TRANS INTER SIROOPtp MKHOES W' D' G Banque pour favoriser les In 't Buitenland. V. O. S. Poperinghe. In 't Binnenland. Droevig. VERMAKELIJKHEDEN. Burgerstand van Ooliseum-Oinema. ;|M Transactions Internationales KAPITAAL 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. Algemeenen Bestuurder voor West-Vla anderen FORREST L. Blï Szeged, trok een s'.oet, met vier wagens ^en toegev^ozen st'.oom de Tisza ?yer Fe midden de,o stroom gekomen begaf et ijs en heel "ie stoet w erd verzwolgen. Men weet reeds van 25 slachtoffers. Tooneelfeest in den Stadsschouwburg. Zitdagen in 't Lokaal. IIET BESTUUR. Geene woorden maar daden Schrikkelijke Ontploffing te Langemarck. BELANGRIJK BERICHT. Ouderdomspensioenen. Paardenkweekers van West-Vlaandren. Zondag 19 Februari. Officieelo Berichten. Apotheek H. Notredame, De zaken Duisters en IVIulier. VASTENBOEKSKEN Xe lioop. mr Bij alle schriftelijke vraag om inlich tingen moeten postzegels voor het antwoord gevoegd worden, zooniet geven we geen ant woord. Vraast plaats. Gevraagd. HOPPE. Woonst gevraagd. Verloren. Ykainsche ïnlandschö Koeiön, beschikking is. MARKTPRIJZEN Genève 234.00-238.001 Parijs 104.55-l05.o5 Bank tot bevordering van NAAMLOOZE VENN&OTSCHAP U In tern ational e II andelszaken V Voorheen O.Van den Bossche &C° AGENTSCHAPPEN Terneuzen VeurnePoperingheDixmude. BIJKANTOREN Gent (Dock)-Brusse!-Nieuwpöort-Loo-Proven-Rousbrugge-Stavele Watou. Met het doel eene nieuwe uiibreiding, te geven aan onze zaken, hebben wij een agentschap geopend in !*oj»eringlie, Guetliiuiintraat, l(t>, waar wij ons zullen belasten met ALLE BANKBEWERKINGEN en in het bijzonder het koopen en verkoopen van alle vreemde munten aan de voordeeligste koer sen. Uitvoering van alle beursorders. Uitbeta ling van belgische en vreemde koupons aan de beste voorwaarden. Inkasseerir.g en dis- konto van wissels. Finantieele dienst voor fieri toewijden, maatschappijen. groeten De Bank Transinter aa'nvaardt Loa-j pende rekeningen op zicht en op termijnen, in alle: munten. Titels in bewaring. Krediet openingen. Zonder kosten, inschrijvingen op alle uitgiften van actiën en obligatien. De Bank «Transinter» verschaft kosteloos alle finantieele inlichtingen. In de hoop vereerd te worden door uw orders, waaraan wij onze beste zorgen zul bieden wij U onze beste Ba«k Transinter Naam. Venn. 9e Punt Verplichte periodieke verhoo ging der wedde van den Ontvanger der stad. De Engelsche regeering heeft het wets-1 K> punt. Mededeelingen. ontwerp betreffende, de bestendige regeling' van den zomertijd ingediend. - Reizen. - Indien gij u op reis begeeft Het bepaalt dat de zomertijd den laatsten j verv{aaT'00S met u van een of twee mono- 3 S nAfiHneo to irAi\f7ifln tirnnt nor ic not oon i rrctC Zaterdag van M.aart te middernacht ingaat, er den eersten Zondag in October eindigt Deze datums zijn vastgesteld in overeen stemming met Frankrijk en België-. De overstroomingen in Australië heb'oen een groot verlies aan vee veroorzaakt. 'Hon derdduizend schapen zijn tussch en 1 ^ongre- ach en Winton verdronken. De oudste inwooper der er-S.taten, een Chippewa Indiaany die vol/r^ns o oerlevering 137 jaar oud wp&9 is te C*\sslak' j overleden. Te Moscow staken Ge hoogleeraren der universiteit. Te Weenen zijn al'.e hoogere en middel bare scholen, voor eea week gesloten, ten einde eene uitbreiding van de griep tegen te gaan poeders te voorzien, want het is het eenigste e'n echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 tr. en van 3 00 fr. Op Zondag 12 en Maandag 13 Maart zal de Tooneelafdeeling van onzen V. O. S met de welwillende medewerking der Brusselsche Tooneelspeelster Mev. Melot-Dumont en de veelbelovende Anna Bruynooghe in de Stadsschouwburg de volgende stukken op voeren Eene Onteerde Moeder boeiend dra ma in 1 bedrijf en De Eenzamen drama in l bedrijf. Deze drama's die overal den grootsten bijval genoten hebben zullen hier voor de eerste maal opgevoerd worden. Eene komische scène De Stadsmuziekanten en nog menig lierJ, alleenspraak of klucht zal Te Chapelle-sous-Uchon brak er brand het programma dier feesten aanvullen, uit op den zolder van eene hoeve. Toen de Kaarten, volgens plan, zullen van heden vlammen gebluscht waren vond men het reeds te bekomen zijn in ons lokaal Au gansch verkoold lijkje van het 5 jarig zoontje Petit Paris noordstraat, 2. van den boer, dat op den zolder was gaan De prijzen der plaatsen zijn vastgesteld spelen en er door het vuur verrast werd. als volgt Voorbehouden 5 fr. le plaats Mej. Touchard, te Quimper (Frankrijk) liet de lade van een meubel aan hare handen ontglippen. In de lade lag een houwitserkop. Door den schok ontplofte het tuig en de stukken er van troffen het meisje en hare moeder. Men heeft de slochtoffers, erg ge kwetst en in uiterst bedenkelijken toestand naar 't gasthuis overgebracht. In Ierland vreest men erg voor eenen bloedigen burgeroorlog tusschen de partij gangers van het huidig aangenomen stelsel en dezen die eene volledige onafhankelijke Republiek begeeren. In Indie vreest men voor een bloedige opstand tegen het engelsch gezag. Eenige kinderen die in Duitschland een granaatdepot ontdekten,deden dezen ontplof fen. Zeven kinderen werden vermorzeld. In de stad Los Angelos, Californië, heeft men in volle centrum der stad, eene goudader ontdekt, waarvan het gehalte op 500Ö dollars per ton geschat wordt. Zondag morgen, te 9 uur, had in Sint- Pleters hoofdkerk de kroning van den Paus plaats.Deindrukwekkende plechtigheid werd bijgewoond door de familie van Z. H. Pins XI, door het diplomatische korps bij den H. Stoel, door den Romeinschen adel, door de vertegenwoordigers van de orde van Malta en door ruiin 50,000 uitgenoodigden. Na de indrukwekkende plectigheid heeft Z. H. Paus Pius XI, van uit de buitenlogia van de Basiliek, zijn zegen gegeven aan de ontzaggelijke menschenzee cp Sint-Pieters plein toegestroomd. De Paus werd geest driftig toegejuicht, terwijl het leger krijgseer bewees. In het district Derbatschef van het gou vernement Saratof, is de hongersnood tot het hoogst denkbare peil gestegen. Alle voorraden,het stroo der daken, honden, kat ten en ratten zijn sedert lang opgegeten. Roof en moord nemen dagelijks toe. Men steelt kinderen en slacht ze. Des nachts worden de lijken der gestorvenen uitgegra ven en opgegeten. Reuter verneemt, dat, volgens berich ten in de Japaneesche pers, ongeveer 60.000 man zullen worden ontslagen bij de arsena len voor het leger en de vloot, wegens de beperking van de bewapening. Volgens een telegram uit China, mag men zich alle dagen verwachten aan 't uit breken van den oorlog tusschen den generaal Wu-l'e-y Fou, hoofd der militaire partij van Tchili, en den maarschalk Tchang-Tso-Liu, van Moukden. Deze laatste heeft een nieuw kontingent van 30.000 man naar Peking ge zonden, waar hij reeds 80.000 zijner partij- genooten verzameld heeft. Te Franborough was een militair vlieg tuig opgestegen, bemand door twee officiers. Toen het weer aan 't dalen ging botste het op de kruin van een boom en plofte in dui zelingwekkende snelheid ten gronde Een der officiers, doodelijk gekwetst, had weldra opgehouden te leven. De toestand van den andere is zoo erg dat er insgelijks voor een noodlottigen afloop gevreesd wordt. 3 fr. 2e plaats 2 frank. Zondag 26 Februari 1922, tusschen 8 en 11 ure zullen de familieaandeelen van 300 franken voor de pasgehuwden aangevraagd worden Op Zondag 26 Februari, 5 en 12 Maart buitengewone zitting voor de spaarboekjes van 100 franken voor de kinderen der Oud Strijders te doen. Huwelijksboekje of akte militaire papieren mede van geboorte en brengen a. u. b. Stadsnieuws. Zondagrust.Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Zitting van den Gemeenteraad, op Zaterdag, 18 dezer, om 5 1/2 aar 's avonds. - DAGORDE: lc Punt. Stadsbegrooting voor 1922. 2e Punt. Verkoop uit der hand door de Burgerlijke Godshuizen vaneen vernield huis in St. Janskruisstraat. 3C Punt. Advies nopens het vaststellen van het bedrag van den dag onderhoud in het Gasthuis en andere liefdadige inrichtin gen onzer stad. 4c Punt. Afvaardiging aan het Gemeen tekrediet op de oorlogschadevergoeding tot het bedrag der ontleende som van die maatschappij. 5C Punt. Duurtetoeslag aan de heeren Sekretaris en Ontvanger der Burgerlijke Godshuizen toe te staan voor den 2, 3, en 4 Trimester 1921. 6e Punt. Duurtetoeslag aan de heeren Sekretaris en Ontvanger van het Bureel van Weldaad toe te staan voor den 4 Trimester 1921. 7e Punt. Goedkeuring van de Staat der oninbare taksen op de honden van 1920. 8° Punt. Vaststelling van den jaarwed- de van den politie-kommissaris volgens de wet van 18 Oktober 1921. Avondfeest in 't college. Ondanks de koude was de feestzaal tegen vier uur volkomen bezet. Benevens veel voornaam volk uit stad bemerkten wij tal van kennis sen uit den omtrek. Die belangstelling zal zeker de jeugdige spelers aangemoedigd hebben. Zij verdienen ze alleszins, want al hoewel maar beginnelingen in 't vak hebben zij blijk gegeven van aanleg. De hoofdspe Iers vooral hebben zich flink gehouden. Wij verhopen dat het college voort zijn stukken in den zelfden aard zal kiezen stil weg naar hooger op Devoordracht van den dichter en prozaschrijver Lambrecht werd zeer ge geerd, zijn uitvoeringen waren keurige ver tolkingen. Mevr. Lambrecht is een uitste kende pianiste onberispelijk zuiver spel. Volkshuis. Zondag aanstaande, den 26 Februari te 3 1/2 ure, algemeene verplich tende vergadering voor de leden van den Geitenbond en voor alle buitenwerklieden die een stukje land gebruiken, konijnen en hennen kweeken. Komt op! Woensdag aanstaande om 8 ureStu- diebond. Heden Zondag 19 Februari, te 4 1/2 ure bijeenkomst van de leden der bolders- gilde vaststellen van de Koningbolling en de souper. GROOTEN AFSLAG op Persen en Kepers, bij Arthur Verliaeglie, Brug- gestraat, Poperinghe. Concert. Heden Zondag avond, om 6 ure, in den Katholieken Kring, concert, door het muziek met medehulp van vreemde kunstenaars, aan de eereleden aangeboden. Remedie tegen den griep. De Kwaal zegt. Gaat naar den Dépót Jérémie der Pottestraat Nr 62 en vraagt een püre-créme kaasje van 2 fr. eet ervan des morgens en 's avonds, dan zult gij van deze kwaal ont slagen worden. Karswood. Maar zeg eens Kareltje weet gij wat gij moet geven om uwe hennen te doen leggen, en zelfs het dubbel dan de vorige jaren gaat naar den Dépot der Pot testraat, Nr 92 en vraag, Karswood Meel en Puoltrij Spice, gij zult het bekennen. Verkocht in doozen van 1/2 Kilo voor 6 fr. - Zakken van 7 halve kilos voor 37,50 fr. en Karswood meel aan 12,50 fr. de zak. Gouden bruiloften. Het is een uit- s'ekend gedacht echtelingen die 50 jaren door het huwelijk vereenigd werden, te hul digen en te vieren. In stad zijn er nog meerdere zulke geval len; we kennen zelf personen die dit jaar de 60 verjaardag van hun huwelijk zouden moe ten vieren. Verscheidene van deze lieden zijn min of meer behoeftig en het ware wenschelijk kon de stad er voor zorgen dat die gulden vei- jaring ook eens plechtig gevierd werde. Hespenliefhebber. Zondag avond kwam een hespenliefhebber bij de z wijn en- slachter Lievin Dave in de Yperstraat en be stelde eene hesp, maar in zijne haast orn weg te geraken, vergat hij te betalen en zette het op een loopen. Zijn spoor kon achtervolgd worden en na een onderzoek werd de dader gekend en zal vervolgd worden. De hesp heeft men 's anderendaags teruggevonden in den hof voor het college. Krakeel. Tijdens het Dansfeest van Zondag laatst, in Ons Huis, is er krakeel ont staan tusschen eenige dansliefhebbers, Wat stooten en geschommel en getuimel aan den trap en eene deerlijke blauwe oog waren het slot van de ruzie. -- Aankomst van eene hoeveelheid vogel kooien van alle grootte, aan voordeeiige prijzen, bij Moncarey Sansen, 20, Gast huisstraat, Poperinghe. Gevonden klein juifercabasje met eenige zantjes en paternoster erin, berust ten politiebureele. In de Yperstraat is men aan 't werk om nieuwe borduren langs de gaan naden te plaatsen. Te bekomen bij C. Delnleau-Van- eayzeele, 9, Gasthuisstraat, Poperinghe, alle slag van Kaas, en in het bijzonder beste Gruyère, camemberts. Alle slag van beschuiten, chocoladen, enz. Twee maal per week inkomst van beste versche inelkerijboter van de streek. Bijzondere prijzen voor voortverkoopers Solo-Slim werd Donderdag avond ge speeld in den Katholieken Kring door Heer LH Jos. Van Walleghem met negen koekens met zestiende van 't aas, en vierde van pijkenaas. De medespelers waren heer de Kemmeter, onderzoeksrechter, heerCassiers, notaris, heer Six, professor. Deeler heer Maes René, handelaar. Afwezig heer Notredame apotheker 5 fr. boete. Proficiat heer Dokter Baldadigaards hebben dezer dagen de steenen omheining van het engelsch-austra- liaansch Nine Eluns kerkhof, Werfstraat, erg beschadigd. Een onderzoek door de gen darmerie ingesteld, heeft goed spoor doen ontdekken. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel op 't merk. Tooneel. Deze week gaven de Bar- baristen»4 vertooningen van het drama «Op Gods genade gevolgd van de klucht Klaveren Vrouw telkens voor eene bom volle zaal. Alles was verzorgd, zoowel tooneel als zang. Het doet ons genoegen de Maatschappij te mogen geluk wenszhen om de stukken zelf en ook om de spelers en speelsters die zich flink van hunne taak gekweten hebben. Het drama, vrij van alle ruwe moordtoo- neelen, was van eene hoogst zedelijke strek king; ja, hij is krachtig de zegen eener Moe der en het deed ons deugd de familie Loustalot opnieuw gelukkig te zien na al de opofferingen die zij zich getroost had om bij Marie de deugd te doen bewaren Zonder aan de verdiensten der medespe lers te kort te willen doen, meenen wij toch eene bijzondere hulde te mogen, brengen aan M, Achille Degruyter die als jonge kracht de zware rollen in drama en klucht prachtig vertolkt heeft. De dames Mev. Janssen. Mev. Vande Wouwer en vooral Mej. Cuypers leverden ons echte kunst. Barbaristen Proficiat. Cfromlteke. Landbouwles. Op Woensdag aanstaande 22 dezer, om 6 ys ure 's avonds wordt de derde les over landbouw gegeven in de Gemeenteschool. De Heer Simoens Staatslandbouwk undige te Pope ringhe zal spreken over de verschillende stikstof meststoffen. Oost- Vïeteren. Landbouwles. Op Dinsdag 21 dezer om kwart voor zeven uur 's avonds geeft de Heer Simoens Staats- landbouwkundige te Poperinghe, alhier eene les over «Bemesting». Lokaal: Gemeenteschool- Proven. Ongeval. Zondag laatst is Camiel Degraeve zoo ongelukkig van zijnen velo gevallen diat hij zijnen linkerduim gebroken was. Een 'oijgeroepen geneesheer diende hem de noodige zorgen toe. Solo Slim. Dinsdag avond werd ter herberg de De Kroon bewoond door S. Leroy eene Solo-Slim gespeeld door Leopold Dezomer met10 koeken van 't aas, klave ren aas, klaveren heer, klaveren zot. MedespelersGeorg Verfaillie, Georg. Demaerel, Marc. Verbeke, Em. Delava. Proficiat Leopold AVatou. Koud bad. Een Juffer viel door 't ijs der beek achter de kerk; ze kwam er gelukkig met een koud bad van af. Aanranding. De landbouwer Th. Decalf, wonend aan de grens, reed dinsdag rond 11V4 ure 's middags per velo naar huis, toen hij door een zijner gebuurs, de land bouwer Henri Wavan zijn velo getrok ken en verscheidene slagen met eene gebro ken flesch toegebracht werd. Decalf werd erg gekwetst in een huis binnen gedragen waar hij twee dagen moest, blijven vooraleer men hem kon huiswaarts dragen. De fransche gendarmerie heeft over de zaak een streng onderzoek ingesteld. A'pe*-. Ongeluk. Over eenige dagen kwam de knecht van voerman Verdruye van Yper, langs de Sint Jacobs nieuwweg gere den. Door eene onvoorzichtigheid van den geleider viel een zijner paarden in eenen overstroomd en kelder en trok door den val een ander paard mede. Dit laatste kon men nog levend ophalen, doch het eerste had reeds opgehouden te leven. Woemten. Onderscheiding. Het engelsch gouvernement komt den Heer Fl. Vanneste provinciaal raadslid en gewezen Burgemeester van Woesten, ridder te be noemen van het Order of Britisch Empire». Deze decoratie werd hem overhandigd door de tusschenkomst van den engelschen Consul van Gent. Zeldzaam worden vreemden vereerd met zulke hooge onderscheiding door 't Engelsch bestuur. Beste gelukwenschen. Woetttfc ii. Tooneel. De tooneel- maatschapp ij Rust Roestvan den weerdi- gen tooneelgroep De Vereenigde Ambacht ten zal op zondag 26 Februariwoensdag 1 Maarten Zondag 5 Maart eenen luisterlij ken tooneelavond geven, in de Barakschool, telkens om 6 ure 's avonds. Kaarten zijn op voorhand te verkrijgen en telken zondag tusschen de missen in de school. - De plechtige inhuldiging van den heer Jules Heyndrickx, als burgemeester onzer gemeente heeft plaats op Zonclag 26" dezer. Het feest belooft prachtig te zijn en iedereen is reeds aan 't werk om alles goed te doen gelukken. M. Heyndrickx, lid van de V. O. S. is nog geen 30 jaar oud, en zeker een der jongste burgemeesters van 't land. 'i dooden eu 2 $ekw«tsi«n. Woensdag namiddag gebeurde weer eene vreeselijke ramp op het oude front. Op een half uur van Langemarck, langs de baan naar Yper, waren 4 werklieden aan 't werk om eenen onderstand of abri te doen sprin gen. De ontploffing greep zoo ontijdig plaats en zoo ongelukkig dat de vier werklieden getroffen werden. De zoon van de weduwe Maxy van Lan gemarck, 19 jaar oud, werd op den slag ge dood. Vandendriessche van Langemarck, ook 19 jaar oud, werd stervend naar het hospi taal te Yper overgebracht en is er, kort na zijne aankomst overleden. De andere werk lieden, een van tegen Gent en een van rond Charleroi werden licht gekwetst en zullen hunne wonden overleven. De familie Vandendriessche is erg onge lukkig. Over drie weken werd de broeder van het slachtoffer ook gedood bij het doen springen van een abri, en over vijf wfiken werd een andere broeder de hand afgerukt door eene ontploffing. Droevig front Wonmem. Vermoord. Zekere, Housten, 50 jaar oud, van Woumen, die in Amerika verbl ijft, werd aldaar met revolver schoten vermoord door zijn aanstaande schoonbroer, die hpm eene som geki schul dig was- Vlamerli ti^llse. Brand Maan dag morgend is een begin van brand ontstaan aan 't dak der houten knechtenschool. Geluk kig is het rap bemerkt geweest en kon het seffens uitgedoofd worden. TjuelKlicni. DoodgeredenDe 63- jarige Dujardin Alfons van Emeighem, werd Vrijdagnamiddag door een auto verrast en omvergereden. De man bleef op den slag dood. DiiiIzcHc. Honderdjarige. Blon dine Persyn, weduxe Jan Bauwens, geboren te Westcapelle den 7 Maait 1819, is alhier overleden in den ouderdom dus van 1U2 jaar en 11 maanden. Lwmbnxci-tzijriw. Nieuw slachtof fer. De genaamde Leopold Van Neste, een der slachtoffers van Lombaertzijde, komt in het Krijgsgasthuis van Oostende den geest te geven. Het is het zevende slachtoffer, dat ten gevolge van de ontploffing zijn leven verliest. Itaeselare. Ongeluk, r— Dagelijks wordt het front, niettegenstaande de bijzon dere waakzaamheid der gendarmen, de me nigvuldige processen en de zware straffen die er op volgen, door mannen afgeloopen, ten einde granaten te rapen en de koppen er van af te draaien, waardoor ontploffingen plaats grijpen. Zaterdagnamiddag heeft er nogmaals te Poelcappelle een ontploffing plaats gehad, waardoor Emiel Vander Hulst, geboren te La Madeleine den 21 April 1887 en wonende te Roeselare, steenweg Hooglede, zwaar ge kwetst werd. Om 5 uur namiddag heeft men hem in zorgwekkenden toestand per rijtuig naar het hospitaal van Roeselare overge bracht. M. Vandevelde heeft in de Kamer een wetwoorstel ingediend tot het inrichten van den zesmaandendienst bij het leger. Duitschland is aari Belgie nog 1097 miljoen mark-goud schuldig. Voor het Arrondissement Mechelen al leen zijn zeven nieuwe Staatskommissarissen benoemd. Besparingen. Uit Congo werden 250 Kilos goud voor Belgie medegebracht. Een druppel water in de zee van ons te kort. M. Housiaux, kamerlid vraagt hoe het mogelijk is dat in Belgie voor 52 regi menten er 61 generaals en 149 colonels noo- dig zijn 1 De Burgmeester en Schepenen der stad Poperinghe maken de inwoners der stad kenbaar dat, bij politiemaatregel, het mas keren of vermommen binnen en buiten de stad dit jaar gansch verboden is. Het is toegelaten in alle openbare dans zalen te dansen op Zondag 26, Maandag 27, en Dinsdag 28, Februari, alsook op Zondag 5 Maart en Zondag 26 Maart De zondagen, zullen de danszalen niet toegankelijk en alle muziek verboden zijn voor 2 ure namiddag en den maandag en dinsdag voornoemd voor 5 ure 's avonds. Bovengemelde dagen zullen de danszalen mogen open blijven tot middernacht en de herbergen tot een uur daarna. Op geene andere dagen dan deze hierbo ven zal er toelating tot dansen verleend worden. Er wordt aan de belanghebbenden herin nerd dat de getroffen maatregelen streng zullen moeten geeerbiedigd worden en dat ieder overtreding de onmiddelijke sluiting der zaal of herberg zal voor gevolg hebben, ongeminderd de Politiestraffen welke zij zullen oploopen. Het eerste kwartaal der ouderdomspen sioenen zal uitbetaald worden woensdag, donderdag en zaterdag, 's voormiddags van 10 tot 12 ure en 's namiddags van 2 tot 4 ure, ten kantore der belastingen op 't stadhuis. Ten einde eene vereeniging van al de kweekers van West-Vlaanderen tot stand te brengen wordt eene algemeene vergadering belegd voor AL de kweekers en hengsten houders van de Provincie op Dinsdag 21 Februari te 2 uur in «Den Hert» Zuidstraat Roeselare. Onze belangen staan op 't spel dus allen op post. Wij ontvingen dit schrijven Mijnheer de Uitgever. Wilt gij mij een plaatsje gunnen in Uw geëerd blad? 'k Dank U op voorhand. Deze week is de vastenleering begonnen op de drie parochies onzer stad. Maandag noen kwam mijn dochterken te huis en zij kon er niet van zwijgen, «Peins eens, vacier, het is de eerste maal dat de jongens der Middelbare school naar de lee ring mogen komen en zij kenden hun Akt van berouw» niet Het stemde mij droevig zulks te vernemen. Ouders, er weegt eene groote verantwoor delijkheid op U. Zoo de kinders zich ter school met een kruisteeken moeten verge noegen gij kunt ze toch doen bidden te huis. Herinnert uwe jeugd. Denkt hoe Uwe ouders U hebben doen bidden en handelt ook zoo met Uwe kinders. Noch zij, noch gij zu'.len er slechter om varen. Herbergkermis. A 1' Hirondelle» bij J. Mae3 Bonduelle, Watoustraat. Konijn te verhollen door den uil. «In den landbouw» bij J. Deraeve, Werf. Engelsche vechthaan te verhollen door den uil. «In de Landing» bij E. Lauwers Proven steenweg. Konijn te verhollen. In 't Hooge» bij Camille Gesquiere; ge geven door Medard Decockbegin om 5 u. Konijn te versmijten. «In de Gouden Poort» bij Hilaire Ver- cruysse; gegeven door Maurice Minne; van 5 tot 8 ure. Schoon jaarlinggeit door den uil te verhollen. «In den Papegaey» bij Jules Vermeulen, Veurnestraat; gegeven door Teophile Wulle- Is het ook niet droevig te moeten verne-, men dat, terwijl de eene kinderen zich tot |jman van tot 9 ure. hunne Eere Communie bereiden gedurende j Engelsche Haan te verhollen door den uil. twee jaar, de andere slechts binst enkele we- ajn Lyster»bij René Thoris; gegeven door Valere Vanspranghe; van 6 tot 9 ure. ken daar gelegenheid toe hebben. Waarom toch dat verschil tusschen de twee jongens scholen, die toch alle twee officieel zijn. Daar er in beide scholen den Donderdag- namiddag geene klas is en onze Priesters ook in den namiddag min werk hebben ter kerk, zou dit den geschikten tijd niet zijn om alle kinderen gelijk tot hunne Eere-Commu- nie voor te bereiden? Ik dring dit gedacht riet op. Maar het zou mij aangenaam zijn wilden Ouders en Overheden eens hier ernstig over nadenken. Een goed goddienstonderwijs is voor onze kinders den grondslag voor hun tijdelijk en hun eeuwig geluk Ontvang. Mijnheer de Uitgever, mijne gevoelens van hoogachting Een huisvader. Bij koninklijk Besluit van 10 Februari 1922, wordt de heer Aug. van Merris, be noemd tot Griffier van den Raad der Mijnen. POPERINGHE, van 11 tot 18 Februari 1922. Geboorten. 42. Artols Maria, d. v. Maurice en Valentine Devynck 43. Delobel Joseph, z. v. Henri en Gabrtelle Vanuxem. 44. Dejaegher Maurice, z. v. Camille en Leonie Vanhecke.—45. Gadeyne Jeanne, d. v. Lionel en Alixe Couwet. 46 Heite Firmin, z. v. Julien en Leonie Denturck. 47. Lermytte Hector, z. v Elie en Maria Debruyne. 49. Noppe Bertha, d. v. Emeric en Irma Dequidt. Overiijdens. 22. Vandenabeele Camille, 15 m. z. v. Achille en Hélène Lermyte, Sectie H.23. Van- peperstraete Emelie, 76], z. b. wed. v. David Beau- prez. Sectie A. 24. Bourgois Alice, 4 d docht. v. Ernest en Julienne D'Arras, Sectie H. 25. Laconte s Franqois, 82 j. z. b. wed v. Barbara Luyssen, Cassel- straat. 26. Debergh Florimond, 62 J. landbouwer echtg. v. Hélène D'Hondt, Sectie L. 27. Worm Livin, 77 J. werkman, wed v. Eveline Casler, Sectie A. 28. Waeles Maria, 59 J. huishoudster echtg. v. Emile Denwel, Sectie L. Huwelijken. 17. Driessens Corneel, 36 J. ijzer- wegbediende, wed. v. Rosalie Cotemans, v. Wilryck en Quaghebeur Julienne, 29 J. z. b. v. Poperinghe. 18. Vannieuwenhuyze Daniël, 27 J. huurhouder en Verhaeghe Julienne, 22 j. z. b. beid v. Poperinghe. 19. Croes Florent, 25 j. metser v. Westoutre en De- weerdt Maria, 22 j. z. b. v. Poperinghe. Beloften. 35. Dewickere Remi, handelaar en Lietaert Rachel, z. b. beid. v. Poperinghe. 36. Rousseu Henri, koopman v. Dranoutre en De Bandt Leonie, huishoudster, wed. v. Gesquiere René, v. Poperinghe. 37 Bamelis Hector, werkman en Ver- helst Hélène, z. b. beid. v. Poperinghe. Beweging van den Burgerstand gedurende 't ver hopen jaar 1921. POPERINGHE. Geboorten, 284. Sterfgeval len, 232. Huwelijken, 196. Intreding door geboorte, 148 mannen 136 vrou wen totaal, 284. Door vestiging, 331 mannen 352 vrouwen totaal, 683. Uittreding door sterfgeval, 109 mannen 123 vrou wen totaal, 232. Door vertrek, 286 tnannen 293 vrouwen totaal, 579. Winst, 84 mannen 72 vrouwen totaal, 156. Deze siroop doet aanstonds de stikhoesten verdwijnen en verschaft de volkomene ge nezing op zeer korten tijd. I'fijsi 3 fr. de ilcMclt. 18, Groote Markt, 18. - POPERINGHE. Men kondigt de aanhouding aan van den heer Muiier, katholiek bestendig afgevaar digde voor West Vlaanderen, beschuldigd van activisme, omdat hij lessen aan de Gent- sche Hoogeschool gedurende de bezetting heeft bijgewoond en omdat zijn naam voor kwam op een of ander verkiezingsbriefje I De grande presse zult ge straks een gang zien gaan Haro sur le baudeten La Fontaine zou schrijven Selon que vous serez fransquillon ouflamingant, les ju- gements de cour vous rendront blancs ou noirs Tevens vernemen we dat nieuwe vervol gingen zijn ingespannen, tegen krijgsgevan genen, welke zich in de kampen aari Vlaam- sche beweging hebben schuldig ge maakt. Een zonderling samentreffen, inderdaad, met het geval Duysters en andere dergelijke welke zeker volgen zullen. Moeten die vervolgingen tegen Vlamingen misschien dienen als bliksemafleiders Het heeft er MEER dan den schijn van. Herinnert u nog het geval De Beuckelae- re, een van die 4 jaar lang in de bloedgrach- ten voor zijn vaderland stond, doch die werd opgeslooten, omdat een zekere Rudi- ger papieren had weten te bemachtigen, waarvan de plaats in de archieven van het parket had moeten zijn. Patriotards deed het pijn, den heer Duys ters, die 3 millloen frank van den Slaat opsmeerde, Ie zien opleiden met de boeien om de polsen. Doch «diezelfde uitbuiters van het patriotisme wreven zich in de handen van pret, toen een De Beuckelaere welke zijn leven 4 jaar lang voor dienzelfden Staat had veil gehad, geboeid door gendarmen vóór den onderzoeksrechter werd gebracht. Dit verschil begrijpt het Volk nu eenmaal niet met dagelijksche oefeningen en god vruchtige bemerkingen voor den ge- heelen vasten. Bij ons te verkrijgen tegen i fr 75, bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 en 8 u. Maandag om 7 y» ure. Impossible aveu, bijzonder schoon drama in 5 dee- len. Lc tour du monde par un gamin de Paris, drama in 5 deelen deze film is van een uitnemende schoonheid. - Bignoro aime flirter, komiek. Minders worden toegelaten. Ter gelegenheid van Carnaval zal er bal gehouden worden in de Kinemazaal van Emile Lobeau, groots markt. Konijn van 6 K. te verhollen door den uil. «Au Saumon» bij de velomaker Alois Verwaerde, Yperstraat; gegeven door den coureur Camiel Bossaert. Vlamertinghe. Monter Roskopf te versmijten. In 't Hoekske» bij Dejonghe. ABEELE. Herbergkermis en grooten prijskamp op den Vogelplk, gegeven door een liefhebber; prijzen 100 fr verdeeld als volgt: 35-25 15 10-8-7, Au vieux Lion bij Char les Verheyde, Nieuwstraat Begin om 5 ure stipt Namens de Commissie diealleszal beslissen, Jerome Cornette. Julien Vandevoorde. WESTVLETEREN Kunstmatige duiven- schieting bij Camille Meeuw, In den Casi no, bij de kerk. Vooruit 100 fr. Inleg 5 fr. voor 4 schoten Bij slecht weder wordt de schieting verzet. Carnavaldagen Groot Dansfeest. «In den Haan bij Alidore Decadt, Groote Markt, met prachtige orgel van M. Theeten Gaz Motor Otto 5 peerdenkracht, zoo goed als nieuw. Zich te bevragen Thouroutsche Steenweg, 317, Oostende. Auto-camion, merk Peerless 4 T in geheel goede staat, alle dagen zichtbaar. Voor verdere inlichtingen zich wenden tot de Ga rage We P Allaeys en Zonen, Priesterstr., 38, Poperinghe. ogen zoo goed als nieuw hij Henri Saesen, Veurnestraat. Piano automatique met 2 rollen, laatste muziek bij we Verstraete, Vlamertinghe steenweg, 1, Yper. Schoone herbergtoog en bufjet met spiegel. Adres ten bureel. Schoon renteniershuis, te Brugge, Molen- meersch, 50,-Onmiddelijk ingenottre- ding. Zich wenden, Brugge, Zilverstraat, 6. Qude gazetten, ten bureele. Gerievige tent, geheel in hout, en gedekt met pannen, groot 8x9m. dienstig voor alle handel. Zich wenden tot den eigenaar Arthur Bentin, tramstatie, S. Jan-ter-Biezen, Watou. Ook te koop samen of alleen alle het herberggerief :toog. buffet,glas, stoelen, enz. Erwtenrijzen en houtbundels bij Jerome Catteeuw, Kraaistraat, Westvleteren. Groote hoeveelheid nieuwe zakken, aan 2 fr. en 2 fr. 50 «In de Kantine» Yper steenweg, Vlamertinghe. oor uitscheiding-, drie velos: een mansvelo met lanteern 375 frank; een jongensvelo voor 350 fr. en een vrouwvelo in goeden staat voor 210 fr. Ook velobandtn vanaf 12 fr. en andere toebehoorten voor velos en moto bij J. Lammey, Casselstraat, 4, Poperinghe. Lichte camionelte met motor Pipe, in zeer goede staat, genadige prijs. Bij Elie Decrock. Beveren (Yzer.) Meisje 20 jaar, vl. en fr vraagt plaats als winkeldochter in Yper. Adres ten bureele. Etaolon F"lor«n4, Oostvleteren Wuppe, vr werk om hoppedraad te plaatsen in 't omliggende. Genadige en goede bediening. Beste naaister vraagt werk om te huis te werken in fijne Lingerie, en allerhande ondergoed. oedeaulogeteider, goede getuigschriften Adres ten bureele. Beenhouwersgast of verkensslachter, sef fens in de Charcuterie Royale 21, Bi Londen, 13 Februari. Markt zeer kalm. Dedlenst van hopcentraal laat toe de overtallige hop aan ande ren over te zetteneen beperkte invoer van vreemde hop is enkel tijdelijk toegelaten. Brussel, 15 Februari. Markt standhoudend, met weinig zaken. Poperinghe 325—330 frank Aalst 330335 frank. Nieuwe groeite 1922 nominaal 250 frank. In Amerika is de markt zeer kalm, evenals in Bo- hemen Integendeel in Elzas en in Beieren is er wat meer vraag naar goede hopsoorten. SI* O T VOETBAL. De verleden Zondag zal voor de Inrichters van on zen footbalclub tellen onder de aanmoedigenste en tevens de vroolijkste welke zij hebben ontmoet. Het was oprecht een dag van verzet en meteen een dag I van sportgenot. Een veertig-vijftigtal wakkere voetbal vrienden van Komen hadden de reis naar onze stad! gedaan, deels per spoor tot aan Yper en van daar per| auto-kamion tot aan ons voetbalplein. Die kameraden j hebben het plezier onder hunne beschermers enkele! fanfareliefhebbers te tellen, die hen vergezellen in f hunne uitstapjes of ter plaatse de vreemde voetbal- j spelers met een passend deuntje ontvangen. 'i O werek, Garenstraat, Poperinghe. Zoo kwam het dat van Zondag om 1 */2 ure tot laat in den avond onze stad weergalmde van entralnante I IVnet en eerlijk VOOr huishouden vall marschen. jj IVI een persoon, in handelshuis keuken Onze spelers, toen zij het plein instapten, zagen met J kunnen leeren goed loonAdres ten bureele. genoegen eene overgroote menigte toeschouwers, 0 welke enkele minuten later hen gretig gingen toe- juichen. Het spel was inderdaad tusschen de le ploeg Komen en de le ploeg Poperinghe maar van eenige minuten begonnen, of onze spelers hadden reeds twee maal de goal van Komen bezocht. Onze jongens waren ongetwijfeld op verre na de beste en over- heerschten aldus van 't begin tot het einde hunne tegenstrevers. Wij hebben van onze voorlinie gewoon lijk een beter spel die mannen hadden Zondag de kans van, In plaats van 7 goals, er 10 tot 12 aan te teekenen. Jan Roeykens, als center half, werd met reden opgemerktde andere halfs en de backs heb ben onze goal meesterlijk verdedigd. Dus 7 tegen 0 was de uitslag. Onberispelijke arbitrage van kameraad Octaaf Devos. Onmiddelijk na het spel van de eerste ploegen riep J. Delbaere de spelers van de tweede ploegen op het plein. De aanwezige sportliefhebbers beweerden eens gezind dat onze jonge tweede gasten een bijzonder schoon aaneenhangend spel leverden. De voorlinie, waarin bijzonderlijk Decrock schitterde, was onover trefbaar. Ook domineerden onze jongens en overwon nen zij met 5-1. De vreugde van onze spelers en liefhebbers was groot en lint zich na de match blij ken. Wij zagen ze inderdaad al zingende en springende de straten doorkruisen, voorafgegaan door de wakkere Komensche muziekanten. Een kostbare dag voor den voetbal... Kwade tongen strooiden uit dat liet de schuld was van onzen dikken back dat de Komenaars een goal maakten. Gij kunt toch de tongen van de inenschen niet inhouden, nietwaar de Pr... Op Zondag 19" dezer reist onze eerste ploeg naar Duinkerken, alwaar zij zich moedig zullen moeten verdedigen. De 3e ploeg is uitgenoodigd door Komen, terwijl de 2e hier ter plaatse zal oefeningen doen. Alle Zater dagnamiddag oefeningsmatch. Vergadering Dinsdag om 8u. bij Jules Delannoye, Casselstraat, A i'Union Bertje. jRue Royale, Tournai Groot loon. \ekwame schildersgast bij de gebroeders Debruyne, Veurnestraat, Poperinghe. r^ekwame timmermansgast bij Ach. Leeu- tl' Halve smidsgast, bij Camiel Deroo, smid, Proven. Stille meid, te Yper, voor winkel en om te helpen in huishouden, Adres ten bureele. Volkomen timmermansgast. Adres ten bureele. Bejaard gezin, twee personen, zoekt be neden en bovenplaats of klein huis te huren. Matige prijs. Inl. zenden J. W. K. Noord straat, 5, Pop. Zwarte lederen saccoche, dinsdag laatst, van den Ouderdom tot Pooeringhe. Te rug brengen ten bureele tegen belooning. Veerzen en Jaarlingen altijd te koop bij Cyriel BtM-unt', koopman te Boesinghe, die altijd voor inlichtingen ter eenieders POPERINGHE, 17 Februari.— Tarwe, 70.00; rogge, 69 00; haver 60.aardappe len, 55; boter, 12.00 fr. de kilo; Eieren de 25, 10.14 Hoppe, stad 1921: 340 fr. ROESSELAERE, 14 Feb. Tarwe, 60; masteluin, 60; rogge, 59; boekweit. 65; haver, 68gerst, 65; erwten, 85; boonen. 78; witte boonen, 80; lijnzaad 97 koolzaad 100; strooi, 10; hooi, 50;lijnmeel, 82; aard appelen, 55 ruw vlas,70,75 tabak, 3.50; boter, 10.50 eieren. 0.38 koolzaadolie, 260; lijnzaadolie, 185; chicorei, oude, 75; nitraten, 72; ammoniak, 98 cyanamide, 55; Viggens, den kilo, 5.00. Wisselkoers der Beurs van Brussel op 17 Feb. Amsterdam 447.62 -457.62 Londen 52.92-53.li Keulen 5.30 -7.03 N.-York 12 07-12.17

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2