SLECHTS 5 DAGEN GROOTE MARKT Cöpitaine 3RIJKEN DER STREEK 50 D' K' Van Woensdag 19 April tot Zondag 23 flpril om 8 ure 's avonds Groote Vertooning-exi. ZOO PERSONEN DE Donderdag 20 en Zondag 23 April Groote Naiuiddagvertooniiigen 120 ARTISTl\i w H G g 22 oo m w |25 O 3* KOMT MET ZIJN EIGEN BIJZONDER TREIN. Trams worden ingericht 's avonds na de Voorstellingen (zie de bijzonder plakbrieven) Voorbehouden stoelen 6.0Ö fr. Stoelen 5.00 Eerste Rang3.50 Tweede Rang2.50 HOPPE. EERETEEK: MS. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 1(1 April. Te verhollen door den uil. In 't Binnenland. HONGERLIJDENDE RUSSEN De zaak Muiier. Jrusselsche, Ifenegisuwsche Boomsche Vlamertinghe Yper Boesinghe, Ooliseum-Oinema. STERFGEVALLEN. KOEIEN. Maandag 17 April 2e Paaschdag. Zondag 23 April. De "Banque de Courtrai,, Dokter VEHBEKE V. O. S. Poperinghe De Bank van Poperinghe Burgerstand van Te Koop. Ge\i*aagd. bevonden. Verloren. G M MARKTPRIJZEN. V om iï iii-e« zelfde als 's avonds. C\! 00 En O -C bn oa C5S O so -< es: C2a UJ SS c/3 S3 Jjd u-, Ca o - vH 2 3» o -3 O O" U) «"4* m =3 O vc s £5 p/ —3 cr- CD CD 3 ÏSJ ro 3» -3 CT CD S c* O zr CC' c: CC «y? ro O $2 o" 3éi r* o O "O *o sar ~"X CO PBIJZEN DKIÏ PLAAT.SEN In Beieren isde stand der hopveldeu zeer verachtcrd ten gevolge van het slecht weder. Op de markt van Nturcnherg komt er nu veel vreemde hop: de beste Beiersche hop geldt 18.000 tot 19.000 marken Elzas- seren ook Poolsche hop geldt 15 000 tot 18.000 mar ken eenige loten Belgische hop 12.500 tot 14.000 marken. Op de Brusselsche beurs blijft de hophandel zeer vast gestemd men biedt 375 frank voor Aalstersche en voor Poperingsche hop, die seffens kan geleverd worden. Bij de boeren is er niets meer te koop. Hoppe van 1920 geldt nu 175 tot 200 frank. In Engeland blijft de markt prijshoudend volgens den prijs door den dienst van Hopcontrool vastgesteld. Andtrsis er uit Londen niets te melden. Integendeel Is de handel kalm in Amerika. Zijn benoemd in het Leopoldsorde Officier: Z. E. H. de Brouwer, eere-kannunik te Brugge. Ridders: M. M. Devos, Notaris te Watou, De Vos, eere-Notaris te Wervick; Faict, Notaris te Oostende; Reynaert, Nota ris te Yper; Vanderheyde, Notaris te Oosten de; Vander Meersch, Notaris te Yper; EE. HH. Asseloos, kannunik te Brugge; Boutens, Pastor te Eessen; Joye, Pastor te Reninghe. Hesp en 5 fr. «In de drie koningen» bij Modest van Brabant; begin om 5 ure. Velo in goede staat. In de Vlaamsche Leeuw bij Henri Vanden- bussche, Abeele steenwegom 7 ure. Gegeven door E. Vermeulen. WATOU. Schoone Geit. «In den Helleketel» bij René Camerlynck. Gegeven door C. Theeten. PROVEN. Schaap te verhollen. «In Canada» bij Seraphin Veniere; van 5 tot 7 uren. Stilhangonde Flesschenschietirig en pateeltje schieting. Iu het hof van Commerce bij Arthur Du- mon, Elverdinghe steenweg. Inschrijving om ure begin om 2 ure. Priesterlijke Benoeming. Bisdom Brugge. Eerw. Heer Fové, be stuurderder Broeders Xaverianen te Brugge, is pastor benoemd te Damme. i ««it*»! agar.: nmm 'Ulciint «Ier Veriioesle (iewi'ktcn Te Gleiwitz in Duitschland is eene ge heime bergplaats van munitie door de Fran-j schen ontdekt. Bij liet onderzoek, had eenej ontploffing plaats en 23 fransche soldaten j werden gedood. De Spaansche troepen leden eene erge nederlaag in Marocco: ze lieten meer dan 2000 dooden achter. Te Frenoy ontplofte een houwitser door eenen smid aangekocht met een hoop oud ij?er. Er waren 3 dooden en 2 erg gekwetsten. tot Üilaiihniduwk. Zondagrust. Alle Apotheken open den middag heden Zondag namiddag VOOR DE Vorige lijsten 9041 fr. 80 Poperinghe en Westvle- teren, onbekend 80 Watou, onbekend 100 Westvle- teren, meisjesschool 100ld. de familie B. 40; West- nieuwkerke, meester en ieerlingen der aanneembare knechtenschool 44,50Poperinghe, onbekend 40 Westvleteren voor een goed werk 10 Om eene bij zondere gunst te bekomen 5 Proven, ter eere van hef H. Hert van Jezus 30 Noordschoote, cm de ge zondheid te bewaren 6 Kortrijk, Vlaamsche familie 5 Opdat God mijne wenschen zou aanhooren 5 L. V. om eene gunst te bekomen 8Westouter, onbekend 20; Ter eere der goddelijke Voorzienigheid 10; Uit naastenliefde 10 Ketnmel, onbekend 5Yper, onbe kend 50 Om eene bekeering 20Uit dankbaarheids; De hongerigen spijzen 20 Bijzondere intentie 5 Ter eere van het H. Hert, A. J. 10 Zusters Benedictinen 30 Stavele, iemand die weet wat honger is 40Beve ren, ter eere van de goddelijke Voorzienigheid en O. L. V. 20 Poperinghe 20 Rousbrugge, gemeentelijke knechtenschool 128,65Vlamertinghe, onderwijzers en kinders der knechtenschool 110 Poperinghe, van onze kleine 3 Dickebusch, ter eere der HH. Herten om eene gunst te bekomen 10Westvleteren, 't Kloos ter en onbekenden 70 Ter eere van de goddelijke Voorzienigheid 20 S. Jan ter Biezen, 3 zusters 8 Beveren, voor 't welzijn van een huisgezin 20 Harin ghe, eene weldoenster 40 Reninghelst, ter eere van het H. Hert om eene dringende zaak te bekomen 20 Naamloos 5; Crombeke, ter eere van den H. Antonius, om licht in eene zaak te bekomen 10 Proven (geza mentlijk 480 fr.) E. H. Bestuurder en leden der con gregatie van jonge dochters 340 E. H. Demaerel en Zusters 25; Jongeling-congreganist, tot voorbeeld 10; Om eene genezing 50 Om een kindje te redden 40 Onbekend 5 ld. 5 ld. ter eere v. S. Franciscus 5 Westouter, om eene gunst te bekomen 40 Opdat de zondaars aan hunnen paaschplicht zouden voldoen 10 Poperinghe, van een goed hert 20 Onbekend 50 Te zamcn 10824 fr. 95. Het Komiteit van Verweer heeft de eer en het genoegen het Vlaamsche Volk te laten weten, dat een Gouwdag en Betooging ingericht worden te Rousseiaere, op Zondag 23 April, zijnde Beloken Paschen. Daarom zijn er bij duizenden plak- en strooibrieven rondgezonden, luidende als volgt Mijnheer MULIER zit steeds gevangen. De woordverbrekers en verraders van het Vlaamsche Volk koesteren de hoop dat Hij zal gestraft worden Het Vlaamsche Volk is al langs om meer het tergen moede en zal het betoogen... waardig en deftig... doch kranig en beslist Katholieke Vlaamsche Verbonders, Chris- tene Werklieden, Vlaamsche Landbouwers en Burgers, Studenten, Hoogstudenten, Oud- Hoogstudenten, al de Katholieke Vlaamsche en Volksgezinde Vlamingen van onze gouwe zuilen betoogen op Beloken Paschen, 23 April, ie Rousselare. Geen vlaggen mogen dien dag aan de huizen wapperen De Gildevlaggen in den stoet zullen een rouwfloers dragen De Vlamingen bewandelen nog hun lij densweg Harop! Alle Vlamingen die het goed mee- nen, naar Rousselare! Alle Vlaamsche Maatschappijen worden uitgenoodigd met Viag of Standaard aan den optocht te willen deelnemen. Geen enkele Vlaamsche Maatschappij mag een oogenblik aarzelen dien dag naar Rousselare op te trekken. Kunnende leden er niet allen naartoe, enkele afgevaardigden moeten toch de vlag vergezellen. Het we-: ze een zee van vaandels! De stoet zal gevormd worden rond de statie, vanaf 13.30 uur, om te 14.30 uur op; te trekken langs de Ooststraat, rond de Groote Markt, langs de Noord- en Sint- Amandsstraten tot bij het standbeeld van Albrecht Rodenbach. Op de Markt zullen de Vlaamsch- en Volksgezinde Voormannen, de Senators, Volksvertegenwoordigers en Gouwraadsle den van West-Vlaanderen den stoet in oogenschouw nemen. De optocht bestaat uit zes voorname groepen 1. Het Arrondissement Kortrijk;2. Het Arrondissement Yper3. Het Arrondisse ment Brugge 4. Het Arrondissement Veurne-Oostende-Dixmude 5. Studen ten, Hoog- en Oud-Hoogstudenten, Vtamin gen uit de andere Gouwen 6. Het Arron dissentent Rousselare-Thielt. Namens het Komiteit van Verweer. De Schrijvers, De Voorzitters. Achiei Denys. Volksvert. De Greve. en Gaston Bossuyt. en Not. David. alleen M. KESTELIJN Maand. 2U Paasclidag M. NOTREDAME. Levensbewijzen. De levensbewijzen voor de oorlogspensioenen worden afgele verd voor het tweede trimester, vanaf de volgende dagen, in het Stadhuis 1. Vanaf Dinsdag 18 April, voor de ou ders van gesneuvelde Soldaten. 2. Vanaf Donderdag 20 April, voor de Weduwen van gesneuvelde Soldaten, en ook voor de genothebbers van Chevronsrenten. 3. Vanaf Woensdag 19 April voor Bur gerlijke oorlogslachtoffers. N. B. Indien eenige verandering geschied ïsin den Burgerstand der pensionnarissen (huwelijk of sterfgeval), zij zijn verplicht dit aan te geven als zij hun levensbewijs laten opmaken. 't Is uwe eigene schuld! indien gij nog aafi hoofdpijn of rheumatiek lijden wil want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H. Notredame. Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Bedevaart naar Oostacker. Die nog begeeren mede te gaan, moeten hen aange ven ten laatste Dinsdag 18 April. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, die het bloed en de maag zuiveren, de ingewanden ontsmetten, zullen goede resultaten opleveren, aan degenen die ze gebruiken. De doos2frank bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe. Moord in Noord-Frankrijk. De dader geeft zich gevangen te Poperinghe Zekere Vaye Jean, 37 jaar, geboren te Zandvoorde, gehuwd en wonend met zijne vrouw en drie kinders tusschen 13 en 7 jaar, te Templemars bij Rijssel, waar hij kolen handel dreef, vermoordde op 3n Aprii 1.1. de 19 jarige Decarmen Eugenie, dienstmeid ten zijnen huize. Sinds dooide de kerel rond Woensdag avond rond 8 ure kwam hij zich hier ter gendarmerie aangeven en bekende zijne misdaad. Hij werd opgesloten en t beschikking van het gerecht gesteld. Fmi«>l Traant Blocklaat weten dat de suikerbeeten verhoogd zijn van prijs. Pensioenkas La BelgiquePrévoyante. Van de 220 leden welke de Poperingsche afdee- ling reeds telt, waren er een zestigtal tegenwoor dig op de Vergadering van zondag laatst. De Voorzitter wenscht de Heeren Voordrachtsgevers welkom en vestigt de aandacht op den vooruit gang der Maatschappij Terwijl drie jaren noo- dig geweest zijn tot het bereiken van de eerste honderd duizend franken en zeven jaren tot het bekomen van het eerste millioen, beloopen gedu rende het jaar 1920, de stortingen alleen der leden tot de som van een millioen. Gedurende het jaar 1921 stijgen de stortingen tot bijna twee millioen, jen het jaar 1922 belooft nog veel beter te zullen [zijnwelkeen prachtige uitslag welk een on- verwachte vooruitgang. Vervolgens neemt professor Varendonck van Gent het woord. In luimige bewoordingen ver haalt hij hoe hij ook lid onzer pensioenkas en vooruitziener werd. Hij stipt eenige propagande- middelen aan, die hebben toegelaten in korte jaren, in Gent alléén meer dan 8.000 vooruitzie ners aan te werven. Daarna begint M. Ramoisy, bestuurder van La Belgique Prévoyante», zijnen voordracht. Handelende over het plaatsen der gelden der maatschappij, laat hij weten dat de beheerraad het voordeelig gevonden heeft, het uitbaten aan te gaan van hofsteden in Frankrijk. Reeds 2 groote hofsteden zijn aangekocht, eene van 300 hectaren in Normandie en eene tweede van 400 hectaren in de nabijheid van Parijs. Aan het hoofd dezer exploitatie staat een oude leeraar der landbouwschool van Gembloers. Geheel op zijn hedendaagsch ingericht en wel bestuurd, beloopt deze plaatsing van geld zeer winstgevend te zul len zijn. Mijnheer Ramoisy eindigt met te zeggen dat binnen twee jaar de eerste pensioenen zullen uitgedeeld worden en verzekert de voor uitzieners dat zij gerust mogen de toekomst te gemoet zien. Deze prachtige voordracht heeft grooten bijval en maakt een zienlijken indruk op de vergadering. De Vooruitziende Poperinghenaars Afdeeling van La Belgique Prévoyante N. B. Voor alle inlichtichtingen zich wenden bij Hector Orbie S' Jans Kruis nr 9. ITvprdinglie, Melkerij. Op Maandag, 2dL' Paaschdag om 3 u. nam. stipt is er Algemeene vergadering voor al de leden aandeelhouders in «Den Steenen Mo lenVerkooping der melkerij, uitkeering der aandeelen. en verdeeling van 't over schot zal de stof der bespreking uitmaken. Wij verwachten al de aandeelhouders van verre en naar. Namens het bestuur. TE HOOI* bij Henri Paresijs, Watou, twee schiedamsche'HOPPEPRESSEN, ééne voor vierkante balen en ééne voor ronde. Voor alle inlichtingen zich wenden bij Leon Prinzie,hoefsmid, Poperinghestraat, Watou. Yper. Onderscheiding. Bij konink lijk besluit komen de Heeren Vandermeersch en Reynaert, beiden Notarissen te Yper, Ridder der Leopoldsorde benoemd te wor den. - Hoog bezoek. Zondag laatst bracht de Heer Vandevyvere, Minister der Ver woeste Gewesten een bezoek aan de Stad Yper. Hij werd aan de statie door een dele gatie van den bond der geteisterden afge haald en geleid naar de vergaderingszaal der kazerne, waar een groote menigte leden van de bonden der geteisterden van Yper en omliggende hem afwachtte. Bij zijne intrede in de zaal werd hij warm toegejuicht. De Heer Voorzitter stuurde een hartelijk wel kom toe aan den hoogen bezoeker. Vervolgens werden de voornaamste eischen der geteisterden door den Heer Colaert, Burgemeester en Volksvertegen woordiger, aan den Heer Minister blootge legd. Deze laatste in een gemoedelijke aanspraak beloofde al de eischen der getei sterden te onderzoeken, waarop de vergade ring in de beste gemoedstemming geestdrif tig uiteenging, gansch voldaan over de welwillendheid van onzen gevierden Mi nister. S*rove»>. Veeprijskamp. Maan dag 10 April laatst, bad alhier de jaarlijk- sche stierenkeuring en prijskamp voor koeien plaats. 40 Stieren waren aan de Jury voorgesteld, waarvan 33 voor den springdienst aanveerd, en 7 geweigerd. Na beraadslaging heeft de Jury de volgen de premien toegekend I. Stieren zonder tand van volwassenen le pr. 50 fr. Ruyssen Camille, Rousbrugge. 2e id 50 fr. Top Amand, Proven. 3e id 50 fr. Vandenbussche J. Rousbr.-Har. 4e id 50 fr. Lebbe Jules, Proven. II. Stieren met één of twee tanden van volwassenen le pr. 100 fr. Kestelyn Camille, Rousbrugge. 2U id 75 fr. Soenen Jules, Poperinghe. 3U id 50 fr. Dequeker Wl B., Poperinghe. 50 fr. Top Marcel, Proven. 50 fr. Ooghe August, Poperinghe. Stieren van ten minste drie tanden van volwassen Eenige premie: 150 fr. Pil Jerome, Stavelo, Vervolgens had den prijskamp plaats voor koeien13 dieren waren aan de Jury voor gesteld, die na beraadslaging de volgende premiën heeft toegekend. le pr. 100 fr. Top Marcel, Proven. 2C id 75 fr. Desmyter Emile, Poperinghe. 3U id 50 fr. Vandenbussche JRousb.-Har. 4eid 50 fr. Laseure Leon, Rousbr.-Har. 5e id 50 fr. Desmyttere Arthur, Crombeke. 6- id 50 fr. Dehaene René, Rousbr.-Har. 14e id 5l' id III. VOETBAL. Zondag laatst beleefde onzen Voetbalclub een gelukkigen namiddag. Alhoewel spelers em sup porters de reis naar Roeselare aanvatten met een slecht voorgevoelen, behaalde onzen club eene onverwachte en nochtans welverdiende overwin ning. 3-1 Het wachtwoord van onze spelers weze thans Iedereen op post aan ieder match, en e©n der drie bekers komt naar Poperinghe. Zondag 16dc" dezer moet onzen lslc" ploeg Yper ontmoeten te Thourout voorden beker Thor». Alhier zullen den 2M en 3e" equipe entrainee- ren. Bektje. I>ïj Sanseu-Vaniieste Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. Aan de leden van het Verbond der Christene Vrouwen. Zaligen Paschen De klokken galmen jubelend de kerktoren uit en verkonden aan de christen Volkeren de opstanding1.des Heeren! Christene Vrouwen en dochters verheugt U en verspreidt de vreugderondom UZiet wel na dat al de leden van uw huisgezin den blijden alleluia mogen vieren, daarom waakt zorgvuldig dat al de familieleden wel hun paaschplicht vervullen. Hoog de harten in vreugde en ook in te genspoed! Eens zal ook, als men volhardt het uur der blijde verrijzenis komen. Hoog de harten, juicht en jubelt! Alleluia! Zaligen Paschen! Het Bestuur. Marcrl Swncls van PROVEN laat weten dat hij ENGELSCHE WAGENS te koop stelt aan min dan 330 fr. Slechte wielen worden vervangen door nieuwe, en dit aan den zelfden prijs. SioeNiisglie. Boerinnebond. Zon dag laatst was de tweemaandelijksche ver garing. De eerw. proost had eenen nieuwen oproep gedaan en de vrouwtjes en eenige jonge dochters waren goed opgekomen. Voorwaar, zij hebben het hun niet moeten beklagen. Eerst een guilig woordje van den etjrw. proost, daarop leerrijke voordracht van M. Van Gastel van De Panne over Eerste zorg bij ongelukken zeer pratiek; en voor 't laatste betaling van het lidgeld. Kortom onze Boesingneegkes kunnen niet beter wenschen. Maar waar blijven de Nieuwe boerinnen en hunne dochters! Waar blijven de jong getrouwden? Onze proost vraagt veel volk voor den naasten keer in de nieuwe feestzaal! Vlaamsch... hum Hier voor mij een von nis van den Rechtbank van Oorlogschade in 't fransch. En dit werd gezonden naar. eenen werkman die geen woord fransch verstaat, 'k Schrijf af: Poperinghe 9L' Chambre, le 3 avril 1922. Signé Petit Jozef president Vandooren Julien, commissaire d'ctat Hollevoet Wil lemgreffier delivréa... ouvrier a Boesinghe Kom. laat ons ne keer ernstig zijn. Is nu dat niet al te dwaas. Deze drie heeren voor zooveel wij weten kunnen alle drie goed vlaamsch, ze weten dat de menschen alhier best en meestal alleen Vlaamsch spreken en verstaan. Waarom dan zoo iets in het fransch opstellen. Bij ondervinding weten die heeren beter dat wie ook, dat een vonnis zelf in het Vlaamsch al reeds zeer moeilijk is om ver staan. En dit geval is niet het eenigste. ïiiarcl£M$lt«v Kind doodgereden. Vrijdag voormiddag werd een 5-jarig kind. Ottevaere Kamiel, dat langs de buurttram- lijn liep door den tram verrast en overreden^ Het kind bleef op den slag dood. 9lalt-wijii. Ouderling doodgereden. De 64-jarige Devloe Karei, werd Vrijdag door een vrachtauto overreden en bleef op den slag dood. Naar verklaringen van den geleider heeft de man, zich moedwillig on der het voertuig geworpen Erg ongeval. Vrijdag op de speel plaats botsten twee knapen zoo driest-gewel- dig met het voorhoofd tegen elkaar dat een der knapen bewusteloos bleef liggen en met eene schedelbreuk weggebracht werd. Onder een motorrijwiel. Zaterdag werd de 9-jarige Gerard Secember, door een snel doorrijdenden motorrijder gevat en te gen de straatsteenen geslingerd. De knaap bleef bewusteloos liggen en bloedend werd hij opgenomen. I Jt'iitcrwelde. Ongeval. Het paard van den voerman Goddyn ging Zater dag op hol. De man, die het poogde te be teugelen, werd door het dier zoo erg tegen een huisgevel geprangd dat hij gevaarlijke wonden aan de borst opliep. Zijn toestand boezemt onrust in. S4Myv«»k«MiMkerke. Jammerlijk verdronken. Emiel Moke, kwam Maan dag te Stuyvekenskerke per rijwiel langs eene modderige baan huiswaarts gereden toen opeens de fiets uitgleed en de man met het hoofd op een Decauvillerail terecht kwam en bloedend buiten bezinning in een diepe sloot rolde die door de felle regens vol water stond. De ongelukkige verdronk jammerlijk. Wieitthckc. Schrikkelijk ongeval. Cyriel Verleyen wilde Maandag, op den gang zijnden trein springen. Doch hij miste de treeplank en kwam onder de wielen van den trein terecht. Zijn toestand is zorgbarend Den 8 Mei komen de Koning en Konin gin van Engeland op bezoek naar Brussel Zij zullen ook het front en de engelsche be rn w f- a a p alsook in de Gemeentemagazijnen te Zich te begeven bij den bestuurder. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1/2, 4 en 8 ure. 1Een pistoolschot... twee kogels bijzonder schoon drama in 5 d. 2. De schuimers van het zuiden, 3 en 4 ep. in 4 d. 3. Bigorno op speur, komiek in 2 d. Maandag om 4 1/2 en 8 ure. 1. De eer van den naam, bijzonder schoon cow-boy drama in 4 d. met Tom Mine. 2. De stalen reus, 7 en 8 ep. in 5 d. 3. Komiek 2 d kindcrK norden tneselaten. graafplaatsen bezoeken, van Yper langs Poperinghe, Catsberg en verder Frankrijk in ITamerlinglMt. Haast en spoed is] Einde dezer maand komt de Koning zelden goed. Vrouw Claerebout vond van Zweden naar Brussel, verleden week een bundel weerden niet, voor |n de laatste dagen van Mei zal de Groot Hertogin van Luxemburg een officieel bezoek brengen aan het Hof van Belgie. eene waarde van rond de 6000 fr. Ze was op weg om haren man, die te Zonnebeke werkt, dit te gaan mededeelen en naar de statie gaande zag ze eene juffer uit de buurt die ook naar de statie ging. Die juffer ging soms bij vrouw Claerebout om een emmer water. De vermoedens der vrouw vielen op de juf fer; per telefoon verwittigde ze de gendarme rie, een gendarme kwam en tusschen al de verbaasde reizigers werd de juffer opgehou den en verzocht mede te gaan om een onderzoek te onderstaan niets werd gevon den. Op aanraden der gendarmen ging vrouw Claerebout naar huis nog eens zoeken, 't Kwam opeens de vrouw te binnen dat ze de weerden op eene niet gewone plaats weg gestoken had en ze vond ze onaangeroerd terug. Men ziet dat het geraadzaam is zich goed te bedenken vooraleer iemand te vermoeden. Bonin^hflHt. Solo Slim. Solo Slim gespeeld door Charles Deconinck,Bur gemeester van Reninghèlst, bij Fideel Ver- haeghe met elf pijkens, aas en heer van harten .Zijne medespelers warenDewaeghe- rnakerA Spenninck G. en F. Verhaeghe. Biekeltiisc!). Diefstal. In het verloop van zaterdag tot maandag werden op de weide van Oscar Gesquiere eenige rol len stekkerdraad gestolen, toebehoorende aan Julien Gouwy, handelaar te Poperinghe. Men heeft vermoedens. De zaak zal door de gendarmerie onderzocht worden. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM DU PONT, Rousselare. Let wel op 't inerk. Heden Zaterdag is het trekking voor het lot van 1 miljoen der leening van de ver woeste gewesten. Minister Ruzette heeft het getal auto mobiels van zijn ministerie, van 83 gebracht op 20 Dit groot getal automobiels was in gebracht door minister Anseele. Het Assisenhof van Westvlaanderen behandelt op 17, 18 en 19 April, de zaak van Henri Delen, beschuldigd van moord te Merckem. De E. H. Delva, gewezen bestuurder te Anseghem, is te Wervick overleden in den ouderdom van 71 jaar. f ïïm. I)« <"oriu» en familie, laten aan Vrienden en kenissen weten dat op Maandag 17 April, (2ü Paaschdag) om 9 ure, in Janskerk, eene plechtige mis zal gezongen worden tot lafenis der ziel van Lu$enie hunne Vrouw en Moeder. Alle dage inlandsche bees ten te bekomen, aan zeer genadige prijzen, bij Medard Vermeulen Poperinghe Geit te verhollen. «In den Neerloop» bij Jules Sergier, Werf; gegeven door Jules en Henri Verhaeghe; van tot 7 uren. Schaap te verhollen. «IndeBankenlinde» bij Germain Delporte, Crombeke steenweg. JAN TER BIEZEN. 30 fr. te verhollen. In de Spuit» bij René Maerten. Oostvleteren. Konijn te verhollen. «Au Compte de Flandre» bij Jerome Van Biervliet. Groote Velokoers. 100 fr. prijzen en veel premies; afstand 35 Km. Gegeven door Vangheluwe, veloma- ker, Vogelhoek. Inschrijving «In 't Couthof» Wulverghem. Geit te verhollen. «In de Molendreef» bij Cyrille Becuwe. Geit van I jaar te verhollen door den uil. «In den Hertog van Braband» bij Charles Deweerdt. betaalt terug of koopt de SCHATKISTBONS 6 MAANDEN ZONDEk KOSTEN en zonder eenig verlies. Houd- en I nini/ickliMi Yperstraat, 94, POPERINGHE, zal gedurende de maand April den Dins dag en Donderdag niet ontvangen. Alle andere dagen van 8 tot 12 en van 2 tot 4 uren. 's Zondags van 8 tot 10 uren. Met len Mei raadplegingen iedere week Dinsdag, Donderdag en Zaterdag te Yper, Maloulaan. Op zaterdag 22 dezer om 20 ure herhaling voor de h. h. leden muziekanten in ons lo kaal Au Petit Paris. Zondag 23 April zal de V. O. S. Poperinghe deelnemen aan de grootsche Vlaamsche betooging Muiier te Roeselare Vertrek met den trein van 12 ure 8. Vergadering aan de statie bij Camille De Groote. Heden zondag 16 April is ons klachtenbu reel gesloten en op zondag 23 worden de klachten aanvaard van 8 tot 10 ure. Onze V. O. S. bond telt nu 906. leden. HET BESTUUR. ontvangt van nu af, en zonder kosten de inschrijvingen aan de Loten der Nieuwe Leening van de Verwoeste Gewesten. Inschrijvingsprijs 247,50 frank Uitkeerbaar aan 300,0G Intrest5 er in 0' E' POPERINGHE, van 8 tot 15 April 1922. Geboorten. 92. Dumortier Rachel, d. v. Florent en Julia Vieren. 93. Top Alice, d. v. Emeric en Ali da Denys. 94. Vandevoorde André, z. v. Valère en Maria Deburggraeve. 95. Paternoster Roger, z Nestor en Helena Stechele. 96. Vandemaele Noël z. v. Julien en Pauline Vandevyver. 97. Bonduwelle Yvonne, d. v. Michel en Adeline Boudry. Overlijdens. 64. Bouten Lia, 2 j d. v. Arthur en Julia Papin, Boeschepestr. 65. Milleville Rosalie 68 J. z. it. ongeh. d. v. Pieter en Barbara Blanckaert St-Michlelstr. 66 Dumelie Stephanie, 74], z. wed. v. Gaspar Waeles, Casselstr. 67. Gombelr Jules, 57 j. schoenmaker, echtg. v. Leonie Dewancker Bruggestr. Beloften, 57. De Wachter Michei, timmerman en Lentay Madeleine, z. b. beid. v. Poperinghe. 58 Dehouck Maurice, landbouwer en Lermyte Julienne landbouwster, b. v. Poperinghe. 59. Cappoen Mi chel, postontvanger van Reninghelst en Dumelie Antoinette, z. b. v. Poperinghe— 60. Vandermeersch Louis, soldaat en Ooghe Gabrielle, z. b. beid. v. Po peringhe.61. Alleweireldt Oscar, timmerman Versaevele Pharaïlde, dienstmeid b. v. Poperinghe. 62. Vitse René, landbouwer v. Poperinghe en Boussery Irma, landbouwster v. Boesinghe. 63. Vanpete ghem Silveer, werkman v. Zonnebeke en Vandooren Marie, dienstmeid v. Poperinghe. OOSTVLETEREN, maand Maart 1922. Geboorten. Butstraen Germana. Delmotte Maria. Border Andreas. Beloften.Dewljze Leon. Merlevede Elvira. Tonneau Philemon Camerlynck Julia. YPER, maand Maart 1922. Geboorten. Vande Kerckhove Simonne, Brugge- steenw. - Vande Kerckhove Rachel, Meenensteenw- Dubois Solange, Kalfvaart (v. Roubaix). Ver- meersch Martha, Basculestr. Jacques Lucienne- Kasteelgracht. Vandevivere Roger, Dickebusch. steenw. Vandenberghe Irène, Zonnebekesteenw. Cardinael Joanna, Rijsselstr. Verfaillie Elisabeth, Boterstr. Aernout Norbert, Mondstr. Allemon Madeleine, Veurnesteenw. Desmet Marie, Water- kasteelstr. Mulle André, Kalvaart (v. Gheluvelt). Pattyn Luclenne, Waterkasteelstr. Bonte Daniel, Poperinghesteenw. - DelhenrChristiane, Pennestr.— Van Balberghe Roger, Zonnebekesteenw. Lobelle Paul, Boterstr. Mylle Marcel, Meenensteenw. Degroote Georges, Zonnebekesteenw.—Pyck Joseph, Zillebekestr. Drolez Roger, Bruggesteenw.—Carrein Daniel, Zonnebekesteenw. Overlijdens. De Bruyne Marie, 25 J. z. b. vr. Monniez Henri, Neerstr. Robin Elise, 34 j. z. b. vr. Declercq René, Posthoornenstr. Vanoverberghe Philippe, 84 j. z. b. wed, Craeye Hortense, Zonnebe kesteenw.—Dombrecht Henri, 4 j. Neerstr.—-Garreyn Jules, 22 j. iandwerker, Kalfvaart (v. Zillebeke). Vanderheyde Maria, 57 J. vr. Deleu Alois, Minneplein. Persoone Maria, 2 j. Kalfvaart (v. Reninghe). - Ooeinaere Liévln, 83 j. wed. Six Rosalie, Pilckemstr. Page Emma, 49 j. vr. Deraeve Achille, Kalfvaart (v. Vlamertinghe). Mesdom Servaas, 78 j. wed. Van- peene Julienne, Meenensteenw. Fontaine Leopold, 53 j. glaswerker, echtg. D'Hondt Marie, Kalfvaart (v. Schaerbeek). Dehaerne Antonia, 77 J. z. b ongeh Lange Thouroutstr. De Geyter Aimé, 11 m. Dix- mudestr. Bailleu Agnës, 20 j ongeh. Kalfvaart. Coffyn Victorine, 69 j. wed Dehollander Emite, Zon nebekesteenw. Huyghe Octavia, 43 j. vr. Dewulf Henri, Kalfvaart (v. Dixmude). Huwelijken. Verfaillie Camille, beenhouwer te Zonnebeke en Baelen Zultna, z. b. te Yper. Claeys Alois, aardewerker en Mulle Jeanne, z. b. te Yper. Debrouwer Daniel, rijwielmaker en Lambinet Hen- riettc, z. b. te Yper. (Inizeed kilos occasie POU- TKELLEft', van 1 tot 7 meters, aan voordeelige prijzen, bij Cam. Coven- maeker, 4, Watoustraat, Poperinghe. Bij zekere hoeveelheid, kosteloos geleverd. ude gazetten, 1.00 fr. de kilo, ter Druk kerij dezer. Locomobiel en dorschmachien bij Henri Pene, Pollinchove. Schoone occasie. iken stakietstaken, aan 1 fr. 60 't stuk op wagon. Twee meters lang. Gewicht: omtrent 25 Kg. Schrijven: Villa Klipveld, Bosch van Gheer, Waasten. Beste belommerd melkschaap, bij Maurice Van Exem, Westvleteren. abak machien bij J. Gryson, Steurstraat, Yperalleen den zaterdag zichtbaar. Schoone occasiespiegelruit 170 op 185 met encadrement, en lattenstoor bij Elie Cossey, Groote markt, Poperinghe. Genadi ge prijzen. choone uiteenneembare barak, bedekt met pannen 12 m. op 4, dienstig voor winkel of burgershuis 3 plaatsen beneden en 3 boven ook nog zoldering. Art. Didier, Poperinghestraat, 6, Yper. Camionetten FIAT, Vracht 1500 Kgr. LAWCIA. Vracht 2000 Kgr. Nieuw en gewaarborgd. 166, Chaussée de Boendael, Brussel. arak van 7m. X 7m. gedekt met pannen, dubbel hout, te Yper bij den wegwijzer, steenweg naar Boesinghe. Voor inlichtingen, wende men zich tot Georges Truwant, voer man, Yper. oede meid, voor Brugge. Adres ten bu- reele. Goede meid voor klein huisgezin, goed loon. Adres ten bureele. Goede meid, kunnende wasschen, goed loon, bij M. Quaghebeur, rue de Lille, 151, La Madeleine. Ook beenhouwersgast gevraagd. Goede meid voor Rysselgoed loon. Adres ten bureele. eftige meid voor burgerskeuken, liefst boven de 25 jaar, gesloten huis, geen kinderen; goed loon. Zich aanbieden Bras serie du Chateau d'Or» Vilvoorde bij Brussel. Ernstige meid voor dienst van 2 personen in groote stad. Zeer goed loon. Adres ten bureele. eid werkzaam en goed van gedrag, voor huisgezin van 2 personen, zonder kinderen groot loon. Schrijven n. 888. Bu reel van 't blad. Persoon Ier trouw, voor 't aannemen van brijken laden op ovens te Poperinghe. Zich wenden Gemeentemagazijn Vlamert. Vrouw die haar tafel zou willen koopen hij weduwe, alleen wonende, rond S. Jans kerk, in gemeubeld huis. Adres ten bureele. Goede meid, keuken kennend, bij M. Van Alleynes-Masschelein, Steursstr. Yper. Donderdag morgen pij de statie, een stuk alaam van Doktor of Veearts. Terug halen bij Julien Pittelioen, Komstraat, 23, Poperinghe. raamzeil van aan de Priesterstraat tot aan Vlamertinghe. Terug brengen tegen belooning bij Henri Lietaert (den Witten) Priesterstraat, 7, Poperinghe. B' POPERINHGE. 14 April. Tarwe, 60,00; Rogge, 68.00; Haver, 70 00; Aardappelen, 60.00; Boter, 9.00; Eieren het stuk 0.30 c. Hoppe, 1921: 325.00. 1922 250.00. KORTRIJK, - 10 April. - Witte tarwe, 58-60; rogge, 58 00; haver, 65-70; paardeboonen, 75.00; hooi, 30-40; strooi, 7-10; aardappelen, 50-55; boten 11-12; eieren 0.32-0.33koolzaadolie, 200-205; lijn olie, 182.00-185.00; koolzaad, 100.00; lijnzaad, 95" 100; koolzaadkoeken, 50; lijnkoeken, 78 sadofli' traat, 76.50; ammoniaksulfaat, 109; duivenboonen- 110; nieuweoogst, 58. Vee te koop en verkocht: koeien, 89; vaarzen, 68; stieren, 89 ossen, 51. ROESSELAERE. 11 April. Tarwe, 59.00: inasteluin, 56.00; rogge, 52 00; boekweit, 85,00' haver, 65 00; gerst, 65.00; erwten, 100.00boonen; 70 00; witte boonen, 120.00; lijnzaad, 90.00: kool zaad, 105.00; strooi, 10.00; hooi, 40 00; lijnnieeh 82.00 voederbeeten, 10.00; aardappelen, 60,00 ru*' vlas, 70-75; tabak, 4.00 boter, 11,50; eieren, 0.301 kooldaadolie, 210.00; lijnzaadoile, 185; chicore!; oudeen nieuwe, 108; klaverzaad, 600nitraten 73 00 ammoniak, 100; cyanamide, 65.00; vlggenS; den kilo. 5.0.0 Beurs van Brussel. Wisselkoers op 14 April- Amsterdam 443.50 453.50 Londen 52.00-52.50 Keulen 3.50-4.50 N.-York 1100-12.00 Genfcv 235.00 229 00 I Parijs 108 00-108.60

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2