan aannemer uit Avelghem, waar beide werk lieden wonen. Op zeker oogenblik is de put maar de moeder moest naar het gasthuis over gebracht worden, waar zij gestorven is. U et$evend«< liiezing^n. De aanstaande kiezing voor de Kamer en Se naat zal dus plaats hebben op 20 November en voor de Pfovintie op 27 November. Voor de Provintie bestaat het District Poperinghe uit de Kantons Poperinghe, Meessen en Rousbrngge en stemt voor 4 raadsleden. Hel eelita uur In den nacht van Dinsdag 25 op Woensdag 26 October, wor den de uurwerken een uur achteruitgezet, en leven we weer een tijdlang onder het regiem van het eente uur, dat tewege is den naam vari wihteruur ie krijgen De gevolgen van het terugkeeren tot het echte uur zijn 's morgens een uur vroeger licht, 's namiddags een uur vroeger donker. Op 16 October schrijven de liberalen be trekkelijk de Melkdruppelkwestie Wij zoeken te vergeefs hoe de damen van het bestuur zouden beleedigd zijn ge weest en WANNEER men hunne diensten heeft willen vergelden.» In hun schrijven van 2 October, dus 14 dagen vroeger lezen wij letterlijk'tvolgende: Naar ik zaterdag vernomen heb, zal de stad zich niet meer tevreden houden met schoone woorden, waarmede men niets kan verrichten, maar GELD GEVEN AAN DE DAMEN, die zich belasten metde uitdeeling der melkdoozen. Dit zal hun voorzeker meer genoegen doen Die zin is toch klaar, en bij dat lezen moest iedereen besluiten Die damen zullen nu geld krijgen voor hun werk. Is het zoo niet Keikop. zeggen Klooster. De metserij heeft de zelfstel ingeschoten en de werklieden die er levend ziekte betrapt als de staatsgebouwen. Hetjonder bedolven werden, werden eerst Zon- gaat vooruit, maar... een slependen gang.dag in staande houding ontgraven. De man Nu hebben ze allen redens .gevonden om [laat eene weduwe achter met zes minderja- uitstel te vragen ofwel geen water ofwel rige kinderen. 050 fr. prijzen in 3 koersen. Van aan de Statie tot aan De Meiboom. laten j Zal M de pastoor hem hier ook vangen lijk de staat en uitstel geven. - Davidsfonds. - Vergadering van 16" WiJ £e!ooven het niet OctoberProfessor Carnoy is opgetreden Woeslen. V. O. S. Binnen enke voor een talrijk en uitgelezen publiek Zijne ie dagen zal er in de gemeente eene voordracht kwam uit op een onweerlegbare omhaling gedaan worden, met het doel bij verdediging der standsorganisaties in de dragen 'n te zamelen' ten einde ons eenej Zondag 23 October. Eerste tap en konijn van 4 K. te versmijten. «Au Comte de Flandre» bij Georges Van- dezande. WESTGUTER-BRABAND. Geit te verhollen «In de Linde» bij Achiel Minne. ABEELE. Eerste tap. «Au Pigeon rapide» bij G. Beddeleem. CROMBEKE. Eerste tap en konijn te verhollen en twee kiekens te versmijten. «In de Kruisstraat» bij Maurice Dumon. WESTVLETEREN. Herbergkermis. In den Nachtergaalbij René Pyck Prijsbolling met de vloerbol50 fr. prijzen— Een haas te verhollen. S. JAN TER BIEZEN. Herbergkermis. «In de strooien Hen» bij Th. Ghesquiere. Speelkaarten ten bareele dezer. Groot Dansfeest. Met Orgel in nieuwe tent, op grond van C. Cordennier, bij de statie, te Poperinghe, op Zaterdag, Zondag en Maandag, door Maurice Benauwt (Theeten). Twintig groote zware kisten, aan voordee- lige prijzen katholieke partij. Socialisten en liberalen zijro i bondsvlag aan te schaffen, klassepartijen zij omvatten elk maar een f We verhopen dat ieder weldenkend bur- stand. De katholieke partij is de eenige ware;ger het zijne zal willen bijbrengen om nationale omdatzijburgers, middenstanders, (daardoor opnieuw zijne genegenheid en boeren en werklieden vereenigt. {erkentelijkheid te toonen, ten opzichte van Iedere stand moet vrij en onafhankelijk j deze die niet geaarzeld hebben hun leven zijn rechten kunnen verdedigen, inaar tevens op te offeren voor Recht en Vrijheid, moet hij rekening houden met de andere. Vandaag 23" October algemeene Vossen- Alle drie moeten samenwerken tot bet verde-j vergadering «In de Zwaan» bij Benoit digenvan algemeene belangen, b. v. gods-sNoterdame Poperinghestraat. dienstige. ij Het dagorde is hoogst belangrijk De voordrachtgever toonde ons hoe der 1° Herkiezing van't bestuur, katholieke partij van de behoudsgezindheid, f 2° Allerlei mededeelingen, enz. stilaan tot de gezonde volksgedachten was] Het Bestuur. overgegaan, dank vooral den invloed van| Tooverhuis Wij hebben nooit geen Rerum Novarum. geloof geëcht aan de ernstigheid van de Een warm woord tot de jongeren besloot (zoogezegde tooverij die gansch den omtrek die meesterlijke voordracht. in beroering bracht. Het spoken is nu ge- Wat zullen wij n.og al hooren? Een uni-;daan en -de spookhistorie van Woesten versiteits professor leert Vlaamsch als hij 30 j opgelost. jaar oud'is en komt— hij, Franschman jj S2|vei-dïn«!«e. Pensioengilde. ons zeggen dat we gelijk hebben in onzen ?Qnze z00 bloeiende pensioengilde van eer- itijds is door den oorlog lage gedaald. Som- mige leden bekommeren er zich maar weinig De Belgische Commissie voor Herstel laat den belanghebbenden weten dat de houtle veringen te doen door Duitschland in een tijdperk van werkzaamheid gaat treden. In Duitschland is men bezig met het hout! POPERINGHE, van 16 tot 22 October 1921. Geboorten. 266. Huyghe Roger, z. v. Maurice en Flora Clabau. 268. Decrock Anna, d. v. Marcel en Elisa Bouw. 269. Coutteure Yvonne, d. v. Marcel en Alice Degryse. 270. Debruyne Maurice, z. v. René en Lydie Vandermeersch. 271. Vanspranghe Lucienne, d. v. Maurice en Maria Vanacker. Overlijdens. 219. Vandemaele Maurice, 11 d. Woestensleenweg. 220. Gruwler Marguerite, 5 m. Galgebosschen. 221. Sohier Louise, 60 j. wed. v. Petrus Vanstavel, Provensteenweg. 222. Van Loot Regina, 77 j wed. v. Frans Quaghebeur, S' Michielstr. —223. Verfaillie Emiliana. 85]. ong. Woestensteenw. Beloften. 236. Fossaert Emile, landbouwer v. West-Vleteren en Gillebert Madeleine, z. b. v. Pope ringhe. 237. De Jonckheere Acliille, bakker v. Yper en Moilet Emma, z. b. v. Poperinghe. 238. Hoeve- naeghel Hector, lattenkiiever en Top Ivonnc. z. b. beiden v. Poperinghe. 239. Messiaen Medard, lat tenkiiever en Leclercq Louise, z. b. b. v. Poperinghe. bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. OOSTVLETEREN, Augustus September 1921J Geboorten. Deraedt Roger. Devos Magdalena. Deback Camiel. Decabooier Juliana. Overlijdens. Billiet Pharaïlde. Huwelijken. Vandevelde Jeroom en Beek Mag- j dalena. Muyldermans Victor en Dehaene Rachel. an Engelandt Emiel en Deprez Zoé. Beloften. Taveirne Cyriel en Ooghe Martha. Soenen Henri en Kinoo Bertha. Riem Maurits en Debusschere Helena.— Lenoir Emiel en Vanderlinden Leonie Poissonnier Marcel en Verly Eleonora. Vanwormlioudt Noël en Verbrugge Germana.Allein Achiel en V.anderltaeglie Zulma. WESTVLETEREN. maand September 1921. Raymond, z. v. Maurice en lvoor plankenvloers, voor constructies ent 'voor zagerij (in wildeden en epicêa) in ont-j vangst te nemen. j Geboorten. Kino Men kart dit hout bekomen tegen toereke-gGoederticr Maria, tling Op oorlogsschadevergoeding ot tegen Overlijdens. Hauweele Melanie, 63 j. echtg. v. betaling in geld. Het wordt slechts per wa- Lamaire Adolf.-Barbier Antoinette, 5 m d. v. Bloëse "i, v j en Mortier Flavie. Vermeersch Arthur, 6 m 6°? VirKOLni. j Pius-Richard en Desmytter Margareta-Eugenie. De Heer Opzichter der Domeinen PETAUX, Huwelijken. Dieusaert Camille, aardewerker met taalstrijd. Eerherstelling. Het peloton-fort op 28 September zoo duchtig geklopt in «*De Papegaai heeft zijne eer willen herstellen op Dinsdag, 18 dezer, in De Wandeling bij René Cappoen. Volgens kluchtige gewoonte hebben de beste nog eens verloren. Een die er pijn in had 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wil want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen ontniddelijk stillen en altijd ge nezen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Prijs. In den wedstrijd voor de Vlaamsche kantennijverheid, te Brugge in gericht onder voorzitterschap van M. Visart de Bocarrné, komt de eerweerde zuster Marie-Thérèse, uit het klooster der Bene diktinen te Poperinghe den derden prijs te behalen. Wij wenschen deze eerweerde zuster her- telijk geluk zoowel voor hare kunstvolle vaardigheid, als voor het bescheiden doch ieverig en aanhoudend werk, om onze Vlaamsche kantennijverheid weer op het peil te brengen dat haar toekomt. Pilen. Van heden af pilen voor zak lampen te verkrijgen, in 't groot en in 'i klein, bij M Beauprez, Yperstraat, 25. Poperinghe Kerkdief te. Maandag- namiddag vond de kerkbediende ter S' Janskerk, verschei dene geldstukken verstrooid op den vloer bij het offerblok van het Mirakuleus Maria beeld. Bij het nader onderzoek, bevond men dat het offerblok opengebroken was. De diefstal moet kort voor den noen gebeurd zijn, toen niemand in de kerk was Met een breekijzer is heel het bovenste deel van het offerblok, dat nog al wel gevuld was, afgerukt. Voor de winkeliers. Te bekomen alle slach van artikels in suikergoed voor Sint-Niklaas. Chocoladen en beschuiten in het groot en in het klejn.Alle slach van kaas, en in het bijzonder Camemberts, bij C. Dslaieau-Vancayzeele, 9, Gasthuisstraat. Stadsschouwburg. De Victorinen voeren op Zondag 6 November en drie vol gende dagen het beroemd drama op Mot tige Janus Het is een schets uit het Hol landsch Zeemansleven, vol pakkende toe standen en hoogst boeiende handeling. Overal en herhaaldelijk waar het opgevoerd werd, verwierf het stuk uitbundige bijval. Tot slot het blijspel met zang: De duivel op 't dorp. Kaarten op voorhand te bekomen bij M Benoot, Noordstraat, 1. Beroepsschool. Gezien het groot getal leerlingen, die ingeschreven zijn voor het eerste jaar, is het onmogelijk nog nieu we leerlingen voor de avondleergangen te aanveerden na den 23 October. In het leerwerkhuis dagleergang kun nen slechts leergasten aanveerd worden die reeds vier maanden de avondleergangen neerstig bijgewoond bebben. meer mede. Ze schijnen te vergeten welke voordeelen er aan vast zijn. 't Is jammer! Anderen zeggen We krijgen eene rente zonder storten. Hierop valt te antwoorden dat het pensioen met eigene spaarpenningen verkregen, hoegenaamd niet zal afgetrokken worden van de rente die de Staat tegenwoor dig aan de ouderlingen betaaltde pensioen gilde schenkt eene tweede rente, die zoete inkomt. Sedert 't bestaan onzer gilde zijn er reeds leden die hun pensioen trekken, of als zij gestorven zijn, die het getrokken hebben. Toe, Elverdinghenaren, ontwaakt blijft niet ten achterenstort jaarlijks uw aandeel, In het jaar 1919 hebben er 94 leden meêge- daan in 1920 klom het getal tot 115. Hoe veel zullen er nu zijn in 1921 Om nieuw lid te worden moet men 1. zes jaar oud zijn, 2. in Elverdinghe wonen 3. een uittreksel medebrengen zijner gebooite- akt. 4. zijne aanvraag doen aan Meester Tarnborijn, daarbij voegende hoe gij storten wilt met afgestaan of voorbehouden kapi taal en welken ouderdom gij verkiest 55, 60 of 65 jaar. Bemerking Als gij uw trouwboekje, of het trouwboekje uwer ouders medebrengt, zal bovenstaande Meester zelf zorgen voor 't uittreksel van geboorte. —Jaarlijksche peerdenfeest. Deze feest gezegd Winterfeest zal plaats hebben den 2 en 3 November aanstaande. Wy tsebaete. Inhuldiging. Heden Zondag wordt M. Julien Fournier plechtig ingehuldigd als Burgmeester van ons dorp. Merckem, - Doodslag Woensdag tijdens een twist, bracht zekere X. aan zijnen werkgezel een doodelijke spadeslag op het Het slachtoffer is bezweken en de dader werd 'aangehouden en in het gevang opgesloten. Zillelx'kr, Ontploffing. Donder dag gebeurde weer een doodelijke ontplof fing. Twee knaapjes van 8 en 9 j. speelden op het veld in de nabijheid van hun vader die bezig was met aardappelen uit te kappen. Zij legden een klein vuurtje aan en eene vreeselijke ontploffing volgde. Beiden kinde ren werden deerlijk verminkt en op de slag gedood, De lijkjes werden naar het gasthuis te Yper overgebracht. De beproefde familie, was maar onlangs alhier teruggekeerd, ko mende van Poperinghe. Westv letercn. Vergadering. Heden, Zondag namiddag om 3 ure, verga dering voor al de landbouwers, in de S.Jozef school- Een spreker van den Boerenbond van Leuven zal er het woord voeren over 't stich ten van een Boerenbond. De landbouwers der omliggende gemeenten zijn ook uitgehoodigd om deel te nemen en op de vergadering aan wezig te zijn. ('rombebe. Diefte. Dinsdag laatst rond 7y« ure zijn onbekende zwait gemaakte schelmen binnen gedrongen in de woning van Cyrille Debergh, wonende langs den militairen weg. Terwij! de vrouw, die alleen 't huis was, buitensprong pm hulp, namen wiens bureelen gevestigd zijn te Brussel, Troonstraat, 61, zal mits aanvraag, alle in lichtingen verschaffen. De liefhebbers mogen in de duitsche sta pelplaatsen het hout gaan bezichtigen alle gemak zal hun tedieneindeverleendworden. Rip wandelt in de zoologique met zijn intieinen vriend. Een jongentje loopt voor bij en roept Zie eens Ze hebben het apenkot laten openstaan 1... R'p keert zich olympisch boos om. Is dat legen mij, jong gebroed l zegt hij. Neen zegt het manneke. Is 't dan tegen mij vraagt de vriend. Neen zegt het manneke. Tegen wie hebt ge 't dan Tegen alle twee In twijfel. Waar heeft uw man pijn, madam Och doktor, hij is zoo mager, dat hij niet weet of het zijn buik of zijn rug is, die hem zeer doet. 35 jaar droogte. De geleerde Russische professor Micholson heeft ver klaart dat volgens zijne studies en opzoekin gen, op grondslag der gegevens van Bruckner de wereld zich moet verwachten aan eene droogte die 35 jaar zal aanhouden. Bruckner had destijds slechte oogsten en hongersnood voorspeld tusschen de jaren 1920 en 1924. Het £t*oo1 lol van een millioiui, De winner van het groot lot van 1 mil lioen, der Verwoeste Gewesten, is Mr Frans Vochten, wonende Familiestraat, 31, te Ant werpen. Een les uil Frankrijli. Een Vlaamsch schrijver kreeg onlangs een brief van het Fransch Ministerie van Onderwijs. Die brief was in uitstekend Vlaamsch opge steld. Zoo.wordt in Parijs onze taal geëer biedigd en maar al te veel in eigen land ver smaad of gesaboteerd. (De Volksgazet). StwdM besparingen Te Vil voorden zal een militair duivenhok opgericht worden, waarvan het bestek 307 duizend 248 fr. bedraagt, zonder de sfeertjes. Voor paardenstallen en duivenhokken is geld te vinden om menschen en menschen- kinderen te huisvesten... geen cent. Maar het vaderland is alweer eens gered drij honderd duizend frank voor een duiven kot-I BIJ OYS TE DE BOOD IN VLAANDEREN, oorlogsroman door A Hans, schrijver van De Bloem uit het Vrijbosch Prijs 7 fr. BU1MPJESALMANAK voor 1922. (I«t Y. S. is Socialistisch. Er zal eene lijst minder te Brussel worden voorgesteld. De socialistische spoorbedien- den hebben besloten geen afzonderlijke lijst voor te dragen Hun zal eene fatsoenlijke plaats worden voorbehouden op de sociali stische lijst. Niet waar het Nationaal Syndicaat is niet socialistisch Ilcl aantal Kin«innVte Ernsscl ei» voorsteden. In Brussel en voor steden zijn er voor het oogenblik 106 kinema's. Een lij li ins. Eene vrouw van Joli- ment heeft het leven geschonken aan vijf Ureel Lucie, naaister b. v. Westvleteren. Lobeau Nestor, slachter te Poperinghe met Demuys Magda lena, i. b. v. Westvleteren. Derycke Remi, land bouwer te Poperinghe met Pleters Felicie, z. b. v. Westvleteren. Beloften. Decuyper Georges, koopman v Crom- beke met Huyghe Margareta, z. b. v. Westvleteren. De Bruyne Camille, landwerker te Watou met Dezit- ter Angèle, werkster te Westvleteren. CROMBEKE, van 15 Juli tot 15 October 1921 Geboorten. Dehaudt Silvère, en Dehaudt Valère, tweelingen, z. v. Maurice en Cornette Zulma. Car ton Paula, d. v. Etienne en Loones Irma. Lannoye Daniël, z. v. Jerome en Barrezeele Zoë. Garmyn Irena, d. v. Cyrille en Demets Alice. Rossey Roger, z v. Maurice en Devos Blanche. Geeraert Magda lena, d. v. Achille en Dewulf Emma. Luyssen Me- dardus, z. v. Jerome en Deprey Emma. Luyssen Albert, z. v. Camilie en Haelewyn Marie.—Romrnens Marcel, z. v. Emile eu Looten Marie. Busschaert Joanna, d. v. René en Vercruysse Alidie. Overlijdens. Vlaemynck Emerence, wed. Doinl- cent Gustave Viane Marina, j. d. overl. te Houthem. Huwelijken. Tiquet Cyrille, v. Stavele met Loo nes Celina, v. Crombeke. Parmentier Elias, met Vandenbroucke Emma, b. v. Crombeke.Herpelinck Gaspar, v. Poperinghe met Wollaert Maria, v. Crom beke Gesquière Luclen, v. Stavele met Vandoolae- ghe Maria, v. Crombeke. RENINGHE, van 1 tot 15 October 1921. Huwelijken. Karei Sticker, landbouwer 30 j- met inna Bossaert, landbouwster, 27 j. Emiel Dekien, landbouwer, 28 j. met Marie Simoen, landbouwster, 28 j. Achiel Allein, landbouwer te Oostvleteren, 44 j met Zulma Vanderhaeghe, wed. v. Jules Decrae- mer, landbouwster, 40 j. Remi Vandendriessche, Jandbouwer, 33 J. met Martha Delva, landbouwster, *32 j Camlel Borry, metser te Polllnchove, 33 j. met Irma Vanholme, strijkster, 34 j. STAVELE, maand September 1921. Geboorten. Lelieur Georges, z. v. Jeroom en Coene Augusta. Scharre Jules, z. v. Camlel en Peutevinck Adriana. Overlijdens. Butaye Richard, 48 j. ong. Man- kerhey Roger, 3 m. z. v. René en Vermeersch Helena. Meeuws Simonne, d. v. Gustaaf en Forez Irma, 3 tn. Gauquie Alois, 77 j echtg. v. Doom Sldonie. Huwelijken. Coulier Petrus, v. Ghyverinchove met Cornette Elisa, v. Stavele. Beloften. Gesquière Lucien, v. Stavele met Van- doolaeghe Maria, v. Crombeke. J. I in St-Janskerk voor de OVERLEDENEN van Bisdom Brugge. Zijn onderpastoor be noemd in St-Franciscus, te Meenen de E. H. Bouteca, id. in St-Andries, te Brugge; te Harelbekede E. H. Tanghe, gewezen onderpastoor te Langetnarck in St Andries te Brugge: de E H. Toussaint, id in St- Fransiscus te Meenen. Is Pastorte S. Julyns, E. H. Debaene, onderpastor te Bulscamp. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 8 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. Verlost in 5 deelen. 2. De doodsdragon- der, 3" en 4e ep. in 4 deelen. 3. Cow-boy in 2 deelen. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. De Geldkoning, lotgevallen drama in 4 deelen. 2. Het verloren gewest, 7c en 8e ep in 4 deelen. 3. Radinoir ter school, in 2 deelen. Kinderen worden toegelaten, SI5" O Kt I Heden Zondag om 1 1)2 ure is er entrai- nement match voor al de spelers. Om 3 ure match tussclien twee engelsche equipen. Zondag speelde onze stedelijke Club tegen het Engelsch waardoor ze 14 dagen, vroeger eene klopping kregen van 8 -3. Eenige veranderingen van mannen was aan ons elftal gebracht geweest en nu wonnen ze met 4 - 2. Bravo, mannen Beste Engelsche PEPPERMINT voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuw verzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. 8L9NDEEL P0LLEY Casselstraat, 67, Poperiiüglie. Gerievig renteniershuis met hof, Cassel straat, 177 bis, Poperinghe seffens te bewonen. Zich wenden bij J. Vandennarliere, gasfabriek, Poperinghe. Omtrent 120 kassen met elk 12 ledige flesschen van 80 centil. aan 5 fr. de kas, 1 civier, 1 koffietrommelbol alleen, 5 paar- deslielen. Adres ten bureele. Traamkar, in goede staat, 500 kilos draag vermogen bij Louis Bodein, Steen voor destraat, Watou. Schoone barakken uit het engelsch kamp bij S. Jozef' school40.000 kgr. kolen, houten billen, waterbakken, enz. enz. toe- behoorend aan Jules Verhaeghe, op het kamp verblijvende, Yper. Sehoone nieuwe vaten, bij Jules Louwagie- Lepée, wijn en likeurhandel. Rousbrugge iten, aan voordee bij Et. Moncarey-Sansen Poperinghe". Tent, groot 8 m. op 6 m., in dubbel pan- neelen, afdraaiende in boulons; dienstig voor winkel en herberg, vier groote plaatsen. Staande te Westouter, Molenberg, inlichtin gen te nemen bij Petitjean, Westouter. Camionette Sumbeam en motocyclette Triumph; een id. Royal Enlield een torpedo Foid. Alles in zeer goeden staat. Zich te wenden bij Mr Webb, 135, Crorr.be- kestraat. arak van 8 m op 7 m. verdeeld in 4 schoone plaatsen en stalling, gebouwd op 9 a. grond eigendom te koop Langs de baan van Yperhoekje naar de Wegwijzers, genaamd Oude Veurnestraat, Yper. Cuisinière met oven, zoo goed als nieuw, bij Aug. Merlevede, in Pare St Georges. Occasie Vrouwvelo in goede staat, voor 240 fr. bij J. Lammey, Casselstraat. Schoone Tent, 10 m. 50, gedekt met platen in goeden staat, genadige prijs, Henri Leppinois Elverdinghe Steenweg bij De Zon Poperinghe. Schoon gerievig huis in hout en platen zeven groote plaatsen. Inlichting: Rush, statie, Vlamertinghe. Bekwame smidsgast bij Jozef Desinyter smid te Renighelstgoed loon. LA SAVOYARDE Verzekeringsmaat schappij tegen alle gevaren, vraagt overal ijverige agenten.Zich wenden tot de bestuur der voor Belgie en 'tnoorden van Frankrijk, 62, rue Fontaine, La Madeleine-lez Lille. Goede meid, word gevraagd in de Ban- que de CourtraiGroote Markt, Pop. Bekwame vakmannen, voor toezicht van werken in de omstreken van Yperen. In lichtingen te bekomen bij den heerBiebuyck, Toeg. Kon. Commissaris, te Yperen. KLEERMAKERSGAST, wel kunnende broek en gilet maken, en voor de groote stukken wordt terstond of ten laatste tegen 15 No vember gevraagd bij M REYNAERT, meester kleermaker te Chimay (vroeger te Vlamertinghe). Schildergasten, goed in 't vakgoed loon, volgens bekwaamheid, bij Ferd. Perme- ke, 36, Boeschepestraat. Goede meid voor alle werk Goed loon. Adres ten bureel. Ernstig meisje, voor eenige uren daags, Noordstraat. 34. Kindermeid bnreele. van 17 tot 18 jaar. Adres ten Meid, een weinig keuken kennend, goed loon, 20, rue de la Madeleine, S'-Mau- rice, Lille. Te koop gevraagd 3000 kilo* koci- bec(«n, de hoogste prijs betaald. Zich wenden bij Jozef Pouchele te Isenberghe. De Heer Antoon Thomas van Poperinghe heeft zijn eerste examen voor regent met goeden uitslag afgeleid, aan de regenten- school te Gent. DOE WEL EN ZIE NIET OM... en... STEL NOOIT UIT TOT MORGEN WAT VANDAAG KAN GEDAAN WORDEN. - Wacht geen oogenblik, wanneer gij gij wat spaargeld over hebt, en wendt U in alle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeete bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) GrondobJigaiies 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiöele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Antwerpen's Bonw- Hypotheekbank Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: XU-Maandenptraat. Nr 13, ANTWERPENjL Gesticht in 1909, - Postcheck-jRekening 019. Porle-monnaie met som geld, Zondag laatst op de markt. Adres ten bureele. Jachthond, wit en zwart geplekt, zwarte rug, kop zwart en ros, witte pluimsteert, halsband met naam Ch. Deweerdt-Monnaie, verloren 19 October. Terug brengen tegen goede beloon, bij C. Deweerdt, Westoutre. Autoplaat, n 2038, dinsdag laatst, rond Dickebusch. Terug brengen Garage E. T. R, D. Meessenstraat, Poperinghe. Gouden oorring, zondag laatst van de Brandersstraat, herberg De Zon bij Camille Debrijke, tot aan de hofstede Henri Coene. Terug brengen bij René Logie, Vla- mertinghe-Plaats. Porte monnaie, met 146 fr. Zondag na de 9 ure mis, recht over den Casino. Hij werd opgeraapt door twee vrouwen een andere vrouw zag het. Indien de twee vrou wen het verlorene binnen de twee dagen niet terugbrengen naar het politiebureel, zullen ze rechterlijk vervolgd worden. Ten onzen bureele te verkrijgen. Een lading komende van de aloudbekende Firma JOHN RUCKER Cu, RIGA wordt binnen kort te Antwerpen verwacht. m d i30?'" i-i i De hoedanigheid is dezelfde als voor den oorlog en de klemkracht bedraagt minstens genwoordigd is, kunsen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap- aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: J. V'anhrn- waen», Noords&aat, 16. «SC MBHT Naarstig jongmanom tiiniaiermanssiiel of iets dergelijks te leeren. Adres ten bur. Jongen van 22jaar, om den bakkerstiel te leeren. Adres ten bureele. 87 o/o. Het zaad wordt zooals vroeger gele verd in geloode zakken inhoudendeeen kaart met handteeken van Heeren JÖHYi HL'- CKEH «Jk O, RIGA als waarborg dat het zaad verkocht als Choix Superieur of «Extra Puik» werkelijk door hun verzonden is. Voor alle inlichtingen zich wenden aan G. VERS I» R E E E W E.Y C 69, HOOGSTRAAT, ANTWERPEN. Algemeene Verkoopagenten voor Belgie&Holland de schurken eene som van 2200 fr. en nog kinderen, drie jongens en twee meisj'es. De andere voorwerpen mede, waaronder een jkleintjes verkeeren in goede gezondheid, Het bestuur der Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen, omtrek Dixmude- Yper, verwittigd het publiek dat den trein N° 4 der lijn Veurne-De Parme, van 25 Mi f nuten zal vervroegd worden te beginnen met: 20 October 1921. Vertrek uit De Panne 8.35 ure. Aankomst te Veurne9.00 jA NAAMLO'OZE MAATSCHAPPIJ Neliafllxtraat, n° <1. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS'- voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op niouwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons. Leening- van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wissdbewerkiagen. Verhfiring van RraHdkwjl'ers, onder de volgende voorwaarden N' 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. Nr 2 - 12 cm. 32 em. Nr3— 15 cm. - 32 cm. N» 4 20 cm. - 32 cm. jj%\» 25 Fr. 35 Fr. 40 Fr. 50 Fr. 15 Fr. 20 Fr. 25 Fr. 30 Fr. Al deze koffer» hebben eene diejrtc van 6o cm, Deze ikoffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2