Werking derBanque de Gourtrai In 't Buitenland. In 't Binnenland. V. O. S. Poperinghe. Niet te lang. Eerste Communie Keuring der stieren Doctor FEYS Burgerstand van Coliseum-Cinema. G' BLEENDRANK mwmm GOEDE METSERS B' Wagon Or an jen BANK VAM POPERINGHE PieciUige-ConiHiiiaie Portretten Verbond der Cltristese Vrouwen. Provinciale Studiedag te Brugge. Volledige vrijhandel Landbouwvoortbrsngselen. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 49 Maart. Beheer van Bruggen* en Wegen. MQN D- TANDZIEKTEN Keuring van Stieren O STERFGEVALLEN M NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ SdmatMpaat, n» t». Geldplaatsirigen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3,50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons. Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden Allerhande Wisselbewerkingen. Alle coupons worden zonder kosten uitbetaald. Verhuring van Ba-umlkoHmrM. onder de volgende voorwaarden Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. 12 cm. - 32 cm. 20 cm. - 32 cm. 25 Fr7~ 35 Fr. 50 Fr. IIAI.C ,IAAIt 15 Fr. 20 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 6o cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde. Bureel te Rousbrugge-Bsveren, bij NI Jules Louwagie, Bergenstraat Open alle dagen van 9 tot 12 uren. intentie 11, Boesinghenaars 10, j. Vierstrae- te-Maes, Poperinghe 40, Onbekend Lange- Te beginnen met den dag der Plechtige marek 40, Onbekend Langemarck 40, Naam- r h loos Roesselaere 20, Voor de genezing van Communie(2 Apnl) zal ik alle dagen trekken coa i tot ure 's avonds (nieuw uur) Familieleden Poperinghe 20, Lena Schmidt, Poperinghe 10, Om een kindje te redden 40, Voor de verlaten kinders van Rusland 5, Voor de redding van een kind 40, van eene christene familie uit Elverdinghe 40, Een die weet wat honger is, Elverdinghe 40, Marie Costenoble 5, Martha Baecker 5, Onbekend uit Poperinghe 5, Naamloos uit Poperinghe 20, Em. Herman-Leirman en kinders 40, Ter eere van den H. Antonius, om eene weldaad te bekomen, Langemarck 40, Gust. Vanderbeke om eene bijzondere gunst te bekomen 50, Cyrille Dauchy, S. Pierre Frankrijk40, Voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn der gansche familie V. A, 10, Onbekend Reninghelst 40, Om eene gunst te bekomen 40, Uit Elverdinghe om eene gunst te bekomen 40, Naamloos Rous- selare 20, Naamloos Rousselare 10, Tot ver zachting van het lot der ongelukkige Russen 10, Van een vlaamsche weduwe, Stavele 10, Ter eere en liefde Gods, Stavele 40, Onbe kend Westvleteren 20, Naamloos Watou 100, id. Crombeke 40, id. Oostende 5, Voor een goed werk 5, Een geteisterde van Dra- nouter 20, Goedhertige vrouw Poperinghe 10. Om van den H. Joseph eene gunst te beko men 40, Onbekend Poperinghe 22. Totaal 3217.80 In Italië is een proces aan den gang ten laste van statiedieven. Er zijn 229 beschul digden, 500 getuigen en 70 advokaten Te Marseille zijn een 40 tal russische weeskinderen aangekomen van 12 tot 16 jaar oud. Ze zullen hier en daar uitbesteed worden. In Transvaal is het volop oorlog. Een welingerichte opstand tegen Engeland is losgebroken. De regeeringstroepen, samen met de trouwgebleven Boeren vallen de op standelingen aan en zullen den opstand onderdrukken. De Donau en de Dobroudja loopen hunne bedding te buiten en overstroomen de omliggende dorpen. Verscheidene dezer zouden gansch onder water staan. De scha de wordt op millioenen geraamd. Persoon lijke ongevallen worden tot nog toe niet ge meld. In de boerenleenbank te Warschau werd een groote diefstal van bankdeposito's ontdekt. Er zijn juweelen ontvreemd tot een waar de van 200 miilioen mark. In Frankrijk heeft de Senaat, het in de Kamer aangenomen wetsontwerp bekrach tigd, waarbij de zomertijd met ingang van 1923 wordt afgeschaft. Voor den heropbouw der kerken in Verwoest Frankrijk was eene leening uitge geven van 200 miilioen. In 5 dagen was ze gedekt. In den krater van den Vesuvius stijgt de lava gedurig en het gevaar van eene uit barsting is dreigend geworden. Te Konstantinopel is eene.vraag tot echtscheiding ingediend door een koppel dat over 6 maanden gehuwd is en dat te zamen 25 jaar oud is de vrouw is 12 en de man 13 jaar oud 1 Te Lanelly, land van Wales, heeft zich een ontploffing voorgedaan in een fabriek, terwijl men bezig was houwitsers te ontla den. Drie personen werden gedood en vijf gekwetst. In een engelsch kamp nabij Boulogne is een granaat van groot kaliber ontploft. Er zouden 7 of 8 dooden zijn en een 12 tal getfbnden. WucJ'iBir'u» «4. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. VAN DE PLAS. Met genoegen mogen wij melden dat, on ze feesten van zondag en maandag laatst opperbest gelukt zijn. Al onze spelers hebben prachtig hun rol vertolkt en in de drama 's De Eenzamen en Eene Onteerde Moeder» zagen we me nig traan uit de oogen der toeschouwers op wellen. De kluchtige liederen, alleenspraken en komische tooneelen deden de lachspieren rekken en de voorgedragen ernstige liederen genoten veel bijval. Het ware al te lang ore iedere tooneelspeler in bijzonder zijn lof toe te zwaaien maar toch mogen wij deze gele genheid niet laten voorbij gaan zonder eene welverdiende Hulde te brengen aan onze veelbelovende Anna Bruynooghe die, niette genstaande nog maar 10 jaren oud,op mees terlijke wijze in het drama Eene Onteerde Moeder de rol van Fransje vertolkt heeft De Vlaamsche Leeuw door al de toe schouwers al rechtstaande en met ontbloo- ten hoofde gezongen sloot iederen avond het feest. Nogmaals dank aan allen die liet hunne hebben bijgedragen tot het welgeluk- ken onzer feesten en bijzonder aan onzen tooneelbestuurder, heer Emiel Bruynooghe voor de samenstelling van een zoo schoon feestwijzer. Onze leden welke in den loop der aan staande week een uitnoodigingskaart zullen ontvangen worden dringend verzocht op zondag 26 dezer ten bureele te komen. Woensdag aanstaande om 9 ure, in S jans kerk, plechtige lijkdienst voor onzen gesneuvelden makker Cyriel Delbaere, wier stoffelijke overblijfsels daags te voren ter statie zullen toekomen. De leden worden verzocht zoo talrijk mo gelijk dezen dienst bij te wonen. Vergadering in ons lokaal om 8 ure, om met dè vlag tot aan de statie te gaan. HET BESTUUR Vraagt CHICOREI 'VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let wel op 't inert. Mijn werkhuis is geschikt om in gelijk welk weder portretten te trekken. Op aan vraag begeef ik mij ten huize. Alle dagen open. Bijzonderheid van groote portretten. 1 Charles BEAUPREZ, Yperstraat, 16, Poperinghe. Eerlijk gehandeld. Alois Lefever, gazbediende vond vrijdag een handzakje met geld erin. Hij droeg het naar het politiebu reel waar de vrouw die het verloren had het terugkreeg. Voor brand, Ongevallen enz. verzekert U bij La Savoyarde. Gevonden een kerkboekje; berust ten politiebureele; een porte-monnaie bij Camille Derynck, bakker. Volkshuis. Heden zondag om 4 1/2 ure bijeenkomst voor de landenaars, die be lang hebben in den Kiekenkweek; er zal daarover gesproken worden. Om 6 ure Koningbolling en om 7 1/2 ure in den Katholieken Kring, avondmaal voor de leden van de Boldersgiide. Droogte. Niettegenstaande de groote droogte van verleden zomer, vindt men bij PIERRE VALCKE, Poperinghe, alle groen ten opgelegd in doozen, aan de genadigste prijzen. Op Woensdag, 22sten Maart, richt het Verbond der Christene Vrouwen een provin ciale studiedag in. Al de leden en de aange sloten vereenigingen zijn uitgenoodigd; ver schillende vraagstukken die innig met onze Katolieke vrouwenwerking verbinden zijn, zullen er behandeld worden. Dagorde 1. Kunst en kantwerkonderwijs. 2. De Retretten en geestelijke afzonde ringen. 3. De invloed van de moeder in de chri stelijke opvoeding. 4. Het doei en de werking van het Ver bond der C. V. De studiedag wordt gehouden in het lo kaal «Concorde» Steenstraat. De morgen zitting begint om 10.30u. stipt; namiddag- zitting om 2.30 ure. N. B. De leden van het Verbond der Christene Vrouwen van Poperinghe die zou den begeeren den Studiedag te Brugge te volgen, zijn verzocht zaterdag of zondag hun naam aan te geven bij de schrijfster Juf. A. Van Walleghem. Een goede raad! Indien gij aan hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredams. Groote Markt, en A. KestelyGasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Boekerij. In de laatste maanden heeft de bibliotheek veel nieuwe, schoone boeken aangekocht. Het getal werken bedraagt tegenwoordig 816 Vlaamsche en 155 Fransche boeken. Wij herinneren er aan dat de boekerij toe gankelijk is voor iedereen. Open: 's zondags 11 tot 12 uur, 's donderdags 1,30 tot 2 uur. Goed nieuws! voor de plechtige Com munie. Bij Pierre Valcke groote afslag op Je opgelegde groenten. Ziehier eenige prijzenErwten van 2,75 tot 6,00 fr. Groene boonen van 2,75 tot 6,00 fr.' Spinasie aan 3,00 fr. Alles in groote doozen van een liter, van de beste merken; dus gewaarborgd zuiver; tien verschillige groenten; Soep in doozen Schoone sorteering van beste aspergen, ge sneden, toppen, en lange. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, zijn het eenig bestaande middel dat het heele lichaam doet herople ven, en alzoo bij degenen die ze gebruiken, vete gevaarlijke en ernstige ziekten doet voorkomen. De doos: 2frank bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Heropbouw. De heropbouw der vernielde woningen in Poperinghe, vordert gestadig en men mag voorzien dat binnen een paar jaar, alle spoor van oorlogsvernieling aan de huizen zal verdwenen zijn. Dat het uitzicht der stad ook verfraait, moet niet ge zegd jammer datde Staat, met zijn fameuze lij inrichting, nu de Gasthuisstraat zal ver fraaien Deze lijnrichting, die eerst langs de beide kanten moest gebeuren, moet nu als er rechts (van de markt weg gaande) reeds huizen achteruit geplaatst werden, nog enkel langs de linkerzijde geschieden, waar er intusschen ook reeds nieuwe of herstelde getouwen, op de oude lijnrichting, opgetrok ken werden. - Davidsfonds. Vergadering op Zon dag 9 Aprii, te 6 uur, in den Katholieken Kring. De Heer Juliaan De Vriendt, bestuurder van de kunstacademie te Antwerpen zal handelen over O. L. Vr. Boodschap. Na eene poos zal hij eene reeks lichtbeelden laten zienO. L. Vrouw in de oude en nieuwe schilderkunst. Zomeruur. Men vergete niet, zater dag aanstaande, 's avonds, het uurwerk een uur vooruit te steken, om den Zondag mor- grfi het officieel uur te kunnen volgen. Koeien. Alle dage inlandsche bees ten te bekomen, aan zeer genadige prijzen, biij Medard Vermeulen, Poperinghe. AftroggelarijVrouw We T. die hier allerhande aftroggelarijen gepleegd had en daarvoor aangehouden werd, is Woensdag laatst veroordeeld geweest tot 19 maal 1 maand en 19 maal 26 fr. Overlijden. De politieagent Dervyn wier toestand de verledene week volkomen aan 't beteren scheen is Dinsdag laatst over leden. Zaterdag verergerde zijn toestand en werd hopeloos. Heden zaterdag heeft de be grafenis plaats op O. L. Vrouw parochie. Yper.Oorlogsschade. Dinsdag] I avond had in het hotel Excelsior te Yper eene gezellige bijeenkomst plaats van den club der Staats commissarissen, bedienden, bureelschrijfsters en een aantal uitgenoodig-1 den. Deze club draagt voor leuze Plaisir et Charité». Na een fransch tooneelstukje en menige fransche romancen werd er gefox I trot en geonestept tot tegen den morgen. Dat menige flesch champagne geledigd I werd in zoo eene lange bijeenkomst, hoeft niet gezegd. Niemand kan het die heeren misgunnen, I na hunne drukke en eentoonige bezigheid, I wat vermaak te zoeken. Wntou. Bolders. Op Zondag 12 Maart 1.1. was er prijskamp in het baanbol- spel ter herberg bewoond door Orner üous- sey, 2 partijen van 3om 25 franken. De spelers waren Achille Carnier, den aiomgekenden Kampioen der streek tegen Jules Delautredeze laatste, alhoewel goed bolder, is oneidig flauwer in het bolspel dan zijn tegenstrever en niettegenstaande heeft hij toch gewonnen hij was meer door de kans bevoordeeligd Bravo Jules, nog zulk een uitslag en gij verschijnt op de lijst der Kampioenen met eene goede bol, een klomp klei in den zak en gij kunt aan al de prijskampen gaan deel nemen. Een liefhebber der bol. Iloesiitiglie. Openbare wegen. Alles neemt hier allengskens wêer de klee- ding van vóór den oorlog. De landen veref fend, de huiden herbouwd, nu de boomen plant. Als wij langs de groote wegen wandelen gaan, zien wij de gereedschappen tot planten van boomen. De putten zijn gemaakt, ze wachten naar het houtgewas. Dan zal de streek vooral herleven, want groen, jeudig groen is er noodig om onze geweste aangenaam te maken. Nu is alles nog naakt en bloot, maar toekomende jaar zal alles botten en bloeien. Zoo moet het Keikop heelt de eer aan de heeren Liberalen te laten weten dat hij zoo ver niet woont als ze het wel meenen; hij woont omtrent halverwege den weg die ze beschrijven. Die heeren spreken van laster en heel hun ant woord is vol woede en spijt tegen een persoon die van ons schrijven geen woord wist. Stilt U, heeren en haalt ons een zin aan waarin we iemand lasterden. In uw schrijven van omtrent drie kolomen ant woordt Oe op niets van wat we vroegen. Ge spreekt ons aliijd van 't geen de vroeger] stadsbeheerders niet deden. Nu is liet niet meer vol doende alles te beknibbelen. Nu is de beurt aan U. We hebben zooveel geduld en wachten steeds om U aan 't werk te zien en alles te verbeteren Beloven en uitvoerefi Is 't zelfde niet. Keikop. De Poperinghenaar werd verledene week ge drukt en verkocht op 4>-J fJS nummers, zonder overdrijving gerekend aan 3 lezers per nummer, maakt 28.275 lezers. Gebedenboekjes, witte en andere, Paternosters, Geschenken Drukken van Gedachtenissen bij SANSEN-VANNESTE, POPERINGHE. Grootste keus. Voordeeligste prijzen. Ministerie van Openbare Werken en Landbouw. VOOR DE Een decreet van den Minister van Land bouw in Frankrijk laat den uitvoer toe van alle landbouwdieren en voortbrengsels: paarden, kachtels, koeien, hennen, boter, kaas, eieren, melk, enz. Zulks zal een werkelijke afslag te weeg brengen, bijzonderlijk op het vleesehin Frankrijk zijn de koeien veel goedkooper dan hier in Belgiè, en Schaap t« verhollen. In den Sultan bij Jozef Techel, Veur- nestraat van 6 tot 9 ure. Konijn te verhollen door den uil. In de Lelie bij Hector B'enoot, Veur- nestraatvan 6 tot 9 ure; gegeven door. Jules Misdom. YPER. Groot Dansfeest. Hotel Metropoie Yper. WOESTEIM. Groote Flesschenschleting. «Inden Engel» bij Arthur Deleu, Pope- ringhestraat. Inleg 5 fr.begin om 2 ure; af stand 30 m. 200 Fr. prijzen. prijskampen voor stieren en Koeien JAAR 102». gaan. Hovekens met bloemen moeten ook komen. Asa, menschen van Boesinghe, verleden jaar deed gij er in mee... en dees jaar. Wie geeft er in den toon. Bloemen moeten er zijn roozen, viooltjes, enz. enz. geen plekske land in uwen hof verloren, overal bloemen, dat geeft moed en maakt den mensch welgezind. Dus om ter eerst en om ter best! Ren inglielst. De kerkhorloge. Met groot genoegen hebben wij ons kerk horloge zien toekomen, binst den oorlog zeer beschadigd door den vijand en nu her steld door den heer Henri Gesquière, Hor- logiemaker te Rousbrugge, die nu bezig is de horloge op den toren te plaatsen, wat voor de gemeente een geheel nieuw leven zal verwekken. Vi»mer(in^he. Padvinders. Nu de dagen wat lengen, zullen de padvin ders, binnen kort weder hunne oefeningen beeinnen. Wij zetten de ouders aan hunne kinders er naartoe te zenden, de jongens zuilen er veel deugd van hebben. De leiders houden er tevens aan te verklaren dat de groep niet militaristische noch politieke doel einden aankleeft, maar alleen voor doel heeft, de lichamelijke en zedelijke gezond making van onze jongens. Wes(»\ieu«kerke. Werkzaam heden in 1921 der pensioengilde De Goed- willigen 123 leden hebben 1.275 fr. gestort waarvan 466 fr. met afgestaan en 809 fr. met voorbehouden kapitaal. De gilde heeft, als toelage verleend op het aantal storters van minstens 3 fr., 172 fr. ontvangen. Deze toelage merd verdeeld on der de storters. Eene nieuwe manier van storten is in voege. Het wordt nu gedaan bij middel van steekkaarten, die regelmatig de gedane stor tingen en de verworven renten op 65 jarigen ouderdom vermelden. Elk lid kan, ten zetel der maatschappij, kennis nemen van zijne rekeningskaart die opgemaakt is door de algemeene lijfrentkas van Brussel. Schielijke dood. Dinsdag namiddag was Richard Deraedt, 67 jaar oud, landgebruiker, op het veld gaan werken. Verwonderd hem niet te zien te huis komen, gingen zijne huisgenooten hem op zoeken en vonden den man, dood gevallen bij zijn werk. Loo, Aanbesteding. De werken tot herstelling onzer kerk, zijn per aanbeste ding toegekend aan de firma Verbeure, van Oostende. lülzendamine. Overreden. Vrij dag kwam een vrachtauto langs de groote baan te Elsendamme gehold en twee kna' pen lieten zich achteraan medevoeren Op zeker oogenblilc verliet de 9-jarige Deque- ker de auto en begaf zich aan den kant der baan, toen hij door een auto die uit tegenovergestelde richting kwam onver hoeds gevat en omvergereden werd. Met gebroken arm en been en buiten bezinning werd de knaap opgenomen en weggebracht. Zijn toestand baart onrust. •eelnere. Doodelijke afloop De 31-jarige annemer Laurent Leenaert. die Woensdag te Becelaere, waar hij huizen aan t bouwen is, een muur met palen wilde schragen en onder de puinen van den omge- kantelden muur bedolven werd, is Maandag te Meenen overleden. Wetefglëem. Vreeselijk ongeluk Donderdagavond sneldedekommandant der pompiers M. C. Wittouck, per auto naar eene brandramp. Aan den ijzerwegbareel werd de auto gevat door den trein Yper Kortrijk en Verscheidene meters verder ge- slinderd. M. Wittouck werd op den slag ge dood en zijn voerder erg gekwetst. Brand. Bij den landbouwer Victor Godijns is Zaterdag een hevige brand uitgeborsten. De gebouwen brandden ten gronde af alleen de dieren konden gered worden. De schade word op ettelijke duizenden geraamd en is gelukkig door de verzekering gedekt. Moeskroen. Smokkelaars. Za terdag werden 2 Fransche smokkelaars ge vat die per auto tabak overvoerden. De weerde van tabak en auto wordt geschat op 20.000 frank. Ad«Kltem. Bandietenbende. De uitspraak in deze beruchte zaak heeft Woens dag plaats gehad 2 leden werden tot de doodstraf veroordeeld, verscheidene tot 25- 20-10 jaar dwangarbeid de andere leden der bende kregen lichtere straffen. Onze Koning lijdt aan eene verjkoud heid en zai eenige dagen bedlegerig moeten blijven. Het Koninklijk besluit van 31 Decern ber 1919, het afmaken verbiedende van jong rundvee en van volle runderen en varkens wordt te rekenen van 25 Maart a. s. inge trokken. Er zal binnen kort eene prijsverminde ring toegestaan worden op de spoorwegen in Belgie, ten voordeele der talrijke families die ten minste 4 kinderen tellen beneden de 18 jaar. XumeHijtl Hi'giiit op Zoiuln# 24» ISKiUl nin om- morgeus Naar Reuter 16 d.d. uit Londen meldt, werd bij de onlangs tusschen Frankrijk, Enge land en Belgie gesloten overeenkomst tot invoering van een uniformen tijd in de drie landen beslist, dat dit jaar de Zomertijd om 2 uur Greenwich-uur 's Zondagsmor gens 26 d.d. zou aanvangen en duren tot 8 October. In de tweede helft der maand April op datum van den 25st,;n, zal ik, ondergeteeken- de, Conducteur van Bruggen en Wegen, in mijn bureel, Dickebusch steenweg, 137, Yper, overgaan tot het vergelijkend examen van Staatskantonnier langs de vaart van Yper naar den Yzer. Aanvangsjaarwedde: 3200 fr. Duurtetoeslagen des gevallende familie vergoeding. Voor verdere inlichtingen wende men zich naar hierbovengemeld bureel. Pockelé Louis. 8kliidles Hotel ingang Pottestraat Vrijdag en Zaterdag iedere week. Vanaf Vrijdag toekomende 24 Maart POPERiNGHF, van 11 tot 18 Maart 1922 Geboorten. 71. Vandevocrde Hector, z. v. Albert en Emma Mortier. 72. Onraedt Victorine, d. v. Emile en Elza Verbiese. 73. Loqie Julien, z. v. Re- mi en Madeleine Gadeyne. 74. Deroo Jeanne, d. v. Jean en Emma Focqttenoey. 75. Goudeseune Maria, d v. Nestor en Martha Depature. Overiijdens 49. Dervijn Georges, 23 j agent van politie, echtg v. Louise Matten, Boescheepstraat. 50. Plancke Anna, 2 m. d. v. Joseph en Julia Deburgh graeve, Casselstraat. Huwelijken. 29. Gombert Daniel, 30 timmer man en Provo Maria, 29 J. z. b. beid. v. Poperinghe 30. Creus Louis, wed. v. Gheus Eugenie, schoen maker, 71 j. en De Coninck Rosalie, wed v. Uzeel Charles, hulshoudster, 70 J. b. v. Poperinghe. CROMBEKE, m. Januari en Februari 192? Geboorten. Ciaeys Robert. 7. v. René en Theeten Eiisa. Devloo Joanna, d. v Cyriel en Debergh Ellsa. Rolf Maurice, z. v. Howard en Norva! Edna. Vanhalme Maria, d. v. Camille en Dewachter Bertha. Overtijdens Vanderhaeghe Martha, 13 m. Sweertvaegher Paulina, echtg. v. Dever Edouard, 73 j. Huwelijken. Claerebout Henri met Guibert Mar guerite. b v. Cromheke. Beloften Toussaitit Petrus v. Crombeke met Harre Lucie v. Watou. Tvtgat Cyriel v Crombeke met Dequidt Margaretha v. Evere, vroeger te Watou. ROUSBRUOGF-HARiNGHE, m. Februari 1922 Geboorte. Vandenbroucke Sylvain-Urbain. Overtijdens Blootacker Roger, 3 m. Ghysel Philemon,61 J wed. v Amelie Vrambout. - Pyfferoen Julie, 75 j. wed. Jan Scharlaken. Bouthez Albert, 3 'm. Loncke Philomene, 78). ongeh. Leys Anna, 16 m. Christiaen Stephanie, 70 j. echtg. v. Decra Arthur. Huwelijken. Ampe Marcel met De Bulcke Ga- brielle. Cappoen Marcellin met Blootacker Alice.— Ruyssen Camille met Delmotte Elise. Neuville Ju lien met Couwet Marie. Debever Emile met Lucas Martha. Beloften. Trybou Michel v. Staden en Debaere Julia v. Rousbrugge. Faes Julien v. Rousbrugge en Delannoye Valentine v. Rijssel. VLAMERTINGHE, maand Februari 1922. Geboorten. Provoost Roger, z. v. Jules en Irma Barroo. Scholeer Zulma, d. v. Remi en Marie Ber teloot. - Hoflack Jules, z. v. Henri en Irma Bryon. Verslype Martha, d. v. Aloise.en Pharailde Bryon. Van Overberghe Marcel, z. v. Hilarius en Maria Ras- salle. Lemahieu Albert, z. v. Jerome en Magdalena Monkerhey. Mourlsse Helena, d. v. René en Victo- rina Vertriest. Overiijdens. Seghers Gerard, 4 '/s tn. z. v. Cyriel en Lydie Hauspie. Cannaert Leonie, 70 j. land bouwster, wed. v. Amandus Coene. Berlamont Henri, 60]. z. b. wed. v Celine Delporte. Vande- maele Alfons, 30 J. aardewerker, ongeh. z. v. Auguste en Svlvie Lebbe. Peirsegaele Edmond, 70 j. brou wer, echtg. v. Marie Coudron.—Vatcke Emiel-Jerome, 38 j. timmerman, echtg. v Irma Gryson. Huwelijken. Robrecht Notebaert, aardewerker ett Clemenhna Desmedt, spellewerkster, b. v. Vlamer- tlnghe. Camiel Vanderhaeghe, schaliedekker, wo nende te Marcq en Baroeul. en Germana Denturck. fabriekwerkster v. Vlamertinghe. Nestor Moyaeri, metser en Martha Mobouck, landbouwster, b. v. Vla mertinghe. Augustus Hoflack, aardewerker en Juliana Goeman, spellewerkster, b. v. Vlamertinghe Valère Rappelet, autogeleider te Proven en Maria Vandooren, z. b. te Vlamertinghe. PROVEN, van 1 Januari tot 28 Februari 1922 Geboorten. - Borra Firntin, z v. Jerörne en Dever Louise. Leroy Charles, z. v. Silvère en Sys Rachel. Ostyn Jeanne, d. v. Camille en Vandensteendttm Julia. Vermeulen Sintonne, d. v. Henri en Bouten Marie. Vermeulen Yvonne, d. v. Henri en Bouten Marie. Kevtneulen Robert, z. v. Jan-Baptlste en Demaerel Augusta. Borto»! Laura, d. v. Oscar en Allaeys Maria.—Vandoolaeghe Martha, d v. Alphonse en Adam Louise. Overiijdens. Graaf de Brouchoven de Bergeyck Joseph, 47 j. echtg. v. Gravin Cornet de Peissant Marie-Josephine, gehuisvest te Antwerpen en tijdelijk verblijvende op zijn kasteel De Lovie te Proven.— Peuteviuck Roger, 7 m. z. v. Camille en D'Ooghe Marie-Louise. Annothé Karel-Louis, 98 j. wed. v. Joanna Deswarte en Amelie Ruckebusch. Huwelijken. Gruwez Camille, aardewerker te Proven en Couwet Clara, kantwerkster te Poperinghe. Vandenbussche Maurice, landbouwer te Westvle teren en Desimpel Mathilde, landbouwster te Proven. - Dassevitle Camille, douanier en Ackaert Rachel, bijzondere, b. te Proven. Ostyn Camille, werkman te Poperinghe en Vandensteendam Julia, z. b. te Pro ven. Vanraes Georges, bureelbediende te Proven en Brabandts Louise, z. b. te Poperinghe. Cappoen Marcellin, brievenbesteller te Proven en Blootacker Alice, z. b. te Rousbrugge. De Coninck Celeste, landbouwer te Boesinghe en Buissaert Alice, bijzon dere te Proven. Rappelet Valère, autogeielder te Proven en Vandooren Maria, z. b. te Vlamertinghe WATOU, maand Februari 1922. Geboorten. Defever Svlver, z. v. Maurice en Vandekeere Madeleine. Fiey Maria, d. v. Jules en Lc'ietir Anna. Collez Simona, d. v. Cyrille en Ma hiett Maria. Venlere Maria, d. v. Theophicl en Declercq Marcclllna. Waeghemaeker Michel, z. v. Camille en D'Arras Zoë. Debittyne Alice, d. v. Cyrille en Dezltter Angella Overiijdens. Leuwers René, 61 ongeh. Ley- naert Henri, 71 j. wed. Brutsaert Rosalie, 88 j. ongeh.— Cordetiier August, 59 j. geit.—Floor Sophie 86 j. wed. Camerlynck Louis, 78 J geh. Beun Marie, 33). geh. Vandenabeele André, 13 m Loncke Melanie, 83 j. wed. Decaesteker Désiré, 70 j geh Coene Petrus, 79 j. wed. Vanhaste Theophiel, 65 j. geh. Coslier Mathilde, 71 j. wed. Huwelijken. Ruckebusch Richard, 27 j. werkman en Vanacker Madeleine, 26 j. werkster b. v. Watou. Toussaint Petrus, 53 j. wed. Emma Benauwt, z. b. en Horre Lucie, werkster b. v. Watou. Dewancker Remi, 28 j. landbouwer v. Poperinghe en Hantekeur Zoë, 27 j. landbouwster v. Watou. Lieven Achlel, 35 j. werkman, wed Zenobie Vanderbeke en Decreus Maria, 26 j werkster b v Watou. Dejonghe Mau rice, 25 j handelaar v. Yper en Bullhez Agnes, 26 z. b. v. Watou. Traett René, 26 j fabriekwerker v. Oedelem en Boussemacre Estclla, 33 j. landbouw ster v Watou. Beloften. Gttwy Michel, werkman v. Watou met Smagghe Lucie, werkster v. Godewaertsvelde Ceulemans Frans, wachtmeester der gendarmerie v. Watou met Vanswartenbroeck Regina, z. b. v. Ber- laer. Tytgal Cyrdle, schoenmaker v. Etterbeek met Dequidt Marguerite, dienstmeid v. Evere.—Six Jules, werkman v. Poperinghe met Foort Madeleine, werk ster v Watou. 6e Omschr. te Dlxmude, Donderdag 6 Apr. 'P te Nieuwpoort, Vrijdag 7 te Veurne, Zaterdag 8 9C te Alveringhem, Dijnsdag4 10e te Loo, Woensdag 5 lle te Merckem, Maandag 3 12e te Proven, Maandag 10 13"3 te Boesinghe, Woensd. 13 14e te Yper, Dijnsdag 11 15e te Wervick, Dijnsdag 18 16« te Meessen, Woensdag 19 17e te Kemmel, Donderdag 20 18e te Moorslede, Vrijdag 21 Telkens om 10 ure voormiddag. Terzelfdertijd zullen in bovengemelde gemeenten prijskampen piaats grijpen voor stieren en koeien,op dewelke onderscheidin gen zuilen toegekend worden. De prijskampen voor stieren voor de be waringspremión van 2400 frank betaalbaar in vier annuïteiten, zullen plaats hebben in 1922 als volgt: Voor de 6e, 10e en lle omschr. te Loo, Dijnsdag 25 April 1922, om 10 ure. Voor de 7e, 8e en 9e omschr. te Veurne Zaterdag 29 April 1922, om 10 ure. Voor de 12^ omschr. te Proven, Woens dag 26 April 1922, om 10 ure. Voor de 13e, 14e, 15°, 16e, 17e en 18e omschr. te Yper, Donderdag 27 April 1922, om 10 ure voormiddag. De Provinciraad heeft regionale prijskam pen voor koeien ingericht, buiten deze inge steld door de nieuwe verordening van 16 Maart 1920 2° Landbouwstr te Vettrne, Zaterdag 29 Apr 3e te Yfier, Donderdag 29 Apr Telkens om 10 ure voormiddag. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 en 8 ure. 1. La marquise X, lotgevallen drama In 5 deelen Deze film is van een uitnemende schoonheirf. 2. De landverhuisster, bijzonder schoon drama in 5 deelen. 3. Komiek. Maandag om 7 1/2 ure. 1. La courte paille, bijzonder schoon cow-bo.y drama in 5 deelen. 2. La marquise X, drama in 5 deelen. 3. Komiek. Ühidt'i'N unriffii Priesterlijke Benoeming. Zijn benoemd Tot pastoor te Pervyse, den Eerw. Heer Viaene, onderpastoor te Rumbeke in vervanging E. H. Van Rijke- ghem, overleden tot Principaal van O. L. Vrouw College te Oostende, den Eerw. Heer Tanghe, kandidaat in de Wijsbegeerte en Letteren, leeraar van Rhetorika en poësis in hetzelfde college. E. H. Christiaens, Bestuurder van S. Ca- rolus gesticht te Kortrijk E. H. Verstrae- te, onderpastor in S' Jozef te Meenen. Zuivert de koe van allen inwendigen brand, wekt den eetlust op, doet de melk in grootere hoeveelheid aankomen en neemt allen sterken smaak der boter weg. Onfeilbaar hulpmiddel om in korten tijd goede en vaste boter te kernen. Bijzonderlijk aanbevolen als uitmuntend zuiveringsmiddel, na het kalven. PRIJS FRANK. Fe verkrijgen ter Apotheek MONTEYNE, opvolger H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. t§ I3* O gs T YOETIMB,. Ie Mooi»* ver te nemen, Windmolen, in goeden staat. Adres ten bureele. Auto-camion, merk Peerless 4 T in geheel goede staat, alle dagen zichtbaar. Voor verdere inlichtingen zich wenden tot de Ga rage We P. Allaeys en Zonen, Priesterstr., 38, Poperinghe. Schoone herbergtoog en buffet met spiegel. Adres ten bureel. Dorschmachien met motor, zoo goed als nieuw, 90 tot 100 zakken daags; alle dage in werking te zien. Adres ten bureele, Door uitscheiding, Groote peerdenmolen, met 2 wagens, woonwagen en laadwa- gen, orgel en alle toebehoortenalles in goeden staat. Matige prijs. P. Ooreel, Ka- zernstraat, Isenberghe. Twee motocycles bij Gustaf Slosse, Cassel straat, 107, (Koeistraatje) Poperinghe. Wagen in goeden staat, 3000 K. draag kracht, bij Marcel Lebbe, landbouwer bij de herberg «Kortekeer» Bixschoote. Tl? f* Nieuw onbewoond 111 IVUlIl HUIS met hof, koeren stallingen, dienstig v. rentenier of burger. Adres ten bureele. Ongelooflijk Door uitscheiding, te koop een ï»raai- van 6 m. 50 lang en 4 m. hoog zeer voordeelige prijzen. O. Dehaene, Dixmudé- steenweg, 20, Rousselare. Vraafft plants. oede kok in, gehuwd, biedt zich aan om te koken voor Hotelhouders en bijzon deren op bruiloft- en familiefeestmalen. Heeft hotels van lc rang bediend en kent ook volkomen de burgerskeuken. Adres ten bureele. Bekwame bakkersgast, goed op de hoogte van den stiel, vraagt plaats. Adres ten bureele' eisje van 16 jaar, om in huishouden te helpen. Leonie Degraeve, Langemarck. Jongeling van 19 jaar om te werken in kruidenierswinkel in 't groot. Gerard Catry, Potise, Yper. Deftige meid van 30 jaar, als keukenmeid in stad. Adres ten bureele. Gevi'aagd. Bekwame schildergasten bij Ferdinand Permeke, Poperinghe. Deftige meid, voor Brugge. Adres ten bureele. Goede meid, 20 tot 25 jaar. Adres ten bu reele. C childersgasten bij Maurice Baert, Schaal- w straat, 22. Bekwame wagenmakersgast bij Hector Bodein, Westnieuwkerke. Kost en in woon. ekwame reiziger voor handelshuis te Poperinghe. Adres ten bureele. Goede halve gasten en meisjes, reeds op de hoogte van Broek- en Giletmaak, en confectie verzekerd werk. Adres ten bur. ekwame schildersgasten bij de Gebr. Debruyne, Veurnestraat, 70. eftige meid bij priesterAdres ten bur. Te pachten IhieiitluMtven en Koeboerdor- ijën over te nemen, geen commissieloon te betalen. Getuigschriften van Belgische pach ters. Dagblad op aanvraag. France agricole, 77, Rue Reaumur, Paris. Verloren. Zilveren broche met diamant, over 3 weken. Terugbrengen ten bureele tegen beloo ning. gevraagd in de beste voorwaardeh. Zich wenden tot Roger VICTORIEN, onderne mer te Wavrechain-sous-Faulx (Fr. Noord.) Zondag werd de schoonste match van 't seizoen ge speeld. Dulnkerke tegen Poperinghe. De uitslag was B' 3-3.700 tot 800 toeschouwers. Dinsdag vergadering sclieone bloedorahjen) komt maandag in|t lokaal. aan jjjt Candai'le, Pottestraat, Heden zondag gaan onze te en 2e ploegen spelen, 7Q D de eerste naar Komen, de tweede naar Cassel, beide In return match. 78, Poperinghe. Prijs minder dan dén Iaatsten keer. 5? Uit het verslag over de bewerkingen van het dienstjaar 1921. Deze week ontvingen wij het verslag van den Beheerraad der Btanquc de Court rai te Kortrijk over de bankverrichtingen van het dienstjaar 1921. Met veel belangstelling, hebben wij dit verslag doorloopen en zouden het in zijn geheel willen voorleggen, bijzonderlijk voor wat betreft de inleiding, die overvloedige inlichtingen verschaft nopens den zakengang dezer belangrijke inrichting het geeft een beknopt maar helder overzicht van den economischen toestand, en doet een aanstaande herneming van den handel voorzien, voor Kortrijk en het omliggende. Maar bij plaatsgebrek, moeten wij ons beperken met eenige bewijsvoerende cijfers aan te halen deze cijfers doen reeds toch een gedacht van degelijkheid en immer aan- groeïenden voorspoed der Banque de Courtraiontstaan. Het algemeen zakencijfer, datFr. 9.049.924,879,84 beliep op 31 December 1921, was van Fr. 8.425.829.937,96 op 31 December 1920, wat eene vermeerdering aantoont van Fr. 624.494.941,86 De reservefondsen bedragen Fr. 12.205.000 en overschrijden dus het Kapitaal dat van Fr. 10.000.000 is het maatschappelijk te goed beloopt dus meer dan Fr. 22.000.00Q. Op 31 December 1920 beliep het bedrag der Openbare Fondsen, tot Fr. 65.509.772.87 terwijl het op 31 December 1921. wasFr. 163.628.822,10 zijnde dus een vermeerdering van ongeveer Fr. 100.000.000. De Openbare Fondsen bevatten enkel gansch geruststellende weerden Schatkistbons op kort termijn Staat-, Provincie- en Gemeentefondsen en obligatiën van eerste gehalte- De rekeningen der geldbeleggers bevinden zich in wassenden toestand ongeveer 50.000.000 op de cijfers van het dienstjaar 1920. Deze w.elsprekende cijfers bewijzen het vertrouwen dat de Itnnque «lm Cwurtrni bij hare kalanten geniet. Verders bemerken wij de uiterste vloeibaarheid der beschikbaarheden gelijk voor heen zijn de beheerders der Banque de Courtrai niet afgeweken van hun gedragsregel voor wat betreft een goed en tevens voorzichtig bestuur. De zuivere winst van het dienstjaar 1921 bedraagt Fr. 2.577,496,47, wat toelaat een winstaandeel van I? uit te deelen. De Banque de Courtrai bevindt zich in een toestand van volstrekte zekerheid voor hare kalanten terecht mag zij eene inrichting van eerste gehalte genoemd worden, Ziehier hare balans OP 31 DECEMBER 1921. LitHten BI LAN Buten Aandeelhouders Fr. 5.600.000,00 Gebouwen 1.166.255,05 Kas 18.311.043,27 Te ontvangen wissels 20.682.439,42 Schatkistbons op korten termijn. Openbare Fondsen .Fr. 163.628.822,10 Leeningen op waarden 2.216.251,35 Financiëele deelnemingen 555.584,67 Loopende rekeningen 102.602.181,49 Allerhande rekeningen 53.373.716,04 Orde-rekeningen 220.958.327,87 589.094.621,26 Kapitaal Reservefonds Loopende rekeningen Allerhande rekeningen Orde-Rekeningen Winst en verlies Fr. 10.000.000,00 11.500.000,0" 278.893.731.lJ 65.165.065,81 220.958.327,87 2.577.496,47 589.094.62L

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2