TRANSINTER 100PMUUS Raadselprijskamp Linoleum, T oile-Cirée In 't Binnenland. Burgerstand van Banque pour favcriser les Transactions Internationales Bank tot bevordering van internationale Handelszaken KAPITAAL 3.000.000- Maaschappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. zemeenen Bestuurder voor West-Vlaandcren FOBREST L. Alge Hulde aan onze dapperen. öeeoe woorden mm daden Voor de Oorlogsverminkten, Dienst voor Z. H. Paus In 't Buitenland. Me u be lp apier BLEENDRANK ZUIVERDRANK BORSTP1LLEN VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 29 Januari. Door den uil te verhollen. Jaarlijksche Combatbolling, Tentoonstelling der Duiven Zondag 5 Februari. Apotheek H. Notredame, Coliseum-öinema. Gemeentemagazijnen Vlamertinghe. T EKO O P Grooten vooraad Priesterlijke Benoemingen STERFGEVALLEN HOPPE. Afltwerpen's Bouw- Hypotheekbank NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP U 11 Voorheen O.Van den Bossche Cu imCTMriiTr^iiB'iT'iiiia'iriTiriiii AGENTSCHAPPEN Terneuzen Veurne - Pop-ringhe Dixmude. BIJKANTOREN Gent (Doek) Brussel Nieuwpoort-Loo-Proven-Rousbrugge-Stavele Watou Met het doel eene nieuwe uitbreiding agentschap geopend in l*operi»glie, zullen belasten met ALLE BANKBEWERKINGEN en in het bijzonder het koopen en verkoopen van alle vreemde munten aan de voordeeligste koer sen. Uitvoering van alle beursorders. Uitbeta ling van belgische en vreemde koupons aan de beste voorwaarden. Inkasseering en dis- konto van wissels. Finantieele dienst voor maatschappijen. De Bank Transinter aanvaardt Loo- pende rekeningen op zicht en op termijnen, «««WWSSBS lijkheden, en het regent straffen. Welk tries tig regiem i Onderofficieren, die den oorlog niet hebben medegemaakt, lezen of zeggen iets van buiten over de gebeurtenissen tij dens den oorlog. Zij lezen of zeggen het in 't Fransch en daarna iets dat erop trekt in het Vlaamsch. Ik herhaal het de meeste Vlamingen verstaan deze brabbeltaal, dit negervlaamsch niet. En zoo leeren ze onze Belgische jongens fier zijn Zulk onderricht levert zeer arme uitslagen op. Men herhaalt sedert verschillende we ken, voor de Vlamingen, het onderscheid in de graden in eene hottentottentaal versierd te geven aan onze zaken, hebben wij een CaastiiuiwstrMHt, lö, waar wij ons in alle munten. Titels in bewaring. Krediet openingen. Zonder kosten, inschrijvingen op alle uitgiften van actiën en obligatien De Bank «Transinter» verschaft kosteloos alle finantieele inlichtingen. In de hoop vereerd te worden door uw orders, waaraan wij onze beste zorgen zul len toewijden, bieden wij U onze beste groeten Bank Transinter Naam. Venn. door den zoetklinkende zanger. De ge- spannen aandacht waarmede de toehoor- ders aan zijn lippen hingen, sprak duide- lijkhunmedevoelen, medeleven, medelijden uit, en 't leek wel of Gezelle zelf zijn groote ziel aan 't uitzingen was. Kaarten tegen 5 en 3 fr. verkrijgbaar in 't College. Een goede raad! Indien gij aan hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar- r .zelen de Monopoeders en gij zult spoedig met een Waalsch accent waardoor de eind-en volkomen ge^ezen zijn. letters onverstaanbaar worden. En de arme f Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Hejongen waar loopt ge naartoe Wel, moeder, om een pak chicorei van Jules Burgho Vierstraete van Yper, 't is voorzeker de beste van al de chicoreien. Uit het Staatsblad van 20 Januari 1922. Wordt vereerd met het oorlogskruis met palm De soldaat, milicien van 1916, van het 1® regiment Jagers te voet, 11® Compagnie, INGELAERE FELIX Jong soldaat, met groote dapperheid,negentien maanden front. Den 2 Oktober 1918, in het doorbrekingsge vecht bij Most, droeg hij, door zijne stout moedigheid en zijne dapperheid, machtig veel bij tot het veroveren van vijandelijke weerstandspunten die door machinegewefen bezet waren. Onder de vervolging van den vijand onderscheidde hij zich door zijne stoutmoedigheid en zijne onvermoeibare hardnekkigheid. Proficiat Felix Onderscheidingsteekens. Op de bu- reelen van het stadssekretariaat berusten nog oriderscheidingsteeken voor de volgen de oud-strijders Ally August, Berten René, Bombeek Ale xis, Carbon Cyriel, Carpentier Daniel, De- bruyne Karei, Defrancq Karei, Dewilde Au gust, Geldof Emiel, Kino Amand, Lefebvre Karei, Maes Theophiel, Petillion Julien, Val- cke Emiel, Vansevenant, Vervaecke Jules. De belanghebbenden worden verzocht de ze onderscheidingsteekens onverwijld te ko men afhalen. Poperirighe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Stadsschouwburg. Op 13, 14, 15 en 16 Februari aanstaande voeren de Barbari- sten het beroemd drama op Op Gods Ge nade, en het blijspelKlaveren vrouw of de Brusselsche Tooverheks. Kaarten op voorh te bekomen bij Albert Denut, Casselstr. 38. %'f»am<sclie Vrienden. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. drommels hebben het nog maar half begre pen, niettegenstaande hunnen goeden wil en hunnen koppigen vlijt Waarom zoo hardnekkig Walen en Vla mingen dooreen mengen. Hoeveel verstandi ger zal het niet zijn de gewestelijke indeeling in Vlaaamsche en Waalsche eenheden in te voeren. Daar willen wij komen. Wanneer de Vlamingen en de Walen geheel hun onder richt in hunne moedertaal zullen krijgen dan zullen de jongens vlugger leeren, zij zullen zich niet vervreemd gevoelen, vereenzaamd, benadeeligd Zij zullen niet meer voor idioten, voor onoozelaars uitgescholden worden om dat zij de officieren en onderofficieren niet begrijpen die eene taal spreken waarvan zij de eerste kennis zelfs niet bezitten Het is verkeerd te denken dat het huidig stelsel de eenheid, en vooral de eendracht in Belgie bevordert. Soldaat zijn is een liefde plicht voor zijn land vervullen. Dit stelsel maakt de soldaat afkeerig. Denk ook niet dat het de Vlamingen dichter brengt tot de Walen. Integendeel, het draagt ertoe bij om tusschen hen een afgrond te maken die steeds dieper wordt. De Vlaming voelt zich niet teter intentie van de leden, waaronder alge huis in de kazerne zoolang hij oversten heeft meene Communie, 's Namiddags om 2 u. die hem niet begrijpen en hem als een min stipt groote feestvergadering waar zal opge- derwaardig soort menschen behandelen. Ik voed worden: «Joanna vanConstantinopel heb met veel soldaten gesproken Zij zijn het drama en De Suikernichten blijspel, die deze bedenkingen te overwegen geven. Voordracht, zang, muziek, enz. Gij, Vlaamsche menschen, gij dieuwe zonen, s Het feest is voor de leden voorzien van uwe broeders, uwe vrienden bij het leger hunne lidkaart. Geen kinderen worden toe- hebt, ondervraag ze maar 1 Wij staan voor gelaten ledereen kome op tijd, het feest zal eene droeve werkelijkheid. Het moet, ja het stiptelijk op gestelde uur beginnen. moet veranderen. Wij moeten naar eenen Vraagt cï'ICOREI VANTIEGHEM- verminderden diensttijd en de beste weg om „„nA,- 0 rap en goed vooruit te gaan is de indeeling DUP0NT. Rousselare. Let wel op 't merk. GROOTEN AFSLAG op Persen en Kepersbij Yrtliiir Yerliaeghe, Brug- gestraat, Poperinghe. Verbond der Christene Vrouwen. Op V. O. W. I*opei*iiiglie. Zooals wij verleden Zondag aankondigden zullen onze liederavonden gegeven worden in ons lokaal «Au Petit Paris Noordstraat, 2, op Zondag 5" en Maandag 6° Februari 1921. telkens om 7 1/2 ure. De zaal zal geopend worden om 6 1/2 ure. Die fees ten zijn gratis en uitsluitend voor onze leden en hunne familie. De kostelooze ingangskaarten mogen op ver toon der lidkaart 1922 in ons lokaal afgehaald worden te beginnen van Donderdag 2" Februari. Er is voor iets puiks gezorgd. Verleden Zondag meldden wij dat we 548 leden telden en nu is dat getal gestegen tot 691. De Ouders en Weduwen onzer gesneuvelde Makkers worden vriendelijk verzocht omnlddelljk hunne lidkaart voor 1922 (kosteloos) te komen afhalen. Onze leden, welke zich hebben kenbaar gemaakt, die het spaarboekje hunner begiftiging nog niet ont vangen hebben zullen eene persoonlijke uitnoodiging ontvangen hebben om ten bureele te komen. Wij vra gen dat ze zich zouden aanbieden den dag welke op hunne uilnoodigingskaart niet doorgehaald is, om onze werkzaamheden niet te ontredderen. Heden mogende pasgehuwden zich aanbieden om het famiiieaandeel van 300 franken aan te vragen. De spaarboekjes van 100 franken voor de kinde ren der Oudstrijders zullen aangevraagd worden op Zondag 26 Februari, 5 en 12 Maart 1922. Elk zegge het voort. Op vraag om uitleg over de vrijstelling voor de oor logsverminkten van de plaat voor een rijwiel, werd vanwege de Heer Gouverneur aan het Bestuur van onzen V. O. S. deze week geantwoord. Worden van de taks op de snelwielen, ontslagen, de wegen te herstellen, maar nergens zien Beloften. Gruwez Camllle v. Proven en Couwet wij voorbereidselen om boomen te planten, j C'ar? v. Poperinghe - Vatidenbussche Maurice v. r- i - i i iWestvletcren en Desimpel Mathilde v. Proven. En toch, onze gioote provinciale baan, onzeDasseville Camille en Ackaert Rachel, b. v. Proven Elverdiugstraat, Bruggestraat en Kapelstraat zouden er maar bij winnen. Toe aangenaam in den zomer het groen te zien wassen en de boomen te zien bloeien, Acacias, kastanje en andere schoone en welriekende boomen kunnen maar ons Boesinghe schooner maken. Wie neemt er daarover de initiatief. Itortrijli. Gestraft wegens verkrach ting der 8 uren wet. De Boetstraffelijke rechtbank van Kortrijk heeft verleden week zes patronen veroordeeld voor verkrachting der 8 uren wet. Zoo had een schrijnwerkersbaas van Mee- nen elf werklieden. Hij werd veroordeeld voor ieder werkman 3 maal '26 fr. of samen 858 frank of 1 i maal 8 dagen 88 dagen gevang. En nog zegt men dat de wet niet in toe passing is Vlamertinghe. Gemeentehuis. Er is spraak dat men heel in 't kort zal be ginnen aan het nieuw gemeentehuis. In af wachting is de barak van den burgerstand hersteld. S' Sebastiaen vierde dinsdag laatstzijn patroondag en feestdag. Bloeiende gilde en vlaamsche leute. Het gemeentebestuur onderzoekt de kwestie om aan de Vlamertinghenaars elk een paar schaatsen stellen te bezorgen, om hen toe te laten door de mouerpoelen van de plaats te waden. Ylaanisclieii toeristenbond, Veel Vlamingen vragen daar na om er toe Ie komen moet iedereen medewerken. Niet tegenstaande den ijver der inrichters, wor den zij van vlaamsche zijde niet genoeg ge steund. Om de zaak aan te gaan moeten nog minsten een duizend leden bijkomen. Eene definitieve vergadering heeft plaats te Antwerpen Café Gorié hoek S* Jacobs- markt en Jezusstraat, heden zondag namid dag. Deze vergadering is beslissend mis lukt ze, dan is de zaak alweer voor vele ja ren van de baan. Vlaamsch gezindenden Vlamingen, heden nog moet ge per postkaart laten weten op bovengegeven adres dat ge U zult aanslui ten bij den V- T. B. Er zal niet meer te be talen zijn dan bij de andere en alle zelfde voordeelen zullen we genieten. De Familie De Witte-Houvenaghel noo "digt vriendelijk vrienden en kennissen uit tot het Jaargetijde dat zal gezongen worden op O.L-V Lichtmis, Donderdag 2 Februari, om 9 1)2 ure, in O L. V. kerk, ter zielela- fenis van Heer ALOIS DE WITTE. Een plechtige lijkdienst ter zielelafenis van Z H Benedictus XV zal gezongen 2 Febr. (O. L. V. Lichtmis) 's morgens ommits voorloopige toestemming dér Bestendige afvaar-i j o, nPr4pnc;Uprk nimsrlio 31 i'o7or 17 uren in S4 Bertinus kerk, Solemnlele mis de Oorlogsinvaliden die het normaal gebruik ™en in St Bertenskerk Dinsdag dl ezer troti aun nu nnar ah/i Aeoto lo/iomofon t-1 r\ fti rt hrtnhnn Crlll i7 hi t G in Vlaamsche en Waalsche eenheden. Guido. TeMamilla in de Philippijnen, heeft een reusachtige brand 32 blokken lichte hui zen der inboorlingen vernield; 12.000 per sonen zijn zonder dak. Een ernstig ongeluk heeft in de statie Unterbarmen plaats gehad in een wagon 4° klas van den trein naar Keulen. Een reiziger had een handgranaat, in zeildoek verpakt, in het bagagenet neergelegd. Door het schokken van den trein, ontplofte de granaat, waardoor 6 personen ernstig werden gewond. -- Te Berlijn is de groote chocoladefa briek van Sarotti afgebrand2500 personen zijn hierdoor werkeloos. Te Reims ontspoorden de laatste wa gons van een trein door het breken der vris- selnaald; een manoeuvreerende machien bot ste erop. Een veertigtal personen werden ge kwetst waarvan lodoodelijk Te Peckham in England ging eene kat slapen in de wieg waar een kindje van 11 weken in te rusten lag; de moeder vond haar kindje gestikt onder het gewicht der kat. Te Colombier Frankrijk stierf in eene schuur, waar hij aldijd sliep, een 71 jarige grooteigenaar; de man was wrekgierig en durfde niet eten en bij zijn dood vond men bij hem verscheidene honderd duizenden frank weerden. Zekere Albert Pum, van Ardres, leefde te Toerkonje met de W® Marchand, 50 jaar oud. Deze had een 15 jarige dochter. Pupe wilde nu vertrekken met het jonge meisje; dit weigerde. De woestaard heeft het meisje vrijdag in volle straat den hals afgesneden. De dood was oogenblikkelijk. In Zuid Amerika is de groote vuurberg Rinchan in werking getredenverscheidene dorpen en steden zijn totaal vernield. Carpentier en Dempsey zouden weer aan 't boksen gaan te Londen of te Parijs. Schoone liefhebberij van malkaar geheel of half dood te slagen. In heel Engeland door heerscht de griepsommige steden hebben scholen en cinemas gesloten om het voortzetten der kwaal in te houden. Per week worden ongeveer 33.250 kg. fransche dagbladen in Belgie ingevoerd. Dinsdag was de koudste dag die we dezen winter kregen, in Engeland,... en hier ook geloof ik. Stadsnieuws. Zondagrust.—Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddagalleen M. NOTREDAME. Concert in 't College. Het S' Vincen- tiusgenootsnhap, dat sedert lange jaren voor den oorlog de Christelijke liefdadigheid aankweekte bij de studenten, hervat zijn werkzaamheid met de de inrichting van een liefdadig Avondfeest op Zondag 12 Februari, te 4 uur. Naast het hooggestemde Bijbelspel* Joas door Godfried Hermans en het boeiend blijspel Buren van den befaamden hu- moristischen novellenschrijver Justus Van Maurik, wordt door den heer J Leynen uit Hasselt de kunstvoordracht van Gezelle's roerende Kerkhofblommen ten beste gegeven In S4 Truiden, Tongeren, Antwerpen, Brugge,enz., oogstte de declamator grooten de voordracht te Tongeren bijval. Over de voordracht te schreefDe StandaardOnmogelijk hier j en onzeggelijk veel personen zijn in eenige woorden verslag te geven, over aangetast. Mocht de zon en open lucht deze zoo innig-ontroerende voordracht weldra van al die kwalen verlossen. Het 8 uren werk Heeft het Bestuur van onzer Handelsbond nooit antwoord gekregen op de gezonden petities De kwes tie dient toch opgelost te worden 1 Verzendingen tramstatie - markt. Zooals we reeds zegden, heeft de Maatschap pij van Buurspodrwegen besloten voortaan aan de tramhalte Poperinghe markt enkel pakken beneden de 20 kilos ter verzending te aanveerden. Door toedoeUvan M. Hector Leb be, katho liek Provincieraadslid, werd in stad een petitie rondgestuurd om tot den vroegeren toestand terug te keeren Deze petitie werd doortusschenkomst van M. René Colaert, kath. volksvertegenwoor diger en bestuurder der Maatschappij van Buurtspoorwegen aan het bevoegd Bestuur te Brussel overgemaakt. Per brieve van 21 dezer komt dit Bestuur de Heeren Colaert en Lebbe te verwittigen dat de zaak met veel aandacht onderzocht wordt. Laat ons het beste afwachten 1 Speld ingezwolgen. In een confectie winkel, hield een meisje, al naaiend een ko peren speld inden mond. Onoplettend zwolg zij ze in. Z# verwittigde slechts haar meester ;een half uur later. Seffens ging deze met het 'meisje naar den geneesheer, maar de speld kan niet uitgehaald worden. te verkrijgen ten onzen bureele. Davidsfonds Heden Zondag om 18 ure Heer Ediv. Vermeulen over zijn meester werk De Pauwenschreeuw, Ego! Ego!» Leden worden aanveerd inde vergadering Gevonden huissleutel op vrijdag 1G. arapluie op vrijdag 27, berusten ten politie ureele Voor inlichtingen nopens schadever goeding wordt de We Evarist Vanheule ver zocht, zich ten spoedlgsten mogelijk aan te bieden ten bureele van het stadssekretariaat -- Voor trein- en tramlijnen komen nieu we uurtabels in voege met 1 FebruariVoor onze stad zijn op de tramlijn weinig of geen veranderingen. De uurtabels voor trein ont vingen we nog niet. Uurtabel geven we aanstaande week. Om 18 u. Vrijdag avond bestelde de Post ons de reisgids. In de trienen weinig veran dering bij het weggaan. De treinen zijn bijna al een beetje vervroegd. Vertrekken naar Yper om: 4.36 5.34 6.06 8.48 10.36 12.08 14.57 15.54 17.38 17.54 19.43 20.31. Uitslag der aanbesteding eener te bou wen hofstede gelegen te Poperinghe, langs de Woesten kalsijde en gebruikt door Ach Vercruysse-Bouweigendom Burgerlijke Godshuizen. Butein Elie 105.000fr.; Merlevede Camille en Maerten Gebr. 106.981 fr. 50 Laconte Camille 115.000 fr. Butein Elie wordt dus met het werk belast. Winkeliers, opgelet. Een onderzoek is ingesteld ten laste van de Weduwe T... beticht bij verschillige winkeliers op oneer lijke manier winkelwaren afgetruggeld heb ben. Eenige winkeliers dienden reeds klacht In, zoo er nog zijn die daartoe reden heb ben verzoekt de heer Politiekommissaris dezezichbij hem aan te geven. In de Stadsschouwburg gaven de Lang- hoirs- Victorinen deze week vier goede ver tooningen van de twee Weezen het boei end gekend drama. Bij ieder vertooning was de zaal proppensvol en telkens werden de uitvoeringen tot eenieders voldoening ge geven. De Griep woedt immer voort in stad en door ons van een hunner onderste ledematen verloren hebben en die een geneeskundig getuigschrift overleggen uit gaande van het Krijgshospitaal waar zij hunne laatste verpleging ondergaan hebben en bevestigende dat hunne invaliditeit aan een oorlogsfeit te wijten is en dat ze de oorzaak is van eene belemmering in de vrije beweging dewelke door het gebruik van een snelwlel kan verminderd worden. Het besluit van den provin cieraad is nog nief goedgekeurd geweest door Konink lijk Besluithet kan bijgevolg nog niet toegepast worden. Deze goedkeuring zal hoogst waarschijnlijk niet lang meer uitblijven HET BESTUUR. van Yper en Vla den stoet slechts Meenen en van de bevolking vajw L a aan Hp hp+rtnttinfr* Yper. Betooging. Zondag laatst trok een socialistische stoet door de vuilbe- slijkte straten der stad. Buiten enkele mannen mertinghe waren er iri socialisten uit Kortrijk, eenige waalsche steden. Io 't algemeen bleef Yper gansch onverschillig aan de betooging; ook was maar één enkel huis van de 1200 herbouwde woningen, met een roode vlag versierd. Alles eindigde in de grootste kalmte Gedenkteeken. In de laatste zitting van den Gemeenteraad, werd eene toelage van 50.000 fr. gestemd, voor het oprichten van een groot standbeeld ter eere van de Yperiingen, burgers en militairen, gevallen voor het Vaderland. Melk-Botervervalsching. Proces verbaal werd opgemaakt, Woensdag laatst tegen verschillige melkverkoopers, wegens het doopen der melk. Mocht onze wakkere politie ook een waakzaam oog in 't zeil hou den, om deze te treffen, welke in groote hoeveelheid vervalschte boter te koop aan bieden op de wekelijksche markt. Ëlverdiuglie.Melkerij. Donder dag a. s. 2n Februari, zijnde O. L. Vrouw Lichtmis, Algemeene vergadering voor de leden aandeelhouders der Samenwerkende Melkerij S4 Livinus om 10 u. voorm. stipt, bij Jules Vanlede te Elverdinghe. Dagorde: Heroprichting oi ontbinding der Melkerij Feest bij de V. O. S.sen. Op Zondag 29" Januari om 5 ure 's avonds komt E. P. Mortier, oud-frontsoldaat naar Elverdinghe, een luisterrijke voordracht houden over de stichting van het Yzerfonds. Tusschen verscheidene deelen van de voordracht zul len de Elverdingsche juffers eenige parels van liederen uitvoeren. Niet een V. O S. of iemand uit een Vossefamilie mag nalaten naar de gevierde soldatenvriend te gaan lui steren, bijzonderlijk daar de Spreker het hebben zal over den duren plicht dien, wij Vlaamsche Oud-Strijders, te vervullen heb ben tegenover onze Vlaamsche gesneuvelde makkers. Loo. Nieuwe Burgemeester. Bij kon. besl. van 16 Jan. komt M. J. Heyndrycx hier als burgemeester benoemd worden. tt'alou. Feest. Dinsdag laatst was het feest. De Gilde St-Sebastiaan vierde haren dag en alle tegenwoordige gildebroe- ders waren om ter meest verheugd. In hun opgesmukt lokaal wierd er een lekker noen maal opgediend, waarna er vele, schoone Vlaamsche en Fransche liederen wierden ge zongen. Jammer dat eenige leden de griep hadden maar ze zijn toch opgekomen om met hunne tegenwoordigheid de zangers aan te moedigen. Om 6 ure was het groot Bal er werd bemerkt dat het de oude dan sers waren die dezen keer de kroone span den waren het hunne beenen die verjongd waren bij het hooren van het muziek, of was het de eendracht waarmede allen bezield waren. Om 11 ure werd een goed avondmaal op gediend en een goeden pot koffie om de griep niet te vangen in t naar huis gaan en elk vertrok dan tevreden huiswaarts. Een die er geer n bij was. Woesten. Noveen.— Met 1® Februa ri feestdag van de H. Brigitta, plechtig ve reerd in onze parochiale kerk,tegen alle vee ziekten zal er dagelijksch gedurende de no veen, missen gezongen worden ter harer eere om 7 1/2 en 8 ure. Na al de missen zal er gezegend worden met hare Reüquïen. Keersen en litaniën zijn er te verkrijgen voor en na de missen in de sakristij. tioéMinuiie. Sieraadboomen. De aangenaamheid van de streek vóór den oor-en HocvenagefMarie. log waren de schoone, soms hooge boomen "mine en Deiepiere Irma. POPF.RINGHF, van 21 tot 27 Januari 1922. Geboorte. 23. Malbrancke Adrien z. v. René en Silvie Hallynck. Overlijdens. 10. Meersseman Livin, 74 jaar, z b. echtgenoot van Eudoxie De Corte, Boomgaardstraat. 11. Deroo Julienne, 65 jaar, kantwerkster echtg. v. Handpoorter Maurice, Sectie L —12 GrysonSophie, 78 jaar, z. b. echtg. van Leonard Vanbecelaere, Sectie H. 13 Vandevoorde Jules. 74 jaar, landgebruiker, weduwaar van Hermina Rouseré. 14. Beddeleem Allee oud 14 jaar, z. b. ongehuwd, d. v. Remi en Aline Vancayzeele, Sectie K. Huwelijken. 6. Debacker Jules, 25 Jaar, werkman en Vitse Madeleine, 19 jaar, huishoudster b. v. Pope ringhe. 7. Pierie Quaghebeur, 23 jaar, landbouwer en ebbe Martha, 22 jaar, z. b. b. v. Poperinghe. 8. anraes Georges, 22 jaar, bureelbediende van Proven en Brabandts Louise, 20 j., z. b. v. Pop. Pouseele Valère, 20 jaar, timmerman en Deroo Martha, 19 j., kantwerkster b. v. Pop. 10. Swertvagher Georges, 24 jaar, metser van Watou en Lysy Marie, weduwe van Mylleville Noel, 32 jaar, herbergierster v. Pop. Huwelijksbeloften. —21. Rubben Hector, werkman van Poperinghe en Beernaert Irma, dienstmeid van West-Roosebeke. 22. Malbrancke Placide, werk man van Pop. en Delvaux Pauline dienstmeid van St Joost ten Noode. 23. Neuville Julien, landwerkerv. Rousbrugge en Couwet Marie, dienstmeid van Pop. 24. Vierstraete Joseph, onderwijzer van Watou en Belaen Maria. z. b. v. Pop. 25. Vannieuwenhuze Daniel, huurhouder en Verhaeghe Julienne z. b. b. v. Poperinghe. LOCRE. Jaar 1921. Beweging van den Burgerstand gedurende 't verloopen jaar 1921 WATOU. Geboorten 88, sterfgevallen 77, huwelijken 59. Intreding door geboorte 50 mannen en 38 vrouwen, totaal 88door vestiging 199man nen en 176 vrouwen, totaal 375 Uittreding door sterfgeval 33 mannen en 14 vrouwen, totaal 77door vertrek 149 mannen en 146 vrouwen, totaal 295. Winst 67 m. en 24 vrtotaal 91. WYTSCHAETE. Geboorten 30, sterfge vallen 18, huwelijken 17. WESTOUTER. Geboorten 30, sterfge vallen 15, huwelijken 22. Intreding door geboorte 16 mannen en 14 vrouwen, totaal 30door vestiging 65 m. en 46 vr., totaal 111. Uittreding door sterfgeval 10 m. en 5 vr., totaal 15 door vertrek 95 m. en 77 vr., to taal 172. Verlies 24 m. en 22 vr., totaal 46. DRANOUTER Geboorten 21, sterfge vallen 14, huwelijken 10. Intreding door geboorte 12 mannen en 9 vrouwen, totaal 21 door vestiging 48 m. en 41 vr., totaal 89. Uittreding door sterfgeval 7 m. en 7 vr., totaal 14 door vertrek 40 m. en 33 vr., to taal 73. Winst 13 m. en 10 vr., totaal 23. WOKSTEN. Geboorten 36, sterfgevallen 26, huwelijken 25. Intreding door geboorte 19 mannen en 17 vrouwen, totaal 36. Uittreding door sterfgeval 15 meerderja rigen, 11 minderjarigen. BEVEREN-YZER. - Geboorten 32, sterf gevallen 36, huwelijken 19. Intreding door geboorte 12 mannen en 20 vrouwen, totaal 32 door vestiging 57 m. en 67 vr., totaal 123. Uittreding door sterfgeval 18 m. en 18 vr., totaal 36 ooor vertrek 52 m. en 55 vr., to taal 102. Verlies 1 man, winst 13 vrouwen, tot. 12. CROMBEKE. Geboorten 34, sterfgeval len 12, huwelijken 21. Intreding door geboorte 17 mannen en 17 vrouwen, totaal 34 door vestiging '28 m. en 21 vr., totaal 49. Uittreding door sterfgeval 5 m. en 7 vr totaal 12 door vertrek 35 m. en 47 vr., to taal 82. Winst 5m., verlies 16 vr., totaal 11. Zuivert de koe van allen inwendigen brand, wekt den eetlust op, doet de melk in grootere hoeveelheid aankomen en neemt allen sterken smaak der boter weg. Onfeilbaar hulpmiddel om in korten tijd goede en vaste boter te kernen. Bijzonderlijk aanbevolen als uitmuntend Zuiveringsmiddel, na liel kalven. PRIJS 2 FRANK. Te verkrijgen ter Apotheek MONTEYNE, opvolger H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Geboorten. Derebreu Suzanna- Vandemaele Camille. Selschotter Lucierine. Lebleu Maria. Dumoulin Robert. Keersebilck Omer. Verhoeven Emma. Dejaegher Denise. Devos Feleclen. Doise Henrl. Verfaillle Maurice. Covemaeker André. Overlijdens. Dumoulin Albert. Cornelllie Barbara Delbecque Maria. Plaetevoet Désiré. Lemaire Maria. Broucksou Petrus. Huwelijken. Sedeyn Hieronymu» met Vervisch Jeannette. Pettens Albert met Huyghe Bertha. Sohier Camille met Provoost Marle. Meersdom Cyrille met Haerdeman Marguerlie. Dondeyne René met Vervisch Adrlenne. Delannoy Henrl met Dassonneville Estella. Vansteelant Remi met Le noir Felecie. Vermeersch Elie met Verhaeghe Marie. Roekaerts Frans met Berat Julia. Dekeu- wer Cyrille met Gryson Martha. Cornelllie Cyrille met Decrock Martha. ROUSBRUGGE, maand December 1921. Geboorten. Six Hyppolyte. Provoost Roger. D'Hondt Alidore. Overlijdens.—Reniere Octavie, 64 J echtg. Bustraen Pieter. Soetaert Sophie, 79 j. wed. Fortry Charles. Vanhaecke Charles, 81 j. wed. v. Dufour Barbara. Loonis Maria, 1 j. Bultheel Pelagie, 71 j. echtg. Lestienne Seraphin. Catteeu Joseph, 61 j. echtg. Bultheel Renllde. Huwelijken. Ceenaeme Joël, v. Westroosebeke met Maes Marcellina v. Rousbrugge. REN1NGHELST, maand December 1921. Geboorten. Poissonnler Roger, z. v. Maurice en Stlvie Vansteelant. Vlaene Albert, z. v. Julien en Pauline Demeester.— Desmedt Agnes, d. v. Henri en Legrand Emma. Corselis Jeanne, d. v. Camiel en Laconte Emma. Desmytter Jeanne, d. v. Joseph en Vandermarliere Helene. Gruson Agnes, d. v. Emiel en Stervelynck Maria. Overlijdens. Trybou Auguste, 70 j. echtg. v. Decorte Julie. Reuse Romanie, 74 j. echtg. v. Cap- poen Benoit. Huwelijken. Verdonck Maurice, handelaar en Vandermarliere Octavie, z. b. Delestrez Gaston, metserdiener en Maria Crombez. Jaar 1921. Geboorten, 61. Overlijdens, 32. Huwelijken, 40. CROMBEKE, van 15 Octob. tot 31 Dec. 1921 Geboorten. Betrams Martha, d. v. Joseph en Breemeersch Elodie. Renlerghem Maria, d v. Ca mille en Deman Augusta. Devloo Alicia, d. v. Romain en Van Eecke Coralie. Wyffels Gérard, z. v. René en Lefever Marle-Louise. Baelde Camille, z. v. Oscar en Rossey Augusta. Delporte Andreas, z. v. Alphonse en Claeys Maria. Deruddere Paula, d. v. Pieter en Fossaert Julia.—Meulenaere Rogerius, z. v. Achille en Wybou Emma-Maria. Overlijdens. Gauquie Edouard, 71 j. echtg. Ver- brigghe Virginie. Huwelijken. Wybou Camille met Brysbaert Em ma, b. v. Crombeke. Thores Mauritius v. West- Vleteren met Boutez Alida v. Crombeke. Bousse- niaere^joseph, v. Stavele met Devloo Magdalena, v. Crombeke. Delanghe Georges v. Elsene met Re- gheere Lazarl v Crombeke. Parmentier Leon v. Proven met Candaele Magdalena v. Crombeke. Desmadry! Emilius v. Leysele met Christiaen Gabrlelle v. Crombeke. Jaar 1921. Geboorten, 34. Overlijdens, 12 waarvan 3 buiten de gemeente. Huwelijken, 21. Beloften, 30. PROVEN, maanden Novemb. en Decemb. 1921 Geboorten. Pareyn Cecilia, d. v. Prosper en Butaye Marcelline.Verbeke Germaine, d. v. Joseph Cornette Gerard, z. v. Ca- Ganne Silvère, z. v. Emeric Uitslag;. 't Doet ons genoegen te zien dat deze prijskampen in de winteravonden voor al onze lezers eene aangename verstrooiing zijn immer meer dan honderd oplossingen kwa men ons toe, waaronder 27 goede. Ziehier de antwoorden 1. Hoe is de eerste muis in Poperinghe gekomen. Grijs Grauw - in muizenkleur. 2. Schrijf met vijf cijfers twaalf duizend twaalf honderd en twaalf. J2000 1200 12 13212 3. Leest een volzin van Beide wie beide vindt iets leert mate Wie tusschen beide iets ondervindt, leert bovenmate. 4. Mijn eerste drenkt den grond, Mijn tweede is half rond, Mijn geheel sloot een verbond. Regenboog. 5. Als gij te Brussel naar de Hoofdkerk gaat, wat hebt gij aan uw rechterhand. Vier vingers en een duim-de rechterharm. Ziehier de namen der goede oplossers Uit Oudenarde: 1. Vander Cruyssen Ivonne. Uit Merckem2. Craeye Modest, 3. Veryzer Odile. Uit Poperinghe: 4. Osteux Marcel, 5. Devos Jules, 6. Sulfis André, 7. Van Elslande Louis, 8. Vermeulen Julienne, 9. Laconte Daniel, 10. Gesquiere, 11. Ges- quiere Marguerite, 12. Baert Jules, 13. Vandecasteele Omer, 14. Bortier G 15. Vandenbroucke G. Uit Proven16. Ryon Eduard, 17. Monkerhey Jules. Uit Renlnghelst18. Dehaene Amelie, 19. Logie Marcelline. 20. Carton Lucien. Uit Rousselare 21. Deprez Edmond. Uit Schaerbeek: 22. Gesquiere Germain. Uit Vlamertlnghe 23. Vanlerberghe Marie, 24. Vanhove Celesta. Uit Watou i 25. Blanckaert Flrmin. Uit Woesten 26. Bamelis Gaston, 27. Vanacker Achille. Bij loting vielen de prijzen te beurt aan 1® prijs nr 8 Julienne Vermeulen- 2° prijs nr 27 Vanacker Achille. Woesten. 3° prijs nr 23 Vanlerberghe Marie. De prijzen mogen ter onze bureele afge haald of zullen op aanvraag gezonden worden. Raadselvrienden, tot aanstaande week. van Ilontwyne genezen Hoest, Ver koudheid, Asthina, Influenza en alle ontste kingeri der adempijpen en der longen doen de flijmen zacht en zonder pijnen afkomen en genezen op eenige dagen den strafsten hoest DépótApotheek H. N0TREDA4E. Grootste Keus Genadige Prijzen I>IJ Sanson-l/aiineste Gasthuisstraat. 15, POPERINGHE. Ook alle slag van MtBMnrnmmÊÊifmKmmimÊÊÊmÊBKmamBmBmmmmmÊmmKÊfm. Schoon konijn «In de Lelie» bij Hector Benoot, Veurnestr. van 6 tot 9 ure. Geg. door Eugène Benoot. Manskostuum waarde 130 fr. in den Werkmanbij de We Vandecasteele, Woe sten kalsiede. Begin om 5 ure. Geg. door Cyrille Maet. Twee konijnen In de Stad Dixmude» bij Charles Worm, Veumest. Begin om 5 u. Geg. door Emile Liebert (Beun,). Wekelijksche Estaminet. «In de Concorde» bij Cyriel David: den Maandag. S. Jan-ter-Biezen. Konijn te versmijten. In den Haan, bij Cyr Swertvaegher. Abeele Watou. Herbergkermissen. Regulateur te verhollen In den Neder daal» bij Duflos-Matton. tusschen de Maatschappijen Vereenigde Vrienden» en «Ware Vrienden» op Zondag 5Febr.om 4u. bij René Cappoenen op Maan dag 6 Febr. om 6 u. bij Aimé Desagher. -»|||| uil A la Cour du Roi bij Maurice Devos, Boeschepestraat, Van Cyrille Onraedt, Camille Petition en Henri Verhaeghe. In West-Vlaanderen van 9 tot 11 ure, Van 27 andere duiven van Camille Van devoorde WATOU. Eersten tap. «Au chapeau Rouge» bij Georges Rucke- busch, gazetverkooper Ook schoone keu kentafel te verhollen door den uil. Schoone volle geit door den uil te verhollen «In de Galgestraat» bij Jules Beer, Vla- mertinghe steenweg, om 4 uren. Gegeven door Jules Goeman. Deze siroop doet aanstonds de stikhoesten verdwijnen en verschaft de volkomene ge nezing op zeer korten tijd. I'rijm 3 fr. de flesch. 18, Groote Markt, 18, - POPERINGHE. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. BABARA, lotgevallen drama in 5 d. 2. Begin van het bijzonder schoon draina EEN VOOR ALLEN in 4 épisoden, 1ste en '2e episode in 4 deelen. 3 FRIDOLIN mécanicien, comique. Maandag en Dinsdag om 7 v, ure. 1. HET GEHEIM VAN MISSEL, won derschoon drama in 5 deelen. 2. Derde episode van DOLLARDS en ZWARTE KLEEDEREN in 3 deelen. 3. ARTHEME et le STYLOGRAPHE, comique. De kinderen worden toegelaten- Dienst der Yerwoeste Cewesten. tegen alle redelijk aanbod van den inzamelingsdienat. Zich te begeven bij den bestuurder. BISDOM BRUGGE. - De E H Dubois, vroeger onderpastoor te Merckem is hulp aalmoezenier benoemd van de Weldadig- heidsschool te Ruysselede. langs de banen. Jammer genoeg zijn die al en Dehaeck Alida. verdwenen, hier en daar staan nog eenige!, Overlijdens. Mahieu René, 34 j. De Z. E. H. De Jaegher, doktor in wijsbe geerte en godgeleerdheid, titelvoerend ka nunnik van de hoofdkerk te Brugge, boek keurder van het bisdom, is te Brugge over leden in den ouderdom van 63 jaar. DeE. H. Brisiau, pastoor te Adinkerke, is aldaar godvruchtig overleden in den ou derdom van ruim 72 jaar. De E H Gyselen, pastoor te Leffinghe, echt£',v; Mari,efis Vrijdag aldaar overleden in den ouderdom taklooze geraamten... die best ook 'zouden' {fpopirin^he -SeDeaiaïeeiwJ:Eiïsa"146 j echtg! v.'jvan 07 Jaar- De overledene was voor den uitgekapt worden. Reeds is men volop bezig j Edmond Vandensteendam, overl. te Gent. OOflOg pastOOf te Zonebeke. Brussel 25Januari. In afwachting dat de handel met vreemde landen herneemt, blijft de markt prijshoudend doch weinig zaken worden er gedaan, omdat de verkoo- pers op hun weerhouden staan. Aalst noteert steeds 360 fr. ,en Poperinghe 340 tot 350 fr. Londen 23 Januari. Het weekbericht van M.M. Lemay meldt dat de Engelsche groeite 1921 nu in de handen der verbruikers overgaat, zoodat er tegen den 1 Februari nog weinig zal overblijven bij den dienst van Hopcontrol. Van den 1 September tot den 31 December 1921 werd er 0615 centen aren vreemde hop ingevoerd, doch 58454 centenaren in het hetzelfde tijdsperk 1920. Intuschentijd werd er 5383 centenaren En- gelsch hop uigevoerd, tegen 3018 centenaren aan den vreemde uitgeleverd in 1920. DOE WEL EN ZIE NIET OM... en... STEL NOOIT UIT TOT MORGEN WAT VANDAAG KAN GEDAAN WORDEN.- Wacht geen oogenblik, wanneer gij wat spaargeld over hebt, en wend U in alle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Yerzekerde uiteelti»K«n op: a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0.0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëelajzaken aan de voordee ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel; Xll-Maandenstraat. Nr 13, ANTWERPEN' Gesticht in 1969. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B.—Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alom geachte peiso- nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: J. Yanforu-- waene, Noordstraat, 16.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2