U IF Raadselprijskamp Riga Zaai lijnzaad In 't Binnenland. Coliseum-Cinema. Goed nieuws! Burgerstand van Foil 4e Bretagne^^l"^ N J H De Overdrachttaks Copies de Lettres, Registres, Beste Copieerinkt, - St—Niklaas Geschenken - H Maes-Rommens, Geele TQILE-CIRÉE voor BEDDEN Amerikaansche en andere bureaus, Vrienden Landbouwers, Omdat ik eeren nieuwen ben EMILE TRUWANT (Block) Slellen wij de oude stuur mannen, de katholieken, aar het roeropdat de vaart rustig en voorspoedig weze in de toekomst l De Onpartijdigheid van het hi.S. der Staatswerklieden. t MENGELINGEN, Sie. V. O. W. I*operirag Onderscheiding. HOPPE. I* O R X De Werkende Bie. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 20 November, Tentoonstelling der Duiven Zondag 27 November, Reninghelst. Veio te verloten. Antwerpen's Bonw= Hypotheekbank Xe ItLoep. Gevraagd. Vraagt plaat». Gevonden. M D' Schoone Occasie. BANK VAN POPERINGHE Te Croix, in Noord-Frankrijk, is brand M. Cleenewerck. Er was daar misschien ontstaan in de werkhuizen Holden. Er is ook partijdigheid. voor 12 miljoen fr. schade. M-Lahaye.— Zijt gij van gedacht later eene Te Roebaais is in de riemfabriek Poul achterstellige toelaag te verleenen aan Zor let brand ontstaan. Twee pompiers schoten gen voor Morgen zoo ja, dan willen wij er het leven bij in, en een derde werd gekwetst. In Australië hebben reusachtige branden plaats. De vlammen beslaan eene lengte van rond de vijftig kilometers en uitgestrekte vel den hoogstaande gras, rond de 2 miljoen acres, zijn gansch kaal geschoren. Groote stapels houten dwarsliggers, rond de 47,000 bestemd voor de spoorlijn die men zinnens is aan te leggen, zijn de prooi der vlammen geworden. In Frankrijk werd 40 000 openbare ambten afgeschaft. Een soldaat, sedert 1914 vermist, en gevangen gehouden in Oostenrijk, is in Frankrijk terug gekeerd. In Duitschland hebben, ten gevolge van het duur leven, woelingen plaats. Volgens uit Rió de Janeiro, hoofdstad van Brazilië, bericht wordt heeft men in den Staat Parahyba eene mijn van platina ont dekt, van buitengewonen rijkdom. De handeldrijvers weten niét best hoe zij, krachtens de wet van 28 Augusti 1921, op de overdrachttaks, hunne boeken zullen moeten houden. De wetgever heeft de handeldrijvers in hunne gewoonten en in de inrichting hunner boekhouding niet willen dwarsboornenhij heelt geen bepaalden vorm voor het opmaken der rekeningen voorgeschreven. Uit eene mededeeling van den minister van financies blijkt nu dat de handeldrijvers die uitsluitend in 't klein verkoopen, geen boek voor de ingekomen koopwaar moeten hou den, indien zij hunne fakturen klasseeren en van een volgorde voorzienzij zijn ook van het houden van een uitgangboek ontslagen. De andere handeldrijvers zijn, op straf van zeer zware boeten, verplicht boek te houden zoowel voor de inkomende als voor de uit gaande koopwaren. In het inkomboek schrijven zij, naarmate de ontvangst van de koopwaren, al de aan- koopfakturen, die zij ontvangen, op. In het uitgangboek schrijven zij, bij een verkoop, de naam en het adres van den be stemmeling, het bedrag van de totale reke ning en%iet bedrag van de belastbare som. In plaats van een uitgangboek te houden met opsomming van de vefkoopfakturen, mogen de handeldrijvers hunne rekeningen afdrukken in een copie de letters» en dezen afdruk beschouwen als boek van de uitgaan de fakturen. Deze boeken, facturiergenaamd, moe ten, op straf eener boet van 10 fr. voor elke overtreding, door den belanghebbende ge koteerd en geparafeerd worden Deze duidt in volle letters, op de eerste bladzijde, het getal folios van den register aan. De register met losse bladen is bijgevolg verboden. Maar, natuurlijk, het aankoopdagboek, ge- koteerd en geparafeerd door een rechter of een burgemeester, mag dienen als inkom- boekhoudingdiedoor de fiskale wet voorzien wordt. De aandacht der handeldrijvers dient op de volgedde bepaling gevestigd te worden De taks is verschuldigd voor al de leveringen na den 13 November gedaan, zelfs ale zij de uitvoering zijn van een vroeger gesloten koop. Er dient ook op gewezen te worden dat de kooper de fakturen in zijn «facturier» van ingekomen koopwaar niet mag boeken dan naarmate de ontvangst en de aanneming der koopwaren gedaan zijn. Indien de kooper, bijvoorbeeld, voor 13 November 1921, eene faktuur, betreffende, eene zending op 20 No vember te .doen, ontvangt, dan moet hij aan den leverancier eene nieuwe faktuur van den takszegel voorzien, eischen, Het toezicht der ambtenaars van de Re gistratie en Domeinen zal bijzonder dit punt betreffen. te verkrijgen ten onzen bureele. Stadsnieuws. Zitting van den Gemeenteraad van Zaterdag 12 November 1921, om 5 uur namiddag. VERSLAG Afwezing M. C. Desomer. M. Lahaye, burgemeester zegt eene aan vraag ontvangen te hebben van het raadslid Lefebvre.om bij hoogdringendheid het werk- loozenfonds in werking te brengen Wij zijn van gedacht ons aan te sluiten bij Yper, daar geen der omliggende gemeenten een werk- loozenfonds willen inrichten. Af Brutsaert. Onder voorbehoud ons weg te trekken en de inrichting op ons eigen vast te stellen, zoohaast er mogelijkheid is. Af. Lefebvre. Het hulpgeld werd reeds gestemd, en het geld diende nu gebruikt. Er is thans werkloosheid en er moet aanstonds eene commissie gevormd worden van elk der drie bestaande syndicaten moet een af- geveerdigde in den raad zijn. Burgemeester. Aanstaande week zullen wij eene commissie samen stellen. De hoogdringendheid van dit punt wordt algemeen aangenomen. 1. Punt. Goedkeuring van vergunnin gen gegeven op het kerkhof. Een twintigtal aanvragen om vergunning worden goedgekeurd. 2. Punt. Advies nopens de teruggaaf aan de erfgenamen van M. Aimé Lava, der borgsom door hem gestort als Tresorier der kerkfabriek van St Bertens. Een gunstig advies wordt uitgebracht. 3. Punt Advies nopens de begrootin gen der kerkfabriek van St Bertens voor 1921 en 1922. De begrooting voor 1921 beloopt In Ontvangsten 59.560,82 In Uitgaven 58 721,16 In Overschot fr. 839.66 De begrooting voor 1922 beloopt In Ontvangsten 10.839,20 In Uitgaven 10.827,10 In Overschot fr. 12.04 Gunstig advies. 4 Punt. Achterstellige toelage der stad te verleenen aan de lijfrentkas De voor zienigheid voor de jaren 1914 tot en met 1919. M. Lahaye, Burgmeester.— Waarom werd dat niet vroeger vereffend en waarom werd over tijd zelfde toelaag geweigerd aan de maatschappij Zorgen voor Morgen ge vestigd in Ons Huis Dat was partijdig heid. Beide maatschappijen zouden moeten toelagen krijgen. M. Brutsaert. Waarom niet liever geer toelagen meer geven dat is voor de leden eene kleinigheid en voor de stad eene gan- sche som. M. Burgmeester. Ik herhaal dat er vroe ger partijdigheid bestond. M. Brutsaert. Hoe werd dit dan van hoogerhand goedgekeurd. M. Vandooren. - Bijna zeker werd het daai noch gezien noch opgemerkt. wel deze toelagen toestaan. M. Brutsaert. —Waarom niet, als wij het het kunnen wettig stemmen. M Vandooren. Wij stemmen dus onder deze voorwaarde. Goedgekeurd. 5. Punt. Advies nopens het ontwerp van nieuwe lijnrichting van de Gasthuis Noord en CasseTstraat. M. Lahaye, Burgmeester doet de onder handelingen uiteen welke hij met de bevoegde overheid gehad heeft en hoopt tof eene over eenkomst te kunnen geraken. De rechter kant, weg gaande van de markt, zou onver anderd blijven, en de voorgestelde lijnrichting aan de linkerkant, met eene kleine wijziging, aangenomen worden. Dit voorstel wordt algemeen goedgekeurd. 6 Punt. Stadsbegrooting voor 1921. Op de volgende punten worden aanmer kingen gemaakt. Opbrengst van Markt en Foor 35 000fr Af. Lahaye. We hebben eene overdekte markt noodig, en moeten dit bewerkstel ligen. Af. Cleenewerk. Er is haast bij. Af, Brutsaert. En spoedig 't akkoord komen over de geschikte plaats. Onderwijs 20 000 fr. Af. Vandooren Het onderwijs kost aan de stad stad, jaarlijks 20.000 fr. Dat is niet veel, het is niet ineer dan er uitgegeven wordt voor de openbare verlichting en ook voor het reinigen der straten. En hier moet ik doen opmerken dat het bevuilen der stra ten niet kan blijven duren en dat er strenge maatregelen zullen genomen worden om de reglementen te doen eerbiedigen. Kiezing, kost: 21.000 fr. M De Burgmeester. 't Is te hopen dat we voor een paar jaar zullen gerust zijn. Peerdenfeest2000 fr. Af. De Burgmeester vind dat het voordee liger ware de peerdenfeest een maand later te houden. M. Devos. We kunnen dat eens onder zoeken Politie. M. De BurgmeesterWij moeten nieu we agenten hebben; er zijn 20 aanvragen We zullen ze eerst een klein examen doen afleggen. M. Vandooren. En in de aanstaande zitting de benoemingen doen. Nachtwakers13.500fr. M De Burgmeester. Hier aan zal ver andering gebracht worden met de benoeming der nieuwe agenten. School van den Abeele. M. Brutsaert. Dat is daar een moeilij ke toestand die moet veranderen, dat kan niet blijven duren. M. De Burgmeester. Dat moest opge lost en er moet gebouwd worden. Muziek. M. De Burgmeester. Er zal aan geen een muziek meer eene toelaag verleend wor den. Ik \yil onpartijdig zijn. Het muziek van Ons Huis heeft in 50 jaar geen toelaag gekregen. Voor ons muziek willen wij de toelaag niet. Wij zullen een som stemmen die zal ge bruikt worden om de muzieken te vergoe den voor de verleende hulp en de bewezen diensten. Wij zullen aan het katholiek muziek de instrumenten en de muziekstukken laten. Wij zijn brave lieden, wij bezitten 2 goe de muzieken en willen ze alle 2 behouden. M. Brutsaert. Er blijft dus in de aan staande zitting het aandeel te bepalen dat elk der muzieken zou toekomen, en de me dewerking die van hen zou vereischt worden. M. De Burgmeester. Akkoord. Tram 250 000frank Af. Lebbe Dit is de laatste som die door de stad nog moet betaald worden voor het liggen der tramlijnen. M. De BurgmeesterDat moest vroe ger betaald worden. M eikdruppel. M. Vandooren. In Kortrijk kost dit werk aan de stad slecht 2400 fr. tegen 16 000 fr. in Poperinghe; dus 8 maal meer. Ik ben daartegen opgekomen en werd daar om aangevallen in De Poperinghenaar Ik heb niets anders betracht dan de onkosten te doen verminderen. De Stadsbegrooting stelt vast In ontvangsten 999.056,05 In uitgaven 956 337,5-2 In Overschot 49.718,53 Algemeen goedgekeurd. 7. Punt Goedkeuring der benoeming eener onderwijzeres in de aangenomene school van den Brabant. 8. Punt. Advies nopens den duurtetoe slag aan den sekretaris en ontvanger van het Armbestuur, te verleenen voor den 1" ttimes- ter 1921. 9. Punt. Idem voor 2n en 5" trimester 1921. Deze drie punten worden in geheime zit ting afgehandeld. lb-. Punt. Mededeelingen. M. Lahaye. burgmeester. M. M. ik zou nog willen een woord zeggen over de water kwestie. Ik heb voor deze zaak reeds veel voetstappen aangewend; ik heb, onder voorbehoud uwer goedkeuring, eens bijna gansch de bron gekocht. Er is middel al het water op te houden, en eenen vijver aan te leggen, met 1 Ha. grond te koopen. Maar ik twijfel of de hoeveelheid water voldoende is voor Poperinghe. Ik heb de tusschenkomst ingeroepen van E. H Lemire, burgmeester van Hazebrouck, die mij wees op eene erge moeilijkheid: de internationale kwestie; hij beloofde mij niet te min zijn steun. Konden wij deze kwestie oplossen met daar de noodige vijver aan te leggen en de natuurlijke stuwkracht, door de hooge lig ging veroorzaakt, benuttigen, dat zou ons eene zeer groote besparing zijn, maar... ik twijfel aan de genoegzame hoeveelheid. M. Brutsaert. Er zou toch altijd ge noegzaam drinkwater zijn. Ouders, koopt voor uwe kinders EENE GOEDE GEZONDE CHOCOLADE. Ze kost daarom niet duurder, als wanneer gij ze rechtstreeks bij den Fabrikant haalt, Yperstraat, 24, 28, 30 POPERINGHE. Ten onzen bureele te verkrijgen. —Zondagrust.—Alle apotheken open tot Jen middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Verbond der Christene Vrouwen. 't Was eene prachtig gelukte vergadering die Zondag laatst in het Volkshuis gehouden werd. De groote zaal met het nieuw aange- oouwd theater was te klein om al het opge komen volk te bevatten. Met gretigheid luisterde inen naar het opbeurend woord van den Proost. Zang, tooneel en muziek wer den uitstekend uitgevoerd en bevredigden ten volle de talrijke toeschouwers. Eere aan de opvoerders voor hunne mede werking en aan het Bestuur, dat met zijr.e inrichting, een prachtig en edel werk verricht laat ik aan mijne kalanten weten, dat ik van heden af, begin te betalen aan dezen die hunne suikerijheeten uitgeleverd hebben. Bij mij is ook te verkrijgen kwa liteit kalk voor den landbouw alsook -t-Kcii en Alles aan prijzen boven concurrentie. Statie, Poperinghe. Paard op hol. Dinsdag namiddag brak een peerd uit de stalling van De Schale en liep ongebreideld de Casselstr. opEen moedig man gelukte er in, bij O L V. Kerk, het hollend peerd tot staan te brengen. Stadsschouwburg. - Op Maandag 19, Dinsdag 20, en Woensdag 21 December aanstaande, voeren de Barbaristen, het be roemd drama op Roze Kate of het Treur spel der Smeden, van N. De Tière. En tot slot De Vrouw die haren man doet her bakken, van Van Peene. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij Alb. Denut, Casselstraat, 88, Poperinghe. - Stemming. Eene nieuwe lijst is verschenen, geachte Poperinghenaars stemt allen onder en voor de pure crème kaasjes Bureel gevestigd in de Potte straat, nr 62. Aanvragen voor Politieagent. De Gemeen'eraad der stad Poperinghe zal in de aanstaande zittirg overgaan tot het benoe men van twee politieagenten. Zij die begeeren deze bediening aan te vragen, moeten eene schriftelijke aanvraag op het Sekretariaat indienen ten laatste den 30 dezer maand. Om tot de bediening van Politieagent aan- veerd te kunnen worden moet men oud strijder zijn of in het leger zijn militiedienst geëindigd hebben, minstens 21 jaar tellen en hoogstens 35 jaar en 1,70 meter groot zijn. De aanvragers zullen daarenboven aan een klein examen onderworpen worden, bedra gende een diktaat in *t Vlaamsch en in 't Fransch, en de vier hoofdbewerkingen der rekenkunde. De aanvangswedde zat 4500 fr. bedragen alle twee jaar wordt eene verhooging toegestaan van 3 1/2 op deze wedde. De kiezing. De personen die heden nog hunnen oproepingsbrief voor de kiezing niet ontvangen hebben en die toch meenen stemmerte zijn te Poperinghe, mogen heden, Zondag, tusschen 8 uur en middag naar het stadhuis gaan om hun oproepingsbrief te halen. M JOHN VAN DEN HOECK opvolger van Dr DE ROO, 1, Vischmarkt te Brugce, zal ontvangen te rekenen van 15 November, van 9 tot 12 ure en van 2 tot 4 ure, 's Zondags uitgezonderd. De leden van het N. S. mogen zich kandi daat stellen op klassenstrijdlijsten d. i op socialitische lijsten. Zij mogen voor deze propaganda maken Doch kandidaat zijn op Katholieken lijst, of de katholieke kandida ten feri de beginselen van hun programma verdedigen is VERBODEN Leiders van het N. S. zijn socialitisch kimdidaat. F(rans) T(och), de hoofdleider der propa ganda van het N. S- schrijft wekelijks in het socialitisch weekblad De Volkstem van Ledeberg eene rubriek Bij de Staatswerk lieden «De Volkstem is het officieus orgaan geworden van het N S Afdeeling Gent. Daarin schreef F. T. op 9 Oktober Van heden af zullen allen het als een strenge PLICHT aanzien mede te werken, opdat in de Provinciale en Wetgevende ver kiezingen de TRIOMF der WERKLIEDEN PARTIJ zoo groot mogelijk weze PLICHT voor de leden van hetN. S. me de te werken aan den triomf der Sociali tische partij. Op 16 Oktober Van heden af aan 't werk dus, opdat bij de Provinciale en Wet gevende verkiezingen de sociaal- democra tie triomfeerend uit den strijd kome Op 30 OktoberIndien zij hunne toe komst en deze hunner familie willen be schermd zien, indien zij hunne verworven vrijhéden en rechten willen zien gewaar borgd, en indien zij vooral de stabiliteit hun ner organisatie willen verzekeren, maar bo venal den triomf der arbeidende klasse. - die de hunne is, wiilen verwezentlijkt zien, zullen zij op 20 November", hun plicht doen én ROOD» stem'nep .I)at N S. heet onpartijdig 1 Van zekere zijden wordt RIGAZAAD aan geboden in oude zakken, ongereinigd en met onvoldoende waarborg, zoogezegd voortko mende van het huis: JohnRiicker C°,Rigo. Wij houden eraan dit misbruik aan de be langhebbende bekend te maken en nogmaals te herhalen dat alléén het huis JOHN HICUEIl iV O, Itlta, het zaad levert zooals voor den oorlog, na melijk In geloode lijnwaden zakken van 82 k. net. Met kaarten als waarborg dragende het'jaartal van den oogst 1921, ondertee kend door de afzenders De Heeren John Rücker Cü, Riga. Dezelfde kiemkracht als voorheen Volkomen gereinigd en van allereerste hoedanigheid. Aangezien den oogenblik gekomen is de zaden te hernieuwen, is het in eenieders be lang de voorkeurte geven aan het oudgekend merk JOHN RUCKER Cu, Riga. Gelieve de stalen te vergelijken met ande re merken ten einde in volle vertrouwen te koopen. C. VERSPREEUWEN Cu Algemeen Agentschap van John RUCKER C°, Riga Voor Poperinghe en omstreken M. UZEEL-MONCAREY, Poperinghe. 0' De Familie DEBYSER laat weten aan vrienden en kennissen dat op heden, Zondag 20 November, om 9 uren eene Mis zal ge zongen worden in SlBertenskerk tot ziele- rust hunner overledene ouders Alois Debyser-Debrulle en Vrouw Beste Engelsche PEPPERMINT Kleed een ezel in 't satijn, Het zal toch een ezel zijn. Hoe luider vat Hoe minder nat. Geen rijker man in alle steden, Als die met 't zijne is tevreden. Heden en aanstaande Zondag, tengevol ge der verkiezingen, is ons klachtenbureel niet open. HET BESTUUR. Karelken moest hooren dat hij een ezel was. 't Is den tweeden keer van mijn zei Karelken, dat ik dit moet hooren 't op 't einde beginnen te gelooven. Ja, zei zijn vrouw, en van wien ge 't den eersten keer moeten hooren Van den pastoor, zei Karelken, als ik hem zei dat ik met u ging trouwen. van zijn vrouw leven, ik zal hebt M. Vadromme, Volksvertegenwoordiger, j Burgmeester van Westouler, komt, door V.o s Leeft de V. O. S.' Zijne Majesteit, Ridder beuoemd te worden Waarom den 11 November; jn de Leopoldsorde. 't Is toch door de vergade Yper. nog in Yper niet gevierd ringen dat wij onze broederlijke genegenheid moeten onderhouden en de kracht putten om nauw aaneengesloten te blijven. Waarom geen vergadering, om ons mede te deelen wat onze vertegenwoordigers op het Con gres te Brussel, vernomen hebben. Wat meer iever dus. V. O. S. Westouti-e. Uitvaart. Verleden Dijnsdag geschiedde alhier de plechtige uit vaart van Florent Barbry, edelmoedig geval len op het eereveld ter verdediging van het Vaderland in April 1918. De meeste leden van den bond der oudstrijders, alsook eene groote menigte vrienden en kennissen, had den eraan gehouden een bewijs van gene genheid te geven aan den gewezen strijd makker en trouwen vriend, en een gebed te storten tot zijne zielerust. Bij de ter aarde bestelling wierden twee lijkreden uitgesproken, de eerste door den heer Burgmeester namens de inwoners der gemeente, de andere door M. Eugène De- keuwer namens deoudstrijders:welverdiende hulde aan den dapperen jongeling wiens naam met eere zal vermeld staan, benevens de 19 andere, op het gedenkteeken dat zal worden opgericht tot nagedachtenis der gesneuvelde soldaten, inboorlingen van Westoutre. Itofsinglic. Jubelfeest. Maandag laatst was er volop feest in de kapellestraat. Men vierde het vijftigjarig jubelfeest van de echtgenooten Pluym-Verschaeve. 't Is lang, zeer lang geleden dat men zulks beleefde in Boesinghe Het dorp was" bevlagd -van 's morgens vroeg, en het zonneke lachte meê. Kwart voor 9 u. werden de oude uit hun huis, een van die ijzeren platen duikers, gehaald en met den auto van den weled. heer Burg meester gevoerd naar het gemeentehuis. Daar werd hun en hunne kinders den eere wijn geschonken en wenschte de gemeente- overheid hun geluk. Nu togen de jubelarissen opnieuw in den auto en werden ter kerk ge voerd. Man en vrouw knielden op elk een bidbank lijk voor nen grooten trouw. Om 9 u had eene solemneele Mis plaats Na het evangelie sprak de pastoor eenige hartroe rende woorden tot de aanwezigen en herin nerde vader en moeder Pluym aan hunnen huwelijksdag. Hij prees hunne moed en toonde hoe God's zegen den trouwe kristen volgt in vreugd en leed. Na de mis werden de jubelarissen door de menigte geluk gewenscht. 's Middags wachte hun een lekker feestmaal en de dag eindigdo met plezier en leute. Kiezing. Mannen, vergeet niet dat gij EERST EN VOORAL kristene raenschen zijt. Ziet niet enkel personen in, maar stemt volgens uw geweten. Versterkt den blok niet der godsdiensthaters en stemt dus niet voor liberalen en socialisten. Wat gij niet wilt of zoudet willen, laat het niet door anderen gebeuren die door uwe stem, uwe volmacht het volk regeeren en wetten stemmen. Doet wel en ziet niet om. 1/2 ure en Zondag om 7 u. Zaterdag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 Een eerlijke dief, lotgevallendrama in 5 deelen. 2 De doodsdragonder, 11 en 12 ep. 'in 4 deelen, einde 3. Madeion neemt de vlucht, komiek in 2 deelen. Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure. 1. De doode oogen, wonderschoon vader- lansch drama in 4 deelen. 2. Begin van een bijzonder schoon drama De Zoon van Tarzan in 15 ep. Ie en 2e ep. 3. De strijd in de duisternissen, cow boy drama in deelen met William Hart. De geteisterden die zelf hunne grond ver effend hadden, konnen tot nog toe van den Staat nooit betaald worden. Sedert twee jaar deed' M. Vandromme, onze volksvertegenwoordiger, deze nalatig heid aan den Minister uitschijnen. Op 16n dezer, kreeg M. Vandromme ein delijk voldoening met een brief van den Minister die zegt op zijn aandringen de zaak onderzocht en geregeld te hebben. Voor Yper werden reeds 1927 aanvragen tot voorschot door M. Boereboom naar het Ministerie opgezonden 480 dezer reeds goedgekeurd en het geld per check POPERINGHE, van 12 tot 19 Novemb 1921. Geboorten. 291. Hauspie Maria, d. v. Georges en Lydie Druant. 292. Lamon Agnès, d. v. Gaston en Elisa Blauwe. 293. Six Jozef, z. v. Jerome en Louise Dewancker.—294. Houspie Roger, z. v. Cyriel en Anna Techel. Overlijdens. 236. Meurin Romanie, 67 j. wed. Diedier, S. Michielstraat. 238. Lermytte Lucie, 48 j. echtg, v. Remi Lazoore, Sectie B. 239. Delava Nestor, 14 m. Fottestraat. Huwelijken. 179. Storme Marcel, 22 i. werkman en Papegaey Rachel, 20 j. huishoudster b. v. Poperin ghe. 180. Suffis Joseph, 22 j. werkman en Jruwant Ivonne, 18 J. z. b. beiden v. Poperinghe. 181. Be heyt Emile, houthandelaar, 29 j. en Lobeau Flora, z. b. 29 j. b. v. Poperinghe. 182. Clabau Henri, 23 j. Werkman en Vanuxefn Georgine, 24 j. werkvrouw b. vi Poperinghe. Beloften. Ollevier Camille, metser v. Vlamer- tlnghe en Arman Adrienne, huishoudster, wed. v. De coninck Maurice v. Yper, vroeger te Poperinghe. 258. Lebbe Maurice, landbouwer en Vancayseele Martha, z. b. belden v. Poperinghe. 259. Legrand Omer, werktuigkundige en Queldenie Marie, z. b beiden v. Poperinghe. SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Beste remedie tegen rhumatism. Aalst, 12 November. Alhoewel de Duitsche markten altijd vaster worden, blijft onze handel uiterst kalm ook zijn koopers en verkoopers, om het even, op hun weer houden nominaal noteert Aalstersche hop, op contractlevering, 430-450 frank. Brussel, 16 November. Markt zeer kalm. Aalst 420-430 frank; Poperinghe 40u- 410 frank. De Engelsche markt is ook onbe drijvigde brouwers zullen zich eerst mogen bevoorraden als de soorteering der loten door den dienst van Hopcontrool volein digd is. FOOTBALL Zondag 20 dezer om 1 uur, entrainement tusschen het 3e en lc elftal. Om 2 uur, match tusschen 2e elftal en de Veteranen. Zondag won onze Club op eigen veld met 4-0 tegen het lc elftal van Wevelghem, wijl ons 2c elftal te Wevelghem verloor met 2-1 na een strijd waar onze spelers zich de meesters toonden. Wilt gij uwe zaken uitbreiden verkoopt goede waar, verlangt niet altijd naar vreem de waren als wanneer gij betere hoedanig- werdeniheid kunt vinden in uwe streek. De echte Honingkoek van de Wer- voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuw verzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. BL^NDEEL POLLEY Casselstraat, 67, Poperinghe. bij Herbergkermis. Marcel Rosseel, opgezondenen naar de brief meldt, zullenkende Bie Yperstraat 24-28-30, Pope- binnen een 4 tal dagen de overige gezondenringhe is de beste van het land. worden. Bijzondere prijzen voor Poperinghe en Bravo M. Vandromme omstreken. In de Patrijs Wesiouter steenweg Goed voor kostuum te versmijten In het Abeellje bij C. Milleville, Cas selstraat gegeven door Maurice Devos, van 4 tot 8 uren. Konijn van 5 k. te verhollen door den uil. In de Hopperank bij de Wed. Devos, Vogeltje. Gegeven door Constant Allewaert. Konijn van 4 k. te vermijten. In den Snoek bij Jerome Decoker, Yperstraat. Begin om 5 ure. Prijsbolling met de Vloerbol. In de Lelie bij Hector Benoot, Veurne- straat 50 fr. prijzen, begin om 6 ure. Van Maur. Priem en Julien Messiaen in West-Vlaanderen van 9 tot 11 ure. Van Julien Six en Jules Delanoye A la Cour du Roi bij Maurice Devos, Boesche- pestraat. ST JAN-TER-BIEZEN. Herbergkermis. In de Spuit bij René Maerten. VLAMERTIMGHE-DORP. Herbergkermis Prijzen te verloten voor mannen en vrouwen. In den Casino bij Jantje Vanhoucke. WATOU. Konijn van 5 K. te verhollen. In 't Hof van Commerce bij Camiel Gossey; gegeven door Jerome Allerwereld. In de Nieuwe Wereld bij Maurice Poissonnier. Loten aan 2 fr. en 3 voor 5 fr. te bekomen van heden af. IEDER HUISKEN HEEFT ZIJN KRUIS- KEN... maar... DE VOORZICHTIGHEID IS DE MOEDER VAN DEN PORCELEIN- WINKEL zegt gij die een spaarpotje bezit, en otn redelijke intresten en eene verzekerde plaatsing te vinden, wendt U in volle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwiligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0,0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat, Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B.Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: J. Vanbru- waene, Noordstraat, 16. Barlik, welgelegen en geriefrijk, dubbel hout, met pannen bedekt, groot 6x6m, dienstig voor winkel, staande op 6 aren cijns- grond der Burgerlijke Godshuizen, steenweg van Poperinghe tegen de dorpplaats, Via- mertinghe. Inl. ter barak zelf bij S. Cout- tenye. Duizend erwtrijzen bij Achille Goetnaere, Woesten. Schoone barakken uit het engelsch kamp bij S. Jozef' school40.000 kgr kolen, houten billen, waterbakken, enz. enz. töe- behoorend aan Jules Verhaeghe, op het kamp verblijvende, Yper. Tent, groot 8 m. op 6 m in dubbel pan- r.eelen, afdraaiende in boulons; dienstig voor winkel en herberg, vier groote plaatsen. Staande te Westouter, Molenberg, inlichtin gen te nemen bij Petitjean, Westouter. ude gazetten, minstens 25 K., aan 1 fr. deK. bij Prosper Wullepit, Casselstraat, 175, Poperinghe. Twee nieuwe motobanden van 26x21/2 met chambres a-air en motolanteern, voor 300 fr., alsook vrouwvelo genadige prijzen, bij Jozef Latnmey, Casselstr. 4, Pop. Bakkerij op 't Front, in volle werking, verzekerd bestaan. Adres ten bureele- Tien vensterkassijnen in goeden staat, met ruiten in, bij Georges Dave, Boesche- pestraat, Poperinghe. Vier koppels wielen, een splinternieuw rij tuig met kap, een camion (2000 kü» draag kracht) in goede staat bij Maurice Clabau, Komstraat, 31. Barak, 9 x 6 m., gedekt met pannen, dienend voor herberg, voerman, enz groote koer. Inl. bij Roniain Verhaeghe, Boesinghe steenweg, Yper. otor van 8 H. P (Fetu Defize) met gaz of naphte, zoo goed als nieuw. Nog eenige dagen in werking te zien bij Jerome Prinsie, Casselstraat, 68, Poperinghe. ieuwe jachtstoof met oven, gansch ge- nikeleerd, aan voordeelige prijs. Adres ten bureele. Boeremeid, stil en eerlijk; loon 120 fr. te maande Adres ten bureele. Schrijnwerker, bij Achille Verhaeghe, Cas selstraat, 127 gansch den winter ver zekerd werk. erde reiziger, seffens, bij M. Camer lynck-Desmarescaux, Kruideniershan- del, Rousbrugge Goede meid, bij Remi Vercruysse, herber gier Nieuw HollebastDickebusch. Jonge vrouw, om verschillige dagen per week te werken Adres ten bureele. ongeling van 22 jaar, goede bekwaam heid, vraagt plaats als bediende in bu reel of magazijn. Adres ten bureele. ondzwart geplekt, met witle pluim- steert, halsband geteekend Ch. De- weerdt A Monaie bij Henri Carron, Doornstraat, 48, Poperinghe. Te koop: Stoommachien van 50 H. P. Amerikaansch merk Brown. Een ketel van 50 m. foyer intérieur van Germon, Jumet. Een dynamo van 100 amp. 110 volt. Trammissien van poulies en riemen. Bij C. Huyse, Gentsche steenweg, 87, Kortrijk. in Oplossing van 6 November 1921 1. Wanneer zit men tot over zijn ooren de schulden? Als men eene muts op heeft die niet be taald werd. 2. 'k Verschaf aan kinderen soms vreugd, soms pijn, Hoewel ik maar ben een diertje klein, Keer mij nu om, denk dan gewis Op eenen boom, of gij zijt mis. Kat, tak. 3. Iemand zonder oogen ziet op eenen boom appels staan. Hij plukt er geene appelen af, hij laat er geene appelen op, hoe doet hij dat. De man heeft een oog, dus geene oogen hij ziet twee appels staanplukt een appel af, dus geen appels laat een appel staan, dus geen appels. 4. 'k Ben altijd bij de vreugd In 't midden van de jeugd, Maar bij vermaak en pret Ik nooit mijn voetjes zet. De letter U. 5. Waar schiet den jager gewoonlijk een haas Buiten in zijn velvoor zijn geweer, enz. Er kwamen ons 35 volledige goede oplos singen toe Bij loting werden de prijzen als volgt toe gekend le prijs Flavie Dequidt. Poperinghe. De dood in Vlaanderen 2e prijs Gery Fagoo, Reninghelst. Eenige bladzijden uit het boek der natuur 3e prijs Maria Struye, Proven. Een familiegeheim De prijzen kunnen bij ons afgehaald wor den, of zullen op aanvraag met de post ver zonden worden. Raadselvriendenproficiat aan de geluk kige raders, goeden moed aan de anderen, en tot binnen 14 dagen. BIJ OHS TE VEIIKBIJGEW DE DOOD IN VLAANDEREN, oorlogsroman door A Hans, schrijver van De Bloem uit het Vrijbosch Prijs 7 fr. Met de post 7 fr. 50. NAAMLO°ZE MAATSCHAPPIJ Schaalstraat, n° O. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons. Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van Branilkoflfora. onder de volgende voorwaarden HALF -IAAH N' 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. 25 Fr. 15 Fr. Nr 2 12 cm. - 32 em. 35 Fr. 20 Fr. Nr 3 15 cm. - 32 cm. 40 Fr. 25 Fr. Nr 4 20 cm. - 32 cm. 50 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 60 cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2