OPGEPAST!! Aan onze Lezers-Kiezers HET NOTARIEËL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. loeflipensltiiieii? Op dezelfde lijst BANQUE DE COURTRAI 3 ALZOO moet »ij stemmen op <len kop van lijst Nummer Dal is de Katholieke lijst Dus opgepast De bloem van het Vrijboseh Société Générale de Apotheek Frans Van de Plas Kiezers, Wie het daar leven tail zien eindigen kiest Zondag voor de KATHOLIEKEN- VE UR NE -OOSTEND E Zondag 20" November 1921. 15 Centiemen. 18e Jaar.-N' 47. Stemmen voor de Katholieken Katholieken ïn 't Buitenland. BU^EEIiGERIEF DRUKWERKEN SanseiuVanneste, ar Den Zondag na middag gesloten. Almimementprij» 1 Jaar in Stad tehuis besteld. 6.50 fr buiten Stad met de post 8.00 fr. Buitenland10.50 fr. V. 8ANSEN- VANNE8TE Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, MEUBELS E. M0NCAREY= SANSEN 20, Gasthuisstraat, POPERINGHE In de laatste gemeentekiezing mocht mén anders stemmen, dan het nu mag gedaan worden de kiezers mochten dan panacheeren. 't is le zeggen verloopen van de eene lijste naar de andere Mag dit nu ook gedaan worden Neen In de Kamer- en Provin- ciekiezingen mag men niet panacheeren Op gei»»»* dus Om geldig te stemmen ofwel stemmen op den kop ofwel stemmen nevens den naam van eénen werkelijken Kandidaat ofwel stemmen nevens de naam van eénen plaatsveivangenden Kandidaat. Op ééne en dezelfde lijst, ééne stem één dop De kiezer zal op heden Zonda twee liïesljeleven ont vangen 1 witte voor de Ka mers en I roode voor 'tSenaat Hij moet op nlle twee de briefjes stemmen op hel WIT briefje voor Kamers EN ook op het ROOD briefje voor 't Senaat. Zijn aünoodiginsbrief die hem deze week te huis gebracht werd, moet hij be waren lot Zondag aanstaan de voor de PRO VINC!ALE VERKIEZING. Woorden en Daden. Kan een verstandig man stemmen voor de liberalen? Oproeping tot werkdadigen dienst, Provinciale Kiezing van Zondag 27 November 1921. Vereenigde Kantons van Poperinghe - Meessen - Rousbrugge. tiiii Oorlogss chade. Eeest en verspreidt "DePoperinghenaar" Sederl de liberalen en socialisten meehelpen aan het staren van het staats schip, stootte hel op klippen en zandbanken en leed bijna schipbreuk. Kapitaal Voorbehoud Maatschappelijke som Fr.207.099.540.45 Fr. 62.000.000 145.099:540,45 Ziehier de voorgestelde lijsten en kandidaten. Brutsaert Henri, Poperinghe Verbeke Francois, Ploegsteert 011 evi erWestn ieuw kerke - i» o i: stn ai n. Om een goeden keus le doenbehoeven de kiezers eventjes Le overwegen hoe de tijd was onder hel katholiek bestuur van 1884 tot 1914. Voor m. Lebbe, uittredend Provincieraadslid, Voorzitter van de Spaar- cn Leenkas Voor O' ÏSrutsaert, Geneesheer, Provincie- en Gemeenteraads lid, voorzitter van het landbouwverbond van de verwoeste streek van Wcsl-Vlaanderen. Voor M. Vei'beke, Oud landbouwer, Burgemeester van Ploeg steert. Voor M. Oil v(ftLandbouwer, Schepen van Wesl-Nieuwkcrke. Wij lellt'il eenige bonderden Lezers in Reninghe, Pollinchove, l.oo, Stavcle. Aan clie Kiezers moeten wij zeggen dat de Katho lieken in bun Arrondissement staan onder nummer liEW Dus om goed te stemmen moeten deze Kiezers op hun kiesbrief voor de Kamers, en op hun kiesbrief voor bet Senaat, het wit punlje zwart maken onder* nummer B. Schoolgerief Boekhandel Speelkaarten Zichtkaarten Amerikaansche bur. au's Bureelme ibels Meub lpapier Linoleum Toile Cirée T-KMX. AÜ3 enz. -gutimiw bij 15, Gasthuisstraat, POPERINGHE PUPERINEHENAAR Voor aankondigingen der provincie Oost-Vlaanderen zich wenden tot E. DUQUESNE Zoon, Marnixstraat, 30, GENT. Telefoon 1669. L'S *TB«VER i Drukkerij - Papierhandel, postcheckrekening hr 15570. Berichten 50 cent. de regel. Notarieële berichten 50 cent. Rechterlijke Eerherstellingen en vonnissen 1 fr. 50 de regel.—Rouwberichten, niet boven de 10 re ken 5 fr. Grootere herhaalde annoncen, prijzen op aanvraag. Alle annoncen zun vooraf te betalen en moeten voor den VRIJ dag noen ingezonden worden. Stoelen IJzeren Bedden Matrassen Sargien Spiegels Glas en Gleisch Verlot M nagegerief Stoors Gordijnen Gemaakte Bloemen Rouwkronen Geschenken ENZ. ENZ bij 's Zondags gesloten. In tijd van kiezingen zijn altijd veel dom migheden vertelt maar de liberalen te Pope ringhe schieten dit jaar den oppergaai af Op hunne affichen lazen we We willen aan het hoofd van het land eene goede re geering en te Meenen en te Nij vel spannen ze samen met de socialisten In hun kiesmanifest staat erWe vereischen eene ruime plaats aan de vrijheid op het oogpunt der taalkwestie. 'k Zou wel willen weten wat de liberalen daarmede bedoelen Durven ze niet zeggen GELIJKHEID met de Walen in de taalkwestie Neen, dat durven ze nietde liberalen durven of liever kunnen niet meer zeggen wat ze willen of zijn omdat ze het zelf niet rr.eer weten en geen programma meer hebben. Ze zeggen nu bedeesd dat ze een ruime plaats geven aan de vrijheid der taalkwestie maar ze verduiken dat Max Glorie TEGEN de wet stemde die aan ons, Vlamingen, een begin van recht geeft. Vlamingen onderzoekt de zaak en zie de Annalen der Kamers Stemden VOOR de taalwet Colaert, Vandromme, Bruneel Stemden TEGEN de taalwetGlorie Vlamingen ge weet nu voor wie Gij niet moogt stemmen. Dat iedereen die rechtzinnig Belgie's wel vaart begeert leze en oordeele. In de Kamer zetelen nu 73 katholieken, 70 socialisten en 34 liberalen. Met de eenige socialistische ministers die we nu een paar jaar hadden, hebben weallen klaar gezien hoe er met het geld der belas tingbetalers gespeeld werd. Honderden postjes aan partijgenooten millioenen en millioenen verloren door het ministerie Wouters, enz. enz. Met de socialisten aan 't hoofd gaan we naar den ondergang, naar den klassenstrijd. Voor de socialisten stemmen of hunne werkingsteunen is dus ons land naar den af grond sturen. Is hier in oi ze streek een verstandig mensch die dat wil Neen nietwaar En om ons land te doen herbloeien, mag men voor de socialisten stemmen Neen 1 En voor de liberalen dan Ook niet. Waarom We zullen dat trachten klaar te zeggen. In zijne redevoering in Ons Huis op Vrijdag 11 November, heeft deliberate kan didaat M. Glorie den helft van zijnen tijd besteed om te zeggen dat de liberalen NIET WILLEN wat de socialisten willen. Hij wilde dus aan zijne toehoorders bewijzen dat het socialistisch programma, voor ons land slecht is. Ehwel dan Waarom hebben de liberalen altijd Kartel gemaakt met de socialisten Waarom spannen de liberalen en socia listen dan samen te Meenen Waarom, verleden week, heeft de libe rale gekozene te Nijvel, zich bij de 6 socia listen gevoegd, cm daar, tegen het gedacht der 6 katholieke gekozenen een socialist als burgemeester te doen uitroepen De katholieken bekwamen te Nijvel met MEEST stemmen zes zetels de socialisten ook bekwamen zes zetels de liberalen een. Met wie doet de liberaal meê Met de socialisten En dan komt M. Glorie hier onze men- schen wijs maken dat het programma der liberalen niet kan samen gaan met dat der socialisten 11 Komedianten zijn die heeren liberalen hier zijn ze blauw, elders zijn ze rood. Ze weten zelf niet meer wat ze zijn en hebben ook geen programma meer. We zien dus klaar dat stemmen voor de liberalen, steun geven is aan de socialisten en lijk geen een verstandig man kan stem men voor de revolutionnaire socialisten, mag ook geen een verstandig man stemmen voor de liberalen, omdat zij de socialistische par tij van wanorde steunen. Voor iemand die het goed meent blijft er dus maar eene kant meer over, eri het is stemmen voor de katholieken katholieken aan het hoofd waren, het land vooruit ging. Het katholiek programma is nu even eerlijk als vroeger en willen wij het land in zijn vroegeren voorspoed zien herle ven, dan moeten wij verstandig te werke gaan en wel inzien dat dit alleen onder 't be stuur der katholieken kan gebeuren en dus Keikop. van (Ie klasse IDtfO. Met uitsluiting van de mannen aangewe zen tot de eenheden welke deel uitmaten van het bezettingsleger, alsmede van deze die zullen worden toegelaten in eene school voor onderluitenanten der reserve, zal de klasse 1920 haar werkdadigen dienst aan vangen op de volgende datums De infanterie, den 1 December 1921, met uitzondering van het le bataljon van het 1 le linie, dat binnengeroepen wordt den 5 De- j cemberde andere wapens en diensten, den 2 December 1921. Wat betreft de dienstplichtigen der jaar- klasse 1921 die aangewezen zijn tot de korp- sen deel uitmakende van het bezettingsleger, deze moeten binnengaan op de datums en in de depots hierna vermeld lc linie, 1 December, 5e legerafdeeling te Contich 71' linie, 1 December, 4e legerafdee ling te St-Bernard; 8e linie, 3 December, idem 14e linie, 1 December, Luik (Citadel), kazerne van het 12e linie, bijdepots van het 14e linie en het le jagers; le jagers, 5 Decem ber, idem 4e jagers, 1 December, Verviers (kazerne van het detachement van het 11" linie), bijdepot van het 4e jagers8e artillerie, 6 Decemb., 4e legerafdeeling, te St-Bernard; 9' artillerie, 8 Decemb., idem; 13e artillerie, 8 December, idem le lansiers, 6 Decemb idem 2e bereden jagers, 3 December, rui- terijafdeeling te Beveren,'; 4* korps van het voerwezen, 5 December. 5C legerafdeeling te Contich 4e genie, 8 December idem. De studenten zullen op 2 December opge roepen worden tot werkdadigen dienst in de scholen voor onderluitenanten der reserve. WE5T-NIEUWKERKE. Turcq Pierre 6221- Gruson Isidore 2670- Lempierre Cyrille 2415- Swaels Stragier 4 340- Dezeure Jéróme 2088- Lebbe llrutgacrt Vcrbekc Olli vier In de laatste zitting der Scheidsrechterlij- Mengelwerk van «De Poperinghenaar». 47 door A. HANS. VIII. De Vereeke's waren op 't hof van Romme- lare's gebuur... Vrouw Rommelare zat heele dagen te schreeuwen of te zuchten. Ze had bij haar terugkeer in een boomgaard een kleine hoogte gezien, waarop een kruiske stond. Dat was 'tgraf van haar man. Dor pelingen hadden hem daar ter ruste gelegd... Ze vertelden dat ze het lijk niet naar 't dorp hadden mogen brengen. Ook lag het in geen kist... alleen in een laken. De burgemeester beloofde dat Rommelare ontgraven en naar 't kerkhof gevoerd zou worden. maar men moest wachten, tot de slag ginder over 't bosch gedaan was. Nu liepen de Duitschers nog te veel weg en weer en waren ze geweldig lastig. Ze had den den paster enden koster een heelen nacht in de kerke gesloten, omdat 't vensterke in den toren 's avonds blekte Dat was spionage geweest en men zou de zake onder zoeken... Maar de spion bleek dan de maan te zijn, die zich zelf aan geen Duitschen hauptmann, ortskommandantof hoe die gas ten heeten mochten, stoorde. We moeten opletten, had de burge meester gezegd. Hij wist, dat zijn ambtgenoot van Roese- lare als gevangene naar West-Roozebeke was gevoerd. Ze hadden den heer Mahieu op een kar geworpen en hem een nacht aan de hast laten staan. Dan werd hij te Roozebeke in een huis opgesloten. De legerbenden, meest studenten, met zooveel geestdrift of fanatisme uit Roeselare opgerukt, botsten daar tusschen Roozebeke en Poelkapelle op een muur die niet wanke len wilde. Men bracht veel gewonden naar Rooze- beke's kerk, deze van den ommegang, den ruimen tempel, waaruit men de stoelen op straat had geworpen. De vloer was bedekt met stroo en ook met vlas en veel strijders bezweken daar. We hoorden het reeds De Duitschers zochten een nieuw middel om den burge meester te treiteren en geboden, dat hij bur gers halen zou, om met deze de dooden uit de kerk te begraven. De lijken werden naar buiten gebracht... Men moest plaats maken voor andere lijders. Al maar door vloeide de stroom. En de heer Mahieu en meer burgers groe ven lange grachten het massagraf. Tot dat werk werd de magistraat veroor deeld. Eu steeds herhaalde men, dat ook zijn laatste ure naderde. De toestand in die kerk werd afschuwelijk. Er waren dokters te weinig. Velèn bezweken door gebrek aan zorgen. De heer Mahieu kreeg bevel burgerlijke geneesheeren uit Roeselaere te ontbieden. ke Kommissies werd de schade opl °n Augus ti 1914, als volgt vastgesteld voor de hierna- vermelde geteisterden YPER. Beun Charles 2120 - Cleppe Maurice Bartier 1385 - Devos Cyrille 6445 Raspoet Jean Politie Agent 2450 Claeys Frank 680^- Dubois Henri 3705 We Moniez 1750 Breyne Alphonse 3156- VLAMERTINGHE. Duthoo Genoveva 4 50* Vancayzeele Jules 5710 - Vermeersch Théophile 897 Notredame Cynlle 430 Crombez Emile 725 KEMMEL. Gruson Henri 3040- Bekaert Henri 8720- Touquet Jules 4 765 Beele Henri 950 WESTOUTRE. Rousseau Jules 480 - Dondeyne Théophile 3090- Deramaut Théophile 6000- Leeuwerick Henri 1475- Wc Quaghebeur De Keuwer 3140 ZONNEBEKE. Vandoolaeghe Valère 4 960- Vandewiele Marie Wc Kesteloot 21300 MEESSEN. Duflo Cyrille 2285- Coppin Anatole 1505- Decrocq Arthur 1 395 Bouchaert Charles 1 049 - Decrocq Alphonse 1067 Morphy Michel 1900 - RENINGHE. Vanneste Charles 4590 Debruyne Henri 3100 Gauquie Jules 8020- Hersoen Petrus 5 425- Delva Elodie Wc 3005- Debacker Henri 14 220 Simoen Jéróme 6 280 - Cardinael Léonie 144 - Vandergucht Achille 355- Slosse Aimé 220 Soenen Jules 3555 Mortier Marcel 420 Dekien Léopold 5345- STORTINGEN OP DE SPAARBOEKJES GEVENDE 3 o/o INTEREST ZUIVER VAN BELASTINGEN. Voor alle inlichtingen zich wenden tot de Agentschap der Sociéte Générale de Delgique BIJHUIZEN TE Audenaerde, Avelghem, Corlemarck, üixmude, Iseghem, Lichter- velde, Meenen, Moescroen, Poperinghe, Ronse, Rousselaere, Sottegem, Thielt, Vla- mertinghe, Waereghem, Yper. De BANQUE DE COURTRAI is aangesteld om de Kasbons der Stad Kortrijk 5 o/o 1917 uit te betalen aan pari of ze te vernieuwen voor een termijn van 5 jaar aan den intrest van 6 per honderd 's jaars l Socialisten Van Raes, Wervick Hail- 1 lot Em., Ploegsteert Vandriessche, WestnieuwkerkeLauwers, Ploegsteert. KATHOLIEKEN Cj Lebbe Hector, Poperinghe 3 Kantonale belangers Lepoutre Omer, Waasten Van Eecke Arthur, Watou Fourez Clovis, Ploegsteert. 4 Liberalen Colaert Sylvain, Poperinghe; Reypens Ferd Meessen Delava Emile, Proven Titeca Arthur, Westnieuwkerke. Ja,'twas op te passen nu. Ginds over het bosch woedde de slag. De studenten Naar Ieperen... naar Dix muide! huilden de officieren. 't Gezang was gesmoord, de geestdrift ge vallen en men voelde den bitteren ernst, het loeren van den dood. Ha, wat men voor hei lige trots gehouden, was maar opzweeping geweest, welke men had geuit in moord en brand! Daar voor de naakte werkelijkheid vielen menigeen als de schellen van de oogen. Maar 't was te laat nu.. O, die vrijwilli gers, hoe zagen ze thans eensklaps al het bedrog, den leugen, die hun dreef tot hel teeken van een verbintenis, maar tevens van hun eigen doodvonnis. Velen hadden op de knieën willen vallen om tot God om vergif fenis te smeeken voor al de misdaden, welke men eerst op bevel en dan bij het losbreken der teugellooze hartstcchten, bij het oplaaien van moordlust had bedreven... Roozebeke, Poelcapelle, Bixschoote ook, vreeselijke namen, die de strijders deden huiveren... De gewonden stroomden heen, kwamen in lange rijen binnen Roeselaere. Het seminarie j met zijn ruime gebouwen, vanaf de Zuid-' straat totaan deZwijnsmarkt, lag weldra vol. De slag... En 't ging niet goed, en de offi cieren waren lastig. Andere soldaten dachten aan geen sterven of ze wilden dat vooruitzicht smoren, en als ze te Boedegem eenige uren in aflossing kwamen, trokken ze naar het Vliegend Opvolger van S VANDEN BERGHE, Bertenplaats, 8, (Kleine Markt), De onmetelijke brand, ontstaan in de Rumeensche bergen Vrancrea, heeft tot hier toe 29,000 hekta woud in asch gelegd. Het vuur kon nog niet gebluscht worden en zet zijne verwoestingen voort. In New-York zijn 60 000 kleermakers in staking. Op de spoorbaan te Angoulême is er een erg ongeluk voorgevallen Ter hoogte van den steenweg naar Bordeaux is een wa gon uit de sporen gesprongen en omgeslagen Twee reizigers werden gedood en velen zeer erg gekwetst. Voor verscheidene gewonden vreest men een noodlottigen afloop. Twee arbeiders aan 't werk in een herinzamelingsdepot vari Domlégcr, bij Amiens, waren bezig een houwitser los te vijzen, toen het moordtuig ontplofte. De twee mannen, werden op den slag gedood. Paard waar Jeannette en Clemence Ver vloet en nog eenige sletten hen vroolijk ont vingen. Ze dansten er op de klanken van een harmonika of een trompet en in 't gezwij mel sloten ze een wijle de oogen vooral de vreeselijke herinneringen. Op de hoeve nevens Rommelare's waren ook veel vluchtelingen. Ze huisden er zoo goed als 't ging, in de schuur. Weer was 't avond geworden.. Leon, de broer van Pierre, kwam stillekens Leonie Rommelaere roepen. Waarvoor is 't? vroeg het meisje be vend, want ze begreep het al. Ze had zich reeds dikwijls afgevraagd, waar haar verloofde nu wel mocht dolen. Pierre staat ginder achter uw hof...'k Verschoot me dood als ik hem zag. Moeder schreemt om hem.. Ze peinst dat hij dood is... en al met een keer bots ik op hem... Leonie verzweeg, hoe ze al lang wist, dat hij terug was en hem reeds gesproken had. Bijna angstig ging ze naar hem toe. Ge trekt u niet veel van mij aan, brom de de wegtooper. Het meisje werd wat nijdig bij dezen on- rechtvaardigen uitroep. Ik Peinsde dat ge al lang bij uw regi ment was. zei ze scherp Ha, zoo... En waar is dat regiment? Zeg 't mij, ais ge 't zoo goed weet... Gij zoudt dat beter kunnen weten of ik, Pierre. De Belgen zijn aan den Yzer, zeggen ze I En ik moet mij daar ook laten dood schieten, hé Is het dat wat ge wilt 1 Voor den oorlog \Varen er slechts 4 Iibe ralen in den Provincieraad en geen een socialist en 't en ging er bijlange niet slech ter om... maar in alle eerlijkheid en onpar tijdigheid Ruziemakers blijven best daar buiten. Stemt dus niet voor lijst 1, noch voor lijst 4. En stemt ook niet voor lijst 3, de zooge naamde lijst eer Car.tonale belangen. In den Provincieraad en zijn er geen cantonale, maar slech's algemeene belangen te verdedigen, en die mannen die zich aan stellen om zoogezegde cantonale belangen daar te verdedigen bewijzen zonneklaar dat ze zelf niet en beseffen wat de taak is van den Provincieraad en bijgevolg... dat ze daar op hunne plaats niet en zijn. KIEZERS, zendt geen mannen naar de Provincie die zelf niet en weten wat er daar te verrichten is, maar d'oude lijst Nr 2 die 't weten en daar goe werk geleverd hebben (zie maar de verslagen na van de zittingen van den Provincieraad) en de nieuwe van dézelfde lijst die in bestuurszaken ervaren zijn. De hoofdman van de lijst van can tonale??? belangen is een zekere M. Lepou tre van Waesten, een jong mensch die binst den oorlog duchtig gestreden heeft... voor zijn vel, en den oorlog gevolgd heeft... in de gazette Het is een zuivere Waal, die geen gebene dijd woord Vlaamsch en kan spreken noch verstaan En die man durft zich voorstellen om de Cantonale??? belangen te verdedigen van een tweetalig distrikt,waarvan de men- schen 90 op honderd slechts en enkel vlaamsch spreken. Wat bittere spotternij 1 Vlamingen is uw geduld nog niet ten ein de? Fronters die kranige Vlamingen wilt zijn, vindt gij het niet waanzinnig een man vooruit te stuwen die in den Provincieraad als hij er in gerocht inaar hij zal niet ge kozen worden uwe heiligste belangen zou verraden van 't Arrondissement O, ge peinst maar aan uw eigen... Uw eigen moeder schreemt van verdriet over u.. en ge laat haar niets weten. Mijn vader is vermoord., en in plaats van wat deernis, toont ge u dan nog kwaad Maar als de Duitschers mij vinden, schieten ze mij kapot Ja daarom moet ge seffens vertrekken 1 Vlucht over Holland... en Engeland. Dat gaat nog. zeggen ze Ja, 'k wil naar Holland, maar ge moet mee gaan Ik? Ja... Gij hoort bij mij te zijn. Maar Pierre, we zijn toch nog niet getrouwd Wat gedachten steekt ge nu in uw hoofd... Wat geeft dat! 't Is nu toch oorlog alles ligt over hoop... Mijn lief of mijn vrouwe... Zwijg zeg ik! Houdt ge me voor een slodder als er daar in 't Vliegend Paard zijn Zoo ge wilt niet? vroeg de jongeling driftig. Van eigen niet! En ge moet er niet meer over spreken... Schaam u... Maar allah, Pierre, 'k wille gelooven, dat ge niet weet wat ge zegt, door al de gebeurtenis sen Anders zoudt ge me niet vragen van mijn moeder weg teloopen... Ga nu moedig voort... tracht weer bij uw regiment te ge raken... De jongeling vloekte van woedè. En dan kunt gij mij vergeten, hé! siste hij. Maar wat scheelt u toch Ja, Ga. 't is oorlog... en erkomtaller- lei volk... en die weg is, wel ze peinzen er al lichte niet meer aan Ja mee we zullen in Holland afwachten, wat er gebeurt. En gij durft dat vragen... hier bij va ders graf... Geen flauwe trunten nu we staan voor den waren toestand. Ewel, ik ga niet mee... en ik blijf niet langer luisteren ook vertrek... wacht niet langer Dat is uw laatste woord... Ik kan er geen ander zeggen. O, later zult ge me gelijk geven... Als ik onder de aarde lig, zeker!... Dan zegt gij nog een keer: arme Pierre... of Pier re, de held... en trouwt ge met een ander! O, gij spreekt juist, als of ik naar uw dood verlang!... Vader ligt daar begraven... vermoord... en in plaats van wat troost te geven, zijt ge zoo bot... Snikkend zei Leonie dit. De jonge man greep haar bij de handen en fluisterde weer: Kom mee... kom naar Holland! Zijn geweldig egoisme raakte Leonie diep. Wild trok ze zich los en hernam Nu is 't genoeg Pierre... doe uw plicht.. God beware u... en ik blijf u trouw. Ze wendde zich om. Ze hoorde hem vloeken. Toen werd ze eensklaps benauwd van hem en liep in huis. Wat is er toch? vroeg Godelieve, die haar ontsteltenis zag (Vervolgt.)

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 1