SlÉPtep HOEST MEUBELPAPIER BRANDKOFFERS. "TBI Apotheek Frans Vu de Pias RIGA ZAAILIJNZAAD ïn 't Binnenland. V. O. 8. Poperinghe- Bevolking'. Doctor IJ'ETB Eerste Communie. Hier en Daar. VERMAKELIJKHEDEN. Burgerstand van T EK 00 P Banque pour iavoriser ies Transactions Internationales Bank tot bevordering van internationale Handelstaken NAAMLÖÖZE VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VANDEN BOSSCHE C° KAPITAAL 3.000.000 - ">ina'schappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. Algemeenen Bestuurder voor West-Vlaanderen FORREST L. Alle bankverrichtingen Wissel. aan de beste voorwaarden. Kredietbrieven. Aan-en verkoop van titels. Opening van courant-rekeningen. l'-ikasseermg vankggons üitgiften. Pieclitigc-Ctiiniiiuüie Portretten. MON D- TANDZIEKTEN Bedevaart naar 0. L V var? Lourdes te Öostacker. SANSEN-VANNESTE POPERINGHE. EERETEEK EMS. Apotheek H. Notredame, Beheer van Bruggen en Wegen. MENGELINGEN. TJe Hopmarkt. Zondag 20 Maart. Groot Dansfeest. Zondag 2 April. Zondag 9 April. Zondag 23 April. JOHN RUCKER C" Ir, WITTE LIJNWADEN zakken van 82 kilg. ret, Antwerpen's Bouw- Hypotheek bank Gemeentemagazijnen Vlamertinghe. Grooten vooraad MARKTPRIJZEN. De toepassing der wet op den 8-uren- arbeid vergt bij de Spoorwegen alleen, eene meerdere uitgaaf van 67 millioen. Het getal werkloozen vermindert. Ein de Februari bedroeg het getal 49.851. Men spreekt dat de kolen, 6 fr. de ton zullen afslaan. i POPERINGHE, Gasthuisstraat, 16, Telef. 89 90 Agetltschappen VEURNE, Ooststraat. 64, Tefcf. 7 76 DIXMUDE - TERNEUZEN. BIJKANTOREN Nieuwpnort - too - Proven Rousbrugge - Watou-Stavele Beveren-Alveringhpm Leysels - Brussel Geldbelegging op zicht en op termijn. Leenen op titels. - Bewaren van titels, enz. Disconteering en inkasseering van effecten. Finantieele dienst voor Maatschappijen, enz ■MBiBMaMwisaBagcv.'iWBEg'.. ter eere van S. Antonius, Poperinghe 5 Ter eere van 't H. Hert om eene bijzondere gunst 20 Roger, Ro bert, Herman. Jozef, Cecile, Maria, Fernand Boedis, Watou 40 Onbekend, Croinbeke 25; H. Huit, verlos ons van liet socialisme 15 Onbekend 5E. H. Lelieur 20 Onbekend 20 Onbekend, Poperinghe 20 Om eene gunst te bekomen, Westouter 10 Dujardin Flo rence en Etienne, Watou 50Isaïe Demol, Watou 40 Ter eere van het H. Hert van Jesus, tot geestelijk en tijdelijk welzijn van gansch mijn huisgezin 20; Zusters Penitenten en leerlingen 388 Onbekend, Poperiughe 5 De school-klnderen der Z. Benedictlnen 80 j G S. Rousbrugge, voor 't welzijn van ons huisgezin 10 Twee onbekende, Westnieuwkcrke 80Eenvoudige dienstmeid uit Crombeke, om volkomene genezing te bekomen en tot voorbeeld van anderen 100B. L. Poperinghe, tot voorbeeld van veel andere 40 Leer lingen en Zusters Paulinen 55 Willen is kunnen, om door ieder jongeling of jonge dochter nagevolgd te worden, een jongeling 50 Ter eere van den H. An tonius, Elverdinghe 20 Ingezameld door de kinderen van Elverdinghe, bij ouders en familieleden 163; E. D. ter eere van het H. Hert, Westvleteren 20 Onbe kend, Stavele 40 Om eene bijzondere gunst te beko men van het H. Hert, Kemmel 35 Onbekend, Watou 40 Wed Ch Gheldof en kinders. Proven 20 K. V. Proven 20 Naamloos 5 Onbekend 5; Ter eere van den H. Antonius om eene gunst te bekomen, Woesten 25 Van twee gezinnen 10 Ter eere van den H. An tonius, Crombeke 40; Naamloos, Westvleteren 40; De kleine Maria 5 Voor 't geestelijk en tijdelijk wel zijn, Westvleteren 20 Onbekend 20; Naamloos, Po peringhe 100; Vrouw Henri Derck, uit medelijden 5; Jozef, Gilberte, Paul, Marie-Clalre Antwerpen, uit on zen spaarpot 20 Ter eere van O- L V. van S. Jan 5. Te Zaïnen 5615 fr. 80. ^ranoutizr. Aanbesteding. De aanbesteding voor den heropbouw der kerk van Dranouter gaf den volgenden uitslag: Liebaert F. Brugge 719.920,09 fr.Verbeure H. S. Andries 741.500 fr.Van Eeghem s*. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Openbare zitting van den Gemeenteraad der stad Poperinghe op Zaterdag 2 Maart om 6 ure 's avonds. Dagorde: le Punt. Aankoop van grond voor de vergrooting van het kerkhof. 2e Punt. Stichting van een tusschen- gemeentelijk fonds van meestbegaafden. 3e Punt. Aanstelling van Commissie leden voor de herziening van het reglement op de hop. 4e Punt. Mededeelingen. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veer- tiendaagsche vergadering in den Katholie ken Kring. Verleden Woensdag had onder eenen grooten toeloop van volk de plechtige ter- aardbestelling plaats van de stoffelijke over blijfsels van onzen gesneuvelden Held Delbaere Cyriel gevallen op het veld van eer te Moorslede den 19-10-1918. Het Stadsbestuur van Poperinghe verte genwoordigd door den Heer Burgemeester Lahaye, de H. H. Brutsaert, Roffiaen, Tally en den Heer Secretaris Couttenier alsook de Vlaamsche Oud-Strijdersbond met hunne Vlag en een groot getal leden hadden er aan gehouden deze roerende plechtigheid bij te wonen. Aan den boord van het graf werd door den Heer Bestuurder De Witte namens de V. O. S. eene treffende lijkrede uitge sproken. Occasie. Van heden tot Paschen, buitengewone occasie een lot lirtslne Vrunwmolièren in echt boxcalfieder, aan 28 fr. het paar. In den grooten dépot, bij R. Berat-Berat, Yperstraat, 117. Meestbegaafden. Maandag namid dag had hier op 't Stadhuis eene bijeen komst plaats van de H. H. Burgmeesters en Secretarissen der omliggende gemeenten, uitgenoodigd en gulhartig onthaald door onzen Heer Burgmeester. Er was spraak van 't inrichten van een tusschengemeente- lijk fonds voor meestbegaafden. In princiep werd besloten dit fonds in te stellen, waar toe men door de wet verplicht is, en tus- schengemeentelijk in te richten. De Roode Pillen uit samengetrokken plantensappen, zuiveren de maag, door de gal, fuimen en vettige stoffen die de maag bezwaren en de vertering bemoeilijken,' te verwijderen daardoor herstellen de ROO DE PILLEN snel de vertering. De doos 2 frank bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Te beginnen met clen dag der Plechtige Communie(2 April) zal ik alle dagen trekken tot 7 ure 's avonds (nieuw uur). Mijn werkhuis is geschikt om in gelijk welk weder portretten te trekken. Op aan vraag begeef ik mij ten huize. Alle dagen open. Bijzonderheid van groote portretten. Charles BEAUPREZ, Yperstraat, 16, Poperinghe. Reizen. Indien gij u op reis begeefs verwaarloos niet u van een of twee mono- poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt ganeesmiddel tegen hoofd-en scheet hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn en rhumatiek. Te koop bij H Nctredame Groote Markt, en A. Kesteiyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 tr. Goed nieuws! voor de plechtige Com munie. Bij Pierre Valcke groote afslag o- de opgelegde groenten. Ziehier eenige prijzenErwten van 2,75 tot 6,00 fr. Groeit*, boonen van 2,75 tot 6,00 fr. Spinazie aan 3,00 fr. Alles in groote doozen van een liter, van de beste merken; dus gewaarborgd zuiver; tien verschillige groenten; Soep in doozen Schoone sorteering van beste aspergea, ge sneden, toppen, en lange. Koeien. Alle dage inlandsche bees ten te beko men, aan zeer genadige prijzen, bij Medard Vermeulen, Poperinghe. Uent-lVieuwkerke. Voordracht. Heden zondag 26 Maart komt M' Cassieis van Yper zijne eerste voordracht geven voor de nieuwe hofbouwgilde. De vergadering begint om 3 ure, winteruur of oude uur, dus na de vespers in de schoolzaal. 't Is 45 zon dag, aldaar de vergadering der boeregilde. Aanbesteding. Voor den heropbouw der kerk werden de- volgende aanbiedingen gedaan; Verbeure Henri S. Andries 747.000 fr.Liebaert F. Brugge 774.000 fr.; Westvlaamsche Herop- bouwmaatschappij, Roeselare, 821.553,9£> fr.Priem L. Brugge 885. 000 fr. Leon, Brugge 857.996,67 fr.; Priem L Brugge 875.983, 58 fr.Carron V. Ardoye 866.590 fr.; Looteus Leon, Oostende 911.000 fr. XÜUHv.üee. Munitie. De talrijke vreemdelingen die onze gemeente bezoeken zijn verbaasd hier overal gansche stapels munitie aan te treffen. Daarenboven liggen hier honderden en honderden granaten, obusen en andere ontploffingstuigen op de velden, in de grachten, langs de openbare wegen en bieden aldus een bestendig gevaar voor de bevolking en vooral voor de kinde ren. Sedert den wapenstilstand werden hrer reeds 85 personen door ontploffingen ge dood. Treurig record. Wanneer wordt dit alles eens voor goed opgeruimd. Slriek'ia. Begraving. Donderdag werd het stoffelijk overblijfsel van onzen gesneuvelden Vlaamschen Strijders Maurice Spotbeen te Rousbrugge ontgraven, om op nieuw in den schoot van zijnen geboorte grond, nevens het graf van zijnen broeder Alfred, begraven te'worden. Onder een aanzieniijke massa Brielenaars Vlaamsche oud-strijders onzer gemeente, wierd eene indrukwekkende Requien misse ter zijner ziele zaligheid opgedragen. Na de mis omringden en begeleiden Vlaamsche oud-strijders met hunne vane met rouw behangen het stoffelijk overblijfsel van nunnen diepbetreurden medestrijder van weleer, ten grave; alwaar een onder hen een zielroerende lijkrede voordroeg. !>»o. Doodelijk ongeval. Woensdag namiddag rond 4 ure kwam Henri Seys, 65 jaar, marktkramer, met kar en muil, van de mark te Veurne. Nabij de brug te Steen- kerke, waar men de Decauviile lijn aan 't uit breken is, verschoot de muil en werd schich tig. Seys sprong uit zijn voertuig om het dier tegen te houden en viel schielijk dood op de baan. Hij was nievers gekneusd of verwond, maar door het verschot, en waarschijnlijk lijdend aan eene hartziekte, heeft de dood hem overvallen. iloembsff,Retraite. Zaterdag laatst vertrokken eenige onzer jonge doch ters naar Brugge om er eenige dagen in afzondering en gebed over te brengen. Enkele met tegezin, andere onverschiii voor die nieuwigheid. Woensdag zijn ze teruggekeerd overgelukkig en spijtig... dat die dagen zoo gauw voorbij waren. Al de vooroordeelen waren verdwenen en alge meen waren ze van zin toekomende jaar weer te keeren. Mochten nog veel andere hun voorbeeld navolgen tot geestelijk en zedeiijk nut onzer gemeente! Onze gemeente-bouwmeesterMeer en meer komt het klaar dat deze die bouw den of liever bouwden met den Staat gefopt werden door den bouwmeester. De eene staat met een zolder zonder plancher, de andere met een kelder die beter op regenput ofte citerne trekt, andere nog W. C. zonder put.Mijnheer den architekt peinsde hier dat hij in de groote stad was en sprak maar van riolen, enz. Daarbij komen nog vele kleine ditjes en datjes waarop de menschen rekenden en nu alleen kunnen zien dat ze 't niet en hebben. Maar ja, dien heere spreekt ook Vlaamsch lijk vele en als de simpele menschen hem iets vroegen of zegden had nij seffens alles vast... voorz'en beuze. Asa, de kasteelen en kazernes van onzen cevierden bouwmeester zijn voor hem de beste reklaarn... en je komt daarvoor van Brussel!?! Opbouw der Kerk. Wanneer?... vra gen de menschen ongeduldig. Zwijgt... nie mand weet het! Ge zult het zien als ze eraan beginnen. Voor den oogenblik zijn de plans aan 't reizen en niemand weet of het nen coupon van 5 of 14 dagen ofwel een abonnement is! (aheiuvelt. Moorddadige ontplof fing. Donderdag waren twee Meene- naars, L. Depond, 24 jaar en Cam. Deleu, 39 jaar, met den tram van Meenen naar Yper gereden, om op den Zandberg koper en andere oorlogsvoorwerpen te zoeken. Een obus welken zij vonden, moet ontploft zijn. Depond werd ijselijk verminkt en ver schillige meters verder geslingerd. Deleu werd door een stuk ijzer de borst ingedrukt en op den slag gedood. De twee onkennelij ke lijken werden in een grooten bloedplas aangetroffen. Cnerne. Verdronken. Maandag heeft men te Cuerne, uit het Leiewater het lijk opgehaald van den 30-jarige A. Xanders, die vermoedelijk Zondag'in het water is ge sukkeld en verdronken. ElonVtav®. Bandieten. Twee bandieten poogden Zondag nacht in te bre- «en bij den herbergier Alois D' haene. Deze verraste hem en, gewapend met eene bijl kon hij een der schelmen erg aan het hoofd kwetsen. De andere bandiet hield echter nu den herbergier met een revolver in bedwang zoodat beiden konden ontvluchten. Zi, moesten echter hunnen buit in den brand laten ïlazvbrouelt. Smokkelhandel. Een groep auto's bereden door smokkelaars hebben sedert Zaterdag, elkaar kort opvol gend de Belgische grens overschreden en zijn de posten der tolbeambten voorbijgere den spijts de schoten der tolbedienden. Zon dag morgen ecliter kon een auto op het ge hucht Borne gevat worden, hij bevatte 1200 kgr. gesmokkelde tabak zoodat alles op eene waarde van 30,000 fr. geraamd wordt. De twee smokkelaars konden ont vluchten. In de verbeteringsschool te.. Moll be draagt de prijs van onderhoud, Tl fr. 93 daags. Te Sl Hubert kost hij 23 fr. 69 daags Is dat nu niet echt schandelijk Het bureel van den Senaat is van ge dacht dat de vergoeding der senatoren moet belast worden volgens de wet op de inkom sten. De taksen zullen dus afgehouden wor den. Volgens de laatste optelling zijn er in; Poperinghe, 12.813 inwoners; 6224 Mannen; 6589 Vrouwen. Dus 365 vrouwen meer als mannen. West-Vlaanderen, 802.155 inwoners; 395.015 Mannen; 407.14-0 Vrouwen. Dus 11.985 vrouwen meer als mannen. België, 7.458.903 inwoners; 3.668.744 Mannen; 3.790.159 Vrouwen. Dat is 121.475 Vrouwen meer als mannen. 't En is geen kunste of zijn er altijd meer vrouwen dan mannen op de bals... zelfs bij den Gouverneur. HovH ingang Potiesiraat Vrijdag en Zaterdag iedere week. Opvolger van S. VANDEN 8ER0HE, Berter;plaata, 8, (Kleine Markt), -- V" i* IF K i X <3 K. -- Op Woensdag 26" April, tweede Woens dag na Paschen, gaat het christen Vlaande ren zijne hulde bieden aan O. L. y. van ourdes te Öostacker. Zonder twijfel zal Poperinghe on omlig gende er aan houden in groot getal ter beê- vaartte gaan. Mocht het getal bedevaarders het toelaten,er za! een bijzondere trein aan gevraagd worden. De reiskosten zullen 12 fr. 50 bedragen, De inschrijvingen worden van nu af aan- veerd bij E. H. Soubry onderpastor op St Jan, Mr Frans Vandeplas, kleine markt, M Emile Verliaeghe, Casselstraat, Mr Jerome Suffis, Komst raat. Gebedenboekjes, witte en andere, Paternosters, Geschenken Drukken van Gedachtenissen bij Grootste keus. Voordeeligste prijzen. t Heer en vrouw Emile Herman-Leirman. noodigen vrienden en kennissen uit tot de plechtige mis, die zal gezongen worden op Zondag, 26Maart, in S. Jans kerk, tot lafenis der ziel van Vrouw LUDOVICA VANMASSENHOVE weduwe Alexander Leinnan. E. H. Verraes, gewezen onderpaster op S1- jan te Poperinghe, thans Hoofdalmoeze- nier te Ruysselede, wordt vereerd met het Burgerlijk kruis van lc klas, tot belooning zijner diensten, bewezen bij het verzorgen van besmettelijke ziekten. STEMPELS IN CAOUTCHOUC. KOPEREN STEMPELS MET DATUM EN FIRMA (37 fr. 50) in 8 dagen gele verd door Sansen-V'anneste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Vour de l^tik^rbeliken. Groot moeder beweert dat suiker enkel toespijs is, en... dat... hoe meer zoetheid de menschen eten, hoe ineèr bitter ze worden Grootje moet niet naar woorden zoeken, het komt er uit, op een draf. Wij waren zoo lekker niet gebekt. De karnemelk moest niet gezoet worden om on zen honger te stillen. Suiker werd bij ons aanzien als een geneesmiddel, als we ver- koud waren. En zeggen, dat gijlie geene boterhammen eten kunt, of ze moeten besmeerd zijn, met suiker of gelei!... De suilcerschaal staat op de tafel naast den koffiepot... Ik heb in boeken en folianten gezocht, en Groot$getoond wat mannen der wetenschap er over schrijven De goede vrouw is echter niet te overtuigen Gijlie kunt het wel uitleggen! zegt ze. De menschen zijn hedendaags veel te ge leerd, maar ik weet wat ik weet: Ge kunt even lang en even goed leven zonder die snoeperij. Suiker is een voedsel van eerste gehalte Suiker alleen zou niet volstaan om de li chaamskrachten te onderhouden, doch beter dan andere spijzen verschaft zij, schier oogenblikkelijk,warmteen bewegingskracht Na een vernioeienden tocht zal niets zoo opbeuren als een paar stukjes suiker. Dit weten de sportlui, dit weten ook de Europeesche mogendheden, die, in tijd van zware legeroefeningen, een groote hoeveel lieid suiker bij het dagelijksch rantsoen der soldaten voegen... Suiker wordt gewoonlijk door iedereen ge lust, maar bijzonder door grijsaards en kin deren. Lang zijn er vooroordeelen geweest tegen het gebruik van suiker door kinderen Zeker, hun snoeplust moet wel eens te keer gegaan worden en het overtollig gebruik van suiker kan licht de inaag het andere voedsel, dat zij toch ook noodig heeft, doen weigerendoch nu de wetenschap de suiker als uitstekend voedsel aangewezen heeft mogen wij gerust en dikwijls, onze kleinen een suiker-boterham of een lekker klontje gunnen. Verschillende planten bevatten suikerbe- standdeelen, en suikerriet wel het meest. In 1747 stelde men het bestaan van Suiker vast in de beet, maar slechts in 1812 kwam men er toe, op praktische wijze de suiker uit die plant te trekken. Die toespijs is in het bereik van rijk en arm gekomen, en eenieder maakt er ruim schoots gebruik van. Vraagt CHIC-OREI VANTIEGHEM DUPONT, Rousselare. Let we! op 't merk itfijugiwaiiipiiiii luwiimiJiiBn u Deze siroop doet aanstonds de stikhoe sten verdwijnen en verschaft de volkomene genezing op zeer korten tijd. BVij»J{ Ir. dr 18, Groote Markt, 18, - POPERINGHE. EVoi!nciaS« v«»or «I® (lIiriHteae t rouwen le Eiruggc. Op Woensdag laatst was het Studiedag te Brugge. De vergadering voorgezeten door E. H. Kanonik Deschrevel, E. H. Claeys en de algemeene voorzitster van Brugge, was hoogst belangrijk. De morgenzitting had veis vrouwen bijeengebracht en het verbond Van Poperinghe was er wel vertegenwoor digd. De voordrachten en besprekingen wer den aandachtig gevolgd. Voor 's namiddags moesteen ruimer zaal gekozen worden en de vergadering werd opgeluisterd door de tegenwoordigheid van Zijne Hoogw. Mgr. de Bisschop van Brugge die met veel belang de voordrachten volgde en de besprekingen aanhoorde. Ook voor zijn weg gaan moe digde Hij, geheel vriendelijk en vader lijk al de vrouwen aan om altijd onverpoosd voort te v/erken voor het goed en hun invloed te gebruiken in alle omstandigheden. Daar na gaf Zijne Hoogw. zijn besten "zegen. De vergadering ging uiteen, allen waren uf' erst voldaan en vertrokken bezield met de beste gevoelens om vooruit te gaan voor het gpede. Mochte deze heerlijke dag veel deugd doen en de beste vruchten afwerpen. Terugkeer li»l In-I zomrriiur. Op Zaterdag 25 Maart 1922, te 23 u. zullen al de horloges, zakuurwerken en pendules een uur vooruitgezet worden, zoodat ze op middernacht staan. Op dat oogenblik, zullen al de rijdende reinen aanzien worden alsof ze een uur vertraging hadden, en de rit ervan zal, bin nen de perken toegelaten door de voorschrif ten, zoo moeten geregeld worden, dat ze zoo gauw mogelijk de dienstregeling van het nieuwe stelsel hervatten. v««» duiven i«i FVttss» Lrijb. De duivenliefhebbers die duiven wenschen te zenden naar Frankrijk, om al daar voor wedvluchten opgelaten te worden, moeten daartoe een verzoek richten tot den minister van Binnenlandsche Zaken, te Pa rijs, vóór 1 April. Zij die wenschen bij andere gelegenheden duiven op te laten, moeten den Franschen veiligheidsdienst veertien dagen te voren waarschuwen. 8>© oorSwg; in «le lucht Binst de bespreking der begrooting voor de lucht vaart heeft kapitein Quest Dinsdag avond in het Lagerhuis doen opmerken, dat de schik kingen door Frankrijk genomen voor zijn nationaal verweer tegen Dvitschland verre 3eze overtreffen welke Engeland genomen heeft. De franschen hebben 170 luchtvloten van acht of negen eenheden elk voor 's lands verdediging, terwijl Engeland slechts drie luchtvloten van twaalf eenheden bezit. De luchtaanvallen zullen voortaan niet meer uitgevoerd worden, zooais in den laat- sten oorlog, met een maximum van 36 vlieg tuigen, maximum welk bereikt werd door de Duitschers bij hun laatsten aanval op Lon den, waar 32.000 man noodig waren om de id te verdedigen. De aanvallen in de toe komst zullen misschien door drie honderd vliegtuigen, met tien maal zwaardere bom men aan boord en ten minste vier of vijf maai met geweldiger ontploifingstoffen ge laden. Londen en Engeland moeten zich voorbereiden om die gevaren het hoofd te bieden. Wij moeten toonen dat wij geene vrees kennen, binst wij den wederlanschen vrede zoeken te verzekeren. SüeT 'oertal. Wij ontvangen het eer ste nummer van het nieuwe veertiendaagsche tijdschrift De Toerist het orgaan van den Vlaamschen Toeristenbond weike, nog maar onlangs gesticht, zich toch reeds in een groot aantal leden verheugen mag en no; steeds de bijtredingen ziet toevloeien. De Vlaamsche Toeristenbond is eene degelijke stichting welke voorzeker geroepen is tot een reusachtigen bijval. Tot lieden toe bezaten de Vlamingen dergelijke instelling niet en-het belangrijke, het nuttige ervan zal voor ieder Vlaamsch toerist voldoende blijken, wanneer hij een blik werpt op 't eer ste nummer van De Toerist dat als eer ste werkproef reeds een sprekend bewijs levert van den ernst waarmede de zaak werd aangevat. Ons dunkens vinden de Vlamingen in den V!. Toeristenbond een uitstekende gele genheid om naar eigen aard en in eigen taal, deel te nemen aan alle uitingen van het toeristisch leven. Wie lid wordt van den Vlaamschen Toeristenbond bijdrage 7.50 fr. per jaar, ontvangt regelmatig het orgaan De Toe rist Voor de luxe-uitgave betaald men 5 fr. meer. Het secretariaat van den «VI. Toeristen bond is gevestigd Oude Steenweg, 13, te Antwerpen. Ministerie van Openbare Werken en Landbouw. In de tweede helft der maand April op datum van clen 25slen, zal ik, ondergeteeken- de, Conducteur van Bruggen.en Wegen, in mijn bureel, Diekebusch steenweg, 137, Yper, overgaan tot het vergelijkend examen van Staatskantonnier langs de vaart van Yper naar den Yzer. Aanvangsjaarwedde: 3200 fr. Duurtetoeslagen des gevallende familie vergoeding. Voor verdere inlichtingen wende men zich naar hierbovengemeld bureel. Pockelé Louis. Grootsie Keus Genadige Prijzen Gasthuisstraat 15, POPERINGHE. Linoleum Toile-Cirée. Veracht, O mensch, nooit klein gewin, Want dat brengt groote schatten in. Lui en lekker En veel mengen Ziin drie dingen Die niet deugen. Een leerling. - Uffra gij geeft zanglessen? Zeker madam. Hoeveel moet u hebben per uur om mijn kanarievogel te leeren zingen Dokter (tot den zieke). Nu, waar zit eigenlijk uwe kwaal Zieke (op zijn vrouw wijzend) Voor 't grootste deel, daarachter de stoof, mijn heer doktoor. Uit de school. De Jufvrouw. Kin deren, noem eens een paar namen van in sekten. Stilte in de klas. Daar steekt Jan zijn vinger op. De Jufvrouw. Weljan, zeg het maar. „Jan Ik wil geen namen noemen, maar er zitten er een paar in Piet z'n haar. Niet veel gezegd. En wat hebt ge ge zegd als uwe Jaak. zoo zat thuis kwam. Ha. niet veel... maar mijn handen doen er nog zeer van. Berouw. Pier, die zijn wijf met zijnen regenscherm zwarten blauw heeft geslagen, werd voor den rechter gedaagd, die hem vroeg of hij geen spijt had over deze leelijke daad. Jawel, mijnheer, zei Pier, want de stok was gebroken, en het heeft mij nog twee frank gekost voor een nieuwen. De eerste reeks brandkoffers zijn aange komen in de Banque de Courtrai groote markt te Poperinohe, ten dienste van het publiek. Nopens de verhuuring, gelieve men zich te wenden aan het winket gelast met dezen dienst. i» o n rr YOI TB t l.. Uitslagen van Zondag laalst: Komen I 0 Poperinghe 11 - 2. Cassel I 2 Poperinghe I - 2. Heden Zondag gaat ons I Elftal naar Kortrijk spelen tegen de Bancour. Te Poperinghe om 2 u. oefening. Hopmarkt kalm; 1922 Poperinghe stad, verkooper 235, kooper 225; 1921 verkooper 285, zonder kooper voor beschikbarebestel bare op April-Mei werd er verkocht aan 285. Men begint te gevoelen dat het zal moeilijk worden eene verbetering in de prij zen te zien. De hophandel in ons iand hangt geheel en al van den vreemde af. !n België zelf is er altijd hop te veel voor hetgeen we hier maar noodig hebben. Daarbij, moet men hop naar Frankrijk verzenden, men be taalt 17 fr. 50 per 50 kilos rechten -p 20 fr. aan den consul de France voor het ondertee kenen van een certificaat van oorsprong; tusschen haakjes moet ik zeggen dat men verzocht is als men het certificaat naar den consul zendt er een briefomslag bij te voegen met zijn adres en 20 cent. postzegels, anders zou de heer consul nog opmerkingen maken dat hij heeft moeten 20 cent, geven voor den postzegel en ik weet niet hoeveel voor een briefomslag. Nu laat men ons weten dat de factuur die bij de verzending moet komen ook van den consul moet geteekend worden, zal men daarvoor ook 20 fr. moeten geven Zooheeftmen onzeggelijk veel moeite om hop naar Frankrijk te verzenden. De Franschen integendeel hebben alle gemak, ze hebben geen de minste onkosten buiten het vervoer. Zou men niet aan den heer Minister kunnen vragen dat zij ook 17 fr. 50 per 50 kilos be talen 20 fr. aan den Belgischen consul per zending,dit zou eene schoonesom geldsin de Staatskas brengen en men zou meteen den handel in het land bevoordeeligen. We dach ten dat alles zou goed komen door dat ak koord met Frankrijk, maar we hadden verge ten dat België een klein land is en 't ander een groot... Uit De Standaard. Tn de Cinemazaal van M. Emile Lobeau, gioote Markt. Prachtige orgel. In de Paardenmarkt» bij Alois Despegel, Peerdenmarkt. «In den Haan» bij Alidore Decat, Groote Markt. ABEELF. Herbergkermis. bij Maurice Denecker, Abeele statie, 50 fr. prijzen op den vogelpik. ABEELF. Groote Flesschenschieting, «Au Vieux Lion» bij Charles Verheyde, Nieuwstraat. Inleg 5 fr.begin om 2 ure; afstand 30 m.200 fr. prijzen. Gegeven door de Gebroeders Couture en Albert Firez. ABEELE, Herbergkermis. bij Pierre Van Renterghen,Nieuwe straat! 50 fr. te versmijten op den Vogelpik. POPERINGHE. Psteoltje schieting. In 'i Jonkershof bij Marcel Hessel, Woesten steenweg van 2 tot 4 ure. POPERINGHE. Pateeltje schieiing. Iti den Droogen Tak bij Henri Rappe- let, Woesten steenweg van 2 tot 4 ure. WATOU. Flesschenrchietlng, In de Papeline bij Leopold Deraeve. OOGST 11>LÏ 1 gelood met geteekende waarborg. Verkrijgbaar in Antwerpen, Gent en bij onze depothouders Verkoop iti *t great ei» (ti '4 klein Prijsvermindering voor groote partijen. C. VERSPREEUWEN C° 16, Hoogstraat, ANTWERPEN- Dépothouder voor Poperinghe en omliggende €ai» I zeel, Duinkerkstraat, Poperinghe Daar ook te verkrijgen Zout, Multam aan zeer voordeelige prijzen. POPERINGHE, van 18 tot 25 Maart 1922 Geboorten. 77. Vanhaste Simonne, d. v. Maurice en Hauspie Alida.78. Chatelet André, z. v. Maurice en Ellsa De Roo. Overlijdcns. 51. Boeket Jules, 50 J. herbergier echtg. v Ballyn Emma, Doornstraat. 52. Demo Jeanne, 2 dag. d. v.'Jean en Focquenoey Emma, Sec tie K.—53 Weens Julie, 79 j. grondt lgenaarster, wed v. Jean Therry, Yperstraat. 54. Sanson Lucie. 71 j winkelierster, echtg. v. Jules Van Bruwaene, Noord straat. 55. Masschelein Henri, 65 j. trambediende wed. v Emerence Warlop, Sectie E. Huwelijk 31. Malesys Achille, 26 j. marktkra nier en Debuyser Maria, 24 J. z. b. beid v. Poperinghe Ö0STVLETEFF.N, maand Februari 1922 Geboorten. Deraedt Hector. Terriere Maurits Catteeuw Angèle. Overlijdens. Leuridan Eugenie, 52 J. - Deraeve Louise, 73). Terriere Maurits, 12 u. Sampers Seraphin, 71 j. Vandewynckel Zoë, 43 j. Callant Odtsse, 3 m. Callant Lucille, 3 m. Beddeleem Emma, 48 J. Markey Joanna, wed. v. Hypoliet Notredaeme, 78 j. Huwelijken.Deiiouck Désiré met Lacante Regina De Block Germain met Frère Maria. Beloften. Leemans Willem met Weyne Felicie. Lacante Romain met Vercruysse Elodie. -De Doncker Carolus met Platteeuw Maria. LOCRE, van 15 Februari tot i5 Maart 1922 Geboorten. Madeleine Delannoy. Gérard Llefoogbe. Huwelijk. René Legrand en Germaine Deroo. WEST0UTRE, m. Januari en Februari 1922 Geboorten.— Decrock Robert. Barbry Lucien Delbeke Joseph. Caron Gaston. Quaghebeur Albert. Deberdt Lucien. Debandt Maria. Overlijdens. Barbé Agnes, 3 tn. Van Elslande Natalie, 81 j. Caron Gaston, 20 d. Huwelijken. Dochy Al. en Hoornaert Emma. Fonteyne Romain en Hardeman Agnes. Vandromme Omer en Deschepper Maria. Specenier Maurice en Coene Gabrielle.Croes Rem! en Platevoet Augusta Walbrou Jer. en Savaete Felicie. Beloften. - Croes Florent en Deweerdt Maria. Legrand Marcel en Deroo Germana. TIJD IS GELD... en... MEN MOET HET IJZER SMEDEN TERWIJL HET HEET IS Behoudt dus geen geld in huis, laat het vruchten afwerpen en vraagt het weer, in dien gij het noodig hebt. Daarom wendt U in alle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven Verzeliertle uiizet'iu^-n op a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantieele zaken aan de voor deeligste voorwaarden. Naatnlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelX'! Maandenstraat, Nr 13. ANTWERP; N Gesticht in 1909. - Posteheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. -- Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Vaiibriiwaomie, Noordstraat, 16. «553 rETe Koop. rr r\ «luizend kilos occasie Prtl'. O U JKfr LUEft, van 1 tot 7 meters, aan voordeelige prijzen, bij Cam. Coven- maeker, 4, Watoustraat, Poperinghe. Bij zekere hoeveelheid, kosteloos geleverd. Oude gazetten, 90 cent. de kilo, ter Druk kerij dezer. Prijsvermindering per 25 kilos. Over te nemen, Windmolen, in goeden staat. Adres ten bureele. Schoone lierbergioog en buffet met spiegel. Adres ten bureel. Twee motocycles bij Gustaf Slosse, Cassel straat, 107, (Koeistraatje) Poperinghe. Locomobiel en dorschmachien bij Henrl Pene, Pollinchove. Schoone occasie. Zand voor metsers, brijkhovens, plofon- neurs, aan genadige prijzen bij Cyrille Liefooghe-Dausy, Westouter, aan de Oost zijde van den Roodenberg. Barak van 7m. X 7m. gedekt met pannen, dubbel hout, te Yper bij den wegwij zer, steenweg naar Boesinghe. Voor inlich tingen, wende men zich tot Georges Truwant, voerman, Yper. Eiken stakietstaken, aan 1 fr. 60 't stuk op wagon. Twee meters lang. Gewicht: omtrent 25 Kg. Schrijven: Villa Klipveld, Bosch van Gheer, Waasten. Beste belommerd melkschaap, bij Maurice Van Exem, Westvleteren. Vraagt plaats. Jongeling van 19 jaar om te werken in kruidenierswinkel in 't groot. Gerard Catry, Potise, Yper. Govi'aagd. Goede meid, 20 tot 25 jaar. Adres ten bu reele. Schildersgasten bij Maurice Baert, Schaal- straat, 22. Bekwame wagenmakersgast bij Hector Bodein, Westnieuwkerke. Kost en in woon. Bekwame reiziger voor handelshuis te Poperinghe. Adres ten bureele. r\ oede halve gasten en meisjes, reeds op de O hoogte van Broek- en Giletmaak, en confectie verzekerd werk. Adres ten bur. Bekwame schildersgasten bij de Gebr. Debruyne, Veurnestraat, 70. q eftige meid bij priester; Adres ten bur. Meid, de keuken kennend, voor Cha teau des trois Tours Brielen 200 fr. te maande. Ernstige meid voor 3 personen, goed de burgerkeuken kennende goede getuig schriften vereischt aanvangswedde 120 fr. te maande. Men spreekt Vlaarpsch. Schrij ven Hendricks, ruejonas, Cour des Artis tes, 2, Paris XIII. Bekwame smidsgast bij Desiré Deberdt, Diekebusch. Goede meid om in 't huishouden te helpen. Mervaillie-Mariage, Peperstraat, 14, Reninge. Werloron, Boekje met notas van velos, donderdag morgen, van de Watoustraat naar de Markt. Tegen bel. terug dragen naar Bol- laert, velos, Watoustraat, 42, Poperinghe. Zwart zijden handzakje, met rond de 100 fr. in fransche briefjes van 10 fr. en een zilverstuk van 5 fr., dinsdag 21 dezer, van 't Rattekot tot Watou. Tegen bel. terug zenden naar de Tramstatie, Watou. Schaperhond-Groenendael. Tegen bel. te rug brengen naar Paul Salembier, her der, Elverdinghe. !li©nM «l«r Verwoeiile Gewesten. («'^«1! ulle redelijk Manütotl van den inzamelingsdienst. Zich te begeven bij den bestuurder. POPERiNHGE.—24 Maart. Tarwe, 60,00; Rogge, 68.00; Haver, 69 00; Aardappelen, 50 00; Boter, 9.00; Eieren het stuk 0.30 c. Hoppe, 1921: 320.00. 1922: 300.00. KORTRIJK, - 20 Maart. Witte tarwe, 65-70; rogge, 60.00; haver, 70-73; paardeboonen, 76.00; hooi, 30-40; strooi, 7-10; aardappelen, 50-55; boter, 10-11 eieren 0.32-0.34; koolzaadolie. 240-241 lijn olie, 186.25-187.50koolzaad, 100.00lijnzaad, 100- 101; koolzaadkoeken, 50; lijnkoeken, 79; sadoni traat, 77.50; ammoniaksulfaat, 116; duivenboonen. 99; nieuwe oogst, 56.— Vee te koop en verkocht; koeien, 83; vaarzen, 69; stieren, 96 ossen, 42' ROESSELAERE. 21 Maarl. Tarwe, 6100; masteluin, 57.00; rogge, 53 00; boekweit, 58,00- liaver, 65 00; gerst, 65.00erwten, 90.00; tjoonen; 72 00; witte boonen. 120.00 lijnzaad, 94.00: kool zaad, 102.00; strooi, 10.00; hooi, 45 00; lijnmeel, 80.00 voederbeeten, 10 00; aardappelen, 63,00 ruw vlas, 70-75tabak, 4.00 boter, 10,50; eieren, 0.33; kooldaadolie, 250.00; lijnzaadolie, 185; chicorei, oude en nieuwe, 102; klaverzaad, 600; nitraten, 75.00 ammoniak, 111; cyanamide, 65.00 viggens, den kilo. 4 75. Wisselkoers dsr Beurs van Brusselop 24 Maart. Amsterdam 443.50 -453.50 Londen 52 00-52 50 Keulen 3.50-5.50 N.-York 1100-12.00 Genève 328.00 -332.00 Parijs t07.30-106.80

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2